ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΓΝΩΣΗ =-.
 Ελληνισμός vs Εβραισμός- η αιώνια μάχη
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 12
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
apistefta omorfos
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
73 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2004, 21:51:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους apistefta omorfos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΕΝΑΣ ΜΕΘΥΣΟΣ ΚΑΙ ΟΜΟΦΥΛΟΦΙΛΟΣ
ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΙΑ ΚΑΙ ΜΠΛΑ,ΜΠΛΑ,ΜΠΛΑ.... ?
....................................................................
ΚΙ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ.
Ο ΜΠΟΥΣ ΕΧΕΙ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΤΗ ΓΗ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΤΟΥ.
ΟΜΟΦΥΛΟΦΙΛΟΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ.
ΑΛΛΑ ΕΝΑ ΚΑΣΑΚΙ ΜΠΕΡΠΜΟΝ ΤΟ ΚΑΤΕΒΑΖΕΙ ΠΡΙΝ ΠΑΡΕΙ ΜΙΑ ΣΟΒΑΡΗ ΑΠΟΦΑΣΗ.
....................................................................
ΠΟΛΥ ΚΑΚΟ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙΠΟΤΑ ΠΑΝΤΩΣ.
ΚΙ ΑΝ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΜΕΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ,
ΑΠΟΔΕΙΧΤΕΙ ΟΤΙ Ο ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΗΤΑΝ ΕΒΡΑΙΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΛΕΥΡΑ ΤΗΣ ΠΡΟΓΙΑΓΙΑΣ ΤΟΥ,
ΤΟΤΕ ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ?
ΩΧ ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΛΕΤΕ
ΚΙ ΑΝ ΤΥΧΟΝ ΕΙΣΤΕ ΚΑΙ ΑΡΧΙΟΛΑΤΡΕΣ,
ΩΧ ΑΘΗΝΑ ΜΟΥ!!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kaizer
Μέλος 2ης Βαθμίδας


251 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2004, 22:54:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kaizer  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έχω όλη την καλή διάθεση να κάνω κουβέντα μερικοί δεν φαίνονται να καταλαβαίνουν. Φίλε απίστευτα όμορφε, μην επιτρέπεις σε άτομα όπως ο Πρεζάκιας και ο κυνικός να σε παρασύρουν. Θα σχολιάσω το μύνημα σου και ελπίζω να δείς τα λάθη σου...
quote:
ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΕΝΑΣ ΜΕΘΥΣΟΣ ΚΑΙ ΟΜΟΦΥΛΟΦΙΛΟΣ
ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΙΑ ΚΑΙ ΜΠΛΑ,ΜΠΛΑ,ΜΠΛΑ.... ?


όχι. Έτσι απλα και καθαρά. Όχι.

quote:
ΚΙ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ.
Ο ΜΠΟΥΣ ΕΧΕΙ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΤΗ ΓΗ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΤΟΥ.
ΟΜΟΦΥΛΟΦΙΛΟΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ.
ΑΛΛΑ ΕΝΑ ΚΑΣΑΚΙ ΜΠΕΡΠΜΟΝ ΤΟ ΚΑΤΕΒΑΖΕΙ ΠΡΙΝ ΠΑΡΕΙ ΜΙΑ ΣΟΒΑΡΗ ΑΠΟΦΑΣΗ.


Αν κατάλαβα καλά παραληλίζεις τον Μπούς με τον... Μέγα Αλέξανδρο?
Αυτό λυπάμαι που θα στο πω αλλά μοιάζει με τη λογική του kynicou. Μα τι σχέση έχει ο εν λόγω αξιοθρήνιτος πολιτικός με τον Μέγιστο των Ελλήνων?
Για τον Μπούς υπάρχουν αποδείξεις οτι είναι πότης. Για τον Αλέξανδρο ΟΧΙ.
quote:
ΠΟΛΥ ΚΑΚΟ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙΠΟΤΑ ΠΑΝΤΩΣ.
ΚΙ ΑΝ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΜΕΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ,
ΑΠΟΔΕΙΧΤΕΙ ΟΤΙ Ο ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΗΤΑΝ ΕΒΡΑΙΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΛΕΥΡΑ ΤΗΣ ΠΡΟΓΙΑΓΙΑΣ ΤΟΥ,
ΤΟΤΕ ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ?


Δεν θέλω να σε απογοητεύσω, αλλά γνωρίζουμε το γενεολογικό δέντρο του Αλεξάνδρου μέχρι και τους μυθικούς χρόνους και μπορώ να σε διαβεβαιώσω οτι δεν είχε ΚΑΜΙΑ σχέση με Εβραίους.Μην πετάς τέτοιες κοτσάνες στο μέλλον.
quote:
ΩΧ ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΛΕΤΕ
ΚΙ ΑΝ ΤΥΧΟΝ ΕΙΣΤΕ ΚΑΙ ΑΡΧΙΟΛΑΤΡΕΣ,
ΩΧ ΑΘΗΝΑ ΜΟΥ!!!!

Και τι να είμαστε δηλαδή ρε φίλε? Νεοελληνολάτρες? Επίσης πάρε χαμπάρι ένα πράγμα. Αρχαιολάτρης δεν συμαίνει και δωδεκαθειστής. Κομένο το φτηνό χιούμορ στο μέλλον.
Παραπάνω παρέθεσα πηγές που αποδυκνείουν πέρα απο κάθε αμφιβολία πως ο Μ.Αλέξανδρος δεν ήταν ούτε μέθυσος, ούτε ομοφυλόφιλος. Γιατί επειμένετε να τις αγνοείτε? Αν πιστεύετε πως ο Αλέξανδρος ήταν μεθύστακας ομοφυλόφιλος, ΤΟΤΕ ΔΕΙΞΤΕ ΜΑΣ ΤΙΣ ΠΗΓΕΣ ΠΟΥ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΔΥΚΝΕΙΟΥΝ ΑΥΤΟ!!!!!!!!! Το λέω αυτό για έβδομη φορά σε αυτό το forum και έχω κουραστεί πια. Θα το ξαναπώ για άλλη μια ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ φορά. Δείξτε μου πηγές και αποσπάσματα απο αυτές που να αποδυκνείουν οτι ο Αλέξανδρος ΗΤΑΝ ομοφυλόφιλος, ακριβώς όπως εγώ σας δείχνω αυτές που αποδυκνείουν πως ΔΕΝ ήταν. Διαφορετικά, μη μιλάτε!
Θα παραθέσω για ΑΚΟΜΗ μία φορά τις πηγές που αποδυκνείουν το ανυπόστατο των ισχυρισμών πως ο Αλέξανδρος ήταν πότης και ομοφυλόφιλος. Για τελευταία φορά όμως. Εάν κάποιος άλλος ιερόσυλος ξανακατηγορήσει το Μέγιστο των Ελλήνων (ή των Ανθρώπων?), χωρίς πηγές που να αποδυκνείουν αυτά που λέει,τότε απλά θα τον ΣΚΥΛΟΒΡΙΣΩ.
Λυπάμαι που εκφράζομαι έτσι, αλλά έχω κουραστεί πια. Απο τότε που άρχισε το topic, έχει πονέσει το χέρι μου να γράφω στο πληκτρολόγιο, να παραθέτω πηγές, αποσπάσματα, επιχειρήματα, και όμως κάποιοι επιμένουν να με αγνοούν, να επιμένουν στις ιερόσυλες και ανθελληνικές θέσεις τους χωρίς καμιά πηγή για να υποστηρίξουν τα πιστεύω τους, απλά και μόνο επαναλαμβάνοντας αυτά που τους έμαθαν να λένε και να πιστεύουν οι επικεφαλής του Συστήματος. Έχω δεχτεί ακόμα και απειλές αντί επιχειρημάτων απο κάποιους διότι αυτά που λέω δεν αρέσουν στα χαιδεμένα αυτάκια τους.
Για τελευταία φορά λοιπόν, ιδού οι πηγές που που αποδυκνείουν πέρα απο κάθε αμφιβολία οτι ΔΕΝ ήταν ούτε μέθυσος ούτε ομοφυλόφιλος.
quote:
Σενάρια που επιδιώκουν να εμφανίσουν τον Μέγαν Αλέξανδρο ως ομοφυλόφιλο είναι κακόβουλα και στερούνται σοβαρότητας: Διαψεύδονται ή και γελοιοποιούνται πρώτον από τον Πλούταρχο, ο οποίος στο βιβλίο του, Πλουτάρχου Ηθικά - Περί της Αλεξάνδρου τύχης ή αρετής, αναφέρει: 333§12. Ο Αλέξανδρος, όταν ο Φιλόξενος, ο διοικητής της παραλίας, έγραψε προς αυτόν ότι βρήκε στην την Ιωνία ''παίδα ωραιότατον, του οποίου όμοιον μέχρι τότε ο κόσμος δεν εγέννησεν, και πρώτα εάν ήθελε να τον στείλη'', ο βασιλειάς απαντώντας έγραψε προς αυτόν το εξής. «Ω χειρότερε από όλους τους ανθρώπους με γνώρισες ποτε μέχρι σήμερα ένοχο τέτοιου
εγκλήματος, για να τολμήσεις να με κολακεύσης με ηδονές τόσον αισχρές;».
Ιδού, λοιπόν, απόδειξη απο πηγή, για το οτι ο Αλέξανδρος ΔΕΝ ήταν ομοφυλόφιλος. Περιμένω ακόμα απόδειξη απο πηγή για το αντίθετο.΄
Πάμε τώτα στο εάν έπεινε.Ο Πλούταρχος , στο το βιβλίο του
«Βίοι Παράλληλοι, §23» γράφει: «Και στο κρασί επίσης ήταν λιγότερο έκδοτος από ότι φαινόταν και νομίσθηκε τέτοιος γιατί έμεινε πολύ ώρα όχι
πίνοντας, αλλά μιλώντας». Ήταν, προσθέτει ο Πλούταρχος, εγκρατής και στην τροφή.
Τα συμπόσια του, κατά τον Αριστόβουλο, δεν κρατούσαν πολύ χάριν του κρασιού, αφού ο Αλέξανδρος δεν έπινε πολύ. Ο Αρριανός στο το βιβλίο του «Ανάβασις Αλεξάνδρου VΙΙ» γράφει ότι ο Αλέξανδρος ήταν ριψοκίνδυνος, γενναιότατος και ευσεβέστατος εις τους θεούς, ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΕΓΚΡΑΤΗΣ ΣΤΙΣ ΣΩΜΑΤΙΚΕΣ ΑΠΟΛΑΥΣΕΙΣ.


ΑΝΙΚΗΤΩΝ ΑΠΤΕΤΑΙ ΟΥΔ'ΑΙΔΗΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

τυχερουλης
Πλήρες Μέλος

Greece
1123 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2004, 23:57:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους τυχερουλης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"Παραπάνω παρέθεσα πηγές που αποδυκνείουν πέρα απο κάθε αμφιβολία πως ο Μ.Αλέξανδρος δεν ήταν ούτε μέθυσος, ούτε ομοφυλόφιλος. Γιατί επειμένετε να τις αγνοείτε? Αν πιστεύετε πως ο Αλέξανδρος ήταν μεθύστακας ομοφυλόφιλος, ΤΟΤΕ ΔΕΙΞΤΕ ΜΑΣ"


Μια και από ότι ειδα στα προηγουμενα ποστ εχεις τον Αρριανο ριξε μια ματια στο
IV,7,5.
Είναι ενδιαφερον….

Σκάβε βαθειά-τρέξε γρήγορα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kaizer
Μέλος 2ης Βαθμίδας


251 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2004, 00:09:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kaizer  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βρίσκομαι στο εξοχικό μου και έτσι δεν έχω μαζί μου τον Αρριανό( είπαμε, σπουδαίος συγγραφέας, αλλά δεν τον κουβαλάω και μαζί μου όπου πάω...).
Ωστόσο, έχω αληθινή περιέργεια να μάθω τι λέει το εν λόγω απόσπασμα...
Θα μου πεις, τυχερούλη?
ΑΝΙΚΗΤΩΝ ΑΠΤΕΤΑΙ ΟΥΔ'ΑΙΔΗΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

τυχερουλης
Πλήρες Μέλος

Greece
1123 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2004, 00:34:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους τυχερουλης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στη διήγηση για το μοιραίο γλέντι στη Μαρακανδα προηγείται φιλοσοφικός συλλογισμός για τη μεγαλοσύνη των προθέσεων του Αλέξανδρου να ενσωματώσει την Ευρώπη τη Λιβύη και την Ασία.
Ταυτόχρονα ομολογείται ότι δεν μπορούσε να δαμάσει τις δικές του «ποταπές μανίες.»
Διαβασε το και αν θελεις το κουβεντιαζουμε…..

----

Σκάβε βαθειά-τρέξε γρήγορα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kaizer
Μέλος 2ης Βαθμίδας


251 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2004, 00:56:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kaizer  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Προφανώς αναφέρεσαι στο περιστατικό με το φόνο του Κλείτου, μια καραμέλα που εσείς οι <<αντιΑλεξανδριστές>> (που ξέρετε που σας γράφει ο Αλέξανδρος, όπου κι αν είναι) πιπιλάτε. Απάντησα ΚΑΙ σε αυτό αγαπητέ μου, αλλά είναι φανερό πως δεν διαβάζεις τα μυνήματα μου. Όλοι μεθάμε καμιά φορά. Και εγώ έχω μεθύσει. Και εσύ σίγουρα κάποτε θα έχεις μεθύσει. Αυτό σημαίνει οτι είμαστε μπεκρήδες? ΟΧΙ βέβαια.
Εγώ ζήτησα αποδείξεις για το αν ο Αλέξανδρος μεθούσε συστηματικά, και σε αυτό οι αρχαίες πηγές συμφωνούν. ΟΧΙ. Και φυσικά, ούτε λέξη για το ζήτημα της ομοφυλοφιλίας.
Και εις άλλα με υγεία... Ξαναπροσπάθησε...
ΑΝΙΚΗΤΩΝ ΑΠΤΕΤΑΙ ΟΥΔ' ΑΙΔΗΣ
Υ.Γ. αυτή η κουβεντούλα για τον Αλέξανδρο γίνεται εν αναμονή της απάντησης του kynicou, η οποία για κάποιον ανεξήγητο λόγο αργεί...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loco
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
429 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2004, 03:38:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loco  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητοι Συνελληνες!

Προτεινω σε ολους τους Ελληνες πατριωτες του Topic με τους οποιους δωσαμε κυριολεκτικα μαχη να υπερασπιστουμε ,οτι ο συγχρονος δυτικος κοσμος(και οχι μονο) θεωρει ιερο, να σταματησουμε να θυμωνουμε με ιεροσυλα σχολια ποταπων,
οπως ο Kynikos και ο Junk.
Ως γνησιοι Ελληνες απογονοι Του ΜΕΓΙΣΤΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ ας ειμαστε μεγαλοψυχοι, αν και το ατιμο το γονιδιο μας ωθει κι εμας να εξελληνισουμε βαρβαρους.
Βεβαια ο Junk αμφιβαλει για την γνησιοτητα της καταγωγης και των επωνυμων μας. Ισως επειδη τελικα θα επιθυμουσε το παραμυθι του Falmerayer να ειναι πραγματικοτητα. Σε μια τετοια Ελλαδα θα ενοιωθε λιγοτερο παρακατιανος.

Τωρα Junk θα αναφερθω σε κατι που ειπες για μενα προσωπικα.
Καταρχας να πω πως ευχομαι ολοψυχα να κερδισεις τη μαχη με τα ναρκωτικα, αν και το φοβαμαι γιατι εχεις καψει πολλα γκριζα κυτταρα.

Ειπες πως παριστανω την μεγαλη αυθεντια. Εγω δηλωνω μελετητης της ιστοριας
Ειπες πως εγραψα 15 παρα κατι. Εγραψα ακριβως 18.5 και η σχολη της ιστοριας του Α.Π.Θ.αποτελουσε παντοτε για μενα την πρωτη επιλογη.

Επειδη αμφισβητεις τα επωνυμα μας κι εγω σε αντιθεση με σενα δεν εχω προβλημα να αποκαλυψω την ταυτοτητα μου σου λεω πως το πληρες ονομα μου ειναι Δημητριου Δημητριος (τη Θεα Δημητρα σας την εμαθε η δασκαλα). Το Επωνυμο της μητερας μου ειναι Θεοχαρη(Θεου χαρη). Με αποκαλεσες επισης Μογγολο. Σου λεω λοιπον πως η καταγωγη μου ειναι απο τα Τρικαλα (αρχαια Τρικκη) Θεσσαλιας. Απο μελετες που εκανα μονος μου βρηκα πως πιθανοτατα οι προγονοι μου ηταν πελασγοι της Θεσσαλιας.
Σε προκαλω λοιπον Junk που τολμας να αμφισβητεις την καταγωγη μου, κοσμια κι εσυ να μας αποκαλυψεις την ταυτοτητα σου. Σε αλλη περιπτωση θα πιστεψω οτι εχεις κατι να κρυψεις.
Και επειδη μου αρεσε αυτο που ειπα την τελευταια φορα το επαναλαμβανω:

ΟΥΣΤ ΑΠΟ ΔΩ ΜΙΑΣΜΑΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΙΛΗΣΕΤΕ ΓΙΑ ΕΛΛΑΔΑ!

Τωρα οπως πολυ σωστα ειπε ο φιλτατος DEMO οι Παλαιστινιοι ειναι ξαδελφια μας, με παρουσια στην περιοχη απο την Μινωικη εποχη. Δυστυχως φιλε Demo η μονη ουσιαστικη βοηθεια (εκτος απο τροφη και φαρμακα) που μπορουμε να τους δωσουμε
ειναι οπλα. Ναι οπλα,γιατι μονο την γλωσσα του πολεμου γνωριζουν τα αιμοδιψη
ανθρωπομορφα τερατα του Σαρον(αμφιβαλετε junk & Kynikos). Πειτε μας οτι αμφιβαλετε και σε αυτο να γελασει ολο το Esoterica και τα παρακειμενα Site.

ΕΛΛΑΣ = ΕΛ-ΛΑΣ = ΓΗ ΤΟΥ ΦΩΤΟΣ

Edited by - Loco on 30/08/2004 06:32:24Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

demo
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
296 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2004, 08:56:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους demo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Τυχερούλη ο Μέγας Αλέξανδρος κατέκτησε τον κόσμο, βρισκόμενος ο ίδιος ΕΜΠΡΟΣΘΟΦΥΛΑΚΗ του Στρατού του, ΑΡΧΙΣΤΡΑΤΗΓΟΣ που λέμε!! Ο Χασικλο-Μεθύστακας ΜΠΟΥΣ κάθεται ξαπλωμένος στον Καναπέ Ολημερίς & βλέπει σε μιά γιγαντοοθόνη τα Αεροπορικά βομβαρδιστικά του, λές & βλέπει καμιά νέα Υπερπαραγωγή του Χόλυγουντ!! Έχει διαφορά ΠΩΣ κατέκτησε τον κόσμο ο Ένας & ΠΩΣ ο Άλλος!! Άσχετα με το άν σε 100-200 χρόνια όποιος θυμηθεί τον Μπούς θα το κάνει μόνο όταν να πάει να κατουρήσει!!
Aλλά τόσο ο Μπούς, όσο οι κολλητοί του Ισραηλινοί του Σαρόν δέν καταλαβαίνουν απο Τίποτε άλλο παρά μόνο απο κάποιους γενναίους Άραβες τους "ΚΟΜΑΝΤΟΣ ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΑΣ"!!! Αυτοί βέβαια έχουν κάθε στιγμή έτοιμη την λύση: Όποιος τους αντισταθεί τον βαπτίζουν αυτόματα ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΗ!! Το Ποιός(;;;) Είναι βέβαια Τρομοκράτης άν είναι ο Υπερασπιζόμενος Άνθρωπος την ζωή & την Γή του, ή ο Μεγάλος Εθνοπατέρας Μπούς & οι κολλητοί του Εβραίοι που επιδιώκουν Γενοκτονίες Λαών για την ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ-ΠΛΟΥΤΟΚΡΑΤΙΑ αυτό φαίνεται ξεκάθαρα!!
Ο Προ-προ-προ-παππούλης ΑΒΡΑΑΜ επέφερε την Γενοκτονία με το κάψιμο 5 Πόλεων, σάν Εραστές οργίων & Αμαρτωλούς μόνο & μόνο για να καταλάβει την πλούσια Γή τους!! Σήμερα οι Απόγονοι του θέλουν να ολοκληρώσουν νέες Γενοκτονίες Λαών (Παλαιστινίων - Ιρακινών) για τα Πετρέλαια με την δικαιολογία οτι είναι Τρομοκράτες!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

τυχερουλης
Πλήρες Μέλος

Greece
1123 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2004, 11:56:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους τυχερουλης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μίλησα εγώ για τον μπους(τη) σε κάποιο τοπικ και δεν το κατάλαβα?
Και εν πάση περιπτωση ο Μπους δεν κατέκτησε κανένα κόσμο και για φινάλε μακάρι να έπινε κανα χασίς και έβλεπε τον κόσμο αλλιως.δυστχως για εμάς δεν το κάνει.

Ασχολούμαι μόνο με τα του οίκου μου που στην συγκεκριμένη περίπτωση είναι ο ελληνικός και μόνο.
Ένας μεγάλος άνδρας δεν έχει μόνο αρετές αλλά και ελλατωματα,δεν είναι κακό να τα αποδέχεσαι.
Δεν μειώνουν το έργο ή την πρόσφορα στο ελαχιστο,ισα ίσα μάλλον που τονίζουν ακόμα περισσότερο την μεγαλοσύνη του γιατί δείχνουν πως προέρχεται από άνθρωπο και όχι από θεό.
Περί ομοφυλοφιλίας Σίγουρα σε καμία περιπ[τωση δεν θα δεχόταν να του στέλνουν «νύφες» αρσενικές από όλη την αυτοκρατορία αλλά δεν μπορείς να αντιληφθείς την ιδιαίτερη φιλία με τους στενούς φίλους και συνεργάτες που μεγάλωσαν μαζί.

Περί αλκοολισμού
Δεν ήταν μέθυσος κάθε έξη αλλά ότι τα κοπάναγε συχνά όπως και κάθε στρατιώτης που σεβόταν τον εαυτό εκείνη την εποχή (ξεδιψούσαν με κρασί πριν και μετά την μάχη και στην πορεία και σίγουρα το βράδυ με το φαγητό τους δεν έπιναν νερο,τι ήταν συκιες?ηταν άνθρωποι που αντιμετώπιζαν τον θάνατο και επιβίωναν ,να μην το γλεντησουν?κατεκτησαν μια αυτοκρατορία να μην το γλεντήσουν?)

Ξέρεις για τον κύλικα του Ηρακλη?ενα δοχείο με περιεχόμενο ενός λίτρου ανέρωτου κρασιου,ε λοιπόν ο Α τον κατέβαζε μονορούφι και ήταν ή μέγιστη πρόκληση σε ένα συμπόσιο από έναν συνδαιτυμόνα στον άλλο,ηταν πρόκληση και ο Α δεν άφηνε πρόκληση αναπάντητη.(θα σας δώσω με ακρίβεια πηγή για αυτό σύντομα αν επιμένετε να το θεωρείται βλακωδώς- κατά την γνώμη μου- ουσιαστικό.

---

Σκάβε βαθειά-τρέξε γρήγορα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

τυχερουλης
Πλήρες Μέλος

Greece
1123 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2004, 11:57:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους τυχερουλης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όσον αφορά για το αρχικό θέμα του τοπικ που ξέφυγε θα ήθελα να πω ξανά ότι τι θέμα είναι οι έλληνες να θέσουν ουσιαστικούς στόχους και επιτεύξιμους που να ακολουθούνται από όλες τις κυβερνήσεις ανεξάρτητου κόμματος και παράταξης και να σταματήσουμε να κατηγορούμε άλλους που στο φινάλε καλά κάνουν και υπερασπίζονται τα συμφέροντα τους.
Οι τούρκοι δαπανούν για το υπουργείο εξωτερικών και την προβολή των θέσεων και συμφερόντων της χώρας τους το 5% ΤΟΥ ΠΡΟΫΠΟΛΟΓΙΣΜΟΥ Της ,
Εμείς το 1% !!
Σελίδες ολόκληρες και ορθογράφους που το καν ουν αυτό επί πληρωμή σε μεγάλες εφημερίδες του εξωτερικού.
Τι ψάχνεις μετά?
Αναρωτιόμαστε γιατί δεν μας καταλαβαίνουν οι ξένοι και ότι είναι σώνει και καλά δάκτυλος μίσους!
Όχι είναι καθαρά θέμα στρατηγικής πολιτικής.

---

Σκάβε βαθειά-τρέξε γρήγορα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

τυχερουλης
Πλήρες Μέλος

Greece
1123 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2004, 11:58:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους τυχερουλης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φαντάζεστε ότι το εβραϊκό κράτος ήταν από την γέννηση του εν δυνάμει σύμμαχος και στυλοβάτης της εξωτερικής πολιτικής των ΗΠΑ?
Να σας πω ποτέ συντελέσθηκε η μεταβολή?
Στις 8 Ιουνίου 1967 και ενώ ο πόλεμος των έξι ημερών διένυε την Τετάρτη μέρα το πλοιο συλλογής πληροφοριών liberty του αμερικανικού ναυτικού πλέοντος ανοιχτά σε διεθνή ύδατα δέχθηκε απρόκλητα επίθεση αεροπορικών και ναυτικών δυνάμεων του Ισραήλ.
Σκοτώθηκαν 34 αμερικανοί και 171 τραυματιστηκαν,το πλοίο παραλίγο δεν βυθίσθηκε αλλά ήταν άχρηστο και οδηγήθηκε για διάλυση.
Οι ισραηλινοί είχαν προειδοποιήσει ότι οποίο πλοίο ζυγώσει στα 10 μιλιά στις ακτές βυθιζεται,οι αμερικανοί έπλεαν ακριβώς στο όριο.
Το Ισραήλ απέδειξε με την επίθεση σε ανυπεράσπιστο (καθότι ήταν άοπλο) πλοίο
την εμμονή στην εξυπηρέτηση των εθνικών τους συμφερόντων.
Μετά από το επεισόδιο οι ΗΠΑ έγιναν ο κυρίως προμηθευτής σε δωρεάν όπλα και πήραν την θέση των Γάλλων που μέχρι τότε ήταν ο κυρίως υποστηρικτής τους.
Γιατί ?γιατί απλά απέδειξαν πως ότι έλεγαν το εννοούσαν και στήριζαν εμπράκτως τις αποφάσεις τους.


---

Σκάβε βαθειά-τρέξε γρήγορα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

τυχερουλης
Πλήρες Μέλος

Greece
1123 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2004, 12:00:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους τυχερουλης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ενώ στην Ελλάδα τι συμβαίνει????

Διαβάζω στην ελληνική πολιτική εγκυκλοπαίδεια του Κων.Γραψα απόσπασμα από την πρώτη εθνική συνέλευση(βουλή) του 1843-44 όπου μιλάει ο λαμπρός "ελληναρας"

Μακρυγιάννης(η συνοικία δεν ονομάστηκε επί τιμής Μακρυγιάννη αλλά επειδή του ανηκε,τωρα που τον βρήκε τόσο πλουτο?το λέει ο ίδιος με την περιβόητη φράση του «γιαυτα πολεμήσαμε» και εννοεί τα αρχαία),λέει λοιπόν:
«αν είναι να μείνουμε εμείς νηστικοί, ας πάει στο διάβολο η ελευθέρια ,έφαγαν αυτοί ,ας φάμε και εμείς τώρα».


----

Σκάβε βαθειά-τρέξε γρήγορα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

demo
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
296 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2004, 12:36:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους demo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εχεις δίκιο Τυχερούλη!!
Γιατί οι Πολιτικοί μας ΔΕΝ κοιτάζουν το Συμφέρον ολωσδιόλου του Ελληνικού Λαού παρά μόνο πώς να εξυπηρετούν τα συμφέροντα των Η.Π.Α. & των Εβραίων με το αζημίωτο βέβαια!! Για τις μίζες τους, τον εύκολο πλουτισμό τους, & τις κολοσσιαίες περιουσίες που μαζεύουν σε χρόνο ρεκόρ!! Αλλά όπως πολύ σωστά είπε ο ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ :Κάθε κακός Έλληνας είναι χειρότερος & απο τον πιό χειρότερο Βάρβαρο!!
Κάποτε βέβαια ο κουτο-Λαός καταλαβαίνει μερικούς απο αυτούς (π.χ. Εκλογές 2004) & τους στέλνει απο εκεί που ήρθανε αλλα ... αυτό δέν λέει Τίποτα!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kaizer
Μέλος 2ης Βαθμίδας


251 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2004, 14:24:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kaizer  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε lamoc, δεν θα δώσεις λογαριασμό σε κανέναν για το που κατάγεσαι, ποιός είσαι κτλ. Από τα γραφόμενα σου είναι φανερό πως είσαι Έλληνας, και μάλιστα πραγματικός Έλληνας. Εξάλου, άτομα όπως ο πρεζάκιας και ο kynicos είναι ικανοί να συνεχίσουν να σε αμφισβητούν ακόμα και αν δώσεις όλο σου το γενεολογικό δέντρο! Μην απαντάς λοιπόν στις προκλήσεις τους και μη χάνεςι το χρόνο σου μαζί τους απαντώντας σε προσωπικές επιθέσεις τους.
Περνάω τώρα στον τυχερούλη.
quote:
Ένας μεγάλος άνδρας δεν έχει μόνο αρετές αλλά και ελλατωματα,δεν είναι κακό να τα αποδέχεσαι.

Απόλυτα σωστό. Όχι όμως να δέχεσαι ότι σου λένε χωρίς πηγές και επιχειρήματα. Προσωπικα, θε με ενοχλούσε πολύ αν ο Αλέξανδρος αποδυκνείονταν μεθύστακας (και αόμα περισσότερο αν αποδυκνείονταν ομοφυλόφιλος), αλλά ο θαυμασμός μου για αυτόν θα παρέμενε. Ωστόσο, αυτά που λες δεν αποδυκνείονται απο πουθενα, άρα δεν τα δέχομαι.
Τόσο η κοινή λογική όσο και οι αρχαίες πηγές συμφωνούν πως δεν ήταν ούτε μεθύστακας ούτε αδελφή.
quote:

Περί ομοφυλοφιλίας Σίγουρα σε καμία περιπ[τωση δεν θα δεχόταν να του στέλνουν «νύφες» αρσενικές από όλη την αυτοκρατορία αλλά δεν μπορείς να αντιληφθείς την ιδιαίτερη φιλία με τους στενούς φίλους και συνεργάτες που μεγάλωσαν μαζί.


Κάνεις λάθος. Ούτε τώρα δεν μας δείχνεις κάποια πηγή που να αποδυκνείει οτι ο Αλέξανδρος ήταν ομοφυλόφιλος. Δηλαδή, εσύ με τους παιδικούς σου φίλους και τους συνεργάτες σου στη δουλειά έχετε σεξουαλικές σχέσεις? Τον κατηγορούν (χωρίς, φυσικά, κάποια αρχαία πηγή να λέει κάτι τέτοιο αλλά τι σημασία έχει?...) οτι είχε σεξουαλικές σχέσεις με τον αγαπημένο του φίλο Ηφαιστίωνα. Με τον Ηφαιστίωνα ήταν κολλητοί φίλοι απο μικρά παιδιά και ήταν φυσικό να κοιμούνται και στην ίδια σκηνή κατα τη διάρκεια της εκστρατείας. Και εγώ έτσι θακανα αν ήμουν με τον καλύτερο μου φίλο σε εκστρατεία. Αυτό σημαίνει πως ήμαστε ομοφυλόφιλοι? Λίγη κοινή λογική, ρε παιδιά!
quote:
Περί αλκοολισμού
Δεν ήταν μέθυσος κάθε έξη αλλά ότι τα κοπάναγε συχνά όπως και κάθε στρατιώτης που σεβόταν τον εαυτό εκείνη την εποχή (ξεδιψούσαν με κρασί πριν και μετά την μάχη και στην πορεία και σίγουρα το βράδυ με το φαγητό τους δεν έπιναν νερο,τι ήταν συκιες?ηταν άνθρωποι που αντιμετώπιζαν τον θάνατο και επιβίωναν ,να μην το γλεντησουν?κατεκτησαν μια αυτοκρατορία να μην το γλεντήσουν?)

Ο Αλέξανδρος, φίλε μου, δεν ήταν ένας απλός στρατιώτης. Ήταν ο αρχιστράτηγος ενός πανίσχυρου στρατού. Οι απλοί, αγγράματοι στρατιώτες, σίγουρα μεθούσαν συστηματικά, αλλά όχι και ο καλλιεργημένος Αλέξανδρος. Επίσης, ούτε τώρα παραθέτεις πηγές που να αποδυκνείουν οτι ήταν μέθυσος, ή έστω ''τα κοπάναγε συχνά''.
quote:
Ξέρεις για τον κύλικα του Ηρακλη?ενα δοχείο με περιεχόμενο ενός λίτρου ανέρωτου κρασιου,ε λοιπόν ο Α τον κατέβαζε μονορούφι και ήταν ή μέγιστη πρόκληση σε ένα συμπόσιο από έναν συνδαιτυμόνα στον άλλο,ηταν πρόκληση και ο Α δεν άφηνε πρόκληση αναπάντητη.(θα σας δώσω με ακρίβεια πηγή για αυτό σύντομα αν επιμένετε να το θεωρείται βλακωδώς- κατά την γνώμη μου- ουσιαστικό.

Αυτό δεν είναι πρόκληση, και βέβαια δεν είναι πρόκληση αντάξια του Αλέξανδρου. Ίσως να τοκανε καναδυό φορές, για να αποδείξει οτι το κάνει και αυτό, αν χρειαστεί, αλλά σίγουρα δεν το έκανε συστηματικά. Περιμένω πηγές( όχι βέβαια για αυτή την ανοησία) αλλά γενικά, όπως έχω ξαναπεί.


quote:
Όσον αφορά για το αρχικό θέμα του τοπικ που ξέφυγε

Συμφωνώ. Όπως είπα, αυτή η κουβεντούλα είναι απλά ένα διάλειμα εν αναμονεί της απάντησης του kynicou που όμως αργεί...
Για τα υπόλοιπα δεν έχω να πώ κάτι, σε γενικές γραμές έχεις δίκυο σε όλα( μόνο για το Μακρυγγιάνη δε συμφωνώ-εντελώς)
ΑΝΙΚΗΤΩΝ ΑΠΤΕΤΑΙ ΟΥΔ' ΑΙΔΗΣ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kaizer
Μέλος 2ης Βαθμίδας


251 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2004, 14:26:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kaizer  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Φίλε lamoc

Σόρυ αγαπητέ μου Loco! ικό μου το λάθος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Hermes
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
640 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2004, 16:04:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Hermes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οριστε οι ΙΟΙ του ΘΕΟΥ (YHVH)...Ιδου και τα εργα τους...

Could the Zionists Have Chosen Another Country Besides Palestine?
By Mitchell Bard

--------------------------------------------------------------------------------

In the late 19th century, the rise of religious and racist anti-Semitism led to a resurgence of pogroms in Russia and Eastern Europe, shattering promises of equality and tolerance. This stimulated Jewish immigration to Palestine from Europe.

Simultaneously, a wave of Jews immigrated to Palestine from Yemen, Morocco, Iraq and Turkey. These Jews were unaware of Theodor Herzl's political Zionism or of European pogroms. They were motivated by the centuries-old dream of the Return to Zion and a fear of intolerance. Upon hearing that the gates of Palestine were open, they braved the hardships of travel and went to the Land of Israel.

The Zionist ideal of a return to Israel has profound religious roots. Many Jewish prayers speak of Jerusalem, Zion and the Land of Israel. The injunction not to forget Jerusalem, the site of the Temple, is a major tenet of Judaism. The Hebrew language, the Torah, laws in the Talmud, the Jewish calendar and Jewish holidays and festivals such as Shavuot all originated in Israel and revolve around its seasons and conditions. Jews pray toward Jerusalem and recite the words next year in Jerusalem every Passover. Jewish religion, culture and history make clear that it is only in the land of Israel that the Jewish commonwealth can be built.

In 1897, Jewish leaders formally organized the Zionist movement, calling for the restoration of the Jewish national home in Palestine, where Jews could find sanctuary and self-determination, and work for the renascence of their civilization and culture.

2004 The American-Israeli Cooperative Enterprise.
http://www.jewishvirtuallibrary.org/jsource/Zionism/palalt.html

Μετα...εχει σειρα και ο κοσμος...?

... Κι είπε ο Ερμης ο φτερωτός θερμά και λυπημένα: Ελα
καλή μου Καλυψώ, μη τα'χεις πια χαμένα ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Hermes
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
640 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2004, 16:23:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Hermes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΙΑΤΙ ΑΡΑΓΕ...ΑΚΥΡΩΘΗΚΕ Η ΠΡΩΤΙΑ ΤΟΥ ΝΙΚΟΥ ΚΑΚΛΑΜΑΝΑΚΗ...????????
ΓΙΑΤΙ ΑΡΑΓΕ...ΜΗΠΩΣ ΕΙΧΕ 60-70% ΠΙΘΑΝ. ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΧΡΥΣΟ...ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΦΑΝΗΚΕ
Ο ZIONISM....ΕΙΧΕ ΑΛΛΑ ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ ΤΟΥ....!!!!


Last Update: 25/08/2004 23:39

Windsurfer Fridman wins Israel's first ever Olympic gold

By Ron Koffman, Haaretz Correspondent, Haaretz Service and Agencies



Gal Fridman was awarded a gold medal for the windsurfing event at a ceremony in Athens on Wednesday evening, Israel's first ever gold at the Olympics.




During the ceremony, the Israeli national anthem "Hatikva" was played for the first time ever in the Olympic Games, while Fridman and the dozens of Isarelis in the audience sang along. Alex Giladi, the Israeli representative on the International Olympic Committee, bestowed the medal to Fridman, who looked very excited.

Fridman - the first Israeli to win two Olympic medals after winning the bronze in 1996 - finished the last of the 11 races in second place, but took the gold by scoring 42 points.

The silver went to Nikos Kaklamanakis of Greece, who finished with 52 points and Nick Dempsey of Britain won bronze.

After the ceremony, Fridman said: "I didn't believe that so many people would come to the ceremony. Everyone sang the 'Hatikva' with such intensity that people were in shock, they didn't understand where it came from." Fridman added that he also hoped to win the gold medal at the 2008 Beijing Olympics.

Prime Minister Ariel Sharon called to congratulate Fridman after the ceremony. Sharon said: "An entire nation held its breath today in the afternoon during the last race. We were all excited to see you win. We always knew that you are worthy of a medal and you got it. The confidence and serenity you demonstrated throughout the contest were remarkable. You are truly a great sportsman. Israel is very proud of you," Sharon added.

Sharon also congratulated Fridman's trainer Gur Steinberg and the entire team that accompanied him. Fridman thanked the prime minister and said that he is excited by the gesture.

"It feels like a dream"
After Fridman crossed the finish line, he took a victory dip and then wrapped himself in an Israeli flag when he came out of the water.

"It feels like a dream," Fridman said after his victory. "It's an amazing, indescribable feeling. I'm happy that you were all able to view the race live. I simply felt that the entire country was pushing me from behind. I suddenly felt extra energies, and I didn't know where they came from," he said.

"I planned the race well. My strategy was to pass ahead of the Brazilian, who was close to me. He missed a wind shift, and I was able to sail away from him. I saw that he was under pressure, which is evident by the fact the fact that he came in fourth place. We knew that he could fall because of lack of experience, Fridman said of the race.

"I'd like to thank the entire country of Israel. I didn't want to celebrate before crossing the finish line; afterwards everything came out," he said.

Residents of Fridman's hometown of Karkur, near Hadera, streamed to the family's house to celebrate, Israeli media said.

"It's very, very hard to believe that he succeeded in doing this," said Fridman's father, Uri.

President Moshe Katsav congratulated Fridman and invited him for a meeting to give him a "hug."

"I'm happy together with everyone about this win," Katsav said. "We all had great expectations that Gal would do this."

"Today, Gal simply raced with a lot of confidence and he deserved this victory," said his trainer Gur Steinberg. "Thanks to the entire country for all its support... This shows that we can beat other countries."

Going into the race, the athlete under the greatest pressure was Brazilian Ricardo Santos, who had a two-point lead over Fridman and was five points ahead of Kaklamanakis. Santos finished 17th in Wednesday's race.

After winning the 10th race Monday, Santos - Fridman's runner-up at the world championship at Pataya in 2002 - jumped for joy because he thought his gold medal was in the bag. His coach, Fernando Armel, who has seen plenty of last-minute changes in the last race, calmed him down......................

Windsurfer Gal Fridman celebrating his gold medal - Israel's first ever - at the Olympic Games in Athens on Wednesday. (AP)

* Athens 2004 / Friedman secures at least bronze

* Excitement over the bronze, focus on the gold

ΛΕΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ...ΣΥΜΠΤΩΣΗ...ΔΕΝ ΞΕΡΩ...ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ...!!!
ΤΙ ΛΕΤΕ?

... Κι είπε ο Ερμης ο φτερωτός θερμά και λυπημένα: Ελα
καλή μου Καλυψώ, μη τα'χεις πια χαμένα ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kaizer
Μέλος 2ης Βαθμίδας


251 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2004, 16:39:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kaizer  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και καλό είναι να προστεθεί και κάτι άλλο για αυτούς που πιστεύουν οτι οι Εβραίοι είναι ο <<καημένος>> και αιωνίως άδικα καταπιεσμένως λαός. Γνωρίζετε ποιοί ήταν οι μόνοι στην Ωθομανική αυτοκρατορία που εξαιρούνατν απο το παιδομάζομα? Οι Εβραίοι.
Μετά την άλωση της Κωσταντινούπολης, η μόνη συνοικία που έμεινε κυριολεκτικά άθικτη απο την μανία αυτών των κτηνών, ήταν η ΕΒΡΑΙΚΗ ΣΥΝΟΙΚΙΑ Μπαλάτ. Ναι κύριοι.
Πολύ σύντομα μετά την μαζική τους εισβολή στην Ωθομανική αυτοκρατορία, μετά το διωγμό τους απο την Ισπανία, κατάφεραν, εκμεταλευόμενοι την Τουρκική ανικανότητα, να έλέγχουν πλήρως την τουρκική οικονομία. Το χρυσοροιχεία στη Χαλκιδική, τα πλουσιότερα της Αυτοκρατορίας, σύντομα περνούν υπο Εβραικό έλεγχο. Από την εισβολή των Εβραίων και μετά, αρχίζει η κατρακύλα της μέχρι τότε κραταιάς Ωθομανικής αυτοκρατορίας, που θα ολοκληρωθεί με την κατάρευση της μετά το κίνημα των Νεότουρκων.
Θα περίμενε κανείς, οτι αφού το όνειρο των Εβραίων για εθνικό κράτος έγινε επιτέλους πραγματικότητα, το 1946, να σπεύσουν όλοι να μεταναστεύσουν εκεί. Όμως όχι. Απο τα 18.000.000 Εβραίων της Διασποράς μόνο 3.000.000 θα πάνε εκεί. Και οι περισότεροι απο αυτούς αφού εκδιώχθηκαν υποχρεωτικά απο τα γειτονικά Αραβικά κράτη.
Πίσω τώρα στον ανθελληνισμό των Εβραίων. Για τους Έλληνες προορίζονταν ο χαρακτηρισμός <<γκωίμ>>( παλιόσκυλα). Στα ιερά τους κείμενα οι Έλληνες ( προσοχή, μόνο οι Έλληνες, όχι γενικά οι <<εθνικοί>>) εξυβρίζονται και χαρακτηρίζονται ως <<γενήματα του Σατανά>>. Κατά τον Ρενάν, ο Ελληνισμός και ο Εβραισμός <<είναι δυο στοιχεία τόσο αντίθετα μεταξύ τους, όπως το νερό και η φωτιά, ωστε είναι αδύνατο να μην προκληθούν οι τρομερότερες των εκρήξεων>>.
Και πράγματι, όλοι γνωρίζουμε τι συνέβη, όποτε Έλληνες και Εβραίοι βρέθηκαν μαζί... Απο τους Φιλισταίους μέχρι τους Σελευκίδες πάντα συγκρούωνταν με απίστευτα άγριο τρόπο. Στη Νεώτερη ελληνική ιστορία, οι Εβραίοι προσπαθούν να μας καταφέρουν χτυπήματα με ύπουλο τρόπο όμως αυτή τη φορά.
Ας δώσουμε όμως, λίγο πριν το τέλος, σε έναν ξένο φιλόσοφο, ίσως απο τους λίγους ξένους φιλοσόφους που πλησιάζουν το επίπεδο των Ελλήνων, τον Φρήντριχ Νίτσε. Να τι λέει ο τιτάνας αυτός για τους Εβραίους<< Οι κίνδυνοι της εβραικής ψυχής είναι, πρώτον οτι ψάχνει ευχαρίστως κάπου να φωλιάσει παρασιτικά, δεύτερον, ξέρει να προσαρμόζεται, όπως λένε οι φυσιοδέφες. Έτσι έγιναν οι Εβραίοι γενημένοι ηθοποιοί, σαν τον πολύποδα, ο οποίος -΄όπως τραγουδά ο Θεόγνις- δανείζεται το χρώμα του βράχου, όπου κολλά.>>.
ΑΝΙΚΗΤΩΝ ΑΠΤΕΤΑΙ ΟΥΔ' ΑΙΔΗΣ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Hermes
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
640 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2004, 16:43:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Hermes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και η Coca-Cola "ειναι" Εβραικη..?

http://www.jihadwatch.org/dhimmiwatch/archives/000261.php

"A common belief in Iraq and the Arab world in general is that when held to a mirror and reversed, the Coca-Cola logo says 'No Mecca No Mohammed'. This is attributed to the alleged Jewish ownership of Coca-Cola. It is said that all night long trucks smuggle Iraqi oil through Jordan into Israel. And the rumors continue ad nauseam. The fact that the Old Testament contains references to Jewish hegemony over the lands between the Nile and the Euphrates does little to ease concerns.




... Κι είπε ο Ερμης ο φτερωτός θερμά και λυπημένα: Ελα
καλή μου Καλυψώ, μη τα'χεις πια χαμένα ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

junk95
Πλήρες Μέλος

Greece
1327 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2004, 19:52:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους junk95  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Και καλό είναι να προστεθεί και κάτι άλλο για αυτούς που πιστεύουν οτι οι Εβραίοι είναι ο <<καημένος>> και αιωνίως άδικα καταπιεσμένως λαός. Γνωρίζετε ποιοί ήταν οι μόνοι στην Ωθομανική αυτοκρατορία που εξαιρούνατν απο το παιδομάζομα? Οι Εβραίοι.

Και οι Αρμένιοι. Και οι Συρορθόδοξοι. Και οι χριστιανοί
Άραβες. Και γενικά όλοι εκτός από Αλβανούς, Έλληνες και Ούγγρους.
Που και από αυτούς εξαιρούνταν η περιοχή της
Κωνσταντινούπολης, η Ρόδος, η Χίος και λοιπές φωλιές γνωστών
βολεμένων προδοτών του ελληνισμού.

Οπότε μήπως έχετε κάνει κάποιο λαθάκι στην ανάλυσή σας mein Fuhrer;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2004, 20:10:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΓΙΑΤΙ ΑΡΑΓΕ...ΑΚΥΡΩΘΗΚΕ Η ΠΡΩΤΙΑ ΤΟΥ ΝΙΚΟΥ ΚΑΚΛΑΜΑΝΑΚΗ...????????
ΓΙΑΤΙ ΑΡΑΓΕ...ΜΗΠΩΣ ΕΙΧΕ 60-70% ΠΙΘΑΝ. ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΧΡΥΣΟ...ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΦΑΝΗΚΕ
Ο ZIONISM....ΕΙΧΕ ΑΛΛΑ ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ ΤΟΥ....!!!!



Όποιος γνωρίζει στοιχειωδώς κανόνες ιστιοπλοΐας, γνωρίζει ότι η ακύρωση της 1ης ιστιοδρομίας ήταν νομιμότατη και η ένσταση του Έλληνα αθλητή δεν μπορούσε να γίνει δεκτή από τους κριτές.

Τα υπόλοιπα είναι δικαιολογίες που δεν αρμόζουν σε Ολυμπιονίκες.

3 Άλφα

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stemix
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
630 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2004, 20:55:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stemix  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σας,
Φίλε Kaizer, αρχικά μία μικρή διόρθωση. Είναι Οθωμανική Αυτοκρατορία.
Δεν ανέφερες ότι ένα από τα επαγγέλματα που μεγαλούργησαν, ήταν αυτό του δήμιου. Υπήρξαν από τους πιο βάρβαρους. Επίσης, σημασία έχει και ο τρόπος συσσώρευσης του τεράστιου πλούτου που απέκτησαν κατά τον Μεσαίωνα. Ο χαρακτηρισμός της τοκογλυφίας από τον Πάπα σαν θανάσιμο αμάρτημα, είχε ως αποτέλεσμα το μονοπώλιο της τοκογλυφίας από τους εβραίους και να γεμίσουν οι αγορές των Ευρωπαϊκών πόλεων με τις μπάγκες τους. Ηγεμόνες ολόκληροι, βρέθηκαν χρεωμένοι σε αυτούς.
Καλά όλα αυτά. Θα ήθελα να ξέρω όμως την γνώμη σου για το τι πρέπει να κάνουμε. Και ο junk95 και ο kynikos, ήθελαν να σου δώσουν να καταλάβεις ότι δεν πρέπει εμείς ως Έλληνες να γινόμαστε κακόμοιρα ανθρωπάκια που ανακάλυψαν τους δυνάστες τους και τρέχουν πανικόβλητα. Μάλλον ήταν λάθος ο τρόπος που προσπάθησαν να το κάνουν αυτό και ανεξήγητες κάποιες τοποθετήσεις τους για τους προγόνους μας. Ίσως ήθελαν να δείξουν ότι και οι προγονοί μας δεν ήταν άγιοι, αλλά και πάλι ποιος λαός και πότε ήταν άγιος; Λάθος τους, ιδίως το να προσπαθήσεις να συγκρίνεις τους Έλληνες με τους Εβραίους. Μιλάμε για ένα Λαό που αν δεν υπήρξε ο Σεούλ, θα μας ήταν από αδιάφορος έως άγνωστος.
Κάνε τον κόπο αν θέλεις και πες μου τι πιστεύεις ότι πρέπει να κάνουμε για να προοδεύσουμε ως Έθνος και ως Άνθρωποι.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Koutsouro
Νέο Μέλος


21 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2004, 21:30:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Koutsouro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ρε παλικαρια μην την βιαζετε αυτην την δολια την αντικειμενικοτητα!
Ελεος! Απο την μια τα ανθελληνες,αριστεροι,διεθνιστες,εβραιοχριστιανοι! και απο την αλλη φασιστες,νεοναζι,κτλ!
Δεν μας νοιαζουν οι πολιτικες πεποιθησεις σας,ουτε το γενεολογικο σας δενδρο!
Λοιπον στο θεμα του τοπικ!

http://www.wsu.edu:8080/~dee/HEBREWS/HEBREWS.HTM

http://www.chabad.org/library/article.asp?AID=64639

http://www.projectmind.org/exoteric/hanukah.html

http://www.lamp.ac.uk/~noy/Jews.htm

Οταν ο Ελληνικος πολιτισμος συναντηθηκε με τον εβραικο,λογο των τελειως διαφορετικων κοσμοθεωρησεων τους η συγκρουση ηταν αναποφευκτη!Η συγκρουση αυτη ηταν τοσο σφοδρη που ο αποηχος της ζει ακομη και σημερα.Το να το δεχεσαι αυτο δεν σε κανει αυτοματα φασιστα!Ο Θεοδωρακης ειπε πολυ χειροτερα...δηλ τι?φασιστας κι αυτος?
Ομως και οι διαφορες υπερβολες που γινονται καταντουν γελοιες!Τρανταχτο παραδειγμα...η γιαγια μου...μου ελεγε οτι οι εβραιοι πινουν αιμα...ελεος...
Ε οχι ρε μαγκες δεν φταινε οι εβραιοι για ολα τα κακα της Ελλαδας,ουτε για τα μισα...Αλλα παλι πως να το κανουμε...δεν ειμαστε ο ενας η συμπαθεια του αλλου.

Και ναι ενταξει ο Μ. Αλεξανδρος δεν ηταν το 'αγγελουδι' που νομιζουν μερικοι,αλλα οπως και να το κανουμε ΔΕΝ ηταν ενας γκει μεθυστακας.Ηταν πολλα παραπανω. Και ο Μακρυγιαννης δεν ηταν ενας ακομη αρπαγας.Δηλ. οι Μαυρομιχαλαιοι τι ηταν τοτε αν ο Μακρυγιαννης ηταν αρπαγας?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kaizer
Μέλος 2ης Βαθμίδας


251 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2004, 22:43:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kaizer  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Και οι Αρμένιοι. Και οι Συρορθόδοξοι. Και οι χριστιανοί
Άραβες. Και γενικά όλοι εκτός από Αλβανούς, Έλληνες και Ούγγρους



Παρέλειψα (όντως δικό μου λάθος) να αναφέρω πως το παιδομάζωμα δεν εφαρμόζονταν πράγματι σε όλη την Οθωμανική αυτοκρατορία, αλλά μόνο στα Βαλκάνια, κάτι άλλωστε απόλυτα φυσιολογικό, δεδομένου οτι οι υπόλοιπες περιοχές της Αυτοκρατορίας είχαν εξισλαμιστεί και το ποσοστό των μη μουσουλμάνων παρέμενε αμελητέο. Συνεπώς, δεν υπήρχε ανάγκη να εφαρμοστεί εκεί το παιδωμάζομα, το οποίο ήταν ένας απο τους συμαντικότερους τρόπους των Ωθομανών να εξισλαμίσουν( δηλαδή ουσιαστικά να εκτουρκίσουν) τους υπόδουλους λαούς. Μόνο στα Βαλκάνια υπήρχε σοβαρή χριστιανική πλειοψηφία, για αυτό και εφαρμόστηκε εκεί το παιδομάζωμα. Απο τους λαούς των Βαλκανίων όμως, η ΜΟΝΗ μη μουσουλμανική μειονότητα που εξαιρούνταν απο το παιδομάζωμα ήταν οι Εβραίοι. Τα συμπεράσματα δικά σας...
quote:
Που και από αυτούς εξαιρούνταν η περιοχή της
Κωνσταντινούπολης, η Ρόδος, η Χίος και λοιπές φωλιές γνωστών
βολεμένων προδοτών του ελληνισμού.


Αυτό πια... Επί εφτά σελίδες είχε ξεσκιστεί να υποστηρίζει πως δεν υπάρχει Ελληνισμός και τώρα ξαφνικά μιλάει για αυτόν. Παρατηρώ πως τα ναρκωτικά καταστρέφουν με ταχύτατο ρυθμό τα εγκεφαλικά σου κύτυαρα,(αυτά τα λίγα που έχεις τέλοσπάντων) πρεζάκια.
quote:
Οπότε μήπως έχετε κάνει κάποιο λαθάκι στην ανάλυσή σας mein Fuhrer;

Ουδέν σχόλιον και τώρα.. Αλίμονο αν απαντάω σε ότι μ...ια που έρχεται στο μυαλό του κάθε ναρκομανή...
Αυτά όσον αφορά τον πρεζάκια.
ΑΝΙΚΗΤΩΝ ΑΠΤΕΤΑΙ ΟΥΔ'ΑΙΔΗΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kaizer
Μέλος 2ης Βαθμίδας


251 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2004, 01:04:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kaizer  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kyniceeeeeeeee.... Μην μας αφήνεις να περιμένουμε. Αν δεν έχεις τίποτα να πείς, έχε τουλάχιστον τον αντρισμό να το παραδεχτείς.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Jimmerlus
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
269 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2004, 01:05:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jimmerlus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τσεκάρετε το Λινκ

http://www.ydrohoos.gr/evraioi.htm

Cthulhu noster qui es in maribus, sancificetur nomen truun, adveniat regnum tuum, fiat voluntas tua sicut in R'lyeh et in Y'ha-nthleiΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Jimmerlus
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
269 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2004, 01:21:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jimmerlus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Cthulhu noster qui es in maribus, sancificetur nomen truun, adveniat regnum tuum, fiat voluntas tua sicut in R'lyeh et in Y'ha-nthleiΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Jimmerlus
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
269 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2004, 01:24:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jimmerlus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Cthulhu noster qui es in maribus, sancificetur nomen truun, adveniat regnum tuum, fiat voluntas tua sicut in R'lyeh et in Y'ha-nthleiΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kaizer
Μέλος 2ης Βαθμίδας


251 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2004, 09:45:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kaizer  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ενδιαφέρον το ink σου Jimmerlous. Δυστηχώς έτσι έχουν σήμερα τα πράγματα. Αλλά ύστερα είμαστε εμείς οι κακόί αντισημήτες.
Εξακολουθώ να περιμένω απάντηση απο τον kynico. Eίναι φανερό πως με αγνοεί εσκεμένανα εδώ και δύο μέρες προκειμένου να αποφύγει να απαντήσει. Εάν δεν λάβω απάντηση και σήμερα, θα θεωρήσω πως το θέμα έχει λήξει και πως έχει παραδεχτεί την ήτα του.
ΑΝΙΚΗΤΩΝ ΑΠΤΕΤΑΙ ΟΥΔ'ΑΙΔΗΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Hermes
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
640 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2004, 10:20:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Hermes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παλι παρτακι κανουν????

Υ.Γ.
Φιλε Kaiser..."πιασαρικο" το θεματακι σου...και ενδιαφερον Μπραβο!

... Κι είπε ο Ερμης ο φτερωτός θερμά και λυπημένα: Ελα
καλή μου Καλυψώ, μη τα'χεις πια χαμένα ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 12 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy