ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 "The Butterfly Effect", το Παράδοξο της Πεταλούδας
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 8
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2004, 01:37:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok
Εμένα να με συγχωρείς καλέ μου Just_A_Man, που δεν ήμουν πιο προσεκτική.

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Edited by - Zadok on 18/04/2004 01:42:47Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Just_A_Man
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
766 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2004, 01:48:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Just_A_Man
Καλή μας ΑΤΜΑ,

Μην παίρνεις προσωπική την απάντηση.


Απλά ο παραπάνω σου συνειρμός το πηρά σαν ερέθισμα για να μοιρασθώ μια σκέψη με όλους.

Προσπαθώ να είμαι μόνιμα πάνω σε ένα Σταυρό.
Όπως Εκείνος.

Γιατί τελικά η μόνη αληθινή γνώση είναι αυτή που βιώνουμε!!!
Όχι ότι μπορεί να συγκριθεί ο Σταυρός μας με τον δικό του.

Αλλά με αυτό τον τρόπο μπορώ να παραμένω στην Αγάπη.
Η Ισορροπία είναι ο Σταυρός.


Χριστός Ανέστη!!!
Με αγαθή Αγάπη.
just a man

“Ο Θεός του Κόσμου, που είναι η ΑΓΑΠΗ, ας μας έχει πάντα καλά.”

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Just_A_Man
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
766 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2004, 02:01:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Just_A_Man
Όταν Εκείνος, και με τα δύο του χέρια απλωμένα ορθάνοιχτα πάνω στον Σταυρό συχώρεσε όλοι την ανθρωπότητα, πως ο just a man μπορεί να μην συγχωρεί όλο τον κόσμο!!

Η αληθινή Αγάπη είναι μια ατελείωτη πράξει Συγγνώμης και Συχώρεσης.

Σε ευχαριστώ καλή μου Zadok.
O αδαμάντινος χαρακτήρα σου είναι γνωστός σε όλους μας.


Χριστός Ανέστη!!!
Με αγαθή Αγάπη.
just a man

“Ο Θεός του Κόσμου, που είναι η ΑΓΑΠΗ, ας μας έχει πάντα καλά.”


Edited by - Just_A_Man on 18/04/2004 02:02:32Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Just_A_Man
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
766 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2004, 02:08:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Just_A_Man
Καλέ μας Tommy,

Σε ευχαριστούμε που μας έδωσε την ευκαιρία να εκφρασθούμε μέσα από το topic σου.
Συχώρεσέ μας που δεν το σεβασθήκαμε όλοι μας όσο του άξιζε.
Ποτέ όμως δεν είναι αργά.

Καλό βράδυ σε όλους και Καλή Κυριακή


Χριστός Ανέστη!!!
Με αγαθή Αγάπη.
just a man

“Ο Θεός του Κόσμου, που είναι η ΑΓΑΠΗ, ας μας έχει πάντα καλά.”

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zezmperg
Πλήρες Μέλος

Greece
983 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2004, 07:08:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zezmperg
Σας χαιρετώ.
Κάπου το είχα ακούσει και μου έκανε εντύπωση και επειδή βρήκα το στράτευμα σε θέση μάχης.... Νομίζω πως έλειπε μία και ένας ακόμα μόνο, είπα να το γράψω, έτσι για να έχουμε κάτι να πούμε πέρα από το σχέδιο επίθεσης.....

ΟΙ ΛΟΡΔΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΠΟΡΔΟΙ ΑΠΟ ΤΑ ΔΑΙΔΑΛΩΔΗ ΣΠΙΤΙΑ ΤΟΥΣ ΜΕ ΤΥΜΠΑΝΟΚΡΟΥΣΙΕΣ ΒΓΑΙΝΟΥΝ

Καλά μην θιχθείτε και με την παροιμία τώρα....

Με εκτίμηση

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zezmperg
Πλήρες Μέλος

Greece
983 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2004, 07:43:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zezmperg
Σας χαιρετώ.
Α ξέχασα να σας γράψω ότι σήμερα Η Ορθοδοξία τιμά τον Απόστολο Θωμά...Όπως όλοι θα ξέρουμε....
Έτσι θα ζητούσα από τον just a mαn να το πρόσεχε λίγο παραπάνω ετούτο...Για φαντάσου λέει, κάποιοι να ζητούσαν να βάλουν τα δακτυλά τους επί το πιστεύω σου...ΚΑΘΕΝΑΣ!
Με εκτίμηση.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Just_A_Man
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
766 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2004, 09:48:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Just_A_Man
Καλή μας zezmperg καλημέρα και καλή Κυριακή,

Ναι, είναι αλήθεια ότι έχω πολύ μεγάλη φαντασία. !!!!!!!
Αν και ξέρω ότι αυτό που γράφω ότι δεν με κάνει ιδιαίτερα ταπεινό έως καθόλου ταπεινό.

Ας είναι.
Όποιος όμως δεν έχει φαντασία πεθαίνει από έκπληξη!!!

Όταν δεν πίστεψε η ανθρωπότητα Εκείνον για τα αγαθά του συναισθήματα, γιατί να πιστέψουν τον just a man?

Όταν θέλανε βάλουν το χέρι τους στις πληγές του, γιατί να μην θέλουν να βάλουν και το χέρι τους και στις πληγές του just a man?

Όταν δεν τον αποδέχτηκαν, καταλάβανε και δεν τον αγαπήσανε Εκείνον πάνω στο Σταυρό, γιατί θα έπρεπε να αξίζει περισσότερη αποδοχή, κατανόηση και αγάπη o just a man?

Και για να ολοκληρώσω ο just a man θα ήταν πολύ ευτυχισμένος αν όλοι η ανθρωπότητα αποδεχόταν, καταλάβαινε και αγαπούσε Εκείνον, και ο ίδιος έμενε ο τελευταίος άνθρωπος πάνω στην Γη.

Θα ήταν ευτυχισμένος, αν όλοι φτάνανε στην Δευτέρα Παρουσία, μέχρι και η τελευταία Ψυχή και ο just έμενε εκτός.

Είθε κάθε καρδιά να γίνει ο Ιερός Ναός της Μητρότητας όπου θα γεννηθεί Εκείνος στην Ταπεινή Βηθλεέμ μας.

Σας αγαπώ όλους. Για αυτούς που με πιστεύουνε και για εκείνους που δεν με πιστεύουνε.


Καλημέρα.

Χριστός Ανέστη!!!
Με αγαθή Αγάπη.
just a man

“Ο Θεός του Κόσμου, που είναι η ΑΓΑΠΗ, ας μας έχει πάντα καλά.”

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2004, 09:55:56  Εμφάνιση Προφίλ
zezmperg και που να δεις πραγματικά το στράτευμα σε θέση μάχης !!!!

Ο κακός λύκος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2004, 10:55:54  Εμφάνιση Προφίλ
Ας εναρμονιστούμε και στον τρόπο μάχης που η καλή μας φίλη zezmperg μας πρότεινε εμμέσως πλην σαφώς .

O δεξιά είναι και Λόρδος απ' ότι φαίνεται από τα ρούχα που φοράει.

Ο κακός λύκος


Edited by - Ramoglou on 18/04/2004 10:58:11Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zezmperg
Πλήρες Μέλος

Greece
983 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2004, 10:57:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zezmperg
Σας χαιρετώ.
quote:

zezmperg και που να δεις πραγματικά το στράτευμα σε θέση μάχης !!!!

Ο κακός λύκος



Είσαι καταπληκτικός πάντα.... όμως γιατί καλέ μου γράφεις για το στράτευμα σε θέση μάχης;
Ποιός θα κάνει πόλεμο;;;;
Μα Ramoglou έτσι για την παροιμία ήταν εκείνο το κειμενάκι περί μάχης...Διότι νομίζω ότι το έχουμε χαλάσει τελείως το θέμα "Butterfly effect"
Και άλλη μία φορά ζητώ συγνώμη από τον Tommy
Σε χαιρετώ.
Με εκτίμηση.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2004, 11:01:47  Εμφάνιση Προφίλ
Καλή μου zezmperg κανείς δε θα κάνει πόλεμο με κανένα, απλά ασκήσεις ετοιμότητας κάνουμε.

Ε που και πού διασταυρώνουμε τα ξίφη μας για να περνά η ώρα και να μάθουμε και καλή ξιφασκία.


Ο κακός λύκος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zezmperg
Πλήρες Μέλος

Greece
983 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2004, 11:07:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zezmperg
Κακέ λύκε....
quote:

Καλή μου zezmperg κανείς δε θα κάνει πόλεμο με κανένα, απλά ασκήσεις ετοιμότητας κάνουμε.

Ε που και πού διασταυρώνουμε τα ξίφη μας για να περνά η ώρα και να μάθουμε και καλή ξιφασκία.


Ο κακός λύκος



Είσαι

καταπληκτικός

μα ξιφασκία δεν θα μάθω.....
άσε για άλλες... την εκπαίδευση του ξίφους....
Κατί πιό ανώδυνο μήπως υπάρχει;
Με εκτίμηση.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2004, 11:45:15  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
ΑΒΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΘΑ ΕΛΕΓΑ ΠΟΤΕ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΟΤΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΕΠΑΘΕ ΚΑΤΙ

Ναι βέβαια δε θα έλεγες...
Θα έλεγες όμως άλλα...θυμίσου τι μας είπες πριν από ένα μήνα εδώ στα φόρουμ...Οτι ο reptilesalonica σου ρίχτηκε και συ δε του κάθησες... Οτι πήγε να σε βιάσει μέσα στο ίδιο σου το σπίτι και μας ανέφερες και όλες τις λεπτομέρειες...
Γιατί λοιπόν είναι κατακριτέο το ότι θέλησα να μοιραστώ τη θλίψη μου μαζί σας? Τουλάχιστον εγώ δε σας κούρασα με λεπτομέρειες...
Που είναι λοιπόν το μεμπτό????
quote:
ΕΣΥ ΤΟ ΕΙΠΕΣ/ΣΟΥ ΛΕΜΕ ΛΟΙΠΟΝ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΔΕΧΕΣΑΙ ΕΠΙΛΕΚΤΙΚΑ ΠΟΙΟΣ ΤΟ ΛΕΕΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΩΣ ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΟΧΙ;;

Oλα στο βωμό των εντυπώσεων... για μια ακόμη φορά...
Αμφισβήτησα ποτέ εγώ την ειλικρίνεια των μηνυμάτων που έλαβα?
Eνα απλό copy-paste αρκεί για να υποδείξεις το σημείο στο οποίο διαφαίνεται κάτι τέτοιο...
ΜΗΝ ΚΟΥΡΑΖΕΣΑΙ! ΔΕ ΘΑ ΤΟ ΒΡΕΙΣ!
Εδώ δεν αμφέβαλλα για τη δική σου ειλικρίνεια σε αυτό το θέμα θα αμφιβάλλω για άλλους που έχουν δείξει επαννειλημένα τη συμπάθεια στο πρόσωπό μου
quote:
Όμως, βρε Avallon, σε όσα έχει γράψει η AΤΜΑ βρίσκεις ότι αυτό ήταν το σημείο για να σταθείς;

Εχω και γω μιαν απορία:Eσύ σε όλα τούτα που είπε η Ατμα συμφωνείς???
Ετσι για να ξεκαθαρίσουμε λιγάκι το τοπίο...

Και συνεχίζω για να σου απαντήσω στο ερώτημά σου...
Με την συνταξιδιώτισσα Ατμα έχουμε πολλές φορές περιπλανηθεί εσώτερα...
Εχουμε συνευρεθεί σε πολλές δεκάδες τόπικ...
Εχω συμφωνήσει μαζί της σε δεκάδες απ'αυτά...(συνήθως εσωτεριστικά συμφωνούμε...)
Εχω διαφωνήσει σε μερικά...
Εχω έλθει σε έντονη αντιπαράθεση σε ελάχιστα...(ο τρόπος της που ώρες ώρες προσβάλλει με θίγει...)
Τι σου λέει αυτό?
Οτι δεν υπάρχει τίποτα προσωπικό μαζί της...
Τίποτα συνομοσιολογικό...
Στα πολλά χιλιόμετρα που έγραψε τούτο το κοντέρ...είναι φυσικό να πέσαμε σε κάποιες λακούβες...
Δεν εννοεί να το καταλάβει και χρησιμοποιεί πληθυντικό όταν αναφέρεται σε μένα... Από την αρχή του "παιχνιδιού" πριν την ύπαρξη της zezmperg...ήταν άλλες...τώρα είναι η zezmperg.
H απάντηση λοιπόν στο ερώτημα που έθεσες είναι ότι στάθηκα σε αυτό γιατί στην προκειμένη περίπτωση είναι αυτό που με πείραξε και όχι τα άλλα που είπε... (έχω πάθει ανοσία στο δηλητήριο αυτό...)*
Κάνω zapping...
Kαλή συνέχεια...

*Η αμφιβολία δηλητηριάζει τα πάντα χωρίς να σκοτώνει τίποτα...(Νίτσε)


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2004, 13:10:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok
Αν πρέπει να επιλέξω, κρατώ απ' τους ανθρώπους αυτά που με ενώνουν μαζί τους, ειδικά όταν έχουν να δώσουν πολλά. Βέβαια, με φέρνουν σε πολύ δύσκολη θέση βάζοντάς με να επιλέξω, όμως ό,τι μας ενώνει, μας δονεί, άρα υπερέχει ποιοτικά ακόμα κι αν μειονεκτεί ποσοτικά.

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

1900
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Cuba
1904 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2004, 14:05:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 1900
AFRIKAANS vrede
ALBANIAN pαqja
ALSATIAN frιda
ARABIC salam
ARMENIAN khaghaghoutyoun
AZERI sόlh
BAMBARA errιbι
BASQUE bakea
BELARUSIAN Мiр (mir)
BENGALI shanti
BOBO makonakon
BRETON peoc'h, pθc'h
BULGARIAN мир (mir)
BURMESE nyein chan yay
CATALAN pau
CHINESE 和平 (HePing)
CORSICAN pace
CREE papayatik
CROAT mir
CZECH mír
DANISH fred
DUTCH vrede
ENGLISH peace
ESPERANTO paco
ESTONIAN rahu
FINNISH rauha
FRENCH paix
FRIULAN pac
GALICIAN paz
GERMAN der Friede / Frieden
GREEK ειρήνη
HAITIAN CREOLE lapè
HEBREW shalom
HINDI shanti
HUNGARIAN béke
ICELANDIC friπur
INDONESIAN damai / perdamaian / ketentraman
IRISH GAELIC sνochαin
ITALIAN pace
JAPANESE heiwa
KABYLIAN lahna
KHMER sok sbei
KURDISH asti
LAO santiphap
LAPPISH (SΑMI) rαfi
LATIN pax / pax sit (let peace be)
LATVIAN miers
LEBANESE salam
LITHUANIAN taika
LOW SAXON vre(d)e
LUXEMBOURGEOIS fridden
MALAGASY fandriampahalemana
MALAY damai
MALTESE sliem / paci
MAORI rangimaarie / rongo
MONGOLIAN enh taivan (Энх тайван)
NORWEGIAN fred
OCCITAN patz
OJIBWAY bangan
PERSIAN solh
POLISH pokσj
PORTUGUESE paz
ROMANI patcha
ROMANIAN pace
RUSSIAN мир (mir)
SARDINIAN paghe (logudorese) / paxi (campidanese)
SCOTTISH GAELIC fois
SERBIAN mir
SHONA runyararo
SINGHALESE saameye / shanti
SLOVAK mier
SLOVENIAN mir
SOBOTA paks
SPANISH paz
SWAHILI salama
SWEDISH fred
TAGALOG kapayapaan
TAMIL amaοdi
THAI สันติภาพ (santiphaap)
TURKISH barış
UDMURT tupasa ulon
UKRAINIAN мир (mir)
URDU salaam
VIETNAMESE hoµ bΧnh (ou bien) thanh bΧnh (VnTime font needed)
WALOON ("betchfessξs" spelling) pεye
WELSH tangnefedd
WEST INDIAN CREOLE la pι


Edited by - 1900 on 18/04/2004 15:30:53

Edited by - 1900 on 19/04/2004 15:49:46Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2004, 21:35:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth
Να ευχηθώ στην Avallon, να είναι όλα "περαστικά".

Καλή φώτιση σε όλους μας και πνευματική ειρήνη.

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2004, 21:55:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ
χρονια πολλα στους θωμαδες.
κι επειδη για μενα ειναι ιδαιτερη μερα
να πω οτι στο βωμο των εντυπωσεων εναντια μου πολλα ειδα και διαβασα.
να πω οτι ουδεποτε θα εθετα στο φορουμ τιποτα απο τα προσωπικα μου αλλα πολλοι το εκαναν αντι εμου.//να τωρα το εκανες εσυ.

Αβαλλον αυτα που εγραψες δημοσια οτι τα εγραψα δημοσια...
δωσε url...επειδη νομιζω πως ηταν σε μειλ.
γιατι θετεις εδω οσα σου εκμυστηρςευτηκα παραποιωντας αλιστα και το νοημα τους με τον προσωπικο σου σχολιασμο;;;;;
θεωρεις οτι αυτο ειναι δεοντολογικο;;;;επειδη τον ερπετο τον εθεσα δημοσια για το λογο οτι επρεπε να του δειξω τι εκανε λαθος..
με αφορμη κατι εκτος φορουμ με πολεμουσε στο φορουμ.
εσυ τι εχεις μαζι μου τελικα και βγαζεις προσωπικα εδω;;

δεν κρατω κακια σε κανενα σας/τι να πω!
και τις εντυπωσεις απο οσα εγραψα τις γραφουν μονο οσοι κρινουν καταστασεις λογια μα και προσωπικοτητες.
ο τροπος μου ο γραπτος οταν θιγει καποιον, ειναι επειδη οντως πρεπει να τον θιξει αφου για να τον κατανοει μαλλον το παιρνει προσωπικα.
Σου ειπα να μην μιλησεις αλλο για μενα μα εσυ το συνεχιζεις ,
θετοντας μαλιστα /οσα αναγκαστικα εθεσα στο φορουμ οταν δεν γινοταν κατανοητη η αληθεια πισω απο μια φαινομενικη ασκοπη διαμαχη μεταξυ εμου και του ερπετου.//ΤΟ ΑΣΤΕΙΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Η ΣΥΓΝΩΜΗ ΕΓΙΝΕ ΔΕΚΤΗ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ΝΑ ΖΟΥΜΕ ΟΠΩΣ ΠΡΩΤΑ//ΕΣΕΙΣ ΕΔΩ ΟΜΩΣ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΕ!
ΩΡΑΙΟΣ ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ!/ΚΑΚΙΕΣ ΜΙΣΗ ΠΑΘΗ ..ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ ΕΝΑ ΚΑΤΙ...
ΜΑ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΜΠΕΡΔΕΥΕΤΕ;;;;;
ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΟΙ ΟΙ ΡΟΛΟΙ ΜΑΣ..

το γεγονος οτι γνωριζω γιατι επακριβως συμβαινει αυτο ολο εδω μεσα/και πως μια γυναικα σαν την ζεζμπεργκ //ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ/ασχολειται ακομη μαζι μου αλλα εχει κανει εσενα μπαρουτι ...ε τι να πω..!

ΛΕΣ ΠΡΩΤΑ ΗΤΑΝ ΑΛΛΕΣ/ΜΑ ΗΤΑΝ/ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΦΗΝΟΥΜΕ ΜΕ ΩΡΙΜΟΤΗΤΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΚΑΤΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΕΝΩ ΟΙ ΚΡΙΟΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΑΡΧΙΣΑΝ ΝΑ ΧΤΥΠΙΟΥΝΤΑΙ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ.
ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΠΟΙΟΣ Ο ΛΟΓΟΣ;;;;
(ας πω οτι δεν "τον ξερω":)))
εγω ουτε την πρωτη θεση ειχα στο στοχο/ουτε τον δημιουργο του φορουμ...
εγω απλα εδωσα οσα επρεπε να δωσω και αυτο θα συνεχισω να κανω
ουτε γαμπρο εψαχνα και μπηκα σε λαθος φορουμ...(χμ κατι μου θυμιζει..:)-ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΣΕ ΑΥΤΟ ΣΥΜΩΝΟΥΜΕ ΜΕ ΤΗΝ..ΖΕΖΜΠΕΡΓΚ! ΑΡΑ ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΟΥΜΕ ΣΕ ΚΑΤΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΟ ΧΡΥΣΟ ΚΟΥΦΕΤΟ..ΠΟΥ ΣΥΝΗΘΩΣ ΧΩΡΙΖΕΙ ΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ..ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΝΔΡΕΣ...-
ουτε το ψωνιο μου να αποδειξω(κατι μου θυμιζει:)ηθελα
οπως πολυ καλα διακρινω καιρο απο διαφορους εδω εσω.
(ΤΙ/ΠΟΙΑ... ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ;. -ΤΙΠΟΤΑ.-)

.ολα οσα ειπατε "ολοι εσεις" που τελικα με τον ενα 'η τον αλλο τροπο ασχοληθηκατε με την "παρτη μου"--μαθε πως ο πληθυντικος δεν χωραει μονο Εσενα/ειναι κι αλλοι εκει...-
ΤΑ ΔΕΧΟΜΑΙ!!!
αφου ετσι λετε κατι θα ξερετε παραπανω απο μενα για μενα!!!!!

τιποτα για μενα δεν καταφερατε να δειτε βρε/τιποτα...
παρα τα οσα ηταν αρεστα στα αυτια σας...
οσα σας ξεβολεψαν μ' εφτασαν παλι εδω να υπεραμυνομαι της οντοτητος μου.
και επειδη ειναι φυσικο αφου με θιξανε αδικως.
εσυ λες οτι τα λογια μου θιγουν//μα η ασειοτητα ειναι πως οταν γραφω δεν εχω σκοπο να θιξω η να κανω οτιδηποτε σε κανεναν!
ειναι απολυτα ευθυγραμισμενος ο λογος μου και στεκει αναμεσα σε πολλες τελειες επειδη η προσωπικη κατανοηση ειναι υποκειμενικη μα πισω απο τις τελειες γινεται εντελως δικη μου.
αυτο ειναι το σημειο που οπως και στα νεα ελληνικα οταν αναλυαμε ενα ποιημα...ρωταγε η φιλολογος 'ΤΙ ΕΝΝΟΕΙ ΤΩ ΠΟΙΗΤΗ;"
Ε!ΛΟΙΠΟΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ "ΕΝΝΟΕΙ ΤΩ ΠΟΙΗΤΗ" ΕΙΝΑΙ Ο ΠΑΛΜΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΔΟΝΗΘΕΙ ΣΤΟΝ ΚΑΘΕΝΑ ΣΑΣ ΠΡΟΣ ΕΝΑΡΜΟΝΗΣΗ ΤΟΥ ΕΑΥΤΟΥ ΣΑΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΡΙΝΕΙ ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ ΕΜΕΝΑ.
(ΕΔΩ, ΟΠΟΥ: "ΤΩ ΠΟΙΗΤΗ"//ΚΑΙ ΜΗΝ ΜΟΥ ΠΕΙ ΠΑΛΙ ΑΚΝΕΙΣ Ε ΟΧΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΟΙΗΤΗΣ..ΔΕΝ ΛΕΩ ΑΥΤΟ...ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΕΙΝΑΙ//ΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΣΥ ΤΙ ΧΑΛΙΕΣΑΙ ΒΡΕ ΑΔΕΡΦΕ/ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΓΙΝΕ ΑΠΛΑ, ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΑΣ ΖΑΛΙΖΕΙΣ:)

ΕΝΔΟΣΚΟΠΗΣΗ ΚΑΝΕΤΕ ...
ΜΕΣΑ ΣΑΣ;;;;ΟΧΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΜΕΝΑ....(ΕΧΜ ...ΜΑ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ ...ΧΩΡΙΣ ΕΜΕΝΑ:)
'Η ΧΑΝΕΣΤΕ ΜΟΝΙΜΩΣ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΜΕΤΑΦΡΑΣΗ" ΤΩΝ ΤΕΛΕΙΩΝ ..
ΠΟΥ ΘΕΤΩ ΣΤΑ ΓΡΑΠΤΑ ΜΟΥ;;;;;

ΣΤΑΜΑΤΩ ΕΔΩ/
ΕΠΕΙΔΗ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΕΧΩ ΜΠΛΕΞΕΙ ΑΣΧΗΜΑ/ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΕ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΥΡΑΣΗ ΤΟΥ ΠΟΛΕΜΟΥ...

ΑΡΗΣ: ΚΡΙΟΣ...ΠΟΛΕΜΟΣ.....ΕΡΑΣΤΗΣ ΤΗΣ ΑΦΡΟΔΙΤΗΣ.

ΑΘΗΝΑ:"ΠΟΛΕΜΟΧΑΡΗΣ" ΘΕΑ...-...ΠΑΡΘΕΝΟΣ...-
Ο ΡΟΛΟΣ ΤΗΣ
ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΒΟΗΘΑΕΙ ΤΟΥΣ "ΠΟΛΕΜΟΠΟΙΟΥΣ ΝΑ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΟΥΝ ΠΟΣΟ
ΜΑΤΑΙΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΟΛΕΜΟΥΝ...ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΟΝΤΕΣ.-


δεν ξερω ποσες απο εσας κοριτσια εδω μεσα εχετε πιαστει στα χερια επειδη σας αδικησαν...να πω ομως οτι το εκανα μερικες φορες..οτανοι ανθρωποι δεν επαιρναν απο λογια.
ε λοιπον. δεν καταλαβαινετε/...εντωμεταξυ περασαν παρα πολλα χρονια απο τοτε που ημουν "αγοροκοριτσο" και ...εδω μεσα δεν εχει ρινγκ.//ακομη//

παρτε λοιπον οσα χρειαζεστε και πατε για ξεκουραση/
...εχετε αγωνα αυριο.
μα βρειτε και τον καταλληλο χωρο....


ΥΣΤΕΡΟΓΡΑΦΟ ΜΕ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΕΝΟΧΛΗΤΙΚΗ ΕΠΙΔΡΑΣΗ ΣΤΗΝ ΑΡΜΟΝΙΑ ΤΗΣ ΑΙΣΘΗΤΙΚΗΣ ΜΟΥ. ΕΔΩ ΜΕΣΑ
ΕΧΜ....
ΣΥΝΤΑΞΙΩΤΙΣΣΑ...ΖΕΖΜΠΕΡΓΚ, ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ "ΒΡΩΜΟΣΤΟΜΗ"
(ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΕΔΩ ΜΕΣΑ//ΚΙ ΥΣΤΕΡΑ ΕΙΜΑΙ ΛΕΕΙ ΑΘΕΟΦΟΒΗ....ΚΑΙ ΒΛΑΣΦΗΜΗ!!!!..ΘΕΕΜΟΥ ΤΙ ΓΡΑΦΕΙ:(
ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΣΤΟ ΑΣΡΑΜ ΠΟΥ ΕΖΗΣΕΣ ΕΜΑΘΕΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΤΕΤΟΙΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ...ΝΑ ΜΑΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ...
-..ΠΩΣ ΤΟ 'ΧΑΣΑ "H ΕΡΜΗ Η ΘΕΑ" ... ΤΕΤΟΙΟ TRAINING...:(
ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η "ΕΚΚΕΝΩΣΗ " ΑΠΟ ΤΗΝ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗ ΧΡΗΣΗ ΚΑΘΑΡΕΥΟΥΣΑΣ.
(ΝΑΙ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΚΡΙΤΙΚΗ
ΑΝ ΔΕΝ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΦΡΟΝΤΙΣΕ ΝΑΣ ΜΙΛΑΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ//
ΕΝΟΧΛΕΙ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΑΙΣΘΗΤΙΚΗ ΠΟΥ ΤΥΓΧΑΝΕΙ ...ΑΨΟΓΗ
ΕΠΕΙΔΗ ΑΝ ΜΗ ΤΙ ΑΛΛΟ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΕΝΟΧΛΩ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ.

ΥΠΑΡΧΕΙ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΙ Η ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ...ΝΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΩ ΔΙΟΓΕΝΗ ΕΝΩ ΕΙΜΑΙ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ...ΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ...ΕΝΩ ΕΙΜΑΙ ΔΙΟΓΕΝΗΣ.(ΑΥΤΟ ΓΙΑ: HOMEWORK)




Technoshamanism
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zezmperg
Πλήρες Μέλος

Greece
983 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/04/2004, 06:44:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zezmperg
Σας χαιρετώ.
Τελικά μόνο με συμπάθεια μπορώ να σε δω... Άτμα... Φυσικά όχι γιατί είμαι "μαζοχίστρια" με όσα αρνητικά κάθε φορά μου προσάπτεις, μα επειδή κατάλαβα πως χρήζεις ιδιαίτερης μεταχείρισης σαν άνθρωπος. Είσαι από εκείνους τους ανθρώπους της ευαισθησίας....Συμαντικό δε είναι, ότι μέσα στα τελευταία γραφτά σου υποβόσκει μια προσωπική ερήμωσει... Εύχομαι να ξαναβρείς τις ισορροπίες σου σύντομα, διότι ηλίου φαεινότερο είναι, ένα υπαρξιακό πρόβλημα που σε πληγώνει.
Ας αφήσουμε όμως τα προσωπικά σου, μια και δεν είμαι "φιλαράκι σου" και φυσικά ούτε θα ήθελες να γίνω και ας σταθούμε σε όσα πιστεύεις πως ραδιουργώ προς το άτομό σου...Και ΑΠΑΙΤΩ απαντήσεις.

1.) Τι άραγε να είναι κατά τη γνώμη σου εκείνο, που να με ωθεί απέναντί σου αρνητικά;

2.) Τι έχω να κερδίσω κανοντάς σου -όπως θέλεις να πιστεύεις- διάφορες "χαζομαρούλες" και "κακιούλες";

3.) Ποτέ δεν είπα ότι είμαι κάποια ξεχωριστή, πάντα τονίζω την αληθινή μηδαμινότητα μου, ούτε και παλεύω να γίνομαι αρεστή ή να θέλω να δείξω μία άλλη προσωπικότητα από εκείνη που χρόνια εργάζομαι για να γίνεται καλύτερη, και πιο ανθρώπινη.

4.) Όχι Άτμα την Avallon δεν τι κάνω "μπαρούτι" όπως λες, διότι είναι μία γυναίκα με έντονη και γλυκιά προσωπικότητα και τις δικές μου "μπαρουτιές" δεν τις έχει ανάγκη.

5.) Έγραψες για την Zadok που την πέρνω τηλέφωνο... Πέρα που και εκείνη την εκτιμώ, δύο φορές πήρα, στις όλες πέντε, για να σταματίσω όλο ετούτο το χορό του δράματος που έχεις από καιρό αρχίσει μαζί μου.
Να την παρακαλέσω να σου μεταφέρει το πόσο κακό κάνεις, πρώτα στον εαυτό σου και μετά στους άλλους με ετούτα τα παιδιαρίσματα.

6.) Ακόμα διαδίδεις πως γλύφω μέλη από το esoterica.gr. Εάν εννοείς το topic: Αδέλφια μια πρόταση φιλίας... Ήταν σε άλλο πλάνο φτιαγμένο... ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ Άτμα ΑΡΚΕΤΑ ΑΤΟΜΑ ΕΧΟΥΝ ΘΕΛΗΣΕΙ ΝΑ ΜΕ ΠΛΗΣΙΑΣΟΥΝ, οπως καλά θα το γνωρίζεις... ΚΑΙ ΕΤΥΧΩΣ μένω στα "δικά μου"...Χωρίς να ζητώ τηλέφωνα ή να πέρνω τα δικά τους και ας του εκτιμώ.

7.) Δεν καταλαβένω τα τόσα παιδιάστικα ψέματά σου... Μέσα στα πάρα πολλά, γράφεις πως κρίνω τους Διδασκάλους και παραπέμπεις τα μέλη στο topic του Οσσο... Μάθε λοιπόν πως είμαι πολύ μικρή να κρίνω τον εκάστοτε Διδάσκαλο...Ακόμα εκεί που στέλνεις τα μέλη, όλοι βλέπουν μια απλή ερωτησή μου προς εσένα που δεν απαντήθηκε τελικά!!! Και όχι κρισεις προς τον Διδάσκαλο.
ΑΛΗΘΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙΣ "ΑΧΤΑΡΜΑ";
Οι γνώσεις του κάθε ανθρώπου, οι Διδάσκαλοι, και τα πιστεύω του όποια κιαν είναι, χρειάζονται εκτίμηση και σεβασμό Άτμα και όχι τον περίγελο που εσύ τους κάνεις!

Εύχομαι κάποια στιγμή να μου απαντήσεις για όλα ετούτα, με σωστό συνειρμό σκέψης χωρίς να ταξιδεύεις στα "κενά" σου....
Σε χαιρετώ.
Σας χαιρετώ με εκτίμηση.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/04/2004, 10:09:50  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Αβαλλον αυτα που εγραψες δημοσια οτι τα εγραψα δημοσια...
δωσε url...επειδη νομιζω πως ηταν σε μειλ.

Eκτός από e-mail τα είχες εκμυστηρευτεί και σε άλλες τόσες χιλιάδες μέλη στο τόπικ: Ο διάβολος και η Ατμα(ή κάτι τέτοιο)
Ξέρεις...εκείνο που μετά κλειδώθηκε από τα πολλά μαργαριτάρια που είχαν γραφτεί...
Θυμάσαι την στάση μου?
Σου επιτέθηκα τότε?
Συμμετείχα στο διασυρμό σου?
Ξεκόλλα τότε... Το πρόβλημα το έχεις εσύ που βλέπεις παντού εχθρούς...
Σκέψου για μια φορά λίγο πριν ακουμπήσεις το ρημάδι το πληκτρολόγιο...
Εν ανάγκη κόψε το πολύ ξενύχτι γιατί η αϋπνία έχει άσχημες παρενέργειες στον άνθρωπο...ίσως τότε δεις πιο καθαρά αυτά που όλοι προσπαθούμε να σου πούμε...

Ακόμη δε μου απάντησες γιατί είναι τόσο μεμπτό που θέλησα να μοιραστώ αυτό το γεγονός μαζί σας ενώ αντίθετα το να μοιραστείς εσύ την δική σου εμπειρία με το reptilesalonica δεν είναι....

Οσο για το ότι τον συγχώρεσες και ότι γενικότερα τα βρήκατε στη συνέχεια... τι να πω... τα γεγονότα μιλάνε από μόνα τους... βλέπεις τον reptilesalonica να γράφει πλέον εδώ? Κατάφερες να "διώξεις" ένα από τα πιο αξιόλογα μέλη που είχε δώσει πολλή ευαισθησία, χιούμορ αλλά και γνώση εδώ μέσα... Μήπως αυτό όμως ήταν το ζητούμενο?
Μήπως να μετρήσουμε πόσοι έπαψαν να γράφουν γιατί κουράστηκαν να αντιμετωπίζουν εσένα που τους έλεγες τα ίδια τρελλά και συνομοσιολογικά που λες τώρα σε μας... Εχοντας το ίδιο κίνητρο...
ΟΜΩΣ ΔΕ ΞΕΡΩ ΓΙΑ ΤΗ ΖΕΖΜΠΕRG ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΔΕΝ ΠΙΑΝΕΙ...
θΑ ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ TILL THE END OF TIME... Γι'αυτό κοίταξε να συμβιβαστείς...(όχι με αυτά που λέω αλλά με την παρουσία μου)
Φιλικά


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/04/2004, 11:09:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
ΑΓΑΠΗΤΗ ΑΒΑΛΛΟΝ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΜΟΙΡΑΣΤΕΙΣ ΜΑΖΙ ΜΑΣ ΤΙΣ ΕΞΕΛΙΞΕΙΣ ΤΗΣ ΥΓΕΙΑΣ ΤΟΥ.

....


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΕΝΑ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/04/2004, 13:45:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria
Αγαπητή Avallon εύχομαι να πάνε όλα καλά!

Οσο για το τι μπορεί κάποιος να μοιραστεί με τους άλλους και τι όχι, ας το αφήσουμε στην κρίση του καθενός.

Νομίζω ότι το θέμα έχει ξεφύγει πολύ. Πέρα και από το "πέταγμα της πεταλούδας", το οποίο όπως είπαμε δημιουργεί μία συγκεκριμένη χαοτική κατάσταση, ως φυσικό αποτέλεσμα όμως. Αυτό που βλέπω να γίνεται εδώ μέσα έχει ξεπεράσει τα όρια του φυσικού χαοτικού αποτελέσματος.
Εχει μεταμορφωθεί σε τεχνητό και κατευθυνόμενο και μάλιστα έχει ξεφύγει από τα όρια αυτού του θέματος και έχει εισβάλλει σε διάφορα άλλα, άσχετα θέματα.

Απλή επισήμανση.

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/04/2004, 17:11:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok
quote:
Έγραψες για την Zadok που την πέρνω τηλέφωνο... Πέρα που και εκείνη την εκτιμώ, δύο φορές πήρα, στις όλες πέντε, για να σταματίσω όλο ετούτο το χορό του δράματος που έχεις από καιρό αρχίσει μαζί μου.
Να την παρακαλέσω να σου μεταφέρει το πόσο κακό κάνεις, πρώτα στον εαυτό σου και μετά στους άλλους με ετούτα τα παιδιαρίσματα.


Άννα, δεν ξέρω αν είναι δόκιμο να αναλυθεί εδώ αυτό το ζήτημα, όμως οφείλω να ξεκαθαρίσω τα εξής (ακριβώς όπως στα είπα και στο τηλέφωνο):

  • νομίζω ότι είμαστε μεγάλα παιδιά και μπορούμε να συζητούμε απ' ευθείας και όχι δια αντιπροσώπου
  • έχω μία τελείως διαφορετική "εικόνα" για την ATMA κι έτσι δεν μπορώ να συμμεριστώ τον προβληματισμό σου

Θα μπορούσα και διατίθεμαι να βοηθήσω προς μία αλληλοκατανόηση, αλλά βασική προϋπόθεση είναι η καλή προαίρεση.

Η ATMA νομίζω ότι είναι "όλη αυτιά" και εν προκειμένω "όλη μάτια"...

Για σένα διατηρώ επιφυλάξεις. Εάν δεν κάνω λάθος, λοιπόν, που διατηρώ επιφυλάξεις και όντως πιστεύεις ότι η άποψή σου για εκείνην είναι δεδομένη και δεν υπάρχουν περιθώρια, ίσως η μόνη συμβουλή που θα μπορούσε να είναι ωφέλιμη, είναι να μην τη διαβάζεις.
Στην τελική, αν είναι απλά μία "γραφική τρελλή" και μόνον, δε θα χάσεις και τίποτα.


"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zezmperg
Πλήρες Μέλος

Greece
983 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/04/2004, 18:46:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zezmperg
Σας χαιρετώ.
quote:

Άννα, δεν ξέρω αν είναι δόκιμο να αναλυθεί εδώ αυτό το ζήτημα, όμως οφείλω να ξεκαθαρίσω τα εξής (ακριβώς όπως στα είπα και στο τηλέφωνο):

  • νομίζω ότι είμαστε μεγάλα παιδιά και μπορούμε να συζητούμε απ' ευθείας και όχι δια αντιπροσώπου
  • έχω μία τελείως διαφορετική "εικόνα" για την ATMA κι έτσι δεν μπορώ να συμμεριστώ τον προβληματισμό σου

Θα μπορούσα και διατίθεμαι να βοηθήσω προς μία αλληλοκατανόηση, αλλά βασική προϋπόθεση είναι η καλή προαίρεση.

Η ATMA νομίζω ότι είναι "όλη αυτιά" και εν προκειμένω "όλη μάτια"...

Για σένα διατηρώ επιφυλάξεις. Εάν δεν κάνω λάθος, λοιπόν, που διατηρώ επιφυλάξεις και όντως πιστεύεις ότι η άποψή σου για εκείνην είναι δεδομένη και δεν υπάρχουν περιθώρια, ίσως η μόνη συμβουλή που θα μπορούσε να είναι ωφέλιμη, είναι να μην τη διαβάζεις.
Στην τελική, αν είναι απλά μία "γραφική τρελλή" και μόνον, δε θα χάσεις και τίποτα.


"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)



Σε χαιρετώ γλυκιά μου Zadok.
Μόνο που δεν μπορώ να σε καταλάβω τούτη τη φορά....
Ποτέ δεν σου ζήτησα καλή μου και γλυκούλα Zadok να γίνεις κάτι άλλο, πέρα από το να μεταφέρεις της άτμας -μιά που γνώριζα πως έχετε επαφή- ότι θα πρέπει να σταματήσει τα e-mail και τις άλλες επιθέσεις προς το προσωπό μου
....
Ποιος είναι ο πρόβληματισμός μου αλήθεια που θα πρέπει ΕΣΥ να συμμεριστείς;
Γλυκιά μου Zadok δεν καταλαβαίνω ακόμα το ότι λες πως κρατάς για μένα επιφυλάξεις...
Το κακό πιστεύω πως θα ήταν όμως, να μην κράταγες επιφυλάξεις αφού δεν με ξέρεις καν!!!
Αλλά επιφυλάξεις καλή μου Zadok, κρατούμε σε ανθρώπους που θα τους βάλουμε στο σπίτι μας, στη ζωή μας, ή και ακόμα να τους πούμε κάποια προσωπικά μας μυστικά. Νομίζω πως ποτέ δεν σου ζήτησα τίποτα από όλα ετούτα!
Τώρα νομίζω ακόμα, ποτέ, να μην σου ζήτησα να μου πεις την άποψή σου για την άτμα. Εάν θυμάσε σε είχα παρακαλέσει ΕΚΛΙΠΑΡΗΣΕΙ να της πεις για μένα, διάφορα -όπως το ό,τι είμαι μία γρια χοντρή κ.τ.λ. έτσι να κοπάσει μέσα της όλο εκείνο που υπάρχη χωρίς αφορμή- για να σταματήσει πολύ απλά...

Περιμένω λοιπόν κάθε καλή κίνηση από την άτμα, αφού όπως λες τώρα ότι είναι όλα αυτιά και μάτια και μην φοβάσε την Ζεζμπεργ...
Σε χαιρετώ.
Σας χαιρετώ με εκτίμηση.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/04/2004, 19:14:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
Χωρίς να διαφωνώ με την αντίδραση της αγαπητής Ostria στο τελευταίο μήνυμά της και σαφώς αποδεχόμενός την, θα ήθελα εντούτοις να κάνω κάποια προσωπικά σχόλια στα παραπάνω λόγια της(και σχετικά με την βαθύτερη ουσία του Θέματος):
quote:
Αυτό που βλέπω να γίνεται εδώ μέσα έχει ξεπεράσει τα όρια του φυσικού χαοτικού αποτελέσματος.
Εχει μεταμορφωθεί σε τεχνητό και κατευθυνόμενο και μάλιστα έχει ξεφύγει από τα όρια αυτού του θέματος και έχει εισβάλλει σε διάφορα άλλα, άσχετα θέματα.

Η "Χαοτική συμπεριφορά" όπως περιγράφεται από τη θεωρία Δυναμικών ή Πολύπλοκων Συστημάτων, είναι ακριβώς αυτή που δεν μπορεί να προβλεφθεί με τους συνήθεις όρους αιτίας και αποτελέσματος, ήτοι εργαστηριακές συνθήκες σαφώς αναμενόμενων πειραματικών αποτελεσμάτων. Γι'αυτόν τον λόγο και ονομάζεται Χαοτική. Από μία άποψη δεν είναι φυσική συμπεριφορά, χρησιμοποιώντας τον όρο περισσότερο για να καταδείξουμε αυτό που είναι αναμενόμενο και σύνηθες... το κοινός αποδεχτό ως φυσιολογικό αποτέλεσμα. Αυτό που για παράδειγμα αναμένεται από την μετακίνηση τεράστιων όγκων Θερμών ή Ψυχρών αερίων μαζών... που πολύ πιθανά, και πολύ σύμφωνα με τις παρατηρήσεις αιώνων ίσως, θα έχει ως αποτέλεσμα έναν κυκλώνα ή τυφώνα.

Το "κτύπημα όμως του φτερού μίας μικρής πεταλούδας..." τι αποτέλεσμα μπορεί να έχει. Η Θεωρία του Χάους μας λέει ότι μπορεί και να έχει ως αποτέλεσμα κάτι τρομερά δυσανάλογο με το αρχικό ερέθισμα/δεδομένο... όπως έναν τυφώνα!

Αυτό βέβαια δεν είναι κάτι το Φυσιολογικό, δηλ. αναμενόμενο, αλλά σύμφωνα με την θεωρία αυτή είναι ένα απόλυτα Φυσικό αποτέλεσμα, γιατί με αυτούς ακριβώς τους όρους κινείται και η ίδια η Φύση! Συνήθως συσχετίζει στα "θεατρικά της δρώμενα" αρχικές συνθήκες και τελικά αποτελέσματα ανάλογων μεγεθών, όμως υπάρχουν και φορές όπου "δίνει παραστάσεις" Υπέρ-λογικές, τέτοιες που ακόμη και η μετακίνηση ενός μορίου σκόνης μπορεί να έχει τεράστια σημασία.

Το ζήτημα είναι πως οι συμπεριφορές αυτές δεν μπορούν να εξηγηθούν πλήρως, μπορούν όμως να περιγραφούν, μπορεί ακόμη και να βιωθούν για να κατανοηθεί η βαθύτερη ουσία τους. Και αυτή, σε ένα επίπεδο, είναι ότι υπάρχει στην Φύση μία Υπερ-Τάξη που ξεπερνάει το επίπεδο του Ορθολογισμού και του Αναγωγισμού. Την Υπερ-Τάξη μπορούμε να την διαισθανθούμε με την απλή παρατήρηση, χωρίς προκαταλήψεις πάντα...

Υπάρχουν, λέγεται, ερευνητικές ομάδες που ασχολούνται(ή ασχολούνταν την περασμένη δεκαετία τουλάχιστον) με την Παρατήρηση, σε ολοένα και μεγαλύτερες μεγεθύνσεις, περίπλοκων σχημάτων Φράκταλς, όπως είναι τα σύνολα Julia ή πολύ περισσότερο του "Χοντρούλη" του Mandelbrot, που αποτελεί και την "βιβλιοθήκη" όλων των συνόλων Julia. Πρόκειται για αυτά τα περίεργα σχήματα που απεικονίζονται στις οθόνες των Υπολογιστών και μοίαζουν σαν ατέρμονα συνοθυλεύματα ψηφιακών "Λαχουριών" (ενός συμβόλου για τον ανικανοποιήτο πόθο όπως μου είχαν πει πολύ παλαιότερα) ή ψηφιακών "ουρών Ιπποκάμπου", σχήματα που ποεριγράφουν την χαοτική συμπεριφορά οπτικά και αποτελούν την λεγόμενη Γεωμετρία του Χάους. Αυτοί οι άνθρωποι ουσιαστικά "ενδοσκοπούν" μέσα στο υπερλογικό "μιγαδικό"(δηλαδή κατά το ήμισυ φανταστικό) επίπεδο των Φρακταλς και μάλιστα κάποιοι έχουν πει ότι το κάνουν υπό αυστηρή και επιτηρούμενη ιατρικά χρήση ψυχεδελικών ουσιών... Η σκοπιμότητα πιθανώς είναι η κατανόηση σε κάποιον βαθμό της Υπερ-Τάξης, εν ολίγοις μία Μυητικού τύπου ανύψωση της Συνείδησης, ή ο προσπορισμός Εμπνεύσεων από έναν ανώτερο Χώρο Ιδεών.

Στη δική μας περίπτωση λοιπόν ίσως το αποτέλεσμα να είναι εντέλει απόλυτα Φυσικό!! Μόνον που ίσως δεν το κατανοούμε, ή δεν το κατανοούμε όλοι τουλάχιστον και στον ίδιο βαθμό, ούτε μπορούμε να μεταδόσουμε τις κατανοήσεις μας ο ένας στον άλλον με ακριβή τρόπο. Θα ήταν σαν να προσπαθούσαμε να περιγράψουμε ένας τρισδιάστατο κόσμο με δισδιάστατη γεωμετρία. Αυτό μπορεί να γίνει μόνον με "ασκήσεις αναλογικής Φαντασίας" και όχι με τον συνηθισμένο ορθολογικό τρόπο. Και πάντα κάτι θα στερείται...

Ούτε και τα θέματα που έχει επεκταθεί η Συζήτηση μπορούμε να τα κρίνουμε εύκολα ως άσχετα μεταξύ τους, βασικά εξαιτίας της ίδιας της συστατικής "ιδιορρυθμίας" των Χαοτικών Φαινομένων που συμπλέκει πολλές φορές θέματα που μπορεί να είναι φαινομενικά άσχετα.

Βέβαια, και κάνοντας ο ίδιος τον Δικηγόρο του Διαβόλου για τα λεγόμενά μου, κάποιος θα μπορούσε να πει ότι ανάμεσα στο κτύπημα των φτερών της Πεταλούδας και στον Τυφώνα υπάρχει ένα κοινό συνδετικό στοιχείο, δηλαδή ο ατμοσφαιρικός αέρας, αφού και τα δύο φαινόμενα εκεί λαμβάνουν χώρα. Εδώ τι υπάρχει;

Θα μπορούσε βέβαια να υποδειχθεί μία κοινή "Ατμόσφαιρα" κι εδώ, για παράδειγμα το κοινό ψηφιακό διαδικτυακό περιβάλλον ή ο κοινός χώρος αυτής της Ζωντανής Διαδικτυακής Κοινότητας ή το κοινό ψυχο-διανοητικό επίπεδο των Σκέψεων, Ιδεών και συναισθημάτων των Συζητήσεων και των Μηνυμάτων τους!

Εδώ όλοι συμμετέχουμε σε κάποιο Δρώμενο, Φυσικό/Αναμενόμενο ή και Παράδοξο/Υπέρ-Λογο... είμαστε τα μόρια του αέρα, τα μόρια των υδρατμών, τα σύννεφα, η ατμοσφαιρική μόλυνση... ακόμη και η Πεταλούδα και τα φτερά της ίσως.

Τώρα εάν η Πεταλούδα θα Κτυπήσει τελικά τα φτερά της, ή εάν τα κτυπήσει και συναισθανθεί τελικά το Μέγεθος της Πράξης της, αυτό ίσως δεν μπορούμε να το γνωρίζουμε, μάλλον κάθε Πεταλούδα θα μπορεί να το ξέρει εάν προσπαθήσει, ίσως πάλι όχι... ή ίσως μόνον ο Τυφώνας θα μπορεί να το γνωρίζει, ειδικά στο απώγειο της καταστροφικής/καθαρτικής δράσης του...

Ίσως τελικά αυτός που μπορεί να γνωρίζει τελικά τα πάντα είναι ο ίδιος ο Χώρος, όπως περιγράφεται από την Αιγυπτιακή Κοσμογονία για παράδειγμα ή την Θεοσοφική Διδασκαλία.

Εάν συμβαίνει το παραπάνω, για να κατανοήσουμε κι εμείς θα πρέπει να γίνουμε "Ο Χώρος", δηλαδή να Ενδοσκοπήσουμε για να κατανοήσουμε βαθιά μέσα μας τον Εσωτερικό μας Χώρο που συνδέεται με... ανεξήγητο και χαοτικό τρόπο με τον Εξωτερικό. Ίσως πρέπει να ταυτιστούμε σε κάποιο απόμακρο στάδιο με τον ίδιο τον "Πατέρα Αιθέρα"...

Ποιος ξέρει τελικά;;
Μπορεί να δοθεί μία και μόνο απάντηση;
Είναι νομίζω θέμα επιλογής! Είτε πιστεύεις στο Παράδοξο και το Υπερ-Λογικό, είτε όχι...

Μπλε ή Κόκκινο; (και πάλι!)

Μία... Ομιλούσα Μηχανή!
... και φιλάκια στην αγαπητή ΑΤΜΑ


-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/04/2004, 20:05:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ
Η Ζεμπρεκ!!!!

Γρια..Χοντρή…Κυνικιά…
Τρέχει πίσω από οραματιστές…. και παπάδες…..
Τι άλλο… τι άλλο???

είσαι η γυναίκα… των ονείρων μου!!!

Εγώ και εσύ σε ένα πιθάρι γλυκιά μου…. θα φιλοσοφούμε στην αιωνιότητα!

Λοιπόν Κορίτσια,

πριν δυο μέρες είδα την ταινία, butterfly effect…σας την συνιστώ…

Όχι γιατί πιστεύω στις δραστικές διαφορές που μπορεί να έχει η ΖΩΗ ενός ανθρώπου από τα συμβάντα, μα για τις ψυχολογικές διαστάσεις... που δίνει ο δημιουργός της!

Με άλλα λόγια….πιστεύω πως ένας που στη φύση του είναι να γίνει Μύστης…αν κάτι πάει άσχημα….άντε να γίνει ένας ΦΙΛΟΣΟΦΟΣ η….ένας SANYASI……μα το βρίσκω δύσκολο, πολύ δύσκολο…..να γίνει μαστροπος η δολοφόνος…

και στα εξίσου σοβαρά...

Η κάθε μια από εσάς κορίτσια…. έχει την ιδιαιτερότητα της…που χαίρουν εκτίμησης... τουλάχιστον από το άτομο μου…Ο παππούς μου που ήταν λιγότερο σοφός και περισσότερο χαρούμενος... μου είπε κάποτε το μεγάλο μυστικό….της ευτυχισμένης γυναίκας!

Άμα είσαστε καλά κορίτσια…θα σας το πω…, μα καθότι Κριός και εγώ….πρώτα… θα σας σκάσω!!

Φιλιά… στα κορίτσια μας!!!


Αγαπητέ Ανtμιν,

πρέπει και εσυ να ακούσεις τι είπε ο παππούς μου…όταν τον ερώτησα για τις πεταλούδες…

Να φανταστείς, ιδέα δεν είχε για υποθέσεις of formative causation…


Edited by - ΠΛΑΤΩΝΑΣ on 20/04/2004 07:54:06Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/04/2004, 20:17:10  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Η Ζεμπρεκ!!!!
Γρια..Χοντρή…Κυνικιά…
Τρέχει πίσω από οραματιστές…. και παπάδες…..
Τι άλλο… τι άλλο???

Tι άλλο? Μα έχει ένα όνομα που θυμίζει μπύρα!

Αυτό δεν είναι butterfly effect!
Eίναι χαλασμένο τηλέφωνο!


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Just_A_Man
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
766 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/04/2004, 21:34:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Just_A_Man


Καλησπέρα Φίλοι μου,

Σήμερα πήγα και είδα το έργο στο Σινεμά.
Τα Φαινόμενο της Πεταλούδας.
Ψυχολογικό Θρίλερ.

Για γερά νεύρα.

Το πιο σημαντικό που κράτησα είναι ότι μια σκέψη, μια κουβέντα, μια λέξη, μια πράξη μπορεί να μας κάνει την ζωή κόλαση η παράδεισο.

Για αυτό η εγρήγορση στο τη σκεφτόμαστε, στο τη λέμε, και στο τι κάνουμε είναι η μόνη διέξοδος.

Αισθάνομαι μακάριος που το έχω διδαχτεί αυτό από την ορθοδοξία.
Όπως, μακάριος αισθάνομαι που δέχομαι την δωρεά του καρπού της μετάνοια.


Για αυτό φίλε μου Tommy μέχρι την Κυριακή θα αφήσω όλα μου τα μηνύματα και στην συνέχεια θα αφήσώ μόνο τρία μηνύματα.

Αισθάνομαι πολύ άσχημα που παρασύρθηκα και δεν σεβάστηκα την θεματική σου ενότητα.

Σου ζητάω Ταπεινά Συγγνώμη.

Θα επανορθώσω.

Θα μου επιτρέψει μόνο κάποιους αυθόρμητους συνειρμούς να τους μεταφέρω στο προσωπικό και βιωματικό μου ημερολόγιο "ΤΟ ΓΝΩΘΙ ΣΑΥΤΟΝ Επιστροφή στην Αγάπη".

Και ο λόγος που θέλω να το κάνω είναι όχι για καταχωρίσω όλα αυτά που έγραψα, αλλά για μου θυμίζουν το λάθος τρόπο λειτουργίας μου, ώστε στο μέλλον να είμαι ποιο προσεχτικός.

Στην ορθοδοξία αυτό λέγετε μνήμη αμαρτιών. Είναι μια μέθοδο εγρήγορσης και προφύλαξης για την ψυχή μας.

Μέχρι την Κυριακή θα σβηστή και το παρόν μήνυμα.


Συχωρέστε με για όσους σας στενοχώρησα, σας πόνεσα με η χωρίς την θέληση μου.


Οι προθέσεις μου είναι πάντα αγνές. Αλλά σαν απλώς άνθρωπος είναι πολύ δύσκολό να ισορροπήσω μεταξύ του σωστού και του λάθους.

Το ποίο δύσκολο όμως είναι να προσπαθείς να μην πληγώσεις κανένα. Τελικά αυτό είναι ένας μύθος.

Καλέ μου Tommy σου ζητάω και πάλι Ταπεινά Συγγνώμη που δεν σεβάστηκα το topic σου.

Συγγνώμη!!!




Χριστός Ανέστη!!!
Με αγαθή Αγάπη.
just a man

“Ο Θεός του Κόσμου, που είναι η ΑΓΑΠΗ, ας μας έχει πάντα καλά.”

Edited by - Just_A_Man on 19/04/2004 21:43:10Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/04/2004, 23:34:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok
Πω πω κριάρια μαζεμένα!!!

quote:
Σε χαιρετώ γλυκιά μου Zadok.
Μόνο που δεν μπορώ να σε καταλάβω τούτη τη φορά....

Καλή μου zezmperg, προσπάθησα ειλικρινά να είμαι σαφής, ώστε ν' αποφευχθούν παρερμηνείες, αλλά μάλλον δεν τα κατάφερα. Σου ζητώ συγγνώμη γι' αυτό. Επανορθώνω πάραυτα κι ελπίζω αυτή τη φορά να σε καλύψω.


quote:
Ποτέ δεν σου ζήτησα καλή μου και γλυκούλα Zadok να γίνεις κάτι άλλο, πέρα από το να μεταφέρεις της άτμας -μιά που γνώριζα πως έχετε επαφή- ότι θα πρέπει να σταματήσει τα e-mail και τις άλλες επιθέσεις προς το προσωπό μου....

Ουδέποτε έγραψα ότι μου ζήτησες να γίνω κάτι άλλο. Συμφωνούμε ότι μου ζήτησες να μεταφέρω κάποιες σκέψεις σου, ακριβώς επειδή είχαμε κάποια επαφή.

Το κομβικό σημείο όμως, η διαφορετικότητά μας (και όχι η διαφορά μας) αφού επιθυμείς να είμαστε ακριβείς, ήταν ότι κατανοώ την ATMA κι όχι το ότι έχουμε μία επικοινωνία. Γιατί δεν έχω τίποτε παραπάνω μαζί της παρά μία επικοινωνία μέσω e-mail, την οποία προσπάθησε ν' αναπτύξει και μαζί σου προκειμένου να συνεννοηθείτε εξ όσων γνωρίζω.
Τώρα το πως διαχειρίστηκες εσύ την επικοινωνία σας ή το πώς τη διαχειρίστηκε εκείνη κι αν ήταν τελικά δυνατό να συνεννοηθείτε είναι μάλλον "αλλουνού παπά ευαγγέλιο" και μάλλον δε με αφορά.


quote:
Ποιος είναι ο πρόβληματισμός μου αλήθεια που θα πρέπει ΕΣΥ να συμμεριστείς;
Γλυκιά μου Zadok δεν καταλαβαίνω ακόμα το ότι λες πως κρατάς για μένα επιφυλάξεις...
Το κακό πιστεύω πως θα ήταν όμως, να μην κράταγες επιφυλάξεις αφού δεν με ξέρεις καν!!!

Ως "προβληματισμό" χαρακτήρισα εν γένει τις σκέψεις σου γύρω από το άτομο της ΑΤΜΑ. Δεν υπονοώ κάτι άλλο.

Όσον αφορά στις "επιφυλάξεις", δεν αναφερόμουν προς το πρόσωπό σου, αλλά ως προς το αν είσαι "ανοιχτή" στο να δεις το θέμα ΑΤΜΑ με άλλο μάτι. Αυτό βέβαια, είναι πάλι δικό σου θέμα, αλλά νομίζω ότι μέχρι τώρα υπάρχει αδιέξοδο.

quote:
Αλλά επιφυλάξεις καλή μου Zadok, κρατούμε σε ανθρώπους που θα τους βάλουμε στο σπίτι μας, στη ζωή μας, ή και ακόμα να τους πούμε κάποια προσωπικά μας μυστικά. Νομίζω πως ποτέ δεν σου ζήτησα τίποτα από όλα ετούτα!

Ούτε εγώ έγραψα κάτι τέτοιο. Νομίζω ότι οι ανωτέρω διευκρινίσεις μου είναι επαρκείς. Εάν όχι, είμαι στη διάθεσή σου...


quote:
Τώρα νομίζω ακόμα, ποτέ, να μην σου ζήτησα να μου πεις την άποψή σου για την άτμα. Εάν θυμάσε σε είχα παρακαλέσει ΕΚΛΙΠΑΡΗΣΕΙ να της πεις για μένα, διάφορα -όπως το ό,τι είμαι μία γρια χοντρή κ.τ.λ. έτσι να κοπάσει μέσα της όλο εκείνο που υπάρχη χωρίς αφορμή- για να σταματήσει πολύ απλά...

Όταν πρωτομιλήσαμε για το θέμα, μου ζήτησες την γνώμη μου. Στη συνέχεια και αφού δεν μπορέσαμε να βρούμε κοινό σημείο αναφοράς, όντως μου ζήτησες να της μεταφέρω τα λεγόμενά σου. Τίποτε παραπάνω, τίποτε λιγότερο.

quote:
Περιμένω λοιπόν κάθε καλή κίνηση από την άτμα, αφού όπως λες τώρα ότι είναι όλα αυτιά και μάτια και μην φοβάσε την Ζεζμπεργ...

Μήπως αυτό που εκείνη θεωρεί "καλή κίνηση", εσύ το βλέπεις αλλιώς; Απλά σκέψου το, αν θέλεις και κοίτα να δεις πώς γεννιέται μία παρεξήγηση:

"...μη φοβάσαι τη Ζέζμπεργκ..." έγραψες; Γιατί να σε φοβάμαι; Είσαι επικίνδυνη ή καταζητούμενη;


"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zezmperg
Πλήρες Μέλος

Greece
983 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/04/2004, 00:19:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zezmperg
Σας χαιρετώ.
Admin σε ευχαριστώ για την τεράστια υπομονή και αγάπη.
Tommy πιστεύω ότι είναι η τελευταία φορά που θα γράψω κάτι το άσχετο ως προς το θέμα της Πεταλούδας. Συγνώμη.


Καλή μου Zadok σε ευχαριστώ για τις τελευταίες διευκρινίσεις σου.
Μα γλυκούλα μου, το ΜΠΑΛΑΚΙ, θέλω να πιστεύω με ευγένεια, το πετάς σε μένα... Ας είναι!

Πάμε τελευταία φορά από την αρχή.
Πως να πλησιάσεις έναν άνθρωπο μέσω e-mail, που το μόνο που κάνει είναι να σε κατηγορεί με φανταστικές κατηγορίες;
Ήδη έχω συλλέξει πάνω από 26, από εκείνην κατηγορώ δίχως λόγο!
Και καλή μου θα πρέπει να γνωρίζεις πως δεν μπορώ, ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ

ΤΟ ΨΕΜΑ

.
Η Άτμα για μένα, είναι ένα μικρό "πουλάκι" όπου αναζητά αγάπη, και επιβεβαίωση των πράξεών της -εώς εδώ, κάπως το ανέχομαι- μα όμως δεν μπορώ να παλεύω και με ΕΚΕΙΝΟΥΣ πίσω από την Άτμα...

Σαν ένδειξη καλής πράξης από μέρος μου, ξεχνώ τα πάντα και πάμε όλοι μαζί ξανά την διαδρομή ΕΣΩ, να το πρώτο βήμα!
Δεν είχα ποτέ, ούτε και έχω να χωρίσω κάτι με την Άτμα.

"Ψυχούλα" είναι και κάθε συνειδιτοποιημένος άνθρωπος!
Σε χαιρετώ Καλή μου Zadok.
Σας χαιρετώ με εκτίμηση.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/04/2004, 01:48:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Γειά σας και πολλές ευχές για τις γιορτινές ημέρες που πέρασαν

quote:
Για αυτό φίλε μου Tommy μέχρι την Κυριακή θα αφήσω όλα μου τα μηνύματα και στην συνέχεια θα αφήσώ μόνο τρία μηνύματα.

Φίλε Just_A_Man, αν και αναγνωρίζω την καλή σου πρόθεση σε όλα τα γραφόμενά σου - όπως και σε αυτό, δεν μπορώ ωστόσο να μην επέμβω, αναφερόμενη σε ένα θέμα το οποίο έχει συζητηθεί αρκετές φορές στα forums και αφορά την διαγραφή μηνυμάτων.

Σε έναν χώρο, όπου οι συζητήσεις αποτυπώνονται στον χρόνο με την μορφή που γίνεται στα forums, ποιο πιστεύεις είναι το νόημα να σβήσει κάποιος παλιότερα μηνύματά του; Να ομορφήνει ο χώρος; Να μην πληγωθούν όσοι πληγώθηκαν; (στην δική σου βέβαια περίπτωση δεν ισχύει σαφώς κάτι τέτοιο, απλά αναφέρομαι γενικά) Ακόμα, να διατηρήσουμε "καλή" την εικόνα μας γιαυτούς που θα έρθουν να διαβάσουν τις συζητήσεις στο μέλλον; Να καθαρίσουμε ένα θέμα από άσχετες προς αυτό τοποθετήσεις;

Οποιος και να είναι ο λόγος (θα μπορούσα να παραθέσω πολλούς ακόμα), ότι έχει ήδη γραφτεί, είναι κομμάτι μας, καθώς είναι και κομμάτι των forums όπου το καταθέσαμε, κομμάτι επίσης των άλλων, οι οποίοι το διάβασαν και έσπευσαν να απαντήσουν γράφοντας - ή ακόμα και με τη σιωπή τους...

Εχουμε δικαίωμα - ακόμα κι αν οι προθέσεις μας είναι καλές - να τα διαγράψουμε;

κάνε κλικ!
Ποτέ μην παραδεχτείς τα όρια του ανθρώπου. Να σπας τα σύνορα. Να αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου. Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 8 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1708984
Maintained by Digital Alchemy