ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 "Η Atma ,ο σταυρος+ η μαχη με το δια !βοΛο"...
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 10
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
simori
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2290 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2004, 03:52:45  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος simori
quote:
ο "διαβολος" ισως... σε ακουσει...
-οπως πριν που συμφωνησε με τα "παραλειπομενα" σου...προς εμενα,αφου απο κατι τετοια ανοιγουν τα μετωπα για επιθεσεις...ΟΙ ΠΟΝΗΡΟΙ-


επίσης πάλι τί έννοεις?

quote:
"Η κοσμική γνώση και σοφία είναι ένα μονοπάτι που αξίζει μόνο στα χέρια εκείνων που ενεργούν για το σύνολο και όλη την δημιουργία!"
ΑΥΤΟ ΦΩΝΑΖΩ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ!ΤΩΡΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ;


ίσως το ίδιο να λέω και εγώ εδώ και πολύ καιρό αλλά χωρίς να το φωνάζω... Πως το ξέρεις?

quote:
ΑΛΛΑ,ΠΕΣΜΟΥ, ΠΟΙΟΣ ΑΚΟΥΕΙ ΤΗΝ ΑΤΜΑ!!(...ΜΕΤΑ ΜΑΛΙΣΤΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΑΝ ΕΠΙΜΕΛΗΜΕΝΑ-ΚΑΙ ΑΟΡΑΤΑ ΒΕΒΑΙΑ!- ΕΔΩ ΕΣΩ ΟΤΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΩ ΓΙΑ ΜΕΝΑ (ΩΣΤΟΣΟ..ΑΝΑΡΡΩΤΙΕΜΑΙ ΑΚΟΜΗ ΤΙ ΘΕΛΟΥΝ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΝΕΥΡΙΑΖΟΥΝ ΤΟΣΟ...ΩΣΤΕ..)
Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΠΡΩΤΑ ΑΚΟΥΕΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΜΟΥ..ΟΤΑΝ ΜΑΘΕΤΕ Ν'ΑΚΟΥΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΑΣ...ΙΣΩΣ ΚΑΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ..ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ...


Ίσως δεν εννοείς την Άτμα αλλά τον κάθε άνθρωπο που αναφέρεται σε κάτι! Σωστά, πολύ το κάνουν αυτό,να μην ακούν τους άλλους αλλά αντί αυτού να σκέφτονται ποια θα είναι η δική τους επόμενη επίθεση στην κουβέντα. Αλλά αυτοί δεν με ενδιαφέρουν,τους απορρίπτω επιδεικτικά!!!


quote:
ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΦΙΛΟΣ(Σ'ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΓΕΜΑΤΟ ΑΠΟ ΑΣΧΕΤΟΥΣ ΜΑ ΜΕ ΙΕΡΟ ΣΚΟΠΟ "ΕΣΩΤΕΡΙΣΤΙΚΟ"!..ΩΣ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΕΦΤΑΣΕ Ο ΑΣΤΡΟΛΟΓΟΣ-ΦΙΔΙ!)Ν'ΑΚΟΥΤΕ ΤΗΝ ΑΤΜΑ...
ΚΑΙ ΜΙΑ ΘΡΑΣΥΤΑΤΗ ΤΟΤΕ ΑΔΑΗΣ ΠΟΥ ΟΣΑ ΕΚΑΝΕ ΗΤΑΝ ΒΗΜΑΤΑ ΚΑΡΜΠΟΝΑΡΙΣΜΕΝΑ...ΕΙΠΕ....
"ΘΑ ΠΡΕΠΕ;"


Εγώ δεν θα ασχολούμουνα ποτέ με κάποιον μόνο και μόνο επειδή μου το προτύνει κάποιος όταν εγώ δεν βρίσκω κάτι ουσιαστικό σε αυτόν! Όμως πάντα θα άκουγα κάποιον πριν τον απορρίψω!

Αλλά πάλι ξεφύγαμε από το θέμα μας.. διαφωνείς τελικά με τις περιπτώσεις που παρέθεσα ως πιθανούς συμβολισμούς?

Σκέφτομαι, ανακαλύπτοντας πως δεν μπορώ να πάψω να σκέφτομαι!

Η ομορφιά απλώνεται.....

S I M O R I L .......Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2004, 04:00:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica
quote:
Ίσως δεν εννοείς την Άτμα αλλά τον κάθε άνθρωπο που αναφέρεται σε κάτι! Σωστά, πολύ το κάνουν αυτό,να μην ακούν τους άλλους αλλά αντί αυτού να σκέφτονται ποια θα είναι η δική τους επόμενη επίθεση στην κουβέντα. Αλλά αυτοί δεν με ενδιαφέρουν,τους απορρίπτω επιδεικτικά!!!


Ω Μητέρα! Ο αέρας είν'εκείνο το ανάλαφρο πράγμα..
που γυρίζει μέσα στο κεφάλι σου και γίνεται πιο καθαρό όταν γελάς!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

simori
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2290 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2004, 04:13:10  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος simori
Βήματα καρμποναρισμένα?

Το λιγότερο άνθρωπος χωρίς ουσία

Αλλά το θέμα μας δεν είναι αυτό.. Όλοι πρέπει να ξέρουμε ή αν δεν ξέρουμε να μάθουμε, να ακούμε....αλλιώς είμαστε χαμένοι... Δεν πρόκειται να έρθει καμία φώτηση έτσι.. Εκτός εάν έχουμε χάσει τον δρόμο της φώτησης μέσα από την μεγάλη μας φώτηση!!

Σκέφτομαι, ανακαλύπτοντας πως δεν μπορώ να πάψω να σκέφτομαι!

Η ομορφιά απλώνεται.....

S I M O R I L .......Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2004, 05:41:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica


Ω Μητέρα! Ο αέρας είν'εκείνο το ανάλαφρο πράγμα..
που γυρίζει μέσα στο κεφάλι σου και γίνεται πιο καθαρό όταν γελάς!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2004, 05:44:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica


Ω Μητέρα! Ο αέρας είν'εκείνο το ανάλαφρο πράγμα..
που γυρίζει μέσα στο κεφάλι σου και γίνεται πιο καθαρό όταν γελάς!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2004, 07:53:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ
Έθεσα ορισμένες ερωτήσεις με σκοπό να ερευνήσουμε και να βοηθηθούμε ώστε να πάμε βαθύτερα μέσα μας.

Δεν απέκλεισα τίποτα, ούτε καν στο τι βλέπει η ΑΓΙΑ, μιας και βλέπουμε... πως το ΚΑΚΟ υπάρχει…

Απλά, χρειάζεται να κατανοήσουμε για τι πράγμα μιλάμε…. την πραγματική φύση του…
Αν σε ότι έγραψα μέχρι τώρα, πχ (Θεός και Βινλαδεν δεν έχουν καμιά σχέση), κοιτάξετε τι σκέφτεται ο Βινλαδεν και οι μουλάδες , ηχεί κάπως έτσι.
Οι ακόλουθοι του χρήματος είναι εχθροί του Αλαχ… (η θρησκεία τους λέει… ΘΑΝΑΤΩΣΤΕ!)

Βλέπετε είναι πολλά τα ερωτήματα, μιας και Αρετή και Ηθική, (αν τυχόν γίνεσαι FUN, ακόλουθος δηλαδή, χωρίς να τα Βιώνεις)…δεν εξυπηρετεί τίποτα ΚΑΛΟ,…και ας γράφουν έξω οι ταμπελίτσες Αδερφοτητα, Αγιότητα…..και το (….) της Χάιδως!

Τουλάχιστον ένας Σωστός άνθρωπος (κατ εμένα), μαθαίνει πρώτα από όλα να θέτει σωστά ερωτήσεις. Δεν υπαρχει πονηρια σε αυτο, κοιτας αν κατανοεις,….χρειαζεσαι σωστη σκέψη, και αυτη με τη σειρα της ελευθέρια, ελευθερία από καθετί, ελευθέρια από το ΦΟΒΟ του ΔΙΑΒΟΛΟΥ…
Αντί να κατανοήσουμε τι είναι ΦΟΒΟΣ, απομακρυνόμαστε από αυτόν, και αυτή μας η απομάκρυνση…είναι ΦΟΒΟΣ…

Βλέπω πως τα λόγια μου χρησιμοποιούνται ΠΡΟ η ΕΝΑΝΤΙΟΝ κάποιου…και αυτό με λυπεί!

Δεν υπάρχει τέτοια βλέψη, πλην, όπως προέγραψα, της εμβάθυνσης και ΚΑΤΑΝΟΗΣΗΣ…

Θα απουσιάσω από το Τοπικ, μέχρι επικράτησης της ειρήνης… Από προσωπική εμπειρία, όσο βαθύτερα πήγα σε τέτοια μα και άλλα θέματα, όπως επιθυμία, Διάβολος, Σύγκρουση…τόσο πιο απλά γίνανε.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lencolas
Πλήρες Μέλος

Greece
1316 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2004, 07:58:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lencolas
quote:

για να δουμε λοιπον..
ξωτικακι lenkolas..
ωραια ολα οσα λες καλη μου ,αλλα δεν λαμβανεις υποψιν κατι σημαντικο....
την προσωπικη σχεση που μεταφερεται -μονοπλευρα- στο φορουμ -(αυτο με ενοχλουσε απο παντα...επειδη δεν ειναι πια αμεροληπτη η ανταλλαγη μηνυματων εσωτερικης κατευθυνσης... )με ολες τις προεκτασεις...
...εν ολιγης γνωριζεις τη μιση αληθεια
...ειχαμε και τα δικα μας τα προηγουμενα(καλα βρε ακομη μου το κρατας;) καθολου ασχετο βεβαια απο την σχεση των mailbox...(δικου σου-μου-του....)


ΑΤΜΟΥΛΑ(ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΝΝΟΩ),ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΠΕΙΣ ΚΑΙ ΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΜΕ ΤΗ ΣΕΙΡΑ ΣΟΥ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΛΟΓΙΑ ΣΟΥ.ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΚΟΣ ΜΙΛΗΣΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΑΡΕΜΕΙΝΑ ΣΤΗ ΣΙΩΠΗ ΠΟΥ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ ΥΠΟΒΑΛΩ ΣΤΗΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ.
ΤΟ MAILBOX ΣΟΥ-ΤΟΥ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ.ΤΑ ΜΟΥ-ΣΟΥ ΝΑΙ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ,ΟΠΩΣ ΕΙΠΕΣ ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ ΞΕΡΩ ΤΗΝ ΜΙΣΗ ΑΛΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΛΕΣ,ΑΠΛΑ ΕΓΩ ΘΕΛΗΣΑ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΟΤΙ ΟΝΤΩΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΣΟΥ ΜΠΕΡΔΕΥΤΗΚΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΝΟΜΙΣΑ ΟΤΙ ΕΝΝΟΟΥΣΕΣ ΤΟ ΣΤΑΥΡΟ ΒΛΕΛΥΓΜΑ.ΑΥΤΟ ΜΠΗΚΑ ΝΑ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΩ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΕΙΣ.ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΟΡΟΥΝΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝ...ΕΧΩ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ-ΝΑ ΘΥΜΑΣΑΙ-ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΕΡΔΕΥΟΜΑΙ ΜΕ ΜΟΥ-ΣΟΥ-ΤΟΥ...ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΣΩ ΚΑΙ ΤΟ ΕΚΑΝΑ...
ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΑΗ ΚΑΛΗ ΜΟΥ...

ΥΣ:ΔΕΝ ΣΟΥ ΚΡΑΤΩ ΚΑΚΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΛΑ ΑΥΤΟ,ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΥΠΟΚΡΙΣΙΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΩ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑΝ.ΗΜΟΥΝΑ ΠΟΛΥ ΘΥΜΩΜΕΝΗ-ΠΛΗΓΩΜΕΝΗ-ΝΕΥΡΙΑΣΜΕΝΗ ΜΕ ΣΕΝΑ...ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΙΛΗΣΑ ΑΣΧΗΜΑ ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΣΧΗΜΗ ΣΤΙΓΜΗ,ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΠΛΕΟΝ....ΑΛΗΘΕΙΑ...

ΦΙΛΙΚΑ

Alma Libre....

Edited by - lencolas on 16/02/2004 08:00:03Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Just_A_Man
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
766 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2004, 10:48:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Just_A_Man
Καλημέρα φίλοι μου.


Είχα να μπω από το Σάββατο το βράδυ.
Βλέπω ότι όλοι είμαστε εντός θέματος. Έχουμε ενσαρκώσει τον κατώτερο μας Εαυτό. Καιρός να γνωρίσουμε όλη την αλήθεια μας και να την αποδεχτούμε. Αυτό είναι το πρώτο βήμα.

Θα επανέρθω το βραδάκι πρώτα ο Θεός.


Quote από ΑΤΜΑ:
ΔΕΝ ΕΧΩ ΕΧΘΡΟΥΣ (ΜΕΣΑ ΜΟΥ) ...ΜΑ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΜΑΤΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑΝ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟΥΣ ....ΧΩΣΟΥΝ....

Απάντηση από Just A Man:
Όσοι αποδεχόμαστε ότι υπάρχει ΦΩΣ & ΣΚΟΤΑΔΙ επόμενο είναι να υπάρχουν και φίλοι και εχθροί. Μόνο με την Αγάπη στην καρδία μας τους βλέπουμε όλους φίλους.

Ακόμα και αν είναι εχθροί. Γιατί δεν φτάνει μόνο να το λέμε, να το γραφούμε, αλλά θα πρέπει να το αισθανόμαστε το ίδιο και στην καρδιά μας. Όταν καταλαβαίνω ότι όλα είναι σε εξέλιξη και ότι ακόμα και το σκοτάδι θα φωτισθεί, τότε κοιτάω εμπρός χωρίς να βλέπω το παρελθόν. Είναι χάσιμο χρόνου. Είναι εγκλωβισμός.!!! (Πως λέμε και στα ενεργειακά κέντρα εγκλωβισμένη αρνητική ενέργεια.)

Καλημέρα αγαπημένα μου παιδιά του φωτός.

Πολλοί λένε ότι Εωσφόρος είναι εκείνος που φέρνει το ΦΩΣ!!!

Mα, Εκείνος μας το είπε ξεκάθαρα.
Εγώ!!!, είμαι το Φως…

Αν ο Ήλιος που ανατέλλει κάθε μέρα, και φωτίζει τα πάντα, δεν μπορεί να μας φωτίσει να δούμε τις ομορφιές και την πραγματικότητα που υπάρχει γύρο μας και μέσα μας, τότε ένας δεύτερος ¨Ήλιος (Φως, ένας καινούργιος Χριστός) δεν θα άλλαζε την πραγματικότητα μας.

Αν θέλουμε μια Θέση στον Ήλιο, θα πρέπει να συμβιβαστούμε και με κανένα δύο εγκαύματα.


Με αγαθή Αγάπη.
Just A Man

“Ο Θεός του Κόσμου, που είναι η ΑΓΑΠΗ, ας μας έχει πάντα καλά.”
Ο Ιερός Ναός της Αγάπης.
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=1286&whichpage=1&ARCHIVE=

Edited by - Just_A_Man on 17/02/2004 11:53:09Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2004, 13:07:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok
"Μαύρη ειν' η νύχτα στα βουνά, στους κάμπους πέφτει χιόνι..."


Ε, ρε κατακαημένη Ρούμελη, Σούλι και Πετροκούγγι!!!

Λύκε, λύκε είσ' εδώ;;;

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2004, 00:39:19  Εμφάνιση Προφίλ
Τζάμπα καίει η λάμπα !

Ο κακός λύκος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2004, 01:00:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ
ειναι μερικες μερες τωρα..που βριζω.....αποφασισα να στελνω πισω την ενεργεια αυτων που μου την πασαρουν...ΔΕΝ ΑΝΕΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΕ ΒΡΩΜΙΖΟΥΝ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ/ΝΑ ! ΜΠΟΡΩ ΚΑΙ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΒΡΕ!ΑΥΤΟ ΔΕ ΘΕΛΑΤΕ! ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΣΝΑ ΕΣΑΣ....ΣΤΑΥΡΩΣΤΕ ΠΑΛΙ....! ΕΤΣΙ ΕΙΜΑΙ ΣΑΝ ΕΣΑΣ!.....ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΓΙΝΩ ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ...ΤΟΣΟ ΟΣΟ ΕΙΣΤΕ..

ο γρηγορης ειναι το μονο πλασμα που με εκανε να νοιωσω τοσο γελοια!
(ξεπερασε και τον πλατωνα! /τουλαχιστον εκεινος κατανοησε τη σκοπιμοτητα της τοτε εριδας:) Ναι! +βεβαια οχι γαι οσα ειπε για μενα!
ουτε για το γεγονος οτι βριζω και "χαλαω το λουκ μου!"μονο αν παριστανα κατι που δεν ειμαι δεν θα παρεκτρεπομουν εδω φανερα!παρα θα παριστανα τη σιωπηλη ...
ειπα "Δεν εχω να κρυψω ΤΙΠΟΤΑ" ενω εχει....γι'αυτο δηλωνει υπερανω!...ποιου αναρρωτιεμαι!...ΤΟΥ ΑΝΤΜΙΝ ΙΣΩΣ;

επισης δεν φοβαμαι να κλαιω αν και χαλαω το μακιγιαζ....
το γεγονος οτι με κοριδεψε πλησιαζοντας με σαν φιλος....ωστε να κανει ολα αυτα τα βηματα μεχρι εδω.......τοσο καλοστημενα...

αυτο με πληγωσε και το δηλωνω...
το γεγονος οτι κανει τον αηξερο(το παιζω τρελος/τη γλυτωνω!χμ...αναποδη αρκανα...)
Ειμαι κοροιδο/ΜΕ ΔΟΥΛΕΨΕ ΤΟ ΦΙΔΙ....(ΠΑΛΙ)

-ΜΑ ΠΑΝΤΑ ΤΑ ΕΘΑΒΑ ΜΕ ΤΕΛΕΤΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΤΗΜΑ ΤΟΥΣ....ΑΠΟ ΕΝΑ ΓΡΗΓΟΡΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ...-


Δεν μετανοιωνω στιγμη που εγραψα ολα οσα εγραψα/ειναι οσα μ 'εκανε να νοιωσω....με τις πραξεις του....κρυφα απο ολους εσας βεβαια..
-σαν καθε καλοστημενη απατη....δεν γινεται φανερη σε οσους δεν γνωριζουν ολη την ιστορια....-
τελος παντων...εχω πληγωθει ....

ο αντμιν δεν ειπε παρα αοριστολογιες σε ασχετο μελος σε ασχετη στιγμη και για ασχετο λογο....
ποτε μεχρι τωρα δεν απαντησε στις παρακλησεις μου για βοηθεια καθε που γινοταν κατι εναντια στην γαληνη....ειτε του φορουμ ειτε τη δικη μου....αναρρωτιεμαι αν θεωρειται φορουμ αυτο η αρενα....
να επιτειθοντο κατα αγελες.../τωρα καπως καλυτερα !ενας το μαγειρευει κινεζικα....εχουμε + φιδι)

τι να πω....
μαλλον ολα ειναι ενα "ματριξ"(αλλα ο αντμιν δεν ειναι ο νεο...).....'η ενα ψυχιατρειο...(τεινω να πιστευω αυτο)+
ο αντμιν ειναι ο γιατρος!....
αποφασισε να πει..."ενταξει ατμα....εχεις δικιο"...οπως λενε στους τρελους για να σωπασουν...και δεν απαντησε ποτε οταν ζητησα απαντηση...

οκ θα σωπασω.μα δε θα παψω να ζωγραφιζω μεσα σας αληθειες

.....
ετσι γινοταν παντα....
να επικρατουν οι δηθεν.....

φευγω για να καθαρισω απο τις βρωμιες που κολλησα στην προσπαθεια να λυτρωσω....καποιον που απο τη φυση του ειναι..καμμενος...ισως παλι αν καταλαβει ποια ειναι η φυση του....κατι καταφερω τελικα...και λυτρωθει...


....το κοινο που διαβαζει....ψηφιζει γρηγορη.....ετσι;
επειδη ειναι.κα...κα..κα...κα...αα...λο παιδι!
οπως στην τηλεοραση!ετσι και στο φορουμ!
αυτο δε θελατε αγαπητοι;;;;;
ολα ισα και ομοια....
απο ποτε;

αυτο ειναι η αρμονια της φυσης;;;;;;;
'η ενα τερας ...με δυο κεφαλια;

ερμαφροδιτος νους μεσα σ'ενα κεφαλι....και οχι ερμαφροδιτος νους απο δυο κεφαλια....(σε δυο σωματα...αν ειναι σ'ενα ειναι τερας....)
επισης ουτε ερμαφροδιτος..στο σωμα μοναχα επειδη δεν καταφερνε με αλλο τροπο την ανελιξη....


ποσο ασχημος εισαι οταν προσπαθεις να με πεισεις οτι εισαι ομορφος...


..με εικονιδια και εμοτικονς....φτιαχνεις την αληθεια που θελεις να πιστεψουν οι ασχετοι απο το θεμα που αφορα εσενα κι εμενα!
εμενα ομως και οσους σε ξερουν....δεν μας πειθεις...να το θυμασαι αυτο...


αντε να δουμε τι αλλο θα εχεις στο σοου ....

προσωπικα εχω αρχισει και το διασκεδαζω!
βρισκω ανθρωπους που τοσο καιρο παρισταναν ....μ'εγλυφαν....και τωρα μου δειχνουν ποιοι ειναι τι ηθελαν απο μενα!....

αλλα δεν μας ειπες τι ηθελα ΕΓΩ απο σενα βρε γρηγορη;
ετσι απλα ρωταω ΓΙΑΤΙ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΤΙΠΟΤΑ!

εκτος ισως απο το να με αφησεις ησυχη οτανα ρχισες να με πνιγεις..

αυτο δεν ελεγα απο τοτε που πρωτοηλθες στο "φορουμ";
πως δεν ειναι αναγκη να τρεχεις απο μηνυματμα σε μηνυματμα μοναχα για να δηλωνεις οτι με γνωρισες(!)/και ποσο φωτεινη ειμαι(!);(συειπας)...μα τι κριμα....δεν προλαβα να το γραψω εδω στο φορουμ...και με...προλαβες στη στροφη....ΓΡΗΓΟΡΕΕΕΕΕ!@_@

χαλαλισου...αν ειμαι ο μονος ανθρωπος(ακομη ειμαι!γιαυτομπορω και βριζω!)που σ'εκανα να χαρεις απο την κακια σου....χαιρομαι...εκανα αλλη μια καλη πραξη...!

εσυ δεν ξερω αν νοιωθεις καλα με τη συνειδηση σου....απεναντι στην μητερα....θεα... και δεν εννοω εμενα οπωσδηποτε/σε προλαβα!(απο ποτε παιε ετσι ; καινουργιο λεκτικο τρυκ;)
(αυτα ολα να τα θεωρησεις μια πολυ δυνατη σφαλιαρα μητρικη....και ξερεις καλα τι εννοω....)


Ο ΣΚΟΠΟΣ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ

ΑΝ ΞΕΡΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΣΚΟΠΟ ΜΟΥ ΟΣΑ ΞΕΡΕΙΣ ΓΙΑ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑ....
ΤΗ ΒΑΨΑΜΕ...ΠΑΡΑΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑ!

ΚΑΙ ΝΑΙ!ΦΙΛΤΑΤΟΙ!
ΗΜΟΥΝ ΕΚΤΟΣ ΘΕΜΑΤΟΣ....ΟΣΟ ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΚΑΙ Ο ΓΡΗΓΟΡΗΣ....ΗΡΘΕ ΝΑ ΔΗΛΩΣΕΙ ΤΗΝ ΔΥΣΑΡΕΣΚΕΙΑ ΤΟΥ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΔΕΧΟΜΑΙ ΡΑΝΤΕΒΟΥ!


ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΕΥΠΡΟΣΔΕΚΤΟΣ ΣΤΗΝ ΚΟΥΒΕΝΤΑ/ΕΠΕΙΔΗ ΜΙΛΑΣ ΜΕ ΔΟΛΟ ΕΝΑΝΤΙΑ ΜΟΥ/ΚΑΙ ΣΦΕΤΕΡΙΖΕΣΑΙ ΥΠΟΥΛΑ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΜΟΥ ΔΙΑΣΤΡΕΥΛΩΝΟΝΤΑΣ ΤΑ ΜΕ ΦΟΒΕΡΗ ΜΑΕΣΤΡΙΑ ....(μπραβο αυτο το κανεις τελεια!)

ΤΙ ΕΙΠΕ ΠΡΙΝ Η ΦΙΛΗ ΣΙΜΟΡΙ;

"Ο ΔΙΑΟΛΟΣ .....ΤΕΛΙΚΑ ΠΕΙΘΕΙ ,,ΠΩΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ....";;;;;
ΣΕ ΕΙΔΑ... ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΜΑΡΤΥΡΕΣ....ΜΑΛΛΟΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ...



ΦΙΛE ΜΟΥ JUST A MAN.... Αν οντως ο διαολος βγαζει το χειροτερο εαυτο μας-ΣΥΜΦΩΝΩ ΤΟ ΚΑΤΑΦΕΡΕ!
ΜΑ ΠΑΝΤΑ ΑΦΗΝΟΜΑΙ Μ' ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΣΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ....ΤΟΥ ΘΕΙΚΟΥ ΣΧΕΔΙΟΥ...ΔΕ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΝ ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΩ ΚΑΤΙ..ΠΡΟΣΩΡΙΝΟ ΠΟΥ ΕΦΤΙΑΞΑ!ΑΥΤΟ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΦΟΒΑΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΙΝΑΙ ΜΗΝ ΓΙΝΕΙ ΜΟΝΙΜΟ ΤΟ ΨΕΥΔΟΣ ΚΑΙ Η ΥΠΟΚΡΙΣΙΑ ΤΟΥ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΤΥΠΟΥ ΠΟΥ ΠΑΡΙΣΤΑΝΕΙ ΟΛΑ ΟΣΑ ΘΑΘΕΛΕ...ΜΑ ΔΕΝΕΙΝΑΙ....ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ....ΑΝ ΤΟ ΘΕΛΕΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ...ΜΑ ΟΧΙ ΠΑΤΩΝΤΑΣ ΣΕ ΜΕΝΑ!ΟΛΟΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΜΟΝΑΧΟΙ ΜΑΣ....ΚΡΑΤΩΝΤΑΣ Ο ΕΝΑΣ ΤΟΝ ΑΛΛΟ....
ΔΕΝ ΠΑΜΕ ΜΑΚΡΥΑ ΟΤΑΝ ΠΑΤΑΜΕ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ...

ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΜΕ ΤΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΟΥ....ΚΟΥΡΑΣΤΩ Ν'ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΓΕΛΙΟΤΗΤΑ + ΑΠΟΧΩΡΗΣΩ....
ΑΛΛΑ ΤΙ ΘΑ ΕΧΕΙ ΕΝΤΟΜΕΤΑΞΥ ΣΥΜΒΕΙ;
ΘΑ ΕΧΩ ΠΕΣΕΙ "ΘΥΜΑ ΚΛΟΠΗΣ" (ΔΕ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΤΟ ΦΩΣ ΜΑ ΓΙΑ COPYRIGHT...)
ΚΑΙ ΔΕ ΘΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΝΑ ΔΙΚΑΙΩΘΩ;
ΙΣΩΣ ΠΑΛΙ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ + Η ΤΑΧΤΙΚΗ...ΤΟΥ ΝΙΚΗΤΗ ΠΑΠΑΓΑΛΟΥ...

ΟΠΩΣ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ!
ΕΜΕΙΣ ΜΑΘΑΙΝΑΜΕ ΤΟ ΝΟΗΜΑ ΤΟΥΜΑΘΗΜΑΤΟΣ...ΓΙΑ ΝΑ ΠΟΡΕΥΤΟΥΜΕ ΣΤΗ ΖΩΗ....ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΤΟ ΜΑΘΑΙΝΑΝ....ΠΑΠΑΓΑΛΙΑ....ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΣΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ...(...'Η ΣΤΟΥΣ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΕΣ...ΕΝΟΣ ...ΦΟΡΟΥΜ..ΧΜ...Η ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΒΛΕΠΕΤΕ...ΜΗΤΕΡΑ ΠΑΣΗΣ..ΜΑΘΗΣΕΩΣ!ΕΙΔΑ ΞΑΝΑΕΙΔΑ....ΕΜΑΘΑ!)


(ΟΥΦ_ΟΥΦ)



...the soul of the rose...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

eViL
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Egypt
102 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2004, 01:09:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους eViL
...Ειρηνη υμην...

Χαιρετω..eViL one


...The eyes are the only truth...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2004, 01:11:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ
quote:

Τζάμπα καίει η λάμπα !

Ο κακός λύκος



"ΣΒΗΣΕ ΤΟ ΦΩΣ....ΑΤΜΑ...."
-ΤΥΦΛΩΝΕΙ ΤΟΥΣ ΤΥΦΛΟΠΟΝΤΙΚΕΣ....-


ΑΥΤΟ ΕΝΝΟΕΙΣ ΚΑΛΕ ΜΟΥ,ΑΠΟΣΤΟΛΕ....;

ΤΟ ΕΣΒΗΣΑ .....ΕΙΜΑΙ ΠΑΛΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ...ΑΦΟΥ ΜΟΝΑΧΑ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ...ΦΑΙΝΟΜΑΙ...

ΜΕ ΤΟΣΟ ΗΛΙΟΥΣ(ΕΓΩΙΣΤΕΣ ΕΝΝΟΩ)....ΠΟΥ ΝΑ ΦΑΝΩ....Η ΨΥΧΟΥΛΑ...
ΕΙΜΑΙ + ΜΙΚΡΗ...-ΤΟ' ΠΕ Ο ΠΑΠΑΓΑΛΟΣ....-
ΑΣΤΟ ,....ΕΠΙΣΤΡΕΦΩ ΣΤΗΝ ΜΗΤΕΡΑ ΝΥΧΤΑ...

ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΠΑΝΤΑ Η ΜΑΝΑ ..ΤΗΣ ΜΕΡΑΣ....ΑΛΛΑ Η ΜΕΡΑ....ΕΒΛΑΛΕ ΤΟ ΡΗΤΟ...(ΑΦΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΒΕΒΑΙΑ....ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙ...)ΟΤΙ ΒΛΕΠΕΙ ΤΑ ΚΑΜΩΜΑΤΑ ΤΗΣ ΜΕΡΑΣ....+ ΓΕΛΑΕΙ...
ΝΑ ΚΑΙ Ο ΓΡΗΓΟΡΟΣ ΦΙΛΟΣΜΑΣ.ΑΥΤΟ ΚΑΝΕΙ...ΟΣΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΝΑ ΦΩΝΑΞΕΙ..ΤΑ ΓΡΑΦΕΙ....

ΤΙ ΚΑΡΜΑ ΚΙ ΑΥΤΟ...ΝΑ ΕΛΚΩ ΚΑΘΕ ΠΟΝΕΜΕΝΟ,ΚΑΘΕ ΑΓΜΤΟ....ΠΟ ΤΥΧΑΙΑ ΕΙΝΑΙ +..."ΕΣΩΤΕΡΙΣΤΗΣ"...

ΜΕ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΠΕΡΝΑΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΑΙ ΜΑΡΙΝΑ...ΣΤΟΝ ΑΓΙΟ..ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΩΝΑ...

ΒΟΗΘΕΙΑ ΜΑΣ...

ΥΓ.
ΑΝ ΔΕ ΠΑΨΕΙ ΤΟ ΦΙΔΙ ΝΑ ΤΣΙΜΠΑΕΙ ΠΡΟΒΛΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΧΑΛΑΣΟΥΜΕ ΕΝΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΧΑΡΗ ΤΟΥ...
ΑΛΛΑ ΤΙ ΛΕΩ....ΕΙΝΑΙ Ο ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΗΣ....


...the soul of the rose...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2004, 02:00:16  Εμφάνιση Προφίλ
Αυτό εννοώ.

Πως το είπες εκείνο το άλλο ;

quote:
ΑΝ ΞΕΡΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΣΚΟΠΟ ΜΟΥ ΟΣΑ ΞΕΡΕΙΣ ΓΙΑ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑ....
ΤΗ ΒΑΨΑΜΕ...

XAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXA

Τhx ! Είχα μια πολύ κουραστική μέρα και αυτό ήταν ότι καλύτερο !
Θυμήσου τι ζώδιο είναι-ήταν ο Μέγας !


Ο κακός λύκος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2004, 02:27:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica
Ενα ξέρω ένα λέω...τα πολλά λόγια είναι φτώχια (ή προσωπείο-α)
Εγώ είμαι ΚΑΘΑΡΟΣ, πάντοτε ήμουν...αν αυτό είναι που σε πειράζει ατμα, θα πρέπει, θα χρειαστεί να διανύσεις πολύ δρόμο εσωτερικό...
Να πλυθείς σε ποταμούς ταπεινότητας και κατακεραυνωμένη απο την επιστρέφουσα ενέργεια να εξαυλωθείς...
ΟΧΙ, εγώ (όπως σου απάντησα και στο email που πριν λίγο έστειλες, ελπίζωντας πως θα σε έβριζα ωστε να το κάνεις paste εδω) δε θα σε εξαυλώσω...δε μπορώ άλλωστε...να ξέρεις πάντα πως ό,τι δίνεις αυτό και λαμβάνεις...
Απόστολε (κατά κόσμον Ramoglou) αν σου έθιξα την "φωτεινή ιέρεια(της οργάνωσης...)" ζητώ συγνώμη αλλά μόνη της έβγαλε τα μάτια της.


Ω Μητέρα! Ο αέρας είν'εκείνο το ανάλαφρο πράγμα..
που γυρίζει μέσα στο κεφάλι σου και γίνεται πιο καθαρό όταν γελάς!

Edited by - reptilesalonica on 17/02/2004 02:28:51Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2004, 02:56:20  Εμφάνιση Προφίλ
Γρηγόρη δε μου έθιξες κανέναν, πώς θα μπορούσες άλλωστε;
Η γνώμη σου είναι γνώμη σου.
Η γνώμη μου είναι γνώμη μου.

Διαφορετικά κριτήρια, γνώσεις, κλπ κλπ.
Εξ άλλου θυμάσαι ελπίζω τις συζητήσεις μας σε άλλο Topic.

Δυστυχώς μερικοί νομίζουν πως η ικανοποίηση της εσωτερικής παρόρμησης για κατάκτηση της σάρκας με διάφορα τεχνάσματα είναι εσωτερισμός.
Όχι αυτό είναι κάτι άλλο και όχι εσωτερισμός.

Να είσαι για ένα πράγμα σίγουρος Γρηγόρη πως αν θεωρήσω πως με θίγεις κάπου εμένα και όχι την ΑΤΜΑ τότε θα λάβεις απαντήσεις που δε θα περιμένεις.
Η ΑΤΜΑ είναι πάρα πολύ ικανή να σου απαντήσει και να σε αντιμετωπίσει η ίδια, δε χρειάζεται την δική μου «βοήθεια».


Ο κακός λύκος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2004, 02:56:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok
quote:
ΜΕ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΠΕΡΝΑΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΑΙ ΜΑΡΙΝΑ...ΣΤΟΝ ΑΓΙΟ..ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΩΝΑ...


...ΣΤΗΝ ΑΓ. ΦΕΒΡΩΝΙΑ ΜΗΝ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΜΟΝΟ!


quote:
αυτο ειναι η αρμονια της φυσης;;;;;;;
'η ενα τερας ...με δυο κεφαλια;
ερμαφροδιτος νους μεσα σ'ενα κεφαλι....και οχι ερμαφροδιτος νους απο δυο κεφαλια....(σε δυο σωματα...αν ειναι σ'ενα ειναι τερας....)
επισης ουτε ερμαφροδιτος..στο σωμα μοναχα επειδη δεν καταφερνε με αλλο τροπο την ανελιξη....

"Εν το Παν και δι' αυτού το Παν" ή "Αρχή Μία" (Ερμής Τρισμέγιστος), από την οποία προέκυψε η συνθηματική λέξη "χημία"


"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2004, 03:03:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ
quote:

Ενα ξέρω ένα λέω...τα πολλά λόγια είναι φτώχια (ή προσωπείο-α)
Εγώ είμαι ΚΑΘΑΡΟΣ, πάντοτε ήμουν...αν αυτό είναι που σε πειράζει ατμα, θα πρέπει, θα χρειαστεί να διανύσεις πολύ δρόμο εσωτερικό...
Να πλυθείς σε ποταμούς ταπεινότητας και κατακεραυνωμένη απο την επιστρέφουσα ενέργεια να εξαυλωθείς...
ΟΧΙ, εγώ (όπως σου απάντησα και στο email που πριν λίγο έστειλες, ελπίζωντας πως θα σε έβριζα ωστε να το κάνεις paste εδω) δε θα σε εξαυλώσω...δε μπορώ άλλωστε...να ξέρεις πάντα πως ό,τι δίνεις αυτό και λαμβάνεις...
Απόστολε (κατά κόσμον Ramoglou) αν σου έθιξα την "φωτεινή ιέρεια(της οργάνωσης...)" ζητώ συγνώμη αλλά μόνη της έβγαλε τα μάτια της.


Ω Μητέρα! Ο αέρας είν'εκείνο το ανάλαφρο πράγμα..
που γυρίζει μέσα στο κεφάλι σου και γίνεται πιο καθαρό όταν γελάς!




ρε ουστ


που θα πεις οτι ανηκω σε οργανωσεις....ψευτη

τα κοπιαρισματα τα κανεις εσυ...σε οσα μηνυματα εχω γραψει....ειναι κωδικας των φορουμς...μαλλον ...
τελικα εμαθα απο σενα πολλα....
να φυλαγομαι απο αυτους που με γλυφουν και αποδεικνυουν το αντιθετο..και αν συγχωρω τους τυφλομενους απο το φως....(υπηρξα κι εγω τυφλη...μα τωρα που σε βλεπω...θυμαμαι...)

αν εισαι εσυ καθαρος....τοτε τι να πουν και οι γυφτοι.
η ταπεινοτυτα ειναι για τους μετριους.και δεν ειμαι μετρια.
η ταπεινοτητα δεν ειναι κατι που μαθαινεται/ειναι κατι που αφηνουμε πισω...οταν συνειδητοιησουμε οτι δεν ειμαστε πια μετριοι...
μηπως θελεις να πεις..απλοτητα;

γιατι μαλλον απλοικη ειμαι...

Ραμ....κοιταξε τον!
δεν σταματαει με τιποτα!
με εχει κουρασει τοσο πολυ..μα δεν θα περασει..αυτο το ψευδος....

ο καθαρος φιλος μου ο Γρηγορης!
Ευχαριστω μα αν εχω τετοιους φιλους...προτειμω να μεινω μοναχη μου στο δωματιο του μυαλου μου(χμ ετσι δεν ειπες;μα ελα που εχω αληθινους φιλους/ειναι λιγοι/επειδη ειναι αληθινοι)....

συ συνεχισε να κανεις "σλουρπ"....απο δω κι απο κει..μπας και καμακωσεις τους αδικημενους απο "το μεγεθος ...της σκιας μου"....

που ξαφνικα εγινε τεραστια....

καημενε

Ενα ξέρω ένα λέω...τα πολλά λόγια είναι φτώχια
οι πολλες βρισιες ειναι πλουτος λενε....
λογω φτωχιας(!) ....βριζω....θελω να παρω και γω απο τα μετρητα που ειπε ο πλατωνας στην προηγουμενη σελιδα!

οσο για τα προσωπεια:εσυ κανεις εδω μεσα τον καλο γρηγορη....
αλλα μεσα σου....;
χμ....θα σε μαλωσω....υποκρινεσαι παλι....υποκρινεσαι....

μη βιαστεις παλι να απαντησεις επιπολαιε τοξοτη....δεν παιζουμε τριλιζα!πρεπει να σκεφτεσαι πριν μου απαντησεις!!(οπως σκεφτηκα πολυ πριν αρχισω να σε βριζω)
ενταξει εγω τα κολπα σου τα εμαθα....(αγιος αντωνιος η ατμα...:)
εσυ δεν καταλαβες πως τα "προσωπεια" μου ειναι οσα....και τα ατομα...που μιλω....;;;;;;
ως ποτε θα ασελγεις εις το ονομα μου;
εισαι μακρα νυχτωμενος....
σε λυπαμαι! το μειλ σου το εστειλα για να δεις οτι δεν κρατω κακια μα εσυ δινεις ετοιμα συμπερασματα στο κοινο σου...μασα την μπουκιτσα λοιπον που θα σερβιρεις....
σε καταλαβαμε.
τοσα copy-paste που εκανες τοσο καιρο στα μηνυματα μου...ως ταχτικη..πας να μου τα φορτωσεις;.. επειδη πραγματοποιησα (σε προλαβα ετσι;) μια απειλη σου;....δε βαριεσαι..καχεκτυπο εισαι..θα περασεις κι εσυ.


φως εν σκοτει!



...the soul of the rose...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2004, 03:06:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok
quote:
Δυστυχώς μερικοί νομίζουν πως η ικανοποίηση της εσωτερικής παρόρμησης για κατάκτηση της σάρκας με διάφορα τεχνάσματα είναι εσωτερισμός.
Όχι αυτό είναι κάτι άλλο και όχι εσωτερισμός.


Να δεις πώς το λένε αυτό... Γμτο, όλο το ξεχνάω και πού είναι ο ΠΛΑΤΩΝΑΣ που ξέρει από "Καλόγριες";;;

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2004, 03:08:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica
quote:
ο καθαρος φιλος μου ο Γρηγορης!
Ευχαριστω μα αν εχω τετοιους φιλους...

EΣΥ αν με θεωρεις φίλο σου είναι γνώριμη τακτική σου φαίνεται εκει που φτύνεις να γλύφεις...
Για μένα το γυαλί έχει σπάσει....
Και για όσα ψέμματα αραδιάζεις πάλι και ζητάς ενισχύσεις απο άλλα μέλη (γυναικούλα), σου ξαναλέω ό,τι πάντα έλεγα:
quote:
Ενα ξέρω ένα λέω...τα πολλά λόγια είναι φτώχια (ή προσωπείο-α)
Εγώ είμαι ΚΑΘΑΡΟΣ, πάντοτε ήμουν...αν αυτό είναι που σε πειράζει ατμα, θα πρέπει, θα χρειαστεί να διανύσεις πολύ δρόμο εσωτερικό...
Να πλυθείς σε ποταμούς ταπεινότητας και κατακεραυνωμένη απο την επιστρέφουσα ενέργεια να εξαυλωθείς...
ΟΧΙ, εγώ (όπως σου απάντησα και στο email που πριν λίγο έστειλες, ελπίζωντας πως θα σε έβριζα ωστε να το κάνεις paste εδω) δε θα σε εξαυλώσω...δε μπορώ άλλωστε...να ξέρεις πάντα πως ό,τι δίνεις αυτό και λαμβάνεις...


Ω Μητέρα! Ο αέρας είν'εκείνο το ανάλαφρο πράγμα..
που γυρίζει μέσα στο κεφάλι σου και γίνεται πιο καθαρό όταν γελάς!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2004, 03:20:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ

ουτε σευ κοιμασαι καλημου;
(παιχνιδια του διαβολου...και ο αντμιν πουθενα..ως ενας αλλος αγιος γεωργιος....)
Χμ....ο Πλατωνας μαλλον καπου εδω γυρω...θα ναι....
ας τον καλεσουμε...(οπως λες "σισυφεεεε"...μετα απο ενα ρεντ μπουλ)
ΠΙΑΣΕ κι εσυ αγαπητη κανενα σταυρο...γιατι μαλλον ειναι δυστροπος αυτος ο διαολος....

ξερεις...αν εχει καιρο να κανει καποιος σεξ...αποκταει περισση ενεργεια...

"ντουρασελ"


...the soul of the rose...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2004, 03:20:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica
quote:
ρε ουστ

Κι αυτό να το πεις στη μανα σου που εχει να σε δει χρονια και σε αποκλήρωσε...πρεπει να ρωτήσω το λόγο....???
Γιατί φοβάσαι να δηλώσεις πως οταν αναφέρεσαι σε ΦΩΣ μιλάς για το φως του εωσφόρου????...
Αφου είναι προφανές οτι ξεχειλίζεις απο κακία!!!


Ω Μητέρα! Ο αέρας είν'εκείνο το ανάλαφρο πράγμα..
που γυρίζει μέσα στο κεφάλι σου και γίνεται πιο καθαρό όταν γελάς!

Edited by - reptilesalonica on 17/02/2004 03:21:27Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MagicalDog
Μέλος 1ης Βαθμίδας

France
75 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2004, 03:24:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MagicalDog
kalhmera k apo emena
sygnwmh ma mhpws ksefygate entelws ap to 8ema me twn kabga sas?
leo egw twra sorry gia thn diakoph

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2004, 03:27:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ
και μεσα απο το σκοταδι....
φως εν σκοτει!:

copy-paste

quote:
Να κάνω επιτέλους σεξ?...αν θέλεις, σε προσκαλώ να έρθεις σε λίγες
μέρες που
επιστρέφει η κοπελα μου και οτι κάνουμε ο,τι κάνουμε, να σου τα δωσω να
τα
καταπιείς...μην ανησυχείς, είναι ανοιχτόμυαλη, θα το δεχτεί...;)


Να περιμενουμε να ερθει λοιπον...!αν ετσι θα ησυχασουμε απο τις βλακειες σου...

ΤΙ;;;;..Ειμαι αισχρη...με τους αισχρους;

ΝΑΙ ΕΙΜΑΙ!..ιδιως οταν Ο ΜΟΝΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ....


...the soul of the rose...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2004, 03:27:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica
Δεν εχεις αδικο φίλε μου...εδω η "Διαβόλισσα" δεν απαντάει στα μηνύματα των μελών αναφορικά με το θέμα που ΕΚΕΙΝΗ άνοιξε και ΣΥΝΤΟΝΙΖΕΙ... (τρομάρα της!)


Ω Μητέρα! Ο αέρας είν'εκείνο το ανάλαφρο πράγμα..
που γυρίζει μέσα στο κεφάλι σου και γίνεται πιο καθαρό όταν γελάς!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2004, 03:28:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΑΤΜΟΥΛΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΠΩΣ ΜΕ ΞΥΠΝΑΣ....

Zantok, λυπάμαι που θα σε απογοητεύσω…

Τον ΒEOR η όπως λένε, τον έχεις ακουστά σίγουρα, μιας και πέρασες από Ανωτάτη καλογερική.... Κοιτά να δεις…που τις αρχές του, τις είχα εκ φύσεως… και όχι εκ μαθημάτων…

Μετά.... τα βρήκα και στον Πλάτωνα…

Λοιπόν, το θέμα είναι ο διάβολος, ας τον ζεματίσουμε ακόμα λίγο….μπας και σταματησει!!

Το να αγαπάς, το να είσαι συμπονετικός, το να έχεις βαθιά κατανόηση….ανήκει στο ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ…
Αυτό ενδιαφέρει ένα ΕΡΕΥΝΗΤΗ ΤΗΣ ΑΛΗΘΕΙΑΣ!!!….όχι τον ΑΝΑΖΗΤΗΤΗ… που είναι παρόρμηση για σιγουριά…Οι αναζητητές ίσως να βρουν ότι ψάχνουν, μα δεν θα πει πως ότι βρίσκουν…. είναι και ΑΛΗΘΙΝΟ...
H ΘΡΗΣΚΕΙΑ δεν είναι ζήτημα δόγματος, το ένα από το άλλο, Χριστιανισμού η Βουδισμού,...και οποιου ΙΣΜΟΥ, δεν είναι η οργανωμένη πίστη με όλη της την τραγικοσυναισθηματικοτητα…που σκοτώνει την αγάπη και την φιλία…

ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΙΣΘΗΜΑ ΤΗΣ ΙΕΡΟΤΗΤΑΣ, ΤΗΣ ΣΥΜΠΟΝΙΑΣ, ΤΗΣ ΑΓΑΠΗΣ….

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2004, 03:32:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica
Σε προσωπικό mail μπορώ να σου τα λέω γιατί σε τόσα μηνύματα με πολέμας και δεν απάντησα στη γλώσσα σου, οπότε έπρεπε να το κα΄νω τουλαχιστον μεσα απο το mail, αλλά εσύ που τα βγάζεις στη φόρα εσύ γελοιοποιείσαι.
Κάτι έλεγες για "Κατινά...llon" κάποτε...είσαι σίγουρη πως δεν έχεις τα πρωτεία?...
Αλλά τι ρωτάω...την ίδια τακτική εφαρμόζεις με όλους όσους έχεις μαλώσει....θέλεις να τους...ΜΕΤΡΗΣΕΙΣ να δούμε ποιος τελικά είναι ο Διάβολος της υπόθεσης?!...
Άντε μωρό μου!...Άντε...άρχισε μέτρα...5...10...15....1000 Φτού και βγαίνω!


Ω Μητέρα! Ο αέρας είν'εκείνο το ανάλαφρο πράγμα..
που γυρίζει μέσα στο κεφάλι σου και γίνεται πιο καθαρό όταν γελάς!

Edited by - reptilesalonica on 17/02/2004 03:32:45

Edited by - reptilesalonica on 17/02/2004 03:57:21Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2004, 03:32:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ
MAGIK DOG...ΒΡΗΚΕΣ ΤΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΑΙ ΜΠΗΚΕΣ;
ΧΜ..ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ ΕΣΩ, ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ....

ΕΙΣΑΙ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ ΔΙΑΒΟΛΟΥ....ΕΔΩ ΠΑΨΑΜΕ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΛΟΙ...!

ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΚΤΟΣ ΘΕΜΑΤΟΣ....ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ!
...ΣΑΝ Η "ΣΥΓΓΡΑΦΕΑΣ" ΤΟΥ ΤΟΠΙΚ....ΜΙΛΩ..ΟΧΙ ΣΑΝ ΘΥΜΑ ΤΗΣ ΠΟΝΗΡΙΑΣ ΤΟΥ )

ΓΡΗΓΟΡΗ ΑΡΧΙΖΕΙΣ ΝΑ Μ'ΕΚΝΕΥΡΙΖΕΙΣ...ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΝΑ ΠΑΨΕΙΣ,ΟΣΟ ΔΕ ΣΤΑΜΑΤΑΣ ΑΛΛΑ ΤΟΣΑ ΘΑ ΣΟΥ ΛΕΩ...ΣΟΥ ΤΟ ΥΠΣΧΕΘΗΚΑ ΞΕΧΑΣΕΣ ΠΑΛΙ;
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΙΝΙΑ...ΕΙΜΑΙ ΓΥΝΑΙΚΑ..ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΟΛΕΣ ...ΓΝΩΡΙΖΩ ΠΩΣ ΝΑ ΜΙΛΩ ΚΑΙ "ΚΑΤΙΝΙΚΙΝ",ΕΣΥ ΠΑΛΙ ΠΩΣ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΕΙΣ ΤΟΣΟ ΚΑΛΑ;
ΟΣΟ ΛΕΕΙ ΕΚΕΙΝΗ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΗΣ ΕΤΣΙ ΑΛΛΟ ΤΟΣΟ ΤΟΝ ΛΕΩ ΚΙ ΕΓΩ/ΤΟ ΕΙΧΑΜΕ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙ ΟΙ ΔΥΟ ΜΑΣ/ΞΕΡΕΙΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΙ ΕΙΠΩΘΗΚΕ "ΓΕΝΙΚΑ"/ΤΩΡΑ ΓΙΑΤΙ ΛΕΣ ΠΑΛΙ ΨΕΜΜΑΤΑ;ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΕΙΣ...ΜΑ ΜΕ ΟΣΟΥΣ ΕΙΠΑΝ ΑΥΤΑ ΣΤΗΝ ΚΟΠΕΛΑ....ΝΑ ΣΑΝ ΕΣΕΝΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ..ΜΟΛΙΣ ΠΡΟΕΚΥΨΕ ΝΑ ΣΥΝΕΝΟΗΘΟΥΜΕ ΕΣΩ ΜΕΤΑΞΥΜΑΣ...ΑΛΛΑ ΤΙ ΛΕΩ...ΔΙΑΒΟΛΕ!


ΠΛΑΤΩΝΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ! ΟΠΩΣ ΒΛΕΠΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ Η ΜΟΝΗ ΠΟΥ ΦΩΝΑΖΩ...ΣΕ ΤΟΥΤΗ ΤΗ ΒΑΒΕΛ...


...the soul of the rose...

Edited by - ΑΤΜΑ on 17/02/2004 03:41:50Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MagicalDog
Μέλος 1ης Βαθμίδας

France
75 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2004, 03:36:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MagicalDog
eipa loipon k egw na mhn eimai pleon 8eaths mono
alla etsi opos pah mallwn 8eaths k mono 8a paramhnw

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2004, 03:48:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ
ελα μην μου παραπονιεσαι...magical dog!
...βρεθηκες με την πρωτη πτηση στο πιο καυτο τοπικ!....
θα δεις...εχει πολυ γελιο....
-αυτο που διωχνει τον διαολο....και εγκαθιδρυει....την Eιρηνη...-

(:την αγια ισως;...χμ Ζαντοκ ...εχω την εντυπωση οτι μαζι θ'αποσυμβολισουμε ολο το εορτολογιο....:)

ΒΡΕ ΛΕΣ ΤΟ "ΦΙΔΙ" ΝΑ ΗΤΑΝ Η ΑΦΟΡΜΗ ΤΗΣ ΑΠΟΛΥΤΗΣ ΜΟΥ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗΣ...

ΠΑΩ ΓΙΑ ΣΕΞ

ΕΣΥ ΠΑΛΙ...ΨΕΥΤΗ....ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΕΠΙΣΤΡΨΕΙ....ΧΜ..ΚΑΠΟΥ ΤΟ ΕΧΩ ΞΑΝΑΔΙΑΒΑΣΕΙ ΑΥΤΟ!...ΠΕΡΥΣΙ ΗΤΑΝ ΝΟΜΙΖΩ....;)


...the soul of the rose...

Edited by - ΑΤΜΑ on 17/02/2004 03:50:45Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 10 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy