ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Η ΦΩΛΙΑ ΤΟΥ ΠΑΓΩΝΙΟΥ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 9
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
AFMA
Μέλος 1ης Βαθμίδας


124 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2004, 21:24:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AFMA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

γεια σου ραμογλου και οι φιλοι αυτου.
ευχαριστω που ηρθατε και σε αυτο το θεμα μια και θα πρεπει ο ραμογλου να μου ζητησει και μια επιπλεον συγνωμη.

Περιοδικο ΜΥΣΤΙΚΗ ΕΛΛΑΔΑ τευχος 1ον
σελιδα 6
ΕΛΛΑΔΟΣΚΟΠΙΟ

ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΟΥ ΙΟΥΝΙΟΥ
αρθρογραφει ο εκδοτης του περιοδικου ο αντωνης αντωνιαδης

γραφει λοιπον:
Αστρολογικα ο ιουνιος ταυτιζεται με τον καρκινο. Σε πολλα αρχαια αστρολογικα και αλχημιστικα κειμενα ο αστερισμος του καρκινου αναφερεται και σαν <<πυλη θανατου>> πυλη απο οπου οι ψυχες πηγαινουν στον κατω κοσμο.


τα υπολοιπα στο φορα ΑΣΤΡΑ και στο θεμα μου ΚΑΡΚΙΝΟΣ ΚΑΙ ΘΑΝΑΤΟΣ που οπως ξερεις με εδειξατε ολα τα ομορφα που πρεσβευετε σαν εσωτεριστες καθως και σε αυτο το θεμα πραξατε.
ΧΡΙΣΤΟΤΗΤΑ, ΑΓΑΠΗ, ΗΘΙΚΗ, ΤΙΜΙΟΤΗΣ, ΦΙΛΑΛΗΘΕΙΑ, ΕΡΓΑΤΗΚΟΤΗΣ ολα αυτα βρε εσεις.
ναι ειμαι "περιφανη" που σας γνωρισα αφου οποιος ειναι απο θεσσαλονικη ,η, χαλκιδηκι κερναω καφεδακι για να με γνωρισει εμενα και την οικογενεια μου
τον αντρα μου και τα διδιμακια μας, τον παπου αλλα και την μαμα μου.
ετσι χαρα μου για να εχετε να λετε

α βρε η αννα η καψαλω μια και ειπε για τους αποτιχιμενους τραβεστι μπας και ξερει τιποτα για τους αποτυχιμενους ΕΣΩΤΕΡΙΣΤΑΣ!
σαν μελοντολογος που ειναι
θα συμπλιροσω ακομα μερικα απο το αρθρο του περιοδικου στο φορα ΑΣΤΡΑ

ναι βρε ειμαι "περιφανη" για οσα καλα ειχατε για μενα, αλλα στο τριπακι σου δεν θα μπω ΕΓΩ περιθοριο δεν θα γινω οσο και να το θελετε σεβομαι πρωτα-πρωτα τον εαυτο μου και την οικογενεια μου!!!!!!!!!!!!!!

ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΤΗΝ ΘΕΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΗΣ..
ΚΡΙΣΝΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2004, 21:28:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ε, άμα το γράφει ο Αντώνης Αντωνιάδης, τί να λέμε εμείς τώρα...

Μόνο που ξέχασε να γράψει ποιανού "Πύλη Θανάτου" είναι...
Δεν ξέρω αν έχεις διαβάσει ποτέ το φίλτατο Kelsos που μιλά για την πολλαπλότητα και τη μονάδα, για την πορεία προς αυτή και την πορεία από αυτή.


Ψιτ, κοπελιά... Κόψε κάτι (δύο φορές το ίδιο ποστ).

No name human

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Edited by - Zadok on 22/07/2004 21:36:40Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AFMA
Μέλος 1ης Βαθμίδας


124 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2004, 22:03:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AFMA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Eίναι τελικά Η ΑFMA?
Πως είσαι τόσο σίγουρος Ράμογλου για το φύλο?
Ας είναι...

Ελπίζω να μη θέσετε και μένα κυρία ΑFMA εκτός θέματος...

Τα παρακάτω στοιχεία είναι από το βιβλίο του ΓΙΩΡΓΟΥ ΜΠΑΛΑΝΟΥ "ΑΙΝΙΓΜΑΤΑ ΣΕ ΓΚΡΙΖΟ ΦΟΝΤΟ" O καθένας κρίνει την αξιοπιστία του εν λόγω συγγραφέα κατά το δοκούν:

Όπως είπαμε, τα ουσιαστικά γεγονότα για μας ξεκινούν από την ύπαρξη της Αδελφότητας της Φωλιάς του Παγωνιού. Η πλήρης ονομασία "Φωλιά του Παγωνιού" προέρχεται από τα κλασικά πρότυπα της κοινής ανθρώπινης μυθολογίας και το όνομα δεν αποτελεί κανένα φοβερό μυστικό. Απλώς η λέξη "Παγώνι" είναι - ή - ήταν κάτι που γενικά αποφεύγεται να αναφερθεί, προτιμώντας αντ' αυτής απλώς τη συντομογραφία "Φ" ή έστω τη λέξη "Φωλιά"...

...Γεγονός είναι ότι η Αδελφότητα της Φωλιάς υπήρχε σε όλη τη διάρκεια της ανθρώπινης ιστορίας, και αυτό είναι κάτι πού εύκολα μπορεί να διαπιστώσει ο καθένας, αρκεί να ερευνήσει λίγο. Προσωπικά βρήκα σαφείς ιστορικές αναφορές που ανάγονται στους πρώτους αιώνες μ.Χ. καθώς και έμμεσα στοιχεία ή ενδείξεις που χάνονται στην προϊστορία.
Τώρα, για λόγους στρατηγικής και τακτικής, η Αδελφότητα της Φωλιάς έπρεπε να διαθέτει μεταξύ άλλων και μια εξωτερική βιτρίνα, ένα βολικό προσωπείο για τις επαφές της με τους άλλους ανθρώπους. Στην πραγματικότητα χρησιμοποίησε όχι ένα προσωπείο, αλλά πολλά...

...Ανεξάρτητα από τα εξωτερικά ονόματα ή τις μορφές που χρησιμοποιεί η Φωλιά, πάντα υπάρχουν κάποια σταθερά βασικά γνωρίσματα και σύμβολα, κοινά σε όλες τις περιπτώσεις...

...Ποτέ η Φωλιά δεν σχεδιάστηκε με στόχο έναν κατά μέτωπο πόλεμο, αλλά μονάχα για "επιχειρήσεις κομάντος" στα μετόπισθεν του παγωμένου εχθρού. Όπως είναι φυσικό, αυτό σημαίνει ότι εκ των πραγμάτων πρέπει να δρα εντελώς μυστικά και κάτω από πολλές αμφιέσεις και ονόματα. Και όταν ο αντίπαλος εντοπίσει κάποιον πυρήνα της και τον καταστρέψει, τότε ο πυρήνας αυτός "παγώνει" και αποκόπτεται αυτόματα από το υπόλοιπο σώμα...

...Ήδη στον ισλαμικό σιιτικό χώρο, και ιδίως από τον πυρήνα του Αλ Χακίμ, είχαν εξαπλωθεί τα παρακλάδια των Γεζίντι, των Δρούζων, των Ισμαηλιτών κ.α. Από τους τελευταίους είχαν προκύψει και οι περιβόητοι Ασασίνοι του Senex de Monte, του Γέρου του Βουνού. "Ασασίν" σημαίνει "Φρουρός των Μυστικών", και αυτοί αποτελούσαν αρχικά την εξωτερική Δύναμη Κρούσης της τοπικής Φωλιάς, ενώ οι "θεωρητικοί" του όλου συστήματος ήταν κυρίως οι Σούφι, οι μυστικιστές του σιϊτικού Ισλάμ.

...Φυσικά, όταν αυτοί οι φανατικοί κυριαρχήσουν, η συγκεκριμένη Φωλιά εγκαταλείπεται από τα αληθινά της στελέχη και παγώνει.
Στη χριστιανική Ευρώπη, μετά την επίσημη διάλυση των Ναϊτών, δραστήριοι πυρήνες της Φωλιάς απλώθηκαν σε όλες τις χώρες και κρύφτηκαν σε νέες αδελφότητες, σαν το Τάγμα της Περικνημίδας, τους Ιησουίτες, τις Λέσχες του Πυρός της Κόλασης, τις Φιλικές Εταιρίες, τις Τεκτονικές Στοές, τους Ροδόσταυρους, τους Ιλλουμινάτους κτλ...

...Η Φωλιά αποτελείται από ποικίλες μυστικές αδελφότητες, αλλά γενικά οι πυρήνες της είναι πολύ ολιγομελείς...


Ελπίζω να βοήθησα κάπως...



"Τάδε έφη Avallon"

Edited by - Avallon on 22/07/2004 11:08:43



γεια σου AVALLON
σε ευχαριστω για οσα εγραψες και πιστευω οτι "καποιος" σε εχει υποψιασει για την φωλια του παγωνιου χαρα μου.
στη "φωλια" υπαρχουν 28 υψιλοβαθμα μελη σε δυο ξεχωρα συστηματα (ΟΧΙ ΤΑ ΓΝΩΣΤΑ) που εργαζοντε στον ελλαδικο χωρο.
ειναι δυσκολο να τους εντοπισεις διοτι εχουν μια πολυ "καθημερινη" ζωη.
το μηστικο ομως βρισκετε στο μενταγιον ,η, αλλοτε καρφιτσα που ειναι υποχρεομενοι να φορανε.
δεν θα σας δωσω το σχιμα του μενταγιον, ας δουλεψετε και λιγο βρε
παντος δεν περνα απαρατιριτο.
τα περισσοτερα που εγραψες ειναι περα για περα αληθεια
ακονα λειτουργουν κλειστα παγκοσμια club για να εκπαιδευτεις την σοφια και την εφαπαξ θερμοτητα της "φωλιας"
θα προσπαθισω να σας δωσω πιο πολλα

ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΤΗΝ ΘΕΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΗΣ..
ΚΡΙΣΝΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2004, 22:17:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Κοπελία ΤΕΛΙΚΑ ΕΧΕΙΣ ΠΑΘΕΙ ΕΡΩΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΤΜΑ !Άλλα λέει η γιαγιά μου άλλα ακούν τ’ αυτιά μου !!!

Eνα φράγκο η βιολέττα τσιγκολελέτα - τσιγκολελέτα...

Κοινώς άλλα λόγια ν'αγαπιόμαστε...

Αν έχει η αφεντιά σου κάτι ΕΠΙ ΤΗΣ ΟΥΣΙΑΣ εδώ ήμαστε να το ακούσουμε...

Μέχρι τότε ...η σιωπή είναι χρυσός ιδιαίτερα όταν αποτρέπει ΣΟΒΑΡΟΥΣ ΕΣΩΤΕΡΙΣΤΕΣ από τέτοιου είδους ΑΤΟΠΗΜΑΤΑ και συμπεριφορές...

Φαίνεται όμως ότι δεν είχες καλούς δασκάλους...
Πες μου μόνο σε ποιό "φροντιστήριο" πας για να μην γραφτώ και γω...

Υ.Γ. Από πότε στον εσωτερισμό ασχολούμαστε με το φύλο και τα γεννητικά όργανα του άλλου? ΕΧΕΙ Η ΨΥΧΗ ΦΥΛΟ????


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AFMA
Μέλος 1ης Βαθμίδας


124 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2004, 22:23:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AFMA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ε, άμα το γράφει ο Αντώνης Αντωνιάδης, τί να λέμε εμείς τώρα...

Μόνο που ξέχασε να γράψει ποιανού "Πύλη Θανάτου" είναι...
Δεν ξέρω αν έχεις διαβάσει ποτέ το φίλτατο Kelsos που μιλά για την πολλαπλότητα και τη μονάδα, για την πορεία προς αυτή και την πορεία από αυτή.


Ψιτ, κοπελιά... Κόψε κάτι (δύο φορές το ίδιο ποστ).

No name human

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Edited by - Zadok on 22/07/2004 21:36:40



γεια σου μελος Zadok
εαν εσεις στην ελλαδα μαθατε να τιπονετε σταμπες στους ανθρωπους βαση εκεινων που αντιπροσοπευουν ,η, εσεις αντιπροσοπευετε. χαρα μου τοτε ας μιλησουμε για κλειστες κοινοτητες και οχι ανοιχτα site οπως το εσωτερικα.
το ποιος ειναι ο αντωνης αντωνιαδης δεν με αφορα απο τι στιγμη που δεν εκθετει τον εαυτο του ,η, εμενα.
απο εκει και περα, αγορασα το περιοδικο ΜΥΣΤΙΚΗ ΕΛΛΑΔΑ, με αρεσε, βρικα το αρθρο για τον καρκινο σαν την πυλη του θανατου και ειπα να το συζητησουμε
αλλα εσεις το μονο που δεν μου ειπατε ειναι: ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ολα τα αλλα τα "ακουσα" τα διαβασα.
που ειναι η ΗΘΙΚΗ, Η ΑΓΑΠΗ, και ολα οσα αλλα, που λετε πως πιστευετε σαν εσωτεριστες;

ελα λοιπον το φορα <<ΤΑ ΑΣΤΡΑ>> και εκει στο ΘΕΜΑ καρκινο και θανατο που με ΘΑΝΑΤΟΣΑΤΕ! οπως θα δεις
γιατι βρε, που σας ξερω, που με ξερετε;
και ποιοι εισαστε εσεις που θα καθοδηγησετε την δικη μου πνευματικη οδο;

μεχρι και να φηγω με ειπατε, λες και ειναι δικο σας το site του esoterica.gr

τι παριστανετε εδω μεσα λεγοντας τοσα για το συστημα που δηθεν αγαπατε και αντιπροσοπευτε. ΕΝΩ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΜΟΝΟ ΚΑΤΑ ΤΟΥ ΕΙΣΑΣΤΕ ΜΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΒΡΩΜΙΚΕΣ ΠΡΑΞΕΙΣ ΣΑΣ
αλλα το ξαναγραφω δεν θα με κανετε οπως εισαστε εσεις ΠΕΡΙΘΟΡΙΟ διοτι μονο το περιθοριο της ζωης και οχι του εσωτερισμου αντιπροσοπευουν τα γραφομενα σας.
γεματα απο ειρωνιες και ψεματα
που με ξερετε που ξερετε την οικογενεια μου που ξερετε πως δεν εχω καταγωγη απο θεσσαλονικη πως ξερετε οτι τωρα δεν ειμαι χαλκιδικη
που βρε ολα αυτα
και ακομα να με γραφετε οτι ψαχνατε τα τηλεφωνα
ΒΡΩΜΙΕΣ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΕΣΤΕ

ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΤΗΝ ΘΕΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΗΣ..
ΚΡΙΣΝΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2004, 22:34:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
γεια σου μελος Zadok
εαν εσεις στην ελλαδα μαθατε να τιπονετε σταμπες στους ανθρωπους βαση εκεινων που αντιπροσοπευουν ,η, εσεις αντιπροσοπευετε. χαρα μου τοτε ας μιλησουμε για κλειστες κοινοτητες και οχι ανοιχτα site οπως το εσωτερικα.
το ποιος ειναι ο αντωνης αντωνιαδης δεν με αφορα απο τι στιγμη που δεν εκθετει τον εαυτο του ,η, εμενα.
απο εκει και περα, αγορασα το περιοδικο ΜΥΣΤΙΚΗ ΕΛΛΑΔΑ, με αρεσε, βρικα το αρθρο για τον καρκινο σαν την πυλη του θανατου και ειπα να το συζητησουμε
αλλα εσεις το μονο που δεν μου ειπατε ειναι: ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ολα τα αλλα τα "ακουσα" τα διαβασα.
που ειναι η ΗΘΙΚΗ, Η ΑΓΑΠΗ, και ολα οσα αλλα, που λετε πως πιστευετε σαν εσωτεριστες;

ελα λοιπον το φορα <<ΤΑ ΑΣΤΡΑ>> και εκει στο ΘΕΜΑ καρκινο και θανατο που με ΘΑΝΑΤΟΣΑΤΕ! οπως θα δεις
γιατι βρε, που σας ξερω, που με ξερετε;
και ποιοι εισαστε εσεις που θα καθοδηγησετε την δικη μου πνευματικη οδο;

μεχρι και να φηγω με ειπατε, λες και ειναι δικο σας το site του esoterica.gr

τι παριστανετε εδω μεσα λεγοντας τοσα για το συστημα που δηθεν αγαπατε και αντιπροσοπευτε. ΕΝΩ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΜΟΝΟ ΚΑΤΑ ΤΟΥ ΕΙΣΑΣΤΕ ΜΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΒΡΩΜΙΚΕΣ ΠΡΑΞΕΙΣ ΣΑΣ
αλλα το ξαναγραφω δεν θα με κανετε οπως εισαστε εσεις ΠΕΡΙΘΟΡΙΟ διοτι μονο το περιθοριο της ζωης και οχι του εσωτερισμου αντιπροσοπευουν τα γραφομενα σας.
γεματα απο ειρωνιες και ψεματα
που με ξερετε που ξερετε την οικογενεια μου που ξερετε πως δεν εχω καταγωγη απο θεσσαλονικη πως ξερετε οτι τωρα δεν ειμαι χαλκιδικη
που βρε ολα αυτα
και ακομα να με γραφετε οτι ψαχνατε τα τηλεφωνα
ΒΡΩΜΙΕΣ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΕΣΤΕ


Δε μου λες, μέλος AFMA, το παραλήρημα το είχες εκ γενετοίς ή είναι από πέσιμο;

Στο άλλο σου τόπικ, γλυκιά μου, έχω αναλύσει την άποψή μου επί του θέματός σου, αλλά φαίνεται δε φόραγες τα γυαλιά σου!!!

Τα υπόλοιπα είναι της φαντασίας σου... έως και το μενταγιόν.


No name human

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2004, 22:49:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το μενταγιόν αυτό ή η καρφίτσα τέλος πάντων είναι φτιαγμένο με ευγενές μέταλλο (Χρυσό) ή υπάρχουν και άλλα υλικά που χρησιμοποιούνται?
Τέλος το μέγεθος αυτού είναι ευδιάκριτο ή είναι κάτι πολύ μικρό και διακριτικό?


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AFMA
Μέλος 1ης Βαθμίδας


124 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2004, 22:49:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AFMA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
γεια σου μελος zadok
τα ιδια σε ολους λες οπως μαρτηρουν και οι αλλες σου ΚΑΚΕΣ επαφες με οσα απο τα μελη λενε την αληθεια και μολις βρισκεις την αληθεια μπροστα σου;
ΚΟΙΤΑ ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ
αρχιζεις ολες τις βρωμιες καθως και οτι το μελος ειναι τρελο
μεχρι τωρα 10 δεκα μελη εχουν κατηγοριθει απο εσενα ΓΙΑ ΤΡΕΛΑ για να σκεφτουν ΟΣΟΙ ΜΑΣ ΔΙΑΒΑΖΟΥΝ και ποσα ακομα μελη δεν μπορεσα να βρω.
μα τι στο καλο ολοι εδω μεσα ειναι τρελοι δαιμωνικοι γεροι, γριες
ανιθηκοι ; και εσυ με τον ραμογλου, κελσο, ατμα, ελπιδα και κανα δυο αλλοι ΕΙΣΑΣΤΕ ΟΙ ΗΘΙΚΟΙ ,ΟΙ ΕΝΤΙΜΟΙ, ΟΙ ΑΓΑΠΙΣΙΑΡΙΔΕΣ, ΟΙ ΕΣΩΤΕΡΙΣΤΕΣ, ΟΙ ΔΙΔΑΣΚΑΛΟΙ!


ΑΛΛΑ για την φωλια του παγωνιου εχεις να πεις κατι,
περα απο οσα πρεσβευετε σαν το πολυ γνωστο συστημα που κρατω φησικα και επιφιλαξεις εαν εισαστε μελη του, διοτι θα ειχατε σαν χαρισμα τουλαχιστον βρε την ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΧΡΙΣΤΟΤΗΤΑ

εκτος θεματος απο την φωλια του παγωνιου δεν θα ξανααπαντισω

ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΤΗΝ ΘΕΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΗΣ..
ΚΡΙΣΝΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AFMA
Μέλος 1ης Βαθμίδας


124 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2004, 22:55:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AFMA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Το μενταγιόν αυτό ή η καρφίτσα τέλος πάντων είναι φτιαγμένο με ευγενές μέταλλο (Χρυσό) ή υπάρχουν και άλλα υλικά που χρησιμοποιούνται?
Τέλος το μέγεθος αυτού είναι ευδιάκριτο ή είναι κάτι πολύ μικρό και διακριτικό?


"Τάδε έφη Avallon"



γεια σου Avallon
το μενταγιον ειναι πολυ αρχαιο παει απο χερι σε χερι (οταν πεθενει αυτος ,η, αυτη που το φορα παει αμεσως στον πρωτο που θα αισθανθει την θερμοτητα της "φωλιας" -ειδος μυησης- και πιστευετε πως τα (ολα) εχει φτιαξει ο πρωτος μυστης.
ειναι ευδιακριτο και... ξερεις μου φενετε πολλα!
βρε μηπως κατεχεις καποιο απο αυτα τα μενταγιον;
πολυ θα ηθελα να δω απο κοντα ενα!

ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΤΗΝ ΘΕΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΗΣ..
ΚΡΙΣΝΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2004, 23:08:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δε μου απάντησες όμως από τι υλικό είναι φτιαγμένα...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AFMA
Μέλος 1ης Βαθμίδας


124 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2004, 23:14:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AFMA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Δε μου απάντησες όμως από τι υλικό είναι φτιαγμένα...


"Τάδε έφη Avallon"



γεια σου Avallon
ξερω τρις εκδοχες (εχω ακουσει αλλα δεν εχω δει απο πολι κοντα για να το αναλλησω) απο τι υλικο ειναι φτιαγμενο.
διαβαζε λοιπον.

α΄
χρυσο 18 βαθμων
β΄
την φιλοσοφικη λιθο
γ΄
σιδιρο και απεξω χρυσο

εσυ τι ξερεις για πες μου σε παρακαλω.
ευχαριστω

ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΤΗΝ ΘΕΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΗΣ..
ΚΡΙΣΝΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2004, 23:14:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

γεια σου μελος zadok
τα ιδια σε ολους λες οπως μαρτηρουν και οι αλλες σου ΚΑΚΕΣ επαφες με οσα απο τα μελη λενε την αληθεια και μολις βρισκεις την αληθεια μπροστα σου;
ΚΟΙΤΑ ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ
αρχιζεις ολες τις βρωμιες καθως και οτι το μελος ειναι τρελο
μεχρι τωρα 10 δεκα μελη εχουν κατηγοριθει απο εσενα ΓΙΑ ΤΡΕΛΑ για να σκεφτουν ΟΣΟΙ ΜΑΣ ΔΙΑΒΑΖΟΥΝ και ποσα ακομα μελη δεν μπορεσα να βρω.
μα τι στο καλο ολοι εδω μεσα ειναι τρελοι δαιμωνικοι γεροι, γριες
ανιθηκοι ; και εσυ με τον ραμογλου, κελσο, ατμα, ελπιδα και κανα δυο αλλοι ΕΙΣΑΣΤΕ ΟΙ ΗΘΙΚΟΙ ,ΟΙ ΕΝΤΙΜΟΙ, ΟΙ ΑΓΑΠΙΣΙΑΡΙΔΕΣ, ΟΙ ΕΣΩΤΕΡΙΣΤΕΣ, ΟΙ ΔΙΔΑΣΚΑΛΟΙ!


ΑΛΛΑ για την φωλια του παγωνιου εχεις να πεις κατι,
περα απο οσα πρεσβευετε σαν το πολυ γνωστο συστημα που κρατω φησικα και επιφιλαξεις εαν εισαστε μελη του, διοτι θα ειχατε σαν χαρισμα τουλαχιστον βρε την ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΧΡΙΣΤΟΤΗΤΑ

εκτος θεματος απο την φωλια του παγωνιου δεν θα ξανααπαντισω

ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΤΗΝ ΘΕΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΗΣ..
ΚΡΙΣΝΑ



Όταν βρεις και τα υπόλοιπα μέλη που έχω "κατηγορήσει", τα λέμε, γιατί έχεις ...αγώνα αύριο!

Εν τω μεταξύ, δε θυμάμαι να σου έχει εκμυστηρευτεί κάποιος εδώ τί πρεσβεύει, πόσο μάλλον εγώ που πρώτη φορά επικοινωνώ μαζί σου.

Σχετικά με τη "φωλιά" αναμένουμε όλοι να μας φωτίσεις με τις γνώσεις σου "ΒΑΣΣΙΛΙΣΑ - ΘΕΑ - ΨΥΧΗ..."

No name human

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2004, 23:56:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
εσυ τι ξερεις για πες μου σε παρακαλω

Κάποιες σκέψεις κάνω για κάτι που έχω δει κάπου...
Πες μου... το σύμβολο της καρφίτσας είναι από το ζωϊκό και φυτικό βασίλειο?


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2004, 01:53:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Περιοδικο ΜΥΣΤΙΚΗ ΕΛΛΑΔΑ τευχος 1ον
σελιδα 6
ΕΛΛΑΔΟΣΚΟΠΙΟ
ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΟΥ ΙΟΥΝΙΟΥ
αρθρογραφει ο εκδοτης του περιοδικου ο αντωνης αντωνιαδης
γραφει λοιπον:
Αστρολογικα ο ιουνιος ταυτιζεται με τον καρκινο. Σε πολλα αρχαια αστρολογικα και αλχημιστικα κειμενα ο αστερισμος του καρκινου αναφερεται και σαν <<πυλη θανατου>> πυλη απο οπου οι ψυχες πηγαινουν στον κατω κοσμο.

Αφού ο Κύριος εκδότης έγραψε πως ο Ιούνιος ανήκει αστρολογικά στους Καρκίνους ε τότε εγώ δεν έχω να συμπληρώσω κάτι !!!!!
Βέβαια και η αναφερόμενη πύλη του θανάτου, ανήκει στην ίδια σφαίρα της φαντασίας και της άγνοιας του εν λόγο εκδότη, ο οποίος έφερε ένα μήνα πίσω το ζώδιο του καρκίνου και από κατ’ εξοχήν ζώδιο της γονιμότητας ( εξ ου και το σύμβολο του ) και της οικογένειας το μετέτρεψε σε ζώδιο θανάτου.

Τι να πω ίσως να ερωτεύτηκε κάποια καρκίνο και του έμεινε απωθημένο ο θάνατος.


Ο κακός λύκος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2004, 02:03:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στην αρχή δε ξέρει πολλά και δε μπορεί να βρει μια άκρη……

quote:
γνωριζετε κατι για το παναρχαιο συστημα "πνευματικης" ζωης με την ονομασια: Η ΦΩΛΙΑ ΤΟΥ ΠΑΓΩΝΙΟΥ;
αρκετες φορες υπαρχουν αναφορες σε διαφορα βιβλια μα δεν μπορω να βρω μια ακρη
παρακαλω καποια ,η, καποιων που γνωριζει ας ανταλλαξουμε αποψεις.

Μετά λέει πως θα δώσει βιβλιογραφία και αναθεματίζει μερικούς συγγραφείς.

quote:
ασε να γραψουν μερικοι ακομα και θα σας δωσω μερικα βιβλια για το θεμα.
οχι εκεινα τα μυθηστοριματα που συναντω αναφορες τακτικα εδω μεσα αλλα καποια επιστημονικα μια και οτι διαβαζουμε θα πρεπει να εχει ερευνηθει και απο επιστημονες ιστορικους αρχαιολογους κ.λ.π.

τι στο καλο για την πνευματικη μας οντοτητα λεμε και κανουμε να τα αφηνουμε στους παραμηθαδες δες Συρε, Σαξ, Μπραουν και λοιπους φτιαγμενους απο τα διαφορα συστηματα

Μετά ΞΕΡΕΙ ΠΟΛΛΑ και επικροτεί την καλή μαθήτρια που ακολουθεί.
Άσε που οι μυστικιστές έχουν και καθημερινή ζωή και δεν εντοπίζονται ( κυνήγι μαγισσών έχουμε ; ).

quote:
γεια σου AVALLON
σε ευχαριστω για οσα εγραψες και πιστευω οτι "καποιος" σε εχει υποψιασει για την φωλια του παγωνιου χαρα μου.
στη "φωλια" υπαρχουν 28 υψιλοβαθμα μελη σε δυο ξεχωρα συστηματα (ΟΧΙ ΤΑ ΓΝΩΣΤΑ) που εργαζοντε στον ελλαδικο χωρο.
ειναι δυσκολο να τους εντοπισεις διοτι εχουν μια πολυ "καθημερινη" ζωη.
το μηστικο ομως βρισκετε στο μενταγιον ,η, αλλοτε καρφιτσα που ειναι υποχρεομενοι να φορανε.
δεν θα σας δωσω το σχιμα του μενταγιον, ας δουλεψετε και λιγο βρε
παντος δεν περνα απαρατιριτο.
τα περισσοτερα που εγραψες ειναι περα για περα αληθεια
ακονα λειτουργουν κλειστα παγκοσμια club για να εκπαιδευτεις την σοφια και την εφαπαξ θερμοτητα της "φωλιας"
θα προσπαθισω να σας δωσω πιο πολλα


Τα συμπεράσματα τίθενται σε ψηφοφορία οι παραδεχόμενοι αυτά να ανατείνουν τη δεξιά.


Ο κακός λύκος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2004, 02:26:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Avallonaki Το ποιος λέει άλλα λόγια ν’ αγαπιόμαστε φαίνετε ξεκάθαρα. Σε αφήνω στο παραλήρημα της άγνοιας σου και συνεχίζω με το μέλος του οποίου την ταυτότητα δεν ξέρεις.
Στο φροντιστήριο δε δέχονται ΑΜΕΑ το έχουμε πει και παλαιότερα.

AFMA

Θα πρέπει να περνάς για ηλιθίους πολλούς εδώ μέσα, θα πρέπει να έχεις κατά νου πως επειδή σε ακολούθησε κάποια στον κατήφορο και στα παραμύθια της άγνοιας θα μπορούσαν να σε ακολουθήσουν και άλλοι.
Δυστυχώς για σένα ουδέποτε δήλωσα «εσωτεριστής» με την έννοια που εσύ αναφέρεις, δήλωνα πάντα αναζητητής και στην αρχική μου παρουσία στο διαδυκτιακό αυτό τόπο είχα ως ψηφιακή υπογραφή το « Ο Αναζητών Απόστολος ».

Εσύ λοιπόν η οποία δηλώνεις ότι είσαι νέο μέλος και δεν ξέρεις κλπ κλπ μπορείς να απαντήσεις

quote:
τι παριστανετε εδω μεσα λεγοντας τοσα για το συστημα που δηθεν αγαπατε και αντιπροσοπευτε. ΕΝΩ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΜΟΝΟ ΚΑΤΑ ΤΟΥ ΕΙΣΑΣΤΕ ΜΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΒΡΩΜΙΚΕΣ ΠΡΑΞΕΙΣ ΣΑΣ

σε ποιο σύστημα έχω δηλώσει ότι ανήκω εγώ ;

quote:
μα τι στο καλο ολοι εδω μεσα ειναι τρελοι δαιμωνικοι γεροι, γριες
ανιθηκοι ; και εσυ με τον ραμογλου, κελσο, ατμα, ελπιδα και κανα δυο αλλοι ΕΙΣΑΣΤΕ ΟΙ ΗΘΙΚΟΙ ,ΟΙ ΕΝΤΙΜΟΙ, ΟΙ ΑΓΑΠΙΣΙΑΡΙΔΕΣ, ΟΙ ΕΣΩΤΕΡΙΣΤΕΣ, ΟΙ ΔΙΔΑΣΚΑΛΟΙ!

1. Ποιος σε είπε γριά-γέρο και πού ;
2. Ποιος από τους παραπάνω το έπαιξε αγαπησιάρης ή διδάσκαλος ;
3. Από πού κι ως πού εγώ με τη Zadok, τον kelso, την elpida, και την ATMA αποτελούμε ομάδα ; Έχεις κάποια στοιχεία πως μεταξύ μας γνωριζόμαστε και αν ναι ποια και από πού ;

Δυστυχώς εκθέτεις ανεπανόρθωτα τον εαυτό σου και δυστυχέστερα παρασύρεις στο βούρκο και κάποιους άλλους που κατά την ταπεινή μου γνώμη τους άξιζε κάτι καλύτερο, βέβαια ο καθείς εφ’ ο ετάχθη.

Περιμένω λοιπόν τις απαντήσεις ή απλά ένα ΟΚ τέλος τα παιχνίδια.

Δε θέλω να πιστέψω πως έχεις κάποια σχέση με τις κότες από τα Μέγαρα, ξέρεις εσύ.


Ο κακός λύκος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Oannes
Πλήρες Μέλος

Greece
1162 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2004, 03:32:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oannes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλες και Φίλοι,
επιτρέψατέ μου να παραθέσω ένα μικρό απόσπασματου Sir Edward Bulwer-Lytton aπό τον "Ζανόνι"


Είδες λοιπόν τι σε περιμένει στο κατώφλι της γνώσεως. Αντιμετώπισες τον πρώτον εχθρό που απειλεί εκείνον του οποίου οι αισθήσεις υποπίπτουν ακόμη στη σαγήνη και στα θέλγητρα. Αναρωτιέσαι γιατί κλείνω για πάντα τις πύλες ενώπιόν σου; Δεν κατανοείς, εντέλει, ότι απαιτείται μία ψυχή εγκρατής και εξαγνισμένη και εξυψωμένη ? όχι μέσω εξωτερικών τελετουργιών, αλλά δια της ιδίας της αξίας και ανωτερότητας ? για να περάσει κάποιος το κατώφλι περιφρονώντας τον εχθρό;

¶θλιε! Ολόκληρη η γνώση μου δεν μπορεί να ωφελήσει σε τίποτε τον επιπόλαιο, τον αισθησιακό ή όποιον επιδιώκει τα μυστικά μας μόνο και μόνο για να τα μολύνει με τις χυδαίες απολαύσεις και τα εγωπαθή ελαττώματά του. Πόσοι αγύρτες και μάγοι του παρελθόντος χάθηκαν μέσα στην προσπάθειά τους να διεισδύσουν σε μυστήρια τα οποία όφειλαν να εξαγνίζουν και όχι να εξαχρειώνουν! Μεγαλορρημονούσαν για τη Φιλοσοφική λίθο ? και πέθαναν ντυμένοι με κουρέλια. Θριαμβολογούσαν για το ελιξήριο ? και βυθίσθηκαν στον τάφο τους πριν της ώρας τους.

Οι θρύλοι λέγουν ότι ο δαίμονας τους έκοψε σε κομμάτια. Ναι! Ο δαίμονας των δικών τους ανίερων επιθυμιών και εγκληματικών επιδιώξεων! Ποθούσαν ό,τι κι εσύ ποθείς. Ακόμη κι αν είχες φτερά αγγέλου, δεν θα μπορούσες να υψωθείς υπεράνω του έλους της θνητής σου φύσεως! Η επιθυμία σου για γνώση ήταν θράσος και ιδιοτροπία. Η δίψα σου για ευτυχία, μία αρρωστημένη λαχτάρα για τα ακάθαρτα λασπόνερα της σωματικής απολαύσεως. Η ίδια η αγάπη σου ? η οποία συνήθως εξυψώνει ακόμη και τους ουτιδανούς ? ένα πάθος που σχεδιάζει την προδοσία με την πρώτη αναλαμπή της λαγνείας. Εσύ, ένας από εμάς! Εσύ, μέλος της Σεπτής Αδελφότητας! Εσύ, υποψήφιος για τα αστέρια που λάμπουν στην Σεμάϊα της Χαλδαϊκής Λατρείας! Ο αετός δεν μπορεί να εξυψώσει προς τον ήλιο παρά μονάχα το αετόπουλό του. Σε εγκαταλείπω στο μισοσκόταδό σου!


Eυχαριστώ και συγνώμη αν το απόσπασμα αυτό είναι άσχετο με το θέμα.
Kαλή συνέχεια


Ή ΘA BPOYME TO ΔPOMO Ή ΘA TON ΔHMIOYPΓHΣOYME
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2004, 05:12:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

"The Peacock Riding Karthikeyan"

>>>Subramanian, Son of Shiva

Αtma in lv
till the (never)end...
there in neverland...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2004, 05:22:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

..κι αννα?_?ρωτιομουν...πως εγινε ξαφνικα ανναγνωριστη η ανναβαλλον...
ελαβε την βιβλιογραφια του νεου..μελους....:(

πονηρουλες...
μας ξημερωσατε αλλα τη βρικαμε την απαντηση της σφιγγας..μεσα σε φωλια ...παγωνιου.

(με την ελπιδα συμφωνεις απο ποτε;//αναρρωτιεμαι εκεινη συμφωνει μαζι σου;/επειδη με οσα εχω ως τωρα διαβασει μαλλον καθολου.-)


αφμα...
ισον ατμα
το θεμα αλλαζει στη μεταφραση.

η απαντηση εδωθει προ μηνων απο την πρωτη διδαξασα....ζ.....ζ

φιμωνουμε καποιον;


μονοι μας λεει μια παροιμια..τα βγαζουμε...τα δυο...μας..
αντε και τα τρια ενιοτε...
:)

καλο ξημερωμα +φως εν σκοτει στους σκοταδιστες...


Αtma in lv
till the (never)end...
there in neverland...

Edited by - ΑΤΜΑ on 23/07/2004 05:50:12Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2004, 05:48:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΡΙΛΟΓΙΑ ΘΕΛΑΤΕ..ΧΜ:))
ΙΔΟΥ ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΤΡΙΤΟ..(ΑΝΑΛΟΓΟ ΑΛΛΙΩΣ ..ΚΑΙ ΟΡΟΣ...)

quote:
ασε να γραψουν μερικοι ακομα και θα σας δωσω μερικα βιβλια για το θεμα.
οχι εκεινα τα μυθηστοριματα που συναντω αναφορες τακτικα εδω μεσα αλλα καποια επιστημονικα μια και οτι διαβαζουμε θα πρεπει να εχει ερευνηθει και απο επιστημονες ιστορικους αρχαιολογους κ.λ.π.
τι στο καλο για την πνευματικη μας οντοτητα λεμε και κανουμε να τα αφηνουμε στους παραμηθαδες δες Συρε, Σαξ, Μπραουν και λοιπους φτιαγμενους απο τα διαφορα συστηματα



quote:

γνωριζετε κατι για το παναρχαιο συστημα "πνευματικης" ζωης με την ονομασια: Η ΦΩΛΙΑ ΤΟΥ ΠΑΓΩΝΙΟΥ;
αρκετες φορες υπαρχουν αναφορες σε διαφορα βιβλια μα δεν μπορω να βρω μια ακρη
παρακαλω καποια ,η, καποιων που γνωριζει ας ανταλλαξουμε αποψεις.



ΕΧΕΙΣ 'Η ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ...;
(ΤΕΛΙΚΑ Η ΑΒΑΛΛΟΝ ...ΤΑ ΕΙΠΕ ΚΑΛΑ;...
ΕΧΜ...ΑΠΟΡΙΑ ΕΠΙ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ...ΕΙΝΑΙ.-)


quote:

Κέλσο, Ράμογλου, Zadok... WELL DONE!!
Nα περιμένω τη χαριστική από την Ατμα?


(ΝΤΟΙΓΚ:(

("ΖΗΤΑ ΚΑΙ ΘΑ ΛΑΒΕΙΣ" ΟΠΩΣ ΕΛΕΓΕ+ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΑΦΑΝΤΗΣ ΛΙΛΙΘ...:))

τωρα αυτο αν δεν επιβεβαιωνει πως ελαβε τη βιβλιογραφια...
η πως καποια φασκει αντιφασκει....μπερδευεται*φυσικο ειναι//σαν ζ...εχει βιβλιογραφια....σαν φμ...εχει..οχι τι λεω..σαν φμ...δεν εχει....σαν ζ...εχει....μα τελικα ολα τα λεει αβαλλον....περιεργον πραγμα...!η μνημη μου τελικα ΜΕ ΑΠΑΤΑ:ΟΧΙ ΔΕΝ ΗΤΑΝ 2500 ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΩ ΥΠΑΡΞΗΣ...ΗΤΑΝ 2500 ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΣΙΩΠΗΣ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΜΙΛΑΕΙ ΜΕ ΒΙΒΛΙΟΓΡΑΦΙΑ)

:(
ΤΙ ΚΡΙΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΗ ΒΙΒΛΙΟΓΡΑΦΙΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΠΙΣΤΟΠΟΙΩ ΚΑΘΕ ΤΙ ΠΟΥ Η ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΜΟΥ ΑΠΟΚΑΛΥΠΤΕ...:((
ΚΡΙΜΑ ΠΩΣ ΘΑ ΜΕ ΠΙΣΤΕΨΟΥΝ ΤΩΡΑ ΟΣΟΙ ΑΝ ΔΕΝ ΔΟΥΝ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ..;
ΠΩΣ ΘΑ ΠΙΣΤΕΨΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΟΥΝ ΜΕ ΑΠΟΡΡΙΨΗ ;(ΘΕΤΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΚΑΤΑΛΗΞΗ ΔΗΛΑΔΗ;)

ΑΡΕ ΑΦΜΑ ΣΕ ΛΥΠΑΜΑΙ.
ΗΡΘΕΣ ΔΕΥΤΕΡΗ/ΠΑΛΙ..+ΜΑΛΙΣΤΑ ΤΟYΛΑΧΙΣΤΟΝ ΣΕ ..."4 ΣΗΜΕΙΑ"...(ΑΝ ΗΤΑΝ ΠΑΛH ΘΑ ΣΕ ΕΙΧΑ ΒΓΑΛΕΙ...ΝΟΚ ΑΟΥΤ:/"A''MA ΑΛΗΘΕΙΑ ΜΕ ΑΓΑΠΑΣ*...;Ρ)

AYTO ΘΑ ΠΕΙ ΣΑΓΑΠΩ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ ΔΟΛΟΦΟΝΗΣΩ ..ΜΟΥΣΟΥΛΜΑΝΙΚΗ ΑΡΧΗ ΘΑΝΑΙ...ΠΕΡ ΕΚΔΙΚΗΣΗΣ... ΟΟΥΠΣ..ΚΑΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΘΗΚΑΜΕ ΣΤΟ 11/11....ΕΥΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΗΤΑΝ 11/09...ΘΑ ΕΙΧΑΜ ΚΑΙ ΜΠΛΕΞΗΜΑΤΑ ΜΕ ΤΟ ECHELLON...


*ΤΑΔΕ ΕΦΗ ΗΛΙΑΤΟΡΑΣ..Ο ΜΟΝΟΓΕΝΗΣ ;)

"MYΣΤΙΚΗ ΕΛΛΑΔΑ"*;
(ΚΑΠΟΤΕ ΤΙΤΛΟΣ ΒΙΒΛΙΟΥ ΑΠΟ ΑΡΧΕΤΥΠΟ ΤΩΡΑ ..ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ; //ΜΑ ΠΟΣΑ ΤΕΥΧΗ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΝ ΤΟΜΟ "ΜΥΣΤΙΚΗ ΕΛΛΑΔΑ" ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ "ΚΑΡΜΠΟΝ ΤΟΥ ΑΒΑΤΟΝ;-)

ΣΙΓΑ ΒΡΕ ..."ΑΥΘΕΝΤΙΚΟΙ ΚΑΡΜΠΟΝΑΡΟΙ.."...


ΤΟΝ κο ΜΠΑΛΑΝΟ ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΝΕΦΕΡΕ Ο ΤΙΓΡΗΣ ΑΛΛΑ Ο ΑΒΑΤΑΡ/
ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΘΕΜΑΤΑ, ΑΡΚΕΤΑ ΠΑΛΙΑ....(ΕΣΥ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ....ΠΩΣ ΘΥΜΑΣΑΙ...;)



ΥΓ(LABOLAS...ΠΕΣΜΟΥ ΕΝΑΝ ΑΣΦΑΛΗ ΤΡΟΠΟ ΝΑ "ΤΑ ΚΑΨΩ" ΟΛΑ!/ΛΕΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΣΦΑΛΗΣ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΤΗΣ ΧΡΙΣΤΙΑΝΗΣ....:Ρ)/ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΤΣΙΕΧΩ ΜΙΑ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΛΕΝΕ.. "ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΟΜΟΡΦΗ ΑΛΛΑ ΧΑΖΗ" ΣΥΝΗΘΙΣΜΕΝΗ ΔΗΛΑΔΗ ΣΑΣ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΤΑ ΛΕΝΕ...:Ρ)


Αtma in lv
till the (never)end...
there in neverland...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2004, 09:00:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βρε τα παιδιά!!!

Τι κάνετε βρε εσείς?

Χρόνια και Ζαμάνια!!! Χαθήκαμε!

Όταν βρίσκομαι Ελλάδα είμαι στα έσω (θάλασσες, βουνά)….και δεν πολύ μπαίνω στο Εσωτερικά.

Χτες το απόγευμα, σε μια βόλτα με την γκλίτσα μου στα δάση, βρέθηκα σε φαρμες με στρουθοκαμήλους και πανέμορφα παγόνια. Μιας και διάβασα τι γράψατε στο παρών θέμα, και με το συμπάθιο του αρχάριου σε συμβολισμούς, φωλίτσες, και διακριτικές καρφίτσες…

Εκεί, έξω από τα διαχωριστικά περιπλεγματα, διέκρινα χαμηλοτάβανα, βρώμικα οικοδομήματα, που αμαύρωναν την ευαισθησία και ζωή των πετούμενων!

Κάθισα αρκετή ώρα λοιπόν, και τα παρατήρησα.

Τι όμορφα χρώματα που ειχαν! Πως άνοιγαν τα πελώρια φτερά, που με περίσσεια χάρη στις κινήσεις τους, σου έκοβαν την ανάσα. Έτσι λοιπόν φίλοι στα έσω, βρήκα για μια ακόμα φορά, πως όταν το μυαλό είναι ήσυχο, ήρεμο, μπορείτε να θαύμασε απεριόριστα όχι μόνο τα παγόνια και τα πουλιά, μα οτιδήποτε θελήσετε.

Είναι η ίδια η ομορφιά παρών, και όχι το αντικείμενο της ομορφιάς που αιχμαλωτίζει. Όταν υπάρχει ομορφιά, η αγάπη είναι απλά συνωνυμία, και ο Νους, δεν έχει να κάνει με Ναούς και Πετραχήλια, ούτε με το τι πρεσβεύει… (τι του αρέσει και τι δεν του αρέσει δηλαδή!)

Που κολλάει αυτό ρε Πλάτωνα θα με ρωτήσουν οι φίλοι. Έχεις να μας πεις κάτι για το συμβολισμό του παγωνιού και της φωλιάς?

Ναι, αν και διαφορετικά από ότι διαβάζεται!

Η φωλιά, είναι σπουδαία για τα παγώνια…

Πότε?

Όταν και τα παγώνια, αισθάνονται μέσα… όμορφα και ελευθερα!

Και που ξέρεις πως νοιώθουν τα παγώνια μέσα στη Φωλιά?

Ας πάρουμε τον Απόστολο και τη Ζαντοκ.

Ας υποθέσουμε πως δεν βρήκαμε με την Ολυμπιάδα ελεύθερο ξενοδοχείο, και οι καλοί φίλοι, μας φιλοξενούν στο κότερο του Τολη!

Πως νοιώθουν τα άτομα εκεί μέσα?

Με άλλα λόγια αν ανέβω στο κότερο και ο Απόστολος και η Ζαντοκ με αγαπάνε αληθινά (όχι μόνο με τα λόγια… η γιατί εκφράζομαι καλά για στοές…και την Έλενα πετροβα… της Τροίας…και άσχημα για τους άπιστους οχτρούς….)

Βρε? Με αγαπάτε πραγματικά….χωρίς κάποια Αιτία?*(δηλώνω ανοικοδόμητος!)

Αυτή είναι η ζεστασιά….η ομορφιά της φωλιάς…και η ζωντάνια του παγωνιού!

Διαφορετικά υπάρχουν παντού άνθρωποι, που ψάχνουν απεγνωσμένα να γεμίσουν τις ζωές τους με ισμο-πιστεύω, σιγουριές και ένα σωρό σύμβολα και πράγματα του ΝΟΥ και του Χεριού *(αυτά γίνονται σπουδαία, και είναι αυτά που αφήνουν την καρδιά άδεια, φτωχιά…. από ομορφιά και αγάπη.

Υ.Γ Την άλλη βδομάδα ανεβαίνω Αθήνα. Αν θελετε…να με κεράσετε φραπέ.. έσω-κουβεντούλα...με ΑΓΑΠΗ!

Απο ολα τα ΑΛΛΑ...ΕΧΩ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AFMA
Μέλος 1ης Βαθμίδας


124 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2004, 09:03:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AFMA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:


AFMA

Θα πρέπει να περνάς για ηλιθίους πολλούς εδώ μέσα, θα πρέπει να έχεις κατά νου πως επειδή σε ακολούθησε κάποια στον κατήφορο και στα παραμύθια της άγνοιας θα μπορούσαν να σε ακολουθήσουν και άλλοι.
Δυστυχώς για σένα ουδέποτε δήλωσα «εσωτεριστής» με την έννοια που εσύ αναφέρεις, δήλωνα πάντα αναζητητής και στην αρχική μου παρουσία στο διαδυκτιακό αυτό τόπο είχα ως ψηφιακή υπογραφή το « Ο Αναζητών Απόστολος ».



γεια σου ραμογλου
οχι φησικα και δεν σας περνω ηλιθιους , ηλιθιοτης ειναι κατασταση παθολογικη και δεν μπορεις να θεσεις τον αλλον μπροστα στις ευθυνες του ενω αντιθετα εγω συνεχως σου λεω και στους αλλους να καταλαβουν οτι εχετε παρασιρθει αρκετα μετα απο οσα με κανατε οπως ειρωνιες κ.τ.λ.

quote:

Εσύ λοιπόν η οποία δηλώνεις ότι είσαι νέο μέλος και δεν ξέρεις κλπ κλπ μπορείς να απαντήσεις



παριστανετε εδω μεσα λεγοντας τοσα για το συστημα που δηθεν αγαπατε και αντιπροσοπευτε. ΕΝΩ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΜΟΝΟ ΚΑΤΑ ΤΟΥ ΕΙΣΑΣΤΕ ΜΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΒΡΩΜΙΚΕΣ ΠΡΑΞΕΙΣ ΣΑΣ
quote:

σε ποιο σύστημα έχω δηλώσει ότι ανήκω εγώ ;



εαν κανεις θελησει να σε πει γιατι ανοικεις σαν μελος στο εσωτερικα και γιατι γραφεις τοσα στο θεμα τεκτονες μεχρι δακτιλιδια κατεβασατε τι αληθεια θα του πεις;
ποιος λοιπον περνα τον αλλο για ηλιθιο χαρα μου;

quote:

1. Ποιος σε είπε γριά-γέρο και πού ;
2. Ποιος από τους παραπάνω το έπαιξε αγαπησιάρης ή διδάσκαλος ;
3. Από πού κι ως πού εγώ με τη Zadok, τον kelso, την elpida, και την ATMA αποτελούμε ομάδα ; Έχεις κάποια στοιχεία πως μεταξύ μας γνωριζόμαστε και αν ναι ποια και από πού ;


δες ραμογλου τοσα θεματα εδω μεσα που ο ενας συμπλιρωνει τον αλλο (ολο γλυκες εισαστε βρε ΑΝΑΜΕΤΑΞΙ ΣΑΣ} ποτε χαρα μου δεν εγραψα οτι γνωριζοσαστε (και δεν το παιζω μελοντολογος)ΤΑ ΒΡΩΜΟΨΕΜΑΤΑ αφησετα

μα για εγκεφαλικα με γραψατε, για παραξενες ηλικιες και για γιαλια, τι ηθελες να υποθεσω χαρα μου περα απο το γηρας;

αρκετα θεματα ειδα κατι για το ενα κατι για το αλλο νουθετιτε να λοιπον το αγαπησιαρης και το διδασκαλος.


quote:

Δυστυχώς εκθέτεις ανεπανόρθωτα τον εαυτό σου και δυστυχέστερα παρασύρεις στο βούρκο και κάποιους άλλους που κατά την ταπεινή μου γνώμη τους άξιζε κάτι καλύτερο, βέβαια ο καθείς εφ’ ο ετάχθη.


ελα χαρα μου τι ανεκδηιγητα ειναι ΟΣΑ ΕΔΩ ΓΡΑΦΕΙΣ
ποιον εκθετω για διξεμου ποιον παρασερνω;
γιατι γραφετε παντα σαν να ειμαι καποια που δηθεν γνωριζετε;
οποιος εχει αποροιες στελνει τηλεφωνο και ερχετε σπιτι μου

quote:

Περιμένω λοιπόν τις απαντήσεις ή απλά ένα ΟΚ τέλος τα παιχνίδια.

Δε θέλω να πιστέψω πως έχεις κάποια σχέση με τις κότες από τα Μέγαρα, ξέρεις εσύ.

Ο κακός λύκος



καμια σχεση με ψηλα σπιτια (μεγαρα) οσο για το εαν ομοιαζω με κοτα; ναι χαρα μου προσπαθω -οταν πινει νερο- να την μιμιθω και να ευλογω τον αρχιτεκτονα του συμπαντος

γιατι παντα τα βαζετε με τα πλασματα της φυσης;
εκεινη την συγνωμη δεν θα με την ζητησεις;

ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΓΝΩΜΗ ΤΙΠΟΤΑ ΑΚΟΜΑ;

πορω γιατι συνεχιζετε με τοσα ψεματα;
τι παριστανετε τελικα; τι ζητατε απο τα νεα μελη;
μηπως θα επρεπε να ζητησω απο καπου ΑΛΛΟΥ τον λογο;
ποιοι σας εχουν εδω μεσα και να πετατε τοσο ΠΕΡΙΘΟΡΙΟ;


ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΤΗΝ ΘΕΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΗΣ..
ΚΡΙΣΝΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AFMA
Μέλος 1ης Βαθμίδας


124 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2004, 09:12:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AFMA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:


Κάποιες σκέψεις κάνω για κάτι που έχω δει κάπου...
Πες μου... το σύμβολο της καρφίτσας είναι από το ζωϊκό και φυτικό βασίλειο?


"Τάδε έφη Avallon"



γεια σου Avallon
εμφανι ειναι τα εντομα η φωλια και τα φιλλα που σχιματιζουν καπου τα παγωνια
για αλλα δεν μπορω να σου πω.

ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΤΗΝ ΘΕΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΗΣ..
ΚΡΙΣΝΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elpida
Μέλος 3ης Βαθμίδας


541 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2004, 11:02:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elpida  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Labolas,
quote:
Βρε κοπελια γιατι δε παραδεχεσε οτι κινδυνευεις να γινεις πιο γραφικη κι απο αυτη που μπαινοβγαινει με καμια δεκαρια νικνειμς. Ξεκολα επιτελους.

Διακρίνω μία κρίση έμπνευσης και ευστοχίας! Εύγε και εις ανώτερα.

Ramoglou

quote:
Κοπελία ΤΕΛΙΚΑ ΕΧΕΙΣ ΠΑΘΕΙ ΕΡΩΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΤΜΑ !
Άλλα λέει η γιαγιά μου άλλα ακούν τ’ αυτιά μου !!!

Έτσι είναι αυτά τα πράγματα όταν «ερωτεύεσαι» κολλάς ένα πράγμα, δεν υπάρχει τίποτα άλλο να ασχοληθείς ούτε καν να δεις, έπρεπε να το είχες καταλάβει… δείξε ανοχή !

Avallon,

quote:
Πες μου μόνο σε ποιό "φροντιστήριο" πας για να μην γραφτώ και γω...

Να προτιμήσεις αυτό που κάνουν μαθήματα για ανεπίδεκτους μαθήσεως … ίσως βοηθήσει… ίσως…

ΑFMA

quote:
ευχαριστω που ηρθατε και σε αυτο το θεμα μια και θα πρεπει ο ραμογλου να μου ζητησει και μια επιπλεον συγνωμη.

Η επανάληψη λένε είναι μητέρα της μαθήσεως, άντε να δούμε πόσες φορές ακόμα θα το πεις μέχρι να το μάθεις εσύ η ίδια.
Επίσης ακόμα δεν έχεις τοποθετηθεί επί του θέματος που εσύ άνοιξες … εκτός αν είναι μόδα να μας έρχεται κάτι στο μυαλό και να το κάνουμε topic.
quote:
ΟΣΟΙ ΜΑΣ ΔΙΑΒΑΖΟΥΝ και ποσα ακομα μελη δεν μπορεσα να βρω.
μα τι στο καλο ολοι εδω μεσα ειναι τρελοι δαιμωνικοι γεροι, γριες
ανιθηκοι ; και εσυ με τον ραμογλου, κελσο, ατμα, ελπιδα και κανα δυο αλλοι ΕΙΣΑΣΤΕ ΟΙ ΗΘΙΚΟΙ ,ΟΙ ΕΝΤΙΜΟΙ, ΟΙ ΑΓΑΠΙΣΙΑΡΙΔΕΣ, ΟΙ ΕΣΩΤΕΡΙΣΤΕΣ, ΟΙ ΔΙΔΑΣΚΑΛΟΙ!
ΑΛΛΑ για την φωλια του παγωνιου εχεις να πεις κατι,
περα απο οσα πρεσβευετε σαν το πολυ γνωστο συστημα που κρατω φησικα και επιφιλαξεις εαν εισαστε μελη του, διοτι θα ειχατε σαν χαρισμα τουλαχιστον βρε την ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΧΡΙΣΤΟΤΗΤΑ
εκτος θεματος απο την φωλια του παγωνιου δεν θα ξανααπαντισω

Αν και από ότι είδα έχουν αναρωτηθεί και οι υπόλοιποι θα ρωτήσω και εγώ με την σειρά μου για πες μας σε πιο σύστημα είμαστε μέλη ? Μα τι ρωτάω τώρα σάμπως θα πάρω απάντηση? Σίγουρα όχι όπως δεν πήρα και σε άλλα πράγματα που ρώτησα.
Όσο για το θέμα άντε βρε κάνε την αρχή – σαν συγγραφέας – και δώσε μας τις πηγές σου και πες μας τα όσα γνωρίζεις και εμείς αγνοούμε.

quote:


γεια σου AVALLON
σε ευχαριστω για οσα εγραψες και πιστευω οτι "καποιος" σε εχει υποψιασει για την φωλια του παγωνιου χαρα μου.
στη "φωλια" υπαρχουν 28 υψιλοβαθμα μελη σε δυο ξεχωρα συστηματα (ΟΧΙ ΤΑ ΓΝΩΣΤΑ) που εργαζοντε στον ελλαδικο χωρο.
ειναι δυσκολο να τους εντοπισεις διοτι εχουν μια πολυ "καθημερινη" ζωη.
το μηστικο ομως βρισκετε στο μενταγιον ,η, αλλοτε καρφιτσα που ειναι υποχρεομενοι να φορανε.
δεν θα σας δωσω το σχιμα του μενταγιον, ας δουλεψετε και λιγο βρε
παντος δεν περνα απαρατιριτο.
τα περισσοτερα που εγραψες ειναι περα για περα αληθεια
ακονα λειτουργουν κλειστα παγκοσμια club για να εκπαιδευτεις την σοφια και την εφαπαξ θερμοτητα της "φωλιας"
θα προσπαθισω να σας δωσω πιο πολλα

Τα συμπεράσματα τίθενται σε ψηφοφορία οι παραδεχόμενοι αυτά να ανατείνουν τη δεξιά.



Άμα ανατείνω και τα δύο τι κερδίζω ? Ρε τι γίνεται στον κόσμο…

quote:
ΤΟΝ κο ΜΠΑΛΑΝΟ ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΝΕΦΕΡΕ Ο ΤΙΓΡΗΣ ΑΛΛΑ Ο ΑΒΑΤΑΡ/
ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΘΕΜΑΤΑ, ΑΡΚΕΤΑ ΠΑΛΙΑ....(ΕΣΥ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ....ΠΩΣ ΘΥΜΑΣΑΙ...;)

Αχ βρε Ατμα μου, δεν έχεις καταλάβει, το κορίτσι (τώρα αυτό παίζεται – Αvallon με έβαλες σε υποψίες ) παρακολουθούσε από παλιά τα θέματα έτσι για να έχει ολοκληρωμένη άποψη.
Βέβαια τώρα που το ξανασκέφτομαι λέτε να είναι δισυπόστατη…?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elpida
Μέλος 3ης Βαθμίδας


541 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2004, 11:11:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elpida  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
εαν κανεις θελησει να σε πει γιατι ανοικεις σαν μελος στο εσωτερικα και γιατι γραφεις τοσα στο θεμα τεκτονες μεχρι δακτιλιδια κατεβασατε τι αληθεια θα του πεις;
ποιος λοιπον περνα τον αλλο για ηλιθιο χαρα μου;

Πως δεν το είχα σκεφτεί τόσο καιρό …. βάσει των όσων λες άρα και εσύ ανήκεις στο πανάρχαιο σύστημα φωλιά του παγωνιού.
Να χαρώ εγώ συνειρμό σκέψης …

Ramoglou
Τι λέει η ΑΦΜΑ μόνο δαχτυλίδια κατέβασες? Το υπόλοιπο σετ τι έγινε?


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2004, 11:32:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα στους συνομιλητές.

Το μέλος AFMA μας ενημερώνει ότι από την στιγμή που γράφεις σ’ ένα Topic και υποστηρίζεις κάποια ομάδα αυτόματα είναι σα να δηλώνεις ότι ανήκεις και σ’ αυτή.

Άρα όσοι έχουν γράψει στα θέματα που αφορούν τον Τεκτονισμό είναι Τέκτονες, όσοι έχουν γράψει στα θέματα που αφορούν τους Ροδόσταυρους είναι Ροδόσταυροι, στους Ναΐτες – Ναΐτες κλπ.
Ενδιαφέρουσα άποψη ομολογουμένως την οποία δεν είχα σκεφτεί.
Σ’ ένα άλλο Topic ένα μέλος λέει «Δεν είμαι Τέκτων δυστυχώς αν και θα ήθελα να γίνω» σ’ αυτή την περίπτωση το μέλος που γράφει επειδή είναι στο Topic με τους Ναΐτες είναι κρυφομασόνος και απλά αρνείται να το παραδεχθεί.

Στερούμαστε λοιπόν το δικαίωμα της όποιας φιλικά προσκείμενης επιλογής και πρέπει να φορέσουμε την ταμπελίτσα που θα εξυπηρετήσει το όποιο μέλος θέλει να κάνει κριτική και να θέσει τα όποια λεγόμενα μας σε αμφισβήτηση.

Έχω δηλώσει κατ’ επανάληψη πως επιτρέπω στο οποιοδήποτε μέλος να μου κρεμάσει την όποια ταμπέλα του κάνει κέφι ( εκτός από το να με πει Βάζελο ), δεν έχω κανένα μα κανένα πρόβλημα, αν αυτό εξυπηρετεί την σκέψη του και δίνει διέξοδο στα όποια προβλήματα διαλόγου αντιμετωπίζει μαζί μου.

Εδώ βέβαια από την μία κατηγορούμε ως Τέκτων και από την άλλη αμφισβητούμε ως Τέκτων.
Τελικά θα πρέπει να κατασταλάξει η AFMA αν είμαι ή αν δεν είμαι Τέκτων, ή τέλος πάντων αν αξίζω να είμαι Τέκτων, κατά πως φαίνετε εκείνη ξέρει πολύ καλά τι πρεσβεύει ένας Τέκτονας και ποιος είναι ο βίος που πρέπει να διάγει, οπότε και δύναται να μας ενημερώσει αρμοδίως.

Όσο για τα υπόλοιπα και για να μην προσπαθούμε να κρύψουμε τον ελέφαντα πίσω από την παπαρούνα.

Όταν σε άλλο Topic είπα για «εγκεφαλικό και επικίνδυνη ηλικία» δεν εννοούσα απαραίτητα ηλικία γέρου, από εγκεφαλικό και ειδικά λόγο άγχους και πίεσης ψυχολογικής κινδυνεύουν άτομα τα οποία είναι από 30 – 40.
Το γεγονός ότι αυτό μεταφράσθηκε αλλιώς δεικνύει ότι από άλλα γεγονότα κάποιος είχε την μύγα και μυγιάστηκε.
Όπως και ένα χιουμοριστικό post μου με την υπογραφή της ανύπαρκτης Άννας Καψάλω έγινε αντικείμενο σφοδρής επίθεσης, ίσως σημαντικό ρόλο να έπαιξε το όνομα ή το επίθετο, δεν γνωρίζω.

Από εκεί και πέρα και επειδή δεν αρέσκομαι στις αιώνιες διαμάχες και στις διαμάχες με αρρωστημένες φαντασίες, παραδίδω στην κρίση των μελών τα γραφόμενα και αντιπαρέρχομαι της όποιας ανηθικότητας.

Όσοι δύνανται να κατανοήσουν το ποιος παίζει παιχνιδάκια ας το πράξουν, όσοι δεν δύνανται ας πορευτούν στην ατραπό που διάλεξαν.
Για να μάθεις πρέπει να παιδευτείς και πολλάκις να πονέσεις.

Τα δικά μου συγκριτικά στοιχεία είναι κατατεθειμένα και δυστυχώς επειδή είναι σε μορφή quote μέσα σε δικά μου post δε γίνεται ούτε να αλλοιωθούν ούτε και να σβηστούν όπως έγινε σε άλλα Topics-Posts.

Συγχαρητήρια ξεγυμνωθήκατε και το θέαμα ήταν οικτρό !!!!!!!!!


Ο κακός λύκος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AFMA
Μέλος 1ης Βαθμίδας


124 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2004, 11:33:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AFMA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:


AFMA

Θα πρέπει να περνάς για ηλιθίους πολλούς εδώ μέσα, θα πρέπει να έχεις κατά νου πως επειδή σε ακολούθησε κάποια στον κατήφορο και στα παραμύθια της άγνοιας θα μπορούσαν να σε ακολουθήσουν και άλλοι.
Δυστυχώς για σένα ουδέποτε δήλωσα «εσωτεριστής» με την έννοια που εσύ αναφέρεις, δήλωνα πάντα αναζητητής και στην αρχική μου παρουσία στο διαδυκτιακό αυτό τόπο είχα ως ψηφιακή υπογραφή το « Ο Αναζητών Απόστολος ».



γεια σου ραμογλου
οχι φησικα και δεν σας περνω ηλιθιους , ηλιθιοτης ειναι κατασταση παθολογικη και δεν μπορεις να θεσεις τον αλλον μπροστα στις ευθυνες του ενω αντιθετα εγω συνεχως σου λεω και στους αλλους να καταλαβουν οτι εχετε παρασιρθει αρκετα μετα απο οσα με κανατε οπως ειρωνιες κ.τ.λ.

quote:

Εσύ λοιπόν η οποία δηλώνεις ότι είσαι νέο μέλος και δεν ξέρεις κλπ κλπ μπορείς να απαντήσεις



παριστανετε εδω μεσα λεγοντας τοσα για το συστημα που δηθεν αγαπατε και αντιπροσοπευτε. ΕΝΩ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΜΟΝΟ ΚΑΤΑ ΤΟΥ ΕΙΣΑΣΤΕ ΜΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΒΡΩΜΙΚΕΣ ΠΡΑΞΕΙΣ ΣΑΣ
quote:

σε ποιο σύστημα έχω δηλώσει ότι ανήκω εγώ ;



εαν κανεις θελησει να σε πει γιατι ανοικεις σαν μελος στο εσωτερικα και γιατι γραφεις τοσα στο θεμα τεκτονες μεχρι δακτιλιδια κατεβασατε τι αληθεια θα του πεις;
ποιος λοιπον περνα τον αλλο για ηλιθιο χαρα μου;

quote:

1. Ποιος σε είπε γριά-γέρο και πού ;
2. Ποιος από τους παραπάνω το έπαιξε αγαπησιάρης ή διδάσκαλος ;
3. Από πού κι ως πού εγώ με τη Zadok, τον kelso, την elpida, και την ATMA αποτελούμε ομάδα ; Έχεις κάποια στοιχεία πως μεταξύ μας γνωριζόμαστε και αν ναι ποια και από πού ;


δες ραμογλου τοσα θεματα εδω μεσα που ο ενας συμπλιρωνει τον αλλο (ολο γλυκες εισαστε βρε ΑΝΑΜΕΤΑΞΙ ΣΑΣ} ποτε χαρα μου δεν εγραψα οτι γνωριζοσαστε (και δεν το παιζω μελοντολογος)ΤΑ ΒΡΩΜΟΨΕΜΑΤΑ αφησετα

μα για εγκεφαλικα με γραψατε, για παραξενες ηλικιες και για γιαλια, τι ηθελες να υποθεσω χαρα μου περα απο το γηρας;

αρκετα θεματα ειδα κατι για το ενα κατι για το αλλο νουθετιτε να λοιπον το αγαπησιαρης και το διδασκαλος.


quote:

Δυστυχώς εκθέτεις ανεπανόρθωτα τον εαυτό σου και δυστυχέστερα παρασύρεις στο βούρκο και κάποιους άλλους που κατά την ταπεινή μου γνώμη τους άξιζε κάτι καλύτερο, βέβαια ο καθείς εφ’ ο ετάχθη.


ελα χαρα μου τι ανεκδηιγητα ειναι ΟΣΑ ΕΔΩ ΓΡΑΦΕΙΣ
ποιον εκθετω για διξεμου ποιον παρασερνω;
γιατι γραφετε παντα σαν να ειμαι καποια που δηθεν γνωριζετε;
οποιος εχει αποροιες στελνει τηλεφωνο και ερχετε σπιτι μου

quote:

Περιμένω λοιπόν τις απαντήσεις ή απλά ένα ΟΚ τέλος τα παιχνίδια.

Δε θέλω να πιστέψω πως έχεις κάποια σχέση με τις κότες από τα Μέγαρα, ξέρεις εσύ.

Ο κακός λύκος



καμια σχεση με ψηλα σπιτια (μεγαρα) οσο για το εαν ομοιαζω με κοτα; ναι χαρα μου προσπαθω -οταν πινει νερο- να την μιμιθω και να ευλογω τον αρχιτεκτονα του συμπαντος

γιατι παντα τα βαζετε με τα πλασματα της φυσης;
εκεινη την συγνωμη δεν θα με την ζητησεις;

ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΓΝΩΜΗ ΤΙΠΟΤΑ ΑΚΟΜΑ;

πορω γιατι συνεχιζετε με τοσα ψεματα;
τι παριστανετε τελικα; τι ζητατε απο τα νεα μελη;
μηπως θα επρεπε να ζητησω απο καπου ΑΛΛΟΥ τον λογο;
ποιοι σας εχουν εδω μεσα και να πετατε τοσο ΠΕΡΙΘΟΡΙΟ;


καλα βρε ραμογλου παλι αλλους εβαλες να ξεκαθαρισουν;
γεια σου ελπιδα, χαρα μου ψαξε για καμια συγνωμη και εσυ μια που ο ραμογλου δεν το κανει
τι φιλαρακια ειπαμε μονο;
μποξαδες βρε τις φαρμας (ο παπους κανει τον καπνο μποξα)
ασε τις αποροιες για αλλους
παλιο βρε το στιλακι σου σε τριπακι δεν θα μπουμε ,μαθαμε!
ουπσ τι θα δουμε ακομα;
Περιθοριο
και συγνωμη πουθενα
βρε δεν καταλαβατε ποσο εχετε ΕΚΤΕΘΕΙ;
μιλατε κιολας;

ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΤΗΝ ΘΕΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΗΣ..
ΚΡΙΣΝΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2004, 11:37:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πιθανότατα άσχετο...αλλά εγώ θα ρωτήσω μπας κ γνωρίζει κανένας να μου πει.. Στην Πεντέλη υπάρχει η Ιερά Μονή Παντοκράτορος ΤΑΩ. Το μόνο που ξέρω είναι ότι είναι ένα γυναικείο μοναστήρι. Παντοκράτορος ΤΑΩ;

Ίσως κολλάω με κάτι που είναι πασίγνωστο/αλλά η σχέσημου με την εκκλησία δεν ήταν ποτέ ιδιαίτερα καλή... Ποιός είναι ο Παντοκράτορας ΤΑΩ στην ορθοδοξία;;

Αυτά... εεε.. σε περίπτωση που η ερώτηση είναι γελοία/
παρακαλώ αντιμετωπίστε τη με καλή διάθεση,τρυφερότητα + στοργή

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2004, 11:42:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
..κι αννα?_?ρωτιομουν...πως εγινε ξαφνικα ανναγνωριστη η ανναβαλλον...ελαβε την βιβλιογραφια του νεου..μελους....:(

Kάποιοι απ'ότι φαίνεται ξημέρωσαν να σκάβουν τάφους...

Τι δουλειά έχει η Αννα εδώ?

Ποια βιβλιογραφία ρε παιδιά δε μου λέτε και μένα να μάθω?

Ακόμη διαβάζω τα βιβλία που μου δώρισε ο Κέλσος...

Νομίζετε ότι όταν έχετε να κουμαντάρετε άντρα,σπίτι και παιδί και μπαίνεται 2 ώρες την ημέρα στο esoterica έχετε χρόνο για διάβασμα?
ΞΑΝΑΣΚΕΦΘΕΙΤΕ ΤΟ...
Η μάλλον το ξέρετε και γι' αυτό δε το επιχειρείτε..

elpida κορίτσι μου ήσουνα που ήσουνα βλήτο η συμβίωση με το Ράμογλου σε αποτελείωσε... Οσο για την προσφορά σου εδώ... αν κρίνω ότι όταν γράφετε από τον ίδιο υπολογιστή έχεις πολλά να πεις ενώ όταν σε βλέπουμε από κοντά καταπίνεις τη γλώσσα μου λέει πολλά για το ποιός κρύβεται πίσω από τα μηνύματά σου...
Ράμογλου βοήθειά σου αγόρι μου...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
elpida
Μέλος 3ης Βαθμίδας


541 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2004, 12:34:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elpida  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
γεια σου ελπιδα, χαρα μου ψαξε για καμια συγνωμη και εσυ μια που ο ραμογλου δεν το κανει

Καλέ πάρε άλλη καραμέλα αυτή έλιωσε...

quote:
elpida κορίτσι μου ήσουνα που ήσουνα βλήτο η συμβίωση με το Ράμογλου σε αποτελείωσε... Οσο για την προσφορά σου εδώ... αν κρίνω ότι όταν γράφετε από τον ίδιο υπολογιστή έχεις πολλά να πεις ενώ όταν σε βλέπουμε από κοντά καταπίνεις τη γλώσσα μου λέει πολλά για το ποιός κρύβεται πίσω από τα μηνύματά σου...

Καλό μου αρχικά δεν σου ζήτησα τη γνώμη σου για το τι είμαι. Μπορείς να έχεις την όποια άποψη θέλεις για μένα, μου είναι παντελώς αδιάφορο, άλλωστε είσαι πολύ λίγη για να κρίνεις εσύ εμένα.

Όσο το ότι κατηγορείς τη συμβίωση μου με το Ramoglou με κάνει να πιστεύω πως έμμεσα κατηγορείς και τον ίδιο. Τότε καλό μου γιατί τον έπαιρνες τηλέφωνο προσπαθώντας να βρεις ένα στήριγμα όταν έβρισκες τα σκούρα (βλέπε κόντες με ΑΤΜΑ) και έκανες απεγνωσμένες προσπάθειες να δικαιολογηθείς?

Όσο για την προσφορά μου εδώ … ΤΙ? Δεν ολοκληρώνεις μάλλον μπερδεύεσαι συντακτικά.

Όσο για τον αν γράφουμε από τον ίδιο υπολογιστή εάν κάνεις τον κόπο και έχεις λίγη εξυπνάδα (ποια?) θα έβλεπες πως πρακτικά είναι αδύνατο μιας και πολλές φορές γράφουμε παρόμοιες ώρες καθώς επίσης και οι ip μας είναι διαφορετικές. Αν εσύ έχεις μόνο ένα υπολογιστή λυπάμαι αν θες να σου δανείσω έναν για τις διακοπές σου.

Όσο για τις συναντήσεις από κοντά (άραγε πόσες πολλές να είναι στη φαντασία σου) – όπως θα μπορούσες εάν είχες την ικανότητα να παρατηρήσεις – μιλάω μόνο με αυτούς που έχω κάτι να πω και να μου πουν. Καλύτερα να μην μιλάω παρά από κόντα και από το τηλέφωνο να κάνω την κότα όπως εσύ.

Άλλωστε στην τελευταία συνάντηση που σε είδα και βρεθήκαμε στον ίδιο κύκλο για ελάχιστα λεπτά το μόνο που πήρα από σένα είναι το κόμπλεξ σου με γνωστό μέλος, οπότε δεν είχα καμία όρεξη να ασχοληθώ περαιτέρω μαζί σου ή με τα λεγόμενά σου.
Εσύ μονίμως λες ότι θες και το οτιδήποτε να το φτιάχνεις όπως εσύ νομίζεις δηλαδή είσαι στην κοσμάρα σου και νομίζεις πως κάτι κάνεις κιόλας. Η λέξη επιχείρημα και παραδοχή σου είναι προφανώς άγνωστες.

Επίσης για το ποιος κρύβεται πίσω από τα δικά μου μηνύματα το λες κρίνοντας εξ ιδίων, και για άλλη μια φορά είσαι μακριά νυχτωμένη (θα ξημερώσει που θα πάει) αλλά δεν πειράζει είσαι ελεύθερη να λες ότι θέλεις, μου είναι και αυτό αδιάφορο.

Τα μέλη με τα οποία συνδιαλέγομαι και έχω να πάρω και ίσως να δώσω κάτι, δεν ανήκουν στην κατηγορία σου και στο επίπεδο/δάπεδο σου, οπότε δεν πρόκειται να ασχοληθούν με τις κατινιές σου όσο και αν τις συνεχίσεις.

Αν πότε καταφέρεις να παραδεχτείς τουλάχιστον στον εαυτό σου τα λάθη σου τότε ίσως προκόψεις στη ζωή σου αλλιώς σε βλέπω κηπουρό στην σπηλιά του Νταβέλη.


Edited by - elpida on 23/07/2004 12:42:05Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 9 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy