ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Η ΦΩΛΙΑ ΤΟΥ ΠΑΓΩΝΙΟΥ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 9
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας


142 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/07/2004, 15:30:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
τι εγινε ρε συ Αβαλλον???? σε πιασανε παλι "κλεπτουσα οπωρας"???

(οι δικαιολογιες σου ειναι ......... χαλια!!!!)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/07/2004, 15:36:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Hξερα ότι κάποιοι από δω μέσα δε σέβονται τα παντελόνια που φοράνε...
Τώρα επιβεβαιώθηκα για μια ακόμη φορά...

...όταν 3-4 σελίδες πιο πίσω σταμάτησα να γράφω και δήλωσα αποχώρηση από το τόπικ μπας και ηρεμίσουν τα πνεύματα...μπας και γλυτώσει το τόπικ από την κατρακύλα...μπας και πάψετε επιτέλους να ασχολείστε μαζί μου...

Ποια πνεύματα όμως? Εχετε πνεύματα όταν συνεχίζετε και με προκαλείτε να γυρίσω πίσω να κάνω τι?
Να πέσω στο επίπεδό σας και να ξεκατινιαστώ?

Ας είναι λοιπόν αφού έτσι το θέλετε...
(Παντελή απουσία συντονιστών να θέσουν το θέμα σε τάξη ... ή ανοχή??)

Εθεσα ερώτηση:

quote:
Τι το διαφορετικό είπα 2 σελίδες πιο πριν όταν πέσανε όλοι να με φάνε?
Υποστήριξα κάτι το διαφορετικό?
Είπα ότι είναι κάτι το καλό ή το κακό?
Εβγαλα κάποιο συμπέρασμα και δεν το ξέρω?
Ειλικρινά ακόμη δε κατάλαβα τι πρόβλημα υπάρχει

H παρεούλα έκανε τον Κινέζο...γνωστή τακτική όταν δεν μπορούμε να απαντήσουμε. Απάντηση δεν πήρα... Τι να μου πούνε άραγε που ενώ δεν πήρα θέση υπέρ ή κατά της φωλιάς έπεσαν να με φάνε? Οτι μου τα "φυλάγανε" από αλλού?....

Η Ατμα είπε:

quote:
ΤΟΝ κο ΜΠΑΛΑΝΟ ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΝΕΦΕΡΕ Ο ΤΙΓΡΗΣ ΑΛΛΑ Ο ΑΒΑΤΑΡ/ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΘΕΜΑΤΑ, ΑΡΚΕΤΑ ΠΑΛΙΑ....(ΕΣΥ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ....ΠΩΣ ΘΥΜΑΣΑΙ...;)
O Ράμογλου Atma ξέρει...γιατί στο πάρτυ ήταν μπροστά στη συζήτηση για τον Μπαλάνο σχετικά με τη Πεντέλη όπως ήταν και ο AVATARGR και μάλιστα ο τότε συντονιστής old tiger ήταν που μου πρότεινε το βιβλίο...και τον άκουσα.To αγόρασα και παρέθεσα κάποια σημαντικά σημεία.... Εκτός κι αν βέβαια Ράμογλου δεν θυμάσαι...το πόσο σθεναρά υποστήριζε ο old tiger την σοβαρότητα του συγγραφέα Μπαλάνου...
Μου πήρε λίγο χρόνο να το βρω μια και το είχα δανείσει αλλά με ένα τηλεφώνημα ο Φίλος που το είχε δανειστεί μου μετέφερε τα πιο σημαντικά μιας και ήταν αδύνατον να πάω Κρήτη για να πάρω το ίδιο το βιβλίο...
Για να μην πω βέβαια για την κόντρα μεταξύ Ιranon και Νταβέλλη που μπήκαν εδώ και μας έβρισαν...και προσέβαλλαν τον Νταβέλη...Αυτό το σάϊτ θέλεις να διαφημίσω που έχει κόψει κάθε επαφή μαζί μας? Που έχει χλευάσει το esoterica τόσες φορές??

quote:
Μιας και εδώ είναι το «χαλασμένο» θέμα ……..

quote:
Aν δεν μας την "πέσουν" τίποτα τραμπούκοι... Συνηθίζεται τώρα τελευταία στα θέματα που ανοίγω... Είναι ο αυτοσκοπός τους... ( από το θέμα εσωτερισμός και πάθη )


Oλο την κατηγορείτε την Avallon... όμως...
Μμμμμ... τι έχουμε εδώ?
Πολύ ενδιαφέρον...
Είχα την υποψία και τελικά επιβεβαιώθηκα...

Tην Αvallon μπορεί να την κοροϊδεύεται αλλά τα θέματά της τα παρακολουθείτε ΚΡΥΦΑ + ΑΝΕΛΛΙΠΩΣ...

Οσο για τους αναγνώστες να΄σαι σίγουρος ότι έχουν κρίση και πολύ καλή μάλιστα... Λαμβάνω καθημερινά τόσα μηνύματα που βλέπω πλέον ότι σας έχουν καταλάβει εσάς και το ρόλο σας...
Περάσανε πολλά αξιόλογα άτομα από αυτό το sight... και με τον τρόπο σας τα διώξατε... γιατί σας χαλάγανε το όνειρο...
Guess what! Εγώ δε θα φύγω... γι'αυτό ή πάρτε το απόφαση ή συνεχίστε να με κυνηγάτε από τόπικ σε τόπικ και να μου επιτίθεστε...

Η ιστοσελίδα που παρέθεσε ο Mercury μεταξύ άλλων λέει και ότι η Ισις αποκαλλυμένη δεν είναι αξιόλογη πηγή μια και είναι αναξιόπιστη!!!
Αλλά αυτό βέβαια παραλείψατε να το σχολιάσετε...κρατήσατε μόνο αυτό που προφανώς θέλατε...(αν μάλιστα μπήκατε στο κόπο να το διαβάσετε όλο θα βλέπατε ότι υπάρχουν και αρκετά άλλα αξιόλογα προς συζήτηση και σχολιασμό...)

Τώρα για τα στοιχεία που έχω αγαπητέ μου είσαι έτοιμος να τα δεχτείς ή θα με παίρνεις όπως τότε τηλέφωνο στο τόπικ του Τεκτονισμού και θα με παρακαλάς να αποσύρω φωτογραφίες???

Οταν δυο άτομα κατεβαίνουν από την καμινάδα της βίας, είτε είναι Παγώνια είτε Τέκτονες είτε Ροδόσταυροι ή Γνωστικοί είναι και οι δυο λερωμένοι... Οταν όμως δυο άτομα βυθίζονται στο λουτρό της ταπεινότητας, όποιες και αν είναι οι πεποιθήσεις τους, βγαίνουν από κει και οι δυο καθαροί...

Y.Γ. Eυτυχώς που υπάρχει και η Avallon για να ασχολείστε μαζί της και να σπάει τη μονοτονία της ζωής σας... Τόσες σελίδες μετά την αποχώρησή μου όλο κακία και προσβολλές...Ε..ρε ρεζιλίκια....


"Τάδε έφη Avallon"


Για να μην αλλοιωθεί το μήνυμα το κάνω quote.


Ο κακός λύκος


Edited by - Ramoglou on 30/07/2004 15:38:19Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/07/2004, 15:39:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Στό έχω ΞΑΝΑΠΕΙ παρουσία και τρίτου, το διαδύκτιο ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΓΝΩΡΙΜΙΕΣ, τουλάχιστον ΟΧΙ οι χώροι που φιλοσοφούν και συζητούν ανήσυχοι άνθρωποι, αναζητητές των εσώτερων πραγμάτων...

Καλό είναι να βουτάς στο μυαλό τη γλώσσα πριν μιλήσεις αγαπητέ Κέλσο ή τουλάχιστον ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ ΝΑ ΤΑ ΕΝΝΟΕΙΣ...

Γιατί ενώ διατείνεστε εσύ και ο Ράμογλου ότι δεν πήγατε στη συνάντηση με απώτερο σκοπό να κάνετε δημόσιες σχέσεις.... συμμετείχατε στο τόπικ "ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ MEΛΩΝ" ξέρετε εκεί στο φόρουμ "μεταξύ τύρου και αχλαδιού" που τόσο κατηγορείτε αλλά όταν είναι να κάνετε τις δημόσιες σχέσεις σας το θυμόσαστε και το τιμάτε...http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=1&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=2187

Για του λόγου το αληθές και για να μην κουράζονται να ψάχνουν οι αναγνώστες(που όπως προαναφέραμε έχουν κρίση...)στις 24!!! σελίδες του σας παραθέτω από το τόπικ αυτό στοιχεία για να δείτε πως οι αγαπητοί Κέλσος,Ράμογλου,Ελπίδα που κατηγορούν ΕΜΕΝΑ για δημόσιες σχέσεις άπλωναν τα δίχτυα των δημοσίων σχέσεων οι ίδιοι δημιουργώντας συμμαχίες...

quote:
ΤΟΝ Anounaki , cube , ΜΑΝΟ , Oannes ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΕΙΔΑ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΑΛΛΑ ΗΤΑΝ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ ΚΑΙ Ο ΚΕΛΣΟΣ , ΜΑΡΑ , ΡΑΜΟΓΛΟΥ (ΤΟ ΙΣΤΙΟΠΛΟΙΚΟ ΤΟ ΕΙΧΕ ΣΤΗΝ ΜΑΡΙΝΑ ΖΕΑΣ) , ΕΛΠΙΔΑ .....

Αντιθέτως στις 24 σελίδες του τόπικ δε συμμετείχα (ενώ θα έπρεπε αφού όπως κατηγορούμε κάνω δημόσιες σχέσεις) και ΕΠΙΣΗΣ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΣΥΜΜΕΤΕΙΧΑ ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ...Αλήθεια μήπως είναι αυτό που σας πείραξε?

Oσο για την επίσημη συνάντηση του esoterica δεν πλησίασα κανένα όπως ανέφερες... ΟΠΟΙΟΣ ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΜΟΥ ΠΡΟΣΕΓΓΙΣΤΗΚΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑVALLON ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΕΙ... Αντίθετα ο συντονιστής μας AVATARGR που δεν είχε διαβάσει την επιθυμία μου που είχα αναφέρει στα φόρουμ ότι δε θα κάνω γνωστό το nickname μου έφερνε και μου σύστηνε κόσμο... Μετά βέβαια μόλις του το είπα ότι δεν ήθελα να γίνει γνωστή πια είμαι μου είπε ότι δεν είχε διαβάσει το φόρουμ...



"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/07/2004, 15:56:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Eίναι τελικά Η ΑFMA?
Πως είσαι τόσο σίγουρος Ράμογλου για το φύλο?
Ας είναι...

Ελπίζω να μη θέσετε και μένα κυρία ΑFMA εκτός θέματος...

Τα παρακάτω στοιχεία είναι από το βιβλίο του ΓΙΩΡΓΟΥ ΜΠΑΛΑΝΟΥ "ΑΙΝΙΓΜΑΤΑ ΣΕ ΓΚΡΙΖΟ ΦΟΝΤΟ" O καθένας κρίνει την αξιοπιστία του εν λόγω συγγραφέα κατά το δοκούν:

Όπως είπαμε, τα ουσιαστικά γεγονότα για μας ξεκινούν από την ύπαρξη της Αδελφότητας της Φωλιάς του Παγωνιού. Η πλήρης ονομασία "Φωλιά του Παγωνιού" προέρχεται από τα κλασικά πρότυπα της κοινής ανθρώπινης μυθολογίας και το όνομα δεν αποτελεί κανένα φοβερό μυστικό. Απλώς η λέξη "Παγώνι" είναι - ή - ήταν κάτι που γενικά αποφεύγεται να αναφερθεί, προτιμώντας αντ' αυτής απλώς τη συντομογραφία "Φ" ή έστω τη λέξη "Φωλιά"...

...Γεγονός είναι ότι η Αδελφότητα της Φωλιάς υπήρχε σε όλη τη διάρκεια της ανθρώπινης ιστορίας, και αυτό είναι κάτι πού εύκολα μπορεί να διαπιστώσει ο καθένας, αρκεί να ερευνήσει λίγο. Προσωπικά βρήκα σαφείς ιστορικές αναφορές που ανάγονται στους πρώτους αιώνες μ.Χ. καθώς και έμμεσα στοιχεία ή ενδείξεις που χάνονται στην προϊστορία.
Τώρα, για λόγους στρατηγικής και τακτικής, η Αδελφότητα της Φωλιάς έπρεπε να διαθέτει μεταξύ άλλων και μια εξωτερική βιτρίνα, ένα βολικό προσωπείο για τις επαφές της με τους άλλους ανθρώπους. Στην πραγματικότητα χρησιμοποίησε όχι ένα προσωπείο, αλλά πολλά...

...Ανεξάρτητα από τα εξωτερικά ονόματα ή τις μορφές που χρησιμοποιεί η Φωλιά, πάντα υπάρχουν κάποια σταθερά βασικά γνωρίσματα και σύμβολα, κοινά σε όλες τις περιπτώσεις...

...Ποτέ η Φωλιά δεν σχεδιάστηκε με στόχο έναν κατά μέτωπο πόλεμο, αλλά μονάχα για "επιχειρήσεις κομάντος" στα μετόπισθεν του παγωμένου εχθρού. Όπως είναι φυσικό, αυτό σημαίνει ότι εκ των πραγμάτων πρέπει να δρα εντελώς μυστικά και κάτω από πολλές αμφιέσεις και ονόματα. Και όταν ο αντίπαλος εντοπίσει κάποιον πυρήνα της και τον καταστρέψει, τότε ο πυρήνας αυτός "παγώνει" και αποκόπτεται αυτόματα από το υπόλοιπο σώμα...

...Ήδη στον ισλαμικό σιιτικό χώρο, και ιδίως από τον πυρήνα του Αλ Χακίμ, είχαν εξαπλωθεί τα παρακλάδια των Γεζίντι, των Δρούζων, των Ισμαηλιτών κ.α. Από τους τελευταίους είχαν προκύψει και οι περιβόητοι Ασασίνοι του Senex de Monte, του Γέρου του Βουνού. "Ασασίν" σημαίνει "Φρουρός των Μυστικών", και αυτοί αποτελούσαν αρχικά την εξωτερική Δύναμη Κρούσης της τοπικής Φωλιάς, ενώ οι "θεωρητικοί" του όλου συστήματος ήταν κυρίως οι Σούφι, οι μυστικιστές του σιϊτικού Ισλάμ.

...Φυσικά, όταν αυτοί οι φανατικοί κυριαρχήσουν, η συγκεκριμένη Φωλιά εγκαταλείπεται από τα αληθινά της στελέχη και παγώνει.
Στη χριστιανική Ευρώπη, μετά την επίσημη διάλυση των Ναϊτών, δραστήριοι πυρήνες της Φωλιάς απλώθηκαν σε όλες τις χώρες και κρύφτηκαν σε νέες αδελφότητες, σαν το Τάγμα της Περικνημίδας, τους Ιησουίτες, τις Λέσχες του Πυρός της Κόλασης, τις Φιλικές Εταιρίες, τις Τεκτονικές Στοές, τους Ροδόσταυρους, τους Ιλλουμινάτους κτλ...

...Η Φωλιά αποτελείται από ποικίλες μυστικές αδελφότητες, αλλά γενικά οι πυρήνες της είναι πολύ ολιγομελείς...


Ελπίζω να βοήθησα κάπως...



"Τάδε έφη Avallon"

Edited by - Avallon on 22/07/2004 11:08:43


ΓΙΑ ΝΑ ΘΥΜΟΜΑΣΤΕ ΤΙ ΕΙΧΕΣ ΓΡΑΨΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ‘Η ΤΟ ΣΒΗΣΕΙΣ ΟΠΩΣ ΕΚΑΝΕΣ ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΑ


Ο κακός λύκος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/07/2004, 16:00:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Η ιστοσελίδα που παρέθεσε ο Mercury μεταξύ άλλων λέει και ότι η Ισις αποκαλλυμένη δεν είναι αξιόλογη πηγή μια και είναι αναξιόπιστη!!!
Αλλά αυτό βέβαια παραλείψατε να το σχολιάσετε...κρατήσατε μόνο αυτό που προφανώς θέλατε...(αν μάλιστα μπήκατε στο κόπο να το διαβάσετε όλο θα βλέπατε ότι υπάρχουν και αρκετά άλλα αξιόλογα προς συζήτηση και σχολιασμό...)

Φυσικά και η Μπλαβάτσκυ είναι αναξιόπιστη, αφού το λέει η ιστοσελίδα αυτή!!!

Και επειδή το διάβασα όλο:

Τί σχέση έχει ο φάντης με το ρετσινόλαδο, διαισθητική κοπελιά;;;


No name human

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/07/2004, 16:05:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είπα να μην ασχοληθώ καθόλου. Να "τιμήσω" αυτή την Ελληνικότατη νοοτροπία του στυλ "τι με νοιάζει εμένα τι κάνει ο άλλος" (όσον αφορά τα "κακά" του άλλου, γιατί στα "καλά" ο Έλληνας πάντα έχει άποψη κ κυρίως άποψη που "καταργεί" τις όποιες αρετές του διπλανού του) κτλ κτλ. Κ πολύ πιθανόν να παρέμενα πιστή στην απόφασή μου, αν δεν έβλεπα όλη αυτή την αποθέωση της βλαχοκατινιάς να γίνεται στο όνομα του "Εσωτερισμού".

Δεν γνωρίζω τι είναι εσωτερισμός. Δεν είμαι εσωτερίστρια κ πραγματικά αν όλοι εσείς είστε εκπρόσωποί του, μη σώσω κ γίνω ποτέ. Δεν δύναμαι να αναγνωρίσω έναν εσωτεριστή, γι'αυτό κ δεν θ'ασχοληθώ καθόλου με το ποιος είναι κ ποιος δεν είναι.
Όμως πιστέψτε με, μπορώ ν'αναγνωρίσω την μικροπρέπεια, μπορώ ν'αναγνωρίσω την έλλειψη επιπέδου -του όποιου επιπέδου- (ας ήταν κ "ισόγειο"//αλλά εσείς αγαπητοί μου θα μπορούσατε να κάνετε τη δουλειά του Μετροπόντικα κ να γλυτώσουν κ τα έξοδα οι άμοιροι φορολογούμενοι πολίτες).
Μπορώ ν'αναγνωρίσω την έλλειψη διαλόγου κ την πληθώρα κομπασμών σε κάθε πρόταση. Τείνω να πιστέψω πως κατά περιόδους παρατηρείται ένα φαινόμενο "δαιμονισμού" θα μπορούσα να πω//κάποιο μυστήριο κ κακοποιό πνεύμα μπαίνει μέσα σε κατά τ'άλλα σοβαρούς ανθρώπους κ τους μεταλλάσει σε ένα παράξενο υβρίδιο Τατιάνας Στεφανίδου + Έλενας Μπλαβάτσκι.

Έχω ακούσει τόσες κ τόσες φορές να εκδηλώνεται η ανησυχία "Τι παράδειγμα δίνουμε στα νέα μέλη, τι γνώσεις κτλ κτλ".
Ε, θα σας παρακαλούσα να ξαναθυμηθείτε αυτόν τον τότε προβληματισμό σας. Θα σας παρακαλούσα να σταματήσετε αυτό το κατρακύλισμα//εντάξει, όταν πίνω το πρωί τον καφέ μου έχει πλάκα να το παρακολουθώ, όπως μπορώ για πλάκα να δω κ μια σειρά του Φώσκολου-με τη διαφορά ότι ο Φώσκολος ξέρει ποιος είναι κ δεν μας παριστάνει τον Φελίνι.

Αυτά τα λίγα έχω να πω από την μεριά μου για τα μέλη. Παλιά ή νέα.
Αλλά τι να σου κάνουν κ τα μέλη, αν οι άνθρωποι που δημιούργησαν αυτό τον τόπο δεν καταφέρνουν να επέμβουν έγκαιρα για να δώσουν κάποια λύση "πριν φουντώσει η πυρκαγιά". Κάπου έγραψε η Αμαλία ότι το esoterica είναι ένα μωρό που μεγαλώνει. Χμ..συμφωνώ.
Αλλά σας έχω νέα αγαπητοί γονείς. Ένα μωρό δεν μεγαλώνει μόνο του. Τουλάχιστον δεν μεγαλώνει χωρίς φροντίδα. Κ ένα "κακοποιημένο" μωρό, ακόμα κ αν μεγαλώσει με σκόρπια ξεροκόμματα από διάφορους, πολύ δύσκολα θα γίνει ένας ισορροπημένος άνθρωπος.

Συχνά πυκνά έβλεπα από νέα μέλη να ωρύονται για διακρίσεις μεταξύ αυτών κ των παλιών. Τα διάβαζα κ έλεγα "όχι, δεν είναι έτσι, είναι η συγκεκριμένη περίπτωση κτλ κτλ". Κ τι βλέπω τελικά; Ότι είχαν δίκιο. Γιατί είμαι σίγουρη ότι αν αυτοί οι καυγάδες είχαν ξεσπάσει ανάμεσα σε νέα μέλη το θέμα θα είχε κλειδωθεί/για να μην πω ότι λογαριασμοί θα είχαν απενεργοποιηθεί.

...λυπάμαι. Μόνο αυτό έχω να πω. Κάποτε διάβαζα πολύ όμορφα πράγματα εδώ μέσα. Κάποτε ανυπομονούσα να διαβάσω κάθε καινούργια απάντηση. Γιατί έπαιρνα κάτι από αυτή. Τώρα μου είναι το ίδιο με το να δω τις ειδήσεις στο Star.Το ίδιο δελτίο κρατάει κανα μήνα κ είναι κυρίως κουτσομπολίστικο.

Θυμάμαι μια γυναίκα κάποτε μου'χε πει 2 πράγματα/ότι μια κυρία πρέπει πάντα να ξέρει που να σταματήσει+ότι κανείς δεν βαριέται ποτέ το navy blue (που όμως δεν είναι του παρόντος)...Well.. η ίδια γυναίκα πίστευε πως η απλότητα,η διακριτικότητα κ η έμφυτη ευγένεια είναι αυτά που κάνουν έναν άνθρωπο "ανώτερο". Σκέφτομαι τώρα πως θα τρίζουν τα κόκκαλά της με την έννοια της "ανωτερότητας" όπως έχει "καθιερωθεί" εδώ μέσα..

Τελοσπάντων...πάλι πολλά είπα//κ πολλά θ'ακούσω είμαι σίγουρη.

Μέτρον άριστον;;;

Ηellooo????


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/07/2004, 16:57:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλώς το καλό μέλος Avallon .

Μέσα στην παραζάλη σου και στις πλεκτάνες σου μπερδεύεσαι και κάνεις το τραγικό λάθος να λες λόγια ( και μάλιστα με γραπτό λόγο ) που αποδεικνύουν το ότι ψεύδεσαι ασύστολα, το ότι εκνευρίζεσαι με τα λάθη που κάνεις και για να τα διορθώσεις δημοσιοποιείς προσωπικά στοιχεία, το ότι δεν έχεις την παραμικρή ιδέα για τα πράγματα τα οποία αναφέρεσαι αλλά είσαι φαιδρή και αναξιόπιστη και τέλος πως το μόνο που σε νοιάζει είναι να ΚΟΥΤΣΟΜΠΟΛΕΥΕΙΣ.

Ας δούμε λοιπόν ένα ένα τα λάθη σου και ας πάρεις τις απαντήσεις που θέλεις και πρέπει να πάρεις.

ΝΟΥΜΕΡΟ 1

quote:
Hξερα ότι κάποιοι από δω μέσα δε σέβονται τα παντελόνια που φοράνε...
Τώρα επιβεβαιώθηκα για μια ακόμη φορά...
...όταν 3-4 σελίδες πιο πίσω σταμάτησα να γράφω και δήλωσα αποχώρηση από το τόπικ μπας και ηρεμίσουν τα πνεύματα...μπας και γλυτώσει το τόπικ από την κατρακύλα...μπας και πάψετε επιτέλους να ασχολείστε μαζί μου...
Ποια πνεύματα όμως? Εχετε πνεύματα όταν συνεχίζετε και με προκαλείτε να γυρίσω πίσω να κάνω τι?
Να πέσω στο επίπεδό σας και να ξεκατινιαστώ?

Το κείμενο που παρέθεσα είναι από το site www.iranon.gr και το κείμενο σου το οποίο παρουσίασες ως ΔΙΚΗ ΣΟΥ μελέτη είναι αντιγραφή από εκεί και αν συγκρίνεις τα δύο κείμενα θα δεις πως δεν έκανες τον κόπο να αλλάξεις ΟΥΤΕ ΤΙΣ ΤΕΛΙΤΣΕΣ !
Αν λοιπόν το να λες και να δείχνεις την αλήθεια για σένα είναι μεμπτό και δείγμα ότι κάποιοι δε φοράνε παντελόνια, για μένα sorry αλλά δεν είναι.

ΝΟΥΜΕΡΟ 2

quote:
Εθεσα ερώτηση:
quote:

Τι το διαφορετικό είπα 2 σελίδες πιο πριν όταν πέσανε όλοι να με φάνε?
Υποστήριξα κάτι το διαφορετικό?
Είπα ότι είναι κάτι το καλό ή το κακό?
Εβγαλα κάποιο συμπέρασμα και δεν το ξέρω?
Ειλικρινά ακόμη δε κατάλαβα τι πρόβλημα υπάρχει

H παρεούλα έκανε τον Κινέζο...γνωστή τακτική όταν δεν μπορούμε να απαντήσουμε. Απάντηση δεν πήρα... Τι να μου πούνε άραγε που ενώ δεν πήρα θέση υπέρ ή κατά της φωλιάς έπεσαν να με φάνε? Οτι μου τα "φυλάγανε" από αλλού?....
Η Ατμα είπε:
quote:

ΤΟΝ κο ΜΠΑΛΑΝΟ ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΝΕΦΕΡΕ Ο ΤΙΓΡΗΣ ΑΛΛΑ Ο ΑΒΑΤΑΡ/ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΘΕΜΑΤΑ, ΑΡΚΕΤΑ ΠΑΛΙΑ....(ΕΣΥ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ....ΠΩΣ ΘΥΜΑΣΑΙ...;)

O Ράμογλου Atma ξέρει...γιατί στο πάρτυ ήταν μπροστά στη συζήτηση για τον Μπαλάνο σχετικά με τη Πεντέλη όπως ήταν και ο AVATARGR και μάλιστα ο τότε συντονιστής old tiger ήταν που μου πρότεινε το βιβλίο...και τον άκουσα.To αγόρασα και παρέθεσα κάποια σημαντικά σημεία.... Εκτός κι αν βέβαια Ράμογλου δεν θυμάσαι...το πόσο σθεναρά υποστήριζε ο old tiger την σοβαρότητα του συγγραφέα Μπαλάνου...
Μου πήρε λίγο χρόνο να το βρω μια και το είχα δανείσει αλλά με ένα τηλεφώνημα ο Φίλος που το είχε δανειστεί μου μετέφερε τα πιο σημαντικά μιας και ήταν αδύνατον να πάω Κρήτη για να πάρω το ίδιο το βιβλίο...
Για να μην πω βέβαια για την κόντρα μεταξύ Ιranon και Νταβέλλη που μπήκαν εδώ και μας έβρισαν...και προσέβαλλαν τον Νταβέλη...Αυτό το σάϊτ θέλεις να διαφημίσω που έχει κόψει κάθε επαφή μαζί μας? Που έχει χλευάσει το esoterica τόσες φορές??

Το να συνδέεις κατά το δοκούν ότι συμβαίνει και έτσι να εξάγεις τα όποια συμπεράσματα και τις όποιες απορίες, θέλοντας να καταδείξεις ότι είσαι αθώα δεν είναι το καλύτερο που μπορείς να πράξεις αλλά το χείριστο !
Γι αυτό λοιπόν και δεν έχριζε και δε χρίζει απαντήσεως το ερώτημα σου.
Βέβαια αν έκανες τον κόπο να βγεις από την παραζάλη θα διάβαζες πως στην προηγηθείσα απάντηση μου σου είχα πει πως ΕΦ ΟΣΟΝ ΔΕ ΞΕΡΕΙΣ ΤΗ ΣΗΜΑΣΙΑ ΤΩΝ ΛΕΞΕΩΝ ΚΑΛΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΙΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣ ΘΕΛΟΝΤΑΣ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΙΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ.

Στη συνέχεια μας λες πως μετά την προτροπή του Old Tiger αγόρασες το βιβλίο.
Και πως από την επικοινωνία σου με τον «φίλο» που το δάνεισες μπόρεσες να μας μεταφέρεις το κείμενο σου.

Αν δεν μας περνάς για χαζούς, τότε και μετά από την απάντηση αυτή, η οποία είναι ΕΝ ΠΛΗΡΗ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ, μπορώ να πω πως είσαι ΜΙΑ ΕΚ ΠΕΠΟΙΘΗΣΕΩΣ ΨΕΥΤΡΑ ΚΑΙ ΥΠΟΚΡΙΤΡΙΑ.

ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝ Η ΔΙΑΙΣΘΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΔΥΝΑΤΗ ΠΟΥ ΑΝΤΕΓΡΑΨΕΣ ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΜΕ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ ΤΟ ΑΡΡΩΣΤΟ !!!

Διότι ΜΟΝΟ μια τέτοια, ψεύτρα και υποκρίτρια, θα μπορούσε αντιγράφει τα όσα αντέγραψε, να μην αλλάζει τίποτε από το αντεγραμμένο κείμενο και να ισχυρίζεται ψευδεύστατα τα όσα εσύ ισχυρίστηκες.

quote:
quote:

Μιας και εδώ είναι το «χαλασμένο» θέμα ……..
quote:

Aν δεν μας την "πέσουν" τίποτα τραμπούκοι... Συνηθίζεται τώρα τελευταία στα θέματα που ανοίγω... Είναι ο αυτοσκοπός τους... ( από το θέμα εσωτερισμός και πάθη )

Oλο την κατηγορείτε την Avallon... όμως...
Μμμμμ... τι έχουμε εδώ?
Πολύ ενδιαφέρον...
Είχα την υποψία και τελικά επιβεβαιώθηκα...
Tην Αvallon μπορεί να την κοροϊδεύεται αλλά τα θέματά της τα παρακολουθείτε ΚΡΥΦΑ + ΑΝΕΛΛΙΠΩΣ...
Οσο για τους αναγνώστες να΄σαι σίγουρος ότι έχουν κρίση και πολύ καλή μάλιστα... Λαμβάνω καθημερινά τόσα μηνύματα που βλέπω πλέον ότι σας έχουν καταλάβει εσάς και το ρόλο σας...
Περάσανε πολλά αξιόλογα άτομα από αυτό το sight... και με τον τρόπο σας τα διώξατε... γιατί σας χαλάγανε το όνειρο...
Guess what! Εγώ δε θα φύγω... γι'αυτό ή πάρτε το απόφαση ή συνεχίστε να με κυνηγάτε από τόπικ σε τόπικ και να μου επιτίθεστε...


Το ότι σέβομαι τα Topic και δεν θέλω να τα κάνω μπάχαλο όπως εσύ προσπαθείς να τα κάνεις δε σημαίνει πως σε ακολουθώ στα όποια Topic γράφεις, επειδή λοιπόν σεβάστηκα το Topic και δεν ήθελα και εκεί να καταδείξω την φαιδρότητα σου σου απάντησα σ’ αυτό.

Εσύ βέβαια δεν άντεξες και εφ όσον δε σου την πέσανε, ήρθες μέσα στην τρελή χαρά να τους την πέσεις εσύ και να πάρεις την δόση σου.

Όσο για τους αναγνώστες χαίρομε ιδιαίτερα που σε αγαπάνε και σε υποστηρίζουν ( όπως δηλώνεις ) και ειδικότερα που παραδέχεσαι την αλληλογραφία μαζί τους και το σχολιασμό των άλλων μελών !!!
Τόσο άμεση παραδοχή της Κατινιάς σου και της ακατάσχετης δολοπλοκοσεναριογραφίας σου δεν την περίμενα ΕΥΓΕ ΚΑΤΙΝΑ ΜΟΥ !
Αλλά θα μου πεις δεν κόλλησες να στείλεις συκοφαντικό mail κατά της κουμπάρας σου σε πρώην συντονιστή και να πεις τα όσα ψευδή και φανταστικά μπορούσες, σ αυτό θα κόλλαγες ;
ΞΑΝΑ ΕΥΓΕ ΑΙΣΧΡΗ ΚΑΤΙΝΑ !!!!

quote:
Η ιστοσελίδα που παρέθεσε ο Mercury μεταξύ άλλων λέει και ότι η Ισις αποκαλλυμένη δεν είναι αξιόλογη πηγή μια και είναι αναξιόπιστη!!!
Αλλά αυτό βέβαια παραλείψατε να το σχολιάσετε...κρατήσατε μόνο αυτό που προφανώς θέλατε...(αν μάλιστα μπήκατε στο κόπο να το διαβάσετε όλο θα βλέπατε ότι υπάρχουν και αρκετά άλλα αξιόλογα προς συζήτηση και σχολιασμό...)

Νομίζω πως έχω το δικαίωμα να μην ασχολούμαι κατά το δοκούν με την όποια αναξιόπιστη πηγή παρατίθεται ή με τα όσα θεωρώ ΑΝΑΞΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΩΣ.
Εκτός κι αν πρέπει να κάνω και διαλέξεις και δε το ξέρω και όταν κάποιος λέει την δική του άποψη εγώ να κάθομαι και να του παραθέτω τα όσα τόσα για να του αποδείξω ότι δεν είναι έτσι όπως νομίζει.
Ας ψάξει να βρει, ειδάλλως ας πιστεύει ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ.

quote:
Τώρα για τα στοιχεία που έχω αγαπητέ μου είσαι έτοιμος να τα δεχτείς ή θα με παίρνεις όπως τότε τηλέφωνο στο τόπικ του Τεκτονισμού και θα με παρακαλάς να αποσύρω φωτογραφίες???

Πάλι ψεύδεσαι ασύστολα !
Στο τηλέφωνο δε σε παρακάλεσα αλλά σε απείλησα πως αν δε βγάλεις τη φώτο θα σε κάνω ρόμπα διότι δεν ξέρεις τι βάζεις και τι σημασία έχει το κάθε ένα.
Απλά βάζεις κάτι για να πουλήσεις μούρη και να κάνεις τη γνώστρια.
Βέβαια θυμάμαι πως παραδέχτηκες ότι δεν ήξερες τι σημαίνει και ότι είπες πως την έβαλες γιατί την βρήκες σε μια αναζήτηση και σου άρεσε και είπες να τη βάλεις.
Έτσι αμέσως μετά πήγες και την απέσυρες καταλαβαίνοντας πως θα ξεφτιλιζόσουν αν την άφηνες.

quote:
Οταν δυο άτομα κατεβαίνουν από την καμινάδα της βίας, είτε είναι Παγώνια είτε Τέκτονες είτε Ροδόσταυροι ή Γνωστικοί είναι και οι δυο λερωμένοι... Οταν όμως δυο άτομα βυθίζονται στο λουτρό της ταπεινότητας, όποιες και αν είναι οι πεποιθήσεις τους, βγαίνουν από κει και οι δυο καθαροί...
Y.Γ. Eυτυχώς που υπάρχει και η Avallon για να ασχολείστε μαζί της και να σπάει τη μονοτονία της ζωής σας... Τόσες σελίδες μετά την αποχώρησή μου όλο κακία και προσβολλές...Ε..ρε ρεζιλίκια....

Εκτός αν ξέρεις πως πάς σε καμινάδα και φοράς στολή προστασίας για να μη σε λερώσουν οι βρωμιές.
Η καμινάδα είσαι εσύ ε ;

ΑΥΤΗ ΕΙΣΑΙ ΛΟΙΠΟΝ:

ΜΙΑ ΚΛΕΦΤΡΑ ΚΕΙΜΕΝΩΝ, ΜΙΑ ΨΕΥΤΡΑ, ΜΙΑ ΛΑΣΠΟΛΟΓΟΣ, ΜΙΑ ΠΟΤΑΠΗ, ΜΙΑ ΑΝΑΞΙΑ ΠΛΕΟΝ ΛΟΓΟΥ, ΜΙΑ ΚΑΤΙΝΑ ΤΩΝ FORUMS, ΜΙΑ ΕΣΩΤΕΡΙΣΤΡΙΑ ΤΟΥ ΚΟΛΟΥ.

Υ.Γ.

quote:
...όταν 3-4 σελίδες πιο πίσω σταμάτησα να γράφω και δήλωσα αποχώρηση από το τόπικ

Το post σου ήταν στην 5η σελίδα και στην 3η με έβριζες πάλι !!!
Και εδώ πάλι υπερβολή, κατάδειξη ενός αθώου προσώπου που άδικα το αντιμάχονται και ΨΕΜΑΤΑ !
Για άλλη μια φορά ΕΥΓΕ ΚΑΤΑΠΤΥΣΤΗ ΚΑΤΙΝΑ !!!!!!



Ο κακός λύκος


Edited by - Ramoglou on 30/07/2004 17:11:17Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/07/2004, 17:26:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Γιατί ενώ διατείνεστε εσύ και ο Ράμογλου ότι δεν πήγατε στη συνάντηση με απώτερο σκοπό να κάνετε δημόσιες σχέσεις.... συμμετείχατε στο τόπικ "ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ MEΛΩΝ" ξέρετε εκεί στο φόρουμ "μεταξύ τύρου και αχλαδιού" που τόσο κατηγορείτε αλλά όταν είναι να κάνετε τις δημόσιες σχέσεις σας το θυμόσαστε και το τιμάτε...http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=1&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=2187


Πω ! ΠΩΩΩΩΩ !!!!!

Η ανακάλυψη του Αιώνα !!!!

Το τόπικ των συναντήσεων το οποίο ήταν ορατό στα μάτια ΟΛΩΝ !!!

Και ποιοι συναντήθηκαν ;

Ράμογλου μετά της συμβίας του Ελπίδας
Μάνος
Κύβος
Αννουνάκης
Βάλντα
Κέλσος
Οάννες
Αβατάρ
Τζώρτζ Π
Μια ακόμη κοπελιά που δεν την θυμάμαι

Και τι είπαν ;

Ε μίλησαν από κοντά και ήπιαν καφεδάκι !

Κακό κακό πολύ κακό διότι δεν έκαναν δολοπλοκίες, διότι δεν έκαναν άνω κάτω το φόρουμ, διότι δεν το έκαναν ΚΡΥΦΑ !

Βρε πανηλίθια ΚΑΤΙΝΑ μη συνεχίζεις να μπερδεύεις μέσα στον εκνευρισμό σου τα πάντα.
Μη κάνεις συνέχεια σκέψεις συνομωσίας, μην δείχνεις ΤΟ ΠΟΣΟ ΑΡΡΩΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΕΧΕΙΣ .

Θες να μας πεις ποιους ξέρεις από κοντά και ΠΩΣ τους γνώρισες ;;;;;
Ε ;
Θέλεις ;;;;

Άστο μωρέ μη κουράζεσαι, κομμάτια είσαι και η πίεση σου έφτασε στα ύψη .


Ο κακός λύκος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mercury
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Netherlands
781 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/07/2004, 20:00:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mercury  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zinovia
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/07/2004, 20:38:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zinovia  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος zinovia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σε όλους
είμαι πολύ καινούρια εδώ μέσα και μεχρι να τα μάθω συγχωρέστε τα λάθη μου
Παρακολούθησα το θέμα και χτές πηγα μέσω του Google στην σελίδα για την Πεντέλη Ηταν πολύ ενδιαφέροντα όλα αυτά που εδιάβασα.Μου δώσατε το κέντρισμα να ψάξω και να ασχοληθω με το θέμα και θα υπάρχει συνέχεια διότι σχεδιάζω να μελετησω κάποια βιβλία σχετικα όμως με την Πεντέκη και όχι με την Φωλιά .
Η φωλίά είναι φωλια όπως καταλαβαίνω για ολίγους και δεν ξέρω αν μπορεί να επιρρεάζει τα γεγονότα ή το μέλλον μας (ζητω πληροφορείες)
Ένα πράγμα μόνο με ζόρισε λίγο : Το να βλέπω για αλλη μια φορά μπροστα μου ανθρώπους να μην συμφωνούν και να μαλώνουν για προσωπικούς λόγους .Δεν νομίζω οτι χρειάζεται κανείς να επιβάλει την τάξη Εγώ αυτή την στιγμή δεν θέλω να κανω σε κανέναν την έξυπνη μονο καταθέτω οτι θέλω να μαθω και οι περισσοτεροι απο εδώ μέσα θα βοηθήσουν σε αυτό ,μονο με κουράζουν οι καυγάδες
Και παλι ζητω συγνώμη Ειρήνη και Φως σε όλους

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

doloplokos
Νέο Μέλος

Bahrain
24 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/07/2004, 21:06:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους doloplokos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΕΛΙΚΑ ΤΑ ΜΑΣΟΝΙΑ ΑΝΕΜΙΖΟΥΝ ΤΙΣ ΠΟΔΙΤΣΕΣ ΚΑΙ ΦΩΝΑΣΚΟΥΝΕ
ΟΥΖΑΙ...ΟΖΑΙ;

ΦΕΡΤΕ ΟΥΖΟ ΜΕ ΜΕΖΕ...
ΡΕ ΣΥ ΡΑΜΟΓΛΟΥ ΤΗΝ ΠΟΔΙΤΣΑ ΓΙΑ ΤΑ ΔΡΟΜΕΝΑ ΣΤΗΝ ΔΩΣΑΝΕ, ΟΧΙ ΝΑ ΤΗΝ ΕΠΙΔΙΚΝΙΕΙΣ ΜΕ ΜΑΝΙΑ ΣΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ
ΤΙ ΞΕΚΑΤΙΝΙΑΣΜΑ ΑΝΤΡΙΚΟ ΟΡΕ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ;
ΟΥΖΑΙ...ΟΖΑΙ

ΚΑΙ Η VALNTA ΝΑ ΦΩΝΑΖΕΙ <<ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΟΙ ΕΣΩΤΕΡΙΣΤΕΣ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΙΝΩ ΣΑΝ ΤΑ ΜΟΥΤΡΑ ΣΑΣ...>>
ΓΙΑ ΣΙΝΕΛΘΕ ,ΓΙΑ ΒΡΕΣ ΛΙΓΟ ΤΟΝ ΑΝΤΡΙΣΜΟ ΣΟΥ!

poios 8a parei apo emena to OSCAR ths doloplokias;


ΕΓΙΝΑΝ ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΛΟΓΩ ΠΑΡΑΒΙΑΣΗΣ ΤΩΝ ΚΑΝΟΝΙΣΜΩΝ ΤΩΝ FORUMSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/07/2004, 21:42:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μάλιστα !

Δεν θα σου κάνω τη χάρη αγαπητή/έ doloplokos να μοιραστώ μαζί σου τις σκέψεις μου.

Βάλε όσες ταμπελίτσες θέλεις και πες ότι σου αρέσει, εξ άλλου είναι δικαίωμα σου, όπως και δικαίωμα μου είναι να σε αγνοήσω.

P.S. Make my day


Ο κακός λύκος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

doloplokos
Νέο Μέλος

Bahrain
24 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/07/2004, 21:44:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους doloplokos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Εχει χαθεί κάθε μέτρο!!!!!!!!
ΕΥΓΕ!!!
Ο ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΓΝΩΣΤΗ ΛΕΞΗ...ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΣΥΝΗΘΕΙΑ Ο ΕΚΦΥΛΙΣΜΟΣ ΕΝΝΟΙΩΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΧΟΣ...



ΒΡΕ ΠΟΙΟΣ ΤΑ ΛΕΕΙ ΑΥΤΑ;
ΕΚΕΙΝΟΣ ΠΟΥ ΤΑ ΒΑΖΕΙ ΜΕ ΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΝΕΑ ΜΕΛΗ ΤΩΝ ΦΟΡΟΥΜ,
ΕΚΕΙΝΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΤΡΟΠΗ
ΒΡΕ ΤΙ ΠΑΘΑΜΕ
ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΠΛΑΚΑ ΕΝΑΣ μασονοΣ να κουνε την ποδιτσα και να φωναζει ολα ετουτα

poios 8a parei apo emena to OSCAR ths doloplokias;

ΕΓΙΝΑΝ ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΛΟΓΩ ΠΑΡΑΒΙΑΣΗΣ ΤΩΝ ΚΑΝΟΝΙΣΜΩΝ ΤΩΝ FORUMSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2004, 02:09:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΡΕΙΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΑΝΔΡΩΝ:
1. ΟΙ ΙΠΠΟΤΕΣ
2. ΟΙ ΠΟΤΕΣ
3. ΟΙ ΚΟΤΕΣ

Υ.Γ. ΤΑ ΚΟΚΚΟΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΜΕ ΤΙΣ ΚΟΤΕΣ


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΕΝΑ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"

Edited by - gretel on 31/07/2004 02:19:15

Edited by - gretel on 31/07/2004 02:23:15Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κάθυ
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Australia
767 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2004, 03:13:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κάθυ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Δεν είμαι εσωτερίστρια κ πραγματικά αν όλοι εσείς είστε εκπρόσωποί του, μη σώσω κ γίνω ποτέ.


ΟΧΙ να μη γίνεις! Είσαι ήδη αυτό που άλλοι θάθελαν να γίνουν.

Αυτή που σας μιλάει από το...μέλλον


Edited by - Κάθυ on 31/07/2004 03:22:08Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2004, 03:38:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

multi - persona

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΠΛΩΤΙΝΟΣ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1491 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2004, 17:39:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΩΤΙΝΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κάθυ κάτι κάπου ρώτησες (απόψεις)και περιμένεις απάντηση ....
Με εσένα κάτι περίεργο συμβαίνει, στο έχω ξαναπεί.
Ταυτίζομαι τόσο με τις απόψεις σου που μου είναι δύσκολο να τις σχολιάσω...
Κάποιες φορές βεβαια η σιγή είναι καλύτερη από τα λόγια…, και σημαίνει περισσότερα…!!
Θα παραφράσω κάτι του Ου. Σάνδεϊ


Το να γράφεις στο εσωτερικά δεν σε κάνει εσωτεριστή, όπως και το να πηγαίνεις σε γκαράζ δε σε κάνει αυτοκίνητο...
Ο ΛΟΥΚΥ ΛΟΥΚ

steelspring, εάν δεν έχεις κρίνει τον "Πλωτίνο" έως σήμερα πολύ φοβάμαι ότι άργησες...
Και για να μην θεωρηθεί πως υπεκφεύγω, Επιλέχθηκα από τον ίδιο άνθρωπο στου οποίου το πραγματοποιημένο όνειρο συμμετέχεις γράφωντας...


«Η γνώση της άγνοιας είναι η αρχή της σοφίας»

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Κάθυ
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Australia
767 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/08/2004, 00:12:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κάθυ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα,

Καλό μήνα των
ΟΛΥΜΠΙΑΚΩΝ
ΑΓΩΝΩΝ ΑΘΗΝΑ 2004

Ευχόμεθα την ομαλή και άριστη διεξαγωγή των αγώνων.

Ελπίζομε η 28η ΟΛΥΜΠΙΑΣ να αφήσει τις καλύτερες εντυπώσεις.

Και τέλος προσδοκούμε στην φωτισμένη έμπνευση,
των συζητήσεών μας.

ΕΚΕΧΕΙΡΙΑ, εκεχειρία, εκεχειρία, εκεχειρία, εκεχειρία.......



Αυτή που σας μιλάει από το...μέλλον


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Spiral
Πλήρες Μέλος


826 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/08/2004, 01:25:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Spiral  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Τρίγωνα, κάλαντα, μέσ' στη γειτονιά
ήρθαν τα Χριστούγεννα κι η Πρωτοχρονιά.



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

2100
Νέο Μέλος

Greece
6 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/08/2004, 16:24:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 2100  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ωραια εικονίτσα σε .png αυτη spiral...

PJSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Labolas Glasya
Μέλος 2ης Βαθμίδας


293 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/08/2004, 18:54:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Labolas Glasya  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
2100 ωραιο νικνειμ. Καπου παει το μυαλο μου ποια/ποιος εισαι.
Λετε να ηρθε απο τη Σουηδια? *

http://www.ummo.cc/Sigil/Glasya_Labolas.JPGΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/08/2004, 19:58:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ω..οχι παλι .(

--->>...καρμα σου λεει μετα + εσωτερισμος..:((


παντως επειδη ανακαλυψα κι εδω διαφορα στοιχεια επι του παροντος "θεματος"-θα ηθελα να ρωτησω ειλικρινως :
ποια η σχεση του "κακου" με το παγωνι ;
--συμφωνα με οσα διαβασα--
ποια η σχεση του με το "καλο"....;;;

αφου το πλασμα απο μονο του ειναι τελειο //ως αρρεν//
(μην ξεχνιομαστε...:)
εντωμεταξυ παρτε+ μια ακομη ινδουιστικη εικονα....(επεται:Ρ)

H Saraswati ειναι μια απο τις αγαπημενες μου θεοτητες...
+συνοδευεται εκτος απο κυκνο ....σε καποιες απεικονησεις+απο παγωνι.


"Προσωπικα" δεν βρισκω καθολου αρνητικο
το συμβολισμο του παγωνιου ..(ΚΑΤΑΒΟΛΕΣ ΧΡΙΣΤΙΑΝΗΣ ΚΟΡΗΣ..~~Η ΒΑΣΙΛΕΙΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ...ΩΣ + ΜΟΥ ΦΑΝΕΡΩΘΕΙ...)
-οχι κατα το ημισυ αλλα κατα το ολον-
ουτε θετικο -ουτε αρνητικο
-->απλα ενα παγωνι.
θα ηθελα να μαθω απο ποια "κοσμοθεαση" περναει ο συμβολισμος -του ομορφου κατα τ'αλλα- πτηνου...--οτι ειναι αρνητικο.

εχμ....τα στοιχεια "περι ομαδας" ...

μ' οδηγει--- ως γνωστη ακολουθος της ιδιας της Αγκαθα Κριστι...;)---
σε καποια συμπερασματα τα οποια εναποθεσα αλλου
--βεβαιως βεβαιως--
μοναχα για τη....Δια-νοια σας....:))
(ναι//η Ατμα + ο Αγρυππας ενα κατι:Ρ)
('η αλλιως "αλλα λογια ν'αγαπιομαστε"...οπως λενε οι "πολλαπλοτητες-μελη"..)
-- SECRET CODE:NIGHTMARE OF "GNOSIS"//PASS ID:2426---

Atma in the matrix..

Edited by - ΑΤΜΑ on 03/08/2004 20:00:58

Edited by - ΑΤΜΑ on 03/08/2004 21:34:04Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/08/2004, 21:40:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΔΕΙΤΕ ΤΗΝ ΕΙΚΟΝΙΤΣΑ (Posted - 03/08/2004 : 21:41:47 )
ΕΔΩ:

ΣΒΑΣΤΙΚΑ: Ενα Μαγικό σύμβολο ;

ΑΦΟΥ ΤΟΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΔΕΝ ΑΞΙΩΝΕΙ -ΑΚΟΜΗ-ΤΕΤΟΙΑΣ "ΧΑΡΗΣ"...:(

ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΜΑΛΛΟΝ ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ..ΟΛΑ..:)))

Αtma in lv
till the (never)end...
there in neverland...

Edited by - ΑΤΜΑ on 03/08/2004 21:50:40Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

steelspring
Πλήρες Μέλος

Austria
829 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2004, 03:05:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους steelspring  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΒΡΕ ΠΟΙΟΣ ΤΑ ΛΕΕΙ ΑΥΤΑ;
ΕΚΕΙΝΟΣ ΠΟΥ ΤΑ ΒΑΖΕΙ ΜΕ ΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΝΕΑ ΜΕΛΗ ΤΩΝ ΦΟΡΟΥΜ,
ΕΚΕΙΝΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΤΡΟΠΗ
ΒΡΕ ΤΙ ΠΑΘΑΜΕ
ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΠΛΑΚΑ ΕΝΑΣ μασονοΣ να κουνε την ποδιτσα και να φωναζει ολα ετουτα

poios 8a parei apo emena to OSCAR ths doloplokias;

ΕΓΙΝΑΝ ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΛΟΓΩ ΠΑΡΑΒΙΑΣΗΣ ΤΩΝ ΚΑΝΟΝΙΣΜΩΝ ΤΩΝ FORUMS


Ναί.!!
Όλα βαίνουν υπο την ωμότητα των τροποποιήσεων.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2004, 14:55:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ steelspring το παραπάνω κείμενο το οποίο και τροποποιήθηκε κατά κάποιο τρόπο ( διότι κάτω από την κόκκινη γραμμή φαίνετε το κείμενο ) είναι καθαρά υβριστικό και ανακριβές.
Άρα η παρέμβαση δεν είναι ωμή.

Το quote που έχει από πάνω ανήκει σε μένα και το έγραψα σε άλλο Topic για να καταδείξω πως έχει χαθεί κάθε μέτρο καλώς εννοούμενου διαλόγου, κάθε σεβασμός προς τους συνομιλητές μας.

Έχω αποδείξει εμπράκτως στο παρελθόν πως μιλάω όλες τις Ελληνικές διαλέκτους και με όλους τους τρόπους.
Γι αυτό μπορώ κάλλιστα να μιλήσω με ανθρώπους που ο λόγος τους εμπεριέχει ηρεμία αλλά και με ανθρώπους που ο λόγος τους εμπεριέχει σκληρότητα και ωμότητα.

Θεωρώ όμως πως το ζητούμενο είναι η δημιουργική αντιπαράθεση και αυτήν επιθυμώ, ακόμα και όταν φωνάζω ( γράφω δλδ με κόκκινα μεγάλα γράμματα ).

Εσύ υποστηρίζεις τέτοιες συμπεριφορές όπως αυτή του/της Doloplokos ;
Υποστηρίζεις τις διπλοτριπλό εγγραφές ;
Υποστηρίζεις την διασπορά λάσπης ;
Θέλεις να γίνει ο χώρος ένα πεδίο ωμών και στείρων αντιπαραθέσεων ;



Ο κακός λύκος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Hermes
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
640 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2004, 16:50:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Hermes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ειρηνη ημιν...Αδελφια!

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΗΜΑΡΤΟΝ...Το θεμα μας ειναι το Παγωνι...σας παρακαλω να να επανελθουμε στο θεμα μας χωρις λογομαχιες...ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ...

"In nomine patris,et filii, et spiritus sancti."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2004, 17:49:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Hermes

Δε βλέπω κανένα να τσακώνετε ή να λογομαχεί τουλάχιστον στα τελευταία post.
Όμορφη η εικόνα σου αλλά άσχετη με το παγώνι.

Πες μας λοιπόν ότι εσύ ξέρεις και θέλεις να μας πεις τη Φωλιά του Παγωνιού που είναι το θέμα μας και όχι για το παγώνι γενικότερα.



Ο κακός λύκος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Hermes
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
640 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2004, 13:12:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Hermes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
H εικονα μου φιλε Ramoglou λειτουργει ως συμβολο ειρηνης,αναμεσα στην μικρη αντιπαραθεσουλα με τον φιλο Steelspring...αλλα και για ολα τα προηγουμενα, που ομολογουμενως μου προκαλεσαν θλιψη.
Εδω ειναι το πρωτο topic που πιαστηκα αδιαβαστος...Ομολογω πως δεν εχω ξανα ακουσει γι αυτην την οργανωση, αλλα θα ψαξω και θα μαθω...
τα λεμε λοιπον μεχρις οτου επιστρεψω με περισσοτερες γνωσεις...!

ΚΑΙ ΠΟΥ ΞΕΡΕΙΣ ΙΣΩΣ ΝΑ ΡΙΞΩ ΚΑΙ "ΦΩΣ" ΤΗΝ ΥΠΟΘΕΣΗ!!!!

"In nomine patris,et filii, et spiritus sancti."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

steelspring
Πλήρες Μέλος

Austria
829 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2004, 13:42:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους steelspring  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εσύ υποστηρίζεις τέτοιες συμπεριφορές όπως αυτή του/της Doloplokos ;
Υποστηρίζεις τις διπλοτριπλό εγγραφές ;
Υποστηρίζεις την διασπορά λάσπης ;
Θέλεις να γίνει ο χώρος ένα πεδίο ωμών και στείρων αντιπαραθέσεων

Ράμογλου , δεν έχω ιδέα για διπλοτριπλές εγγραφές.
Φαντάζομαι όμως ότι για να το λές κάτι θα ξέρεις.
Αλλά με ξέρεις ότι δεν πετάω αόριστα λασπολογικά υπονοούμενα , και πάντα εξηγώ την αιτία της θέσης που παίρνω.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

steelspring
Πλήρες Μέλος

Austria
829 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2004, 14:04:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους steelspring  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
steelspring, εάν δεν έχεις κρίνει τον "Πλωτίνο" έως σήμερα πολύ φοβάμαι ότι άργησες...
Και για να μην θεωρηθεί πως υπεκφεύγω, Επιλέχθηκα από τον ίδιο άνθρωπο στου οποίου το πραγματοποιημένο όνειρο συμμετέχεις γράφωντας...


Τον έχω κρίνει τον Πλωτίνο Πλωτίνε.
Όμως υπεκφεύγεις προσπαθώντας να πείς ότι δεν υπεκφεύγεις.
Ποιός Πλωτίνε;
Όνομα σου ζήτησα.
Και εξηγούμαι για να μή θεωρηθεί ότι είμαι οπαδός της λάσπης.
Είσαι ένας κατά συνθήκη αντικειμενικός αλλά χάρτινος συντονιστής , που σε επέλεξε ένας χάρτινος διευθυντής , για να συντονίσεις κάποιους χάρτινους συνομιλητές.
Όπου "χάρτινος" βάλε αόρατος , ανύπαρκτος, ασώματος, απροσδιόριστος,αμφίβολος, πιθανόν τίμιος.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 9 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy