ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΓΝΩΣΗ =-.
 To Μέγα Απόρρητο
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 7
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Galaxy
Μέλος 1ης Βαθμίδας

France
141 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/12/2004, 03:22:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Galaxy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας,
αγαπητέ Jupiter….τι ευχάριστη έκπληξη….
Ναι…..δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τόσα μίση και κακίες,
δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τόση επιθετικότητα και ειρωνεία.

Ποιος ο λόγος???

Αγαπητέ Gothic, η αντίδραση σου παραπάνω δείχνει αδυναμία χαρακτήρα, κάτι που δεν
ταιριάζει καθόλου μα καθόλου στο πορτρέτο ενός ΑΛΗΘΙΝΟΥ Τέκτονα και εσωτεριστη.


Ευχαριστώ.

Galaxy


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Gothic
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
747 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/12/2004, 10:40:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Gothic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ουδείς τέλειος....

Πάντως εγώ περιμένω τη δήλωση αυτού που του ζητήσατε να φτιάξει τόπικ διότι δεν θέλατε οι ίδιοι να ..."πέσετε χαμηλά", κατά τη γνώμη σας και μόνον.
Έχει χρόνο μέχρι το βράδυ να το κάνει.
Αλλιώς είπαμε θα το κάνω εγώ.

Λέτε τουλάχιστον μυστικισταράδες μου και ροδόσταυροι της λαικής να κατορθώσετε να κάνετε τώρα 33 σελίδες;

quote:
Αγαπητέ Gothic, η αντίδραση σου παραπάνω δείχνει αδυναμία χαρακτήρα, κάτι που δεν
ταιριάζει καθόλου μα καθόλου στο πορτρέτο ενός ΑΛΗΘΙΝΟΥ Τέκτονα και εσωτεριστη.

Τώρα μούκανες τη μούρη κρέας
Έχω γνωρίσει σαν κι εσάς......

Αλλά ας κρατήσω επίπεδο .
Ως εδώ για την ώρα.


be continued................


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Spiral
Πλήρες Μέλος


826 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/12/2004, 12:28:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Spiral  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ωχ, τελεσίγραφα βλέπω εδώ πέρα, δηλαδή φίλτατε Gothic πρέπει να είμαι συνέχεια στο τόπικ και να προλαβαίνω τις εξελίξεις;

Δεν καταλαβαίνω τι θέλεις να πεις, τι δήλωση να κάνω; Δηλώνω λοιπόν το αυτονόητο, ότι άνοιξα το τόπικ! Για να βρεθούν εδώ όσοι θα ήθελαν να ανταλλάξουμε απόψεις για τον πολύπαθο εσωτερισμό.

Βέβαια, όπως συμβαίνει και στα καλύτερα τόπικ, άρχισαν οι διαφωνίες για το ποιος δρόμος είναι ο ορθότερος. Προσωπικά δεν έχω δηλώσει εσωτεριστής, πάντως από τα λίγα που γνωρίζω δεν θα έμπαινα στο παιχνίδι των συγκρίσεων. Διαθέτοντας λοιπόν την πολυτέλεια να μην είμαι ούτε αληθινός τέκτονας ούτε αληθινός εσωτεριστής (κατά τα γραφόμενα του άλλου φιλτάτου), μπορώ ανεπηρέαστα να πω ότι όλοι οι δρόμοι οδηγούν στη Ρώμη. Από εκεί και πέρα οι αντιπαραθέσεις είναι τελείως εξωτερική εκδήλωση.

Άκου εκεί, ροδόσταυροι της λαϊκής! Ευτυχώς που εγώ έχω προτιμήσει κάτι μπουτίκ…

Αααχ, την πρόλαβα την προθεσμία.

quote:

τι θες να πεις οτι ειμαστε πιθικοι?


Μάλλον μαϊμούδες!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DIM
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Switzerland
133 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/12/2004, 13:46:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους DIM  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος DIM  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τεκτοναρά μου εσυ….
Φιλαρακι Γοτθικ…..καλά, τωρα μας κουφανες…..
Αυτός ο δικτης νοημοσυνης σου μοραδελφε μου……..
Αυτό σου το να αντιλαμβανεσαι διαφορες καταστασεις…..
Ε λοιπον, αν εσυ εχεις 15 χρονια τεκτονισμου εγω ειμαι
ο Δαλαι Λαμα.

Τελειως αστοχα και χαζα όλα οσα εγραψες παραπανω, εκθετουν και
εσενα και αυτον που στα σφυριξε.
Πρωτα απολα το τοπικ Ροδοσταυροι με τις 32 σελιδες του ειχε γινει βαρυ.
Δευτερον μας προτειναν να ανοιξουμε Ροδοσταυροι 2 πραγμα το οποιο δεν
εγινε λογο ελλειψης χρονου.
Τριτον, εχουμε μια αλληλογραφια αραια και που με τους υπολοιπους και αποφασισαμε
να ανοιξει το τοπικ η Σπιρα που είναι το περιεργο.
Και ουτε ειχα και μεγαλη σκασιλα να γραφω σε τοπικ, αυτο μπορεις να το δεις
από την συχνοτητα των μηνυματων μου, το προ τελευταιο ηταν πριν 11 μερες.
Εσενα όμως δεν σου πεφτει λογος ετσι δεν είναι?

Και μην προσπαθεις να την κοπανισεις στην ερωτηση που σου εκανα,
για πες μας ρε παιδαρε, διαβασες καθολου Καμπαλά, την δεχεσαι η την απορριπτεις.
Αυτά, το Σαββατοκύριακο η συνέχεια


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Spiral
Πλήρες Μέλος


826 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/12/2004, 15:33:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Spiral  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λοιπόν, κατ’ αρχήν σας ευχαριστώ για τις διαφωνίες γιατί δημιουργείται κίνηση στο τόπικ.

Στη συνέχεια, έχω να παρατηρήσω τα εξής:

Δεν χρειάζεται να εξηγήσω τα προφανή και τα μη μεγάλα απόρρητα. Πάντως, εκείνο που θέλω είναι να συζητήσουμε για θέματα που μας ενδιαφέρουν και ενδεχομένως να ενδιαφέρουν και άλλους που μας διαβάζουν. Το να σπαταλάμε ενέργεια για πείσματα είναι άσκοπο.

Θα παρακαλούσα τα φιλαράκια που εκφράζουν τη μια άποψη να περιορίσουν την κριτική τους διάθεση και την επιθετικότητα, ιδίως μάλιστα να μην παραπονούνται ότι δέχονται ειρωνείες. Οι προηγούμενες σελίδες είναι αψευδείς μάρτυρες για το ποιος γίνεται εριστικός… και μετά βγαίνει και παραπονούμενος!

Δεν είναι δυνατόν να φτάνουμε σε δογματισμούς του τύπου ότι όποιος δεν δέχεται τη μετενσάρκωση ή όποιος δεν ασπάζεται την Καμπαλά ή όποιος δεν κλίνει το γόνυ στην απόλυτη σοφία μερικών εδώ μέσα, είναι άσχετος. Με γεια του και με χαρά του ο καθένας να πιστεύει αυτό που τον εκφράζει. Δεν κάνουμε διαγωνισμό ή επίδειξη γνώσεων, ούτε θα αποφανθούμε εμείς για το ποιος δρόμος είναι ο πιο ενδεδειγμένος.

Με την ευκαιρία, θα ξαναγράψω κάτι που ήδη έχω αναφέρει αλλού: Θεωρώ ότι ο Τεκτονισμός είναι το σημαντικότερο εσωτεριστικό ρεύμα και παρακαλώ να λείπουν τα σχόλια για όσους τον αποδέχονται.

Οφείλω επίσης να γράψω και το αυτονόητο, ότι με τις φίλες και φίλους που μου έκαναν την τιμή και τη χαρά να συμμετάσχουν στο τόπικ, έχουμε συναντηθεί και σε άλλα τόπικ πάντα με σεβασμό ο ένας για τη γνώμη του άλλου και πάντα με σχέσεις αμοιβαίας εκτίμησης.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Gothic
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
747 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2004, 01:00:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Gothic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Spiral,το ήθος σου και το επίπεδό σου είναι γνωστά σ' εμένα τουλάχιστον και ομολογώ ότι με τιμά που σε γνωρίζω

Ευχαριστώ για την υπέροχη τοποθέτησή σου και συμφωνώ απολύτως να επανέλθουμε στην τάξη

Εξάλλου κάποια παρατράγουδα σπάνε τη μονοτονία και βγάζουνε και λίγο γέλιο.
Νομίζω έχεις καταλάβει ότι δεν δίνω ποτέ συνέχεια.
Αυτό από σεβασμό προς το σάιτ και για κάποια μέλη που γνώρισα εδώ.

Μπορούμε να ασχοληθούμε με το θέμα μας τώρα,εγώ ό,τι είχα να πω το είπα


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Galaxy
Μέλος 1ης Βαθμίδας

France
141 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2004, 03:33:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Galaxy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας,
είναι πράγματι λυπηρό να βλέπεις τον Spiral να επαναλαμβάνει ξανά και ξανά
τα λάθη του παρελθόντος….είναι λυπηρό να τον βλέπεις να σέρνετε τόσο χαμηλά.

Ο χρόνος δεν σε δίδαξε……

Που είναι η διακριτικότητα σου Spiral?

Συνειδητοποιείς το τι κάνης, έχεις επίγνωση των πράξεων σου?

Πως θα αντιδρούσες αν λέγαμε τις σκέψεις σου για το Esoterica
και τα μέλη του, αν μεταφέραμε δηλαδή αυτά που μας είχες πει.

Δεν θα ήταν ντροπή και αίσχος?

Και πάψε να θυμώνεις με τον Jupiter?
Πάντα εκνευριζόσουν με τον Jupiter γιατί άραγε???
Κάθε φορά που σου πετάει κάτι κατάμουτρα τρελαίνεσαι, ψυχραιμία,
με τον τρόπο που αντέδρασες έδειξες ότι βρήκε εκατό τις εκατό τον στόχο.

quote:
ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΗΤΑΝ ΣΤΗΜΕΝΟ………..

Αγαπητέ Jupiter, γράφεις λίγα καταλαβαίνεις πολλά.
Πρέπει να παραδεχθείς ότι είσαι ο μόνος που τον κάνεις και αφρίζει,
να κτυπιέται και να αποχωρεί από τα τοπικ.


Ο φίλος μας λέει ότι δεν δήλωσε ποτέ Τέκτονας και εσωτεριστής, μα και να το δήλωνε ποιος
θα σε πίστευε…….
Τον εσωτεριστη τον αναγνωρίζουμε από τους τρόπους και τις πράξεις του,
και όχι από τα κουτσομπολιά που ασκεί πίσω από τις πλάτες των φίλων του.

Τελειώνοντας θα σας παρακαλέσω DIM – Jupiter να μην δώσετε συνέχεια
σε αυτήν την διαμάχη.

Ευχαριστώ.

Galaxy
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Gothic
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
747 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2004, 05:16:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Gothic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι έγινε ώρα;
Αρχίσαμε τις απειλές;


Φίλε Galaxy πληροφοριακά σου λέω ότι δεν με ενδιαφέρι εμένα προσωπικά η άποψη του Spiral για το εσωτέρικα,που ίσως να την ξέρω και ήδη.Γι αυτό μην τον απειλείς
Ο καθένας μας έχει την άποψή του εξ άλλου.
Του μιλάς όμως σαν να είναι ένα υποχείριό σου που ελέγχετε δια της βίας.
Το πόσο γίνατε ξεφτίλα δεν είναι ανάγκη να σας το πω.
Εντάξει...πονάει το ξεμπρόστιασμα το ξέρω αλλά δείξτε λίγο αξιοπρέπεια και γεναιότητα
Άντρες είστε.
Υποθέτω...
]

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2004, 17:37:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα ήθελα να συμφωνήσω απόλυτα με το post του Spiral.
Ο καθένας έχει δικαίωμα να επιλέγει το δρόμο του, τη σχολή του, τις ιδέες που τον εκφράζουν.
Απλά το μόνο που χρειάζεται είναι να ακούει και τους άλλους.

Από την άλλη θα ήθελα να δηλώσω πως προσωπικά έχω κατά καιρούς δηλώσει τις διαφωνίες μου για πολλά τεκταινόμενα του esoterica.gr και ακόμα έχω διαφωνήσει και με μέλη του αρκετά έντονα, τόσο μέσα στο Forum όσο και έξω από αυτό.

Αν αδιαφορούσα για το χώρο δεν νομίζω να έμπαινα στη διαδικασία κρίσεων και αντιπαραθέσεων, απλά θα πάτα εκείνο το κόκκινο κουμπάκι επάνω δεξιά και θα τελείωνε εκεί η σχέση μου με το site.

Έτσι λοιπόν πιστεύω πως η όποια αντίδραση εκδηλώνεται και μάλιστα από άτομα που έχουν τη δράση που έχει ο Spiral, έχει να κάνει με το ότι εκθέτουν την αγωνία τους για ένα esoterica.gr καλύτερο.

Απ’ όσο έχω «συζητήσει» μαζί του μέσα σε αυτό το χώρο, μπορώ να πω πως βλέπω έναν άνθρωπο που αναζητά, που προσπαθεί να κρατάει ήπιους τόνους, που προσφέρει όσα μπορεί, όχι στους «φίλους» μα στους ανώνυμους αναγνώστες των θεμάτων.

Ε ας του επιτρέψουμε σαν νοήμων όν να έχει και κρίση και να μπορεί να την εκφράζει.

Σας εύχομαι από καρδιάς υγεία, ευτυχία και αγάπη για το Νέο Έτος, μπορεί για όλους εμάς να γίνει παράδειγμα η ζωή και το έργο του Ιησού, του απλού αυτού Τέκτονα (Ξυλουργού) που μας άφησε κληρονομιά το μεγαλύτερο μυστικό, την Αγάπη.



Η Ακακία μοι είναι γνωστή

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Spiral
Πλήρες Μέλος


826 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2004, 19:03:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Spiral  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Κι εγώ θα ήθελα να συμφωνήσω μαζί μου.

Τα σχόλιά μου για το Εσοτέρικα έχουν γραφεί και στο ίδιο το Εσοτέρικα. Aφού βρίσκομαι ακόμα εδώ, αυτό κάτι σημαίνει... Galaxy, τα λόγια σου μιλούν για σένα. Τουλάχιστον μη χρησιμοποιείς λέξεις που δεν γνωρίζεις την έννοιά τους, μεταξύ των οποίων και η λέξη "φιλία".

Συνυπογράφω τις πολύ όμορφες ευχές του φίλου Ramoglou και ευχαριστώ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2004, 20:39:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το σκοτάδι ακόμα γίνεται ολοένα και πιο πυκνό...

Ο ήλιος μοιάζει να πλησιάζει το θάνατο, όμως το πλήρες (;) σκοτάδι θα κρατήσει τελικά τρεις μέρες και ευθύς αμέσως το φως θα "αναγεννηθεί".

Πολλές ευχές σε όλους!

.
.

3A

Virtus Junxit Mors Non Separabit (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
DIM
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Switzerland
133 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/12/2004, 15:19:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους DIM  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος DIM  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Σπιραλ, αν δεν εισαι ΑΝΑΝΔΡΟΣ εξηγησου στα ισια και σταρατα,
πες μας γιατι τα εκανες όλα αυτά.


DIM
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Spiral
Πλήρες Μέλος


826 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/12/2004, 00:09:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Spiral  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Gothic
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
747 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/12/2004, 06:04:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Gothic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Σπιραλ, αν δεν εισαι ΑΝΑΝΔΡΟΣ εξηγησου στα ισια και σταρατα,
πες μας γιατι τα εκανες όλα αυτά.


Ενώ το δικό σου αντριλίκι ε;
Έχει βρομίσει βαρβατίλα όλο το κομπιούτερ μου.

Ο ένας σας προσπαθεί να προσβάλει τον Spiral στο φόρουμ και ο άλλος τον απειλεί υπογείως ότι θα του δημοσιεύσει "αποκαλυπτικά ε-μέιλς",επειδή ο άνθρωπος δεν μας "πέταξε έξω" (πώς είναι δυνατόν να γίνει αυτό ),όταν τολμήσαμε να μπούμε στο τόπικ που τον διατάξατε να κάνει,μόνο και μόνο ΤΟ ΞΑΝΑΛΕΩ ΔΕΝ ΘΕΛΑΤΕ ΕΣΕΙΣ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΑΣ ΠΕΣΕΙ ΜΥΤΗ.
Θέλατε να σκάσεται ως GUEST STARS,αρχιαβατάρηδες και να πουλάτε γνώση.

Αλλά επειδή έτυχε να μην συμφωνήσουμε μαζί σας,νομίζετε ότι στήσαμε παιγνίδι εναντίον σας.
(Άλλη όρεξη δεν είχαμε βλέπεις).
Στείλατε μαλιστα και τελεσίγραφο στον Spiral:"Μάζεψε τον Gothic και τον Ramoglou",λες και μπορούσε να το κάνει.(Ή μήπως ούτε αυτό το κάνατε;)
ΚΟΥΚΛΟΙ ΜΟΥ (για να μην σας αποκαλέσω αλλιώς)
ΑΝΤΡΟΥΚΛΕΣ ΜΟΥ
ΒΑΡΒΑΤΑ ΜΟΥ ΑΡΣΕΝΙΚΑ
Που μας δόσατε όλων μας εδώ, μαθήματα ανδρισμού και ψυχικής καλλιέργειας .
ΕΓΩ ΕΧΩ ΤΟΝ ΑΜΑΖΕΥΤΟ! ! !
Είμαι αρκετά ευεγής διότι σέβομαι το σάιτ και υποσχέθηκα στο εαυτό μου ότι θα παραμείνω έτσι.
Αλλά μέχρι ορισμένου σημείου.
Αφήστε ήσυχο τον Spiral διότι δεν σκάρωσε τίποτε.
Τυχαία βρεθήκαμε εδώ (και λέμε να μείνουμε είναι ωραία ),αλλά σας χαλάσαμε το Show.

Ακου και Ροδόσταυροι,που η μόνη περίπτωση να είστε Ροδόσταυροι είναι να έδεινε ο Germanos καμμία μήυση δώρο με καινούργια σύνδεση.

(μήπως θέλετε να με δοκιμάσετε τι γνώσεις έχω και περί Ροδοσταύρων; Θα εκπλαγείτε κουτσουνάκια μου )

Τώρα για τους πόνους σας προτείνω αλειφούλα διότι βλέπω ότι επιμένουν


Spiral ! ! ! Μάζεψέ μας επιτέλους ! ! !
ΠΏς τολμάμε και μιλάμε έτσι στούς αφέντες σου ! ! !

NOYMERA ! ! !

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/12/2004, 12:30:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εδώ δε με μάζεψαν άλλοι που στην τελική μπορούσαν και να με "μαζέψουν" πολύ εύκολα και να με εκπαραθυρώσουν απο το site θα με μαζέψει ο Spiral

Δε με κάλεσε κανένας στο Topic, απλά είδα φως και μπήκα, και επειδή τελικά μ αρέσει θα μείνω.

Άντε να δούμε μέχρι που θα φτάσει ο ΑΝΔΡΙΣΜΟΣ σας και οι απειλές σας πίσω απο πλάτες.

Κατίνες έχουν υπάρξει πολλές μέσα στο Forum δε θα πειράξει κανέναν να δούμε και άλλες.


Η Ακακία μοι είναι γνωστή

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
CYBERMASTER
Πλήρες Μέλος

Greece
1404 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/12/2004, 16:12:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CYBERMASTER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εδώ δε με μάζεψαν άλλοι που στην τελική μπορούσαν και να με "μαζέψουν" πολύ εύκολα και να με εκπαραθυρώσουν απο το site θα με μαζέψει ο Spiral

Δε με κάλεσε κανένας στο Topic, απλά είδα φως και μπήκα, και επειδή τελικά μ αρέσει θα μείνω.

Άντε να δούμε μέχρι που θα φτάσει ο ΑΝΔΡΙΣΜΟΣ σας και οι απειλές σας πίσω απο πλάτες.

Κατίνες έχουν υπάρξει πολλές μέσα στο Forum δε θα πειράξει κανέναν να δούμε και άλλες.



ΒΡΕ ΤΟΝ ΚΥΡ-ΡΑΜΟΓΛΟΥ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΜΑ ΣΕ ΚΛΩΝΟΠΟΙΗΣΟΥΝ ΕΣΕΝΑ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΜΕ ΑΜΕΣΩΣ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ...
ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΣΤΑΣΟΥ ΛΙΓΟ ΒΡΕ ΓΕΡΟΛΥΚΕ.....
ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΜΑΣ ΔΕΙΞΕΙΣ ΠΟΣΟ ΑΝΔΡΑΣ ΠΟΛΛΑ ΒΑΡΗΣ ΕΙΣΑΙ????
ΚΑΙ ΠΟΥ'ΣΑΙ???ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΝΑ ΕΠΙΠΕΔΟ ΕΤΣΙ????

ΤΩΡΑ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ ΤΟΠΙΚ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΑΡΑΘΕΣΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ (ΑΝ ΜΟΥ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ Ο ΚΥΡ ΡΑΜΟΓΛΟΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΤΟΝ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΚΑΚΟ ΛΥΚΟ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ.....)
ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΑΝ ΠΑΡΟΥΜΕ ΤΙΣ ΜΕΤΡΗΤΟΙΣ ΤΟΝ ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΣΜΟ ΤΟΤΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΣΤΙΑΣΟΥΜΕ ΣΤΟ ΕΞΗΣ...

"Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΛΑΣΤΗΚΕ ΚΑΤ'ΕΙΚΟΝΑ ΚΑΙ ΟΜΟΙΩΣΙΝ ΤΟΥ ΘΕΟΥ" ΕΔΩ ΠΕΡΑ ΚΡΥΒΟΝΤΑΙ ΠΟΛΛΑ....
ΕΙΜΑΣΤΕ ΛΟΙΠΟΝ ΦΤΙΑΓΜΕΝΟΙ ΟΠΩΣ Ο ΘΕΟΣ ΑΝ ΑΠΟΚΡΥΠΤΟΓΡΑΦΙΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΡΑΣΗ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΤΙ ΕΝΝΟΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΒΟΥΛΗΣΗ ΚΑΙ ΚΑΤ'ΕΠΕΚΤΑΣΗ ΤΗΝ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΣΚΕΨΗΣ....
ΣΤΗΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ Ο ΤΕΟ (ΓΝΩΣΤΟΣ ΚΑΙ ΩΣ ΘΕΟΣ/ΘΕΟΥΛΗΣ/ΤΡΙΑΔΙΚΟ ΠΝΕΥΜΑ ΚΤΛ ΚΤΛ ΚΤΛ) ΜΑΣ ΕΔΩΣΕ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΕΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΦΤΑΣΟΥΜΕ ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΤΑ ΚΑΠΟΙΑ ΕΝΝΟΙΑ ΘΕΟΙ...
ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΦΤΑΣΟΥΜΕ ΑΥΤΟ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΣΥΝΔΙΑΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΣΚΕΨΗ ΜΕ ΜΕΡΙΚΑ ΑΚΟΜΑ ΣΥΣΤΑΚΤΙΚΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΕΝ ΜΕΡΕΙ Ο ΣΠΙΡΑΛ ΚΑΙ ΝΑ ΦΤΑΣΟΥΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ...
ΒΕΒΑΙΑ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΥΚΟΛΑ ΝΑ ΠΕΙ ΕΓΩ ΔΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΤΟΝ ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΣΜΟ ΟΠΟΤΕ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΜΠΑΡΟΥΦΕΣ ΚΑΙ ΔΝ ΙΣΧΥΟΥΝ ΟΜΩΣ ΠΡΕΠΕΙ Ο ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ ΝΑ ΠΑΡΑΔΕΧΤΕΙ ΟΤΙ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΑΙ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΣΜΟ ΜΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΛΛΑΓΕΣ ΣΕ ΜΕΡΙΚΕΣ ΛΕΞΟΥΛΕΣ ΕΧΟΥΝ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΣΗΜΑΣΙΑ ΚΑΙ ΝΟΗΜΑ!!!!


ΥΓ: ΓΕΡΟΛΥΚΕ ΡΑΜΟΓΛΟΥ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΙΠΕΣ ΟΤΙ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΕΔΩ ΘΑ ΣΟΥ ΠΡΟΤΥΝΑ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙΣ ΤΑ ΜΠΙΝΕΛΙΚΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΣΤΟ ΠΝΕΥΜΑ ΤΗΣ ΣΥΖΗΤΗΣΗΣ....
ΑΝ ΚΑΙ ΔΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΠΟΤΕ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΔΑΝΕΙΖΟΜΑΙ ΜΕΡΙΚΑ ΛΟΓΙΑ ΣΟΥ "ΕΛΠΙΖΩ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΣΥΝΑΝΤΗΘΟΥΜΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΗ Η ΣΥΖΗΤΗΣΗ..." ΑΝ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΔΝ ΤΟ ΕΝΟΟΥΣΕΣ ΚΑΙΡΟΣ ΝΑ ΜΕ ΔΙΑΨΕΥΣΕΙΣ.....

------------------------

ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗΝ ΘΕΩΡΕΙ ΨΕΜΜΑ!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/12/2004, 17:37:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΒΡΕ ΤΟΝ ΚΥΡ-ΡΑΜΟΓΛΟΥ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΜΑ ΣΕ ΚΛΩΝΟΠΟΙΗΣΟΥΝ ΕΣΕΝΑ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΜΕ ΑΜΕΣΩΣ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ...
ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΣΤΑΣΟΥ ΛΙΓΟ ΒΡΕ ΓΕΡΟΛΥΚΕ.....
ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΜΑΣ ΔΕΙΞΕΙΣ ΠΟΣΟ ΑΝΔΡΑΣ ΠΟΛΛΑ ΒΑΡΗΣ ΕΙΣΑΙ????
ΚΑΙ ΠΟΥ'ΣΑΙ???ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΝΑ ΕΠΙΠΕΔΟ ΕΤΣΙ????

CYBERMASTER

Αν και δεν έχεις ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ γιατι λέω όσα λέω πετάγεσαι ξαφνικά να πεις τα όσα θέλεις εδώ και καιρό να πεις.
ΔΕΚΤΟΝ διότι δεν έχω μεγάλες απαιτήσεις από εσένα.

Από εκεί και πέρα, μιας και το θέμα μας είναι το μέγα απόρρητο θα ήθελα να μου πεις τη γνώμη σου για τον Αλφόνς Λουί Κονστάντ.
Πού ανήκε, τι πραγματεύεται, ποια ήταν η γενικότερη στάση του απέναντι στους Ισουίτες και γιατί άλλαξε το όνομα του σε Ελιφάς Λεβί Ζαχέντ.

Ακόμα θα ήθελα να μου πεις τις σκέψεις σου για τη «Διπλή Αλυσίδα» έτσι ώστε να βάλουμε τα θεμέλια που θέλεις για «δημιουργική» κουβέντα μεταξύ μας.

Βέβαια μπορείς να επεκταθείς και να μας μιλήσεις και για την «Βίβλο της Ελευθερίας» αν θέλεις.

Και βέβαια συνδυαστικά να μας παραθέσεις τη γνώμη σου για τη «Βασιλική Τέχνη» ή «Την Τέχνη της Υποταγής των Δυνάμεων».

Ελπίζω πως όλα αυτά τα κατανοείς και τα ξέρεις, και δε μπήκες να γράψεις το λίβελο σου μόνο και μόνο γιατί σε κράξανε αλλού και θυμήθηκες πως έχουμε «ανοιχτούς» λογαριασμούς, από τότε που άνοιξες ολόκληρο θέμα για να με ανακρίνεις.

Για πάμε λοιπόν …….



Η Ακακία μοι είναι γνωστή

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/12/2004, 18:07:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και κάτι ακόμα για να μη το ξεχάσω.

Επειδή εδώ δεν είναι ούτε το σχολείο σου ούτε το σπίτι σου μικρέ μου CYBERMASTER πρόσεχε πως μιλάς γιατί αν σου απαντήσω στο ίδιο ύφος θα αρχίσεις να τσιρίζεις σαν παρατημένη υστερική γκόμενα.

Σεμνά λοιπόν και με κείμενα που θα έχουν αν μη τι άλλο συντακτικό και Ελληνική γλώσσα.



Η Ακακία μοι είναι γνωστή

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Spiral
Πλήρες Μέλος


826 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/12/2004, 19:08:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Spiral  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Cybermaster, γράφεις

quote:

ΣΤΗΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ Ο ΤΕΟ (ΓΝΩΣΤΟΣ ΚΑΙ ΩΣ ΘΕΟΣ/ΘΕΟΥΛΗΣ/ΤΡΙΑΔΙΚΟ ΠΝΕΥΜΑ ΚΤΛ ΚΤΛ ΚΤΛ) ΜΑΣ ΕΔΩΣΕ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΕΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΦΤΑΣΟΥΜΕ ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΤΑ ΚΑΠΟΙΑ ΕΝΝΟΙΑ ΘΕΟΙ...
ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΦΤΑΣΟΥΜΕ ΑΥΤΟ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΣΥΝΔΙΑΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΣΚΕΨΗ ΜΕ ΜΕΡΙΚΑ ΑΚΟΜΑ ΣΥΣΤΑΚΤΙΚΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΕΝ ΜΕΡΕΙ Ο ΣΠΙΡΑΛ ΚΑΙ ΝΑ ΦΤΑΣΟΥΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ...


Σε αυτά τα λόγια σου, που δείχνουν και κάπως αναποφάσιστα, υπάρχουν περισσότερα νοήματα από όσα νομίζεις.

Επίσης

quote:

ΒΕΒΑΙΑ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΥΚΟΛΑ ΝΑ ΠΕΙ ΕΓΩ ΔΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΤΟΝ ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΣΜΟ ΟΠΟΤΕ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΜΠΑΡΟΥΦΕΣ ΚΑΙ ΔΝ ΙΣΧΥΟΥΝ ΟΜΩΣ ΠΡΕΠΕΙ Ο ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ ΝΑ ΠΑΡΑΔΕΧΤΕΙ ΟΤΙ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΑΙ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΣΜΟ ΜΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΛΛΑΓΕΣ ΣΕ ΜΕΡΙΚΕΣ ΛΕΞΟΥΛΕΣ ΕΧΟΥΝ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΣΗΜΑΣΙΑ ΚΑΙ ΝΟΗΜΑ!!!!


Όντως. Τα πράγματα γίνονται σαφέστερα όταν σταματάμε να τους βάζουμε ετικέτες.

Ο Ελιφάς Λεβί, που ξαναήρθε στην κουβέντα μας, είναι ένα σημαντικό παράδειγμα. Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Gothic
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
747 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/12/2004, 06:27:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Gothic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΟΜΩΣ ΠΡΕΠΕΙ Ο ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ ΝΑ ΠΑΡΑΔΕΧΤΕΙ ΟΤΙ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΑΙ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΣΜΟ ΜΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΛΛΑΓΕΣ ΣΕ ΜΕΡΙΚΕΣ ΛΕΞΟΥΛΕΣ ΕΧΟΥΝ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΣΗΜΑΣΙΑ ΚΑΙ ΝΟΗΜΑ!!!!



Σαφέστατα φίλε CYBERMASTER μιάς και η αλήθεια είναι ΜΙΑ.
Όλες οι θρησκείες κατέχουν μέρος αυτής άρα λοιπόν είναι και λογικό να συγκλίνουν κάπου.
Βέβαια υπάρχει και κάτι στο χριστιανισμό που δεν θα το βρούμε σε καμμία άλλη και αυτό είναι η ΘΥΣΙΑ.
Κάτι που σαφέστατα δηλώνει τη μεγέλη αγάπη του Θεού για μένα και είναι κάτι που δεν το βρίσκεις αλλού παρά μόνον στο χρισιανισμό.
Δηλώνει επείσης (η θυσία),ότι το υπέρτατο αγαθό είναι ο αλτρουισμός και η αγάπη προς τον συνάνθρωπο,(ως εαυτόν όπως λέει),κάτι που κατ' εμέ είναι πολύ ανώτερο του εγωκεντρισμού άλλων θρησκειων.
Ακούγωντας και τα λόγια του εξόχου Διδασκάλου Λεβί τα οποία έχω παραθέσει σε άλλη σελίδα του τόπικ,ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ δεν έχω γνωρίσει κάτι καλύτερο οπότε το ακολουθώ,σεβόμενος τις άλλες θρησκείες και τα πιστεύω των άλλων.

Εξάλλου το "θρήσκευμα" είναι κάτι υποκειμενικό για μένα υπό την έννοια του "τι ταιριάζει στον καθένα καλύτερα"

Αλλά όπως ο φίλος Spiral είπε, το θέμα μας είναι ο Λεβί.

Edited by - Gothic on 22/12/2004 06:29:45Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Oannes
Πλήρες Μέλος

Greece
1162 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/12/2004, 18:39:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oannes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Βέβαια υπάρχει και κάτι στο χριστιανισμό που δεν θα το βρούμε σε καμμία άλλη και αυτό είναι η ΘΥΣΙΑ.

Aγαπητέ Gothic θα με ενδιέφερε να αναπτύξεις λίγο αυτό σου τον - επέτρεψέ μου - αφορισμό.


Ή ΘA BPOYME TO ΔPOMO Ή ΘA TON ΔHMIOYPΓHΣOYME
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/12/2004, 00:05:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ακόμα περιμένω απάντηση από τον αγαπητό μου CYBERMASTER , ελπίζω πως δεν έβαλα δύσκολα θέματα προς συζήτηση και δεν το έχει ρίξει στο διάβασμα ( αν και καλό θα του έκανε ) για να βρει απαντήσεις.

Εις αναμονήν λοιπόν !!!!!!!



Καλά Χριστούγεννα
ΧοΧοΧο !

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Spiral
Πλήρες Μέλος


826 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/12/2004, 00:48:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Spiral  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Με συγχωρείτε, διακοπή. Δανείζομαι από την επικαιρότητα και πάω στη Γέννηση, που τη βιώνουμε κατανυκτικά κάθε χρόνο.

Οι ορθολογιστές ψάχνουν τις αποδείξεις για το ότι το αστέρι ήταν ένα φυσικό φαινόμενο. Οι αναζητητές προσπαθούν να ερμηνεύσουν τους συμβολισμούς της φάτνης, των ποιμένων, των μάγων, των δώρων. Οι Ευαγγελιστές μας τα λένε λίγο διαφορετικά ο καθένας.

Όμως το μεγάλο μήνυμα της γιορτής δεν είναι η εγκυκλοπαιδική ή ακαδημαϊκή ανάλυση, αλλά αυτό που έρχεται κατευθείαν στην καρδιά μας.

Καλήν ημέρα άρχοντες κι αν είναι ορισμός σας,
Χριστού τη θεία Γέννηση να πω στ΄ αρχοντικό σας.
Χριστός γεννάται σήμερον εν Βηθλεέμ τη πόλη,
οι ουρανοί αγάλλονται, χαίρει η φύσις όλη.
Εν τω σπηλαίω τίκτεται, εν φάτνη των αλόγων,
ο Βασιλεύς των Ουρανών και ποιητής των όλων.
Πλήθος αγγέλων ψάλλουσι το Δόξα εν Υψίστοις
και τούτο άξιον εστί, η των ποιμένων πίστις.
Εκ της Περσίας έρχονται τρεις μάγοι με τα δώρα.
Άστρο λαμπρό τους οδηγεί, χωρίς να λείψει ώρα.
Καλά Χριστούγεννα!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Oannes
Πλήρες Μέλος

Greece
1162 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/12/2004, 02:06:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oannes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εκ της Περσίας έρχονται

Kαλά το είχα καταλάβει λοιπόν ότι είσαι κρυφομιθραϊστής.

XPONIA ΠOΛΛA KAI KAΛA ΣE OΛOYΣ ANEΞAIPETΩΣ


Ή ΘA BPOYME TO ΔPOMO Ή ΘA TON ΔHMIOYPΓHΣOYME
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Gothic
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
747 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/12/2004, 11:03:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Gothic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Aγαπητέ Gothic θα με ενδιέφερε να αναπτύξεις λίγο αυτό σου τον - επέτρεψέ μου - αφορισμό.


Ή ΘA BPOYME TO ΔPOMO Ή ΘA TON ΔHMIOYPΓHΣOYME


Εννοώ ότι απόψεις περί παρθενογένεσης,θειότητας του προσώπου ,καθόδου στον Άδη κ.τ.λ.,υπήρξαν και σε άλλες θρησκείες εκτός της θυσίας.
Νομίζω είναι κατανοητό.
εκτός και εάν ξέρεις κάποια που εμένα μου διαφεύγει.
Αν και δεν θεωρώ σκόπιμο να αρχίσουμε να μιλάμε περι χριστιανισμού στο παρόν τόπικ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
DIM
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Switzerland
133 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/12/2004, 13:26:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους DIM  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος DIM  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μπηκα σημερα για να ευχηθω χρονια πολλα και τι να δω, ο Γοτθικ έδωσε
παλι ρεσιταλ με τα συνηθισμενα του βρισιδια.
Και ο λογος…….γιατί είπα τον Σπιραλ να εξηγηθει ανδρικια.

Ξεχασε ποιος εφερε την συζητηση περι ανδρισμου.

quote:
Εντάξει...πονάει το ξεμπρόστιασμα το ξέρω αλλά δείξτε λίγο αξιοπρέπεια και γεναιότητα
Άντρες είστε.
Υποθέτω...

quote:
ΑΝΤΡΟΥΚΛΕΣ ΜΟΥ
ΒΑΡΒΑΤΑ ΜΟΥ ΑΡΣΕΝΙΚΑ
Που μας δόσατε όλων μας εδώ, μαθήματα ανδρισμού και ψυχικής καλλιέργειας .
ΕΓΩ ΕΧΩ ΤΟΝ ΑΜΑΖΕΥΤΟ! ! !

Φτωχέ μου Γοτθικ πόσο αξιολύπητος είσαι, πραγματικά σε λυπάμαι.


DIM.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Jupiter
Μέλος 1ης Βαθμίδας


67 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/12/2004, 16:17:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jupiter  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
GOTHIK(A) ΜΑΡΓΑΡΙΤΑΡΙΑ (ΑΓΑΠΗΣ ΦΥΣΙΚΑ!)
----------------------------------------------------------

Λέτε τουλάχιστον μυστικισταράδες μου και ροδόσταυροι της λαικής να κατορθώσετε να κάνετε τώρα 33 σελίδες;

Τώρα μούκανες τη μούρη κρέας

Έχω γνωρίσει σαν κι εσάς......

Αλλά ας κρατήσω επίπεδο .
Ως εδώ για την ώρα.
be continued................

Το ξέρεις καλύτερα από εμένα ότι πάντα θα υπάρχει κάποιο creature που σκοπό θα έχει να κοπρίσει εις την συζήτησην.

Όχι μόνο να μας διδάξεις τι είναι εσωτερισμός δεν είσαι ικανός

Άλλοι χειρότεροι από εσένα και δεν τα κατάφεραν.

Άντε τώρα,την ουρίτσα στα σκέλια γιατι θέλουμε να μιλήσουμε και λίγο σοβαρά

Λίγο ξεμπρώστιασμα κάνει πάντα καλό

Έχει βρομίσει βαρβατίλα όλο το κομπιούτερ μου

Θέλατε να σκάσεται ως GUEST STARS,αρχιαβατάρηδες και να πουλάτε γνώση.

ΚΟΥΚΛΟΙ ΜΟΥ (για να μην σας αποκαλέσω αλλιώς)
ΑΝΤΡΟΥΚΛΕΣ ΜΟΥ
ΒΑΡΒΑΤΑ ΜΟΥ ΑΡΣΕΝΙΚΑ
ΕΓΩ ΕΧΩ ΤΟΝ ΑΜΑΖΕΥΤΟ! ! !

(μήπως θέλετε να με δοκιμάσετε τι γνώσεις έχω και περί Ροδοσταύρων; Θα εκπλαγείτε κουτσουνάκια μου

NOYMERA ! ! !

Εξάλλου κάποια παρατράγουδα σπάνε τη μονοτονία και βγάζουνε και λίγο γέλιο

Αν και δεν θεωρώ σκόπιμο να αρχίσουμε να μιλάμε περι χριστιανισμού στο παρόν τόπικ.

Ε, ΑΥΤΟ ΕΛΕΙΠΕ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/12/2004, 19:49:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Sorry που δεν ανακατεύομαι με τα προγραφόμενα αλλά περιμένω από τις 21/12/2004 και ώρα 16:12:53 τον αγαπητό μου Cybermaster για να κουβεντιάσουμε όπως δήλωσε.

Βέβαια μέχρι στιγμής δεν έχει κάνει τον κόπο να απαντήσει και να αποδείξει πως δεν ήρθε στο παρόν Topic μόνο και μόνο για να βρίσει εμένα, αλλά ήλθε για να συζητήσει και να αναπτύξει ένα σοβαρό και ερευνητικό λόγο.

Εις αναμονή λοιπόν …….



Καλά Χριστούγεννα
ΧοΧοΧο !

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
DIM
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Switzerland
133 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/12/2004, 13:59:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους DIM  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος DIM  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Το ξέρεις καλύτερα από εμένα ότι πάντα θα υπάρχει κάποιο creature που σκοπό θα έχει να κοπρίσει εις την συζήτησην.

-----------

Το ποιος κοπριζει την συζητησην φιλε Γοτθικ το εχουμε καταλαβει, μεχρι που θα κατρακυλησει περιμενουμε να δουμε.


DIM.


Edited by - DIM on 28/12/2004 14:08:47Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/12/2004, 01:00:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

(clickable)


.
.

3A

Virtus Junxit Mors Non Separabit (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 7 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.203125
Maintained by Digital Alchemy