ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΞΩΤΙΚΑ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 11
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
indigo_boy
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Western Sahara
493 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2003, 16:39:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους indigo_boy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΑΡΑΤΗΡΩ ΟΤΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΙ ΑΝΡΩΠΟΙ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΤΑ ΞΩΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΤΟΥΣ...............ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΑ ΞΩΤΙΚΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΠΟΤΕ ΜΟΥ............ΔΕΝ ΜΟΥ ΦΑΙΝΟΤΑΝ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΑΛΗΘΙΝΑ........ΑΛΛΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΑΣΧΟΛΗΘΗΚΑ ΗΤΑΝ ΑΡΓΑ ΔΙΟΤΙ ΠΛΕΟΝ ΕΙΧΑΝΕ ΦΥΓΕΙ....... ΔΙΟΤΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΕΥΣΗ ΤΗΣ ΝΕΑΣ ΕΠΟΧΗΣ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΠΛΕΟΝ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΤΑ ΞΩΤΙΚΑ.....
ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΩΡΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΠΟΛΛΑ ΞΩΤΙΚΑ ΣΤΗΝ ΓΗ ΕΝΣΑΡΚΩΜΕΝΟΙ ΩΣ ΑΝΘΡΩΠΟΙ
ΦΙΛΙΚΑ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Glorfindel
Μέλος 2ης Βαθμίδας


385 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2003, 22:51:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Glorfindel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
INDIGO BOY

quote:
Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΕΥΣΗ ΤΗΣ ΝΕΑΣ ΕΠΟΧΗΣ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΠΛΕΟΝ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΤΑ ΞΩΤΙΚΑ.....


ΤΙ ΕΚΑΝΕ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ;ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΤΑ ΞΩΤΙΚΑ;ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ!
ΚΥΡΙΟΣ ΡΟΛΟΣ ΤΩΝ ΞΩΤΙΚΩΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΦΡΟΝΤΙΖΟΥΝ ΤΗΝ ΦΥΣΗ...
ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ...ΤΟ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ!
ΝΑΙ BLACK ROSE Κ ΣΕ ΠΟΛΛΕΣ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΠΙΣΤΕΥΑΝ ΤΑ ΒΡΑΔΙΑ ΠΟΥ ΑΚΟΥΓΑΝ ΣΕ ΣΤΟΙΧΕΙΩΜΕΝΑ ΣΠΙΤΙΑ ΗΧΟΥΣ ΣΑΝ ΒΟΥΗΤΟ ΑΕΡΑ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΑΕΡΙΚΑ,ΞΩΤΙΚΑ,ΣΤΟΙΧΕΙΑ,ΚΑΛΛΙΚΑΝΤΖΑΡΟΙ,ΚΑΛΙΟΝΤΖΗΔΕΣ,ΑΡΑΠΗΔΕΣ...
ΤΕΛΙΚΑ ΗΤΑΝ ΡΑΤΣΑ ΚΟΥΚΟΥΒΑΓΙΑΣ ΠΟΥ ΚΑΤΟΙΚΟΥΣΑΝ ΣΕ ΕΡΕΙΠΩΜΕΝΑ ΣΠΙΤΙΑ ΚΑΙ Ο ΗΧΟΣ ΠΟΥ ΕΒΓΑΖΑΝ ΗΤΑΝ ΣΑΝ ΒΟΥΗΤΟ ΑΕΡΑ!ΕΓΩ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΣΤΗΡΙΖΟΜΑΣΤΕ ΣΕ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΜΗ ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΣΤΗΡΙΖΟΜΕΝΕΣ ΣΕ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΑΝΘΡΩΠΩΝ...
ΜΗΝ ΠΑΡΕΞΗΓΟΥΜΕ ΤΗΝ ΥΠΑΡΞΗ ΤΩΝ ΞΩΤΙΚΩΝ ΜΕ ΑΓΓΕΛΟΥΣ,ΔΑΙΜΟΝΕΣ,ΕΩΣΦΟΡΟΥΣ,ΑΠΟΣΤΑΤΕΣ ΚΑΙ,ΚΑΙ...
ΑΛΛΟΙΩΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΚΑΛΑΚΑΓΑΘΗ ΦΥΣΗ ΤΟΥΣ ΠΟΥ ΠΑΡΟΤΙ ΗΤΑΝ ΑΓΓΕΛΟΙ,ΤΩΡΑ ΠΙΑ ΑΛΛΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΡΟΛΟΣ ΤΟΥΣ!
quote:
ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΩΡΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΠΟΛΛΑ ΞΩΤΙΚΑ ΣΤΗΝ ΓΗ ΕΝΣΑΡΚΩΜΕΝΟΙ ΩΣ ΑΝΘΡΩΠΟΙ


ΤΙ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΑΥΤΟ INDIGO BOY;
ΤΑ ΞΩΤΙΚΑ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΜΦΑΝΙΣΕΙΣ ΤΟΥΣ ΤΥΧΑΙΕΣ Η ΜΗ ΗΤΑΝ ΠΕΡΗΦΑΝΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥΣ,ΚΑΙ ΟΠΟΤΕ ΕΒΡΙΣΚΑΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΜΑΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΑΝ ΟΧΙ ΚΑΙ ΜΕ ΚΟΛΑΚΕΥΤΙΚΑ ΛΟΓΙΑ!
quote:
ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΒΡΙΣΚΟΜΑΣΤΕ ΣΕ ΜΙΑ ΑΣΤΑΘΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΟΤΙ :<<...ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΚΑΝΕΤΕ ΕΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΟΙΜΑΣΤΕ...>>

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

indigo_boy
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Western Sahara
493 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2003, 23:29:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους indigo_boy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΒΡΙΣΚΟΜΑΣΤΕ ΣΕ ΜΙΑ ΑΣΤΑΘΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΟΤΙ :<<...ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΚΑΝΕΤΕ ΕΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΟΙΜΑΣΤΕ...>>

ΦΙΛΕ Glorfindel ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΛΕΓΑΝΕ ΤΙ ΗΘΕΛΕΣ ΝΑ ΠΟΥΝΕ ΨΕΜΜΑΤΑ?


ΔΕΝ ΘΑ ΑΝΑΠΤΥΧΘΩ ΠΑΡΑΠΕΡΑ ΕΝΑ ΜΟΝΟ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ........
ΦΙΛΙΚΑ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Glorfindel
Μέλος 2ης Βαθμίδας


385 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/04/2003, 23:43:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Glorfindel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΝΑ ΜΑΣΤΕ ΠΑΛΙ ΕΔΩ!ΕΧΕΤΕ ΑΚΟΥΣΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΞΩΤΙΚΑ ΣΤΑ ΠΟΛΥΤΙΜΑ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΤΟΥΣ!ΟΠΩΣ ΤΣΟΥΚΑΛΙ,ΧΤΕΝΑ(ΣΥΝΗΘΩΣ ΝΕΡΑΙΔΕΣ)!ΜΙΑ ΓΙΑΓΙΑ π.χ ΣΕ ΕΝΑ ΧΩΡΙΟ(ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ),ΒΓΗΚΕ ΕΝΑ ΒΡΑΔΥ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΦΕΡΕΙ ΝΕΡΟ ΣΠΙΤΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΠΛΑΝΗ ΠΗΓΗ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΣΕ ΛΙΓΗ ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ!ΕΚΕΙ ΝΥΧΤΑ ΤΩΡΑ,ΒΛΕΠΕΙ ΜΙΑ ΝΕΡΑΙΔΑ ΠΟΥ ΧΤΕΝΙΖΟΤΑΝ ΚΑΙ ΚΑΘΟΤΑΝ ΣΤΗΝ ΠΗΓΗ!Η ΧΤΕΝΑ ΑΝΕΦΕΡΕ Η ΓΙΑΓΙΑ ΗΤΑΝ ΟΛΟΧΡΥΣΗ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΚΑΝΕ ΤΟΣΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΠΟΥ ΤΗΝ ΑΡΠΑΞΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΝΕΡΑΙΔΑ!Η ΝΕΡΑΙΔΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΚΑΛΑΓΕ ΝΑ ΤΗΣ ΤΗΝ ΔΩΣΕΙ ΠΙΣΩ,ΕΚΕΙΝΗ ΟΜΩΣ ΑΡΝΟΥΤΑΝ ΠΕΙΣΜΑΤΙΚΑ!ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΛΟΙΠΟΝ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΤΗΣ Η ΓΙΑΓΙΑ ΞΥΠΝΑΕΙ ΑΠΟ ΕΝΑ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΗΧΟ!ΗΤΑΝ Η ΝΕΡΑΙΔΑ ΠΟΥ ΤΗΣ ΤΡΑΒΑΓΕ ΤΑ ΣΚΕΠΑΣΜΑΤΑ,ΤΗΣ ΦΩΝΑΖΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΠΙΑΣΕ ΑΠΟ ΤΟ ΛΑΙΜΟ :
-ΦΕΡΕ ΜΩΡΗ ΤΗΝ ΧΤΕΝΑ,ΤΙ ΘΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΕΣΥ;ΘΑ ΣΕ ΠΝΙΞΩ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ;ΘΑ ΣΕ ΤΥΡΡΑΝΗΣΩ!
Η ΓΙΑΓΙΑ ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΚΡΑΤΟΥΣΕ ΤΗΝ ΧΤΕΝΑ ΠΟΛΥ ΣΦΙΧΤΑ,ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΔΙΝΕ!Η ΝΕΡΑΙΔΑ ΕΦΥΓΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ!ΤΟ ΑΛΛΟ ΒΡΑΔΥ ΟΜΩΣ ΞΑΝΑΓΥΡΙΣΕ Η ΝΕΡΑΙΔΑ ΑΠΑΙΤΩΝΤΑΣ ΤΗ ΧΤΕΝΑ ΤΗΣ ΣΑΦΩΣ :
-ΔΩΣΤΗ ΜΟΥ ΣΟΥ ΛΕΩ ΤΗΝ ΧΤΕΝΑ(ΤΗΝ ΕΠΙΑΣΕ ΑΠΟ ΤΟ ΛΑΙΜΟ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΣΦΙΧΤΑ),ΘΑ ΣΕ ΠΝΙΞΩ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ!
-ΔΕΝ ΣΤΗ ΔΙΝΩ,ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΤΗΝ ΚΡΑΤΗΣΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!
-ΑΝ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΗΝ ΔΩΣΕΙΣ ΑΜΕΣΩΣ ΣΤΗΝ ΠΗΓΗ ΤΩΡΑ ΕΞΩ ΝΑ ΠΑΣ ΝΑ ΤΗΝ ΑΦΗΣΕΙΣ,ΤΟΤΕ ΜΑΥΡΗ ΚΑΤΑΡΑ ΘΑ ΣΕ ΤΥΡΑΝΝΑΕΙ ΣΤΗ ΖΩΗ ΣΟΥ!

ΤΗΝ ΕΠΕΙΣΕ ΤΗ ΓΙΑΓΙΑ,ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΤΗΝ ΕΔΩΣΕ ΤΗ ΧΤΕΝΑ ΠΙΣΩ ΚΑΙ ΕΜΕΙΝΕ ΗΣΥΧΗ ΣΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΤΗΣ!
ΕΠΙΣΗΣ ΑΝΑΦΕΡΟΥΝ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΔΕΙΣ ΞΩΤΙΚΟ,ΝΑ ΤΟ ΑΡΠΑΞΕΙΣ(ΔΥΣΚΟΛΟ ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ),ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΖΗΤΗΣΕΙΣ ΤΟ ΤΣΟΥΚΑΛΙ ΜΕ ΤΟ ΧΡΥΣΑΦΙ ΤΟΥ!
ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΠΑΡΑΘΕΣΕΤΕ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΥΧΟΝ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΔΙΚΕΣ ΣΑΣ,Η ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ!

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

captain steven
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
130 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/04/2003, 22:27:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Glorfindel πολύ όμορφη η συγκεκριμένη ιστορίαμου θύμισε τις ιστορίες που μου έλεγε η γιαγιά μου.Δυστηχώς δεν τις θυμάμαι όλες και με λεπτομέρειες
Θα την επισκεφτώ όμως το Πάσχα και θα της πω να μου τις ξαναδιηγηθείμετά θα σας τις γράψω όλες!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

captain steven
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
130 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/04/2003, 22:46:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αλήθεια ρε παιδία το βιβλίο του Ναουμ Θεοδοσιάδη ''ΞΩΤΙΚΑ'' το έχει διαβάσει κανείς?καλό είναι?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Glorfindel
Μέλος 2ης Βαθμίδας


385 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/04/2003, 23:23:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Glorfindel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
CAPTAIN SEVEN ΠΩΣ ΘΑ ΓΙΝΟΤΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ,ΤΟ ΣΥΣΤΗΝΩ ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ!ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΕΡΓΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ,ΔΥΣΚΟΛΑ; ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΚΑΛΟΓΡΑΜΜΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΑ ΞΩΤΙΚΑ ΣΕ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΒΙΒΛΙΟ!ΑΛΛΩΣΤΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΕΧΩ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ!ΔΕ3Ν ΤΙΣ ΒΓΑΖΩ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ....ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΤΙΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΑΠΟ ΤΗ ΓΙΑΓΙΑ ΣΟΥ..


ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lencolas
Πλήρες Μέλος

Greece
1316 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/05/2003, 14:51:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lencolas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Kalispera se olous!
diabasa simera tyxaia ti sizitisi pou kanete edw kai kairo oson afora ta xwtika.Einai ena apo to thema pou exw psaxei arketa,bebaia oxi oso prepei gia na mporesw na apantisw se kapoia erwtimata pou exw.Wstoso thymamai arketes istories pou mou elege i giagia mou otan imoyna mikri kai panta anarwtiomouna kata poso antistoixoune sti pragmatikotita.Ayto pou thymamai einai oti h giagia mou itane toso pepismeni gia ola ayta pou mou elege kai oti sti erwtisi mou giati pleon den blepei o kosmos xwtika kai neraides apantouse oti o kosmos pleon einai poniros kai kakos me apotelesma na min pisteyei ola ayta.
Thymamai mia istoria pou eixe pei gia mia giagia pou zei akomi sto xwrio.kapoio palikari poly palia eixe paei arga to brady na parei nero apo mia pigi pou ypirxe tote sto xwrio.ena brady eide mia neraida na xtenizei ta makrya xantha mallia ths kai dipla tis na exei ena xtenaki.itane toso omorfi,kai panw ston enthousiasmo tou tis klebei to xtenaki tis kai feygei.tin epomeni to brady ti blepei na erxetai sto spiti tou.gia na min ta polylogw kai sas kourazw ekapse to xtenaki tis kai tis staxtes tis petaxe(lene oti otan mias neraidas tis pareis to xtenaki ginetai kanonikos anthrwpos mexri na to parei pisw).tin pantreytike kai zhsane mazi arketa xronia.twra zei ayth mono tis akomi sto xwrio tis giagias mou kai aytos exei pethanei edw kai arketa xronia.
Apo oti mou elege i giagia mou,ayth akomi einai para poli omorfi-giagia pleon-me markya aspra mallia kai katholou ritides.zei apomonomenh se ena spiti konta sta bouna tou xwrioy de exei sxeseis me kanena xwriano kai oute eixe pote kai gyrizei ateleiwtes wres sta bouna.

ys:den xerw an pisteyete se ayti tin istoria-gia mena einai ligo paratrabigmeni alla opws leei kai i giagia mou kapoia pragmata kalo einai na min ta psaxnoume poli.
filika

lencolasΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Glorfindel
Μέλος 2ης Βαθμίδας


385 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/05/2003, 00:13:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Glorfindel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
LENCOLAS ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΕΣ ΣΤΗΝ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΜΑΣ,Η ΟΠΟΙΑ ΕΚΑΝΕ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ...
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΟΥ ΕΠΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙ!ΔΗΛΑΔΗ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΣΤΑ ΞΩΤΙΚΑ,ΤΙ ΜΟΡΦΗ ΤΟΥΣ ΔΙΝΕΙΣ,ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ,ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ!

ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΕ ΤΗ ΓΙΑΓΙΑ ΣΟΥ ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΟΤΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΕΧΕΙ ΑΛΛΑΞΕΙ,ΟΧΙ ΟΤΙ ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ ΚΑΚΟΣ!Η ΚΑΚΙΑ ΠΑΝΤΑ ΥΠΗΡΧΕ!ΑΠΛΑ ΟΠΩΣ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ,Η ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΜΑΣ ΖΩΗ ΜΑΣ ΑΠΟΞΕΝΩΝΕΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ Ε-ΞΩΤΙΚΟ.
ΑΛΛΑ ΚΑΙ Ο <<ΜΙΚΡΟΣ ΛΑΟΣ>> ΦΕΡΟΤΑΝ ΚΑΙ ΦΕΡΕΤΑΙ ΛΙΓΟ ΥΠΟΤΗΜΙΤΙΚΑ ΚΑΙ ΜΕ ΑΠΕΧΘΕΙΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΜΑΣ...ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΛΟΓΗ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΟΥΜΕ ΟΠΤΙΚΑ!

ΤΩΡΑ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΒΟΗΤΗ ΧΤΕΝΑ..ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΚΕΦΑΛΑΙΟ ΣΤΑ ΑΓΑΠΗΜΕΝΑ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΞΩΤΙΚΩΝ ΚΑΙ ΝΕΡΑΙΔΩΝ...ΒΕΒΑΙΑ ΠΟΛΛΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΜΑΣ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΤΙΣ ΝΕΡΑΙΔΕΣ ΝΑ ΕΚΝΕΥΡΙΖΟΝΤΑΙ ΟΤΑΝ ΚΛΕΒΟΥΝ ΤΗΝ ΧΤΕΝΑ ΤΟΥΣ...ΕΧΩ ΠΑΡΑΘΕΣΕΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΕ ΜΙΑ ΓΙΑΓΙΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ...

ΤΩΡΑ ΤΟ ΝΑ ΖΕΙ ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ ΑΥΤΗ Η ΝΕΡΑΙΔΑ ΔΕΝ ΜΕ ΠΑΡΑΞΕΝΕΥΕΙ...
ΤΟ ΟΤΙ ΠΑΡΕΜΕΙΝΕ ΣΤΗΝ ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΦΥΣΗ ΜΟΥ ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΛΙΓΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ...
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΠΟΥ ΜΕΝΕΙ Η ΓΙΑΓΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΑΥΤΗ Η ΓΥΝΑΙΚΑ...
ΕΣΥ ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙ ΝΑ ΤΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ;


ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Uriel ο Εωσφόρος
Νέο Μέλος

Greece
15 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/05/2003, 04:52:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Uriel ο Εωσφόρος  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Uriel ο Εωσφόρος  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Uriel ο Εωσφόρος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χαιρετώ όλους τους συνομηλιτές. Δεν θα αναφέρω ιστορίες με ξωτικά και νάνους. Απλώς θέλω να επιβεαιώσω κι εγώ την ύπαρξή τους. Έχω γνωρίσει και Boggans και Sidhe μέχρι και Trolls. Άν υπάρχουν όμως τόσα πολλά όσα μας λές (για να έχεις δεί τόσα σημαίνει ότι κάτι τρέχει) πού έιναι; Κρυμένα στα δάση και σε έρημες περιοχές, ή στα παλιά glades της Ιρλανδίας;

Τα ξωτικά υπήρξαν και υπάρχουν γιατί κάποιος τα φαντάστηκε. Είναι τα πλάσματα των ονείρων των ανθρώπων. Είναι πλασμένα από την ίδια την ουσία των ονείρων.

Και πώς επιζούν σε έναν κόσμο που κατα μεγάλο μέρος έχει σταματήσει να ονειρεύεται;
Κρύβουν την αιώνια ψυχή τους μέσα σε θνήτα σώματα... Αρκεί να κοιτάξετε με το τρίτο σας μάτι για να δείτε ποιοί από τους κατοίκους αυτής της γης είναι οι φύλακες του ονείρου...

Archangel Uriel
Warrior of Chaos
High Knight of the Brotherhood of the Dragon

Uriel, ο Εωσφόρος.
Ο φέρων το φώς και την φλόγαν.

*Γνώθι σαυτόν ήνα αγαπήσεις αλλήλους*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/05/2003, 05:17:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Και πώς επιζούν σε έναν κόσμο που κατα μεγάλο μέρος έχει σταματήσει να ονειρεύεται;
Κρύβουν την αιώνια ψυχή τους μέσα σε θνήτα σώματα... Αρκεί να κοιτάξετε με το τρίτο σας μάτι για να δείτε ποιοί από τους κατοίκους αυτής της γης είναι οι φύλακες του ονείρου...

Φίλε μου πραγματικά με άγγιξε αυτό που είπες. Ο τρόπος που το είπες. Κάτι μου θύμισες… Όντως φίλε μου κάπως έτσι είναι. Να είσαι καλά….

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Glorfindel
Μέλος 2ης Βαθμίδας


385 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/05/2003, 23:26:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Glorfindel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Απλώς θέλω να επιβεαιώσω κι εγώ την ύπαρξή τους. Έχω γνωρίσει και Boggans και Sidhe μέχρι και Trolls.

quote:
Άν υπάρχουν όμως τόσα πολλά όσα μας λές (για να έχεις δεί τόσα σημαίνει ότι κάτι τρέχει) πού έιναι;

ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΕΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ URIEL,ΣΤΟ ΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΑΣ ΤΟ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΝΕΙΣ Ο ΙΔΙΟΣ,ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΚΑΙ ΜΕ ΠΟΙΟΝ ΤΡΟΠΟ.
ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ,ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΑΣ ΤΗ ΔΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΠΟΥ ΤΑ ΓΝΩΡΙΣΕΣ!
ΤΟΟΟΣΑ ΠΟΛΛΑ...ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΟ ΠΛΗΘΟΣ ΤΟΥΣ...
ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΕΧΩ ΔΕΙ,ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ..ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΞΩΤΙΚΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΥΧΑΙΑ,ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ!ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΤΡΕΧΕΙ ΚΑΤΙ ΕΠΕΙΔΗ ΥΠΑΡΧΟΥΝ;;ΕΜΕΙΣ ΤΡΕΧΕΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΜΕ;;;
ΙΣΑ ΙΣΑ ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΙ ΤΥΡΡΑΝΟΙ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΣΙΤΑ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ!
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΥ ΜΕΝΟΥΝ,ΣΥΝΗΘΩΣ ΣΕ ΜΕΡΗ ΠΟΥ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΙΤΕ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙ ΕΙΤΕ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΑ ΔΕΙ...ΣΕ ΣΠΗΛΙΕΣ,ΚΟΥΦΑΛΕΣ ΔΕΝΤΡΩΝ,ΔΕΝΤΡΑ ΓΕΝΙΚΩΣ ΚΑΙ ΦΥΤΑ,ΣΕ ΠΑΛΙΑ ΣΠΙΤΙΑ,ΑΡΧΑΙΟΛΟΓΙΚΟΥΣ ΧΩΡΟΥΣ ΞΕΧΑΣΜΕΝΟΥΣ,ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΕΚΚΛΗΣΙΕΣ(ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΓΝΩΜΗ)...

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lencolas
Πλήρες Μέλος

Greece
1316 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2003, 15:53:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lencolas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ Glorfindel,
ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΣΤΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΘΕΤΕΙΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ.ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ ΓΙΑ ΞΩΤΙΚΑ ΚΑΙ ΝΕΡΑΙΔΕΣ ΠΟΥ ΩΣ ΕΝΑ ΣΗΜΕΙΟ ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ.ΟΛΟΙ ΟΙ ΘΕΙΟΙ ΜΟΥ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΗΤΑΝΕ ΜΙΚΡΟΣ ΚΑΙ ΠΗΓΑΙΝΑΝΕ ΜΕ ΤΗΝ ΓΙΑΓΙΑ ΜΟΥ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΝΑ ΜΑΖΕΨΟΥΝΕ ΞΗΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΒΟΥΝΟ ΑΚΟΥΓΑΝΕ ΤΙΣ ΝΕΡΑΙΔΕΣ ΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΟΥΝΕ.ΚΑΙ ΘΥΜΑΤΑΙ ΤΗ ΓΙΑΓΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΤΟΥΣ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΑΝ ΒΡΕΘΟΥΝ ΚΟΝΤΑ ΤΟΥΣ ΝΑ ΜΗΝ ΜΙΛΗΣΟΥΝΕ.ΤΩΡΑ..ΓΙΑ ΤΙΣ ΝΕΡΑΙΔΕΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΝΑΙ ΤΡΟΜΕΡΑ ΟΜΟΡΦΕΣ ΚΑΙ ΚΑΛΕΣ,ΑΛΛΑ ΑΝ ΤΙΣ ΠΕΙΡΑΞΕΙΣ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΚΑΚΕΣ ΚΑΙ ΕΚΔΙΚΗΤΙΚΕΣ.ΙΣΩΣ ΔΕΧΟΝΤΑΙ ΜΟΝΟ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΚΑΛΟΨΥΧΑ ΚΑΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΕΙΣ ΑΛΛΑ ΚΥΡΙΩΣ ΔΕΝ ΦΟΒΟΥΝΤΑΙ ΝΑ ΒΡΕΘΟΥΝ ΚΟΝΤΑ ΤΟΥΣ.
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΞΩΤΙΚΑ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΚΑΛΑ,ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΠΛΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΚΟΙΤΑΝΕ ΤΡΟΜΕΡΑ ΤΟ ΣΥΜΦΕΡΟΝ ΤΟΥΣ.ΓΙΑΥΤΟ ΚΑΙ ΑΝ ΒΡΕΘΕΙΣ ΚΟΝΤΑ ΣΕ ΕΝΑ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΕΝΑ ΔΩΡΟ.
ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ.ΙΣΩΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΦΙΛΟΣ URIEL:"Τα ξωτικά υπήρξαν και υπάρχουν γιατί κάποιος τα φαντάστηκε. Είναι τα πλάσματα των ονείρων των ανθρώπων. Είναι πλασμένα από την ίδια την ουσία των ονείρων. Και πώς επιζούν σε έναν κόσμο που κατα μεγάλο μέρος έχει σταματήσει να ονειρεύεται;
Κρύβουν την αιώνια ψυχή τους μέσα σε θνήτα σώματα... Αρκεί να κοιτάξετε με το τρίτο σας μάτι για να δείτε ποιοί από τους κατοίκους αυτής της γης είναι οι φύλακες του ονείρου..."ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ.ΒΕΒΑΙΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΓΙΑΤΙ?ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ?ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΜΕΡΙΔΑ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΙΣΩΣ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΗΛΙΚΙΩΜΕΝΟΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΣΕ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΟΙ ΠΟΙΟ ΠΟΛΥ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΔΕΙ ΚΙΟΛΑΣ.ΜΗΠΩΣ ΤΕΛΙΚΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΟΥΜΕ ΜΙΑ ΤΑΣΗ ΝΑ ΖΗΤΑΜΕ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ ΕΞΗΓΗΣΗ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΤΟ ΔΕΧΤΟΥΜΕ??

lencolasΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Glorfindel
Μέλος 2ης Βαθμίδας


385 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2003, 01:15:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Glorfindel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλη lencolas
quote:
ΙΣΩΣ ΔΕΧΟΝΤΑΙ ΜΟΝΟ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΚΑΛΟΨΥΧΑ ΚΑΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΕΙΣ ΑΛΛΑ ΚΥΡΙΩΣ ΔΕΝ ΦΟΒΟΥΝΤΑΙ ΝΑ ΒΡΕΘΟΥΝ ΚΟΝΤΑ ΤΟΥΣ.

Το είπα σε προηγούμενες σελίδες...Τα ξωτικά και οι νεράιδες έχουν μια ιδιαιτερότητα(ασ το πούμε έτσι)...Είναι καλοί με τους καλούς και κακοί με τους κακούς....Αυτό αποτελεί αρχή τους,που εφαρμόζεται σε όλες τις συναντήσεις τους με εμάς τους ανθρώπους!

quote:
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΞΩΤΙΚΑ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΚΑΛΑ,ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΠΛΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΚΟΙΤΑΝΕ ΤΡΟΜΕΡΑ ΤΟ ΣΥΜΦΕΡΟΝ ΤΟΥΣ.ΓΙΑΥΤΟ ΚΑΙ ΑΝ ΒΡΕΘΕΙΣ ΚΟΝΤΑ ΣΕ ΕΝΑ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΕΝΑ ΔΩΡΟ.

Κατά τη γνώμη μου κάνεις να λάθος να μην πιστεύεις στην καλοσύνη των ξωτικών....άλλο ότι είναι πειραχτήρια μερικέσ φορέσ...
Όσο για το συμφέρον τους...χμμμ...πιο πολύ πως θα φροντίσουν την φύση και θα τη συντηρήσουν νοιάζονται....Απλά με τους ανθρώπους είναι κάπως απαιτητικά γιατί θεωρούν ότι δεν προσφέρουμε τίποτα στον κόσμο μας και τους.
Για το αν βρεθείς κοντά σε ένα ότι πρέπει να κάνεις δώρο...μάλλον δεν ισχύει...σύμφωνα με τη γνώμη μου βέβαια...
Αλλά αν ζητήσεις κάτι από αυτά να σου κάνουν,θα στο κάνουν,αλλά τότε πρέπει και θα στο ζητήσουν να τουσ δώσεις κάτι και εσύ...

Όσο για το άν είσαι μπερδεμένη με αυτά τα πράγματα,δεν πειράζει,λογικό μου ακούγεται...αφού είναι κάτι ε-ξωτικό...πώς θα είσαι σίγουρος/η γι'αυτό...μάλλον πρέπει να το ψάξεις πιο πολύ...ώστε να κριτικάρεις τη γιαγιά σου και τον μπαμπά σου για το άν λένε αλήθεια ή όχι....και τότε θα μάθεις τί πραγματικά πιστεύεις...


Να είστε καλά!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lencolas
Πλήρες Μέλος

Greece
1316 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2003, 15:54:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lencolas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ Glorfindel,

ΧΩΡΙΣ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΗ ΜΙΛΑΣ ΜΕ ΤΟΣΗ ΒΕΒΑΙΟΤΗΤΑ ΓΙΑ ΤΑ ΞΩΤΙΚΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΝΕΡΑΙΔΕΣ,ΕΧΕΙΣ ΔΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΑΠΟ ΑΥΤΑ?Η ΓΝΩΜΗ ΣΟΥ ΣΕ ΤΙ ΒΑΣΙΖΕΤΑΙ?ΕΓΩ ΕΚΦΡΑΖΩ ΤΗ ΓΝΩΜΗ MOY ΜΕ ΒΑΣΗ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ,ΚΥΡΙΩΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΤΩΝ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΩΝ ΔΕΝ ΕΧΩ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΘΕΜΑ,ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ.ΔΕΝ ΤΙΘΕΤΑΙ ΖΗΤΗΜΑ ΤΟΥ ΝΑ ΚΡΙΤΙΚΑΡΩ ΤΗ ΓΙΑΓΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΠΑΜΠΑ ΜΟΥ,ΓΙΑΤΙ ΕΧΟΥΝΕ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΠΕΙΡΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΙΛΑΝΕ ΕΥΚΟΛΑ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ.ΕΙΔΙΚΑ Η ΓΙΑΓΙΑ ΜΟΥ.ΩΣΤΟΣΟ ΥΠΟΣΧΟΜΑΙ ΝΑ ΔΙΕΡΕΥΝΗΣΩ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΚΑΙ ΝΑ ΕΠΑΝΕΛΘΩ.ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΙΓΑ...
ΦΙΛΙΚΑ

lencolasΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Glorfindel
Μέλος 2ης Βαθμίδας


385 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2003, 17:06:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Glorfindel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όχι δεν έχω δεί κανένα lencolas...δυστυχώς ή ευτυχώς...δεν ξέρω πόσο έτοιμος είμαι για κάτι τέτοιο...
Όσο για αυτά που λέω,και εγώ από ιστορίες,κανά δυο βιβλία,κάτι παραδόσεις στο χωριό μου,την τοπική βιβλιοθήκη,λίγο προσωπικό ψάξιμο και ανάλυση....και νά τες οι απόψεις μου...απλά τα πιστεύω λίγο παραπάνω...δεν ξέρω γιατί αλλά από μικρός το είχα αυτό!

Να τους κριτικάρεις εννοώντας να αξιολογήσεις αυτά που σου είπαν,και τις καταστάσεις που είδαν και άκουσαν κάποια πράγματα...

Να είστε καλά!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Glorfindel
Μέλος 2ης Βαθμίδας


385 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2003, 00:58:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Glorfindel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειτόνισσα της γιαγιάς μου στα άνω λιόσια,εποχή που η αθήνα έμοιαζε σχεδόν με χώριό,είχε λίγα πρόβατα!
Ένα βράδυ λοιπόν,εκεί που καθόταν με τον άντρα της,ακούνε φωνές γυναικείες από έξω και γλέντια.Βγαίνουν έξω και μέ έκπληξη κοιτάνε ένα σωρό γυναίκες πιασμένεσ χέρι-χέρι,να χορεύουν και να γελάνε,μαζί πειράζανε και τα πρόβατα.Έκαναν τον σταυρό τους κι αυτή και ο άντρασ τησ πού κατάλαβαν τί είχαν δεί και μπήκαν μέσα.Το άλλο βράδυ,πάλι άκουσαν τα ίδια,αυτή τη φορά όμωσ γνωρίζοντασ δεν βγήκαν έξω,αλλά την άλλη μέρα το πρωί βρήκαν όλα τουσ σχεδόν τα πρόβατα άρρωστα και με στραβωμένα τα πόδια και τα κεφάλια!

Να είστε καλά!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nicole
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
116 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2003, 12:28:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nicole  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χαιρετώ όλη την παρέα.Διαβάζω τα θέματά σας πάντα με ενδιαφέρον.
Θέλω να σας αναφέρω κάτι που βρήκα σερφάροντας.Είναι ένας μικρός κατάλογος που συνδέει στοιχεία-είδη ξωτικών.

1.Φωτιά-ξωτικά φωτιάς
2.Νερό-νεράιδες,υδροχόοι(μισός άντρας και μισό ψάρι)
3.Αέρας-αερικά
4.Γη-νάνοι,στοιχειά

Είχε και λίγα λόγια για το κάθε είδος.
1.Τα μικρά σε μέγεθος μπορείτε να τα παρατηρήσετε ανάβοντας μόνο ένα κερί.Τα μεγάλα ζουν σε ηφαίστεια και έχουν φοβερή δύναμη.
2.Ζουν σε παλάτια στα βάθη των ωκεανών.Εμφανίζονται είτε ως ψάρια,είτε ως όμορφες γυναίκες.Μπορούν να "μαγέψουν" έναν άντρα.
3.Εμφανίζονται είτε ως πουλιά,είτε ως πλάσματα μικρού μεγέθους με φτερά(φαντάζομαι όπως η julia roberts στο peter pan).Μερικές φορές παίζουν τον ρόλο του άγγελου-προστάτη.
4.Μερικά από αυτά ζουν στα σπίτια μας και κυρίως στους κήπους των σπιτιών.Άλλα πάλι ζουν σε σπηλιές,προσέχοντας τους θησαυρούς τους.Επίσης μπορούν να μεταμορφωθούν σε βατράχια!

Δεν ξέρω κατά πόσο είναι αλήθεια όλα αυτά.Περιμένω τα σχόλιά σας.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nicole
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
116 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2003, 14:00:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nicole  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πολλά τα σχόλια και δεν προλαβαίνω να διαβάζω.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Glorfindel
Μέλος 2ης Βαθμίδας


385 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2003, 23:34:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Glorfindel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΗ NICOLE ΘΑ ΜΕ ΣΥΓΧΩΡΕΣΕΙΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ,ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΕΞ/ΚΗ ΚΑΙ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΛΙΓΟΣ!ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΕΣ ΣΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΟΠΙΚ ΜΑΣ!

ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΕΣ ΟΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΔΙΝΕΙΣ!
ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΟ 1.ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΙΣΤΕΥΕΤΑΙ,ΑΠΛΑ ΔΙΑΤΗΡΟΥΝ ΔΥΝΑΜΗ ΜΕΤΑΒΟΛΗΣ ΤΟΥ ΜΕΓΕΘΟΥΣ ΤΟΥΣ!ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΝΤΑ ΣΕ ΗΦΑΙΣΤΕΙΑ,ΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΟΧΙ,ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΚΕΙ!

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ 2.ΣΥΜΦΩΝΩ ΚΑΙ ΕΠΑΥΞΑΝΩ:ΟΙ ΝΕΡΑΙΔΕΣ ΜΑΓΕΥΟΥΝ ΤΟΥΣ ΑΝΤΡΕΣ,ΤΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΣΤΟ ΣΤΟΧΑΣΤΡΟ!ΠΙΘΑΝΟΤΑΤΑ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΥΠΟΤΙΜΟΥΝ ΤΗΝ ΟΜΟΡΦΙΑ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΕΙΑΣ ΦΥΣΗΣ!ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΝΟΥΝ ΛΑΘΟΣ ΕΚΕΙ!ΠΑΝΤΩΣ ΟΥΚ ΟΛΙΓΕΣ ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ!

3 ΚΑΙ 4 ΣΥΜΦΩΝΩ!

ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΣΟ ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΛΟΥΝ ΟΙ ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΚΑΙ Η ΔΙΑΣΘΗΣΗ ΜΑΣ!
ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΙ ΑΛΛΕΣ ΑΞΙΟΛΟΓΕΣ ΟΠΩΣ ΑΥΤΕΣ ΕΠΙΣΗΜΑΝΣΕΙΣ ΣΟΥ,ΚΑΙ ΑΠΟ ΑΛΛΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Glorfindel
Μέλος 2ης Βαθμίδας


385 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/07/2003, 23:13:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Glorfindel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ!

ΚΑΤΙ ΣΧΕΤΙΚΟ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΕ Η ΦΙΛΗ ΝΙΚΟΛ.

ΣΕ ΚΑΘΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΤΕΣΣΕΡΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟΥΝ ΔΥΟ ΕΙΔΗ ΣΤΟΙΧΕΙΑΚΩΝ.
ΤΑ ΑΓΑΘΑ,ΠΟΥ ΖΟΥΝ ΣΕ ΕΝΑ ΜΥΣΤΙΚΟ ΚΟΣΜΟ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΜΕ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΑ ΖΩΑ ΚΑΙ ΤΑ ΦΥΤΑ.

ΟΙ ΣΑΛΑΜΑΝΔΡΕΣ Η ΒΟΥΛΚΑΝΟΙ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΘΕΤΙΚΑ ΠΛΑΣΜΑΤΑ ΤΗΣ ΦΩΤΙΑΣ.ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΙΣΤΕΥΕΤΑΙ,ΠΟΥ ΑΝΑΒΕΙ ΚΙ ΕΝΑ ΣΠΙΡΤΟ,ΜΙΑ ΣΑΛΑΜΑΝΔΡΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΟΥΣΑ.ΕΜΦΑΝΙΖΟΝΤΑΙ ΑΛΛΟΤΕ ΩΣ ΩΑΥΡΟΕΙΔΗ ΚΑΙ ΑΛΛΟΤΕ ΩΣ ΜΠΑΛΕΣ Η ΓΛΩΣΣΕΣ ΦΩΤΙΑΣ.ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΓΙΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΤΟΥΣ ΕΧΟΥΜΕ ΣΕ ΑΓΡΟΥΣ.
ΖΟΥΝ ΚΥΡΙΩΣ ΣΤΑ ΒΑΘΥΤΕΡΑ ΣΗΜΕΙΑ ΤΩΝ ΗΦΑΙΣΤΕΙΩΝ,ΕΚΕΙ ΟΠΟΥ ΠΗΓΑΖΕΙ ΤΟ ΜΑΓΜΑ.

ΟΙ ΝΥΜΦΕΣ Η ΟΥΝΔΙΝΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΕΜΟΡΦΕΣ ΘΗΛΥΚΕΣ ΟΝΤΟΤΗΤΕΣ ΠΟΥ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝΟΥΝ ΤΟ ΝΕΡΟ.ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΝΕΡΑΙΔΕΣ ΤΩΝ ΠΗΓΩΝ ΚΙ ΟΙ ΩΚΕΑΝΙΔΕΣ ΤΩΝ ΘΑΛΑΣΣΩΝ.ΖΟΥΝ ΚΟΝΤΑ ΣΕ ΠΗΓΕΣ,ΠΟΤΑΜΙΑ,ΛΙΜΝΕΣ ΚΑΙ ΘΑΛΑΣΣΕΣ.
ΟΙ ΝΑΙΑΔΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΚΑΛΕΣ ΓΟΡΓΟΝΕΣ ΑΝΗΚΟΥΝ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑΚΩΝ.

ΟΙ ΣΥΛΦΙΔΕΣ Η ΣΥΛΒΕΣΤΡΟΙ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΑΕΡΙΚΑ ΠΟΥ ΖΟΥΝ ΕΚΑΤΟΝΤΑΔΕΣ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΚΑΤΟΙΚΟΥΝ ΣΕ ΜΕΓΑΛΑ ΥΨΟΜΕΤΡΑ ΣΤΑ ΒΟΥΝΑ ΑΛΛΑ ΚΙΑ ΣΤΑ ΑΓΡΙΑ ΔΑΣΗ.
ΣΥΧΝΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΤΗΝ ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΜΟΡΦΗ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΦΤΕΡΑ ΠΟΥ ΤΑ ΚΑΝΟΥΝ ΝΑ ΜΟΙΑΖΟΥΝ ΜΕ ΝΕΡΑΙΔΕΣ Η ΑΓΓΕΛΟΥΣ.

ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ,
ΟΙ ΓΝΩΜΟΙ Η ΓΝΩΜΙΚΑ Η ΠΥΓΜΑΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑΚΑ ΤΗΣ ΓΗΣ.ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΤΑΙ ΠΩΣ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΑΝΑΠΝΕΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΚΙΝΟΥΝΤΑΙ ΣΤΗ ΓΗ ΜΕ ΤΟΣΗ ΕΥΚΟΛΙΑ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΑ ΨΑΡΙΑ ΣΤΟ ΝΕΡΟ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ.
Η ΚΑΤΟΙΚΙΑ ΤΟΥΣ ΓΕΝΙΚΑ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΒΟΥΝΑ ΚΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΕ ΜΕΡΗ ΟΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΕΓΑΛΑ ΚΟΙΤΑΣΜΑΤΑ ΜΕΤΑΛΛΩΝ ΚΑΙ ΟΡΥΚΤΩΝ.

ΟΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΣΥΛΛΕΧΘΗΚΑΝ ΑΠΟ ΤΟΝ JONATHAN BRIGHT,ΔΗΜΟΣΙΕΥΜΕΝΟ ΕΠΙΣΗΣ ΣΤΟ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ STRANGE ΤΕΥΧΟΣ 53!


ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2003, 16:06:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σε όλους! Χαίρομαι που έγινε ενεργό πάλι το θέμα. Εγώ προσωπικά δεν έχω καμοία εμπειρία ούτε από ξωτικά ούτε από νεράιδες, όμως δεν καταλαβαίνω γιατί να μη πιστεύουμε στην ύπαρξή τους μόνο κ μόνο επειδή δεν έτυχε να τα συναντήσουμε ποτέ.
Δεν θεωρώ καθόλου τυχαίο πως σε όλους τους λαούς του κόσμου υπάρχει έστω κ μια αναφορά σε τέτοια πλάσματα. Με διαφορετικές ονομασίες βεβαίως, αλλά με ιστορίες που παρουσιάζουν πολλά κοινά μεταξύ τους, ακόμα κ αν διαδραματίστηκαν σε μέρη πολύ μακρινά το ένα από το άλλο.
Μήπως θα έπρεπε να σταματήσουμε να προσπαθούμε να εξηγήσουμε τα πάντα κ απλά να ... ΑΦΟΥΓΚΡΑΣΤΟΥΜΕ;

Communicating at an unknown rate...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Glorfindel
Μέλος 2ης Βαθμίδας


385 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2003, 21:33:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Glorfindel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ!

ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΕΣ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΒΑΛΝΤΑ ΣΤΟ ΤΟΠΙΚ.
ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΣΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΚΑΙΟ ΝΑ ΒΙΩΣΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΣΧΕΤΙΚΟ ΜΕ ΤΑ ΞΩΤΙΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΟΥΜΕ ΣΕ ΑΥΤΑ.ΓΙΑΤΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΔΥΣΚΟΛΟ ΠΙΣΤΕΥΩ.
ΜΙΑ ΠΙΘΑΝΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΜΕ ΞΩΤΙΚΑ ΠΡΟΥΠΟΘΕΤΕΙ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΙΣΩΣ ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΑΔΥΝΑΜΟΥΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΟ ΜΙΚΡΟ ΛΑΟ,Η ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΜΕ ΕΚΕΙΝΑ.


ΟΙ ΣΙΔ (ΦΥΛΗ ΞΩΤΙΚΩΝ)ΣΥΧΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΚΛΕΨΟΥΝ ΟΜΟΡΦΑ ΠΑΙΔΙΑ,ΠΟΥ ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΑ ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΝ ΣΤΑ ΝΕΡΑΙΔΟΠΑΛΑΤΙΑ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΗ ΓΗ,ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΟΥΝ ΠΑΝΤΡΕΥΟΝΤΑΙ ΣΥΝΤΡΟΦΟΥΣ ΞΩΤΙΚΑ.ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΦΟΒΟΥΝΤΑΙ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΙΔΕΑ ΜΗΠΩΣ ΤΥΧΕΙ ΤΑ ΞΩΤΙΚΑ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ ΟΜΟΡΦΟ ΜΩΡΟ ΚΑΙ ΑΦΗΣΟΥΝ ΣΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΕΝΑ ΞΩΤΙΚΟ.ΑΝ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ,ΟΙ ΠΑΡΑΔΟΣΕΙΣ ΑΝΑΦΕΡΟΥΝ ΟΤΙ ΤΟ ΒΓΑΖΟΥΝ ΕΞΩ ΤΗ ΝΥΧΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΦΗΝΟΥΝ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΕ ΑΝΟΙΧΤΟ ΤΑΦΟ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΠΡΩΙ ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΠΙΔΑ ΟΤΙ ΘΑ ΞΑΝΑΒΡΟΥΝ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ ΠΑΙΔΙ.ΣΥΝΗΘΩΣ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΓΩΜΕΝΟ ΠΤΩΜΑ ΤΟΥ ΔΥΣΤΥΧΟΥ ΑΠΟΚΛΗΡΟΥ.ΚΑΠΟΙΟΙ ΔΕΙΣΙΔΑΙΜΟΝΕΣ ΕΙΠΑΝ ΠΩΣ ΟΙ ΑΠΑΓΩΓΕΣ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΑΠΟ ΤΑ ΞΩΤΙΚΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΓΙΑ ΘΥΣΙΑ,ΚΑΘΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΝ ΣΤΟΝ ΕΞΩ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΤΙ ΚΑΘΕ ΕΠΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΑΝΑΤΠΟΔΟΣΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΔΙΝΕΙ.ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΤΗΣ ΠΡΟΕΛΕΥΣΗΣ ΤΩΝ ΞΩΤΙΚΩΝ ΚΑΙ ΤΟΝ ΣΑΦΗ ΔΙΑΧΩΡΙΣΜΝΟ ΤΟΥΣ ΜΕ ΤΗΝ ΤΑΠΕΙΝΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΕΞΩ ΑΠΟ ΕΔΩ.
ΕΠΙΣΗΣ ΑΠΑΓΑΓΟΥΝ ΚΑΙ ΟΜΟΡΦΑ ΝΕΑΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΤΕ ΓΙΑ ΘΥΣΙΑ(ΒΑΣΙΚΑ ΕΓΩ ΤΟ ΑΠΟΡΡΙΠΤΩ) ΕΙΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΝΤΡΕΥΤΟΥΝ ΤΟΝ ΒΑΣΙΛΙΑ ΤΩΝ ΞΩΤΙΚΩΝ...


ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

spawn15
Νέο Μέλος


14 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2003, 22:34:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους spawn15  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
δεν νομιζετε παιδια οτι τα ξωτικα ειναι προιοντα
της ανθρωπινης αντιληψης? θελω να πω οτι τελικα
βλεπουμε αυτο που θελουμε να δουμε........

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2003, 00:29:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
θελω να πω οτι τελικα
βλεπουμε αυτο που θελουμε να δουμε........

Αυτό δεν έλεγε ότι συμβαίνει στα φαντάσματα των νεκρών, ο μικρός, στην ταινία "6η Αίσθηση";;;

Μήπως και για αυτούς φαινόμαστε εμείς σαν ξωτικά;

Φαντάζεστε τίτλους σε ξωτικοsite... π.χ. στο Fairyesoterica.gr:

"Πως να δείτε έναν άνθρωπο!"

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
spawn15
Νέο Μέλος


14 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2003, 21:54:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους spawn15  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τα ξωτικα ειναι πλασματα τα οποια παιρνουν
σχημα στο μυαλο των ανθρωπων απο το πως εχει μαθει να
σκεφτεται ισως και απο τα συναισθηματα του...καποια μορφη
εκτοπλασματος.Γιατι αραγε οι γιαγιαδες και παππουδες μας τα εβλπαν
συνεχεια στον καιρο τους?Ενω σημερα το να υποστηριξει καποιος οτι ειδε,θα θεωρηθει απο τον κοσμο ως φαντασιοπληκτος....υπαρχουν....
ξωτικα υπαρχουν.....υπαρχουν αναμεσα στη φαντασια και στην πραγματικοτητα...........


φιλε,πιστεψε και θα υπαρξουν...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Glorfindel
Μέλος 2ης Βαθμίδας


385 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2003, 23:50:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Glorfindel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ!

ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΕΣ ΣΤΟ ΤΟΠΙΚ SPAWN,ΕΛΠΙΖΟΥΜΕ ΣΕ ΕΝΑ ΥΓΙΗ ΔΙΑΛΟΓΟ!

quote:
δεν νομιζετε παιδια οτι τα ξωτικα ειναι προιοντα
της ανθρωπινης αντιληψης?

ΤΟΤΕ ΠΟΛΥ ΠΑΡΑΓΩΓΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ Η ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΑΝΤΙΛΗΨΗ,ΑΦΟΥ ΕΦΤΑΣΕ ΝΑ ΠΛΑΣΕΙ ΕΚΑΤΟΝΤΑΔΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΑΝΑΦΟΡΕΣ,ΕΜΦΑΝΙΣΕΙΣ ΞΩΤΙΚΩΝ...
ΒΕΒΑΙΑ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΠΑΙΞΑΝ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ ΡΟΛΟ ΣΤΗΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΖΩΗ ΩΣ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ...ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΣΣΕΙ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΩΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΜΑΤΑ ΤΗΣ ΑΝΤΙΛΗΨΗΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΕΚΕΙ...
ΠΟΛΛΟΙ ΒΕΒΑΙΑ ΤΑ ΑΝΕΦΕΡΑΝ ΚΑΙ ΤΑ ΕΞΙΣΤΟΡΗΣΑΝ ΟΠΩΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑΝ,ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΤΙΛΗΨΗ ΤΟΥΣ...ΑΛΛΑ ΜΕΧΡΙΣ ΕΚΕΙ...

ΦΙΛΕ ΘΟΘ Ο ΤΙΤΛΟΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ :
"ΠΩΣ ΝΑ ΣΥΝΕΝΝΟΗΘΕΙΤΕ ΜΕ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ"


ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/07/2003, 00:04:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΦΙΛΕ ΘΟΘ Ο ΤΙΤΛΟΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ :
"ΠΩΣ ΝΑ ΣΥΝΕΝΝΟΗΘΕΙΤΕ ΜΕ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ"

Το σκέφτηκα Glorfindel αυτόν τον τίτλο αλλά θεωρώ ότι ταιριάζει περισσότερο στις σχέσεις μεταξύ των ανθρώπων αφού δεν το έχουμε κατορθώσει ακόμη... μεταξύ μας

Πάντως εμένα οι άνθρωποι με... είδαν νωρίς. Δεν μπόρεσα να τους κρυφτώ.

Μου έβγαλαν και όνομα: "Φρου-Φρου", επειδή μιλάω πολύ και γρήγορα, και κάνω φάρσες .

Την θυμάστε την σειρά με τον σκανδαλιάρη ξωτικούλη Φρου-Φρου. Σαν να έβλεπα τον εαυτό μου

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
lencolas
Πλήρες Μέλος

Greece
1316 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/07/2003, 15:00:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lencolas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!
ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΤΟ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΜΟΥ ΤΟΠΙΚ ΖΕΙ ΚΑΙ ΒΑΣΙΛΕΥΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΣΜΟ ΚΥΡΙΕΥΕΙ!!!
ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΕΧΩ ΕΛΑΧΙΣΤΟ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΣΜΠΩ ΣΤΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΑΛΛΑ ΥΠΟΣΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΠΑΝΕΡΘΩ ΔΡΥΜΗΤΕΡΗ!!!
ΠΟΛΥΑΓΑΠΗΜΕΝΕ ΜΟΥ ΦΡΟΥ-ΦΡΟΥ....Ε...ΣΥΓΝΩΜΗ THOTH ΕΝΝΟΥΣΑ ΥΠΕΡΟΧΗ ΠΑΙΔΙΚΗ ΣΕΙΡΑ...ΗΜΟΥΝ ΦΑΝ ΣΟΥ...Ε...ΕΝΝΟΩ ΦΑΝ ΤΗΣ!!!!

ΦΙΛΙΚΑ

The Truth Is Out There..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Glorfindel
Μέλος 2ης Βαθμίδας


385 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/07/2003, 23:43:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Glorfindel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ!

ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΤΩΝ ΞΩΤΙΚΩΝ.
ΣΥΝΗΘΩΣ Η ΓΛΩΣΣΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ Η ΟΜΙΛΙΑ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΑΥΤΗΝ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΚΑΙ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ ΠΟΥ ΚΑΤΟΙΚΟΥΝ.ΔΕΝ ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΠΟΛΛΕΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΓΛΩΣΣΕΣ ΧΩΡΩΝ ΚΑΙ ΔΗ ΑΡΧΑΙΩΝ.

ΔΕΝ ΜΙΛΟΥΝ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΛΙΓΟ...ΚΑΙ ΣΥΧΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΜΕ ΣΦΥΡΙΓΜΑΤΑ,ΚΑΘΑΡΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΤΕΧΝΑ,ΚΑΙ Η ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΤΟΥΣ ΣΥΧΝΑ ΕΚΔΗΛΩΝΕΤΑΙ ΜΕ ΕΝΑ ΣΦΥΡΙΓΜΑ ΠΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΥΘΕΝΑ.ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΦΕΥΓΑΛΕΟ ΚΕΛΑΗΔΙΣΜΑ ΕΝΟΣ ΠΟΥΛΙΟΥ.ΕΠΙΣΗΣ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΣΑΝ ΣΥΡΙΓΜΑΤΑ,ΟΠΩΣ ΑΥΤΑ ΕΝΟΣ ΜΕΓΑΛΟΥ ΦΙΔΙΟΥ Η ΣΑΝ ΒΟΜΒΟΣ ΕΝΤΟΜΩΝ ΠΟΥ ΣΧΗΜΑΤΙΖΕΙ ΜΕΛΩΔΙΚΕΣ ΑΚΑΤΑΛΗΠΤΕΣ ΦΡΑΣΕΙΣ!

ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΣΑΣ ΣΥΝΑΡΠΑΖΕΙ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΛΑΟΣ,ΚΑΙ ΠΟΥ ΣΥΜΜΕΤΕΧΕΤΕ ΕΝΕΡΓΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΟΠΙΚ,ΚΑΙ ΠΟΥ ΕΚΔΗΛΩΝΕΤΕ ΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΣΑΣ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!!


ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 11 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy