ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΞΩΤΙΚΑ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 11
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
spawn15
Νέο Μέλος


14 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2003, 21:29:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους spawn15  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φιλε Glorfindel,
Ανετρεξε στο βιβλιο "ξωτικα" του Ναουμ
Θεοδοσιαδη στο κεφαλαιο "μαγεια,μια κηλιδα..."
και εκει θα δεις τι εννοοω με την "ανθρωπινη αντιληψη".....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Flawless
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
264 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2003, 16:05:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Flawless  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
PRAGMATIKA ENDIAFERON 8EMA! AFTO POU EXO EGO NA PROS8ESO INE POS BORI NA IPARXUN ALLA MIN APOKLIETE OTI BORI NA EINAI DYNAMIS POU ANTILAMBANETE ETSI TO MYALO(ME AUTI TIN MORFI''XARAKTIRISTIKO OTI STIS PERIGRAFES DEN IPARXEI I EPAFI DILADI DEN EXOUN ILI).I POLY APLA KSOTIKO BOREI NA EINAI TO SOMA MAS.(TRELO AKOUGETE E ?)POU PROSPA8EI NA MAS METADOSEI KATI ITE AUTO INE DINAMI ITE INE GNOSI I KAI TA DIO.DEN KSERO AN SIMFONITE MAZI MOU EGO APLA DINO MIA DIAFORETIKI EKSIGISI....PERIMENO APOPSIS!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Glorfindel
Μέλος 2ης Βαθμίδας


385 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2003, 19:20:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Glorfindel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ!

ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΕΣ ΦΙΛΕ FLAWLESS ΣΤΟ ΤΟΠΙΚ!

ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΙΣ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΣ,ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΗΜΕΙΑ ΚΑΙ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΠΟΥ ΜΑΡΤΥΡΟΥΝ ΤΗΝ ΥΛΙΚΗ ΥΠΟΣΤΑΣΗ ΤΩΝ ΞΩΤΙΚΩΝ!
ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΠΟΛΛΟΙ ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΔΕΙ ΣΕ ΠΗΓΕΣ ΝΑ ΠΛΕΝΟΝΤΑΙ,ΝΑ ΚΟΥΝΟΥΝ ΦΥΛΛΑ ΕΝΩ ΚΑΘΟΝΤΑΙ ΕΠΑΝΩ ΤΟΥΣ,ΝΑ ΧΤΥΠΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ...
ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΟΥΝ ΤΗΝ ΔΙΦΟΡΟΥΜΕΝΗ ΦΥΣΗ ΤΟΥΣ!

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Flawless
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
264 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2003, 20:32:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Flawless  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
kALHSPERA FILE GLORFINDEL.
8A ELEGA OTI DEN PISTEUO STA KSOTIKA SAN ATOMA ALLA ISOS AN IPARXOUN(AFINO ANIXTO TO ENDEXOMENO AFOU KANENAS DEN MOU EXEI APODIKSEI TO ANTI8ETO)EINAI EKPROSOPI TIS FISIS.

TORA PISTEUO POLLES APO TIS ''MARTIRIES'' EINAI APATES KAI GIAUTO DEN 8A BORESOUME NA BGALOUME POTE SIBERASMATA.
EINAI SAN TA UFO DEN KSERIS AN IPARXUN OUTE TO ANTI8ETO.
POLOI AN8ROPOI NA KSERIS OTI STIN PROSPA8IA TOUS NA DOUN KATI DIAFORETIKO AROSTENOUN(TRELENONTE) KAI APLA TOTE ENERGI I FANTASIA
TOU MIALOU.

NA SE KALA FILARAKO!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Glorfindel
Μέλος 2ης Βαθμίδας


385 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/07/2003, 19:42:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Glorfindel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ!

ΦΙΛΕ FLAWLESS ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΕΣ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΝ ΜΕΡΕΙ.

ΟΤΑΝ ΛΕΜΕ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΕΧΕΙ ΥΛΙΚΗ ΥΠΟΣΤΑΣΗ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟΜΑΤΩΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΤΟΜΟ,ΑΝΘΡΩΠΟΣ.
ΣΑΦΩΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΙ ΤΗΣ ΦΥΣΗΣ,ΑΛΛΑ ΦΡΟΝΤΙΣΤΕΣ ΤΗΣ,ΠΝΕΥΜΑΤΑ ΤΗΣ ΦΥΣΗΣ...


ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Flawless
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
264 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/07/2003, 20:39:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Flawless  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
KALHSPERA KAI PALI

DEN KSERO TI NA PO ..............YPARXOUN H OXI?

GLORFINDEL SIGOURA TO 8EMA MPOREI NA PAREI POLLES DIASTASEIS.
ALLA DISKOLO NA BGALEIS SIBERASMA.
SXETIKA TORA ME TA BIBLIA POU EXOUN BGEI PISTEUW OTI OLA TOUS EINAI
PARAMY8IA(EKMETALEUONTE TO ENDIAFERON MAS GIA TO 8EMA)

DEN KSERO GLORFINDEL AN EXEIS ESY NA PROS8ESEIS AKOMA PANO STO 8EMA?

NA STE KALA.!/

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Glorfindel
Μέλος 2ης Βαθμίδας


385 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/07/2003, 23:25:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Glorfindel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ!

ΦΙΛΕ ΜΟΥ FLAWLESS ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΜΕΝΟ ΤΟ ΠΑΡΑΠΟΝΟ ΣΟΥ ΣΤΗ ΔΥΣΠΙΣΤΗ ΠΙΑ ΕΠΟΧΗ ΜΑΣ...

ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΦΟΡΙΣΤΙΚΟΙ ΜΕ ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ ΠΟΥ ΕΚΔΙΔΟΝΤΑΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΚΑΙ ΤΑ ΞΩΤΙΚΑ ΕΙΔΙΚΑ...

ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΒΙΒΛΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ ΝΑΟΥΜ ΘΕΟΔΟΣΙΑΔΗ.ΤΟ ΕΧΩ ΞΑΝΑΠΡΟΤΕΙΝΕΙ...

ΑΝ Η ΥΠΑΡΧΟΥΝ Η ΟΧΙ;

ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΙ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΑΣ...ΜΕΣΑ ΤΟΥ...
ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΣΥΝΔΥΑΣΕΙ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΓΥΡΩ ΤΟΥ...


ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Flawless
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
264 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/07/2003, 23:40:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Flawless  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
GIA SOU KAI PALI FILE GLORFINDER

AN KAI IME MIKROS OTAN IMUN MIKROTEROS DIPSAGA GIA PERIERGA AN SOU PO OTI STO DIMOTIKO DIABAZA STRANGE 8A TO PISTEPSIS ?(MIN KANOUME KAI DIAFIMISI)

PRAGMATI POLLA TA MISTIRIA POY MAS AFINI O XRONOS NA EREUNISOUME KAI GIATI OXI KAI NA LISOUME.

TELEUTEA TAKSIDEUONTAS STO EKSOTERIKO TO BRADAKI ANIKSA TIN TILEORASI STO DISCOVERY(aXxxxxXX PALI DIAFIMISI H MALON DISFIMISI)
KAI BLEPONTAS TO PAN-GNOSTO KAI ''AKSIOPISTO'' KANALI AUTO IXE ENA DOCUMENTARY GIA TO 8RILIKO YETI
TELIONONTAS TO DOKIMANTER (TO OPIO ITAN ESXRO AKOMA KAI I I8OPIIA TON EREUNITON ITAN ESXRI)TELOS PANTON AS MIN POLILOGO)) KATALABA POS AUTOI OI TIPADES OXI MONO PARAMI8I PULUSAN ALLA KANAN KAI TOUS
EPISTIMONES

8ELO NA PO ME TIN PARAPANO EBIRIA TIN KATAXRISI TETION 8EMATON ME SKOPO %POSOSTON.

PANTOS EGO PISTEUO STO PNEUMA TIS FISIS ALLA DEN 8ELO NA TOY ORISO MIA MORFI(KSOTIKU) EFOSON DEN EXO APO KAPIO GNOSTO MOU (eBISTO) ATOMO PLIROFORIES.
8A PSAKSO GIA PLIROFORIES KAI 8A TIS PARA8ESO OTAN BRO XRONO

KALINIXTA KAINOURGIA MERA KSIMERONI!!!!!!!!!!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Flawless
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
264 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2003, 14:12:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Flawless  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://www.esoterica.gr/articles/esoteric/stixiaka/stixiaka_n.htm

NA KAI ENA BIBLIO http://www.nea-acropoli.gr/publications/books/book031.htm

GIA DES KAI AUTO
Αξίζει εδώ να αναφέρουμε την εκπληκτική περιπέτεια που έζησαν οι φίλοι μας
όταν κάποια φορά αποφάσισαν να διανυκτερεύσουν στην κορυφή.
Το πρωινό κι' ενώ ακόμη δεν είχε καλοφέξει βγήκαν από τη σκηνή τους
και μέσα στην ομίχλη που τους τύλιγε, με τις ισοθερμικές στολές που φορούσαν,
φάνταζαν, μες στο φεγγαρόφωτο, με αστροναύτες που μόλις είχαν προσγειωθεί.
Ένας βοσκός που εκείνη την ώρα περνούσε έφυγε τρομοκρατημένος και άφωνος,
πιστεύοντας, όπως αργότερα εξομολογήθηκε, πως έβλεπε ξωτικά.
Ας μη ξεχνάμε πως εκεί δίπλα βρίσκεται το Νεραϊδάλωνο!.

Είναι απορίας άξιον που ακόμη και σήμερα στον αιώνα της Τεχνολογίας,
στην εποχή των συγκλονιστικών ανακαλύψεων,
στις συνειδήσεις των απλών ανθρώπων είναι ζωντανές
οι βουκολικές παραδόσεις
για τις Νεράιδες και τα ξωτικά.
Είναι απορίας άξιον, είναι όμως γοητευτικό !

APO :http://eleonora.uom.gr/dixori/photos_dixori.htm

AYTA PROS TO PARON!!

KALISPERA SE OLUS!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mysterynightmare
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
152 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/07/2003, 17:07:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mysterynightmare  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έίμαι χαρούμενος που η "λίλιθ" φαίνετε να γνωρίζει το ψευδόνυμο που διάλεξε. Και αυτό το λέω γιατί ο συμπαθέστατος κατά τα άλλα "Wicca" όταν ρωτήθηκε τι σημαίνει το ψευδονυμό του απάντησε ότι το χρησιμοποιεί επειδή το είδε σε κάποια ταινεία...

Η μαγεία είσαι ΕΣΥ και όχι τα λόγια που χρησιμοποιείς.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lencolas
Πλήρες Μέλος

Greece
1316 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/07/2003, 22:17:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lencolas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΗΜΕΡΑ ΔΙΑΒΑΣΑ ΜΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΓΙΑ ΕΝΑ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΓΙΝΕΙ ΠΡΙΝ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΤΟΥ ΣΟΠΟΤΟΥ..

"Στου Βαγενίτη τη βρύση κάθε βράδυ βγαίνει, άμα περάσει πολλή νύχτα, μια Λάμια κ΄ έχει ένα χρυσό χτένι και μια ασημένια τσατσάρα και χτενίζεται. Και σ΄ άλλες βρύσες είναι το βράδυ Λάμιες και χτενίζονται.

Λένε ακόμη ότι μια βρύση τα μεσάνυχτα έπαυε να βγάνει νερό. Τότε έβγαινε μια λάμια από μέσα και αφού έκανε μια βόλτα ένα γύρο έπειτα έμπαινε πάλι μέσα. Τότε η βρύση άρχιζε να βγάνει πάλι νερό. Μια νύχτα πέρναγε από εκεί ένας Σοποτινός και την είδε να στέκεται κοντά στη βρύση. Την πέρασε για μια φιλενάδα του και επλησίασε και την εχαιρέτησε. Εκείνη δεν του απάντησε, αλλά άφησε ένα ηχηρό γέλιο και έπειτα έγινε άφαντη. Τότε εκείνος κατάλαβε πως είταν ξωτικό. Όταν γύρισε στο σπίτι του έπεσε άρρωστος. Όλο το κορμί του πέτεξε πετάλες και είταν άρρωστος όλο το χρόνο."

ΦΙΛΙΚΑ

ΥΣ:GLORFINDEL ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ?ΓΙΑΤΙ ΧΑΘΗΚΕΣ?

The Truth Is Out There..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Glorfindel
Μέλος 2ης Βαθμίδας


385 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/08/2003, 14:59:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Glorfindel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΧΑΙΡΕΤΕ...

Ο GLORFINDEL ΔΕΝ ΧΑΘΗΚΕ...ΑΠΛΑ ΤΡΙΓΥΡΙΣΕ ΛΙΓΟ ΣΕ ΔΥΟ ΝΗΣΙΑ...ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΣΤΗ ΒΑΣΗ ΤΟΥ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΤΟΥ...ΛΙΓΟ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΚΟ ΠΙΣΤΕΥΩ...

ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΣΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ...
ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΦΙΛΗ LENCOLAS...
ΠΛΗΘΑΙΝΟΥΝ ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΜΕ ΤΙΣ ΠΗΓΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΧΤΕΝΕΣ ΤΩΝ ΞΩΤΙΚΩΝ ΚΑΙ ΤΩΝ ΝΕΡΑΙΔΩΝ...ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΔΙΝΟΥΝ ΤΙΣ <<ΑΓΑΠΗΜΕΝΕΣ>> ΤΟΥΣ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΚΑΙ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ...

ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΔΕ Ο ΣΟΠΟΤΙΝΟΣ ΗΤΑΝ ΚΑΠΟΙΟ ΚΑΚΟΒΟΥΛΟ ΠΝΕΥΜΑ-ΞΩΤΙΚΟ-ΝΕΡΑΙΔΑ...ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΩ ΑΛΛΙΩΣ ΤΗΝ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΗΣ...ΣΥΝΗΘΩΣ ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΑ ΞΩΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΑΜΕΣΑ ΚΑΙ ΑΜΟΙΒΑΙΑ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΝΟΜΕΝΑ ΣΤΟΥΣ ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΠΟ ΕΜΑΣ...

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Flawless
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
264 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/08/2003, 15:06:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Flawless  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ !
ΟΧΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΚΟ Η ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ !
ΦΙΛΕ Glorfinder ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΕΞΑΚΡΙΒΩΣΕΙΣ
ΕΣΥ ΤΑ ΞΩΤΙΚΑ ΤΑ ΘΕΩΡΕΙΣ ΠΝΕΥΜΑΤΑ Η ΔΥΝΑΜΕΙΣ
Η ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ.
ΧΑΡΗΚΑ !

ΦΙΛΙΚΑ ΓΙΑΝΝΗΣ!


‘’Ο ΘΑΝΑΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΣΟΦΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΠΟΥ ΔΙΑΘΕΤΟΥΜΕ’’

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Glorfindel
Μέλος 2ης Βαθμίδας


385 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/08/2003, 15:14:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Glorfindel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ.

ΦΙΛΕ FLAWLESS ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΑ ΞΩΤΙΚΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΤΟ ΑΦΗΝΩ ΑΝΑΠΑΝΤΗΤΟ ΚΑΙ ΑΝΟΙΧΤΟ ΘΕΜΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ...

ΩΣΤΟΣΟ ΤΑ ΘΕΩΡΩ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΤΗΣ ΦΥΣΗΣ...ΠΑΡΑΛΛΗΛΕΣ ΓΙΑ ΤΩΡΑ ΜΕ ΕΜΑΣ...


ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2003, 21:59:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
To παρακάτω είναι το post μου από το θέμα "παράξενες ιστορίες"

Η καταγωγή του μπαμπά μου είναι από το Διαβολίτσι Μεσσηνίας (αλλιώς Γαράτζα ή Ανω Μέλπεια). Ηταν γύρω στο 1930 καλοκαίρι την εποχή που είχε τελειώσει το θέρισμα και αλωνίζανε. Οι οικογένειες συνήθιζαν να παίρνουν λίγη τροφή μαζί τους και να περνάνε όλη τη μέρα στο αλώνι μέχρι που κοιμόντουσαν το βράδυ εκεί για να γλιτώσουν χρόνο και δρόμο φοβούμενοι μήπως βρέξει και τους χαλάσει η δουλειά. Ο παππούς μου ήταν ενοματάρχης (κάτι σαν αρχιφύλακας) άνθρωπος τραχύς και άφοβος. Ενα βράδυ λοιπόν εκεί που κοιμόντουσαν όλοι στρωματσάδα στο αλώνι καμμιά 10 νοματαίοι (που'λεγε και ο παππούς) ακούσανε γυναικεία γέλια να έρχονται από τη ρεματιά που ήταν εκεί κοντά. Η γιαγιά μου φοβήθηκε και είπε ότι ήταν νεράϊδες που λουζόντουσαν και που δεν έπρεπε να τις διακόψουν γιατί ήταν επικίνδυνες... Ο παππούς όμως κάτι που δεν τα πίστευε αυτά, κάτι που ήταν γυναικάκιας πήγε να δει τι γινότανε.
Οι άλλοι που έμειναν πίσω άκουσαν ξαφνικά τον παππού να φωνάζει και όταν έτρεξαν σε βοήθεια τον είδαν μαυρισμένο στο ξύλο. Βέβαια η μαμά μου έλεγε ότι ο παππούς είχε κάνει λόγω της δουλειάς του πολλούς εχθρούς και είχε κάνει πολλά κακά σε πολλούς και ότι κάτα πάσα πιθανότητα του την είχαν στημένη...

Η άλλη ιστορία είναι για την αδερφή της γιαγιάς μου που έμενε στο Διαβολίτσι και που υπήρχαν φήμες ότι διάβαζε τη Σολωμωνική. Κάποιο βράδι λέγεται ότι ακούσανε τις φωνές της και το πρωϊ την βρήκαν μισοπεθαμένη στο ξύλο γιατί λέει την βαρέσανε τα διαμόνια. Κάτι προφανώς δεν είχε πάει καλά με τις επικλήσεις ...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2003, 22:41:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλη lencolas μας χρωστάς μια πληροφορία (εκτός και αν απάντησες στον Glorfindel κατ'ιδίαν), σχετικά με το όνομα του χωριού της γιαγιάς σου...που μένει μέχρι σήμερα αυτή η νεράϊδα.

Φίλε Glorfindel εχω μια απορία:
Aφού οπως είπες τα ξωτικά είναι καλά προς τη φύση και την προστατεύουν τότε πως εξηγείς αυτό που έκαναν στα άμοιρα πρόβατα??

Επίσης να προσθέσω ότι η γιαγιά μου έλεγε ότι το βράδυ στις 12 να μην καθόμαστε ποτέ πάνω σε σταυροδρόμι γιατί μαζεύονται αερικά με τη μορφή σίφουνα. Λέγεται μάλιστα πως ένας τέτοιος σίφουνας άρπαξε ένα τρίχρονο παιδάκι και το πέταξε μέσα σε ένα πηγάδι...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pulse
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2003, 04:44:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pulse  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!

ΘΑ ΣΑΣ ΑΝΑΦΕΡΩ ΕΝΑ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ ΠΟΥ ΣΥΝΕΒΗΚΕ ΣΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ ΕΝΟΣ ΦΙΛΟΥ ΓΙΑΤΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΕΠΙΜΑΧΟ ΖΗΤΗΜΑ.


ΠΡΙΝ ΑΡΚΕΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΟΤΑΝ Ο ΕΝ ΛΟΓΩ ΚΥΡΙΟΣ ΒΡΙΣΚΟΤΑΝ ΣΤΗΝ ΕΦΗΒΙΚΗ ΗΛΙΚΙΑ, ΕΝΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΚΑΘΩΣ ΓΥΡΙΖΕ ΑΠ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΑΖΙ Μ ΕΝΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟ ΤΟΥ ΕΙΡΘΕ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΕΞΩΔΙΑΣΤΑΤΙΚΟ ΠΛΑΣΜΑ ΥΨΟΥΣ 2.5 ΜΕΤΡΩΝ ΣΤΗΝ ΤΟΠΟΘΕΣΙΑ "ΝΤΑΜΑΡΙΑ" ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΤΗΣ ΛΑΜΙΑΣ.

ΤΟ ΠΛΑΣΜΑ ΦΟΡΟΥΣΕ ΜΑΥΡΟ ΜΑΝΔΥΑ ΜΕ ΚΟΥΚΟΥΛΑ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΜΗΝ ΔΙΑΚΡΙΝΕΤΑΙ Η ΟΨΗ ΤΟΥ ΑΛΛΑ ΤΟ ΕΝΤΟΝΟ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΟ ΤΟΥ ΗΤΑΝ ΟΤΙ Η ΠΑΤΟΥΣΑ ΤΟΥ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΜΑΚΡΙΑ ΚΑΙ ΓΥΜΝΗ ΠΕΡΙΕΙΧΕ ΜΕΣΑΙΑ ΔΑΚΤΥΛΑ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΜΕ ΑΓΡΙΑ ΝΥΧΙΑ.

ΤΟ ΠΛΑΣΜΑ ΚΟΙΤΑΞΕ ΕΠΙΜΟΝΑ ΓΙΑ ΛΙΓΗ ΩΡΑ ΤΟΥΣ ΚΥΡΙΟΥΣ ΚΑΙ ΕΞΑΦΑΝΗΣΘΗΚΕ ΑΦΗΝΟΝΤΑΣ ΠΙΣΩ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΔΕΟΥΣ ΚΑΙ ΤΡΟΜΟΥ.ΥΣΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΝΑΦΟΡΑ ΤΟΥ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟΥ ΣΕ ΤΡΙΤΟΥΣ Ο ΚΥΡΙΟΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΘΗΚΕ ΟΤΙ ΕΙΧΕ ΕΡΘΕΙ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΕΝΑ "ΝΤΑΟΥΤΣΙ" ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΘΡΥΛΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΤΗΣ ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ. ΑΣ ΣΗΜΕΙΩΣΟΥΜΕ ΟΤΙ Η ΠΕΡΙΟΧΗ ΤΗΣ ΕΠΑΦΗΣ ΑΥΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΗ ΓΙΑ ΤΟ ΣΠΗΛΑΙΟ ΤΗΣ ΤΟΥ ΟΠΟΙΟΥ ΕΧΩ ΔΕΙ ΤΗΝ ΕΙΣΟΔΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΕΙΣΕΛΘΕΙ ΠΟΤΕ ΜΕΣΑ.

Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ ΕΝΑ ΗΡΕΜΟ ΒΡΑΔΥ 20 ΧΡΟΝΙΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΟΠΟΥ Ο ΕΝ ΛΟΓΩ ΚΥΡΙΟΣ ΑΣΚΕΙ ΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΤΟΥ ΤΑΞΙΤΖΗ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΤΗΣ ΛΑΜΙΑΣ. ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΠΑΙΡΝΕΙ ΜΙΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΚΟΥΡΣΑ ΣΕ ΜΙΑ ΟΔΟ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΠΡΟΑΝΑΦΕΡΟΜΕΝΗ ΤΟΠΟΘΕΣΙΑ ΜΕ ΠΕΛΑΤΗ ΕΝΑ ΑΤΟΜΟ ΜΕ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΜΑΝΔΥΑ. ΜΗΝ ΕΧΟΝΤΑΣ ΚΑΝ ΘΥΜΗΘΕΙ ΤΗΝ ΠΑΛΙΑ ΤΟΥ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΡΩΤΑ ΤΗΝ ΟΔΟ ΣΤΟΝ ΠΕΛΑΤΗ ΚΑΙ Ο ΠΕΛΑΤΗΣ ΤΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΑΠΛΩΣ ΕΥΘΕΙΑ ,ΠΛΗΣΙΑΖΟΝΤΑΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΔΙΑΣΤΑΥΡΩΣΗ ΕΘΝΙΚΗΣ ΟΔΟΥ ΑΘΗΝΩΝ -ΛΑΜΙΑΣ ΞΑΝΑΡΩΤΑ ΤΗΝ ΟΔΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΠΑΝΤΗΣΗ. ΕΤΣΙ ΑΝΑΓΚΑΖΕΤΑΙ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΕΙ ΠΙΣΩ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ... ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΕΙΧΕ ΕΞΑΦΑΝΙΣΘΕΙ Ο ΠΕΛΑΤΗΣ ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΝΕΞΗΓΗΤΑ ΕΝΩ ΤΟ ΤΑΞΙ ΗΤΑΝ ΕΝ ΠΟΡΕΙΑ. ΒΕΒΑΙΑ ΤΟ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΤΗΣ ΥΠΟΘΕΣΗΣ ΚΑΙ Η ΑΡΝΗΤΙΚΗ ΣΥΝΕΠΕΙΑ ΤΟΥ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟΥ ΗΤΑΝ ΟΤΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΟΤΑΝ ΕΠΕΣΤΡΕΨΕ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΑΡΘΡΩΣΕΙ ΛΕΞΗ ΑΠ ΤΗΝ ΒΡΑΔΕΙΑ ΕΚΕΙΝΗ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΕΝΑ ΔΙΑΣΤΗΜΑ 2 ΜΗΝΩΝ ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΝΕΞΗΓΗΤΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΥΠΟΣΤΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΣΟΚ.

Η ΤΡΑΓΙΚΗ ΕΙΡΩΝΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΤΟΥ ΕΠΑΦΗ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΘΗΚΕ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΤΥΧΕΡΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΙΛΗΣΕ ΣΤΟ ΠΛΑΣΜΑ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΕΙΧΕ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΕ ΤΗ ΣΩΜΑΤΙΚΗ ΚΑΙ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΗ ΤΟΥ
ΥΓΕΙΑ .

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μουρσούλιος
Νέο Μέλος

Greece
10 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2003, 14:08:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μουρσούλιος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τα Ξωτικά δεν είναι τίποτα το παράξενο φίλοι μου. Έιναι (και ήταν) άνθρωποι που δε λησμόνησαν το σκοπό της ύπαρξής τους, που δεν ξέχασαν τη φύση τους. Το ότι σήμερα υπάρχουν όλο και λιγότερα ξωτικά οφείλεται στο ότι όλο και περισσότεροι άνθρωποι ξεχνούν...

Αυτά απο μένα, να είστε όλοι καλά.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2003, 21:57:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλώς όρισες Μουρσούλιε στην παρέα μας...
Βλέπω έκανες το ντεμπούτο σου με μια θεωρία-σκέψη πολύ δυνατή!!
Καλό θα ήταν όλοι μας να της δώσουμε την προσοχή που της αρμόζει...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2003, 03:40:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
δεν μπορω να πω αν πιστευω στα ξωτικα και της νεραιδες( λαμιες και καλικατζαρους για αλλους) αλλα εχω ακουσει απειρες ιστοριες απο της οποιες το 99% ειναι παρομοιες.
τα ξωτικα (απο οτι εχω καταλαβει απο της ιστοριες που εχω ακουσει δηλαδη της δυο με της 100 παραλλαγες) δεν ειναι ουτε καλα ουτε διαβολικα εχουν μια πολυ μυστηρια νοοτροπια παιδικη θα ελεγα και απο οτι καταλαβα μπορει να σου κανουν κακο χωρις λογο οπως τα μικρα παιδια σκοτωνουν τα ταλαιπωρα τα μυρμηγκακια πιεζοντας τα με τα δαχτυλα ετσι και τα ξωτικα ταλαιπωρουν τον κοσμακη χωρις την αισθηση του τι κανουν απλα διασκεδαζουν δεν υπαρχει δηλαδη το αισθημα της ενοχης υπαρχει μονο το τι ωραια που διασκεδαζουμε.


Don't try to take our dreams away
from us
We will never be like youΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Glorfindel
Μέλος 2ης Βαθμίδας


385 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2003, 23:45:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Glorfindel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ!
ΒΛΕΠΩ ΘΕΡΙΝΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΓΙΑ ΤΟΝ "ΜΙΚΡΟ ΛΑΟ"!
ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΑΤΕ ΟΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΙ ΣΥΝΟΜΙΛΗΤΕΣ ΚΑΙ ΣΥΝΤΑΞΙΔΙΩΤΕΣ ΤΟΥ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟΥ...

ΑΒΑΛΛΟΝ Η ΟΝΟΜΑΣΙΑ ΤΟΥ ΧΩΡΙΟΥ ΤΟΥ ΜΠΑΜΠΑ ΣΟΥ ΔΕΝ ΣΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΕ ΚΑΘΟΛΟΥ;;;...

ΠΑΝΤΩΣ ΗΤΑΝ ΣΥΝΗΘΙΣΜΕΝΟ ΣΤΑ ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΔΗ ΣΤΑ ΧΩΡΙΑ,ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΑΓΑΠΟΝΤΙΕΣ ΤΟΥΣ ΚΑΠΟΙΟΙ ΝΑ ΤΙΣ ΑΠΕΔΙΔΑΝ ΣΕ ΚΑΜΩΜΑΤΑ ΞΩΤΙΚΩΝ...ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΘΙΞΩ ΚΑΝΕΝΑΝ ΚΑΙ ΜΗ ΓΝΩΡΙΖΟΝΤΑΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΚΑΝΕΝΑΝ...
ΠΑΝΤΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΟΥΝ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΜΗ ΜΠΟΡΩΝΤΑΣ ΝΑ ΤΙΣ ΑΠΟΔΩΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΕ ΑΝΘΡΩΠΙΝΕΣ ΑΙΤΙΕΣ ΚΑΙ ΠΡΑΞΕΙΣ...
ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΣΕΣ ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΣΟΥ ΦΙΛΕ ΜΟΥ!

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΑ ΠΡΟΒΑΤΑ...
ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΑ...

ΟΠΩΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΨΥΧΟΛΟΓΗΣΟΥΜΕ ΤΑ ΞΩΤΙΚΑ-ΝΕΡΑΙΔΕΣ ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΕΙΧΑΜΕ ΔΩΣΕΙ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΕ ΠΟΛΛΑ ΦΛΕΓΟΝΤΑ ΖΗΤΗΜΑΤΑ.
ΟΠΩΣ ΟΤΙ ΤΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΗΤΑΝ ΚΑΤΑ ΒΑΣΗ ΚΑΚΟΒΟΥΛΑ ΞΩΤΙΚΑ Η ΠΙΟ ΧΑΙΔΕΥΤΙΚΑ..ΠΕΙΡΑΧΤΗΡΙΑ.

ΑΛΛΑ ΣΚΕΨΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΕΞΗΣ..ΔΕΝ ΤΑ ΣΚΟΤΩΣΑΝ ΤΑ ΠΡΟΒΑΤΑ,ΑΠΛΑ ΤΑ ΠΑΡΑΜΟΡΦΩΣΑΝ...

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΝΟΜΑΣΙΑ ΤΟΥ ΧΩΡΙΟΥ ΤΗΣ ΑΓΑΠΗΤΗΣ ΛΕΝΚΟΛΑΣ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΣΕ ΜΕΝΑ ΤΗΝ ΕΚΜΥΣΤΗΡΕΥΤΗΚΕ..ΑΝΑΜΕΝΟΥΜΕ...

ΑΥΤΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ,ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΘΑ ΕΠΑΝΕΛΘΩ ΑΛΛΑ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΑΝΑΛΥΣΤΕ ΛΙΓΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΤΙ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΠΕΙΤΕ!


ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Glorfindel
Μέλος 2ης Βαθμίδας


385 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2003, 23:21:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Glorfindel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ!

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΩ ΤΟΥΣ PULSE,ENDORAMA ΚΑΙ ΜΟΥΡΣΟΥΛΙΟ ΚΑΙ ΑΒΑΛΛΟΝ.
ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΣΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΑΠΟΨΕΙΣ ΤΟΥΣ!

quote:
Έιναι (και ήταν) άνθρωποι που δε λησμόνησαν το σκοπό της ύπαρξής τους, που δεν ξέχασαν τη φύση τους.

ΔΥΝΑΤΗ ΘΕΩΡΙΑ ΑΥΤΗ ΦΙΛΕ ΜΟΥΡΣΟΥΛΙΕ.
ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ;;;!!!

ΜΑΛΛΟΝ ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΕΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΒΕΒΑΙΑ,ΤΗΝ ΑΝΘΡΩΠΟΚΕΝΤΡΙΚΗ ΑΝΤΙΛΗΨΗ ΤΩΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΩΝ ΑΙΩΝΩΝ..
ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΤΙΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΣΟΥ!

Mo a ceiliur y glwys yr angel ym mharadwys
"ΑΚΟΥΩ ΤΗΝ ΤΡΑΓΟΥΔΙΣΤΗ ΧΑΡΑ ΤΩΝ ΑΓΓΕΛΩΝ ΤΟΥ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ"

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μουρσούλιος
Νέο Μέλος

Greece
10 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2003, 18:37:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μουρσούλιος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλοι μου σας χαιρετώ. Κάποιοι ζητήσατε να εξηγήσω την «θεωρία μου» και αυτό θα κάνω σε τούτο μου το post.

Λοιπόν, έχω ψάξει το ζήτημα των μύθων (η αληθειών) των αρχαίων λαών όσων αφορά ξωτικά και τη φύση τους. Αξίζει να αναφέρουμε πως τα ξωτικά συναντώνται με μία συγκεκριμένη μορφή σε πάρα πολλές περιοχές όλου του κόσμου.
Εδώ να κάνω μια παρένθεση για να αναφερθώ στην έννοια της λέξης ξωτικό. Ξωτικό (που ως ρίζα έχει το έξω και δηλώνει κάτι το εξωτερικό, κάτι ξένο) μπορεί να προσδιορίζει το παιχνιδιάρικο ή σκανδαλιάρικο πνεύμα, το περίεργο πλάσμα, το παραδοσιακό καλικαντζαράκι και άλλα πολλά. Εγώ λέγοντας ξωτικό αναφέρομαι σε ένα πλάσμα με ανθρώπινη μορφή. Κάτι πολύ κοντά στην νεράιδα η τα Sidhe της κέλτικης μυθολογίας, ή ακόμα και τα ξωτικά του Τολκιν, αν θέλετε.
Πολλοί ερευνητές λοιπόν μελέτησαν τους θρύλους των ξωτικών σε διάφορες χώρες (κυρίως ευρωπαϊκές, και κάποιες ασιατικές) και κατέληξαν σε κάποια κοινά στοιχεία που διέπουν τους θρύλους αυτούς. Αυτά είναι:

1. Το ύψος των ξωτικών είναι ίδιο με το ύψος τον ανθρώπων, ίσως λίγο μεγαλύτερο.
2. Τα ξωτικά περιγράφονται ως εξαιρετικά όμορφα.
3. Τα ξωτικά είναι δυνατά και πολλές φορές παρουσιάζονται ως γενναίοι πολεμιστές.
4. Τα ξωτικά διαπρέπουν στις τέχνες (όπως τη μουσική και την ποίηση).
5. Οι εγκαταστάσεις τους είναι απομακρυσμένες από τους ανθρώπους (πχ αναφέρεται πως βρίσκονται «πέρα από τη θάλλασα», ή «σε απομακρυσμένο νησί» είτε σε «απάτητα όρη»).
6. Τα ξωτικά μιλούν διαφορετική γλώσσα από τους ανθρώπους.
7. Ξωτικά και άνθρωποι μπορούν να κάνουν παιδιά.


Στέκομαι κυρίως στα 5, 6 και 7
Το 5 μας λέει ότι τα ξωτικά ζουν σε απομακρυσμένες, δυσπρόσιτες από τους ανθρώπους περιοχές. Εδώ φαίνεται να οφείλει την ύπαρξη της η λέξη «ξωτικό»
Αναφέρεται στο 6 ότι τα ξωτικά μιλούν δική τους γλώσσα. Η γλώσσα είναι ένα από τα βασικότερα στοιχεία που υποδηλώνει την ύπαρξη κάποιου λαού. Άρα μπορούμε να πούμε ότι τα ξωτικά αποτελούν ένα λαό.
Το 7 λέει κάτι πάρα πολύ σημαντικό. Ότι άνθρωποι και ξωτικά μπορούν να κάνουν υγιές παιδί, κάτι που τους κατατάσσει αμέσως στο ίδιο βιολογικό είδος. Ο «νεραϊδογεννημένος» είναι ένα πολύ συνηθισμένο θέμα ιστοριών της λαογραφίας και εδώ στην Ελλάδα αλλά και στο εξωτερικό (βλ. Μέρλιν που ήταν κατά ¼ ξωτικό). Ειδικότερα, σε τευτονικές χώρες του μεσαίωνα, κάποιοι ευγενείς υποστήριζαν πως η γενεαλογία τους έχει τις ρίζες της σε κάποιο ξωτικό, κάτι που θεωρούνταν μεγάλη τιμή. Αρκεί να δούμε κάποια ονόματα που επιβιώνουν ακόμα και σήμερα, όπως Alfred (από το AElfred που σημαίνει αυτός που έχει την σοφία ξωτικού).

Τα ξωτικά ήταν ένας λαός που ζούσε σε αρμονία με όλο το σύμπαν, μακριά από τις εγκαταστάσεις των ανθρώπων, έχοντας ανακαλύψει το νόημα της ζωής κοντά στη φύση. Εφόσον τα ξωτικά δεν ήταν τίποτα το διαφορετικό από μας βιολογικά, ήταν δηλαδή άνθρωποι, το μόνο που μας χωρίζει από αυτά είναι ο τρόπος ζωής τους και κυρίως μια διαφορετική μη ανθρωποκεντρική κοσμοθεωρία στην οποία πίστευαν τα ξωτικά και που ο άνθρωπος σήμερα φαίνεται να έχει ξεχάσει.

Τα ξωτικά μπορούν να γίνουν άνθρωποι και οι άνθρωποι ξωτικά.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Flawless
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
264 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2003, 19:25:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Flawless  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Φίλοι μου σας χαιρετώ. Κάποιοι ζητήσατε να εξηγήσω την «θεωρία μου» και αυτό θα κάνω σε τούτο μου το post.

Λοιπόν, έχω ψάξει το ζήτημα των μύθων (η αληθειών) των αρχαίων λαών όσων αφορά ξωτικά και τη φύση τους. Αξίζει να αναφέρουμε πως τα ξωτικά συναντώνται με μία συγκεκριμένη μορφή σε πάρα πολλές περιοχές όλου του κόσμου.
Εδώ να κάνω μια παρένθεση για να αναφερθώ στην έννοια της λέξης ξωτικό. Ξωτικό (που ως ρίζα έχει το έξω και δηλώνει κάτι το εξωτερικό, κάτι ξένο) μπορεί να προσδιορίζει το παιχνιδιάρικο ή σκανδαλιάρικο πνεύμα, το περίεργο πλάσμα, το παραδοσιακό καλικαντζαράκι και άλλα πολλά. Εγώ λέγοντας ξωτικό αναφέρομαι σε ένα πλάσμα με ανθρώπινη μορφή. Κάτι πολύ κοντά στην νεράιδα η τα Sidhe της κέλτικης μυθολογίας, ή ακόμα και τα ξωτικά του Τολκιν, αν θέλετε.
Πολλοί ερευνητές λοιπόν μελέτησαν τους θρύλους των ξωτικών σε διάφορες χώρες (κυρίως ευρωπαϊκές, και κάποιες ασιατικές) και κατέληξαν σε κάποια κοινά στοιχεία που διέπουν τους θρύλους αυτούς. Αυτά είναι:

1. Το ύψος των ξωτικών είναι ίδιο με το ύψος τον ανθρώπων, ίσως λίγο μεγαλύτερο.
2. Τα ξωτικά περιγράφονται ως εξαιρετικά όμορφα.
3. Τα ξωτικά είναι δυνατά και πολλές φορές παρουσιάζονται ως γενναίοι πολεμιστές.
4. Τα ξωτικά διαπρέπουν στις τέχνες (όπως τη μουσική και την ποίηση).
5. Οι εγκαταστάσεις τους είναι απομακρυσμένες από τους ανθρώπους (πχ αναφέρεται πως βρίσκονται «πέρα από τη θάλλασα», ή «σε απομακρυσμένο νησί» είτε σε «απάτητα όρη»).
6. Τα ξωτικά μιλούν διαφορετική γλώσσα από τους ανθρώπους.
7. Ξωτικά και άνθρωποι μπορούν να κάνουν παιδιά.


Στέκομαι κυρίως στα 5, 6 και 7
Το 5 μας λέει ότι τα ξωτικά ζουν σε απομακρυσμένες, δυσπρόσιτες από τους ανθρώπους περιοχές. Εδώ φαίνεται να οφείλει την ύπαρξη της η λέξη «ξωτικό»
Αναφέρεται στο 6 ότι τα ξωτικά μιλούν δική τους γλώσσα. Η γλώσσα είναι ένα από τα βασικότερα στοιχεία που υποδηλώνει την ύπαρξη κάποιου λαού. Άρα μπορούμε να πούμε ότι τα ξωτικά αποτελούν ένα λαό.
Το 7 λέει κάτι πάρα πολύ σημαντικό. Ότι άνθρωποι και ξωτικά μπορούν να κάνουν υγιές παιδί, κάτι που τους κατατάσσει αμέσως στο ίδιο βιολογικό είδος. Ο «νεραϊδογεννημένος» είναι ένα πολύ συνηθισμένο θέμα ιστοριών της λαογραφίας και εδώ στην Ελλάδα αλλά και στο εξωτερικό (βλ. Μέρλιν που ήταν κατά ¼ ξωτικό). Ειδικότερα, σε τευτονικές χώρες του μεσαίωνα, κάποιοι ευγενείς υποστήριζαν πως η γενεαλογία τους έχει τις ρίζες της σε κάποιο ξωτικό, κάτι που θεωρούνταν μεγάλη τιμή. Αρκεί να δούμε κάποια ονόματα που επιβιώνουν ακόμα και σήμερα, όπως Alfred (από το AElfred που σημαίνει αυτός που έχει την σοφία ξωτικού).

Τα ξωτικά ήταν ένας λαός που ζούσε σε αρμονία με όλο το σύμπαν, μακριά από τις εγκαταστάσεις των ανθρώπων, έχοντας ανακαλύψει το νόημα της ζωής κοντά στη φύση. Εφόσον τα ξωτικά δεν ήταν τίποτα το διαφορετικό από μας βιολογικά, ήταν δηλαδή άνθρωποι, το μόνο που μας χωρίζει από αυτά είναι ο τρόπος ζωής τους και κυρίως μια διαφορετική μη ανθρωποκεντρική κοσμοθεωρία στην οποία πίστευαν τα ξωτικά και που ο άνθρωπος σήμερα φαίνεται να έχει ξεχάσει.

Τα ξωτικά μπορούν να γίνουν άνθρωποι και οι άνθρωποι ξωτικά


Σε ευχαριστώ φίλε μουρσούλιε που μοιράσθηκες όλες αυτές τις πληροφορίες μαζί μας, καταρρίπτεις πολλούς μύθους .

quote:
Τα ξωτικά μπορούν να γίνουν άνθρωποι και οι άνθρωποι ξωτικά

Εδώ θα ήθελα να περαιτέρω ανάλυση !!

Φιλικά Γιάννης !


‘’Ο ΘΑΝΑΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΣΟΦΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΠΟΥ ΔΙΑΘΕΤΟΥΜΕ’’

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Glorfindel
Μέλος 2ης Βαθμίδας


385 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2003, 23:24:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Glorfindel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΜΟΥΡΣΟΥΛΙΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΗΜΑΝΤΙΚΕΣ ΤΟΥ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ!

ΘΕΛΕΙΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΝΑ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΟΜΟΙΩΣΗ ΔΙΑΦΟΡΩΝ ΛΑΩΝ ΤΗΣ ΓΗΣ ΣΕ ΕΚΑΣΤΟΤΕ ΕΠΟΧΕΣ ΠΟΥ ΣΥΜΠΕΡΙΦΕΡΟΤΑΝ ΑΛΛΟΚΟΤΑ ΚΑΙ ΠΟΥ ΠΙΘΑΝΩΣ ΝΑ ΕΜΟΙΑΖΑΝ ΜΕ ΞΩΤΙΚΑ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑΣ...
ΒΛΕΠΕ π.χ ΙΘΑΓΕΝΕΙΣ,ΧΑΙΛΑΝΤΕΡ ΣΤΗΝ ΙΝΔΙΑ,ΠΥΓΜΑΙΟΙ(ΤΟΥΣ ΠΑΡΟΜΟΙΑΖΟΥΝ ΚΥΡΙΩΣ ΜΕ ΣΥΓΧΡΟΝΟΥΣ ΝΑΝΟΥΣ)...

ΕΠΙΣΗΣ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΥΨΟΣ ΤΩΝ ΞΩΤΙΚΩΝ...ΕΧΟΥΜΕ ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΜΕ ΥΨΟΣ ΞΩΤΙΚΩΝ ΣΕ ΜΕΓΕΘΟΣ ΠΑΛΑΜΗΣ...
ΑΥΤΟ ΜΑΣ ΔΕΙΧΝΕΙ ΟΤΙ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΔΙΑΠΙΣΤΩΘΕΙ ΑΠΟ ΔΙΑΦΟΡΟΥΣ ΜΕΛΕΤΗΤΕΣ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΤΗ ΜΑΓΙΚΗ ΙΚΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΜΕΤΑΒΑΛΛΟΥΝ ΤΟ ΥΨΟΣ ΤΟΥΣ...

quote:
Τα ξωτικά μπορούν να γίνουν άνθρωποι και οι άνθρωποι ξωτικά.

ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΑΥΤΟ...
ΤΟ ΟΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΡΟΜΟΙΕΣ ΙΔΙΟΤΗΤΕΣ ΒΙΟΛΟΓΙΚΕΣ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΑΜΑ...

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Glorfindel
Μέλος 2ης Βαθμίδας


385 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2003, 00:28:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Glorfindel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ!

ΜΙΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΠΟΥ ΒΡΗΚΑ ΜΟΛΙΣ ΤΩΡΑ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΜΑΣ ΜΕ ΕΝΑ ΞΩΤΙΚΟ...

ΛΕΓΕΤΑΙ ΠΩΣ ΑΝ ΤΑ ΞΩΤΙΚΑ ΣΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟ ΦΑΙ Η ΠΟΤΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΑΡΝΗΘΕΙΣ,ΕΚΤΟΣ ΚΙ ΑΝ ΣΥΝΟΔΕΥΟΝΤΑΙ ΜΕ ΑΛΑΤΙ(;;;)...
ΑΝ ΦΑΣ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΤΩΝ ΞΩΤΙΚΩΝ ΘΑ ΠΑΓΙΔΕΥΤΕΙΣ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ...
ΕΠΙΣΗΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΡΝΗΘΕΙΣ Ο,ΤΙ ΧΡΥΣΟ ΚΑΙ ΑΣΗΜΙ ΣΟΥ ΔΩΣΟΥΝ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΧΑΡΙΣΑΝ...ΤΟΤΕ ΘΑ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙΣ ΜΕ ΕΝΑ ΣΩΡΟ ΣΒΩΛΟΥΣ ΚΑΙ ΠΕΤΡΕΣ...

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ALEXANDRIS
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2003, 00:36:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ALEXANDRIS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΑΙΔΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΑΛΛΑ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΤΗΣ ΓΙΑΓΙΑΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΜΙΛΟΥΣΑΝ ΓΙΑ ΞΩΤΙΚΑ,ΝΕΡΑΙΔΕΣ,ΚΑΛΙΚΑΝΤΖΑΡΟΥΣ.ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΟΜΩΣ ΑΠΛΑ ΙΣΤΟΡΙΟΥΛΕΣ ΓΙΑ ΚΕΙΝΗ.ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΒΙΒΛΙΑ-ΠΕΡΙΟΔΙΚΑ-sITE ΠΟΥ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΨΑΞΩ ΘΑ ΜΕ ΕΚΑΝΕ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ !!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

antrikos
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2003, 22:49:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους antrikos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΙΖΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ!
ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ ΣΤΟ ΦΙΛΟΞΕΝΟ ΦΟΡΟΥΜ!
ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΑΚΟΥΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΓΙΑΓΙΑ ΜΟΥ!
ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΠΑΡΕΑ ΑΠΟ ΒΟΣΚΟΥΣ ΣΕ ΕΝΑ ΟΡΕΙΝΟ ΧΩΡΙΟ ΤΗΣ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ
ΚΑΘΩΣ ΕΒΟΣΚΑΝ ΤΑ ΠΡΟΒΑΤΑ ΤΟΥΣ ΒΛΕΠΟΥΝ ΜΙΑ ΠΑΡΕΑ ΑΠΟ ΝΕΑΡΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ
ΝΑ ΧΟΡΕΥΟΥΝ ΣΤΗΝ ΜΕΣΗ ΤΟΥ ΠΟΥΘΕΝΑ!ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΠΟΛΥΣΚΕΦΤΟΥΝ ΠΛΗΣΙΑΖΟΥΝ
ΚΑΙ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΝΑ ΧΟΡΕΥΟΥΝ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ!
ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΝΕΑΡΟΥΣ ΚΑΘΩΣ ΧΟΡΕΥΕ ΑΡΠΑΖΕΙ ΑΠΟ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΤΟ
ΜΑΝΤΗΛΙ ΠΟΥ ΦΟΡΟΥΣΕ!ΕΙΧΕ ΨΥΛΛΙΑΣΤΕΙ ΠΩΣ ΗΤΑΝ ΝΕΡΑΙΔΕΣ!!!!
Η ΚΟΠΕΛΑ ΤΟΝ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΣΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΕ ΝΑ ΤΗΣ ΤΟ ΔΩΣΕΙ ΠΙΣΩ!
ΑΥΤΟΣ ΑΡΝΙΟΤΑΝ ΚΑΘΕΤΑ ΑΛΛΑ ΑΥΤΗ ΤΟΝ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΣΕ!ΤΟ ΜΑΝΤΗΛΙ ΤΟΥ
ΕΔΙΝΕ ΕΞΟΥΣΙΑ ΠΑΝΩ ΤΗΣ!ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΤΗΝ ΠΗΓΕ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΚΑΙ ΤΗΝ
ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΕ!ΦΥΣΙΚΑ ΟΛΟΙ ΤΗΝ ΡΩΤΟΥΣΑΝ ΑΠΟ ΠΟΥ ΗΤΑΝ, ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΤΗΣ ΚΤΛ ΚΤΛ!ΚΑΜΜΙΑ ΟΜΩΣ ΑΠΑΝΤΗΣΗ!ΜΟΝΟ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΤΗΣ ΕΛΕΓΕ ΑΠΛΑ
ΠΩΣ ΗΤΑΝ ΟΡΦΑΝΗ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ!
ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΕΡΑΣΑΝ ΚΑΙ ΑΠΕΚΤΗΣΑΝ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΖΟΥΣΑΝ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΖΩΗ!
ΟΣΠΟΥ ΕΝΑ ΒΡΑΔΥ ΤΟΥ ΛΕΕΙ Η ΓΥΝΑΙΚΑ : ΒΡΕ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΘΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙΣ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΜΑΝΤΗΛΙ;ΤΙ ΦΟΒΑΣΑΙ;ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΙΔΙΑ ΤΩΡΑ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΕΡΑΣΑΝ!
ΕΚΕΙΝΟΣ ΦΥΣΙΚΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΗΚΕ ΚΑΙ ΤΗΣ ΤΟ ΕΔΩΣΕ ΠΙΣΩ!ΚΑΙ ΩΣ ΕΠΑΚΟΛΟΥΘΟ
Η ΚΟΠΕΛΑ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΙΚΕ ΑΠΟ ΤΟ ΧΩΡΙΟ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΞΑΦΝΙΚΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΥΘΕΝΑ ΗΡΘΕ!
ΑΥΤΗ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΕΧΕΙ ΑΚΟΥΣΤΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΣΤΑ ΧΩΡΙΑ ΜΑΣ!ΕΠΙΣΗΣ ΛΕΝΕ ΠΩΣ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΠΟΓΟΝΟΙ ΕΚΕΙΝΟΥ ΤΟ ΖΕΥΓΑΡΙΟΥ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ ΟΜΟΡΦΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΚΑΙ ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΚΟΙ!ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΧΩ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΕΡΘΕΙ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΛΟΓΩ ΚΟΙΝΗΣ ΚΑΤΑΓΩΓΗΣ!
ΑΛΗΘΙΝΗ Ή ΟΧΙ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΜΙΚΡΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΟΥ!
ΕΠΙΣΗΣ ΕΚΕΙΝΑ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΟΙ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΣΑΝ ΤΑ ΒΡΑΔΥΑ ΣΤΑ ΒΟΥΝΑ
ΜΕ ΕΝΑ ΜΑΥΡΟΜΑΝΙΚΟ ΜΑΧΑΙΡΙ ΣΤΗΝ ΖΩΝΗ ΓΙΑ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΝΕΡΑΙΔΕΣ!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Glorfindel
Μέλος 2ης Βαθμίδας


385 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2003, 22:51:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Glorfindel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ!

ALEXANDRIS ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΕΣ ΑΡΧΙΚΑ ΣΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΟΠΙΚ ΜΑΣ...

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ..ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ...

ΑΡΧΙΚΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΕΝΑ ΣΩΡΟ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ...ΕΠΕΙΤΑ ΣΤΑ ΝΕΑ ΔΙΕΘΝΕΣ ΙΝΤΕΡΝΕΤ,ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟΠΙΚ ΜΕ ΘΕΜΑ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΕΣ ΣΧΕΤΙΚΕΣ ΜΕ ΞΩΤΙΚΑ ΚΑΙ ΝΕΡΑΙΔΕΣ...

ΕΠΙΣΗΣ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΜΑ ΣΟΥ,ΘΑ ΘΕΛΑΜΕ ΟΛΟΙ ΝΑ ΑΚΟΥΓΑΜΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΙΠΕ Η ΓΙΑΓΙΑ ΣΟΥ...
ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΟ...

ΒΙΒΛΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΞΩΤΙΚΑ ΑΠΟ ΝΑΟΥΜ ΘΕΟΔΟΣΙΑΔΗ ΕΚΔΟΣΕΙΣ ΑΡΧΕΤΥΠΟ,ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΕΚΔΟΣΕΙΣ ΜΥΣΤΙΚΗ ΕΛΛΑΔΑ,ΚΟΥΦΙΑ ΓΗ ΚΑΙ ΚΑΙ ΚΑΙ...ΕΝΑ ΣΩΡΟ ΒΙΒΛΙΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟΝ "ΜΙΚΡΟ ΛΑΟ"...

ΑΝΤΡΙΚΟ ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΕΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ...ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ Η ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΣΟΥ...ΑΠΟ ΠΟΥ ΚΑΤΑΓΕΣΑΙ ΜΑΣ ΕΙΠΕΣ;;

ΕΠΕΙΤΑ ΤΟ ΒΡΙΣΚΩ ΜΕΛΕΤΗΜΕΝΟ ΤΟ ΧΩΡΙΟ ΣΟΥ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΜΑΥΡΟΜΑΝΙΚΟ ΜΑΧΑΙΡΙ..ΤΕΛΙΚΑ ΑΠΟ ΚΡΗΤΗ ΕΙΣΑΙ;;

ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΠΩΣ ΑΝ ΧΑΡΑΞΕΙΣ ΚΥΚΛΟ ΜΕ ΜΑΥΡΟΜΑΝΙΚΟ ΜΑΧΑΙΡΙ ΚΑΙ ΜΠΕΙΣ ΜΕΣΑ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΣΕ ΠΕΙΡΑΖΟΥΝ ΤΑ ΜΑΓΙΑ ΑΠΟ ΝΕΡΑΙΔΕΣ...


ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ!

Edited by - Glorfindel on 15/09/2003 22:59:31Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

antrikos
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2003, 23:50:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους antrikos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ

GLORFINDEL Η ΚΑΤΑΓΩΓΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΑΡΓΟΛΙΔΑ!ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΤΟ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ ΛΕΓΕΤΕ ΠΩΣ ΕΛΑΒΕ ΧΩΡΑΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΑΛΕΑ (ΟΣΟΙ ΞΕΡΟΥΝ ΑΠΟ ΑΡΧΑΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ ΕΚΕΙΒΡΙΣΚΕΤΕ Η ΜΥΚΗΝΑΙΚΗ ΑΚΡΟΠΟΛΗ ΤΗΣ ΑΛΕΑΣ)
ΑΚΡΙΒΩΣ ΔΙΠΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ!
ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΜΑΥΡΟΜΑΝΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΙΑΔΕΔΟΜΕΝΟ ΣΤΑ ΜΕΡΗ ΜΑΣ!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 11 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy