ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΓΝΩΣΗ =-.
 To Μέγα Απόρρητο
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 7
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Gothic
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
747 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/12/2004, 10:32:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Gothic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο Spiral εξηγήθηκε ανδρίκια υπέρ του δέοντος.
Εσείς όμως συνεχίσατε να τον εκβιάζετε μέσω προσωπικών e-mails,(ή μήπως δεν έγινε έτσι;).
Μήπως δεν του είπατε ότι θα βγάλετε στη φόρα προσωπικά του e-mails;(και σιγά μην μπρείτε να αποδείξετε ότι τα έγραψε εκείνος).
Αυτό είναι το αντριλίκι σας creatures.
Και μετά τολμάτε να προσβάλλετε εμένα;
Αλλά από ότι βλέπω θέλετε και συνέχεια στο θέμα

ΠΑΜΕ ΛΟΙΠΟΝ ! ! !
ΣΤΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΣΑΣ

Σας πονάει ακόμα βλέπω...ΓΟΥΣΤΑΡΩ ! ! !

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Gothic
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
747 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/12/2004, 10:44:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Gothic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Το ποιος κοπριζει την συζητησην φιλε Γοτθικ το εχουμε καταλαβει, μεχρι που θα κατρακυλησει περιμενουμε να δουμε.


DIM.


Αυτό πιστεύω κι εγώ. Τι σύμπτωση;


quote:
Φτωχέ μου Γοτθικ πόσο αξιολύπητος είσαι, πραγματικά σε λυπάμαι.



Ευχαριστώ καλέ μου.
Ξέρεις πόσο σημασία έχει η γνώμη σου για μένα...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Spiral
Πλήρες Μέλος


826 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/12/2004, 12:43:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Spiral  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βασιλόπιτα

* 3 φλ. αλεύρι
* 2 φλ. ζάχαρη
* 1 φλ. βούτυρο
* 1 φλ. γάλα
* 4 κ.γ. baking powder
* 4 αυγά
* ξύσμα πορτοκαλιού
* αμύγδαλα (προαιρετικά)

Δουλεύουμε τη ζάχαρη με το βούτυρο για 10'. Σπάζουμε ολόκληρα τα αυγά και ρίχνουμε το ξύσμα και τα αμύγδαλα. Ανακατεύουμε το αλεύρι με το baking powder και ρίχνουμε εναλλάξ το αλεύρι και το γάλα. Πασπαλίζουμε το ταψί με σιμιγδάλι. Ψήνουμε στους 200 C και αφού φουσκώσει κατεβάζουμε στους 175 C. Ψήσιμο συνολικά ~ 1 ώρα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Jupiter
Μέλος 1ης Βαθμίδας


67 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/12/2004, 22:17:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jupiter  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ο Spiral εξηγήθηκε ανδρίκια υπέρ του δέοντος.

Με ποιόν τρόπο?
quote:
Εσείς όμως συνεχίσατε να τον εκβιάζετε μέσω προσωπικών e-mails,(ή μήπως δεν έγινε έτσι;).

SPIRAL, νομίζω ότι πρέπει να δώσεις εξηγήσεις, είναι η δεύτερη φορά που το αναφέρει αυτό ο δικηγόρος σου…
quote:
Μήπως δεν του είπατε ότι θα βγάλετε στη φόρα προσωπικά του e-mails;(και σιγά μην μπρείτε να αποδείξετε ότι τα έγραψε εκείνος).

Για αυτό ανεμίζεις τη σημαία της επανάστασης? Εκ του ασφαλούς?

Εν πάση περιπτώσει, μια αναδρομή θα μας θυμίσει τι ακριβώς είχε ειπωθεί…
Παίρνοντας φορμή από το παρακάτω post του Γκόθικ!

quote:
Επειδή εσύ και ο φίλος σου δεν θέλατε να σαςς πέσει η μύτη φτιάχνοντας ένα καινούργιο τόπικ,διότι σας έκλεισαν παλαιότερα το δικό σας,βάλατε άλλον να το κάνει όπως και το έκανε.
Μιλούμε για το παρόν τόπικ.
Το αστείο όμως είναι ότι φτιάξατε ένα τόπικ χρησιμοποιώντας κάποιον γαι να αλωνίζετεε εσείς και οι παρέα σας (Σημ.: Μέχρι 29/12/2004 τα post έχουν ως εξης: Spiral 27, Gothik 24, Galaxy 12, Dim 11) ως παντογνώστες και το χάσατε.
Μήπως θέλετε να πω και ονόματα;
Νομίζω ότι αυτός που το έκανε έχει και την αξιοπρέπεια να το πει.
Αν δεν το κάνει θα το κάνω εγώ.
Άντε τώρα,την ουρίτσα στα σκέλια γιατι θέλουμε να μιλήσουμε και λίγο σοβαρά
Λίγο ξεμπρώστιασμα κάνει πάντα καλό

Απάντησε δικαιολογημένα ο Galaxy:
quote:
Που είναι η διακριτικότητα σου Spiral?
Πως θα αντιδρούσες αν λέγαμε τις σκέψεις σου για το Esoterica
και τα μέλη του, αν μεταφέραμε δηλαδή αυτά που μας είχες πει.

quote:
Αυτό είναι το αντριλίκι σας creatures.
Και μετά τολμάτε να προσβάλλετε εμένα;
Αλλά από ότι βλέπω θέλετε και συνέχεια στο θέμα
ΠΑΜΕ ΛΟΙΠΟΝ ! ! !
ΣΤΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΣΑΣ

(6/12/04)
quote:
Σου εκφέρω την άποψή μου λοιπόν και αγνοείσαι παντελώς από αυτό το δευτερόλεπτο (και ο φίλος σου μαζί).

(14/12/04)
quote:
Νομίζω έχεις καταλάβει ότι δεν δίνω ποτέ συνέχεια.

Που και νάδινες!

quote:
Σας πονάει ακόμα βλέπω...ΓΟΥΣΤΑΡΩ ! ! !

Και δεν είσαι ο μόνος!

ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΠΡΟΣ ΤΟΝ GOTHIK,
Ποιο ή ποια σημεία ήταν εκείνα που σε ενόχλησαν από τα 12 post του Galaxy και τα 11 του Dim?
Τι ακριβώς ήταν εκείνο που σε πείραξε?
Μίλησες για «αντριλίκι», απέδειξέ το με μια ειλικρινή απάντηση…
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Spiral
Πλήρες Μέλος


826 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/12/2004, 23:48:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Spiral  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ώπα, να και το τροπάριο της Κασσιανής.

Jupiter, αν δεν καταλαβαίνεις ελληνικά, είναι αυτό ακριβώς που λέει ο δικηγόρος μου. (Δηλαδή θέλεις να πιστέψω ότι δεν το ξέρεις; Έλα τώρα!) Το θέμα είναι λοιπόν ότι ή χειροκροτούμε την αυθεντία σας ή… τιμωρούμαστε παραδειγματικά. Προσωπικά μάλιστα, έχω απειληθεί (και) στο τόπικ με τη δημοσίευση γραμμάτων μου, τα οποία θέλω να ελπίζω ότι θα είναι χειρόγραφα και σκαναρισμένα.

quote:

Απάντησε δικαιολογημένα ο Galaxy:

quote:

Που είναι η διακριτικότητα σου Spiral?
Πως θα αντιδρούσες αν λέγαμε τις σκέψεις σου για το Esoterica
και τα μέλη του, αν μεταφέραμε δηλαδή αυτά που μας είχες πει.


Αυτό είναι δικαιολογημένο, Jupiter;
Ότι βολεύει είναι δικαιολογημένο και τα άλλα αδικαιολόγητα;
Και ποια είναι η έλλειψη διακριτικότητας; Γιατί δεν δημοσιεύεις και το προηγούμενο;

quote:

είναι πράγματι λυπηρό να βλέπεις τον Spiral να επαναλαμβάνει ξανά και ξανά
τα λάθη του παρελθόντος….είναι λυπηρό να τον βλέπεις να σέρνετε τόσο χαμηλά.
Ο χρόνος δεν σε δίδαξε……


Χαίρω πολύ, παίρνουμε ένα απόσπασμα από ένα post και χρησιμοποιούμε όσο χρειάζεται για να δημιουργηθούν εντυπώσεις. Ο Spiral λοιπόν επαναλαμβάνει τα λάθη του παρελθόντος και σέρνεται τόσο χαμηλά γιατί δεν δηλώνει την υποταγή του.
Και για δες τη συνέχεια.

quote:

Αγαπητέ Jupiter, γράφεις λίγα καταλαβαίνεις πολλά.
Πρέπει να παραδεχθείς ότι είσαι ο μόνος που τον κάνεις και αφρίζει,


Δεν το σχολίασα τότε, αλλά αφού επανέρχεστε: Πού έχω εκδηλώσει θυμό; Ή μήπως αυτό είναι το ζητούμενο;

quote:

Σπιραλ, αν δεν εισαι ΑΝΑΝΔΡΟΣ εξηγησου στα ισια και σταρατα,
πες μας γιατι τα εκανες όλα αυτά.


Τα ποια;

Όμως για τους δικούς σας θυμούς βρίσκετε εύκολη πρόφαση στις λέξεις των συνομιλητών και όχι στην ουσία. Για επιστρέψτε στις προηγούμενες σελίδες του τόπικ, δείτε πώς ξεκίνησε και δείτε ποιος εμποδίζει το διάλογο. Και μόλις πάμε να ξαναρχίσουμε, άντε πάλι. Είναι τόσο μεγάλος ο εγωισμός που δεν αντέχετε μια διαφορετική άποψη; Τόσον καιρό θα μπορούσαμε να έχουμε γράψει πολύ πιο ενδιαφέροντα πράγματα.

Επαναλαμβάνω την ερώτηση: Έχετε να γράψετε κάτι για το θέμα του τόπικ, ή θα αναλωνόμαστε σε λόγια που δεν προσφέρουν τίποτα σε κανέναν;

Αντριλίκι είναι να μην είμαστε παιδιά. Αντιληπτό;
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2004, 03:35:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Νομίζω ότι έγινε πλήρως κατανοητό το τι έχει γίνει.
Από εκεί και πέρα δε βρίσκω κάποιο λόγο να συνεχίζουμε την κουβέντα.
Όποιος κατάλαβε κατάλαβε, όποιος δεν κατάλαβε ας ρωτήσει με προσωπικό e-mail.

Ο spiral έχει ανοίξει ένα θέμα το οποίο είναι πολύ όμορφο, αν λοιπόν κάποιος έχει να πει κάτι για το θέμα ας γράψει ένα post και ας καταθέσει την άποψη του.
Αλλιώς ας σταματήσει να βγάζει εδώ μέσα τα όποια απωθημένα του.

Αν κάποιος δε θέλει να στείλει mail αλλά παρ’ όλα αυτά θέλει να εκθέσει το spiral, ή όποιον άλλο, ας ανοίξει ένα Topic και ας καταθέσει εκεί τις απόψεις του.

Είπαμε να παίζουμε αλλά υπάρχουν και όρια.

Α ! Και κάτι ακόμα !
Μην κατηγορείτε κάποιον για κάτι που κάνετε και εσείς !



Καλά Χριστούγεννα
ΧοΧοΧο !

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
DIM
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Switzerland
133 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2004, 15:56:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους DIM  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος DIM  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Περιεργο, απαντησα σε Σπιραλ και Ραμογλου ξεχωριστα και οι
δυο απαντησεις βρεθηκαν σαν μια απαντηση.

Η προεπισκοπηση δεν λειτουργει, τι συμβαινει?
Μπορει καποιος να βοηθησει?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Spiral
Πλήρες Μέλος


826 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2004, 21:14:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Spiral  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ούτε η μια απάντηση φαίνεται πουθενά.

Η προεπισκόπηση μερικές φορές καθυστερεί ή μπλοκάρει, υποθέτω όταν είναι φορτωμένες οι γραμμές ή όταν το κείμενο δεν είναι υψηλής εσωτεριστικής αξίας.

Ευκαιρία να ξανασκεφτείς τι θα γράψεις γιατί το έχουμε κάνει σούπα το τόπικ, παραπάνω θα βρεις θέματα που περιμένουν απάντηση ή μπορείς να ξεκινήσεις κάτι καινούργιο.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Galaxy
Μέλος 1ης Βαθμίδας

France
141 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2004, 03:36:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Galaxy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Στείλατε μαλιστα και τελεσίγραφο στον Spiral:"Μάζεψε τον Gothic και τον Ramoglou",λες και μπορούσε να το κάνει.(Ή μήπως ούτε αυτό το κάνατε;)
ΚΟΥΚΛΟΙ ΜΟΥ (για να μην σας αποκαλέσω αλλιώς)
ΑΝΤΡΟΥΚΛΕΣ ΜΟΥ
ΒΑΡΒΑΤΑ ΜΟΥ ΑΡΣΕΝΙΚΑ
Που μας δόσατε όλων μας εδώ, μαθήματα ανδρισμού και ψυχικής καλλιέργειας .
ΕΓΩ ΕΧΩ ΤΟΝ ΑΜΑΖΕΥΤΟ! ! !
Είμαι αρκετά ευεγής διότι σέβομαι το σάιτ και υποσχέθηκα στο εαυτό μου ότι θα παραμείνω έτσι.
Αλλά μέχρι ορισμένου σημείου.
Αφήστε ήσυχο τον Spiral διότι δεν σκάρωσε τίποτε.
Τυχαία βρεθήκαμε εδώ (και λέμε να μείνουμε είναι ωραία ),αλλά σας χαλάσαμε το Show.


Γεια σας,
είναι συγκινητικό να βλέπεις τον Gothic να μάχεται και να υπερασπίζεται
μέχρι εσχάτων…..την τιμήν του φίλο του Spiral.
Είναι συγκινητικό να βλέπεις δυο άνδρες να αγαπιούνται τόσο….

Φίλε Gothic, δεν είχα ούτε έχω σκοπό να εξωτερικεύσω την ιδιωτική
αλληλογραφία και τις πολύ φιλικές εξομολογήσεις του αγαπημένου σου.

Αυτό δεν θα το κάνω ποτέ.

Γιατί άλλωστε να δημιουργήσω σκηνές ζήλιας σε δυο τόσο
αγαπημένους φίλους.

Galaxy
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2004, 05:19:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Γεια σας,
είναι συγκινητικό να βλέπεις τον Gothic να μάχεται και να υπερασπίζεται
μέχρι εσχάτων…..την τιμήν του φίλο του Spiral.
Είναι συγκινητικό να βλέπεις δυο άνδρες να αγαπιούνται τόσο….

Φίλε Gothic, δεν είχα ούτε έχω σκοπό να εξωτερικεύσω την ιδιωτική
αλληλογραφία και τις πολύ φιλικές εξομολογήσεις του αγαπημένου σου.

Αυτό δεν θα το κάνω ποτέ.

Γιατί άλλωστε να δημιουργήσω σκηνές ζήλιας σε δυο τόσο
αγαπημένους φίλους.

Galaxy



ΣΑ ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΕΣΑΙ ΛΕΩ ΓΩ...

3A

Virtus Junxit Mors Non Separabit (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Spiral
Πλήρες Μέλος


826 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2004, 09:41:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Spiral  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Galaxy, ενδιαφέρουσα η θεουργική σου προσέγγιση.

Επειδή όμως εσύ όπως και τα τσιράκια σου πετάτε υπαινιγμούς για τη δημιουργία εντυπώσεων μιας και δεν σας έμεινε τίποτε άλλο, γράφω τα εξής:

Μας προσβάλλεις όλους στο Εσοτέρικα όχι με αυτά που γράφεις, αλλά με την ιδέα σου ότι θα διαβάσουμε για ομοφυλοφιλία και θα φρικάρουμε. Εσύ, εκεί είσαι ακόμα;

Και σε ρωτώ:

Φυσικά και σου είχα κάνει πολύ φιλικές εξομολογήσεις, όχι βέβαια με την έννοια που δίνεις. Με ποια έννοια, όμως; Ξεχνάς ότι ακόμα δεν ξέρω αν πίσω από το "Galaxy" βρίσκεται άντρας ή γυναίκα; Θα ήθελες κάποτε να δηλώσεις το φύλο σου;

Θα πρέπει να είμαι πολύ λιγούρης για να κάνω τέτοιες εξομολογήσεις σε ένα πρόσωπο που δεν έχω δει ποτέ και που ούτε πρόκειται να δω, αφού ζούμε σε διαφορετικές χώρες. Μπορείς λοιπόν να μας εξηγήσεις το πρακτικό νόημα των εξομολογήσεων;

Από εκεί και πέρα:

Αν δημοσίευες τα φοβερά μου γράμματα, θα υπήρχαν δυο περιπτώσεις.
Στη μια περίπτωση θα ήταν αυθεντικά, το οποίο θα σήμαινε ότι κάποιος σου εμπιστεύεται ορισμένα πράγματα και εσύ τον προδίδεις και τα κοινοποιείς.
Στην άλλη περίπτωση θα ήταν κατασκευασμένα, το οποίο θα σήμαινε ότι είσαι ένας κοινός συκοφάντης.
Και στις δυο περιπτώσεις θα ήσουν για φτύσιμο.

Έτσι λοιπόν να ποιος έπεσε χαμηλά, σύμφωνα με τα προηγούμενα γραφόμενά σου. Τώρα μας έπεισες πλήρως για το επίπεδο του "μυστικισμού" σου.

Έξω μύστη απ' την παράγκα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2004, 11:25:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλά είναι για γέλια το κείμενο του Galaxy και εσείς κάθεστε και αναλώνεστε σε απαντήσεις !

Αντί μέρες που είναι να κοιτάξετε με αγάπη και στοργή έναν άνθρωπο με ιδιαιτερότητες, κάθεστε και του απαντάτε λες και θα καταφέρετε να κάνετε κουβέντα.

Σοβαροί να είμαστε !

Αφήστε τον να βγάλει τα εσώψυχα του και να δείξει τα κόμπλεξ του, δείξτε ότι απλά δεν ασχολείστε και προχωρήστε παρακάτω στο θέμα.

Σιγά μην ασχολούμαστε με τέτοιου είδους γραπτά και παίζουμε το παιχνίδι τους.
Δε βλέπετε ότι απλά και μόνο για να συντηρηθεί η όλη ιστορία μπαίνουν ένας ένας και γράφουν μήπως και τσιμπήσουν οι άλλοι και διαλύσει το Topic ;

Άντε αφήστε τους να γράφουν μέχρι να ξεθυμάνουν ή να βρούν τρόπο να εκτονωθούν.

Πάμε στο θέμα μας εμείς.

Υ.Γ. Εγώ ακόμα ψάχνω το Cyber μου αλλά δε το βρίσκω πουθενά !



Καλά Χριστούγεννα
ΧοΧοΧο !

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
DIM
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Switzerland
133 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2004, 16:29:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους DIM  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος DIM  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ουαου……….αυτο και αν δεν ειναι τσουναμι….
Δεν ξερω τι να πω….
Φευγω για να συνελθω και ξαναεπιστρεφω….
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Πασχαλης
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
480 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2004, 17:09:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πασχαλης  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Πασχαλης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Περιχαρης αντικρυσα το θεμα και την παλιοπαρεα με
τα παλιοπαιδα των ¨καταραμενων επιστημων¨.

Επειτα εκανα το τραγικο λαθος να συνεχισω και στην 2η κλπ σελιδες...

Γ Ι Α Τ Ι Β Ρ Ε Π Α Ι Δ Ι Α ;;;


Λοιπον, τελευταια χρονια που συμβαινουν αυτα...
Απο τη νεα χρονια,
ΟΛΟΙ ΣΤΟ ΥΨΟΣ ΤΟΥΣ...

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΗ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ...


... ... ... Χ Ρ Ο Ν Ι Α Π Ο Λ Λ Α ... ... ...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Spiral
Πλήρες Μέλος


826 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2004, 18:23:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Spiral  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Dim, μη σε χάσουμε.
Μην ξεχάσεις και το τσουτσουνάμι σου.

Πασχάλη, πώς κι από εδώ; Καλή χρονιά!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2004, 18:34:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Πασχαλης,

χαίρομαι που σε ξαναδιαβάζω, αν και υπό τις παρούσες συνθήκες.

Εύχομαι υγεία και δημιουργία για το νέο έτος!
.
.

3A

Virtus Junxit Mors Non Separabit (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
CYBERMASTER
Πλήρες Μέλος

Greece
1404 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2004, 18:48:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CYBERMASTER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΛΟΙΠΟΝ ΛΟΙΟΠΝ ΝΑ'ΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ...
ΠΡΩΤΟΝ ΟΦΕΙΛΩ ΝΑ ΖΗΤΗΣΩ ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΣΤΟΝ ΚΥΡ-ΡΑΜΟΓΛΟΥ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΜΕ ΜΙΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΠΑΡΕΛΗΨΑ ΝΑ ΤΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΕΠΡΟΚΕΙΤΟ ΝΑ ΑΠΟΥΣΙΑΣΩ ΓΙΑ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΠΙΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΑΠΟ 21/12/04-30/12/04 (ΑΣΕ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟΥΣΙΕΣ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΗΔΗ ΦΥΓΕΙ...) ΗΜΟΥΝ ΣΤΑ ΣΦΑΚΙΑ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΜΟΥ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΕΠΙΝΑ ΤΙΣ ΤΣΙΚΟΥΔΙΕΣ ΜΟΥ...(ΗΠΙΑ ΜΙΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΡΕ ΡΑΜΟΓΛΟΥ) ΣΗΜΕΡΑ ΛΟΙΠΟΝ ΜΟΥ ΔΩΘΗΚΕ ΠΑΛΙ Η ΕΥΚΑΙΡΕΙΑ ΝΑ ΓΡΑΨΩ!!!

ΠΡΩΤΟΝ ΜΕ ΧΑΡΑ ΜΟΥ ΕΙΔΑ ΤΟ ΕΝΤΟΝΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΞΑΦΝΙΚΗ ΜΟΥ ΑΠΟΥΣΙΑ ΑΛΛΑ ΕΙΔΑ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΤΗΝ ΔΩΣΑΝΕ ΑΡΚΕΤΑ.....


quote:
ΔΕΚΤΟΝ διότι δεν έχω μεγάλες απαιτήσεις από εσένα.


ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ????
Ε ΟΧΙ ΔΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΜΕΓΑΛΕ ΜΟΥ ΚΥΡΙΕ ΡΑΜΟΓΛΟΥ.....

quote:
θα αρχίσεις να τσιρίζεις σαν παρατημένη υστερική γκόμενα.


ΡΑΜΟΓΛΟΥ ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΔΩΣΕ ΠΡΟΣΕΧΕ ΛΙΓΟ ΠΟΥ ΤΑ ΛΕΣ ΑΥΤΑ ΓΙΑΤΙ ΔΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΙΔΙΟΙ ΟΚ???
ΜΠΟΡΕΙ ΟΤΑΝ ΤΑ ΕΓΡΑΦΕΣ ΑΥΤΑ ΑΛΛΟΥ ΝΑ ΠΕΡΝΟΥΣΑΝ ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΟΜΩΣ ΟΧΙ...
ΞΗΓΗΘΗΚΑΜΕ???


ΚΑΙ ΠΟΥ'ΣΑΙ HACKIN' IS NOT ALLOWED EVEN IF U TRY U GOT ME B.H. ???

TΩΡΑ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ ΟΦΕΙΛΩ ΝΑ ΠΑΡΑΔΕΧΤΩ ΚΑΤΙ ΣΕ ΕΣΕΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΠΟΥ ΝΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΧΟΥΝ ΣΠΑΣΕΙ ΑΛΛΑ ΟΦΕΙΛΩ ΝΑ ΣΕ ΠΑΡΑΔΕΧΤΩ ΣΕ ΚΑΤΙ ΕΧΕΙΣ ΑΡΚΕΤΕΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΣΕ ΠΟΛΛΑ ΘΕΜΑΤΑ ΞΕΠΕΡΝΑΝΕ ΚΑΤΑ ΠΟΛΥ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΜΟΥ.... ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΡΙΝ ΜΠΩ ΣΤΟ ΤΟΠΙΚ ΤΟΝ ΤΥΠΟ ΔΝ ΤΟΝ ΕΙΧΑ ΟΥΤΕ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΜΩΣ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΣΙΜΠΗΣΕ ΚΑΙ ΕΙΠΑ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΜΜΕΤΑΣΧΩ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΣΥΖΗΤΗΣΗ....
ΑΦΟΥ ΛΟΙΠΟΝ ΔΝ ΗΞΕΡΑ ΤΠΤ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΑΣΣΩΝΑ ΜΑΣ ΕΨΑΞΑ ΟΙ ΓΝΩΣΕΙΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΘΑΡΑ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑΚΕΣ ΚΑΙ ΓΙΑΥΤΟ ΘΑ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑ ΟΠΛΥ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΟΙ ΓΝΩΣΕΙΣ ΣΟΥ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΕΣ ΝΑ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕΣ ΜΙΑ ΑΝΑΦΟΡΑ ΣΤΟΝ ΖΑΧΕΝΤ ΕΚΤΩΣ ΑΝ ΔΝ ΔΕΧΕΣΑΙ ΝΑ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΔΝ ΕΧΕΙ ΓΝΩΣΕΙΣ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΑΝΑΛΟΓΕΣ ΜΕ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΣΟΥ ΤΟΤΕ ΔΝ ΠΡΟΚΕΤΑΙ ΝΑ ΣΕ ΕΝΟΧΛΗΣΩ ΑΛΛΟ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΘΑ ΤΟ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΜΕ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΜΕΛΗ ΠΟΥ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΥΝ!!!

ΟΜΩΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΩΣΩ ΜΕΡΙΚΑ ΛΙΝΚΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΥΠΑ ΜΑΣ ΠΕΝΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΠΙΟ ΑΚΡΙΒΗΣ.....


1)http://en.wikipedia.org/wiki/Eliphas_Levi
2)http://www.tarot-decks.com/eliphas-levi-tarot.html
3)http://www.satanic-kindred.org/eliphas.htm
4)http://www.meta-religion.com/Esoterism/Magick/eliphas_levi.htm
5)http://www.villarevak.org/bio/levi_1.html

ΤΩΡΑ

quote:
Cybermaster, γράφεις


quote:
--------------------------------------------------------------------------------


ΣΤΗΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ Ο ΤΕΟ (ΓΝΩΣΤΟΣ ΚΑΙ ΩΣ ΘΕΟΣ/ΘΕΟΥΛΗΣ/ΤΡΙΑΔΙΚΟ ΠΝΕΥΜΑ ΚΤΛ ΚΤΛ ΚΤΛ) ΜΑΣ ΕΔΩΣΕ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΕΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΦΤΑΣΟΥΜΕ ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΤΑ ΚΑΠΟΙΑ ΕΝΝΟΙΑ ΘΕΟΙ...
ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΦΤΑΣΟΥΜΕ ΑΥΤΟ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΣΥΝΔΙΑΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΣΚΕΨΗ ΜΕ ΜΕΡΙΚΑ ΑΚΟΜΑ ΣΥΣΤΑΚΤΙΚΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΕΝ ΜΕΡΕΙ Ο ΣΠΙΡΑΛ ΚΑΙ ΝΑ ΦΤΑΣΟΥΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ...

--------------------------------------------------------------------------------


Σε αυτά τα λόγια σου, που δείχνουν και κάπως αναποφάσιστα, υπάρχουν περισσότερα νοήματα από όσα νομίζεις.



ΣΠΙΡΑΛ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΣΑΦΗΣ???


quote:
η αλήθεια είναι ΜΙΑ.


ΑΓΑΠΗΤΕ GOTHIC ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΤΙ ΤΕΛΙΚΑ ΜΙΛΑΜΕ ΟΛΟΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΑΛΛΑ ΤΙ ΕΝΝΟΟΥΜΕ????
Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΔΝ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΚΑΠΟΥ ΣΥΓΚΕΚΡΥΜΕΝΑ ΟΥΤΕ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ Η ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΔΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΕΓΚΙΣΟΥΜΕ ΣΕ ΜΕΓΑΛΟ ΒΑΘΜΟ ΑΝΑΛΟΓΑ ΤΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΜΑΣ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΥΠΟΤΥΘΕΜΕΝΗ ΑΛΗΘΕΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΤΙ ΕΝΝΟΩ....

Α ΠΑΙΔΙΑ ΚΕΕP ON.....

------------------------

ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗΝ ΘΕΩΡΕΙ ΨΕΜΜΑ!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Spiral
Πλήρες Μέλος


826 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2004, 19:14:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Spiral  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Cybermaster, για να γινόμουν σαφέστερος θα έπρεπε να σου αναπτύξω πολύ το θέμα.

Όσο πιο απλά μπορώ να σου εξηγήσω, αυτή η φράση που νομίζω ότι "μηχανικά" έγραψες, είναι ένα μεγάλο κλειδί. Προσπάθησε να εμβαθύνεις στο νόημά της, αν και δεν θα τα καταλάβεις όλα με το πρώτο. Θέλει κάμποσο διάβασμα και, όπως κι εσύ το γράφεις, σκέψη.

Αν σε ενδιαφέρει το θέμα θα βρεις τον τρόπο.

Ο Λεβί, σύμφωνα με τα περισσότερα βιογραφικά -σαν αυτά που μας παραθέτεις- ήταν ένας ιδιόρρυθμος αποκρυφιστής. Αν διαβάσεις όμως έργα του θα διαπιστώσεις ότι ήταν ένας εξαιρετικός στοχαστής. Παρά το ότι δηλώνει ότι απευθύνεται σε γνώστες, τα έργα του είναι ξεκάθαρα και κατανοητά και ίσως μια καλή αρχή για σκέψη.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CYBERMASTER
Πλήρες Μέλος

Greece
1404 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2004, 19:26:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CYBERMASTER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΑΓΑΠΗΤΕ ΣΠΙΡΑΛ....
ΡΑΜΟΓΛΟΥ ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ

------------------------

ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗΝ ΘΕΩΡΕΙ ΨΕΜΜΑ!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2004, 20:11:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η συγνώμη δεκτή !
Εβίβα για την τσικουδιά !
Αντεύχομαι για την Καλή Χρονιά και συμπληρώνω την Υγεία και την Αγάπη.

Από εκεί και πέρα.
Γιατί σου τι δώσανε ;
Εγώ σου είπα απλά να προσέχεις τον τρόπο που γράφεις και εκφράζεσαι διότι μπορώ κάλλιστα να σου απαντήσω στο αυτό μήκος κύματος. Δε σου αρέσει να σου μιλάνε όπως μιλάς ; Αν όχι απλά άλλαξε τρόπο. Αλλιώς άρχισε να τσιρίζεις !
Είδες που δεν πρέπει να έχω απαιτήσεις ;

Από εκεί και πέρα μαγκιές του τύπου «ξηγηθήκαμε» κλπ στην αυλή του σχολείου σου και όχι εδώ μέσα, αν θες να συνεχίσουμε την κουβέντα.

Για το μορφωτικό σου επίπεδο δεν έκανα καμία νύξη, αυτό φαίνετε και από τον τρόπο που γράφεις αλλά και από τον τρόπο που εκφράζεσαι και στην τελική ούτε με αφορά ούτε το κρίνω.
Είναι δικό σου θέμα να μπορέσεις να το κρατήσεις σταθερό ή να το βελτιώσεις αν νομίζεις πως χρειάζεται βελτίωση.

Απλά θα ήθελα να παραθέσω τη σκέψη ότι «αν δεν παιδευτείς και δεν παλέψεις δεν πρόκειται να μάθεις».
Το τι ακριβώς θα μάθεις είναι καθαρά δικό σου θέμα, διότι η αποδοχή ή όχι ορισμένων θεωριών, η κατανόηση ή όχι ορισμένων πραγμάτων και η βιωματική εμπειρία ΔΕΝ ΜΕΤΑΦΕΡΟΝΤΑΙ.

Ο καθένας είναι Δάσκαλος του εαυτού του και μόνον αυτού, έτσι κι εγώ δε διεκδικώ κανένα Νόμπελ γνώσης παρά μόνο διατυπώνω τα προσωπικά μου πιστεύω τα οποία και σε ένα δημόσιο Forum τίθενται στην κρίση του κάθε αναγνώστη.

Όσο αφορά τον Λεβί και το συνολικό του έργο αν θέλεις να μάθεις κάτι γι αυτόν καλό είναι να μην αναλώνεσαι στην μασημένη τροφή που σου δίνει κάποιος σε ένα site αλλά να κάτσεις να διαβάσεις και να δημιουργήσεις ΔΙΚΗ ΣΟΥ γνώμη.

Θα μου επιτρέψει ο φίλτατος spiral να εκφράσω την διαφορετική μου γνώμη για την κατανόηση γραπτών όπως αυτά του Λεβί ή του Παπύς ή όποιου άλλου που ανήκει σε αυτή την κατηγορία «συγγραφέων».

Μπορεί να διαβάσεις κάτι το οποίο και κυκλοφορεί ελεύθερα στο εμπόριο αλλά το να κατανοήσεις και να αποσυμβολίσεις δεν είναι και τόσο εύκολο ή καλύτερα δεν είναι το ίδιο για τον καθένα.
Αν δεν έχεις ασχοληθεί με τις βασικές αρχές του εσωτερισμού είναι ποτέ δυνατόν να κατανοήσεις ένα από τα κείμενα αυτά ;
Αν δεν έχεις αποσυμβολίσει το Κηρύκιο μπορείς να κάνεις παραλληλισμούς με DNA, διπλό όφη, άνοδο τις ψυχής κλπ κλπ ;

Ίσως αν έρθει το Άγιο Πνεύμα !!!

Έτσι και ο Λεβί έγραφε τα δοκίμια του για τους μαθητές του, για να μπορούν εκείνοι να κάνουν πραγματείες και νοητικά οικοδομήματα στις βασικές αρχές που εξέφραζε ο διδάσκαλος τους, το αυτό πράττει και ο σημερινός αναγνώστης αυτών των κειμένων ανάλογα με το επίπεδο κατανόησης που έχει.

Άρα το συμπέρασμα μικρέ καλέ μου φίλε είναι ότι μόνος σου πρέπει να ασχοληθείς με το θέμα και να κατανοήσεις. Σίγουρα στο δρόμο θα βρεθούν άνθρωποι που θα σου δώσουν εργαλεία αλλά θα πρέπει να τα μεταχειριστείς με σεβασμό και αγάπη για να μπορέσουν να σου αποδώσουν το προσδοκώμενο έργο και όχι με αλαζονεία και εγωπάθεια.

Όσο για το υπονοούμενο ( αυτό με τα κόκκινα γράμματα ) δε θα κάνω τον κόπο να ασχοληθώ με αηδίες και κακεντρέχειες. Αρκεί ο ξεφτυλισμός που υποστήκατε με το θέμα του «Θανάτου», ελπίζω πως δεν έχεις ξεχάσει !!!



Καλά Χριστούγεννα
ΧοΧοΧο !

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
CYBERMASTER
Πλήρες Μέλος

Greece
1404 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2004, 20:31:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CYBERMASTER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Όσο για το υπονοούμενο ( αυτό με τα κόκκινα γράμματα ) δε θα κάνω τον κόπο να ασχοληθώ με αηδίες και κακεντρέχειες. Αρκεί ο ξεφτυλισμός που υποστήκατε με το θέμα του «Θανάτου», ελπίζω πως δεν έχεις ξεχάσει !!!




ΚΑΛΑ ΟΚ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΕΣΕΝΑ ΑΠΑΙΤΩ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΟ "Β.Η." ΓΙΑ ΠΕΣ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ???

quote:
Εγώ σου είπα απλά να προσέχεις τον τρόπο που γράφεις και εκφράζεσαι διότι μπορώ κάλλιστα να σου απαντήσω στο αυτό μήκος κύματος

ΚΟΙΤΑ ΤΟΛΗ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΔΝ ΕΙΜΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙ ΛΙΓΟ ΤΗΝ ΓΛΩΣΣΑ ΤΟΥ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΟΚ???

quote:
διότι μπορώ κάλλιστα να σου απαντήσω στο αυτό μήκος κύματος.

ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΑΛΛΟΥ ΕΣΥ.... (ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΤΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΣΕ ΔΩ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΝΑ ΜΟΥ ΦΥΓΕΙ Η ΠΕΡΙΕΡΓΙΑ)

quote:
Είδες που δεν πρέπει να έχω απαιτήσεις ;

1.618....... ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΑΛΛΗΓΟΡΙΚΟ ΑΛΑ ΝΤΑ ΠΙΖΑ!!!! (ΔΝ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΤΙ ΕΝΝΟΩ ΓΙΑΥΤΟ ΑΣΤΟ)


quote:
Από εκεί και πέρα μαγκιές του τύπου «ξηγηθήκαμε» κλπ στην αυλή του σχολείου σου και όχι εδώ μέσα, αν θες να συνεχίσουμε την κουβέντα

ΔΙΟΡΘΩΣΕ ΜΕ ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΣΕΝΑ ΑΝΤΙΓΡΑΦΩ.....


ΟΜΩΣ Η ΕΙΡΩΝΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΣΤΑ ΕΞΗΣ


quote:
Απλά θα ήθελα να παραθέσω τη σκέψη ότι «αν δεν παιδευτείς και δεν παλέψεις δεν πρόκειται να μάθεις».
Το τι ακριβώς θα μάθεις είναι καθαρά δικό σου θέμα, διότι η αποδοχή ή όχι ορισμένων θεωριών, η κατανόηση ή όχι ορισμένων πραγμάτων και η βιωματική εμπειρία ΔΕΝ ΜΕΤΑΦΕΡΟΝΤΑΙ.

Ο καθένας είναι Δάσκαλος του εαυτού του και μόνον αυτού, έτσι κι εγώ δε διεκδικώ κανένα Νόμπελ γνώσης παρά μόνο διατυπώνω τα προσωπικά μου πιστεύω τα οποία και σε ένα δημόσιο Forum τίθενται στην κρίση του κάθε αναγνώστη.

Όσο αφορά τον Λεβί και το συνολικό του έργο αν θέλεις να μάθεις κάτι γι αυτόν καλό είναι να μην αναλώνεσαι στην μασημένη τροφή που σου δίνει κάποιος σε ένα site αλλά να κάτσεις να διαβάσεις και να δημιουργήσεις ΔΙΚΗ ΣΟΥ γνώμη.



ΜΟΝΟ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΙΠΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΘΕΣΗ ΣΟΥ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΔΝ ΤΑ ΒΡΙΣΚΟΥΜΕ.....

------------------------

ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗΝ ΘΕΩΡΕΙ ΨΕΜΜΑ!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/01/2005, 09:48:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είδα φως και μπήκα....

κι είπα να σας κάνω ποδαρικό...

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ λοιπόν σε όλους

μετά μπερδεύτηκα, γιατί νόμιζα πως μπήκα στην κατηγορία ΓΝΩΣΗ άλλά τελικά ήταν το Αχλαδότυρο....

κι έτσι ξαναφεύγω...

όταν αποφασίσετε μερικοί να πιάσετε σωστή κουβέντα μας ειδοποιείτε και τους υπόλοιπους να μην σας ανεβάζουμε τον αριθμό αναγνώσεων τσάμπα...


και πάλι ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ !


Galadriel of Galadhrim

WARNING !
I have an attitude and I know how to use it!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Jupiter
Μέλος 1ης Βαθμίδας


67 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/01/2005, 10:51:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jupiter  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


ΣΤΟ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ!!!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/01/2005, 14:45:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα φίλτατε,

ομολογώ πως έχετε μια καταπληκτική επιδεξιότητα στο δημοφιλές σπορ του "αρπάγματος της μύγας"....

σας εύχομαι high score στις επιδόσεις σας σ'αυτό και ...

δεν χρειαζόταν να μας ενημερώσετε για την διεύθυνση εργασίας σας...

Galadriel of Galadhrim

Υ.Γ. Μου χρωστάτε ένα δώρο μια που μπήκα στον κόπο να προσθέσω άλλον ένα πόντο στην αναγνωσιμότητα σας...

WARNING !
I have an attitude and I know how to use it!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πασχαλης
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
480 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/01/2005, 15:25:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πασχαλης  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Πασχαλης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η ΚΑΛΗ ΜΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ !!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Πασχαλης
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
480 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/01/2005, 15:27:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πασχαλης  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Πασχαλης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Προτεινω, με κοινη συναινεση, να διαγραφουν οι 3,5 απο τις 5 σελιδες...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Jupiter
Μέλος 1ης Βαθμίδας


67 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/01/2005, 15:30:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jupiter  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Είδα φως και μπήκα....

quote:
δεν χρειαζόταν να μας ενημερώσετε για την διεύθυνση εργασίας σας...

Κατά πως φαίνεται, μάλλον εσείς κυρία μου μας ενημερώσατε για το «είδος» εργασίας σας…
quote:
κι έτσι ξαναφεύγω...
όταν αποφασίσετε μερικοί να πιάσετε σωστή κουβέντα μας ειδοποιείτε και τους υπόλοιπους να μην σας ανεβάζουμε τον αριθμό αναγνώσεων τσάμπα...

Απειλές και συμβουλές, εκεί που ξέρετε κυρία μου…

Δεν σας κάλεσε κανείς, μόνη σας «μπερδέψατε» το «φως» και μπήκατε…

Και στοίχημα βάζω ότι θα ξαναυξήσετε τον αριθμό των αναγνώσεων αφού σας τρώει ο κ…ς σας (κακιά συνήθεια)


ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/01/2005, 18:59:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΚΑΛΑ ΟΚ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΕΣΕΝΑ ΑΠΑΙΤΩ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΟ "Β.Η." ΓΙΑ ΠΕΣ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ???

Όχι

quote:
ΚΟΙΤΑ ΤΟΛΗ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΔΝ ΕΙΜΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙ ΛΙΓΟ ΤΗΝ ΓΛΩΣΣΑ ΤΟΥ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΟΚ???

Τόλη ??? Γνωριζόμαστε και δε το ενθυμούμε ????
Όσο για τη «γλώσσα» δε θα διαφωνήσω πως δεν είσαι ο μόνος που πρέπει να προσέχει, αλλά θα πρέπει να καταλάβεις πως μπορείς να πεις τα ίδια πράγματα με άλλο τρόπο ο οποίος να μην θίγει τόσο άμεσα αφ’ ενός, αφ’ ετέρου θα πρέπει να δέχεσαι να σου απαντάει κάποιος με τον ίδιο τρόπο που του μιλάς.

quote:
ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΑΛΛΟΥ ΕΣΥ.... (ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΤΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΣΕ ΔΩ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΝΑ ΜΟΥ ΦΥΓΕΙ Η ΠΕΡΙΕΡΓΙΑ)

Αλλού !!!!
Εσύ από πού κι ως που μου απευθύνεσαι με αυτό τον τρόπο ;
Αν το έκανα σε σένα θα είχες το κάθε δικαίωμα !
Αυτό όμως που λες δε σου δίνει το δικαίωμα τη στιγμή που δε το έχω κάνει μαζί σου.

Όσο για την «συνάντηση» δεν έχω κανένα πρόβλημα, διότι πάντα πίστευα ότι με την καλή κουβεντούλα λύνονται πολλές παρεξηγήσεις και παρανοήσεις του γραπτού λόγου.
Βέβαια δε καταλαβαίνω τι είδους περιέργεια έχεις.

quote:
ΔΙΟΡΘΩΣΕ ΜΕ ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΣΕΝΑ ΑΝΤΙΓΡΑΦΩ.....

Αν αυτό είναι το προσδοκώμενο από σένα τότε κανένα πρόβλημα !
Απλά θα σου πρότεινα να μη με έχεις πρότυπο και να αναπτύξεις δική σου συμπεριφορά.
Πάντως σε ευχαριστώ για την τιμή να με θεωρείς τόσο σημαντικό ώστε να με έχεις πρότυπο αντιγραφής.

quote:
ΟΜΩΣ Η ΕΙΡΩΝΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΣΤΑ ΕΞΗΣ….
……………………………………
ΜΟΝΟ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΙΠΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΘΕΣΗ ΣΟΥ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΔΝ ΤΑ ΒΡΙΣΚΟΥΜΕ.....

Πάντα βρίσκεις κοινά σημεία αναφοράς με κάποιον συνομιλητή, πάντα θα υπάρχουν και διαφορές στην σκέψη ή στην αποδοχή θέσεων, το ζητούμενο είναι μέσα από το διάλογο να παρουσιαστούν νέοι δρόμοι αναζήτησης και σκέψης.

Που δεν έθεσα τον εαυτό μου στην διάθεση του όποιου θέλει να με κρίνει ;
Το ότι υπερασπίζομαι τα πιστεύω μου είναι άλλο θέμα και δεν ανάγετε στην μη αποδοχή κριτικής. Απλά όταν κάποιος κρίνει θα πρέπει και να ξέρει για ποιο ακριβώς λόγο κρίνει και η τοποθέτηση του θα πρέπει να είναι εμπεριστατωμένη και όχι αοριστολογίες και απλές επιθέσεις σε πιστεύω θεωρητικά ή βιωματικά.



Καλά Χριστούγεννα
ΧοΧοΧο !

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
CYBERMASTER
Πλήρες Μέλος

Greece
1404 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2005, 00:58:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CYBERMASTER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-BLACK HACKER-

quote:
Τόλη ??? Γνωριζόμαστε και δε το ενθυμούμε ????

ΘΑ ΣΟΥ ΕΛΕΓΑ ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΤΟΥΜΕ ΑΛΛΑ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΙΛΑΩ ΣΕ ΑΓΝΩΣΤΟΥΣ.....

quote:
πρέπει να καταλάβεις πως μπορείς να πεις τα ίδια πράγματα με άλλο τρόπο ο οποίος να μην θίγει τόσο άμεσα αφ’ ενός, αφ’ ετέρου θα πρέπει να δέχεσαι να σου απαντάει κάποιος με τον ίδιο τρόπο που του μιλάς.


ΤΟΛΗ ΑΥΤΑ ΝΑ ΤΑ ΠΕΙΣ ΠΡΩΤΑ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ (ΑΝ ΣΕ ΕΝΟΧΛΕΙ ΤΟ ΤΟΛΗΣ ΚΑΙ ΘΕΣ ΡΑΜΟΓΛΟΥ Η ΚΑΚΟΣ ΛΥΚΟΣ ΠΕΣ ΤΟ ΕΓΩ ΔΝ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΠΛΑ ΤΟ ΡΑΜΟΓΛΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΚΟΣ ΛΥΚΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΑΠΡΟΣΩΠΑ)

quote:
Αλλού !!!!
Εσύ από πού κι ως που μου απευθύνεσαι με αυτό τον τρόπο ;
Αν το έκανα σε σένα θα είχες το κάθε δικαίωμα !
Αυτό όμως που λες δε σου δίνει το δικαίωμα τη στιγμή που δε το έχω κάνει μαζί σου.



ΕΛΕΟΣ!!!!!! ΤΩΡΑ ΣΟΒΑΡΟΛΟΓΕΙΣ???
ΔΛΔ ΟΤΑΝ ΚΑΘΕΣΑΙ ΚΑΙ ΒΡΙΖΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΡΕΠΕΙ ΟΛΟΙ ΝΑ ΤΟ ΑΓΝΟΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΟΚΟ???? ΠΟΛΥ ΛΟΓΙΚΟ ΑΥΤΟ.....


quote:
Όσο για την «συνάντηση» δεν έχω κανένα πρόβλημα, διότι πάντα πίστευα ότι με την καλή κουβεντούλα λύνονται πολλές παρεξηγήσεις και παρανοήσεις του γραπτού λόγου.


ΑΝ ΚΕΡΑΣΕΙΣ ΕΙΜΑΙ ΜΕΣΑ!!!!


quote:
Βέβαια δε καταλαβαίνω τι είδους περιέργεια έχεις.


ΑΣΤΟ ΤΠΤ....


quote:
Αν αυτό είναι το προσδοκώμενο από σένα τότε κανένα πρόβλημα !
Απλά θα σου πρότεινα να μη με έχεις πρότυπο και να αναπτύξεις δική σου συμπεριφορά.
Πάντως σε ευχαριστώ για την τιμή να με θεωρείς τόσο σημαντικό ώστε να με έχεις πρότυπο αντιγραφής.



Ε ΑΝ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΙΡΩΝΕΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΤΡΟΠΟ.....


quote:
το ζητούμενο είναι μέσα από το διάλογο να παρουσιαστούν νέοι δρόμοι αναζήτησης και σκέψης.


ΕΣΥ ΡΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΟΛΟ ΛΟΓΙΑ Ε....
ΑΦΟΥ ΔΝ ΔΕΧΕΣΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΣΟΒΑΡΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΕΛΑ ΤΩΡΑ ΕΓΩ ΣΟΥ ΛΕΩ ΠΩΣ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΚΛΑΣΕΙ ΟΛΟΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΑΥΤΟ ΜΑΛΙΣΤΑ ΤΟ ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΚΑΙ ΣΟΥ ΛΕΩ ΕΛΑ ΝΑ ΤΟ ΣΥΖΗΤΗΣΟΥΜΕ ΕΣΥ ΟΜΩΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΟΛΗ ΚΑΚΙΑ ΕΙΣΑΙ ΤΟΣΟ ΚΑΧΥΠΟΠΤΟΣ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΑΠΕΥΘΥΝΩ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΕΧΩ ΚΑΚΕΣ ΠΡΟΘΕΣΕΙΣ ΜΟΥ ΧΩΝΕΙΣ ΚΑΤΙ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΓΩ ΣΟΥ ΛΕΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΨΙΛΟΑΣΧΕΤΟΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΛΕΩ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΙ ΕΣΥ ΜΕΤΑ ΜΟΥ ΛΕΣ ΟΤΙ Η ΓΝΩΣΗ ΔΝ ΑΠΟΚΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΚΤΛ ΚΤΛ ΚΑΙ ΤΗΝ ΒΡΑΖΟΥΜΕ ΤΗΝ ΣΥΖΗΤΗΣΗ....
ΤΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΙΑ ΝΑ ΡΙΞΕΙΣ ΛΙΓΟ ΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΣΟΥ????
ΔΛΔ ΕΣΥ ΡΕ ΓΜΤ ΣΤΑ 16 ΣΟΥ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΚΑΝΕΣ????


ΥΓ1:ΔΙΑ ΑΣΤΟ ΔΝ ΘΑ ΒΓΑΛΕΙΣ ΑΚΡΗ ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ....
ΥΓ2:ΤΟΛΗ ΑΛΛΞΕ ΦΩΤΟ ΔΝ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΛΕΜΕ ΨΕΜΜΑΤΑ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ....
ΥΓ3:ΚΟΙΤΑ ΠΟΥ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΘΑ ΣΕ ΣΥΜΠΑΘΗΣΩ!!!!

------------------------

ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗΝ ΘΕΩΡΕΙ ΨΕΜΜΑ!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2005, 03:02:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Είδα φως και μπήκα....

quote:
δεν χρειαζόταν να μας ενημερώσετε για την διεύθυνση εργασίας σας...

Κατά πως φαίνεται, μάλλον εσείς κυρία μου μας ενημερώσατε για το «είδος» εργασίας σας…
quote:
κι έτσι ξαναφεύγω...
όταν αποφασίσετε μερικοί να πιάσετε σωστή κουβέντα μας ειδοποιείτε και τους υπόλοιπους να μην σας ανεβάζουμε τον αριθμό αναγνώσεων τσάμπα...

Απειλές και συμβουλές, εκεί που ξέρετε κυρία μου…

Δεν σας κάλεσε κανείς, μόνη σας «μπερδέψατε» το «φως» και μπήκατε…

Και στοίχημα βάζω ότι θα ξαναυξήσετε τον αριθμό των αναγνώσεων αφού σας τρώει ο κ…ς σας (κακιά συνήθεια)


ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!


-------------------------------------------------------------------------


3A

Virtus Junxit Mors Non Separabit (Whom virtue unites, death will not separate)

Edited by - Zadok on 02/01/2005 03:03:56Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 7 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy