ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΞΩΤΙΚΑ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 11
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2003, 22:06:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΟ ΝΑ ΣΥΝΔΕΟΥΜΕ ΟΠΟΙΑ ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΜΟΡΦΗ ΒΛΕΠΟΥΜΕ
ΣΤΗΝ ΦΥΣΗ ΜΕ ΤΑ ΞΩΤΙΚΑ.......
ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΦΥΣΗ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟ..........



URINMYMIND...SOMETIMES...

ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΗ..ΤΑ 'ΞΩΤΙΚΑ'...ΜΕ ΤΗ ΜΟΡΦΗ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙ...ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ+ΣΤΑ ΒΙΒΛΙΑ...ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΑΡΑΔΟΣΕΙΣ...ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΑ...ΚΑΡΝΑΒΑΛΙΑ...(Ω!)...Ν' ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΤΕ ΤΟΥΣ...ΚΑΛΙΚΑΤΖΑΡΟΥΣ!
Ε...ΜΑΑΑ!...

..."ΕΝΤΩ... ΕΛΛΑΝΤΑ..."

+ΜΗ ΜΕ ΠΕΙΤΕ ΑΠΟΛΥΤΗ!...ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΠΩ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ 'ΠΡΟΛΑΒΩ '
..ΕΙΝΑΙ...ΠΩΣ...
ΜΟΝΟ ΑΝ ΕΧΟΥΝ ΤΟΣΟ ΜΠΕΥΡΔΕΥΤΕΙ...ΟΛΑ... ΗΡΘΑΝ ΑΚΟΜΗ +ΑΥΤΑ ΠΡΟΣ ΤΑ ΔΩ...
(ΣΚΕΨΟΥ! ΠΡΟΣ ΤΑ ΠΟΥ ΤΡΕΧΟΥΝ ΤΑ ΖΩΑ ΤΟΥ ΔΑΣΟΥΣ...ΟΤΑΝ ΠΙΑΝΕΙ ΠΥΡΚΑΓΙΑ?....)
ΕΛΠΙΖΩ ΤΩΡΑ ...ΚΑΛΥΤΕΡΑ.ΧΜ?...

ΑΝ Η ΚΑΛΗ ΜΟΥ Η ΛΙΛΙΘ ΕΙΔΕ ΚΑΤΙ...ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΠΑΡΑ ΕΚΕΙ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΤΩΝ...+ΕΙΝΑΙ ΠΙΣΤΕΥΤΟ

'manava seva, madhava seva'


Edited by - ΑΤΜΑ on 28/02/2003 01:00:06Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

indigo_boy
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Western Sahara
493 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2003, 22:21:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους indigo_boy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ΠΑΤΡΙΝΟ ΚΑΡΝΑΒΑΛΙ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ
ΕΛΑ ΝΑ ΖΗΣΕΙΣ ΚΙ ΕΣΥ........


ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΑΤΜΑ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΟΥ ΛΟΓΙΑ!
ΝΑ ΠΑΡΑΘΕΣΩ ΜΕΡΙΚΑ ΣΟΥ ΛΟΓΙΑ

quote:
..."ΕΝΤΩ... ΕΛΛΑΝΤΑ..."

ΠΟΥ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΠΟΛΛΑ LADA
ΦΙΛΙΚΑ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Glorfindel
Μέλος 2ης Βαθμίδας


385 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2003, 22:51:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Glorfindel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
indigo boy ΥΠΕΘΕΣΕ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ never b;ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΤΟ ΠΙΘΑΝΟΤΕΡΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΠΑΝΤΑ ΗΤΑΝ ΚΑΠΟΙΟ ΞΩΤΙΚΟ.ΦΙΛΗ ΑΤΜΑ ΟΛΑ ΤΑ ΜΝΜ ΣΟΥ ΕΧΟΥΝ ΑΠΟΛΥΤΟ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΠΑΡΑ ΔΙΑΛΛΑΚΤΙΚΟ Κ ΔΙΑΛΕΚΤΙΚΟ,ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΖΗΤΟΥΜΕΝΟ ΣΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ!


ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

indigo_boy
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Western Sahara
493 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2003, 23:07:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους indigo_boy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΔΗΛΑΔΗ ΦΙΛΕ Glorfindel ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΑΠΟΛΥΤΟ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ?
quote:
indigo boy ΥΠΕΘΕΣΕ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ never b;

ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΤΑΓΗ.....ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙΟΠΩΣ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΡΗΤΟ ΜΗΝ ΚΡΙΝΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΡΙΘΕΙΣ.....
Glorfindel ΘΑ ΣΟΥ ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΑΓΓΕΛΟΣ ΚΥΡΙΟΥ ΚΑΤΕΒΗΚΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟ ΚΑΙ ΕΔΩΣΕ ΣΤΗΝ ΠΑΡΘΕΝΟ ΜΑΡΙΑ ΕΝΑΝ ΚΡΙΝΟ..........
ΑΣ ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΑΛΛΗΓΟΡΙΚΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ
ΦΙΛΙΚΑ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2003, 23:10:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

'ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΕΤΣΙ ΝΟΜΙΖΕΤΕ'
+ ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ...ΕΓΩ ΣΟΥ ΔΙΝΩ ΤΟ ΜΠΛΟΚ +ΤΙΣ ΜΠΟΓΙΕΣ...
ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΖΩΓΡΑΦΙΖΕΙΣ...ΑΝ ΟΧΙ...ΣΚΙΖΕΙΣ ΤΟ ΜΠΛΟΚ...'Η ΣΤΗ ΚΑΛΥΤΕΡΗ!
ΓΡΑΦΕΙΣ +ΕΝΑ ΣΥΝΘΗΜΑ ΑΝΤΙΚΑΘΕΣΤΩΤΙΚΟ ΣΤΟΝ ΤΟΙΧΟ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ ΣΟΥ...
ΔΕΝ ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΡΟΛΟ ΣΤΟ ΘΕΑΤΡΙΚΟ ΤΗΣ ΖΩΗΣ...
ΕΣΥ ΓΙΝΕΣΑΙ ΑΠΟΛΥΤΟΣ...(ΑΝΑΓΚΑΖΟΜΑΙ!...ΚΑΤΑ ΤΟΥ "ΜΗΝ ΚΡΙΝΕΙΣ-ΕΚΡΙΝΕΣ-ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΡΙΘΕΙΣ-ΚΡΙΝ~~ω)

'manava seva, madhava seva'

Edited by - ΑΤΜΑ on 28/02/2003 01:01:50Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Glorfindel
Μέλος 2ης Βαθμίδας


385 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2003, 23:11:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Glorfindel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΙΑ ΑΥΤΟ INDIGO BOY ΣΕ ΡΩΤΗΣΑ ΝΑ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟ!ΕΑΝ ΕΙΔΕΣ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΟΥ ΤΙΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ ΕΧΩ ΠΕΙ ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ!ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΡΟΕΧΕΙ ΝΑ ΚΟΝΤΡΑΡΙΖΟΜΑΣΤΕ!ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΛΛΗΓΟΡΙΑ ΣΟΥ ΔΕΝ ΤΗΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ!ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΕ ΔΙΑΦΩΤΙΣΕΙΣ!

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

indigo_boy
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Western Sahara
493 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2003, 23:23:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους indigo_boy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΛΟΙΠΟΝ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ Glorfindel ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ......
ΛΟΙΠΟΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΝΤΟΤΗΤΑ ΠΟΥ ΤΟΝ ΒΟΗΘΟΥΣΕ.....
ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ, ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΑΛΛΩΣΤΕ ΚΑΙ ΤΑ ΔΑΚΡΥΑ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ
ΑΥΤΗ Η ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ ΑΓΑΠΗ ΠΟΥ ΕΚΠΕΜΠΟΤΑΝ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΕΚΑΝΕ ΤΗ
ΔΙΑΦΟΡΑ...
ΦΙΛΙΚΑ

Υ.Γ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ..............ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΜΙΛΑΩ ΕΓΩ?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2003, 00:34:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΙΑΑΑΑΑΑ
ΝΑ
ΕΠΙΣΤΡΕΕΕΕΕΨΟΥΜΕ
ΣΤΟ
Θ-Ε-Μ-Α Μ-Α-Σ! ! !

έχω τη γνώμη ότι οι οντότητες -ξωτικά- βρίσκονται στη φύση. αυτό δε συμαίνει ότι δεν υπάρχουν σε πόλεις, αρκεί να υπάρχει φύση.

ο γιαννόπουλος τωρα, αναφέρει κάποιο μέρος στην αθήνα όπου ισχυρίζεται ότι συχνάζουν ξωτικά.

άμα ενδιαφέρεστε -και φυσικά μένετε στην αθήνα- προτείνω να κάνουμε και μιά εκδρομή εκεί -τώρα που είναι και ο καιρός βροχερός- και να παρατηρήσουμε να δούμε και μόνοι μας.
(βασικά και μόνος πάει ο καθένας, αλλά αν θέλουμε να κάτσουμε βράδυ και ώρα ίσως είναι καλύτερα η ομάδα να είναι κάπως μεγαλύτερη 3+ άτομα.

λοιπον, επί της τοποθεσίας τώρα:
αρχαία πηγή της αγροτέρας αρτέμιδος στο βατραχονησι, στο νεραιδότοπο κάτω απο την αγία φωτεινή (ολ αυτα πισω απο το παναθηναικο σταδιο)


λιλιθ -η πρωτη γυναικαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Glorfindel
Μέλος 2ης Βαθμίδας


385 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2003, 15:40:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Glorfindel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΕ ΤΗ ΛΙΛΙΘ!Η ΠΟΛΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΠΟΣ ΑΠΟΞΕΝΩΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΞΩΤΙΚΑ!ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΣΤΗΝ ΙΡΛΑΝΔΙΑ ΣΕ ΚΕΝΤΡΙΚΑ ΣΗΜΕΙΑ ΟΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΟΤΑΝ ΝΑ ΑΝΟΙΧΤΕΙ ΔΡΟΜΟΣ,ΟΙ ΤΟΠΙΚΕΣ ΑΡΧΕΣ ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΤΑΝ ΜΕ ΜΕΝΤΙΟΥΜ Η ΟΠΟΙΟΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΕΙ ΜΕ ΞΩΤΙΚΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΖΗΤΗΣΕΙ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΤΟ ΔΡΟΜΟ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΠΙΘΑΝΟΝ ΝΑ ΤΑ ΕΝΟΧΛΟΥΣΕ Η ΝΑ ΚΑΤΕΣΤΡΕΦΕ ΚΑΤΟΙΚΙΕΣ ΤΟΥΣ!ΥΠΟΘΕΤΩ ΛΙΛΙΘ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΙΡΛΑΝΔΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕΣ ΠΑΕΙ ΝΑ ΣΤΟ ΑΝΕΦΕΡΑΝ!ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΜΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ ΠΟΥ ΔΙΑΔΡΑΜΑΤΙΣΤΗΚΕ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ(ΑΠΟ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΜΥΣΤΙΚΗ ΕΛΛΑΔΑ)!ΑΥΤΟ ΙΣΧΥΕΙ Κ ΣΗΜΕΡΑ!

ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΕΙΧΕ ΠΡΟΣΛΑΒΕΙ ΜΙΑ ΝΤΑΝΤΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΦΙΛΙΠΠΙΝΕΣ!ΕΝΑ ΒΡΑΔΥ Η ΝΤΑΝΤΑ ΕΙΠΕ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΟΤΙ ΜΙΛΑΕΙ ΜΕ ΤΑ ΞΩΤΙΚΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙ ΠΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΤΙΣ ΝΥΧΤΕΣ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ!ΤΟΥΣ ΕΙΠΕ ΝΑ ΑΦΗΣΟΥΝ ΕΠΤΑ ΠΟΤΗΡΙΑ ΠΟΡΤΟΚΑΛΑΔΑ,ΕΠΤΑ ΠΟΤΗΡΙΑ ΓΛΥΚΟ ΧΥΜΟ,ΕΠΤΑ ΠΑΣΤΑΚΙΑ ΚΑΙ ΕΠΤΑ ΑΡΩΜΑΤΙΚΑ ΦΡΟΥΤΑ ΣΤΟ ΜΠΑΛΚΟΝΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ!ΟΤΑΝ ΤΑ ΕΒΑΛΑΝ,ΕΙΠΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΚΑΤΑΛΑΒΙΣΤΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΩΡΑ ΚΑΙ ΖΩΓΡΑΦΙΣΕ ΕΝΑ ΑΓΝΩΣΤΟ ΣΥΜΒΟΛΟ ΜΕ ΚΑΡΒΟΥΝΟ ΣΤΟ ΔΑΠΕΔΟ!ΤΟ ΜΠΑΛΚΟΝΙ ΗΤΑΝ ΣΤΟΝ ΠΕΜΠΤΟ ΟΡΟΦΟ ΧΩΡΙΣ ΑΛΛΗ ΕΞΩΤΕΡΙΚΗ ΠΡΟΣΒΑΣΗ!ΑΥΤΗ ΕΦΥΓΕ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΙΠΕ ΝΑ ΜΗ ΒΓΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟ ΜΠΑΛΚΟΝΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ.ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΕΡΑ ΝΩΡΙΣ ΤΟ ΠΡΩΙ ΒΓΗΚΑΝ ΚΑΙ ΤΑ ΕΙΔΑΝ ΟΛΑ ΠΙΩΜΕΝΑ ΚΑΙ ΦΑΓΩΜΕΝΑ!ΟΤΑΝ ΡΩΤΗΣΑΝ ΤΗ ΝΤΑΝΤΑ ΤΟΥΣ ΕΙΠΕ ΑΦΟΥ ΗΡΘΑΝ ΤΑ ΞΩΤΙΚΑ ΤΟΥΣ ΣΥΜΠΑΘΟΥΝ ΚΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΘΗΚΑΝ ΚΙ ΕΤΣΙ ΘΑ ΔΩΣΟΥΝ ΤΥΧΗ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙΚΟ ΤΟΥΣ!ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΟΤΙ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΗΣ ΝΤΑΝΤΑΣ ΕΙΧΑΝ ΘΕΡΑΠΕΥΤΙΚΕΣ ΙΔΙΟΤΗΤΕΣ ΚΑΙ ΑΠΑΛΥΝΑΝ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΠΟΝΟ,ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΗΣ ΤΟ ΔΙΔΑΞΑΝ ΤΑ ΞΩΤΙΚΑ!


ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2003, 15:47:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φοβερη ιστορια!

εχετε ακουσει για ενα βιβλιο
tomiko inui (ιαπωνας) το γαλαζιο κυπελο?

(η ιστορια εχει να κανει με κατι μικρα ανθρωπακια)

σχετικα με την ιρλανδια, αυτο που θα πω ακομη ειναι οτι υπαρχουν πολλοι τοποι δυναμης, ιερα βουνα -εκτος απο πηγες- κλπ.
σε ενα τετοιο ιερο βουνο ειχα ανεβει και εγω και το βραδυ που κοιμομουνα ειχα πολυ περιεργα ονειρα -αλλα πολυ ευχαριστα.

α! και τωρα που το θυμηθηκα!
εχω slides απο την ιρλανδια, θα ψαξω να τα βρω.
ειδικα εν απ αυτα, -το οποιο γαμ...! νομιζω οτι εχω χασει- και ηταν το καλυτερο ειναι τραβηγμενο πανω σε ενα καραβι και απεικονιζει τον ουρανο και τα συννεφα. τα συννεφα ειχαν παρει την μορφη ενος αγγελου ΤΟΣΟ ΜΑ ΤΟΣΟ ΚΑΘΑΡΑ που ολοι ειχαμε ανατριχιασει.
μ αρεσει να παρατηρω τα συννεφα, μα δεν εχω ξαναδει κατι τοσο επιβλητικο και μεταφυσικο ποτε...

λιλιθ -η πρωτη γυναικαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Never-b
Νέο Μέλος

Greece
30 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2003, 18:07:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Never-b  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kατά την ταπεινή μου άποψη αυτό που ήταν στο σπίτι μου είναι ή δαιμόνιο ή πνεύμα. Δεν νομίζω πως ήταν ξωτικό (αν φυσικά ήταν κάτι και δεν ήταν η φαντασία μου). Πιστεύω πως τα ξωτικά κατοικούν σε χώρους που είναι κοντά σε δάση και γενικότερα κοντ'α στη φύση. Εγώ δεν μένω σε κεντρό-πολη αλλά δεν είμαι κοντά και σε κανένα "φυσικό τοπίο". Φίλε Glorfindel καλά κάνεις και επιφυλλάσεσαι μιας και εγώ ο ίδιος επιφυλλάσομαι... Όσον αφορά άλλες εμπειρίες μου δεν είμαι σίγουρος πως μπορώ να τις περιγράψω με λόγια ήταν στιγμές στις οποίες φορτίστηκα συναισθηματικά παρατηρώντας κάποια αντικείμενα και κάποια τοπία που δεν μου αίνονταν φυσιολογικά στημένα στο χώρο.

ΠΑΝ-ΧΘΩΝ
Γ.Μ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Glorfindel
Μέλος 2ης Βαθμίδας


385 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2003, 00:39:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Glorfindel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΤΗ ΣΑΜΟ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΛΕΚΑ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΠΟΛΛΑ ΠΛΑΤΑΝΙΑ ΑΛΛΑ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑ ΝΑ ΤΑ ΚΛΑΔΕΨΕΙ Η ΝΑ ΤΑ ΚΟΨΕΙ,ΔΙΟΤΙ ΤΑ ΠΛΑΤΑΝΙΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΞΩΤΙΚΑ ΠΟΥ ΒΑΣΑΝΙΖΟΥΝ ΤΟΝ ΕΠΙΔΟΞΟ ΞΥΛΟΚΟΠΟ!ΕΠΙΣΗΣ ΑΝ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΗ ΣΚΙΑ ΤΩΝ ΠΛΑΤΑΝΙΩΝ,ΤΟΝ ΕΠΙΣΚΕΠΤΟΝΤΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΜΕ ΕΦΙΑΛΤΕΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΟΥΝ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΞΥΠΝΗΣΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΦΥΓΕΙ!ΑΥΤΟ ΣΕ ΑΝΑΦΟΡΑ ΜΕ ΕΣΕΝΑ ΛΙΛΙΘ ΠΟΥ ΚΟΙΜΗΘΗΚΕΣ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟ ΔΕΝΤΡΟ!NEVER B ΣΑΣ ΠΑΡΕΘΕΣΑ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΠΟΥ ΔΙΑΔΡΑΜΑΤΙΣΤΗΚΕ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ!Ο ΣΥΓΓΡΑΦΕΑΣ CHARLES KINGSLEY ΛΕΕΙ ΠΕΡΙΛΗΠΤΙΚΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΤΟΥ ΒΙΒΛΙΟ,ΟΤΙ ΣΤΙΣ ΠΟΛΕΙΣ Η ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ ΑΛΛΟΙΩΝΕΙ ΤΗΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΑΡΑΛΛΗΛΟΥΣ ΚΟΣΜΟΥΣ ΤΟΥ,ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΜΕ ΤΑ ΞΩΤΙΚΑ!ΣΤΙΣ ΠΟΛΕΙΣ ΛΕΕΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΞΩΤΙΚΑ ΟΠΟΥ ΤΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΕΙ ΑΔΕΞΙΑ Κ ΑΧΑΡΑ ΠΟΥ ΜΑΤΑΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΤΡΑΒΗΞΟΥΝ ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΧΗ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ!ΚΑΤΑΛΗΓΕΙ ΜΕ ΤΗ ΦΡΑΣΗ:<<ΤΑ ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΙΟ ΑΛΗΘΙΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ,ΞΕΡΕΙΣ,ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΜΑΣ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΕΙ...>>


ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2003, 00:52:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΧΜ!!ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΣΕ ΤΟΥΤΗ ΤΗΝ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΕΔΩΣΕ Η ΑΤΜΑ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΠΩΣ ΔΕΝ ...ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΣΤΑ ΞΩΤΙΚΑ...

....ΩΩΩ!ΛΑΘΟΣ Ω!ΜΕΓΑ!...
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ..ΣΤΟ ΝΗΣΙ ΤΩΝ ΚΑΒΕΙΡΩΝ...ΕΚΕΙ...ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΗ ΔΕΙΣ...ΟΠΟΥ + ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ...
...ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΒΡΑΔΥΑ ΠΟΥ ΚΟΙΜΟΜΟΥΝ ΣΕ ΜΙΑΝ ΑΙΩΡΑ... ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΡΙΩΝ ΔΕΝΤΡΩΝ ΠΟΥ ΣΧΗΜΑΤΙΖΑΝ ΜΙΑ ΠΑΡΑΞΕΝΗ ΠΑΛΑΜΗ...+ΕΓΩ ΣΑ ΣΦΑΙΡΑ..ΕΚΕΙ...ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΑΦΕΘΩ... ΜΕΣΑ ΣΤΙΣ ΠΑΡΑΞΕΝΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ...

Ο ΝΟΩΝ ΝΟΗΤΩ...


'manava seva, madhava seva'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2003, 15:03:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Edited by - ΠΛΑΤΩΝΑΣ on 28/02/2003 15:04:00Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Glorfindel
Μέλος 2ης Βαθμίδας


385 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2003, 17:01:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Glorfindel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΛΑΤΩΝΑ ΤΙ ΘΕΣ ΝΑ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΜΕ ΤΗ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΣΟΥ;ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ!

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2003, 18:15:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τιποτα Glorfindel...Ηταν για ενα ξωτικο του Φορουμ!!!

Μηπως εισαι απο τη Λεκκα... η εκεινα τα μερη?

29/8, ο Νυστευτης?.... αν δεν απατομαι!

πιτσιρικας....καθομουν κατω απο τα πλατανια... μαγεια!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2003, 20:31:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λοιπόν Εχεμβροτε…...ειναι η αληθεια!!!

Από καλλιτέχνες έχω γνωρίσει μόνο την Kasta και τον Richard Gear…. Με τον τελευταίο έχω μάλιστα δειπνήσει… και με γνώρισε στο Λάμα του, που είναι και ο δάσκαλος του ΔΑΛΑΙ ΛΑΜΑ. Η κάστα είναι ένα διαμάντι…. Έχει μυστικά που μόνο στο (λάμα) της εκμυστηρεύεται….όπως και ο Gear!!

Τους άκουσα να λένε….όσο αφορά τα ΞΩΤΙΚΑ…καλλίτερα να μην τα ενοχλούμαι!

Έτσι η Μαγική ΚΑΣΤΑ,….μου υπενθυμίζει… να κρατώ το στόμα μου κλειστό!

Καμία πρόκληση λοιπόν!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Glorfindel
Μέλος 2ης Βαθμίδας


385 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2003, 00:04:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Glorfindel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΛΑΤΩΝΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΤΗ ΛΕΚΚΑ!ΤΩΡΑ ΟΣΟ ΓΙΑ ΝΑ ΑΦΗΝΟΥΜΕ ΤΑ ΞΩΤΙΚΑ ΗΣΥΧΑ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ,ΠΟΤΕ ΟΜΩΣ Κ ΕΚΕΙΝΑ ΔΕΝ ΑΡΝΗΘΗΚΑΝ ΚΑΤΑ ΚΑΙΡΟΥΣ ΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΟΥΝ ΜΑΖΙ ΜΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΘΟΥΝ!ΕΝ ΤΩ ΜΕΤΑΞΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΠΩΣ ΠΡΟΣΘΕΤΩ ΕΙΚΟΝΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ!ΕΠΙΣΗΣ ΑΝ ΟΝΤΩΣ ΙΣΧΥΟΥΝ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ ΠΛΑΤΩΝΑ ΘΑ ΜΑΣ ΕΝΔΙΕΦΕΡΑΝ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΤΙ ΕΛΕΓΑΝ ΓΙΑ ΤΑ ΞΩΤΙΚΑ!


ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Glorfindel
Μέλος 2ης Βαθμίδας


385 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2003, 00:24:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Glorfindel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΟΜΩΣ ΝΑ ΘΙΞΟΥΜΕ ΜΙΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΠΛΕΥΡΑ ΤΩΝ ΞΩΤΙΚΩΝ ΠΟΥ ΚΑΤΑ ΚΑΙΡΟΥΣ ΕΧΕΙ ΕΠΗΡΕΣΕΙ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ!ΟΙ ΑΠΑΓΩΓΕΣ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΑΠΟ ΞΩΤΙΚΑ!Η ΟΥΑΛΙΚΗ ΛΕΞΗ ΓΙΑ ΤΑ ΞΩΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ cipenaper ΠΟΥ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΑΠΑΓΩΓΕΑΣ ΚΑΙ ΕΤΥΜΟΛΟΓΙΚΑ ΠΡΟΕΡΧΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗ ΛΕΞΗ cipio ΠΟΥ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΑΡΠΑΖΩ,ΜΕΤΑΦΕΡΩ ΜΑΚΡΙΑ!
...ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΑΦΗΣΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΗΣ ΣΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ ΚΑΙ ΠΗΓΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ!ΟΤΑΝ ΓΥΡΙΣΕ ΠΑΛΙ ΠΙΣΩ ΣΤΗΝ ΚΑΜΑΡΑ,ΒΛΕΠΕΙ ΣΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ ΕΝΑΝ ΓΕΡΟΝΤΑ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΑΣΠΡΟΝΤΥΜΕΝΕΣ ΠΟΥ ΚΡΑΤΟΥΣΑΝ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΗΣ!ΦΟΒΗΘΗΚΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΚΑΝΕ ΤΟ ΣΤΑΥΡΟ ΤΗΣ ΚΙ ΕΦΥΓΕ,ΜΑ ΥΣΤΕΡΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΦΟΒΟΤΑΝ ΓΥΡΙΣΕ ΝΑ ΔΕΙ ΤΙ ΑΠΕΓΙΝΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΗΣ.ΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ Κ ΤΟ ΓΕΡΟΝΤΑ ΔΕΝ ΤΙΣ ΕΙΔΕ,ΕΙΧΑΝ ΧΑΘΕΙ,ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΗΣ ΤΟ ΒΡΗΚΕ ΣΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ.ΑΛΛΑ ΗΤΑΝ ΜΟΥΓΚΟ ΚΑΙ ΩΣ ΣΗΜΕΡΑ ΕΤΣΙ ΕΜΕΙΝΕ,ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙ ΚΑΙ ΣΕΡΝΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΗΣΕΙ!

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2003, 01:28:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
πω-πω, ανατριχιασα!

και εγω που νομιζα οτι ηταν καλα τα ξοτικα!

ΜΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ, ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΤΑ ΝΟΗΜΟΝΤΑ ΚΑΙ ΜΗ ΑΝΘΡΩΠΙΝΑ ΠΛΑΣΜΑΤΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ? ΤΙ ΑΤΥΧΙΑ ΚΙ ΑΥΤΗ!
ΚΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ

μηπως να τα καλοπιασουμε?


λιλιθ -η πρωτη γυναικαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Glorfindel
Μέλος 2ης Βαθμίδας


385 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2003, 01:48:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Glorfindel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΥΤΗ Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΩΝ ΞΩΤΙΚΩΝ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΠΕΡΙΕΡΓΗ,ΩΣΤΟΣΟ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ!ΟΣΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΚΑΛΟΠΙΑΣΟΥΜΕ...ΧΜΜ...ΑΠΛΑ ΤΑ ΞΩΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΚΑΛΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΚΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΚΑΚΟΥΣ...ΟΤΑΝ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΚΗ (ΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ)ΝΑ ΟΥΡΛΙΑΖΕΙΣ Η ΑΚΟΜΗ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΝΑ ΤΑ ΒΡΙΣΕΙΣ!ΑΠΛΑ ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΕ ΤΑ ΑΝ ΒΡΕΙΣ ΤΟ ΘΑΡΡΟΣ Η ΑΠΕΦΥΓΕ ΤΗΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΔΙΑΚΡΙΤΙΚΑ ΠΑΝΤΑ...

...ΟΤΑΝ ΤΟ ΞΩΤΙΚΟ ΠΕΡΑΣΕ ΑΠΟ ΤΟ ΔΑΣΟΣ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ,ΣΥΝΑΝΤΗΣΕ ΤΑ ΔΥΟ ΠΑΙΔΙΑ ΣΕ ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥΣ.ΥΨΩΣΕ ΤΗΝ ΑΝΟΙΧΤΗ ΠΑΛΑΜΗ ΤΟΥ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΤΟΥ(ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΟΣ ΤΩΝ ΞΩΤΙΚΩΝ ΑΛΛΑ Κ ΤΩΝ ΚΕΛΤΩΝ)ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΖΕ ΤΟ ΔΡΟΜΟ ΤΟΥ ΑΛΛΑ ΜΙΑ ΣΚΕΨΗ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ!ΚΑΘΙΣΕ ΚΑΤΑΧΑΜΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΑ ΔΥΟ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΚΟΙΤΑΞΕ ΚΑΜΠΟΣΗ ΩΡΑ.ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΝ ΚΟΙΤΑΖΑΝ Κ ΕΚΕΙΝΑ!ΤΕΛΟΣ ΕΙΠΕ ΣΤΟ ΑΓΟΡΙ:
<<ΠΩΣ ΣΕ ΛΕΝΕ,ΠΑΛΙΚΑΡΙ ΜΟΥ;>>
<<ΣΟΙΜΑΣ ΜΠΕΓΚ,ΚΥΡΙΕ>>,ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ
<<ΜΙΚΡΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΣΟΥ>>,ΕΙΠΕ ΤΟ ΞΩΤΙΚΟ.
<<ΕΤΣΙ ΜΕ ΦΩΝΑΖΕΙ Η ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ>>,ΑΠΟΚΡΙΘΗΚΕ ΤΟ ΑΓΟΡΙ.
<<ΚΙ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΣΟΥ ΠΩΣ ΣΕ ΦΩΝΑΖΕΙ;>>
<<ΣΟΙΜΑΣ ΕΧΑΝ ΜΕΛΝΟΥΙΝ Ο΄ΚΑΡΜΠΧΕΛ ΜΑΚ ΑΝ ΝΤΡΟΙΝΤ>>.
<<ΑΥΤΟ ΠΑΡΑΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟ>>,ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕ ΤΟ ΞΩΤΙΚΟ ΚΑΙ ΣΤΡΑΦΗΚΕ ΣΤΟ ΚΟΡΙΤΣΙ.<<ΠΩΣ ΣΕ ΛΕΝΕ,ΚΟΡΗ ΜΟΥ;>>
<<ΜΠΡΙΤΖΕΤ ΜΠΕΚ,ΚΥΡΙΕ>>.
<<ΛΟΙΠΟΝ,ΣΟΙΜΑΣΙΝ ΚΑΙ ΜΠΡΙΝΤΙΝ,ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΣΑΣ ΣΥΜΠΑΘΩ ΠΟΛΥ.ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ,ΩΣΠΟΥ ΝΑ ΣΑΣ ΞΑΝΑΔΩ>>...

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΕΓΙΝΑ ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΟΣ ΜΕ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ!


ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2003, 12:48:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ωχ! ειχα γραψει χθες βραδυ ενα μηνυμα και εξαφανιστηκε!!!
το ειδε κανεις σας?
(μεγαλουτσικο ηταν)

ΜΗΠΩΣ ΤΟ ΑΠΑΓΑΓΑΝΕ ΤΑ ΞΩΤΙΚΑ???

λιλιθ -η πρωτη γυναικα
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2003, 15:29:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΟ ΒΡΗΚΑ ΤΟ ΒΡΗΚΑ!!!
ηταν στο θεμα
"καταλογος στοιχειωμενων περιοχων"
τετοια ωρα που το εγραφα... παλι καλα που δεν το εστειλα σε κανενα καθηγητη μου!!!

quote:
το βιβλιο που ειχα αναφερει σε προηγουμενο μηνυμα -το γαλαζιο κυπελο του τομικο ινουι- απ οτι καταλαβα δεν το ξερει κανενας απο εσας.
λοιπον, αυτο διηγειται μια ιστορια που συνεβει στην ιαπωνια κατα το 2ο παγκοσμιο πολεμο. σε ενα σπιτι (δε θυμαμαι πως ακριβως) κατι παιδια "κληρονομουν" ενα γαλαζιο κυπελλο και τους λενε οτι πρεπει να το γεμιζουν γαλα και να το αφηνουν καθε πρωι στο παραθυρο για να ερθουν να πιουν τα μικρα ανθρωπακια. τα μικρα ανθρωπακια πινουν καθε πρωι απο το κυπελλο, και σιγα-σιγα ξεθαρευουν και γνωριζονται με τα παιδια. κλπ. κλπ. οταν φουντωνει ο πολεμος, η οικογενεια με τα παιδια πανε να ζησουν στην εξοχη, εντωμεταξυ εχει πεσει πεινα και δεν εχουν γαλα, οποτε σταματανε να γεμιζουν το κυπελλο και τα ανθρωπακια τους χαιρετουν και φευγουν...
μπου-χου-χου-χου-χου
(κλαμα που χα ριξει μικρη, οταν διαβαζα -πανω απο 5 φορες- αυτο το βιβλιο!)

σας το συστινω, ΑΜΑ ΤΟ ΒΡΕΙΤΕ -ειναι δυσκολο γιατι ειναι παμπαλαια εκδοση- να το αγορασετε!



λιλιθ -η πρωτη γυναικα

Edited by - λίλιθ on 01/03/2003 15:30:39Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2003, 15:35:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
XMMMM...ΠΛΑΤΩΝΑ...

...ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΠΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΦΙΛΟΣ Glorfindel...
ΘΑ ΔΩΣΩ ΜΙΑ ΔΙΑΣΤΑΣΗ ΑΛΛΗ....
ΤΑ ΜΩΡΑ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ...ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΝΑ ΤΑ ΚΛΕΨΕΙ ΚΑΤΙ...'Η ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΠΟΙΑ...
ΤΩΡΑ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΕΝΟΧΛΗΘΕΙ Η ΑΓΑΠΗΤΗ...
ΜΑ ΕΙΝΑΙ Η ΛΙΛΙΘ...!
ΝΑΙ...
ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ Η ΠΑΡΑΔΟΣΗ...ΓΙ'ΑΥΤΟ ..ΦΤΙΑΧΝΟΥΝ..ΦΥΛΑΧΤΑ...ΓΙΑ ΝΑ ΜΕΝΕΙ ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΟ ΤΟ ΒΡΕΦΟΣ..ΜΕΧΡΙ ΜΙΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΗΛΙΚΙΑ...

ΠΥΡΡΡΡΡΡΡΡ....

'manava seva, madhava seva'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2003, 15:39:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
...sorry honey!...
(just as a 'keeper' of all truth....sssssss...!)

'manava seva, madhava seva'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Glorfindel
Μέλος 2ης Βαθμίδας


385 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2003, 00:39:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Glorfindel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΛΙΛΙΘ ΓΙΑ ΠΟΙΟΝ ΝΕΡΑΙΔΟΤΟΠΟ ΜΙΛΟΥΣΕΣ ΣΤΟ Ε ΜΑΙΛ;ΤΟ ΝΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΟΜΩΣ ΕΝΑ ΞΩΤΙΚΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΕΥΚΟΛΟ ΠΡΑΓΜΑ,ΕΑΝ ΕΙΔΙΚΑ ΤΟ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕΙΣ ΕΣΥ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΤΟΤΕ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΠΑΣ ΣΕ ΕΝΑΝ ΤΟΠΟ ΠΟΥ ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΡΙΘΜΗΤΕΣ ΓΙΑ ΕΜΦΑΝΙΣΕΙΣ ΞΩΤΙΚΩΝ ΚΑΙ ΝΕΡΑΙΔΩΝ!

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2003, 15:02:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
πω-πω ΕΧΕΜΒΡΟΤΕ!
δουλεια που θα ειχε να κανει η πρωτη γυναικα τοτε...
και ειναι και snob, cosmopolitan-ίτικη...
δυσκολο, πολυ δυσκολο...

δικιο εχεις Glorfindel.
αλλα και μεσα σ αυτη τη πολη που ζουμε, αν δε το κουνησουμε λιγο απο τα δωματιακια μας με τα ηλεκτρονικα τους παραθυρακια, πως θα δωσουμε ευκαιριες -εστω και χωρις αντικρισμα- στους εαυτους μας?

ισως το ειπα και λιγο μεταφορικα -το να οργανωσουμε την εκδρομη.
αυτο που εχει σημασια ειναι -αν θελουμε βεβαια να ερθουμε σε επαφη με αυτα τα οντα- να πλησιαζουμε εμεις τον κοσμο τους.

ενα βραδακι, στην εξοχη, με ηρεμια και αγαπη στη φυση
να καθισουμε,
να ρεμβαζουμε,
να νιωσουμε τη φυση

να παρατηρησουμε τον κοσμο τους...

ισως και σε καποιο μακρινο νησι η χωριο, να πιουμε κρασακι με τον παππου στο καφενειο και να πιασουμε συζητησεις περιεργες...

οχι μονο internet, internet, internet

αυτα
ευχαριστω

λιλιθ -η πρωτη γυναικα
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Glorfindel
Μέλος 2ης Βαθμίδας


385 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2003, 15:40:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Glorfindel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΝΕΑ ΑΡΧΗ ΓΙΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΕ ΤΑ ΞΩΤΙΚΑ!ΑΠΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΔΗΛΑΔΗ,ΟΥΤΕ ΠΟΛΥΤΕΛΕΙΕΣ ΟΥΤΕ ΚΟΚΚΙΝΑ ΧΑΛΙΑ!ΑΡΚΕΙ ΟΜΩΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΟΥΝ ΜΑΖΙ ΣΟΥ(ΓΕΝΙΚΑ ΜΙΛΑΩ)ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΟΥΝ ΚΑΤΙ,ΑΠΟ ΔΙΑΦΟΡΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΕΙΝΑΙ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΕΓΩΙΣΤΕΣ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ!ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΘΥΜΑ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ ΑΛΛΑ Κ ΕΣΥ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΩΣΕΙΣ ΚΑΤΙ!

Η PENNY KELLY ΣΥΓΓΡΑΦΕΑΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ ΠΩΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΕΙ ΜΕ ΤΑ ΞΩΤΙΚΑ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ,ΣΤΙΣ ΗΠΑ ΣΤΟ ΑΓΡΟΚΤΗΜΑ ΤΗΣ!ΟΛΑ ΑΡΧΙΣΑΝ ΟΤΑΝ ΠΕΡΠΑΤΩΝΤΑΣ ΚΑΠΟΙΑ ΜΕΡΑ ΔΙΠΛΑ ΣΤΟ ΑΜΠΕΛΙ ΤΗΣ,ΣΚΕΦΤΗΚΕ ΝΑ ΠΑΡΑΚΑΛΕΣΕΙ ΤΑ ΞΩΤΙΚΑ ΠΟΥ ΙΣΩΣ ΝΑ ΒΡΙΣΚΟΤΑΝ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΤΗΣ ΓΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ!
<<ΕΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΞΩΤΙΚΑ ΕΚΕΙ ΕΞΩ,ΤΟΤΕ ΑΣ ΠΟΥΝ ΚΑΤΙ>>,ΦΩΝΑΞΕ ΔΥΝΑΤΑ!ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΟΜΩΣ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΤΟ ΔΡΟΜΟ ΤΗΣ,ΠΙΣΤΕΥΟΝΤΑΣ ΠΩΣ ΕΙΧΕ ΑΠΟΤΥΧΕΙ!ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΟΜΩΣ ΕΝΤΕΛΩΣ ΞΑΦΝΙΚΑ,ΑΚΟΥΣΕ ΤΙΣ ΛΕΠΤΕΣ ΦΩΝΟΥΛΕΣ ΤΟΥΣ.ΕΛΕΓΑΝ ΕΝΑ ΠΟΙΗΜΑ ΠΟΥ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΑΝΑΚΑΛΥΨΕ ΠΩΣ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΠΑΛΙΑ ΙΡΛΑΝΔΕΖΙΚΗ ΕΥΧΗ:
...ΕΙΘΕ Ο ΗΛΙΟΣ ΝΑ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΔΙΠΛΑ ΣΟΥ
ΚΑΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙ...

ΗΤΑΝ ΟΚΤΩΒΡΙΟΣ ΟΤΑΝ ΣΥΝΕΒΗ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ ΚΑΙ Η ΚΕΛΥ ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΝΑ ΜΙΛΑ ΜΕ ΤΑ ΞΩΤΙΚΑ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΤΟ ΧΕΙΜΩΝΑ!ΕΚΑΝΕ ΜΑΛΙΣΤΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΣΥΜΦΩΝΙΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ!ΤΑ ΞΩΤΙΚΑ ΘΑ ΤΗΣ ΕΔΕΙΧΝΑΝ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΕΙ 100 ΤΟΝΟΥΣ ΣΤΑΦΥΛΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΑΜΠΕΛΙ ΤΗΣ-ΕΚΤΑΣΗΣ 52 ΣΤΡΕΜΜΑΤΩΝ-ΚΙ ΕΚΕΙΝΗ ΓΙΑ ΑΝΤΑΛΛΑΓΜΑ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΕ ΝΑ ΔΙΔΑΞΕΙ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ <<ΤΗ ΦΥΣΗ ΤΗΣ ΙΣΟΡΡΟΠΙΑΣ>>!ΤΕΛΙΚΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΝ ΟΠΩΣ ΗΤΑΝ ΑΝΑΜΕΝΟΜΕΝΟ,ΕΠΙΣΗΣ ΤΙΣ ΕΔΩΣΑΝ Κ ΑΛΛΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΟΠΩΣ Κ ΠΕΡΙΕΓΡΑΨΑΝ ΕΜΑΣ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΩΣ ΜΑΣ ΒΛΕΠΟΥΝ!ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΒΡΙΣΚΟΜΑΣΤΕ ΣΕ ΜΙΑ ΑΣΤΑΘΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΟΤΙ :<<...ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΚΑΝΕΤΕ ΕΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΟΙΜΑΣΤΕ...>>


ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cat
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Italy
589 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2003, 19:34:23  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος cat  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ειχα διαβάσει κάπου για την Πάρνηθα ...που την λένε το μαγικό βουνό επειδή εμφανίζονται νεραίδες εκεί ...

αλλά το θέμα ειναι γιατί μ΄νο εκεί και οχι κάπου αλλού ...
και γιατί η πάρνηθα εχει νεράιδες και η πεντέλη εμφανίσεις ufo
και γιατί οχι το αντίθετο ...

"ΚΑΙ μη ΧΕΙΡOΤΕΡΑ να ΛΕΜΕ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Glorfindel
Μέλος 2ης Βαθμίδας


385 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2003, 21:16:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Glorfindel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΘΟΥΝ ΑΥΤΑ ΤΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ ΣΟΥ CAT!ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΜΦΑΝΙΣΕΙΣ ΝΕΡΑΙΔΩΝ ΠΟΥ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΠΑΡΝΗΘΑ ΟΠΩΣ ΛΕΣ,ΣΕ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΛΕΩ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΞΩΤΙΚΑ Κ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ,ΑΠΛΑ Η ΣΚΛΗΡΗ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ ΜΑΣ ΚΛΕΙΝΕΙ ΤΑ ΜΑΤΙΑ...ΔΕΣ ΚΑΙ ΣΤΗ ΔΕΥΤΕΡΗ ΣΕΛΙΔΑ ΝΟΜΙΖΩ,ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΓΙΑ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΞΩΤΙΚΩΝ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ!


ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 11 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy