ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 "The Butterfly Effect", το Παράδοξο της Πεταλούδας
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 8
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/04/2004, 02:27:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok
quote:
Μα γλυκούλα μου, το ΜΠΑΛΑΚΙ, θέλω να πιστεύω με ευγένεια, το πετάς σε μένα... Ας είναι!

Καλή μου, ειλικρινά δεν προσπάθησα να κάνω κάτι τέτοιο, γιατί δεν πιστεύω ότι στις ανθρώπινες σχέσεις το θέμα είναι στο "μπαλάκι". Τέλος πάντων, αν θέλεις τα λέμε ιδιαιτέρως επ' αυτού.


Παρακάτω με μπερδεύεις λίγο (σειρά μου ): Το "ΨΕΜΑ" το 'γραψες με μεγάλα γράμματα, γιατί αφορά εσένα, εμένα ή γενικά; Εννοείς δηλαδή, ότι:
α) ενώ αναφέρεσαι σε κάτι που όλοι εμείς δεν γνωρίζουμε, δεν θα μπορούσες να ψεύδεσαι,
β) επειδή απευθύνεσαι σε μένα, εγώ ψεύδομαι,
γ) γενικά απεχθάνεσαι τα ψέμματα

Αν πάλι αφορά στις "26 κατηγορίες", τις οποίες χαρακτηρίζεις ψευδείς, μήπως δεν είναι κατηγορίες; Ρωτάω μήπως... Δεν γνωρίζω σε τί αναφέρεσαι και ως εκ τούτου, δε σε αμφισβητώ.

quote:
Η Άτμα για μένα, είναι ένα μικρό "πουλάκι" όπου αναζητά αγάπη, και επιβεβαίωση των πράξεών της -εώς εδώ, κάπως το ανέχομαι- μα όμως δεν μπορώ να παλεύω και με ΕΚΕΙΝΟΥΣ πίσω από την Άτμα...

Έχω άλλη "εικόνα", το ξανάγραψα, αλλά δεν έχει σημασία.
Τώρα το "ΕΚΕΙΝΟΥΣ" μου χτυπάει κάπως παράξενα. "Μήπως εγώ, κύριε;" έλεγαν ένας - ένας οι μαθητές Εκείνου. Εσύ θα δώσεις κάπου την μπουκίτσα;

quote:
Σαν ένδειξη καλής πράξης από μέρος μου, ξεχνώ τα πάντα και πάμε όλοι μαζί ξανά την διαδρομή ΕΣΩ, να το πρώτο βήμα!
Δεν είχα ποτέ, ούτε και έχω να χωρίσω κάτι με την Άτμα.

Επέτρεψέ μου να κρατήσω το θετικό μήνυμα.

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/04/2004, 02:28:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ
...Τι να πω;
εσεις μιλατε τοσο ασυναρτητα,θεε μου, και πατε να βγαλετε εμενα για τρελη!
ωραια !
"Ειμαι τρελη" !...-οσο και Οσσο...
-οι τρελοι του θεου..-
αν ξερεις τι σημαινει αυτο στον εσωτερισμο..
που τυγχανει να συμμετεχουμε με οσα γραφουμε...:(κανω αμαρτιες ,θεε μου, αλλα μηπως..."προβλεπεται";;-


... Τις ερωτησεις τις θετουμε πρωτιστως για να βρουμε εντος μας τις απαντησεις.
Ο Οσσο ελεγε πως οταν μιλαει δεν εχει σημασια τι ακριβως λεει αλλα πως δονουνε μεσα σε αυτον που τα ακουει;;;;;
... ειπες οτι τον γνωρισες//
και μετα με ρωτησες κατι (που αφου τον γνωρισες κατι θα ξερεις παραπανω...:)
και ειπες οτι δεν σου απαντησα...
ενω απαντησα σιγουρα..μα δεν καταλαβες καν τι ειπα!
ειπα "ΩΚΕΑΝΟΣ ΣΟΦΙΑΣ Ο ΟΣΣΟ.."
ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ;;;;
(τωρα να "σου ζητησω τα ρεστα" που "εκανες την παπια" σε αλλο σημαντικο τοπικ και δεν απαντησες;;;;
καντην! γιατι δεν απαντησες οντως...:)
Ετσι ειναι η ειλικρινης σταση ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΜΟΥ;;;;:κατηγορεις καποιον με αυτα που θες να κανεις..πριν προλαβει και μετα...λες!!"κοιταξτε τι κανει η ατμα....!"
ΠΟΙΟΣ ΠΟΥΛΑΕΙ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ;;;

"Προδοσια στον εσωτερισμο" ξερεις τι σημαινει;;.
με γνωριζεις τοσο που μιλας ετσι απαξιωτικα για μενα;;;;
'η εχεις τοσο χαμηλη εκτιμηση στον εαυτο σου;;;;;
και καθρεφτιζεσαι;;;;;
Ποτε "σ'εκρινα" εκτος απο το προηγουμενο μηνυμα που ησουν αγενεστατη //ουτε τα πιτσιρικια μιλανε ετσι εδω μεσα//ειναι ευγενικοτερα απο σας τις δυο....που τωρα επιτιθεστε τυχαια φανταζομαι σε μια "τρελη"!!!!!

"τρελος ειναι οποιος δεν κατανουουμε!"
ε! τοτε ειμαι τρελη για σας τις δυο...
αντε και για δυο τρεις ακομη που εχετε παρεα...
ε χμ..ολοι οι αλλοι τι ειναι;;;;
και πως κατανοουν μια τρελη;;;;.
ντροπη σας/τετοιο παιχνιδι πρεπει να το βραβευσουν οι μεγαλυτεροι συνωμοσιολογοι του ειδους... ξερετε εσεις..
το τρικ ειναι να τα εχω πει και κανει ολα εγω//και να κριθω απο δυο ασχετες....ως "τρελη";;;;;

ΧΑΑΑΑ....ΩΡΑΙΑ ΒΡΕ ΑΠΑΛΑΣΟΜΑΙ ΛΟΓΩ..ΒΛΑΚΕΙΑΣ...(ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΕΙ...ΣΑΚΕΛΑΡΙΟ..:)

απο τη στιγμη που με κρινεις ως διαταραγμενη προσωπικοτητα και με θιγεις ως τετοια..τι περιμενεις απο μενα;;;;να δεχτω ολα οσα με κατηγορεις οτι ειμαι;;;;;ΓΙΑΤΙ;;ΕΠΕΙΔΗ ΕΝΟΧΛΕΙΣΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΜΟΥ;;;;ΜΗ ΜΕ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ ΤΟ ΞΑΝΑΠΑ!ΜΑ ΒΛΕΠΩ ΠΩΣ ΜΕ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ ΑΦΟΥ ΜΕ ΚΡΙΝΕΙΣ//ΠΟΤΕ ΣΕ ΚΑΤΗΓΟΡΗΣΑ ΑΛΗΘΕΙΑ;;;ΤΑ ΜΕΙΛ ΠΟΥ ΕΛΑΒΕΣ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΗΤΑΝΟΛΑ ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΤΙΚΑ ΕΠΕΙΔΗ ΔΙΑΣΤΡΕΛΩΝΕΣ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ//ΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΥΠΟΔΗΛΩΣΕΙΣ;;;;ΠΑΛΙ ΚΑΤΙ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΙΣ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΜΕΝΑ;;
ΕΧΜ....ΟΣΟΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΣΩ ΣΟΥ...ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΘΕΝΑ ΜΑΣ.
ΑΥΤΟ ΠΑΡΤΟ ΧΑΜΠΑΡΙ..ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΕΓΩ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΤΑ'ΒΑΛΕ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΜΙΝ...ΜΟΛΙΣ ΗΡΘΕ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ...ΚΡΙΟΣ ΕΙΣΑΙ ΚΙ ΕΣΥ ΑΝΤΜΙΝ ΑΓΑΠΗΤΕ..ΚΑΘΟΛΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΜΟΥ ΦΑΝΕΙ ΠΑΡΑΞΕΝΟ...:)


ΠΟΙΟΙ ΚΡΥΒΟΝΤΑΙ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΜΕΝΑ;;;;ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΡΩ
ΔΕΝ ΜΕ ΛΥΠΑΣΑΙ ΤΗΝ ΤΡΕΛΗ;;;

ΕΓΩ ΘΑ ΣΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΙΑ ΑΥΤΟΚΡΙΤΙΚΗ ΜΕ ΜΕΝΑ ΑΠΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ...ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΑ ΞΑΝΑΛΕΜΕ(ΑΥΤΟ ΔΗΛΩΝΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΚΡΑΤΩ ΚΑΚΙΑ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΔΟΛΟΦΟΝΟ ΜΟΥ/ΑΛΛΑ ΕΣΥ ΔΕΝ ΜΕΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΑΝ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙΣ //ΕΤΣΙ ΠΑΕΙ:)

Αβαλλον τελικα αυτα που ηταν να "ριξεις"// τα "εριξες"!
ΠΑΡΕ ΜΙΑ ΚΡΙΤΙΚΗ :
Εισαι επιπολαια// ανεντιμη απεναντι στην αληθεια που ομαδοποιει//αλλα λειτουργεις διασπαστικα και το εχεις αποδειξει επισης περιτρανα..στο παρελθον(επιλεκτικη μνημη εχουμε ολοι:)
Καλα θα κανεις λοιπον,αφου ηρθες μετα απο μενα ...
να σεβεσαι το γεγονος οτι ηρθες ΜΕΤΑ..
επειδη θυμαμαι(ΕΠΙΛΕΚΤΙΚΗ ΜΝΗΜΗ:)καποτε σου αρεσε να διαβαζεις τον κελσο και την ατμα..ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΙΖΟΣΟΥΝ...Η ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ;....(ΟΠΟΥ ΤΕΛΕΙΕΣ ΒΑΛΕ Ο,ΤΙ ΘΕΣ/ΜΗΝ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΤΑ ΕΙΠΑ ΕΓΩ ΟΜΩΣ!)
"ΣΥΜΒΙΒΑΣΟΥ" λοιπον επειδη οπως εχω ηδη πει/ουτε "εγω φευγω".
(ΑΣΕ ΠΟΥ ΤΟ ΣΟΥ...ΕΙΠΑ ΠΡΩΤΗ/:)
αυτο ειναι και το προβλημα σου;;
και της ζεζμπεργκ;;;
και καθε ενος τυχαρπαστου που με κατηγορει επειδη
ειμαι "πρωτη στην σειρα μελων" :(
ΕΙΠΑ ΕΓΩ ΠΩΣ ΕΙΜΑΙ ΔΙΔΑΣΚΑΛΟΣ ΣΟΥ;;;
ΘΑ ΗΜΟΥΝ ΕΞΤΡΑ ΛΥΠΗΜΕΝΗ ΑΝ ΣΕ ΕΙΧΑ ΜΑΘΗΤΡΙΑ...ΞΕΡΕΙΣ..ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΠΛΗΓΩΝΕΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ(ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΔΙΔΑΣΚΑΛΟΣ ΣΟΥ..ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ:...ΟΤΑΝ ΟΙ ΜΑΘΗΤΕΣ ΔΕΝ ΣΕΒΟΝΤΑΙ ΤΟΝ ΔΑΣΚΑΛΟ ΤΟΥΣ...
ΑΥΤΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ Σ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΟΥΝ ΑΥΤΟΝ ΑΛΗΘΙΝΟ..ΕΝΤΟΣ ΤΟΥΣ.
ΚΑΝΕ ΜΙΑ ΑΥΤΟΚΡΙΤΙΚΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΑ ΞΑΝΑΛΕΜΕ/ΕΠΕΙΔΗ ΠΑΝΤΑ ΣΕΒΟΜΑΙ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΜΟΥ...ΔΙΔΑΣΚΑΛΟΥΣ..(ΚΑΙ ΕΞΩ ΚΑΙ ΜΕΣΑ:)


Ο καθενας ας κοιταξει τη δουλεια του εδω μεσα/αν εχει καποια.
και ας συμβιβαστειτε επιτελους με την πραγματικοτητα/επειδη μπορει να ονειροβατω....μα ειπα πως ολα τα κανω συνειδητα/ΑΥΤΟ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΣΑΣ ΤΡΕΛΑ ΕΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΜΟΥ//ΑΝ ΔΕΝ ΤΗ ΧΩΡΑΕΙ Ο ΝΟΥΣ ΣΑΣ/ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΣΑΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ..ΘΩΜΑΔΕΣ.

Αναρρωτειθειτε τι ακριβως κανετε λοιπον εδω τωρα.....
απολογειθειτε στον "καθρεφτη του σπιτιου σας" και καποτε τα ξαναλεμε.
αντε γιατι απο λογια....ειπα πολλα-ΙΔΟΥ-....μα ετσι θα εχετε πολλα να διαστρευλωσετε.(οταν καποιος δενκατανοει αλλα διαδιδει τοτε ειναι "βρωμα η δουλεια":(

Ο πληθυντικος που χρησιμοποιω
(ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΔΙΝΕΤΑΙ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΓΡΑΦΩ'Σ'ΕΝΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟ ΦΟΡΟΥΜ ΟΠΟΥ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΕΧΕΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΥΠΕΡΑΣΠΙΣΤΕΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ ΟΤΑΝ ΘΙΓΕΤΑΙ Η ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ ΤΟΥ...)
περιλαμβανει παντα ολο το κιτ:
"οσοι δεν με καταλαβαινουν"
..το αλλο πακετακι...ειναι παλι στον πληθυντικο....
:"οσοι με καταλαβαινουν".

ΔΙΠΟΛΑ ΠΟΥ ΛΕΓΑΜΕ...
Ε ΑΥΤΑ ΕΧΕΙ Η ΠΤΩΣΗ ΣΤΗΝ ΥΛΗ...
-"ΕΔΩ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ" ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΧΝΙΟΜΑΣΤΕ..-

...ΑΝΤΜΙΝ ΤΙ ΛΕΣ.."ΠΑΝΤΡΕΥΟΜΑΣΤΕ"(ENAΡΜΟΝΗΣΗ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΩ...:Ρ)ΣΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΕΝΟΣ ΑΤΕΡΜΟΝΟΥ "ΧΡΥΣΟΥ ΚΟΥΦΕΤΟΥ"...(ΣεΞ~Μα~ΣιΝ...:Ρ)
...πολυς -χαμενος- καιρος για το τιποτα...
εσυ μια μηχανη..κι εγω μια ψυχη...και μαλιστα συμφωνα με τον αρειο παγο..και τους φαρισαιους..εχμ...τρελη...


"η τρελη νυμφη του βορα.. + η μηχανη με τ'ονομα Αντμιν!"
ΚΑΛΟΟΟ ...το επομενο δρωμενο
'η να το κανουμε κατι ...σε τρωικο πολεμο...
και να φαω...το μηλο..:Ρ

(αυτα σε σχεση με το μπλε ...'η κοκκινο που ειπες πιο πανω...:)

ΤΡΕΛΑΤΜΑ!
ΠΑΡΑΥΤΑ:ΑΠΟ ΤΡΕΛΟ + ΠΑΙΔΙ ΜΑΘΑΙΝΕΙΣ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ...

ΕΧΜ....
ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΑΒΑΛΟΝ..ΕΛΑ ΜΟΝΗ...ΝΑ ΣΟΥ ΔΕΙΞΩ ΤΑ ΣΥΝΘΗΜΑΤΑ..ΣΤΟΥΣ ΤΟΙΧΟΥΣ...


τι γελιοτητα...


αχ Αντμιν....
τι λες για ενα ταξιδακι αναψυχης;;
..επειδη εδω μαλλον ακομη και μετα απο αιωνες...//οταν θα εχουμε επιστρεψει...θα εξακολουθουν να ρωτανε τα ιδια...και να λενε τα ιδια...(εχεις και travel..skin ...ετσι;)

"ΣΑΜΣΑΡΑ"...(ΕΙΧΕΣ ΔΙΚΙΟ ΤΡΙΣΜΕΓΙΣΤΕ..ΑΡΩΜΑ ΕΙΝΑΙ..ΑΚΟΜΗ:)

ΒΑΒΕΛ ΕΔΩ;;;;;;




Technoshamanism

Edited by - ΑΤΜΑ on 20/04/2004 03:13:56Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/04/2004, 10:47:58  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Ακόμη δε μου απάντησες γιατί είναι τόσο μεμπτό που θέλησα να μοιραστώ αυτό το γεγονός μαζί σας ενώ αντίθετα το να μοιραστείς εσύ την δική σου εμπειρία με το reptilesalonica δεν είναι....

Eπειδή ακόμη δεν πήρα απάντηση...θέτω το ερώτημα για τρίτη και τελευταία φορά...
quote:
Πω πω κριάρια μαζεμένα!!!
Μα αυτό ακριβώς είναι το πρόβλημα! 6 στους 10 που συμμετέχουν εδώ είναι Κριοί!
quote:
Εισαι επιπολαια// ανεντιμη απεναντι στην αληθεια που ομαδοποιει//αλλα λειτουργεις διασπαστικα και το εχεις αποδειξει επισης περιτρανα..στο παρελθον(επιλεκτικη μνημη εχουμε ολοι

quote:
καποτε σου αρεσε να διαβαζεις τον κελσο και την ατμα..

Εχεις σκεφθεί τι'ναι αυτό που χάλασε την "συνταγή"?
Πες ότι έχεις να πεις όπως πολύ ωραία τα έλεγες στην αρχή...τότε που το καλάμι ήταν απλά παρκαρισμένο... και άσε τους άλλους να κρίνουν...αν είσαι ΦΩΣ!ΘΕΑ!Η ΨΥΧΗ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ!ή Ο ΚΑΘΡΕΠΤΗΣ ΜΑΣ!...
Τίτλοι που δίνουμε εμείς στον εαυτό μας δεν έχουν νόημα...οι άλλοι είναι που μετρούν...
Απ΄όλους τους Διδάσκαλους μόνο Εκείνος είπε ότι είναι το ΦΩΣ...

Στο τελευταίο σου μέϊλ είδα κάποια αλλαγή στον τρόπο προσέγγισης και γι'αυτό είπα ότι αυτή τη φορά άξιζε να σου απαντήσω και μόνο γι'αυτό...γιατί είχες ξεφύγει από τα κλισέ των προηγούμενών σου προσβλητικών μηνυμάτων που δεν τύχαν απάντησης... Ετσι και έκανα...νομίζοντας ότι κατάλαβες πλέον (γι'άυτό άρχισα πάλι να συμμετέχω σε τόπικ σου παρόλο που είχα υποσχεθεί να μην το ξανακάνω)...μα ΑΔΙΚΟΣ ΚΟΠΟΣ!

Αν λοιπόν νοιώθεις ότι σου χαλάω τα τόπικ δεν έχεις παρά να μου ζητήσεις να μην ξανασυμμετάσχω και γω θα το σεβαστώ...
Σε αντίθετη περίπτωση θα πρέπει δυστυχώς να δέχεσαι την οποιαδήποτε κριτική μου θετική ή αρνητική (αλήθεια γιατί την θετική τη δέχεσαι αγόγγυστα?) ΕΛΠΙΖΩ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΝΑ ΕΓΙΝΑ ΚΑΤΑΝΟΗΤΗ!


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/04/2004, 10:58:55  Εμφάνιση Προφίλ

"Τάδε έφη Avallon"

Edited by - Avallon on 20/04/2004 10:59:47Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Just_A_Man
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
766 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/04/2004, 11:10:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Just_A_Man
quote:

quote:
Για αυτό φίλε μου Tommy μέχρι την Κυριακή θα αφήσω όλα μου τα μηνύματα και στην συνέχεια θα αφήσώ μόνο τρία μηνύματα.

Φίλε Just_A_Man, αν και αναγνωρίζω την καλή σου πρόθεση σε όλα τα γραφόμενά σου - όπως και σε αυτό, δεν μπορώ ωστόσο να μην επέμβω, αναφερόμενη σε ένα θέμα το οποίο έχει συζητηθεί αρκετές φορές στα forums και αφορά την διαγραφή μηνυμάτων.

Σε έναν χώρο, όπου οι συζητήσεις αποτυπώνονται στον χρόνο με την μορφή που γίνεται στα forums, ποιο πιστεύεις είναι το νόημα να σβήσει κάποιος παλιότερα μηνύματά του; Να ομορφήνει ο χώρος; Να μην πληγωθούν όσοι πληγώθηκαν; (στην δική σου βέβαια περίπτωση δεν ισχύει σαφώς κάτι τέτοιο, απλά αναφέρομαι γενικά) Ακόμα, να διατηρήσουμε "καλή" την εικόνα μας γιαυτούς που θα έρθουν να διαβάσουν τις συζητήσεις στο μέλλον; Να καθαρίσουμε ένα θέμα από άσχετες προς αυτό τοποθετήσεις;

Οποιος και να είναι ο λόγος (θα μπορούσα να παραθέσω πολλούς ακόμα), ότι έχει ήδη γραφτεί, είναι κομμάτι μας, καθώς είναι και κομμάτι των forums όπου το καταθέσαμε, κομμάτι επίσης των άλλων, οι οποίοι το διάβασαν και έσπευσαν να απαντήσουν γράφοντας - ή ακόμα και με τη σιωπή τους...

Εχουμε δικαίωμα - ακόμα κι αν οι προθέσεις μας είναι καλές - να τα διαγράψουμε;



Καλή μας Αμαλία,

Θα μπορούσα να αναφέρω ακόμα άλλους τόσους και τόσους λόγους για να μην διαγράψω τα μηνύματα μου.

Και πραγματικά για πρώτη φορά βρίσκομαι σε πολύ δύσκολη θέση.

Σκεφτικά πολλά. Ένα από τα πολλά που σκεφτικά είναι να προτείναμε στο Τommy να δημιουργούσε ένα νέο topic με το ίδιο θέμα και σε άλλη ενότητα όπως για παράδειγμα Η Γνώση.

Αλλά πολύ φοβάμαι ότι, τα κατώτερα ένστικτα μας δεν θα μας αφήσουν ήσυχα μέχρι να ικανοποιήσουμε την έκφραση του ΕΓΩ μας.

Για αυτό κρίνω αν είναι κάτι να διορθώσουμε θα πρέπει να διορθώσουμε αυτό που έχουμε.
Να το διορθώσουμε ΤΩΡΑ!!!

Αν είναι να ζήσουμε σωστά ας ζήσουμε αυτή τη Ζωή, την Στιγμή που έχουμε.

Γιατί η αναβλητικότητα, για μια άλλη στιγμή, σε ένα άλλο topic, σε μια άλλη Ζωή, μας κάνει ράθυμους με αποτέλεσμα αντί να ανεβαίνουμε πνευματικά να παραμένουμε στάσιμοι σαν το νερό στους δρόμους. Και όταν αρχίσει να λιμνάζει το νερό αρχίζει και μυρίζει άσχημα!!!

Δεν μπορώ να πρεσβεύω όσα πρεσβεύω χωρίς να μην τα κάνω πράξει!!

Αυτά που διδάσκω είναι πρώτα για τον just a man και μετά για όλους τους άλλους.

Κάτι που το ξεχνάμε όλοι μας. Διδάσκουμε, διδάσκουμε άλλα αυτά που λέμε νομίζουμε ότι είναι μόνο για τους άλλους και όχι για μας.

Διδάσκου την Συγνώμη αλλά νομίζουμε ότι μόνο ή άλλη πρέπει να την προσφέρουν χωρίς εμείς να την δίνουμε.

Ζητάμε τον σεβασμό από τους άλλους, χωρίς να τον δίνουμε εμείς πρώτοι!!

Για αυτό το λόγο αποφάσισα αυτό που δεν αρέσει στον just a man προσωπικά να του κάνουν, (κάτι που το έχει βιώσει στον ένα χρόνο καταχώρησης μηνυμάτων) δεν θα ήθελα να το κάνει και σε άλλο.

Καλούμαστε όλοι να κάνουμε την υπέρβαση μας. Από τον φυσιολογικό τρόπο ζωής (η μάλλον καλύτερα από τον πάρα φύση ζωή που ζούμε μακριά από τις αρετές και την Αγάπη) στον Υπερφυσικό και Πνευματικό.

Και αυτό είναι ένας άθλος. Σαν τον άθλο του Ηρακλή με τον καθαρισμό των στάβλων!!!
Καθαρισμός της Καρδιάς μας. Καθαρισμός της Διάνοια μας!!! Καθαρισμός του Σώματος.
Καθαρισμό του Ιερού Ναού της Αγάπης. Ναού του Αγίου Πνεύματος. Όλοι όση έχουν βαπτιστή είναι πολύ τυχεροί. Γιατί έχουν το χάρισμα να γίνουν μικροί Παράκλητοι!!!
Αρκεί να το θελήσουν με ελεύθερη, αγνή και ανιδιοτελή πρόθεση!!!

Δεν υπάρχει Μέλλον. Δεν υπάρχει Παρελθών.
Υπάρχει Τώρα!!!
Και αυτή είναι η πιο αληθινή ζωή που έχουμε!!!

Σεβασμός Tώρα!!!
Γιατί, και αυτή η στιγμή, είναι μια στιγμή μέσα στην Aιωνιότητα!!!

Χριστός Ανέστη!!!
Με αγαθή Αγάπη.
just a man

“Ο Θεός του Κόσμου, που είναι η ΑΓΑΠΗ, ας μας έχει πάντα καλά.”
"Ειρήνη υμίν. Η Ειρήνη Εκείνου, να είναι μαζί μας“
”Είθε η Νέα Εποχή του Παρακλήτου (2001), να Γεννήσει Εκείνον, στις Καρδιές των Ανθρώπων”."

Edited by - Just_A_Man on 20/04/2004 11:21:29

Edited by - Just_A_Man on 20/04/2004 11:22:50Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/04/2004, 14:24:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria
Αγαπητέ Admin ενδιαφέρουσα η ανάλυση σου, σεβαστή η γνώμη σου αλλά εγώ συνεχίζω να θεωρώ την όλη διαδικασία "ψυχοφθόρα". Μακάρι να είναι όπως αφήνεις να εννοηθεί, "ψυχωφελής"...


"Κάτι που το ξεχνάμε όλοι μας. Διδάσκουμε, διδάσκουμε άλλα αυτά που λέμε νομίζουμε ότι είναι μόνο για τους άλλους και όχι για μας."

Κανείς μας δεν είναι τέλειος φίλε μου... Εγώ δεν πιστεύω ότι βλέπουμε τις δικές μας αδυναμίες στους άλλους, αλλά μπορούμε τουλάχιστον κάποια στιγμή να φτάσουμε να αναγνωρίζουμε τις δικές μας, όπως αναγνωρίζουμε (πολύ πιό ανώδυνα βέβαια) αυτές των άλλων.
Η αναγνώριση και η συμφιλίωση μαζί τους είναι ένα βήμα, νομίζω, τουλάχιστον για να ελαχιστοποιήσουμε την ισχύ (και το αποτέλεσμά τους), εάν και εφόσον δεν μπορούμε να τις εξαλείψουμε τελείως.


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Just_A_Man
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
766 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/04/2004, 15:10:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Just_A_Man
quote:

Αγαπητέ Admin ενδιαφέρουσα η ανάλυση σου, σεβαστή η γνώμη σου αλλά εγώ συνεχίζω να θεωρώ την όλη διαδικασία "ψυχοφθόρα". Μακάρι να είναι όπως αφήνεις να εννοηθεί, "ψυχωφελής"...


"Κάτι που το ξεχνάμε όλοι μας. Διδάσκουμε, διδάσκουμε άλλα αυτά που λέμε νομίζουμε ότι είναι μόνο για τους άλλους και όχι για μας."

Κανείς μας δεν είναι τέλειος φίλε μου... Εγώ δεν πιστεύω ότι βλέπουμε τις δικές μας αδυναμίες στους άλλους, αλλά μπορούμε τουλάχιστον κάποια στιγμή να φτάσουμε να αναγνωρίζουμε τις δικές μας, όπως αναγνωρίζουμε (πολύ πιό ανώδυνα βέβαια) αυτές των άλλων.
Η αναγνώριση και η συμφιλίωση μαζί τους είναι ένα βήμα, νομίζω, τουλάχιστον για να ελαχιστοποιήσουμε την ισχύ (και το αποτέλεσμά τους), εάν και εφόσον δεν μπορούμε να τις εξαλείψουμε τελείως.


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-




Μα ακριβώς. Όλα είναι θέμα συμφιλίωσης. Η αποδοχής.
Όταν κάποιος είναι άρρωστος, στο σώμα για παράδειγμα, το 50% της Θεραπείας είναι να αποδεχτή ότι έχει πρόβλημα.

Μα αύτή είναι και η έννοια της μετάνοια για την ψυχή. Είναι κατανοήσει, να αποδεχτούμε τη πραγματικότητα του κέντρου μας και όχι του εγώ μας.

Προσωπικά συμφιλιώθηκα με την ιδέα ότι δεν σεβάστηκα το παρόν topic. Τη θα πρέπει να γίνει τώρα. Να παραμείνω μόνο με την σκέψη, η επανορθώσω με όποιο τρόπο πιστεύω ότι είναι σωστότερος. Όσο μπορεί κανείς να προσδιορίσει τι είναι σωστό και τη λάθος.


Γιατί, για να είναι ακόμα κάποιος πάνω στην Γη, σημαίνει ότι δεν είναι τέλειος!!
Και τη σημαίνει να είσαι τέλειο?
Άλλος ένας μύθος!!!

Αυτό που μάλλον είναι το φυσιολογικό είναι να είμαστε όλοι ο Εαυτός μας μέσα σε ένα φυσιολογικό τρόπο ζωή (Αρετές, Αγάπη, Ειρήνη…). Αν δεν μπορεί να είναι όλος ο κόσμος φυσιολογικός, τουλάχιστόν ας κάνουμε όλοι εμείς ότι περνάει από το χέρι μας.

Και ας μην ξεχνάμε ότι όλοι φεύγουμε με άδεια χέρια. Όπως ο Μέγας Αλέξανδρος!!!

Άυτό που θα πρέπει όλοι να συνειδητοποιήσουμε είναι ότι, αν προχωράμε στην Ζωή σαν μια σφιγμένη γροθιά, κανείς δεν θα καταφέρει να μας αφήσει κάτι μέσα!!!


Χριστός Ανέστη!!!
Με αγαθή Αγάπη.
just a man

“Ο Θεός του Κόσμου, που είναι η ΑΓΑΠΗ, ας μας έχει πάντα καλά.”
"Ειρήνη υμίν. Η Ειρήνη Εκείνου, να είναι μαζί μας"
”Είθε η Νέα Εποχή του Παρακλήτου (2001), να Γεννήσει Εκείνον, στις Καρδιές των Ανθρώπων”.

Edited by - Just_A_Man on 20/04/2004 15:11:17

Edited by - Just_A_Man on 20/04/2004 15:13:31Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/04/2004, 03:18:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ

F-LAS(T)H DANCE...

ΙΔΟΥ ΚΑΙ ΤΟ "ΕΜΒΛΗΜΑ" ΤΗΣ ΔΙΑΣΠΑΣΗΣ!
(ETOIMOΠΑΡΑΔΟΤΑ + ...ΚΑΤ'ΟΙΚΟΝ:)



"ΨΥΧΟΦΘΟΡΑ"--/--"ΨΥΧΩΦΕΛΗ" *

(ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ ΚΑΙ Η ΟΣΤΡΙΑ, ΜΕΤΑΦΡΑΖΟΝΤΑΣ ΑΛΛΑ ΑΜΦΙΣΒΗΤΩΝΤΑΣ ΛΙΓΑΚΙ ΤΗΝ "ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΤΟΥ ΑΝΤΜΙΝ")

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ; 1-1
--Ο ΑΝΤΜΙΝ -ΑΝ ΘΥΜΑΣΤΕ- ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙΝΟΣ Ο ΤΥΠΟΣ ΤΟΥ ΟΠΟΙΟΥ ΤΟ ΠΡΟΦΙΛ ΜΕΛΟΥΣ ...ΑΠΕΙΚΟΝΙΖΕΙ ΕΝΑΝ " ΔΕΙΝΟ-ΣΑΥΡΟ...ΠΟΥ 'ΓΕΛΑ'"---
~~FLASHBACK...*
~ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝ ΜΙΚΡΗ~ΔΗΜΟΤΙΚΟ~ ΜΙΑ ΚΑΡΤΑ~ΦΤΙΑΞΤΟ ΜΟΝΗ ΣΟΥ~ ΑΠΟ ΤΗ ΣΟΥΠΕΡ-ΚΑΤΕΡΙΝΑ//ΕΙΧΕ ΕΠΑΝΩ ΕΝΑ ΔΕΙΝΟΣΑΥΡΟ ΠΟΥ ΓΕΛΑΓΕ ΚΑΙ ΕΓΡΑΦΕ~ΜΕΣΑ ΣΕ ΣΥΝΝΕΦΟ ΠΟΥ ΔΗΛΩΝΕ ΤΗ ΣΚΕΨΗ ΤΟΥ~:ΓΕΛΑΕΙ ΚΑΛΑ ΟΠΟΙΟΣ ΓΕΛΑΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ...


("ΑΥΤΟΙ" ΠΟΥ ΤΟ ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ ΚΑΠΟΤΕ ΑΥΤΟ ΤΟ "ΣΧΕΔΙΟ"
ΔΕΝ ΜΙΛΗΣΑΝ ΑΚΟΜΗ!
ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ!-
ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ "ΤΑΚΤΙΚΗ ΝΙΚΗΣ".
+ΟΜΟΛΟΓΟΥΜΕΝΩΣ
"ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΝ"!
"ΠΟΙΟΙ" ΗΤΑΝ ... ΤΕΛΙΚΑ:
ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ "ΕΜΑΣ"...
ΠΟΥ ΠΑΙΞΑΜΕ ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ;;
ΞΕΡΟΥΜΕ/ΞΕΡΟΥΜΕ!// ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΠΟΥΜΕ.-
...ΚΑΛΑ "ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ!" -ΣΤΟ ΤΩΡΑ..

ΟΜΩΣ .. ΠΟΙΟΣ ΤΟ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕ ΟΛΟ ΑΥΤΟ...;
ΝΑΙ--ΕΧΕΙ ΠΙΑ..ΞΕΧΑΣΤΕΙ...
Η ΟΥΣΙΑ ΤΗΣ ΚΟΝΤΡΑΣ ΠΟΥ ΤΩΡΑ ΑΝΑΛΑΒΑΤΕ ΕΣΕΙΣ "ΚΥΡΙΕΣ ΜΟΥ")

ΦΩΤΙΑ ΕΔΩ!
ΤΟ ΝΕΡΟ...ΠΑΕΙ!


ΚΑΙ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΩΣ ΤΟ ΕΧΩ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΜΕΣΑ ΣΕ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΠΟΥ ΠΑΙΖΕΙ ΤΟ ΕΡΓΟ ΑΥΤΟ...
ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΣΤΟ "ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ"..ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΟ "ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ..."//ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΚΑΠΟΤΕ ΘΑ ΚΑΤΑΝΟΗΘΕΙ ΚΑΙ Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΑΛΗΘΕΙΑ-ΑΚΟΜΗ ΚΙΑΝ ΤΩΡΑ ΚΑΤΑΝΟΕΙΤΑΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ...ΦΑΝΕΡΗ...
ΑΛΑ ΜΕ ΜΙΑ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟΤΗΤΑ..ΙΔΟΥ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΕΔΩΜΕΣΑ ΑΣΥΣΤΟΛΩΣ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ:"ΑΝ ΚΑΝΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΛΛΑ ΣΕ ΞΕΠΑΤΗΚΩΝΩ ΟΤΙ ΚΑΙ ΠΩ...ΕΙΜΑΙ Ο,ΤΙ ΠΡΟΛΑΒΑ ΚΑΙ ΔΗΛΩΣΑ// ΕΤΣΙ ΜΠΟΡΕΙΣ "ΝΑ ΧΤΥΠΙΕΣΑΙ" ΠΩΣ ΣΕ ΑΔΙΚΗΣΑ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΤΟ ΚΑΤΟΧΥΡΩΣΑ ΤΟ ΕΙΠΑ//ΑΡΑ ΚΕΡΔΙΖΩ///αυτο γινεται εδωμεσα//αυτο ζητω Αντμιν αγαπητε να σταματησει//

ΜΕΤΑ ΤΙΣ "ΦΑΝΤΑΣΙΕΣ" ΤΗΣ ΑΤΜΑ
ΑΣ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΣΤΟΝ ΥΛΙΚΟ ΚΟΣΜΟ:
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΡΝ-ΑΒΑΛΛΟΝ ΜΕ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΕΣ(ΚΑΡΝ-Ε=ΚΡΕΑΤΑΚΙ...)
ΚΑΙ ΣΕ ΣΕΝΑ ΖΕΖ-ΜΠΕΡΓΚ-ΕΡ.(ΜΠΙΦΤΕΚΑΚΙ=ΚΡΕΑΤΑΚΙ)
ΑΛΛΙΩΣ
ΚΡΕΑΣ ΧΩΡΙΣ "ΑΙΜΑ-ΤΑ"//..ΕΜΑΘΑΑΑ ΕΜΑΘΑΑΑΑ..//
ΤΙΠΟΤΑ "ΔΕΝ ΕΜΑ-Τ-ΕΣ"/..ΤΩΡΑ "ΤΑ ΜΑ-Τ-ΕΙΣ"
(ΤΕΤΟΙΟ ΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΣΑΣ ΕΤΣΙ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΕΤΕ ΜΟΝΑΧΑ!//ΒΕΒΑΙΑ ΘΑ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΑΛΛΑΞΕΧΝΑΣ ΟΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΕΒΩ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ!ΝΑ ΑΝΕΒΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ!!!
ΚΑΙ ΑΝΤΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΝΑ ΦΤΑΣΕΙΣ//ΠΡΟΤΙΜΑΣ ΝΑ ΕΡΘΩ ΕΓΩ...ΑΦΟΥ ΑΝ ΚΑΤΕΒΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΟΤΕ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΑΝΟΗΤΟΣ/ΩΡΑΙΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΣ ΚΑΙ ΣΥ ΜΕ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΜΙΑΣ ΙΔΙΑΣ ΑΛΛΑ ..ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗΣ//ΜΟΝΗ ΣΟΥ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΕΚΑΝΕΣ ΤΙΠΟΤΑ .-

ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΗ ΜΟΥ/ΚΑΙ ΚΙΝΟΥΜΑΙ ΟΠΩΣ ΟΛΟΙ ΟΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΕΠΙΠΕΔΑ/ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΠΟΤΕ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΚΙ ΕΣΥ ΝΑ ΦΤΑΣΕΙΣ.
+ ΚΑΤΙ ΝΑ ΜΕ ΘΥΜΑΣΤΕ:
"Ο,ΤΙ ΔΕ ΣΕ ΣΚΟΤΩΝΕΙ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΟ"
ΚΑΙ ΤΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ:
ΔΕΝ ΠΕΘΑΝΑ..!ΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕ "ΣΚΟΤΩΣΑΤΕ"!~
(ΤΙ ΣΟΙ ΠΙΣΤΟΛΙ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ;)

ΜΑ ΟΣΟ ΕΣΕΙΣ ΘΑ ΜΕ ΘΙΓΕΤΕ ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΜΥΝΟΜΑΙ
ΘΑ ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΤΙΣ ..ΚΟΥΜΠΑΡΕΣ..!
(ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΜΕΤΑ;/ΠΟΛΥ ΒΑΡΕΤΑΤΟ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΤΟΝ "ΠΑΠΑ"...@_@)
'Η ΕΠΕΙΔΗ ΑΠΛΩΣ ΚΑΠΟΙΟΙ ΕΙΝΑΙ "ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΜΕΝΑ";;
(ΚΑΙ ΤΙ ΣΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ"ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΙΣΩ ΜΟΥ":Ρ
.."ΣΤΟ ΦΙΝΑΛΕ" "ΒΑΛΕ ΕΝΑΝ ΚΙ ΕΣΥ"-"ΑΝ ΔΥΝΑΣΑΙ"!!!
ΚΑΝΕ ΜΙΑ ΕΥΧΗ
ΤΕΛΩΣ ΠΑΝΤΩΝ ...ΣΤΟ ΤΟΠΙΚ ΤΩΝ ΕΥΧΩΝ...:))
!!!!ΑΠΛΑ ΜΗ ΛΕΣ ΟΤΙ ΚΑΝΩ "Ο,ΤΙ ΘΑ 'ΘΕΛΕΣ ΝΑ ΚΑΝΩ//'Η ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΑΛΛΟΝ ! Η ΚΑΝΕΙΣ ΗΔΗ ΑΛΛΑ ΤΟ ΡΙΧΝΕΙΣ ΣΕ ΜΕΝΑ//ΕΠΕΙΔΗ ΜΕ ΒΛΕΠΕΙΣ ΔΕΚΤΙΚΗ -ΑΡΑ ΘΥΜΑ:(-
ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ;ΕΙΣΤΕ ΕΣΕΙΣ -
ΚΑΙ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ;ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ-
ΑΝΤΙΟ,ΛΟΙΠΟΝ,ΣΕ ΟΣΕΣ/ΟΣΟΥΣ..
ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑΣΧΟΛΗΘΩ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ/
+ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ.--οσοι νομιζουν οτι εννοω αυτους///ε! τοτε τους εννοω//πως να τους πεισω πως οχι...αυτοι ξερουνκαλυτερα!//

ΤΩΡΑ ΑΝ..ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ...
ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΟ...
ΥΠΑΓΕ ΟΠΙΣΩ ΜΟΥ...
'Η ΤΟ ΠΙΣΩ ΜΟΥ Σ'ΕΧΩ ΣΑΤΑΝΑ..

"ΑΠΕΤΑΞΑΜΗΝ"

ΦΤΟΥ.

ΚΑΙΡΟΣ ΝΑ "ΣΥΝΕΛΘΕΤΕ" --+εσεις--
ΕΧΜ..ΠΑΡΤΕ ΚΙ ΑΠΟ ΕΝΑ "ΚΑΛΑΜΙ"
ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ "ΖΗΛΕΥΕΤΕ" ΠΟΥ ΕΧΩ
ΚΑΙ ΤΑ ΑΒΓΑ...ΚΑΙ ΤΑ...
ΚΑΛΑΜΙΑ..
[αν ηταν για ενα //δεν θαψ γινοταν θεμα//το ξερω//μα το ζητημα ειναι η συλλογη..

ΟΣ-ΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΧΑΡΙΣΜΑΤΑ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ...

ASK GOD!

ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΣΑΣ ΚΑΤΗΓΟΡΗΣΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ/ΜΑ ΑΡΝΗΘΗΚΑ ΝΑ ΔΕΧΤΩ ΝΑ ΜΕ ΚΡΙΝΕΤΕ ΩΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ ΕΝΩ ΔΕΝ ΜΕ ΞΕΡΕΤΕ/ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΛΟΓΟ ΜΟΥ ΠΟΥ ΑΝΤΙΔΡΑ ΣΕ ΟΣΑ ΕΧΕΤΕ ΚΡΥΜΜΕΝΑ ΚΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΣΑΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ.

"ΕΙΜΑΙ ΤΟ ΦΩΣ ΚΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ"

ΕΙΠΕ ΚΑΙ ΠΕΘΑΝΕ...

...ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ...


*


JUST A ΜΑΝ....MIΛΗΣΕΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟ~~~ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΠΑΛΙ//
ΜΑ ΔΕΣ ΠΟΣΟΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΝ ΤΙ ΗΤΑΝ Ο ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ;;;;;;;;

:((
ΠΟΛΥ ΛΙΓΟΙ...ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟΙ.-



Technoshamanism

Edited by - ΑΤΜΑ on 21/04/2004 12:41:28Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/04/2004, 03:55:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
Γεια σου Ατμούλα!!

Μου θύμισες το Προφίλ μου και είπα να του ρίξω μία ματιά... μετά από τόσο καιρό που το έχω συνθέσει!

Απεικονίζει όντως ένα "σαυροειδές" όν που χαμογελά. Θέλω να το βλέπω, γιατί με αυτό το σκεπτικό το έφτιαξα, ως έναν δράκο(και ουχί δεινόσαυρο απλά), μόνο που δεν έχει φτερά, τουλάχιστον ακόμη...
Μία γαλαζωπή αύρα τον περιβάλλει. Μάλλον, πρόκειται για... υγρασία!

Το χαμόγελό του καθώς και η στάση του υποδηλώνει απλά μία καλοσυνάτη υποδοχή... καθώς και προσφορά.

Αυτό είναι και το γενικότερο νόημα των Forums του ESOTERICA πιστεύω: Καλοσύνη, Προσφορά αλλά και Γνώση>Σοφία, στο οποίο δείχνει και το σύμβολο του Δράκου, ανάμεσα στα άλλα...

Για να γίνει πραγματικότητα όμως αυτή η τριπλή ενότητα θα πρέπει να υπάρξει συνεργασία, ανιδιοτελής συν-εργασία...

Ίσως γι'αυτό και ο Δράκος δεν έχει ακόμη φτερά.

Ίσως να περιμένει το πραγματικό "κτύπημα των φτερών" της Πεταλούδας/Ψυχής που δεν θα κινητοποιούνται από την περιέργεια, την ευαρέσκια, την ταπεινή ασυνείδητη έλξη από μία φλόγα που τρεμοπαίζει... αλλά από την πραγματική ώθηση της εσωτερικής ΦΩΤΙΑΣ!

Ίσως περιμένει, από την άκρη του κόσμου, το "κτύπημα των φτερών της Πεταλούδας" για να γίνει "Τυφώνας".

Όποιος ή όποια επιθυμεί, μπορεί, και παρακαλείται, να προσκομίσει εδώ όποιους συμβολισμούς της λέξης "Τυφώνας"...

Εγώ δεν πρόκειται να το κάνω(για την ώρα τουλάχιστον... )

Πάντως το αποτέλεσμα της φαινομενικής διαμάχης(κατά την γνώμη μου πάντα):

"ΨΥΧΟΦΘΟΡΑ" <-- | --> "ΨΥΧΩΦΕΛΗΣ"

, δεν είναι δυνατόν να υπολογιστεί και να κατατεθεί εδώ.

Έχει, πιθανότατα... αποφασιστεί σε άλλα πεδία.

Είναι και αυτό ένα χαοτικό, δηλ. απόλυτα φυσικό, φαινόμενο.


-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/04/2004, 09:46:27  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

[center]

F-LAS(T)H DANCE...

ΙΔΟΥ ΚΑΙ ΤΟ "ΕΜΒΛΗΜΑ" ΤΗΣ ΔΙΑΣΠΑΣΗΣ!
(ETOIMOΠΑΡΑΔΟΤΑ + ...ΚΑΤ'ΟΙΚΟΝ:)



"ΨΥΧΟΦΘΟΡΑ"--/--"ΨΥΧΟΦΕΛΗ" *



Oύτε αυτό δεν είσαι σε θέση να καταλάβεις λαμπερή και πεφωτισμένη εσωτερίστρια... Τι να περιμένει κανείς όμως...
Το σύμβολο της αρμονίας μέσα από τη διαφορετικότητα...
Το σύμβολο της αλληλοσυμπλήρωσης μέσα από τα "αντίθετα" ακόμη και αυτό το απλό σύμβολο το παρερμήνευσες ... απορώ για το πως είσαι σε θέση να αποσυμβολίσεις άλλα... (βέβαια χρειάζεται και κάτι άλλο γι'αυτό εκτός από την καλή διάθεση και τη γνώση...)
Α! Και η φωτιά συμβολίζει την κάθαρση...κάτι που δεν φέρνει το νερό...ιδιαίτερα αν είναι βρώμικο!!!

quote:
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΡΝ-ΑΒΑΛΛΟΝ ΜΕ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΕΣ(ΚΑΡΝ-Ε=ΚΡΕΑΤΑΚΙ...)
ΚΑΙ ΣΕ ΣΕΝΑ ΖΕΖ-ΜΠΕΡΓΚ-ΕΡ.(ΜΠΙΦΤΕΚΑΚΙ=ΚΡΕΑΤΑΚΙ)
ΑΛΛΙΩΣ ΚΡΕΑΣ ΧΩΡΙΣ "ΑΙΜΑ-ΤΑ"//..ΕΜΑΘΑΑΑ ΕΜΑΘΑΑΑΑ..//

Aν πω τώρα ότι με αυτά κι αυτά δείχνεις το επίπεδό σου θα είμαι κακή... Δε θα το πω λοιπόν ... Αφήνω να το σκεφθούν οι άλλοι αλλά πάνω απ΄όλα εσύ... που με κατέκρινες επειδή μοιράστηκα κάτι μαζί σας όταν εσύ είχες μοιραστεί μαζί μας την σεξουαλική επίθεση του reptilesalonica και όχι μόνο σε ένα τόπικ... αλλά το περιέφερες το γεγονός δεξιά κι αριστερα...ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΑΡΑΓΕ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ Η ΑΡΝΗΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΟΤΗΤΑ? Ολα γι'αυτή λοιπόν...Ευχαριστώ δε θα πάρω!

Περνάς όντως ένα Γολγοθά!... Το βλέπω... είσαι ακόμη στους πρόποδες... Καλή ανάβαση...και καλό κουράγιο γιατί έχεις πολύ δρόμο μπροστά σου...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Just_A_Man
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
766 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/04/2004, 11:03:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Just_A_Man
quote:

Α! Και η φωτιά συμβολίζει την κάθαρση...κάτι που δεν φέρνει το νερό...ιδιαίτερα αν είναι βρώμικο!!!



Καλημέρα σε όλους,
Καλοί μου φίλοι,


Η αδικία με μια άλλη αδικία δεν διορθώνεται.
Ο Θυμός με ένα άλλο Θύμο δεν δικαιώνεται.
Η φωτιά δεν σβήνει με μια άλλη φωτιά.
Όσο για το νερό είναι το μόνο που μπορεί να μας καθαρίσει αρμονικά.
Το νερό που περνάει από πάνω σε μια μορφή και δεν παραμένει στην μορφή, παραμένει καθαρό!!!


Σωκράτης , Μέγας Αλέξανδρός, Βούδας, Χριστός και ένα σωρό άλλές Πνευματικές Μορφές.
Όχι ότι μπορεί ο ένας να ταυτισθεί με τον άλλο.

Τελικά, το φως τους, αντί να μας φωτίζει, τελικά μας τυφλώνει.

Αν δεν το αντέχουμε το πολύ φως υπάρχουν και τα γυαλιά ηλίου για όλους μας.!!!

Όποιος θέλει μια θέση στον Ήλιο θα πρέπει να συμβιβαστεί και με κανένα δύο εγκαύματα.!!!

Η μακρόχρονη ηλιοθεραπεία προκαλεί βλάβη στα κύτταρα του σώματος.

Όλα φωνάζουν μέτρο!! Όλα φωνάζουν Ισορροπία!!!

Συχωρέστε με που γίνομε ερειστικός. Αλλά θα πρέπει να σταματήσουμε όλοι να παιδιαρίζουμε.

Μάλλον το topic θα πρέπει να μετά ονομαστή σε Πρωτάθλημα Υπαινιγμών. Μόνο που σε αυτό το παιχνίδι όλοι είμαστε χαμένοι!!!

Καιρός να αναζητήσουμε παιχνίδια που θα είμαστε όλοι κερδισμένοί!!!

Υστερόγραφο:
Κυρίες μας,
ΑΤΜΑ, AVALLON, και (ZEZMPERG και ο λόγος που γράφω και το ονομάσου είναι λόγο συμμετοχής και για να προλάβω μια νέα Ανάφλεξη!!!).

Σταματήστε να χάνετε την αξιοπρέπεια σας κάτι που δεν ταιριάζει σε καμία από εσάς!!
Όλοι σας αναγνωρίζουμε σαν κάτι ξεχωριστώ την κάθε μια. Σαν ένα μικρό Σύμπαν.

Αλλά για σκεφτείτε όλοι αυτή την ενέργεια που σπαταλάτε, και σπαταλάμε, να την χρησιμοποιήσουμε σε νέα πνευματικά δεδομένα από οποιαδήποτε πνευματικό δρόμο και αν προέρχονται.!!!

Και μην αρχίσετε πάλι η μια να πετάει στην άλλη το μπαλάκι όχι εκείνη είπε αυτό όχι άλλη είπε το άλλο!!

Έλεος!!!!

Καθώς επίσης δεν γράφω όσα γράφω για να αυτό δικαιωθούν κάποιοι η ο Just προσωπικά.
Άλλα όλα φωνάζουν και όλοι ισορροπία.
Εσείς αυτή την ρημάδα την ισορροπία πως την μεταφράζετε?
Ας σταματήσουμε όλοι.

Έλεος!!!!

Μακάριοι όσοι ελεούν, γιατί αυτή θα ελεηθούν!!!
Η ποιο γλυκιά πρόταση που ακούστηκε ποτέ.
Στο χέρι μας είναι να γίνουμε Μακάριοι. Να γίνουμε Τρισευτυχισμένοι!!!


Χριστός Ανέστη!!!
Με αγαθή Αγάπη.
just a man

“Ο Θεός του Κόσμου, που είναι η ΑΓΑΠΗ, ας μας έχει πάντα καλά.”
"Ειρήνη υμίν. Η Ειρήνη Εκείνου, να είναι μαζί μας"
”Είθε η Νέα Εποχή του Παρακλήτου (2001), να Γεννήσει Εκείνον, στις Καρδιές των Ανθρώπων”.


Edited by - Just_A_Man on 21/04/2004 11:04:27

Edited by - Just_A_Man on 21/04/2004 11:08:54Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Just_A_Man
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
766 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/04/2004, 11:12:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Just_A_Man
Tommy,

Παραμένει ότι θα σβήσω τα μηνύματα μου μέχρι την Κυριακή.

Πια πιστεύω ότι, το να σου ζητήσω συγνώμη θα ακουστή αστείο.
Προσωπικά ότι κάνω το κάνω από ανιδιοτελή αγάπη. Αλλά η Αγάπη δίνεται και δεν επιβάλετε σε κανένα!!!


Χριστός Ανέστη!!!
Με αγαθή Αγάπη.
just a man

“Ο Θεός του Κόσμου, που είναι η ΑΓΑΠΗ, ας μας έχει πάντα καλά.”
"Ειρήνη υμίν. Η Ειρήνη Εκείνου, να είναι μαζί μας"
”Είθε η Νέα Εποχή του Παρακλήτου (2001), να Γεννήσει Εκείνον, στις Καρδιές των Ανθρώπων”.


Edited by - Just_A_Man on 21/04/2004 11:13:55

Edited by - Just_A_Man on 21/04/2004 11:14:55Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/04/2004, 14:51:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
ΑΤΜΑ, κάνε λίγο "κράτει" με τις τροποποιήσεις των μηνυμάτων σου γιατί με ζάλισες!! Και μάλλον δεν είμαι και ο μόνος στον οποίον συμβαίνει κάτι τέτοιο...

Κανόνας 1ος: χρησιμοποιούμε την λειτουργία επεξεργασίας μηνυμάτων μόνον για ορθρογραφικές, συντακτικές ή γραμματικές διορθώσεις. Επίσης μόνον για μορφοποιήσεις του κειμένου(π.χ. bolds, italics κ.ο.κ.) όταν δεν αλλοιώνουν το νόημα του μηνύματος, αλλά έχουν μόνον ως σκοπό την πληρέστερη παρουσίασή του.

Κανόνας 2ος: δεν σβήνουμε τις υποσημειώσεις Επεξεργασίας(δηλ. τα "Edited by - ΑΤΜΑ on ..." για παράδειγμα) που η εφαρμογή των Forums τοποθετεί αυτόματα μετά από κάθε τροποποίηση. Απλά για να γνωρίζουν όλοι οι υπόλοιποι πόσες τροποποιήσεις έχει δεχτεί κάποιο μήνυμα και πότε ακριβώς. Εσύ, αλήθεια γιατί το κάνεις αυτό; Και ειδικά στο παραπάνω μήνυμά σου, σβήνοντας κάθε φορά όλες τις προηγούμενες υποσημειώσεις; Περιμένω μία απάντηση σε αυτό...

Κανόνας 3ος: Υπό συνθήκες επιτρέπεται η προσθήκη, αφαίρεση, γενικότερα τροποποίηση του μηνύματος μόνον για μικρό χρονικό διάστημα μετά την αρχική συγγραφή του και μόνον εφόσον δεν έχει απαντήσει κάποιος άλλος ήδη. Κάτι σαν αυτό που γίνεται και σε μία ζωντανή Συζήτηση με το "συγνώμη, ήθελα να πω..." ή "συγνώμη, για να διευκρινήσω καλύτερα...". Σε οποιαδήποτε άλλη περίπτωση, είτε εφόσον έχει περάσει μεγάλο χρονικό διάστημα είτε γιατί έχουν υπάρξει άλλες απαντήσεις, το πρέπον είναι να υπάρχει άλλο διευκρινιστικό μήνυμα(καινούργιο, ξέχωρο από το προηγούμενο) ή εάν γίνει μία "απαραίτητη" προσθήκη στο προηγούμενο μήνυμα(π.χ. παράθεση ενός κειμένου ή αποφθέγματος ή εικόνας κ.ο.κ.) με σκοπό τον εμπλουτισμό του και όχι την αλλοίωση του νοήματός του, να αναγράφεται εμφανώς ότι έγινε η συγκεκριμένη τροποποίηση και για ποιον ακριβώς λόγο, από το ίδιο το Μέλος ή/και να υπάρξει και καινούργιο μήνυμα που σύντομα να αναφέρει την τροποποίηση.

Πιστεύω ότι αυτά είναι γενικά αυτονόητα και εμπίπτουν στους γενικούς κανόνες μίας σωστής Συζήτησης ούτως ή άλλως. Παρολαυτά, τα αναφέρω πιο συγκεκριμένα και εδώ με την ευκαιρία αυτή, καθώς βλέπω πως συνεχίζουν και υπάρχουν τέτοια περιστατικά.

--------------------------------------------------------------------

Άμεσα σχετικές με τα παραπάνω είναι και οι δηλώσεις του Just_A_Man.

quote:
Παραμένει ότι θα σβήσω τα μηνύματα μου μέχρι την Κυριακή.

Αγαπητέ Just_A_Man, πραγματικά μένω άναυδος! Αφότου η Συντονίστρία μας amalia σου έχει ήδη μεταφέρει την άποψή μας για το Ζήτημα της Διαγραφής Μηνυμάτων από τις Συζητήσεις, εσύ εξακολουθείς και εμμένεις...
Με αυτήν σου την στάση, αν και εγώ αναγνωρίζω την καλή σου πρόθεση οπωσδήποτε, δεν μας αφήνεις παρά δύο πιθανές επιλογές για να διαφυλάξουμε την ακεραιότητα της Συζήτησης! Νομίζω πως μάλλον θα καταλαβαίνεις και ο ίδιος ποιες είναι αυτές...

Εγώ προσωπικά πάντως δεν διορθώνω! Εάν χρειαστεί, Επαν-Ορθώνω.

--------------------------------------------------------------------

Τελειώνοντας θα ήθελα να επισημάνω ότι δεν βρισκόμαστε σε κάποια "ζούγκλα του μαυροπίνακα", όπου κάποιος μπορεί να παίρνει το σφουγγάρι και να σβήνει, κατά πως θέλει, αυτό που ήδη έχει γραφτεί στην "ροή της Ιστορίας" μας...

... να με συμπαθάτε! Ελπίζω!


-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Just_A_Man
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
766 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/04/2004, 15:22:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Just_A_Man
Δεν μας αφήνεις παρά δύο πιθανές επιλογές για να διαφυλάξουμε την ακεραιότητα της Συζήτησης!

Καλέ μας Admin,

Θα μας βοηθούσες για τις δύο πιθανές επιλογές?


Χριστός Ανέστη!!!
Με αγαθή Αγάπη.
just a man

“Ο Θεός του Κόσμου, που είναι η ΑΓΑΠΗ, ας μας έχει πάντα καλά.”
"Ειρήνη υμίν. Η Ειρήνη Εκείνου, να είναι μαζί μας"
”Είθε η Νέα Εποχή του Παρακλήτου (2001), να Γεννήσει Εκείνον, στις Καρδιές των Ανθρώπων”.

Edited by - Just_A_Man on 21/04/2004 23:48:17Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Just_A_Man
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
766 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/04/2004, 23:46:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Just_A_Man

Καλέ μας φίλε Admin, αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι για τη έμεινες άναυδος με την διαγραφή, και δεν μένεις με τον ίδιο τρόπο για όσα γίνονται μέσα σε αυτό το topic. Για να μην προχωρήσουμε και παρά δίπλα σε άλλα Topic. Όχι βέβαια ότι για αυτό φταίει ο Admin.

Για να δούμε η φαντασία μου με βοηθάει ακόμα η με έχει εγκαταλείψει.

Βρήκα παραπάνω από δύο επιλογές αλλά θα αρκεστώ σε τέσσερις.

1. Να κλειδώσει το topic ώστε να μην μπορεί κανείς, να κάνει κάτι, παρά μόνο να διαβάσει τα όσα έχουν καταχωρηθεί..

2. Να κλειδώσεις το topic ώστε να μην μπορεί κανείς να μπει μέσα.

3. Να διαγράψεις το topic.

4. Nα κλειδώσεις η να διαγράψεις το nickname : Just_A_Man.

Και ο λόγος που τα γράφω όπως κατάλαβες δεν είναι για να κάνω μια επίδειξη της φαντασίας μου αλλά για να σε βγάλω από την δύσκολη θέση.

Προσωπικά γνωρίζω το κόστος σε όσα λέω και γράφω παίρνοντας την ευθύνη για τις συνέπειες.

Η Διαγραφή των μηνυμάτων είναι μια Προσωπική Επιλογή μου ώστε με αυτό τον τρόπο να επανορθώσω την έλλειψη σεβασμού μου απέναντι στο topic και στον δημιουργώ του.

Γνωρίζοντας ότι κάποιοι θα με κρίνουν αρνητικά, αν όχι όλοι, και κάποιοι θα το έβλεπαν θετικά σαν μια ευκαιρία κάθαρσης για αυτό το topic, που τόσο πολύ έχει αδικηθεί.

Καλέ μας φίλε Admin,
Μην ελπίζεις, για την συμπάθεια μου. Καθώς και την Αγάπη μου. Είναι πράγματα που o just a man δεν τα διαπραγματεύεται !!!

Ακόμα και αν εφαρμόσεις και τις τέσσερις επιλογές.

Μα καλέ μου φίλε το θέμα δεν έχει να κάνει με σας όλους σε ότι έχει να κάνει με την προσωπική μου επιλογή να σβήσω τα μηνύματα μου.
Το μεγαλύτερο δικαστήριο για όλους μας που είναι η συνείδηση μας έχει πάντα δίκιο. Η Ισορροπημένη σκέψη μεταξύ λογικής και συναισθημάτων.

Είναι θέμα προσωπικής συνείδησης!!! Ακόμα είναι Ζωντανή ευτυχώς και δεν την έχω σκοτώσει.

Θα πάρω το κόστος της επιλογής μου. Αν και εδώ που τα λέμε δεν νομίζω να γίνει και τίποτα το τραγικό στην ανθρωπότητα αν σβηστούν όλα τα άσχετα μηνύματα και παραμείνουν μόνο αυτά που είναι σχετικά με το θέμα.

Λες και θα είναι η πρώτη φόρα που σβήνονται μηνύματα από εδώ μέσα.
Λες και τα μηνύματα μας, τα θετικά πάντα, δεν καταγράφονται στην καρδιά μας.

Και πάλι τη γυρνάς και λες στην ΑΤΜΑ για Κανόνες. Λες να μην τους γνωρίζει μετά από τα 4.000 μηνύματα, και, που έχει καταχωρίσει. Είναι σαν να της λέει κάποιος πόσα παράθυρά έχει το σπίτι της.

Η Προσωπική μου Επιλογή για Σεβασμό προς το Topic παραμένει.

Στην Χειρότερη περίπτωση να χάστε ένα μέλος ακόμα. Και τι έγινε μέσα στα τόσα που έχει το esoterica.gr.

Εδώ που τα λέμε δεν έχω προσφέρει και τίποτα το ιδιαίτερο σε σχέση με την ποσότητα των μηνυμάτων άλλων μελών.

Αναλαμβάνω την Προσωπική μου Ευθύνη.

Ελπίζω και η δική σου φαντασία να είναι σε θέση να διακρίνει σε κάθε περίπτωση τα αποτελέσματα.

Καλέ μου φίλε Admin.

Παραμένεις να μου είσαι Αγαπητός και με Ευγνωμοσύνη, που μας φροντίζει την τεχνολογική υποδομή και μας δίνεις την δυνατότητα να εκφραζόμαστε ελεύθερα όπως και ο Δημιουργός του Σύμπαντος Κόσμου.
Καταλαβαίνω προσωπικά ότι ο ρόλος του διαχειριστή συστημάτων μια και
ο just επιβιώνει διαχειριζόμενος 6500 χρήστες, είναι πολύ δύσκολο να είσαι στην θέση του Πόντιου Πιλάτου και να πρέπει να παίρνεις αποφάσεις.

Και είναι αλήθεια ότι όλη εμείς με τους εγωισμούς μας δεν σου κάνουμε την Ζωή ποιο εύκολη.

Καλείσαι να σηκώσεις ένα μεγάλο βάρος σε μια εξελισσόμενη υποδομή όπως το esoteica.gr. Είναι αλήθεια ότι ποια χρειάζεσαι την βοήθεια και την κατανόηση όλων μας. Για όσους δεν το έχουν καταλάβει.

Αδελφέ, προσωπικά θα σε Αγαπώ ότι και αν αποφάσεις και το εννοώ.

Ελπίζω να μπορεί να καταλάβεις και εσύ τον just a man!!



Χριστός Ανέστη!!!
Με αγαθή Αγάπη.
just a man

“Ο Θεός του Κόσμου, που είναι η ΑΓΑΠΗ, ας μας έχει πάντα καλά.”
"Ειρήνη υμίν. Η Ειρήνη Εκείνου, να είναι μαζί μας"
”Είθε η Νέα Εποχή του Παρακλήτου (2001), να Γεννήσει Εκείνον, στις Καρδιές των Ανθρώπων”.

Edited by - Just_A_Man on 21/04/2004 23:52:37Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Just_A_Man
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
766 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/04/2004, 00:02:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Just_A_Man

Tommy, τα μηνύματα του just a man θα παραμείνουν μόνο αν μου το ζητήσεις!!!

Θα περιμένω Μέχρι την Άλλη Τετάρτη σε περίπτωση που έχει απογοητευτείς και δεν διαβάζει τα μηνύματα ποια στο topic.

Αν και τα τώρα που το σκέφτομαι μάλλον θα πρέπει να σου στείλω και σχετικό. E-mail.


Χριστός Ανέστη!!!
Με αγαθή Αγάπη.
just a man

“Ο Θεός του Κόσμου, που είναι η ΑΓΑΠΗ, ας μας έχει πάντα καλά.”
"Ειρήνη υμίν. Η Ειρήνη Εκείνου, να είναι μαζί μας"
”Είθε η Νέα Εποχή του Παρακλήτου (2001), να Γεννήσει Εκείνον, στις Καρδιές των Ανθρώπων”.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/04/2004, 00:35:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok
Αγαπητέ Just_A_Man,

φοβάμαι ότι υπάρχει μία επιλογή, την οποία δεν έχεις σκεφτεί (και είναι φυσιολογικό):

ο Admin έχει τη δυνατότητα να επαναφέρει τα μηνύματα μετά το σβήσιμο.

Έχει γίνει στο παρελθόν σε άλλο τόπικ, όταν χρειάστηκε, αφού μία ολόκληρη συζήτηση είχε χάσει τον ειρμό της εξαιτίας σβησίματος μεγάλου αριθμού μηνυμάτων συγκεκριμένου μέλους.

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lencolas
Πλήρες Μέλος

Greece
1316 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/04/2004, 00:44:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lencolas
ΣΥΓΧΩΡΕΣΤΕ ΜΕ ΓΙΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ,ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΣΥΓΧΩΡΗΣΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΚΟΜΗ ΦΟΡΑ ΔΕΝ ΚΡΑΤΗΣΑ ΤΗΝ ΥΠΟΣΧΕΣΗ ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΞΑΝΑΣΥΜΜΕΤΕΧΩ ΣΕ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΞΑΝΑ...
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΕΣΤΕ ΠΙΑ!
ΚΟΙΝΟΣ ΕΧΕΤΕ ΚΑΤΑΝΤΗΣΕΙ ΚΛΙΣΕ!
ΣΕ ΚΑΘΕ ΚΑΒΓΑ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΚΑΙ ΙΔΙΟΙ!
ΕΛΕΟΣ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!
ΔΕΝ ΣΑΣ ΦΤΑΝΕΙ ΠΟΥ ΤΟΣΑ ΜΕΛΗ ΑΞΙΟΛΟΓΑ ΔΕΝ ΓΡΑΦΟΥΝ ΠΙΑ?ΔΙΟΤΙ ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΘΛΙΒΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!
ΟΤΑΝ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ ΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑ ΝΑ ΞΕΚΛΕΨΩ ΧΡΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΩ ΟΛΟΥΣ ΕΔΩ..ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΜΙΑ ΔΙΑΘΕΣΗ ΝΑ ΣΥΜΜΕΤΕΧΩ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΣΥΖΗΤΗ,ΚΑΙ ΟΠΟΤΕ ΕΡΧΟΜΑΙ ΣΤΟΥΣ ΔΙΑΔΡΟΜΟΥΣ ΤΟΥ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ ΕΡΧΟΜΑΙ ΜΕ ΒΑΡΙΑ ΚΑΡΔΙΑ..
ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΑΓΑΠΑΤΕ ΠΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΤΟΠΟ!
ΚΑΙ ΜΗΝ ΣΠΕΥΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΟΤΙ ΑΠΟ ΑΓΑΠΗ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΠΕΙΤΕ ΨΕΜΜΑΤΑ ΚΑΙ ΣΕ ΜΕΝΑ,ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΑΠΛΑ ΔΙΑΒΑΖΟΥΝ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΙΔΙΟ ΣΑΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ!ΠΡΩΤΑ ΒΑΖΕΤΕ ΤΟΝ ΕΓΩΙΣΜΟΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ!
ΑΠΟΡΩ ΔΕΝ ΛΥΠΑΤΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΠΙΑ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ ΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ?ΟΙ ΠΡΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΣΑΣ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ ΔΕΙΧΝΟΥΝ!ΑΣΕΒΕΙΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΕ ΩΣ ΟΣΟΥΣ ΔΙΑΒΑΖΟΥΝ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΥΝ.
ΓΙΑΤΙ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΕ ΕΝΑ ΚΑΒΓΑ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΧΩΡΟ?ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΟΤΙ ΞΕΦΤΙΛΙΖΕΣΤΕ?ΓΙΑΤΙ?ΤΟΣΑ ΜΕΛΗ ΜΠΗΚΑΝ ΚΑΙ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΕΣΑΝ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΤΕ,2 ΦΟΡΕΣ ΜΠΗΚΕ ΚΑΙ Ο ADMIN?ΓΙΑΤΙ ΔΗΛΑΔΗ ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΑΤΕ?ΓΙΑΤΙ ΠΙΑ ΑΥΤΟ ΘΕΜΑ ΔΕΝ ΚΛΕΙΔΩΝΕΤΕ?ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΑΙΛ,ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΗΛΕΦΩΝΑ,ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΤΕ ΤΑ ΚΑΙ ΑΦΗΣΤΕ ΜΑΣ ΗΣΥΧΟΥΣ.ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΕΤΕ ΟΤΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΚΑΝΕΤΕ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΔΙΩΧΝΕΤΕ ΜΕΛΗ ΚΑΙ ΝΑ ΡΙΧΝΕΤΕ ΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΤΟΥ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ ΣΤΟ ΠΑΤΟ!
ΑΥΤΑ ΕΙΧΑ ΝΑ ΠΩ,ΛΥΠΑΜΑΙ ΑΝ ΘΙΓΩ ΚΑΠΟΙΟΥΣ,ΑΛΛΑ ΠΛΕΟΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΣΑΣ ΒΑΡΕΘΗΚΑ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΨΤΕ ΜΕ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΕΓΩ!

ΦΙΛΙΚΑ ΚΑΙ ΜΕ ΘΛΙΨΗ
ΚΙΚΗ

Alma Libre....

Edited by - lencolas on 22/04/2004 02:40:22Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

1900
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Cuba
1904 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/04/2004, 02:12:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 1900
"Η πεταλούδα δε μετράει μήνες
αλλά στιγμές
κι έχει αρκετον καιρό..."
ΤΑΓΚΟΡ

Άσχετο...αλλά...δε βαριέσαι...

Edited by - 1900 on 22/04/2004 14:48:03Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Just_A_Man
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
766 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/04/2004, 10:08:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Just_A_Man
quote:

Αγαπητέ Just_A_Man,

φοβάμαι ότι υπάρχει μία επιλογή, την οποία δεν έχεις σκεφτεί (και είναι φυσιολογικό):

ο Admin έχει τη δυνατότητα να επαναφέρει τα μηνύματα μετά το σβήσιμο.

Έχει γίνει στο παρελθόν σε άλλο τόπικ, όταν χρειάστηκε, αφού μία ολόκληρη συζήτηση είχε χάσει τον ειρμό της εξαιτίας σβησίματος μεγάλου αριθμού μηνυμάτων συγκεκριμένου μέλους.



Καλή μου Zadok,

Το έχω σκεφτεί και αυτό. Αλλά σκέφτομαι και με οδηγώ τις Αρετές.

Δεν θα ήθέλα να κάνω επίδειξη παραπάνω της φαντασίας μου.

Είδη θυσίασα την άσκηση της ταπείνωσης μου για ένα Ιερό σκοπό όπως πίστευα.

Μπορούν να συνεχίσουν όσοι φίλοι θέλουν να ξεμαλλιάζουν την Πεταλούδα.

Αποφάσισα οριστικά να μην σβήσω τα μηνύματα μου, αν αυτό είναι κάτι που θα βοηθήσει την ροή του θέματος.

Πάντα στην ζωή προτιμώ να είμαι μέρος της λύσης και όχι του προβλήματος.

Θα παραμείνω με μια Αμαρτία που δεν διόρθωσα. Εξάλλου δεν είναι και η μόνη στην ζωή μου.
Ας είναι.

Καλή συνέχεια σε αυτό το topic.


Υστερόγραφο για Tommy.
Καλέ μου φίλε,
Δεν νομίζω ότι έχω να πω κάτι παραπάνω. Μια λέξη αν προσθέσω σε αυτό το topic μάλλον θα είναι υποκριτική.
Edited start by - Just_A_Man on 22/04/2004 2:27
Καλή συνέχεια στο ταξίδι σου εύχομαι.
Edited End by - Just_A_Man on 22/04/2004 2:27


Χριστός Ανέστη!!!
Με αγαθή Αγάπη.
just a man

“Ο Θεός του Κόσμου, που είναι η ΑΓΑΠΗ, ας μας έχει πάντα καλά.”
"Ειρήνη υμίν. Η Ειρήνη Εκείνου, να είναι μαζί μας"
”Είθε η Νέα Εποχή του Παρακλήτου (2001), να Γεννήσει Εκείνον, στις Καρδιές των Ανθρώπων”.

Edited by - Just_A_Man on 22/04/2004 10:09:39

Edited by - Just_A_Man on 22/04/2004 14:30:14Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zagreas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
153 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/04/2004, 10:41:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zagreas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος zagreas
Αγαπιτοι φιλοι για σας.

Η συχρονη ερευνα της συνειδησης και η βιωματικη ψυχοθεραπεια εχουν αποκαλυψει πως οι βαθυτερες πηγες του ανικανοποιητου που
νιωθουμε και της επιδιωξης τελειοτητας, βρισκεται βαθια μεσα μας. Αυτη η ακορεστη λαχταρα που κινει τη ανθρωπινη
ζωη ειναι εντελει υπερατομικης φυσης. Με τα λογια του Νταντε Αλιγκιερι,<Η επιθυμια για τελειοτητα ειναι αυτη η επιθυμια
που κανει παντοτε καθε χαρα να φαινεται ατελης, γιατι δεν υπαρχει χαρα η απολαυση τοσο μεγαλη σε αυτη την ζωη
που να μπορει να σβησει την διψα στην ψυχη μας>

Γενικα μιλωντας, οι βαθυτερες υπερατομικες ριζες της ακορεστης απληστιας γινονται καλυτερα κατανοητες μεσω του ορου που επινοησε ο Κεν Γουιλμπερ
<ατμανικη προβολη>.
Η αληθινη μας φυση ειναι θεια-Θεος, οσιρις, Διονυσος, Χριστος, Βουδας, Αλλαχ, Βραχμαν Ταο- και μολονοτι η διαδικασια της δημιουργιας μας χωριζει
και μας αποξενωνει απο την πηγη μας, Η ΕΠΙΓΝΩΣΗ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΓΕΓΟΝΟΤΟΣ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΧΑΝΕΤΑΙ ΕΝΤΕΛΩΣ.
Η βαθυτερη κινητηρια δυναμη της ψυχης σε ολα τα επιπεδα της συνειδησιακης εξελιξης ειναι η επιστροφη στη
εμπειρια της θειας μας φυσης. Ωστοσο, οι περιορισμενες συνθηκες των διαδοχικων σταδιων της εξελιξης
εμποδιζουν μια ολοκληρομενη εμπειρια απελευθεροσης εντος μας και υπο μορφη θεου.

Η αληθηνη υπερβαση απαιτει το θανατο του χωριστου ΕΓΩ, το θανατο ως αποκλειστικου υποκειμενου.
Λογω του φοβου της εκμηδενισης και λογω της προσκολλησης στο ΕΓΩ, το ατομο πρεπει να βρισκει διαρκως υποκαταστατα και αναπληρωματα
του <ατμαν>, τα οποια ειναι διαφορετικα σε καθε ειδικο σταδιο. Για το εμβρυο και το νεογεννητο, αυτο σημαινει την εκπληρωση οπως βιωνεται στην καλη μητρα
και στο καλο στηθος. Για το νηπιο, ειναι η ικανοποιηση των φυσιολογικων αναγκων που αντιστοιχουν στη ηλικια.
Για τον ενηλικα το ευρος των <ατμανικων προβολων> ειναι μεγαλο, περιλαμβανει, εκτος απο την τροφη και το σεξ,
τα χρηματα, την φημη, την εξουσια, την εμφανιση,την γνωση και πολλα αλλα.

Λογω της βαθυτερης αισθησης πως η αληθινη μας ταυτοτητα ειναι η ολοτητα της κοσμικης δημιουργιας
και η ιδια η δημιουργικη αρχη, τα υποκαταστατα οποιοδηποτε βαθμου και ευρους -οι ατμανικες προβολες-
ποτε δεν μας ικανοποιουν εντελως. Μονο η εμπειρια της θειας μας φυσης σε εκστασικες καταστασεις συνειδησης
ειναι σε θεση να ικανοποιησει τις βαθυτερες αναγκες μας. Ετσι η εσχατη λυση των προβληματων μας
βρισκεται στον εσωτερικο κοσμο, οχι στις εγκοσμιες επιδιωξεις οποιουδηποτε ειδους και ευρους.
Ο Περσης ποιητης και μυστικος Τζελαλουντιν Ρουμι το εχει εκφρασει πολυ καθαρα

<ΚΑΘΕ ΕΛΠΙΔΑ, ΕΠΙΘΥΜΙΑ, ΕΡΩΤΑΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣΗΛΩΣΗ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΓΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ
-ΦΗΜΗ, ΓΟΝΕΙΣ, ΦΙΛΟΥΣ, ΟΥΡΑΝΟ ΚΑΙ ΓΗ, ΠΑΛΑΤΙΑ, ΕΠΙΣΤΗΜΕΣ, ΕΡΓΑ, ΦΑΓΗΤΟ ΚΑΙ ΠΟΤΟ-
Ο ΑΓΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΘΥΜΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΟ ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΠΛΑ.
ΟΤΑΝ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΨΟΥΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ ΑΝΤΙΚΡΙΣΟΥΝ ΤΟ ΒΑΣΙΛΙΑ ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΕΠΛΑ,
ΤΟΤΕ ΘΑ ΓΝΩΡΙΣΟΥΝ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΕΠΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΥΜΜΑΤΑ, ΟΤΙ ΤΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΤΗΣ ΕΠΙΘΥΜΙΑΣ ΤΟΥΣ ΗΤΑΝ
ΣΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ <ΕΝΑ>.


Για αυτο το λογο σας ...κρινω ολους αθωους

Και σας ...απαλλασω ολων των κατηγοριων.

Ωχ ..την ψωνισε ο πεταλουδας


Σας χαιρετω


999Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/04/2004, 14:43:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ
quote:

ΑΤΜΑ, κάνε λίγο "κράτει" με τις τροποποιήσεις των μηνυμάτων σου γιατί με ζάλισες!! Και μάλλον δεν είμαι και ο μόνος στον οποίον συμβαίνει κάτι τέτοιο...

Κανόνας 1ος: χρησιμοποιούμε την λειτουργία επεξεργασίας μηνυμάτων μόνον για ορθρογραφικές, συντακτικές ή γραμματικές διορθώσεις. Επίσης μόνον για μορφοποιήσεις του κειμένου(π.χ. bolds, italics κ.ο.κ.) όταν δεν αλλοιώνουν το νόημα του μηνύματος, αλλά έχουν μόνον ως σκοπό την πληρέστερη παρουσίασή του.

Κανόνας 2ος: δεν σβήνουμε τις υποσημειώσεις Επεξεργασίας(δηλ. τα "Edited by - ΑΤΜΑ on ..." για παράδειγμα) που η εφαρμογή των Forums τοποθετεί αυτόματα μετά από κάθε τροποποίηση. Απλά για να γνωρίζουν όλοι οι υπόλοιποι πόσες τροποποιήσεις έχει δεχτεί κάποιο μήνυμα και πότε ακριβώς. Εσύ, αλήθεια γιατί το κάνεις αυτό; Και ειδικά στο παραπάνω μήνυμά σου, σβήνοντας κάθε φορά όλες τις προηγούμενες υποσημειώσεις; Περιμένω μία απάντηση σε αυτό...

Κανόνας 3ος: Υπό συνθήκες επιτρέπεται η προσθήκη, αφαίρεση, γενικότερα τροποποίηση του μηνύματος μόνον για μικρό χρονικό διάστημα μετά την αρχική συγγραφή του και μόνον εφόσον δεν έχει απαντήσει κάποιος άλλος ήδη. Κάτι σαν αυτό που γίνεται και σε μία ζωντανή Συζήτηση με το "συγνώμη, ήθελα να πω..." ή "συγνώμη, για να διευκρινήσω καλύτερα...". Σε οποιαδήποτε άλλη περίπτωση, είτε εφόσον έχει περάσει μεγάλο χρονικό διάστημα είτε γιατί έχουν υπάρξει άλλες απαντήσεις, το πρέπον είναι να υπάρχει άλλο διευκρινιστικό μήνυμα(καινούργιο, ξέχωρο από το προηγούμενο) ή εάν γίνει μία "απαραίτητη" προσθήκη στο προηγούμενο μήνυμα(π.χ. παράθεση ενός κειμένου ή αποφθέγματος ή εικόνας κ.ο.κ.) με σκοπό τον εμπλουτισμό του και όχι την αλλοίωση του νοήματός του, να αναγράφεται εμφανώς ότι έγινε η συγκεκριμένη τροποποίηση και για ποιον ακριβώς λόγο, από το ίδιο το Μέλος ή/και να υπάρξει και καινούργιο μήνυμα που σύντομα να αναφέρει την τροποποίηση.

Πιστεύω ότι αυτά είναι γενικά αυτονόητα και εμπίπτουν στους γενικούς κανόνες μίας σωστής Συζήτησης ούτως ή άλλως. Παρολαυτά, τα αναφέρω πιο συγκεκριμένα και εδώ με την ευκαιρία αυτή, καθώς βλέπω πως συνεχίζουν και υπάρχουν τέτοια περιστατικά.

--------------------------------------------------------------------


Εγώ προσωπικά πάντως δεν διορθώνω! Εάν χρειαστεί, Επαν-Ορθώνω.

--------------------------------------------------------------------

Τελειώνοντας θα ήθελα να επισημάνω ότι δεν βρισκόμαστε σε κάποια "ζούγκλα του μαυροπίνακα", όπου κάποιος μπορεί να παίρνει το σφουγγάρι και να σβήνει, κατά πως θέλει, αυτό που ήδη έχει γραφτεί στην "ροή της Ιστορίας" μας...

... να με συμπαθάτε! Ελπίζω!


-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------



(ας σε ζαλησω κι εγω λιγο καλο μου μηχανημα//ολο εσυ μου το κανεις...)

φανταζομαι μαλωνεις την ατμα για να σ'ακουσουν αλλοι...(γιατι βρε αντμιν δεν την μαλωνει κι εσυ...αχ!//ΚΙ ΕΤΣΙ ΜΑΛΩΝΕΙς ΕΜΕΝΑ;;;; )

ε !λοιπον αγαπητε ,οντως "ειναι αυτονοητα" αυτα που μου υποδεικνυεις.
δεν νομιζω να θελεις και απαντησεις//τοσες φορες που σε ρωτησα με μειλ/δεν πηρα ουτε μια/εγω ιατι να το κανω..δημοσια;;;;

γι αυτο θα πω μοναχα αυτο:
"δεν διορθωνω...απλα//επανορθωνω"...(οπως ειπες κι εσυ)κατι σαν το "7 ημερες"//αντιστοιχο του παραδοξου ψυχολογικου θριλερ που ζω με μερικες λυσασμενες που εχουν πει οτι ειμαι τρελη ανισσοροπη οτι εχω γενικα προβλημα....
και εσυ ουτε καν πηρες θεση ουτε καν ειπες πως ειναι αντιδεοντολιγικο να θιγουν την προσωπικοτητα ενος μελους που βρισκεται τοσο καιρο στο φορουμ//αλλα μαλλον θα λες κι εσυ οτι δεν εχω τιποτα δωσει και δεν αξιζω ...οπως λενε τοι κοτες που με εβαλαν στη διαδικασια να μπερδευτω με τα πιτουρα...
δεν τις αφηνα να πεινασουν τρομαρα μου...ηθελα να εξηγησω κιολας...

να τωρα...\

αντε καλο μου ταξιδι ...θα σας ξαναβρω οταν θελω να συγχιστω λιγακι...παλι απο τα ιδια προσωπα...(α...βρε! λενκολας...τι ηθελα και μιλαγα:)...εχεις δικιο! ειναι κουραστικο..μα δεν σταματανε με τιποτα αν δεν πουν την τελευταια κουβεντα...ας πουν λοιπον:)


αντμιν σβηνω την ωρα επιδιοθρωσης γιατι ειναι αντιαισθητικη...οπως ειχε πει καποια..."μελος":)

αρχισες να αμφιβαλλεις κι εσυ για την αγνοτητα των προθεσεων μου;;;/αυτος ηταν και ο στοχος ---ναι αυτων των..."αορατων"...


ειμαι αναμεσα στη θαλασσα λεω να απολαυσω τη θεα αφου τελειωνει και η καρτα μου:)
τυχερε αντμνιν....για χαρη σου εχασα τοση θεα...
φιλια απο την νυμφη που εγινε πελαγος...
[8[8



Technoshamanism

Edited by - ΑΤΜΑ on 22/04/2004 14:47:43Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/04/2004, 19:29:50  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
"δεν διορθωνω...απλα//επανορθωνω"...(οπως ειπες κι εσυ)κατι σαν το "7 ημερες"//αντιστοιχο του παραδοξου ψυχολογικου θριλερ που ζω με μερικες λυσασμενες που εχουν πει οτι ειμαι τρελη ανισσοροπη οτι εχω γενικα προβλημα....
και εσυ ουτε καν πηρες θεση ουτε καν ειπες πως ειναι αντιδεοντολιγικο να θιγουν την προσωπικοτητα ενος μελους που βρισκεται τοσο καιρο στο φορουμ//αλλα μαλλον θα λες κι εσυ οτι δεν εχω τιποτα δωσει και δεν αξιζω ...οπως λενε τοι κοτες που με εβαλαν στη διαδικασια να μπερδευτω με τα πιτουρα...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/04/2004, 00:11:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia

κάνε κλικ!
Ποτέ μην παραδεχτείς τα όρια του ανθρώπου. Να σπας τα σύνορα. Να αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου. Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/04/2004, 01:49:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
ΑΜΑΛΙΑ


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΕΝΑ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/04/2004, 02:20:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
quote:

ΑΜΑΛΙΑ



me?
Butterfly!

κάνε κλικ!
Ποτέ μην παραδεχτείς τα όρια του ανθρώπου. Να σπας τα σύνορα. Να αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου. Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!


Edited by - amalia on 23/04/2004 02:21:24Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

savel
Μέλος 1ης Βαθμίδας


76 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/05/2004, 23:05:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους savel
MPRABO ,KALI FASI
MPIKATE ,**** TO THEMA TOU TOMMY
VARETHIKATE NA MALLIOTRAVIESTE KAI TWRA
MIN TON IDATE TON PANAI.

ZITW O ESOTERISMOS

-------------------------
Επέμβαση από Admin για
απρεπή φρασεολογία
-------------------------
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Just_A_Man
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
766 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/05/2004, 23:47:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Just_A_Man
quote:

MPRABO ,KALI FASI
MPIKATE ,GAMISATE TO THEMA TOU TOMMY
VARETHIKATE NA MALLIOTRAVIESTE KAI TWRA
MIN TON IDATE TON PANAI.

ZITW O ESOTERISMOS




Θα μας ήταν ωφέλιμο, να μας εξηγήσεις με ποιο τρόπο βοηθάς το θέμα του Tommy με το παραπάνω μήνυμα.
Εξάλλου δεν μας λες κάτι που δεν γνωρίζουμε.

Ποια είναι, η καλή προαίρεση, για το παραπάνω μήνυμα σου?

Όσοι είμαστε λάθος (τουλάχιστον μιλάω για τον εαυτό μου) το γνωρίζουμε.

Με αγαθή Αγάπη.

Just a man.

Edited by - Just_A_Man on 03/05/2004 23:47:54Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/05/2004, 16:27:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
Όπως φαίνεται το "Μέλος" savel, την μόνη διάθεση που επιδεικνύει είναι να εισέρχεται αραιά και που στα Forums και να κάνει δεικτικά, αγενή και σαφώς μη δημιουργικά σχόλια παρόλες τις επισημάνσεις που έχει δεχτεί για τη συμπεριφορά αυτή. Ίσως να αποτελεί γι'αυτόν/ήν κάποιου είδους διασκέδαση... Η συμμετοχή του στις Συζητήσεις κρίνεται ως Μηδενική. Για Δια-Σκέδαση δε, είμαι σίγουρος πως μπορούμε να του προτείνουμε πολλά άλλα sites και χώρους που ενδείκνυνται γι'αυτό.

Τελευταία προειδοποίηση. Με την επόμενη θα απενεργοποιηθεί ταυτόχρονα και ο συγκεκριμένος Λογαριασμός.

-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/05/2004, 18:04:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta
Eεε... κύριε Admin... H επέμβαση λόγω απρεπής φρασεολογίας έγινε,
αλλά το μήνυμα υπάρχει κ αυτούσιο ακριβώς από κάτω....
;;;;

Edited by - Valnta on 04/05/2004 18:05:58Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 8 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.2021484
Maintained by Digital Alchemy