ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Metal, Gothic (και άλλα...) Νο 4
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 12
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
μαιμουδιτσα
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
505 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2008, 19:03:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους μαιμουδιτσα  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Είχαν μηχανή του χρόνου και ταξίδεψαν στο μέλλον για να σου το φέρουν, ε;

Mερικες φορες,εχεις ενα απιστευτο ταλεντο στο να γινεσαι παπαρας.
Το Apetite for Destruction κυκλοφορησε το 1987!!!
Εγω τοτε ειμουν 5 ετων!!! Πως ταξιδεψαν στο μελλον ρε; Και για να σκασεις απο την ζηλια σου, το εχω και με το απαγορευμενο εξωφυλλο..Οχι πως δεν το εχουν αλλοι..
Στα 9 ξεκινησα να ακουω αυτη την μουσικη,και για να δεις πως αυτη η αγαπη για το συγκεκριμενο ειδος,δεν μαθαινεται,δεν διδασκεται,αλλα ειναι απλα στο αιμα καποιου να το λατρεψει,θα σου πω,πως τα ξαδερφια μου,μεγαλυτερα γαρ,μου εγραψαν 3 κασσετες,η καθε μια και απο ενα διαφορετικο ειδος μουσικης.
Με αφησαν να τις ακουσω,και να κανω την επιλογη μου..
Η οποια πιστευω,πως ενστικτωδως,ηταν και η καλυτερη..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

μαιμουδιτσα
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
505 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2008, 19:11:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους μαιμουδιτσα  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

-Δε θα γίνεις τροφή για τα σκουλίκια. Στατιστικά δηλαδή.
-Αν φτάσεις σε τέτοιο σημείο, δε θα αρέσεις και πολύ στα σκουλίκια, οπότε χαλάρωσε.
-Ακόμα κι αν αρέσεις στα σκουλίκια, αυτός είναι ο κύκλος της ζωής. Αν το δεις δηλαδή παγανιστικά, έτσι κι αλλιώς εκεί θα καταλλήξεις, και πρέπει κάπου να χρησιμεύσεις κι εσύ για τον άλλον, να γίνεις κάποιοιυ τροφή. Ο/η κάθε εσύ δηλαδή.

Παρτον στον γαμο σου,να σου πει και του χρονου..
http://www.youtube.com/watch?v=CzB5hFINC_kΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2008, 22:42:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Mερικες φορες,εχεις ενα απιστευτο ταλεντο στο να γινεσαι παπαρας.

Έγραψες!

ΤΟ απαγορευμένο εξώφυλλο είναι πολύ καλύτερο από αυτή την κλάπα που βάλανε μετά. Για όσους δεν καταλαβαίνουμε γιατί μιλάμε, o απαγορευμένος πίνακας είναι στο εσώφυλλο του δίσκου, δεν ξέρω για το cd.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2008, 01:18:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Το Apetite for Destruction κυκλοφορησε το 1987!!!
Εγω τοτε ειμουν 5 ετων!!!

Αποκλείεται, όταν ήσουν εσύ 5 ετών ο τροχός δεν... ασ'το. Είναι αργά, και βαριέμαι...

quote:
Mερικες φορες,εχεις ενα απιστευτο ταλεντο στο να γινεσαι παπαρας.

Παρακαλώ, το απίστευτο ταλέντο με bold. Δούλεψα σκληρά για να το τελειοποιήσω.

quote:
Παρτον στον γαμο σου,να σου πει και του χρονου..

Όντως. Αν και βασικά, στους 3 τελευταίους γάμους που βρέθηκα, είπα απλά "καλά να πάθεις" και στους δύο... και αυτό θα πω και σε πολλούς ακόμα νεόνυμφους...

quote:
ΤΟ απαγορευμένο εξώφυλλο είναι πολύ καλύτερο από αυτή την κλάπα που βάλανε μετά.

Σιγά την πίπα. Το άλλο με το σταυρό το ξέρει όλος ο κόσμος, μέχρι κι εγώ που τις κράζω τις κραγμένες τις Gn'R !!!

quote:
Έγραψες!

True ρε! (Κατά το "τσου"... είπαμε, είμαστε και μέταλα!)
Το γατί είναι το ένα εκ των δύο καινούργιων;! Πωπω, να το πιάσεις και να του στρίψεις το λαιμό είναι! Ανταλλάσω με 9χρονη, θεόχοντρη, τρίποδη, πανηλίθια γάτα!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2008, 01:49:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Το γατί είναι το ένα εκ των δύο καινούργιων;! Πωπω, να το πιάσεις και να του στρίψεις το λαιμό είναι! Ανταλλάσω με 9χρονη, θεόχοντρη, τρίποδη, πανηλίθια γάτα!

Καλό δεν είναι; Το άλλο είναι κατάμαυρο και λίγο πιο μεγάλο.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2008, 11:58:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Xαχα, γαμάτα είναι!

Μάλλον θα το ξέρεις ήδη, αλλά για τους υπόλοιπους:

icanhascheezburger.com

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2008, 14:54:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα το ποστάρω και εδώ, γιατί έστω και έμμεσα μας αφορά....

Μόλις έλαβα το παρακάτω........


Έσβησε χθες -αθόρυβα- 24 ετών αστυνομικός, θύμα κουκουλοφόρων του 2007.

Χθες έσβησε ο αστυνομικός που είχε δεχθεί επίθεση από κουκουλοφόρους σε συναυλία στο Ελληνικό το καλοκαίρι του 2007. Όλο αυτό το διάστημα ήταν ουσιαστικά ζωντανός-νεκρός.

Δεν ήταν αρκετά νέος,ήταν ήδη 24 ετών.

Δεν ανήκε στη γενιά των 700 ευρώ, γιατί έβγαζε 750.

Δεν είχε όνειρα για τη ζωή του, είχε όπλο, κι ας μην το τράβηξε ποτέ για να σωθεί.

Δεν είχε μάνα να τον κλάψει,γιατί ήταν ένας μπάτσος, ένα γουρούνι, ένας δολοφόνος.

Κάποιοι θάνατοι δεν πουλάνε το ίδιο, αλλά μαντέψτε,πονάνε το ίδιο.

Ποιος είναι ο αστυνομικός;Δυστυχώς θυμηθείτε το περιστατικό....

"Από το Αρχηγείο της Ελληνικής Αστυνομίας ανακοινώνεται ότι την 23.10 ώρα της 06/07/2007, δύο (2) αστυνομικοί οι οποίοι βρίσκονταν σε διατεταγμένη υπηρεσία μέτρων ασφαλείας για αποτροπή κλοπών, επιθέσεων και φθορών ξένης περιουσίας,(σπάσιμο οχημάτων, καταστημάτων ή εγκαταστάσεων κ.α αδικημάτων) όπως έχει συμβεί κατά το παρελθόν, κατά την διάρκεια συναυλίας συγκροτημάτων μουσικής στις εγκαταστάσεις του γηπέδου Baseball στο Ελληνικό, δέχθηκαν απρόκλητα δολοφονική επίθεση από πλήθος ατόμων του αντιεξουσιαστικού χώρου. Η αναίτια επίθεση έγινε από τριάντα τουλάχιστον άτομα, με ενωμένες δυνάμεις τα οποία διέπραξαν βιαιοπραγίες σε βάρος των δύο (2) αστυνομικών, με γρόνθους, λακτίσματα και υλικά αντικείμενα (σιδηρολοστούς, ρόπαλα, θλώντα όργανα),προκαλώντας σε αυτούς βαρείες σωματικές βλάβες. Ειδικότερα ο ένας αστυνομικός (γεν. 1983), φέρει βαριές κακώσεις κεφαλής, πολλαπλά τραύματα στο σώμα και νοσηλεύεται στη Μ.Ε.Θ. Νοσοκομείου, ευρισκόμενος σε καταστολή.Η κατάσταση του εγκυμονεί κίνδυνο ζωής. Ο δεύτερος αστυνομικός (γεν. 1972), επίσης νοσηλευόμενος φέρει ρωγμώδες κατάγματα στο αριστερό χέρι και μώλωπες στα πλευρά. Η βάναυση επίθεση συνεχίζει μια σειρά προκλήσεων έναντι της έννομης τάξης και''καταδρομών'' που αποδέχονται με απάθεια το ενδεχόμενο αποτέλεσμα της σωματικής βλάβης και της ανθρωποκτονίας από ''άτομα'' που ασκούνται στη βία, μάλλον ως πρόταση και στάση ζωής και ως ''πολιτική παρέμβαση''. Η Ελληνική Αστυνομία κινείται για την ανακάλυψη των δραστών".

Γι' αυτό το γεγονός όμως, κανένας δημοσιογράφος δε θα φωνάξει, κανένα Ιντυμίντια δε θα γράψει αράδες, κανένας ψευτοδημοκράτης μπλογκερ δε θα αναρτήσει έστω και μία γραμμή.

........................................................

Η υποκρισία της ελληνικής κοινωνίας (το μπουρδελιστάν που λέμε) θα τον είχε κατατάξει στους ψυχοπαθής δολοφόνους έτσι και είχε αποπειραχθεί να υπερασπιστεί την ζωή του με το μόνο μέσο που διέθετε (το περίστροφό του). Έτσι οπως ήτανε φυσικό, έγινε γαργάρα το όλο σκηνικό. Μήπως ήτανε "παιδιά" οι φονιάδες ???

Θα γίνει καμμία καθιστική διαμμαρτυρία στον χώρο του ελληνικού να ανάψει κανένα κερί στην μνήμη του παιδιού αυτουνού ?

Χωρίς ίχνος ειρωνίας για προηγούμενο ποστ του crucifire, θεωρώ πως κι εδώ ωφείλουμε ενός λεπτού σιγή στην μνήμη του δολοφονημένου αυτουνού παιδιού, που την δουλειά του έκανε εκείνο το βράδυ, για να μπορούμε εμείς που πάμε σε συναυλίες να έχουμε κάποιας μορφής ασφάλεια.... Ίσως κάποιοι από εσάς να το είχατε δεν το παλικάρι πρωτού το δολοφονήσουν οι άναδροι αλήτες...

Edited by - KERRY KING on 16/12/2008 15:14:29Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2008, 20:23:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
No offense taken. Και συμφωνώ απόλυτα. Οποιαδήποτε μορφή βίας είναι καταδικασταία. Κανένας σκοπός δεν αγιάζει τα μέσα.

Το περίεργο είναι ότι αυττός ο θάνατος, ούτε προβλήθηκε, ούτε θα προβληθεί, μάλλον, από τα ΜΜΕ, τα οπία κατηγορούμε συνέχεια ως υποκινούμενα (χωρίς να λέω ότι είναι ή δεν είναι)

Με τη μόνη διαφορά ότι ο αστυνομικός, είτε είναι τίμιος είτε σταροτόκαυλος και ψυχοπαθής, όσο είναι αστυνομικός, δέχεται να βρίσκεται υπό της διαταγές κάθε στρατόκαυλου και ψυχοπαθή... Αυτό είναι το πρόβλημα της αστυνομίας, κι όχι ότι απαρτίζεται από "γουρούνια δολοφόνους"

Και τώρα ένα σύνθημα που όλους μας ενώνει:
Μικρό μου πόνυ - μικρό μου πόνυ...

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2008, 07:42:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε KERRY KING, καλά έκανες και ανέρτησες την είδηση κι είναι σίγουρα λυπηρό το περιστατικό που είχε συμβεί και φυσικά ο θάνατος του αστυνομικού.
Εάν αυτό ευσταθεί γιατί διάβασα ότι η είδηση αυτή έχει διαψευσθεί από την Ελληνική Αστυνομία.
Όπως είπε κι ο crucifire, κάθε μορφή βίας είναι καταδικαστέα, από όποιον κι αν προέρχεται κι όποιον αποδέκτη κι αν έχει.
Μην απορείς που δεν προβλήθηκε η είδηση αυτή, στα μέσα μαζικής επικοινωνίας ως επί το πλείστον προβάλλεται αυτό που συμφέρει διάφορα συμφέροντα την εκάστοτε χρονική στιγμή.
Σε παραπέμπω στο θέμα που άνοιξε εχθές η amalia:

Ομάδα ακτιβιστών παρεμβλήθηκε στο πρόγραμμα της ΝΕΤ!

Νομίζω ότι κανένας άνθρωπος που διαθέτει μυαλό, ανθρωπιά και δικαιοσύνη - έστω και σε σπερματική μορφή... - δεν θα χαιρόταν ή θα παρέμενε αδιάφορος για τον θάνατο του αστυνομικού.

Μην κρίνουμε όμως τα δύο περιστατικά γιατί δεν είναι τόσο όμοια μεταξύ τους ή αν είναι, εμένα μου διαφεύγει η ομοιότητα.
Στην περίπτωση των δύο αστυνομικών, δέχθηκαν επίθεση από άτομα οπλισμένα και τα οποία είχαν σκοπό να τους βλάψουν.
Στην περίπτωση του παιδιού που πέθανε, οι αστυνομικοί δεν δέχθηκαν επίθεση - τουλάχιστον κάποιας μορφής που θα τους έβλαπτε - τα άτομα στα οποία στράφηκαν ήταν άοπλα κι ανήλικα ως επί το πλείστον κι από το κέντρο τους υπήρχε η εντολή - την οποία παράκουσαν - να αποχωρήσουν.





In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2008, 09:59:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Dying_Incubus πραγματικά δεν θέλω να επεκταθούμε άλλο στα λυπηρά αυτά γεγονότα μέσα από την εδώ παρέα μας. Υπάρχει ομοιότητα στα περιστατικά και αφορά τον ρόλο και την εικόνα της αστυνομίας στην κοινωνία μας. Ας το αναλύσουμε αλλού. Πάντως κατά τα φαινόμενα μάλλον καλά είναι ο άνθρωπος και πίστεψέ με η χαρά που νοιώθω σε αυτό το άκουσμα είναι πολλαπλάσια μεγαλύτερη της οργής που ένοιωσα χτες όταν έλαβα το e-mail για την τραγική κατάληξή του.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2008, 11:20:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
δικαιοσύνη - έστω και σε σπερματική μορφή...

Σε τέτοια μορφή τη διαθέτουν οι πολιτικοί, και ακριβώς σε αυτή τη μορφή την "απονέμουν" σε 'μας!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2008, 15:50:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kerry King,
αυτό το περιστατικό εγώ δεν το ήξερα.

Έκανες πολύ καλά και μας το έκανες γνωστό ή τουλάχιστον γνωστό σε μένα αν οι άλλοι το ξέρατε. Έχοντας παρακολουθήσει την κατάσταση των τελευταίων εβδομάδων δεν εκπλήσομαι που δεν έγινε, από ότι ξέρω, καμιά αναφορά στα ΜΜΕ.

Είναι κρίμα που δυστυχώς υπάρχουν δύο μέτρα και δύο σταθμά για τις ανθρώπινες ζωές.

Πραγματικά κρίμα....


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2008, 16:15:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε A. Kircher γι'αυτό και έγινα γραφικός όλη την περασμένη εβδομάδα και ωριόμουνα για τον αριστεροφασισμό που έχει πνίξει την ελληνική κοινωνία... Δεν έχω τίποτα με τους αριστερούς, αλλά αυτή η ασυδοσία και ανέχεια που παρατηρείται στις πράξεις των αριστερών στοιχείων (και καλά εξωκοινοβουλευτική αριστερά) έχει φτάσει πλέον στο αμήν....

Ας αφήσουμε την μουσική να μας ενώσει τουλάχιστον εδώ....

http://www.youtube.com/watch?v=kR5YqaKLYWU

Φίλη μαϊμουδίτσα για σένα....

Από όλους εμάς (φαντάζομαι).....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

μαιμουδιτσα
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
505 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2008, 05:49:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους μαιμουδιτσα  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
To ειχα ξαναπει.
Καθε μερα χανονται αδικα ψυχες,αλλα κανενας δεν εκλαψε για αυτες..
Μαλλον μερικοι "επαναστατες" ειναι επιλεκτικοι στα δακρυα King..
Δεν βαριεσαι..Μια ζωη ετσι ειμασταν..αχαριστοι και φιλοτομαροι..
Εχω εναν ξαδερφο στο Γ.Α.Δ.Α.
Μια νυχτα του ορμησαν με τουβλα δυο κυρατσες..ετσι απλα!! Για να νοιωσουν μαγκακια!! Αλλα κριμα..αν ειμουν εγω εκει,τωρα θα εκλαναν και θα σφυριζε ο κωλος τους απο τις τουβλοτρυπες...
Οταν θα τις κλεψουν,η βιασουν τιποτε αλβανα..Θα τον παρακαλουν..

Δεν λεω αλλα,μην με πουν και φασιστομουτρο..οχι τιποτε αλλο,μην ψοφησω και κανουν τιποτε κακακια στον ταφο μου!!χαχαχαχα!!

http://www.youtube.com/watch?v=CJqx4HwxIyk

Ευχαριστω για ολα..Ειστε ολοι πολυ καλα παιδια,και ειστε ηδη φιλοι για μενα..
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2008, 06:33:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Οταν θα τις κλεψουν,η βιασουν τιποτε αλβανα..Θα τον παρακαλουν..

Αλβανοί λέγονται.

quote:
Καθε μερα χανονται αδικα ψυχες,αλλα κανενας δεν εκλαψε για αυτες..
Μαλλον μερικοι "επαναστατες" ειναι επιλεκτικοι στα δακρυα King..

Έχεις κλάψει ποτέ για......Αλβανά που πέθαναν;

Edited by - ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ on 12/12/2012 12:12:12Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2008, 14:18:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αλλα κριμα..αν ειμουν εγω εκει,τωρα θα εκλαναν και θα σφυριζε ο κωλος τους απο τις τουβλοτρυπες...

Kαι οι συνάδελφοι του φίλου σου θα έκλαναν αν είχαν μπροστά τους τον Πάσαρη και όχι 15χρονα... Ασ'το, δεν έχει νόημα να χωρίζουμε σε καλούς και κακούς.

Με τη μόνη διαφορά ότι στη μπατσαρία υποτίθεται ότι υπάρχει οι κατάλληλος έλεγχος ώστε να μην υπάρχουν "κακοί" και ν μην ισχύει η έκφραση "άνθρωποι είναι κι αυτοί"...

quote:
οχι τιποτε αλλο,μην ψοφησω και κανουν τιποτε κακακια στον ταφο μου!!

Αυτή η αισιοδοξία σου...

quote:
Αλβανοί λέγονται.
Έχεις κλάψει ποτέ για......Αλβανά που πέθαναν;

Σωστός και ο Εχεμβροτος

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

μαιμουδιτσα
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
505 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2008, 21:59:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους μαιμουδιτσα  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Έχεις κλάψει ποτέ για......Αλβανά που πέθαναν;

Θα μπορουσα!!! Αλλα αποφασισα να μην λυπαμαι ανθρωπους που ορμηξαν στους γονεις μου με τσεκουρι... Προτιμω να κλαιω για τον παππου μου που στον πολεμο τους ποδοπατουσε!!
Οταν ο Ελληνας εφυγε απο την πατριδα του, ηταν αφοσιωμενος-και ειναι-στην εργασια,στην οικογενεια του,και πανω απ'ολα ηταν νομοταγης.
Αυτο που βλεπω ΤΩΡΑ,ειναι ενα τσουρμο "τετοιους" να εκμεταλλευονται την δικη μας φιλοξενια.
Αν δεν συμφωνεις με την δικη μου αποψη,κρατησε την,διοτι δεν σου ζητησα την "φιλελευθερη" κριτικη σου..
Οταν εχω ΠΑΘΕΙ απο αυτους,ο φιλελευθερισμος δεν με συγκινει..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

μαιμουδιτσα
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
505 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2008, 22:17:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους μαιμουδιτσα  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ελα μια βολτα στην επαρχια.. Να δεις αν αξιζει να κλαψει κανεις για αυτους..
Εσενα απο ολη την ιστορια,και απο ολο τον χαμο,σε ενοχλησε η αναφορα μου στους Αλβανους;
Τους ειδες ομως,πως εκλεβαν τα μαγαζια μαζι με κατι αλλους;
Αλλα ετσι ειμασταν μια ζωη.Το δεντρο,οχι το δασος.
Για να ξεκαθαρισω την θεση μου,δεν ειπα πως ο μπατσος εκανε καλα!Ηταν ενας δολοφονος,αναμεσα σε αλλους που τρωνε ξυλο απο αντιεξουσιαστες του ΚΩΛΟΥ για 700 ευρω!!
Τοσα χρονια που υποφερει ο Ελληνας,κανενας δεν συγκινηθηκε! Και ξαφνικα,επειδη καναδυο δημοσιογραφοι ειπαν: Φοβομαστε για επιθεση στο κεντρο απο αναρχικους-φραση κλειδι και μηνυμα-και ξεπεταχτηκαν τα τσιρακια τους,εμεις μειναμε μονο στην ρατσιστικη διαθεση μου!
Μου φαινεται πως εχεις ορεξη να μου δειξεις τις πολιτικες πεποιθησεις σου,αλλα βρηκες λαθος ανθρωπο..
Το θεμα ληγει εδω..
Αν εχεις ορεξη για καμια συζητηση περι μουσικης κανε,αλλιως μην αναφερεσαι σε μενα,για μενα.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/12/2008, 01:39:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μαιμουδιτσα, καταλαβαίνω ότι δε μπορείς να έχεις αντικειμενική άποψη για το θέμα, όπως κι εγώ που μου την έχουν πέσει Αλβανοί με μαχαίρια, και φυσικά δε μπορώ να αρνηθώ, απλά και μόνο για να γίνω αρεστός, ότι είναι αρκετά σημαντικός ο αριθμός τους ο οποίος πρέπει να πάρει πόδι. Ακόμα κι αν ένας απ'τους καλύτερους μου φίλους, που στα μάτια μου έιναι πιο σπαθί από κάθε Ρωμιό, είναι Αλβανός.

Αλλά, σε μια προσπάθεια να αποτρέψω τσάμπα ένταση, και μάλιστα σε θεμάτικη ενότητα άσχετη, να σου θυμίσω, απολύτως φιλικά, ότι το φόρουμ αυτή την έννοια έχει. Λέει κάποιος την άποψή του, κι ο άλλος τη σχολιάζει, συμφωνεί, διαφωνεί.

Η άποψη κάθε ανθρώπου είναι προσωπική, και δεν θέλω να πιστέψω ότι ο Εχέμβροτος έγραψε για να σε "κρίνει".

Άλλωστε, αφού η συζήτησή μας έτυχε να πάρει αυτή την κοινωνικοπολιτική ροπή, δε μπορούμε να του απαγορεύσουμε να μιλήσει σχετικά.

Συμφωνώ ότι πρέπει να το λήξουμε εδώ το ζήτημα, για αυτό το τόπικ, αλλά δεν υπάρχει δημοκρατία στο: λέω ό,τι θέλω εγώ, αν έχεις αντίθετη άποψη, μην την πεις, και το θέμα το λήγω εδώ, έχοντας την τελευταία λέξη.

Δεν ξέρω, ούτε με αφορά, αν έχετε προηγούμενα από άλλο τόπικ, αλλά νομίζω ότι δε μπορείς να του αφαιρέσεις το δικαίωμα να σχολιάσει όποιο σημείο όποιου μυνήματος/λεγομένου θέλει.

Όπως δε θες, και δεν επιτρέπεται, να αφαιρέσει κανείς το αντίστοιχο δικό σου δικαίωμα.

Επαναλαμβάνω, τα λέω αυτά φιλικά, χωρίς να παίρνω το μέρος κανενός, και χωρίς να ξέρω τίποτα περισσότερο από όσα βλέπω εδώ.

Κατάλαβες γιαγιά;

Άντε μην τα πάρω και γίνω Deathbringer from the Sky
http://www.youtube.com/watch?v=VDWxwuFPF6Q

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...

Edited by - crucifire on 19/12/2008 01:40:41Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/12/2008, 05:04:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γιατί βρε κατεργαρούλα μαϊμουδίτσα εκνευρίστηκες;

Edited by - ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ on 12/12/2012 12:12:12Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/12/2008, 05:12:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Άντε, κι ένα video........

arcturus - the chaos path (λάιβ)

www.youtube.com/watch?v=7j_mDsBTQnE

Edited by - ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ on 12/12/2012 12:12:12Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/12/2008, 10:39:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν ξεκίνησα τυχαία το 4ο μέρος με το βίντεο που επέλεξα.

Για όσους δεν το άνοιξαν ή δεν μπόρεσαν να το ανοίξουν, παραθέτω τους στοίχους...

United
(Artist : Judas Priest)

Look around
They're movin' in
Hold the ground
When they begin

We can do it
We can do it
And if they wanna they can try
But they'll never get near
And they can keep out of here
Gonna keep on drivin' never stop

United, united
United we stand
United we stand one and all
So give me hope
Don't give in

Make a stand
We're gonna win
We can do it
We can do it
And if they wanna they can try
But they'll never get near
And they can get out of here
Gonna keep on drivin' never stop

United, united
United we stand
United we stand one and all
So give me hope
Don't give in

So give me love

Ας κρατήσουμε την παρέα μας ενωμένη....
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

μαιμουδιτσα
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
505 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/12/2008, 05:13:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους μαιμουδιτσα  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Γιατί βρε κατεργαρούλα μαϊμουδίτσα εκνευρίστηκες;

Ορμονικα!!!!!!

http://www.youtube.com/watch?v=d9guCko-3GAΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/01/2009, 17:00:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Νεκροταφείοοοο! Καλή χρονιά! 2784 χρόνια από την πρώτη Ολυμπιάδα! Εύχομαι υγείαν, μακροημέρευσιν και αλλεπάλληλους επιτυχείς οργασμούς!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2009, 14:17:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλή χρονιά κι από εδώ λοιπόν σε όλους τους εραστές της πιο "σκοτεινής" μουσικής κι ό,τι καλύτερο σε όλους μας.
Φυσικά με την συνοδεία της κατάλληλης μουσικής επένδυσης...

quote:
2784 χρόνια από την πρώτη Ολυμπιάδα!

Πρώτη φορά βλέπω κάποιον που έχει υπολογίσει με τόση ακρίβεια τα χρόνια που πέρασαν από την πρώτη Ολυμπιάδα αλλά και που την χρησιμοποιεί ως μέθοδο χρονολογικής αρίθμησης.
Ενδιαφέρον.



In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2009, 01:22:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λες να κάθησα να τα υπολόγισα; Ντρέπομαι που το λέω αλλά εγώ δεν ξέρω καν πότε γίνανε οι πρώτοι Ολυμπιακοί Αγώνες (και μη μου πει κανείς έξυπνος πριν από 2784 χρόνια!) και η αλήθεια είναι ότι κι αυτό που το διάβασα, δεν το πολυεμπιστεύομαι!

Αλλά από το δημοτικό που μάθαινα πως μετράμε χρόνια, μου φαινόταν τελείως παράδοξο να μετράμε ανάποδα μέχρι να γεννηθεί κάποιος, και μετά κανονικά...

Θα μου πεις, έχει λογική να μετράμε από τους Ολυμπιακούς...; Είναι απλά το πιο παλιό που μπορώ να βρω...

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dark_kronos
Νέο Μέλος

Greece
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2009, 22:12:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dark_kronos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γιατι αδυνατο να καταλαβω γιατι συνεχια το θεμα φευγει τοσο απο την μουσικη, την οπια αφορα το θεμα;
Τεσπα, βαλτε και εμενα στο group των μεταλων/ροκαδων (και οχι μονο βεβαια, αλλα κατα κυριο λογο...)
Αληθεια, ταιριαζει αυτη η μουσικη με τον εσωτερισμο;...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2009, 08:45:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλώς ήλθες, αγαπητέ Dark_kronos, στις Συζητήσεις του Esoterica.
Όπως βλέπω, έχεις στείλει ήδη 2 ακόμη μηνύματα σε κάποια ακόμη θέματα των Forums.

Δε νομίζω ότι το θέμα ξεφεύγει από τον σκοπό για τον οποίο ανοίχθηκε.
Από την άλλη όμως, όταν ένα θέμα συντηρείται από ανθρώπους οι οποίοι έχουν διαθέσεις, σκέψεις, χιούμορ, συναισθήματα κλπ, είναι λογικό να ειπωθούν και κάποια πράγματα τα οποία "ξεφεύγουν" από το πλαίσιο της συζήτησης του θέματος.
Όταν αυτό λοιπόν γίνεται σε κάποιο βαθμό και με κάποιο μέτρο, είναι ένα φυσικό επακόλουθο της σχέσης που χτίζεται ανάμεσα στους συνομιλητές και θεμιτό, ειδάλλως θα συζητούσαμε σε ένα περιβάλλον αποστειρωμένο.

quote:
Αληθεια, ταιριαζει αυτη η μουσικη με τον εσωτερισμο;...

Επειδή ως άνθρωπος είμαι λίγο αντιδραστικό πνεύμα (), δε μπορώ να απαντήσω στο ερώτημα σου διότι δε μπορώ να προσδιορίσω και να οριοθετήσω την έννοια του εσωτερισμού.
Εν τέλει τι είναι εσωτερισμός;
Είναι οι επιταγές των διαφόρων εσωτερικών διδασκαλιών;
Είναι τρόπος ζωής κι αντίληψης των πραγμάτων;
Είναι αυτό που περικλείει τα πεδία στα οποία ο άνθρωπος ασκείται προκειμένου να γνωρίσει τον εαυτό του και να έρθει σε επαφή με τον εσωτερικό του εαυτό;

Κι από την άλλη, η μουσική πάντα δεν γαληνεύει κι ανυψώνει την ψυχή του ανθρώπου;
Πάντοτε ο άνθρωπος δεν εκφράζεται μέσω της μουσικής, οποιοδήποτε είδος κι αν είναι αυτό;
Γιατί να τα θεωρήσουμε λοιπόν αυτά τα 2 ασυμβίβαστα;

Αλήθεια, ποιά συγκροτήματα ακούς περισσότερο;


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dark_kronos
Νέο Μέλος

Greece
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2009, 15:30:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dark_kronos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Απλος απο οτι ειδα σε ενα σημειο, η κουβεντα ειχε ξεφυγει εντελος απο την μουσικη. Δεν διαφωνω μαζι σου, αλλα δυστιχος σε ενα φορουμ ειναι αναγκεα και καμια σχετικα ορια, αλλιως θα ητανε τσατ. Τεσπα, αυτα ειναι δουλεια τωνα αρμωδιων


Την ερωτιση την εκανα πιο πολυ ρητωρικα, προς προβληματισμο του καθενα μας. Χαιρομαι ομως που απαντισες. Εγω δεν μπορω να θεωρισω ουτε τα στιχιωδη για τον εσωτερισμο, οποτε δεν ειμαι και σε θεση να απαντισω σε αυτο το ερωτιμα, αλλα νομιζω πως βρησκεσε πολυ κοντα στην απαντιση που θα εδινα και εγω

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/01/2009, 01:25:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αναμνήσεις..

Για να μην ξεχνάμε συναυλίες όπως αυτήν…

Savatage 2002 Σπόρτινγκ / Μύλος .

Savatage - "Morphine Child"
Savatage Greek Metal Gods 2002

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 12 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy