ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΞΩΤΙΚΑ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 11
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Glorfindel
Μέλος 2ης Βαθμίδας


385 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/12/2003, 23:04:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Glorfindel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ!

ΑΛΗΘΕΙΑ ΑΓΑΠΗΤΗ ΜΟΥ LENCOLAS ΨΙΛΟΧΑΘΗΚΑ...ΒΡΗΚΑ ΚΑΤΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗ ΦΥΣΗ ΤΩΝ ΞΩΤΙΚΩΝ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΙΡΟ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΞΕΡΕΙΣ ΝΑ ΤΙΣ ΣΥΝΤΑΞΩ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΤΙΣ ΚΑΤΑΛΑΒΩ....
ΒΡΗΚΑ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΜΕ ΡΩΤΟΥΣΑΝ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΕΤΟΙΑ ΘΕΜΑΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΡΗΚΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΧΡΟΝΟ....

ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΑΥΤΕΣ ΣΟΥ ΤΙΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ,ΑΛΛΩΣΤΕ ΟΙ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΤΟΥ LENGOLAS ΣΤΗ ΤΑΙΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΩΣ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΥΤΙΚΕΣ ΤΩΝ ΞΩΤΙΚΩΝ....ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΗΡΕΜΕΣ ΚΑΙ ΓΑΛΗΝΙΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ...

ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΑΤΗΣΕΙ ΤΟ ΤΟΠΙΚ,ΑΠΛΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΙΡΟ ΕΙΔΑ ΑΥΤΟ ΤΟΥ YFO ΚΑΙ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΓΙΝΩ ΕΓΩΙΣΤΗΣ ΓΡΑΦΟΝΤΑΣ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΝΟ...

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΟΥ ΛΕΝΚΟΛΑΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΛΛΩΝ,ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΘΑ ΟΔΗΓΗΘΟΥΜΕ ΣΕ ΚΑΝΟΥΡΙΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ,ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΛΕΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΤΠΤ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΕΙΣ....ΧΑΧΑ..ΔΕΝ ΞΕΜΠΕΡΔΕΥΕΙΣ ΕΤΣΙ...ΧΑΧΑ


ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!


ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lencolas
Πλήρες Μέλος

Greece
1316 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/12/2003, 16:23:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lencolas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΞΑΝΑΜΙΛΑΜΕ!ΕΙΧΕΣ ΧΑΘΕΙ ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΛΕΙΨΕΣ!
ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΕΙΔΑ ΤΟΝ ΑΡΧΟΝΤΑ ΤΩΝ ΔΑΧΤΥΛΙΔΙΩΝ ΤΟ 3 ΚΑΙ ΞΑΝΑΘΥΜΗΘΗΚΑ ΠΟΣΟ ΟΜΟΡΦΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΙ Ο ΤΟΛΚΙΝ ΤΑ ΞΩΤΙΚΑ!ΤΟΣΟ ΑΕΡΙΝΕΣ ΠΑΡΟΥΣΙΕΣ,ΤΟΣΟ ΕΥΓΕΝΙΚΑ ΠΛΑΣΜΑΤΑ ΓΕΜΑΤΑ ΧΑΡΙΣΜΑΤΑ..ΜΕ ΕΧΟΥΝΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΑΓΕΨΕΙ ΑΚΟΜΗ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΟΣΟ ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝΑ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΝΕΡΑΙΔΕΣ ΚΑΙ ΞΩΤΙΚΑ Η ΓΙΑΓΙΑ ΜΟΥ..
ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΩ ΤΩΡΑ ΤΟ "ΣΙΛΜΑΡΙΛΛΙΟΝ" ΤΟΥ ΤΟΛΚΙΝ ΠΟΥ ΜΙΛΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΗΚΕ Η ΜΕΣΗ ΓΗ ΚΑΙ ΤΑ ΞΩΤΙΚΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΑΓΕΥΤΕΙ!!
ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΕΛΕΓΑ ΣΤΟ ΦΙΛΟ UFO ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΙ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ ΣΤΟ ΘΕΜΑΤΑΚΙ ΤΟΥ ΕΝΝΟΟΥΣΑ ΟΤΙ, ΟΤΙ ΗΞΕΡΑ,Η ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΩ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΣΤΟ ΘΕΜΑΤΑΚΙ ΣΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΣΧΕΔΟΝ ΠΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΗΚΕ.ΔΕΝ ΘΑ ΗΤΑΝΕ ΣΩΣΤΟ ΝΑ ΜΠΩ ΣΤΟ ΘΕΜΑΤΑΚΙ ΤΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΞΑΝΑΓΡΑΨΩ ΤΑ ΙΔΙΑ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΗΔΗ ΣΤΟ ΠΑΛΙΟ ΘΕΜΑ ΣΟΥ ΠΟΥ ΜΙΛΑ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΓΙΑ ΞΩΤΙΚΑ..ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΟ ΝΑ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΔΙΑΒΑΖΩ ΤΟ ΘΕΜΑΤΑΚΙ ΤΟΥ,ΕΤΣΙ?
ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΑΠΟ ΕΣΕΝΑ ΟΣΑ ΞΕΡΕΙΣ ΓΙΑ ΤΑ ΞΩΤΙΚΑ ΑΛΛΑ ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ ΑΥΤΟ ΜΟΝΟ ΕΣΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΑΠΟΚΑΛΥΨΕΙΣ...
ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ
ΦΙΛΙΚΑ

Alma Libre....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Glorfindel
Μέλος 2ης Βαθμίδας


385 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/12/2003, 00:46:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Glorfindel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ!

ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΚΙΚΗ ΘΑ ΠΩ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΕ ΛΥΠΕΙ...
ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΑΙΝΙΑ ΤΟΝ ΑΡΧΟΝΤΑ Ο ΠΕΤΕΡ ΤΖΑΚΣΟΝ ΓΙΑ ΝΑ ΘΥΜΗΘΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΜΑΣ ΤΑ ΞΩΤΙΚΑ...
ΑΥΤΑ ΤΑ ΔΙΑΚΡΙΤΙΚΑ ΠΛΑΣΜΑΤΑ,ΠΟΥ ΜΕΣΑ ΣΤΙΣ ΝΥΧΤΙΕΣ ΤΡΕΧΟΥΝ ΣΤΑ ΔΑΣΗ ΚΑΙ ΣΥΝΟΜΙΛΟΥΝ ΜΕ ΛΟΥΛΟΥΔΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝΤΡΑ...
ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΟΛΟΙ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΠΩΣ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΔΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ ΤΕΤΟΙΟ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΑΚΟΥΣΟΥΝ...

ΩΣΤΟΣΟ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΘΡΟΙΣΜΑ ΣΤΑ ΦΥΛΛΑ,ΕΝΑ ΣΦΥΡΙΓΜΑ ΑΡΓΟΣΥΡΤΟ ΠΟΥ ΜΟΙΑΖΕΙ ΜΕ ΦΙΔΙΣΙΟ ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΜΕΛΩΔΙΑ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΞΩΤΙΚΑ...
ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΤΡΗΜΕΝΟΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΔΕΙ,ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΘΑ ΗΘΕΛΑΝ ΝΑ ΔΟΥΝ...ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΩΣΤΟΣΟ ΠΟΛΛΟΙ ΤΡΟΠΟΙ ΑΠΟ "ΜΑΓΟΥΣ" ΠΟΥ ΣΟΥ ΔΙΝΕΤΑΙ Η ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΞΩΤΙΚΟ...
ΑΛΛΑ ΔΟΚΙΜΑΣΤΕ ΝΑ ΚΑΘΗΣΕΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΕΤΕ ΤΗ ΦΥΣΗ,ΣΕΒΑΣΤΕΙΤΕ ΤΗ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΘΑ ΣΑΣ ΔΕΙΞΕΙ ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΠΝΕΥΜΑΤΑ ΤΗΣ...

ΤΩΡΑ ΜΕΡΕΣ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΩΝ ΟΛΟΙ ΜΙΛΟΥΝ ΓΙΑ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΜΕ ΚΑΛΛΙΚΑΝΤΖΑΡΟΥΣ,ΓΕΝΙΚΕΥΟΝΤΑΣ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΠΑΡΟΜΟΙΑΖΟΝΤΑΣ ΤΟΥΣ ΜΕ ΞΩΤΙΚΑ...ΛΑΘΟΣ...

ΤΑ ΞΩΤΙΚΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΛΑΣΜΑΤΑ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΔΙΝΕΤΑΙ Η ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΜΕΡΙΚΕΣ ΜΕΡΕΣ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΒΓΟΥΝ ΣΤΗΝ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ,ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΖΟΥΝ ΣΤΗΝ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ...


ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΚΑΤΕΛΗΞΑ ΣΕ ΕΝΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΣΣΕΤΑ ΠΟΥ ΠΡΟΒΛΗΘΗΚΕ ΣΤΟΝ ΑΛΦΑ ΣΤΗΝ ΕΚΠΟΜΠΗ ΤΗΣ ΔΡΟΥΖΑ,ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΠΑΦΗ ΤΟΥ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΓΙΑ ΦΕΤΟΣ...

ΕΤΣΙ ΤΟΛΜΩ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΠΩΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΔΑΜΕ ΣΤΙΣ ΤΗΛΕΟΡΑΣΕΙΣ ΜΑΣ ΝΑ ΚΙΝΕΙΤΑΙ,ΕΧΩ ΒΑΣΙΜΕΣ ΚΑΤ ΕΜΕ ΥΠΟΨΙΕΣ ΟΤΙ ΕΠΡΟΚΕΙΤΟ ΓΙΑ ΞΩΤΙΚΟ...

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΜΕ ΚΑΤΗΓΟΡΗΣΕΤΕ...ΧΑΧΑΧΑ

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

UFO
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
250 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/12/2003, 01:31:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους UFO  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΤΩΡΑ ΜΕΡΕΣ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΩΝ ΟΛΟΙ ΜΙΛΟΥΝ ΓΙΑ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΜΕ ΚΑΛΛΙΚΑΝΤΖΑΡΟΥΣ,ΓΕΝΙΚΕΥΟΝΤΑΣ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΠΑΡΟΜΟΙΑΖΟΝΤΑΣ ΤΟΥΣ ΜΕ ΞΩΤΙΚΑ...ΛΑΘΟΣ...

ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΚΙ ΕΓΩ ΑΛΛΟ ΞΩΤΙΚΑ ΚΙ ΑΛΛΟ ΚΑΛΙΚΑΝΤΖΑΡΟΙ...
ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΟΙ ΝΕΡΑΙΔΕΣ ΕΙΝΑΙ ΘΗΛΗΚΑ ΞΩΤΙΚΑ..ΑΛΗΘΕΥΕΙ Η ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΟΙ ΚΑΛΙΚΑΝΤΖΑΡΟΙ.......
ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΚΑΙ ΟΝΕΙΡΑ ΓΛΥΚΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΑΥΡΙΟ....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Glorfindel
Μέλος 2ης Βαθμίδας


385 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/12/2003, 23:34:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Glorfindel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ!

ΒΕΒΑΙΩΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΑΓΜΑ ΞΩΤΙΚΑ ΚΑΙ ΚΑΛΛΙΚΑΝΤΖΑΡΟΙ...

ΩΣΤΟΣΟ ΦΙΛΕ ΜΟΥ UFO ΟΙ ΝΕΡΑΙΔΕΣ ΔΕΝ ΕΠΡΟΚΕΙΤΟ ΓΙΑ ΘΥΛΗΚΑ ΞΩΤΙΚΑ,ΜΕ ΤΗΝ ΕΝΝΟΙΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΝΗΚΟΥΝ ΣΤΗ "ΦΥΛΗ" ΤΩΝ ΞΩΤΙΚΩΝ...
ΩΣΤΟΣΟ ΚΑΤΑ ΚΑΙΡΟΥΣ ΕΧΕΙ ΑΝΑΠΤΥΧΘΕΙ ΜΙΑ ΑΝΤΙΛΗΨΗ ΟΤΙ ΝΕΡΑΙΔΕΣ ΚΑΙ ΞΩΤΙΚΑ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΣΕ ΔΙΑΜΑΧΗ,ΔΗΛΑΔΗ ΚΑΤΑ ΚΑΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΖΗΛΕΥΟΝΤΑΙ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ....ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΤΟ ΠΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΟ...
ΒΕΒΑΙΑ ΣΑΝ ΟΝΤΑ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΕΧΟΥΝ ΔΙΑΜΑΧΕΣ ΑΛΛΑ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΠΑΙΡΝΕΙ ΜΕΓΑΛΕΣ ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ....

ΟΙ ΝΕΡΑΙΔΕΣ ΕΧΟΥΝ ΑΡΣΕΝΙΚΑ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΑ,Η ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΠΕΙΔΗ ΖΗΛΕΥΟΥΝ ΤΗΝ ΟΜΟΡΦΙΑ ΜΙΚΡΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΠΡΟΒΑΙΝΟΥΝ ΣΕ ΑΠΑΓΩΓΕΣ..ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Ο ΚΥΡΙΟΣ ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΠΑΙΔΙΑ..ΤΟ ΙΔΙΟ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΞΩΤΙΚΑ...ΕΤΣΙ ΤΑ ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΝ ΣΑΝ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΝ ΤΙΣ ΓΕΝΙΕΣ ΤΟΥΣ...

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lencolas
Πλήρες Μέλος

Greece
1316 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/12/2003, 17:32:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lencolas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΕ ΜΟΥ Glorfindel,ΠΟΣΟ ΔΙΚΙΟ ΕΧΕΙΣ..
ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΒΓΕΙ Η ΤΑΙΝΙΑ Ο ΑΡΧΟΝΤΑΣ ΤΩΝ ΔΑΧΤΥΛΙΔΙΩΝ ΠΟΣΑ ΘΕΜΑΤΑ ΓΙΑ ΝΕΡΑΙΔΕΣ ΚΑΙ ΞΩΤΙΚΑ ΘΑ ΥΠΗΡΧΑΝΕ ΣΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ,ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΘΑ ΕΙΧΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΘΕΙ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΤΟΣΟ ΟΜΟΡΦΑ ΠΛΑΣΜΑΤΑ..
ΕΓΩ ΗΜΟΥΝΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΤΥΧΕΡΕΣ ΓΙΑΤΙ Η ΓΙΑΓΙΑ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΔΕΙ ΚΑΙ ΝΕΡΑΙΔΕΣ ΚΑΙ ΞΩΤΙΚΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΙΚΑΤΖΑΡΟΣ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΑΠΟ ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΜΙΛΟΥΣΕ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΙΣΤΟΡΙΕΣ.
ΘΥΜΑΜΑΙ ΟΤΙ ΓΙΑ ΤΑ ΞΩΤΙΚΑ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΟΤΙ ΕΙΧΕ ΜΑΓΕΥΤΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΣΟ ΟΜΟΡΦΑ ΠΛΑΣΜΑΤΑ ΗΤΑΝΕ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΕΥΓΕΝΙΚΑ,ΕΤΣΙ ΚΟΝΤΑ ΤΗΣ ΤΑ ΑΓΑΠΗΣΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΩΝΟΝΤΑΣ ΜΕΓΑΛΩΝΕ ΚΑΙ Η ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΛΑΣΜΑΤΑ.ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΤΙΜΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΤΥΧΗ ΝΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΩ ΞΩΤΙΚΟ ΑΛΛΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ,ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΕ ΠΑΡΗΓΟΡΕΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΩ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΩ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΛΑΣΜΑΤΑ.
ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΟΥΜΕ ΑΠΟ ΕΣΕΝΑ..
ΦΙΛΙΚΑ
ΚΙΚΗ

Alma Libre....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

UFO
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
250 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/12/2003, 23:22:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους UFO  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
LENCOLAS ΞΕΡΕΙΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΜΕ ΚΑΛΙΚΑΝΤΖΑΡΟΥΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΤΙΣ ΓΡΑΨΕΙΣ ΣΤΗ ΣΤΗΛΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΛΙΚΑΝΤΖΑΡΟΥΣ..
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ GLORFINDEL..........

Edited by - UFO on 29/12/2003 23:23:25Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Glorfindel
Μέλος 2ης Βαθμίδας


385 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2004, 12:16:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Glorfindel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ!

ΚΑΛΩΣΟΡΙΖΩ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΜΕΛΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΑΝ ΤΗΝ ΥΠΑΡΞΗ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΤΟΠΙΚ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΙΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ,ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΑΣ.


ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Glorfindel
Μέλος 2ης Βαθμίδας


385 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2004, 12:06:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Glorfindel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ!

ΣΤΙΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΑΝΑΦΕΡΘΗΚΑΜΕ ΣΤΗΝ ΠΙΘΑΝΗ ΠΡΟΕΛΕΥΣΗ ΤΩΝ ΞΩΤΙΚΩΝ,ΑΝΑΦΕΡΑΜΕ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΥΛΕΣ...
ΟΠΩΣ ΠΝΕΥΜΑΤΑ ΤΗΣ ΦΩΤΙΑΣ,ΑΕΡΑ,ΓΗΣ...

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΜΙΑ ΑΚΟΜΗ ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΗ ΘΕΩΡΙΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΜΕΤΑΠΤΩΣΗ ΤΟΥΣ ΣΤΗ ΓΗ.

ΑΡΧΙΚΑ ΣΤΗ ΣΚΩΤΙΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΙΡΛΑΝΔΙΑ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΜΙΑ ΦΥΛΗ ΞΩΤΙΚΩΝ,ΤΟΥΣ sidhe ΠΟΥ ΣΤΗ ΓΕΝΕΣΗ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΙΧΑΝ ΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΜΟΡΦΕΣ ΚΑΙ ΕΚΔΙΩΧΘΗΚΑΝ ΜΕ ΘΕΙΑ ΕΝΤΟΛΗ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΥΠΕΡΟΨΙΑΣ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΓΩΙΣΜΟΥ ΤΟΥΣ...
ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ ΠΟΥ ΤΑ ΑΠΕΔΕΙΞΑΝ ΣΤΟ ΕΠΑΚΡΟ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΚΑΤΟΙΚΗΣΑΝ ΣΤΗ ΓΗ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ...


ΩΣΤΟΣΟ Η ΜΕΤΑΠΤΩΣΗ ΑΥΤΩΝ ΤΩΝ ΑΓΓΕΛΩΝ ΕΓΙΝΕ ΕΞΙΣΟΥ ΣΕ ΣΤΕΡΙΑ ΚΑΙ ΘΑΛΑΣΣΑ,ΑΛΛΑ ΟΙ ΠΑΡΑΔΟΣΕΙΣ ΑΝΑΦΕΡΟΥΝ ΠΩΣ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΜΕΡΙΕΣ ΣΥΝΑΝΤΙΟΝΤΟΥΣΑΝ ΤΑ ΒΡΑΔΙΑ ΚΑΙ ΓΛΕΝΤΟΥΣΑΝ.


ΤΕΛΟΣ ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΑΚΟΜΗ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΑΠΑΓΩΓΗΣ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΑΠΟ ΞΩΤΙΚΑ..
ΟΙ ΙΡΛΑΝΔΙΚΕΣ ΠΑΡΑΔΟΣΕΙΣ ΜΙΛΟΥΝ ΓΙΑ ΑΦΑΝΙΣΜΟ ΤΩΝ ΞΩΤΙΚΩΝ ΚΑΙ ΑΝΑΓΚΗ ΣΥΝΕΧΙΣΗΣ ΤΗΣ ΦΥΛΗΣ ΤΩΝ SIDHE...ΟΙ ΑΡΠΑΓΕΣ ΠΑΙΖΟΥΝ ΑΥΤΟΝ ΤΟ ΡΟΛΟ ΤΟΥ "ΖΕΥΓΑΡΩΜΑΤΟΣ"....

Η ΞΩΤΙΚΟΜΑΜΗ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΠΟΛΥ ΓΝΩΣΤΗ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΤΗΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ,ΑΛΛΟΤΕ ΦΑΝΕΡΑ ΚΑΙ ΑΛΛΟΤΕ ΜΕ ΕΝΑΝ ΑΝΕΞΗΓΗΤΟ ΤΡΟΠΟ...


ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Elfish Dimos
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
50 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2004, 12:57:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Elfish Dimos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημερα σας! Στο βροντερο πηγα πριν ενα μηνα.Εκει ειναι θειοι του πατερα μου οπου μενουν μαζι με την γιαγια του(96 χρονων παρακαλω..).Καθως πλησιαζαμε αυτη η πρασινη μαγεια ηταν καταπληκτικη.Αποτομες πλαγιες,πυκνη και αγρια βλαστιση! Η θεια του πατερα μου αρχισε μια συζητηση περι καλικατζαρων αστειευομενη(ηταν επικαιρο θεμα μονο και μονο επειδη ετυχε πανω στις μερες των φωτων)και ετσι δεν εχασα την ευκαιρια να δωσω στην κουβεντα μια σοβαρη ροη.Την ρωτησα αν πιστευει σ αυτα και με μια ανεση μου απαντησε πως τα πιστευει εφοσον υπαρχουν.Τοτε εμεινα εκπληκτος και χωρις να χασω χρονο τις ζητησα να μου εξηγησει περισσοτερο.Μου ειπε πως πριν αρκετα χρονια οι παλιοι(στα χρονια της γιαγιας του πατερα μου)εβρισκαν μες τα δαση μεταξωτα μαντηλια,κρεμασμενα απο δεντρα η'πανω απ τις καλλιεργειες τους.Αυτα τα ειχαν συνδεσει με τις νεραιδες οτι τ αφηναν για να καρποφορει το δασος και για να προστατευει τους κυνηγους η' τους ξυλοκοπους απο τ αγρια ζωα.Πολλες φορες ειχαν δει νεες κοπελες στο χωριο,ομορφες και απλα ντυμενες να τρεχουν μες το δασος και να χανονται.Σ ενα παλιο καφενειο που υπηρχε τοτε οι αντρες πολυ συχνα συζητουσαν γι αυτες.Καποιοι κυνηγοι ειχαν πει οτι ενας ειχε τρελαθει.Ειχε σημαδεψει ενα ζωο και μολις το σκωτοσε ειδε οτι στη θεση του ζωου ηταν μια γυμνη κοπελα.Απο τοτε τρελαθηκε και εξαφανιστικε .Πριν εξαφανιστει το ειπε στους αλλους και οταν πηγαν εκει δεν υπηρχε τιποτα.Απο τοτε πιστευουν οτι πρεπει να τους συγχωρεσουν και γι αυτο εδω και μερικα χρονια καποιοι αφηνουν εξω απ τα σπιτια τους γαλα και φαγητο για τα ζωα μιας και πιστευουν οτι καποιες φορες ερχονται με την μορφη ζωου.Ολα αυτα ειναι λογια παλιων..Θρυλοι?? Εγω ηθελα να ρωτησω και την γιαγια αλλα εδω και 2 χρονια δεν μπορει μιλησει.Ειναι αρρωστη και δεν εχει πολλα περιθωρια ζωης.Τα περισσοτερα τα μετεφερε η γιαγια στην θεια πολυ παλια.Πραγματικα ενιωσα πολυ ωραια απ την συζητηση αλλα μπηκα και σε πολλες σκεψεις. Βεβαια πολλες φορες που εχουμε κατασκηνωσει με την ξωτικοπαρεα μου στην αγκαλια της μητερας γης,ξεφευγωντας απ την ρουτινα της πολης,δεν σταματησαμε να ακουμε τις κρυφες ομιλιες της φυσης μεσ τη νυχτα.Πραγματικα αν αφοσιωθεις και πιστευεις θα δεις κ θ ακουσεις πολλα..Καποια στιγμη θα σας αναφερω και εμπειριες μου.Δεν θελω να σας κουρασω αλλο.Ευχαριστω που μ ακουσατε! Να στε παντα καλα.. 'Το Ξωτικο'

Keep nature alive..Mother earth will revenge...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2004, 14:12:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Elfish Dimos περιμένουμε περισσότερα για τις εμπειρίες σου... και συ Glorfindel μη πας να ξεφύγεις...περιμένουμε για την ξωτικομαμή...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Amanda
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
53 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2004, 00:33:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Amanda  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
πρώτη φορά ακούω για ξωτικομαμή, μήπως μπορείς να μας εξηγήσεις ή ακόμα καλύτερα να μας πεις και καμμιά ιστορία γύρω από αυτό το πρόσωπο;

Φιλικά

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

archontia
Νέο Μέλος


12 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2004, 12:44:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους archontia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Glorfindel έγραψες:
Ο κόσμος του Τολκι,παραείνει φανταστικός με πολλές λεπτομέρεις που αν διάβαζα και άλλα βιβλία του θα κατανάλωνα φαιά ουσία του εγκεφάλου μου.
Πολλές φορές πρέπει να σηκώνουμε τα γραμμάτα που διαβάζουμε για να ανακαλύψουμε αυτό που αληθινά γράφουν.
Αν θυμάσαι από το βιβλίο ή την ταινία τα Έντ (τα δέντρα που μιλούσαν) για να αποφασίσουν να συμμετάσχουν στον πόλεμο προηγήθηκε μια κουβέντα ολονύκτια και αυτό γιατί έπρεπε να ξεκινήσουν πρώτα από τα ονόματά τους, την γενιά τους και να βρουν λέξεις για να πουν αυτά που χρειάζεται να πουν. Σκέφτηκες οτι έμεις οι σύγχρονοι είμαστε πάρα πολύ τυχεροί; Το λέω αυτό γιατί όχι μόνο έχουμε πλούσιο λεξιλόγιο αλλά είναι και πλήρως κωδικοποιημένο. όταν αναφερόμαστε σε μια λέξη όπως για παράδειγμα αγάπη, ξέρουμε τι σημαίνει, είτε από προσψπική εμπειρία είτε από βιβλία, σε κάθε λέξη που λέμε υπάρχουν αναλύσεις και δεν χρειάζεται κάθε φορά που μιλάμε να καταναλώνουμε χρόνο για όλα αυτά. Αυτο ήταν ένα απλό παράδειγμα.
Επιστρέφω στο θέμα ξωτικά.
Γιατί στο παρελθόν υπήρχαν περισσότερες αναφορές, γιατί να έβλεπαν το βράδυ, γιατί σε πηγές σε δάση;
Τώρα αν αργήσεις σπίτι θα πεις στους γονείς σου οτο έμπλεξα με παρέα, τότε τι μπορούσαν να πουν για να συναντήσουν τον καλό τους ή την καλή τους; Πήγα να πάρω νερό και είδα ένα ξωτικό και με παρέσυρε και άργησα.

Και κάτι ακόμα. όταν λέμε κάτι κακό χτυπάμε ξύλο.
Στην ελλάδα χτυπάμε ξύλο για να πούμε στα ξωτικά οτι δε θέλουμε να συμβεί αυτό το κακό, να μας προστατέψουν. Σε άλλες χώρες χτυπάνε ξύλο όποτε λένε κάτι που θέλουν να τους συμβεί και έτσι προκαλούν τα ξυωτικά να τους το κάνουν(γιατι στα ξωτικά αρέσει να πειράζουν τους ανθρωπους και το κάνουν όχι από κακό αλλά για να γελάσουν)
Εγώ πάντως χτυπάω ξύλο για κάτι καλό γιατί η δευτερη θεωρία μου αρέσει πιο πολύ. Γιατί την τελική δεν είμαι σιγουρη αν υπαρχουν η οχι.

και οταν φτασουμε στην ψηλότερη κορυφή θα δούμε άλλες να μας χαιρετούν.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2004, 13:33:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μια ενημέρωση.

Ο Glorfindel έχει γράψει ένα άρθρο για την Στοιχειωμένη Ελλάδα και έχει προστεθεί στα άρθρα του Esoterica.gr

Το τμήμα X-Paths του Pathfinder που το τροφοδοτεί με δικό του υλικό το Esoterica.gr έχει τώρα στην πρώτη σελίδα ως μια από τις προτάσεια ανάγνωσης το άρθρο αυτό.

Μπορείτε να το δείτε στο...
http://tech.pathfinder.gr/xpaths/para/214.html

.... και την παραπομπή στην αρχική σελίδα (μέχρι τώρα τουλάχιστον)

http://www.pathfinder.gr/

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Glorfindel
Μέλος 2ης Βαθμίδας


385 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2004, 23:47:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Glorfindel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ!

ΚΑΤ ΑΡΧΗΝ THOTH ΝΑ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΘΕΣΗ ΤΟΥ ΑΡΘΡΟΥ ΜΟΥ,ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ,ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΕΝΑΓΩΝΙΩΣ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΟΥ ΣΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑ,ΤΑ ΞΩΤΙΚΑ.

ΑΓΑΠΗΤΕ ΔΗΜΟ ΟΙ ΓΙΑΓΙΑΔΕΣ ΜΑΣ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΖΩΝΤΑΝΕΣ ΕΓΚΥΚΛΟΠΑΙΔΙΕΣ,ΟΛΟΚΛΗΡΕΣ ΓΕΝΙΕΣ ΜΕΓΑΛΩΣΑΝ ΔΙΠΛΑ ΣΤΑ ΞΩΤΙΚΑ,ΜΙΛΗΣΑΝ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ,ΒΟΗΘΗΣΑΝ Ο ΕΝΑΣ ΤΟΝ ΑΛΛΟ.ΥΠΗΡΧΑΝ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΣΤΙΓΜΕΣ ΠΟΥ Η ΜΙΑ ΜΕΡΙΑ ΦΕΡΝΟΤΑΝ ΣΚΛΗΡΑ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ,ΕΤΣΙ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΟΞΥΝΘΗΚΑΝ ΚΑΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΚΟΙΤΑΞΕ ΤΗ ΔΙΚΙΑ ΤΟΥ ΜΕΡΙΑ,ΑΓΝΟΩΝΤΑΣ ΤΟΝ ΑΛΛΟ.


ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΤΙΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΣΟΥ,ΝΑ ΜΑΣ ΤΙΣ ΑΦΗΓΗΘΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΙΣ ΣΥΖΗΤΗΣΟΥΜΕ ΑΝ ΘΕΣ,ΚΑΘΩΣ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΔΙΑΘΕΤΕΙΣ ΚΑΙ ΞΩΤΙΚΟΠΑΡΕΑ,ΑΛΛΑ ΠΡΟΣΟΧΗ ΦΙΛΕ ΜΟΥ,ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΑΘΩΑ ΟΣΟ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ...


ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΑΝΕΛΘΩ ΚΙΟΛΑΣ ΣΤΗ ΠΕΡΙΦΗΜΗ ΞΩΤΙΚΟΜΑΜΗ...

ο πατέρας βρίσκεται στα χωράφια,και η μητέρα σπίτι,ήδη είναι στις μέρες για να γεννήσει,κοντεύει σε τρείς εβδομάδες...
ξαφνικά την πιάνουν πόνοι δυνατοί,σύννεφα έχουν μαζευτείκαι γρήγορα ξεσπάει σε καταιγίδα...ο πατέρας σκέφτεται να γυρίσει σπίτι αλλά η πλυμμήρα τον δυσκολεύει και αδυνατεί,εγκλωβίζεται στο χωράφι...
η μητέρα δεν αντέχει άλλο,η επόμενη βροντή σπάει το παράθυρο της κουζίνας,γρήγορα ο άνεμος σέρνει ό,τι βρει στο διάβα του...
οι πόνοι γίνονται όλο και πιο αφόρητοι,ώσπου η πόρτα σπάει από τους μεντεσέδες και ανοίγει διάπλατα με τέτοια δύναμη φανταστική που ο θόρυβος σκέπασε τη βροχή...μέσα στην ομίχλη μία θολή φιγούρα,απέναντι από τη μητέρα και ύστερα..........
η μητέρα ξυπνάει πάνω στο κρεβάτι,βλέπει τα πάντα γύρω ανακατεμμένα από τη βροχή και τον αέρα,τις πόρτες και τα παράθυρα ανοιχτά και σπασμένα,αλλά ο αέρας δεν ανακυκλωνόταν...ώσπου κατάλαβε πως δεν ένιωθε πια το βάρος του παιδιού στην κοιλιά της...στον αέρα του σπιτιού υπήρχε μία αναιτιολόγητη ζεστασιά και μυρωδιές από μίγματα βοτάνων,κοιτάζοντας μπροστά βλέπει μία άσπρη φιγούρα,κατάλευκη,γυναίκα ξανθή με ολόισια μαλλιά που κάλυπταν πίσω την πλάτη της...η μητέρα αναζήτησε το παιδί της,ώσπου αυτή η πάράξενη γυναίκα της προσφέρει ένα μπόγο στα χέρια της...ήταν το παιδί της...
στη συνέχεια η παράξενη γυναίκα επιμένει ότι το παιδί θέλει να φάει,και το ζητάει από τη μητέρα του...
-το παιδί σου πεινάει όπως και εσύ,δώσε μου το να το ταίσω.
-δώσε μου το φαί να του το δώσω εγώ,εγώ είμαι η μητέρα του.
-είσαι αδύναμη να το ταίσεις,και δεν θέλει τέτοιο φαί.
-εσύ γιατί με βοληθησες;έχεις παιδιά;
-όχι
-τότε γιατί;
-γιατί έτσι πρέπει,δώσε μου το παιδί.

τα χέρια της παράξενης γυναίκας κινήθηκαν προς το παιδί...
-δωσ το μου,δωσ το μου...πρέπει να μου το δώσεις οικειοθελώς..

η μητέρα αδύναμη να σκεφτεί το δίνει,η παράξενη γυναίκα το παίρνει στα χέρια της,το σηκώνει επιδεικτικά σαν να είναι κάποια θυσία,και το βυζαίνει...

το παιδί είχε περάσει ήδη στην άλλη πλευρά...


ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2004, 00:48:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ανατρίχιασα...
(αλήθεια, δεν έχω να σχολιάσω τίποτε άλλο)

κάνε κλικ!
Ποτέ μην παραδεχτείς τα όρια του ανθρώπου
Να σπας τα σύνορα
Να αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου
Να πεθαίνεις και να λες:
ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2004, 16:06:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πολύ παραστατική η περιγραφή σου φίλε GLORFINDEL...
Νομίζω ότι όλοι μας καταλάβαμε...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Glorfindel
Μέλος 2ης Βαθμίδας


385 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2004, 17:33:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Glorfindel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ!

ΑΓΑΠΗΤΗ ARCHONTIA ΝΑ ΣΕ ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΩ ΣΤΟ ΤΟΠΙΚ,

Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Ο ΤΟΛΚΙΕΝ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΗΣ ΦΑΝΤΑΣΙΑΣ....ΜΕ ΠΟΛΛΑ ΨΕΜΜΑΤΑ....

ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΕΧΕΙ ΕΙΠΩΘΕΙ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΝ,Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΡΥΨΕΙΣ ΜΙΑΝ ΑΛΗΘΕΙΑ,ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΒΑΛΕΙΣ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ ΔΥΟ ΨΕΜΜΑΤΑ...

ΕΤΣΙ Ο ΤΟΛΚΙΕΝ ΕΒΑΛΕ ΟΛΟ ΤΟ ΣΥΓΓΡΑΦΙΚΟ ΤΟΥ ΟΙΣΤΡΟ,ΜΕ ΦΑΝΕΡΗ ΑΓΑΠΗ ΠΡΟΣ ΤΑ ΞΩΤΙΚΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΡΧΕΓΟΝΟΥΣ ΚΕΛΤΙΚΟΥΣ ΛΑΟΥΣ ΚΑΙ ΠΑΡΑΔΟΣΕΙΣ ΑΠΟΚΡΥΦΕΣ Η ΜΗ,ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΑΡΑΘΕΣΕ ΣΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΤΟΥ,ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΜΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΜΥΘΟΛΟΓΙΑ,ΚΟΣΜΟΓΟΝΙΑ....

quote:
Γιατί στο παρελθόν υπήρχαν περισσότερες αναφορές, γιατί να έβλεπαν το βράδυ, γιατί σε πηγές σε δάση;
Τώρα αν αργήσεις σπίτι θα πεις στους γονείς σου οτο έμπλεξα με παρέα, τότε τι μπορούσαν να πουν για να συναντήσουν τον καλό τους ή την καλή τους; Πήγα να πάρω νερό και είδα ένα ξωτικό και με παρέσυρε και άργησα.

ΚΑΤ ΑΡΧΗΝ ΤΑ ΞΩΤΙΚΑ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΚΑΘΗΚΟΝΤΑ ΤΟΥΣ,Η ΖΩΗ ΤΟΥΣ,ΟΙ ΑΡΜΟΔΙΟΤΗΤΕΣ ΤΟΥΣ ΝΑ ΣΥΝΤΗΡΟΥΝ ΤΗ ΦΥΣΗ,ΝΑ ΤΡΕΦΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΟΥΝ...ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΣΕ ΚΕΝΤΡΙΚΑ ΣΗΜΕΙΑ ΠΟΛΕΩΝ,ΟΠΩΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ,ΑΘΗΝΑ...ΣΠΑΝΙΟΤΑΤΑ ΜΕΝ ΑΛΛΑ ΥΠΑΡΚΤΑ ΔΕ...

ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΛΟΓΟ ΤΟΣΑ ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ ΚΟΣΜΟΣ ΣΤΗΝ ΙΡΛΑΝΔΙΑ,ΣΚΩΤΙΑ,ΕΛΛΑΔΑ,ΙΝΔΙΑ,ΑΦΡΙΚΗ,ΓΕΡΜΑΝΙΑ,ΑΥΣΤΡΙΑ,ΣΟΥΗΔΙΑ,ΑΓΓΛΙΑ ΚΑΙ ΒΑΛΕ,ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΧΡΟΝΙΑ,ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΝΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΟΥΝ ΝΑ ΦΤΑΣΟΥΝ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥΣ,ΑΛΛΑ ΚΑΙ Ο ΣΚΩΤΣΕΖΟΣ,Ο ΓΕΡΜΑΝΟΣ ΚΑΙ Ο ΕΛΛΗΝΑΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΑΝ ΕΝΑ ΝΑΝΟ ΠΟΥ ΠΕΤΑΧΤΗΚΕ ΞΑΦΝΙΚΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟΥΣ,Η ΕΝΑ ΞΩΤΙΚΟ ΠΟΥ ΠΙΘΑΝΟΝ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΕΙΡΑΞΕ;

Η ΜΗΠΩΣ ΗΤΑΝ ΣΥΝΕΝΝΟΗΜΕΝΟΙ;

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΣ Ο ΤΟΝΟΣ ΜΟΥ ΦΙΛΗ ΜΟΥ,ΑΠΛΑ ΡΩΤΑΩ....

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Glorfindel
Μέλος 2ης Βαθμίδας


385 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2004, 01:21:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Glorfindel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ!

ΠΑΡΑΘΕΤΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΙΣΤΟΡΙΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΝΑΓΚΗ ΤΩΝ ΞΩΤΙΚΩΝ ΓΙΑ ΣΥΝΕΧΙΣΗ ΤΗΣ ΦΥΛΗΣ ΤΟΥΣ,ΤΟΥ ΛΑΟΥ ΤΟΥΣ,ΤΗΣ ΣΟΦΙΑΣ ΤΟΥΣ...

ΠΡΟΧΩΡΟΝΤΑΣ ΣΤΗΝ ΑΝΑΛΥΣΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΘΕΣΗ ΤΩΝ ΙΡΛΑΝΔΕΖΙΚΩΝ ΠΑΡΑΔΟΣΕΩΝ,ΠΙΣΤΕΥΕΤΑΙ ΠΩΣ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ,ΟΠΩΣ Η ΚΑΤΑΙΓΙΔΑ,ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΜΗΧΑΝΟΡΡΑΦΙΕΣ ΤΩΝ ΞΩΤΙΚΩΝ,ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΟΥΝ ΧΡΟΝΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΞΑΣΘΕΝΗΣΟΥΝ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΘΑ ΕΠΙΣΚΕΦΘΟΥΝ...

ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΕΠΙΣΗΣ ΠΩΣ ΤΟ ΠΑΙΔΙ,ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΟΘΕΙ ΟΙΚΕΙΟΘΕΛΩΣ,ΑΥΤΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΤΑ ΞΩΤΙΚΑ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΔΕΙΞΟΥΝ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΩΣ ΣΕΒΟΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ Του ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΑ ΑΡΠΑΖΟΥΝ ΠΑΡΑ ΤΗ ΘΕΛΗΣΗ ΤΩΝ ΙΔΙΩΝ Η ΤΩΝ ΓΟΝΙΩΝ ΤΟΥΣ....ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΑΣ.


ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2004, 09:17:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΕΠΙΣΗΣ ΠΩΣ ΤΟ ΠΑΙΔΙ,ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΟΘΕΙ ΟΙΚΕΙΟΘΕΛΩΣ,ΑΥΤΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΤΑ ΞΩΤΙΚΑ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΔΕΙΞΟΥΝ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΩΣ ΣΕΒΟΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ Του ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΑ ΑΡΠΑΖΟΥΝ ΠΑΡΑ ΤΗ ΘΕΛΗΣΗ ΤΩΝ ΙΔΙΩΝ Η ΤΩΝ ΓΟΝΙΩΝ ΤΟΥΣ....ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΑΣ.

Γι'αυτό ακριβώς το κάνουνε μόνο με την "θέληση" της μητέρας...
Τελικά έχουν και αυτά τους δικούς τους κανόνες ηθικής.


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Glorfindel
Μέλος 2ης Βαθμίδας


385 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2004, 22:39:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Glorfindel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ!

ΦΙΛΗ ΑΒΑΛΛΟΝ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΓΕΝΙΚΩΣ ΑΠΟΔΕΚΤΟ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΕΡΕΥΝΗΤΕΣ ΤΩΝ ΞΩΤΙΚΩΝ,ΠΩΣ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΟΝΤΑ ΠΟΥ ΥΠΑΚΟΥΝ ΑΥΣΤΗΡΑ ΣΕ ΝΟΜΟΥΣ ΗΘΙΚΗΣ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΤΗΡΟΥΝ...

ΕΠΙΣΤΡΕΦΟΝΤΑΣ ΣΤΗ ΞΩΤΙΚΟΜΑΜΗ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΑΡΑΘΕΣΩ ΜΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ ΠΟΥ ΣΥΝΕΒΗ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΤΟΥ ΕΜΦΥΛΙΟΥ...

ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΝΕΑΡΗ ΓΥΝΑΙΚΑ ΕΙΧΕ ΕΝΤΟΝΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ ΚΑΠΟΙΑ ΜΕΡΑ ΕΝΩ ΒΡΙΣΚΟΤΑΝ ΣΤΟΥΣ 9 ΜΗΝΕΣ,ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΤΟΣΟ ΚΟΝΤΑ ΣΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΤΙΣ,ΟΙ ΠΟΝΟΙ ΕΙΧΑΝ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΕΝΤΕΙΝΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΗ ΝΑ ΟΥΡΛΙΑΖΕΙ,Η ΜΑΜΗ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΣΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΤΗΣ Η ΝΕΑΡΗ,ΚΑΙ ΦΟΒΟΤΑΝ ΤΟ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟ ΤΟΥ ΘΑΝΑΤΟΥΣ,ΟΜΩΣ ΕΙΠΕ ΣΤΗ ΜΗΤΕΡΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΝΟΥΣΑΣ ΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕ "ΚΑΠΟΙΕΣ" ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ...
ΤΟΤΕ ΠΑΝΕ ΟΙ ΔΥΟ ΤΟΥΣ,Η ΜΑΜΗ ΚΑΙ Η ΜΗΤΕΡΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΝΟΥΣΑΣ,ΣΕ ΕΝΑ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΚΑΙ ΑΠΟΜΑΚΡΟ ΜΕΡΟΣ ΣΤΑ ΠΡΟΑΣΤΙΑ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ,ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΣΟΥΡΟΥΠΩΝΕ,ΚΑΙ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΑΠΕΞΩ ΑΠΟ ΕΝΑ ΕΓΚΑΤΑΛΕΛΕΙΜΕΝΟ ΣΠΙΤΙ,ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΧΤΥΠΑΝΕ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ...
ΕΚΕΙ ΤΡΕΙΣ ΝΕΡΑΙΔΕΣ ΚΑΤΑΛΕΥΚΕΣ ΤΟΥΣ ΠΕΡΙΜΕΝΑΝ...

-ΤΙ ΘΕΛΕΤΕ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΠΟΥ ΗΡΘΑΤΕ ΕΤΣΙ ΑΠΡΟΣΚΛΗΤΕΣ;
-Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΓΕΝΝΑΕΙ ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ,ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΤΙ ΠΟΝΟΙ ΞΑΦΝΙΚΟΙ,ΦΟΒΟΜΑΣΤΕ...
-ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΠΡΩΙΝΗ ΩΡΑ ΘΑ ΕΡΘΟΥΜΕ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΑΣ,ΕΧΕΤΕ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΜΑΣ...


ΟΙ ΤΡΕΙΣ ΝΕΡΑΙΔΕΣ ΠΗΓΑΝ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΗ ΒΟΗΘΗΣΑΝ ΝΑ ΞΕΓΕΝΝΗΣΕΙ ΚΑΙ ΣΑΝ ΔΩΡΟ ΓΙΑ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΟΥΣ ΠΗΡΑΝ ΕΝΑ ΚΑΝΑΤΙ ΓΑΛΑ..
ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΔΙΗΓΗΘΗΚΑΝ ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΝΕΛΠΙΣΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΣΤΕΦΘΗΚΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΛΗΡΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ,ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΖΗΣΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ,ΣΗΜΕΡΑ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΝΕΑ ΤΟΥ,ΩΣΤΟΣΟ ΠΟΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΣΥΓΚΑΛΥΠΤΟΝΤΑΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΕΚΕΙΝΗΣ ΤΗΣ ΝΥΧΤΑΣ...ΑΠΟ Ο,ΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΟΙ ΓΡΙΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΝΕΕΣ ΠΟΥ ΤΑ ΕΙΔΑΝ ΔΕΣΜΕΥΤΗΚΑΝ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΟΡΚΟ ΝΑ ΜΗΝ ΠΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ ΟΣΑ ΕΙΔΑΝ...

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ!

Edited by - Glorfindel on 14/03/2004 22:40:56Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2004, 13:03:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Την ιστορία αυτή GLORFINDEL από που την έχεις ακούσει?
Η μήπως την διάβασες κάπου?


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Glorfindel
Μέλος 2ης Βαθμίδας


385 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2004, 22:29:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Glorfindel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ!

ΑΓΑΠΗΤΗ ΑΒΑΛΛΟΝ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΑΥΤΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΧΟΥΝ ΑΦΗΓΗΘΕΙ ΔΥΟ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΣΕ ΠΡΟΑΣΤΙΟ ΤΩΝ ΑΘΗΝΩΝ,ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΓΝΩΡΙΖΑΝ ΚΑΛΑ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΑΥΤΟ...

ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΡΩΤΑΣ ΦΙΛΗ ΑΒΑΛΛΟΝ;ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΑΝΤΙΡΡΗΣΗ Η ΕΧΕΙΣ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ Η ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΔΙΑΦΩΝΙΑ ΠΕΣ ΜΟΥ ΝΑ ΤΟ ΣΥΖΗΤΗΣΟΥΜΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΣ!

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ!

Edited by - Glorfindel on 25/03/2004 23:02:56Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lencolas
Πλήρες Μέλος

Greece
1316 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/03/2004, 13:56:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lencolas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Glorfindel,ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΜΟΙΡΑΖΕΣΑΙ ΜΑΖΙ ΜΑΣ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΑ ΥΠΕΡΟΧΑ ΑΥΤΑ ΠΛΑΣΜΑΤΑ ΠΟΥ ΛΕΓΟΝΤΑΙ ΞΩΤΙΚΑ!
ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΚΑΙ Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΓΙΑΓΙΑ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΝΕΡΑΙΔΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝΕ ΞΕΓΕΝΝΗΣΕΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ Η ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝΕ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΕΙ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΠΕΙΡΑΝΕ ΝΕΡΑΙΔΕΣ.
ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΟΤΕ ΓΙΑ ΝΕΡΑΙΔΕΣ ΠΟΥ ΖΟΥΣΑΝΕ ΧΡΟΝΙΑ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΕΣ ΜΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΓΙΑΤΙ ΤΟΥΣ ΠΗΡΑΝΕ ΤΟ ΧΤΕΝΑΚΙ Η ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑΝΕ ΝΑ ΤΟ ΒΡΟΥΝΕ?ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΓΙΑΤΙ ΡΩΤΑΩ ΜΕΤΑ..

ΦΙΛΙΚΑ

Alma Libre....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Glorfindel
Μέλος 2ης Βαθμίδας


385 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/03/2004, 14:45:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Glorfindel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ!

ΑΓΑΠΗΤΗ ΜΟΥ ΛΕΝΚΟΛΑΣ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΤΑ ΞΑΝΑΛΕΜΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΙΡΟ...

ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΠΩΣ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΕΙΤΕ ΜΕΤΑΦΥΣΙΚΗΣ ΕΙΤΕ ΑΛΛΗΣ ΘΕΜΑΤΟΛΟΓΙΑΣ,ΚΑΙ Ο ΔΙΑΛΟΓΟΣ ΕΠΙΣΗΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΙΡΑΖΟΜΑΣΤΕ ΤΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΤΗΣ ΑΛΗΘΕΙΑΣ ΠΟΥ ΚΡΥΒΟΥΜΕ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΕΣΑ ΤΟΥ ΩΣΤΕ ΝΑ ΚΑΤΑΛΗΞΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΣΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΑΛΗΘΕΙΑ!

quote:
ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΟΤΕ ΓΙΑ ΝΕΡΑΙΔΕΣ ΠΟΥ ΖΟΥΣΑΝΕ ΧΡΟΝΙΑ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΕΣ ΜΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΓΙΑΤΙ ΤΟΥΣ ΠΗΡΑΝΕ ΤΟ ΧΤΕΝΑΚΙ Η ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑΝΕ ΝΑ ΤΟ ΒΡΟΥΝΕ?

ΝΑΙ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ,ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΕΧΟΥΝ ΣΥΜΒΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΑ...ΟΜΟΙΑ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΗΜΕΙΑ...Η ΧΤΕΝΑ,ΤΟ ΜΑΝΤΗΛΙ ΑΝ ΤΥΧΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΚΡΑΤΟΥΝ ΚΑΙ ΤΥΧΕΙ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΤΑ ΠΑΡΕΙΣ ΔΕΣΜΕΥΟΝΤΑΙ ΣΕ ΕΣΕΝΑ..ΤΟ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΣΜΕΥΟΝΤΑΙ ΜΟΝΟ ΣΤΟΥΣ ΑΝΤΡΕΣ ΚΑΙ ΥΠΟΔΟΥΛΩΝΟΝΤΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ,ΕΝΩ ΣΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ (ΕΧΩ ΠΑΡΑΘΕΣΕΙ ΙΣΤΟΡΙΑ ΣΧΕΤΙΚΗ) ΤΙΣ ΒΑΣΑΝΙΖΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΟΥΝ ΠΙΣΩ.

ΛΟΙΠΟΝ ΕΙΝΑΙ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΠΟΥ ΟΙ ΠΑΠΠΟΥΔΕΣ ΤΟΥΣ ΕΚΛΕΨΑΝ ΤΥΧΑΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΜΑΝΤΗΛΙ,ΧΤΕΝΑ,ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΑΝ ΤΗ ΝΕΡΑΙΔΑ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑΝ ΚΑΙ ΠΑΙΔΙ...!!!!
ΕΔΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΖΗΤΗΜΑ ΣΥΜΒΑΛΛΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΠΩΣ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΠΟΥ ΤΑ ΕΞΙΣΤΟΡΟΥΝ ΑΥΤΑ,ΣΤΟ ΓΕΝΕΑΛΟΓΙΚΟ ΤΟΥΣ ΔΕΝΤΡΟ ΦΤΑΝΟΥΝ ΜΕΧΡΙ ΚΑΠΟΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΙΣΩ,ΑΔΥΝΑΤΩΝΤΑΣ ΝΑ ΠΡΟΣΔΙΟΡΙΣΟΥΝ ΤΗ ΓΕΝΙΑ ΤΗΣ ΜΗΤΕΡΑΣ ΣΥΝΗΘΩΣ....

ΒΕΒΑΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ ΤΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ,ΟΠΩΣ ΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΚΑΙ ΞΩΤΙΚΟ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΑΝΑΠΑΡΑΓΟΥΝ....ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΜΑΣ ΤΟ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΝΟΥΝ...

ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΝΑΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΛΙΓΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΙΟ ΠΡΙΝ ΙΣΩΣ ΝΑ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΑΜΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΠΟΥ ΘΑ ΜΑΣ ΕΛΕΓΑΝ ΠΩΣ ΑΠΟΤΕΛΟΥΝΕ ΜΙΣΗ ΓΕΝΙΑ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΚΑΙ ΜΙΣΗ ΝΕΡΑΙΔΑΣ Η ΞΩΤΙΚΟΥ,ΤΩΡΑ ΟΙ ΑΠΟΓΟΝΟΙ ΤΟΥΣ ΔΥΣΚΟΛΑ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΟΥΝ Η ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΕΚΜΥΣΤΗΡΕΥΤΟΥΝ...

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lencolas
Πλήρες Μέλος

Greece
1316 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/03/2004, 08:36:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lencolas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
GLORFINDEL,
ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΟΥ ΤΑ ΞΑΝΑΛΕΜΕ,ΚΑΙ ΜΕ ΧΑΡΑ ΕΙΔΑ ΤΟ ΘΕΜΑΤΑΚΙ ΣΟΥ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΠΝΟΗ!
Η ΑΙΤΙΑ ΠΟΥ ΡΩΤΗΣΑ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΑΚΟΥΣΕΙ ΓΙΑ ΓΑΜΟ ΜΕΤΑΞΥ ΝΕΡΑΙΔΑΣ ΚΑΙ ΞΩΤΙΚΟΥ,ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΓΙΑΤΙ Η ΓΙΑΓΙΑ ΜΟΥ ΑΝΕΦΕΡΕ ΣΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΟΥ ΕΠΙΣΚΕΨΗ,ΟΤΙ ΠΕΘΑΝΕ ΜΙΑ ΞΩΤΙΚΙΑ ΣΗΜΕΡΑ.ΟΤΑΝ ΤΗ ΡΩΤΗΣΑ ΤΗ ΕΝΝΟΟΥΣΕ ΜΕ ΤΟΝ ΟΡΟ "ΞΩΤΙΚΙΑ",ΜΕ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΝΟΡΜΑΛ ΤΡΟΠΟ ΛΕΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΚΑΤΙ ΤΟ ΤΕΛΕΙΩΣ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ,ΕΙΠΕ ΣΗΜΕΡΑ ΠΕΘΑΝΕ ΜΙΑ ΓΙΑΓΙΑ ΠΟΥ ΗΤΑΝΕ ΝΕΡΑΙΔΑ ΚΑΙ ΠΟΥ Ο ΜΠΑΡΜΠΑ ΓΙΩΡΓΟΣ ΤΗΣ ΠΗΡΕ ΤΟ ΧΤΕΝΑΚΙ ΟΤΑΝ ΗΤΑΝ ΝΕΟΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΕ.ΤΟ ΕΙΧΑ ΞΑΝΑΝΑΦΕΡΕΙ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ,ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΡΟΜΕΡΗ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΠΕΘΑΝΕ ΠΡΟΣΦΑΤΑ,ΣΕ ΜΕΓΑΛΗ ΗΛΙΚΙΑ,ΚΑΙ ΟΤΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΚΑΝΑΝΕ ΠΑΙΔΙΑ.ΕΠΙΣΗΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΘΑΝΑΤΟ ΤΟΥ ΑΝΔΡΟΣ ΤΗΣ,ΕΙΧΕ ΑΠΟΜΟΝΩΘΕΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ,ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΕΒΓΑΙΝΕ ΓΥΡΝΟΥΣΕ ΩΡΕΣ ΣΤΑ ΒΟΥΝΑ...
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΣΟΚΑΡΙΣΤΙΚΑ ΛΙΓΟΥΛΑΚΙ...
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΟΥ...
ΦΙΛΙΚΑ

Alma Libre....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/03/2004, 23:21:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
lencolas! Χρονια και ζαμάνια!
GLORFINDEL η ερώτηση από απλή περιέργεια...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Glorfindel
Μέλος 2ης Βαθμίδας


385 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/03/2004, 00:15:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Glorfindel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ!

ΦΙΛΗ ΚΑΙ ΑΓΑΠΗΤΗ ΛΕΝΚΟΛΑΣ ΘΥΜΑΜΑΙ ΓΙΑ ΤΗ ΞΩΘΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕΣ ΠΕΙ,ΑΠΛΑ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΑΛΙ ΟΤΙ ΣΟΥ ΕΙΧΑ ΖΗΤΗΣΕΙ ΤΟ ΧΩΡΙΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΠΕΣ...


quote:
ΣΕ ΜΕΓΑΛΗ ΗΛΙΚΙΑ

ΑΝ ΜΠΟΡΕΣΕΙΣ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΤΙ ΗΛΙΚΙΑ ΤΙ ΘΥΜΟΥΝΤΑΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΟΙ ΧΩΡΙΑΝΟΙ.

ΠΑΙΡΝΟΝΤΑΣ ΤΗΣ ΤΟ ΧΤΕΝΑΚΙ,ΤΗΝ ΔΕΣΜΕΥΣΕ ΠΡΟΦΑΝΩΣ,ΚΑΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΤΟ ΕΚΡΥΨΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΦΥΓΕΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΠΕΘΑΝΕΙ...
ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΜΕ ΤΟ ΘΑΝΑΤΟ ΤΟΥ ΣΥΖΥΓΟΥ ΤΗΣ ΖΟΥΣΕ ΜΕ ΤΗ ΝΟΣΤΑΛΓΙΑ ΤΗΣ ΝΕΡΑΙΔΑΣ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΠΡΙΝ ΤΗΣ ΠΑΡΟΥΝ ΤΟ ΧΤΕΝΑΚΙ...

ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΘΑ ΕΙΧΕ ΠΟΛΛΑ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ...ΩΣΤΟΣΟ ΟΛΟ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΣΥΝΗΘΙΣΤΗ ΑΛΛΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΘΑ ΕΙΧΑΝ ΠΡΟΣΕΞΕΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΟΙ ΧΩΡΙΑΝΟΙ...

ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΙΛΟΥΣΕ,ΕΙΧΕ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΠΕΡΙΓΥΡΟ;
ΕΠΙΣΗΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΜΑΣ,ΣΤΗΝ ΚΗΔΕΙΑ ΤΗΣ ΠΟΙΟΙ ΠΗΓΑΝ;ΠΟΥ ΚΗΔΕΥΤΗΚΕ;

ΣΙΓΟΥΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΡΙΣΚΟΤΑΝ ΣΕ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΓΙΑΤΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΗΝ ΑΡΠΑΞΕ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΚΑΠΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΖΗΣΕΙ ΣΕ ΕΝΑ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΣΤΗ ΜΟΙΡΑ ΤΗΣ ΞΩΤΙΚΗΣ ΤΗΣ ΥΠΟΣΤΑΣΗΣ.

ΣΙΓΟΥΡΑ ΣΤΑ ΒΟΥΝΑ ΘΑ ΣΥΝΑΝΤΙΟΝΤΑΝ ΜΕ "ΑΔΕΛΦΟΥΣ" ΤΗΣ,ΑΛΛΑ ΕΙΧΕ ΠΕΡΑΣΕΙ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΜΑΣ,ΔΕ ΓΙΝΟΤΑΝ ΑΛΛΙΩΣ....

ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΙΗΓΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ,ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΜΥΘΟΥΣ,ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ ΠΩΣ ΤΟ ΧΤΕΝΑΚΙ,ΚΑΘΡΕΦΤΑΚΙ,ΜΑΝΤΗΛΙ ΣΥΜΒΟΛΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΔΕΜΕΝΑ ΜΕ ΤΗΝ ΥΠΟΣΤΑΣΗ ΤΟΥΣ ΣΑΝ ΝΕΡΑΙΔΑ,ΘΥΜΙΖΟΝΤΑΣ ΤΟΥΣ ΤΟ ΠΟΣΟ ΟΜΟΡΦΕΣ ΕΙΝΑΙ,ΤΗΝ ΞΩΤΙΚΙΑ ΓΟΗΤΕΙΑ ΤΟΥΣ,ΓΟΗΤΕΙΑ ΠΟΥ ΤΗ ΧΑΝΟΥΝ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΩΛΕΙΑ ΑΥΤΩΝ ΤΩΝ ΠΡΑΓΜΑΤΩΝ!


ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Σκορπιος
Μέλος 1ης Βαθμίδας


113 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/03/2004, 01:43:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Σκορπιος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Xρόνια τώρα οι Kυκλάδες έχουν γίνει αντικείμενο τουριστικής εκμετάλλευσης. Tο παραδοσιακό νησιώτικο χρώμα τους, η μικρή απόσταση που τις χωρίζει από την ηπειρωτική Eλλάδα, οι απέραντες παραλίες τους και η ανοιχτή θάλασσα προσελκύουν εκατοντάδες χιλιάδες τουρίστες. Όμως, οι Kυκλάδες δεν είναι μόνο τουριστικά θέρετρα. Πίσω από την ομολογουμένως ελκυστική βιτρίνα τους κρύβεται ένας ολόκληρος κόσμος γεμάτος μαγεία, με παράδοση και ιστορία που χάνονται στα βάθη των αιώνων. Tι θα λέγατε λοιπόν, αν επιχειρούσαμε μαζί ένα ταξίδι στις άγνωστες Kυκλάδες; Στις Kυκλάδες που βρίσκονται από την άλλη μεριά του καθρέφτη στον οποίο κοιτάζει ο κόσμος μας; Στις Kυκλάδες εκείνες που δεν υπάρχουν σε κανένα χάρτη;

Άνδρος

Oι ντόπιοι παπούδες τα βράδια αφηγούνται για τους δράκους, που ήταν οι πρώτοι κάτοικοι της Άνδρου, πολύ πριν έρθουν οι άνθρωποι. Mπορούμε να ακούσουμε την ιστορία με τον τελευταίο τυφλό δράκο που είχε απομείνει στο νησί, ο οποίος ζήτησε να του φέρουν να ψηλαφίσει κάποιον άνθρωπο, για να δει πώς έμοιαζαν αυτά τα νέα πλάσματα. Kαι εκείνη που λέει για τους δυο δράκους που ανταγωνίζονταν για το ποιος θα έχτιζε τον ψηλότερο πύργο. Oι δράκοι αυτοί πελεκούσαν με τα νύχια τους τις πέτρες που χρειάζονταν για τους πύργους τους, που ο ένας βρισκόταν στην τοποθεσία του Mαρκοτάντουλου κι ο άλλος στον Άγιο Πέτρο. Eπίσης θρύλους για τα θηλυκά στοιχειά, που τα έλεγαν χτικιά και παραμόνευαν στις γωνιές της κάμαρας μέσα στην οποία είχε πεθάνει κάποιος από χτικιό, για να αρπάξουν όποιον τολμούσε να μπει μέσα. Kαι για την αόρατη καμπάνα που χτυπούσε τα μεσημέρια στη Zαγορά, καλώντας τα φαντάσματα να μαζευτούν...

Tήνος

Σίγουρα θα βρούμε κάποιον να μας μυήσει στην παράδοση των Kαλγκασάρ, των ανθρώπων που γίνονταν καλικάτζαροι όταν πλησίαζε η γιορτή του Aϊ-Bασίλη, γιατί ο παπάς που τους είχε βαφτίσει, είχε κάνει κάποιο λάθος κατά τη διάρκεια του μυστηρίου! Έτσι, όταν πλησίαζε η Πρωτοχρονιά, οι Kαλσάγκαρ μισοτρελαίνονταν και περιπλανιόταν στους δρόμους και τα χωράφια, τρομάζοντας όποιον τους συναντούσε. Nα μας πει και για τα Tελώνια, που έρχονταν σαν ξαφνικός ανεμοστρόβιλος κι έμοιαζαν με άστρα του ουρανού ή με μικρές φωτιές, αναστατώνοντας τα πάντα στο πέρασμά τους. Oι άνθρωποι άναβαν φωτιές και θυμιάτιζαν για να τα διώξουν, όμως τα Tελώνια έφευγαν μόνο όταν άκουγαν το γαύγισμα κάποιου σκύλου, ή το σκούξιμο ενός γουρουνιού...

Mύκονος

Nα θυμηθούμε και την παλιά συνήθεια των Mυκονιατών, που απέφευγαν να πηγαίνουν τις νύχτες στις ακρογιαλιές, γιατί πίστευαν πως θα τους άρπαζε η γοργόνα, όπως είχε κάνει με αμέτρητα όμορφα αγόρια και κορίτσια. Στη ρεματιά Pουσουνάρα, να θυμηθούμε τις Γιαλούδες, τις νεράιδες που εμφανίζονταν εδώ, για να πλύνουν τα άσπρα ρούχα τους και να τα απλώσουν στον ήλιο. Όμως ο θρύλος προειδοποιεί πως, αν δεις τις Γιαλούδες, αυτές εξαφανίζονται αμέσως παίρνοντας τη μορφή ανεμοστρόβιλου, που αν σε αγγίξει, γεμίζεις φουσκάλες και για να γιατρευτείς, χρειάζεται να πιεις αγιασμό και να κάνεις ευχέλαιο.

Nα θυμηθούμε και τις αμέτρητες ιστορίες για βρυκόλακες, που οι Mυκονιάτες τους ονόμαζαν Bουρβουλάκους ή Bρουκολάκους και για να προστατευτούν από τις επιθέσεις τους χάραζαν στις πόρτες τους πεντάλφες. Kι αν υπήρχε η υποψία πως κάποιος νεκρός γινόταν Bουρβούλακας, τον ξέθαβαν αμέσως και πήγαιναν και τον έθαβαν στο νησάκι του Mπάου, έτσι ώστε να μη μπορεί να περάσει τη θάλασσα και να κάνει κακό στους ζωντανούς. Kι αν αντικρίσουμε τη μικρή νησίδα του Aϊ-Γιώργη, να θυμηθούμε το βρουκόλακα που είχε βασανίσει τους Mυκονιάτες, μέχρι που αυτοί κατάφεραν να τον παγιδεύσουν και να τον φέρουν εδώ για να τον κάψουν. Kι αν ξεμείνουμε κάποια νύχτα στη Mεγάλη Άμμο, να έχουμε το νου μας, γιατί εδώ τριγυρνά το Kαπετανάκι, ο νεαρός καπετάνιος που πέθανε και θάφτηκε στην ακρογιαλιά αυτή κι από τότε έγινε βουρβούλακας με αλογίσια πόδια.

Nάξος

Όσο θα βρισκόμαστε στη Nάξο να θυμόμαστε πως στο νησί αυτό τα στοιχειά κατοικούσαν σε κάθε σπίτι, κάθε πηγάδι και κάθε περιβόλι. Tα στοιχειά της Nάξου δεν παρουσιάζονταν ποτέ με την ίδια μορφή, αφού προτιμούσαν να αλλάζουν συνεχώς εμφάνιση. Mερικές φορές έμοιαζαν με μεγάλα φίδια και τότε λέγονταν Προβολάρηδες. Άλλες φορές πάλι, εμφανίζονταν σα μικρά κριάρια ή χρυσοί πετεινοί. Kάποτε, παρουσιάζονταν ως δικέφαλα φίδια και τότε λέγονταν Λαφιάτες. Oι ντόπιοι θεωρούσαν τα στοιχειά γούρικα, αλλά ταυτόχρονα πίστευαν πως, αν τα πείραζαν, θα τους έβρισκε μεγάλο κακό. Συνήθιζαν να τα αποκαλούν Σολφιδάκια ή Kλειδιά της Γης. Mπορούσαν να τα δουν μόνο οι αλαφροΐσκιωτοι, κι αυτοί όμως, μόνο για μια στιγμή. Nα μην ξεχάσουμε να ρωτήσουμε και για το "χέρι του Aσκητή", ένα πέτρινο χέρι που σωζόταν μέχρι πρόσφατα κι η παράδοση λέει πως ήταν το χέρι ενός ασκητή που πέτρωσε, όταν νικήθηκε από τον πειρασμό που είχε μορφή γυναίκας.

Πάρος

Στο Mαράθι να εξερευνήσουμε τα αρχαία λατομεία μαρμάρου και λιγνίτη. Nα μπούμε στις σήραγγες των λατομείων από την είσοδο της σπηλιάς των Nυμφών, όπου υπάρχουν σκαλισμένες Nύμφες και η επιγραφή "Aδάμας, ο Δρύσης νύμφαις". Ή αν προτιμάτε, να μπούμε από τη δεύτερη είσοδο που ονομάζεται είσοδος των Γάλλων. Όμως προσοχή! Aν σε κάποιο από τα λαγούμια των λατομείων κάποιος από εμάς δει μια μαρμαρωμένη γυναίκα που υφαίνει ή εντοπίσει κάποιο θησαυρό μέσα σε μαρμάρινες κασέλες, να θυμηθεί το θρύλο που λέει να μην τις αγγίξει και να φύγει γρήγορα, γιατί στα σημεία αυτά ο αέρας είναι τόσο "κακός", που θα τον σκοτώσει αμέσως. Kι αν βρεθούμε στα Mνημέρια, να θυμηθούμε τις σύγχρονες αναφορές για ανεξήγητες παρουσίες φωτός και το άκουσμα μυστηριακών ήχων.

Aμοργός

Nα προσπαθήσουμε να αισθανθούμε τη δύναμη που αποπνέει η Aιγιάλη. Kαι ίσως, αν επιμείνουμε αρκετά να μπορέσουμε να εντοπίσουμε την περιοχή όπου πεθαίνουν ανεξήγητα τα γεράκια, ακριβώς πάνω στη μια από τις δυο κύριες γραμμές που διασχίζουν το νησί. Στη Nικουριά, το μικρό νησάκι που βρίσκεται κοντά στις βορειοδυτικές ακτές της Aμοργού, να προσπαθήσουμε να εντοπίσουμε το μυστηριώδη κρυσταλλικό "ομφαλό". Nα μην αμελήσουμε να δούμε και το περίφημο πλέον dolmen της Aμοργού, που οι ντόπιοι ονομάζουν Tραπεζοπέτρι ή Tραπέζι του Θεού.

Nα βρούμε κάποιον να μας αφηγηθεί τις ιστορίες για τα παιδιά που επειδή γεννιόταν την παραμονή των Xριστουγέννων και της Πρωτοχρονιάς στο νησί, γίνονταν καλικάτζαροι. Tα παιδιά αυτά περιπλανιόταν τις νύχτες στα χωράφια και στην πόλη, έμπαιναν κρυφά στα σπίτια, χωρίς να τα αντιληφθεί κανείς. αφού γίνονταν αχός και χάνονταν, όταν τα έβλεπε ανθρώπινο μάτι. Όμως, παρά τις σκανταλιές που σκάρωναν, ήταν ακίνδυνα. Nα προσπαθήσουμε να εντοπίσουμε κι εκείνον τον παράξενο βράχο με τα ακατανόητα σκαλίσματα, που η παράδοση λέει πως όποιος καταφέρει να τα διαβάσει, θα μάθει τη θέση που βρίσκεται κρυμμένος ένας αμύθητος θησαυρός. Kαι να θυμηθούμε τους βρουκολάκους της Aμοργού, που δεν εμφανίζονται μόνο τη νύχτα, αλλά και την ημέρα.

Kύθνος

Όταν βρεθούμε στα Kάκκαβα θα πρέπει να αναζητήσουμε το νερόλακκο από τον οποίο σύμφωνα με την παράδοση βγαίνουν διάβολοι από την κόλαση. Kι αν ο δρόμος μας φέρει στα Kόκκινα, να θυμηθούμε πως εδώ έβγαιναν οι νεράιδες για να χορέψουν και να τραγουδήσουν. Όσοι έχουν δει τους χορούς τους, λένε πως κατά τη διάρκειά τους ολόκληρη η περιοχή γεμίζει σπίθες. Nα θυμηθούμε και τα στοιχειά της Kύθνου, που είχαν την όψη θεόρατων γαϊδουριών που τα πέταλά τους έβγαζαν σπίθες.

Σίκινος

Oι νεράιδες στη Σίκινο συνήθιζαν να φορούν άσπρα ρούχα και φημίζονταν για την ομορφιά τους. Eίχαν όμως, ένα κουσούρι: το ένα τους πόδι ήταν ανθρώπινο και το άλλο έμοιαζε με γαϊδάρου. H στάση τους απέναντι στους ανθρώπους ήταν άλλοτε καλή κι άλλοτε κακή, ανάλογα με την όρεξή τους. Kι όταν είχαν όρεξη, μάθαιναν σε κάποιους ανθρώπους να παίζουν λύρα με τρόπο ασύγκριτο, ενώ άλλους τους έκαναν να πέφτουν βαριά άρρωστοι.

Σέριφος

Eντυπωσιακός είναι ο Kουταλάς με τον αρχαίο μαρμάρινο πύργο και τη σπηλιά του Kύκλωπα, κοντά στα Mαύρα Bολάδια. H σπηλιά αποτελείται από δυο θαλάμους με πολύχρωμους σταλακτίτες στην οροφή, οι οποίοι χωρίζονται από μια μικρή εσωτερική λίμνη. Kι αυτό ακριβώς το σημείο του νησιού ίσως να είναι το καλύτερο, για να ξαποστάσουμε και ν' ακούσουμε τις ιστορίες των ντόπιων που μιλούν για ψάρια που έπαιρναν ανθρώπινη μορφή κι έρχονταν να ζήσουν στα χωριά της Σερίφου.

Mήλος

Στην Tρυπητή υπάρχει ένα παράξενο αντικείμενο, που οι φήμες λένε ότι μπορεί να θεραπεύει κάθε αρρώστια, το Λιόκορνο. Eίναι διασταυρωμένο ότι το Λιόκορνο εξακολουθεί να υπάρχει, παρά το γεγονός ότι η τελευταία γραπτή αναφορά σε αυτό γίνεται σε κάποιο βιβλίο που εκδόθηκε πριν είκοσι χρόνια, όταν το παράξενο αυτό αντικείμενο βρισκόταν στην κατοχή της κυρα-Mαριγώς Kυρίτση, που το είχε κληρονομήσει από τη "λαλά" της Σοφία Bήχου. Kανείς δεν μπορεί να πει με σιγουριά αν το Λιόκορνο είναι κάποιου είδους δόντι, νύχι ζώου, ή κέρατο, παρά το ότι η φήμη που το περιβάλλει λέει ότι είναι κέρατο φιδιού. Πρόκειται για απολίθωμα πέντε εκατοστών ύψους και τριών πλάτους. H εκάστοτε κάτοχός του θεραπεύτρια το βουτά σε ένα ποτήρι με νερό και με το νερό μουσκεύει λίγο βαμβάκι το οποίο και ακουμπά στο πάσχον μέρος απαγγέλλοντας μια ευχή της Παναγίας, μέχρι που τελικά το ερεθισμένο μέρος θεραπεύεται...

Oι καλικάντζαροι της Mήλου έβγαιναν από τα Xριστούγεννα ως τα Φώτα, για να τρομοκρατήσουν τους ανθρώπους. Έμοιαζαν με ανθρώπους, όμως ήταν πολύ αδύνατοι κι εξαφανίζονταν το ίδιο ξαφνικά όπως έρχονταν, όταν ο παπάς έκανε τον αγιασμό των Φώτων. Στο λαγκάδι του Φοραδοπόταμου ή στα Nύχια, οι νεράιδες έβγαιναν για να τρομοκρατήσουν τους περαστικούς, ενώ στον ξεροπόταμο κοντά στο ξωκλήσι της Παναγιάς της Φανερωμένης, έβγαιναν οι νεράιδες για να χορέψουν. Oι νεράιδες αυτές ήταν πανέμορφες, αλλά είχαν πόδια γαϊδάρου και συνήθιζαν να παίρνουν μαζί τους όποιον τις αντίκριζε και να κλέβουν τα παιδιά των ανθρώπων. Έτσι, όταν κάποιο παιδί αρρώσταινε βαριά κι ήταν αδύνατο να γίνει καλά, οι Mηλιοί έλεγαν πως είναι "παρμένο" από τις νεράιδες. Tότε, έπαιρναν το παιδί και το πήγαιναν στο ξωκλήσι της Φανερωμένης και το ξάπλωναν γυμνό πάνω στην Aγία Tράπεζα ολόκληρη τη νύχτα. Tο πρωί, αν το παιδί είχε πεθάνει, όλοι σιγουρεύονταν πως πραγματικά το είχαν πάρει οι νεράιδες. Aν το παιδί ζούσε, αυτό ήταν σημάδι πως είχε καταφέρει να ξεφύγει από την επιρροή τους.

Yπάρχει επίσης, μια παράδοση που λέει πως αν κάποιος βλαστημήσει την ώρα που ξεψυχάει, θα γίνει βρουκόλακας, όπως ο Kούβελος, που όταν πέθανε βρουκολάκιασε και όταν οι κάτοικοι του νησιού άνοιξαν τον τάφο, τον βρήκαν με νύχια μακριά γεμάτα αίμα. Για να γλιτώσουν απ' αυτόν, του έβγαλαν την καρδιά και την έκαψαν, ενώ το σώμα του το έβαλαν σ' ένα σακί και το πέταξαν στη θάλασσα.

Σαντορίνη

Oι θρύλοι του νησιού μιλούν για τις Γιαλούδες, ιδιόμορφα θηλυκά στοιχειά. Γιαλούδες γίνονταν τα κορίτσια που γεννιόνταν την ημέρα των Xριστουγέννων, και ιδιαίτερα τη στιγμή που ο παπάς διάβαζε στην εκκλησία το ευαγγέλιο. Tα αγόρια που γεννιόταν εκείνη τη στιγμή γίνονταν καλικάντζαροι. Όταν μεγάλωναν οι Γιαλούδες, κατά την περίοδο που μεσολαβούσε ανάμεσα στα Xριστούγεννα και στα Φώτα υπνοβατούσαν. Όποιος τις συναντούσε έπρεπε να τις ξυπνήσει, γιατί αλλιώς οι Γιαλούδες θα τον παρέσυραν σε κάποιο πηγάδι και θα τον έπνιγαν. Kαι για το Mαμούτη, καθολικό Σαντορινιό που τούρκεψε και βρυκολάκιασε και τυραννούσε τους νησιώτες, μέχρι που εκείνοι τον ξέθαψαν και τον έκαψαν. Kαι για την παπαδοπούλα την Kαλλίστη, που βρυκολάκιασε και για να απαλλαγούν από την παρουσία της την ξέθαψαν και της διάβασαν ευχές στην εκκλησία, πριν τη θάψουν ξανά. Kαι για τον Aλέξανδρο τον παπουτσή, που βρυκολάκιασε κι αυτός και έβγαινε από τον τάφο του, για να πάει στο σπίτι του να διορθώσει παπούτσια και να κάνει διάφορες άλλες δουλειές, μέχρι που οι νησιώτες τον ξέθαψαν και τον έκαψαν για να απαλλαγούν απ' αυτόν.

Kέρος

Aναμφισβήτητα η Kέρος, ένα ακατοίκητο νησί των Kυκλάδων, είναι ένας πανίσχυρος τόπος δύναμης. Πιθανώς αυτό σχετίζεται με το ότι το νησί ήταν το σημαντικότερο ιερό κέντρο των Kυκλάδων, πριν από την άνθηση της Δήλου. H σχετική θεωρία, στην οποία επιλεκτικά θα αναφερθούμε, διατυπώθηκε από τον ορθόδοξο ιερέα Eυστάθιο Eλευθερίου, στο καταπληκτικό βιβλίο του "Kέρος: ένα χαμένο ιερό νησί της αρχαιότητας". Tο βιβλίο αποτελεί πραγματική απολαυστική αποκάλυψη για τον απαιτητικό ερευνητή. O πατήρ Eυστάθιος, κάνοντας χρήση Πυθαγόρειας αριθμοσοφίας, Iερής Γεωγραφίας, αναλύσεων αρχαίων κειμένων και εύστοχων συμπερασμάτων στα οποία τον οδήγησε η προσωπική παρατήρηση, υποστηρίζει ότι στην πραγματικότητα, η τόσο γνωστή Aστερία της αρχαιότητας ήταν η Kέρος κι όχι η Δήλος!

Eξετάζοντας την αρχαία αναφορά ότι τα νησιά των Kυκλάδων σχηματίζουν κύκλο γύρω από την Aστερία, παρατηρεί ότι, αν καταφύγουμε σε οποιονδήποτε ναυτικό χάρτη της περιοχής και προσπαθήσουμε να σχηματίσουμε κύκλο με κέντρο τη Δήλο, πολλά νησιά θα μείνουν απ' έξω, εκτός βέβαια κι αν ο κύκλος γίνει ελλειπτικός. Aντίθετα, με κέντρο την Kέρο και ακτίνα 72 ναυτικά μίλια, ο κύκλος που σχηματίζεται περιλαμβάνει όλα τα νησιά. Kι αξίζει να επισημάνουμε ότι ο αριθμός 72 είναι ο λεξάριθμος της λέξης H AΛHΘEIA.

Mία ακόμη σημαντική παρατήρηση του πατέρα Eυστάθιου αφορά το έμβλημα του αρχαίου στόλου της Kέρου, όπως έχει διασωθεί σε τηγανόσχημο αγγείο που βρέθηκε σε αρχαίο τάφο στο Kουφονήσι και φέρει εντός κύκλου ενιάκτινο αστέρι με σπείρα στο κέντρο του. O πατήρ Eυστάθιος υποστηρίζει επίσης, ότι σε αεροφωτογραφίες της Γεωγραφικής Yπηρεσίας Στρατού διακρίνονται στο έδαφος της Kέρου πάρα πολλές γυναικείες μορφές και μια μεγάλη επιγραφή αποτελούμενη από 10 τεχνητά σύμβολα, η οποία ξεκινά από την τοποθεσία Σπαθί Bλιχάδος και δια μέσου του Ξερόκαμπου φτάνει ως το Bαθύ Λιμενάρι. Oι γυναικείες μορφές παραπέμπουν στη Mεγάλη Mητέρα, που στη συγκεκριμένη περίπτωση είναι η Λητώ. Eξάλλου, το μεγαλύτερο πρωτοκυκλαδικό ειδώλιο, ύψους 1,40 μέτρων που παριστάνει τη Mεγάλη Mητέρα, βρέθηκε στην Kέρο! Όπως επισημαίνει, πιθανώς οι αρχαίοι τεχνίτες που κατασκεύασαν τα ειδώλια αυτά να ήταν επηρεασμένοι από το καταπληκτικό θέαμα που παρουσιάζει το νησί της Kέρου κατά τις ημέρες των δυο ηλιοστασίων. H κορυφογραμμή του νησιού παρουσιάζει τη μορφή μιας ανάσκελα ξαπλωμένης γυναίκας (όπως ακριβώς και τα σχετικά ειδώλια), από το τρίγωνο της ήβης της οποίας ξεπροβάλλει η πρώτη πανσέληνος του θερινού ηλιοστασίου, όπως και ο ήλιος κατά το χειμερινό ηλιοστάσιο, στις 21 Δεκεμβρίου.


141166Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lencolas
Πλήρες Μέλος

Greece
1316 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/03/2004, 19:57:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lencolas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΦΙΛΗ ΚΑΙ ΑΓΑΠΗΤΗ ΛΕΝΚΟΛΑΣ ΘΥΜΑΜΑΙ ΓΙΑ ΤΗ ΞΩΘΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕΣ ΠΕΙ,ΑΠΛΑ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΑΛΙ ΟΤΙ ΣΟΥ ΕΙΧΑ ΖΗΤΗΣΕΙ ΤΟ ΧΩΡΙΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΠΕΣ...[/QUORTE]
ΑΛΗΘΕΙΑ,ΔΕΝ ΤΟ ΘΥΜΑΜΑΙ,ΘΑ ΣΟΥ ΤΟ ΣΤΕΙΛΩ ΜΕΣΩ Ε-ΜΑΙΛ..

[quote]ΑΝ ΜΠΟΡΕΣΕΙΣ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΤΙ ΗΛΙΚΙΑ ΤΙ ΘΥΜΟΥΝΤΑΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΟΙ ΧΩΡΙΑΝΟΙ.
ΠΑΙΡΝΟΝΤΑΣ ΤΗΣ ΤΟ ΧΤΕΝΑΚΙ,ΤΗΝ ΔΕΣΜΕΥΣΕ ΠΡΟΦΑΝΩΣ,ΚΑΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΤΟ ΕΚΡΥΨΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΦΥΓΕΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΠΕΘΑΝΕΙ...
ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΜΕ ΤΟ ΘΑΝΑΤΟ ΤΟΥ ΣΥΖΥΓΟΥ ΤΗΣ ΖΟΥΣΕ ΜΕ ΤΗ ΝΟΣΤΑΛΓΙΑ ΤΗΣ ΝΕΡΑΙΔΑΣ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΠΡΙΝ ΤΗΣ ΠΑΡΟΥΝ ΤΟ ΧΤΕΝΑΚΙ...



ΓΙΑ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ,ΠΑΝΤΩΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΥΜΑΜΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ Η ΓΙΑΓΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΣΕ ΜΕΓΑΛΗ ΗΛΙΚΙΑ,ΗΤΑΝΕ ΤΡΟΜΕΡΑ ΟΜΟΡΦΗ ΚΑΙ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΤΗΣ ΕΙΧΑΝΕ ΔΙΑΤΗΡΗΘΕΙ ΞΑΝΘΑ.ΔΕΝ ΜΙΛΟΥΣΕ ΜΕ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΔΕΝ ΕΒΓΑΙΝΕ ΣΥΧΝΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ.ΤΗΝ ΘΥΜΟΥΝΤΑΙ ΝΑ ΓΥΡΝΑΕΙ ΣΤΑ ΒΟΥΝΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΔΑΣΗ.
ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΗΔΕΙΑ,ΔΕΝ ΗΞΕΡΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΠΟΛΛΑ.ΑΠΛΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΗΓΑΝΕ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΑΤΟΜΑ,ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΦΙΛΟΥΣ ΚΑΙ ΓΝΩΣΤΟΥΣ.ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ.
ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΜΩΣ ΟΤΙ Ο ΑΝΔΡΑΣ ΤΗΣ ΤΗΣ ΕΙΧΕ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΧΤΕΝΑΚΙ ΚΑΙ ΟΤΙ ΤΗΣ ΤΟ ΕΚΑΨΕ ΣΤΟ ΤΖΑΚΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΣΤΑΧΤΕΣ ΤΙΣ ΠΗΡΕ ΚΑΙ ΤΗΣ ΠΕΤΑΞΕ ΣΕ ΕΝΑ ΠΟΤΑΜΙ,ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΤΙΣ ΒΡΕΙΣ.ΕΤΣΙ ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ΕΜΕΙΝΕ ΚΑΙ ΕΖΗΣΕ ΜΑΖΙ ΤΟΥ.ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΘΑΝΑΤΟ ΤΟΥ ΔΕΝ ΓΥΡΙΣΕ ΣΤΑ ΔΑΣΗ ΑΛΛΑ ΕΜΕΙΝΕ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΒΓΑΙΝΕ ΣΥΧΝΑ.

ΦΙΛΙΚΑ


Alma Libre....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 11 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.2179871
Maintained by Digital Alchemy