ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Dr. Know (Οι απαντήσεις που ψάχνατε)
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 15
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2010, 15:57:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ναι αλλα απο πια μερια του καθρεπτη ειμαι ? την απο δω ή την απο κει ?

Δεν έχει σημασία. Μία είναι η μεριά. Όχι δύο. Ένας είσαι κι εσύ. Όχι δύο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

42NA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


432 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2010, 20:56:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 42NA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2010, 08:09:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://www.youtube.com/watch?v=4g1lhs7zGI0

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2010, 09:59:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://www.youtube.com/watch?v=MPcXuSrIUVY&feature=related


[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2010, 10:11:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
τι ειναι ελευθερια ?

Οι στάλες της βροχής πέφτουν στο τζάμι. Μουρμούρα Ζεν. Θεέ μου! τι ελευθερία!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2010, 10:21:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
τι θα πει αγαπη?

http://www.youtube.com/watch?v=s-R4O6IkSZU&feature=related

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2010, 10:23:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
η σταλες ομως πεφτουν γιατι ειναι ΔΕΣΜΙΕΣ της βαρυτητας και οχι μονο !!! τελικα που ειναι η ελευθερια ?

[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2010, 10:28:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
η σταλες ομως πεφτουν γιατι ειναι ΔΕΣΜΙΕΣ της βαρυτητας και οχι μονο !!
τελικα που ειναι η ελευθερια ?

Στο ότι ΕΓΩ μπορώ να δω τις στάλες ΚΑΙ κατ' αυτόν τον τρόπο, ενώ ΕΣΥ δεν μπορείς. Τις βλέπεις δέσμιες στην βαρύτητα. Και θα συνεχίσεις να το κάνεις ... Εσύ λοιπόν είσαι ο δέσμιος, όχι οι στάλες. Άνοιξε περισσότερο τα μάτια σου. Τα έχεις ακόμη κλειστά.

Καλά, δεν σε παρεξηγώ, πρωϊ είναι ακόμη ...

Edited by - zip on 08/10/2010 10:34:06Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2010, 10:32:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εγω δεν δεσμευομαι απο κατι , οι σταλες ναι , χωρις την βαρυτητα δεν θα επεφταν , επισης εαν ειναι ελευθερες ας πανε ΠΡΟΣ ΤΑ ΠΑΝΩ , γιατι σημερα το πρωι με εκαναν ΜΟΥΣΚΕΜΑ, ΛΟΥΤΣΑ με την "ελευθερια" τους ...

απο την αλλη , το θεμα ειναι ΠΩΣ το βλεπω ή ΤΙ συμβαινει ?
και ειναι θεμα ΜΠΟΡΩ ή θεμα ΘΕΛΩ ? το πως θα δω κατι ? !!!!

[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]


Edited by - makfor on 08/10/2010 10:32:56Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2010, 10:39:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
το θεμα ειναι ΠΩΣ το βλεπω ή ΤΙ συμβαινει ?
ειναι θεμα ΜΠΟΡΩ ή θεμα ΘΕΛΩ ? το πως θα δω κατι ? !!!!

Αν γνωρίζεις τι συμβαίνει, έχεις χίλιους τρόπους να το δεις και χίλιους τρόπους να το πεις. Εσύ επιλέγεις τι θα δεις και τι θα πεις. Πότε θα το δεις και πότε θα το πεις. Και σε ποιον.

Edited by - zip on 08/10/2010 10:54:54Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2010, 10:44:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αρα και οι δυο λεμε το ιδιο , απλα με διαφορετικο τροπο

οι σταγονες ειναι ελευθερες
οι σταγονες ειναι δεσμιες

το μονο πραγματικο ειναι ΟΙ ΣΤΑΓΟΝΕΣ !!!!
η ελευθερια και η δεσμευση ειναι ανυπαρτκες !!!

[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]


Edited by - makfor on 08/10/2010 10:46:08Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2010, 10:51:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

τι ειναι με κανει να νιωθω ομορφα ?

εγω δεν δεσμευομαι απο κατι , οι σταλες ναι , χωρις την βαρυτητα δεν θα επεφταν , επισης εαν ειναι ελευθερες ας πανε ΠΡΟΣ ΤΑ ΠΑΝΩ
ΕΙΜΑΙ ΔΕΣΜΙΟΣ του εγκεφαλου μου ?

Τι με ρωτάς ; Ρώτα τις σταγόνες.

http://www.youtube.com/watch?v=hSmL305jtGg


Edited by - zip on 08/10/2010 10:58:33Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2010, 10:57:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
δεν ειμαι ΔΕΣΜΙΟΣ του εγκεφαλου, ΕΙΜΑΙ ο εγκεφαλος ... εκτος εαν εννοεις οτι ΑΥΤΟδεσμευομαι , ναι αυτο μπορει και να συμβαινει

[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2010, 11:04:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
δεν ειμαι ΔΕΣΜΙΟΣ του εγκεφαλου, ΕΙΜΑΙ ο εγκεφαλος ... εκτος εαν εννοεις οτι ΑΥΤΟδεσμευομαι , ναι αυτο μπορει και να συμβαινει

Να μην είσαι. Δεν υπάρχει "είμαι". Υπάρχει "γίνομαι". Να μάθεις να γίνεσαι. Κάποιες φορές να γίνεσαι ο εγκέφαλος και κάποιες άλλες φορές όχι, να γίνεσαι αίσθημα, καρδιά, σταγόνα της βροχής.

τι ειναι ελευθερια ?

Απ' αυτό γίνεται η ελευθερία.


Edited by - zip on 08/10/2010 11:10:22Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2010, 11:09:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
το ΓΙΝΟΜΑΙ ομως αλλαζει αυτο που ΕΙΜΑΙ τελικα ? ή ειναι μια ψευδευσθηση για να ξεγαλεω το ΕΙΝΑΙ μου ? χμμμ

[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2010, 11:20:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
το ΓΙΝΟΜΑΙ ομως αλλαζει αυτο που ΕΙΜΑΙ τελικα ? ή ειναι μια ψευδευσθηση για να ξεγαλεω το ΕΙΝΑΙ μου ?

Σου έχω απαντήσει ήδη.


quote:
Αν γνωρίζεις τι συμβαίνει, έχεις χίλιους τρόπους να το δεις και χίλιους τρόπους να το πεις. Εσύ επιλέγεις τι θα δεις και τι θα πεις. Πότε θα το δεις και πότε θα το πεις.

Αν γνωρίζεις ποιος πραγματικά είσαι, τότε μπορείς και να γίνεσαι ότι επιθυμήσεις, όποτε το επιθυμήσεις και σε όποιον το επιθυμήσεις. Aν γνωρίζεις ποιος πραγματικά είσαι, τότε μπορείς να επιλέγεις και τι θα γίνεις, πότε θα γίνεις και σε ποιον θα γίνεις. Ό,τι όμως και να γίνεις, όποτε γίνεις και σε όποιον γίνεις, η σταγόνα θα παραμείνει σταγόνα, κι εσύ θα παραμείνεις εσύ. Η ουσία των πραγμάτων δεν αλλάζει. Γι' αυτό σου είπα και πριν πως ότι κάνεις, θα συνεχίσεις να το κάνεις ...


Edited by - zip on 08/10/2010 11:43:58Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2010, 12:59:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
θα δεχτείς η θα αρνηθείς το τσιπάκι που έρχεται επάνω στα κεφάλια μας ;
Αποφάσισες , η θα αποφασίσεις ,την τελευταία στιγμή όταν δεις το ΘΗΡΙΟ μπροστά σου να σε ρωτάει ;

Το αποφάσισα ρε θηρίο : Αρνούμαι να απαντήσω και δεν θα ψηφίσω κανέναν σας στις επόμενες εκλογές!

Οι ερωτήσεις έγιναν από το μέλος alfa-omega στο
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=10536

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2010, 13:20:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
οκ, καλα μεχρι εδω , οποτε τωρα (κατ εμε) προκυπτει , ενα ΓΙΑΤΙ και ενα ΠΩΣ

ΓΙΑΤΙ να γινομαι
και
ΠΩΣ γινομαι

[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2010, 14:10:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΙΑΤΙ να γινομαι ;

Γιατί δεν είσαι. Γι' αυτό να γίνεσαι.

ΠΩΣ γινομαι ;

Μερικές φορές γίνεσαι πολύ μαλάκας & πολύ ψεύτης. Άλλες πάλι, γίνεσαι πολύ φορτικός, σπασαρχίδης και πεισματάρης σα μουλάρι. Και κάποιες άλλες φορές πραγματικά χαίρομαι να μιλάω μαζί σου γιατί γίνεσαι κατανοητός, απλός και αληθινός, με πραγματική αίσθηση του χιούμορ και με πολύ καλή διάθεση για συζήτηση.


Edited by - zip on 08/10/2010 14:15:55Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2010, 14:25:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ok , αρα να το κοψω ΧΑΧΑΧΑ

καλη σου μερα ;)

[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/10/2010, 19:01:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φιλε ζιπ (ελπιζω να εισαι ακομη -ε και να μη σε εκανα -η , σπαζοντας τα σου !!!)

δεν ηταν στις προθεσεις μου να σου τα σπασω (Εαν αυτο συναιβει , καθως μπορει να εχω παρει λαθος μυνημα) απλα μου αρεσει το παιχνιδι των ερωτησεων και συγκεκριμενα του ΓΙΑΤΙ (λεγοντας την λεξη με κλειστη την μυτη και με στομφο στο ΤΙ γιαΤΙΙ χοντρο ΤΙΙ και μακρυ ΙΙΙΙ) ετσι ασχετα απο την απαντηση που παιρνω προσπαθω να δημιουργησω νεα "ΓΙΑΤΙ" - ερωτησεις !!! ετσι ειχαν την διαθεση ας πουμε του "καθρεπτι" οπου η αντανακλαση ειναι αντιστροφη ή αντιθετη .. τεσπα με ΑΝΤΙ μπροστα , ετσι τις απαντησεις σου τις ξανα εκανα ερωτησεις !!!
αλλωστε εχω την "αποψη" οτι καμια φορα το ερωτημα και η διαδικασια να το κανει καποιος , ειναι συμαντικοτερο απο οποια απαντηση δωθει , ασε που καμια φορα μεσα απο την διαδικασια της ερωτησης "ανακαλυπτεις" μονος την απαντηση ...
αυτα ...


τωρα οσο αφορα την σταγονα και την ελευθερια , πολλες φορες με "βασανιζει" , ασκοπα ισως , το ερωτημα "να γινομαι ΣΤΑΓΟΝΑ ?" , ή στην θεση της βαλε το φυλο απο ενα δεντρο ή ενα συνεφο

η σταγονα ελευθερη να παει οπου την παει ο αερας , η βαρυτητα , ενα αυτοκινητο , ενα κλαδι ... και να παει πανω , κατω , δεξια αριστερα , αλλωστε η σταγονα δεν εχει, δεν ξερει απο δ/νσεις , δεν εχει για αυτη πανω -κατω ... απλα παει ..και τελικα καταληγει χωρις να εχει καμια σημασια στο χωμα , στο λουλουδι ή στο μαγουλο μου ... αδιάφορο για αυτη ... δεν εχει λογο, δεν εχει σκοπο απλα υπαρχει και απλα συμβαινει , δεν εχει σκοπο , δεν εχει αιτια υπαρξης (εχει αιτια δημιουργιας αλλα μεχρι εκει , δεν υπαρχει για καποιο λογο , δεν υπαρχει αιτια που υπαρχει η σταγονα, δεν εχει προορισμο) απλα υπαρχει ...

και το βασανο μου ειναι το εξης ,

θα μπορουσα στην ΖΩΗ ΜΟΥ να ειμαι μια σταγονα ?
θα ΜΠΟΡΟΥΣΑΜΕ ολοι μας να ειμασταν σταγονες ?

και βασανιζομαι γιατι πιστευω οτι
ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ αυτο ειμαστε , απλα το ξεχασαμε , απλα ΠΛΕΟΝ δεν το ξερουμε , το αγνοουμε και δινοντας αιτια , σκοπο , προορισμο χανουμε την υποσταση μας και βασανιζομαστε σε μια φυλακη χωρις καγκελα και χωρις δεσμοφυλακα , ετσι αντι να να ζουμε επιβιωνουμε , αντι να συναισθανομαστε νιωθουμε και αντι να αναπνεουμε απλα ανασαινουμε !!!

ισως παλι απλα δεν ξερω τι λεω ... αλλα δε βαριεσαι εσυ σαν dr know θα δωσεις την απαντηση σου ;)


[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2010, 08:10:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
θα μπορουσα στην ΖΩΗ ΜΟΥ να ειμαι μια σταγονα ?
θα ΜΠΟΡΟΥΣΑΜΕ ολοι μας να ειμασταν σταγονες ?

Όχι. Αν ήσουν σταγόνα, δεν θα μπορούσες να μου μιλήσεις. Μπορείς όμως, και μπορούμε όλοι μας, για λίγο να γίνουμε σταγόνες. Θέλω να πω δηλ. να αισθανθούμε λίγο παραπάνω, κάτι περισσότερο. Έστω για λίγο, έστω για μια στιγμή. Ε, μετά ας επιστρέψουμε στα καθημερινά και στα ανθρώπινα. Ο άνθρωπος μπορεί να γίνει για μια στιγμή σταγόνα, αλλά δεν μπορεί να παραμείνει να είναι σταγόνα. Η σταγόνα είναι σταγόνα και ο άνθρωπος είναι άνθρωπος. Το σύννεφο είναι σύννεφο και ο άνθρωπος είναι άνθρωπος. Το φύλλο είνει φύλλο και ο άνθρωπος ... άνθρωπος. Όλοι μας μπορούμε να πάρουμε κομμάτια απ' την Φύση και να αισθανθούμε περισσότερο την φύση μέσα μας. Για λίγο, για μια στιγμή, για κάποιες ώρες. Όχι όμως για πολύ. Μετά, θα πρέπει να επιστρέψουμε ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2010, 00:32:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και δεν υπάρχει τρόπος να βγάλουμε λέπια; Με άλλα λόγια ο δύτης να μπορεί να μπαίνει και να βγαίνει απ' το νερό και ούτε να πνίγεται ούτε να ζαλίζεται απ' το οξυγόνο; Άνθρωπος-ψάρι που το μόνο που μαρτυράει τη φύση του είναι τα λέπια πίσω απ' τα αυτιά.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2010, 08:52:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

http://www.youtube.com/watch?v=TL7w-4gpvVI&p=74D0295AF434D7A0&playnext=1&index=28

ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/10/2010, 16:05:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Άκυρη η ερώτηση γιατί βαριέμαι να συζητάω τα ίδιαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
42NA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


432 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/10/2010, 16:39:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 42NA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2010, 15:18:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
πως ξερουμε οτι τα ζωα δεν συγχωρουν ?

Τράβα ένα κλωτσίδι σε μια καμήλα και θα το μάθεις ...

η ερώτηση έγινε από το μέλος makfor στο http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=10776

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2010, 15:34:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
υπαρχει κατι , καποιος , που μπορει να δημιουργησει ΚΑΤΙ εξω απο την φυση του ? ποιος ειναι αυτος και ποιο ειναι το κατι ?

Η Τέχνη. Έχεις δει τους πατατοφάγους του van Gogh ; Τύφλα να 'χει η διαφήμιση των Lay's.

η ερώτηση έγινε από το μέλος makfor στο http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=10776

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2010, 15:37:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αραγε η καμηλα θα κανει κατι διαφορετικο απο οτι ενας ανθρωπος ?

ειναι η τεχνη εξω απο την φυση μας ή αποτελει δημιουργημα μας ? αρα προιον δεξιοτητας αρα της φυσης μας ?

[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2010, 20:47:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αραγε η καμηλα θα κανει κατι διαφορετικο απο οτι ενας ανθρωπος ?

Ναι ... αυτό όντως είναι ένα πρόβλημα που όμως μόνο η καμήλα γνωρίζει την λύση του. Συνεπώς, σοφότερο θα ήταν να ρωτήσουμε την καμήλα αν θα κάνει κάτι διαφορετικό. Προς το παρόν, το βιβλίο "Το εγχειρίδιο του κτηνώδους φόνου για φιλόζωους", εκδόσεις Αγρα, της Πατρίτσια Χάισμιθ είναι ότι καλύτερο μπορώ να σου προτείνω για να πάρεις έτσι μια πρώτη γεύση από 13 ιστορίες εκδίκησης από σκύλους, γάτους, γουρούνια, χάμστερ, κατσίκες, άλογα, ποντικούς, ελέφαντες γραμμένες σε πρώτο πρόσωπο, "με βαθιά συμπάθεια για τον ζωικό κόσμο και μια εκπεφρασμένη απέχθεια για τους κυρίους τους".


Edited by - zip on 09/11/2010 20:49:14Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 15 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy