ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ (μέρος 2ον)
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2008, 13:03:38  Εμφάνιση Προφίλ
Το θέμα με τα εισιτήρια του ολυμπιακός –Ανόρθωση ήταν ντροπή η διοίκηση του
ολυμπιακού πήγε να εφαρμόσει τις μεθόδους που χρησιμοποιεί τόσα χρονια στο
ελληνικό πρωτάθλημα έπρεπε να πάει η Ανόρθωση στην uefa για να λυθεί το πρόβλημα.
Ελπίζω τουλάχιστον να μην χρησιμοποιήσουν τακτικές ριζουπολης γιατί και ανήθικο
Είναι ποσο μάλλον που είναι και κυπριακή ομάδα που θεωρούνται αδέλφια μας
Αλλά μπορεί να φάει και καμια βάρια τιμωρία ο ολυμπιακός καθώς είναι διοργάνωση
Της uefa που δεν αστειεύεται με αυτά .


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2008, 14:13:03  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Eπρεπε δηλαδη να υπαρχει η "δαμοκλειος σπαθη" της UEFA για να συνετιστει ο Ολυμπιακος?


H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2008, 17:56:58  Εμφάνιση Προφίλ
Μάλλον νόμιζαν ότι οι κύπριοι θα πήγαιναν σαν πρόβατα στην σφαγή και δεν
Θα Πήγαιναν στην uefa .
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2008, 18:14:09  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
ναι... αλλα το πρωτο παιχνιδι αλλα εδειξε! το 3-0 κατα του ΟΣΦΠ, δεν ειναι "εικονικο"...


περα τουτου, ειναι πολυ δυσκολο να ανατραπει αυτο το αποτελεσμα!


H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2008, 18:15:20  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
«Δεν έκανα κακό στην ΑΕΚ»
«Γήπεδο μέχρι τον Μάη και μετά μπορώ να φύγω ανακουφισμένος» είπε ο Νικολαΐδης


Εως τον Μάιο, το τέλος δηλαδή της φετινής αγωνιστικής περιόδου, θα παραμείνει στην πρεδρία της ΑΕΚ ο Ντέμης Νικολαΐδης, όπως είπε σε έκτακτη συνέντευξη Τύπου που παραχώρησε, μετά τη δημοσιοποίηση της προθεσής του να αποχωρήσει. Ωστόσο τόνισε ότι δεν θα άφηνε την ΑΕΚ νωρίτερα από το 2009, ενώ ξεκαθάρισε ότι η «κιτρινόμαυρη» ΠΑΕ δεν πωλείται.

Η τοποθέτηση του Ντέμη Νικολαΐδη:

«Έκανα γνωστό στους μετόχους ότι δεν θέλω να συνεχίσω μετά τον Μάιο και θα δούμε τί θα κάνουμε. Οι στόχοι που είχαμε βάλει και θυμάμαι γιατί τους είχα γράψει σε ένα χαρτί στην Ισπανία ήταν: να εξυγιάνουμε την ομάδα, πράγμα που το καταφέραμε, δεύτερος στόχος το προπονητικό κέντρο που το καταφέραμε (έχει εξαγοραστεί χώρος), και τρίτος στόχος το γήπεδο, ο πιο δύσκολος.

Από τις αρχές του καλοκαιρού είχα βεβαιότητα για το προπονητικό. Πίστευα και πιστεύω ότι θα προχωρήσει μέσα στη σεζόν το θέμα του γηπέδου. Υπάρχει καλή συνεργασία με την Πολιτεία. Μέχρι το Μάη θα έχουμε τελειώσει.

Οπότε τελειώνοντας με αυτά τα πράγματα, είπα πως ήθελα μετά τον Μάη να αποχωρήσω. Δεν πιστεύω πως έκανα κακό στην ΑΕΚ αυτά τα 4 χρόνια. Αν τελειώσει και με το γήπεδο θα φύγω ανακουφισμένος. Δεν σκέφτομαι να παραιτηθώ τώρα.

Από την αρχή έλεγα ότι στόχος ήταν τα 30.000 διαρκείας αλλά δεν τον πέτυχα, και μπήκαμε στην 5η σεζόν μου. Ποτέ δεν κάνει λάθος ο κόσμος. Δεν αξίζει να γράφετε κάποια πράγματα για αυτούς τους μετόχους. Είμαι πολύ τυχερός που έχω δίπλα μου τέτοιους καλούς, έντιμους ανθρώπους που ενδιαφέρονται για το ποδόσφαιρο.

Το προπονητικό δεν θα τελείωνε ποτέ αν δεν υπήρχε ο κύριος Νοτιάς. Αποφασίσαμε όλοι μαζί και ο ίδιος να δώσουμε χρήματα εκεί και όχι για ποδοσφαιριστές, γιατί είναι πιο σημαντικό.

Αν είχα πείσει τον κόσμο να είναι πιο ενεργός θα ήταν πιο δύσκολο για μένα να αποχωρήσω. Έχω πολλά να σας πω αλλά θα μου κάνετε ερωτήσεις, οπότε θα σας καλύψω μέσω απαντήσεων».

Newsroom ΔΟΛ


H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2008, 18:16:20  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
«Δεν θα πάψει να σχετίζεται»...
Λυπημένος δήλωσε ο Κανελλόπουλος για την απόφαση Νικολαΐδη


O Tάκης Κανελλόπουλος, αντιπρόεδρος της ΠΑΕ ΑΕΚ, αφού δήλωσε λυπημένος για την απόφσδη του Ντέμη Νικολαΐδη να αποχωρήσει τον Μάιο, άφησε ένα παράθυρο για την παραμονή του νυην προέδρου της «Ένωσης», έστω και μέσα από κάποιο άλλο πόστο.

«Με λυπεί η απόφασή του Ντέμη Νικολαϊδή, αλλά τον καταλαβαίνω και θα μείνει για πάντα πολυ αγαπητός φίλος, και θα είμαι δίπλα του. Είναι μια από τις κορυφαίες προσωπικότητες που πέρασαν ποτέ από την ΑΕΚ και δεν είναι δυνατόν να πάψει να σχετίζεται με αυτή.

Να ξεκαθαρίσουμε πως η ΑΕΚ έχει διοίκηση που θα μείνει αναλοίωτη μέχρι το Μαϊο. Έχουμε χρέος να συνεχίσουμε το έργο που ξεκινήσαμε και να πορευτούμε με βαση τα οράματα που έχουμε ως ΑΕΚτσήδες. Μια ΑΕΚ με ήθος και αξιοπρέπεια, μια ΑΕΚ που θα παλεύει να κάνει το ελληνικό ποδόσφαιρο να μοιάζει περισσότερο ευρωπαϊκό.

Θέλω να τονίσω ότι όλοι εμείς που ξεκινήσαμε το 2004 δεν το κάναμε για να γίνουμε πλούσιοι ούτε να διεκδικήσουμε αξιώματα. Το κάναμε για να βγάλουμε την ΑΕΚ από την κατάντια στην οποία είχε έρθει. Δεν μπορούμε να επιτρέψουμε να γυρίσει η ΑΕΚ στο βούρκο του παρελθόντος.

Είναι ώρα συσπείρωσης. Καλλιεργείται ένα κλίμα διχόνοιας στην ΑΕΚ που θυμίζει άλλες εποχές. Εποχές που προσβάλουν όλους και μας έκαναν περίγελο στους οπαδούς όλων των άλλων ομάδων. Χρειαζόμαστε τη βοήθεια όλων των φιλάθλων για να μην επιστρέψουμε σε αυτές τις λυπηρές εποχές.

Το θέμα είναι ότι δυστυχώς ο Ντέμης Νικολαϊδης θα αποχωρήσει το Μάιο από τη προεδρία και εμείς πρέπει να δουλέψουμε για να αναπληρώσουμε το κενό. ’λλο μέτοχος, άλλο διοίκηση άλλο αξιώματα. Όλα αυτά θα τα δούμε στην πορεία».


Newsroom ΔΟΛ


H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2008, 18:51:29  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
ναι... αλλα το πρωτο παιχνιδι αλλα εδειξε! το 3-0 κατα του ΟΣΦΠ, δεν ειναι "εικονικο"...


περα τουτου, ειναι πολυ δυσκολο να ανατραπει αυτο το αποτελεσμα!



Σιγούρα είναι δύσκολο να ανατραπεί αλλα επειδή είναι κυπριακοί ομάδα αντίπαλος
Το Θεωρώ πιθανό ανάλογα πως θα εξελιχτεί το ματς άμα βάλει γκολ η Ανόρθωση
Τέλειωσε άμα προηγηθεί ο ολυμπιακός γρήγορα έχει ελπίδες .

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2008, 18:16:41  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Απόφαση - βόμβα
Ο Ριβάλντο φεύγει από την ΑΕΚ και πηγαίνει.... Ασία

Την επιθυμία του να αποχωρήσει από την ΑΕΚ εξέφρασε ο Ριβάλντο στη συνάντηση που είχε το πρωί της Δευτέρας με τον πρόεδρο της «κιτρινόμαυρης» ΠΑΕ, Ντέμη Νικολαΐδη. Ο Βραζιλιάνος όπως δήλωσε στο ραδιοφωνικό σταθμό Novaσπορ FM έχει δεχθεί δελεαστική πρόταση από ομάδα της Ασίας την οποία δεν μπορούσε να αρνηθεί και ότι αποχωρεί άμεσα από την «Ένωση»!

«Δεν είναι μία εύκολη μέρα. Ήταν μία δύσκολη απόφαση που έπρεπε να πάρω» δήλωσε αρχικά ο Ριβάλντο.

Και στη συνέχεια εξήγησε τους λόγους της απόφασής του:

«Δέχθηκα μια πάρα πολύ πρόταση από άλλη ομάδα, που δεν θα μπορούσα να αρνηθώ.

» Δεν με επηρέασε η απόφαση του κ. Νικολαΐδη να αποχωρήσει τον Μάιο από την προεδρία της ΠΑΕ ΑΕΚ. Μίλησα μαζί του την περασμένη Κυριακή, μιλήσαμε και την Τετάρτη και καταλήξαμε στην απόφαση της αποχώρησής μου.

» Έχω μιλήσει και με τον κ. Δώνη, ξέρω ότι είναι και για τους δύο πολύ δύσκολο. Ζητώ συγνώμη γιατί είναι δύσκολη εποχή ια την ομάδα αλλά είναι πολύ καλή η πρόταση που έχω δεχθεί για να συνεχίσω την καριέρα μου.

» Η πρόταση προέρχεται από ομάδα της Ασίας, τις επόμενες ημέρες θα μάθετε από ποια.

» Ήμουν ευτυχισμένος στην ΑΕΚ αλλά προέκυψε κάτι πολύ καλό και πολύ γρήγορο και έπρεπε να φύγω.

» Ξέρω ότι δεν ξεκινήσαμε καλά, αλλά ήλθε καινούργιος προπονητής με καινούργιο σύστημα, χρειαζομασταν χρόνο για να δέσει η ομάδα.

» Είπα συγνώμη στον πρόεδρο, ζητώ ένα εκατ. συγνώμες αλλά δεν μπορούσα να περιμένω. Με λυπεί που αυτό συμβαίνει τώρα αλλά δεν μπορούσα να αρνηθώ.

» Το συμβόλαιο θα λυθεί κοινή συνεναίσει και δεν ξέρω εάν θα παίξω στη ρεβάνς με την Ομόνοια. Υπάρχουν κάποιες πιθανότητες, αλλά δεν μπορώ να πω με σιγουριά.

» Δεν βλέπω πιθανό να παίξω στο ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό, τελευταία ημέρα των μεταγραφών.

» Νοιώθω ευτυχής που έζησα στην Ελλάδα και έπαιξα στον Ολυμπιακό και την ΑΕΚ.

» Η ΑΕΚ έχει κάνει καλές μεταγραφές και θα βρει το δρόμο της. Φυσικά και μπορεί να πάρει το πρωτάθλημα, αν και είναι δύσκολο όχι μόνο για την ΑΕΚ αλλά για όλες τις ομάδες.
» σε ό,τι αφορά στον Ολυμπιακό και όσα συνέβησαν, ό,τι έγινε, έγινε. Πέρασα καλά στον Ολυμπιακό και δεν μου μένει κάποια πικρία. Ήταν μέρος της καριέρας μου και μέρος της ζωής μου.

» Έζησα πολλές καλές στιγμές στην Ελλάδα, πήρα πρωταθλήματα με τον Ολυμπιακό, εδώ γεννήθιηκαν τα τρία παιδιά μου, φίλαθλοι όλων των ομάδων μου έδιναν συγχαρητήρια. δεν θα ήθελα να αναφέρω ποια ήταν η χειρότερη στιημή.

» Το ελληνικό ποδόσφαιρο ανεβαίνει διαρκώς και είμαι ευτυχής που έπαιξα εδώ.

» Ζητώ και πάλι συγνώμη που φεύγω νε αυτόν τον τρόπο, ίσως ξαναγυρίσω στην ΑΕΚ για άλλο πόστο».

Τα εισιτήρια του αγώνα ΑΕΚ-Παναθηναϊκός

To πρωί της Δευτέρας ξεκίνησε η διάθεση των εισιτηρίων για τον αγώνα της 1ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος της SuperLeague ΑΕΚ - Παναθηναϊκός (Κυριακή 31/8, 21:15.).

Οι φίλαθλοι θα μπορούν να τα προμηθευτούν σε ώρες καταστημάτων από τα εξής σημεία:

aekshop 1: Γράμμου 69-71, Μαρούσι τηλ. 210 - 8064210
aekshop 2: (Empire cafe): Σμύρνης 3, Νέα Φιλαδέλφεια τηλ. 210 - 2525759
aekshop 3: Αιόλου 7, Πλάκα τηλ. 210 - 3236750
aekshop 4: Λεωφόρος Θηβών 376, Αιγάλεω τηλ. 210 - 5317482
aekshop 7: Ηλιουπόλεως 105, Δάφνη τηλ. 210 - 9735470
Παράλληλα εισιτήρια θα πωλούνται και από τα εκδοτήρια του ΟΑΚΑ (σταθμ. ΗΣΑΠ «Ειρήνη» και Λ. Κύμης 11:00-18:00).

Την Τρίτη 26 Αυγούστου τα εκδοτήρια του ΟΑΚΑ θα παραμείνουν κλειστά λόγω του ευρωπαϊκού αγώνα του Παναθηναϊκού.

Οι τιμές των εισιτηρίων ανά θύρα είναι:

Θύρες 1, 2, 15, 16 : 20 ευρώ
Θύρες 3, 4, 5, 13, 14, 31, 33 : 30
Θύρες 7, 8, 9, 10, 11, : 40
Θύρα 29 : 70
Θύρες P1, P2 : 130

Παιδικά εισιτήρια θα εκδοθούν σε όλες τις θύρες η τιμή των οποίων κυμαίνεται από 5 έως 30 ευρώ. Τα παιδικά εισιτήρια, καθώς και τα εισιτήρια ΑΜΕΑ στην θύρα 13, τα οποία κοστίζουν 10 ευρώ θα προπωλούνται στα εκδοτήρια του σταθμού ΗΣΑΠ «Ειρήνη» ενώ την ημέρα του αγώνα θα πωλούνται στο εκδοτήριο έναντι της θύρας 12.


Newsroom ΔΟΛ


H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2008, 18:37:02  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Επανέρχονται οι τραυματίες
Ανεμος αισιοδοξίας για την ανατροπή πνέει στου Ρέντη

Οι συχνές επισκέψεις του Σωκράτη Κόκκαλη τις τελευταίες ημέρες στις εγκαταστάσεις του Ρέντη, οι ομιλίες και οι νπαρατηρήσεις του, έχουν ήδη βάλει τους παίκτες και την τεχνική ηγεσία του Ολυμπιακού σε ρυθμούς... Ανόρθωσης.

Οι «ερυθρόλευκοι» πιστεύουν οτι μπορούν να ανατρέψουν το εις βάρος τους 3-0 του πρώτου αγώνα και ότι θα δώσουν το «παρών» στους ομίλους του Champions League για 12η συνεχόμενη χρονιά. Αυτό μπορεί να το διαπιστώσει κανείς στα λόγια των παικτών, οι οποίοι δηλώνουν αποφασισμένοι να κάνουν τα αδύνατα - δυνατά και να πάρουν μια μεγάλη πρόκριση.

Σε αυτή τη δύσκολη προσπάθεια, οι παίκτες του Ολυμπιακού θα έχουν και την συμπαράσταση 30.000 οπαδών τους (1.500 θα είναι οι οπαδοί της Ανόρθωσης), οι οποίοι έχουν εξαντλήσει ήδη τα εισιτήρια του αγώνα.

Αυτός που θα έχει το πιο δύσκολο έργο μέχρι την... σέντρα του αγώνα, είναι ο Ερνέστο Βαλβέρδε, ο οποίος καλείται να προετοιμάσει όσο το δυνατόν καλύτερα τους παίκτες του, τόσο αγωνιστικά, όσο και ψυχολογικά.

Τα ευχάριστα για τον Ισπανό τεχνικό είναι ότι σε κανονικούς ρυθμούς προπονήσεων μπήκαν το Σάββατο οι Γκαλέτι, Λέτο και Ραούλ Μπράβο, ενώ ο Νικοπολίδης ακολούθησε όλο το πρόγραμμα της προπόνησης των τερματοφυλάκων, χωρίς να νιώσει ενοχλήσεις.

Ετσι, ο Βαλβέρδε θα έχει όλους τους παίκτες στη διάθεσή του για το κρίσιμο παιχνίδι με την κυπριακή ομάδα και την πολυτέλεια να παρατάξει την καλύτερη δυνατή ενδεκάδα.

Κατά τα άλλα, ο Μίρνες Σίσιτς, ο οποίος έχει τενοντίτιδα στον επιγονατιδικό τένοντα του αριστερού του γόνατος, έκανε θεραπεία, ενώ η επόμενη προγραμματισμένη προπόνηση είναι για την Κυριακή (08:30).

Όσον αφορά στα μεταγραφικά, όπου παρατηρείται... άπνοια, είναι πολύ πιθανό οι Πειραιώτες να κινηθούν για την απόκτηση ακόμα δύο παικτών. Ενός επιθετικού κι ενός τερματοφύλακα.


Newsroom ΔΟΛ με πληροφορίες: www.sport.gr


H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2008, 18:48:13  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Απόφαση - βόμβα
Ο Ριβάλντο φεύγει από την ΑΕΚ και πηγαίνει.... Ουζμπεκιστάν!

Την επιθυμία του να αποχωρήσει από την ΑΕΚ εξέφρασε ο Ριβάλντο στη συνάντηση που είχε το πρωί της Δευτέρας με τον πρόεδρο της «κιτρινόμαυρης» ΠΑΕ, Ντέμη Νικολαΐδη. Ο Βραζιλιάνος όπως δήλωσε στο ραδιοφωνικό σταθμό Novaσπορ FM έχει δεχθεί δελεαστική πρόταση από ομάδα της Ασίας την οποία δεν μπορούσε να αρνηθεί και ότι αποχωρεί άμεσα από την «Ένωση»!

«Δεν είναι μία εύκολη μέρα. Ήταν μία δύσκολη απόφαση που έπρεπε να πάρω» δήλωσε αρχικά ο Ριβάλντο.

Και στη συνέχεια εξήγησε τους λόγους της απόφασής του:

«Δέχθηκα μια πάρα πολύ καλή πρόταση από άλλη ομάδα, που δεν θα μπορούσα να αρνηθώ.

» Δεν με επηρέασε η απόφαση του κ. Νικολαΐδη να αποχωρήσει τον Μάιο από την προεδρία της ΠΑΕ ΑΕΚ. Μίλησα μαζί του την περασμένη Κυριακή, μιλήσαμε και την Τετάρτη και καταλήξαμε στην απόφαση της αποχώρησής μου.

» Έχω μιλήσει και με τον κ. Δώνη, ξέρω ότι είναι και για τους δύο πολύ δύσκολο. Ζητώ συγνώμη γιατί είναι δύσκολη εποχή για την ομάδα αλλά είναι πολύ καλή η πρόταση που έχω δεχθεί για να συνεχίσω την καριέρα μου.

» Πρόκειται για ομάδα της Ασίας, τις επόμενες ημέρες θα μάθετε από ποια.

» Ήμουν ευτυχισμένος στην ΑΕΚ αλλά προέκυψε κάτι πολύ καλό και πολύ γρήγορο και έπρεπε να φύγω.

» Ξέρω ότι δεν ξεκινήσαμε καλά, αλλά ήλθε καινούργιος προπονητής με καινούργιο σύστημα, χρειαζόμασταν χρόνο για να δέσει η ομάδα.

» Είπα συγνώμη στον πρόεδρο, ζητώ ένα εκατ. συγνώμες αλλά δεν μπορούσα να περιμένω. Με λυπεί που αυτό συμβαίνει τώρα αλλά δεν μπορούσα να αρνηθώ.

» Το συμβόλαιο θα λυθεί κοινή συνεναίσει και δεν ξέρω εάν θα παίξω στη ρεβάνς με την Ομόνοια. Υπάρχουν κάποιες πιθανότητες, αλλά δεν μπορώ να πω με σιγουριά.

» Δεν βλέπω πιθανό να παίξω στο ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό, τελευταία ημέρα των μεταγραφών.

» Νοιώθω ευτυχής που έζησα στην Ελλάδα και έπαιξα στον Ολυμπιακό και την ΑΕΚ.

» Η ΑΕΚ έχει κάνει καλές μεταγραφές και θα βρει το δρόμο της. Φυσικά και μπορεί να πάρει το πρωτάθλημα, αν και είναι δύσκολο όχι μόνο για την ΑΕΚ αλλά για όλες τις ομάδες.

» Σε ό,τι αφορά στον Ολυμπιακό και όσα συνέβησαν. Ό,τι έγινε, έγινε. Πέρασα καλά στον Ολυμπιακό και δεν μου μένει κάποια πικρία. Ήταν μέρος της καριέρας μου και μέρος της ζωής μου.

» Έζησα πολλές καλές στιγμές στην Ελλάδα, πήρα πρωταθλήματα με τον Ολυμπιακό, εδώ γεννήθιηκαν τα τρία παιδιά μου, φίλαθλοι όλων των ομάδων μου έδιναν συγχαρητήρια. δεν θα ήθελα να αναφέρω ποια ήταν η χειρότερη στιγμή.

» Το ελληνικό ποδόσφαιρο ανεβαίνει διαρκώς και είμαι ευτυχής που έπαιξα εδώ.

» Ζητώ και πάλι συγνώμη που φεύγω νε αυτόν τον τρόπο, ίσως ξαναγυρίσω στην ΑΕΚ για άλλο πόστο».

Οι πληροφορίες αναφέρουν ότι η ομάδα που έφερε τα πάνω - κάτω στην ΑΕΚ είναι η Κουρούβτσι από το Ουζμπεκιστάν - η οποία είχε κάνει δελεαστική πρόταση και στον Σαμουέλ Ετό - ενώ η «Ένωση» δεν έχει ακόμα συμφωνήσει στην αποδέσμευση του Ριβάλντο, καθώς επιδιώκει οικονομικό όφελος από αυτήν, προκειμένου να καλύψει το κενό του Βραζιλιάνου άσου με άλλην μεταγραφή. Μάλιστα οι «κιτρινόμαυροι» βρίσκονται σε διαπραγματεύσεις με ποδοσφαιιριστή που ενδιαφέρει τον Γιώργο Δώνη.

Newsroom ΔΟΛ


H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2008, 18:49:45  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Ίσως γίνουν και άλλες μεταγραφές
Πρέπει να προκριθούμε, ξεκαθάρισε ο Σωκράτης Κόκκαλης


Με σύνθημα πρόκρισης επί της Ανόρθωσης από τον πρόεδρο του Ολυμπιακού, Σωκράτη Κόκκαλη, οι «ερυθρόλευκοι» παρουσίασαν τα νέα μεταγραφικά απόκτήματά τους και τις νέες εμφανίσεις της ομάδας.

Όσκαρ, Γκαλίτσιος, Λέτο, Αβρ. Παπαδόπουλος, Ντουντού, Ντιόγκο, Κόβατς και Γ. Παπαδόπουλος βρέθηκαν μπροστά στα φλας των φωτογράφων αλλά και των οπαδών που είχαν συγκεντρωθεί έξω από την αίθουσα «Αχ. Γραμματικόπουλος» του γηπέδου Καραϊσκάκη, ενώ ο πρόεδρος του Ολυμπιακού άφησε ανοιχτό το ενδεχόμενο να γίνουν κι άλλες μεταγραφές.

«Θα ήθελα να ευχαριστήσω τους στενούς συνεργάτες μου, τον κ. Χρυσικόπουλο και τον κ. Βαλβέρδε, οι οποίοι όλο το καλοκαίρι δούλεψαν πολύ σκληρά για να έχουμε να ολοκληρώσουμε τις μεταγραφές» είπε αρχικά ο Σωκράτης Κόκκαλης.

Και συμπλήρωσε:

«Ήταν πολύ δύσκολο έργο, γιατί όλοι οι παίκτες που ήρθαν στην ομάδα, ήταν παίκτες που τους διεκδικούσαν κι άλλες ομάδες. Εχουν φτάσει σε ένα επίπεδο πολύ υψηλό στην καριέρα τους και για αυτό καθυστερήσαμε στις μεταγραφές. Θα μπορούσαμε να είχαμε τελειώσει πολύ πιο γρήγορα, αν πηγαίναμε σε μεταγραφές εντυπωσιασμού. Εμείς κάναμε μεταγραφές ουσίας, που θα μας βοηθήσουν να κατακτήσουμε και πάλι το πρωτάθλημα και να κάνουμε μια καλή πορεία στην Ευρώπη.

» Η ΠΑΕ Ολυμπιακός δεν προέβει σε διθυραμβικές δηλώσεις όλο το καλοκαίρι. Αυτό το έκαναν άλλοι. Γιατί η πραγματική αξία της κάθε ομάδας θα φανεί στην διάρκεια της περιόδου. Το να βγάζουμε από το καλοκαίρι Πρωταθλητές, αυτά είναι λόγια που μπορεί να τα πει ο καθένας. Η σκληρή αλήθεια θα παιχτεί στα γήπεδα.

» Έχουμε έναν δύσκολο αγώνα, λόγω του κακού αποτελέσματος που φέραμε στην Κύπρο. Αυτόν τον αγώνα πρέπει να τον κερδίσουμε και για να τον κερδίσουμε πρέπει όλοι στον Ολυμπιακό, από τον κόσμο στις κερκίδες μέχρι τους παίκτες, να καταλάβουν την σημασία του αγώνα γιατί δεν θα είναι καλό να αποκλειστούμε από την Ανόρθωση, η οποία έδειξε καλά δείγματα και με την Ραπίντ Βιέννης. Με δύναμη, τέχνη και μυαλό, ο Ολυμπιακός όχι μπορεί, αλλά πρέπει να πάρει την πρόκριση. Δεν θέλω αυτή τη στιγμή να πω περισσότερα γιατί περιμένουμε τις εξελίξεις.

» Η μεταγραφική περίοδος λήγει 31 Αυγούστου και τότε θα ξέρετε αν ο Ολυμπιακός θα κάνει άλλη μεταγραφή ή αν δεν θα κάνει. Ο Ολυμπιακός φέτος έκανε πράξη αυτό που είχα πει και πέρυσι, ότι δηλαδή παρακολουθούμε τις εξελίξεις στον ελληνικό χώρο και θα κάνουμε ό,τι πρέπει για να ενισχυθούμε».

Στη συνέχεια, τον λόγο πήραν τα νέα αποκτήματα της ομάδας. Όλοι ευχαρίστησαν τον Σωκράτη Κόκκαλη, αλλά και τους ανθρώπους του Ολυμπιακού που τους έδωσαν την ευκαιρία να αγωνιστούν την ομάδα. Αναλυτικά οι δηλώσεις τους:

Οσκαρ:

«Είμαι πολύ ευχαριστημένος που είμαι μέλος του Ολυμπιακού. Θέλω να μείνω πολλά χρόνια στην ομάδα και να την βοηθήσω».

Γκαλίτσιος:

«Είμαι πολύ χαρούμενος που ανήκω στην οικογένεια του Ολυμπιακού. Θα δώσω το 100% των δυνατοτήτων μου για να φανώ αντάξιος των προσδοκιών όλων».

Λέτο:

«Είναι μια πολύ σημαντική ομάδα ο Ολυμπιακός και μ' αρέσει που παίζω εδώ κι ελπίζω όλα να πάνε καλά».

Αβρ. Παπαδόπουλος:

«Από τη στιγμή που ολοκληρώθηκε η μεταγραφή, νιώθω πολύ χαρούμενος. Αυτή τη στιγμή, δεν πρέπει να λέμε μεγάλα λόγια. Θέλω να διαβεβαιώσω πως θα δώσω όλες μου τις δυνάμεις για να βοηθήσω τον Ολυμπιακό».

Ντουντού:

«Όλη την δύναμη και την προσπάθειά μου θα την βγάλω στον αγωνιστικό χώρο κι ελπίζω να τα καταφέρουμε».

Ντιόγκο:

«Είμαι πολύ ευχαριστημένος που βρίσκομαι σε έναν τόσο μεγάλο σύλλογο, όπως ο Ολυμπιακός. Θα δουλέψω σκληρά κι εύχομαι όλα να πάνε καλά».

Κόβατς:

«Ο Ολυμπιακός είναι ένας πολύ μεγάλος σύλλογος, είμαι πολύ χαρούμενος που είμαι εδώ».

Γ. Παπαδόπουλος:

«Είμαι πολύ χαρούμενος που βρίσκομαι στον Ολυμπιακό. Θα δουλέψω πολύ σκληρά».

Τέλος, ο Ερνέστο Βαλβέρδε τόνισε:

«Όλοι είμαστε τυχεροί που βρισκόμαστε στον Ολυμπιακό. Πριν από 12 μέρες ήμασταν μια ομάδα πολύ άτυχη, θα προσπαθήσουμε όμως τώρα να κάνουμε το αντίθετο. Ξέρουμε τη σημασία του αγώνα που έρχεται και πρέπει να τον αντιμετωπίσουμε, συνειδητοποιώντας πως παίζουμε στην έδρα μας. Είμαστε ικανοί να περάσουμε στην επόμενη φάση και πρέπει να τα καταφέρουμε».

Newsroom ΔΟΛ


H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2008, 18:51:16  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Πρόταση από τον Ρέμο
Στη διοίκηση του Ηρακλή ο Μ. Τριανταφυλλόπουλος!


Μέλος της διοίκησης της ΠΑΕ Ηρακλής θα είναι από τον Οκτώβριο ο Μάκης Τριανταφυλλόπουλος! Όπως γνωστοποίησαν οι «κυανόλευκοι», ο Αντώνης Ρέμος προσέγγισε τον γνωστό δημοσιογράφο για τη σχετική συνεργασία, την οποία αποδέχτηκε ο τελευταίος.


Ο γνωστός δημοσιογράφος θα μπει στο διοικητικό συμβούλιο της ΠΑΕ, μέσω της διαδικασίας ανάδειξης αιρετής διοίκησης για την εταιρεία τον Οκτώβριο, αλλά το τυπικό της υπόθεσης δεν τον εμποδίζει από το να αρχίσει να ασχολείται με τα διοικητικά του «Γηραιού» από τώρα!

Μάλιστα, θα παρακολουθήσει μαζί με τον πρόεδρο των «κυανόλευκων» τον αγώνα του Ηρακλή στο «Καυτανζόγλειο», για την πρεμιέρα του πρωταθλήματος, με τον Πανσερραϊκό.


Newsroom ΔΟΛ με πληροφορίες: ΑΠΕ-ΜΠΕ


H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2008, 18:52:28  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
«Πρέπει να το κατακτήσουμε»
Ο Νίνης θεωρεί τον Παναθηναϊκό «καταδικασμένο να πάρει το πρωτάθλημα»


Είμαστε καταδικασμένοι να πάρουμε το Πρωτάθλημα» δηλώνει ο Σωτήρης Νίνης για τον Παναθηναϊκό. Ο 17χρονος παραδέχεται ότι χρωστάει «τα πάντα στον Μουνιόθ» και τονίζει ότι «το μάθημα της περασμένης χρονιάς με βοηθάει και ήδη αισθάνομαι πιο ώριμος και πιο έτοιμος».


Ειδικότερα, ο νεαρός άσος του «τριφυλλιού», σε συνέντευξη που παραχώρησε στο «Εθνοσπόρ» της Δευτέρας, σχολίασε μεταξύ άλλων:

-Για την εφετινή σεζόν:

«Θέλω να αποδείξω ότι άξιζε να παίζω. Η φετινή χρονιά αποτελεί ένα στοίχημα για μένα και σκοπεύω να το κερδίσω! Το μάθημα της περασμένης χρονιάς με βοηθάει και ήδη αισθάνομαι πιο ώριμος και πιο έτοιμος. Είναι πολύ πιο ζεστά τα πράγματα από ό,τι τις προηγούμενες χρονιές.

» Στο επίκεντρο είναι η ομάδα, εμείς οι ποδοσφαιριστές, και θα κάνουμε τα πάντα για να πετύχουμε τους στόχους μας. Πρέπει οπωσδήποτε να πάρουμε το πρωτάθλημα. Δεν τα καταφέραμε πέρυσι, στα 100 χρόνια του συλλόγου, είμαστε καταδικασμένοι να το κάνουμε φέτος. Διαθέτουμε την ποιότητα, έχουμε έναν πολύ καλό προπονητή και το θέλουμε πολύ».

-Για το ξεκίνημά του στον Παναθηναϊκό:

«Ο κ. Μουνιόθ ερχόταν συχνά και έβλεπε τα παιχνίδια της ομάδας νέων. Στις 22 Δεκεμβρίου του 2006, με φώναξαν να υπογράψω συμβόλαιο, κάτι που μου φάνηκε περίεργο. Ημουν ακόμα 16 χρόνων. Τότε κάναμε προπονήσεις με τους μεγάλους. Δύο μέρες πριν αρχίσει το πρωτάθλημα, μετά τη διακοπή λόγω των εορτών, ετοιμαζόμουν να γυρίσω στην Ακαδημία.

» Μου είπαν 'μη φύγεις γιατί είσαι στην αποστολή'... Πάγωσε το αίμα μου! Ήδη ένιωθα παράξενα που ήμουνα δίπλα σε παίκτες τους οποίους μέχρι τότε παρακολουθούσα ως θεατής. Καταλαβαίνετε πώς αισθάνθηκα μπαίνοντας και στα αποδυτήρια;

» Το πρωί του αγώνα με το Αιγάλεω, ο Μουνιόθ ζήτησε να μιλήσουμε. Πήγα... τρεμάμενος στο γραφείο του και ακολούθησε ο εξής διάλογος: 'Σήμερα παίζουμε, ε;', μου λέει: 'Ναι'. 'Πρώτη φορά είσαι στη 18άδα. Πώς νιώθεις;'. 'Φανταστικά'. 'Αν όμως παίξεις έστω και για ένα λεπτό, θα νιώσεις ακόμα καλύτερα;'. 'Φυσικά! Η συμμετοχή είναι σπουδαίο πράγμα'. 'Εγώ θα σε βάλω από την αρχή, για να παίξεις 90 λεπτά'. Στην αρχή πίστεψα ότι μου είπε κάτι άλλο και πως έφταιγαν τα σπαστά αγγλικά που μιλούσε. Όταν το συνειδητοποίησα, πήγα να τρελαθώ.

» Αν μου ζητήσετε να θυμηθώ εκείνο τον αγώνα, δεν μπορώ να το κάνω. Από το ζέσταμα ένιωθα τη γη να κουνιέται κάτω από τα πόδια μου. Στον κ. Μουνιόθ οφείλω τα πάντα! Αν δεν ήταν αυτός, ίσως να ήμουνα ακόμα στους νέους και να μην είχα υπογράψει κανένα συμβόλαιο. Θυμάμαι, μετά τον αγώνα με το Αιγάλεω, ετοιμάστηκα να γυρίσω στην Ακαδημία και μου είπε `εδώ θα μείνεις`... Στεναχωρήθηκα όταν έφυγε, αλλά το ξεπέρασα σύντομα. Υπήρξαν πολλοί άνθρωποι μέσα από την ομάδα οι οποίοι με στήριξαν και με στηρίζουν».

-Για την κριτική που δέχθηκε ότι «καβάλησε το καλάμι»:

«Αυτά με ενόχλησαν πολύ. Όσοι με ζούνε καθημερινά ξέρουν ότι δεν ισχύει κάτι τέτοιο. Δεν το έπαθα όταν έπαιζα, θα το πάθαινα όταν δεν έπαιζα; Αναρωτήθηκα τι συμβαίνει και κάποια στιγμή, ο κ. Πεσέιρο μου είπε ότι 'δεν με εμπιστεύεται όσο τους άλλους'... Ελεγα καμιά φορά στον εαυτό μου 'τι κάθεσαι και τρέχεις, μήπως θα παίξεις;'...

» Να μην το περάσει κανείς ποτέ αυτό που έζησα... Περίμενα πώς και πώς τους αγώνες των Εθνικών ομάδων για να παίξω μπάλα. Ευτυχώς, υπήρξαν παίκτες που μου έδιναν δύναμη, όπως ο Γκούμας, ο Σαλπιγγίδης, ο Δάρλας και άλλοι. 'Μην τα παρατάς, θα αλλάξουν τα πράγματα' μου έλεγαν. Ευτυχώς, ακολούθησα τη λογική τους... Αποφάσισα να κάνω προπόνηση με την ίδια διάθεση, μόνο για τον εαυτό μου και για κανέναν άλλον».

-Για την Εθνική ανδρών:

«Ήταν ιδιαίτερη τιμή και ακόμα ένα τεράστιο άλμα για μένα. Και μόνο η πρόσκληση, από τη μία με αιφνιδίασε, γιατί ήρθε τη συγκεκριμένη περίοδο, από την άλλη με έκανε να νιώσω έντονα συναισθήματα! Στον αγώνα με την Κύπρο ήμουν πιο άνετος. Ξέρω ότι πρέπει να προσπαθήσω διπλά και τριπλά για να είμαι, έστω και στον προθάλαμο της Εθνικής ανδρών».

Newsroom ΔΟΛ με πληροφορίες: www.sport.gr


H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2008, 18:53:38  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Θα ανταλλάξουν θέσεις;
Ο Μάλαρτζ «αποφασίζει» για την μετακόμιση του Τζόρβα στην Παιανία


Από τη... συγκατάθεση του Αρκάντιους Μάλαρτζ εξαρτάται η ολοκλήρωση της μεταγραφής του Αλέξη Τζόρβα στην Παναθηναϊκό. Σύμφωνα με πληροφορίες, ο Πολωνός τερματοφύλακας ειδοποιήθηκε από τον διευθυντή ποδοσφαίρου των «πρασίνων», Κώστα Αντωνίου ότι δεν βρίσκεται στα πλάνα του Χενκ Τεν Κάτε για την εφετινή περίοδο και ότι το «τριφύλλι» θέλει να τον παραχωρήσει στον ΟΦΗ.


Σε περίπτωση που ο Μάλαρτζ απαντήσει θετικά, τότε ουσιαστικά θα έχει κλείσει η μεταγραφή και θα απομένουν μόνο οι τελικές υπογραφές. Αν, όμως, απορρίψει την πρόταση, τότε είναι πιθυανό ο Παναθηναϊκός να προτείνει στον ΟΦΗ τον Καρνέζη για αντάλλαγμα.

Οι Κρητικοί, όμως, θέλουν έναν τερματοφύλακα που να είναι έτοιμος να πάρει φανέλα βασικού εφόσον αποχωρήσει ο Τζόρβα και ο Καρνέζης δύσκολα πληροί τις προϋποθέσεις.

Υπάρχει, πάντως, η πληροφορία ότι ο Μάλαρτζ βλέπει με καλό μάτι την μετακόμισή του στην Κρήτη.

Newsroom ΔΟΛ με πληροφορίες: www.sport.gr


H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2008, 18:54:49  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
[b] [Συμμετείχε στο δίτερμα
Μεγάλη προσπάθεια από τον Καραγκούνη για να... προλάβει την Σπάρτα/b]

Αμφίβολη παραμένει η συμμετοχή του Γιώργου Καραγκούνη στον αγώνα ρεβάνς του γ' προκριματικού γύρου του Champions League με τη Σπάρτα Πράγας (Τρίτη 21:45, ΝΕΤ).

Μετά τον τραυματισμό του στη διάρκεια του φιλικού της περασμένης Τετάρτης με τη Σλοβακία, ο έμπειρος μέσος εξακολουθεί να έχει ενοχλήσεις στον αστράγαλο και καταβάλλει μεγάλη προσπάθεια για να ξεπεράσει το πρόβλημά του και να τεθεί στη διάθεση του Χενκ Τεν Κάτε.

Στη διάρκεια της κυριακάτικης προπόνησης ο Καραγκούνης ακολούθησε ατομικό πρόγραμμα, ωστόσο, συμμετείχε στο δίτερμα και επικρατεί αισιοδοξία ότι τελικά θα προλάβει.

Οι «πράσινοι», γυμνάστηκαν το πρωί της Κυριακής και το πρόγραμμα περιελάμβανε ασκήσεις με μπάλα, ενώ ολοκληρώθηκε με παιχνίδι τρεις εναντίον τριών. Ατομικά προπονήθηκαν οι Σωτήρης Λεοντίου και ’ντε Ρουκάβινα. Οι υπόλοιποι, που έκαναν προπόνηση το απόγευμα, ξεκίνησαν με ζέσταμα και ταχύτητες ενώ ολοκλήρωσαν με δίτερμα το οποίο περιείχε ασκήσεις τακτικής και στημένες φάσεις.


Newsroom ΔΟΛ με πληροφορίες: ΑΠΕ-ΜΠΕ


H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2008, 18:55:53  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Προπονήθηκε κανονικά
Θα δώσει το «παρών» στον... τελικό της Τετάρτης ο Νικοπολίδης

Με τον Αντώνη Νικοπολίδη κάτω από τα δοκάρια θα υποδεχθεί ο Ολυμπιακός την Ανόρθωση την Τετάρτη στο γήπεδο Καραϊσκάκη (21:45). Η βελτίωση της κατάστασής του λύνει τα χέρια του Ερνέστο Βαλβέρδε εν όψει του αγώνα ρεβάνς του γ' προκριματικού γύρου του Champions League, που μετά το 3-0 της Κύπρου, έχει αποκτήσει χαρακτήρα «τελικού» για τους Πειραιώτες.

Από το Σάββατο ο Νικοπολίδης είχε παρουσιάσει έντονα σημάδια βελτίωσης και σήμερα αυτό επιβεβαιώθηκε με την πλήρη συμμετοχή του στο προπονητικό πρόγραμμα της ομάδας.

Θεραπεία ακολούθησε ο Χρήστος Πατσατζόγλου, λόγω μίας σύσπασης που είχε στον προσαγωγό, κάτι που όπως φαίνεται δεν είναι ανησυχητικό και ο διεθνής μεσοαμυντικός θα τεθεί στη διάθεση της τεχνικής ηγεσίας για τον αγώνα με τους Κύπριους. Ατομικό πρόγραμμα ακολούθησε και ο Μίρνες Σίσιτς, εξαιτίας της τενοντίτιδας που τον ταλαιπωρεί.


Newsroom ΔΟΛ με πληροφορίες: ΑΠΕ-ΜΠΕ


H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2008, 19:25:41  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Να... επιστρέψει θέλει η Μίλαν
«Ροσονέρο» και ο Σεντέρος, αποθέωση για Σεφτσένκο


Η Μίλαν απέκτησε τον Φιλίπ Σεντέρος για ένα χρόνο, υπό μορφή δανεισμού από την Αρσεναλ. Παράλληλα, στο συμβόλαιο του ποδοσφαιριστή υπάρχει και οψιόν αγοράς, σε περίπτωση που ο Ελβετός πραγματοποιήσει καλές εμφανίσεις στο Μιλάνο και κερδίσει την εμπιστοσύνη του Κάρλος Αντσελότι.

Μετά τον τραυματισμό του Αλεσάντρο Νέστα, οι «ροσονέρι» βρέθηκαν με πολλές ελλείψεις και κενά στην άμυνα τους και αμέσως σήμανε... συναγερμός στο στρατόπεδο του ιταλικού συλλόγου. Η ομάδα μπορεί να μην δώσει φέτος το «παρών» στους ομίλους του Champions League, όμως θέλει να κόψει πρώτη το νήμα στο Campionato και να αναδειχθεί πρωταθλήτρια.

Σε πρώτη φάση, στο στόχαστρο των ανθρώπων της Μίλαν είχε βρεθεί ο Ιβάνοβιτς της Τσέλσι. Οι συζητήσεις των δύο πλευρών όμως δεν προχώρησαν και έτσι οι διοικούντες αποφάσισαν να κάνουν κρούση στους 'κανονιέρηδες' για τον Σεντέρος.


Αποθέωση Σεφτσένκο στο Μιλάνο

Την αποθέωση γνώρισε ο Αντρέι Σεφτσένκο κατά την επιστροφή του στο Μιλάνο. Μετά από δύο χρόνια παρουσίας στην Τσέλσι, ο Ουκρανός διεθνής επιθετικός επέστρεψε στην Ιταλία για να φορέσει ξανά τη φανέλα της Μίλαν.

Δεκάδες οπαδοί των «ροσονέρι», δημοσιογράφοι και φυσικά διοικητικά στελέχη της Μίλαν υποδέχθηκαν τον 31χρονο διεθνή άσο στο αεροδρόμιο Λινάτε, ο οποίος υποσχέθηκε να βοηθήσει την ομάδα να επιστρέψει στην κορυφή του ιταλικού πρωταθλήματος.


Newsroom ΔΟΛ με πληροφορίες: www.sport.gr, ΑΠΕ-ΜΠΕ


H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2008, 19:27:08  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Πήρε το 55.8% των ψήφων
Πρόεδρος και πάλι ο Λαπόρτα στην Μπαρτσελόνα

Στο τιμόνι της Μπαρτσελόνα τουλάχιστον μέχρι το 2010 θα συνεχίσει να βρίσκεται πρόεδρος της Μπαρτσελόνα, Ζοάν Λαπόρτα, ο οποίος πήρε ψήφο εμπιστοσύνης από τη Γενική συνέλευση των Καταλανών.

Ο 45χρονος δικηγόρος έλαβε την υποστήριξη του 55.8% των ψηφοφόρων και «ως αποτέλεσμα, θα συνεχίσει τη θητεία του μέχρι το 2010» όπως ανακοινώθηκε από την επίσημη ιστοσελίδα της ομάδας.

Ο Λαπόρτα βρέθηκε σε δύσκολη θέση στο τέλος της περυσινής σεζόν, καθώς οι «μπλαουγκράνα» ολοκλήρωσαν δύο περιόδους χωρίς τίτλους, ενώ η τρίτη θέση στην Primera Division σήμαινε πως η ομάδα θα έπρεπε να περάσει από τον 3ο προκριματικό γύρο για να προκριθεί στους ομίλους του Champions League.

Newsroom ΔΟΛ με πληροφορίες: www.sport.gr


H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2008, 19:28:36  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Με οψιόν αγοράς
Δανεικός στην ισπανική Μπέτις καταλήγει ο Kαστίγιο

Κοντά σε συμφωνία με την Μπέτις βρίσκεται ο Νέρι Καστίγιο, όπως αποκάλυψε ο ατζέντης του. Ο πρώην άσος του Ολυμπιακού θα αγωνιστεί με τα χρώματα της ισπανικής ομάδας υπό μορφή δανεισμού από τη Σαχτάρ Ντόνετσκ, με οψιόν αγοράς.

Από κει και πέρα, σε περίπτωση που ο σύλλογος της Σεβίλης θελήσει να αποκτήσει τα πλήρη δικαιώματα του παίκτη, θα πρέπει να καταβάλει το ποσό των 12εκ. ευρώ στην ουκρανική ομάδα.

«Ο Καστίγιο σύντομα θα βρίσκεται στη Σεββίλη. Η Μπέτις θα ανακοινώσει επίσημα την απόκτηση του τη Δευτέρα. Οι διαπραγματεύσεις είχαν ξεκινήσει εδώ και αρκετό καιρό, ωστόσο η επίτευξη της συμφωνίας καθυστέρησε για άλλους λόγους. Τελικά όλα πήγαν καλά» αποκάλυψε ο Παντίγια μιλώντας σε δημοσιογράφους.

Newsroom ΔΟΛ με πληροφορίες: www.sport.gr


H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2008, 19:30:22  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Με 4-2 επί της Βαλένθια
«Βασίλισσα» στο Σούπερ Καπ η Ρεάλ πετυχαίνοντας την ανατροπή

Η Ρεάλ Μαδρίτης ήταν η θριαμβεύτρια του ισπανικού Σούπερ Καπ. Η «βασίλισσα», αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ και ολοκλήρωσε το παιχνίδι με 9 (!) παίκτες, κατάφερε να πάρει τη νίκη με 4-2 επί της Βαλένθια στο «Σαντιάγκο Μπερναμπέου» και να ανατρέψει το εις βάρος της 2-3 του πρώτου αγώνα, κατακτώντας τον πρώτο τίτλο της χρονιάς.


Newsroom ΔΟΛ με πληροφορίες: www.sport.gr


H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2008, 19:31:28  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Στο ντεμπούτο του Μουρίνιο
Στα πέναλτι η Ίντερ κατέκτησε το Σούπερ Καπ Ιταλίας

Ιδανικό επίσημο ντεμπούτο στον πάγκο της Ίντερ έκανε ο Ζοζέ Μουρίνιο, καθώς οι «νερατζούρι» κατάκτησαν το ιταλικό Σούπερ Καπ.

Η πρωταθλήτρια Ιταλίας κατέκτησε τον πρώτο τίτλο της χρονιάς στην Ιταλία, επικρατώντας της Ρόμα με 6-5 στη διαδικασία των πέναλτι κι ενώ στην κανονική διάρκεια του αγώνα και στην παράταση οι δύο ομάδες είχαν αναδειχθεί ισόπαλες 2-2.


Η διαδικασία των πέναλτι (με πρώτη τη Ρόμα)

1-0 Βούτσινιτς
1-1 Ιμπραΐμοβιτς
2-1 Μπαπτίστα
2-2 Μπαλοτέλι
3-2 Κασέτι
3-2 Στάνκοβιτς - Δοκάρι
4-2 Ντε Ρόσι
4-3 Μάξουελ
4-3 Τότι - Αουτ
4-4 Καμπιάσο
5-4 Πιζάρο
5-5 Χιμένες
5-5 Ζουάν - Απέκρουσε ο Ζούλιο Σέζαρ
5-6 Ζανέτι

Ιντερ: Ζούλιο Σέζαρ, Μαϊκόν, Μπουρντίσο (90` Ρίβας), Καμπιάσο, Μάξουελ, Ζανέτι, Στάνκοβιτς, Μουντάρι, Φίγκο (66` Μπαλοτέλι), Ιμπραΐμοβιτς, Μαντσίνι (71` Χιμένες)

Ρόμα: Ντόνι, Κασέτι, Μεξές, Ζουάν, Ρίισε (78` Τονέτο), Ακουιλάνι (88` Οκάκα), Ντε Ρόσι, Πιζάρο, Περότα (86` Τότι), Μπαπτίστα, Βούτσινιτς


Newsroom ΔΟΛ


H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2008, 19:33:18  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Στο championnat...
Στην εκπνοή η Ρεν έκανε την ανατροπή, εύκολη νίκη της Μπορντό


Με δύο γκολ στα τελευταία λεπτά (90', 90'+2), η Ρεν έκανε τη μεγάλη ανατροπή και νίκησε 2-1 τη Λιλ, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του γαλλικού πρωταθλήματος.

Από εκεί και πέρα, η Μπορντό με πέναλτι του Καβενάγκι στο 5' και τέρμα του Φερνάντο στο 86', επικράτησε 2-0 της Ναντ, και έφτασε τους 6 βαθμούς μετά από 3 αγώνες.


Τα αποτελέσματα της Κυριακής

Ρεν-Λιλ 2-1 (90' Σεϊρού, +90' Σο - 34' Καμπαγέ

Μπορντό-Ναντ 2-0 (5' πεν. Καβενάγκι, 86' Φερνάντο)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 3 αγ.)

Μαρσέιγ 7

Λιόν 7

Μπορντό 6

Λε Μαν 6

Βαλανσιέν 6

Γκρενόμπλ 6

Νις 6

Μονακό 5

Καέν 4

Παρί Σ.Ζ. 4

Λοριάν 4

Τουλούζ 4

Ρεν 4

Νις 3

Χάβρη 3

Σεντ Ετιέν 3

Οσέρ 3

Νανσί 2

Ναντ 1

Σοσό 1

Λιλ 1

Newsroom ΔΟΛ με πληροφορίες: ΑΠΕ-ΜΠΕ


H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2008, 19:34:56  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Στην bundesliga...
Ισοπαλίες για Αϊντραχτ και Βόλφσμπουργκ στα ματς με Κολονία και Μπόχουμ

Ισόπαλα τελείωσαν και τα δύο παιχνίδια με τα οποία ολοκληρώθηκε η 2η αγωνιστική της bundesliga. Με τον Γιάννη Αμανατίδη βασικό και το Νίκο Λυμπερόπουλο να μπαίνει αλλαγή περίπου 10 λεπτά πριν τη λήξη, η Αϊντραχτ Φρανκφούρτης απέσπασε εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 από την Κολονία, ενώ η Βόλφσμπουργκ, αν και βρέθηκε να χάνει με 2-0 από τη γηπεδούχο Μπόχουμ στο 50', κατάφερε να πετύχει δύο γκολ και να πάρει το «χρυσό» βαθμό (2-2).

Τα αποτελέσματα της Κυριακής


Κολονία-Αϊντραχτ Φρ. 1-1 (33' Νοβάκοβιτς - 81' Φενίν)

Μπόχουμ-Βόλφσμπουργκ 2-2 (12' Σέστακ, 50' Νταμπρόφσκι - 52' Ρ. Κόστα, 69' Σάλικ)

Η βαθμολογία (2 αγ.)

Χοφενχάιμ 6

Σάλκε 4

Χέρτα 4

Ντόρτμουντ 4

Αμβούργο 4

Βόλφσμπουργκ 4

Λεβερκούζεν 3

Στουτγκάρδη 3

Καρλσρούη 3

Αρμίνια Μπ. 2

Βέρντερ Βρ. 2

Μπάγερν Μ. 2

Κότμπους 1

Ανόβερο 1

Μπόχουμ 1

Αϊντραχτ Φρ. 1

Κολονία 1

Γκλάντμπαχ 0

Newsroom ΔΟΛ με πληροφορίες: ΑΠΕ-ΜΠΕ


H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2008, 19:37:00  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Με το μυαλό στην Ευρώπη
Ο ΑΠΟΕΛ κατέκτησε το Σούπερ Καπ με 1-0 επί της Ανόρθωσης


Το μυαλό της στον επαναληπτικό με τον Ολυμπιακό για τον τρίτο προκριματικό γύρο του Champions League φαίνεται ότι είχε περισσότερο η Ανόρθωση, η οποία ηττήθηκε από τον ΑΠΟΕΛ με 1-0 στο κυπριακό Σούπερ Καπ. Αμφότερες οι ομάδες παρατάχθηκαν με αρκετούς αναπληρωματικούς λόγω ίσως των ευρωπαϊκών υποχρεώσεων τους.


Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες κινήθηκαν σε ρηχά νερά προσφέροντας μέτριο θέαμα, με τους Κυπελλούχους να έχουν τη σχετική υπεροχή, η οποία επιβραβεύτηκε και με γκολ στο 23ο λεπτό. Ο Χατζί έβγαλε τη μακρινή μπαλιά στην περιοχή των Πρωταθλητών Κύπρου, ο Νάγκι πραγματοποίησε άστοχη έξοδο και ο Κοσόφσκι με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Στην επανάληψη η Ανόρθωση ανέβασε την απόδοσή της, χωρίς όμως να καταφέρει φτάσει στο γκολ. Στο 62` ήρθε η μεγαλύτερη ευκαιρία για την ομάδα του Κετσπάγια, με τον Χαραλαμπίδη να εκτελεί το φάουλ έξω από τη μεγάλη περιοχή, αλλά η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι και το 1-0 διατηρήθηκε μέχρι τέλους.

Αυτή είναι η 10η φορά που ο ΑΠΟΕΛ θριαμβεύει στον συγκεκριμένο θεσμό.

Ανόρθωση: Νάγκι, Κωνσταντίνου, Θεοδότου, Σαμάρας (72' Σόσιν), Παναγή, Νικολάου, Ντομπρασίνοβιτς (46' Λαμπάν), Μπαρτόν (46` Λειβακαμπέσι), Παολο Κόστα (46' Τικίνιο), Σάβιο (50' Τσιταϊσβίλι), Φρούσος

ΑΠΟΕΛ: Μορφής, Χρίστου, Φλορέα, Χατζί (46' Ηλία), Πουρσαϊτίδης, Μοραίς, Μιχαήλ (56' Ζεβλάκοφ), Κοσόφσκι, Πίντο, Παουλίστα (56' Χαραλαμπίδης), Μιροσάβλιεβιτς (66' Ονουάτσι)

Newsroom ΔΟΛ με πληροφορίες: www.sport.gr


H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2008, 10:01:25  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Κορυφώνεται η αγωνία
Την Τρίτη κρίνεται για Μπατιόν, παραιτήθηκε ο Αγγελάκης


Παράταση στην αγωνία των ανθρώπων του Αρη σχετικά με την συμμετοχή του Ρομπέρτο Μπατιόν στον επαναληπτικό αγώνα με την Σλάβεν. Ο Αργεντινός ποδοσφαιριστής ακολούθησε ατομικό πρόγραμμα προπόνησης και πλέον η οριστική απόφαση για την παρουσία του στην αποστολή του Αρη θα ληφθεί στην προπόνηση της Τρίτης.

Δίχως αμφιβολία, η αγωνιστική περίοδος ξεκίνησε με τους χειρότερους οιωνούς για τους «κίτρινους». Αυτό θα διαπιστώσει κανείς, εφόσον μετρήσει τα προβλήματα τραυματισμών που προέκυψαν και αποτυπώνονται στην δυσκολία που αντιμετωπίζει ο Κίκε Ερνάντεθ στη συγκρότηση του βασικού σχήματος.

Λόγω αυτής της εξέλιξης, ο Ισπανός προπονητής έχει φτάσει στο σημείο να δοκιμάζει ποδοσφαιριστές σε θέσεις που δεν συνηθίζουν να αγωνίζονται, ούτως ώστε να είναι έτοιμος για παν ενδεχόμενο.

Σε ότι αφορά τον Ρομπέρτο Μπατιόν, επικρατεί η αισιοδοξία ότι θα είναι τελικώς στη διάθεση του Ερνάντεθ, αλλά η τελική απόφαση θα εξαρτηθεί από το κατά πόσο θα μπορέσει ο Αργεντίνος να ακολουθήσει το προπονητικό πρόγραμμα της Τρίτης.

Στο μεταξύ, την παραίτησή του από την θέση του υπευθύνου του ποδοσφαιρικού τμήματος υπέβαλε ο Νίκος Αγγελάκης.

«Σας ενημερώνω ότι για προσωπικούς και επαγγελματικούς λόγους παραιτούμαι από την θέση του υπεύθυνου ποδοσφαιρικού τμήματος της ΠΑΕ. Όλο αυτό το διάστημα εργάστηκα με όλες μου τις δυνάμεις για το καλό αυτής της ομάδας» σημειώνει μεταξύ άλλων, ευχαριστώντας τη διοίκηση και το τεχνικό επιτελείο για τη συνεργασία.


Newsroom ΔΟΛ με πληροφορίες: www.sport.gr


H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2008, 10:07:25  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Στην premier league
Με 1-0 επικράτησε η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ της Πόρτσμουθ


Στον αγώνα με τον οποίο έπεσε η αυλαία της 2ης ημέρας του αγγλικού πρωταθλήματος, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ επικράτησε στο «Φράτον Παρκ» της Πόρτσμουθ με 1-0. Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης σημείωσε στο 32ο λεπτό ο Ντάρεν Φλέτσερ.

Τα αποτελέσματα και οι σκόρερ της 2ης αγωνιστικής:


Τότεναμ-Σάντερλαντ 1-2

(73΄ Γιένας - 55΄ Ρίτσαρντσον, 82΄ Σισέ)

Λίβερπουλ-Μίντλεσμπρο 2-1

(85΄ Πόγκατετς αυτ., 90΄ Τζέραρντ - 70΄ Μίντο)

Στόουκ Σίτι-Αστον Βίλα 3-2

(30΄ Λόρενς πέν., 81΄ Φούλερ, 90΄ Σιντιμπέ - 63΄ Κάριου, 83΄ Λάουρσεν)

Μπλάκμπερν-Χαλ 1-1

(38΄ Ρόμπερτς - 40΄ Γκαρσία)

Γουέστ Μπρομ-Εβερτον 1-2

(89΄ Μπέντναρ πέν. - 65΄ Οσμάν, 84΄ Αγεγκμπένι

Νιούκαστλ-Μπόλτον 1-0

(71΄ Οουεν

Φούλαμ-Αρσεναλ 1-0

(21΄ Χάνγκελαντ)

Γουίγκαν-Τσέλσι 0-1

(4΄ Ντέκο)

Μάντσεστερ Σ.-Γουέστ Χαμ 3-0

(65΄ Στάριτζ, 70΄, 76΄ Ελάνο)

Πόρτσμουθ-Μάντσεστερ Γ. 0-1

(32΄ Φλέτσερ)


Η βαθμολογία (2αγ.)

Τσέλσι 6
Λίβερπουλ 6
Μάντσεστερ Γ.4
Μπλάκμπερν 4
Χαλ 4
Νιουκάστλ 4
Αστον Βίλα 3
Μπόλτον 3
Μάντσεστερ Σ.3
Γουέστ Χαμ 3
’ρσεναλ 3
Έβερτον 3
Μίλντεσμπρο 3
Σάντερλαντ 3
Στόουκ Σίτι 3
Φούλαμ 3
Γουίγκαν 0
Τότεναμ 0
Γουέστ Μπρομ 0
Πόρτσμουθ 0

Newsroom ΔΟΛ


H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2008, 13:38:51  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
«Τίποτα δεν έχει κριθεί»
Η πρόκριση και όχι το θέαμα είναι το ζητούμενο για τον Τεν Κάτε


Για την πρόκριση και όχι τόσο για την εμφάνιση του Παναθηναϊκού στη ρεβάνς με τη Σπάρτα Πράγας ενδιαφέρεται ο Χενκ Τεν Κάτε. Ο τεχνικός των «πρασίνων» επανέλαβε αρκετές φορές στη διάρκεια της συνέντευξης Τύπου της Δευτέρας ότι το τελευταίο πράγμα που θα εξετάσει στο ματς της Τρίτης είναι το θέαμα και ζήτησε από τον κόσμο «να είναι ο 12ος παίκτης μας».

«Υπάρχει ακόμη ένα ματς και θα πρέπει να μιλάμε μόνο για αυτό και όχι για το μέλλον. Πρέπει να γίνει σαφές, ίσως κάποιοι να το ξεχνούν, αλλά δεν έχουμε προκριθεί ακόμη στους ομίλους» τόνισε ο Ειδικότερα, ο Ολλανδός προπονητής.

Και συνέχισε:

«Είναι δύσκολο το ματς. Για μας μετράει μόνο το αποτέλεσμα. Πολύ σημαντικό για όλους μας, για το σύλλογο, για τους οπαδούς και για το ελληνικό ποδόσφαιρο είναι να προκριθεί η ομάδα στους ομίλους έτσι ώστε και η Ελλάδα να έχει εκπροσώπηση στο υψηλότατο επίπεδο. Δεν θα κοιτάξω εάν θα παίξουμε καλά, αλλά μόνο για το αποτέλεσμα».

Το γεγονός ότι το γήπεδο θα είναι γεμάτο, σαφώς τον χαροποιεί ιδιαίτερα:

«Θέλουμε την υποστήριξή τους και είμαστε ευχαριστημένοι που θα γεμίσουν το στάδιο. Θα παίξουν πολύ σημαντικό ρόλο στην εξέλιξη του αγώνα και ελπίζω να γίνουν ο 12ος παίκτης μας».

Ο Τεν Κάτε ξεκαθάρισε, μετά από σχετική ερώτηση, ότι η πρόκριση δεν είναι δεδομένη:

«Δεν νομίζω ότι και οι 70.000 άνθρωποι που θα έρθουν στο γήπεδο είναι σίγουροι για την πρόκριση. Το μήνυμα που έχω στείλει μετά το πρώτο ματς είναι ότι έχουμε άλλα 90 λεπτά. Κανείς από την ομάδα μας δεν έχει πει ότι είμαστε στην επόμενη φάση».

Ο τεχνικός του Παναθηναϊκού είπε ότι το Champions League είναι εντελώς διαφορετικό από το ελληνικό πρωτάθλημα και πρόσθεσε ότι το δυνατό σημείο της Σπάρτα είναι οι αντεπιθέσεις.

Για την τακτική που θα χρησιμοποιήσει αρνήθηκε να πει το παραμικρό, ενώ σε ερώτηση που του έγινε αν ανησυχεί μετά από αυτό που είχε ζήσει ως προπονητής του Αγιαξ, όταν η ολλανδική ομάδα κέρδισε εκτός την Κοπεγχάγη κι έχασε εντός (αποκλείστηκε από τους ομίλους), απάντησε γελώντας:

«Δεν ανησυχώ γιατί ο Παναθηναϊκός δεν έχει νεαρούς παίκτες που βάζουν αυτογκόλ».

Τους ποδοσφαιριστές του Παναθηναϊκού εκπροσώπησε ο Γιώργος Καραγκούνης. Ο έμπειρος μέσος τόνισε ότι η συμμετοχή του θα κριθεί την τελευταία στιγμή, ενώ είπε ακόμη:

«Είναι πολύ σημαντικό να επιστρέψει ο Παναθηναϊκός μετά από τρία χρόνια εκεί που ανήκει, δηλαδή, στο Champions League.

» Είμαστε καλύτερη ομάδα, παίζουμε στην έδρα μας με 70.000 κόσμο, έχουμε κερδίσει το πρώτο ματς, άρα όλα είναι υπέρ μας. Αρκεί να είμαστε συγκεντρωμένοι και στα 90 λεπτά και θα περάσουμε».

Newsroom ΔΟΛ με πληροφορίες: ΑΠΕ-ΜΠΕ


H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2008, 13:39:55  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Με στόχο τους ομίλους
Ο Παναθηναϊκός καλείται για επισφράγιση και ο Ολυμπιακός για ηρωική ανατροπή


Νιόν
Την επιστροφή του στους ομίλους του Champions League θέλει να εξασφαλίσει ο Παναθηναϊκός στον αγώνα της Τρίτης (21:45) κόντρα στην Σπάρτα Πράγας στο ΟΑΚΑ, θέλοντας να εκμεταλλευτεί τη νίκη με 2-1 στην Τσεχία.

Πολύ πιο δύσκολη αποστολή θα έχει την Τετάρτη ο Ολυμπιακός, ο οποίος στο ματς του «Καραϊσκάκη» (21:45) καλείται να ανατρέψει το σε βάρος του 3-0 από την Ανόρθωση.

Από τα υπόλοιπα ζευγάρια, ξεχωρίζουν οι αναμετρήσεις της ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ με την Λέφσκι Σόφιας, καθώς οι Λευκορώσοι νίκησαν 1-0 στην Βουλγαρία και βρίσκονται κοντά σε μία ιστορική πρόκριση, της Στεάουα Βουκουρεστίου με την Γαλατασαράι, όπου οι Ρουμάνοι θα επιδιώξουν να προκριθούν με βάση το 2-2 που απέσπασαν στην Τουρκία και της Ατλέτικο Μαδρίτης με την Σάλκε, αφού οι «ροχιμπλάνκος» θέλουν να ανατρέψουν την ήττα με 1-0 που γνώρισαν στην Γερμανία.

Το πρόγραμμα της Τρίτης

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ-Σπάρτα Πράγας (Τσεχία) (2-1)

Αρτμέντια (Σλοβακία)-Γιουβέντους (Ιταλία) (0-4)

Βίσλα Κρακοβίας (Πολωνία)-Μπαρτσελόνα (Ισπανία) (0-4)

Και την Τετάρτη 27 Αυγούστου

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-Ανόρθωση (Κύπρος) (0-3)

Σλάβια Πράγας (Τσεχία)-Φιορεντίνα (Ιταλία) (0-2)

Βασιλεία (Ελβετία)-Γκιμαράες (Πορτογαλία) (0-0)

Ντιναμό Ζάγκρεμπ (Κροατία)-Σαχτάρ Ντόνετσκ (Ουκρανία) (0-2)

Ατλέτικο Μαδρίτης (Ισπανία)-Σάλκε (Γερμανία) (0-1)

FBK Κάουνας (Λιθουανία)-’αλμποργκ (Δανία) (0-2)

ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ (Λευκορωσία)-Λέφσκι Σόφιας (Βουλγαρία) (1-0)

Λίβερπουλ (Αγγλία)-Σταντάρ Λιέγης (Βέλγιο) (0-0)

Φενερμπαχτσέ (Τουρκία)-Παρτιζάν (Σερβία) (2-2)

Αρσεναλ (Αγγλία)-Τβέντε (Ολλανδία) (2-0)

Ντιναμό Κιέβου (Ουκρανία)-Σπαρτάκ Μόσχας (Ρωσία) (4-1)

Μαρσέιγ (Γαλλία)-Μπραν (Νορβηγία) (1-0)

Στεάουα Βουκουρεστίου (Ρουμανία)-Γαλατασαράι (Τουρκία) (2-2)

* Σε παρένθεση το σκορ του πρώτου αγώνα.


Newsroom ΔΟΛ με πληροφορίες: ΑΠΕ-ΜΠΕ


H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2008, 13:44:18  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Πρόβλημα ενόψει Ολυμπιακού
Η Ανόρθωση ήρθε στην Αθήνα με Σάβιο, αλλά και τραυματία τον Σκοπελίτη


Στην Αθήνα προσγειώθηκε το πρωί της Τρίτης (26/8) η αποστολή της Ανόρθωσης, η οποία την Τετάρτη (27/8) θα προσπαθήσει να υπερασπιστεί στο «Γ. Καραϊσκάκης» το 3-0, με το οποίο επικράτησε του Ολυμπιακού στο πρώτο παιχνίδι των δύο ομάδων για τον 3ο προκριματικό γύρο του Champions League.

Ο Τιμούρ Κετσπάγια δεν απέφυγε τα προβλήματα ενόψει της δύσκολης αναμέτρησης με τους «ερυθρόλευκους», αφού ο Γιάννης Σκοπελίτης, αν και ακολούθησε την αποστολή, νιώθει ενοχλήσεις στους προσαγωγούς του και δύσκολα θα καταφέρει να αγωνιστεί την Τετάρτη (27/8).

Από την 23μελή αποστολή των πρωταθλητών Κύπρου, ξεχωρίζει το τελευταίο μεγάλο απόκτημα , ο Βραζιλιάνος Σάβιο, ο οποίος δεν είχε αγωνιστεί πριν δύο εβδομάδες διότι ήταν ανέτοιμος.

Αναλυτικά οι παίκτες που αποτελούν την αποστολή της Ανόρθωσης: Αριάν Μπεκιάι, Ζόλταν Νάγκι, Πρέντραγκ Οτσόκολιτς, Γιώργος Θεοδότου, Τζέφρι Λεϊβακαμπέσι, Κωνσταντίνος Σαμάρας, Λάμπρος Λάμπρου, Ανδρέας Κωνσταντίνου, Νίκος Κατσαβάκης, Γιώργος Γεωργίου, Τραϊανός Δέλλας, Γιώργος Παναγής, Γιάννης Σκοπελίτης, Νίκος Νικολάου, Σίνισα Ντομπρασίνοβιτς, Πάολο Κόστα, Βενσάντ Λαμπάν, Σεντρίκ Μπαρτόν, Αντρέ Τικίνιο, Κλιμέντι Τσιταϊσβίλι, Νίκος Φρούσος, Σάβιο και Λούκας Σόσιν.

Newsroom ΔΟΛ με πληροφορίες: www.sport.gr


H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2008, 13:45:40  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Ο Ολλανδός τον έδιωξε αρχικά
Επιστροφή Παναθηναϊκού στο Τσάμπιονς Λιγκ με... σοβαρό επεισόδιο Τεν Κάτε-Μάντζιου



Action Images
Το επεισόδιο Τεν Κάτε - Μάντζιου τάραξε τα νερά στην αποστολή του Παναθηναϊκού ενόψει Σπάρτα...
Αθήνα
Ενώ όλα είναι έτοιμα για τον επαναληπτικό (21:45, ΝΕΤ) με την Σπάρτα Πράγας στο ΟΑΚΑ, ένα σοβαρό επεισόδιο εκτυλίχτηκε στην προπόνηση του Παναθηναϊκού!

Ο Χενκ Τεν Κάτε ουσιαστικά έδιωξε από την ομάδα τον Βαγγέλη Μάντζιο και μόνο μετά από παρότρυνση των αρχηγών της ομάδας, πείστηκε να τον κρατήσει στο ξενοδοχείο, όπου έχει καταλύσει η αποστολή.

Η απουσία, πάντως, του νεαρού Έλληνα επιθετικού από το ματς με τους Τσέχους θεωρείται δεδομένη.

Συγκεκριμένα, ο Μάντζιος μαζί με τον Τζιόλη δεν εκτελούσαν μια άσκηση, όπως ζητούσε ο Τεν Κάτε. Ο τεχνικός των «πρασίνων» τούς έβαλε τις φωνές, ο Τζιόλης δέχτηκε τις παρατηρήσεις του προπονητή του, όμως ο Μάντζιος δυσανασχέτησε.

Αυτό είχε ως αποτέλεσμα την οργή του Ολλανδού, που αρχικά έδιωξε τον παίκτη και τον αντικατέστησε στην αποστολή του παιχνιδιού με την Σπάρτα με τον Πετρόπουλο.

Τελικά, μετά και τη σύσκεψη που είχε ο Τεν Κάτε με τους αρχηγούς της ομάδας (Καραγκούνη, Γκούμα, Σαλπιγγίδη, Ζιλμπέρτο και Νίνη), τον επανέφερε στην αποστολή, όμως θεωρείται δεδομένο πως δεν θα βρίσκεται στην 18άδα του ματς.

Newsroom ΔΟΛ με πληροφορίες: www.sport.gr


H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.203125
Maintained by Digital Alchemy