ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 "The Butterfly Effect", το Παράδοξο της Πεταλούδας
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 8
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/04/2004, 14:42:57  Εμφάνιση Προφίλ


Ο κακός λύκος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/04/2004, 01:59:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ
Ο χρόνος μπορεί να γυρίσει προς τα πίσω;



Technoshamanism
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/04/2004, 17:12:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ
quote:


[Η μόνη διάκριση ανάμεσα στο όνειρο και την πραγματικότητα είναι πως η πραγματικότητα σού επιτρέπει να αμφιβάλεις, ενώ το όνειρο δεν σου επιτρέπει... Για μένα, η ικανότητα της αμφιβολίας είναι μια από τις μεγαλύτερες ευλογίες της ανθρωπότητας. Οι θρησκείες είναι εχθροί, επειδή κόβουν τις ρίζες της αμφιβολίας. Και υπάρχει λόγος που το κάνουν αυτό: Επειδή θέλουν τους ανθρώπους να πιστεύουν τις ψευδαισθήσεις που τους κηρύττουν... Γιατί οι άνθρωποι όπως ο Γκωτάμα Βούδας επέμειναν τόσο πολύ στο ότι ολόκληρη η ύπαρξη – εκτός από τον παρατηρητή μέσα σου, εκτός από την επίγνωσή σου – ολόκληρη η ύπαρξη είναι εφήμερη, πλασμένη απ’ το ίδιο υλικό με τα όνειρα. Δεν λένε πως αυτά εδώ τα δέντρα δεν είναι εδώ. Δεν λένε πως αυτές οι κολώνες δεν είναι εκεί. Μην τους παρανοήσεις εξαιτίας της λέξης “ψευδαίσθηση”.... Μεταφράστηκε σαν ψευδαίσθηση, αλλά η σωστή λέξη δεν είναι ψευδαίσθηση. Η ψευδαίσθηση δεν υπάρχει. Η πραγματικότητα υπάρχει. Η μάγυα είναι κάπου ανάμεσα — σχεδόν υπάρχει. Όσον αφορά τις καθημερινές δραστηριότητες, μπορεί να θεωρηθεί πραγματικότητα. Μόνο σε ό,τι αφορά στο τελικό στάδιο, στην κορύφωση της φώτισής σου, γίνεται ψεύτικη, ψευδαίσθηση.

Osho The Great Zen Master Ta Hui Κεφάλαιο 12



Η πεταλούδα αυτή συμβολίζει το εξωτερικό, αυτό που διαρκώς κινείται και αυτό που δεν είναι αληθινό αλλά ψευδαίσθηση. Πίσω από την πεταλούδα βρίσκεται το πρόσωπο της συνειδητότητας, που κοιτάζει προς τα μέσα, στο αιώνιο. Ο χώρος ανάμεσα στα μάτια έχει ανοίξει, αποκαλύπτοντας το λωτό τού πνευματικού ανοίγματος και τον ανατέλλοντα ήλιοu της επίγνωσης. Μέσα από την ανατολή τού εσωτερικού ήλιου, γεννιέται ο διαλογισμός. Αυτή η κάρτα μάς θυμίζει να μην γυρεύουμε το αληθινό έξω από μας, αλλά από μέσα. Όταν εστιάζουμε στα εξωτερικά πράγματα, πολύ συχνά παγιδευόμαστε σε κριτική — το ένα είναι καλό, το άλλο κακό, θέλω τούτο, δεν θέλω εκείνο. Αυτή η κριτική μάς κρατά παγιδευμένους στις ψευδαισθήσεις μας, στην τεμπελιά μας, στις παλιές συνήθειες και στα παλιά πρότυπα συμπεριφοράς. Απόβαλε / Διώξε το (γεμάτο με απόψεις και γνώμες) νου και τις γνώμες του και κινήσου προς τα μέσα. Εκεί, μπορείς να χαλαρώσεις στη δική σου βαθύτερη αλήθεια. Εκεί, όπου είναι ήδη γνωστή η διαφορά μεταξύ ονείρου και πραγματικότητας. ]


atmashaktih....



-ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΔΙΔΑΣΚΑΛΟ ΠΟΥ ΜΙΛΗΣΕ ΓΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕΣΑ ΜΟΥ...ΚΑΙ ΑΚΟΜΗ ΤΟ ΜΑΓΙΚΑ ΤΟ 'ΠΡΑΤΤΕΙ'-
ΔΕΝ ΤΟΝ ΣΥΝΑΝΤΗΣΑ ΠΤΕ ΣΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΠΡΑ;ΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΜΟΥ...ΜΑ ΕΝΤΟΣ ΜΟΥ ΠΟΛΛΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΑΙΩΝΙΕΣ ΜΟΥ ΚΑΤΕΣΤΗΣΕ...

ΕΠΕΙΔΗ ΟΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΣΕ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΕΝΑ ΔΙΔΑΣΚΑΛΟ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΟΤΕ ΟΤΙ ΤΟΝ ΓΝΩΡΙΣΕ...
ΕΝΤΟΣ ΜΑΣ ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ...ΚΑΙ Ο ΔΙΔΑΣΚΑΛΟΣ...ΕΙΝΑΙ "ΚΑΛΟΣ 'Η ΚΑΚΟΣ"(!_!)......ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΕΞΩ ΑΝ ΤΟΝ ΚΑΤΑ-ΚΡΙΝΟΥΜΕ....
ΜΕ ΠΟΙΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΟΜΩΣ ΠΑΙΡΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΟ ΡΟΛΟ ΤΟΥ ΚΡΙΤΗ ΤΩΝ ΟΛΩΝ;;;;
ΧΜ...
ΑΝ ΔΕΝ ΕΠΕΛΘΕΙ ΕΝΤΟΣ ΑΡΜΟΝΙΑ ..ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΕΠΕΛΘΕΙ ΕΝΑΡΜΟΝΗΣΗ...


ΕΝΤΟΣ;....
"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ".

"ΧΜ....ΕΝΩΣΟΥΜΕΤΑΠΑΝΤΑ...":
ΤΑΔΕ ΕΦΗ ΑΤΜΑ




Technoshamanism

Edited by - ΑΤΜΑ on 15/04/2004 17:38:54Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Just_A_Man
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
766 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/04/2004, 18:17:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Just_A_Man
quote:

ΕΠΕΙΔΗ ΟΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΣΕ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΕΝΑ ΔΙΔΑΣΚΑΛΟ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΟΤΕ ΟΤΙ ΤΟΝ ΓΝΩΡΙΣΕ...
ΕΝΤΟΣ ΜΑΣ ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ...ΚΑΙ Ο ΔΙΔΑΣΚΑΛΟΣ...ΕΙΝΑΙ "ΚΑΛΟΣ 'Η ΚΑΚΟΣ"(!_!)......ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΕΞΩ ΑΝ ΤΟΝ ΚΑΤΑ-ΚΡΙΝΟΥΜΕ....


Υπάρχουν Τέσσερις Εαυτοί μας.

Αυτός που πιστεύουν οι άλλοι ότι είμαστε.
Αυτός που πιστεύουμε ότι είμαστε, αλλά δεν είμαστε.
Αυτός που είμαστε αληθινά.
Και αυτός που θα πρέπει να εργασθούμε, για να αποχτήσουμε.


ΤΟ ΓΝΩΘΙ ΣΑΥΤΟΝ, ας είναι κάθε μας στιγμή.

Χριστός Ανέστη!!!
Με αγαθή Αγάπη.
just a man

“Ο Θεός του Κόσμου, που είναι η ΑΓΑΠΗ, ας μας έχει πάντα καλά.”

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/04/2004, 19:57:55  Εμφάνιση Προφίλ
Χριστός Ανέστη φίλοι μου!

Εγώ βέβαια έκανα Ανάσταση τη Δευτέρα του Πάσχα που παραλίγο να χάσω το παιδί μου...
Εκείνες τις δραματικές στιγμές κάποιες σκέψεις πέρασαν σαν φλας στο μυαλό μου...
Κάποιες άλλες μείνανε και το στοιχειώσανε...

Επανεξέταση λοιπόν!...γιατί οι πραγματικοί φίλοι φαίνονται στα δύσκολα...και γιατί από λόγια χορτάσαμε...

Επανεκτίμηση...της κατάστασης...
Ευχαριστώ όλους όσους μου τηλεφώνησαν για να με στηρίξουν και όσους μου έστειλαν μέϊλ... Τώρα πια ξέρω τι είναι αυτό που μετράει πραγματικά και είναι αυτό για το οποίο αξίζει να παλέψω...
Ελπίζω να το μάθεις και συ Ατμα ... ΣΥΝΤΟΜΑ!...

Επανατοποθέτηση..."Ο εσωτερισμός θέλει πάνω απ'όλα Αρετή"

Υ.Γ. Τhe show must go on!...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Just_A_Man
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
766 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/04/2004, 20:59:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Just_A_Man
quote:

Εγώ βέβαια έκανα Ανάσταση τη Δευτέρα του Πάσχα που παραλίγο να χάσω το παιδί μου...


Ο πόνος είναι ένας από τους μεγαλύτερους Δάσκαλους για όλους μας.

Με τις πιο Θερμές Ευχές για αρμονική εξέλιξη στην προσωπική σου περιπέτεια.

quote:

"Ο εσωτερισμός θέλει πάνω απ'όλα Αρετή"


Υστερόγραφό.
Η μόνο γνώση που έχουμε είναι αυτή που βιώνουμε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Είθε ο δρόμος της καρδιάς, των συναισθημάτων μας,να μας επαναφέρουν στην Πηγή της Αγάπης.


Χριστός Ανέστη!!!
Με αγαθή Αγάπη.
just a man

“Ο Θεός του Κόσμου, που είναι η ΑΓΑΠΗ, ας μας έχει πάντα καλά.”


Edited by - Just_A_Man on 16/04/2004 21:03:20Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2004, 01:48:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ
επανεξεταση >>>.παντα ...αγαπητη Αβαλλον(στα ελληνικα ειναι καλυτερη,η δονηση σου :)
Οσοι βιαστηκαν να με κρινουν ειναι καιρος να το κανουν.-οχι δημοσια αλλα εντος τους.
Ευχομαι να ειναι ολα καλα πια για σενα συνταξιδιωτισσα // δεν ηξερα καν Τι σου συνεβη // ...ξερεις, ο καθενας εζησε ενα δικο του γολγοθα...ποιος σου ειπε οτι ηταν ευκολο για μενα..η τελειωσε ηδη....μα δεν ενδιαφερει κανενα ..ισως που δεν ειναι εδω κοντα μου...μοναχα εμενα που καλουμαι να το κατανοησω και να προχωρησω πιο περα...μοναχη παλι.οπως ειναι ο δρομος του επι της ατραπου...

Εσωτερισμος χωρις αρετη δεν γινεται
//χαιρομαι που το εμαθες/
ΑΥΤΟ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΝΟΝΑΣ...

( λες:οτι πρεπει να μαθω και μαλιστα συντομα//...χμ...μαλλον θ'αργησω να κανω παιδι...εχω ομως τοσα πνευματικα τεκνα:)
θυμασαι τι σου ειχα γραψει για την εστια της ειρηνης...και το θηλασμο του παιδιου που προτιμησες...τοτε....
καλη μου ειναι ο δρομος σου/..ομως +εγω τον δικο μου τον γνωριζω...


φως+αγαπη

Ατμα




Technoshamanism
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ασπρίγια
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Aruba
166 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2004, 12:36:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ασπρίγια
avallon,αν μη τι άλλο εύχομαι το παιδάκι να είναι καλά τώρα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2004, 14:22:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok
quote:
Επανεξέταση λοιπόν!...γιατί οι πραγματικοί φίλοι φαίνονται στα δύσκολα...και γιατί από λόγια χορτάσαμε...

Επανεκτίμηση...της κατάστασης...
Ευχαριστώ όλους όσους μου τηλεφώνησαν για να με στηρίξουν και όσους μου έστειλαν μέϊλ... Τώρα πια ξέρω τι είναι αυτό που μετράει πραγματικά και είναι αυτό για το οποίο αξίζει να παλέψω...



Ελπίζω πραγματικά όλα να 'ναι καλά!

Όμως... επειδή ο Ερμής είναι ανάδρομος... εύχομαι η επανεκτίμηση να είναι επί της ουσίας του γεγονότος κι όχι επί των φαινομένων του στυλ ποιός έστειλε μέιλ κλπ.

Επί τη ευκαιρία λοιπόν και μια και το τόπικ έχει εξελιχθεί σε ένα ζωντανό "butterfly effect":

Τί είναι "αρετή";


"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

1900
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Cuba
1904 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2004, 15:06:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 1900
quote:
Τί είναι "αρετή";

Καλή ερώτηση.
Και πιστευω οτι η ερώτηση ειναι πιο σημαντική απο μια απάντηση.

Θα μπορούσε η αρ-ετη να βγαινει απ'το αρ-τιο;

Θα μπορούσαμε να προσδιορίσουμε τ' αντίθετο για να βρούμε τι είναι "αρετή";

Σε δυο διαφορετικούς δρόμους που οδηγούν στον ίδιο προορισμό, ποσο ευκολα μπορούμε να πουμε ποιος είναι αυτός της "αρετής" και ποιος της "κακίας"; Θα μπορούσε να είναι ένας δρόμος;

"Τι είναι αρετή;" Ναι καλή ερώτηση
Ακόμη μια καλή ερωτηση ειναι:
Για ποιον;

Λαμβάνοντας υπ' οψιν το "Butterfly Effect" μπορει η "αρετή" να προκαλεί ή να συμβάλλει σε μια "κακία";


Edited by - 1900 on 17/04/2004 15:28:05Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2004, 15:52:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok
Χμμμ... Ενδιαφέρον προβληματισμός, αγαπητέ 1900!

Πάντως, σύμφωνα με το λεξικό της Ελληνικής:

Αρετή = προτέρημα, χάρισμα ~ ικανότητα στην εκτέλεση έργου ~ ικανότητα συμμόρφωσης προς τις επιταγές της ηθικής, η τάση προς την ηθική τελειότητα.


Αχ, αυτή η τάση... πόσο αντίθετη είναι άραγε προς το ελάττωμα, την ατέλεια, το μειονέκτημα, την κακία...

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

1900
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Cuba
1904 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2004, 16:03:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 1900
quote:
Αχ, αυτή η τάση... πόσο αντίθετη είναι άραγε προς το ελάττωμα, την ατέλεια, το μειονέκτημα, την κακία...

...Λεπτές ισορροποίες...
...Που αρχίζει το 'να και που τελειώνει τ' άλλο...
...Ουδέν καλον αμιγές κακου;...ίσως;...

Θέματα εσωτερικής καυσεως...

Αν λάβεις ακόμη υπ'όψιν σου τον άνθρωπο ως είναι,
η ετοιμολογία της "αρετής" θα μπορούσε να ναι:
Ό,τι τον βοηθάει να τα 'χει καλά με τον εαυτό του σε μια συγκεκριμένη στιγμή και σ' αναλογία με τα δεδομένα που έχει δημιουργήσει κι αποδέχεται.

Μια ηθική πλαστελίνη δηλαδή και φυσικά (ας μη γελιόμαστε) πάντα με επίκεντρο τον εαυτό του.

Edited by - 1900 on 17/04/2004 16:19:48Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2004, 17:03:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel

ΜΟΛΙΣ ΔΙΑΒΑΣΑ ΤΙΣ 5 ΣΕΛΙΔΕΣ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ.

"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΕΝΑ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2004, 19:21:18  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
...ξερεις, ο καθενας εζησε ενα δικο του γολγοθα...ποιος σου ειπε οτι ηταν ευκολο για μενα..η τελειωσε ηδη....μα δεν ενδιαφερει κανενα ..ισως που δεν ειναι εδω κοντα

quote:
ΜΟΛΙΣ ΔΙΑΒΑΣΑ ΤΙΣ 5 ΣΕΛΙΔΕΣ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ.

Συγχαρητήρια gretel!
Κέρδισες ένα λουκουμάκι
Σε καλοσωρίζουμε στο τόπικ αυτό...

Αγαπητή ΑΤΜΑ με εξέπληξες δυσάρεστα για μια ακόμη φορά!
Πως ΤΟΛΜΑΣ πραγματικά να συγκρίνεις τη δική σου υποτιθέμενη "σταύρωση" με αυτή του Χριστού και με τη δική μου περίπτωση όπου πέρασα 3 μερόνυχτα στο προσκέφαλο του παιδιού μου που παραλίγο να χάσει τη ζωή του!!(ασπρίγια σε ευχαριστώ...αλλά τώρα είναι καλά...θα σιγουρευτώ βέβαια σε ένα μήνα...)
Στην πρώτη περίπτωση είσαι βλάσφημη και στη δεύτερη ανώριμη...
Προσπερνώ...

Zadok μην πιάνεις στο στόμα σου την Αρετή... δεν έχει θέση ούτε εκεί αλλά ούτε και στο τόπικ αυτό...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Just_A_Man
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
766 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2004, 19:41:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Just_A_Man
quote:

Zadok μην πιάνεις στο στόμα σου την Αρετή... δεν έχει θέση ούτε εκεί αλλά ούτε και στο τόπικ αυτό...

Τελικά πόσο πόνο χρειαζόμαστε για να μην έχουμε την διάθεση στο να επαναφέρουμε ανώφελες μνήμες και κρίσεις!!?

Χριστός Ανέστη!!!
Με αγαθή Αγάπη.
just a man

“Ο Θεός του Κόσμου, που είναι η ΑΓΑΠΗ, ας μας έχει πάντα καλά.”

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2004, 19:52:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok
quote:
Zadok μην πιάνεις στο στόμα σου την Αρετή... δεν έχει θέση ούτε εκεί αλλά ούτε και στο τόπικ αυτό...

Αυτό δεν το κατάλαβα!!!
Και πριν θεωρήσω ότι γίνεσαι αναιτίως αγενής προς το πρόσωπό μου και εφόσον το επιθυμείς, κάντο μας λιανά... (Για μια φορά στη ζωή σου κάνε μία υπέρβαση και σκέψου πιο ψύχραιμα. Όσα πέρασες, κάτι θα πρέπει ν' άφησαν...)

Πόσες φορές δεν έχεις "βλασφημήσει" άραγε, ανόητη; Πόσες φορές δεν έχουμε όλοι χρησιμοποιήσει την έκφραση "Γολγοθάς" μεταφορικά;

Η αρετή, το ανώτατο καλό, είναι η δύναμη της Ψυχής ν' αγαπά την αλήθεια και να κάνει τα πάντα γι' αυτήν...


"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Edited by - Zadok on 17/04/2004 20:13:08Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2004, 20:14:05  Εμφάνιση Προφίλ
Θα στο κάνω πιο λιανά...

Η Ατμα έκανε την "υπέρβαση" αν και η κοπέλλα πολλές φορές είχε έρθει σε αντιπαράθεση μαζί μου μετά από τόσα που μου είχε σούρει είχε την ευγένεια χωρίς καν να την ξέρω ή να έχω μιλήσει μαζί της στο τηλέφωνο να μου ευχηθεί τα καλύτερα για την υγεία του παιδιού μου... Πραγματικά αξιοθαύμαστο όπως και τα μηνύματα που έλαβα από μέλη που αν κρίνω από τα nickname τους ούτε καν ήξερα την ύπαρξή τους... Αντίθετα με σένα που κάποτε πριν από κανά μήνα (θυμάσαι) μου μίλησες στο τηλέφωνο...ενώ τώρα σιγή...και η σιγή σε ένα τόσο σοβαρό θέμα, σε μια τόσο σημαντική για μένα στιγμή μου λέει πολλά...

Αν κι αυτό δεν είναι butterfly effect τότε ποιό είναι?


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2004, 21:04:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok
Ειλικρινά δεν περίμενα τέτοιο "παράπονο"!!!

Σου έστειλα μέιλ με ευχές στα γενέθλιά σου και μη λαμβάνοντας ούτε ένα ευχαριστώ, έστω τυπικά, θεώρησα ότι οι ευχές μου δεν έτυχαν ανταπόκρισης.

Έκτοτε δεν έτυχε να επικοινωνήσουμε. (το τηλεφώνημα που αναφέρεις είχε προηγηθεί)

Στη συνέχεια γιατί θα έπρεπε να γνωρίζω ότι περνάς κάποια δύσκολη περίοδο;

Εδώ το διάβασα για πρώτη φορά και έγραψα κι εγώ ότι "εύχομαι όλα να είναι καλά"!

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2004, 21:12:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ
ωραια τωρα ειμαι και Βλασφημη...:(
ΓΙΑΤΙ "ΧΡΙΣΤΙΑΝΗ ΜΟΥ";
ΕΠΕΙΔΗ ΒΟΙΩΝΩ ΤΟ ΧΡΙΣΤΟ!!!!
ΑΚΟΥ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΜΕ ΚΡΙΝΟΥΝ ΠΑΛΙ/ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΧΩ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΕΝΑΝ ... ΠΕΘΑΜΕΝΟ ΘΕΟ! ΕΠΕΙΔΗ ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΤΙ ΣΤΟ ..ΚΑΝΩ ΕΔΩ ΠΕΡΑ!
...γιατι Αβαλλον το συνεχιζεις γμτ...:(
ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ, ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ, ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ,ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ,
ΑΣΕ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΕΙ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΧΑΡΗΣΕ ΝΑ ΩΡΙΜΑΣΕΤΕ ΜΑΖΙ(ΤΟΝ ΑΝΤΡΟΥΛΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΟΥ/ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΣΟΥ//ΑΛΛΙΩΣ ΛΕΓΕΤΑΙ "ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ"//ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΑΛΙ ΒΛΑΣΤΗΜΟ;;;;
ΟΛΕΣ ΟΙ ΜΗΤΕΡΕΣ ΠΑΝΑΓΙΕΣ ΔΕΝ ΛΕΝΕ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ;;;;.ΣΩΠΑ ΚΑΙ ΣΚΕΨΟΥ ΑΥΤΟ...ΕΙΝΑΙ ΟΜΟΡΦΟ// ΜΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΟΤΙ ΣΥΜΒΟΛΙΚΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ Ο ΛΟΓΟΣ ΜΟΥ;;;)
ΦΤΑΝΕΙ ΠΙΑ/ΕΔΩ ΕΓΡΑΦΑ ΚΑΠΟΤΕ ΟΠΩΣ ΟΙ ΛΕΞΕΙΣ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΗΧΟΥΣΑΝ/ ΛΟΓΙΑ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ ΕΛΕΓΑ....

ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΙΑΠΥΣΤΩΣΕ ΜΕ ΧΑΡΑ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΕΝΑΣ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΣ ΦΙΛΟΣ//ΠΩΣ ΕΜΑΘΑ ΜΑΖΙ ΣΑΣ "ΤΗ ΛΟΓΙΚΗ ΣΑΣ" ΜΕ ΨΥΧΗ ΝΑ ΠΟΛΕΜΩ...
ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ....ΜΑ ΣΑΝ ΠΛΗΣΙΑΖΕΤΕ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ...ΚΑΤΑΝΟΩ ΤΗΝ ΑΓΝΟΙΑ ΣΑΣ...ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΡΕΛΑ....


ΜΑ ΟΧΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΙΤΡΕΨΩ ΝΑ ΜΕ ΔΙΑΒΡΩΣΕΤΕ ΑΛΛΟ.
ΤΕΛΟΣ ΩΣ ΕΔΩ.
ΑΣ ΠΑΙΞΟΥΜΕ ΜΕ ΤΗΝ ΨΥΧΟΥΛΑ ΚΑΠΟΙΟΥ ΑΛΛΟΥ ΤΩΡΑ;;;;
ΑΠΟ ΠΟΥ Ν'ΑΡΧΙΣΟΥΜΕ;;;;;
ΠΟΙΟΣ ΕΙΠΕ ΤΑ ΠΙΟ ΠΙΚΡΑ ΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΤΜΑ;;;;
ΕΧΜ....ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟΥΝΟΥ ΔΟΥΛΙΤΣΑ!
ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΡΜΑ...-
ΜΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ Ο ΤΡΟΧΟΣ!
ΕΙΜΑΙ ΟΜΩΣ Η ΣΦΙΓΓΑ -ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΜΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ:)-ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΘΑ ΓΥΡΙΣΩ ΤΟΝ ΤΡΟΧΟ ΠΟΥ ΚΡΑΤΑΩ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ..ΚΑΙΡΟΥΣ ΤΩΡΑ...


Γιατι δεν θελετε "ολοι εσεις" να κατανοησετε
πως ο καθενας βοιωνει την ατραπο του με τον εντελως
υποκειμενικο του τροπο;;;; ΜΑ ΟΤΑΝ ΔΥΟ ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΟΙ ΣΥΝΑΝΤΙΟΥΝΤΑΙ ΚΑΙ ΤΑΙΡΙΑΖΟΥΝ ΑΡΜΟΝΙΚΑ...ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΗ ΑΛΗΘΕΙΑ;;;;
...οπως και το να γραφει ο καθενας οπως νοιωθει ειναι Δικαιωμα του;;( ΜΗΝ ΜΙΛΗΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑ ΚΑΝΟΝΕΣ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ ΕΠΕΙΔΗ ΟΣΟΙ ΜΙΛΗΣΑΤΕ ΕΝΑΝΤΙΑ ΜΟΥ ΞΕΠΕΡΑΣΑΤΕ ΚΑΘΕ ΟΡΙΟ/ΑΚΟΥΣΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΚΙΑΝ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΜΟΥΝ ΨΥΧΟΛΟΓΟ ΤΩΡΑ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΠΑΡΩ ΤΟΝ ΑΝΤΜΙΝ..ΣΕ ΜΟΝΙΜΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ..ΨΥΧΙΑΤΡΟΣ ΕΙΠΑΜΕ;;...ΓΚΛΟΥΡΚ..)
ΠΡΟΣΒΟΛΗ ΤΗΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑΣ ΛΟΙΠΟΝ/ΑΥΤΟ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΩ/ΜΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ Η ΕΡΜΗ Η ΨΥΧΗ ΠΟΥ ΕΧΩ ΜΠΛΕΞΕΙ ΜΕ ΝΗΠΕΙΑΓΩΓΕΙΟ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΕΞΗΓΩ ΟΛΑ.
ΕΧΜ...ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΠΑΙΖΩ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ///ΜΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΓΕΝΗ ΚΑΙ ΝΑ ΒΡΙΖΟΥΝ.

ε.. λοιπον εχω κουραστει με αυτη την εμμονη να γραφω οπως θελετε να ακουσετε!
γραψτε εσεις ετσι! αφηστε με ομως να κανω αυτο που γνωριζω καυτερα σιγουρα απο τον καθενα//να γραφω οσα νοιωθω.
κιαν σε ενα δυο τρεις δεν αρεσει επειδη υπαρχει..προσωπικο προβλημα...
ειναι αλλα τοσες εκατονταδες ματακια που γνωριζω καλα πως με διαβαζουν.-
οποτε ο καθενας ας κοιταξει την δικη του εναρετη ζωη///και ας μην ασχολειταιμε μενα/εξαλλου εγω δεν ασχολουμαι με κανεναν!
-ΤΙ ΕΙΡΩΝΙΑ!-
γραφω οπως τα ζω ολα και δεν νομιζω πως επειδη δεν κατανοει καποιος τι περναω συγκρινεται με κατ που περναει ο ιδιος.
Αβαλλον δεν ξερω κατα ποσο εννοησες την υπερβαση μα με σενα ειλικρινα εχω κανει ουκ ολιγες.
ειπα ξεκαθαρα πως η φυση μου δεν μου επιτρεπει να κρατω κακιες επειδη θεωρω πως ειναι καλο να τηρω τα πιστευω μου ακομη κιαν καπιοι θελουν να πιστευουν οτι ειμαι αυτο που νομιζουν..(...Ο ΕΑΥΤΟΣ ΤΟΥΣ ΣΤΟΝ ΚΑΘΡΕΦΤΗ;)

Σου ειπα καλη μου οτι βοιωνω ενα ζωντανο θεο μεσα μου/αν εσυ αυτο δεν το εχεις ακομη κατανοησει ειλικρινα πιστευω οτι οσο πιο δυσκολα περναει κανεις στη ζωη τοσο πιο δυνατος γινεται.
επειδη πως ειπες ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΜΑΣΤΕ..θα σου αφησω ενα περιθωρειο να με ξαναδεις απο την αρχη .
οπως δηλαδη κανω συνεχεια με ολους οσους εχρι τωρα με κρινετε.
αληθεια γιατι ειμαι βλασφημη;;;;
επειδη βοιωνω τα μυστηρια της δικης μου αποκαλυψης;;
αληθεια τι σοι εσωτεριστης ειναι καποιος που μιλαει μοναχα μεσα απο οσα διαβασε;;;;;;
αληθεια εχεις προσεξει στα γραπτα που εχω αφησει εδωμεσα...
κατι που διαφερει απο σενα η απο καποιον που ταξιδεψε αλλα δεν συνειδητοποιησε τι ειδε;;;;;τι εζησε;;;;;
ε λοιπον αγαπητη φιλη οσα εζησα με εφτασαν εδω και τα συμπερασματα
η δυσκολιες της ζωης μου ///της εσωτερικης μου τα εδωσαν.
ολα οσα ακουσες για μενα:ΚΡΙΤΙΚΕΣ ΤΟΥ Κ*Λ** ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΑΡΡΩΤΗΘΕΙΣ...ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΠΟ ΒΑΡΕΘΗΚΑ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΩ.
Η ΑΤΜΑ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΑΛΛΙΩΣ..!@__@
ΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ;;;;;
Ο,ΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΔΕΝ ΣΑΣ ΑΦΟΡΑ /ΥΠΕΡΒΑΣΗ ΑΝ ΔΕΝ ΠΕΤΥΧΕΙΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΜΕ ΚΑΤΙΝΙΕΣ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟΚΑΚΙΕΣ ΠΟΥ ΔΙΑΙΩΝΙΖΟΝΤΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΟΥΝΤΑΙ..ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΗΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΑΤΡΑΠΟ!
ΣΕ ΟΠΟΙΑ ΑΤΡΑΠΟ.

Ο ΘΕΟΣ ΣΟΥ ΧΑΡΗΣΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ.
ΚΑΛΕΙΣΑΙ ΝΑ ΤΟ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΣΑΝ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΟΥ.
ΕΜΕΝΑ ΠΑΛΙ ΜΟΥ ΧΑΡΙΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΔΩ ΑΦΗΝΩ..
ΙΝΑΙ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΑ ΜΟΥ ΤΕΚΝΑ ΟΚ!ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΠΟΥ ΔΕΝΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΤΙ ΕΝΝΟΩ!//ΞΕΡΕΤΕ ΟΜΩΣ ΚΑΛΑ ΤΙ ΕΝΝΟΩ.-/ΑΥΤΑ ΘΑ ΦΡΟΝΤΙΖΩ ΩΣ ΤΑ ΠΟΛΥΤΙΜΟΤΕΡΑΠΟΥ ΕΧΩ.

//ΤΩΡΑΑΑΑ.
ΤΕΛΟΣ ΜΕ ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΙΔΙΑ.-
Η ΠΑΥΣΗ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΦΕΡΝΕΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ ΜΑ ΘΕΛΕΙ ΣΥΝΕΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.
ΟΙ ΕΓΩΙΣΜΟΙ ΣΑΣ ΜΕ ΣΤΕΛΝΟΥΝ ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ ΚΑΙ ΞΑΝΑΓΥΡΝΩ ΝΑ ΛΕΓΩΝΤΑΣ ΣΔΑΣ ΠΑΝΤΑ ΠΩΣ ΗΤΑΝ!ΜΑ ΔΕΝ ΣΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑΚΟΥΤΕ ....
ΕΧΜ ΑΦΗΣΤΕ ΜΕ ΝΑ ΜΙΛΩΜΕ ΣΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥΣ ΜΟΥ ΛΟΙΠΟΝ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΟ ΝΑ ΣΑΣ ΚΑΝΩ ΜΟΝΙΜΩΣ ΤΟ ΧΑΤΗΡΙ.

ΟΧΙ ΟΜΩΣ Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΠΑΥΣΗ ΜΟΝΟ!ΕΠΕΙΔΗ ΕΓΩ ΗΜΟΥΝ ΠΑΛΙ ΠΟΥ ΧΤΥΠΗΘΗΚΑ ΓΕΛΙΩΔΩΣ//ΑΔΙΚΗΘΗΚΑ//ΚΑΤΑΚΡΙΘΗΚΑ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΓΙΝΟΜΑΙ ΚΑΤΑΝΟΗΤΗ ΑΠ'ΟΛΟΥΣ(ΕΙΠΑΜΕ ...ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΘΑ ΕΡΘΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΚΟΝΤΑ //ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΜΕΝΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ!//ΤΟΥΤΕΣΤΙΝ:ΥΠΟΜΟΝΗ

ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΥΠΟΜΟΝΗ//ΟΥΤΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΤΟΥ ΤΗ ΨΥΧΗ....ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΕΙ ever!

Η ΖΑΝΤΟΚ ΤΩΡΑ ΤΗ ΦΤΑΙΕΙ;;;;; ΘΑ ΤΗΝ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΕΠΕΙΔΗ ΜΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ;;;;

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ.
ΑΦΟΥ ΤΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΕΙΤΕ ΤΟΣΟ ΣΥΧΝΑ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ///
ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΣΥΝΑΝΤΙΕΣΤΕ;;
//ΟΤΑΝ ΚΟΙΤΑΣ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ...
ΔΕΝ ΤΟΝ ΘΙΓΕΙΣ ΟΠΩΣ ΜΕ ΘΙΞΑΤΕ.(θυμαμαι βεβαια πολλα βλεμματα που μετα με προδωσαν...αλλα συγχωρεμενοι ολοι..λογω βαρους:)
ΚΑΠΟΤΕ ΘΑ ΟΜΩΣ ΕΡΘΕΙ ΚΑΙ Η ΣΕΙΡΑ ΣΑΣ.//ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΠΨΩΣ ΕΙΠΕ Η ΒΑΡΥΓΔΟΥΠΗ ΕΣΩΤΕΡΙΣΤΡΙΑ..:"...ΑΡΑ"..ΕΙΝΑΙ Η ΓΝΩΣΗ ΤΟΥ Ο,ΤΙ ΣΠΕΙΡΑΤΕ...ΕΓΩ ΠΟΥ ΚΑΡΠΟΥΣ ΣΑΣ ΔΙΝΩ.....ΤΕΤΟΙΑ ΘΑ ΠΑΡΕΤΕ....
ΕΧΜ..ΔΕΝ ΒΟΛΕΥΕΙ ΕΤΣΙ;
ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΤΕΛΟΣ ΛΟΙΠΟΝ ΜΕ ΤΙΣ ΑΣΤΕΙΟΤΗΤΕΣ.-
ΑΡΚΕΤΑ ΓΕΛΑΣΑΜΕ... ΜΕ ΤΙΣ ΒΛΑΣΦΗΜΙΕΣ ΜΟΥ!!!!
ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΣΗΜΑΝΤΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΜΟΥ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ!!
ΑΡΚΕΤΑ!.. ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΣΑΣ../
ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΜΟΥ ΟΙΚΟ....
ΣΑΝ ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΟΜΑΣΤΕ!
Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΣ ΤΗΣ ΤΥΧΗΣ ΤΟΥ//ΕΓΩ ΤΟ ΞΕΡΑ ΕΣΕΙΣ;;;;
ΚΡΙΜΑ! ΛΕΩ ΚΑΜΜΙΑ ΦΟΡΑ../ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΟΣΑ ΟΣΑ ΜΕ ΘΛΙΒΟΥΝ ΠΟΥ ΑΓΝΟΕΙΤΕ.
..ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΕΔΩ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΓΕΛΑΜΕ ΠΑΡΕΑ..
ΑΛΛΑ ΘΑ ΣΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΩ

ναι!!!!ειναι απλο να εισαι εσωτεριστης!.ναι ειναι απλο να λες αληθεια!
ναι ειναι πολυ απλο να επιβιωνεις μεσα σε τοσους ασχετους που αφου δεν εχουν τι να απαντησουν επι της ουσιας κρινουν την δικη σου....ΦΑΙΑ....\

ΤΟ ΠΑΡΑΔΟΞΟ ΜΕ ΤΟΥΤΗ ΤΗΝ ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΚΑΠΟΤΕ ΚΑΠΟΙΟΙ ΤΗΝ
ΑΓΑΠΗΣΑΝ ΠΟΛΥ//
ΤΟ ΓΕΛΟΙΟ ΤΟΥ ΠΑΡΑΔΟΞΟΥ ΑΥΤΟΥ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ...ΠΩΣ ΓΕΜΜΗΣΕ Ο ΤΟΠΟΣ ΜΕ ΒΑΤΡΑΧΙΑ ΚΑΙ ΕΡΠΕΤΑ ΚΑΙ..ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ....
ΑΥΤΑ ΤΡΩΝΕ "Ο,ΤΙ..ΠΕΤΑΕΙ..."...

(ΠΕΤΑΕΙ Ο ΓΑΙΔΑΡΟΣ;..ΕΧΜ..ΠΕΤΑΕΙ.-)


οποιος δεν διαβασει προσεκτικα αυτα που εγραψα ας μην αξιωθει να περιμενει και απαντηση ///παλι για τα ιδια.

καθε φορα που αναρρωτιεσαι γυρνα παλι πισω και ξαναδιαβασε//αντι να ρωτας και να ξαναρωτας-



Technoshamanism

Edited by - ΑΤΜΑ on 17/04/2004 21:32:53Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2004, 21:46:48  Εμφάνιση Προφίλ
Κατ’ αρχάς δε θα θελαμε να μπούμε στη διαδικασία να πάρουμε μέρος στην όποια διαμάχη μεταξύ Avallon και ATMA ή Avallon και Zadok ή ATMA και zezmperg

Θα θέλαμε όμως να ρωτήσουμε ( μιας που έτυχε να διαβάσουμε μαζί ΤΩΡΑ αυτό το κείμενο ) πως θα ήταν δυνατόν σε κάποιους να ξέρουν το πώς πέρασαν αυτές οι μέρες για τον καθένα μας ;

Ποιος δύναται να βάλει ένα πήχη στο προσωπικό δράμα του καθενός ;
Με τι αυτό μετριέται ;
Είμαστε σίγουροι πως ΟΥΔΕΙΣ και για κανένα λόγο δε θα επιθυμούσε κάτι κακό για την υγεία ΟΥΔΕΝΟΣ όσο φιλικά ή μη φιλικά προσκείμενοι μπορεί να είναι ο ένας προς τον άλλο.

Ο καθένας μας διαλέγει τους κοντινούς του ανθρώπους, ο καθένας μας διαλέγει την συμπεριφορά και την στάση που θα κρατήσει απέναντι τόσο στα προσωπικά του προβλήματα όσο και στα προβλήματα των άλλων.

Άρα !

Σίγουρα απ’ όλους μας ένα μεγάλο περαστικά στο μικρό παιδί, αλλά και σίγουρα αγάπη και συμπάθεια προς τον ΟΠΟΙΟ περνάει κάτι δύσκολο προσωπικά.
Άλλωστε η μέρες των παθών αυτό επιβάλουν, την πλήρη ταύτιση μας με τον πάσχοντα συνάνθρωπό μας και μακάρι να μπορούσαμε να ταυτιστούμε με τον ΘΝΗΣΚΟΝΤΑ ΘΕΟ, ούτως ώστε να προσδοκούμε ανάσταση νεκρών, δηλαδή την τελείωση των παθών μας.

Να θυμάστε ότι η συμπεριφορά παράγει συμπεριφορά και έτσι θα έπρεπε στον απέναντι μας, να αντιλαμβανόμαστε τον εαυτό μας

Είμαστε βέβαιοι ότι το παραπάνω κείμενο θα γίνει απόλυτα κατανοητό απ’ όλους

Ramoglou ο κακός λύκος ......................... & ......................... Κέλσος ο Φιλαλήθης

Υ.Γ. Τα πλάγια γράμματα ανήκουν στον Κέλσο.

Ο κακός λύκος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2004, 22:49:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ

ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ ...SOOOOO!
..ΤΙ ΕΚΠΛΗΞΗ (!_!)
ΔΥΟ ΣΕ ΕΝΑ ...:Ρ

ΠΑΜΕ ΕΣΩΤΕΡΙ-ΚΟΤΕΡΑ ΤΩΡΑ;



Technoshamanism
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2004, 22:53:11  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Ειλικρινά δεν περίμενα τέτοιο "παράπονο"!!!

Toυλάχιστον κατάλαβες ότι είναι παράπονο και όχι κακεντρέχεια... Ειλικρινά δε θα το ήθελα...Ενα παραπονάκι που μου βγήκε αυθόρμητα λόγω της πίεσης που νοιώθω αυτές τις μέρες... Ασε που μετά το γεγονός με πιάνουν τα κλάμματα με το τίποτα...
quote:
Σου έστειλα μέιλ με ευχές στα γενέθλιά σου και μη λαμβάνοντας ούτε ένα ευχαριστώ, έστω τυπικά, θεώρησα ότι οι ευχές μου δεν έτυχαν ανταπόκρισης.

Oυδέποτε το έλαβα, αλλά και ουδέποτε το έθιξα ως παράπονο,και αυτό γιατί απλά ήταν άνευ ουσίας ενώ αυτό που βίωσα αυτές τις μέρες ήταν τραγικό...Μα καλά με έχεις για τόσο αγενή?

quote:
Η ΖΑΝΤΟΚ ΤΩΡΑ ΤΗ ΦΤΑΙΕΙ;;;;; ΘΑ ΤΗΝ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΕΠΕΙΔΗ ΜΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ;;;;

quote:
ΑΦΟΥ ΤΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΕΙΤΕ ΤΟΣΟ ΣΥΧΝΑ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ

Νατος πάλι ο πληθυντικός! Απ'ότι φαίνεται αυτός και οι γενικεύσεις είναι από τα σημαντικότερά σου επικοινωνιακά "κουσούρια"

Μήπως αγαπητή μου φίλη Zadok να της εξηγούσες ότι ουδέποτε σε έχω πάρει εγώ τηλέφωνο...έτσι για να ησυχάσει και να μην νοιώθει ανασφάλεια...

Aτμα αν θέλεις να κάνουμε επικοδομητικό διάλογο στο μέλλον...(αυτό το τρένο το χάσαμε...)πάψε να μιλάς στον πληθυντικό και να βάζεις όλα τ'αβγά στο ίδιο καλάθι...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2004, 23:09:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ
TA KOKKINA ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΤΑΥΡΟΥΣ ΤΩΝ ΥΑΛΟΠΩΛΕΙΩΝ ΑΓΑΠΗΤΗ ...
ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΛΕΜΕ.
Ο ΤΡΟΠΟΣ Ο ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΚΟΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΠΑΛΕ ΕΚΡΙΝΕΣ ΩΣ ΚΟΥΣΟΥΡΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΣΕΝΑ ΣΟΥ ΧΤΥΠΑΕΙ ΚΑΜΠΑΝΑΚΙ ΕΚΝΕΥΡΙΣΜΟΥ.
ΕΡΩΤΩ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΑΠΑΝΤΗΣΗ:
ΑΝ ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΤΟΤΕ ΓΙΑΤΙ ΥΠΕΡΑΜΥΝΕΣΑΙ ΕΠ ΑΥΤΟΥ;;;;
ΟΠΟΙΟΙ /ΟΠΟΙΕΣ ΣΥΜΜΕΤΗΧΑΝ ΑΣ ΜΙΛΗΣΟΥΝ!!!!
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΑΝ ΔΕΝ ΣΕ ΑΦΟΡΑ ..ΜΗΝ ΧΤΥΠΙΕΣΑΙ .
ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΚΛΑΙΣ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΟΡΑ ΟΠΩΣ ΔΕΝ ΑΦΟΡΑ ΚΙ ΕΣΕΝΑ ΑΦΟΥ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΕΚΛΑΙΓΑ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΜΠΙΓΑΤΕ ΜΑΧΑΙΡΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕ ΠΙΣΤΕΥΑΤΕ ΟΤΙ ΟΝΤΩΣ ΚΛΑΙΩ!
ΑΚΟΥ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΙ ΠΑΘΑΙΝΙΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙ....
ΑΒΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΘΑ ΕΛΕΓΑ ΠΟΤΕ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΟΤΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΕΠΑΘΕ ΚΑΤΙ.
ΕΣΥ ΤΟ ΕΙΠΕΣ/ΣΟΥ ΛΕΜΕ ΛΟΙΠΟΝ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΔΕΧΕΣΑΙ ΕΠΙΛΕΚΤΙΚΑ ΠΟΙΟΣ ΤΟ ΛΕΕΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΩΣ ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΟΧΙ;;

ΣΩΠΑΣΕ/ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙΣ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙΣ ΜΕ ΤΗΝ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΥΠΟΜΟΝΗ ΜΟΥ.
ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΣΕ ΣΕΝΑ/ΕΠΕΙΔΗ ΕΣΥ ΠΡΠΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΔΥΝΑΤΗ ΣΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙΣ/ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΕΙΝΑΙ ΑΝΥΜΠΩΡΑ ΝΑ ΤΑ ΒΓΑΛΟΥΝ ΠΕΡΑ ΩΣ ΤΑ 13/ΜΕΤΑ ΜΑΣ ΞΕΧΝΑΝΕ.
ΤΩΡΑ.
ΤΟ ΤΡΕΝΟ ΔΕΝ ΧΑΘΗΚΕ ΑΒΑΛΛΟΝ ΕΚΤΟΣ ΚΙ ΑΝ ΗΘΕΛΕΣ ΝΑ ΤΟ ΧΑΣΕΙΣ.
ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΟΤΙ ΕΧΩ ΗΔΗ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙ ΟΥΚ ΟΛΙΓΕΣ ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΠΑΡΩ ΚΑΝ ΤΡΕΝΟ.
ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΜΕ ΑΚΟΥΣΕΙΣ ΜΙΑ ΦΟΡΑ.
ΣΩΠΑΣΕ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ.ΑΣΕΒΕΙΣ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΗΝ ΟΝΤΟΤΗΤΑ ΜΟΥΚΑΙ ΔΕΝ ΣΟΥ ΤΟ ΕΠΙΤΡΕΠΩ.
ΜΗΝ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΤΑ ΒΡΕΙΣ ΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ.
Η ΖΑΝΤΟΚ ΕΧΕΙ ΤΟ ΧΑΡΙΣΜΑ ΝΑ ΥΠΕΡΑΣΠΙΖΕΤΑΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΗΣ //ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΜΑΘΑ ΕΓΩ ΜΕΣΑ ΣΕ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΕΔΩ ΜΕΣΑ//ΕΚΕΙΝΗΤΟ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΣΤΙΓΜΙΑΙΑ (ΘΕΛΩ ΑΚΟΜΗ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ:)
ΤΩΡΑ
Ο ΠΛΗΘΥΝΤΙΚΟΣ ΔΗΛΩΝΕΙ ΕΝΑ ΚΑΛΑΘΙ;;;;
ΑΠΟ ΠΟΤΕ;
ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ Τ'ΑΒΓΑ ΑΠΟ ΤΟ ΧΩΡΙΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ Η ΚΑΛΗ ΜΟΥ Η ΓΙΑΓΙΑΚΑ ΤΑ ΕΒΑΛΑ ΣΤΟ ΨΥΓΕΙΟ//
ΑΝΤΙΔΕΟΝΤΟΛΟΓΙΚΟ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΟΣΑ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ;;;;
ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΑΣ.
ΕΠΕΙΔΗ ΕΓΩ ΘΕΩΡΩ ΠΩΣ Τ'ΑΒΓΑ ΕΙΝΑΙ ΦΡΟΝΙΜΟ ΝΑ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΣΤΗΝ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ/ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΚΤΙΘΕΝΤΑΙ..ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ..ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ.
ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΦΕΥΓΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΡΑΔΟΞΟ ΤΗΞΣ.....ΠΕΤΑΛΟΥΔΑΣ.

ΠΛΑΚΑ ΕΧΕΙ!
ΕΙΠΑ Η ΕΡΜΗ ΑΣ ΓΙΝΟΥΜΕ ΦΙΛΟΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ....!
ΤΙ ΕΜΟΤΙΚΟΝΣ ΝΑ ΓΕΛΑΝΕ ΕΒΑΛΑ/ΤΙ ΚΙΝΕΖΙΚΑ ΕΜΟΤΙΚΟΝΣ ΤΙΠΟΤΑ!
ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΕΜΕΝΕΤΕ ΣΕ ΟΣΑ ΛΕΤΕ
Ο,ΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΘΑ ΛΕΤΕ.

ΑΥΤΟ ΓΙΑ "ΤΕΛΟΣ"(EXM ME XIOYMORISTIKH DIATHESIqGREEKLISH GIA APOLYTH KATANOHSH!!!!:))

ΚΟΨΤΕ ΤΑ ΛΙΓΜΕΝΑ//Η ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ Ο,ΤΙ ΣΑΣ ΠΕΙΡΑΖΕΙ.
ΜΕ ΚΟΥΡΑΣΕ ΝΑ ΠΟΤΙΖΩ ΚΑΜΜΕΝΑ ΔΕΝΤΡΑ....
ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΠΙΔΑ ΘΑΥΜΑΤΟΣ...

ΟΥΦ.-

για μια στιγμη σκεφτηκα πως μια εικονα ισως ελεγε χιλιες λεξεις..
μα οταν νοιωθω καπως ετσι..οι αλλοι λενε πως ειμαι βλεσφημη/αθεοφοβη..και τετοια κοσμιτικα..
τι να πω...
ΝΑ ΠΑΡΤΕ ΜΙΑ ΕΙΚΟΝΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΨΥΧΗ -ΜΟΥ- ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΜΕ ΞΑΝΑ-ΚΑΤΑ-ΡΙΝΕΤΕ....ΓΙΑ ΤΟ "ΠΩΣ ΘΑ ΜΙΛΑΩ" ΟΤΑΝ ΠΛΗΓΩΝΕΤΕ..ΞΑΝΑ ΚΑΙ ΞΑΝΑ..




Technoshamanism

Edited by - ΑΤΜΑ on 17/04/2004 23:27:01Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2004, 00:04:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok
quote:


ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ ...SOOOOO!
..ΤΙ ΕΚΠΛΗΞΗ (!_!)
ΔΥΟ ΣΕ ΕΝΑ ...:Ρ

ΠΑΜΕ ΕΣΩΤΕΡΙ-ΚΟΤΕΡΑ ΤΩΡΑ;



Ω... Ναι, πι πι πι πι πλιιιιιζ (τάδε έφη Ρότζερ Ράμπιτ )!

quote:
Ενα παραπονάκι που μου βγήκε αυθόρμητα λόγω της πίεσης που νοιώθω αυτές τις μέρες...


Βρε Avallon, ναι, εγώ το κατάλαβα! Γιατί γνωρίζω από κριαρίσιο παρορμητισμό και εγωισμό.
Για φαντάσου τί θα γινόταν όμως, αν έβαζα κι εγώ τα κέρατα μπροστά... ή αν δεν γνώριζα.

Όταν όμως πιο πάνω η ΑΤΜΑ έλεγε για παρορμητισμό και δει κριαρίσιο, πέσανε κουτουλιές!

quote:
Oυδέποτε το έλαβα, αλλά και ουδέποτε το έθιξα ως παράπονο,και αυτό γιατί απλά ήταν άνευ ουσίας ενώ αυτό που βίωσα αυτές τις μέρες ήταν τραγικό...Μα καλά με έχεις για τόσο αγενή?

Εντάξει, ανθρώπινο! Αλλά αν σκεφτόμουν εγωιστικά, θα 'πρεπε να στο "φυλάω" και να μην σκεφτώ ότι δε θα μπορούσες να είσαι αγενής.

quote:
Μήπως αγαπητή μου φίλη Zadok να της εξηγούσες ότι ουδέποτε σε έχω πάρει εγώ τηλέφωνο...έτσι για να ησυχάσει και να μην νοιώθει ανασφάλεια...


Κοίτα να δεις τώρα τί γίνεται:

Έχεις δίκιο, μόνο που συμπτωματικά η ΑΤΜΑ δεν ήταν τόσο άστοχη που χρησιμοποίησε πληθυντικό, γιατί στο τηλεφώνημα συμμετείχαν τρία πρόσωπα κι έτσι ούτε εγώ σε πήρα, αλλά ούτε κι εσύ με πήρες!!! (τα υπόλοιπα αφορούν σε προσωπικά δεδομένα)

Όμως, βρε Avallon, σε όσα έχει γράψει η AΤΜΑ βρίσκεις ότι αυτό ήταν το σημείο για να σταθείς; Φιλικά αναρωτιέμαι...

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Edited by - Zadok on 18/04/2004 00:07:51Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Just_A_Man
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
766 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2004, 00:39:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Just_A_Man
Θα ήθελα να επανέλθω με κάποια διευκρινιστικά σχόλια

quote:
Zadok μην πιάνεις στο στόμα σου την Αρετή... δεν έχει θέση ούτε εκεί αλλά ούτε και στο τόπικ αυτό...

Zadok,
Το παραπάνω μήνυμα αναφέρεται στην τοποθέτηση της φίλη μας Avallon σε ότι έχει να κάνει με τις Αρετές. Επειδή αισθάνθηκα ότι τοποθετήθηκε αρνητικά σε ότι έχει να κάνει με τις Αρετές.


quote:




Και εκτός από την απογοητεύσει μου δεν μπορούσα να γράψώ κάτι άλλο.

quote:

Αυτό δεν το κατάλαβα!!!
Και πριν θεωρήσω ότι γίνεσαι αναιτίως αγενής προς το πρόσωπό μου και εφόσον το επιθυμείς, κάντο μας λιανά... (Για μια φορά στη ζωή σου κάνε μία υπέρβαση και σκέψου πιο ψύχραιμα. Όσα πέρασες, κάτι θα πρέπει ν' άφησαν...)



Zadok, το παραπάνω μήνυμα απευθύνεται στην Avallon η και στον just a man?


Avallon,
Η παρακάτω πρόταση απευθύνεται σε σένα.

quote:

Τελικά πόσο πόνο χρειαζόμαστε για να μην έχουμε την διάθεση στο να επαναφέρουμε ανώφελες μνήμες και κρίσεις!!?

Και ο λόγος που τοποθετήθηκα με αυτό τον τρόπο είναι ότι, είναι σημαντικό
να ξεπερνάμε τα όποια προσωπικά συναισθήματα μας για να ανεβούμε όλοι μαζί πνευματικά.

Είναι ποια καιρός να κάνουμε μια νέα αρχή και να προσέχουμε πως χρησιμοποιούμε τις λέξεις.


Γιατί τελικά, όλα τα μηνύματα που καταχωρούνται από όλους μας σε όλα τα topic καταλήγουν να είναι βιβλία χωρίς νόημα!!!


Ας σταματήσουμε να χάνουμε ενέργεια χωρίς λόγο. Ενέργεια που θα μπορούσαμε να την χρησιμοποιήσουμε θετικά για την εξέλιξη μας!!


Χριστός Ανέστη!!!
Με αγαθή Αγάπη.
just a man

“Ο Θεός του Κόσμου, που είναι η ΑΓΑΠΗ, ας μας έχει πάντα καλά.”

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2004, 00:55:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ
..ΠΕΣΤΑ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΕΕ!!!!

ΤΟΣ ΚΑΙΡΟ ΑΥΤΟ ΕΛΕΓΑ Η ΕΡΜΗ...ΜΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΜΙΛΗΣΩ ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΜΙΛΗΣΑΝ ΩΣΤΕ ΝΑ ΦΤΑΣΟΥΜΕ ΤΩΡΑ ΕΔΩ...ΑΠΟΚΑΜΕΝΟΙ ΟΛΟΙ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΧΤΗΚΑ....ΝΑ ΠΑΙΞΩ ΜΕ ΤΟΥΣ ΟΡΟΥΣ ΤΟΥΣ...
ΤΕΛΙΚΑ ΟΙ ΟΡΟΙ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΚΑΙ ΤΟ ΝΟΗΜΑ ΘΕ ΕΡΧΟΤΑΝ ΣΑΝ ΝΕΡΟ ΣΤΟΥΣ ΔΙΨΑΣΜΕΝΟΥΣ....
ΜΑ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΑΤΕ ΑΛΛΙΩΣ..ΤΟ ΕΧΥΣΑ ΟΛΟ ΣΤΟΝ...ΠΟΥΘΕΝΑ....ΕΤΣΙ ΤΩΡΑ...ΑΣ ΨΑΞΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ..ΝΕΡΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ..ΚΙ ΑΝ ΔΙΨΑΣΕΙ..ΠΑΛΙ ΕΔΩ ΘΑ 'ΜΑΙ..
ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΟΜΩΣ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΡΟΚΛΗΘΩ ΝΑ ΚΡΙΑΡΙΣΩ...ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΠΑΡΩ ΑΔΕΙΑ ΑΝΕΥ ΑΠΟΔΟΧΩΝ...

ΑΓΑΠΗ-ΕΙΡΗΝΗ-ΥΓΕΙΑ-ΧΑΡΑ-ΦΩΣ!!!!!

ΑΤΜΑ



Technoshamanism
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2004, 01:03:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok
Καλέ μου Just_A_Man,

προσωπικά μπορώ να σε διαβεβαιώσω ότι κατάλαβα πολύ καλά τί έγραψες.

Ειλικρινά όμως, δεν περίμενα ότι θα παρενοούσες το δικό μου ποστ.

Έβαλα το ίδιο απόσπασμα από τα γραφόμενα της Avallon απαντώντας επίσης προς εκείνην.

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Just_A_Man
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
766 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2004, 01:13:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Just_A_Man
quote:

ΤΟ ΕΧΥΣΑ ΟΛΟ ΣΤΟΝ...ΠΟΥΘΕΝΑ....


Στο σύμπαν δεν υπάρχει κενό.

Όλα είναι χρήσιμα και τίποτα δεν πάει χαμένο.

Τελικά είναι θέμα χρόνου.

Αν θα αποφασίσουμε να Aναστηθούμε και να ζούμε μέσα στην αρμονία της ΑΓΑΠΗ-ΕΙΡΗΝΗ-ΥΓΕΙΑ-ΧΑΡΑ-ΦΩΣ η του φόβου!!!


Η Επιλογή, η Θέληση και η Απόφαση είναι ΔΙΚΙΑ ΜΑΣ.


Χριστός Ανέστη!!!
Με αγαθή Αγάπη.
just a man

“Ο Θεός του Κόσμου, που είναι η ΑΓΑΠΗ, ας μας έχει πάντα καλά.”


Edited by - Just_A_Man on 18/04/2004 01:16:35Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Just_A_Man
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
766 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2004, 01:26:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Just_A_Man
quote:
Ειλικρινά όμως, δεν περίμενα ότι θα παρεννοούσες το δικό μου ποστ.


Καλή μας Ζαdok,

O just προσπαθεί να είναι πάντα προσεχτικός και να μην πληγώνει κανένα.
Και για αυτό επανήλθα με διευκρινιστικό μήνυμα.
Αν το έκανα χωρίς να το θέλω για την καλή μας Zadok, η για τον οποιοδήποτε από την παρέα ας με συχωρέσει.

Σας ζητώ συγγνώμη αν σας πλήγωσα με η χωρίς την θέληση μου.
Να είστε καλά όλοι.

Χριστός Ανέστη!!!
Με αγαθή Αγάπη.
just a man

“Ο Θεός του Κόσμου, που είναι η ΑΓΑΠΗ, ας μας έχει πάντα καλά.”


Edited by - Just_A_Man on 18/04/2004 01:30:55Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2004, 01:36:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ


αλλιως...
"ουδεν καλο αμιγες κακου"....
-ειχε πει καπου αλλου καποια αλλη στιγμη + ο Τρισμεγιστος...-


ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΗ:
( ΕΠΕΙΔΗ ΑΓΑΠΗΤΕ ΜΟΥ..."ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΕ",
(//ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟ JUST A MAN"...ΔΥΝΑΜΑΙ ΝΑ ΣΕ ΠΡΟΣΔΙΟΡΙΣΩ=ΒΑΦΤΗΣΩ...ΦΙΛΙΚΑ:)
ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΝΟΩ ΕΠΑΚΡΙΒΩΣΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ* ΠΟΤΕ ΕΙΣΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΙΑ ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ..
'Η ΑΝ ΟΝΤΩΣ ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΕΙΣ ΤΟ ΣΤΑΥΡΟ ΣΟΥ....

"ΤΟ "ΠΟΥΘΕΝΑ ΜΟΥ" ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΟΣΟ ΤΟ "ΠΑΝΤΟΥ ΜΟΥ"
-ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ-
ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΤΕΚΕΙ ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΕΝΑ 'Η ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΑΛΛΟ..ΕΧΜ...
ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΟΜΑΣΤΕ...
ΣΤΟ "ΚΕΝΤΡΟ"
ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΙΣΟΡΡΟΠΗΣΕΙ ΚΑΘΕΝΑΣ ...ΣΤΟΝ..ΣΤΑΥΡΟ..ΤΟΥ...-

~~~~~~~~~~`

quote:

-ή αλλιως: «Για ενα καρφι χαθηκε το πεταλο.., για ενα πεταλο χαθηκε το αλογο.., για ενα αλογο χαθηκε ο αναβατης.., για εναν αναβατη χαθηκε η μαχη.., για μια μαχη χαθηκε το βασιλειο.-»-

(Χμμ παρατηρησε κανεις την συνδεση του φαινομενου με την διδασκαλια του Καρμα;..)



...'Η ΑΛΛΙΩΣ :ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΘΑ ΜΑΘΕΙΣ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ..-ΣΟΥ
//ΑΥΤΗ ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΤΗ ΔΑΝΑΗ


Η ΑΛΛΙΩΣ...

ΑΜΗΝ



Technoshamanism
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 8 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy