ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΞΩΤΙΚΑ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 11
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ALEXANDRIS
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2003, 00:14:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ALEXANDRIS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ!

ALEXANDRIS ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΕΣ ΑΡΧΙΚΑ ΣΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΟΠΙΚ ΜΑΣ...

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ..ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ...

ΑΡΧΙΚΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΕΝΑ ΣΩΡΟ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ...ΕΠΕΙΤΑ ΣΤΑ ΝΕΑ ΔΙΕΘΝΕΣ ΙΝΤΕΡΝΕΤ,ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟΠΙΚ ΜΕ ΘΕΜΑ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΕΣ ΣΧΕΤΙΚΕΣ ΜΕ ΞΩΤΙΚΑ ΚΑΙ ΝΕΡΑΙΔΕΣ...

ΕΠΙΣΗΣ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΜΑ ΣΟΥ,ΘΑ ΘΕΛΑΜΕ ΟΛΟΙ ΝΑ ΑΚΟΥΓΑΜΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΙΠΕ Η ΓΙΑΓΙΑ ΣΟΥ...
ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΟ...

ΒΙΒΛΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΞΩΤΙΚΑ ΑΠΟ ΝΑΟΥΜ ΘΕΟΔΟΣΙΑΔΗ ΕΚΔΟΣΕΙΣ ΑΡΧΕΤΥΠΟ,ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΕΚΔΟΣΕΙΣ ΜΥΣΤΙΚΗ ΕΛΛΑΔΑ,ΚΟΥΦΙΑ ΓΗ ΚΑΙ ΚΑΙ ΚΑΙ...ΕΝΑ ΣΩΡΟ ΒΙΒΛΙΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟΝ "ΜΙΚΡΟ ΛΑΟ"...

ΑΝΤΡΙΚΟ ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΕΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ...ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ Η ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΣΟΥ...ΑΠΟ ΠΟΥ ΚΑΤΑΓΕΣΑΙ ΜΑΣ ΕΙΠΕΣ;;

ΕΠΕΙΤΑ ΤΟ ΒΡΙΣΚΩ ΜΕΛΕΤΗΜΕΝΟ ΤΟ ΧΩΡΙΟ ΣΟΥ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΜΑΥΡΟΜΑΝΙΚΟ ΜΑΧΑΙΡΙ..ΤΕΛΙΚΑ ΑΠΟ ΚΡΗΤΗ ΕΙΣΑΙ;;

ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΠΩΣ ΑΝ ΧΑΡΑΞΕΙΣ ΚΥΚΛΟ ΜΕ ΜΑΥΡΟΜΑΝΙΚΟ ΜΑΧΑΙΡΙ ΚΑΙ ΜΠΕΙΣ ΜΕΣΑ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΣΕ ΠΕΙΡΑΖΟΥΝ ΤΑ ΜΑΓΙΑ ΑΠΟ ΝΕΡΑΙΔΕΣ...


ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ!

Edited by - Glorfindel on 15/09/2003 22:59:31


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ALEXANDRIS
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2003, 00:33:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ALEXANDRIS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[quote]
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΠΑΙΔΙΑ!ΑΓΑΠΗΤΕ GLORFINDEL Σ΄ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΜΑ ΣΟΥ!ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΣΟΥ! ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΜΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗΣ ΓΙΑΓΙΑΣ ΜΟΥ, ΑΦΟΥ ΠΡΩΤΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΣΥΝΕΒΗ ΣΤΗΝ ΣΜΥΡΝΗ ΤΗΣ ΜΙΚΡΑΣ ΑΣΙΑΣ ΚΑΙ ΟΧΙ Η ΓΙΑΓΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΠΑΣΧΕ ΑΠΟ ΚΑΜΙΑ ΝΟΗΤΙΚΗ ΑΣΘΕΝΕΙΑ!ΗΤΑΝ ΛΟΙΠΟΝ ΕΝΑΣ ΑΝΔΡΑΣ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΟΣ ΚΑΙ ΕΥΗΠΟΛΗΠΤΟΣ ΠΟΛΙΤΗΣ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕ ΣΕ ΤΡΕΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΟΥ.ΚΑΠΟΙΟ ΒΡΑΔΥ ΛΟΙΠΟΝ ΓΥΡΙΖΩΝΤΑΣ ΑΡΓΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΜΑΞΑ ΤΟΥ ΕΙΔΕ ΣΤΗΝ ΜΕΣΗ ΤΟΥ ΔΡΟΜΟΥ , ΜΙΑ ΠΑΡΕΑ ΑΠΟ ΠΑΝΕΜΟΡΦΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΚΑΙ ΝΕΑΡΟΥΣ ΑΝΔΡΕΣ ΠΟΥ ΕΠΙΝΑΝ ΧΟΡΕΥΑΝ ΚΑΙ ΓΕΛΟΥΣΑΝ .ΕΝΑ ΤΡΑΠΕΖΟΜΑΝΤΗΛΟ ΗΤΑΝ ΣΤΡΩΜΕΝΟ ΣΤΗΝ ΜΕΣΗ ΤΟΥ ΔΡΟΜΟΥ ΚΑΙ ΓΥΡΩ ΤΟΥ ΗΤΑΝ ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ .Ο ΑΝΔΡΑΣ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΜΕΙΩΣΕΙ ΤΗΝ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΞΕΝΕΥΤΗΚΕ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΕΚΑΝΑΝ ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΣΤΗΝ ΜΕΣΗ ΤΟΥ ΔΡΟΜΟΥ! Η ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΟΜΩΣ ΤΗΣ ΑΜΑΞΑΣ ΗΤΑΝ ΑΡΚΕΤΗ ΚΑΙ Η ΜΙΑ ΡΟΔΑ ΠΑΤΗΣΕ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ ΤΟ ΤΡΑΠΕΖΟΜΑΝΤΗΛΟ ΟΤΑΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ Η ΑΜΑΞΑ .ΤΟΤΕ ΞΑΦΝΙΚΑ ΤΑ ΓΕΛΙΑ ΟΙ ΦΩΝΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑΝ ΚΑΙ ΜΙΑ ΠΑΝΕΜΟΡΦΗ ΚΟΠΕΛΑ ΠΛΗΣΙΑΣΕ ΤΟΝ ΑΝΔΡΑ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΕ ΝΑ ΖΗΤΗΣΕΙ ΣΥΓΝΩΜΗ.ΤΟΤΕ Η ΚΟΠΕΛΑ ΤΟΥ ΕΡΙΞΕ ΕΝΑ ΧΑΣΤΟΥΚΙ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΚΑΙ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΤΟΥ ΜΕΤΑΚΙΝΗΘΗΚΕ ΚΑΙ ΕΦΤΑΣΕ ΣΤΟ ΥΨΟΣ ΤΟΥ ΑΥΤΙΟΥ ΤΟΥ!Ο ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΣ ΑΝΔΡΑΣ ΕΖΗΣΕ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΟΥ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΓΙΑΤΙ ΦΟΒΟΤΑΝ ΜΗΝ ΞΑΝΑΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙ ΞΩΤΙΚΑ.ΕΛΕΓΕ ΟΜΩΣ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΤΟΝ ΕΠΙΣΚΕΠΤΟΝΤΑΝ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΔΕΙ ΞΩΤΙΚΑ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ ΝΑ ΤΑ ΕΝΟΧΛΗΣΕΙ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΤΙΜΩΡΗΘΕΙ!ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΗΝ ΓΙΑΓΙΑ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΟΛΟΙ ΠΙΣΤΕΨΑΝ ΠΩΣ Ο ΑΝΔΡΑΣ ΕΙΧΕ ΜΕΘΥΣΕΙ ΚΑΙ ΠΩΣ ΤΟΥ ΣΥΝΕΒΗ ΚΑΠΟΙΟ ΑΤΥΧΗΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΝΤΡΕΠΟΤΑΝ ΚΑΙ ΕΠΛΑΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ.ΕΨΑΞΑΝ ΟΜΩΣ ΡΩΤΗΣΑΝ ΚΑΙ ΟΣΟΙ ΤΟΝ ΕΙΧΑΝ ΔΕΙ ΒΕΒΑΙΩΝΑΝ ΠΩΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΓΥΡΙΖΕ ΣΠΙΤΙ,ΕΝΩ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΙΔΕ ΠΟΤΕ ΠΡΙΝ ΣΕ ΤΑΒΕΡΝΑ Η ΜΕΘΥΣΜΕΝΟ!ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΩ ΑΛΛΟ, ΟΥΤΕ ΝΑ ΜΕ ΠΕΡΑΣΕΤΕ ΓΙΑ ΤΡΕΛΛΗ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Amanda
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
53 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2003, 03:06:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Amanda  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τα μαυρομάνικα είναι πολύ διαδεδομένα και στην Κρήτη.Εκεί πιστεύεται οτι αν βρεθείς κοντά σε ξωτικά και νεράιδες ή δαιμόνια όπως τα αποκαλούν εκεί πρέπει να χαράξεις έναν κύκλο με μαυρομάνικο μαχαίρι και να μείνεις εκεί μέχρι να χαράξει όπου και τότε εξαφανίζονται.Μάλιστα υπάρχουν πάρα πολλές ιστορίες για συναντήσεις με νεράιδες και δαιμόνια και πάντα τους έσωζε τους ήρωες το μαυρομάνικο μαχαίρι.
Σε άλλα νησιά του Αιγαίου ο μόνος τρόπος για να σωθείς από τις νεράιδες και να μην τρελαθείς είναι να πέσεις στο έδαφος να κλείσεις τα μάτια σου (ιδίως οι άντρες,γιατί πιστεύεται ότι η απέραντη ομορφιά αυτών των πλασμάτων τους τρελαίνει), και να πεις κάποιο ξόρκι για να σε αφήσουν ήσυχο.
Γενικά ανάλογα με το μέρος και τους θρύλους του,ο χαρακτήρας των μαγικών αυτών πλασμάτων αλλάζει.Άλλοτε είναι καλά και ευεργετούν και άλλοτε είναι εκδικητικά και σου προκαλούν κακό.

Φιλικά

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2003, 04:11:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
συγνωμη αλλα ποια ειναι τα μαυρομανικα μαχαιρια? μηπως εχουν μαυρη λαβη?
quote:
Η ΚΟΠΕΛΑ ΤΟΥ ΕΡΙΞΕ ΕΝΑ ΧΑΣΤΟΥΚΙ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΚΑΙ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΤΟΥ ΜΕΤΑΚΙΝΗΘΗΚΕ ΚΑΙ ΕΦΤΑΣΕ ΣΤΟ ΥΨΟΣ ΤΟΥ ΑΥΤΙΟΥ ΤΟΥ
φιλε μου τον χαστουκισε η του εκανε πλαστικη? .

σε αυτο το σημειο θα πω και μια δικη μου εμπειρια που μαλλον ειναι ασχετη με το θεμα αλλα μαλλον δεν κολαει και σε κανενα απο τα αλλα θεματα του forum δεν εχει να κανει ουτε με εξωγηινους ουτε με ενεργειακα πεδια

πολυ απλα οταν ημουνα πιτσιρικος 10 - 11 το πολυ ειχα απομακρυνθει πολυ με το ποδηλατο μου απο το σπιτι και ειχα παει σε εναν χωματοδρομο οπου αριστερα δεξια υπηρχαν μονο χωραφια και δεντρα

ξαφνικα απο τα αριστερα μου ακουσα μια φωνη "ε ψιτ" σταματαω να δω ποιος με φωναζει αλλα τιποτα με το που παω να ξεκινησω παλι η ιδια φωνη
"ε ψιτ μικρε εδω ειμαι" κοιταζω τιποτα πουθενα μονο δεντρα αφηνω το ποδηλατο κατω και κοιταζω τριγυρω τιποτα

ποιος ειναι? του φωναξα τιποτα ομως δεν πηρα απαντηση με το που γυριζω στο ποδηλατο ξανα παλι η ιδια φωνη "δεν με βλεπεις? εδω ειμαι" και αρχισε να γελαει και γελοντας μου ξαναλεει "δεν με βλεπεις?" τοτε μπορω να πω οτι τα χρειαστικα οχι του απαντω γιατι κρυβεσαι? "δεν κρυβομαι εδω στα αριστερα σου ειμαι ελα"
κοιταζω παλι και εβλεπα μονο τα δεντρα Ε αυτο ηταν ανεβηκα στο ποδηλατο και εγινα καπνος ουτε και εγω δεν καταλαβα για ποτε εφτασα σπιτι μου και δεν μιλησα σε κανενα για αυτο το περιστατικο αλλα ωρες ωρες το σκεφτομουνα

μετα απο χρονια το ειχα παρει αποφαση οτι καποιος μου εκανε πλακα αλλα διαβαζοντας μερικα πραγματα εδω αρχισα να το ξανασκεφτομαι παλι

μακαρι να μην ειχα φοβηθει τοτε και να εμενα εκει που στεκομουνα τωρα θα ειχα μια απορια λιγοτερη στην ζωη μου αν ηταν ανθρωπος παντως δεν νομιζω να με σκοτωνε ηταν αλλες εποχες τοτε πιο χαλαρες το πολυ πολυ να γνωριζα τον ερωτα πιο νωρις

Don't try to take our dreams away
from us
We will never be like youΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2003, 11:56:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

μακαρι να μην ειχα φοβηθει τοτε και να εμενα εκει που στεκομουνα τωρα θα ειχα μια απορια λιγοτερη στην ζωη μου αν ηταν ανθρωπος παντως δεν νομιζω να με σκοτωνε ηταν αλλες εποχες τοτε πιο χαλαρες το πολυ πολυ να γνωριζα τον ερωτα πιο νωρις

Αυτό φαντάζομαι και γω...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Glorfindel
Μέλος 2ης Βαθμίδας


385 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2003, 22:46:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Glorfindel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ!

ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΣΕΣ ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΕΠΑΛΗΘΕΥΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΠΟΥ ΛΕΓΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΓΛΕΝΤΙΑ ΤΩΝ ΞΩΤΙΚΩΝ ΚΑΙ ΤΩΝ ΝΕΡΑΙΔΩΝ...

ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΝΑ ΠΑΤΗΣΕΙΣ ΚΑΤΑΛΑΘΟΣ ΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ Η ΤΡΑΠΕΖΟΜΑΝΤΗΛΟ ΤΩΝ ΝΕΡΑΙΔΩΝ ΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΥ ΓΛΕΝΤΙΟΥ ΤΟΥΣ,ΤΟΤΕ ΘΑ ΣΕ ΤΙΜΩΡΗΣΟΥΝ...ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΙΓΟΥΡΟΙ ΜΕ ΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ...

ΑΜΑΝΤΑ ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΕΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ...

ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ...ΣΕ ΚΑΘΕ ΠΕΡΙΟΧΗ ΤΑ ΞΩΤΙΚΑ ΑΛΛΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΑΛΛΟΤΕ ΚΑΚΟΒΟΥΛΑ ΚΑΙ ΑΛΛΟΤΕ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ...

ΟΙ ΜΟΝΕΣ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΔΥΣΑΝΑΣΧΕΤΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΙΡΛΑΝΔΙΑ ΚΑΙ ΤΗ ΣΚΩΤΙΑ ΠΟΥ ΕΚΕΙ ΠΛΕΟΝ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΟΙ ΚΥΒΕΡΝΗΣΕΙΣ ΤΟΥΣ ΤΑ ΥΠΟΛΟΓΙΖΟΥΝ...

ΕΔΩ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΜΑΣ ΕΠΕΦΤΑΝ ΑΠΟ ΠΑΛΙΑ ΣΤΗΝ ΠΑΓΙΔΑ ΝΑ ΤΑ ΒΑΖΟΥΝ ΟΛΑ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΤΣΟΥΒΑΛΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΠΗΓΑΙΝΟΦΕΡΝΟΥΝ...ΕΙΤΕ ΕΒΛΕΠΑΝ ΚΑΛΛΙΚΑΝΤΖΑΡΟΥΣ ΕΙΤΕ ΠΝΕΥΜΑ ΕΙΤΕ ΒΡΥΚΟΛΑΚΕΣ ΕΙΤΕ ΝΕΡΑΙΔΕΣ ΟΛΑ ΚΑΚΟ ΠΙΣΤΕΥΑΝ ΘΑ ΣΟΥ ΚΑΝΟΥΝ...

ΕΔΩ ΣΤΗΡΙΖΕΤΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΑ ΞΩΤΙΚΑ...ΕΜΕΙΣ ΠΙΣΤΕΥΑΜΕ ΣΤΗΝ ΜΟΧΘΗΡΟΤΗΤΑ ΤΟΥΣ,ΑΝΤΙΛΗΨΗ ΠΟΥ ΠΗΓΑΖΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΣΚΑΡΙΑ ΤΟΥ ΜΕΣΑΙΩΝΑ...
ΤΑ ΞΩΤΙΚΑ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΟΝΤΑΙ ΔΗΛΑΔΗ ΤΙΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΤΟΥ ΣΚΟΤΟΥΣ ΥΠΗΡΕΤΩΝΤΑΣ ΤΟΝ ΑΚΑΤΑΝΟΜΑΣΤΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ...
ΕΠΕΙΤΑ ΕΙΧΑΜΕ ΤΗΝ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΤΟΥ ROBIN HOUDFELLOW ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΤΩΝ ΞΩΤΙΚΩΝ,ΠΟΥ ΑΠΟΤΕΛΟΥΣΕ ΤΟ ΠΙΟ ΣΚΑΝΤΑΛΙΑΡΙΚΟ ΑΠΟ ΟΛΑ...

ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΩΣ ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΣΕ ΕΝΑ ΒΡΑΔΥ ΕΜΠΛΕΞΕ ΚΟΤΣΙΔΑΚΙΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΑ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΠΕΝΤΕ ΓΥΝΑΙΚΩΝ..ΔΕΝ ΤΟ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΗΓΗ ΠΟΥ ΤΟ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΘΗΚΑ...

ΕΤΣΙ ΚΑΤΕΛΗΞΕ ΓΙΑΓΙΑ ΠΡΟΣ ΓΙΑΓΙΑ ΝΑ ΛΕΕΙ :ΜΗΝ ΜΙΛΗΣΕΙΣ ΟΤΙ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΙΣ...


Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΟΠΟΤΕ ΕΧΟΥΜΕ ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΜΕ ΓΛΩΣΣΙΚΗ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΕ ΞΩΤΙΚΑ ΔΕΝ ΠΑΡΑΤΗΡΗΘΗΚΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ..ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΗΣ ΒΛΑΣΦΗΜΙΑΣ...

ΕΤΣΙ Η ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ ΠΑΡΑΔΟΘΗΚΕ ΣΤΗΝ ΤΥΧΗ ΚΑΙ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΟΠΤΙΚΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ...ΟΙ ΔΥΟ ΚΟΣΜΟΙ ΟΣΟ ΠΑΡΑΛΛΗΛΟΙ ΚΑΙ ΝΑ ΗΤΑΝ ΑΠΟΚΟΠΗΚΑΝ...ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΑΓΝΟΟΥΣΑΝ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΠΑΡΧΙΑ ΤΗΝ ΥΠΑΡΞΗ ΤΕΤΟΙΩΝ ΠΛΑΣΜΑΤΩΝ...

Ο ΕΝΔΟΡΑΜΑ ΜΑΣ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΜΙΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΕΝΔΕΙΞΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ Η ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΓΜΑΤΟΣ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΕΙ ΠΟΣΟ ΚΟΝΤΑ ΑΚΟΥΓΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΩΝΗ...ΑΝ ΕΚΕΙ ΚΟΝΤΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΚΡΥΦΤΕΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΟΥ...ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ ΑΝ ΘΥΜΑΤΑΙ ΤΗ ΧΡΕΙΑ ΤΗΣ ΦΩΝΗΣ ΓΙΑ ΕΓΚΥΚΛΟΠΑΙΔΙΚΟΥΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΛΟΓΟΥΣ...

ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΜΗ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ...

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2003, 02:19:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
απο οσο θυμαμαι φιλε Glorfindel πρεπει να ηταν γυρω στα 25 με 30 μεγαλυτερος δεν ηταν με τιποτα ειμαι σιγουρος και ας εχουν περασει γυρω στα 17 χρονια

οσο για την χρεια της φωνης ηταν πολυ καθαρη

η τοποθεσια τωρα μην φανταστει κανεις κανενα δασος ενα χωραφακι ηταν με μερικες ελιες μεσα και αυτος ηταν πολυ κοντα μετα απο τοσα χρονια δεν μπορω να θυμαμαι αποσταση αλλα πρεπει να ηταν γυρω στα 20 με 30 μετρα απο εμενα

ουτε πισω απο δεντρο πρεπει να ηταν θα τον εβλεπα μαλλον ηταν σκαρφαλωμενος σε καποια ελια

Don't try to take our dreams away
from us
We will never be like youΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Glorfindel
Μέλος 2ης Βαθμίδας


385 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/10/2003, 00:20:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Glorfindel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ!

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΕΞΕΤΑΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΕΛΕΥΣΗ ΤΩΝ ΞΩΤΙΚΩΝ...

ΘΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΘΕΣΩ ΕΓΩ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΙ ΠΙΣΤΕΥΩ,ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΠΟΙΕΣ ΓΝΩΜΕΣ ΣΑΣ...

ΑΣ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΜΕ ΜΕ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΟΤΙ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΠΕΡΙ ΕΚΠΕΣΟΝΤΑΣ ΑΓΓΕΛΟΥΣ....

ΕΠΙΣΗΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ....
ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΙΑΚΑ ΘΑ ΤΟ ΘΕΣΩ...

ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΣΥΝΑΝΤΟΥΣΕ ΕΝΑ ΞΩΤΙΚΟ,ΤΙ ΠΙΣΤΕΥΑΤΕ ΟΤΙ ΘΑ ΚΑΝΑΤΕ;;ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΑΝΕΙ ΚΟΥΤΟ ΑΛΛΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΝΑ ΑΠΟΦΥΓΟΥΜΕ ΤΥΧΟΝ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΜΙΑΣ ΠΙΘΑΝΗΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗΣ ΜΕ ΞΩΤΙΚΟ...


ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/10/2003, 00:41:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"τι κανεις ξωτικακι;..."

εχεις δει σε καποιο δρομο, να ταιζουνανθρωποι τις γατες..;
-σιγουρα-
Οι περισσοτεροι αδιαφορουν 'η κοροιδευουν αν σε ακουσουν να μιλας με τις γατες.
Σκεψου, να συναντησεις ενα ξωτικο,να του μιλησεις,
+καποιος να δει ολο το συμβαν...
(χμμμ!τωρα ακομη πιο περιπλοκο...)

μαλλον, καλο μου , ειναι "θεμα ορασης" η περιπτωση να συναντηθoυμε...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Glorfindel
Μέλος 2ης Βαθμίδας


385 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2003, 00:57:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Glorfindel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ!

ΑΓΑΠΗΤΗ ΜΟΥ ΑΤΜΑ,ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΤΑ ΞΑΝΑΛΕΜΕ...

ΤΟ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΟΤΙ ΠΛΕΟΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΤΑΝΤΗΣΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΛΗΡΗ ΕΝΝΟΙΑ ΠΑΡΑΛΛΗΛΟΙ ΚΟΣΜΟΙ,Ο ΔΙΚΟΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΟΥ "ΜΙΚΡΟΥ ΛΑΟΥ"...

Η ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΥΟ ΠΛΕΥΡΕΣ ΜΕΙΩΝΕΤΑΙ...

ΕΜΕΙΣ ΔΥΣΠΙΣΤΟΥΜΕ ΛΟΓΩ ΕΛΛΕΙΨΗΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΑ ΑΠΑΞΙΟΥΝ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΑΠΛΗΣΤΙΑΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΑΣΥΔΟΣΙΑΣ ΜΑΣ ΣΤΗ ΦΥΣΗ...
ΟΙ ΔΥΟ ΠΛΕΥΡΕΣ ΠΛΕΟΝ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΝΑ ΑΠΟΚΛΙΝΟΥΝ ΤΗΣ ΜΕΤΑΞΥΣ ΤΟΥΣ ΠΟΡΕΙΑΣ...

ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΜΩΣ ΠΩΣ ΚΑΠΟΤΕ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΜΕΓΑΛΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙ Η ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ ΚΑΙ Η ΒΙΒΛΟΣ,ΟΙ GOOD NEIGHBOURS ΘΑ ΑΠΟΔΕΙΞΟΥΝ ΤΗΝ ΚΑΛΟΣΥΝΗ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΗ ΜΕΓΑΛΟΣΥΝΗ ΤΟΥΣ...

Mo a ceiliur y glwys yr angel ym mharadwys
"ΑΚΟΥΩ ΤΗΝ ΤΡΑΓΟΥΔΙΣΤΗ ΧΑΡΑ ΤΩΝ ΑΓΓΕΛΩΝ ΤΟΥ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ"

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

baxter
Νέο Μέλος

Greece
31 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2003, 01:10:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους baxter  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
eleos re paidia...
yparhoun akoma stin epohi mas anthrwpoi pou pistevoun se neraides kai xwtika...?
afta ta legane oi giagiades gia na fovisoun ta paidakia..
eleos.. miliste ligo sovara..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2003, 01:44:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
δεν υπαρχει μυθος χωρις αληθινα γεγονοτα ουτε αληθεια χωρις ψεμα

σε βιβλια περιοδικα και ταινιες οι εξωγηινοι και τα ξωτικα ειναι μικρα και πρασινα οντα καμια φορα με μπερδευουν "μα καλα οδηγουν τα ξωτικα ιπταμενους δισκους?"

Don't try to take our dreams away
from us
We will never be like youΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Warface
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
247 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2003, 01:57:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Warface  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΩΣΤΟΣ!!!!!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Glorfindel
Μέλος 2ης Βαθμίδας


385 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2003, 22:42:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Glorfindel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ!

ΧΑΙΡΟΜΟΥΝ ΑΠΟ ΜΙΚΡΟΣ ΟΤΑΝ ΣΥΝΑΝΤΟΥΣΑ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΕΦΕΡΝΑΝ ΑΝΤΙΛΟΓΟ...

ΑΛΛΑ ΠΛΕΟΝ ΔΕΝ ΕΝΘΟΥΣΙΑΖΟΜΑΙ ΜΕ ΑΝΤΙΛΟΓΟ ΑΦΟΡΙΣΤΙΚΟ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ :

quote:
eleos re paidia...
yparhoun akoma stin epohi mas anthrwpoi pou pistevoun se neraides kai xwtika...?
afta ta legane oi giagiades gia na fovisoun ta paidakia..
eleos.. miliste ligo sovara..


ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΦΙΛΕ ΜΠΑΧΤΕΡ ΣΕ ΚΑΛΩΣΟΡΙΖΩ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΤΙ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΓΙΑ ΤΑ ΞΩΤΙΚΑ...

ΕΝΔΟΡΑΜΑ,ΠΟΛΛΟΙ ΜΕΛΕΤΗΤΕΣ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΠΩΣ ΠΟΛΛΑ ΕΞΩΓΗΙΝΑ ΟΝΤΑ ΠΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ Η ΜΟΡΦΗ ΤΟΥΣ,ΟΠΩΣ ΣΤΟ ΡΟΣΓΟΥΕΛ,ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΚΑΤΑ ΒΑΣΗ ΕΞΩΓΗΙΝΟΥΣ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΕΣΩΓΗΙΝΟΥΣ...

ΩΣΤΟΣΟ ΕΧΩ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΚΑΤΙ,ΜΕ ΤΗΝ ΑΛΜΑΤΩΔΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΤΗΣ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΤΑ ΞΩΤΙΚΑ ΠΕΡΙΘΩΡΙΟΠΟΙΗΘΗΚΑΝ ΚΑΙ ΟΙ ΕΞΩΓΗΙΝΟΙ ΗΡΘΑΝ ΣΤΟ ΠΡΟΣΚΗΝΙΟ...

ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ...

ΕΛΠΙΖΩ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΝΑ ΜΙΛΑΩ ΣΟΒΑΡΑ...


ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2003, 02:03:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ...
ετσι λεω και εγω απλα το εθεσα ειρωνικα το θεμα

Don't try to take our dreams away
from us
We will never be like youΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

baxter
Νέο Μέλος

Greece
31 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2003, 06:02:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους baxter  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
file glorfindel,
itan fisiko me tin exelixi tis tehnologias to endiaferon twn anthrwpwn na metaferthei stous exogiinous apo ta xwtika.
exelixi tis tehnologias simainei nea gnwsi,megaliteres dinatotites,kaliteri proetoimasia,exipnoteri skepsi.. legodas xwtika mou erhodai sto mialo koda anthrwpakia dimena sta prasina kouvalodas ena kazani lires! den ehw asholithei katholou me to thema, den ehw emvathinei , borei na ta berdevw kai me tous kallikantzarous..

isws giati pote den ehei anaferthei kati axiologo gi afta pou na mou travixei to endiaferon..
diavasa ligo apo to topic afto alla den ehei anaferthei tipota ousiastiko , tipota pou na dinei mia geniki eikona twn xwtikwn..

apo pou xefitrwsan afta ta anthrwpakia ,ti theloune?

perimenw apadiseis apo glorfindel (exakolouthw na pistevw oti einai paramithi opws kai oi neraides)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ryche
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1765 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2003, 14:04:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ryche  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φιλε baxter γεια σου!

χρειαζεται λιγη πιστη φιλε μου...
για ολα...
αλλιως οι 12 θεοι του ολυμπου δεν υπηρξαν
ο χριστος ειναι παραμυθι
οι εξωγηνοι παρακρουση τησ φαντασιας
η ατλαντιδα μυθος
ο βουδας ιστοριες για αγριους
και εσυ οτι δεν υπαρχεις σαν φυσικο προσωπο..
γι' αυτο λιγη πιστη...

σκοτος στο φως...

ΕΝΑΣ ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΣΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΚΙ ΑΛΛΟΣ ΧΑΝΕΙ
ΜΑ ΟΠΟΙΟΣ ΚΕΡΔΙΣΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΝΙΚΗΤΗΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

baxter
Νέο Μέλος

Greece
31 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2003, 21:38:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους baxter  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
file ryche,
ehw katalavei sti zwi mou oti i moni axiologi pigi gnwsewn einai i epistimi..
odws hreiazetai ligi pisti.. to thema einai pou na pistepseis?
pistepse sto pragmatiko,sto apodedeigmeno , kai ohi se thewries.

anamesa se oles aftes tis thewries (hristos,atladida ,exwgiini,xwtika klp) einai shedon sigouro oti kapoia/es tha ishioun.. den ehoume akoma ta mesa na to apodeixoume omws na eisai sigouros oti me tin exelixi tis tehnologies polla erwtimata tha paroun mia apadisi swsti kai peran amfivolias.. mehri tote omws den dikaiologw toso megalo fanatismo gia orismena anapodeihta themata.. as eimaste oloi epifilaktikoi , kai orismenes fores katigorimatikoi..

afta eiha na pw

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Glorfindel
Μέλος 2ης Βαθμίδας


385 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2003, 22:51:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Glorfindel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ!

ΛΟΙΠΟΝ...

ΚΑΙ "ΕΓΙΝΕ ΠΟΛΕΜΟΣ ΕΝ ΤΩ ΟΥΡΑΝΩ...",ΟΙ ΜΑΥΡΟΙ ΑΓΓΕΛΟΙ ΗΤΤΗΘΗΚΑΝ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΛΕΥΚΟΥΣ,ΚΑΙ ΩΣ ΤΙΜΩΡΙΑ ΕΞΟΡΙΣΤΗΚΑΝ ΑΠΟ ΤΟ ΘΕΟ...

Ο ΑΡΧΗΓΟΣ ΤΩΝ ΜΑΥΡΩΝ ΑΓΓΕΛΩΝ ΚΑΙ ΑΠΛΗΣΤΟΣ εωσφορος ΕΞΟΡΊΣΤΗΚΕ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΣΤΟ "ΑΔΥΤΟΝ",ΣΤΑ ΥΠΟΓΕΙΑ ΕΓΚΑΤΑ ΤΗΣ ΓΗΣ...
ΤΟΤΕ ΟΙ ΕΚΠΕΣΟΝΤΑΣ ΑΥΤΟΙ ΑΓΓΕΛΟΙ ΑΡΧΙΖΑΝ ΝΑ ΧΩΡΙΖΟΝΤΑΙ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ ΛΟΓΩ ΠΟΛΛΩΝ ΔΙΑΜΑΧΩΝ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ...
ΕΤΣΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΙ ΝΕΦΙΛΙΜ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΕΧΟΥΝ ΩΣ ΕΠΙΘΥΜΙΑ ΤΗΝ ΕΞΟΥΣΙΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ(ΤΟ ΕΙΧΑΝ ΠΕΤΥΧΕΙ ΣΤΗΝ ΑΡΧΑΙΑ ΕΛΛΑΔΑ ΣΕ ΠΟΛΛΑ ΙΕΡΑΤΕΙΑ),ΚΑΙ ΠΟΥ ΑΥΤΟΙ ΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΜΕΤΑΛΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ ΑΝΕΠΤΥΞΑΝ ΑΛΛΟΥΣ ΥΠΟΓΕΙΟΥΣ ΛΑΟΥΣ...
ΕΤΣΙ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΕΛΟΧΙΜ ΟΙ ΜΗ ΕΚΠΕΣΟΝΤΕΣ ΑΓΓΕΛΟΙ,ΟΙ "ΣΤΡΑΤΙΕΣ" ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΠΟΥ ΓΡΗΓΟΡΑ ΘΑ ΕΞΑΛΕΙΨΟΥΝ ΤΟΥΣ ΝΕΦΙΛΙΜ...
ΚΑΙ ΕΠΕΙΤΑ ΕΝΑ ΣΩΡΟ ΟΝΤΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΚΑΤΟΙΚΟΥΝ ΣΤΗΝ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ ΤΗΣ ΓΗΣ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΑΥΤΗΝ Η ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΠΑΝΩ...
ΤΟΥΣ ΝΑΝΟΥΣ,ΤΑ ΞΩΤΙΚΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΝΕΡΑΙΔΕΣ...
ΑΥΤΑ ΜΕ ΤΗ ΣΕΙΡΑ ΤΟΥΣ ΧΩΡΙΖΟΝΤΑΙ ΣΕ ΚΑΚΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΛΟΥΣ...

ΤΑ ΞΩΤΙΚΑ,ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΟΙ ΝΕΡΑΙΔΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΝΑΝΟΙ,ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΔΗΛΑΔΗ ΓΙΑ ΕΚΕΠΕΣΟΝΤΑΣ ΑΓΓΕΛΟΥΣ,ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΜΕΝ ΕΞΟΡΙΣΤΗΚΑΝ ΑΠΟ ΤΙΣ ΣΤΡΑΤΙΕΣ ΤΟΥ ΘΕΟΥ...ΑΛΛΑ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΜΕΤΑΝΟΙΑΣ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΙΝΗΣΗ ΤΟΥΣ ΥΠΕΡ ΤΟΥ ΑΚΑΤΑΝΟΜΑΣΤΟΥ,Ο ΘΕΟΣ ΤΟΥΣ ΟΡΙΣΕ ΝΑ ΖΟΥΝ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΩΤΕΡΟΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ ΛΟΓΩ ΓΝΩΣΕΩΝ ΚΑΙ ΣΟΦΙΑΣ...
ΕΤΣΙ ΠΑΡΕΜΕΙΝΑΝ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΟ ΘΕΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ...
ΚΑΘΗΚΟΝ ΤΟΥΣ Η ΑΓΑΠΗ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΤΗ ΦΥΣΗ ΚΑΙ Η ΕΙΡΗΝΙΚΗ ΣΥΝΥΠΑΡΞΗ ΜΕ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΟΝΤΑ ΤΟΥ ΠΛΑΝΗΤΗ,ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΑΥΟΥΝ ΝΑ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΝΟΝΤΑΙ ΣΤΙΣ ΕΠΙΘΕΤΙΚΕΣ ΠΡΟΚΛΗΣΕΙΣ ΤΩΝ ΣΚΟΤΕΙΝΩΝ ΟΝΤΩΝ...

ΠΑΡΑΜΥΘΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΑΚΟΥΣ ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΒΙΒΛΙΑ,ΑΛΛΑ ΟΙ ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΟΣΟ ΤΙΣ ΨΑΧΝΕΙΣ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΟ ΑΝΑΡΙΘΜΗΤΟ ΠΛΗΘΟΣ ΤΟΥΣ...ΒΕΒΑΙΑ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥ ΠΙΣΤΕΥΩ...

ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΙ ΠΟΛΛΑ ΜΕΝΤΙΟΥΜ ΚΑΙ "ΜΑΓΙΣΣΕΣ" ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΩΝ ΕΠΟΧΩΝ ΕΧΟΥΝ ΑΠΟΔΕΧΘΕΙ ΟΤΙ ΠΟΛΛΕΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΠΡΟΒΛΕΨΕΙΣ ΤΟΥΣ ΤΙΣ ΑΠΕΚΟΜΙΣΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΤΟΥΣ ΜΕ ΤΟΥΣ "ΑΡΧΟΝΤΕΣ" ΟΠΩΣ ΤΟΥΣ ΑΠΟΚΑΛΟΥΣΑΝ...

ΚΑΙ ΝΑ ΜΗ ΞΕΧΝΑΜΕ ΟΤΙ ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΤΑΦΥΣΙΚΟ ΕΠΙΣΤΗΜΗ ΕΙΝΑΙ...
ΕΠΙΣΤΗΜΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ Η ΦΥΣΙΚΗ ΚΑΙ Η ΧΗΜΕΙΑ...ΜΗΝ ΠΑΡΑΣΥΡΟΜΑΣΤΕ ΑΠΟ ΤΑ ΚΟΙΝΟΤΥΠΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΚΑΤΑΚΛΥΖΟΥΝ...
ΑΝ ΜΕΛΕΤΗΣΕΙΣ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΝΑ,ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΝ ΘΕΛΕΙΣ ΕΣΥ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΤΟΜΕΙΣ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΕΣΥ ΦΙΛΕ ΜΠΑΧΤΕΡ ΘΑ ΔΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΘΕΩΡΙΕΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ...
ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΠΑΡΟΤΡΥΝΩ ΚΑΝΕΝΑΝ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΕΙ ΣΤΗΝ ΥΠΑΡΞΗ ΞΩΤΙΚΩΝ,ΑΝ ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΑ ΠΟΥ ΑΚΟΥΜΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΦΙΛΤΡΑΡΟΥΜΕ ΚΙΟΛΑΣ...
ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΝΑ ΚΛΕΙΣΩ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΙΣΤΕΨΩ ΕΣΤΩ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΤΙΣ ΠΑΡΑΔΟΣΕΙΣ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΑΝΕΞΗΓΗΤΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΚΑΤΑΚΛΥΖΟΥΝ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΑΦΟΡΙΖΟΝΤΑΣ ΚΑΘΕΤΙ...
ΕΔΩ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΙΡΛΑΝΔΙΚΗ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΖΗΤΑ ΑΠΟ ΔΙΑΜΕΣΑ ΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΟΥΝ ΜΕ ΞΩΤΙΚΑ ΖΗΤΩΝΤΑΣ ΤΟΥΣ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΕ ΚΑΘΕΜΙΑ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΚΑΙ ΕΠΙΔΡΑΣΗ ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΣΤΗ ΦΥΣΗ...


ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Glorfindel
Μέλος 2ης Βαθμίδας


385 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2003, 23:27:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Glorfindel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ!

...ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΟΥΡΑΝΙΟ ΠΟΛΕΜΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΒΑΡΑΘΡΩΣΗ ΤΟΥ απολλυων,ΤΑ ΞΩΤΙΚΑ ΟΡΙΣΤΗΚΑΝ ΝΑ ΦΡΟΝΤΙΖΟΥΝ ΤΗ ΓΗ ΚΑΙ ΤΑ ΟΝΤΑ ΤΗΣ..ΜΕ ΜΙΑ ΑΝΩΤΕΡΗ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΗ ΥΠΑΡΞΗ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΑΛΛΑ ΠΟΤΕ ΜΕ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΟΥΝ ΣΤΟ ΘΕΙΙΚΟ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟ...

Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΗΚΕ ΕΚ ΘΕΟΥ ΑΛΗΘΙΝΟΥ ΜΕ ΣΚΟΠΟ ΤΗΝ ΚΑΤ ΕΙΚΟΝΑ ΚΑΙ ΚΑΘ ΟΜΟΙΩΣΗΝ ΤΟΥ...
ΤΑ ΞΩΤΙΚΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΑΥΤΗ ΤΗ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ...
ΕΤΣΙ ΚΑΘΩΣ ΦΙΛΕΙΡΗΝΙΚΑ ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ,ΖΗΛΕΨΑΝ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΠΡΟΟΠΤΙΚΗ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ...

ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΑΠΛΩΣ ΑΠΑΞΙΟΥΣΑΝ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΟΣΟ ΕΒΛΕΠΑΝ ΤΗΝ ΑΠΛΗΣΤΙΑ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΣΤΗ ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΙΣΤΟΡΙΑ..ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ LIGHT ELVES...

ΚΑΠΟΙΑ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ DARK ELVES ΑΠΟΦΑΣΙΣΑΝ ΝΑ ΜΗ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ ΠΟΤΕ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΟΥΝ ΕΦΙΑΛΤΗ ΤΟΥ...
ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΣΚΟΤΕΙΝΕΣ ΙΡΛΑΝΔΙΚΕΣ ΠΑΡΑΔΟΣΕΙΣ,ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΠΑΡΑΔΟΣΕΙΣ ΜΕΣΑΙΩΝΙΚΩΝ ΕΥΡΩΠΑΙΚΩΝ ΧΩΡΩΝ ΠΟΥ ΠΛΗΡΩΝΑΝ ΦΟΡΟ ΥΠΟΤΕΛΕΙΑΣ ΣΤΟΝ ΑΚΑΤΑΝΟΜΑΣΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΑΤΗΡΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΑΥΞΑΝΟΥΝ ΤΙΣ ΣΚΟΤΕΙΝΕΣ ΜΑΥΡΕΣ ΤΟΥΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ...

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Logical
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
98 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2003, 21:00:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Logical  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας! Θα σας πω κιεγώ την εμπειρία μου και όποιος θέλει ας με πιστέψει!
Ήμουν 13 χρονών, καλοκαίρι και είχα ξαπλώσει για να κοιμηθώ. Η μπαλκονόπορτα ήταν ανοιχτή γιατί έκανε ζέστη.
Είχα γείρει το κεφάλι μου προς την μπαλκονόπορτα και έβλεπα προς τα έξω.
Ξαφνικά βλέπω ένα μικρόσωμο χοντρό ανθρωπάκι 80 εκατοστά περίπου να περνάει από το μπαλκόνι από τη μια άκρη στην άλλη!
Πέρασε σχετικά γρήγορα και μετά από λίγο ακούστηκε ένας δυνατός θόρυβος από έξω. Απ'ότι θυμάμαι είχε σκουροπράσινο χρώμα μεγάλο κεφάλι,χοντρά πόδια και ήταν γυμνό.
Ήθελα να φωνάξω αλλά δεν το έκανα γιατί φοβήθηκα μη με ακούσει και μπει μέσα στο δωμάτιο. Έμεινα στο κρεββάτι όλο το βράδυ και το πρωί βγήκα έξω στο μπαλκόνι για να δω. Κάτι καρέκλες που είχα έξω είχαν πέσει κάτω.
Τώρα τι ήταν αυτό δεν ξέρω και αποφεύγω να το λέω γιατί θα με περνάνε για τρελό.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mario
Νέο Μέλος

Greece
24 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2003, 04:28:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mario  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητε φιλε λοτζικαλ σονγκ,σαφως και δεν εισαι τρελλος.Αλλα γιατι επιτελους να τρομαζουμε με το αγνωστο.Δεν υπαρχει λογος.Αν δεν ειμασταν εξοικειωμενοι με τα μαμουθ η με τους δεινοσαυρους τοτε δεν θα τα καναμε επανω μας μονο στη θεα και μονο καποιας φωτογραφιας τους.Ρωταω.Αν δεις βραδυ τον νικ δι ει δεν θα τρομαξεις΄,Ομως ειναι υπαρκτο ον,χωρις καμια αμφιβολια.Λοιπον ειναι τοσα αυτα που ειναι διπλα μας,και τοσο λιγα αυτα που βλεπουμε και αυτα που μας αφηνουν να γνωρισουμε.Συντομα θα ανοιξουμε ενα θεμα,αυτη τη φορα με φωτογραφιες σοκ,και γιατι οχι να μην οργανωσουμε μια εκδρομη στις λεγομενες απαγορευμενες πυλες.Τρομαζει κανεις,

mariokokoΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Glorfindel
Μέλος 2ης Βαθμίδας


385 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2003, 23:33:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Glorfindel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ!

ΝΑ ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΩ ΤΑ ΜΕΛΗ LOGICAL KAI MARIO!
ΕΛΠΙΖΩ ΣΕ ΕΝΑ ΔΙΑΛΟΓΟ...

ΛΟΙΠΟΝ ΛΟΤΖΙΚΑΛ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΣΕ ΠΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΡΕΛΟ ΚΑΙ ΜΗΝ ΤΟ ΞΑΝΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ!
ΣΟΥ ΕΧΩ ΕΤΟΙΜΑΣΕΙ ΚΑΤΙ ΕΡΩΤΗΣΟΥΛΕΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΕΙΣ...ΔΙΟΤΙ Η ΑΝΑΦΟΡΑ ΤΗΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣ ΑΥΤΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΛΥΣΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ!

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ!
ΕΠΕΙΤΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΤΗΝ ΩΡΑ ΑΝ ΘΥΜΑΣΑΙ!(ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟ ΑΛΛΑ ΧΡΗΣΙΜΟ)!
ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΗΤΑΝ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΣΩΜΑ Η ΟΛΑ ΗΤΑΝ ΣΕ ΑΝΑΛΟΓΙΑ;
ΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΣΟΥ ΗΤΑΝ ΦΟΒΟΥ,ΠΑΝΙΚΟΥ;
ΔΗΛΑΔΗ ΜΕ ΤΟΝ ΕΡΧΟΜΟ ΤΟΥ ΕΦΕΡΕ ΕΝΑ ΚΥΜΑ ΔΕΟΥΣ,ΕΠΙΘΕΣΗΣ,ΚΑΤΑΔΙΩΞΗΣ,ΦΟΒΟΥ;
ΤΕΛΟΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ Η ΜΠΑΛΚΟΝΟΠΟΡΤΑ Η ΓΕΝΙΚΑ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΒΛΕΠΕΙ ΣΕ ΔΑΣΟΣ,ΠΑΛΙΟ ΜΟΝΟΠΑΤΙ,ΝΕΚΡΟΤΑΦΕΙΟ Η ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΘΕΑ ΤΟΥ;

ΘΑ ΜΑΣ ΛΥΘΟΥΝ ΠΟΛΛΕΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΚΑΙ ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΔΙΑΚΡΙΣΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΠΙΜΟΝΗ ΜΟΥ!

ΦΙΛΕ ΜΑΡΙΟ!

ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ:

quote:
Αν δεις βραδυ τον νικ δι ει δεν θα τρομαξεις΄,

ΓΡΑΨΤΟ ΣΤΑ ΑΓΓΛΙΚΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΜΕ..ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ;

quote:
Συντομα θα ανοιξουμε ενα θεμα,αυτη τη φορα με φωτογραφιες σοκ,και γιατι οχι να μην οργανωσουμε μια εκδρομη στις λεγομενες απαγορευμενες πυλες.

ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΔΩ ΘΕΜΑ ΜΕ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΣΟΚ...ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΦΙΛΕ ΜΟΥ!

ΤΟ ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΙΣ ΛΕΓΟΜΕΝΕΣ ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΕΣ ΠΥΛΕΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΜΑΡΙΟ ΕΚΔΡΟΜΗ,ΜΕ ΝΕΡΟ,ΚΑΦΕ,ΠΑΡΕΑ ΚΑΙ ΓΕΛΙΟ...
ΔΕΝ ΤΟ ΛΕΩ ΕΙΡΩΝΙΚΑ,ΑΛΛΑ ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΑ...
ΤΟ ΕΧΩ ΞΑΝΑΠΕΙ ΑΛΛΩΣΤΕ Η ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΜΕ ΕΝΑ ΞΩΤΙΚΟ,ΝΕΡΑΙΔΑ,ΝΑΝΟ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΠΡΟΚΑΛΕΙΣ ΕΣΥ,ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΓΕΓΟΝΟΣ...
ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΔΥΟ ΚΟΣΜΟΥΣ ΑΠΟΞΕΝΩΜΕΝΟΥΣ ΜΕ ΑΜΟΙΒΑΙΑ ΘΕΛΗΣΗ ΝΑ ΣΥΝΑΝΤΙΟΥΝΤΑΙ...
ΔΕΝ ΛΕΩ ΟΧΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΛΕΩ ΚΑΙ ΝΑΙ...

ΠΟΛΛΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΚΡΙΘΟΥΝ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΑΛΛΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΡΙΣΗ/ΝΕΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΕΣΥ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΕΠΙΔΟΞΟΙ ΑΝΑΖΗΤΗΤΕΣ ΕΠΑΦΗΣ ΜΕ ΤΕΤΟΙΑ ΟΝΤΑ...
Η ΕΛΛΙΠΗΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΜΙΑΣ ΠΑΡΑΓΡΑΦΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΙΟ ΜΙΚΡΗ ΚΑΙ ΚΡΥΦΗ ΠΑΡΑΔΟΣΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΤΟΙΧΙΣΕΙ ΥΓΕΙΑ ΑΝΘΡΩΠΩΝ...ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΡΟΜΑΞΩ ΑΠΛΑ ΝΑ ΔΩΣΩ ΟΤΙ Η ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΚΡΥΒΕΙ ΠΟΛΛΑ ΑΝΑΜΕΝΟΜΕΝΑ ΚΑΙ ΜΗ...

ΑΥΤΟ ΔΕ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΜΟΛΙΣ ΔΟΥΜΕ ΞΩΤΙΚΟ ΤΥΧΑΙΑ ΘΑ ΑΡΧΙΣΟΥΜΕ ΝΑ ΧΤΥΠΑΜΕ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟ ΣΥΝΤΕΛΕΙΑΣ ΚΟΣΜΟΥ Η ΠΑΝΙΚΟΥ...
ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΠΑΡΑΚΙΝΗΣΩ ΑΛΛΑ ΔΥΟ ΤΡΙΑ ΑΤΟΜΑ ΝΑ ΕΞΕΡΕΥΝΗΣΟΥΜΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΠΥΛΕΣ..Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΟ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ...ΜΗΝ ΒΙΑΖΟΜΑΣΤΕ...ΔΙΠΛΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΔΕΝ ΧΑΝΟΝΤΑΙ..ΜΗΝ ΠΙΕΖΟΥΜΕ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ...

ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΚΥΡΗΓΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΠΙΣΗΜΑΙΝΩ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΜΑΡΙΟ,ΑΠΛΑ ΟΡΜΩΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΔΕΑ ΣΟΥ ΕΓΡΑΨΑ ΤΙΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΜΟΥ....ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ!


ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Logical
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
98 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/10/2003, 06:16:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Logical  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[quote]
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ!


ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ!
ΕΠΕΙΤΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΤΗΝ ΩΡΑ ΑΝ ΘΥΜΑΣΑΙ!(ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟ ΑΛΛΑ ΧΡΗΣΙΜΟ)!
ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΗΤΑΝ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΣΩΜΑ Η ΟΛΑ ΗΤΑΝ ΣΕ ΑΝΑΛΟΓΙΑ;
ΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΣΟΥ ΗΤΑΝ ΦΟΒΟΥ,ΠΑΝΙΚΟΥ;
ΔΗΛΑΔΗ ΜΕ ΤΟΝ ΕΡΧΟΜΟ ΤΟΥ ΕΦΕΡΕ ΕΝΑ ΚΥΜΑ ΔΕΟΥΣ,ΕΠΙΘΕΣΗΣ,ΚΑΤΑΔΙΩΞΗΣ,ΦΟΒΟΥ;
ΤΕΛΟΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ Η ΜΠΑΛΚΟΝΟΠΟΡΤΑ Η ΓΕΝΙΚΑ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΒΛΕΠΕΙ ΣΕ ΔΑΣΟΣ,ΠΑΛΙΟ ΜΟΝΟΠΑΤΙ,ΝΕΚΡΟΤΑΦΕΙΟ Η ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΘΕΑ ΤΟΥ;

ΘΑ ΜΑΣ ΛΥΘΟΥΝ ΠΟΛΛΕΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΚΑΙ ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΔΙΑΚΡΙΣΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΠΙΜΟΝΗ ΜΟΥ!

Φίλε glorfindel ευχαριστώ για το ενδιαφέρον!
Λοιπόν μένω στο Ν.Ηράκλειο και η μπαλκονόπορτα βλέπει σε ένα σχετικά παλιό μονοόροφο σπίτι.
H ώρα ήταν περίπου 2.00
Όταν το είδα ένιωσα απίστευτο τρόμο και φοβόμουν ακόμα και να κουνηθώ ή να φωνάξω μήπως και μπει μέσα στο δωμάτιο. Είχα καθηλωθεί στο κρεββάτι μου και περίμενα να έρθει μέσα. Όπως ανάφερα και πριν άκουσα ένα θόρυβο δυνατό από το μπαλκόνι αλλά δεν τολμούσα να βγω! Ήμουν και 13 χρονών!
Το κεφάλι του ήταν σαν να ήταν ενιαίο με το σώμα του με χοντρό λαιμό και μεγαλύτερο από τις συνήθεις αναλογίες. Δεν πρόσεξα άλλες λεπτομέρειες γιατί πέρασε γρήγορα. Νομίζω ότι έιχε και κοντά χοντρά πόδια αλλά δεν θυμάμαι καλά.

Αν ξέρεις κάτι πες μου.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ivory Lady of Elven
Νέο Μέλος

Greece
12 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/10/2003, 13:41:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ivory Lady of Elven  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητοί φίλοι γειά σας, είμαι νέο μέλος στο forum και ενιωσα εντυπωασμένη απο το πόσοι άνθρωποι ασχολούνται με το θέμα ξωτικά!! Έυγε εφόσον η αγάπη για αυτές τις οντότητες για τον μελετητή είναι κάτι παραπάνω από μια γραφική ενασχόληση. Τα ξωτικά είναι ένα απο τα αγαπημένα θέματα της ομάδας paradox ethereal, που έφτιαξα το 1995, και κάνουμε από τότε συχνα parties σε clubs με dress code ξωτικά, slide shows με πίνακες που απεικονίζουν ξωτικά κτπ. Η ομάδα κατηγοριοποιείται στο performing (experimental) arts και έχει πάνω απο 300 μέλη. Πρόσφατα έφτιαξα και msn community όπου έχω ανεβάσει πανω απο 1500 είκονες στο gallery σχετικές με μυθολογία, σύμβολα κτλ. Σας στέλνω την πρόσκληση και ένα απο τα κείμενα μου εκεί σχετικό με τα ξωτικά. (Σας στελνω την πρόσκληση και την επεξήγηση για την msn κοινότητα καθώς είναι 100% prive για ευνόητους λόγους... Σας περιμένω!! )

ΞΩΤΙΚΑ, ζουν ανάμεσά μας;

«Οι δροσοσταλίδες της αυγής υφαίνουν βελούδινες και μεταξένιες ξωτικοφωλιές,πύλες για τους τόπους όπου το παράδοξο βασιλεύει»

Κείμενο: Ivory Elf

Brownies, hobgoblins, sirens, incubuses, men-in the oak, firedrakes, elves, pixies, giants, dwarfs, changelings, waffs, imps, knickers, trolls, silkies, goblins, kows, sylphs, pigmies, hobbits, brown men, leprechauns, mares, black-men, banshees, gnomes, fates, sybils, whitewomen, mermaids, freits, Gyre-carling, fantasms, shadows, Dick-a-Tuesdays και ούτω καθεξής, δεκάδες άλλες λέξεις που αναφέρονται στο ίδιο πράγμα, «fairies», δηλαδή ξωτικά.

Η Αγγλική λέξη «fairy» προέρχεται , μέσω της γαλλικής «faery», από την λατινική λέξη «fata» που σημαίνει «fate», δηλαδή μοίρα. Ίσως και να σχετίζονται με τις Ελληνικές τρεις μοίρες, που πιστευόταν ότι έλεγχαν τη μοίρα και το πεπρωμένο της ανθρώπινης φυλής, ίσως και όχι. Αυτό δεν πρέπει να γίνει μονοδιάστατα αντιληπτό με τη στενή έννοια του «πεπρωμένου». Πεπρωμένο μπορεί να είναι το πέρασμα της ανθρώπινης ψυχής μέσα από τις καταστάσεις της ύλης έως ότου επιστρέψει εξαγνισμένη στην καθαρή ουσία.

Τα ξωτικά είναι στοιχειακές οντότητες, μορφές ύλης δηλαδή που σχετίζονται με το κάθε ένα από τα τέσσερα στοιχεία. Αλχημιστικά μιλώντας, τα τέσσερα στοιχεία υπάρχουν μέσα και έξω από τον άνθρωπο σε συνδυασμό μεταξύ τους, αλλά και μεμονωμένα, αποτελώντας έτσι τη σύσταση των ξωτικών. Τα ξωτικά ανήκουν σε τέσσερις κατηγορίες , κάθε μια από αυτές χωρίζεται σε υποκατηγορίες ανάλογα με τη μορφή ύλης με την οποία σχετίζονται. Πιο συγκεκριμένα, ξωτικά είναι οι Γνώμονες, στοιχειακές οντότητες της γης, οι Σύλφες, του αέρα, οι Νηρηίδες, του νερού, και οι Σαλαμάνδρες , της φωτιάς.

Τα ξωτικά δεν ανήκουν σε καμία από τις γνωστές κατηγοριοποιήσεις του νου σχετικά με το, τι είναι καλό και τι κακό. Οι στοιχειακές οντότητες της γης δεν είναι ούτε καλές ούτε κακές, για παράδειγμα, το νερό είναι χρήσιμο για να μεγαλώσουν τα φυτά αλλά μπορεί να αποβεί καταστροφικό σε περίπτωση πλημμύρας, η φωτιά μας ζεσταίνει αλλά μπορεί παράλληλα να κάψει ανεπανόρθωτα, και ούτω καθεξής. Πολύ απλά θα έλεγα πως τα ξωτικά είναι τα «πνεύματα», οι ψυχές των ορυκτών και των φυτών που παράλληλα με τους ανθρώπους είναι εξίσου υπαρκτές, καθώς κάθε μορφή ύλης έχει επίπεδο Συνείδησης, δόνησης δηλαδή που επιτρέπει την αυτογνωσία.

Προς πείσμα των ορθολογιστών, τα ξωτικά είναι απολύτως υπαρκτά και μας βοηθούν, μας τρομάζουν, ή μας παίζουν άκακα παιχνίδια, από το δικό τους κόσμο και από διαστάσεις που βρίσκονται έξω από την αντίληψη που εχει στο παρόν στάδιο ο άνθρωπος - ο οποίος κινείται περιορισμένα μέσα στο γραμμικό κεντρομόλο χωρόχρονο. Τα ξωτικά βρίσκονται έξω από τα όρια των πέντε αισθήσεων. Το ενεργειακό τους σώμα, ύψους 5 έως και 40 εκατοστών είναι ορατό μόνο σε ανθρώπους που έχουν ενεργοποιήσει και τις δώδεκα αισθήσεις, πράγμα που τους καθιστά διορατικούς. Μια άλλη προϋπόθεση για να δει κάποιος ξωτικά είναι να εχει αυτό που λέει ο λαός «καθαρή καρδιά», δηλαδή, μεγάλο ποσοστό απελευθερωμένης από τα δεσμά της προσωπικότητας συνείδησης.

Τα ξωτικά δε ζουν στις πόλεις, οι δονήσεις της τσιμεντένιας , μεταλλικής ατμόσφαιρας τα απωθούν. Ζουν κοντά στη φύση και συγκεκριμένα σε αγνά τοπία, τοπία αμόλυντα από τους ανθρώπους και την τεχνολογία. Θα συμφωνήσω με τους Ινδιάνους στο ότι η οικολογική καταστροφή έχει προκαλέσει μεγάλη αναταραχή και τεραστία αντίδραση στα πνεύματα της φύσης. Οι ψυχολόγοι βιάστηκαν να δώσουν στα ξωτικά μια πιο «επιστημονική» ορολογία. Για αυτούς, ξωτικά είναι οι συμβολικές μορφές των απωθημένων μας, κάτοικοι του υποσυνειδήτου που πρωταγωνιστούν στα δάση της ψυχολογίας του κάθε ατόμου. Αρχετυπικές μορφές του ίδιου του εσωτερικού μας κόσμου. Η ειρωνεία σε αυτή την παρατήρηση είναι πως αληθεύει παράλληλα με το ότι είναι εντελώς αναληθής. «'Ο,τι ισχύει στον μικρόκοσμο ισχύει και στον μακρόκοσμο» είπε ο Ερμής ο Τρισμέγιστος και πραγματικά δεν ξέρω αν υπάρχει πιο περιεκτική φράση κλειδί - πρόκληση για τους «αγνοούντες μορφωμένους». Ακόμη και η ίδια η Εταιρία Μεταφυσικών Ερευνών κράτησε τη φωτογραφία του σερ Κόναν Ντόιλ, φωτογραφία που απεικόνιζε μικρά πλάσματα σαν φτερωτούς νάνους, μακριά από τη δημοσιότητα για πολλά χρόνια. <o:p></o:p>

Στην αρχαία Ελλάδα οι νύμφες, οι μεταγενέστερες νεράιδες, ήταν υπαρκτές και αξιοσέβαστες. Ζούσαν κοντά στη γη και όχι στον Όλυμπο, γιατί θεωρούταν κατώτερες θεότητες. Η Κίρκη και η Καλυψώ, που έγιναν αθάνατες λόγω του Ομήρου , άνηκαν σε αυτές. Οι Νηρηίδες και οι Ωκεανίδες ζούσαν στη θάλασσα. Οι Πηγαίες σε πήγες, οι Κρηναίες σε κρήνες οι Ναϊάδες σε ποτάμια και οι Λιμνακίδες σε λίμνες. Οι Ορεστειάδες ζούσαν σε βουνά και οι Αλσηίδες σε δάση. Νύμφες των δέντρων ήταν οι Δρυάδες και οι Αμαρυάδες. Οι νύμφες αποτελούσαν την αυλή του Πάνα και της Αρτέμιδος. Η παλιά θρησκεία αποχώρησε και η νέα θεώρησε τις νύμφες μυθολογία, ή στη χειρότερη περίπτωση δεισιδαιμονία. Όποιος πιστεύει σε αυτές θεωρείται πλέον αλαφροΐσκιωτος και δέχεται τις ειρωνείες των νεοφώτιστων «χρυσόστομων».

Η νεράιδα νονά της Σταχτοπούτας, η Τίνκερ Μπελ και τα στρουμφάκια έγιναν πασίγνωστα τηλεοπτικά ή έντυπα πλασματάκια. Ο Τόλκιν και ο Σαίξπηρ «σπανέ τα ταμεία» με τις «φανταστικές» τους εμπνεύσεις, οι Προραφαηλιστές ζωγράφοι κάνουν τη δική τους αισθητική επανάσταση στην βιομηχανική Αγγλία χρησιμοποιώντας τα ξωτικά, και εμείς οι ¨Έλληνες φτιάχνουμε τηγανίτες με πρόσχημα τα καλικαντζαράκια. Μήπως όπου υπάρχει καπνός υπάρχει και φωτιά; Είναι τυχαίο το ότι οι περιγραφές των στοιχειακών οντοτήτων συμπίπτουν, από όποιο μέρος της γης και αν προέρχονται; Την απάντηση ίσως έδωσαν οι Mila Mar , γερμανικό group «εξειδικευμένο» στην fairy music, τον Μάιο του 2002 στην Λειψία της Γερμανίας. Μετά τη συναυλία τους στο Agra Park ένα μεγάλο πανί βγήκε στη σκηνή, έγραφε: «Ξωτικά εναντίον Ναζί». Το κοινό τους ούρλιαζε. Εγώ άκουγα φτερουγίσματα...

Επαναλαμβάνω ότι η Paradox Ethereal είναι μιά ομάδα που προωθεί γνώσεις, μουσικές και εικόνες σχετικές με λαογραφικές παραδόσεις και καλλιτεχνικά κινήματα., μέσω εκθέσεων φωτογραφίας, slide shows και μουσικές παρουσιάσεις της atmospheric - ethereal σκηνης. Το θέμα «ξωτικά» είναι ένα αχανές θέμα που δύσκολα περιγράφεται με ένα μόνο άρθρο. Είμαστε πρόθυμοι να απαντήσουμε σε οποιαδήποτε ερώτηση για τα είδη των ξωτικών καθώς και για το πώς επικοινωνεί κάποιος μαζί τους, εάν και εφόσον αυτό γίνεται. Ας μην διστάσει κάποιος να ζητήσει πληροφορίες σχετικά με βιβλιογραφία, sites στο internet, ζωγράφους , μουσικούς και λογοτέχνες που εξειδικεύονται στα ξωτικά, καθώς και ό,τι άλλο φανταστεί.


Για να ξεκινήσετε από κάπου προτείνω τα sites www.louisajohnkrol.com . Η Louisa John Krol είναι τραγουδίστρια από την Αυστραλία και performer που εξειδικεύεται στο θέμα «ξωτικά». Στο site της μπορείτε να βρείτε συνεντεύξεις σχετικές με τις αναφορές της πολλές πληροφορίες καθώς και ένα αφιέρωμα στην Paradox Ethereal και artwork της ομάδας.

Επίσης ψάξτε για την Prikosnovenie www.wanadoo.fr Η εταιρία των ξωτικών, όπως την κατονόμασε ο Λεωνίδας Σκιάδας στον Επικοινωνία FM 94. Γαλλική Record Company με αξιόλογη συλλογή από fairy music. Επίσης, η εταιρία που ηχογραφούν οι δικοί μας «Δαιμονία Νύμφη», το μοναδικό ελληνικό group που λατρεύει και ασχολείται με τις Ναϊάδες και σε πιο πρακτικό επίπεδο!

Η Paradox Ethereal community στο "pictures gallery" όπως προανέφερα έχει κάποιες δεκάδες πίνακες με ξωτικά, θα χαιρόμουν αν ξεκινούσατε από εκεί...

Love and rose petals


Ivory Elf (Mary B.)
Manager of Paradox Ethereal productions and community





Pale Blue The silence...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ivory Lady of Elven
Νέο Μέλος

Greece
12 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/10/2003, 13:49:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ivory Lady of Elven  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://groups.msn.com/PARADOXETHEREAL

INVITATION TO JOIN PARADOX ETHEREAL, A LARGE GROUP OF PEOPLE WHO SHARE INFORMATION AND OPINIONS ABOUT MUSIC, CINEMA, PHOTOGRAPHY, PAINTING, SOCIAL MATTERS AND… MYTHOLOGY IN ITS SYMBOLIC MEANING.


Internet Address:
http://groups.msn.com/PARADOXETHEREAL

Description:
An extreme group seeking for self-transcendence through gatherings and events. Contribute with ideas, info etc to the promotion of subtle, hard to approach ethereal realities which are on the other hand too paradoxical to be classified. Of interest to people who have to do with or show interest in performing arts, plastic arts, fairies and elementals, movies, occult & experimental photography, ancient civilizations, social events that need attendance, RPG, unusual bands' interviews etc 1500 pictures so far...


HOW TO BECOME MEMBERS:

1. click on the above address
2. create an msn profile – if you already have one it’s ok!
3. click on this address again
( http://groups.msn.com/PARADOXETHEREAL ) and join the group
writing your e-mail and password.
4. find a nick for the group (choose one from the fairy lore of the knight tradition , it is preferable...)
5. select “receive in inbox” command to enjoy the forum of the group
all applications must be first approved by the manager so it might take a little time to be able to join the community after completing step 5

WHAT TO DO IN THE COMMUNITY

you can download pictures of bands , elves, weird occurrences etc
you can download paradox events posters
you can read interviews of unusual bands by Paradox Ethereal
you can check our links section…
you can read the message boards and participate
you can get informed about art events
you can meet people with similar interests

IS THERE ANY COST?

No, PE is a non- profit group. The initiators of PE are still romantic and sponsoring their own events are willing to present new artists by organizing bands’ release parties, other groups’ activities, art exhibitions etc. Posters, the place and advertising are responsibility of the group’s initiators who give their personal touch to anything organized so as the events to carry the properties of the “paradox ethereal” concept. Personal expenses of the artists presented are their own responsibility as PE covers only the production cost of the event. The group was founded in 1995 and has been quite energetic so far.

Latest events:

Daemonia Nymphe release parties & ancient Greek instruments by Nicolas Bra
Defile Des Ames release party
Chameleons unplugged show
Good fairies vs Bad fairies parties
Wave Gotik Treffen photo – tribute
Slides photo exhibitions
“Reversing the non – reality” RPG & SCA event etc

and Friday parties at Tribal Booze Club along with many informal events


This community is a pilot for Paradox Ethereal future site, so everything is still processing!! I still download interviews and articles, I would therefore appreciate your help in archive creation. The community has 61 members so far. The members who have not yet joined our community are many, more than 300. Internet is not so widespread in Greece but we need a way to communicate in this big city. So a community sounded a perfect idea. Most members know each other and this is a pleasure…

Ivory Elf,

Manager of Paradox Ethereal



Pale Blue The silence...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/10/2003, 19:56:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Wow! What an Entry!
Ευχαριστούμε φίλη... πολύ ενδιαφέροντα τα όσα μας είπες...δεν είχα ιδέα ότι υπήρχαν τόσοι άνθρωποιπου ενδιαφερόντουσαν για τα ξωτικά...

Φίλε "λογικέ" μπορείς να μας πεις τι χρώμα ήταν αυτό που είδες?


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Glorfindel
Μέλος 2ης Βαθμίδας


385 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/10/2003, 22:42:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Glorfindel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ!

ΝΑ ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΩ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΜΕΛΟΣ IVORY ΤΗΝ ΚΥΡΑ ΤΩΝ ΞΩΤΙΚΩΝ,ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΗΧΗΡΗ ΕΙΣΟΔΟ ΤΗΣ ΣΤΟ ΤΟΠΙΚ...ΕΛΠΙΖΩ ΣΕ ΥΓΙΗ ΔΙΑΛΟΓΟ ΦΙΛΗ ΜΟΥ!

ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΟΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΣΟΥ!

ΕΙΝΑΙ ΓΕΓΟΝΟΣ ΠΩΣ ΠΟΛΥΣ ΚΟΣΜΟΣ ΑΓΩΝΙΖΕΤΑΙ ΝΑ ΜΑΘΕΙ ΓΙΑ ΤΑ ΞΩΤΙΚΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙ...ΠΟΛΛΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ,ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΣΩΡΟ ΒΙΒΛΙΑ...ΑΠΟΡΩ ΠΩΣ ΧΑΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟΙ ΠΟΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΑ!

quote:
Είναι τυχαίο το ότι οι περιγραφές των στοιχειακών οντοτήτων συμπίπτουν, από όποιο μέρος της γης και αν προέρχονται;

ΠΑΝΤΟΥ ΤΑ ΞΩΤΙΚΑ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΕΡΙΠΟΥ ΕΥΜΕΤΑΒΛΗΤΟ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΥΨΟΣ ΤΩΝ 5 ΜΕ 40 ΕΚΑΤΟΣΤΩΝ...ΜΥΤΕΡΑ ΑΥΤΙΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΣΩΡΟ ΟΜΟΙΟΤΗΤΕΣ ΕΝΔΥΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΣΥΝΗΘΕΙΩΝ ΤΟΥΣ!

quote:
Τα ξωτικά δεν ανήκουν σε καμία από τις γνωστές κατηγοριοποιήσεις του νου σχετικά με το, τι είναι καλό και τι κακό

ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΤΗΣ ΑΙΘΕΡΙΑΣ ΥΠΟΣΤΑΣΗΣ ΤΟΥΣ,ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΣΥΜΜΕΡΙΣΤΗΚΑΝ ΤΗ ΜΑΓΕΙΑ ΤΟΥ απολλυων...
ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΔΙΑΤΗΡΗΣΑΝ ΤΗΝ ΙΚΑΝΟΤΗΤΑ ΤΟΥΣ ΣΤΙΣ ΤΕΧΝΕΣ ΚΑΙ ΤΗ ΜΑΓΕΙΑ,ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΥΝΗΓΙΟΥΝΤΑΙ ΑΠΟ ΕΛΟΧΙΜ,ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΑΝΑΛΩΝΟΝΤΑΙ ΣΕ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΕΣ ΠΡΑΞΕΙΣ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ...
ΧΩΡΙΣ ΩΣΤΟΣΟ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΜΙΑ ΟΥΔΕΤΕΡΗ ΣΤΑΣΗ...
ΤΟ ΕΧΩ ΞΑΝΑΠΕΙ ΑΛΛΩΣΤΕ...
ΚΑΛΟΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΚΑΛΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΚΟΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΚΑΚΟΥΣ!

quote:
Όποιος πιστεύει σε αυτές θεωρείται πλέον αλαφροΐσκιωτος και δέχεται τις ειρωνείες των νεοφώτιστων «χρυσόστομων».

ΜΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΤΑ ΚΕΙΜΕΝΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΙ,ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΕΙΜΕΝΑ ΑΝΑΦΕΡΟΥΝ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΑΦΡΟΙΣΚΙΩΤΟΙ...


LOGICAL ΛΕΣ:

quote:
σε ένα σχετικά παλιό μονοόροφο σπίτι.

ΚΑΤΟΙΚΕΙΤΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΗΜΕΡΑ;ΑΝ ΟΧΙ ΑΠΟ ΠΟΤΕ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΤΟΙΚΗΘΕΙ;
ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΚΑΜΙΑ ΑΣΥΝΗΘΙΣΤΗ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΑ ΕΚΕΙ;
ΣΕ ΕΧΕΙ ΞΥΠΝΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΚΟΤΟΣ ΘΟΡΥΒΟΣ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΕΞΑΛΕΙΦΤΗΚΕ ΑΠΟ ΤΗ ΛΟΓΙΚΗ ΤΟΥ ΘΟΡΥΒΟΥ ΤΗΣ ΠΟΛΗΣ;
ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΠΩΣ ΣΕ ΕΠΙΑΣΕ ΜΙΑ ΚΡΙΣΗ ΠΑΝΙΚΟΥ ΠΟΥ ΟΦΕΙΛΕΤΑΙ ΛΟΓΩ ΗΛΙΚΙΑΣ ΜΕΝ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΑΠΟΚΛΕΙΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΠΙΡΡΟΗ ΣΟΥ ΑΠΟ ΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΠΛΑΣΜΑΤΟΣ...

ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΣΟΥ ΚΑΤΑΛΗΓΩ ΠΩΣ ΜΑΛΛΟΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΕΣΩΓΗΙΝΟ...

quote:
ένα θόρυβο δυνατό

ΤΙ ΕΙΔΟΥΣ ΘΟΡΥΒΟ;
ΚΡΟΤΟ ΣΑΝ ΑΠΟ ΟΠΛΟ;
ΧΤΥΠΗΜΑ ΠΟΔΙΩΝ;
Η ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ;

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Logical
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
98 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2003, 06:14:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Logical  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας!
Θα απαντήσω στα ερωτήματά σας:
Αυτό που είδα είχε σκουροπράσινο χρώμα από ότι μπόρεσα να διακρίνω μιας και πέρασε γρήγορα. Το ύψος του ήταν περίπου 80 εκατοστά αλλά μπορεί και πιο λίγο. Έτσι μου φάνηκε πάντως.

Το περίεργο με το σπίτι απέναντι από την μπαλκονόπορτα είναι ότι έρχονται κάτοικοι κατά καιρούς και μετά από σύντομο διάστημα φεύγουν. Εκείνη την εποχή υπήρχαν κάτοικοι στο σπίτι αυτό. Τώρα όχι.

Κάποιον αλλόκοτο θόρυβο δεν έχω παρατηρήσει από τότε ίσως γιατί υπάρχει πολύς θόρυβος την ημέρα και τα τελευταία χρόνια συνήθως δεν κοιμάμαι το βράδυ λόγω εργασίας.

Νομίζω ότι θα ήταν χρήσιμο να αναφέρω ότι πολύ συχνά με πιάνει κάτι σαν αυτό που λέγεται "μώρα" (Έχω γράψει και σε σχετικό topic.)

Ο θόρυβος που άκουσα έμοιαζε σαν φωτοβολίδας που ρίχνουν στη Ανάσταση αλλά όχι τόσο δυνατός. Πριν από το δυνατό θόρυβο έιχε προηγηθεί κάποιος σιγανός που δεν μπορώ να εξηγήσω σαν τι έμοιαζε.
Πάντως να διευκρινίσω ότι δεν ισχυρίζομαι ότι είδα κάποιο ξωτικό,το σίγουρο είναι πάντως ότι είδα μια διαφορετική οντότητα ή εσωγήινος όπως είπες Glorfindel.


Logical

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Glorfindel
Μέλος 2ης Βαθμίδας


385 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2003, 23:36:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Glorfindel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ!

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΔΙΑΤΥΠΩΣΩ ΤΗΝ ΕΞΗΣ ΥΠΟΘΕΣΗ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΠΟΥ ΕΙΔΕΣ ΛΟΤΖΙΚΑΛ...
ΚΑΙ ΛΕΩ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΔΕΣ ΠΙΘΑΝΩΣ ΝΑ ΚΥΝΗΓΙΟΤΑΝ...

ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΚΑΤΙ ΤΡΕΧΕΙ ΣΤΑ ΓΥΦΤΙΚΑ...
ΕΑΝ ΑΠΟΚΛΕΙΣΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΤΟΥ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΞΩΤΙΚΟ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΗΞΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΕΣΩΓΗΙΝΗ ΦΥΣΗ ΤΟΥ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΕΞΙΣΟΥ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΛΟΓΟ ΠΟΥ ΘΑ ΚΥΝΗΓΙΟΤΑΝ...
ΤΗΝ ΥΠΟΘΕΣΗ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΝΙΣΧΥΕΙ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΘΟΡΥΒΟΙ ΠΟΥ ΑΚΟΥΣΕΣ...
ΚΑΤΙ ΤΟ ΧΤΥΠΗΣΕ Η ΕΚΑΝΕ ΘΟΡΥΒΟ ΚΑΘΩΣ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΕ,ΟΙ ΔΥΟ ΘΟΡΥΒΟΙ ΜΑΛΛΟΝ ΝΑ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΚΚΩΦΑΝΤΙΚΟ ΗΧΟ ΤΟΥ ΑΝΟΙΓΜΑΤΟΣ ΜΙΑΣ ΕΞΩΔΙΑΣΤΑΤΙΚΗΣ ΠΥΛΗΣ...

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 11 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.2734375
Maintained by Digital Alchemy