ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Ρωμιοι = Ελληνες
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 11
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2010, 15:50:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Έτσι νομίζεις εσύ.




Απλα εγω ετσι θα εκανα στη θεση σου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2010, 16:04:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
skartados μην απαντάς στον Nosferatu the Vampyre είναι το γνωστό τρολ λούπους

“«Καταραμένε Έλληνα, τά βρήκες όλα, φιλοσοφία, γεωμετρία, φυσική, αστρονομία, τίποτα δέν άφησες γιά εμάς».
Φρίντριχ φον Σίλλερ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2010, 16:04:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Πρόβλημα δικό σου. Εγώ δεν είμαι καν κάτοικος του Ελλαδιστάν και μπορώ να πω με ευκολία ότι η διαχείριση της απάτης και της ηλιθιότητας να σας ονομάσουν Έλληνες, μόνο κακό σας έκανε.

Τι καιρο εχει στα τιρανα;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2010, 16:16:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

skartados μην απαντάς στον Nosferatu the Vampyre είναι το γνωστό τρολ λούπους

“«Καταραμένε Έλληνα, τά βρήκες όλα, φιλοσοφία, γεωμετρία, φυσική, αστρονομία, τίποτα δέν άφησες γιά εμάς».
Φρίντριχ φον Σίλλερ




Ο λουπους αθεε,εχει τα αρχιδια σε αυτο το θεμα,να πει αυτο,που πολλοι εδω μεσα θα ηθελαν να πουν ,αλλα επειδη ειναι πονηροι,ξερουν να κρατανε τα προσχηματα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2010, 16:27:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λουπους,κανενας δεν μιλησε για ανωτερους και κατωτερους λαους.Οσο για τα αλλα που λες για φραγκους κ.τ.λ.,θα σου δωσω μια συμβουλη.Μην αντιγραφεις απο αλβανικες-πακιστανικες-αφγανικες κ.τ.λ. σελιδες.Σταματηστε να τρωτε τον παπα τους.....αν οχι,τουλαχιστον μη το παιζετε και ψαγμενοι...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2010, 16:27:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
είναι γνωστό ότι έχουμε πολλούς κομπλεξικούς που φθονούν το μεγαλείο της αρχαίας ελλάδας, τέτοιοι υπάρχουν σε κάθε λαό και έχουν αυτόν τον φθόνο γιατί έχουν ποτιστεί με το δηλητήριο της μονοθεϊστικής θρησκείας
νομίζουν ότι αν πουν καλό λόγο για κάποιον λαό που δεν λατρεύει την δική τους θεότητα αλλά την όποια άλλη, τότε θα τιμωρηθούν από τον θεό τους


“«Καταραμένε Έλληνα, τά βρήκες όλα, φιλοσοφία, γεωμετρία, φυσική, αστρονομία, τίποτα δέν άφησες γιά εμάς».
Φρίντριχ φον Σίλλερ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2010, 16:36:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
είναι γνωστό ότι έχουμε πολλούς κομπλεξικούς που φθονούν το μεγαλείο της αρχαίας ελλάδας, τέτοιοι υπάρχουν σε κάθε λαό και έχουν αυτόν τον φθόνο γιατί έχουν ποτιστεί με το δηλητήριο της μονοθεϊστικής θρησκείας
νομίζουν ότι αν πουν καλό λόγο για κάποιον λαό που δεν λατρεύει την δική τους θεότητα αλλά την όποια άλλη, τότε θα τιμωρηθούν από τον θεό τους

Δεν ειναι μονο αυτο αθεε.Το ονομα ελλας,θυμιζει το μεγαλειο του λαου μας στην προ χριστου εποχη.Και αντι οι βλακες να ειναι περηφανοι,αυτοι εχουν δηλητηριαστει απο διαφορους κομπλεξικους και βγαζουν ολη τους τη πικρα.


Αλλα το πιο ωραιο ποιο ειναι;Οτι οι θρησκοληπτοι αυτοι,συμφωνουν για το παρελθον της ελλαδας με τους αθρησκους εθνομηδενιστες ψευτοαριστερους.Δες μια σελιδα των απολογητων -αλβανων,και των ψευτοαριστερων-εθνομηδενιστων για την ελληνικη προιστορια και θα δεις οτι αντιγραφουν ο ενας τον αλλον.Κατα τα αλλα αυτοι ειναι αντιπαλοι......και ο νοων νοητωΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2010, 17:02:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τελικα αποφασιστε ρε παιδια.Αυτοι οι καταραμενοι ελληνες τι ηταν;Αθεοι,θεοσεβουμενοι,η προ χριστου-χριστιανοι που λενε οι αλβανοι που αντιγραφει ο ευρωπαιος;Η μαλλον ηταν αυτο που λεει ο αριστος....ολα μαζι και το καθενα μονο του,το ιδιο ειναι....

Ξερεις τι γινεται ομως λουπους;Αν διαβαζεις τους αρχαιους θελοντας να βρεις οτι ηταν αθεοι για να συμφωνουν με σενα ,αθεους θα τους βρεις.

Αν διαβαζεις τους αρχαιους ,θελοντας να βρεις οτι ηταν πιστοι-θεοσεβουμενοι σαν και σενα-ετσι θα τους βρεις.

Αν επισης διαβαζεις τους αρχαιους ,θελοντας να βρεις οτι ηταν προ-χριστου-μωαμεθ-βουδα,αντιστοιχα χριστιανοι-μουσουλμανοι-βουδιστες,ετσι θα τους βρεις.


Με λιγα λογια,οταν ο καθενας διαβαζει δηλητηριασμενος απο την ιδεολογια του και ψαχνει στηριγματα,πολυ πιθανον να τα βρει....αλλα τοτε απλα θα κοροιδευει τον εαυτο του.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2010, 17:05:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το θεμα ομως λουπους ειναι,οτι ολοι ψαχνουν δεκανικια στα πιστευω τους μεσα στην αρχαια γραμματεια.Και αυτο τα λεει ολα.....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2010, 17:16:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αυτο ειναι το προβλημα. Ολα ηταν, χαος ηταν, ακομα και παιδεραστες ηταν.

Αλλο ενα θεμα αθεε,που οι δηθεν εχθροι αθεοι εθνομηδενιστες ψευτοαριστεροι συμφωνουν με τους δηθεν χριστιανους αλβανοαπολογητες.Και φυσικα λουπους μετα απο αυτο που ειπες,παπαρια εχεις διαβασει αρχαιους ελληνες.Αντιγραφεας αλβανικων σελιδων και εσυ......Αντε καλη χρονια ρε φιλε.Απλως ηθελα να δω αν εισαι πραγματι ψαγμενος η καλοκουρδισμενο ρομποτακι του ανθελληνισμου.....τωρα σε καταλαβα και εσενα.Αν ομως καποια στιγμη θελεις να μαθεις την αληθεια για αυτο το θεμα,δεν εχεις παρα να μου το ζητησεις....και θα ανοιξουμε ειδικο θεμα να τα πουμε.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2010, 17:30:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Τελικα αποφασιστε ρε παιδια.Αυτοι οι καταραμενοι ελληνες τι ηταν;Αθεοι,θεοσεβουμενοι,η προ χριστου-χριστιανοι που λενε οι αλβανοι που αντιγραφει ο ευρωπαιος;Η μαλλον ηταν αυτο που λεει ο αριστος....ολα μαζι και το καθενα μονο του,το ιδιο ειναι....

Ξερεις τι γινεται ομως λουπους;Αν διαβαζεις τους αρχαιους θελοντας να βρεις οτι ηταν αθεοι για να συμφωνουν με σενα ,αθεους θα τους βρεις.

Αν διαβαζεις τους αρχαιους ,θελοντας να βρεις οτι ηταν πιστοι-θεοσεβουμενοι σαν και σενα-ετσι θα τους βρεις.

Αν επισης διαβαζεις τους αρχαιους ,θελοντας να βρεις οτι ηταν προ-χριστου-μωαμεθ-βουδα,αντιστοιχα χριστιανοι-μουσουλμανοι-βουδιστες,ετσι θα τους βρεις.


Με λιγα λογια,οταν ο καθενας διαβαζει δηλητηριασμενος απο την ιδεολογια του και ψαχνει στηριγματα,πολυ πιθανον να τα βρει....αλλα τοτε απλα θα κοροιδευει τον εαυτο του.


συμφωνώ απόλυτα με το μήνυμα σου, δυστυχώς λίγοι είναι αυτοί που θα ψάξουν κάτι χωρίς να φοράνε παρωπίδες


“«Καταραμένε Έλληνα, τά βρήκες όλα, φιλοσοφία, γεωμετρία, φυσική, αστρονομία, τίποτα δέν άφησες γιά εμάς».
Φρίντριχ φον Σίλλερ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2010, 17:31:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ειναι και οι πιο γνησιοι απογονοι των Ελληνων (αν αυτοι υπαρχουν).

Εγινε φιλαρακι.Καλο διαβασμα απο το μπουλγκμαρκΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2010, 17:37:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Και εσεις ΔΕΝ εισαστε μεσα σε αυτους. Εγω τουλαχιστον προσπαθω.



Σε καλο δρομο εισαι.Λιγο μπουλγκμαρκ,λιγο αλβανοαπολογητες,λιγο λιθοξοου,θα τη βρεις την ακρη σουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2010, 17:52:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το ποιοι εχουν ψυχωσεις και κομπλεξ φαινεται.Σε κουρδισανε να μισεις τους προγονους σου και την ιστορια σου.Σε βαλανε να πιστεψεις πως ο ελληνισμος χαθηκε,πως εισαι σλαβος-ρωμαιος-αλβανος-τουρκος κ.τ.λ.Σου ειπανε για λεννηδες που εξαφανιστηκαν μεσα στη λαικη παραδοση,σε δηλητηριασαν μαγκα.Ποτε ομως δεν ειναι αργα.Σε ευχομαι τα καλυτερα....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
VELISSARIOS
Πλήρες Μέλος

Greece
1030 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2010, 19:27:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σκαρταδε γιατι θυμωνεις?και εσυ τα ιδια δεν λες με το παλικαρι απο την στιγμη που ευσεινηδητα κοβεις την γραμμη του Ελληνισμου στο 1 αιωνα μ.χ και την επαναφερεις στο 1821?εσυ δεν εισαι αυτος που αφοριζεις 1500 χρονια ελληνισμου και οσα αυτος εκανε μονο και μονο επειδη ειχε αλλη θρησκεια και αλλο ονομα?Εγω τον φιλο που α γραφει αυτα τουλαχιστον τον βρισκω ειλικρινη.η δεχεσε την συνεχεια του Ελληνισμου στο περασμα των αιωνων η κατσε κανε εξετασεις dna σε 10 μυρια συμπολιτες μας .

Ενας Θεος μια θρησκεια ενα κρατος.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2010, 19:34:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Σκαρταδε γιατι θυμωνεις?και εσυ τα ιδια δεν λες με το παλικαρι απο την στιγμη που ευσεινηδητα κοβεις την γραμμη του Ελληνισμου στο 1 αιωνα μ.χ και την επαναφερεις στο 1821?εσυ δεν εισαι αυτος που αφοριζεις 1500 χρονια ελληνισμου και οσα αυτος εκανε μονο και μονο επειδη ειχε αλλη θρησκεια και αλλο ονομα?Εγω τον φιλο που α γραφει αυτα τουλαχιστον τον βρισκω ειλικρινη.η δεχεσε την συνεχεια του Ελληνισμου στο περασμα των αιωνων η κατσε κανε εξετασεις dna σε 10 μυρια συμπολιτες μας .

Ενας Θεος μια θρησκεια ενα κρατος.


Ποια γραμμη εκοψα;Σου ειπα οτι ΚΑΙ οι ελληνες λεγοταν ρωμιοι.Και εχω ξαναπει οτι αυτοι οι ελληνες που λεγοταν ρωμιοι,ηταν εν δυναμει ελληνες,οπως αποδειχτηκε.Το θεμα ειναι ομως οτι πολλοι ελληνες ειναι σημερα τουρκοι εξαιτειας των 2 ισμων που μας χωρισαν.Εχω πει δε και το αλλο.Αν γινομασταν ολοι μουσουλμανοι,τωρα θα ημασταν 30.000.000 ελληνες,οπως οι κουρδοι που δεν χωριστηκαν.Αν θελουν οι τουρκοι να αποδυναμωσουν τους κουρδους,ας κανουν τους μισους χριστιανους και ολα τα αλλα θα ερθουν μονα τους......Ο ελληνισμος ποτε δεν επαψε να υπαρχει,απλα καποιοι τον διαμελησαν.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VELISSARIOS
Πλήρες Μέλος

Greece
1030 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2010, 19:37:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Σκαρταδε γιατι θυμωνεις?και εσυ τα ιδια δεν λες με το παλικαρι απο την στιγμη που ευσεινηδητα κοβεις την γραμμη του Ελληνισμου στο 1 αιωνα μ.χ και την επαναφερεις στο 1821?εσυ δεν εισαι αυτος που αφοριζεις 1500 χρονια ελληνισμου και οσα αυτος εκανε μονο και μονο επειδη ειχε αλλη θρησκεια και αλλο ονομα?Εγω τον φιλο που α γραφει αυτα τουλαχιστον τον βρισκω ειλικρινη.η δεχεσε την συνεχεια του Ελληνισμου στο περασμα των αιωνων η κατσε κανε εξετασεις dna σε 10 μυρια συμπολιτες μας .

Ενας Θεος μια θρησκεια ενα κρατος.


Ποια γραμμη εκοψα;Σου ειπα οτι ΚΑΙ οι ελληνες λεγοταν ρωμιοι.Και εχω ξαναπει οτι αυτοι οι ελληνες που λεγοταν ρωμιοι,ηταν εν δυναμει ελληνες,οπως αποδειχτηκε.Το θεμα ειναι ομως οτι πολλοι ελληνες ειναι σημερα τουρκοι εξαιτειας των 2 ισμων που μας χωρισαν.Εχω πει δε και το αλλο.Αν γινομασταν ολοι μουσουλμανοι,τωρα θα ημασταν 30.000.000 ελληνες,οπως οι κουρδοι που δεν χωριστηκαν.Αν θελουν οι τουρκοι να αποδυναμωσουν τους κουρδους,ας κανουν τους μισους χριστιανους και ολα τα αλλα θα ερθουν μονα τους......Ο ελληνισμος ποτε δεν επαψε να υπαρχει,απλα καποιοι τον διαμελησαν.


Αν ημασταν ολοι μουσουλμανοι δεν θα ημασταν Ελληνες δεν χρειαζεται εξυπναδα για να καταλαβεις αυτο που σου λεω και δεν το παω στο θρησκευτικο κομματι ψαξε το λιγο..

Ενας Θεος μια θρησκεια ενα κρατος.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2010, 19:43:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αν ημασταν ολοι μουσουλμανοι δεν θα ημασταν Ελληνες δεν χρειαζεται εξυπναδα για να καταλαβεις αυτο που σου λεω και δεν το παω στο θρησκευτικο κομματι ψαξε το λιγο..

Οπως ειμαστε ελληνες παρολο που γιναμε χριστιανοι,ετσι θα ειμαστε ακομα και αν γινουμε βουδιστες.Αρκει να γινουμε ολοι.Αν γινουμε 30 βουδιστες 30 χριστιανοι 30 μουσουλμανοι απλα τον ηπιαμε.....Θελω δεν θελω αυτη ειναι η αληθεια.....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
VELISSARIOS
Πλήρες Μέλος

Greece
1030 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2010, 19:46:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Αν ημασταν ολοι μουσουλμανοι δεν θα ημασταν Ελληνες δεν χρειαζεται εξυπναδα για να καταλαβεις αυτο που σου λεω και δεν το παω στο θρησκευτικο κομματι ψαξε το λιγο..

Οπως ειμαστε ελληνες παρολο που γιναμε χριστιανοι,ετσι θα ειμαστε ακομα και αν γινουμε βουδιστες.Αρκει να γινουμε ολοι.Αν γινουμε 30 βουδιστες 30 χριστιανοι 30 μουσουλμανοι απλα τον ηπιαμε.....Θελω δεν θελω αυτη ειναι η αληθεια.....

εξηγησε μου τοτε γιατι οσοι δικοι μας εξισλαμιστηκαν εκτουρκιστηκαν κιολας?

Ενας Θεος μια θρησκεια ενα κρατος.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2010, 19:57:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
εξηγησε μου τοτε γιατι οσοι δικοι μας εξισλαμιστηκαν εκτουρκιστηκαν κιολας?

Γιατι πολυ απλα δεν τους ηθελαν οι αλλοι μισοι δικοι μας που δεν εξισλαμιστηκαν.Το διαιρει και βασιλευε το εχεις ακουστα;Εξηγησε μου εσυ γιατι οι κουρδοι δεν τουρκεψαν παρολο που εξισλαμιστηκαν.Θελεις να σε πω εγω;Γιατι εγιναν ολοι μαζι.Αν γινοταν οι μισοι τωρα αυτοι θα ηταν τουρκοι,η ετσι θα τους θεωρουσαν οι αλλοι μισοι.Ετσι απλα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2010, 20:02:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν βλεπεις τι γινεται και σημερα;Ο αλλος ειναι δωδεκαθειστης και λεει του χριστιανου οτι δεν ειναι ελληνας.Ε τα ιδια γινοταν και τοτε.Ετσι θα χασουμε και τους ελληνες μουσουλμανους της θρακης.Τους γραψαμε στα παπαρια μας,και θα πεσουν ολοι στην αγκαλια της τουρκιας.Μυαλο δεν βαζουμε με τιποτα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
VELISSARIOS
Πλήρες Μέλος

Greece
1030 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2010, 20:05:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
εξηγησε μου τοτε γιατι οσοι δικοι μας εξισλαμιστηκαν εκτουρκιστηκαν κιολας?

Γιατι πολυ απλα δεν τους ηθελαν οι αλλοι μισοι δικοι μας που δεν εξισλαμιστηκαν.Το διαιρει και βασιλευε το εχεις ακουστα;Εξηγησε μου εσυ γιατι οι κουρδοι δεν τουρκεψαν παρολο που εξισλαμιστηκαν.Θελεις να σε πω εγω;Γιατι εγιναν ολοι μαζι.Αν γινοταν οι μισοι τωρα αυτοι θα ηταν τουρκοι,η ετσι θα τους θεωρουσαν οι αλλοι μισοι.Ετσι απλα.

χανοντας το θρησκευμα τους εχαναν και αυτα που τους ενωναν φιλε μου με τους υπολοιπους Ελληνες γιατι αυτοματα επαυε η καταπιεση δεν φορολογουταν πια σαν μουσουλμανος ειχε ιδιαιτερα προνομια μαθαινε την τουρκικη γλωσσα και μονο αυτη εφοσον η προσευχη στο κορανι γινεται στα τουρκικα μπορουσε να παντρευτει τουρκαλα και να γινει μια μιξη φυλης που με το περασμα του χρονου θα εσβηνε και τα τελευταια σημαδια ενω στον αντιποδα ενας χριστιανος απαγορευοταν να παντρευτει μια μουσουλμανα και το αντιθετο ετσι υπηρξε ενα ειδος γκετου ετσι κρατησε η φυλη μας την καθαροτητα της καταλαβες?

Ενας Θεος μια θρησκεια ενα κρατος.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2010, 20:11:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
χανοντας το θρησκευμα τους εχαναν και αυτα που τους ενωναν φιλε μου με τους υπολοιπους Ελληνες γιατι αυτοματα επαυε η καταπιεση δεν φορολογουταν πια σαν μουσουλμανος ειχε ιδιαιτερα προνομια μαθαινε την τουρκικη γλωσσα και μονο αυτη εφοσον η προσευχη στο κορανι γινεται στα τουρκικα μπορουσε να παντρευτει τουρκαλα και να γινει μια μιξη φυλης που με το περασμα του χρονου θα εσβηνε και τα τελευταια σημαδια ενω στον αντιποδα ενας χριστιανος απαγορευοταν να παντρευτει μια μουσουλμανα και το αντιθετο ετσι υπηρξε ενα ειδος γκετου ετσι κρατησε η φυλη μας την καθαροτητα της καταλαβες?

Ετσι εμεινε η φυλη μας μια χουφτα θες να πεις,γιατι αντι να μετρησει σε αυτες τις κρισιμες στιγμες η γλωσσα η καταγωγη και η συνειδηση,μετρησε η θρησκεια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VELISSARIOS
Πλήρες Μέλος

Greece
1030 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2010, 20:14:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
χανοντας το θρησκευμα τους εχαναν και αυτα που τους ενωναν φιλε μου με τους υπολοιπους Ελληνες γιατι αυτοματα επαυε η καταπιεση δεν φορολογουταν πια σαν μουσουλμανος ειχε ιδιαιτερα προνομια μαθαινε την τουρκικη γλωσσα και μονο αυτη εφοσον η προσευχη στο κορανι γινεται στα τουρκικα μπορουσε να παντρευτει τουρκαλα και να γινει μια μιξη φυλης που με το περασμα του χρονου θα εσβηνε και τα τελευταια σημαδια ενω στον αντιποδα ενας χριστιανος απαγορευοταν να παντρευτει μια μουσουλμανα και το αντιθετο ετσι υπηρξε ενα ειδος γκετου ετσι κρατησε η φυλη μας την καθαροτητα της καταλαβες?

Ετσι εμεινε η φυλη μας μια χουφτα θες να πεις,γιατι αντι να μετρησει σε αυτες τις κρισιμες στιγμες η γλωσσα η καταγωγη και η συνειδηση,μετρησε η θρησκεια.


Καλυτερα μια χουφτα παρα γιοσουφακι και μουσουλμανος εγω μια εβδομαδα πηγα στην Τουρκια και αμα τους εβλεπες θα καταλαβαινες.Να συμπληρωσω για την χουφτα που λες οτι μην ξεχνας το θεσμο του παιδομαζωματος τον ανθο της Ελλαδας καθε χρονο τον επαιρναν για να τους γαλουχησουν την Τουρκικη νοοτροπια μιλαμε για εκατομυρια ανθρωπους αν τους μετρησουμε μαζι με τους απογονους τους μεχρι σημερα.

Ενας Θεος μια θρησκεια ενα κρατος.

Edited by - VELISSARIOS on 30/12/2010 20:16:14Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2010, 20:37:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Καλυτερα μια χουφτα παρα γιοσουφακι και μουσουλμανος εγω μια εβδομαδα πηγα στην Τουρκια και αμα τους εβλεπες θα καταλαβαινες.Να συμπληρωσω για την χουφτα που λες οτι μην ξεχνας το θεσμο του παιδομαζωματος τον ανθο της Ελλαδας καθε χρονο τον επαιρναν για να τους γαλουχησουν την Τουρκικη νοοτροπια μιλαμε για εκατομυρια ανθρωπους αν τους μετρησουμε μαζι με τους απογονους τους μεχρι σημερα.

Εσυ και εγω ειμαστε ελληνες,επειδη καποιος προγονος μας δεν εξισλαμιστηκε.Σε εκεινη την κρισιμη περιοδο,ελειψε η φωτισμενη μορφη που θα ελεγε στο γενος μας να μην αφησει τη θρησκεια να το διαμελισει.

Επειδη ομως και εγω εχω παει στη τουρκια,με αυτα που ειδαν τα ματια μου ,ενα θα σου πω.Η ιστορια κανει διαλειμα και ο ελληνισμος των 2 ακτων του αιγαιου θα ενωθει με τη πρωτη ευκαιρεια.Απο εκει και περα,οποιος παει στη τουρκια και λεει στον απλο κοσμο οτι τα αρχαια δεν τα εκαναν οι δικοι του προγονοι,απλα τον ψιλοπαιρνει,γιατι οι δικοι του ελληνες προγονοι τα εκαναν.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VELISSARIOS
Πλήρες Μέλος

Greece
1030 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2010, 20:47:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Καλυτερα μια χουφτα παρα γιοσουφακι και μουσουλμανος εγω μια εβδομαδα πηγα στην Τουρκια και αμα τους εβλεπες θα καταλαβαινες.Να συμπληρωσω για την χουφτα που λες οτι μην ξεχνας το θεσμο του παιδομαζωματος τον ανθο της Ελλαδας καθε χρονο τον επαιρναν για να τους γαλουχησουν την Τουρκικη νοοτροπια μιλαμε για εκατομυρια ανθρωπους αν τους μετρησουμε μαζι με τους απογονους τους μεχρι σημερα.

Εσυ και εγω ειμαστε ελληνες,επειδη καποιος προγονος μας δεν εξισλαμιστηκε.Σε εκεινη την κρισιμη περιοδο,ελειψε η φωτισμενη μορφη που θα ελεγε στο γενος μας να μην αφησει τη θρησκεια να το διαμελισει.

Επειδη ομως και εγω εχω παει στη τουρκια,με αυτα που ειδαν τα ματια μου ,ενα θα σου πω.Η ιστορια κανει διαλειμα και ο ελληνισμος των 2 ακτων του αιγαιου θα ενωθει με τη πρωτη ευκαιρεια.Απο εκει και περα,οποιος παει στη τουρκια και λεει στον απλο κοσμο οτι τα αρχαια δεν τα εκαναν οι δικοι του προγονοι,απλα τον ψιλοπαιρνει,γιατι οι δικοι του ελληνες προγονοι τα εκαναν.


Να συμπληρωσω οτι γεννηθηκαμε Ελληνες γιατι κανενας προγονος μας δεν πηγε στην Ιταλια οπως πολλοι τοτε.Γιατι αυτοι αφομοιωθηκαν με τον γηγεννη πληθυσμο μεσα σε ενα αιωνα και ο λογος ηταν παλι η θρησκεια απο την αναποδη πλευρα αυτη τη φορα.Οι πιο πολλοι απο αυτους ηταν φωτισμενα μυαλα τα καλυτερα εκεινης της εποχης αλλα και παλι δεν κρατησαν την Ελληνικοτητα τους εκανα μια ερευνα για ελληνικα επωνυμα στην Ιταλια μεχρι σημερα κοιταξα σε Λετσε Μπαρι και γενικος ν.Ιταλια θα μεινεις εκπληκτος απο τα αποτελεσματα αλλα αυτοι οι ανθρωποι δεν γνωριζουν την ελληνικοτητα τους δυστηχως .
Οσο για τον μελλον των 2 ακτων στην παρουσα φαση με ενα θαυμα θα ενωθει γιατι οι παρουσες γεωστρατηγικες συνθηκες δεν μας ευννοουν.

Ενας Θεος μια θρησκεια ενα κρατος.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

////
troll


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2010, 21:00:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ////  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μεταφορά μηνύματος σε δεσμευμένο χώρο - 31/12/2010Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
VELISSARIOS
Πλήρες Μέλος

Greece
1030 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2010, 21:15:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγω θα προτεινα να εξετασουμε πως αποφασισαμε να παρουμε το ονομα Ελληνας θα μπορουσαμε καλλιστα το Αχαιος η το Ρωμιος ποιοι και πως το καταφεραν?Υπαρχουν στοιχεια με λιγη κριτικη σκεψη και περα απο τα ορια της θρησκειας καλο ειναι να το κοιταξουμε και αυτο.
Κλεινω γιατι πρεπει να φυγω και καλο θα ηταν να μην βριζουμε δεν ειναι οτι καλυτερο εσταλλου συζητηση κανουμε ουτε να πεισουμε ουε να επιβληθουμε.

Ενας Θεος μια θρησκεια ενα κρατος.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

////
troll


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2010, 21:19:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ////  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μεταφορά μηνύματος σε δεσμευμένο χώρο - 31/12/2010Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2010, 21:46:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εγω θα προτεινα να εξετασουμε πως αποφασισαμε να παρουμε το ονομα Ελληνας θα μπορουσαμε καλλιστα το Αχαιος η το Ρωμιος

<<Έτσι ονομάζονταν υιός του Δευκαλίωνα και της Πύρρας, αδελφός του Αμφικτύωνα και της Πρωτογένειας, εκ της νύμφης Ορσηΐδας και πατέρας του Αιόλου, Δώρου και Ξόθου, του πατέρα του Αχαιού και του Ίωνα.>>

όπως βλέπεις το όνομα έλλην περιλαμβάνει όλες τις ελληνικές φυλές ενώ το αχαιός είναι μόνο μια από αυτές και το ρωμιός είναι η ονομασία που είχαμε όταν μας είχαν κατακτήσει οι ρωμαίοι

“«Καταραμένε Έλληνα, τά βρήκες όλα, φιλοσοφία, γεωμετρία, φυσική, αστρονομία, τίποτα δέν άφησες γιά εμάς».
Φρίντριχ φον Σίλλερ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 11 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy