ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 "The Butterfly Effect", το Παράδοξο της Πεταλούδας
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 8
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Just_A_Man
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
766 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2004, 16:55:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Just_A_Man
quote:

ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΣΑΣ ΑΔΙΚΗΣΑΝ ή ΣΑΣ ΧΛΕΥΑΣΑΝ ΕΥΧΗΘΕΙΤΕ ΚΑΛΗ
ΑΝΑΣΤΑΣΗ (ΕΥΧΟΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΤΟΥΣ).
ΚΑΙ ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΜΙΣΕΙΤΕ.ΑΠΛΑ ΑΦΗΣΤΕ ΤΟΥΣ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΑΙΩΝΙΑ ΛΗΘΗ ΤΟΥΣ...ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΥΧΗΘΕΙΤΕ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΜΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ ΣΑΣ !!!

ΣΗΜΕΡΟΝ ΚΡΕΜΑΤΑΙ ΕΠΙ ΞΥΛΟΥ Ο ΕΝ ΥΔΑΣΙ ΤΗΝ ΓΗΝ ΚΡΕΜΑΣΑΣ.



Τα λόγια είναι περιττά σήμερα.
Εκείνος μας τα είπε όλα με την θεληματική του Θυσία.
Ας το βιώσουμε στην σιωπή μας.

Στην Έρημο της ψυχή μας.

Στην Πνευματική μας Έρημο.

Έτσι, θα ωφεληθούμε όλοι περισσότερο.
Αν και πάλι μπορεί να κάνω λάθος.

Να έχουμε Καλή Ανάσταση.
Μια κοινή ευχή. Ας την ενσαρκώσουμε όλοι μας με τα λόγια μας και με τις πράξεις μας.

Με αγαθή Αγάπη.
just a man

“Ο Θεός του Κόσμου, που είναι η ΑΓΑΠΗ, ας μας έχει πάντα καλά.”

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zezmperg
Πλήρες Μέλος

Greece
983 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2004, 22:22:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zezmperg
Σας χαιρετώ.
Άραγε προς τι, όλη ετούτη η σύρραξη στο δόλιο topic;

Προς τι τα ανορθόγραφα e-mail, όπου τρία από δαύτα έφτασαν στα χαίρια μου... και ας γελάσουμε, καλοί μου φίλοι της σύρραξης.... είναι όλα σταλμένα από το ίδιο άτομο...προς διαφορετικούς παραλήπτες βέβαια!!!

Χμ...πρόσεξε πως σε γλύφει.... ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ η καημένη, Η περιΓΡΑΦΙΚΉ να αφυπνίσει την ΠΡΟΣΟΧΗ...στα διάφορα μέλη
και η;;;;; και ο;;;;;
Ναι είναι στα στάδιο της Αγαθοσύνης ως φαίνεται...
Τώρα δεν έχεις να πεις για τις πονηράδες μου "ΑΓΝΗ" και Απονήρευτη ΤΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΗΣ ΓΗΣ!!!

Γιατι Μ.Πέμπτη ΑΘΕΟΦΟΒΗ να γλύψω, τι έχω να κερδίσω ΑΘΕΟΦΟΒΗ;
Δεν έμαθες τόσο καιρό εδώ ΕΣΩ πως η πνευματική άνοδο είναι ΜΟΝΑΧΙΚΗ και προσωπική, ΑΡΧΟΜΑΝΗ "φίλη" μου, και.....ΜΑΝΙΟΚΑΤΑΘΛΙΠΤΙΚΗ;

Οι Λύκοι ακολουθούν δρόμους αντίθετα στον αέρα...Για να μην τους οσφρηστεί το θήραμα.... Θα επικαλεστώ λοιπόν τον οφθαλμίατρο, έτσι για να μην βλάψω τις ευαίσθητες κόρες από κάποιες/κάποιους....

Και από εδώ και κάτω μόνο με γυαλιά ή αλλιώς πολύ προσωπικά.................................................


Αγώνας λοιπόν και χάζη..............................................
στο Batterfy effect.................................................
Σε ευχαριστώ Tommy και ακόμα μία φορά συγνώμη.

Αγάπη, Ανάσταση, Ανάταση....

Πιστεύω ΠΙΑ να μην σε βάλουν να υπογράψεις την καταδίκη, για να ανέβω στον γολγοθά..... πάνω σε πλαστικΟ από άρωμα ................. φράουλας............................................................
Η ανώνυμη σύρραξη, που άλλοτε ΕΠΙΚΡΟΤΕΙ και άλλοτε ΧΛΕΥΑΖΕΙ με τις ορέξεις τις στιγμής..... Τώρα δεν υπάρχει σαν εικόνα, είναι μέσα στα γυαλιά, γιατί αύριο ΠΑΛΙ θα ξεμαλλιάζοντε για μια θέση στον Ηλιο του χθές!!!


Χθές έγραψα, ναι χθές ήταν που έγινε η μέγα ανακάλυψη...
Ξέρω και μιλώ Ελληνικά και γράφω "ανορθόγραφα" εάν χρειαστεί...Ποτε δεν σας ειπα ότι είμαι υπερ άνω.....ΕΣΩ προσπαθώ να περάσω....ΦΙΛΟΙ. σύρραξη...για αγώνα....ΠΡΟΣ ΤΑ ΕΣΩ..............
Σας χαιρετώ.




Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2004, 22:38:30  Εμφάνιση Προφίλ
ΑΝΝΑ STOP!
Mέρες που είναι ας μην δώσουμε συνέχεια...
Σας χαιρετώ φίλοι μου...θα τα πούμε μετά το Πάσχα...ελπίζω χωρίς διαξιφισμούς...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zagreas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
153 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/04/2004, 01:18:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zagreas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος zagreas
Αγαπιτη φιλη zezmperg σε χαιρετω.
Δεν θα σου εγραφα στο παρων τοπικ, μα επειδη εχω μαθει να δινω σημασια στη λεπτομερια προσεξα την την ωρα της τελευταιας σου απαντησης <22-22-22>.

Δηλαδη το ακρων αωτον του δυισμου.

Δηλαδη καλη μου φιλη για να ειμαστε σε αρμονια με την λιμπιντο μας σε αυτον τον διπολο κοσμο πρεπει απο τη μια μερια να προστατεψουμε το <εγω> μας και απο την αλλη σαν εσωτεριστες να πολεμισουμε το <ΕΓΩ> μας.

Αυτο θεωριτικα απο τα μεχρι τωρα γραφομενα σου ξερω οτι το γνωριζεις.

Γιατι τοτε γραφεις πραγματα για τα οποια ειμαι σιγουρος οτι αυριο θα μετανιωσεις.

Αυτα φυσικα που λεω ισχυουν για την ΑΤΜΑ ...στο τετραγωνο.

Σε χαιρετω φιλικα.

Υ.Γ. Φιλε tomy συγνωμη για την ασχετη παρεμβαση αλλα μεχρι τωρα μονο απο την ostria και την zantok ακουσα μερικα σχετικα με το ωραιο σου θεμα.
Στη συχρονη φυσικη υπαρχει ενας ορος γνωστος ως <ριξη συμετριας> νομιζω οτι δινει καποιες απαντησεις στα λεγομενα σου.

Σας χαιρετω

999Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/04/2004, 03:58:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ
ΣΚΕΨΕΙΣ ΕΠΑΝΩ ΣΤΟ ΣΤΑΥΡΟ:

quote:
Η Ανύψωση της Συνείδησης φέρνει την Ανά(σ)ταση του Εαυτού.


ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΩ.
ΑΥΤΟ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΕΝΟΧΛΕΙ ΟΣΟΥΣ ΤΟΣΟ ΕΠΙΜΟΝΑ
ΤΟ ΕΨΑΞΑΝ ΚΑΙ ΕΓΙΝΑΝ ΚΑΠΟΙΟΙ....
ΚΙ "ΕΓΩ" ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΤΟ ΒΟΙΩΝΩ!


ΠΑΝΤΑ ΜΟΝΗ ΕΙΜΑΙ..
ΠΑΝΤΑ ΜΟΝΗ ΗΜΟΥΝ..
ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΕΣΕΝΑ!
ΠΟΥ ΕΦΤΙΑΞΕΣ ΜΕ ΤΟ ΝΟΥ ΣΟΥ "ΚΟΠΑΔΙ"
ΕΝΑΝΤΙΑ ΣΤΗΝ "ΤΙΠΟΤΕΝΙΑ" ΨΥΧΟΥΛΑ -
Ω! ΕΣΥ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΤΟΣΟ "ΚΑΤΙ"!
ΕΣΥ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕΣ ΤΟΣΟ ΜΑΚΡΥΝΑ ΤΑΞΙΔΙΑ
ΜΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΠΩΣ
"ΔΕΝ ΨΑΧΝΟΥΜΕ ΜΑΚΡΥΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΜΕΣΑ ΜΑΣ!"

ΔΕΝ ΠΗΓΑ ΑΚΟΜΗ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΗ ΧΩΡΑ ΜΟΥ.
ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ //
ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΜΟΥ,ΔΗΛΑΔΗ, ΝΑ ΕΧΩ ΑΠΟΛΥΤΗ ΙΣΟΡΡΟΠΙΑ ΜΕ ΤΟ ΟΛΟΝ/
ΕΙΝΑΙ ΘΕΙΟ ΔΩΡΟ.
ΕΧΩ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΣΤΟ ΘΕΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ ΓΝΩΡΙΖΩ ΕΠΑΚΡΙΒΩΣ
ΤΙ ΗΡΘΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΔΩ/ΚΑΙ ΓΝΩΡΙΖΩ ΕΠΑΚΡΙΒΩΣ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΙ ΕΣΥ.-

ΑΠΟ ΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΔΕΝ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΑΣΧΟΛΕΙΣΑΙ ΜΑΖΙ ΜΟΥ/
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΕΚΤΟΣ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΕΠΑΚΡΙΒΩΣ ΤΙ ΕΝΝΟΩ.
ΑΝ ΓΙΝΕΙ /ΘΑ ΛΑΒΕΙΣ ΟΤΙ ΣΟΥ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΕΙ/ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΙΛΗ ΑΛΛΑ ΦΘΥΙΚΟ ΕΠΑΚΟΛΟΥΘΟ:
ΚΑΡΜΑ
(ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΣΟΥ ΤΟ ΓΡΑΨΩ ΣΤΑ ΣΑΝΣΚΡΙΤ ΑΝ ΔΥΣΚΟΛΕΥΕΣΑΙ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ.:ΚΥΝΙΚΟ ΣΧΟΛΙΟ)
(ΝΑ ΟΠΩΣ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΑΝΤΙ ΝΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΥΠΝΟ ΒΟΙΩΝΩ ΟΛΟ ΑΥΤΟ)

ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΣΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΕ "ΣΤΑΥΡΩΣΕΙΣ"
ΚΙ ΕΤΣΙ ΕΠΡΑΞΕΣ.
ΤΩΡΑ ΘΑ ΛΑΒΕΙΣ ΟΣΑ ΣΟΥ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟΥΝ.
ΜΕ ΚΑΤΗΓΟΡΗΣΕΣ.
ΔΗΛΩΣΕΣ ΠΩΣ ΜΕ ΑΝΤΙΠΑΘΕΙΣ/
ΣΟΥ ΕΣΤΕΙΛΑ ΜΕΙΛ ΠΟΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΠΩΣ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ/
ΑΛΛΑ ΕΣΥ ΔΙΑΣΤΡΕΥΛΩΣΕΣ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΣΕ ΠΛΗΣΙΑΣΩ
ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΓΝΩΡΙΣΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΨΑΧΝΕΙΣ ΑΠΟ ΑΛΛΟΥΣ ΟΣΑ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑΣ ΝΑ ΜΕ ΡΩΤΗΣΕΙΣ!
ΝΤΡΟΠΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΡΙΣΤΑΝΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ!
"ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ" ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΜΟΝΟ ΟΣΑ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΕΙΜΑΙ/ΑΛΛΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ Η ΔΗΛΩΣΗ ΟΤΙ ΜΕ ΑΝΤΙΠΑΘΕΙΣ/ΑΥΤΟ ΛΕΕΙ ΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙΣ!
ΕΓΩ ΔΕΝ ΣΕ ΑΝΤΙΠΑΘΩ!ΑΠΛΑ ΜΟΥ ΗΣΟΥΝ ΑΔΙΑΦΟΡΗ'ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΜΕΝΟΧΛΕΙΣ.

ΛΕΩ ΠΑΝΤΑ ΤΗΝ ΓΜΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΕΔΩ ΠΑΛΙ ΤΗ ΣΤΑΥΡΩΝΕΤΕ...
ΕΣΕΙΣ ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΚΥΡΙΟΥ ΜΟΥ...ΚΑΝΑΤΕ ΤΟΣΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΚΑΤΗΓΟΡΕΙΤΕ ΠΑΛΙ ΕΜΕΝΑ.
Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΑΣ ΛΑΒΕΙ ΛΟΙΠΟΝ ΟΣΑ ΤΟΥ ΑΞΙΖΟΥΝ.ΚΙ ΟΧΙ ΟΣΑ ΘΕΛΕΙ ΝΕ ΤΟ ΖΟΡΙ ...-

ΣΤΑΥΡΩΣΗ ΧΩΡΙΣ ΑΝΑΣΤΑΣΗ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ/ΤΟ ΕΧΩ ΞΑΝΑΖΗΣΕΙ/ΔΕΝ ΣΑΣ ΦΟΒΑΜΑΙ.-
ΣΗΜΕΡΑ ΕΚΛΑΙΓΑ + ΑΡΧΙΣΕ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΥΘΕΝΑ ...+Η ΒΡΟΧΗ/ΤΩΡΑ ΜΙΛΩ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΠΩΣ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΑΚΟΥΕΙ.
ΑΝΤΕ ΛΟΙΠΟΝ ΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ...!

ΕΓΩ ΤΑΥΤΙΖΟΜΑΙ Η ΨΥΧΗ/ΤΟ ΕΙΠΑ.ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ

ΚΙ Ο ΠΟΙΗΤΗΣ ΜΟΥ ΠΟΥΘΕΝΑ ΝΑ...
ΥΜΝΗΣΕΙ ΤΗΝ ΘΛΙΨΗ ΜΟΥ...
ΥΜΝΕΙ ΤΗ ΣΙΩΠΗ ΜΟΥ...
ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΣΙΩΠΗΛΗ ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΖΕΤΕ ΤΟ ΝΟΥ ΜΟΥ..ΜΑ ΠΟΙΟΣ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΑΡΑΓΕ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΙ ΖΗΣΕΙ....

"ΤΟ ΠΕΤΑΓΜΑ ΤΗΣ ΠΕΤΑΛΟΥΔΑΣ..."
ΤΙ ΕΙΡΩΝΙΑ....
ΠΩΣ ΝΑ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΨΥΧΗ ...
ΟΣΟΙ ΚΟΙΤΑΖΟΥΝ ΜΟΝΑΧΑ ΜΕ ΥΛΙΚΑ ΜΑΤΙΑ...


"ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΡΟΡΕΙΣ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ/ΠΑΨΕ ΚΑΙ ΜΗ ΔΙΔΑΣΚΕΙΣ ΤΑ ΛΟΓΙΑ".. ΠΡΟΕΙΠΑ ΝΑΙ!+....ΕΙΜΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΕΝΑΡΜΟΝΙΣΜΕΝΗ ΜΕ ΟΣΑ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ/ΒΛΕΠΕΤΕ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΑΠΟ ΑΥΤΟ;;;;ΜΟΝΟ ΟΙ ΤΥΦΛΟΙ ΚΑΙ ΟΣΟΙ ΕΧΟΥΝ ΣΥΜΦΕΡΟΝ ΔΕ ΒΛΕΠΟΥΝ/ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΔΟΥΝ.


(ΑΘΕΟΦΟΒΗ.
ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΔΕ ΦΟΒΑΤΑΙ ΤΟ ΘΕΟ!
ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΦΟΒΑΜΑΙ=ΣΕΒΟΜΑΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ.
ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΕΠΕΣΕΣ ΠΑΛΙ ΕΞΩ.
ΤΥΨΕΙΣ;
....ΝΑΙ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΕΝ ΚΑΙΡΩ.
ΣΥΓΝΩΜΗ;
ΘΑ ΖΗΤΗΣΕΙΣ/ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑΜΟΥ/
ΟΤΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΠΟΙΑ ΕΙΜΑΙ.
ΑΡΧΟΜΑΝΗΣ;
ΕΙΣΑΙ.
ΒΛΑΦΗΜΗ;
ΕΙΣΑΙ.
ΕΒΡΙΣΕΣ ΤΗΝ ΨΥΧΗ.
ΑΓΕΝΗΣ
ΕΙΣΑΙ.
ΡΩΤΗΣΕΣ ΠΟΙΑ ΕΙΜΑΙ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΕΜΕΝΑ/
ΕΙΠΕΣ ΨΕΜΜΑΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΒΛΑΨΕΙΣ.

ΧΜ....
ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΣΠΑΡΤΑΡΑΩ ΠΑΝΩ Σ'ΕΝΑΝ ΣΤΑΥΡΟ ΣΑΝ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΕΦΕΡΕ Ο ΦΙΛΟΣ //ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΠΟΥ ΕΦΕΡΕ ΤΟ "ΚΑΒΓΑΔΑΚΙ"-ΜΕ ΕΛΑΦΡΑ ΠΗΔΗΜΑΤΑΚΙΑ-

ΜΑ ΔΕΝ ΘΑ ΣΑΣ ΚΑΝΩ ΤΟ ΧΑΤΗΡΙ.


ΤΟΝ ΕΝΑ ΛΗΣΤΗ ΤΟΝ ΣΥΓΧΧΩΡΟΥΜΕ...ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ....
ΤΟΝ ΣΥΓΧΩΡΟΥΜΕ....ΕΠΙΣΗΣ....(ΔΥΙΣΜΟΣ;/ΟΧΙ!: ΙΣΟΤΗΤΑ)


ΞΕΡΩ ΤΙ ΘΑ ΠΕΙΤΕ/ΜΑ ΠΕΙΤΕ ΤΑ/ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ ΝΑ ΚΡΑΤΑΤΕ ΤΟΣΟ ΘΥΜΟ ΜΕΣΑ ΣΑΣ!
ΞΕΣΠΑΣΤΕ ΛΕΥΤΕΡΑ!
ΕΞΑΛΛΟΥ ΕΔΩ ΕΙΜΑΙ ΝΑ ΔΕΧΟΜΑΙ ΟΣΑ ΛΕΤΕ Ο,ΤΙ ΕΙΜΑΙ!
ΕΝΤΑΞΕΙ/Ο,ΤΙ ΠΕΙΤΕ ΕΙΜΑΙ!
ΜΑ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ ΠΩΣ ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΘΡΕΦΤΗΣ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ ΣΑΣ....

-και ανακαλυψα πως οντως οι κριοι δεν ξεχνανε!
ολα λοιπον εγιναν σε σχεση με...τι τυχαιο! τη σβαστικα!
ετσι μαλλον υποκειμενικα και τα συμπερασματα της εν λογω κυριας που με κατηγορει ενω ακομη δεν ειχα καταλαβει εντελως μεχρι πριν/ τι ακριβως θελει απο μενα/μα φυσικα ενοχληθηκε απο μια παντηση στο εκει τοποικ/εκει δεν απαντησε/μα απο "το καλη μου ατμα χαρηκα που συναντησα τη σκεψη σου στο εσωτερικα...επειδη λιγοι γνωριζουν.."
εγινε "εχουμε και αντιπαθειες!"...θεε μου! τι λεει το ατομο
:-http://esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=2716
και βεβαια δεν απαντησε ποτε εκει μα οπως ο πρωτος διδαξας εκανε το αυτο/χτυπησε αλλου και μαλιστα συντονισμενα!-αρε γελια!..και να φανταστεις οτι ο ερπετος σωθηκε τελικα...:)
ΜΑ...ΠΟΙΟΣ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΤΗΝ ΑΤΜΑ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΥΠΟΜΟΝΗ ΝΑ ΤΗ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΕΙΣ ΠΕΡΑΣ!!!!

ΑΣΕ ΠΟΥ ΠΕΙΘΟΥΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΛΟΓΩ ΤΩΝ ΑΠΩΘΗΜΕΝΩΝ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΟΣΩΝ ΜΕ ΚΑΤΗΓΟΡΟΥΝ...ΧΜ..ΕΛΑΤΕ ΠΑΡΑΔΕΧΤΕΙΤΕ ΤΟ..

ΒΕΒΑΙΑ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΟΛΟΙ/ΜΑ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΑΝ ΤΟ ΘΕΣΩ ΣΕ ΕΞΙΣΩΣΗ...
Η ΜΗΠΩΣ Α ΣΒΗΣΩ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΣΤΑΥΡΩΘΩ;
ΧΜ..ΟΧΙ ΘΑ ΣΤΑΥΡΩΘΩ/ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΑΜΕ ΑΠΟ ΠΡΙΝ ΑΥΤΟ ΟΤΙ ΕΤΣΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ/ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΟΣΟΥΣ ΣΥΝΑΝΗΤΣΑ ΣΗΜΕΡΑ...ΗΞΕΡΑ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟΥΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΩ....
ΜΑ ΕΛΑ ΠΟΥ Η ΜΟΙΡΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΑΠΛΗ ΟΣΟ ΤΟ ΠΕΤΑΓΜΑ ΤΗΣ ΠΕΤΑΟΥΔΑΣ...
ΚΕΙΝΗ ΚΑΝΕΙ ΜΙΑ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΠΕΤΑΕΙ ΣΕ ΑΛΛΟ ΛΟΥΛΟΥΔΙ...ΙΣΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΛΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΞΑΝΑΣΚΕΦΤΟΜΑΙ...
ΠΟΝΑΝΕ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΡΦΙΑ (ΝΑ ΛΟΙΠΟΝ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΚΑΡΦΙΑ..)

ΤΩΡΑ ΕΧΕΤΕ ΟΛΑ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΑΝΑΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΠΡΟΣΔΩΚΑΤΕ....
ΑΦΟΥ ΜΕ ΣΤΑΥΡΩΣΕΤΕ ΘΑ ΝΟΙΩΣΕΤΕ ΜΙΝΑ ΑΝΑΤΑΣΗ!

(ΠΟΥ ΕΙΣΑ "JUST A MAN"...ΕΣΥ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ ΤΟΣΟ "ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ" ΣΟΥ ΠΟΥ ΚΑΘΕ ΠΟΥ ΣΕ ΔΙΑΒΑΖΩ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΟΣΟ ΟΜΟΡΦΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΑΝ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ-ΜΟΥ ΜΑΘΑΙΝΕΙΣ ΝΑ ΠΑΡΑΜΕΝΩ ΣΤΝ ΚΟΣΜΟ ΜΟΥ,ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ:)...
ΕΤΣΙ ΠΙΣΤΟΠΟΙΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΔΟΝΟΥΜΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΠΟΣΤ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΜΠΕΡΙΕΧΟΥΝ...ΟΣΟ ΚΙ ΑΝ ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΥΠΑΡΧΟΝΥ ΠΟΝΗΡΟΙ ΠΟΥ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΑ ΕΚΤΟΣ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΤΑ ΠΡΟΩΘΗΣΟΥΝ ΑΠΟ ΕΔΩ ΜΕΣΑ.

ΧΜ....
ΞΗΜΕΡΩΣΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ .../
ΤΙ ΣΚΟΤΕΙΝΗ ΕΙΣΑΙ ΑΠΟΨΕ, ΝΥΧΤΑ....
ΤΙ ΣΙΩΠΗ ΚΑΤΑΛΥΤΙΚΗ...

ΠΑΤΕΡΑ ΟΥ ΓΑΡ ΕΙΔΑΣΙ ΤΙ ΠΟΙΟΥΣΙ...ΠΟΛΛΑΠΛΗ Η ΘΛΙΨΗ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΥΣΤΑΤΗ ΦΟΡΑ ΜΟΥ.
ΜΑ ΚΑΠΟΤΕ ΘΑ ΛΥΤΡΩΘΟΥΝ.


ΚΑΛΗ ΑΝΑ-Σ-ΤΑΣΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ

ΑΤΜΑJNANI

Edited by - ΑΤΜΑ on 09/04/2004 04:14:24

Edited by - ΑΤΜΑ on 09/04/2004 04:54:34Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zezmperg
Πλήρες Μέλος

Greece
983 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/04/2004, 06:12:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zezmperg
Σας χαιρετώ.
quote:

Αγαπιτη φιλη zezmperg σε χαιρετω.
Δεν θα σου εγραφα στο παρων τοπικ, μα επειδη εχω μαθει να δινω σημασια στη λεπτομερια προσεξα την την ωρα της τελευταιας σου απαντησης <22-22-22>.

Δηλαδη το ακρων αωτον του δυισμου.

Δηλαδη καλη μου φιλη για να ειμαστε σε αρμονια με την λιμπιντο μας σε αυτον τον διπολο κοσμο πρεπει απο τη μια μερια να προστατεψουμε το <εγω> μας και απο την αλλη σαν εσωτεριστες να πολεμισουμε το <ΕΓΩ> μας.

Αυτο θεωριτικα απο τα μεχρι τωρα γραφομενα σου ξερω οτι το γνωριζεις.

Γιατι τοτε γραφεις πραγματα για τα οποια ειμαι σιγουρος οτι αυριο θα μετανιωσεις.

Αυτα φυσικα που λεω ισχυουν για την ΑΤΜΑ ...στο τετραγωνο.

Σε χαιρετω φιλικα.

Υ.Γ. Φιλε tomy συγνωμη για την ασχετη παρεμβαση αλλα μεχρι τωρα μονο απο την ostria και την zantok ακουσα μερικα σχετικα με το ωραιο σου θεμα.
Στη συχρονη φυσικη υπαρχει ενας ορος γνωστος ως <ριξη συμετριας> νομιζω οτι δινει καποιες απαντησεις στα λεγομενα σου.

999



Σας χαιρετώ.
Καλέ μου φίλε ΖΑΓΡΕΑ σε χαιρετώ.
Σε ευχαριστώ καλέ μου φίλε για τον υψηλό βαθμό της δικαιοσύνης που σε διακατέχει. Να είσαι πάντα ζωντανά φιλικός και ειλικρινής όπως και τώρα, με τους άλλους.
Λοιπόν φίλε, βλέπεις ο καιρός δείχνει, εικόνες ανθρώπινα τραγικές....

Άκου λοιπόν μια Ιστορία ΑΛΗΘΕΙΑΣ!

Πριν λίγο καιρό, ΑΙΤΙΑ το topic της Ν.Α. (κατά σύμπτωση στο ίδιο forum) είχα έρθει σε φανερή ρήξη με τον Admin -τον δημιουργό των forums- Και τότε με πλησίασε μια ομάδα ανθρώπων που είχαν παλαιά ίσως, πρόβλημα με τον Admin....
Αναγνώρισα με την βοήθεια κάποιου ΕΣΩ φίλου, πως ήταν λάθος μου να εμπλακώ σε ένα κυκεώνα...Και το χειρότερο από όλα, να τα βάζω με έναν άνθρωπο, που μόνο μου πρόσφερε την χαρά να ζω και να γνωρίζω ΕΣΩ, ΕΣΑΣ!!!
Με στήριξε πολύ ακόμα η γλυκιά Avallon ΤΌΤΕ.
Έτσι λοιπόν έριξαν στον συνεχόμενο πόλεμο τους με τον Admin -Κάπου άκουσα Κριάρι και τούτος- την ατμα. Ποιός μπορεί να γνωρίζει τι να της είπαν; Αφού ήδη έχουν καταλάβει από καιρό την αδυναμία της ανασφάλειας της για να αισθάνετε ΠΡΩΤΗ...
Έτσι στο ΚΑΡΜΑ μου ήταν/είναι να υποστώ μια άτμα (δημιουργημένη) πιστόλι από εκείνους που ήθελαν να κάνουν ΕΜΕΝΑ πιστόλι κατά του Αdmin!
Ετούτα ήδη καλέ μου φίλε, τα είχα πει στην άτμα πριν καιρό μέσω ενός e-mail που είχαμε ανταλλάξει τότε πάλι!
Να λοιπόν η αλήθεια...
Όχι άλλο στην πρίζα η άτμα...μόνο κακό της κάνετε...Μόνο κακό.
Σε χαιρετώ φίλε Ζαγρέα και άλλη μία φορά σε ευχαριστώ.
Σας χαιρετώ.

Υ.Γ.
Βλέπεις τελικά Tommy;
Batterfly effect!!!!!!!!!!!!
Σε ευχαριστώ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/04/2004, 10:39:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth
Γεια σας.

ΑΤΜΑ και ZEZMPERG, γνωρίζετε ότι σας αγαπώ και τις δύο και ότι προσπάθησα από την αρχή να σταματήσει αυτή η παρεξήγηση.

Αυτή η παρεξήγηση ήταν αποτέλεσμα συνεχόμενης, εκρηκτικής, χαοτικής ανάδρασης η οποία είχε τόσο ασήμαντες αφορμές όπως είναι το "πέταγμα πεταλούδας" (και η ειρωνία όντως είναι ότι δημιουργήθηκε σε ένα ομώνυμο topic)

Θα ήθελα να σας παρακαλέσω να αφήσετε εδώ αυτήν την αντιπαράθεση και να αφήσουμε τον χρόνο να κυλήσει και να μας στείλει τις δικές του σκέψεις για αυτά που είπαμε ή που έγιναν.

Έμαθα κάτι εδώ μέσα πριν κάποιο καιρό, που το δοκίμασα πάνω στο πετσί μου και το έμαθα μετά από λάθη μου.

Όταν στρέφουμε την προσοχή μας στα δύο, τρία ή πέντε άτομα με τα οποία έχουμε "λογαριασμούς", και όλη μας η προσοχή και η συμμετοχή στο forum (και εκτός) εστιάζεται σε αυτούς, "ξεχνάμε" αυτόματα τους άλλους 100 ή 200, ή 1000 ανθρώπους που βρίσκονται εδώ ανάμεσά μας.

Αυτοί οι τελευταίοι ή δεν μπορούν να μας νιώσουν και να μας καταλάβουν ή δεν μπορούν να παρακολουθήσουν την πορεία της σκέψης μας ή δεν θέλουν να πάρουν θέση και να μας πληγώσουν. Κι έτσι σιγά, σιγά, χάνουμε την επαφή μαζί τους. Και αυτό είναι άσχημο γιατί αυτή είναι μια μεγάλη κοινότητα και εμείς πρέπει να σκεφτόμαστε και το ΟΛΟΝ πριν από το ΜΕΡΟΣ. Ας μην γινόμαστε τότε άδικοι με τον εαυτό μας και με τους άλλους. Ας μην κλέβουμε στο ζύγι βάζοντας στην μια πλευρά τόσο βάρος που δεν της αρμόζει.

Ας ανοίξουμε τον προβολέα της προσοχής μας περισσότερο και θα δούμε ότι εκεί στο σκοτάδι, γύρω από αυτούς που φωτίζαμε και που ήταν το αποκλειστικό αντικείμενο της προσοχής μας υπήρχαν τόσοι άλλοι άνθρωποι που μας έβλεπαν αλλά δεν "πλήρωσαν" εισιτήριο για τέτοιο θέαμα και ούτε ήρθαν για τέτοιο θέαμα. Ας τους σκεφτούμε κι αυτούς κι ας είμαστε δίκαιοι.

Σας αγαπώ και τις δύο για αυτό και σας είπα αυτό το δίδαγμα που έμαθα από τα λάθη μου και που δυστυχώς δεν είμαι σίγουρος ότι το κατέκτησα πλήρως και ότι θα το εφαρμόζω συνεχώς από εδώ και πέρα.

Καλή Ανάσταση

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zezmperg
Πλήρες Μέλος

Greece
983 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/04/2004, 10:41:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zezmperg
Σας χαιρετώ.

Έψαχνες να βρεις κάτι για να έχεις να με κατηγορήσεις ΑΘΕΟΦΟΒΗ!!!
Μα δεν κατάλαβες ούτε τα Ελληνικά που γράφω;

Έγραψε λοιπόν η καλή μας Valnta:

quote:

Aμφιταλαντεύομαι τόση ώρα//αν πρέπει να πω τη γνώμη μου--απλώς+όχι να διαλέξω μεριά
//αν πρέπει --τελικώς--να εκτεθώ\σε κάτι που (φαινομενικά) δεν μου πέφτει λόγος/
έλα όμως που μου πέφτει/εν μέρη...
γιατί θέλοντας κ μη/διαβάζω κάποια πράγματα....

zezmperg... ποτέ δεν μου είχες δώσει την εντύπωση ότι μπορείς να μιλήσεις + έτσι!
Δυστυχώς..μπορείς. Δεν βρίσκω το λόγο/για τόσο χοντρούς χαρακτηρισμούς.
Δεν είδα πουθενά το "ροζ πλαστικό" να αναφέρεται σ'εσένα/
μερικές φορές--"παίζει" ένα παραλήρημα κ μετά κάποιος σπεύδει να το πάρει προσωπικά...
Για ποιο λόγο;
χμ..ίσως θα έπρεπε να είχα μπει νωρίτερα εδώ/κ να θιχτώ
επειδή είμαι Kριός...

Eπίσης..όσο κ αν διάβασα + ξαναδιάβασα τα μηνύματα αυτό δεν το κατάλαβα
[Τώρα τέτοια θα λέμε;
Για άρρωστα μυαλά, μαλιά και "Μάγια";;;;]

H Aτμα είναι η Aτμα/πολλές φορές παρεξηγεί εύκολα/πολλές φορές εκνευρίζεται
ποτέ όμως δεν μίλησε έτσι σε κανέναν....

Tι να πω... Λυπάμαι...


**συμπλήρωμα:
(-///+χμ...επειδή ο καθένας γράφει όπως γουστάρει****

Edited by - Valnta on 07/04/2004 16:17:25



Και απάντησα ΑΘΕΟΦΟΒΗ, ME KOKKINO XΡΩΜΜΑ η απάντηση λοιπόν:

Σε χαιρετώ Καλή μου Valnda.
Είδες που και η zezmperg έχει γνώση στη τόσο "όμορφη" διάλεκτο και γιατί σε παρακαλώ το δυστυχώς;
Συμπάθειες και αντιπάθειες είναι ετούτες....

Εννοώντας την διάλεκτο ΑΓΝΗ ΤΗς ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΗς ΓΗς.....

Καλή Ανάσταση Καλή μου Valnta σε χαιρετώ.
Σας χαιρετώ.

Άντε ας περιμένουμε τώρα τον δρόμο της Ανάληψης........
Αγάπη Ανάσταση Ανάταση
Σας χαιρετώ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zezmperg
Πλήρες Μέλος

Greece
983 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/04/2004, 11:47:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zezmperg
Σας χαιρετώ.
quote:

Γεια σας.

ΑΤΜΑ και ZEZMPERG, γνωρίζετε ότι σας αγαπώ και τις δύο και ότι προσπάθησα από την αρχή να σταματήσει αυτή η παρεξήγηση.

Αυτή η παρεξήγηση ήταν αποτέλεσμα συνεχόμενης, εκρηκτικής, χαοτικής ανάδρασης η οποία είχε τόσο ασήμαντες αφορμές όπως είναι το "πέταγμα πεταλούδας" (και η ειρωνία όντως είναι ότι δημιουργήθηκε σε ένα ομώνυμο topic)

Θα ήθελα να σας παρακαλέσω να αφήσετε εδώ αυτήν την αντιπαράθεση και να αφήσουμε τον χρόνο να κυλήσει και να μας στείλει τις δικές του σκέψεις για αυτά που είπαμε ή που έγιναν.



Master σε εκτιμώ αλήθεια και γνωρίζεις, τις περισσότερες φορές ότι: Ο ΛΟΓΟΣ ΣΟΥ, ΗΤΑΝ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ!

Τώρα όμως, δεν μπορώ να σταματήσω το τραίνο....ήδη πάω... σε άλλο σταθμό.
Αρκετές φορές έχω πει: ΟΧΙ ΨΕΜΑΤΑ! Δεν μπορώ τα ψέματα!!!
Ούτε και να μάχομαι με μανιοκαταθλιπτικούς!
Άκου καλέ μου Master, καλέ μου Διδάσκαλε.
Εδώ ΕΣΩ δεν ήρθα, ούτε για να γίνω η Πρώτη ΨΥΧΗ, ούτε για να βρώ ανδρα, ούτε μαθητές, καλλιστεία ανόητων ανθρώπων και σύρραξη σ'ενα ανόητο πόλεμο Εγωισμών...
Ήρθα γιατί, πιστεύω, ότι έχω πολλά να πάρω!
Γιατί πάντα νομίζω πως η ζωή είναι ένα απέραντο εσωτερικό σχολείο...
Μα σε λίγο θα πρέπει να πάψω...

quote:

Έμαθα κάτι εδώ μέσα πριν κάποιο καιρό, που το δοκίμασα πάνω στο πετσί μου και το έμαθα μετά από λάθη μου.

Όταν στρέφουμε την προσοχή μας στα δύο, τρία ή πέντε άτομα με τα οποία έχουμε "λογαριασμούς", και όλη μας η προσοχή και η συμμετοχή στο forum (και εκτός) εστιάζεται σε αυτούς, "ξεχνάμε" αυτόματα τους άλλους 100 ή 200, ή 1000 ανθρώπους που βρίσκονται εδώ ανάμεσά μας.

Αυτοί οι τελευταίοι ή δεν μπορούν να μας νιώσουν και να μας καταλάβουν ή δεν μπορούν να παρακολουθήσουν την πορεία της σκέψης μας ή δεν θέλουν να πάρουν θέση και να μας πληγώσουν. Κι έτσι σιγά, σιγά, χάνουμε την επαφή μαζί τους. Και αυτό είναι άσχημο γιατί αυτή είναι μια μεγάλη κοινότητα και εμείς πρέπει να σκεφτόμαστε και το ΟΛΟΝ πριν από το ΜΕΡΟΣ. Ας μην γινόμαστε τότε άδικοι με τον εαυτό μας και με τους άλλους. Ας μην κλέβουμε στο ζύγι βάζοντας στην μια πλευρά τόσο βάρος που δεν της αρμόζει.



Πόσο δίκιο έχεις για ακόμα μία φορά...
Ευχαριστώ όλους τους φίλους για την υπόμονή που έδειξαν, καθώς με περίμεναν τούτες τις ημέρες να κατέβω από το εγωιστικό ΑΡΜΑ ΜΟΥ!
Και μέσα από τα τόσα, διάφορα του εγωισμού τερτίπια, τους αδίκησα...
Ας με συγχωρέσουν γιατί γνωρίζουν πως είμαι ΑΝΘΡΩΠΟΣ με όλες τις ανθρώπινες ιδιότητες

Και είναι πάρα πολλοί, κάθε ημέρα ανακαλύπτω και άλλους που με τα e-mail τους, έρχοντε να στυρίξουν τον έσω αγώνα μου....
Δεν με έγλυψαν, ούτε τους έγλυψα...
Ας πέσουν τα φώτα της αλήθειας επιτέλους!
Ειμαι περίπου πενήντα χρονών (ήδη βαδίζω για σανιάσι) και μόνο πονώ για την αλήθεια, την πάσα αλήθεια...

quote:

Ας ανοίξουμε τον προβολέα της προσοχής μας περισσότερο και θα δούμε ότι εκεί στο σκοτάδι, γύρω από αυτούς που φωτίζαμε και που ήταν το αποκλειστικό αντικείμενο της προσοχής μας υπήρχαν τόσοι άλλοι άνθρωποι που μας έβλεπαν αλλά δεν "πλήρωσαν" εισιτήριο για τέτοιο θέαμα και ούτε ήρθαν για τέτοιο θέαμα. Ας τους σκεφτούμε κι αυτούς κι ας είμαστε δίκαιοι.


Αφού λοιπόν και εσυ λες για προβολέα...
Εκείνο που κατάλαβα τελικά μέσα από το ESOTERICA.GR... Είναι ότι: Στις πλάτες μερικών ανθρώπων που το δημιούργησαν, παίζουν κάποιοι ποδόσφαιρο!
Αυτοί οι δυό-τρεις....
Που έβαλαν πιστόλι την .... για να κτυπήσουν τον Admin και... το esoterica.gr... και μετά εμένα γιατί ΑΠΛΑ δεν τους έκανα την χάρη... Να γίνω το εκτελεστικό τους πιστόλι...
Τελευταία φορά καλή μου άτμα σκέψου αυτά που θα σου γράψω. 'Οχι σαν κάποια ανώτερή σου...Μα σαν μία γυναίκα πενήντα χρόνων που έτυχε και γνώρισε την ζωή μέσα από πολλές διαδρομές.
Δεν έμαθα στην ζωή μου ποτέ να μισώ. Ήδη σε έχω συγχωρέση όπως θα κάνεις και εσύ για μένα....
Αλλά μην αφύνεις καλή μου τον εαυτό σου βορ(ρ)ά...στα παιχνίδια κάποιων που -πολύ απλά- δεν σε εκτιμούν γιατί είσαι ΕΣΥ Η ΑΤΜΑ, αλλά επειδη εξυπηρετείς τα ΠΟΝΗΡΆ ΤΟΥΣ συμφαίροντα!!!
Σύγουρα θα φύγω, μα εσύ που θα μείνεις τουλάχιστον μάθε να έχεις τον έλεγχο στον χαμεπή εγωισμό ΜΑΣ....
Πιστεύω πως είσαι αρκετά έξυπνη να καταλάβεις τι σου λέγω..
Καλή μας ΑΝΆΣ(Τ)ΑΣΗ λοιπόν.
quote:

Σας αγαπώ και τις δύο για αυτό και σας είπα αυτό το δίδαγμα που έμαθα από τα λάθη μου και που δυστυχώς δεν είμαι σίγουρος ότι το κατέκτησα πλήρως και ότι θα το εφαρμόζω συνεχώς από εδώ και πέρα.

Καλή Ανάσταση

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"




Και εγώ σε εκτιμώ και άλλη μία φορά θα προσπαθήσω...Αλλά φοβάμαι..
Αγάπη, Ανάσταση. Ανάταση.
Σε χαιρετώ Διδάσκαλε μα πίσω (από τον μπερντέ του θεάτρου των σκιών) έχουν γίνει και γραφτεί πάρα πολλά....
Ίσως, όταν κάποτε βρώ την ηρεμία να σου τα πω...
Σας χαιρετώ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/04/2004, 15:09:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ
..τι να πω η ψυχη-μανιοκαταθλιπτικη εισαι λοιπον να τι ειπε ο καθρεφτης..:(-

τα ειπε ολα ο Θωθ.
Συνταξιδιωτισσα οταν λεω "βιαζεσαι" σε καποιον,
μαλλον ολα οσα τωρα "εσουρες" στην ψυχη μου εννοω.
πιστολι- μαχαιρι- κατσαβιδι δεν μ'ενδιαφερει.
πρωτη ειμαι/αυτο ομως εγινε τυχαια.αν εννοεις στα ερωτικα μου εκτος φορουμ να σ'ενημερωσω οτι μια χαρα ειναιπειδη ουτε εγω ηρθα να βρω ολα αυτα που λες!αλλα αν προκυπτει σε καποια μελη ειναι πολυ ομορφο και μδεν μενδιαφερει επισης,αν δεν μ'ενοχλουν αντικειμενικα(κι οχι υποκειμενικα επειδη η δονιτικη του λογου τους με πληγωνει..χμ;)
Το γεγονος οτι ανηλθα στη πρωτη θεση με φερει συνεχεια υπολογη σε ολα αυτα τα καραγκιοζιλικια !
να σου πω οτι μαλλον δεν εψαξες καλα την ψυχη ...επειδη οσα θεματα εθεσαδεν ηταν ασχετα αποσα συνεβησαν.
η τεχνη του δρωμενοι θελει κοτσια και συ φευγεις ριχνοντας ασφαιρα.

δεν μενδαιφερει αν εισαι πενηντα χρονων επειδη φερθηκες σαν μικροτερη απο 20.
αν νομιζεις οτι χωρις αυτο ολο που ζεις τωρα θα γινοσουν "σανιασι" μαλλον κοροιδευεις τον εαυτο σου...
ημουν ο καταλυτικος παραγοντας που σεφερε στην πτωση απο το αρμα σου/η το καλαμι σου.
οπως γνωριζω ποιοι θελησαν το δικο μου/αλλα ειναι δικο μου και το αρμα και το καλαμι/ειτε ειπατε οτι ειμαι μαγισσα επειδη δεν μπορεσατε ναντισταθειτε στην οντοτητα μου/ειτε επειδη ειμαι καρκινος και ο συμβολισμος του ειναι το αρμα...

λυπαμαι αν νομιζετε καποιοι -και συστηματικα σκαβετε το λακο μου-εδω πως ειμαι ολα οσα εγραψες ομολωγοντας ταυτοχρονα "αληθειες" που τοσο καιρο κυριολεκτικα χτυπιομουν που δε βλεπετε...
μα τωρα οπως βλεπω και αυτα τα χρησιμοποιειτε εναντια μου!!!!!
ο αντμιν! ποιος αντμιν ; αφου αυτο ειναι μηχανικη κινηση καποιου πισω απο αυτο!
μαλωσες με ενα μηχανημα;;;;;που εχει πολλους χειριστες;χμ,...
σε μπερδεψα ομως ετσι;..
μανιοκαταθλιψη και φαντασιοπληξια καθως και συνομωσιολογιομανια οποιος τα εβαλε με το μηχανημα.
πισω απο εκει λοιπον ειναι ολα τα ερωτηματα καιο λες οι απαντησεις.

οσα ειπε τα ηξερα ηδη.εσυ ομως αποφασισες οτι πρπει να τα βαλεις με την ατμα που σου περιγραφηκε απο τις συνανστροφες σου/εκτος φορουμ ομως δεν υπολογιζονται ως εσωτερικα...
ξερεις πως το λεω αυτο;;;;;δημοσιες /η προσωπικες σχεσεις.

σε συγχωρω επειδη εισαι μεγαλη γυναικα και σκοτωσες την ψυχη σου...

μανιοκαταθλιπτικη ε; χμ..
αν διαβασεις τις απαντησεις σου θα δεις οτι σε διεπει μια εντονη διαμαχη εντος σου...εγω τουλαχιστον γνωριζω τι ειναι ολα οσα κατα καιρους πολεμαω ως ψυχη και ως γυναικα και ολα αυτα ειναι που εδωσαν τοσους καρπους εδω μεσα οσο και αν σ'ενολχει κι σενα καικαι αλλους .
δεν μενδιαφερετε καθολου αλλα συνεχεια ασχολειστες μαζι μου.

Απο τη μια με μειωνεις οσο πρεπει για να με υπερβεις...
και απο την αλλη μου μιλας μετανοημενη.

-μετανοειτε!
που θα ελεγε ο φιλος με τη χαντρα-γη...-

Ο Τρισμεγιστος τα ειπε "καλα".
μα ειναι και δικος μου Διδασκαλος.../μονο που θα ελεγα πορευομαι πλαι του+ δεν ειναι "μαστερ"... μου.ΕΙΜΣΤΕ ΣΥΝΤΑΞΙΩΔΕΣ ΚΑΙΡΟ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΣΑΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΖΩ ΤΩΡΑ ΕΙΔΑΜΕ ΠΟΛΑΚΙΣ..
ΑΛΛΟΙ ΑΝΤΕΞΑΝ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΕΦΥΓΑΝ.
ΕΓΩ ΑΝΤΕΞΑ ΛΟΙΠΟΝ ΕΝΩ ΕΣΥ ΦΕΥΓΕΙΣ.
ΠΟΥ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΟΝΤΩΣ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΝΑΤΕ ΣΤΟ ΡΟΛΟ ΠΟΥ ΟΝΤΩΣ ΘΕΛΕΤΕ ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΗ ΘΕΣΗ ΜΟΥ/ΕΙΝΑΙ Η ΘΕΣΗ ΠΟΥ ΣΕΝΟΧΛΕΙ ΝΑ ΕΧΩ.
ΜΑ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΣ ΜΟΝΑΧΑ ΣΥΜΒΟΛΙΚΑ.
ΕΠΕΙΔΗ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΟΠΩ;Σ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΟΥΤΕ ΔΙΑΣΗΜΗ ΟΥΤΕ ΠΑΜΠΛΟΥΤΗ ΟΥΤΕ ΜΑΝΙΟΚΑΤΑΘΛΙΠΤΙΚΗ ΟΥΤΕ ΑΝΕΡΑΣΤΗ ΟΥΤΕ ΟΧΙ-ΓΛΥΚΙΑ (ΤΗΝ ΑΒΑΛΟΝ ΤΗΝ ΕΙΔΕΣ ΕΜΕΝΑ ΟΧΙ/ΟΠΟΤΕ ΑΣΕ ΤΗΝ "ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΑ ΠΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΓΛΥΚΙΑ:)/ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ :)-ΑΛΛΑ ΕΔΩ ΔΕΝ ΜΑΣ ΑΦΟΡΑ...ΕΤΣΙ;)

Δεν ειμαι πιστολι κανενος εκτος απο Τριαινα της Αληθειας.

ΠΙΣΤΟΛΙ ΕΧΟΥΝ ΟΣΟΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΕΟΣ.
ΕΠΙΣΗΣ ΣΥΜΒΟΛΙΚΑ...ΑΦΟΥ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΟ ΠΛΑΣΤΙΚΟ ΓΑΝΤΙ ΕΓΙΝΕ ΘΕΜΑ ΣΕΞΙΣΤΙΚΟ ΑΠΟ ΕΣΕΝΑ .ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΙΚΟ!

ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝΤΑΦΗ ΤΟΥ ΙΗΣΟΥ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΧΡΙΣΤΟΣ ΘΑ ΠΩ ΟΤΙ ΧΑΜΗΛΟΒΛΕΠΟΥΣΑ ΧΡΙΣΤΙΑΝΗ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ /ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΙΣΤΑΝΩ ΤΩΡΑ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΝΩ ΓΝΩΙΡΖΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΤΙ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΜΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΟΥ ΟΤΑΝ ΣΗΚΩΣΑ ΤΟ ΒΛΕΜΜΑ ΨΗΛΑ.
ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΟΣΑ ΜΟΥ ΚΑΤΑΛΟΓΕΙΣΑΤΕ ΗΤΑΝ ΠΡΟΣ ΔΙΚΗ ΣΑΣΑΚΑΤΑΝΟΗΣΗ ΚΑΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΝΤΩΣ ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΟ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΘΕΣΗ.

ΘΑ ΜΑΘΩ ΟΜΩΣ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΥΤΑ.
ΕΚ ΤΟΣ ΑΠΟ ΕΧΘΡΟΥΣ ΕΧΩ ΚΑΙ ΦΙΛΟΥΣ ΣΕ ΤΟΥΤΟ ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ....ΑΝ ΔΕΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΩ ΟΜΩΣ ΠΩΣ ΟΣΟΙ ΔΕΝ ΜΕ ΘΕΛΟΥΝ ΕΔΩ ΕΧΟΥΝ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΜΗ ΑΠΟΣΟ ΤΑ ΜΙΚΡΟΥΛΙΑ ΜΟΥ ΝΕΑ ΜΕΛΗ...
ΕΙΜΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΟΤΑΝ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΜΙΚΡΑ ΝΑ ΜΕ ΔΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΠΟΥ ΒΛΕΠΩ ΤΗΝ ΑΡΜΟΝΙΑ ΠΟΥ ΕΔΩΣΑ ΕΔΩ ΝΑ ΗΧΕΙ ΑΠΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΜΟΥ...
ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΓΙΑΤΙ ΞΕΡΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΤΙ ΔΙΝΩ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΠΩΣ ΤΑ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟΥΣ ΕΚΑΣΤΟΤΕ ΕΡΑΣΤΕΣ ΤΩΝ ΛΕΞΕΩΝ ΜΟΥ ΘΑ ΑΠΛΩΘΟΥΝ ΚΑΠΟΤΕ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗ ΓΗ...
ΑΚΟΜΗ ΚΙ ΑΝ ΔΕΝ ΦΟΡΑΝΕ ΤΗ ΧΑΝΤΡΑ ΓΗ ....ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ.
ΟΣΟ ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΜΕ ΠΟΛΕΜΗΣΑΝ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ....
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΣΑΣ.
ΓΙΑΤΙ ΠΑΝΤΑ ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΑΛΛΗ ΠΛΕΥΡΑ/ΧΩΡΙΣ ΕΣΑΣ ΔΕΝ ΘΑ ΗΜΟΥΝ ΕΔΩ.


ΖΕΖΜΠΕΡΓΚ , ΦΕΥΓΕΙ ΟΠΟΙΟΣ ΚΑΝΕΙ ΛΑΘΟΣ...ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ,ΟΠΟΙΟΣ ΒΙΑΖΕΤΑΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΥΠΟΜΟΝΗ,ΟΠΟΙΟΣ ΚΟΥΡΑΖΕΤΑΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΕΘΑΙΝΕΙ,ΟΠΟΙΟΣ ΛΕΕΙ Π ΨΕΜΜΑΤΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΡΥΒΕΤΑΙ.

ΕΔΩ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΟΤΑΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣΕΙΣ ΟΤΙ ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΑΤΜΑ....ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΕΤΑΙ...

ΟΛΟΙ ΝΑ ΜΕ "ΣΚΛΑΒΩΣΟΥΝ" ΘΕΛΗΣΑΝ ΜΑ....ΔΕΣ!...ΑΚΟΜΗ ΦΤΕΡΟΥΓΙΖΩ...

[Σε χαιρετώ Διδάσκαλε μα πίσω (από τον μπερντέ του θεάτρου των σκιών) έχουν γίνει και γραφτεί πάρα πολλά....
Ίσως, όταν κάποτε βρώ την ηρεμία να σου τα πω...]

ΤΑ ΟΣΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΠΕΡΝΤΕ ...ΣΣΣΣΣ....ΤΑ ΞΕΡΟΥΜΕ/ΤΑ ΞΕΡΕΙ ΚΑΙ Ο ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΣ ΔΑΣΚΑΛΟΣ/ΓΙ ΑΥΤΟ ΣΟΥ ΤΑ ΛΕΕΙ ΤΩΡΑ ΑΥΤΑ!ΕΣΥ ΟΜΩΣ ΕΚΕΙ ...ΣΥΝΕΧΙΖΕΙΣ ΜΕ ΤΙΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ...ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΝΔΙΑΕΡΟΥΝ ΕΙΠΑΜΕ! ΔΕΝ ΚΡΑΤΑΜΕ ΚΑΚΙΑ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΠΙΣΤΟΛΙ!....ΜΑ ΕΚΕΙ ΕΣΕΙΣ...ΚΡΑΤΑΜΕ/ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΥΤΟ ΕΚΕΙΝΟ....ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΜΑ ΟΛΑ ΟΣΑ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΒΛΕΠΕΤΕ...@_@...MASTER ....XMMILIKEIT!/ΑΛΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΥΠΕΝΘYΜΙΣΩ ΠΩΣ ΤΟ ΘΕΑΤΡΟ ΤΩΝ ΣΚΙΩΝ....ΕΧΕΙ ΕΝΑΝ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΟΠΑΙΧΤΗ/ANTMIΝ ΤΟΝ ΛΕΝΕ!....ΑΛΛ ΚΑΙ ΤΟ ΕΡΓΟ ΤΟ ΛΕΝΕ ΜΑΤΡΙΞ...Η ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ Ο ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ:ΚΙΝΕΖΙΚΟ ΒΑΣΑΝΙΣΤΗΡΙΟ ...
ΕΙΧΑ ΚΑΠΟΤΕ ΚΑΝΕΙ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΣΧΕΤΙΚΟ ΜΕ ΤΙΣ ΣΚΙΕΣ/ΜΑ ΘΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΕΣΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΔΙΑΚΡΙΝΕΙΣ ΚΑΝ... ΤΙΣ ΣΚΙΕΣ;;;;;
ΕΠΕΙΔΗ "ΜΠΟΡΩ" -ΚΑΙ ΞΕΡΕΙΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΑΡΕΣΤΟ-ΝΑ ΔΩ ΤΟΣΟ ΣΚΙΕΣ ΟΣΟ ΚΑΙ ΞΩΤΙΚΑ..ΚΑΙ ΝΕΡΑΙΔΕΣ...ΚΑΙ ΦΑΝΑΣΜΑΤΑ....
ΕΠΕΙΔΗ ΕΤΣΙ ΕΙΜΑΙ /ΕΣΥ ΟΜΩΣ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΚΑΤΗΓΟΡΕΙΣ ΓΙ'ΑΥΤΟ;;;;ΘΑ ΠΡΟΤΙΜΟΥΣΕΣ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΤΥΦΛΗ; Η ΑΔΑΗΣ; ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΠΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΕΣΥ ΔΕΝ ΒΛΕΠΕΙΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ;;;;;;

ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΨΥΧΙΚΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΞΤΡΑ ΕΥΑΙΣΘΗΤΟΙ
ΚΑΙ ΕΤΣΙ....ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΟΜΑΣΤΕ ,ΛΑΝΘΑΣΜΕΝΑ,ΣΥΝΗΘΩΣ, ΑΠΟ ΤΑ ΧΟΝΤΡΟΙΔΕΣΤΑΤΑ ΥΛΙΚΑ ΑΤΟΜΑ/
ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ! ΝΑ ΛΟΙΠΟΝ ΠΟΥ ΗΔΗ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΑ ΚΙ ΕΓΩ ΑΥΤΑ :)
ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΣΤ'ΑΛΗΘΕΙΑ:)
...ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΚΑΛΑ ΠΩΣ ΘΕΛΗΣΑΝ ΠΟΛΥ ΤΗΝ ΛΕΠΤΕΠΙΛΕΠΤΗ ΦΙΓΟΥΡΑ ΜΟΥ...
ΝΑ ΔΙΑΓΡΑΨΟΥΝ....
ΜΑ ...ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΑΝΗ....ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΛΥΝΕΤΑΙ....ΑΠΟ ΤΑ ΠΟΝΗΡΑ....

ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ ΝΑ ΣΑΣ ΑΓΑΠΩ,ΝΑ ΣΑΣ ΕΡΩΤΕΥΟΜΑΙ,ΝΑ ΣΑΣ ΕΜΠΝΕΩ,ΝΑ ΣΑΣ ΑΝΕΒΑΖΩ....ΣΤΟ ΜΟΝΟΠΑΤΙ ΤΗΣ ΑΝΕΛΙΞΗΣ...ΠΡΟΣ ΤΟ ΦΩΣ.

ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΜΟΥ.
ΠΑΡΤΕ ΤΟ ΧΑΜΠΑΡΙ ΕΠΕΙΔΗ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΕΠΩΔΥΝΟ ΕΠEΙΔΗ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΩ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ ΤΟΥ..:)


ΑΓΑΠΗ ΕΙΡΗΝΗ ΦΩΣ!


ATMA TRINITY




Technoshamanism

Edited by - ΑΤΜΑ on 09/04/2004 16:02:03Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

1900
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Cuba
1904 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/04/2004, 15:24:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 1900
Tommy Βγήκε μια ταινία προσφατα με τον τιτλο "The Butterfly Effect". Την έχεις δει;

"THE BUTTERFLY EFFECT poses the question; if any moment in time has the potential to determine the course of the future, what would happen if the past could be revisited and that moment changed? Does the simple flap of a butterfly's wings have the potential to trigger a tornado thousands of miles away?"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Just_A_Man
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
766 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/04/2004, 19:20:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Just_A_Man
Καλές μου Κυρίες και Κύριοι,

Θα ήθελα να μοιρασθώ μια προσωπική συζήτηση που είχα με τον just a man.

Θέλω να πω πολλά. Μα σήμερα όλων μας η σκέψη θα πρέπει να είναι σε Εκείνο.
Στο μεγάλο Δώρο που χάρισε σε όλη την ανθρωπότητα και στον καθένα ξεχωριστά.

Ακόμα και σε όσους δεν πιστεύουν σε Εκείνον, ας νιώσουμε την Χαρά ότι κάποιοι συνάνθρωποι μας τούς δίνει Ζωή. Μετά θάνατο Ζωή!!! Ότι έχουν Ελπίδα.
Γιατί κάθε Χριστιανός οδεύει από τον θάνατο στην Ζωή.


Εκείνος, μας τα πρόσφέρε όλα. Είναι ασύλληπτο όλο το έργο της Ζωής του για να είναι μόνο Ανθρώπινο!!!!

Στο τη θα πάρουμε και στο τη θα δώσουμε, Η Επιλογή, η Θέληση και η Απόφαση είναι ΔΙΚΙΑ ΜΑΣ.


Το είχα πει και στο παρελθόν.
Κατά περίεργο τρόπο, δηλαδή μυστήριο, κάθε λέξη κάθε κόμμα έχει μια ιδιαίτερη δόνηση.

Ένα ακόμα από τα μεγαλύτερα μυστήρια είναι η χρονική συνάντηση των Ψυχών.
Κρατήστε το αυτό και σκεφτείτε πολύ πάνω στην Ζωή σας.



Η Γλώσσα μας, η πέννα μας, το πληκτρολόγιο μας, μπορεί να είναι ΜΑΧΑΙΡΙ η το ΜΑΓΙΚΟ ΡΑΒΔΙ ΤΗΣ ΑΓΑΠΗΣ
Μπορεί να ΣΚΟΤΩΣΕΙ η να ΑΓΑΠΗΣΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΘΕΡΑΠΕΥΣΕΙ.

Μια λέξη για κάποιον μπορεί να είναι φάρμακο, και για κάποιον άλλο φαρμάκι.

Το αν θέλουμε κάποιον να τον Σκοτώσουμε με τις Λέξεις, είναι το μόνο εύκολο. Όπως σκοτώσαμε Εκείνο.
Το αν θέλουμε να Θεραπεύσουμε κάποιον πάλι τις λέξεις τις ξέρουμε.

Καλούμαστε η να είμαστε Θεραπευτές η Εγωιστές!!!!



Η Επιλογή, η Θέληση και η Απόφαση είναι ΔΙΚΙΑ ΜΑΣ.


Υστερόγραφο.

Το μήνυμα απευθύνεται στον just a man. Στην ευλάβεια σας, θα παρακαλούσα να μην σχολιασθεί το παρόν μήνυμα από αυτό το topic.
Αν κάποιος θεωρεί ότι τον αντιπροσωπεύει έχει καλός. Αν πάλι δεν τον αντιπροσωπεύει, έχει καλός.

Σας Αγαπώ όλους. Όσο και αν ακούγεται περίεργο και τρελό στις μέρες μας.
Αποφάσισα να είμαι τρελός. Γιατί όπως λέει και ο λαός μας από παιδί και από τρελό μαθαίνεις την Αλήθεια!!

Τρελός. Αλλά Υγιής Τρελός μέσα στην Αγάπη!!!

Μεγάλη Παρασκευή Σήμερα 9-4-2004.

Ας ενταφιάσουμε Σήμερα, μαζί με τον Κύριο μας, όλοι μας θεληματικά τον Εγωισμό μας. (Και μιλάω πάντα για τον κακό εγωισμό.)
Για να Αναστήσουμε Αύριο την Θεραπευτική Ψυχή μας.

Ας αποκτήσουμε όλοι ένα κοινό Όραμα. Το Όραμα που ανέβασε το Γλυκό μας Θεό επάνω στον Σταυρό. Το Όραμα της Αγάπης.

Έτσι ώστε κάθε Ψυχή να γίνει πάλι ελεύθερη σαν ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ!!!


Έλα Γλυκέ μας Ιησού, και κάψε των Ψυχών μας τους Εγωισμούς,
Για να ζούμε αναγεννημένοι, σαν πεταλούδες ευτυχισμένοι.


Με αγαθή Αγάπη.
just a man

“Ο Θεός του Κόσμου, που είναι η ΑΓΑΠΗ, ας μας έχει πάντα καλά.”

Edited by - Just_A_Man on 11/04/2004 11:15:11Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

spirit
Πλήρες Μέλος

Finland
1485 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/04/2004, 20:05:37  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος spirit
Το παλεψα πολυ αν θα μπω εδω μεσα σε αυτο το παν-δαιμονιο,απο ροζ πλαστικα,και το παραδοξο της πεταλουδας,φανερωνει και υπερ-αναπτυγμενα ΕΓΩ,για μια ακομη φορα.
Δεν επιθυμω να παρω θεση,ουτε το μερος κανενος..απλα μια ερωτηση να διατυπωσω,ποιος ΑΝΡΘΡΩΠΟΣ,εχει το δικαιωμα να χαρακτηρηση ενα συνανθρωπο του ΜΑΝΙΟΚΑΤΑΘΛΙΠΤΙΚΟ,η οτιδιποτε αλλο,χωρις συνεση,του οτι ο ΛΟΓΟΣ,ΚΡΑΔΑΙΝΕΤΑΙ στην αιωνιοτητα;
και αν δεν μπορουμε να γινουμε καλυτεροι τουλαχιστον ΑΣ ΣΙΩΠΟΥΜΕ...παραφραση του Καβαφη..οχι γιατι η μερα το επιβαλλει,αλλα ως σταση ζωης.

και το παραδοξο πεταγμα της πεταλουδας ας γινει FLY TO THE KITCEN με τοσα παραδοξα που ακουγωνται εδω μεσα.
ΑΓΑΠΗ ΚΑΙ ΦΩΣ ψυχες
η αλλιως Just a Man
ΑΝΑ ΤΑ ΣΗ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ασπρίγια
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Aruba
166 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2004, 11:47:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ασπρίγια
ΠΙΣΤΟΛΙ ΕΧΟΥΝ ΟΣΟΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΕΟΣ
Έγραψες ΑΤΜΑ !

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zagreas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
153 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2004, 13:04:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zagreas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος zagreas
Just A Man να ξερεις οτι εγω τους αγαπω τους <σαλους του Χριστου>

Καλη ανασταση φιλε μου

ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

Σας χαιρετω

999Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2004, 15:33:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ
ΣΑΣ ΑΓΑΠΩ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ ΣΥΓΧΩΡΩ ΟΛΟΥΣ...
-..ευχομαι τη δυναμη να εχετε να κανετε το ιδιο και για μενα...
λενε πως αν δενμ πορεις να συγχωρεσεις πρπει να δεις τον αλλο σαν ναναι παιδι....και να τον συγχωρεσεις...μα πρπει να θυμασαι πως ειναι ενα παιδι....τοτε πιο ευκολο ειναι...-
..Περασαν 2004 χρονια και ακομη δεν συνειδητοποιηθηκε η θυσια Του...
θεε μου και πατερα...κανε να μην ειναι τοσα....τα δικα μου....-
χθες πορευτηκα μεσα απο σιωπη στα βουητα των δρομων μεσα σε μια πολη οπυο καθε στορφη μεφαιρνε μπροστα σεναν επιταφειο...ειδα τελικα ισως 7...και λυτρωθηκαν ολες οι πληγες μου...
τα χτυπηματα που σολη τη ζωη στωικα δεχομουν εμαθα καλα εδω εσω....να αποκρουω....κανεις δεν καταλαβε;....ολοι ισως....;
δεν πειραζει...η κατανοηση ειναι θεμα εξοικιωσης με την αληθεια...και ο,τι για την πεταλουδα ατμα ειναι χτυπημα για εναν αγριο εγωιστη και μαχητη για την κατακτηση της εξουσια ισως..ειναι απλα μια κινηση....μα....δεν πεθαινουν ολοι με τον ιδιο τροπο....
ειδα την υποκρισια σολο της το μεγαλειο χθες στα πληθη που πλησιασα...
μυρησα τις τοξινες τους μπερδεμενες με αρωματα φθηνα...ακριβα υπερβολικα.....

και ω..τι θαυμασιο πλασμα...μια νεαρη λευκη εγκυμονουσα γυναικα....σαν πινακας ....μιας αλλης εποχης....
δεχτηκα την ευωδια της χωρις να την μυρισω....μα η καθαρη αυρας της μου εδωσε περισση ελπιδα....

ανθρωποι που δεν καταλαβαν...ανθρωποι που δεν θα καταλαβουν//
ανθρωποι που καταλαβαν...ανθρωποι που θα καταλαβουν////

δεν εχω αλλα λογια ...παω να βρω τις ριζες μου...
και να πιω απο το αγιο νερο τους...
οσοι βλασφημησαν στο ονομα μου....ας ειναι συγχωρεμενοι....
καποτε θα ερθουν εδω που τυχαια ....μοιραια....βρεθηκα....
και θα σταυρωσουν τα παρελθοντα σε μια στιγμη....
τοτε η ληθη....δεν θα εχει λυτρωμο....και τα παντα...θα ειναι τωρα..


καλη ανασταση σε ολους τη βιωνουν....
καλη αναταση σε οσους συρθηκαν....
καλη λευτερια σε ολους οσους ακολουθησαν συμφεροντολογικα....τον επιταφειο μου....
χθες πεθανα....μα θα ειμαι ακομη εδω..μεσα σε μια σιωπη που μοναχα το χερι μου....ξερει να καταγραψει....


ΤΡΙΝΙΤΥ



Technoshamanism
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ασπρίγια
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Aruba
166 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2004, 18:14:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ασπρίγια
ΑΜΗΝ !

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Just_A_Man
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
766 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2004, 02:40:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Just_A_Man
quote:

ΑΓΑΠΗ ΚΑΙ ΦΩΣ ψυχες
η αλλιως Just a Man
ΑΝΑ ΤΑ ΣΗ

Σε ευχαριστώ φίλε μας καλέ spirit για τα καλά σου λόγια.

Αν και πιστεύω ότι καλύτερα:

ΑΓΑΠΗ ΚΑΙ ΦΩΣ ψυχες
η αλλιως Ιησούς Χριστός
ΑΝΑ ΤΑ ΣΗ

Γιατί στον Γλυκό μας Χρίστο ανήκει η Βασιλεία, η Δύναμη και η Δόξα!!!

Σε ευχαριστώ καλέ μας Zagreas για την αγάπη σου.
Σας Ευχαριστώ όλους, που με έχετε αγκαλιάσει με την Aγάπη σας.

Χριστός Ανέστη Αδέλφια μου Γλυκά.

Είθε Αιώνια το Ανέσπερο Φως της Αναστάσεως να καίει μέσα στις καρδιές μας!!
Με τις πoιο Θερμές Ευχές για Ευλογημένες Στιγμές με τις Οικογένειες σας.

Με αγαθή Αγάπη.
just a man

“Ο Θεός του Κόσμου, που είναι η ΑΓΑΠΗ, ας μας έχει πάντα καλά.”

Edited by - Just_A_Man on 11/04/2004 11:16:39Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zezmperg
Πλήρες Μέλος

Greece
983 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2004, 12:33:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zezmperg
Αληθώς Ανέστη
quote:

δεν μενδαιφερει αν εισαι πενηντα χρονων επειδη φερθηκες σαν μικροτερη απο 20.
αν νομιζεις οτι χωρις αυτο ολο που ζεις τωρα θα γινοσουν "σανιασι" μαλλον κοροιδευεις τον εαυτο σου...
ημουν ο καταλυτικος παραγοντας που σεφερε στην πτωση απο το αρμα σου/η το καλαμι σου.
οπως γνωριζω ποιοι θελησαν το δικο μου/αλλα ειναι δικο μου και το αρμα και το καλαμι/ειτε ειπατε οτι ειμαι μαγισσα επειδη δεν μπορεσατε ναντισταθειτε στην οντοτητα μου/ειτε επειδη ειμαι καρκινος και ο συμβολισμος του ειναι το αρμα...

λυπαμαι αν νομιζετε καποιοι -και συστηματικα σκαβετε το λακο μου-εδω πως ειμαι ολα οσα εγραψες ομολωγοντας ταυτοχρονα "αληθειες" που τοσο καιρο κυριολεκτικα χτυπιομουν που δε βλεπετε...
μα τωρα οπως βλεπω και αυτα τα χρησιμοποιειτε εναντια μου!!!!!



To ρεζιλίκι σε όλο Του το μεγαλείο.... Η Αυτοαποκαλούμενη διδασκαλός μου... Εκτός κι αν την έκλεξανε τα forums ΓΙΑ ΤΟΎΤΟ ΤΟΝ ΛΌΓΟ.......
ή ας πούμε κάποιοι που στους όρους της εγραφής μου σαν μέλος δεν διάβασα;;;;;;;

Τι έγινε λοιπόν......;


quote:

Ο Τρισμεγιστος τα ειπε "καλα".
μα ειναι και δικος μου Διδασκαλος.../μονο που θα ελεγα πορευομαι πλαι του+ δεν ειναι "μαστερ"... μου.ΕΙΜΣΤΕ ΣΥΝΤΑΞΙΩΔΕΣ ΚΑΙΡΟ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΣΑΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΖΩ ΤΩΡΑ ΕΙΔΑΜΕ ΠΟΛΑΚΙΣ..
ΑΛΛΟΙ ΑΝΤΕΞΑΝ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΕΦΥΓΑΝ.


Άραγε θα απαντήσεις Master, πως έχεις και συν+διδάσκαλο, σε όσα, τόσο καιρό μας δίνεις, μέσα από όλα ετούτα τα topic ;


quote:

ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝΤΑΦΗ ΤΟΥ ΙΗΣΟΥ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΧΡΙΣΤΟΣ ΘΑ ΠΩ ΟΤΙ ΧΑΜΗΛΟΒΛΕΠΟΥΣΑ ΧΡΙΣΤΙΑΝΗ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ /ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΙΣΤΑΝΩ ΤΩΡΑ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΝΩ ΓΝΩΙΡΖΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΤΙ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΜΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΟΥ ΟΤΑΝ ΣΗΚΩΣΑ ΤΟ ΒΛΕΜΜΑ ΨΗΛΑ.
ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΟΣΑ ΜΟΥ ΚΑΤΑΛΟΓΕΙΣΑΤΕ ΗΤΑΝ ΠΡΟΣ ΔΙΚΗ ΣΑΣΑΚΑΤΑΝΟΗΣΗ ΚΑΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΝΤΩΣ ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΟ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΘΕΣΗ.


Γιατί κάποιος δεν την συνετίζει;
Ποιους συμφέρει ΕΔΩ, ΜΕΣΑ, ΕΣΩ, άραγε να βλέπουμε ένα (προβληματικό ίσως άτομο...) να παριστάνει τον διδάσκαλο, τον Θεό κ.τ.λ.
Ποιός συντονιστής, δημιουργός του esoterica.gr forums, "παίζει" μαζί της Λαμπριάτικα; ΚΑΙ ΕΑΝ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ κάποιος από εσάς, γιατί τότε δεν σταματάτε, καλοί φίλοι μου, αυτό το ΡΕΖΙΛΙΚΙ;

Να λοιπόν που παρακάτω Η θεά απλώνετε.....

quote:

ΕΚ ΤΟΣ ΑΠΟ ΕΧΘΡΟΥΣ ΕΧΩ ΚΑΙ ΦΙΛΟΥΣ ΣΕ ΤΟΥΤΟ ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ....ΑΝ ΔΕΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΩ ΟΜΩΣ ΠΩΣ ΟΣΟΙ ΔΕΝ ΜΕ ΘΕΛΟΥΝ ΕΔΩ ΕΧΟΥΝ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΜΗ ΑΠΟΣΟ ΤΑ ΜΙΚΡΟΥΛΙΑ ΜΟΥ ΝΕΑ ΜΕΛΗ...
ΕΙΜΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΟΤΑΝ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΜΙΚΡΑ ΝΑ ΜΕ ΔΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΠΟΥ ΒΛΕΠΩ ΤΗΝ ΑΡΜΟΝΙΑ ΠΟΥ ΕΔΩΣΑ ΕΔΩ ΝΑ ΗΧΕΙ ΑΠΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΜΟΥ...

ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΓΙΑΤΙ ΞΕΡΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΤΙ ΔΙΝΩ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΠΩΣ ΤΑ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟΥΣ ΕΚΑΣΤΟΤΕ ΕΡΑΣΤΕΣ ΤΩΝ ΛΕΞΕΩΝ ΜΟΥ ΘΑ ΑΠΛΩΘΟΥΝ ΚΑΠΟΤΕ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗ ΓΗ...
ΑΚΟΜΗ ΚΙ ΑΝ ΔΕΝ ΦΟΡΑΝΕ ΤΗ ΧΑΝΤΡΑ ΓΗ ....ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ.
ΟΣΟ ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΜΕ ΠΟΛΕΜΗΣΑΝ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ....



Και φανερά πια Αποκαλύπτετε για την σχέση της με τα forums του esoterica.gr!!!

quote:

ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΨΥΧΙΚΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΞΤΡΑ ΕΥΑΙΣΘΗΤΟΙ
ΚΑΙ ΕΤΣΙ....

ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ ΝΑ ΣΑΣ ΑΓΑΠΩ,ΝΑ ΣΑΣ ΕΡΩΤΕΥΟΜΑΙ,ΝΑ ΣΑΣ ΕΜΠΝΕΩ,ΝΑ ΣΑΣ ΑΝΕΒΑΖΩ....ΣΤΟ ΜΟΝΟΠΑΤΙ ΤΗΣ ΑΝΕΛΙΞΗΣ...ΠΡΟΣ ΤΟ ΦΩΣ.

ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΜΟΥ.
ΠΑΡΤΕ ΤΟ ΧΑΜΠΑΡΙ ΕΠΕΙΔΗ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΕΠΩΔΥΝΟ ΕΠEΙΔΗ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΩ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ ΤΟΥ..:)


ΑΓΑΠΗ ΕΙΡΗΝΗ ΦΩΣ!


ATMA TRINITY



Χριστός Ανέστη.......


΄Απασαι αι ψευδείς θεωρίαι αι εφευρεθείσαι υπό άθφμας, όπως εξηγήσωσι την αρχή της Διδαχικής φυσιολογίας.... Ανανεώθησαν άλλης, παρά μοναδικής αρχαίας αληθείας....
Όθεν αδύνατον επί ούτης ελαφρών συνειδήσεων βασιζόμενη, ν' αποδώση εις τον Διδάσκαλον το μυστήριο του δόγμα της εσώτερας φιλοσοφικής εκπαίδευσης επί της επιστήμης της ψυχής.
Τουναντίον αι πλείσται και ακριβέσταται ατραποί.... Οι του μη θηριωδώς ζην, ημάς αίτιοι γεγόνασι.
Όθεν η χρήσις του εκπαιδευτικού έχων ως αποτέλεσμα τον καθαρμόν της ψυχής από των ρύπων ούτης, (Κάρμα). Ο δε καθαρμός ούτος είναι ο απαράβατος Όρος όλης ή εν μέρει της έσω ατραπού!

Κατά τας ημέρας η(υ)μών, ότε κοινός τις άνθρωπος παρευρίσκεται υπό τους θόλους Εκκλησίας τινός εν τινι θρησκευτική εορτή, -Θεία Πάθη-, θαμβούνται εκ της λαμπρότητος των δρόμενων και αντικειμένων, γοητεύεται εκ των ήχων και της αρμονίας, "μεθύσκεται" εκ των συναισθηματικών "αναθυμιάσεων" και των θυμιαμάτων. Το πνεύμα ούτου προβαίνει εμβαθύνοντας επί τας εννοίας -ΕΣΩ-, εις παριστάμενον το Θείο Δράμα, μεγαλοπρεπέστατον και ποικίλον εις πλείστας παθητικάς σκηνάς. Είναι προ πάντων θέαμα όπερ ηκολούθην μετ' ενδιαφέροντος, αισθάνεται όμως αίσθημα τι συγκεχυμένον ανάλογον προς τας εντυπώσεις. Προς το Θείο αυτό συγκεχυμένον αίσθημα όπου παρασκευάζεται αληθώς υπό της προκαταρκτικής Διδασκαλίας ην ελαμβάνη "παιδιώθεν" ή "μωρός" σαν ήτο ο άνθρωπος, εκ των Ιερών Διδασκάλων!!! Τας τελετάς υπό των Ιερών "Χριστιανών διδασκάλων" τούτας συνωδεύουν εσωτερικαί Διδαχαί γιγνομέναι.
Οι εν τω Ιερώ χώρο Εκκλησία-Θεία Πάθη εισερχόμενοι ηκούουν την αποκάλυψιν των υψηλών αληθειών, θρησκευτικών τε και ηθικών, ών η γνώσις επεφυλλάσετο αυτοίς. Τα δε σύμβολα εξηγούντο ως αντικείμενα μαθητείας-πίστεως, (αι τελεταί των Θειων Παθών ωμιλούν κατά πρότων εις τους οφθαλμούς, εκ δε των οφθαλμών ενετυπούντο επί τε της μνήμης και των ΕΣΩΤΕΡΙΚΩΝ συναισθημάτων), ώστε η επαγωγός υπόσχεσις όλων των Διδακτέων Μυστηρίων είναι η ευδαιμονία της μελλούσης αληθινής ζωής. Μεταξύ των τελετών ούτων αι παριστώσαι την ιστόριση της έσω-Ατραπού, διαδρομής...Η εικών της Ανάστασης εκ του Αδου εν ω διέμεινε επί τριήμερων ο Ιησούς μετά το μαρτυρικό Θάνατό του. Η Μαγικήν εικών αύτη, της εις το Φώς Ανόδου και της ουράνιας χαράς, των επτά Κόσμων, δεν είναι δυνατόν να θαυμάζωνται υπό των μεμυημένων δίχως να διεγείρωσιν εν την ψυχή ούτων την περί της ίδιας τύχης μέριμναν. Όθεν τα Μυστηριακά δρόμενα των ημερών η(υ)-μών, τα παρουσιάζοντα τοις ανθρώποις τας ατελευτήτου ευδαιμονίας απόψεις δια την αθανασίαν της ψυχής, ήτις δεν έχει ανάγκη ν' αποκαλύπτηται ως θρησκευτικό δόγμα...Διότι ήτο η πρώτη γνώση δια τον καθαρμό των προσερχομένων εις την επιστήμη της ψυχής. Ο δε Διδάσκαλος δύναται να είναι το μυστικόν της αιωνίου εναλλάξεως της ζωής.... άθφμα!
Αληθώς Ανέστη...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Just_A_Man
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
766 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/04/2004, 00:28:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Just_A_Man
Για να πούμε κάτι και για το topic:

ΤΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΤΗΣ ΠΕΤΑΛΟΥΔΑΣ
(The Butterfly Effect)

Ο Ίβαν Τρέμπορν δεν έχει την αίσθηση του χρόνου. Από μικρή ηλικία, οι πιο κρίσιμες στιγμές της ζωής του έχουν σβηστεί από το μυαλό του, έχουν εξαφανιστεί σε μία μαύρη τρύπα αμνησίας. Η παιδική του ηλικία έχει καταστραφεί από μία σειρά συγκλονιστικών γεγονότων που όμως δεν μπορεί να θυμηθεί. Αυτό που απομένει είναι τα φαντάσματα των αναμνήσεων και οι διαλυμένες ζωές των ανθρώπων γύρω του – οι ζωές των παιδικών του φίλων: της Κέιλι, του Λένι και του Τόμι.

Κατά τη διάρκεια των παιδικών του χρόνων, ο Ίβαν ήταν υπό την φροντίδα ενός ψυχολόγου, ο οποίος τον ενθάρρυνε να κρατάει ένα ημερολόγιο, καταγράφοντας τις λεπτομέρειες της καθημερινής του ζωής. Τώρα στο κολέγιο, ο Ίβαν διαβάζει ένα από αυτά τα ημερολόγια και σπρώχνεται βίαια πίσω στο χρόνο. Συνειδητοποιεί ότι αυτές οι σημειώσεις που βρίσκονται κάτω από το κρεβάτι του, λειτουργούν ως όχημα με το οποίο μπορεί να επιστρέψει στο παρελθόν και να ανακτήσει τις αναμνήσεις του. Τα βίαια και τρομακτικά γεγονότα που σημάδεψαν τον Ίβαν στην παιδική του ηλικία, επιστρέφουν στο μυαλό του και του δημιουργούν ένα αίσθημα ευθύνης για τις διαλυμένες ζωές των φίλων του, ιδιαίτερα για εκείνη του παιδικού του έρωτα, της Κέιλι.

Ο Ίβαν αποφασίζει να κάνει κάτι για να διορθώσει την κατάσταση. Βρίσκει έναν τρόπο να πάει πίσω στο χρόνο και να μπει στο σώμα του παιδιού που ήταν τότε, με την γνώση όμως του μέλλοντος, σε μία προσπάθεια να ξαναγράψει την Ιστορία και να γλιτώσει τους φίλους και τους αγαπημένους του ανθρώπους από αυτές τις τραυματικές εμπειρίες. Παρεμβαίνοντας στα γεγονότα του παρελθόντος, ο Ίβαν ελπίζει να διαμορφώσει καλύτερα το μέλλον. Το ταξίδι του όμως είναι πολύ επώδυνο. Κάθε φορά που αλλάζει κάτι στο παρελθόν, γυρνάει στο παρόν για να ανακαλύψει ότι οι ενέργειες του είχαν απρόσμενες και καταστροφικές επιπτώσεις. Όσο σκληρά κι αν προσπαθεί, είναι αδύνατο να φτιάξει μια πραγματικότητα στην οποία όλοι όσοι αγαπά ζουν ευτυχισμένοι...

http://www.odeon.gr/movies/the_butterfly_effect/butterflyeffect.htm

Με αγαθή Αγάπη.
just a man

“Ο Θεός του Κόσμου, που είναι η ΑΓΑΠΗ, ας μας έχει πάντα καλά.”

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/04/2004, 01:08:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok
...ΚΑΙ Η ΕΠΙΣΗΜΗ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ: butterfly effect movie

ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΠΡΟΒΑΛΛΕΤΑΙ ΣΤΟΥΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΥΣ.

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Tommy
Μέλος 1ης Βαθμίδας


51 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/04/2004, 04:46:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Tommy
Φιλοι μου,χαιρομαι ιδιαιτερα που επιστρεψατε παλι στο θεμα..
Οπως μερικοι ισως να παρατηρησατε απειχα εδω και καποιες μερες λογω του οτι καθε φορα που εμπαινα στο θεμα μου,εβλεπα ανθρωπους να τσακωνονται και παρολο που προσπαθησα επανελημενως να βρω καποια ακρη μου φανηκε πρακτικως αδυνατο..Παρολα αυτα δεν κατηγορω κανεναν,προς θεου και δεν επιθυμω ουδεμια αντιπαραθεση..
Ολοι εδω μεσα μια παρεα ειμαστε ετσι και αλλιως,ετσι δεν ειναι?

Anyways..Την ταινια την εχω δει εδω και 1.5 μηνα περιπου καθως την κατεβασα απο το internet (εχω adsl)..
Ειναι ισως η καλυτερη ταινια που εχω δει σχετικα με αυτο το θεμα (αυτη και "BACK TO THE FUTURE 1,2,3")
Οποιοι την δειτε (ή την εχετε δει) θα παρατηρησετε πως η ολη διαδικασια ειναι ακρως αληθοφανης (οσον αφορα το butterfly effect,γιατι μην περιμενετε διαβαζοντας τα παιδικα σας ημερολογια να ξαναγυρισετε πισω..) και ποιο συγκεκριμενα το γεγονος του οτι αν αλλαξουμε μια πραξη στο παρελθον,τοτε ο κοσμος οπως τον γνωριζουμε ειναι χανετε παντοτινα (γιατι ακομα και να ξαναγυρισουμε πισω θελοντας να ξανακανουμε τα πραγματα οπως πριν ειναι αδυνατο να ξανακανουμε μια πραξη ΑΚΡΙΒΩΣ την ιδια,κατι απο μια διαφορετικη επιλογη λεξεων,κατι απο μια διαφορετικη αναπνοη,ολα παιζουν σημαντικο ρολο..)

Αυτα προς το παρον,και παλι επαναλαμβανω πως χαιρομαι που προσπεραστηκαν οι διαφορες μεταξυ μελων και που διευθετηθηκαν ομορφα..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κάθυ
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Australia
767 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/04/2004, 08:18:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κάθυ
Αφού φαίνεται πως το θέμα δρομολογείται προς την σωστή κατεύθυνση
να ελπίσομε πως θα μάθουμε τελικά δυο πράγματα.

Την ταινία δεν τη έχω δει και ο συγγραφεύς θα πρέπει να μας δώσει
μια καλή περίληψη (για μας τουλάχιστον που δεν την είδαμε).

Όσο για την κάποια απόκλιση που πήρε το θέμα έχω μόνο τούτο να πω:

"Όταν ο Θεός θέλει να καταστρέψει ένα μυρμήγκι του δίνει φτερά..."


Αυτή που σας μιλάει από το...μέλλον

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/04/2004, 22:38:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ
-τωρα "δεσαμε" ..-

Φιλε Τομμυ, θα λαβεις την απαντηση οπως μου ζητησες/σε μειλ/ο χρονος ειναι τωρα/
ευχαριστω που δεν ελαβες μερος στο προκατασκευασμενο "ξεκατινιασμα μου!" αλλα βλεπεις δεν το καθορισαμε εμεις/ηταν ολα ετοιμα χωρις να μας ρωτησουν!
Λυπαμαι παραυτα που εξελιχθηκε ετσι χωρις γινει νεο τοπικ!!!!
ΥΠΟΥΛΑ ΠΑΛΙ ΔΗΛΑΔΗ!.
ΑΝΤΙ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙ ΕΝΑ ΤΟΠΙΚ!:
ΜΕ ΤΙΤΛΟ:Στοχευσε "Διανα"~~~μπραβο!ΣΤΟΧΟΣ ΕΠΙΤΕΥΧΘΕΙ//κεντρο:Ατμα"


ΕΙ ΨΙΤ! "ΚΟΡΙΤΣΙΑ"...ΚΑΤΑΛΑΒΑΜΕ-
ΣΑΣ ΕΝΟΧΛΕΙ "ΚΑΤΙ"//ΕΙΝΑΙ ΦΑΝΕΡΟ "ΤΙ"-.
.....αυτο ξερετε... συμβαινει + εκτος φορουμ...
οπως λεμε "ζωη"...

"ΡΟΖ" ΟΛΟΤΑΧΩΣ....

-πρεπει να εισαι περηφανος εχμ...με τοσες ..."μαθητριες"...-


ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ Η ΛΕΓΟΜΕΝΗ..."ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΙΣ"

"ΣΥΝΕΤΙΣΕΜΕ"-ΦΤΟΥ-
(ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ! /ΜΑΡΟΥΣΚΑ... ΣΗΜΕΙΩΣΕΤΟ...)
το επιτρεπω μοναχα στον αγαπητο Αντμιν...μα εχει πει πως ειμαστε ελευθεροι να τα βρισκουμε μονοι μας...συντονιστες δεν ειδα μα ..εχει ο θεος...
-ακου στοχευει στον Αντμιν..αλλα παραδοξως χτυπαει την Ατμα..:Ρ//αυτο θυμιζει μαρκοαυρηλιοτελετουργικοκατιεχμ....-


ΜΑΛΒΙΝΑΤΜΑ


ΥΓ.ο τροχος γυριζει...στο χερι μου...




Technoshamanism
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/04/2004, 03:05:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
quote:
το επιτρεπω μοναχα στον αγαπητο Αντμιν...μα εχει πει πως ειμαστε ελευθεροι να τα βρισκουμε μονοι μας...συντονιστες δεν ειδα μα ..εχει ο θεος...

Αγαπητή ΑΤΜΑ, έχεις δίκιο! Όντως είμαστε ελεύθεροι... να είμαστε Ελεύθεροι. Ακόμη θα πρόσθετα ότι είναι και καθήκον μας αλλά και αναφαίρετο δικαίωμά μας "να τα βρίσκουμε μόνοι μας", να κερδίζουμε αληθινά και εσωτερικά από την προσπάθειά μας αυτή αλλά και από την επίτευξη που πιθανώς θα την συνοδεύσει.

Ο λόγος όμως που γράφω αυτό το μήνυμα είναι βασικά για να ζητήσω κι εδώ συγνώμη από τον Tommy για την περαιτέρω "εκτροπή" του εδώ θέματος που ξεκίνησε και την οποία, κατά κάποιο τρόπο, "πριμοδοτώ" και στο καινούργιο σχετικό με αυτήν Θέμα, ΟΙ ΚΡΙΤΕΣ ΤΩΝ ...ΟΛΩΝ..., που πριν κάποια ώρα απενεργοποιήθηκε.

Τους λόγους γι'αυτήν την "πρότασή" μου τους αναφέρω στο μήνυμά μου στην εκεί "συζήτηση" καθώς και τους λόγους, συνυφασμένους στενότατα με το ζήτημα που το παρόν θέμα πραγματεύεται, για τους οποίους πιστεύω ότι το "παράδοξο του πετάγματος της πεταλούδας" δεν έχει ακόμη ολοκληρωθεί...

Παρακαλώ, όσους ενδιαφέρονται, να διαβάσουν το συγκεκριμένο μήνυμα στο Θέμα που αναφέρω πιο πάνω.

-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/04/2004, 04:35:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ
quote:
...Ακόμη θα πρόσθετα ότι είναι και καθήκον μας αλλά και αναφαίρετο δικαίωμά μας "να τα βρίσκουμε μόνοι μας", να κερδίζουμε αληθινά και εσωτερικά από την προσπάθειά μας αυτή αλλά και από την επίτευξη που πιθανώς θα την συνοδεύσει.

Εχεις δικιο Αντμιν/με βρισκεις εντελως συμφωνη.
η ειρωνια ειναι ομως οτι θα συνχισω να μιλω επι ματαιω ειναι φανερο...οτι βολευει αυτο ωστε να με διασυρουν οσουν ωφελιμιστικα ασχολουνται μαζι μου.
θεωρω πως ειμαι δεν βρισκομαι τυχαια στην θεση αυτη/και πως αν θυμηθω αυτο που καποτε ειχε πει σε μειλ ο ιντιανα τζοουνς..διπλη ταυτοτητα θηλυκου μελους με περισση ζηλια προς την ατμα(ελπιζω να ξεπεραστηκε αφου διοχετευτηκε με επιτυχια σε αλλες..."κοτες":)....

εχμ...[ηθελα να δω "κατι"...επειδη εισαι το πρωτο μελος ....]
τι "κατι" ...ομως βρε παιδια;;;;;
δεν το μαθαμε ποτε! κλειδωθηκε και το θεμα προσφατα...
δεν ειδαμε "φως"απο τη μερια τους....μοναχα η ατμουλα να μιλαει στον "κανενα"....!φοβερο!
οταν το ομολογησε δε/δεν ειχαμε μαρτυρες εκτος μια συγγενη πρωτου βαθμου /αυτη "δεν πιανεται"//ετσι ειναι/ δεν υπαρχουν αποδειξεις ...ειπε αλλου!....
ας ειναι ....
-τωρα η εκεινη πονηρια εφτασε σε τουτο το μεγαλειωδες χτυπημα...απο μια ξιπασμενη που ενοχληθηκε απο την αφεντια μου!-
αναρρωτιεμαι ποια κουμπια πατησα και εγινε πυρ καιμανια!!!!!.
αραγε ...
αναρρωτιεμαι η 'ερμη' αν εχω ακομη εκεινο το μειλ...επειδη λογω συναισθηματισμου κραταγα ολα τα μειλ καποτε....για να θυμαμαι αργοτερα...μα που ναξερα οτι ειναι σε βαρος μου!ολα καλα τα εβλεπα....αγαθη-ατμουλα...εμπλεξες....
μα ελα που μου ειπανε οταν ανεφερα κατι τετοιο...πως δεν συνηθιζουν λεει να φακελωνουν τους αλλους!....εχμ....ειλικρινης ημουν βρε!αναμνηστικα τα κραταγα...
μα αλλοι φακελωναν εδω δημοσια....και καλα κρατει ακομη ο "φακελος"...

τελως παντων.
το θεμα εγινε δρωμενο και απο αψυχη κουβεντα με στειρα παραθεση γνωσεων.. προεκυψε ενα αρχαιοελληνικο χοροδραμα...
εχμ....
αλλα τι λεω....
κωμικοτραγικο θριλερ τεινει...εως φθηνη επιθεωρηση...

με ωφελιμιστικες προεκτασεις...
μα αναρρωτιεμαιπαλι...
γιατι εμενα;;;
τελικα;
εχμ...
αν ειμαι ολα οσα λεω....τοτε ναι ενταξει ειναι φυσικο να με χτυπουν!
μα αν ειμαι οσα λετε....
τοτε βρε τι εχετε να φοβηθειτε;....
...
καταλαβα.
ολα εχουν να κανουν με το ακατευναστο.
Αντμιν...
ηρθε η ωρα....να συνευρεθουμε....
οπως πιστευουν και οπως δεν πιστευουν....
χμ....
ισως μετα απ αυτο....κατανοησουμε..προς τι...η επιθεση στην αϋλη ατμα....και στην μηχανη...αντμιν...

ελα να ταυτιστουμε...ισως "ενωμενοι"..καταλαβουμε επιτελους...ολη αυτη την φαρσοκωμωδια....
που καποτε ξεκινησε με σκοπο ροζ....απο καποιες...
και απ'οτ βλεπω....σε ροζ..κατελειξε...
κιας μιλαγα για χειρουγικα γαντια....
"ο πεινασμενος λενε καρβελια ονειρευεται"



Technoshamanism
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zezmperg
Πλήρες Μέλος

Greece
983 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/04/2004, 09:28:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zezmperg
Αληθώς Ανέστη.

Εν έτη 1986 μ.Χ. εν Τορόντο Καναδά και εις το 2ον Παγκοσμιον συμβουλιον νευροψυχολογίας, ο Dr. F. Wallker απευθύνη αιτήσεσι όπως στερεώση και καταστή {η αγένειος μορφή -a:z-} τη ψυχολογία, ο προ τον μετεωρολογίας όρον Batterfly effect.
Ορθον είναι, λέγη, όπως επι του ψυχολογικού συμπλέγματος -a:z-, όστις ωσαύτο αίτιο εγείρας τη των χαοδών (α)συμπαθή ανωνύμων επεισοδίων...Να καταδείξωμεν τον υπό Σαίξπηρ δηλούμενο δράμα Άμλετ.
Τις θεραπευτής-ιατρός ερμηνεύη ευκόλος αν και κεκρυμμένο δε εν τινι συναισθηματικών δικτύων, όπου μόνον η φυσικήν αρχή είναι δυνατόν να ορίση τις επακριβώς τον χαρακτήρα του συνδρόμου με τον όρον Batterfly effect.
Ούτος ο όρος συγκρινόμενος προς το δειχθέν, υπό του Dr. Wallker, ψυχολογικού συμπλέγματος αφήνη μερικάς έρις εις την επιστημονική κοινότητα τότε. Όθεν η επιστήμη της ψυχολογίας υιοθετήση τον εκ μετεωρολογίας όρον, ενώ η νευροψυχιατρική να τον απορίψη άρδην.

Έτσι ένεκα της προηγηθήσης συγγραφής (ίσως εσφαλμένης εντυπώσεως) από εμού καταδεικνυούσης υμίν ότι ο όρος, B.E. -a:z- , εκπροσωπούσι πλέον ώς "αμφιλεγόμενον" ενώ ούτω είναι σαφή.

Ο σεναριογράφος λοιπόν, βασίζετε στο "αμφιλεγόμενο" ψυχολογικό σύνδρομο και μαζί με όλο το team της ταινίας έφτιαξαν τούτο το κινηματογραφικό έργο.
Χριστός Ανέστη.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/04/2004, 14:47:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ
ευτυχως κατανοω πληρως την καθαρευουσα.
ειχες πει θα φυγεις μα εισαι ακομη εδω...
εγω δεχομαι λοιπον ενα φρεσκαρισμα στα καθαρευυσιανικα(μηπως κι ετσι λυτρωθεις μετα αποσα για την ψυχη μου ειπες,μηπως και ξεχασεις κι εσυ οτι εισαι ανθρωπος και δεν εχεις λιμπιντο ,αφου αυτη σε συγκλονιζει)


'Η ΑΛΛΙΩΣ :)

"ΑΛΛΑ ΛΟΓΙΑ Ν'ΑΓΑΠΙΟΜΑΣΤΕ!"(ΜΕ ΤΟΝ ΜΠΑΡΜΠΑ'ΣΛΟΥΡΠ'ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ...:)

ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΒΡΗΚΕΣ ΤΟ ΛΟΓΟ ΥΠΑΡΞΗΣ ΣΟΥ ΛΟΙΠΟΝ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΡΟΕΣ ΚΑΘΑΡΕΥΟΥΣΗΣ,ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΒΡΕ!
ΕΧΕΙΣ ΠΙΑ ΚΑΤΙ ΕΠΙΚΟΔΟΜΗΤΙΚΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΜΕ ΚΑΤΗΓΟΡΕΙΣ ΜΕΤΑ ΣΕΝΑΡΙΟΥ...
ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ...ΚΑΛΟΣΤΗΜΕΝΟΥ....ΧΩΡΙΣ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ...
ΣΑΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΜΕ ΩΡΕ!...ΓΙΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΚΑΙ ΤΗ ΘΕΣΟΥΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΛΛΟΥΣ ΑΘΩΟΥΣ ΛΑΒΩΣΑΝ.
ΧΤΥΠΑΜΕ ΚΙ ΑΛΛΟ ΠΑΝΣΟΦΟΤΑΤΗ...ΕΓΩ ΕΚΕΙ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΕΣΥ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΦΤΑΣΕΙΣ..!(ΞΕΡΩ ΑΛΛΑ ΑΣΕ ΝΑ'ΧΕΙ ΣΑΣΠΕΝΣ:)

..ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΤΥΧΑΙΟ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ..
ΝΑ ΑΦΕΙΧΘΕΙ ΠΡΟΣ ΕΞΟΛΟΘΡΕΥΣΗ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ...
.ΑΦΟΥ ΣΚΟΥΡΑ ΤΑ ΒΡΗΚΑΝ ΟΙ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΚΥΡΙΕΣ....
ΑΝΑΜΕΝΩΜΕΝ...
ΟΛΟ ΚΑΡΤΕΡΙΑΝ....
ΕΚΤΟΣ ΚΙ ΑΝ ΜΕΤΑ ΠΙΕΣΕΩΣ ΤΩΝ ΕΜΩΝ ΦΙΛΩΝ ΘΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΘΟΥΝ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΜΟΥ ΟΙ ΣΥΝΤΡΟΦΟΙ ΜΟΥ...
ΧΜ...ΑΝ ΠΑΡΑ-ΧΟΝΤΡΥΝΕΙ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ...ΑΝΤΜΙΝ "ΜΑΣΤΕΡ"...ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΕΤΟΙΜΟ ΕΝΑ ΞΥΛΟΓΛΥΠΤΟ ΑΓΡΙΟΚΕΡΑΣΙΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΟΜΟΡΦΟ ΚΟΡΜΑΚΙ ΜΟΥ...:Ρ

+ΕΝΑΝ ΑΛΗΘΙΝΟ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΠΡΙΓΚΗΠΑ ΝΑ ΜΕ ΑΦΥΠΝΙΣΕΙ...:)

-ΚΡΙΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΙΛΩ ΤΗΝ ΚΑΘΑΡΕΥΟΥΣΑ ΜΕ ΑΝΕΣΗ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΝΕΩΤΕΡΑΣ ΣΧΟΛΗΣ...
ΠΑΡΑΥΤΑ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΩ ΑΠΟΛΥΤΑ!
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΛΥΠΕΙ ΙΔΙΑΤΕΡΩΣ...ΣΤΟ ΠΑΡΑΔΟΞΟ ΤΟΥΤΟ....
ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΑΚΟΜΗ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΓΙΝΩ ΚΑΤΑΝΟΗΤΗ ΣΤΟΥΣ "ΜΟΥΛΑΡΩΜΕΝΟΥΣ"~~~~~~~
ΤΟΥΤΕΣΤΙΝ:ΥΠΟ ΤΗΝ ΕΠΗΡΡΕΙΑ ΜΟΥΛΑΡΙΟΥ...
ΒΕΒΑΙΩΣ-ΒΕΒΑΙΩΣ...:Ρ) -


"ΑΡΕ ΓΛΕΝΤΙΑ....ΜΠΑΜΠΑΚΟ....."

"SHADOW":THE ΜΑSTER... OF ΤΗΕ ESOTERICO-UNIVERSE...

LET'S CHANGE THIS SUBJECT!..2...

-ΠΩΣ ΤΟ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ....-
"ΠΟΙΩ ΤΗΝ ΝΥΣΣΑΝ";;;;;
..ΧΜMM....

ΧΑ!"ΗΡΘΑΝΕ ΤΑ ΑΓΡΙΑ ΝΑ ΔΙΩΞΟΥΝ ΤΑ ΗΜΕΡΑ"....ΚΑΙ ΤΑ ΠΙΕΣΑΝ ΤΟΣΟ ΠΟΥ ΑΓΡΙΕΨΑΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ...+ ΕΓΙΝΕ ΕΔΩ ΤΑ "ΤΟΥ ΣΥΜΒΟΛΟΥ ΤΗΣ ΚΑΤΙΝΟΣ ...
ΔΡΩΜΕΝΑ"...:)

(ΑΘΑΝΑΤΗ ΕΛΛΗΝΙΚΗ...ΦΥΣΗ:)
ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΤΟΜΜΥ,ΣΟΥ ΠΕΡΑΣΕ ΠΟΤΕ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΤΟ ΝΟΥ... "ΤΟ ΒΡΑΒΕΙΟ ΤΩΝ ΚΑΝΝΩΝ";)




Technoshamanism
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zezmperg
Πλήρες Μέλος

Greece
983 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/04/2004, 21:40:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zezmperg
Xριστός Ανέστη.
Τommy σε χαιρετώ.
Τελικά καλέ μου, για πιό Bytterfly έγραψες την αρχική σου απόρροια;
Έχει να κάνει με την ταινία, είτε με το φαινόμενο της μετεωρολογίας ή το της ψυχολογίας;
Ξέρεις νομίζω πως εάν δούμε όλοι την ταινία, ίσως τελικά θα μπορέσουμε μετά να αναλύσουμε το όλο θέμα, διότι όπως καταλαβαίνω πάλι με την πίκρα θα μείνουμε!
Σε χαιρετώ Tommy.
Αληθώς Ανέστη.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ασπρίγια
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Aruba
166 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/04/2004, 13:42:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ασπρίγια
ΑΤΜΑ,
μην ξεχνάς ότι πολλά-αρσενικά κυρίως-άτομα,είμαστε μαζί σου.
Δεν είμαστε εναντίον των άλλων,αλλά χωρίς εσένα το esoterica.gr είναι
φαγητό χωρίς αλάτι.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 8 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.265625
Maintained by Digital Alchemy