ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΞΩΤΙΚΑ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 11
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
steelspring
Πλήρες Μέλος

Austria
829 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2004, 08:10:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους steelspring  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Επειδή γνωρίζω πως κυκλοφορούν πολλά βιβλία , αλλά και πολλά σάιτ στο ίντερνετ που περιγράφουν λεπτομερέστατα καταλόγους Δαιμόνων διαφόρων ιδιοτήτων , ιεραρχίας , μορφής κλπ , Θα ρωτήσω κάτι που έρχεται εύλογα στή σκέψη.
-Υπάρχει κάτι που να συνδέει τα ξωτικά με αυτούς τους δαίμονες;
Μήπως πρόκειται για τα ίδια πάνω κάτω όντα;
Εάν κάποιος ξέρει κάτι μπορεί να μου απαντήσει.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Glorfindel
Μέλος 2ης Βαθμίδας


385 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2004, 01:16:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Glorfindel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ!

ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΕΣ ΦΙΛΕ STEELSPRING ΝΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΜΕ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΠΑΡΑΘΕΣΗ ΜΟΥ!

quote:
ΕΤΣΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΙ ΝΕΦΙΛΙΜ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΕΧΟΥΝ ΩΣ ΕΠΙΘΥΜΙΑ ΤΗΝ ΕΞΟΥΣΙΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ(ΤΟ ΕΙΧΑΝ ΠΕΤΥΧΕΙ ΣΤΗΝ ΑΡΧΑΙΑ ΕΛΛΑΔΑ ΣΕ ΠΟΛΛΑ ΙΕΡΑΤΕΙΑ),ΚΑΙ ΠΟΥ ΑΥΤΟΙ ΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΜΕΤΑΛΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ ΑΝΕΠΤΥΞΑΝ ΑΛΛΟΥΣ ΥΠΟΓΕΙΟΥΣ ΛΑΟΥΣ...
ΕΤΣΙ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΕΛΟΧΙΜ ΟΙ ΜΗ ΕΚΠΕΣΟΝΤΕΣ ΑΓΓΕΛΟΙ,ΟΙ "ΣΤΡΑΤΙΕΣ" ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΠΟΥ ΓΡΗΓΟΡΑ ΘΑ ΕΞΑΛΕΙΨΟΥΝ ΤΟΥΣ ΝΕΦΙΛΙΜ...
ΚΑΙ ΕΠΕΙΤΑ ΕΝΑ ΣΩΡΟ ΟΝΤΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΚΑΤΟΙΚΟΥΝ ΣΤΗΝ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ ΤΗΣ ΓΗΣ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΑΥΤΗΝ Η ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΠΑΝΩ...
ΤΟΥΣ ΝΑΝΟΥΣ,ΤΑ ΞΩΤΙΚΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΝΕΡΑΙΔΕΣ...
ΑΥΤΑ ΜΕ ΤΗ ΣΕΙΡΑ ΤΟΥΣ ΧΩΡΙΖΟΝΤΑΙ ΣΕ ΚΑΚΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΛΟΥΣ...


ΑΝ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΣΕ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΑΥΤΗ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ...

ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΠΩΣ ΟΛΟΙ ΟΙ ΔΑΙΜΟΝΕΣ ΚΑΙ ΞΩΤΙΚΑ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΑ Του ΙΔΙΟΥ Πατέρα.ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΤΑ ΔΙΑΧΩΡΙΖΕΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ ΔΑΙΜΟΝΕΣ,ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΞΩΤΕΡΙΚΗ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ...

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΩΤΕΡΙΚΗ ΠΟΛΛΑ ΑΚΟΜΑ ΕΡΕΥΝΟΥΝΤΑΙ ΚΑΘΩΣ ΠΟΛΛΕΣ ΜΑΡΤΥΡΙΕΣ ΜΑΣ ΔΙΝΟΥΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΣΥΓΚΕΧΥΜΕΝΕΣ..
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΤΟΥΣ ΠΛΕΥΡΑ ΕΙΝΑΙ ΣΑΦΩΣ ΔΙΑΧΩΡΙΣΜΕΝΑ...

ΑΠΛΑ ΜΑΣ ΖΗΛΕΥΟΥΝ ΔΕΝ ΕΠΙΖΗΤΟΥΝ ΤΟ ΚΑΚΟ ΜΑΣ,ΔΕΝ ΑΠΕΧΘΑΝΟΝΤΑΙ ΤΟΝ ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΚΟ ΘΕΟ,ΕΙΤΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟ ΘΕΟ ΘΑΛΛΗΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑΣ,ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΕΞΟΥΣΙΑΣΤΙΚΕΣ ΒΛΕΨΕΙΣ,ΑΝΤΙΘΕΤΩΣ ΕΠΙΖΗΤΟΥΝ ΤΟ ΚΡΥΨΙΜΟ ΤΟΥΣ...

ΒΕΒΑΙΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΙΣΧΥΟΥΝ ΓΙΑ ΤΑ ΞΩΤΙΚΑ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ,ΠΑΝΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΞΑΙΡΕΣΕΙΣ..


ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΓΙΑ ΤΡΟΠΟΥΣ ΕΠΙΚΛΗΣΗΣ ΔΑΙΝΟΝΩΝ ΚΑΚΩΝ ΣΥΝΗΘΩΣ,ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΚΑΛΑ ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ,ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΕΠΙΚΛΗΣΗ...
ΑΛΛΑ ΕΝΑ ΞΩΤΙΚΟ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΑ ΝΑ ΤΟ ΠΕΙΣΕΙΣ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΣΕ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ...

ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ ΓΝΩΜΗ,ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ.

ΘΕΛΩ ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΤΙ ΑΚΟΜΑ ΣΕ ΜΠΕΡΔΕΥΕΙ...


ΤΑ ΞΩΤΙΚΑ ΜΕΤΑΝΟΙΩΣΑΝ ΞΕΡΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΥΘΑΔΕΙΑ ΠΟΥ ΕΔΕΙΞΑΝ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ Του

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

simori
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2290 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2004, 10:10:25  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος simori  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Από το FOCUS:
http://www.focusmag.gr/articles/view-article.rx?oid=5822

Η Πείρα δεν ΔΙΔΑΣΚΕΤΑΙ



Η ομορφιά απλώνεται.....
S I M O R I L .......Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

simori
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2290 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2004, 12:46:28  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος simori  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ivory Lady...θα ήθελα να πιστοποιήσω, ας μου επιτραπεί ο όρος, σχετικά με αυτό που υποστηρίζεις.. έχει τύχει, αν και όχι τόσο τυχαία, να παρευρεθώ σε κάποια πάρτυ που έχετε διοργανώσει και θα μπορούσα να πω πως ήταν από τις πιο προσεγμένες δουλειές που έχω δει. Επίσης όλη αυτή η καλλιτεχνική αναζήτηση μέσω του γνωστού-άγνωστου χώρου του φανταστικού αλλά και γενικότερα της τέχνης και η τέχνη που οι ίδιοι δημιουργείτε με σκοπό την αποτελεσματικότερη προσέγγιση των θεμάτων σας, ξεκινάει μέσα από την ίδια την ανάγκη σας για καλλιτεχνική δημιουργία η οποία αντλείτε από το ρομαντικό αυτο ύφος που διακατέχει όλη την ομάδα φαντάζομαι!!
Τυχαίνει να γνωρίζω προσωπικά κάποιους από παλαιότερα χρόνια και αυτό που θα ήθελα να προσθέσω είναι πως πρόκειται για αξιόλογους ανθρώπους.. Δεν είναι απλή τύχη η όλη διαδικασία αλλά ανάγκη, ψάξιμο και αγάπη γι αυτο που κάνουν μέσα από το πέρασμα των χρόνων.. αν δεν ήταν οι Etherial θα ήταν κάτι άλλο.. κάτι σχετικό και το ίδιο αγαπημένο!!!
Όσο για το ότι δεν έχετε καταδεχτεί να κάνετε τους <<καραγκιόζηδες>> σε διάφορα show μόνο προς τιμήν σας είναι.... δεν νομίζω πως αυτό σημαίνει πως είστε κλειστοί σε κάτι.. Το να θέλετε να προστατεύσετε κάτι το οποίο αγαπάτε δεν σημαίνει πως θα αφήσετε να καταστραφεί με όλες αυτές τις μπούρδες που συναντάμε κατά καιρούς, βλέπε μόδα!!!

Παιδιά.. δεν θέλω να πω πολλά λόγια.. διότι είναι φτώχεια.. συνεχίστε αυτό που κάνετε γιατί δεν υπάρχουν πολλοί που να κάνουν πράξη αυτά που αγαπούν...

Ευχαριστώ .... πάντα με φιλική διάθεση...


Η Πείρα δεν ΔΙΔΑΣΚΕΤΑΙ



Η ομορφιά απλώνεται.....
S I M O R I L .......Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

NightWalker
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/07/2007, 18:23:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους NightWalker  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ellen sila lumenna yomenielmo!
Ωσ προς το θεμα των ξωτικων θελω να διορθωσω κατι που διαβασα meldo Glorfindel τα ξωτικα παρομιαζονται απο τον Τολκιν οπως ακριβως παρομιαζονται και απο τους Σκανδιναβους.Δηλαδη με μορφη ανθρωπου αλλα πολυ πιο ομορφα κε με μυτερα αυτια.ολα τα αλλα που μπορει καπιος να δει λαθος παρομιαζονται ως ξωτικα καθως ειναι νεραιδες και αλλα πλασματα του μισοκοσμου.αυτα ηθελα να πω....
Namarie!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
sakura
Νέο Μέλος


26 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2008, 20:58:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sakura  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας παιδια! παρακολουθω το θεμα πολυ καιρο τωρα και τελικα αποφασισα να μπω κα γω στην ομαδα. η αληθεια ειναι πως με ενδιαφερουν πολυ αυτα τα πραγματα, πιστευω σ αυτα (στα ξωτικα και ολα τα παραπλησια). πιστευω ακραδαντα οτι υπαρχουν! εχω διαβασει αρκετες αναφορες ανθρωπων-γεγονοτα που θεωρουνταν συμπτωση- ομως δεν πιστευω πως ηταν- και ειναι. νομιζω πως για να σου αποκαλυφθει αυτος ο κοσμος πρειπει πανω απο ολα να πιστευεις σ αυτον! εξαλλου τοσα και τοσα εχουν ειπωθει για αυτο το θεμα. δεν γινεται ολα να τα εβγαλαν απ το μυαλο τους! εχουν συμβει και αρκετα πραγματα σε μενα, τα οποια απ την μια ειναι μυστηρια και σε φοβιζουν απ την αλλη ειναι καταπληκτικα γιατι τελικα καταλαβαινεις πως δεν εισαι μονος! ωστοσο λυστε μου μια απορια: υπαρχουν και κακα πλασματα εκει...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
sakura
Νέο Μέλος


26 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/04/2008, 11:49:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sakura  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
γεια σας παιδια και παλι, διπλα μου εχω και μια φιλη η οποια ασχολειται και αυτη με αυτα τα παραξενα και ωραια πραγματα!!!!!
ρε παιδια στειλτε και σεις κατι..εδω και καιρο ελπιζω σε εναν ωραιο διαλογο. και η συγκεκριμμενη φιλη εχει ζησει πολλες τετοιες εμπειρειες
και και οι δυο θα θελαμε να μαθουμε και αλλα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Rankett
Μέλος 2ης Βαθμίδας


410 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/04/2008, 13:17:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

και η συγκεκριμμενη φιλη εχει ζησει πολλες τετοιες εμπειρειες

Αφού είναι έτσι λοιπόν, μια καλή αρχή θα ήταν να παραθέσεις κάποιες από τις εμπειρίες αυτές. Μ' αυτό τον τρόπο έχεις καλύτερες πιθανότητες να τραβήξεις την προσοχή των άλλων και να αρχίσει ενδεχομένως κάποια συζήτηση.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sakura
Νέο Μέλος


26 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2008, 19:27:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sakura  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φιλε ranket η φιλη μου και γω ασχολουμαστε πολυ καιρο με τα ξωτικα. ζει σε διωροφο και μια μερα που ηταν μονη της, ηταν πανω διαβαζοντας διαφορα βιβλια που εχουμε δανυστει κατα καιρους απο βιβλιοθηκες και σκεφτοντας για ολα αυτα. ετσι λοιπον καθως διαβαζε μου ειπε οτι ακουσε θορυβο απο κατω. για την ακριβεια γελια. δεν το δωσε σημασια, αλλα μετα απο λιγο ξανακουσε κατι παρομοιο. κατεβηκε κατω και δεν ειδε τιποτα. ομως αυτη τη φορα ακουγε καθαρα τα γελια απο διπλα της. ανεβηκε γρηγορα πανω και με πηρε τηλεφωνο. οταν πηγα (ειχα παρει και οτι σχετικο μπορουσα) αφησαμε στην κουζινα σε ενα πιατακι κατι μπισκοτακια και γλυκα που ειχε φτιαξει η μαμα της και ανεβηκαμε πανω.αρχισαμε να παιζουμε μονοπολι για να μην ανακαλυψει η ναραιδα η οτι ηταν οτι την καταλαβαμε, αλλα ενταξει δεν καναμε και τον σαματα! ξεχαστηκαμε και μετα απο καμια ωρα καταλαβαμε οτι ειχε περασει η ωρα. κατεβηκαμε κατω και οτι ειχαμε αφησει στο πιατακι δεν ηταν εκει!!! αυτο ειναι ενα. στο χωριο μου οταν γυριζω σπιτι σχετικα αργα ακουω διαφορα περιεργα και χαρακτηριστικα θυμαμαι μια μερα:ο αδερφος μου και εγω το καλοκαιρι βαριομαστε που ζουμε, εξαλλου ποιος θελει καλοκαιρι να κανει δουλειες,(τα αφηνουμε ολα στη μαμα). ενα βραδυ λοιπον ως συνηθως ειχε αφησει τα παιχνιδια του πεταμενα σε ολο το πατωμα. εκεινη την φορα ομως το ειχε παρακανει. το πρωι ειχε απο στον λαιμο, στο στηθος και κυριως στα χερια μεγαλα κοκκινα σπυρια που τον εξυναν και τον πονουσαν. οι γονεις μου ειπαν οτι θα ητν καποιο εντομο γιατι εχει γλυκο αιμα, απ την αλλη ομως ελεγαν οτι δεν γινεται ενα εντομο να κανει τοσο μεγαλα σπυρια! σ ενα βιβλιο εχω διαβασει οτι αν εισαι ακαταστατος η κακος ανθρωπος νεραιδες και αλλα πλασματα ερχονται το βραδυ και σε τσιμπουν γιατι αυτο που κανεις ειναι κακο. οι γονεις μου ακομα πιστευουν στο αιμα του αδερφου μου εγω ομως εχω αρχισει να το σκεφτομαι αλλιως. εξαλλου ενα κουνουπι η μια σκνιπα δεν μπορει να προκαλεσουν τοσο μεγαλα σπυρια.και ειδικα σκνιπα να μπει στο σπιτι λιγο δυσκολο. λοιπον;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Isolde
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Sweden
229 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/04/2008, 14:16:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Isolde  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε/ φίλη sakura σχετικά με τα έντομα, κυρίος τα κουνούπια και τις σκνοίπες, όντος μπορούν να διμιουργίσουν μεγάλο πρόβλημα. Μάλλον έχει να κάνει με τον τύπο του αίματος αλλά και με κάποιο πρόβλημα αλλεργίας. Έχω κι εγώ μεγάλο πρόβλημα με τα κουνούπια και τις σκνοίπες, πάντα όταν είμαι στην Ελλάδα με τσιμπάνε. Το σπίτι όμως δεν έχει σήτες κι έτσι μπορούν από κάπου να μπουν. Αλλά και παράθυρο να αφίσεις ανοιχτό υπάρχει κίνδινος, δεν νομίζω λοιπών να 'ναι δύσκολο να μπουν έντομα μες΄ το σπίτι.

-Στο μέλλον η τεχνολογία θα προχωρήσει, αλλά δυστυχώς όχι η ανθρωπότητα.-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Isolde
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Sweden
229 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/04/2008, 14:42:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Isolde  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

φιλε ranket η φιλη μου και γω ασχολουμαστε πολυ καιρο με τα ξωτικα. ζει σε διωροφο και μια μερα που ηταν μονη της, ηταν πανω διαβαζοντας διαφορα βιβλια που εχουμε δανυστει κατα καιρους απο βιβλιοθηκες και σκεφτοντας για ολα αυτα. ετσι λοιπον καθως διαβαζε μου ειπε οτι ακουσε θορυβο απο κατω. για την ακριβεια γελια. δεν το δωσε σημασια, αλλα μετα απο λιγο ξανακουσε κατι παρομοιο. κατεβηκε κατω και δεν ειδε τιποτα. ομως αυτη τη φορα ακουγε καθαρα τα γελια απο διπλα της. ανεβηκε γρηγορα πανω και με πηρε τηλεφωνο. οταν πηγα (ειχα παρει και οτι σχετικο μπορουσα) αφησαμε στην κουζινα σε ενα πιατακι κατι μπισκοτακια και γλυκα που ειχε φτιαξει η μαμα της και ανεβηκαμε πανω.αρχισαμε να παιζουμε μονοπολι για να μην ανακαλυψει η ναραιδα η οτι ηταν οτι την καταλαβαμε, αλλα ενταξει δεν καναμε και τον σαματα! ξεχαστηκαμε και μετα απο καμια ωρα καταλαβαμε οτι ειχε περασει η ωρα. κατεβηκαμε κατω και οτι ειχαμε αφησει στο πιατακι δεν ηταν εκει!!!

Αυτά είναι που λέμε ανεξήγιτα και μυστίρια. Χρόνια τώρα έχω κι εγώ μια απορία σχετικά με νεράιδες. Δεν θυμάμε ακριβώς πότε έγινε, ήμουνα μικρή πάντως όταν άκουσα στο ράδιο να λένε ότι βρήκανε νεράιδες στην Ισλανδία. Λεπτομέριες δεν ακούστικαν ούτε ξανακούστικε αυτό το θέμα απ΄ ότι θυμάμε. Μήπως το άκουσε και κανείς άλλος αυτό;

-Στο μέλλον η τεχνολογία θα προχωρήσει, αλλά δυστυχώς όχι η ανθρωπότητα.-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Rankett
Μέλος 2ης Βαθμίδας


410 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/04/2008, 15:07:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

οι γονεις μου ειπαν οτι θα ητν καποιο εντομο γιατι εχει γλυκο αιμα, απ την αλλη ομως ελεγαν οτι δεν γινεται ενα εντομο να κανει τοσο μεγαλα σπυρια! σ ενα βιβλιο εχω διαβασει οτι αν εισαι ακαταστατος η κακος ανθρωπος νεραιδες και αλλα πλασματα ερχονται το βραδυ και σε τσιμπουν γιατι αυτο που κανεις ειναι κακο. οι γονεις μου ακομα πιστευουν στο αιμα του αδερφου μου εγω ομως εχω αρχισει να το σκεφτομαι αλλιως. εξαλλου ενα κουνουπι η μια σκνιπα δεν μπορει να προκαλεσουν τοσο μεγαλα σπυρια.και ειδικα σκνιπα να μπει στο σπιτι λιγο δυσκολο. λοιπον;


Αν και ο/η Isolde έδωσε ήδη μια απάντηση, θα ήθελα να συμπληρώσω τα εξής. Στην εξοχή, και ειδικά σε περιοχές όπου υπάρχουν ζώα, δεν είναι μόνο τα κουνούπια και οι σκνίπες αυτά που μπορούν να προκαλέσουν εξάνθημα με το τσίμπημά τους, αλλά και τα παράσιτα των οικόσιτων ζώων. Ξέρω π.χ. ότι οι ψύλλοι μπορεί κάνουν πολύ άσχημα τσιμπήματα, ειδικά στους μικρότερους που είναι και πιο τρωτοί. Αλλά και χωρίς ζώα μπορεί να βρεις παράσιτα εκεί που δεν το περιμένεις.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
sakura
Νέο Μέλος


26 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/05/2008, 15:19:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sakura  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[/quote]
Αν και ο/η Isolde έδωσε ήδη μια απάντηση, θα ήθελα να συμπληρώσω τα εξής. Στην εξοχή, και ειδικά σε περιοχές όπου υπάρχουν ζώα, δεν είναι μόνο τα κουνούπια και οι σκνίπες αυτά που μπορούν να προκαλέσουν εξάνθημα με το τσίμπημά τους, αλλά και τα παράσιτα των οικόσιτων ζώων. Ξέρω π.χ. ότι οι ψύλλοι μπορεί κάνουν πολύ άσχημα τσιμπήματα, ειδικά στους μικρότερους που είναι και πιο τρωτοί. Αλλά και χωρίς ζώα μπορεί να βρεις παράσιτα εκεί που δεν το περιμένεις.
[/quote]
φιλη isolde, λυπαμαι αλλα δεν εχω ακουσει τιποτα για το θεμα. θα ηθελα ομως να μαθω οποτε οποιος ξερει......
rankett, το σπιτι ειναι σε χωριο δεν παυει ομως να ειναι σπιτι! μην το κανεις τσαντιρι!!! και αποτι ξερω η γιαγια δεν εχει ζωα!!
αληθεια ομως πιστευετε οτι τα ξωτικα μπορουν να σου μιλαν μεσα απο τα ονειρα σου και να σε προειδοποιουν?(γενικα μιλαω) εχω δει αρκετα ονειρα στα οποια ειτε με εσωζαν ξωτικα και νεραιδες και μου μιλουσαν για τον κοσμο τους, ειτε μου μιλουσαν για το τι θα γινοταν την επομενη σε μενα. εσεις ειχατε τετοιες εμπειρειες?
περιμενω απαντησεις και θα σας πω και λεπτομερειες(πρεπει να φυγω για λιγο)
τα λεμε ξωτικοφιλοι μου!!!!!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
sakura
Νέο Μέλος


26 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/05/2008, 15:30:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sakura  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

[/quote]
Αν και ο/η Isolde έδωσε ήδη μια απάντηση, θα ήθελα να συμπληρώσω τα εξής. Στην εξοχή, και ειδικά σε περιοχές όπου υπάρχουν ζώα, δεν είναι μόνο τα κουνούπια και οι σκνίπες αυτά που μπορούν να προκαλέσουν εξάνθημα με το τσίμπημά τους, αλλά και τα παράσιτα των οικόσιτων ζώων. Ξέρω π.χ. ότι οι ψύλλοι μπορεί κάνουν πολύ άσχημα τσιμπήματα, ειδικά στους μικρότερους που είναι και πιο τρωτοί. Αλλά και χωρίς ζώα μπορεί να βρεις παράσιτα εκεί που δεν το περιμένεις.
[/quote]
φιλη isolde λυπαμαι αλλα δεν γνωριζω κατι σχετικα με αυτο το θεμα αλλα θα ηθελα να μαθω οποτε οποιος ξερει.....
φιλε rankett το σπιτι ειναι στο χωριο αλλα δεν παυει να ειναι σπιτι μην το κανεις τσαντιρι!! αν ξες τιποτα παραπανω πες να μαθουμε ωστοσο θα ηθελα να ρωτησω κατι ακομα:πιστευετε οτι τα ξωτικα και οι νεραιδες μπορουν να μας μιλησουν μεσα απο τα ονειρα μας?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Isolde
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Sweden
229 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2008, 12:35:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Isolde  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
αληθεια ομως πιστευετε οτι τα ξωτικα μπορουν να σου μιλαν μεσα απο τα ονειρα σου και να σε προειδοποιουν?(γενικα μιλαω) εχω δει αρκετα ονειρα στα οποια ειτε με εσωζαν ξωτικα και νεραιδες και μου μιλουσαν για τον κοσμο τους, ειτε μου μιλουσαν για το τι θα γινοταν την επομενη σε μενα. εσεις ειχατε τετοιες εμπειρειες?

Φίλε/η sakura, το να βλέπεις ξωτικά στον ύπνο σου είναι πιθανό. Τώρα αν το θέτεις σας τρόπο επικεινωνίας μεταζεί εμάς και των ξωτικών, χρειάζοντε λεπτομέριες για τον τρόπο με τον οποίο μπορέσουν και μας μηλήσουν μέσω των ονείρων μας. Είναι κάτι τέτοιο δυνατόν; Κι έπιτα χρειάζετε να γνωρίζουμε για την υπαρξή τους.

-Στο μέλλον η τεχνολογία θα προχωρήσει, αλλά δυστυχώς όχι η ανθρωπότητα.-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Rankett
Μέλος 2ης Βαθμίδας


410 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2008, 14:17:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Originally posted by sakura:

φιλε rankett το σπιτι ειναι στο χωριο αλλα δεν παυει να ειναι σπιτι μην το κανεις τσαντιρι!! αν ξες τιποτα παραπανω πες να μαθουμε


Δυστυχώς ή ευτυχώς ξέρω πολύ καλά τι λέω για το ζήτημα των παρασίτων (χωρίς να εξομοιώνω το σπίτι σου με... τσαντίρι), γιατί από χωριό είμαι κι εγώ. Αν και το σπίτι μου εκεί είναι σχετικά καινούργιο και μάλιστα στον 1ο όροφο, χωρίς ζώα, εντούτοις δε θα ξεχάσω τα τρομερά τσιμπήματα ψύλλων πριν 2-3 χρόνια στη μικρή μου κόρη. Απλούστατα, χωριό είναι, ζώα υπάρχουν ακόμα κι αν δεν είναι στην αυλή σου, κάποια παράσιτα περνούν στον άνθρωπο και πάει λέγοντας. Τόσο απλά.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mihalisgk
Νέο Μέλος

Greece
15 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2008, 23:59:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mihalisgk  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΦΙΛΟΙ
ΜΕ ΜΕΓΑΛΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΠΕΡΑΣΑ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΜΟΥ ,ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΣ
ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΓΙΑ ΤΑ ΞΩΤΙΚΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΝΕΡΑΙΔΕΣ.
ΝΟΜΙΖΩ ,ΣΧΕΔΟΝ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΕΝΑ ΝΕΡΑΙΔΟΚΥΚΛΟ.
ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΒΡΑΧΩΔΗ ΠΑΡΑΛΙΑ ΤΟΥ ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΠΟΥ ΜΕΝΩ.
ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ ,ΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΣΠΗΛΙΕΣ ΚΑΙ ΠΕΤΡΕΣ
ΥΦΑΙΣΤΙΑΚΕΣ.ΗΜΟΥΝ ΕΚΕΙ ΝΑ ΜΑΖΕΨΩ ΠΕΤΡΕΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΒΡΑΧΟΚΗΠΟ.
ΒΡΗΚΑ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΠΗΓΗ ΦΡΕΣΚΟΥ ΝΕΡΟΥ ΠΟΥ ΕΤΡΕΧΕ ΣΤΗΝ ΘΑΛΑΣΣΑ,
ΜΕΤΑ ΠΙΟ ΚΑΤΩ ΑΠΟΛΙΘΟΜΕΝΕΣ ΡΙΖΕΣ ΔΕΝΤΡΩΝ ΠΑΝΩ ΣΕ ΒΡΑΧΙΑ.
ΜΕΤΑ ΕΙΔΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΕΤΡΕΣ ΕΠΙΠΕΔΕΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΕΞΕΔΡΑ,
ΑΝΕΒΗΚΑ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΣΧΗΜΑΤΙΖΑΝ ΕΝΑ ΤΕΛΕΙΟ ΚΥΚΛΟ
ΠΕΡΙΠΟΥ ΜΙΣΟ ΜΕΤΡΟ ΒΑΘΥ.ΣΕ ΜΙΑ ΜΕΡΙΑ ΑΝΟΙΓΕ ΚΑΙ ΕΚΑΝΕ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ
ΠΕΡΑΣΜΑ ΣΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ.ΗΤΑΝ ΣΑΝ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΤΙΣ ΝΕΡΑΙΔΕΣ ΝΑ ΒΓΟΥΝ ΑΠΟ
ΤΟ ΝΕΡΟ..!ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΩ ΕΚΕΙ ΣΕ ΕΙΔΙΚΕΣ ΝΥΧΤΕΣ ΝΑ ΤΙΣ ΔΩ.ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ
ΤΙ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙ
ΣΕ ΤΡΑΥΜΑΤΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ.ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΙΔΙΚΗ ΝΗΣΤΕΙΑ?ΤΙ ΛΟΓΙΑ ΕΛΕΓΑΝ ΟΙ
ΑΡΧΑΙΟΙ ΟΤΑΝ ΛΑΤΡΕΥΑΝ ΤΙΣ ΝΥΜΦΕΣ?ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΥΠΟΧΡΕΟΣ
ΝΑ ΤΟ ΜΟΙΡΑΣΤΕΙ ΜΑΖΙ ΜΟΥ.ΜΕ ΦΙΛΙΚΟΥΣ ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΟΥΣ..ΜΙΧΑΛΗΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
sakura
Νέο Μέλος


26 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2008, 13:26:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sakura  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Φιλε Rankett συγνωμη αν ημουν ερεθιστικη! Δεν το ηθελα. Και πρεπει να παραδεχτω οτι δεν το ηξερα αυτο για τα παρασιτα.Μπορει να εχεις και δικιο!
Καλως ηρθες στην παρεα μας φιλε μου Μιχαλη. ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ αυτο που βρηκες κι αν ειναι πραγματι νεραιδοκυκλος τοτε αυτο ειναι σιγουρα μια σπουδαια ανακαλυψη!!! Δυστυχως δεν ξερω κατι για το συγκεκριμενο θεμα, περα απο το οτι δεν πρεπει να βριζεις τις νεραιδες αν τις δεις και πρεπει να δειχνεις σεβασμο. Rankett, Isolde μηπως ξερετε κατι?

Φιλε/η Isolde θα σου απαντησω για αυτο που λες. Η αληθεια ειναι οτι και γω οταν αρχισα να τα βλεπω δεν εδωσα και πολυ σημασια γιατι σκεφτομουν "σιγα ονειρα ειναι!" Ωστοσο συνεχιζα να τα βλεπω και μετα αρχισα να ψαχνω για το θεμα. Το πιο χαρακτηριστικο που βλεπω σχεδον παντα ειναι το εξης:
ειμαι σε ενα νησι οπου γινεται πολεμος. μας εχουν περικυκλωσει απο παντου και εχουμε μονο ενα αεροπλανο για να φυγουμε. ανεβαινουμε οσοι χωραμε και προσπαθουμε να ξεφυγουμε απο τα στρατιωτικα αεροπλανα των εχθρων που μας επιτυθονται. μας χτυπαει ενα με αποτελεσμα να πεσουμε σε εναν τεραστιο βραχο μπροστα μας.το αεροπλανο μας ξεσκιζεται και εγω αρχιζω και πεφτω κατω! βρισκομαι ανασκελα σε ενα πυκνο δασος, δεν μπορω να κουνηθω και ειμαι ετοιμη να πεθανω.βλεπω μια σκια να ερχεται απο πανω μου και λιγο αργοτερα σηκωνομαι βλεποντας μπροστα μου ενα ξωτικο!αυτο με οδηγει στην πολη τους και μου δειχνει ενα σπιτι το οποιο ειναι της βασιλισσας τους(?)
μου λεει να περιμενω και μετα να μπω μεσα. οταν καποια στιγμη μπαινω με βαζουν να ξαπλωσω σε ενα κρεβατι.( να τονισω οτι μεσα ηταν παραδεισενια. ειχε παντου λουλουδια και ενα υπεροχο αρωμα!!) η ξωτικογυναικα αρχισε να μου μιλαει και να μου λεει διαφορα(ηταν σχετικο με τα ξωτικα και καποια πραγματα για μενα) αλλα δεν θυμαμαι τι ακριβως! καπως ετσι ηταν. εσυ τι λες?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Isolde
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Sweden
229 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2008, 20:55:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Isolde  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή sakura, δεν έχουμε ακόμη βρει κάτι που να διαπιστώνει την ύπαρξη των νεραιδών. Αν κάνουμε όμως μια υπόθεση όσων αφορά την υπαρξή τους, εκείνο που πρέπει να λάβουμε υπ όψην μας είναι να μην πράξουμε κάτι το οποίο τiς τρομάζει, να έχουμε καλό σκοπό και αυτό που λες εσύ, να δίχνουμε σεβασμό και καλοσύνη.

Για τα όνειρα η γνώμη μου είναι ότι απλώς ήταν όνειρα. Κι σε μένα πολλές φορές έχει τύχει να επαναλαμβάνετε το ίδιο όνειρο. Επίσεις έχω να παραθέσω πως τα όνειρα μπορεί να προέρθουν από μια επιρρέαση. Όχι ότι έτσι ήταν στην περίπτωσή σου, απλά το αναφέρω.

Φιλικά
Ισόλντε (Ιζόλδη)

-Στο μέλλον η τεχνολογία θα προχωρήσει, αλλά δυστυχώς όχι η ανθρωπότητα.-

Edited by - Isolde on 14/06/2008 20:56:33Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sakura
Νέο Μέλος


26 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2008, 22:09:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sakura  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλη Ιsolde..,

quote:

...Κι σε μένα πολλές φορές έχει τύχει να επαναλαμβάνετε το ίδιο όνειρο.



Θα μπορουσες να αναφερεις ενα παραδειγμα. Δεν ειναι το οτι αμφισβητω εσενα η την κριση σου απλα πιστευω ακραδαντα στην υπαρξη ολων αυτων των πλασματων, και θα ηθελα να εχω περισσοτερα στοιχεια.


quote:


Επίσεις έχω να παραθέσω πως τα όνειρα μπορεί να προέρθουν από μια επιρρέαση.


Τι ακριβως εννοεις?
Το εχω ακουσει και εγω αυτο, ωστοσο δεν ειναι απολυτο..
θελω να πω τι πραγματικα συμβαινει...
(αν με πιανεις...)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Isolde
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Sweden
229 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2008, 13:43:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Isolde  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλη sakura,

quote:

Θα μπορουσες να αναφερεις ενα παραδειγμα. Δεν ειναι το οτι αμφισβητω εσενα η την κριση σου απλα πιστευω ακραδαντα στην υπαρξη ολων αυτων των πλασματων, και θα ηθελα να εχω περισσοτερα στοιχεία.

Όταν αναφέρω πως ένα όνειρο συνεχώς επαναλαμβάνετε δεν εννοώ ότι αυτό έχει σχέση με ξωτικά. Το όνειρο το οποίο σε εμένα πολλές φορές επαναλαμβάνετε είναι ότι χάνω να δόντια μου, άσχετα εάν ο τόπος είναι διαφορετικόε κάθε φορά.

quote:

Τι ακριβως εννοεις?
Το εχω ακουσει και εγω αυτο, ωστοσο δεν ειναι απολυτο..
θελω να πω τι πραγματικα συμβαινει...
(αν με πιανεις...)

Αναφέρομαι σε κάθε λογίς επιρρέαση. Εκείνο που συμβαίνει είναι ότι κάτι το οποίο έχεις δει (π.χ από την τηλεόραση), συνεχώς συζητάς ή σκεύτεσε μπορεί να έχουν επιρροή στα όνειρά σου.

-Στο μέλλον η τεχνολογία θα προχωρήσει, αλλά δυστυχώς όχι η ανθρωπότητα.-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sakura
Νέο Μέλος


26 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2008, 13:02:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sakura  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλη ISOLDE,

quote:

Αναφέρομαι σε κάθε λογίς επιρρέαση. Εκείνο που συμβαίνει είναι ότι κάτι το οποίο έχεις δει (π.χ από την τηλεόραση), συνεχώς συζητάς ή σκεύτεσε μπορεί να έχουν επιρροή στα όνειρά σου.

Ναι εχεις δικιο. Μου εχει τειχει καποιες φορες, ωστοσο δεν ειναι απολυτο οπως τονισα προηγουμενως!

Φιλε Μιχαλη, με χαρα εχω να σου ανακοινωσω οτι βρηκα καποια πραγματα για ολα αυτα που ρωτας(νεραιδοκυκλους και πως θα πρεπει να συμπεριφερθεις). Ωστοσο επειδη δεν εχω χρονο αυτη τη στιγμη θα επικοινωνησω το συντομοτερο!

Ελπιζω να μην σε ενοχλει

Παντα ΦΙΛΙΚΑ SAKURA Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sakura
Νέο Μέλος


26 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2008, 00:29:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sakura  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βρηκα καποια πραγματα σχετικα, ισως να μην ειναι αυτο ακριβως που ζητας μα νομιζω οτι τα παρακατω ειναι εξισου σημαντικα


Φιλε Μιχαληγια σενα ειναι ολο το παρακατω,

Υπαρχουν καποια φυτα που ελκυουν τα ξωτικα(αλλα και ολα τα παραπλησια)

ΑΡΚΟΥΔΟΠΟΥΡΝΑΡΟ ή ΛΙΟΠΡΙΝΟ
Προσελκυει νεραιδες που φερνουν καλη τυχη και προστατευουν απο αρνητικες δυναμεις.Για καποιους συμβολιζει τη Γη, την Μακροβιοτητα και την Δημιουργικοτητα.

ΘΥΜΑΡΙ
Αποξηραμενο σκορπαται μπροστα απ την εξοπορτα και στα παραθυρα του σπιτιου για να προσκαλεσει αερικα στο σπιτι. Επισης, φτιαχνονται φυλαχτα με θυμαρι και φοριουνται για να ενδυναμωσουν τις ικανοτητες καποιου να δει αερικα.

ΚΑΜΠΑΝΟΥΛΕΣ
Αν φορας βραχιολι απο καμπανουλες, ελκυεις τα καλοβουλα αερικα για να σου χαρισουν καλη τυχη.Επισης οι κηποι που εχουν τετοια λουλουδια ελκυουν τις νεραιδες.

ΠΑΣΧΑΛΙΑ
Το αρωμα της ελκυει τα αερικα και τα ευχαριστει.

ΤΑΓΕΤΗΣ ή ΚΑΤΙΦΕΣ
Φτιαχνεται μαρμελαδα που θεωρειται ξεχωριστη λιχουδια για καποια αερικα. (το λεω αυτο γιατι μπορεις να τους κανεις καποιες προσφορες ετσι ωστε να δειξεις οτι τα θαυμαζεις και τα σεβεσαι.)

ΤΡΙΦΥΛΛΙ
Ολα τα ειδη τριφυλλιου ειναι ιερα για τα ξωτικα και τα ελκυουν. Για να προσκαλεσεις ενα ξωτικο τοποθετεις 7 ανθη σιταριου πανω σ ενα τετραφυλλο τριφυλλι.

quote:

ΗΜΟΥΝ ΕΚΕΙ ΝΑ ΜΑΖΕΨΩ ΠΕΤΡΕΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΒΡΑΧΟΚΗΠΟ.


Εκανες επισης αναφορα για κηπο. θα σου δωσω και καποιες αλλες ιδεες. Ωστοσο πιστευω οτι θα πετυχουν ονο αν το μερος που μενεις ειναι μακρια απο την πολη.

ΑΓΓΕΛΙΚΗ
Προστατευει απο κακοβουλα αερικα.

ΠΡΟΣΕΞΕ:o ΑΝΗΘΟΣ, το ΔΕΝΤΡΟΛΙΒΑΝΟ και ολα τα ΚΑΚΤΟΕΙΔΗ απωθουν ολα τα αερικα.

ΒΑΤΟΜΟΥΡΙΑ
Οι μικρες νεραιδες και τα ξωτικα αρεσκονται να κοιμουνται μεσα στο πυκνο φυλλωμα της.

ΓΑΡΥΦΑΛΛΟ
Προσελκυει αερικα που προσφερουν καλη ενεργειακη ισορροπια και καθαριζουν τον χωρο απο αρνητικες δυναμεις.

ΓΙΑΣΕΜΙ
Προσελκυει νεραιδες που χαριζουν διαυγεια πνευματος καο ομορφα,γαληνια ονειρα.

ΚΟΡΑΚΟΧΟΡΤΟ ή ΧΕΛΙΔΟΝΟΧΟΡΤΟ
Φυτευεται εξω απ την κεντρικη εισοδο του σπιτιου για να σημανει οτι οι νεραιδες ειναι ευπροσδεκτες στο σπιτι. Αποξηραμενα κλαδακια μπαινουν σε φυλαχτα για να εχουν την ευλογια των νεραιδων.

ΝΕΡΑΓΚΟΥΛΑ ή ΑΝΔΕΛΟΧΟΡΤΟ
Προσελκυει αερικα που προσφερουν καλη υγεια και αυτοπεποιθηση.

ΝΟΥΦΑΡΑ
Προσελκυουν Νηριηδες και μικρες νεραιδες.

ΠΡΙΜΟΥΛΑ
Φυτευεται στον κηπο ή φτιαχνεται γιρλαντα με τα αποξηραμενα ανθη και κρεμιεται στην εξωπορτα του σπιτιου για να ελκυσει νεραιδες.Η παραδοση λεει οτι πρεπει να φροντιζεις πολυ την Πριμούλα που μεγαλωνει γυρω σου γιατι οι νεραιδες θα το λαβουν ως μεγαλη παοσβολη αν την αφησεις αφροντιστη και πεθανει. Για να αφιερωσεις το φυτο σου στις νεραιδες και να τις ευχαριστησεις δεσε μια ροζ κορδελα γυρω απ την γλαστρα.

ΑΥΤΑ ΜΕ ΤΑ ΛΟΥΛΟΥΔΙΑ. Μπορεις,επισης να τα προσελκυσεις(οπως ανεφερα και στα λουλουδια)Το να εχεις την συμπαθεια τους σου προσφερει προστασια καλη τυχη και αν σε συμπαθησουν παρα πολυ μπορει να σου παρουσιαστουν για να παιξουν μαζι σου η να σε συμβουλευσουν.
Μεσα στην πολη ειναι πολυ δυσκολο να τα προσελκυσουμε οσο κι αν θελουμε. Ο θορυβος,η φασαρια και η βρομια τα απωθει.Ωστοσο αν εχεις σπιτι στην εξοχη κοντα σε αγρους και δαση μπορεις ευκολα να τα προσελκυσεις.

-Φτιαξε κηπο με πολλα ομορφα λουλουδια(αυτα που ανεφερα παραπανω και οχι μονο) και φτιαξε μια γουρνα καπου με νουφαρα. Οταν ο κηπος εχει διαμορφωθει βγες εξω ενα βραδυ που θα εχει πανσεληνο και φωναξε δυνατα οτι αυτος ο κηπος ειναι αφιερωμενος σε ολα τα καλοβουλα αερικα(μην ξεχασεις να φυτεψεις και λουλουδια που απωθουν τα κακοβουλα)

-Αφησε σενα σημειο του κηπου φυλλα, φτερα και ομορφες πετρες. Τα χεησιμοποιουν σαν κοσμηματα.

-Αφηνε λιγο γαλα η ζαχαροψωμο η κεικ μπροστα απο την εξωπορτα η κοντα στην γουρνα καθε βραδυ και πες δυνατα οτι ειναι για τα καλοβουλα αερικα της περιοχης.

-Γεμισε το σπιτι με γλυκα αρωματα λουλουδιων.
ΕΚΤΟΣ απο ολα αυτα τα αερικα εχουν και αλλες αδυναμιες:

-Οτιδηποτε γυαλιζει με ιδιαιτερη προτιμηση τουσ πολυτιμους και ημιπολυτιμους λιθους.

-Λατρευουν να παιζουν στα αχυρα.

-Το βουτηρο, η κρεμα, το ψωμι, ολα τα γλυκα, το γαλα και κυριως η ζαχαρη και οι φραουλες.

-Ολα τα καλοβουλα αερικα αγαπουν τα αλογα και τα σκυλια.

-Το πρασινο ειναι το αγαπημενο τους χρωμα.

-Λατρευουν να παιζουν με μωρα.

-Ολα τα καλοβουλα αερικα ειναι ιδιαιτερα ευγενικα και χαμογελαστα και τους αρεσουν οι ευγενικοι και χαμογελαστοι ανθρωποι.

Ωστοσο περα απο καποια απωθητικα φυτα, υπαρχουν και καποια αλλα πραγματα που απωθουν τοσο τα κακοβουλα οσο και τα καλοβουλα:

-Οι πολεις

-Τα αυτοκινητα, μηχανακια και γενικα οτιδηποτε κινειται με πετρελαιο.

-Οι οξυς θορυβοι οπως τα παλαμακια, το σφυριγμα, τα κουδουνακια κλπ.

-Αν και αγαπουν οτιδηποτε κανει αντανακλαση μισουν τους καθρεφτες.

-Τον καπνο.

-Την μυρωδια του καμενου λαστιχου η δερματος.

-Το αλατι.

-Τις γατες.

-Το σιδερο.

-Αν και ειναι απαραιτητο να πεις "ευχαριστω" οταν σε εχουν βοηθησει τα εκνευριζει αφανταστα να λες υπερβολικες ευχαριστιες.

Για να αυξησεις τις πιθανοτητες να δεις μια νεραιδα:
-Θα πρεπει να ειναι μια πολυ ζεστη μερα με αρκετη υγρασια.
-Θα πρεπει να νυσταζεις λιγο.
-Καλυτερες ωρες ειναι τα μεσανυχτα με γεματο φεγγαρι, πριν την ανατολη του ηλιου και πριν το μεσημερι
-Αν συναντησεις μια νεραιδα δεν πρεπει να την χασεις απο τα ματια σου. Κοιταξε την με σταθερο βλεμμα και οχι αποτομες κινησεις.
- Οι νεραιδες κριβονται συνηθως σε μια λαμπερη αχλυ την οποι μπορεις να διαλεισεις με 3 τροπους:

1. Να βρεις τετραφυλλο τριφυλλι και κουνωντας το εμπρος να την διαλυσεις. Ωστοσο ειναι δυσκολο γιατι τα τετραφυλλα σπανιζουν και δεν μπορεις να το κουβαλας παντα μαζι σου και φρεσκο!

2.Με την ΝΕΡΑΙΔΟΑΛΟΙΦΗ. Ωστοσο την συγκεκριμμενη αλοιφη την δινουν νεραιδες στους ανθρωπους.

3.Με το ΝΕΡΑΙΔΟΕΛΑΙΟ.
Πλενεις μια γυαλινη φυαλη με νερο απο ροδα, γιασεμι και κατηφεδες(η συλλογη των λουλουδιων πρεπει να γινει απο τοποθεσια που βλεπει την ανατολη του ηλιου και το μαζεμα να γινει τις πρωινες ωρες με τις δροσοστακιδες της πρωινης αυρας πανω τους)
Μετα μαζευεις βλαστους απο μολοχες και μενεξεδες, ανθη χαμομηλιου, λεβαντας, ανθη φουντουκιας, πεταλλα απο πανσεδες.
Αναμειγνυεις τα υλικα καλα σε σιγανη φωτια(εννοειται μεσα σε νερο) για 3 ωρες και το αφηνεις να κρυωσει.Σουρωνεις το μειγμα και το βαζεις στο μπουκαλακι που ανεφερα προηγουμενως και αφου ριξεις 3 σταγονες απο αγριολεμονο αφηνεις την φιαλη στον ηλιο για μια βδομαδα και επειτα μπορεις να το χρησιμοποιησεις.


Αλειφεις το ελαιο πανω και κατω απο τα βλεφαρα τις απογευματινες και πρωινες ωρες με μικρες ποσοτητες για 7 μερες.
Μετα περιφερεσαι σε μερη οπου συχναζουν νεραιδες!!

με αλλα λογια ετοιμος για δραση

Να αναφερω και κατι τελευταιο σχετικα με καποιους πολυτιμους λιθους.

ΡΟΥΜΠΙΝΙ, για την αποκτηση της δυναμης των ξωτικων.

ΜΑΛΑΧΙΤΗΣ, για επικοινωνια με τα ξωτικα.

ΑΜΕΘΥΣΤΟΣ, για το ξυπνημα του μυαλου και του πνευματος, της γνωσης και της διαυγειας.

ΑΒΑΝΤΟΥΡΙΝΗΣ(ΧΡΥΣΑΜΜΟΛΙΘΟΣ), για επικοινωνια με τα ξωτικα μεσω ονειρων και περιπετειες στην ξωτικοχωρα.

ΣΤΑΥΡΟΛΙΤΗΣ, ειναι η ιερη πετρα των ξωτικων. Βοηθα στην συνδεση με τη φυση και στην ερμηνεια μηνυματων απο τα πλασματα αυτα.

Ζητω συγνωμη αν σε κουρασα αλλα νομιζω οτι αξιζουν!

Ενημερωσε με αν καταφερεις κατι και το ιδιο θα κανω και εγω!!

ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ, SAKURA


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sakislrc
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/08/2010, 13:12:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
paidia xerete pos 8a vro grammata sti glossa ton ksotikon t alfabito ton ksotikon kai ton neraidon?????

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Rankett
Μέλος 2ης Βαθμίδας


410 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/08/2010, 13:17:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
sakislrc
paidia xerete pos 8a vro grammata sti glossa ton ksotikon t alfabito ton ksotikon kai ton neraidon?????


Σου προτείνω για αρχή να ανακαλύψεις το ελληνικό και μετά βλέπουμε.

Καλώς ήρθες πάντως!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

batsinilas
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/08/2010, 14:13:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους batsinilas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τα πράγματα είναι απλά.
Ξωτικό.
Από το Έξω και το Κτικιό.

Το Έξω του μέσα (in που έχει τιμάριθμο 68) είναι τα εξωτερικά γράμματα 5 και 9 δηλαδή 59.
Το δέ κτικιό από το κΤΙ κιο; που λένε στη κρήτη όταν κάνουν γιό, που παραπέμπει στο γιόγιό, κάτι από το τραγούδι δυόδυό στη μπανιέρα δυό δυό, δυόδυό που σημαίνει 22 και επείδή στη μπανίερα είναι δύο, έχουμε 44, δηλαδή 5944 και εξαιτίας της επανάληψης της συλλαβής του γιογιο 5944x2=11888 τυχαίο; δε νομίζω. Ελπίζω να σας έλυσα κάθε απορία, ευχαριστώ πολύ γειά σας!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/08/2010, 14:30:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Τα πράγματα είναι απλά.
Ξωτικό.
Από το Έξω και το Κτικιό.

Το Έξω του μέσα (in που έχει τιμάριθμο 68) είναι τα εξωτερικά γράμματα 5 και 9 δηλαδή 59.
Το δέ κτικιό από το κΤΙ κιο; που λένε στη κρήτη όταν κάνουν γιό, που παραπέμπει στο γιόγιό, κάτι από το τραγούδι δυόδυό στη μπανιέρα δυό δυό, δυόδυό που σημαίνει 22 και επείδή στη μπανίερα είναι δύο, έχουμε 44, δηλαδή 5944 και εξαιτίας της επανάληψης της συλλαβής του γιογιο 5944x2=11888 τυχαίο; δε νομίζω. Ελπίζω να σας έλυσα κάθε απορία, ευχαριστώ πολύ γειά σας!



Να μας ξανά-ρθεις...

Ωραίος ο Μπάτς....


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Glorfindel
Μέλος 2ης Βαθμίδας


385 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2010, 19:45:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Glorfindel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ...

είμαι ευχαριστημένος που μετά από τόσα χρόνια το "θέμα" μου παραμένει
στην επικαιρότητα..
Όλες οι εμπειρίες καλοδεχούμενες σχετικά με ξωτικά και νεράϊδες..

Τα ξωτικά γιατί κατά την γνώμη σας κάποτε ήταν περισσότερο "ανάμεσά" μας
και πλέον δεν έχουμε τόσες ιστορίες,αφηγήσεις??
Μήπως υπάρχουν ακόμα ιστορίες και περιστατικά αλλά κανένας δεν ψάχνει ότι περίεργο του συμβαίνει???

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2010, 22:22:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ισως επειδή σήμερα ζούμε σε εποχή περισσότερου ορθολογισμού φίλε Glorfindel και τα φαινόμενα που κάποτε θα συνδέονταν με ξωτικά ή δράση ξωτικών, πλέον μπορούν να ερμηνευτούν διαφορετικά, με ρεαλιστικότερες εξηγήσεις

Lost in Necropolis

La ville de la mort

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
mihalisgk
Νέο Μέλος

Greece
15 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2010, 14:21:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mihalisgk  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Βρηκα καποια πραγματα σχετικα, ισως να μην ειναι αυτο ακριβως που ζητας μα νομιζω οτι τα παρακατω ειναι εξισου σημαντικα


Φιλε Μιχαληγια σενα ειναι ολο το παρακατω,

Υπαρχουν καποια φυτα που ελκυουν τα ξωτικα(αλλα και ολα τα παραπλησια)

ΑΡΚΟΥΔΟΠΟΥΡΝΑΡΟ ή ΛΙΟΠΡΙΝΟ
Προσελκυει νεραιδες που φερνουν καλη τυχη και προστατευουν απο αρνητικες δυναμεις.Για καποιους συμβολιζει τη Γη, την Μακροβιοτητα και την Δημιουργικοτητα.

ΘΥΜΑΡΙ
Αποξηραμενο σκορπαται μπροστα απ την εξοπορτα και στα παραθυρα του σπιτιου για να προσκαλεσει αερικα στο σπιτι. Επισης, φτιαχνονται φυλαχτα με θυμαρι και φοριουνται για να ενδυναμωσουν τις ικανοτητες καποιου να δει αερικα.

ΚΑΜΠΑΝΟΥΛΕΣ
Αν φορας βραχιολι απο καμπανουλες, ελκυεις τα καλοβουλα αερικα για να σου χαρισουν καλη τυχη.Επισης οι κηποι που εχουν τετοια λουλουδια ελκυουν τις νεραιδες.

ΠΑΣΧΑΛΙΑ
Το αρωμα της ελκυει τα αερικα και τα ευχαριστει.

ΤΑΓΕΤΗΣ ή ΚΑΤΙΦΕΣ
Φτιαχνεται μαρμελαδα που θεωρειται ξεχωριστη λιχουδια για καποια αερικα. (το λεω αυτο γιατι μπορεις να τους κανεις καποιες προσφορες ετσι ωστε να δειξεις οτι τα θαυμαζεις και τα σεβεσαι.)

ΤΡΙΦΥΛΛΙ
Ολα τα ειδη τριφυλλιου ειναι ιερα για τα ξωτικα και τα ελκυουν. Για να προσκαλεσεις ενα ξωτικο τοποθετεις 7 ανθη σιταριου πανω σ ενα τετραφυλλο τριφυλλι.

quote:

ΗΜΟΥΝ ΕΚΕΙ ΝΑ ΜΑΖΕΨΩ ΠΕΤΡΕΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΒΡΑΧΟΚΗΠΟ.


Εκανες επισης αναφορα για κηπο. θα σου δωσω και καποιες αλλες ιδεες. Ωστοσο πιστευω οτι θα πετυχουν ονο αν το μερος που μενεις ειναι μακρια απο την πολη.

ΑΓΓΕΛΙΚΗ
Προστατευει απο κακοβουλα αερικα.

ΠΡΟΣΕΞΕ:o ΑΝΗΘΟΣ, το ΔΕΝΤΡΟΛΙΒΑΝΟ και ολα τα ΚΑΚΤΟΕΙΔΗ απωθουν ολα τα αερικα.

ΒΑΤΟΜΟΥΡΙΑ
Οι μικρες νεραιδες και τα ξωτικα αρεσκονται να κοιμουνται μεσα στο πυκνο φυλλωμα της.

ΓΑΡΥΦΑΛΛΟ
Προσελκυει αερικα που προσφερουν καλη ενεργειακη ισορροπια και καθαριζουν τον χωρο απο αρνητικες δυναμεις.

ΓΙΑΣΕΜΙ
Προσελκυει νεραιδες που χαριζουν διαυγεια πνευματος καο ομορφα,γαληνια ονειρα.

ΚΟΡΑΚΟΧΟΡΤΟ ή ΧΕΛΙΔΟΝΟΧΟΡΤΟ
Φυτευεται εξω απ την κεντρικη εισοδο του σπιτιου για να σημανει οτι οι νεραιδες ειναι ευπροσδεκτες στο σπιτι. Αποξηραμενα κλαδακια μπαινουν σε φυλαχτα για να εχουν την ευλογια των νεραιδων.

ΝΕΡΑΓΚΟΥΛΑ ή ΑΝΔΕΛΟΧΟΡΤΟ
Προσελκυει αερικα που προσφερουν καλη υγεια και αυτοπεποιθηση.

ΝΟΥΦΑΡΑ
Προσελκυουν Νηριηδες και μικρες νεραιδες.

ΠΡΙΜΟΥΛΑ
Φυτευεται στον κηπο ή φτιαχνεται γιρλαντα με τα αποξηραμενα ανθη και κρεμιεται στην εξωπορτα του σπιτιου για να ελκυσει νεραιδες.Η παραδοση λεει οτι πρεπει να φροντιζεις πολυ την Πριμούλα που μεγαλωνει γυρω σου γιατι οι νεραιδες θα το λαβουν ως μεγαλη παοσβολη αν την αφησεις αφροντιστη και πεθανει. Για να αφιερωσεις το φυτο σου στις νεραιδες και να τις ευχαριστησεις δεσε μια ροζ κορδελα γυρω απ την γλαστρα.

ΑΥΤΑ ΜΕ ΤΑ ΛΟΥΛΟΥΔΙΑ. Μπορεις,επισης να τα προσελκυσεις(οπως ανεφερα και στα λουλουδια)Το να εχεις την συμπαθεια τους σου προσφερει προστασια καλη τυχη και αν σε συμπαθησουν παρα πολυ μπορει να σου παρουσιαστουν για να παιξουν μαζι σου η να σε συμβουλευσουν.
Μεσα στην πολη ειναι πολυ δυσκολο να τα προσελκυσουμε οσο κι αν θελουμε. Ο θορυβος,η φασαρια και η βρομια τα απωθει.Ωστοσο αν εχεις σπιτι στην εξοχη κοντα σε αγρους και δαση μπορεις ευκολα να τα προσελκυσεις.

-Φτιαξε κηπο με πολλα ομορφα λουλουδια(αυτα που ανεφερα παραπανω και οχι μονο) και φτιαξε μια γουρνα καπου με νουφαρα. Οταν ο κηπος εχει διαμορφωθει βγες εξω ενα βραδυ που θα εχει πανσεληνο και φωναξε δυνατα οτι αυτος ο κηπος ειναι αφιερωμενος σε ολα τα καλοβουλα αερικα(μην ξεχασεις να φυτεψεις και λουλουδια που απωθουν τα κακοβουλα)

-Αφησε σενα σημειο του κηπου φυλλα, φτερα και ομορφες πετρες. Τα χεησιμοποιουν σαν κοσμηματα.

-Αφηνε λιγο γαλα η ζαχαροψωμο η κεικ μπροστα απο την εξωπορτα η κοντα στην γουρνα καθε βραδυ και πες δυνατα οτι ειναι για τα καλοβουλα αερικα της περιοχης.

-Γεμισε το σπιτι με γλυκα αρωματα λουλουδιων.
ΕΚΤΟΣ απο ολα αυτα τα αερικα εχουν και αλλες αδυναμιες:

-Οτιδηποτε γυαλιζει με ιδιαιτερη προτιμηση τουσ πολυτιμους και ημιπολυτιμους λιθους.

-Λατρευουν να παιζουν στα αχυρα.

-Το βουτηρο, η κρεμα, το ψωμι, ολα τα γλυκα, το γαλα και κυριως η ζαχαρη και οι φραουλες.

-Ολα τα καλοβουλα αερικα αγαπουν τα αλογα και τα σκυλια.

-Το πρασινο ειναι το αγαπημενο τους χρωμα.

-Λατρευουν να παιζουν με μωρα.

-Ολα τα καλοβουλα αερικα ειναι ιδιαιτερα ευγενικα και χαμογελαστα και τους αρεσουν οι ευγενικοι και χαμογελαστοι ανθρωποι.

Ωστοσο περα απο καποια απωθητικα φυτα, υπαρχουν και καποια αλλα πραγματα που απωθουν τοσο τα κακοβουλα οσο και τα καλοβουλα:

-Οι πολεις

-Τα αυτοκινητα, μηχανακια και γενικα οτιδηποτε κινειται με πετρελαιο.

-Οι οξυς θορυβοι οπως τα παλαμακια, το σφυριγμα, τα κουδουνακια κλπ.

-Αν και αγαπουν οτιδηποτε κανει αντανακλαση μισουν τους καθρεφτες.

-Τον καπνο.

-Την μυρωδια του καμενου λαστιχου η δερματος.

-Το αλατι.

-Τις γατες.

-Το σιδερο.

-Αν και ειναι απαραιτητο να πεις "ευχαριστω" οταν σε εχουν βοηθησει τα εκνευριζει αφανταστα να λες υπερβολικες ευχαριστιες.

Για να αυξησεις τις πιθανοτητες να δεις μια νεραιδα:
-Θα πρεπει να ειναι μια πολυ ζεστη μερα με αρκετη υγρασια.
-Θα πρεπει να νυσταζεις λιγο.
-Καλυτερες ωρες ειναι τα μεσανυχτα με γεματο φεγγαρι, πριν την ανατολη του ηλιου και πριν το μεσημερι
-Αν συναντησεις μια νεραιδα δεν πρεπει να την χασεις απο τα ματια σου. Κοιταξε την με σταθερο βλεμμα και οχι αποτομες κινησεις.
- Οι νεραιδες κριβονται συνηθως σε μια λαμπερη αχλυ την οποι μπορεις να διαλεισεις με 3 τροπους:

1. Να βρεις τετραφυλλο τριφυλλι και κουνωντας το εμπρος να την διαλυσεις. Ωστοσο ειναι δυσκολο γιατι τα τετραφυλλα σπανιζουν και δεν μπορεις να το κουβαλας παντα μαζι σου και φρεσκο!

2.Με την ΝΕΡΑΙΔΟΑΛΟΙΦΗ. Ωστοσο την συγκεκριμμενη αλοιφη την δινουν νεραιδες στους ανθρωπους.

3.Με το ΝΕΡΑΙΔΟΕΛΑΙΟ.
Πλενεις μια γυαλινη φυαλη με νερο απο ροδα, γιασεμι και κατηφεδες(η συλλογη των λουλουδιων πρεπει να γινει απο τοποθεσια που βλεπει την ανατολη του ηλιου και το μαζεμα να γινει τις πρωινες ωρες με τις δροσοστακιδες της πρωινης αυρας πανω τους)
Μετα μαζευεις βλαστους απο μολοχες και μενεξεδες, ανθη χαμομηλιου, λεβαντας, ανθη φουντουκιας, πεταλλα απο πανσεδες.
Αναμειγνυεις τα υλικα καλα σε σιγανη φωτια(εννοειται μεσα σε νερο) για 3 ωρες και το αφηνεις να κρυωσει.Σουρωνεις το μειγμα και το βαζεις στο μπουκαλακι που ανεφερα προηγουμενως και αφου ριξεις 3 σταγονες απο αγριολεμονο αφηνεις την φιαλη στον ηλιο για μια βδομαδα και επειτα μπορεις να το χρησιμοποιησεις.


Αλειφεις το ελαιο πανω και κατω απο τα βλεφαρα τις απογευματινες και πρωινες ωρες με μικρες ποσοτητες για 7 μερες.
Μετα περιφερεσαι σε μερη οπου συχναζουν νεραιδες!!

με αλλα λογια ετοιμος για δραση

Να αναφερω και κατι τελευταιο σχετικα με καποιους πολυτιμους λιθους.

ΡΟΥΜΠΙΝΙ, για την αποκτηση της δυναμης των ξωτικων.

ΜΑΛΑΧΙΤΗΣ, για επικοινωνια με τα ξωτικα.

ΑΜΕΘΥΣΤΟΣ, για το ξυπνημα του μυαλου και του πνευματος, της γνωσης και της διαυγειας.

ΑΒΑΝΤΟΥΡΙΝΗΣ(ΧΡΥΣΑΜΜΟΛΙΘΟΣ), για επικοινωνια με τα ξωτικα μεσω ονειρων και περιπετειες στην ξωτικοχωρα.

ΣΤΑΥΡΟΛΙΤΗΣ, ειναι η ιερη πετρα των ξωτικων. Βοηθα στην συνδεση με τη φυση και στην ερμηνεια μηνυματων απο τα πλασματα αυτα.

Ζητω συγνωμη αν σε κουρασα αλλα νομιζω οτι αξιζουν!

Ενημερωσε με αν καταφερεις κατι και το ιδιο θα κανω και εγω!!

ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ, SAKURA




Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 11 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy