ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Ο ΕΧΩΝ ΔΥΟ ΧΙΤΩΝΕΣ....ΤΟΥΣ ΚΑΝΕΙ 1000
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 11
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Ψηλός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5138 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2005, 02:07:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Υπάρχει ελευθερία έκφρασης σήμερα;;;;;;;;;;

Καλά θα μας τρελάνεις τελείως βρε Σβάμπε;;

Για ποια ελευθερία έκφρασης μιλάς, μήπως το ότι μπορούμε εμείς εδώ μέσα να λέμε τις απόψεις μας;;;

Αυτό, μήπως, εννοείς ελευθερία έκφρασης;;;

Φιλικά όπως πάνταΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

velial
Μέλος 3ης Βαθμίδας


601 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2005, 03:38:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους velial  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ήρθε μετά και η Ρωμαϊκή Αυτοκρατορία και έκανε τα πράγματα ακόμη πιο απάνθρωπα με τα χαράτσια της και με τις αιματοβαμένες τακτικές της!!

Όπως και να ερχόταν τα πράγματα, κάποια στιγμή ο κόσμος θα εξεγείρονταν και θα αποτείναζε αυτό το απάνθρωπο πολιτικοθρησκευτικό καθεστώς!!


Συγνώμη, όταν λες οτι ο κόσμος θα εξεγειρόταν, αναφέρεσαι στους προτεστάντες? Γιατι η Αγια Ρωμαικη αυτοκρατορια, με βαση τους αιμοσταγείς πάπες και το δολοφονικό Ανατολικό παράρτημά της (Βυζαντιο), δεν έπαψε να καιει ανθρώπους και να σφαζει μες τους ιπποδρόμους. Οι πλεον αιματοβαμμενες τακτικές, αφορούν την περίοδο που απο αυτοκρατορία μεταμορφώθηκε σε "εκκλησια". Πολυ αιμα, καμενες σαρκες και κατεστραμενοι ναοι χρειαστηκαν, για να κυριαρχισει το ερεβος και η σατανολατρεία.

Κάθε φορα που προσπαθεις να "αγιοποιησεις" τον χριστιανισμο, να θυμασε τα εκκατομυρια των ανθρωπων που σπαράχτηκαν στο ονομά του. Αν υπηρχε θεος, θα ειχε καταστρεψει την εκκλησια προ πολλου, αλλα δεν υπαρχει αυτο το παραμυθακι. Πινοκιο- Σταχτοπουτα- Ιεχωβας. Ο μονος καλυτερος παραμυθας απο τον Αντερσεν, ηταν ο μωησης.

_________________________


Tότενες το μαύρο φίδι
το διπλό του το γλωσσίδι
πίσω από την αστοιβιά
βγάζει και κουνάει με βιά:

"Φως ζητάνε τα χαϊβάνια
κι' οι ραγιάδες απ' τα ουράνια,
μα θεοί κι' όξαποδώ
κει δεν είναι παρά δώ."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GDS1
Πλήρες Μέλος


937 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2005, 09:41:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GDS1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ψηλός
«Δεν βλέπεις τριγύρω σου τη διαπλοκή και τη βρωμιά, στην Εκκλησία κόλλησες εσύ;;»

Αυτό έχεις να πεις ΨΗΛΕ......;;;; Ναι εκεί κολλάμε γιατί η ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΛΕΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΟΤΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ......ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΕΧΟΥΝ ΟΙ ΙΕΡΑΡΧΕΣ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΛΙΜΟ ΤΟΥΣ......

Ψηλός

«ΕΝΑΝ ΤΕΤΟΙΟ ΚΟΣΜΟ ΕΠΙΘΥΜΕΙΣ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΟΥ;;»

ΟΧΙ ΝΑ ΦΥΓΕΙ Η ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΜΑΣ ΡΟΥΦΑΕΙ ΤΟ ΑΙΜΑ.....ΔΟΥΛΕΥΩ ΕΓΩ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ 99% ΤΟΥ ΠΛΥΘΥΣΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ ΜΟΝΟ ΛΟΓΟ ΣΤΟΝ ΘΕΟ;;;;;;; ΕΜΕΙΣ ΤΟΝ ΖΟΥΜΕ ΣΕ ΕΜΑΣ ΔΙΝΕΙ ΛΟΓΟ.....ΟΧΙ ΣΤΟΝ ΘΕΟ ΝΑ ΑΦΗΣΕΙ ΤΟΝ ΘΕΟ ΗΣΥΧΟ ΤΟ ΠΑΡΑΣΙΤΟ

Ψηλός

«οι πολιτικοί μας (ο Γιάννης και ο Γιαννάκης, εννοώ), ρίχνουν ζουμπεκιές, γίνονται κουμπάροι και κάνουν τους τσαρλατάνους για χάρη των γειτόνων μας;;»

ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΤΟΥΣ ΠΟΛΙΤΙΚΟΥΣ ΤΟΥΣ ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣΤΙΚΗ ΙΕΡΑΡΧΙΑ ΟΧΙ......ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ;;;;;;;

Ψηλός

«Αφού βρε, κανείς δεν γνωρίζει ακριβώς και με σιγουριά πόση περιουσία έχει η Εκκλησία και τι πληρώνει ή παραχωρεί από φόρους το κράτος στην Εκκλησία.»

Ακριβώς δεν υπάρχει έλεγχος.......πρέπει να γίνει....μόνο από αυτά που γνωρίζουμε η ΠΕΡΙΟΥΣΙΑ ΤΗΣ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣ είναι ΤΕΡΑΣΤΙΑ....

ΡΕ ΨΗΛΕ ΔΙΑΒΑΣΕΣ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΑ ΑΡΧΙΚΑ POSTS ή ΔΙΑΒΑΣΕ ΤΟ ΤΙΤΛΟ ΚΑΙ ΜΠΗΚΕΣ ΝΑ ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΙΣΕΙΣ;;;;;;;;;;;;;

Ψηλός
«Όλοι εικασίες κάνουν, και όλοι έχουν την τάση, παρακινούμενοι από την "αγάπη" τους προς την Εκκλησία, να βάζουν δικές τους σάλτσες και να κάνουν την τρίχα τριχιά»

Μάλλον να προπαγανδίσεις......Φίλε Ψηλέ έχω την αίσθηση τελικά ότι δεν έχεις καμία σχέση με τον απλό πολίτη ..... δεν νιώθεις να σου ρουφάνε το αίμα....

_______________________
Wwalker

Έχεις δίκιο....

________________________
Αίολος
«Καλώς μας ήρθες GTS1. Σου κρατάμε την θέση ζεστή!»

Καλημέρα Αίολε...... ; )



Το χρήμα δεν είναι το παν στην ζωή, η αγάπη είναι. Ευτύχως αγαπάω το χρήμαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

WWalker
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1819 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2005, 10:31:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους WWalker  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
WWalker:
«Μπα, μπα δεν θα μου φτιάξεις και μένα ένα τόπικ όπως ο φίλος σου να γράφει "ΚΡΥΦΤΟΑΠΟΛΟΓΗΤΗΣ ΜΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ WWALKER" όπως παλιά φτιάξανε στον Ψηλό και στον Σνούπυ;»

Για να σου κάνει κάποιος κάτι τέτοιο, υποθέτω, θα πρέπει να αποτελεί ο λόγος και τα γραφόμενα σου αντικείμενο σοβαρής αντιπαράθεσης.

Αντιλαμβάνεσαι γιατί ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ??


Αλλιώς θα το 'κανες έτσι;

----------------------
There are 10 types of people, those who know binary and those who don't.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ψηλός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5138 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2005, 11:50:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ώστε εγώ μπήκα να προπαγανδίσω ε;;

Ενώ εσείς ανοίξατε αυτό το θέμα για να ενημερώσετε τον κόσμο ε;;

Καλά ωρέ λεβέντες, σε τι ανθρώπους νομίζετε ότι απευθύνεστε;;;

Δεν είναι όλοι σαν και του λόγου σας!!!

Εσείς νομίζω ότι δεν διαβάζετε τα όσα γράφονται.

Το κράτος μας, η ψωροκόσταινα δηλαδή, όσον αφορά τη σύγχρονη ιστορία του, δέσμευσε και απαλλοτρίωσε μεγάλο μέρος της περιουσίας της Εκκλησίας!
Ως αντάλλαγμα, το κράτος, ΠΛΗΡΩΝΕΙ αυτά που πήρε από την Εκκλησία, μέσω φόρων ή και παραχωρήσεων.
Είτε σας αρέσει, είτε δεν σας αρέσει, έτσι είναι!!
Και δεν σας έδωσε κανείς το δικαίωμα να κρίνετε εσείς αν πρέπει ο κόσμος να αφήνει ή όχι την περιουσία του στην Εκκλησία!!

Θα ήταν πιο ωφέλιμο να αντιδρούσατε και να επανστατούσατε ενάντια σε όσους σας-μας κατακλέβουν, με τις ευλογίες του κράτους σας, τελείως ξεδιάντροπα!!!

Σιγά μην έδιναν χαρισματικά τίποτα τα κοράκια των εκάστωτε ελληνικών κυβερνήσεων, στην Εκκλησία!!
Εδώ αυτοί οι κύριοι κοιτούν να αρπάξουν και τη μπουκιά από το στόμα του κοσμάκη, στην εκκλησία θα παραχωρούσαν δικαιώματα και χρήμα;; Είστε βαθιά νυχτωμένοι μου φαίνεται!!!

GDS1
ΟΧΙ ΦΙΛΕ, ΕΓΩ ΔΕΝ ΨΗΦΙΖΩ ΤΗΝ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΤΟΥ 40%!!! ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΕΩ ΔΙΚΤΑΤΟΡΙΑ!!! ΚΑΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΠΟΛΛΟΙ ΑΛΛΟΙ ΠΟΥ ΥΠΟΧΡΕΩΝΟΝΤΑΙ ΝΑ ΑΝΕΧΟΝΤΑΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΠΑΤΗΣΗ ΤΩΝ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΩΝ ΤΟΥΣ!!!

Από που να αρχίσω και που να τελειώσω, πες μου!!!
Αλήθεια, θέλεις να σου αναφέρω που καταπατείται η ελευθερία μου;;;
Αυτά που βλέπεις, χρόνια τώρα, από τις τηλεοράσεις, δεν σου φτάνουν;;

Άσε βρε GDS1, ο κόσμος δεν μασάει από την προπαγάνδα σου-σας!!
Αλλού να τα πείτε αυτά!! Παρουσιάζετε έναν κόσμο τελείως διαφορετικό από αυτόν που είναι στην πραγματικότητα!! Με αυτά που λέτε, μου θυμίζετε τους λόγους κάποιων φτηνών πολιτικών που αναμασάν την ίδια και την ίδια καραμέλα χρόνια τώρα!!

Ο ΚΑΙΡΟΣ ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ!!

Φιλικά όπως πάνταΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

WWalker
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1819 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2005, 12:20:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους WWalker  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πες τα ρε Ψηλέ να αγιάσει το στόμα σου!

Καλώς μας επέστρεψες κιόλας.

----------------------
There are 10 types of people, those who know binary and those who don't.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2005, 12:44:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μπηκα μετα απο καιρο στο θεμα αυτο και
βρηκα εναν ψηλο να μου ριχνει μπινελικια γιατι το 80% των ελληνων ειναι μαλακες και ψηφιζουν τα δυο μεγαλα κομματα για να μπουν στο δημοσιο(για να μην νομηζουν μερικοι οτι ειμαι αριστερος τους λεω οτι το κομμα που υποστηριζω δεν προκεται να μπει στην βουλη και οχι δεν ειναι αρχαιολατρες χ.ο. ειναι)

βρηκα εναν ψηλο να με βρηζει γιατι τολμησα να πω οτι η πυροσβεστικη
θα τρεξει να σβησει την φωτια απο το σπιτι του

βρηκα εναν ψηλο να με βρηζει γιατι οι δρομοι που φτιαχνει η κυβερνηση που εχει βγει με την ψηφο του λαου εχει λακουβες και ο λαος συνεχιζει να βγαζει τους ιδιους

βρηκα εναν ψηλο να με βριζει γιατι το κρατος παει κατα διαολου
ξεχναει ο ψηλος οτι αυτο το κρατος το διοικουν και το απαρτηζουν κατα 99% χριστιανοι ορθοδοξοι

ξεχναει ο ψηλος οτι αυτο το κρατος εχει επισημη θρησκεια την ορθοδοξια

το προβλημα δεν εχει να κανει για το αν του περνουν του ψηλου με τσαμπουκα οπως λεει τα λεφτα του με διαφορους φορους

αν θελει ο ψηλος αλλα και ο καθε ενας μπορει να παει σε καποιο αλλο κρατος να δηλωσει οτι ανοικει σε εκεινο το κρατος

αλλα και παλι η κακια κρατικη μηχανη του κρατους θα του τα περνει με τσαμπουκα τα λεφτακια του

ειχα πει ψηλε οτι σκοπος της φορολογιας ειναι να διασφαλιζουν καποιες παροχες στους κατοικους
για το αν τις παρεχουν ειναι υπολογοι στους κατοικους
αν οι κατοικοι ειναι βλακες και τους ψηφιζουν συνεχεια τοτε φταινε αυτοι


<<Το κράτος μας, η ψωροκόσταινα δηλαδή, όσον αφορά τη σύγχρονη ιστορία του, δέσμευσε και απαλλοτρίωσε μεγάλο μέρος της περιουσίας της Εκκλησίας!>>

το κρατος μου δεν ειναι ψωροκοσταινα ψηλε το δικο σου δεν ξερω τι ειναι
το κρατος μου ειναι η ελλαδα και απαιτω να το αποκαλεις ετσι
καταλαβες;;

αν εσυ θες να ζεις στην ψωροκοσταινα τραβα ζησε ειναι εκει που εχουν μαζευτει ολοι οι ανεπροκοποι που φορανε μαυρα και ζουνε απο τον ιδρωτα του κοσμου


<<Ως αντάλλαγμα, το κράτος, ΠΛΗΡΩΝΕΙ αυτά που πήρε από την Εκκλησία, μέσω φόρων ή και παραχωρήσεων.>>

και τι πηρε το κρατος για πες μας;

<<Είτε σας αρέσει, είτε δεν σας αρέσει, έτσι είναι!!
Και δεν σας έδωσε κανείς το δικαίωμα να κρίνετε εσείς αν πρέπει ο κόσμος να αφήνει ή όχι την περιουσία του στην Εκκλησία!!>>

ο καθε ενας ειναι ελευθερος να κανει οτι θελει την περιουσια του
η εκκλησια ομως δεν ειναι ο καθε ενας
αυτοι που αφηνουν την περιουσια τους στην εκκλησια την αφηνουν με σκοπο η εκκλησια να βοηθησει τους φτωχους
και οχι να εχει ο καθε ρασοφορος λιμουζινα
ετσι οπως κρινετε η καθε οργανωση που λεει οτι εχει φτιαχτει για το καλο των φτωχων ετσι κρινετε και η εκκλησια

αν εγω φτιαξω μια οργανωση για να σωσω τα παιδια που πεινανε αλλα τα λεφτα που μου δινουν τρωω το 99% και δινω στα παιδια το 1% τοτε πρεπει να δωσω λογο

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

WWalker
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1819 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2005, 12:48:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους WWalker  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
βρηκα εναν ψηλο να μου ριχνει μπινελικια γιατι το 80% των ελληνων ειναι μαλακες και ψηφιζουν τα δυο μεγαλα κομματα για να μπουν στο δημοσιο(για να μην νομηζουν μερικοι οτι ειμαι αριστερος τους λεω οτι το κομμα που υποστηριζω δεν προκεται να μπει στην βουλη και οχι δεν ειναι αρχαιολατρες χ.ο. ειναι)

Ώπα ώπα, Βεργής είναι ή Λεβέντης;

Εγώ σκέφτομαι να ψηφίσω ΜΕΡΑ για αλλαγή.

----------------------
There are 10 types of people, those who know binary and those who don't.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2005, 13:29:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παιδιά, να τα πάρουμε από την αρχή λίγο τα πράγματα.
Ψηλέ και Γηγενή, κάνατε την εμφάνιση σας κι οι 2 μετά από ένα χρονικό διάστημα απουσίας σας (καλώς ήρθατε κιόλας).
Αυτό είναι το καλό μέρος της υπόθεσης.
Το κακό μέρος της υπόθεσης είναι οτι εισήλθατε με απειλητικές διαθέσεις κι οι 2...
Γιατί δε νερώνετε λίγο το κρασάκι σας, να πείτε 2-3 κουβέντες με νόημα.
Πιστεύετε οτι έχετε δίκιο?
Προσπαθείστε να το πείτε με άλλον τρόπο, όχι με τη μέθοδο της επίθεσης-άμυνας.
Σας διαβεβαιώ οτι δεν θα βγάλει πουθενά...
Το αποτέλεσμα θα είναι να αναζωπυρωθεί μια διαμάχη που θα επεκταθεί και σε άλλα topics.
Και με αυτό τον τρόπο το όποιο δίκιο έχετε κι οι 2 χάνεται...

In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2005, 13:37:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αυτό που ρωτάω φίλε wwalker είναι, τι θα στερηθούμε στην πράξη εάν εκλείψει ο θεσμός.
Τι θα χάσω από την τσέπη μου δηλαδή.
Εκτός από τα δις που ΔΕΝ θα πληρώνουμε.
quote:
Μιας και αναφερόμουνα στον Velial που νομίζει ότι τα σκάμε στους παπάδες, θα μου πει και μένα κανείς τι ακριβώς σκάω στους παπάδες;
Λέω, γιατί εγώ το μόνο που "σκάω" στους παπάδες είναι ένα 50άλεπτο για να πάρω κερί, και αυτό καλά κάνω και το σκάω, γιατί το κερί δεν μου ανήκει.
Διάβασε τα πρώτα ποστ του GDS1.
Εκτός κι αν τ' αμφισβητείς...
quote:
περιουσιών του Πατριαρχείου σε Τουρκικό έδαφος τις οποίες οι Τούρκοι συνεχώς δημεύουν με πρόσχημα το ότι ο Χριστός δεν παρουσιάζεται στο δικαστήριο να τις διεκδικήσει (!!!),
Τι το επιλήψιμο σ' αυτό;
Μήπως θα έπρεπε να κάνουμε κι εμείς το ίδιο; Και χωρίς κανένα πρόσχημα.
Απλώς θα τους εφαρμόσουμε αυτά που μας κηρύττουν. Με τους δύο χιτώνες κλπ...
Οι ίδιοι λένε ότι δεν τους ανήκει αυτή η ΤΕΡΑΣΤΙΑ περιουσία.
Σε ποιόν ανήκει; Στον θεό;
quote:
Απαντώντας λοιπόν σε αυτό, εγώ θα σου πω ότι δεν πρόκειται να πολεμήσει, για τον απλό λόγο ότι είναι παπάς.
Δηλαδή για τον θεό είναι κακό να πολεμάς για την πατρίδα σου;
quote:
Τώρα να είχαν οι Τούρκοι τόση έλλειψη από στρατιώτες δεν το νομίζω.
Ασχετα με το τι νομίζεις αγαπητέ, ρίξε μια ματιά σ' αυτό..."Αποφοίτησε από τη Θεολογική σχολή της Χάλκης το 1961 και κατόπιν χειροτονήθηκε διάκονος στις 13 Αυγούστου 1961 από τον Μητροπολίτη τότε Ίμβρου και Τενέδου Μελίτωνα, οπότε και μετονομάσθηκε Βαρθολομαίος. Αμέσως μετά την απόλυση του από τον Τουρκικό στρατό το 1963, ...από εδώ:--> http://www.cmkon.org/Patriarxes.htm.
Τούρκος πολίτης, Τούρκος στρατιώτης, στην Τουρκία γεννήθηκε...
Σε τι διαφέρει από έναν Τουρκο αλήθεια;
Κι αφού είναι στρατεύσιμος, θα πολεμίσει φυσικά για την Τουρκία!
Κι εμείς ΤΟΝ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ!!!
...κι εσύ τον υπερασπίζεσαι!
Προς ποίου όφελος;
quote:
Αυτό τώρα, για να στο απαντήσω, θα πρέπει να βρίσκομαι μέσα στο λογιστήριο και να βλέπω αν "τα τρώει" κανένας.
Ας υποθέσουμε ότι δεν τα τρώει κανείς.
Που καταλήγουν;
;;;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2005, 14:47:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"Από το 1961 μέχρι το 1963 εκπλήρωσε τις στρατιωτικές υποχρεώσεις του ως ανώτερος αξιωματικός στον τουρκικό στρατό."...από εδω.


Ο... "ελληνας" Βαρθολομαίος και "ανώτερος αξιωματικός στον τουρκικό στρατό"!!!!
ΥΠΗΡΕΤΗΣΕ ΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ ΤΟΥ!!!


ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΤΟΝ ΛΕΜΕ ΕΛΛΗΝΑ ΚΑΙ ΚΑΜΑΡΩΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΣΑΝ ...;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ψηλός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5138 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2005, 15:08:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γηγενή,
τα μπινελίκια που έριχνα σε εσένα, πιστεύω να κατάλαβες με τη διάθεση τα έριχνα! Έλεγα, "Α ρε Γηγενή, που είσαι να δεις την κατάντια μας!!" Δεν τα έριχνα με διάθεση να σε προσβάλω!!

Δεν έχω καμιά διάθεση να δυναμιτίσω το θέμα.
Απλά, επέστρεψα από Ελλάδα τόσο, μα τόσο απογοητευμένος που δεν παίρνει άλλο!!

Τι έχει μείνει τελικά ανέπαφο και ανέγγιχτο στην Ελλάδα;; Μπορεί να μου πει κάποιος πού, σε ποιά υπηρεσία, δεν υπάρχει διαπλοκή και γρηγορόσημα;;
Αμ αυτή η τηλεόραση, τι αίσχος είναι αυτό βρε παιδιά;;;
Δεν άκουγα τίποτα άλλο παρά "παράλληλες σχέσεις", σκάνδαλα, στημένες δικαστικές υποθέσεις ...... Έλεος πια!!!!!!!

Για να εκτελωνίσω ένα μικρό αμαξάκι ξόδεψα 10 ολόκληρες ημέρες πληρώνοντας ένα σωρό μπαξίσια!!! Μου τα έπαιρναν από παντού και δεν μπορούσα να τους πω και τίποτα!!!

Ύστερα μου λέτε εσείς για την Εκκλησία;;;;;;
Αν θέλετε, φτιάξτε πρώτα όλα τα άλλα που βρωμάνε από παντού, και στο τέλος, αν μείνει χρόνος, ας ασχοληθούμε και με τα της Εκκλησίας!!!

Κανείς δεν λέει ότι στους κόλπους της Εκκλησίας όλα είναι μέλι γάλα, σίγουρα πρέπει να γίνει κάθαρση και να διορθωθούν κάποια πράγματα, όχι όμως με το να Την στήνουμε στον τοίχο και να λασπολογούμε εναντίον της!!


Φιλικά όπως πάντα

Edited by - Ψηλός on 22/11/2005 15:11:05Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

WWalker
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1819 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2005, 15:17:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους WWalker  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αυτό που ρωτάω φίλε wwalker είναι, τι θα στερηθούμε στην πράξη εάν εκλείψει ο θεσμός.
Τι θα χάσω από την τσέπη μου δηλαδή.
Εκτός από τα δις που ΔΕΝ θα πληρώνουμε.

Τα δις θα τα πληρώνουμε, όπως τα πληρώνει και η Μόσχα και στο Πατριαρχείο της.
Να εκλείψει ο θεσμός δεν υπάρχει περίπτωση, είναι η κορυφή ολόκληρης της Ορθόδοξης Εκκλησίας, και αποκλείεται να εκλείψει.
Οπότε θα πρέπει να μου πεις πως θα είναι η δομή αν εκλείψει το Πατριαρχείο για να σου απαντήσω.

quote:

Διάβασε τα πρώτα ποστ του GDS1.
Εκτός κι αν τ' αμφισβητείς...

Τα έχω διαβάσει ήδη.

quote:
quote:
περιουσιών του Πατριαρχείου σε Τουρκικό έδαφος τις οποίες οι Τούρκοι συνεχώς δημεύουν με πρόσχημα το ότι ο Χριστός δεν παρουσιάζεται στο δικαστήριο να τις διεκδικήσει (!!!),

Τι το επιλήψιμο σ' αυτό;
Μήπως θα έπρεπε να κάνουμε κι εμείς το ίδιο; Και χωρίς κανένα πρόσχημα.
Απλώς θα τους εφαρμόσουμε αυτά που μας κηρύττουν. Με τους δύο χιτώνες κλπ...
Οι ίδιοι λένε ότι δεν τους ανήκει αυτή η ΤΕΡΑΣΤΙΑ περιουσία.
Σε ποιόν ανήκει; Στον θεό;


Αν δεν βρίσκεις επιλήψιμο το ότι οι Τούρκοι κατακλέβουν το Πατριαρχείο, το οποίο έχει τις περιουσίες της μειονότητας, τότε τι να πω.
Η περιουσία ανήκει στην Εκκλησία, δηλαδή στο σύνολό της, γιατί Εκκλησία = σύνολο ανθρώπων, δηλαδή σε σένα και σε μένα, αν ανήκεις, και μπορείς να πας στην Αρχιεπισκοπή να ζητήσεις βοήθεια αν πραγματικά τα χρειάζεσαι, όπως ο αρχ. Χριστόδουλος συχνά παραπονιέται ότι του ΄ρχονται άνθρωποι με χρέη.

quote:
quote:
Απαντώντας λοιπόν σε αυτό, εγώ θα σου πω ότι δεν πρόκειται να πολεμήσει, για τον απλό λόγο ότι είναι παπάς.

Δηλαδή για τον θεό είναι κακό να πολεμάς για την πατρίδα σου;


Όχι, εννοείται.
Δεν είναι θεικός νόμος αυτός, ανθρώπινος είναι, της κοινωνίας.

quote:
Τούρκος πολίτης, Τούρκος στρατιώτης, στην Τουρκία γεννήθηκε...
Σε τι διαφέρει από έναν Τουρκο αλήθεια;

Δηλαδή με την λογική σου η ελληνική μειονότητα στην Πόλη και στην Τένεδο/Ίμβρο είναι τούρκοι εφόσον:
α) είναι Τούρκοι πολίτες
β) γεννήθηκε στην Τουρκία (Ίμβρο γεννήθηκε)
γ) υπηρέτησε Στρατιώτης.

Όλοι οι έλληνες που ζουν στην Τουρκία και ανήκουν στην μειονότητα είναι ακριβώς τα ίδια πράγματα.
Σαφώς και δεν είναι αφορμή αυτή για να πιαστείς να τον βγάλεις "τούρκο" τον άνθρωπο. Με την ίδια λογική, όλοι τούρκοι είναι.


quote:
Κι αφού είναι στρατεύσιμος, θα πολεμίσει φυσικά για την Τουρκία!
Κι εμείς ΤΟΝ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ!!!

Δεν είναι στρατεύσιμος είπαμε, είναι παπάς.
Εμείς δεν το πληρώνουμε, πληρώνουμε το Πατριαρχείο και μόνο, το οποίο είναι οργανισμός του Τουρκικού κράτους, άρα του τα σκάνε και οι Τούρκοι.

quote:
quote:
Αυτό τώρα, για να στο απαντήσω, θα πρέπει να βρίσκομαι μέσα στο λογιστήριο και να βλέπω αν "τα τρώει" κανένας.

Ας υποθέσουμε ότι δεν τα τρώει κανείς.
Που καταλήγουν;


πληροφορίες θα βρεις εδώ, σχετικά με το ποιες εκκλησίες υπάγονται σε αυτό και ποιες υποστηρίζει το Πατριαρχείο.
http://www.orthodoxwiki.org/Church_of_Constantinople

Για να μην το κουράζουμε τώρα, μιας και εγώ δεν είμαι απολογητής του Πατριάρχη, ούτε και είμαι υποχρεωμένος να απαντάω σε ερωτήσεις σχετικά με πληροφορίες για το Πατριαρχείο, κοίταξε εδώ για να βγάλεις τα δικά σου συμπεράσματα:
http://www.patriarchate.org/
http://www.cnewa.org/ecc-bodypg.aspx?eccpageID=13&IndexView=toc
http://www.goarch.org/en/ourfaith/articles/article8148.asp

----------------------
There are 10 types of people, those who know binary and those who don't.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ψηλός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5138 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2005, 15:21:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

"Από το 1961 μέχρι το 1963 εκπλήρωσε τις στρατιωτικές υποχρεώσεις του ως ανώτερος αξιωματικός στον τουρκικό στρατό."...από εδω.


Ο... "ελληνας" Βαρθολομαίος και "ανώτερος αξιωματικός στον τουρκικό στρατό"!!!!
ΥΠΗΡΕΤΗΣΕ ΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ ΤΟΥ!!!


ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΤΟΝ ΛΕΜΕ ΕΛΛΗΝΑ ΚΑΙ ΚΑΜΑΡΩΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΣΑΝ ...;


Δηλαδή Αίολε,
Όσοι Έλληνες το γένος, γεννήθηκαν ή μεγάλωσαν σε ξένο κράτος π.χ. κάποιο ευρωπαϊκό, και υπηρέτησαν τη θητεία τους στο εν λόγω κράτος, ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΘΕΩΡΟΥΜΕ ΕΛΛΗΝΕΣ;;

***Ειλικρινά, δεν καταλαβαίνω το τρόπο σκέψης σου;

Φιλικά όπως πάνταΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GDS1
Πλήρες Μέλος


937 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2005, 16:23:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GDS1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ψηλός
“Ώστε εγώ μπήκα να προπαγανδίσω ε;; “

Απίστευτο έτσι;;;;; Αν είναι Δυνατόν να κάνει τέτοιο πράγμα ο Ψηλός

Ψηλός
«Ενώ εσείς ανοίξατε αυτό το θέμα για να ενημερώσετε τον κόσμο ε;;»
Όχι ρε Ψηλέ και Αμυαλέ το ανοίξαμε για να μην λενε μαλακίες κάτι άτομα σαν και εσένα

Ψηλός
«Καλά ωρέ λεβέντες, σε τι ανθρώπους νομίζετε ότι απευθύνεστε;;;»

Σε ΨΗΛΟΥΣ

Ψηλός
«Δεν είναι όλοι σαν και του λόγου σας!!!»

Ναι υπάρχουν και ΚΟΝΤΟΙ

Ψηλός
«Εσείς νομίζω ότι δεν διαβάζετε τα όσα γράφονται. «

Ψηλεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε, η αποτοξίνωση απέτυχε ξανατράβα στο Α. Όρος για κανα μήνα μήπως και απεξατητοποιηθείς εντελώς

Ψηλός
«Το κράτος μας, η ψωροκόσταινα δηλαδή, όσον αφορά τη σύγχρονη ιστορία του, δέσμευσε και απαλλοτρίωσε μεγάλο μέρος της περιουσίας της Εκκλησίας!»

Η Εκκλησσία ρε ΨΗΛΕ από που τα ΑΓΟΡΑΣΕ και ήταν ΔΙΚΑ ΤΗΣ......ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ ;;;;;;; ΚΑΙ ΤΟ ΞΑΝΑ ΛΕΩ ΓΙΑΤΙ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΑΡΓΟΣ ΟΤΑΝ ΑΠΑΛΛΟΤΡΙΩΝΕΙ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΕΚΤΑΣΕΙΣ ΑΠΟΖΗΜΙΩΝΕΙ ΤΟΝ ΔΙΚΑΙΟΥΧΟ.....ΒΓΑΛΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΗΝ ΠΙΠΙΛΑ ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΣΕ ΛΙΓΟ ΤΗΝ ΝΟΜΟΘΕΣΙΑ

Ψηλός
«Ως αντάλλαγμα, το κράτος, ΠΛΗΡΩΝΕΙ αυτά που πήρε από την Εκκλησία, μέσω φόρων ή και παραχωρήσεων.»

Καλά μια ένεση μεθαδώνης στον Ψηλό και γρήγορα

Ψηλός
«Είτε σας αρέσει, είτε δεν σας αρέσει, έτσι είναι!!
Και δεν σας έδωσε κανείς το δικαίωμα να κρίνετε εσείς αν πρέπει ο κόσμος να αφήνει ή όχι την περιουσία του στην Εκκλησία!!»

Δεν μας ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΑΥΤΟ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

ΜΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΟΤΙ Η ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΠΙΟ ΠΛΟΥΣΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΜΕΤΑ ΤΟ ΒΑΤΙΚΑΝΟ. ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ..... ΕΞΑΛΛΟΥ ΚΟΡΟΪΔΑ ΥΠΗΡΧΑΝ ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ.....

Ψηλός
«Θα ήταν πιο ωφέλιμο να αντιδρούσατε και να επανστατούσατε ενάντια σε όσους σας-μας κατακλέβουν, με τις ευλογίες του κράτους σας, τελείως ξεδιάντροπα!!!»

ΨΗΛΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ΞΥΠΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ
ΑΥΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

ΞΥΠΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Ψηλός
«Σιγά μην έδιναν χαρισματικά τίποτα τα κοράκια των εκάστωτε ελληνικών κυβερνήσεων, στην Εκκλησία!!»
Γιατί υπάρχει λόγω ΤΟΣΑ ΕΧΕΙ Η ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΤΣΑΜΠΑ ΜΑ ΠΟΣΟ ΗΛΙΘΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ......

Ψηλός
»Εδώ αυτοί οι κύριοι κοιτούν να αρπάξουν και τη μπουκιά από το στόμα του κοσμάκη, στην εκκλησία θα παραχωρούσαν δικαιώματα και χρήμα;; Είστε βαθιά νυχτωμένοι μου φαίνεται!!!»

ΤΗΝ ΜΕΘΑΔΩΝΗ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ .... ΓΡΗΓΟΡΑ ..... Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΧΕΙ ΠΑΘΕΙ ΚΡΙΣΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ

Ψηλός
«Από που να αρχίσω και που να τελειώσω, πες μου!!!»

Μάθημα 1ο
Αρχίζουμε από την αρχή και τελειώνουμε στο τέλος

Ψηλός
»Αλήθεια, θέλεις να σου αναφέρω που καταπατείται η ελευθερία μου;;;
Αυτά που βλέπεις, χρόνια τώρα, από τις τηλεοράσεις, δεν σου φτάνουν;;»

Ρε Ψηλέ τι λες, ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ ΟΛΟΥΣ;;;;; ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΕΝΤΟΣ ΘΕΜΑΤΟΣ Η ΑΛΛΑ ΝΤΙ ΑΛΛΩΝ ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ;;;;;; ΚΑΝΕ ΜΟΥ ΤΗΝ ΧΑΡΗ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΑΠΑΝΤΑΣ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΝΤΟΣ ΘΕΜΑΤΟΣ ΑΛΛΙΩΣ ΡΑΨΤΟ

Ψηλός
«Άσε βρε GDS1, ο κόσμος δεν μασάει από την προπαγάνδα σου-σας!!»

Αχχχχχ αλλά ντι άλλων.....ρε Ψηλέ ΚΟΥΡΑΖΕΙΣ....ΛΕΣ ΑΝΟΗΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΠΑΣ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΛΛΟΥ
ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΡΕ ΨΗΛΕ ΟΤΙ Ο ΠΑΠΠΑΣ ΠΟΥ ΠΡΟΣΚΥΝΑΣ (ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΕΣΥ) ΤΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΑΛΙΟ ΛΑΜΟΓΙΑ ..... ΠΑΡΑΣΙΤΑ ΕΙΣΤΕ ΡΕ .... ΑΛΛΑ ΣΕ ΛΙΓΟ ΘΑ ΠΕΙΝΑΣΕΤΕ .... ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΛΙΓΟ ΑΚΟΜΑ ΨΗΛΕ ..... ΜΕ ΕΛΙΕΣ ΘΑ ΤΗΝ ΒΓΑΖΕΙΣ

Ψηλός
«Με αυτά που λέτε, μου θυμίζετε τους λόγους κάποιων φτηνών πολιτικών που αναμασάν την ίδια και την ίδια καραμέλα χρόνια τώρα!!»

ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΕΙΣ ΤΟΝ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗ ΠΟΥ ΠΡΟΣΚΥΝΑΣ ΠΟΥ ΜΙ*ΛΑΕΙ ΜΟΝΟ ΣΤΟΝ ΘΕΟ..... ΤΡΑΒΑ ΚΑΙ ΕΣΥ ΤΩΡΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ

http://www.titane.ca/concordia/dfar251/igod/main.html

Ψηλός
«Ο ΚΑΙΡΟΣ ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ!!»
Ναι ναι ο καιρος γαρ εγγυς που λέει και ο Λιακόπουλος



Το χρήμα δεν είναι το παν στην ζωή, η αγάπη είναι. Ευτύχως αγαπάω το χρήμαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ψηλός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5138 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2005, 16:59:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
GDS1,
παληκάρι μου δεν φταις εσύ! Έτσι σου τα είπαν έτσι τα λες και εσύ.
Άσε με εμένα να κοιμάμαι και κοίτα να ξυπνήσεις εσύ φουκαρά μου που νομίζεις ότι είσαι και ξύπνιος!!!

Εγώ δεν έχω ανάγκη τις μεθαδώνες, και σου προτείνω να μην τις χρησιμοποιείς και εσύ, νέος άνθρωπος που είσαι!!!

Μακάρι να ήξερες φουκαρά μου, έστω στο ελάχιστο, τι σου γίνεται, έτσι ώστε να καταλάβεις και το τί γίνεται στο Άγιο Όρος!!
Και σου το είπα και άλλες φορές, όταν δεν γνωρίζεις κάτι, άστο το ρημάδι, μην το βάζεις στο στόμα σου!!!
Από ξερόλες και ξύπνιους έχει γεμίσει ο κόσμος σήμερα!!

ΛΙΓΗ ΤΑΠΕΙΝΩΣΗ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Φιλικά όπως πάνταΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ψηλός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5138 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2005, 17:09:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
GDS1,
Εγώ σου απαντώ επί του θέματος. Εσύ και η παρέα σου όμως πάτε τη συζήτηση όπου θέλετε.

Κάνε ένα κόπο αν θές, διάβασε και καμιά απάντηση από τους άλλους στο εδώ θέμα και θα καταλάβεις σε ποιον απαντώ.

Και πού ΄σαι!!
Μην ξεπαραδιάζεσαι ρε συ για την Εκκλησία, εντάξει, κοιμήσου ήσυχος!!

Φιλικά όπως πάντα

Edited by - Ψηλός on 22/11/2005 17:11:22Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GDS1
Πλήρες Μέλος


937 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2005, 17:14:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GDS1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλά αγόρι μου ότι πεις εσύ.....μπήκες στο λινκ εεεεεεε καλόοοοοοοο

o GOD chattαρι.....έτσι επικοινωνεί ο δικός σου.....

Άσε ρε Ψηλέ διάβασε ξανά τα άρθρα που έχω βάλει και υστερα έλα μίλα για ταπεινότητα του κλήρου....


Το χρήμα δεν είναι το παν στην ζωή, η αγάπη είναι. Ευτύχως αγαπάω το χρήμα

Edited by - GDS1 on 22/11/2005 17:17:55Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GDS1
Πλήρες Μέλος


937 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2005, 17:43:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GDS1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλά ένα ακόμα από εμένα τον προπαγανδιστή...Γ ΚΠΣ για την ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟΤΗΤΑ ΣΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ.......

ΜΕ ΤΑΠΕΙΝΟΤΗΤΑ

"Δ. Παπαδημούλης: «Αφανές το τμήμα των επενδύσεων» μέσω Α.Ε.
Γ' ΚΠΣ - Στο 55% η απορρόφηση κοινοτικών πόρων από την Εκκλησία

Μεταξύ των τελικών δικαιούχων των πόρων του Γ’ ΚΠΣ είναι και η Εκκλησία της Ελλάδος. Αυτό αναφέρει η αρμόδια Επίτροπος κ. Χούμπνερ, σε απάντησή της προς τον ευρωβουλευτή του ΣΥΝ Δημήτρη Παπαδημούλη.

Πιο συγκεκριμένα, η Εκκλησία, μέσω των μοναστηριών και των μητροπόλεων της, συμμετέχει σε 75 διαφορετικά έργα του Γ΄ ΚΠΣ. Τα εν λόγω έργα είναι ενταγμένα στα Περιφερειακά Επιχειρησιακά Προγράμματα (ΠΕΠ) και στην Κοινωνία της Πληροφορίας ενώ ο συνολικός προϋπολογισμός τους σε όρους δημόσιας δαπάνης είναι περίπου 78 εκατ. ευρώ και ο μέχρι σήμερα ρυθμός απορρόφησης είναι 55%.

Ειδικότερα, τα έργα του ΠΕΠ Κεντρικής Μακεδονίας, τα περισσότερα εκ των οποίων αφορούν σε ιερές μονές του Αγίου Όρους, παρουσιάζουν ιδιαίτερη αυξημένη απορρόφηση της τάξεως του 70,4%.

Όπως επισημαίνει ο έλληνας ευρωβουλευτής, πρόκειται για υψηλά ποσοστά, πολύ υψηλότερα από τον μέσο όρο του συνόλου του Γ΄ ΚΠΣ που βρίσκεται περίπου στο 34%. Η πλειονότητα των δράσεων αναφέρεται σε έργα αποκατάστασης-συντήρησης καθώς και τεκμηρίωσης-αξιοποίησης του ορθόδοξου πολιτισμού.

Η αρμόδια Επίτροπος της Ε.Ε. στην απάντηση της παραπέμπει για περισσότερες πληροφορίες στις αρμόδιες ελληνικών αρχές, διευκρινίζοντας ότι «στο πλαίσιο της εταιρικής σχέσης με τα κράτη μέλη για τη διαχείριση του κοινοτικού πλαισίου στήριξης (ΚΠΣ) και των επιχειρησιακών προγραμμάτων (ΕΠ), οι αποφάσεις έγκρισης των επενδυτικών έργων των τελικών/ενδεχόμενων δικαιούχων ανήκουν στην αρμοδιότητα των εθνικών ή/και περιφερειακών αρχών που είναι επιφορτισμένες με τη διαχείριση των προγραμμάτων αυτών και από τις οποίες μπορούν να δοθούν περισσότερες πληροφορίες».

Εκφράζοντας την ικανοποίησή του για τα ποσοστά απορρόφησης κοινοτικών πόρων για έργα της Εκκλησίας της Ελλάδος -έργα που όπως σημειώνει, συμβάλουν στην ανάδειξη και διατήρηση της πολιτιστικής μας κληρονομιάς-, ο κ. Παπαδημούλης επισημαίνει πως υπάρχει και το αφανές -όπως το χαρακτηρίζει- τμήμα των επενδύσεων, ορισμένες μάλιστα με καθαρά επιχειρηματικό χαρακτήρα, που επιδοτούνται από κοινοτικά κονδύλια ή τον κρατικό προϋπολογισμό. «Αυτό υλοποιείται μέσω εταιρειών που έχουν συσταθεί με πρωτοβουλία της ηγεσίας της Εκκλησίας όπως η πασίγνωστη πλέον ΜΕΤΟΧΙ ΑΕ, δημιούργημα του Μητροπολίτη Αιγιαλείας και Καλαβρύτων κ. Αμβρόσιου, για την οποία δημοσιεύματα αναφέρουν ότι διενεργείται και διαχειριστικός έλεγχος», αναφέρει ο ευρωβουλευτής του ΣΥΝ.

Ο έλληνας ευρωβουλευτής ζητεί από την κυβέρνηση να κάνει ό,τι και η Κομισιόν δίνοντας αμέσως στην δημοσιότητα τον αντίστοιχο πίνακα όλων των εταιρειών στις οποίες συμμετέχει η Εκκλησία της Ελλάδος, οι οποίες έχουν επιδοτηθεί από το ΚΠΣ ή το κράτος, καθώς επίσης και τα έργα που έχουν επιδοτηθεί, το ύψος του προϋπολογισμού και της επιδότησης και τον ρυθμό προόδου του έργου. "

Η ΝΑΥΤΕΜΠΟΡΙΚΗ ON LINE
Τρίτη, 22 Νοεμβρίου 2005 14:01

http://www.naftemporiki.gr/news/static/05/11/22/1122179.htm



Το χρήμα δεν είναι το παν στην ζωή, η αγάπη είναι. Ευτύχως αγαπάω το χρήμαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ψηλός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5138 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2005, 17:47:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τα έχω διαβάσει τα άρθρα που έχεις βάλει!

Και εγώ όταν σου λέω ότι κανείς δεν γνωρίζει σήμερα έπ’ ακριβώς και με σιγουριά την περιουσία καθώς και το τι εισπράττει η Εκκλησία από το κράτος, είναι βάσει άρθρων που δημοσιεύτηκαν κατά καιρούς!!
Και αυτό είναι η αλήθεια!!!

Το τι λέει ο καθένας μας είναι σύμφωνα πάντα με το πώς βλέπει την Εκκλησία. Συνήθως, και παίρνοντας παράδειγμα το Δαυλό και την παρέα του, αρέσκονται στο να κάνουν την τρίχα τριχιά.

Φυσικά δεν με παραξενεύει η συμπεριφορά του Δαυλού διότι όλοι γνωρίζουμε τους σκοπούς του και υπό ποιο πνεύμα ασκεί την προπαγάνδα του!!

Φιλικά όπως πάνταΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GDS1
Πλήρες Μέλος


937 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2005, 17:56:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GDS1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ψηλέ τι είναι αυτά που λες;;;;

Δεν έχω βάλει κανένα αρθρο του Δαυλού .... όλα είναι απο εφημερήδες και μάλιστα έγκριτες......ώστε να διασφαλιστεί η ουδετερότητα....αν ήθελα να προπαγανδίσω ξέρω που θα ψάξω όχι πάντως στις εφημερίδες...

Δεν είπε κανείς ότι ξέρουμε την ακριβή περιουσία της Εκκλησίας...αλλά δεν πρέπει να μάθουμε;;;;

Τα άρθρα συνομολογούν για μια τεράστια περιουσία....οικόπεδα, επιχειρήσεις, επιδοτήσεις, αφορολογητο, μισθοδοσία από το κράτος κτλ κτλ

Που είναι λοιπόν το "ο έχω δυο χιτώνες δίνει τον ένα;;;;" μήπως τελικά ο τίτλος του θέματος είναι αληθινός;;;;;

Και οι πιστοί τι κάνουν;;;;;;; πως αφήνουν το θρησκευτικό τους πιστεύω να το καταπατούν αυτοί οι αλήτες;;;;;; πως οι πολίτες ζουν μίζερα για να ζουν υπερλαμπρα αυτοί που μιλούν με τον Θεό;;;;;;πως πως;;;;; αυτό είναι το θέμα Ψηλέ

Δεν νομίζεις ότι ήρθε η ώρα να λογοδοτήσουν αυτοί οι άνθρωποι που ζουν σε βάρος των πιστών;;;;;;


Το χρήμα δεν είναι το παν στην ζωή, η αγάπη είναι. Ευτύχως αγαπάω το χρήμαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ψηλός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5138 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2005, 18:01:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι θες να πεις με αυτό βρε GDS1;

Τι το καινούργιο υπάρχει στο άρθρο που παράθεσες;;

Τουλάχιστον με τη συντήρηση της πολιτιστικής κληρονομιάς (άσχετα με το αν εσύ είσαι ικανός να το εκτιμήσεις ή όχι, δεν μας ενδιαφέρει άλλωστε) θα μείνει και κάτι σε αυτούς που έρχονται μετά από εμάς.

Με τα όσα όμως έχουν βάλει στις τσέπες τους ιδιώτες μεγαλοκαρχαρίες αλλά και μικροκαρχαρίες, από τα διάφορα κοινοτικά πακέτα, τι γίνεται, μου λες σε παρακαλώ;;

Τόσα χρόνια τώρα γίνεται κατάφορη κατάχρηση των κοινοτικών κονδυλίων και τα χρήματα γεμίζουν τις τσέπες ιδιωτών, τί γίνεται με αυτό λοιπόν;; Δεν λέμε τίποτα;;;

ΑΑΑΑΑΑΑ ΞΕΧΑΣΑ ΜΩΡΕ!! ΕΣΥ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΛΩΠΩΔΥΤΕΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΧΡΑΣΤΕΣ ΣΕ ΠΑΛΑΙΩΤΕΡΟ ΜΗΝΥΜΑ ΣΟΥ ΤΟΥΣ ΕΙΧΕΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΕΙ ΕΞΥΠΝΟΥΣ ΚΑΙ ΜΑΓΚΕΣ!!!

Τώρα όμως, βλέπω πως σε ενδιαφέρει τελικά για το τι κάνει ο Αμβρόσιος. Γιατί λοιπόν; Αυτός δεν μπορεί να είναι έξυπνος ή μάγκας;; Μήπως γιατί φορά ράσο; Πώς και έτσι τέτοια αλλαγή φίλε μου και εκφράζεις τέτοιου είδους ανησυχίες;;

Φιλικά όπως πάνταΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GDS1
Πλήρες Μέλος


937 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2005, 18:32:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GDS1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είδες ρε Ψηλέ που το πας αλλού....

Το άρθρο το λέει καθαρά ότι πολλά είναι για την Ποιλιτιστική ΟΡΘΟΔΟΞΗ Κληρονομιά....ΑΥτό είναι καλό....και ΘΕΜΙΤΟ

ΤΗΝ ΜΕΤΟΧΙ ΑΕ ρε ΨΗΛΕ ΔΕΝ ΕΙΔΕΣ....;;;;;; ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΙΔΕΣ ΑΥΤΗ ΡΕ ΨΗΛΕ....

ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΙ.....

ΠΟΣΕΣ ΜΕΤΟΧΙ ΑΕ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΦΤΙΑΞΕΙ;;;;; ΑΥΤΟ ΛΕΕΙ ΤΟ ΑΡΘΡΟ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΜΑΙΝΕΙ

Αλλά εσύ μόνο ότι σε συμφέρει βλέπεις .... τα άλλα δεν υπάρχουν

Και για να συνεχίσω για τους ΙΔΙΩΤΕΣ ΑΥΤΟΙ ΝΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΝΟΥΝ ..... ΑΥΤΟΙ ΔΕΝ ΛΕΝΕ ΨΕΜΑΤΑ, ΑΥΤΟΙ ΔΕΝ ΠΑΙΖΟΥΝ ΜΕ ΨΥΧΕΣ, ΑΥΤΟΙ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΨΗΛΕ

ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΛΟΥΣΙΟΣ ή ΜΕΓΑΛΟΚΑΡΧΑΡΙΑΣ ΟΠΩΣ ΛΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ ΤΟΤΕ ΝΑΙ ΜΠΡΑΒΟ ΤΟΥ....ΤΟΤΕ ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΜΑΓΚΑΣ...ΤΟΤΕ ΝΑΙ ΡΙΣΚΑΡΕ ΚΑΙ ΚΕΡΔΙΣΕ.......(τώρα ελπίζω να κατάλαβες τι εννοούσα τότε, αν θέλεις το κάνω και με μεγαλύτερη λεπτομέρια)

ΣΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΕΚΚΛΗΣΙΑΣΤΙΚΟΣ ΚΛΗΡΟΣ....Ο ΚΛΗΡΟΣ ΠΑΙΖΕΙ ΜΕ ΨΥΧΕΣ , ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΚΑΙ ΒΓΑΖΕΙ ΤΟ ΧΡΗΜΑ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΠΑΡΑΓΕΙ.... ΑΕΡΑ ΚΟΠΑΝΙΣΤΟ..... ΚΑΙ ΚΛΕΒΕΙ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΕΠΙ ΜΟΝΙΜΟΥ, ΚΑΙ ΚΛΕΒΕΙ ΤΟΥΣ ΠΙΣΤΟΥΣ ΕΠΙ ΜΟΝΙΜΟΥ, ΚΑΙ ΚΑΙ ΚΑΙ (Δες ξανά τα αρθρα)

Αυτό είναι ΑΛΗΤΕΙΑ ΨΗΛΕ πιο ευκολονόητο δεν μπορώ να το κάνω λυπάμαι....


Το χρήμα δεν είναι το παν στην ζωή, η αγάπη είναι. Ευτύχως αγαπάω το χρήμαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Schwabe
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5715 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2005, 19:18:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
WWalker:
«Αλλιώς θα το 'κανες έτσι;»

Και πάλι όχι. Όσον αφορά εμένα τουλάχιστον.

Όλα καλά?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Schwabe
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5715 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2005, 19:26:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ψηλός:
«Υπάρχει ελευθερία έκφρασης σήμερα;;;;;;;;;;
Καλά θα μας τρελάνεις τελείως βρε Σβάμπε;;»

Γιατί, σε εμπόδισε κανείς να μιλήσεις? Εάν βέβαια αναφέρεσαι στην απαράδεκτη κατοχή των θρησκευτικών τμημάτων στο εκπαιδευτικό σύστημα της χώρας από το ορθόδοξο λόμπι, τότε δεν έχεις άδικο.

Είναι μια απαρχαιωμένη και αδιέξοδη κατάσταση.

Κατά τα άλλα, ΠΟΥ παρακαλώ έχεις ενστάσεις?


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΔΙΑΒΑΣΤΟΣ
Πλήρες Μέλος

Greece
1132 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2005, 22:21:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΔΙΑΒΑΣΤΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν παιζεσαι ψηλε !
quote:
Ψηλος : Καμία πορεία δεν διεκόπη από κανένα!!
Ο λαός μας, με τη θέλησή του και συνειδητά επέλεξε το Χριστιανισμό.

Απο που τεκμαιρεται αυτο. Κατι τετοια λες και ο WWalker σου δινει τα ευσημα
quote:
Πες τα ρε Ψηλέ να αγιάσει το στόμα σου!
Χειριστου ειδους παραχαραξη της ιστοριας δεν μπορει να υπαρξει.Τι να πρωταναφερω...εχουν χιλιοειπωθει...

quote:
Όσοι Έλληνες το γένος, γεννήθηκαν ή μεγάλωσαν σε ξένο κράτος π.χ. κάποιο ευρωπαϊκό, και υπηρέτησαν τη θητεία τους στο εν λόγω κράτος, ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΘΕΩΡΟΥΜΕ ΕΛΛΗΝΕΣ;;

Σαφεστατα.Καμια σχεση ομως το ενα με το αλλο.Και οι γεννητσαροι Ελληνες ηταν, στο γενος ομως, δεν ειχαν Ελληνικη συνειδηση.Οι Πατριαρχες ηταν ανεγνωρισμενοι ως
Βασιλεις και αυτοκρατορες ή Αυθεντες και Δεσποτες απο τους τουρκους σουλτανους απολαμβανωντας προνομοια ως ουδεις αλλος : ...πασαν εξουσιαν και δεσποτειαν...να μη εχη κανενα εμποδιον υπο τινος...οποιος φανη εναντιος του μπαρατιου αυτου να παιδευεται μεγαλως παρα της αυτου Βασιλειας (!!) ... (σουλτανος Μεχμετ Β΄ για τον πατριαρχη Γεωργιο Γενναδιο και υστερα για τον Ιωακειμ Β΄ ).
Ο Ανωνυμος Ελλην της "Ελληνικης Νομαρχιας" αναφερει μεταξυ αλλων τα εξης για το ιερατειο : (σελ. 140) ..λυκοι και βαρβαροι λησται...η χυδαιοτης των και η σκληροτης των διαπερνα κατα πολυ εκεινην της παρδαλεως...α(σελ 135) αμαθεις και αναλφαβητοι λαοκλεπτες...εκδυουν γυναικας οποτε ημπορουν...(σελ 138)...ζωσιν αργοι και τρεφονται απο τους ιδρωτας των ταλαιπωρων και πτωχων Ελληνων....Και καταληγει: Ιδου ,ω Ελληνες αγαπητοι μου αδελφοι, η σημερινη αθλια και φοβερα καταστασις του ιερατειου,που ειναι και η πρωτη αιτια που αργοπορει την ελευθερωσιν της Ελλαδος.

Αυτη λοιπον ηταν τοτε η πρακτικη του ιερατειου ,αυτη ειναι και σημερα.Με τις υγειες σας.Να τους εχετε και να τους καμαρωνετε - ευγε και παλι!

quote:
Τα δις θα τα πληρώνουμε, όπως τα πληρώνει και η Μόσχα και στο Πατριαρχείο της.

Αφου τ΄αποφασισες εσυ WWalker εμεις το "πομνιο" θα συνετιστουμε...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΔΙΑΒΑΣΤΟΣ
Πλήρες Μέλος

Greece
1132 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2005, 22:34:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΔΙΑΒΑΣΤΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
"πομνιο"
λαθος βιαστικο ----> ποιμνιο


quote:
Φυσικά δεν με παραξενεύει η συμπεριφορά του Δαυλού διότι όλοι γνωρίζουμε τους σκοπούς του και υπό ποιο πνεύμα ασκεί την προπαγάνδα του!!


Δεν το κανεις λιανα...μπας και καταλαβουμε και εμεις τι γινετε ;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
WWalker
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1819 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2005, 22:46:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους WWalker  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
quote:Τα δις θα τα πληρώνουμε, όπως τα πληρώνει και η Μόσχα και στο Πατριαρχείο της.

Αφου τ΄αποφασισες εσυ WWalker εμεις το "πομνιο" θα συνετιστουμε...


Τι εννοείς "αποφάσισα"; Έτσι είναι τα πράγματα, από εκεί και πέρα τι σημασία έχω έγω;


----------------------
There are 10 types of people, those who know binary and those who don't.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΔΙΑΒΑΣΤΟΣ
Πλήρες Μέλος

Greece
1132 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2005, 23:08:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΔΙΑΒΑΣΤΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Τι εννοείς "αποφάσισα"; Έτσι είναι τα πράγματα, από εκεί και πέρα τι σημασία έχω έγω;


Η εκφραση σου ειναι κατηγορηματικη , σαν να εισαι απο αυτους που αποφαζιζουν...ετσι μιλας.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΔΙΑΒΑΣΤΟΣ
Πλήρες Μέλος

Greece
1132 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2005, 23:11:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΔΙΑΒΑΣΤΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν ηταν η ουσια αυτο ομως .η ουσια ειναι στα πεπραγμενα του ιερατειουπου αφηνεις-ετε ασχολιαστα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 11 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.203125
Maintained by Digital Alchemy