ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 "The Butterfly Effect", το Παράδοξο της Πεταλούδας
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 8
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
zezmperg
Πλήρες Μέλος

Greece
983 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/04/2004, 15:50:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zezmperg
Σας χαιρετώ.
quote:

να που συμφωνουμε και σε κατι!ΕΙΠΕΣ ΟΜΩΣ ΜΕΓΑΛΕΣ ΚΟΥΒΕΝΤΕΣ!/ΑΥΤΟ ΔΕΙΧΝΕΙ ΠΟΣΗ ΑΓΝΟΙΑ ΕΧΕΙΣ/ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΚΟ ΜΑ ΒΛΕΠΩ ΕΔΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΙΚΟ ΝΑ ΠΑΡΑΠΛΗΡΟΦΟΡΕΙΣ ΕΤΣΙ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ!/ΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ;...



Λοιπόν καλή μου Ατ+Μούλα δεν θέλω να πω και να γράψω τίποτα στο forum... Για την τόσο περι+Γραφική παρουσία σου...
Να βρε ΑτΜούλα, ξέρεις όμως χμ... μωρέ + χμ... με ενόχλησε το άρωμα της φράουλας που χρησιμοποιείς βρε ΑτΜούλα χμ.... στο πλαστκΟ.... που είπες χμ...
quote:

...μονο που εσυ εβαλες τη λεξη "αρα" στο θεμα μας
και η ατμουλα ειπε :
αφου τοσα πολλα ξερεις ε! δες λιγα ακομη για να μαθεις να μην εισαι τοσο μα τοσο αγενης.
Να προσεχεις πολυ πως μου μιλας/ΠΩΣ ΜΙΛΑΣ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΓΕΝΙΚΑ/
οσο για αυτο που μου καταλογιζεις/ΝΤΡΟΠΗ ΣΟΥ/οσοι ξερουν λιγα φανταζονται τοσο πολλα! ΙΔΙΩΣ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΤΣΙ....ΑΦΟΥ ΑΝΑΡΡΩΤΗΘΗΚΕΣ ΒΡΕ ΠΟΙΑ ΕΙΜΑΙ ΠΕΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΑ ΕΤΣΙ ΘΑ ΣΟΥ ΓΙΝΕΙ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ...ΟΧΙ ΣΤΑ ΚΛΕΦΤΑ...
κατηγορησε με κι αλλο!


Tι λέμε τώρα μωρέ γιε την Ψυχή+ και την Ημίαιμη....χμ χρόνια ψάχνει βρε....+ Κατίνο + Μουλα χμ ...η ψυχή.... ΑΠειλές η Ατ Μούλα χμ...
>> ....+ >> +.... - += Χαζομάρες τώρα η ημίαιμη....
quote:

...ειναι κακο πραγμα να κανεις τα παντα για να με καταλαβεις
και να μην εχεις το θαρρος να μου το πεις/κατινα/για να μην δειξεις ποσο πολυ θελεις !
επειδη τοσο πολυ λοιπον θελησες σου ειπα απλα
αν θες ζησε πρωτα μια εμπειρια τετοια και μετα ελα να τα πουμε.
ακου " καταρες!"
...τστσττσ....τι χτυπημα κι αυτο.
δεν ειναι βολικο να καταλαβεις τι ειπα αλλα ειναι βολικο για να με χτυπησεις ετσι;
ωραια καντο/να δουμε κι εσυ τι θα καταλαβεις!


Με πλαστικό και αρωμα χμ φραουλίτσας περι+Γραφική;
Ατ+Μούλα χμ ποιος είναι βρε τσ,τσ,τσ,τσ, χμ+-+- ο ερπετός; χμ
που έτσι λες χμ περι+Γραφική Ατ+Μούλα πως είναι στην παρέα μας;
Πάλι φαντάσματα βλέπεις..... βρε ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ; Χμ
Μην το χοντραίνεις το χμ -παλικάρι βρε ψυχή + ημίαιμη....


Λοιπόν καιρός να με ακούσεις και λίγο...ΜΟΥΛΑΡΑ ΑΤΜΑ
Εχτές μπήκα στα σαραντάοκτώ χρόνια και κανένας μέχρι σήμερα δεν μου είπε να πάω να το κάνω....Και μάλιστα με τι άρωμα στο πλαστικό να το κάνω!!!
Εσύ ΑτΜουλα, πέρα που είσαι πολύ μικρή για να μου πεις ΑΥΤΗ την κουβέντα είσαι και ξιπασμένη με την ΤΡΕΛΑΡΑ σου.....
Χρειάζεσαι πολλά χρόνια στα θρανία, (Νυχτερινή μου Σκνιπούλα που σε έχουν μουρλάνει τα φωτάκια....)για να μπορέσεις να φθάσεις, στο ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ δικό μου ύψος....

Αυτά.
Σας χαιρετώ
Εκτός από την Ατ+Μούλα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/04/2004, 15:54:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
Γεια σας !

Καταρχήν, μετονόμασα το Θέμα προς το ελληνικότερον...(η απόδοση του φαινομένου είναι πλέον με ελληνικούς χαρακτήρες και όχι με Greeklish).

Εν συνεχεία θα ήθελα να συστήσω: ΗΡΕΜΙΑ... ή καλύτερα να πω(;;): Ηρεμία κορίτσια, σας παρακαλώ !

Πιστεύω πως οι ημέρες αυτές δεν προσφέρονται τόσο για αψιμαχίες, "φιλοφρονήσεις" και χαρακτηρισμούς!

Είναι το καλύτερο που έχει να κάνει ο καθένας από εμάς, εάν επιθυμεί να εντάσσεται εσωτερικοποιούμενος μέσα στα πλαίσια της περιόδου της Φύσης(αλλά και της Ανθρωπότητας) που διανύουμε, να ηρεμεί τις "εξωτερικές" φωνές(ακόμη και αυτές των κατώτερων συναισθημάτων - ή μάλλον περισσότερο αυτές), να ενδοσκοπεί με ειλικρίνεια, να επιθυμήσει(και να το κάνει) να δει, για μία φορά, πρώτα τις δικές του αδυναμίες, τα δικά του ελαττώματα... και τα δικά του λάθη φυσικά, πριν δει και κρίνει αυτά των άλλων.

Δεν πιστεύω να διαφωνεί κανείς ότι σίγουρα κάνει λάθη και ότι αυτά πρέπει να τα αναγνωρίσει, να τα αποδεχτεί και, πάνω απ'όλα, να τα αντικαταστήσει με ορθές συμπεριφορές που ωθούνται από τις Αρετές που - σίγουρα πάλι - έχει έτσι ώστε να βελτιωθεί και έτσι να βοηθήσει και το "περιβάλλον" του να βελτιωθεί.

Έτσι λοιπόν... σαν Δώρο για τώρα(αλλά και για όποτε...): ειρήνη, όχι τόσο εξωτερική, αλλά πρώτα εσωτερική(που τελικά θα φέρει και την εξωτερική, αναπόφευκτα), ειρήνη με τον εαυτό μας, που σφάλει αλλά Θέλει να γίνει καλύτερος, να πραγματώσει τον σκόπο και το ιδανικό του να αυτοαναγνωριστεί, να αποκτήσει Ταυτότητα ως "Ο Αληθινός", "Ο Εσωτερικός Άνθρωπος"...

Η Ανύψωση της Συνείδησης φέρνει την Ανά(σ)ταση του Εαυτού.


-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/04/2004, 16:13:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta
Aμφιταλαντεύομαι τόση ώρα//αν πρέπει να πω τη γνώμη μου--απλώς+όχι να διαλέξω μεριά
//αν πρέπει --τελικώς--να εκτεθώ\σε κάτι που (φαινομενικά) δεν μου πέφτει λόγος/
έλα όμως που μου πέφτει/εν μέρη...
γιατί θέλοντας κ μη/διαβάζω κάποια πράγματα....

zezmperg... ποτέ δεν μου είχες δώσει την εντύπωση ότι μπορείς να μιλήσεις + έτσι!
Δυστυχώς..μπορείς. Δεν βρίσκω το λόγο/για τόσο χοντρούς χαρακτηρισμούς.
Δεν είδα πουθενά το "ροζ πλαστικό" να αναφέρεται σ'εσένα/
μερικές φορές--"παίζει" ένα παραλήρημα κ μετά κάποιος σπεύδει να το πάρει προσωπικά...
Για ποιο λόγο;
χμ..ίσως θα έπρεπε να είχα μπει νωρίτερα εδώ/κ να θιχτώ
επειδή είμαι Kριός...

Eπίσης..όσο κ αν διάβασα + ξαναδιάβασα τα μηνύματα αυτό δεν το κατάλαβα
[Τώρα τέτοια θα λέμε;
Για άρρωστα μυαλά, μαλιά και "Μάγια";;;;]

H Aτμα είναι η Aτμα/πολλές φορές παρεξηγεί εύκολα/πολλές φορές εκνευρίζεται
ποτέ όμως δεν μίλησε έτσι σε κανέναν....

Tι να πω... Λυπάμαι...


**συμπλήρωμα:
(-///+χμ...επειδή ο καθένας γράφει όπως γουστάρει****

Edited by - Valnta on 07/04/2004 16:17:25Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zezmperg
Πλήρες Μέλος

Greece
983 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/04/2004, 16:23:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zezmperg
Σας χαιρετώ....
quote:

Aμφιταλαντεύομαι τόση ώρα//αν πρέπει να πω τη γνώμη μου--απλώς+όχι να διαλέξω μεριά
//αν πρέπει --τελικώς--να εκτεθώ\σε κάτι που (φαινομενικά) δεν μου πέφτει λόγος/
έλα όμως που μου πέφτει/εν μέρη...
γιατί θέλοντας κ μη/διαβάζω κάποια πράγματα....

zezmperg... ποτέ δεν μου είχες δώσει την εντύπωση ότι μπορείς να μιλήσεις + έτσι!
Δυστυχώς..μπορείς. Δεν βρίσκω το λόγο/για τόσο χοντρούς χαρακτηρισμούς.
Δεν είδα πουθενά το "ροζ πλαστικό" να αναφέρεται σ'εσένα/
μερικές φορές--"παίζει" ένα παραλήρημα κ μετά κάποιος σπεύδει να το πάρει προσωπικά...
Για ποιο λόγο;
χμ..ίσως θα έπρεπε να είχα μπει νωρίτερα εδώ/κ να θιχτώ
επειδή είμαι Kριός...

Eπίσης..όσο κ αν διάβασα + ξαναδιάβασα τα μηνύματα αυτό δεν το κατάλαβα
[Τώρα τέτοια θα λέμε;
Για άρρωστα μυαλά, μαλιά και "Μάγια";;;;]

H Aτμα είναι η Aτμα/πολλές φορές παρεξηγεί εύκολα/πολλές φορές εκνευρίζεται
ποτέ όμως δεν μίλησε έτσι σε κανέναν....

Tι να πω... Λυπάμαι...


**συμπλήρωμα:
(-///+χμ...επειδή ο καθένας γράφει όπως γουστάρει****

Edited by - Valnta on 07/04/2004 16:17:25



Σε χαιρετώ Καλή μου Valnda.
Είδες που και η zezmperg έχει γνώση στη τόσο "όμορφη" διάλεκτο και γιατί σε παρακαλώ το δυστυχώς;
Συμπάθειες και αντιπάθειες είναι ετούτες....
Καλή Ανάσταση Καλή μου Valnta σε χαιρετώ.
Σας χαιρετώ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/04/2004, 16:26:16  Εμφάνιση Προφίλ
Zezmperg.. λες πως χθες έκλεισες το 48ο έτος της ζωής σου (επί την ευκαιρία, σου εύχομαι χρόνια καλά!!). Θα περίμενα περισσότερη ωριμότητα να παρουσιάσεις στην παρούσα φάση. Σίγουρα έχεις εκνευριστεί. Δεκτό. Μην γράφεις τότε. Η μην επιλέγεις τέτοιους προσβλητικότατους χαρακτηρισμούς που ρίχνουν και το δικό σου επίπεδο. Δεν υπονοώ πως το επίπεδό σου είναι χαμηλό, σε καμία περίπτωση!
Έχεις αποδείξει ακριβώς το αντίθετο σε άλλες συζητήσεις.

Το μόνο που χρειάζεται αυτήν την στιγμή, είναι σκέψη.

Στα λέω αυτά με καλή πρόθεση, δίχως να επιθυμώ να σε θίξω η να σε προσβάλω.
Δεν έχω να χωρίσω τίποτε ούτε με εσένα, ούτε με την ΑΤΜΑ ούτε με κανέναν!!

Πιστεύω πως θα με καταλάβεις.

Edited by - ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ on 07/04/2004 16:40:10Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/04/2004, 16:43:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta
Tο "δυστυχώς" το έγραψα γιατί άσχετα από συμπάθειες ή αντιπάθειες
καλό είναι να προσπαθούμε να μην εκφραζόμαστε με τόσο "δυνατούς" χαρακτηρισμούς.
Tουλάχιστον εμένα μου χτύπησε πολύ άσχημα αυτό που είδα.
Θα μου πεις πρόβλημά σου. Nαι,ίσως να'ναι κ έτσι. Ίσως κ να'χω γίνει υπερευαίσθητη.
Tι να πω...
Aυτά.
Kαλή Aνάσταση κ σε σένα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Tommy
Μέλος 1ης Βαθμίδας


51 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/04/2004, 16:51:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Tommy
HEY...Κοριτσια...

Γιατι αρχισατε τα μαλλιοτραβηγματα??
Υπαρχει ενα θεμα...και σιγουρα δεν ειναι οι φασαριες και οι λογομαχιες που εχετε αναπτυξει...
Τι κι αν ειπε ο ενας ετσι,και ο αλλος αλλιως...Υπηρξαν διαφωνιες,και παντα θα υπαρχουν...
Πραγματικα,αν κρινω απο τον τροπο γραφης των δυο λογομαχουντων,ZEZMPERG και ΑΤΜΑ,βρισκω δυο μυαλα πολυ παραπλησια και με πολυ παραπλησιο τροπο σκεψης...Εγω πιστευω πως εχετε μακραν περισσοτερα κοινα,παρα διαφορες..Γιατι να μην εκμεταλευτειτε αυτο το προτερημα?Δεν βρισκω καθε μερα δυο ανθρωπους με τοσο παραπλησιο τροπο σκεψης...Ειναι μια στο εκατομυριο,και αντι να εκμεταλευεστε την τυχη σας που βρεθηκατε,ερχεστε σε ασταματητεσ συγκρουσεις λες και επιβεβαιωνετε τον μαγνητικο νομο του "τα ομονυμα απωθουνται"..

Ειναι κριμα παντως...οπως διαπιστωσατε και σε μενα υπηρξε ατομο που διαφωνησε με ασχημο τροπο (KAPODISTRIA)...Αλλα ουτε της αντιμιλησα,ουτε της μιλησα ασχημα..ισα ισα,αν ερθει και μου μιλησει,θα της μιλησω με ευχαριστηση,γιατι δεν εχω να χωρισω με κανεναν τιποτα...
Ελπιζω να περασα το μυνηματακι μου...αν οχι κριμα..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zezmperg
Πλήρες Μέλος

Greece
983 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/04/2004, 17:32:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zezmperg
Σας χαιρετώ.
quote:

Zezmperg.. λες πως χθες έκλεισες το 48ο έτος της ζωής σου (επί την ευκαιρία, σου εύχομαι χρόνια καλά!!). Θα περίμενα περισσότερη ωριμότητα να παρουσιάσεις στην παρούσα φάση. Σίγουρα έχεις εκνευριστεί. Δεκτό. Μην γράφεις τότε. Η μην επιλέγεις τέτοιους προσβλητικότατους χαρακτηρισμούς που ρίχνουν και το δικό σου επίπεδο. Δεν υπονοώ πως το επίπεδό σου είναι χαμηλό, σε καμία περίπτωση!
Έχεις αποδείξει ακριβώς το αντίθετο σε άλλες συζητήσεις.

Το μόνο που χρειάζεται αυτήν την στιγμή, είναι σκέψη.

Στα λέω αυτά με καλή πρόθεση, δίχως να επιθυμώ να σε θίξω η να σε προσβάλω.
Δεν έχω να χωρίσω τίποτε ούτε με εσένα, ούτε με την ΑΤΜΑ ούτε με κανέναν!!

Πιστεύω πως θα με καταλάβεις.

Edited by - ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ on 07/04/2004 16:40:10



Καλέ μου ΕΧΕ σε χαιρετώ.
Άκου λοιπόν φίλε μου κάτι σημαντικό.
Και εσένα να σε πολεμούνε δυό μήνες περίπου με e-mail και διαφορες άλλες χαζομαρούλες κάποτε θα ξεσπάσεις.....
Καλή Ανάσταση
Σε χαιρετώ φιλικά.
Σας χαιρετώ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/04/2004, 17:58:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok
Αισθάνομαι σα σε κύκλο απεξάρτησης:

"Είμαι η Zadok και είμαι Κριός"

(όλοι μαζί) "Και η Zadok είναι Κριός"


Βρε Άννα, η ΑΤΜΑ είναι Καρκίνος. Παρορμητικός Σταυρός σε τετράγωνο με τον Κριό.
Μην παίρνεις φόρα και κουτουλάς! (Αχ, τα κερατάκια μου...) Είναι άλλες οι προσλαμβάνουσες:

Άρης ο κυρίαρχός σου/μας πλανήτης. Εκεί παίζει Σελήνη.
Φωτιά εδώ, νερό εκεί...

Δεν παίζεται ο παρορμητισμός του Κριού, καρδιά μου, γιατί συνδυάζεται με επιθετικότητα και ανεξέλεγκτη (συνήθως) δράση. Ο αναμάρτητος πρώτος το λίθο βαλέτω (θα μου πεις).

Όμως δες το κι έτσι:
ΑΤΜΑ = Ψυχή = πεταλούδα. Αυτή πετάρησε και κοίτα να δεις τί έγινε στο σύστημα που λέγεται "τόπικ"!

Όμως, το αποκορύφωμα της ολοκλήρωσης ενός Κριού δεν είναι το να γίνει μπροστάρης αγέλης και μάλιστα "αποδιοπομπαίος τράγος" (κατά τη συστεμική ψυχολογία).

Δες τον Απόστολο Πέτρο (τυπικός Κριός)...
Και είπεν ο Κύριος: "ΤΗΝ ΨΥΧΗΝ ΣΟΥ ΘΕΛΕΙΣ ΒΑΛΕΙ ΥΠΕΡ ΕΜΟΥ ΑΛΗΘΩΣ ΑΛΗΘΩΣ ΣΟΙ ΛΕΓΩ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΦΩΝΑΞΕΙ Ο ΑΛΕΚΤΩΡ ΕΩΣΟΥ ΜΕ ΑΠΑΡΝΗΘΗΣ ΤΡΙΣ"

Αριθμολογικά η χρονιά σου αντιπροσωπεύεται από τον αριθμό 5...

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Masvidal
Πλήρες Μέλος

Greece
973 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/04/2004, 18:41:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Masvidal

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/04/2004, 18:58:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria
Ουφ!

Ωραία αντιληφθήκαμε όλοι στην πράξη το φαινόμενο της πεταλούδας...

Εγώ πάντως έχω να δηλώσω πως δεν είμαι Κριός (αλλά είμαι μιά χαρά )
Ακόμα ας δηλώσω (έτσι για να μην μένουν μετέωρες εντυπώσεις)
ότι:
Δεν γνωρίζω τι έχει προηγηθεί, δεν με αφορούν οι άσκοπες αντιπαραθέσεις με κανέναν, δεν ανήκω σε καμία ομάδα, συμπαθώ κάποια πρόσωπα λιγότερο ή περισσότερο, αδιαφορώ για κάποια άλλα, με γνώμονα τις απόψεις που ακούγονται και τον τρόπο που αυτές εκφράζονται, καθώς δεν γνωρίζω κανέναν σας προσωπικά...


(Ευχαριστώ πάντως για τις επεξηγήσεις που δώσατε παραπάνω. Το βιβλίο ακούγεται ενδιαφέρον θα το ψάξω... )

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/04/2004, 20:17:51  Εμφάνιση Προφίλ
Ουφ! Επιτέλους τελείωσα!...
Τα κουλουράκια μου τραγανιστά...
Τα τσουρεκάκια μου αφράτα...
Τ'αβγά μου μείναμε μόνο αύριο...
Μοσχομύρισε το σπίτι...Αντε και του χρόνου...
Μόνο φάβα δεν έφτιαξα (από που κι ως που φαβαλλον βρε ατμα?)
ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ!

ΠΡΟΣΟΧΗ! ΤΑ ΠΛΑΣΤΙΚΑ ΜΕ ΑΡΩΜΑ ΦΡΑΟΥΛΑΣ ΒΛΑΠΤΟΥΝ ΣΟΒΑΡΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ!...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Just_A_Man
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
766 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/04/2004, 21:55:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Just_A_Man

Με αγαθή Αγάπη.
just a man

“Ο Θεός του Κόσμου, που είναι η ΑΓΑΠΗ, ας μας έχει πάντα καλά.”

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2004, 00:14:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ
[/quote]
Ουφ! Επιτέλους τελείωσα!...
Τα κουλουράκια μου τραγανιστά...
Τα τσουρεκάκια μου αφράτα...
Τ'αβγά μου μείναμε μόνο αύριο...
Μοσχομύρισε το σπίτι...Αντε και του χρόνου...
Μόνο φάβα δεν έφτιαξα (από που κι ως που φαβαλλον βρε ατμα?)
ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ!

ΠΡΟΣΟΧΗ! ΤΑ ΠΛΑΣΤΙΚΑ ΜΕ ΑΡΩΜΑ ΦΡΑΟΥΛΑΣ ΒΛΑΠΤΟΥΝ ΣΟΒΑΡΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ!...


"Τάδε έφη Avallon"

[/quote]

(τωρα αν πω ποιες σκεφτηκαν το σεξ ενω εγω η καμμια σχεση θα εχω αδικο..χμ;...δεν ειναι βεβαια απαραιτητα κακο/εκτος ανθεωρειτε πως ειναι....μα βλεπω πως το πρωτο που υποθεσατε ηταν αυτο!
...χμ..να οι ποηρουλες τελικα...

εντομεταξυ δεν αναφερομουν σε προφυλακτικο! ακου λεει τι σκεφτηκαν...
οκ.θα σας πω πως εγινε...
ημουν χθες στον οδοντιατρο...
καποια στιγμη με ενοχλησε
-λογω ευαισθησιας τρομερης στις μυρωδιες-
η μυρωδια που ειχαν τα γαντια που φοραγε ο γιατρος (+ επειδη τυγχανει και καλος μου φιλος και το χιουμορ μας μαλλον κυνικο τον ρωτησα αν βγαινουν και με αρωμα αντι να μυριζουν ετσι "συνθετικα",φραουλα για παραδειγμα:)

τωρα ολα τ'αλλα και ποιος τσαντιστηκε με την απληθεια ειναι υποκειμενικο προβλημα..


Αβαλον ,ειλικρινα!σ'ευχαριστω!
σε μια δυσκολη μερα μου..το χιουμορ μας ταυτιστηκε!

εγραφα το μηνυμα και το διαβασα μετα για να τσεκαρω τυχων λαθη το ειδα οπως και αλλα λαθη μα τελευταια δεν διωρθωνω τα μηνυματα πολυ καλα επειδη κουραζομαι να διαβαζω αυτα που γραφω/ειναι παντα αυτοματη γραφη για να ειναι πηγαια και αντικατοπτριζουν τον απεναντι..μονο που σε μερικες περιπτωσεις πρεπει να δηλωνω πως ειμαι ανορθογραφη ετσι ως ανατροπη που λεει κι ο 1900...για να εχω κατι που να ειναι προβληματικο σε οσα βλεπετε!
επειδη το να τα πραττω ολα στην εν-τελειοτητα....δημιουργει γυναικειες συνηθωςζηλιες.

συγνωμη κοριτσια μα η ορορφια πηγαζει απο μεσα .τα λογια που γραφω εδω ειναι απο τα λογια σας....αυτα τα λογια που πηγαζουν απο αυτα τα λογια....

χμ....αραγε ποιοι καταλαβαν;
ολες φανταζομαι.

η ζαντοκ με καταλαβαινει/ειναι μια συνταξιδιτισσα που με εδωσε ολα τα σημαδια για να κατανοησω την αντικειμενικη αληθεια που μας ενωνεικαι ειναι για μενα θειο δωρο/υπαρχουν συνταξιδιωτες που επεισης θεωρω ωετσι/κομματι απο την ιδια ψυχη.
οσο κιαν νομιζεις πως δεν ειναι ετσι θα πω....

ημουν εδω να σε καλοσορισω στην πυλη...
ημουν εδω.
οπως οταν ηρθε η αβαλλον και η ζαντοκ
οπως οταν ηρθε η βαλντα ...και η οστρια....
τωρα τι θελεις απο μενα ;;;;;

εγω απο σενα παντως συνταξιωτισσα ζεζμπεργκ δεν ζητησα τιποτα.
απλα τωρα ζητω να αναρωτηθεις γιατι μπηκες στη διαδικασια να πολεμησεις την ψυχη.

καλο σας περασμα....εχω παει ειναι δυσκολα...μα θα ειμαι εδω οταν επιστρεψετε....να σας καλοσορισω και παλι....


ειρηνη αγαπη και φως!



Technoshamanism


Edited by - ΑΤΜΑ on 08/04/2004 01:00:48Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2004, 01:30:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ
αφου τεθηκαν βεβαια τα ζωδια για να δουμε τι κανει ο Αρης που αποτελειτε απο εσας τα ενεργητικα μελη του φορουμ...
στην ατμα... φυση ('η πολικοτητα)παθητικη..../δεκτικη αλλιως...
(αν εχετε "γνωθισ'αυτον" και αναγνωριζετε ποιο ειναι το εργο του κριου/το διακρινω μοναχα στην ζαντοκ και στην νεαροτερη μας φιλη, τη βαλντα,η οποια οπως μεσα απο την πειρα μου διακρινω πως εμπνευστηκε απο τν "παροντα" ερωτα .../
αυτο λοιπον που αναγνωριζουν οι αλλοι, καποιοι το κατηγορουν
ετσι κατηγορουν πρωτα τον εαυτο τους
πως ειναι κακο να το κανουν αυτο/η σεξ παραδειγμα/ η παλι να ειναι ερωτευσιμοι-με ολες τις εσωτεριστικες του προεκτασεις- ..αυτοι που ειναι τοσο καλα παιδακια... πως ειναι δυνατον....ε μα....

δεν βριζουν !
αλλα απο μεσα τους ηφαιστεια που ΒΡΑΖΟΥΝ!
αυτοι δεν αντιμιλουν!
αλλα μεσα τους εχουν υβρεις ατερμονες...

ας δουμε τι γραφει μια σελιδα ενος βιβλιου που ανοιξε τυχαια...
οσο ο δρομος μ' εφερνε προς το σπιτι...:

[-ΘΕΑ ΑΦΡΟΔΙΤΗ-
ΤΟ ΩΑΡΙΟ ΛΟΙΠΟΝ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΑΦΡΟΔΙΤΗ,
ΟΠΩΣ ΚΑΙ Ο ΑΡΗΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΟΣ ΔΙΑΙΩΝΙΣΤΙΚΟΣ ΤΥΠΟΣ
ΤΗΣ ΑΝΔΡΙΚΗΣ ΓΟΝΙΜΟΤΗΤΟΣ ,
ΟΡΙΣΜΕΝΗΣ ΟΜΩΣ ΕΞΕΛΙΚΤΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ
ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΛΗΡΟΝΟΜΙΚΗ ΕΠΙΣΗΣ ΔΙΑΙΩΝΗΣΗ ΤΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ.
ΑΥΤΟΣ ΒΕΒΑΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ Ο ΑΡΗΣ
ΜΥΘΟΛΟΓΕΙΤΑΙ ΩΣ ΕΡΑΣΤΗΣ ΤΗΣ ΑΦΡΟΔΙΤΗΣ.
ΚΑΙ Η ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΜΕΝΗ ΖΗΛΟΤΥΠΙΑ ΤΟΥ ΗΦΑΙΣΤΟΥ,
ΣΥΖΥΓΟΥ ΤΗΣ ΘΕΑΣ,ΕΙΝΑΙ ΩΣΑΝ ΜΙΑ ΑΚΟΜΗ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΗ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΓΕΓΟΝΟΤΟΣ.
γιατι ενω ο Ηφαιστος βρισκεται ιδια συμβολικη στεγη με τη συζυγο του αφροδιτη,ως συνθετικος λογος των ερυθροκυταρων της γυναικειας μητρας
,οΑρης ερχεται κρυφα σε ερωτικη μαζι τηε περιπτυξη ,οπως γινεται οταν τα σπερματοζωαρια γονιμοποιουν τα ωαρια.

Ο Αρης των ανδρικων γονων ,των κρυφων με την Αφροδιτη
συναντησεων και της αντιζηλιας του Ηφαιστου,
ειναι ο Ενυαλιος,ο γιος της Ενυους-Ηρας.
Στις συναντησεις των δε στους ανθρωπινους οργανισμους,οι δυο ωραιοι εραστες αντιπροσωποι της νεοτητος ,απεκτησαν κατ'αρχας τα μυθικα παιδια των,τον δειμο,τον φοβο,τη διχονοια,τη βοη και τον θυμο.τα παιδια δηλαδη που ολα μαζιφανερωνουν τη δυναμη του φυσικου νομου της γονιμοτητος του διος,και που οταν εκδηλωνεται στους ανθρωπους,προκαλει τις ορμητικες ατιθασες και μερικες φορες τρομερες συνεπειες του.]
ΔΙΔΩ ΚΑΛΛΕΡΓΗ

no comment.




Technoshamanism
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2004, 01:34:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ
quote:
Μόνο τα πάθη,
Τα μεγάλα πάθη,
μπορούν να εξυψώσουν την ψυχή σε μεγάλα πράγματα.

Το πάθος κρατάει τον πάτο του σύμπαντος
και η μεγαλοφυΐα ζωγραφίζει την οροφή του.


Αν αντιστεκομαστε στα πάθη μας είναι μάλλον γιατί αυτά είναι αδύναμα
Και όχι γιατί εμείς είμαστε δυνατοί.

Τα είδα κάπου γραμμένα και τα μεταφέρω σε εσάς.



απο "Το συνθημα στον τοιχο" απο το μελος Τυχερουλης ..που ειχε επισης επιθανατεια εμπειρια...αλλα δεν κανατε ετσι κι με κεινον....
αχβρετυχερουλη ...:)



Technoshamanism
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2004, 01:59:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ
quote:
quote: Μόνο τα πάθη,
Τα μεγάλα πάθη,
μπορούν να εξυψώσουν την ψυχή σε μεγάλα πράγματα.

Το πάθος κρατάει τον πάτο του σύμπαντος
και η μεγαλοφυΐα ζωγραφίζει την οροφή του.


Αν αντιστεκομαστε στα πάθη μας είναι μάλλον γιατί αυτά είναι αδύναμα
Και όχι γιατί εμείς είμαστε δυνατοί.

Τα είδα κάπου γραμμένα και τα μεταφέρω σε εσάς.


απο "Το συνθημα στον τοιχο" απο το μελος Τυχερουλης ..που ειχε επισης επιθανατεια εμπειρια...αλλα δεν κανατε ετσι κι με κεινον....
αχβρετυχερουλη ...:)
ΧΜ...ΕΧΩ ΤΗΝ ΑΙΣΘΗΣΗ ΟΤΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ ΟΛΑ..ΚΑΙ ΜΕΤΑΦΕΡΘΗΚΑΝ ΕΔΩ....ΕΧΜ ΜΟΤΥ ΘΥΜΙΖΕΙ ..ΤΙ ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΕΙ...
ΤΟ ΤΟΠΙΚ ΕΙΚΟΝΩΝ ΤΟΥ ΕΡΠΕΤΟΥ ΠΟΥ ΕΝΟΙΩΣΕ ΕΝΟΧΛΗΣΗ ΜΕ ΜΙΑΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΠΩΘΗΚΕ ΦΑΝΕΡΑ..-εντος ναι!- ΚΑΙ ΧΤΥΠΗΣΕ ΣΤΟ ΔΙΑΒΟΛΟ...ΕΚΕΙ ΟΠΟΥ ...ΕΝΣΑΡΚΩΘΗΚΕ...
ΕΧΜ... ΕΔΩ;...ΒΛΕΠΩ ΠΩΣ ΚΑΠΟΙΟΙ ΕΝΟΧΛΗΘΗΚΑΝ..ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ...
ΕΧΜ...ΚΑΙ ΤΟ ΦΩΣ..ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ..-


ΑΚΟΜΗ ΚΑΤΙ,
ΕΠΙΣΗΣ ΩΣ ΑΠΑΝΤΗΣΗ..
ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ...
ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΡΗΜΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΣΥΜΑΔΕΥΕΙ:

ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ...

ΣΚΕΨΟΥ ΤΟ ΣΕ ΣΠΑΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ....
"ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ;"

quote:
Για να συλλάβει κανείς την έννοια των ακασικών αρχείων, θα έπρεπε να κατανοήσει τον τρόπο που λειτουργεί η μνήμη, το νοητικό σώμα, αλλά και πως ένας νους μπορεί να συλλάβει εικόνες οι οποίες βρίσκονται στα πεδία αυτά.

Η μνήμη με πολύ απλά λόγια, είναι ένας "νοητικός κραδασμός" που έχει ίδια φύση με το πρωτότυπο αίσθημα που δημιούργησε την πρώτη νοητική εικόνα. Για παράδειγμα, κάτι με το οποίο έχουμε έρθει σε επαφή και μας άρεσε ή μας απώθησε - γενικά προκάλεσε μία ανταπόκριση από εμάς - δημιουργεί μία νοητική εικόνα - είδωλό του. Οταν αυτή η εικόνα ανακαλέιται με κάποιον τρόπο, τότε μιλάμε για μνήμη.

Η αναπαραγωγή αυτής της νοητικής εικόνας σε όλο και λεπτότερη (και πιο υψηλά κραδενόμενη) ύλη, φτάνει μέχρι τα αρχεία της μνήμης του σύμπαντος. Εκεί λοιπόν βρίσκεται, και περιμένει έναν νου, ο οποίος έχει δομηθεί με ανάλογη λεπτή ύλη, να τα "διαβάσει". Βασική προϋπόθεση για να γίνει η ανάγνωση αυτή, είναι ο νους του ανθρώπου να είναι τόσο εκπαιδευμένος, ώστε το νοητικό σώμα που θα έχει δομήσει ο άνθρωπος αυτός, να αντιστοιχεί στην ύλη και τον κραδασμό που αντιστοιχεί στα ακασικά πεδία.



-Ακασικα αρχεια
(αλλιως: "Κιβωτος")

ΑΜΑΛΙΑ thanx

Η ΑΜΑΛΙΑ ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ..
ΟΤΑΝ ΤΗ ΔΙΑΒΑΖΩ -ΝΑΑΑ! ΣΕ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ-
...ΔΕΝ ΕΧΩ ΟΥΤΕ ΛΕΞΗ ΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΩ/ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΣΑΝ ΠΑΠΥΡΟΣ ΛΑΡΟΥΣ ΜΠΡΙΤΑΝΙΚΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΤΟΥ ΤΗΣ/ΑΔΙΑΜΦΙΣΒΗΤΗΤΟ ΧΑΡΙΣΜΑ ΤΗΣ/ΔΕΝ ΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΗΚΕ ΠΟΤΕ ΓΙ'ΑΥΤΟ-ΕΧΜ...ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ-
ΜΑ ΟΛΑ Τ'ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΕΓΙΝΑΝ ΕΚΤΟΣ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΑΝΑΦΕΡΘΗΚΑΝ ΕΣΩ/ΔΕΝ ΤΑ ΠΡΟΚΑΛΕΣΑ "ΕΓΩ"...ΑΠΛΑ ΔΕΧΤΗΚΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΜΕ ΕΣΑΣ ΕΔΩ.

ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΕΠΑΚΡΙΒΩΣ ΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΗΣ
ΟΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΩ ΕΠΑΚΡΙΒΩΣ ΤΗ ΘΕΣΗ ΜΟΥ/ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΓΩ ΤΗ ΓΝΩΡΙΖΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ/ΕΝΩ ΕΚΕΙΝΗ ΜΑΛΛΟΝ ΤΩΑ ΠΙΑ ΗΣΥΧΑΣΕ ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΣΥΝΕΡΓΑΖΕΤΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΨΥΧΗ...ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΙ Η ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΜΑΣ ΕΔΩ ΕΣΩ...ΤΩΡΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ...
(Η ΛΙΛΙΘ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΣΥΝΕΡΓΑΖΕΤΑΙ ΕΥΚΟΛΟΤΕΡΑ/
ΜΑ ΦΕΡΕΙ ΑΠΡΟΣΔΟΚΗΤΑ ΑΠΟΤΕΛΣΜΑΤΑ/ΟΥΔΕΙΣ ΨΟΓΟΣ ΕΠΙΣΗΣ)

ΤΩΡΑ ..ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΟΣΕΣ ΗΡΘΑΤΕ ΜΕΤΑ....Ε! ΤΙ ΝΑ ΠΩ....
ΡΩΤΗΣΤΕ ΤΗ ΣΚΟΤΕΙΝΗ ΑΓΓΕΛΟ ... ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΠΑΛΙΟΤΕΡΗ ΟΛΩΝ ΜΑΣ..
ΓΙΑΤΙ ΑΚΟΥΕΙ ΑΓΑΠΗΜΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ...ΤΩΝ "ΑΙΝΙΓΜΑ" ΑΝΤΙ ΝΑ ΜΙΛΑ ΕΔΩ...ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΟΜΩΣ ΑΝ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΩΣ ΤΕΧΝΙΚΟΣ...ΣΥΝΤΟΝΙΣΜΟΥ...
(ΧΑΙΡΕ! Ω!ΜΕΓΕΘΟΣ ΤΗΣ ΣΚΙΑΣ ΜΟΥ ..ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΩ ΤΗ ΣΙΩΠΗΛΗ ΣΟΥ ΠΑΡΟΥΣΙΑ:)

ΕΧΜ..ΟΡΙΟΘΕΤΗΘΕΙΤΕ ΛΟΙΠΟΝ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΛΑΥΣΟΥΜΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ.


ΑΝΤΜΙΝ, ΑΓΑΠΗΤΕ...ΑΡΧΙΖΕΙΣ ΠΑΛΙ ΝΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙΣ...:)
(ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΥΤΟΣ Ο ΝΕΟΣ "ΣΤΟΧΟΣ" :)
ΕΞΑΛΛΟΥ ΕΙΠΑΜΕ :ΕΙΣΑΙ ΑΠΛΑ ΜΙΑ..."ΔΙΟΡΘΩΤΙΚΗ ΜΗΧΑΝΗ"...:)
ΕΧΜ..ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΥΜΒΑΤΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ...
(ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ "ΑΓΓΛΙΚΟΣ" Ο ΤΡΟΠΟΣ ΠΟΥ ΜΕ ΔΟΝΕΙ Τ'ΟΝΟΜΑ "ΑΝΤΜΙΝ":)
(ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΤΟ ΠΟΣΤ,ΟΠΟΙΟΣ ΚΙ ΑΝ ΤΟ ΕΓΡΑΨΕ ΛΟΙΠΟΝ:)

ΕΧΜ..ΞΑΝΑ ΜΠΑΙΝΩ..ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΠΟΣΤ ΚΑΙ ΘΕΤΩ ΑΚΟΜΗ ΕΝΑ ΣΧΕΤΙΚΟ ΜΕ ΤΑ ΑΚΑΣΙΚΑ...
ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΓΑΠΗΤΟ ΠΛΩΤΙΝΟ...
ΘΕΜΑ"Η ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΓΝΩΣΗ"

quote:

Το θέμα είναι δύσκολο και δεν είμαι σίγουρος αν το έχω καταλάβει καλά ή αν μπορώ να το περιγράψω καλά αλλά θα το προσπαθήσω…
Τα Ακασικά αρχεία είναι ο Αιθέρας του Ησιόδου, και η «Ψυχή του κόσμου» του Πλάτωνα.. Ακάσα είναι ο συμπαντικός χώρος στον οποίο ενσωματώνεται ο συμπαντικός Νούς., και όπου ξετυλίγεται όλη η δημιουργία. Το Ακάσα είναι ένα συμπαντικό πεδίο δυνάμεων και η έκφραση του στον φυσικό μας κόσμο είναι το ενοποιημένο πεδίο των 4 θεμελιωδών δυνάμεων της φύσης, βαρυτικής-ηλεκτρομαγνητικής- ισχυρής και ασθενής πυρηνικής Είναι τα αρχεία όσων έγιναν και όσων θα γίνουν.. Στα Ακασικά αρχεία δεν υφίσταται το τρισυπόστατο του χρόνου παρελθόν παρόν μέλλον, υπάρχει ένα συνεχές παρόν. Κατι που αναφέρεται και στον Ερμή τον Τρισμέγιστο «ζούμε συνεχώς στο σημείο 0». Εδώ να προσθέσω την λέξη που χρησιμοποιούμαι για το τώρα – ΝΥΝ-. Το Υ που βρίσκεται στην «μέση» απέχει το το ίδιο από το Ν που ταυτόχρονα «πριν» και «μετά»…Στα Ακασικά αρχεία υπάρχει μια δυναμική αιωνιότητα, την στιγμή όμως που εμείς ορίζουμε το δικό μας παρόν , ταυτόχρονα ορίζουμε και ένα παρελθόν αλλά και ένα μέλλον. Με τον ίδιο τρόπο που επιλέγουμε ένα σταθμό αγνοώντας την ίδια στιγμή εκατοντάδες άλλους που εκπέμπουν ταυτόχρονα. Πιο απτά κάθε δράση από ένα σώμα ή κατάσταση στο χώρο επηρεάζει εκτός από το ίδιο το σώμα και τον περιβάλλοντα χώρο την ίδια στιγμή σε απόσταση εκατοντάδων χρόνων φωτός, όπως για παράδειγμα οι αλλαγές που προκαλούνται από την πτώση μίας πέτρας σε μία λίμνη, οι εκατοντάδες κύκλοι στην επιφάνεια του ύδατος, αλλά και στα όρια και στο εσωτερικό της λίμνης...
http://esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=27

Valnta thanxxx ;) -για την παραπομπη μεσα απο την προηγουμενη παραπομπη μου:)-



Technoshamanism

Edited by - ΑΤΜΑ on 08/04/2004 02:33:02Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zezmperg
Πλήρες Μέλος

Greece
983 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2004, 07:26:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zezmperg
Σας χαιρετώ.
Τόσα post, για να πεις ατμα πως ήρθα μετά από σένα στο esoterica.gr;
Ε, και λοιπόν τι έγινε;
Οι δρόμοι υπάρχουν για τους "ταξιδευτές" μικρή μου ... Και το esoterica είναι ένας ακόμα δρόμος, φθάνει να αντιλαμβάνεσαι σε τι δρόμο βαδίζεις, περπατάς!

Δες στο μονοπάτι ετούτο (στο topic, παράδοξο της πεταλούδας) την συμπεριφορά και την εξέλιξη της σκέψης σου... Ξεκινάς πολύ όμορφα κάνοντας την μετάφραση στο post του Tommy, μετά, ΜΕΤΑ, αρχίζεις να βλέπεις θύτες και φαντάσματα γιατί πιστεύεις ότι είσαι: ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΙ;
Αρχίζεις την επίθεση στον Masvidal έρχετε η σειρά της αξιοπρεπέστατης Ostria και φθάνεις στους Κριούς για να το κάνουμε... με πλαστικΟ, "γάντι" (?) με άρωμα φράουλας....
Από καιρό δέχομαι ΑΣΧΗΜΕΣ επιθέσεις από εσένα, χωρίς να ξέρω τον λόγο;
Κάποιοι που συζήτησα μαζί τους το όλο θέμα, -και είναι πιστεύω αντικειμενικοί, από εδώ ΕΣΩ, και έχουν δείξει αληθινά δείγματα πως σε αγαπούν- μου είπαν: ότι το λάθος μου, είναι, πως κάνω παρέα με μια κοπέλα που στο παρελθόν δεν τα πήγες καλά μαζί της και πως είμαι Κριός!
ΤΩΡΑ πες μου εσύ, τι μπορούμε να κάνουμε ατμα, τι μπορεί να γίνει;

΄Εχω κουρασθεί με την παιδαριώδη -στην καλλύτερη περίπτωση- συμπεριφορά σου προς το άτομό μου. Δεν έχω πολλές αντοχές... Περίπου δυο μήνες για μια "άγνωστη" νομίζω, είναι πάρα πολυ....Δεν είμαι Θεά, ούτε Αγία, προσπαθώ απλά να γίνω ΑΝΘΡΩΠΟΣ...Εάν αυτό, σου/σας λέει κάτι!

Ακόμα θέλω να σε δικαιολογήσω, διότι βλέπω μια εξάρτηση με το esoterica.gr, όχι όμως σαν αναβάθμιση του ΕΑΥΤΟΥ σου, αλλα παθιασμένη με την αρχομανία, την πρωτιά!

Και σαν άνθρωπος απλός, θέλω να σου πω: Ότι προέχει το πνεύμα σου και η ψυχή σου -που στα Ελληνικά η μετάφραση από τα σασκριτικά είναι: (ΑΘΦΜΑ, άθφμα) και κακός ΑΤΜΑ που είναι η μετάφραση των Αγγλικών-.
Λοιπόν όπως μας είπε πολύ ευγενικά Ο Admin, οι μέρες ετούτες είναι για μεγάλη και πνευματική περισυλλογή. Ας δράξουμε την ευκαιρία και η κάθε μία μας, ας ταξιδεύσει έσω της για να ανακαλύψει ομορφότερους κόσμους.
Καλή Ανάσταση άτμα και πάντα το πνεύμα να κάνει την ανάταση που απαιτείτε.


Υ.Γ.
Επειδή είμαι Χρ. Ορθόδοξη και θα πάω στην Εκκλησία τούτες τις ημέρες θέλω να μην υπάρχει τίποτα πίσω μου...
Συγνώμη επειδή με πίκρανες και επαναστάτησα.
Σε χαιρετώ ατμα.
Σας χαιρετώ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2004, 09:20:56  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
(τωρα αν πω ποιες σκεφτηκαν το σεξ ενω εγω η καμμια σχεση θα εχω αδικο..χμ;...δεν ειναι βεβαια απαραιτητα κακο/εκτος ανθεωρειτε πως ειναι....μα βλεπω πως το πρωτο που υποθεσατε ηταν αυτο!
...χμ..να οι ποηρουλες τελικα...

Nα συμπληρώσω και γω...
Προς τι ο πληθυντικός?(ποιές σκέφθηκαν το σεξ...)
Οπου πληθυντικός ξέρεις...είθιστε να είναι πάνω από 1 (2-3-4...κλπ)
Αρε που καταντήσαμε...πίσω στο νηπιαγωγείο γρήγορα...
Για κατανόμασε λοιπόν ποιες ήταν αυτές που σκεφθήκανε έτσι γιατί εγώ βλέπω μόνο μία... αλλά βέβαια η τυφλή σου προκατάληψη σε οδηγεί που αλλού? ...στην Αvallon...

Στην Avallon που επί τούτου επί σειρά μηνών δεν γράφεις σωστά το όνομά της για να χαλάς τη δονητική του... Αυτό δείχνει πολλά καλή μου...για το τι τρέφεις στην ψυχούλα σου... και τι σκέφθεται το μυαλουδάκι σου... Δείχνει όλο σου το πέρασμα που μόνο "ανηφορικό" δεν είναι...

Θα σε παρακαλέσω λοιπόν μέρες που είναι να μάθεις τουλάχιστον να γράφεις σωστά το όνομά μου (γράψτο καμμιά 50 φορές σε ένα λευκό χαρτί δε σου κάνει κακό...ίσως μάλιστα μιλήσει μέσα σου όπως δεν μπορώ εγώ...)Αvallon λοιπόν και όχι Αβαλον. Αν δεν μπορείς να το κάνεις μην ξαναναφερθείς σε μένα...

ΚΑΡΚΙΝΟΣ: To κατ'εξοχήν ζώδιο τιμητής της ΕΣΤΙΑΣ...Οταν αυτή δεν υπάρχει δημιουργούνται σοβαρές παρενέργειες...
ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2004, 11:29:09  Εμφάνιση Προφίλ
Καλημέρα.

Αν κάποιος έπρεπε να θιχθεί, τελικά, αυτός είναι ο Tommy.
Γιατί δημιούργησε ο άνθρωπος ένα τόσο ωραίο θέμα και κάποιοι ασχολούνται με προσωπικές αντιπαραθέσεις και μόνον.

Ή μήπως αποτελεί κι αυτό μία συνέπεια του butterfly effect;

Υπάρχουν κι άλλοι τρόποι, καλές μου συνταξιδιώτισσες, να λύσουμε τις διαφορές μας


Ζήσε τη στιγμή!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2004, 12:31:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ

Πστ πστ…..Κορίτσια!!

Σοκολατιτσα…?

Είναι υγείας!!!

Χeχε....

θα βάλουμε κάποιο φίλο μέσα….???

Τον Τηοτη?

Νο Νο ΝΟ!!!! Δεν εισαστε καλα κοριτσακια!!!

Surprise!!!!! Τιμωρια!!!!

Τον Jast A Man…με μαγιό….και ένα λιβανιστήρι στο χέρι…. να σας εξομολογήσει!

Εμμμ!!!

Just, ….Just αστεία…


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ασπρίγια
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Aruba
166 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2004, 13:28:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ασπρίγια
Επιτέλους,ΜΠΙΝΕΛΙΚΙΑ!!
ΑΤΜΑ,keep up the good work,i'm with you.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2004, 13:44:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok
Ρε ΑΤΜΑ, έτσι κάνουν οι φίλες;;;

Τί με πέρασες εμένα και με σνομπάρεις έτσι;;;

Μόνο τα άλλα Κριαράκια κυνηγάς και μένα τίποτα;;;

Τέτοιο φτύσιμο δεν το περίμενα!!! Γιατί κοπέλλα μου; Τί σου 'κανα; Ή μάλλον, τί δεν έκανα;;;

Διακρίσεις μέχρις αυτού του σημείου δεν περίμενα από εσένα.

Θα επικοινωνήσω με τη Valnta και θα οργανωθούμε... Τέρμα η αδικία πια!

Δεν μπορούμε να το επιτρέψουμε αυτό, γιατί μετά θα μας περνούν για Κριάρια "γιαλαντζί"!



Κορίτσια... ας χαλαρώσουμε να τ' απολαύσουμε...

Ήρθε κι ο ΠΛΑΤΩΝΑΣάκος με γλυκά...

Σας φιλώ όλες/ους! Καλή Ανάσταση!


"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2004, 13:57:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta
Nα σου πω την αλήθεια//εγώ είμαι κομματάκι γιαλαντζί-τι το'πες αυτό τώρα;
είναι κ η ώρα που με κόβει η πείνα//-σελήνη στον Kαρκίνο, με κόβει κ η ευαισθησία..
Tο κριαρίσιο//το αφήνω κυρίως στις υπογραφές μου ή όταν βρίσκω άλλα κριάρια

*το αυγό του Πλάτωνα μην το ανοίξει καμοιά παρακαλώ...
είναι κομμάτι νωρίς για τύπους με μαγιώ...

Va(l)nta
>Does not play well with others
> Everyone is entitled to my opinion.
> My way or the highway!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

1900
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Cuba
1904 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2004, 14:07:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 1900
quote:
>Does not play well with others
> Everyone is entitled to my opinion.
> My way or the highway!


Go girl!!!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2004, 14:09:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok
quote:
Nα σου πω την αλήθεια//εγώ είμαι κομματάκι γιαλαντζί-τι το'πες αυτό τώρα;
είναι κ η ώρα που με κόβει η πείνα//-σελήνη στον Kαρκίνο, με κόβει κ η ευαισθησία..


Καλέ, άμα το πάμε έτσι, όλοι "γιαλαντζί" είμαστε. (γιαμμμμ...)

Μεταξύ μας: Σελήνη στον Καρκίνο είναι άψογη θέση, αν δε σου κάνει τετράγωνο με τον ήλιο σου (Κριό) και ανάλογα με τον οίκο πρέπει να σου χαρίζει ιδιαίτερη μεταφυσική ευαισθησία, διαίσθηση και υψηλό αίσθημα μητρότητας. :-)

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2004, 14:13:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth
quote:

Πστ πστ…..Κορίτσια!!

Σοκολατιτσα…?

Είναι υγείας!!!

Χeχε....

θα βάλουμε κάποιο φίλο μέσα….???

Τον Τηοτη?

Νο Νο ΝΟ!!!! Δεν εισαστε καλα κοριτσακια!!!

Surprise!!!!! Τιμωρια!!!!

Τον Jast A Man…με μαγιό….και ένα λιβανιστήρι στο χέρι…. να σας εξομολογήσει!

Εμμμ!!!

Just, ….Just αστεία…




Ανξτε το γρηγρ το αβγ γτ θα πνγ εκ μσα.

Γκρρρρ.. Μιαμ, μιαμμμ, μιαμμ, σλουρπ, σλουρπ.

Ουφφφ... επιτέλους αναγκάστηκα να φάω λίγη σοκολάτα για να κάνω μια τρύπα στο αβγό και να με ακούσετε.

Πάμε ξανά:

Ανοίξτε το γρήγορα το αβγό γιατί θα πνιγώ εκεί μέσα

Λοιπόν κορίτσια (και δύσμοιρα αγόρια) αυτό είναι πραγματικά ένα Αβγό που θα ταίριαζε να βρίσκομαι μέσα του, αφού είναι ένα... Τρισμέγιστο Αβγό.

Μαγιώ, πιο Μαγιώ, βρε Valnta, ολόγυμνος είμαι εκεί μέσα.

Σας παρακαλώ κορίτσια να είστε ευγενικές μαζί μου και να μου φερθείτε τρυφερά... Είμαι ακόμα άβγαλτος, αφού δεν βγήκα ακόμη από το... αβγό μου

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Just_A_Man
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
766 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2004, 14:27:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Just_A_Man

Με αγαθή Αγάπη.
just a man

“Ο Θεός του Κόσμου, που είναι η ΑΓΑΠΗ, ας μας έχει πάντα καλά.”

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2004, 14:35:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta
quote:
Μαγιώ, πιο Μαγιώ, βρε Valnta, ολόγυμνος είμαι εκεί μέσα.
ΠANAΓIA MOY!! ΣOΔOMA K ΓOMOPA!!!!
EΠANAΛAMBANΩ!!! MHN ANOIXTEI TO AYΓO/κ επιμένω κ στον τρόπο γραψίματος.
Eλπίζω τουλάχιστον να παίζει κανά πούπουλο Tρισμέγιστε γιατί αλλιώς....
(κ καλά οι άλλοι.. Tο σπλάχνο σου δεν το ντρέπεσαι;;;;)
A ρε Πλάτωνα!Πως καταφέρνεις κ τους παρασέρνεις όλους; Σατανά!!
τς τς τς.. φαντάσου κ να μην ήτανε M.Πέμπτη!!!

*Zadok..σ'ευχαριστώ για τη μίνι ανάλυση

Va(l)nta
> Kρατήστε τα μάτια σας ανοιχτά!!
ένας Tρισμέγιστος γεννιέται!

* Kοίτα χαρούλες ο Just a Man που θα βγει με μαγιώ!!

Edited by - Valnta on 08/04/2004 14:37:31Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Masvidal
Πλήρες Μέλος

Greece
973 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2004, 16:06:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Masvidal

ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΣΑΣ ΑΔΙΚΗΣΑΝ ή ΣΑΣ ΧΛΕΥΑΣΑΝ ΕΥΧΗΘΕΙΤΕ ΚΑΛΗ
ΑΝΑΣΤΑΣΗ (ΕΥΧΟΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΤΟΥΣ).
ΚΑΙ ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΜΙΣΕΙΤΕ.ΑΠΛΑ ΑΦΗΣΤΕ ΤΟΥΣ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΑΙΩΝΙΑ ΛΗΘΗ ΤΟΥΣ...ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΥΧΗΘΕΙΤΕ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΜΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ ΣΑΣ !!!

ΣΗΜΕΡΟΝ ΚΡΕΜΑΤΑΙ ΕΠΙ ΞΥΛΟΥ Ο ΕΝ ΥΔΑΣΙ ΤΗΝ ΓΗΝ ΚΡΕΜΑΣΑΣ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 8 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy