ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΣΟΦΙΑ =-.
 ΕΘΝΙΚΙΣΜΟΣ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 6
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
stiv
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2964 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2012, 00:38:43  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος stiv  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αυτο με το βιντακι που εβαλε ο πανοςΤ,αλλα ειδη απαντησες επανω

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2012, 02:27:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το βιντεάκι ήταν ένας αχταρμάς από μύθους και αρλούμπες, χωρίς καμία τεκμηρίωση (π.χ. 1,5 εκατομμύριο Εβραίοι στη Βέρμαχτ!). Αν έχεις κάποια συγκεκριμένη απορία, μπορούμε να τη συζητήσουμε...

Ας πούμε για παράδειγμα τη σχέση της "Νέας Τάξης" που επαγγέλονται οι εθνικιστές με την σχετικά πρόσφατη "Νέα Τάξη" των διεθνών τοκογλύφων.

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Osmosis
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


545 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2012, 10:40:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Osmosis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η καλή μας αγελάδα, όχι η Κλάραμπελ, η Ελλάδα!
ΣΟΣΙΑΛΙΣΜΟΣ: Έχεις 2 αγελάδες και δίνεις τη μία στο γείτονά σου

ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΜΟΣ: Έχεις 2 αγελάδες, η κυβέρνηση παίρνει και τις δύο και σου δίνει λίγο γάλα

ΦΑΣΙΣΜΟΣ: Έχεις 2 αγελάδες, η κυβέρνηση παίρνει και τις δύο και σου πουλά λίγο γάλα

ΝΑΖΙΣΜΟΣ: Έχεις 2 αγελάδες, η κυβέρνηση τις παίρνει και σε σκοτώνει κιόλας

ΓΡΑΦΕΙΟΚΡΑΤΙΑ: Έχεις 2 αγελάδες , η κυβέρνηση παίρνει και τις 2, σκοτώνει τη μία, αρμέγει την άλλη και στο τέλος πετά το γάλα

ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟΣ ΚΑΠΙΤΑΛΙΣΜΟΣ: Έχεις 2 αγελάδες, πουλάς τη μία, αγοράζεις ένα ταύρο, πολλαπλασιάζεις το κοπάδι και η οικονομία αναπτύσσεται ομαλά. Στη συνέχεια, πουλάς όλο το κοπάδι, γίνεσαι εισοδηματίας και ζεις καλύτερα.

ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ: Έχεις 2 αγελάδες, πουλάς τη μία και αναγκάζεις την άλλη να παράγει το γάλα που αντιστοιχεί σε 4 αγελάδες. Αργότερα, προσλαμβάνεις έναν εμπειρογνώμονα για να αναλύσει τους λόγους για τους οποίους η αγελάδα έπεσε νεκρή.

ΓΙΑΠΩΝΕΖΙΚΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ: Έχεις 2 αγελάδες και τις ανασχεδιάζεις έτσι ώστε να έχουν το 1/10 του μεγέθους τους και να παράγουν 20 φορές περισσότερο γάλα. Μετά σχεδιάζεις ένα έξυπνο καρτούν, το ονομάζεις COWKEMON και το πουλάς σε όλο τον κόσμο.

ΙΤΑΛΙΚΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ: Έχεις δύο αγελάδες αλλά δεν ξέρεις που είναι, έτσι κάνεις διάλειμμα για φαγητό.

ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ: Έχεις 2 αγελάδες και τις ανασχεδιάζεις έτσι ώστε να ζουν 100 χρόνια, να τρώνε μία φορά το μήνα και να αυτοαρμέγονται.

ΡΩΣΙΚΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ: Έχεις δύο αγελάδες, τις μετράς και μαθαίνεις ότι στην πραγματικότητα έχεις 5. Τις ξαναμετράς και μαθαίνεις ότι έχεις 12. Την τρίτη φορά μαθαίνεις ότι έχεις δύο ξανά. Μετά σταματάς να μετράς και ανοίγεις ακόμη ένα μπουκάλι βότκα.

ΚΙΝΕΖΙΚΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ: Έχεις δύο αγελάδες, 200 ανθρώπους να τις αρμέγουν, ισχυρίζεσαι ότι εξασφαλίζεις πλήρη απασχόληση και υψηλή παραγωγικότητα και συλλαμβάνεις τον δημοσιογράφο που ανακοινώνει τους παραπάνω αριθμούς.

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ: Έχεις δύο αγελάδες, τις πουλάς όσο-όσο, με τα λίγα χρήματα που σου δίνουν δίνεις προκαταβολή για να πάρεις αυτοκίνητο, το οποίο αποπληρώνεις σε 7.015 δόσεις.

ΓΑΛΛΙΚΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ: Έχεις 2 αγελάδες και απεργείς επειδή θέλεις 3.

ΒΡΕΤΑΝΙΚΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ: Έχεις δύο αγελάδες και είναι και οι δύο τρελές…


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Notirk
Πλήρες Μέλος

Greece
1278 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2012, 10:44:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PanosT
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1631 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2012, 15:34:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πρέπει να έχεις δεχτεί τρελλή πίεση όλο αυτό το διάστημα...

Για πάμε φίλτατε macedon διότι πάλι δεν μας τα λες καλά...


quote:

1. Με ποιό τρόπο το βιντεάκι που πόσταρες σχετίζεται με τη Χρυσή Αυγή; Επειδή το λέει ο ηλίθιος και βλακωδώς ανιστόρητος που το έφτιαξε;

Επειδή έχει φωτογραφίες του Μιχαλολιάκου, έγγραφα από το περιοδικό Χρυσή Αυγή του Μιχαλολιάκου και πλάνα από τη web tv της Χρυσής Αυγής (xatv)

Αν όλα αυτά αυτά δεν σου αρκούν είναι δικό σου το πρόβλημα...

quote:

2. Με ποιόν τρόπο "καταρρίπτονται πλήρως" οι οικονομικές θέσεις που παραθέτω; Σε ποιό σημείο;

Πάλι δεν καταλάβες.
Αν το βιντεάκι λέει αλήθεια (που κατά τη γνώμη μου λέει) τότε όοοοοοολο το οικοδόμημα της Χρυσής Αυγής (ως αυτό που πάει να πλασσαριστεί στον Ελληνικό λαό) καταρρίπτετε πλήρως και όχι απλά οι παρωχημένες και ιστορικά αποδεδειγμένα αποτυχημένες οικονομικές θέσεις...

quote:

Εκτός αν θεωρείς τα σκουπίδια που κυκλοφορούν στον ιντερνετικό αντιεθνικιστικό σκουπιδότοπο (απ' όπου φαίνεται να τρέφεσαι) αξιόπιστα, οπότε μάλλον τα σχόλιά σου πρέπει να πάνε στη στήλη με τα ανέκδοτα.

Εγώ πάλι τα αντιχριστιανικά σκουπίδια του internet που μας πλασσάρεις με περισσή υπερηφάνεια και θράσσος ως δικά σου τα κάνω πακετάκι και τα στέλνω "Προς Διαχειριστική Ομάδα"

quote:

Φέρτο μου να το δω τι λέει και το συζητάμε.


Πόσες φορές ακριβώς πρέπει να στο φέρω???
(κοίτα παρακάτω)

quote:

Έχει τις απόψεις του κι έχω τις απόψεις μου και ο κάθε εθνικιστής έχει τις απόψεις του πάνω σε δευτερεύοντα ζητήματα. Το ζήτημα της θρησκείας άπτεται των προσωπικών απόψεων και θεωρείται οπωσδήποτε ήσσονος σημασίας. Το ίδιο και οι ποδοσφαιρικές απόψεις.

Ένα πράγμα είναι μόνο μείζονος σημασίας για έναν εθνικιστή.


Εγώ συμφωνώ γενικά με τη θέση αυτή!

Η δική σου όμως σταση ζωής και συμπεριφοράς τόοοοοοοοσα χρόνια στο esoterica δείχνει ότι η παραπάνω δήλωσή σου αποτελεί ΥΠΟΚΡΙΣΙΑ.

Ο Μιχαλολιάκος πάντως διαφωνεί "κάθετα" μαζί σου και αυτό είναι ένα πρόβλημα για εσένα δε νομίζεις???

Από τις επίσημες θέσεις του ΜΟΝΑΔΙΚΟΥ ΕΘΝΙΚΙΣΤΙΚΟΥ ΚΟΜΜΑΤΟΣ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ (και καθόλου δευτερευούσης σημασίας όπως το φαντασιώνεσαι ώστε να είσαι συμβατός έστω με τη Χρυσή Αυγή...).

http://www.xryshaygh.com/index.php/kinima/thesis

Αλήθεια έχεις πει στον Μιχαλολιάκο και στα υπόλοιπα καλόπαιδά της Χρυσής Αυγής πως αποκαλείς εσύ και η παρέα σου στο esoterica τα άτομα που σου αναφέρουν τον όρο "Ελληνορθοδοξία"???

Για να μην αναφέρουμε και τις απόψεις σας για τον εξακοντισμό του μαθήματος των Θρησκευτικών...

Έχετε πολύ πλάκα λέμεεεεεεεεε.....


quote:

Ίσως. Προς το παρόν όμως, ο μόνος ταλαίπωρος παραμένεις εσύ, που στις θέσεις για την οικονομία έφερες ένα αστείο βίντεο που υποστηρίζει πως ο Χίτλερ ήταν Εβραίος (!), πως η Χρυσή Αυγή είναι μασονική (!!) και πως ο Μιχαλολιάκος είναι εωσφοριστής.

Πέφτεις από τα σύννεφα ε?
Ιδίως για το Χίτλερ (από την πλευρά της μητέράς του)????

Για τα μασονικά και εωσφορικά αν έμπαινες στον κόπο να μας εξηγήσεις τα κείμενα του Μιχαλολιάκου περί Πανός και τα πλάνα της xatv από μια τελετή που πραγματοποιήθηκε είναι σίγουρο ότι θα έβγαίνες σοφότερος.

Η πραγματικότητα δεν επηρεάζεται στο παραμικρό επειδή εσύ την αγνοείς.

quote:

Περιμένω το βίντεο που θα αναιρεί τις θέσεις για την οικονομία, όπως υποσχέθηκες. Εκτός αν μπουρδολογούσες, όπως κάνεις συνήθως...

Αστήρικτες προσωπικές επιθέσεις αντί επιχειρημάτων όπως κάνεις ΕΣΥ πάντα απέναντί μου...

Πάμε στην ουσία λοιπόν.
Προς τιμήν σου (ίσως και από φόβο ξεμπροστιάσματος αλλά δεν με πειράζει ΚΑΘΟΛΟΥ στην τελική) μας έφερες τις ΑΡΧΙΚΕΣ οικονομικές θέσεις της Χρυσής Αυγής όπως ήταν αναρτημένες παλαιότερα στο παλιό site της Χρυσής Αυγής.

Αυτές οι θέσεις όσο περνούσαν οι μήνες "στρογγυλεύονταν" όλο και περισσότερο (κάτι που έκανε και ο ΣΥΡΙΖΑ άλλωστε) και καταλήξαμε σε αυτές εδώ τις θέσεις όπως εκφράζονται από την νέα επίσημη ιστοσελίδα της Χ.Α

http://www.xryshaygh.com/index.php/kinima/thesis

Οι ΑΡΧΙΚΕΣ ΘΕΣΕΙΣ είναι εν πολλοίς αυτές που εκφράζει ο macedon

"
1. Ολική σύγκρουση με το κεφάλαιο και τους καπιταλιστές. Διάκριση μεταξύ κεφαλαιοκρατών και κεφαλαιούχων και ενίσχυση των δεύτερων.
2. Οι εργάτες να συμμετέχουν στα κέρδη των επιχειρήσεων
3. Δημιουργία εθνικής παραγωγής προς τον σκοπό της εθνικής αυτάρκειας
4. Συμμετοχή όλων των παραγωγικών τάξεων στη λήψη των αποφάσεων
5. Εθνική παραγωγή με βάση τις ανάγκες της χώρας και όχι τις ανάγκες της Ευρώπης
6. Προστασία της ατομικής ιδιοκτησίας εφ' όσον δεν μετατρέπεται σε παρασιτικό κεφάλαιο.
7. Κρατικοποίηση των οργανισμών που άπτονται της εθνικής ασφάλειας
8. Ειδικό καθεστώς φορολόγησης των Ελλήνων εφοπλιστών.
9. Εκμετάλλευση του εθνικού πλούτου από ελληνικά συμφέροντα.
"

Αν κάποιος ξέρει τις "θέσεις" macedon μπορεί άμεσα να κατανοήσει τη "στρογγυλοποίηση".

Από την άλλη, αν κάποιος διαβάσει μόνο τις επίσημες θέσεις όπως αυτές αναφέρονται στο παραπάνω site αποκλείται να "συμπεράνει" στην αρχική τους μορφή τις εν λόγω "θέσεις"...

Είχα την εντύπωση ότι ο macedon θα μας πόσταρε τις ύστερες θέσεις οπότε θα έπρεπε να δημοσιεύσω βίντεο και κείμενα από την παλιά ιστοσελίδα τους με τις ΑΡΧΙΚΕΣ θέσεις.

Ο καλός μας macedon όμως δημοσίευσε ΑΥΤΕΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΟΥ ΗΘΕΛΑ.

Το πρόβλημα με τις εν λόγω θέσεις βέβαια είναι αυτό που ανέφερε περίπου και ο Notirk.

Είναι καθαρά ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΕΣ θέσεις για την Οικονομία και μάλιστα του ΠΕΡΑΣΜΕΝΟΥ ΑΙΩΝΑ και αυτό συμβαίνει διότι τα ΑΝΤΙΘΕΤΑ ΑΚΡΑ ΕΝΩΝΟΝΤΑΙ για να κλείσει ο κύκλος...

Κλασσικό παραδειγματάκι η απεργία στη Χαλυβουργική.
Απολαύστε ΚΚΕ και Χρυσή Αυγή (μετά από ΚΟΛΩΤΟΥΜΠΑ τεραστίου μεγέθους μάλιστα περί "νέας Pirelli") χεράκι-χεράκι...

Απολαύστε, (ΥΠΕΥΘΥΝΑ όμως)...

http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&NR=1&v=jmQOm6VD29k

Και για να το κλείνουμε το θεματάκι, η απλή μου ερώτηση προς τον macedon είναι ΠΟΤΕ, σε ΠΟΙΟ κράτος, από ΠΟΙΟΝ ηγέτη και με ΠΟΙΑ αποτελέσματα εφαρμόστηκαν ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΕΝ ΜΕΡΕΙ τα παραπάνω.

quote:

Δεν "πνίγηκα", απλά δεν το είδα. Όταν διάβαζα εγώ Φουράκη, εσύ κατουρούσες τα παντελόνια σου ακόμη. Είχα λοιπόν αρκετό χρόνο ώστε να κατανοήσω πως πολλά απ' αυτά που λέει τα βγάζει από το μυαλό του, μια που υπάρχουν χάχες που χάφτουν ό,τι τους λένε.

Έχεις τέτοια θύελλα εν κρανίω macedon...

Μου "απάντησες" άλλες δύο φορές ( με την παραπάνω να είναι η τρίτη φορά).

Η πρώτη σου "απάντηση" ήταν...ερώτηση του τύπου αν ήθελα να μου σχολιάσεις τον Φουράκη ως συγγραφέα και τέτοιες σαχλαμαρίτσες...

Καθώς σε πίεζα ασφυκτικά η δεύτερη απόπειρα απάντησης ήταν του ίδιου τύπου με την τωρινή.

Αστήρικτη προσωπική επίθεση στον "leader" του χώρου που εκπροσωπείς και ΕΣΥ (είτε το θες είτε όχι) ο οποίος σας ξεσκέπασε για τα καλά με ονόματα και διευθύνσεις ΕΝ ΖΩΗ ΚΑΙ ΑΥΤΟΠΡΟΣΩΠΩΣ ΜΑΛΙΣΤΑ...

Σημειώνω ότι από τους θιγόμενους δεν έγιναν μηνύσεις ούτε καν για τα μάτια του κόσμου...

Γι'αυτό έγραψα ότι "πνίγηκες"...

quote:

Ο "άνθρωπος που έχει αποκαλύψει τόσα πολλά για το ποιόν μου" ... είσαι εσύ;

Τόσο αδύνατη μνήμη...
Να, για κοίτα εδώ μπας και θυμηθείς...

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=11423&whichpage=1&ARCHIVE=

quote:

Αυτό μιλάει για την ορθοδοξία. Εγώ περιμένω τις θέσεις για την οικονομία. Δείξε μας το βίντεο με θέσεις που "καταρρίπτουν πλήρως" αυτά που σου έγραψα, και θα πάμε και στο θέμα της θρησκείας...

Πάλι λάθος κάνεις...
Το βιντεάκι είναι αυτό

http://www.youtube.com/watch?v=7aA69HSG_A0

και στο 5.27 ΑΚΡΙΒΩΣ macedon είναι για το ΚΑΤΑΣΤΑΤΙΚΟ της Χρυσής Αυγής σχετικά με την Ορθοδοξία.

quote:

Αντε μπράβο μικρέ...

Έτσι είναι καλύτερο διότι μου αρέσει το "μικρέ"...

Πάντως ρε "μεγάλε" κάνε ένα κόπο να υπερασπιστείς την ταλαίπωρη ύπαρξή σου στο esoterica εδώ.

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=11423&whichpage=1&ARCHIVE=

Άντε μπράβο μεγάλε...

quote:

Σε κανένα κατασταστικό κανενός κόμματος δεν αναφέρονται ιδεολογικές θέσεις, ανίδεε. Τα καταστατικά συντάσσονται ώστε να είναι σύμφωνα με τον Αστικό Κώδικα, ώστε να προβλέπονται οι νόμιμες διαδικασίες για τη λειτουργία του σχηματισμού.


Καλέ μου, μεταξύ μας συμφωνούμε!
Τι με βρίζεις?

Και εγώ από τα λίγα που ξέρω και χωρίς να έχω διαβάσει κανένα καταστατικό κανενός κόμματος τα ίδια θεωρούσα ότι γράφουν τα καταστατικά των κομμάτων.

Μέχρι που ήρθε ο Μιχαλολιάκος...


Με το Μιχαλολιάκο ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ και όχι μαζί μου καλέ μου macedon.

KANE THN ΑΠΟΜΑΓΝΗΤΟΦΩΝΗΣΗ στο 5.27 ΑΚΡΙΒΩΣ macedon

http://www.youtube.com/watch?v=7aA69HSG_A0

θα δεις ότι σου λέω αλήθεια και ως ανώτερος άνθρωπος θα μου ζητήσεις συγγνώμη για το "ανίδεος".

Πάντως με την Ορθοδοξία έχει ένα κόλλημα δε νομίζεις???

Από τις επίσημες θέσεις του ΜΟΝΑΔΙΚΟΥ ΕΘΝΙΚΙΣΤΙΚΟΥ ΚΟΜΜΑΤΟΣ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ...

http://www.xryshaygh.com/index.php/kinima/thesis


quote:

Εν πάσει περιπτώσει, σε ποιό άρθρο λέει κάτι τέτοιο;

Εμένα ρωτάς?
Όταν βρεθείς με το Μιχαλολιάκο να τον ρωτήσεις τι εννοούσε στο εν λόγω βίντεο και να δείτε από κοινού, επιμελώς το καταστατικό της Χ.Α και να μας ενημερώσεις, γιατί τουλάχιστον εγώ έχω τρομερή αγωνία και μια ανεξήγητη φαγούρα...

quote:

Α, και μην ξεχάσεις το βίντεο για τις θέσεις της οικονομίας...

Μωρέ έκανες τέτοιο ξεμπρόστιασμα στη Χρυσή Αυγή που δεν ξέρω πως θα αντιδράσουν τα καλόπαιδά της όταν σε συναντήσουν...

Σε κάθε περίπτωση μπορείς να μας πεις για τη Χαλυβουργική και αν ήταν ή όχι η νέα Pirelli...

Ερευνάτε τας ΓραφάςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2012, 23:32:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
PanosT

Περιμένοντας ακόμη το βίντεο που μου υποσχέθηκες σχετικά με την ολική κατάρριψη των θέσεων της Χρυσής Αυγής (το βάζω στο σακούλι με τις άλλες μπαρούφες που έχεις καταθέσει κατά καιρούς), ας προχωρήσουμε... Παρ' όλο που το στυλ σου είναι (όπως πάντα) εριστικό και βλακώδες, εντούτοις το αποδίδω στις εμμονές που έχεις στο πρόσωπό μου οπότε δεν μ' απασχολεί ιδιαίτερα.

quote:
Οι ΑΡΧΙΚΕΣ ΘΕΣΕΙΣ είναι εν πολλοίς αυτές που εκφράζει ο macedon

Ούτε αρχικές ούτε τελικές θέσεις. Είναι οι πάγιες εθνικιστικές θέσεις.

quote:
Από την άλλη, αν κάποιος διαβάσει μόνο τις επίσημες θέσεις όπως αυτές αναφέρονται στο παραπάνω site αποκλείται να "συμπεράνει" στην αρχική τους μορφή τις εν λόγω "θέσεις"...

Μπερδεύεις τις ιδεολογικές θέσεις με τις προεκλογικές. Άλλο το ένα, άλλο το άλλο. Οι ιδεολογικές θέσεις προϋποθέτουν εθνικιστική διακυβέρνηση. Οι προεκλογικές θέσεις δηλώνουν πλαίσιο διεκδικήσεων μέσα σε ένα αστικό καθεστώς.

Δεν θα βρεις πουθενά π.χ. στις θέσεις του ΣΥΡΙΖΑ θέσεις για την εγκαθίδρυση δικτατορίας του προλεταριάτου Κινέζικου τύπου, παρ' όλες τις μαοϊκές συνιστώσες του και παρ' όλες τις ιδεολογικές του θέσεις.

Ξέρω ότι δεν μπορείς να το κατανοήσεις εύκολα, αλλά έτσι είναι.

quote:
Ο καλός μας macedon όμως δημοσίευσε ΑΥΤΕΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΟΥ ΗΘΕΛΑ.

Ο macedon δημοσίευσε αυτές που αποτελούν τις θέσεις όλων των εθνικιστικών κινημάτων της Ευρώπης, αδιαφορώντας για το τι ακριβώς θέλεις, πράγμα που μάλλον δεν γνωρίζεις ούτε εσύ.

quote:
Το πρόβλημα με τις εν λόγω θέσεις βέβαια είναι αυτό που ανέφερε περίπου και ο Notirk.

Είναι καθαρά ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΕΣ θέσεις για την Οικονομία και μάλιστα του ΠΕΡΑΣΜΕΝΟΥ ΑΙΩΝΑ και αυτό συμβαίνει διότι τα ΑΝΤΙΘΕΤΑ ΑΚΡΑ ΕΝΩΝΟΝΤΑΙ για να κλείσει ο κύκλος...


Αν δεν μπορείς να διακρίνεις τη διαφορά των κομμουνιστικών από τις εθνικιστικές θέσεις, δεν μπορώ να κάνω τίποτε γι' αυτό.

Σύμφωνα λοιπόν με την παραπάνω εμβριθή "ανάλυσή" σου:

Ο κομμουνισμός είναι υπέρ της ατομικής ιδιοκτησίας, όπως και ο εθνικισμός.
Ο κομμουνισμός κάνει διάκριση μεταξύ κεφαλαιοκράτη και κεφαλαιούχου, όπως ο εθνικισμός.
Ο κομμουνισμός στηρίζει το ατομικό μη παρασιτικό κεφάλαιο.
Ο κομμουνισμός υποστηρίζει το συντεχνιακό κράτος (είναι εκεί που λέει "συμμετοχή όλων των τάξεων στη λήψη των αποφάσεων").

Με άλλα λόγια, οι κομμουνιστές τζάμπα συγκρούστηκαν με τα τάγματα εφόδου του Χίτλερ, με τους μελανοχίτωνες του Μουσολίνι και τους φαλαγγίτες του Χοσέ Αντώνιο ... γιατί είχαν τις ίδιες ακριβώς απόψεις (σύμφωνα με τον Πάνο). Απλά δεν το ήξεραν!

Α, ρε ταλαίπωρε Λένιν, δεν είχες ιδέα ότι ήσουν εθνικοσοσιαλιστής!. O Πάνος όμως το ήξερε και σε ξεμπροστιάζει 100 χρόνια μετά!

Τώρα, επειδή το βιντεάκι περί θέσεων της ΧΑ για τη θρησκεία ΔΕΝ απαντάει στα θέματα της οικονομίας (όσο και αν ισχυρίζεσαι το αντίθετο) θα μας φέρεις το βιντεάκι αυτό για να προχωρήσουμε; Θα μας φέρεις δηλαδή ένα οτιδήποτε (βίντεο, κείμενο, κτλ.) που να αναιρεί τις θέσεις που έχω δημοσιεύσει όπως μας υποσχέθηκες, αγαπητέ κωλοτούμπα;

Η απάντηση είναι απλά "ΝΑΙ" ή "ΟΧΙ".

ΥΓ: Επειδή στις κωλοτούμπες είσαι πολύ καλός (τόσο καλός που θα μπορούσες να γίνεις και βουλευτής του ΛΑΟΣ - αν έμπαινε στη Βουλή) κι επειδή όταν λες "θα σου ποστάρω βιντεάκι ή κείμενο που να σχετίζεται με τη Χρυσή Αυγή, (...) και θα σε καταρρίπτει πλήρως!" καλό είναι να το παραθέσεις. Διαφορετικά θα νομίσει ο κόσμος ... άλλα πράματα. (Παράκληση: Μη μας φέρεις πάλι ένα κείμενο που να μιλάει για ορθοδοξία, με τον ισχυρισμό ότι καταρρίπτει τις οικονομικές θέσεις.)

Αναμένουμε!

macedon

Edited by - macedon on 18/06/2012 23:34:18Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PanosT
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1631 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/06/2012, 21:15:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

macedon

Περιμένοντας ακόμη το βίντεο που μου υποσχέθηκες σχετικά με την ολική κατάρριψη των θέσεων της Χρυσής Αυγής (το βάζω στο σακούλι με τις άλλες μπαρούφες που έχεις καταθέσει κατά καιρούς), ας προχωρήσουμε... Παρ' όλο που το στυλ σου είναι (όπως πάντα) εριστικό και βλακώδες, εντούτοις το αποδίδω στις εμμονές που έχεις στο πρόσωπό μου οπότε δεν μ' απασχολεί ιδιαίτερα.


Δεν φταίω εγώ αν συνεχίζεις να περιμένεις βίντεο ή τον Αη Βασίλη τα Χριστούγεννα...

Ήμουν σαφής.
Κατέθεσες τις ΑΡΧΙΚΕΣ θέσεις της Χ.Α και όχι τις "στρογγυλοποιημένες" που εμφανίζονται στο επίσημο (νέο) site τους προς άγραν ψηφοφόρων.

Αυτές ακριβώς τις θέσεις ήθελα να δημοσιοποιηθούν και μας τις χάρισες απλόχερα.
Τελεία και παύλα.

Πάμε παρακάτω.

quote:

Μπερδεύεις τις ιδεολογικές θέσεις με τις προεκλογικές. Άλλο το ένα, άλλο το άλλο. Οι ιδεολογικές θέσεις προϋποθέτουν εθνικιστική διακυβέρνηση. Οι προεκλογικές θέσεις δηλώνουν πλαίσιο διεκδικήσεων μέσα σε ένα αστικό καθεστώς.

Αυτό θα το θεωρήσω ως άλλη μια λογική σου ακροβασία για να μαζέψεις τα ασυμάζευτα αλλιώς αν το πάρω κατά γράμμα θεωρώ ότι βάλλεις ευθέως εναντίον του Δημοκρατικού Πολιτεύματος...

Τέσπα.
Ας συνεχίσουμε.

Το επίσημο site της Χ.Α δεν λέει ΠΟΥΘΕΝΑ ότι είναι οι "προεκλογικές" θέσεις και όχι "ιδεολογικές".

Λέει απλά "θέσεις" ή "οι θέσεις μας.

Το λινκ εδώ
http://www.xryshaygh.com/index.php/kinima/thesis

Εσύ με ποιο κριτήριο τεκμαίρεις ότι πρόκειται για "προεκλογικές" και όχι "ιδεολογικές" θέσεις???

Πάντως, είτε είναι "προεκλογικές" θέσεις, είτε είναι "ιδεολογικές" θέσεις και για όσο κάνεις την πασίγνωστή σου ΚΩΛΟΤΟΥΜΠΑ και δεν απαντάς στο ευθύ ερώτημα

"
ΠΟΤΕ, σε ΠΟΙΟ κράτος, από ΠΟΙΟΝ ηγέτη και με ΠΟΙΑ αποτελέσματα εφαρμόστηκαν ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΕΝ ΜΕΡΕΙ οι παραπάνω θέσεις
"

αυτές οι θέσεις είναι απλά και μόνο για τον...λούτσο!


quote:

Αν δεν μπορείς να διακρίνεις τη διαφορά των κομμουνιστικών από τις εθνικιστικές θέσεις, δεν μπορώ να κάνω τίποτε γι' αυτό.

Οι διαφορές στην ΠΡΑΞΗ αλλά κυρίως στην ΟΥΣΙΑ είναι ΜΗΔΕΝΙΚΕΣ διότι το αποτέλεσμα πάνω στο ταλαίπωρο το "πόπολο" ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ.

Οι όποιες επιφανειακές διαφορές υπάρχουν είναι για να μπερδεύονται οι αδαείς και να νομίζουν ότι υπηρετούν ΑΛΛΟ ΣΥΣΤΗΜΑ...

Είναι σαν να μου λες ότι το κόκκινο χρώμα έχει τεράστια διαφορά από το μαύρο.
Όντως έτσι είναι ΑΛΛΑ όταν πρόκειται για Κόκκινη ή Μαύρη Δικτατορία η πολιτική σου μυωπία συνεχίζει να εστιάζει στη διαφορά του χρώματος και αφήνει στην άκρη την ουσία της ΔΙΚΤΑΤΟΡΙΑΣ

quote:

Σύμφωνα λοιπόν με την παραπάνω εμβριθή "ανάλυσή" σου:

Ο κομμουνισμός είναι υπέρ της ατομικής ιδιοκτησίας, όπως και ο εθνικισμός.


Γιατί μας κρατάτε κρυφό το όριο της ατομικής ιδιοκτησίας που θα μας επιτρέψει να έχουμε ο Δικτάτορας Μιχαλολιάκος με τον υποδικτάτορα Κασιδιάρη και τον ανθυποδικτάτορα Καιάδα...

Είσαι σίγουρος ότι η ατομική περιουσία σου αυτή τη στιγμή είναι κάτω από αυτό το όριο???

Αν είναι πάνω από το όριο να υποθέσω ότι ευχαρίστως θα την έδινες να τη διαχειριστεί ΑΝΕΥ ΟΡΩΝ ΚΑΙ ΟΙΑΣΔΗΠΟΤΕ ΜΟΡΦΗΣ ΕΛΕΓΧΟΥ ο Δικτάτορας Μιχαλολιάκος με τον υποδικτάτορα Κασιδιάρη και τον ανθυποδικτάτορα Καιάδα...

Και ύστερα απορείς γιατί σε χρεοκόπησαν οι "δημοκράτες" με τέτοια μυαλά που κουβαλάς????

quote:

Ο κομμουνισμός κάνει διάκριση μεταξύ κεφαλαιοκράτη και κεφαλαιούχου, όπως ο εθνικισμός.

ΒΕΒΑΙΩΣ.
Κεφαλαιοκράτες είναι οι στενοί συνεργάτες του Κόμματος που ζούνε μέσα σε τέτοια χλίδα όπου οι καπιταλιστές ούτε στον ύπνο τους δεν έχουν ονειρευτεί και κεφαλαιούχους/εργάτες/προλεταριάτο "βάφτισε" όλους τους άλλους τους ταλαίπωρους...
Όλοι έχουν ένα πιάτο φαί και ένα κεραμμύδι πάνω από το κεφάλι τους.

Στην καλύτερη περίπτωση για εσένα ο Εθνικισμός διαφοροποιείται από τον Κομμουνισμό όσο είναι το ποσοστό του επιτρεπτού κεφαλαίου που θα αποφασίσει για εμάς ο Δικτάτορας Μιχαλολιάκος με τον υποδικτάτορα Κασιδιάρη και τον ανθυποδικτάτορα Καιάδα...

quote:

Ο κομμουνισμός στηρίζει το ατομικό μη παρασιτικό κεφάλαιο.

Βρε δώσε μας το ποσό πάνω από το οποίο το κεφάλαιο γίνεται "παρασιτικό" το οποίο μας το κρατάτε κρυφό και με ποια κριτήρια θα επιλεγεί και από ποιους και ύστερα θα τα βρούμε και τα Κομμουνιστικά Ανάλογα.

Άντε, τι ντρέπεστε καλέ?

quote:

Ο κομμουνισμός υποστηρίζει το συντεχνιακό κράτος (είναι εκεί που λέει "συμμετοχή όλων των τάξεων στη λήψη των αποφάσεων").

Εδώ, χωρίς πλάκα ΤΑΥΤΙΖΕΣΤΕ ΕΥΘΕΩΣ χωρίς να χρειάζονται καν προεκτάσεις και επεξηγήσεις...

Ακριβώς επειδή αποφάσιζε (και καλά) "πραγματικά" ο λαός τα φασισταριά ονομάζανε την κόκκινη δικτατορία "Λαική Δημοκρατία" τρομάρα τους...

quote:

Με άλλα λόγια, οι κομμουνιστές τζάμπα συγκρούστηκαν με τα τάγματα εφόδου του Χίτλερ, με τους μελανοχίτωνες του Μουσολίνι και τους φαλαγγίτες του Χοσέ Αντώνιο ... γιατί είχαν τις ίδιες ακριβώς απόψεις (σύμφωνα με τον Πάνο). Απλά δεν το ήξεραν!

Χμμμμ....

Η εισβολή της Γερμανίας στη Ρωσσία αλλά και ο Β' Π.Π έγινε για ιδεολογικούς λόγους...

Δηλαδή αν η Κίνα ήθελε να εισβάλει στη Ρωσσία η δεύτερη δεν θα έκανε τίποτα αφού ταυτίζονταν εν πολλοίς ιδεολογικά...

Κοίτα macedon, επειδή είναι η πρώτη και μοναδική φορά που ακούω αυτήν την παπα... εεεε, την άποψη θα την κρατήσω ως...συλλεκτική για να έχω κάτι να σε θυμάμαι όταν εξαφανιστείς και πάλι...

quote:

Α, ρε ταλαίπωρε Λένιν, δεν είχες ιδέα ότι ήσουν εθνικοσοσιαλιστής!. O Πάνος όμως το ήξερε και σε ξεμπροστιάζει 100 χρόνια μετά!

Κοίτα, αυτός που "μοίραζε" τα χρήματα έδινε και τις ταμπέλες στους υπαλλήλους του, "εθνικοσοσιαλιστής, "υπαρκτός σοσιαλιστής", "κομμουνιστής".

Ο Λένιν ήξερε ακριβώς τι ήταν καθώς ήξερε ποιος του τα "ακούμπαγε", οπότε κοίτα να το μάθεις και εσύ γιατί αλλιώς η πορεία σου προς την "κιμαδομηχανή" είναι προδιαγεγραμμένη και αδιαπραγμάτευτη...


quote:

Τώρα, επειδή το βιντεάκι περί θέσεων της ΧΑ για τη θρησκεία ΔΕΝ απαντάει στα θέματα της οικονομίας (όσο και αν ισχυρίζεσαι το αντίθετο) θα μας φέρεις το βιντεάκι αυτό για να προχωρήσουμε;

Επειδή κατά τα λεγόμενά σου έχεις φάει πολύ ξύλο τόσο από Δεξιά ΜΑΤ όσο και από ΠΑΣΟΚικά ΜΑΤ σε ευαίσθητες μάλιστα ηλικίες σου υπόσχομαι να είμαι υπομονετικός και να σου δείξω για ΑΚΟΜΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ (πέμπτη?, έκτη?, έχω χάσει το λογαριασμό) τα 3 ΤΡΙΑ βιντεάκια που κάνεις ΣΥΝΕΧΩΣ και ΑΔΙΑΛΕΙΠΤΩΣ ΓΑΡΓΑΡΑ...

ΠΡΩΤΟ ΒΙΝΤΕΑΚΙ (εκτός Οικονομίας κατά τη γνώμη σου αλλά τεσπα στο χαρίζω...)

http://www.youtube.com/watch?v=bABj0VPRdIU

Έχει φωτογραφίες και κείμενα του Μιχαλολιάκου και πλάνα από τη web tv της Χρυσής Αυγής.

Σχολίασέ τα ακόμα και αν λέει και για αστρόπλοια σε παρακαλώ και άσε την Οικονομία αν σε χαλάει.

Για το παραπάνω βιντεάκι μέχρι στιγμής έχεις κάνει ένα γενικό και αστήρικτο αφορισμό (ιντερνετικό σκουπίδι του αντιεθνικιστικού χώρου) αλλά επί της ουσίας ΓΑΡΓΑΡΑ...

Συνεχίζουμε.


ΔΕΥΤΕΡΟ ΒΙΝΤΕΑΚΙ (όντως εκτός Οικονομίας).

Με έλουσες με διάφορα κοσμητικά επίθετα (ανίδεος, βλάκας, κτλ) για το τι γράφουν και τι δεν γράφουν τα καταστατικά των κομμάτων. Είσαι ΚΑΘΕΤΟΣ και ΑΠΟΛΥΤΟΣ ότι τα Καταστατικά των κομμάτων ΔΕΝ ΓΡΑΦΟΥΝ περί Θρησκείας κάτι που ειλικρινά πίστευα και εγώ μέχρι που άκουσα ΑΥΤΟ από τον Μιχαλολιάκο

Πήγαινε κατ'ευθείαν στο 5.27 ΑΚΡΙΒΩΣ macedon.
http://www.youtube.com/watch?v=7aA69HSG_A0

Σου έχω ζητήσει γύρω στις πέντε φορές να κάνεις ΑΠΟΜΑΓΝΗΤΟΦΩΝΗΣΗ ΤΗΣ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΜΟΝΗΣ ΠΡΟΤΑΣΗΣ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΕ ΕΝΤΕΛΩΣ ΚΑΘΟΡΙΣΜΕΝΟ ΣΗΜΕΙΟ (5.27).

Αν τυχόν έχεις κάνει λάθος μια συγγνώμη προς ένα Χριστιανό μέλος μου είναι αρκετή...


ΤΡΙΤΟ ΒΙΝΤΕΑΚΙ (ΚΑΘΑΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΓΙΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ)

Η ΑΡΧΙΚΗ θέση της Χρυσής Αυγής για την απεργία των εργαζομένων στην Χαλυβουργική ήταν ότι πρέπει να σταματήσει ΑΜΕΣΑ καθώς οδηγούμαστε σε "νέα Pirelli" δηλαδή προς κλείσιμο της εταιρίας από τους "καλούς" κεφαλαιοκράτες και επαναλειτουργία της σε άλλο κράτος. Μετά από κάποιους μήνες η Χρυσή Αυγή ΚΑΝΕΙ ΚΩΛΟΤΟΥΜΠΑ ΕΠΙΠΕΔΟΥ macedon και ΑΛΛΑΖΕΙ ΣΤΑΣΗ 180 ΜΟΙΡΩΝ ΣΥΜΠΡΑΤΟΝΤΑΣ ΜΕ ΤΟ ΚΚΕ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΜΕ ενάντια στους "κακούς" κεφαλαιοκράτες αυτή τη φορά...

http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&NR=1&v=jmQOm6VD29k

ΜΕ ΠΟΙΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΑΠΟΨΗ ΤΗΣ ΧΡΥΣΗΣ ΑΥΓΗΣ ΣΥΜΦΩΝΕΙΣ macedon, ΤΗΣ ΑΡΧΙΚΉΣ Ή ΤΗΣ ΤΕΛΙΚΗΣ???

Άντε που σε μάρανε η Οικονομία και μας κρατάς μούτρα επειδή και καλά δεν σου φέραμε βιντεάκι και δεν μας απαντάς εν είδει τιμωρίας ούτε για Θρησκεία...

quote:

Θα μας φέρεις δηλαδή ένα οτιδήποτε (βίντεο, κείμενο, κτλ.) που να αναιρεί τις θέσεις που έχω δημοσιεύσει όπως μας υποσχέθηκες, αγαπητέ κωλοτούμπα;

Η απάντηση είναι απλά "ΝΑΙ" ή "ΟΧΙ".


Οι θέσεις που έχεις δημοσιεύσεις ΞΕΜΠΡΟΣΤΙΑΖΟΥΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΤΑ ΨΕΜΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΚΩΛΟΤΟΥΜΠΕΣ ΤΗΣ ΧΡΥΣΗΣ ΑΥΓΗΣ και είναι ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΔΗΜΟΣΙΕΥΤΟΥΝ ΣΤΟ ESOTERICA.

Παρ'όλα αυτά σε συνδράμω ΞΕΜΠΡΟΣΤΙΑΖΟΝΤΑΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΙΣ ΜΙΚΡΕΣ ΜΟΥ ΔΥΝΑΜΕΙΣ (ΣΥΓΚΡΙΤΙΚΑ ΜΕ ΕΣΕΝΑ ΠΑΝΤΑ) ΤΙΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΕΣ ΘΕΣΕΙΣ ΤΗΣ ΧΡΥΣΗΣ ΑΥΓΗΣ...

Εγώ πάντως με πολύ κατανόηση και υπομονή θα περιμένω εκείνη τη στιγμή που θα μου παρουσιάσεις ΕΣΤΩ ΜΙΑ ΚΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΚΩΛΟΤΟΥΜΠΑ ΜΟΥ.

Από την άλλη πλευρά τα ΜΝΗΜΕΙΑ ΚΩΛΟΤΟΥΜΠΑΣ (αν και αποτελούν ένα απειροελάχιστο δείγμα) είναι εδώ

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=11423&whichpage=1&ARCHIVE=


Μετά από τα παραπάνω ας δούμε και το υστερόγραφο του macedon.

quote:

ΥΓ: Επειδή στις κωλοτούμπες είσαι πολύ καλός (τόσο καλός που θα μπορούσες να γίνεις και βουλευτής του ΛΑΟΣ - αν έμπαινε στη Βουλή) κι επειδή όταν λες "θα σου ποστάρω βιντεάκι ή κείμενο που να σχετίζεται με τη Χρυσή Αυγή, (...) και θα σε καταρρίπτει πλήρως!" καλό είναι να το παραθέσεις. Διαφορετικά θα νομίσει ο κόσμος ... άλλα πράματα. (Παράκληση: Μη μας φέρεις πάλι ένα κείμενο που να μιλάει για ορθοδοξία, με τον ισχυρισμό ότι καταρρίπτει τις οικονομικές θέσεις.)

Αναμένουμε!


Ένα καλό στοιχηματάκι είναι στα πόσα δικά μου ποστς ο macedon θα καταλάβει ότι δεν μπορεί να κρύβετε πίσω από βιντεάκια που δεν έχουν λόγο ΠΛΕΟΝ να υπάρξουν και να αρχίζει να ΕΙΧΕΙΡΗΜΑΤΟΛΟΓΕΙ επί όσων έχουν ΓΡΑΦΕΙ και αρχίζουν και ΑΥΤΑ να χρονιζουν επικίνδυνα όπως ακριβώς έχει συμβεί και στο κοντινό παρελθόν με τα έδικτα των θρησκευτικών διωγμών...

Ερευνάτε τας ΓραφάςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/06/2012, 22:39:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πάνο λυπάμαι,αλλά έχεις γράψει ένα σωρό μπούρδες.

Τόσες πολλές που δεν μπορεί κανείς να σταθεί απέναντί σου σε συζήτηση.

Ο τρόπος που σκέπτεσαι ρωτώντας που και πότε εφαρμόσθηκε ο εθνικισμός,δείχνει "κολλημένο" μυαλό.Επειδή δεν έχει εφαρμοσθεί ακόμη,σημαίνει οτι δεν μπορεί να εφαρμοσθεί?Παιδαριώδης σκέψη αυτή.

Τι σχέση έχει το οριο της ατομικής ιδιοκτησίας,με την παρασιτική οικονομία?
Παρασιτική οικονομία μπορεί να είναι και η διαβίωση χωρίς ιδιοκτησία.

Με ποιές απο τις θέσεις της ΧΑ,που παρουσίασες διαφωνείς?

Και άλλα πολλά που θέλω να σου πώ,αλλά βαρυέμαι τις επαναλήψεις και την δύσκολη κατανόηση εκ μέρους σου.

Χαράς το κουράγιο και την υπομονή του macedon!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2012, 01:28:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
PanosT

Επειδή συμφωνώ απόλυτα με τον ΝΙΚΟΜΑΧΟ, κι επειδή το να συζητάω μαζί σου είναι λίγο χειρότερο από το να συζητάω με το ντουβάρι που έχω δεξιά μου, θα είμαι πολύ σύντομος, επαναλαμβάνοντας για μία ακόμη φορά πως δεν μπορείς να παρουσιάσεις τίποτε που να αναιρεί τις θέσεις του εθνικισμού για την οικονομία, όπως τις παρουσίασα αν και μας το υποσχέθηκες.

Πάμε λοιπόν.

quote:
Αυτό θα το θεωρήσω ως άλλη μια λογική σου ακροβασία για να μαζέψεις τα ασυμάζευτα αλλιώς αν το πάρω κατά γράμμα θεωρώ ότι βάλλεις ευθέως εναντίον του Δημοκρατικού Πολιτεύματος...

Θεώρησε ό,τι θέλεις.

quote:
Το επίσημο site της Χ.Α δεν λέει ΠΟΥΘΕΝΑ ότι είναι οι "προεκλογικές" θέσεις και όχι "ιδεολογικές".

Κάντους μήνυση.

quote:
Εσύ με ποιο κριτήριο τεκμαίρεις ότι πρόκειται για "προεκλογικές" και όχι "ιδεολογικές" θέσεις???

Γιατί ξέρω την ιδεολογία του εθνικισμού.

quote:
Πάντως, είτε είναι "προεκλογικές" θέσεις, είτε είναι "ιδεολογικές" θέσεις και για όσο κάνεις την πασίγνωστή σου ΚΩΛΟΤΟΥΜΠΑ και δεν απαντάς στο ευθύ ερώτημα

Απαντήθηκε πολλάκις σε άλλα θέματα και εδώ. Βρέστα.

quote:
Οι διαφορές στην ΠΡΑΞΗ αλλά κυρίως στην ΟΥΣΙΑ είναι ΜΗΔΕΝΙΚΕΣ διότι το αποτέλεσμα πάνω στο ταλαίπωρο το "πόπολο" ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ.

Αν θεωρείς ίδιο ο εργάτης να αλλάξει αφεντικό με το να γίνει μέτοχος της δουλειάς του, τότε έχεις σοβαρό νοητικό πρόβλημα.

quote:
Είσαι σίγουρος ότι η ατομική περιουσία σου αυτή τη στιγμή είναι κάτω από αυτό το όριο???

Ονειρεύεσαι. Κανείς δεν μίλησε για ποσοτικά όρια ατομικής ιδιοκτησίας.

quote:
Βρε δώσε μας το ποσό πάνω από το οποίο το κεφάλαιο γίνεται "παρασιτικό" το οποίο μας το κρατάτε κρυφό και με ποια κριτήρια θα επιλεγεί και από ποιους και ύστερα θα τα βρούμε και τα Κομμουνιστικά Ανάλογα.

Το κεφάλαιο δεν γίνεται "παρασιτικό" πάνω από κάποιο ποσοτικό όριο. Γίνεται παρασιτικό ανάλογα με τη χρήση του. Βασικές γνώσεις είναι αυτές. Διάβασε τι λέει ο Μερκούρης κι ο Βεκιαρέλης.

quote:
Εδώ, χωρίς πλάκα ΤΑΥΤΙΖΕΣΤΕ ΕΥΘΕΩΣ χωρίς να χρειάζονται καν προεκτάσεις και επεξηγήσεις...

Μπούρδες! Ο κομμουνισμός επαγγέλεται την πάλη των τάξεων, ο εθνικισμός τη συνεργασία των τάξεων.

Ο Κομμουνισμός επαγγέλεται το μονοκομματικό κράτος, ο εθνικισμός το ακομματικό κράτος.

Κατά τα άλλα ... ταυτίζονται!

quote:
Άντε που σε μάρανε η Οικονομία και μας κρατάς μούτρα επειδή και καλά δεν σου φέραμε βιντεάκι και δεν μας απαντάς εν είδει τιμωρίας ούτε για Θρησκεία...

Δεν είμαι υπεύθυνος για τις υποσχέσεις που δεν κρατάς ούτε για τις τούμπες που κάνεις για να καλύψεις την ανοησία σου.

quote:
Ένα καλό στοιχηματάκι είναι στα πόσα δικά μου ποστς ο macedon θα καταλάβει ότι δεν μπορεί να κρύβετε πίσω από βιντεάκια που δεν έχουν λόγο ΠΛΕΟΝ να υπάρξουν και να αρχίζει να ΕΙΧΕΙΡΗΜΑΤΟΛΟΓΕΙ επί όσων έχουν ΓΡΑΦΕΙ και αρχίζουν και ΑΥΤΑ να χρονιζουν επικίνδυνα όπως ακριβώς έχει συμβεί και στο κοντινό παρελθόν με τα έδικτα των θρησκευτικών διωγμών...

Το στοίχημα είναι στα πόσα δικά σου ποστ θα κατανοήσεις πως γράφεις για ένα θέμα για το οποίο δεν έχεις ιδέα, δεν μπορείς να κατανοήσεις τι λέγεται, δεν γνωρίζεις ούτε τα βασικά, δεν μπορείς να επεξεργαστείς και αφομοιώσεις ούτε την παραμικρή πληροφορία και εξ αιτίας αυτών μπουρδολογείς ακατάπαυστα, προσπαθώντας να μας πείσεις ότι ένα βιντεάκι που ασχολείται με θέσεις της ΧΑ για τη θρησκεία, καταρρίπτει τις οικονομικές θέσεις του εθνικισμού που έχω παρουσιάσει.

Τελικά θα μας δείξεις μια πηγή που να καταρρίπτει τις θέσεις περί οικονομίας ή όχι; Αντε, γιατί θέλω να σου παρουσιάσω και τις θέσεις για την οργάνωση του εθνικιστικού κράτους.

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Osmosis
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


545 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2012, 10:08:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Osmosis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Επειδή δεν έχει εφαρμοσθεί ακόμη,σημαίνει οτι δεν μπορεί να εφαρμοσθεί?Παιδαριώδης σκέψη αυτή.

Κάπου θα σκαλώνει, για να πας κόντρα στη φύση πρέπει να μάθεις να πληρώνεις και το τίμημα! Δεν είναι εύκολο για σένα τον ίδιο, πόσο μάλλον να το εφαρμόσεις στους άλλους!
Έκτος και αν του το κάνεις συνείδηση.
Ε ΝΙΚΟΜΑΧΕ; Λίγη συνομωσιολογία δε βλάπτει!
quote:
Τι σχέση έχει το οριο της ατομικής ιδιοκτησίας,με την παρασιτική οικονομία? .
Έλα ντε, στα προσχήματα θα κολλήσουμε τώρα; Εδώ λένε ότι είναι χριστιανοί, από τους καλούς, τα πρόβατα.

Για να σας το γράψω με απλά λόγια, ο Ελληνικός λαός έχει πει κάτι πολύ σοφό για να στιγματίσει έναν άνθρωπο: ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΟ ΘΕΟ ΤΟΥ!
Όταν λοιπόν κάποιος κρύβει το ποιόν του πίσω από έναν θεό τον οποίο δεν πιστεύει για να επιτύχει το σκοπό του, περιμένετε να είναι ειλικρινής σε όλα τα άλλα;
Δε μου χρειάζεται να ξέρω θέσεις για την οικονομία και όχι δεν είναι για να το αφήσεις να πέσει κάτω λόγω εκλογών, κατά δήλωση του Macedon, κυρίως λόγω αυτών!

Panos T
Ρε άνθρωπε, ίδιος ο Macedon έχεις καταντήσει!
Για μένα δύο λύσεις έχεις ή θα τον υπερβείς (με ορατό τον κίνδυνο διαγραφής) ή θα παραμείνεις σταθερός στη θέση σου που είναι ικανή από μόνη της να τον απαξιώσει!
*Εκείνο το θεματάκι για τη black science θα το ανοίξεις ή θα συνεχίσεις να παίζεις με τις κούκλες!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PanosT
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1631 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2012, 17:01:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
NIKOMAXOΣ
Πάνο λυπάμαι,αλλά έχεις γράψει ένα σωρό μπούρδες.

Τόσες πολλές που δεν μπορεί κανείς να σταθεί απέναντί σου σε συζήτηση.


Από εμένα έχεις δηλωμένα τρελλό respect οπότε τα αφήνω ασχολίαστα τα παραπάνω και πάμε στα υπόλοιπα.

quote:

Επειδή δεν έχει εφαρμοσθεί ακόμη,σημαίνει οτι δεν μπορεί να εφαρμοσθεί?Παιδαριώδης σκέψη αυτή.

Αν θεωρείς ότι ένα πολίτευμα που δεν έχει εφαρμοσθεί ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ ΗΓΕΤΗ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΚΡΑΤΟΣ έχει δυνατότητες νε επιτύχει στην ΕΛΛΑΔΑ με Δικτάτορα Μιχαλολιάκο, υποδικτάτορα Κασιδιάρη και ανθυποδικτάτορα τον Καιάδα τι να πω...

quote:

Τι σχέση έχει το οριο της ατομικής ιδιοκτησίας,με την παρασιτική οικονομία?

Εμένα ρωτάς???

Κοίτα τι ιδεολογικό "διαμάντι" μας έφερε ο macedon στο νο 6

"
6. Προστασία της ατομικής ιδιοκτησίας εφ' όσον δεν μετατρέπεται σε παρασιτικό κεφάλαιο.
"

Έχουμε λοιπόν δύο θεματάκια α) ποιος και με ποιους όρους θα αποφασίζει αν μετατράπηκε η ατομική ιδιοκτησία σε παρασιτικό κεφάλαιο και β) τι θα γίνεται σ'αυτήν την περίπτωση με την ιδιοκτησία του ταλαίπωρου εκείνου Έλληνα αλλά και τι τυχόν συνέπειες (αστικές/πονικές) θα έχει ο ίδιος ως ("πρώην") ιδιοκτήτης παρασιτικού κεφαλαίου.

Και σ'αυτά τα ζητήματα θολούρα και ΣΙΓΗ ΙΧΘΥΟΣ...

Αρχικά πάντως η Χρυσή Αυγή θα θέσει το όριο που θα διαχωρίζει τον κεφαλαιοκράτη από τον κεφαλαιούχο.

Μας το έδωσε απλόχερα ο macedon πρώτο-πρώτο μάλιστα.
Σημειωτέον ότι αυτή η θέση ως "ιδεολογική" απουσιάζει από τις "προεκλογικές" θέσεις όπως και η προηγούμενη...

"
1. Ολική σύγκρουση με το κεφάλαιο και τους καπιταλιστές. Διάκριση μεταξύ κεφαλαιοκρατών και κεφαλαιούχων και ενίσχυση των δεύτερων.
"

Ας μπει στον κόπο κάποιος να μας εξηγήσει α) ποιος θα κάνει τη διάκριση αυτή και β) με ποια κριτήρια.

Γιατί μας τα κρατάτε κρυφά?

Για την "ολική σύγκρουση με το κεφάλαιο και τους καπιταλιστές" σας ευχαριστούμε πολύ αλλά δεν θα πάρουμε.

Την είδαμε μια χαρά σε τόσα και τόσα Κομμουνιστικά καθεστώτα.

Το τελευταίο πράγμα που θέλω είναι να την βιώσω προσωπικά με Δικτάτορα Μιχαλολιάκο, υποδικτάτορα Κασιδιάρη και ανθυποδικτάτορα τον Καιάδα

quote:

Παρασιτική οικονομία μπορεί να είναι και η διαβίωση χωρίς ιδιοκτησία.

Τέτοια "φαινόμενα" εξ'ορισμού δεν υπάρχουν σε ολοκληρωτικά καθεστώτα...

quote:

Με ποιές απο τις θέσεις της ΧΑ,που παρουσίασες διαφωνείς?

Εγώ δεν παρουσίασα καμμία θέση.
Ο macedon το έκανε και είναι οι κάτωθι

"
1. Ολική σύγκρουση με το κεφάλαιο και τους καπιταλιστές. Διάκριση μεταξύ κεφαλαιοκρατών και κεφαλαιούχων και ενίσχυση των δεύτερων.
2. Οι εργάτες να συμμετέχουν στα κέρδη των επιχειρήσεων
3. Δημιουργία εθνικής παραγωγής προς τον σκοπό της εθνικής αυτάρκειας
4. Συμμετοχή όλων των παραγωγικών τάξεων στη λήψη των αποφάσεων
5. Εθνική παραγωγή με βάση τις ανάγκες της χώρας και όχι τις ανάγκες της Ευρώπης
6. Προστασία της ατομικής ιδιοκτησίας εφ' όσον δεν μετατρέπεται σε παρασιτικό κεφάλαιο.
7. Κρατικοποίηση των οργανισμών που άπτονται της εθνικής ασφάλειας
8. Ειδικό καθεστώς φορολόγησης των Ελλήνων εφοπλιστών.
9. Εκμετάλλευση του εθνικού πλούτου από ελληνικά συμφέροντα.
"

Κατά μεγαλύτερο ή μικρότερο βαθμό διαφωνώ με όλες.

Κάποιες είναι ενάντια στην ανθρώπινη φύση (1,6) κάποιες είναι ουτοπικές στο Ευρωπαικό περιβάλλον που ζούμε (3,5,7,9) και κάποιες είναι ανεφάρμοστες αν προσπαθείς να τις επιβάλλεις ως "κράτος" με Χρυσαυγήτικο τσαμπουκά στο επιχειρηματικό κεφάλαιο (2,4,8). Στέλνει ο "κακός" καφαλαιοκράτης την επιχείρησή του σε Τουρκία/Σκόπια/Βουλγαρία και μένεις με το...άστο καλύτερα.

quote:

Και άλλα πολλά που θέλω να σου πώ,αλλά βαρυέμαι τις επαναλήψεις και την δύσκολη κατανόηση εκ μέρους σου.

Σ'ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια...

quote:

Χαράς το κουράγιο και την υπομονή του macedon!

Αν δε του έπεφτε βαρύ το 2 στα 2 στις αποσύρσεις και τις εξαφανίσεις θα μας είχε αποχαιρετήσει ήδη...

Ερευνάτε τας ΓραφάςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PanosT
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1631 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2012, 18:38:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

macedon

(...) επαναλαμβάνοντας για μία ακόμη φορά πως δεν μπορείς να παρουσιάσεις τίποτε που να αναιρεί τις θέσεις του εθνικισμού για την οικονομία, όπως τις παρουσίασα αν και μας το υποσχέθηκες.


Αυτό που κάνεις μοιάζει με "πνευματικό αυτισμό".

Τις θέσεις του εθνικισμού τις αναιρώ α) με ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ μου προς τα εσάς που δεν τολμάτε να απαντήσετε, β) με ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ, γ) με ΒΙΝΤΕΟ (ΤΡΙΑ μέχρι στιγμής) δ) με ΚΕΙΜΕΝΑ ε) με ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ με ότι μπορείς να φανταστείς!

Το τι θεωρείς εσύ "αναίρεση" μου είναι παγερά αδιάφορο αλλά πρόσεξε διότι ακολουθείς επικίνδυνα τα μονοπάτια που ακολούθησες και στο thread των θρησκευτικών διωγμών.
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=11348

Εκεί για να αποφύγεις την κατάθεση ΑΝΤΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΩΝ κρύφτηκες πίσω από τον "πνευματικό αυτισμό" των εδίκτων.
Μου ζητούσες επίμονα σε κάθε ποστ σου να σου φέρω έδικτα που α) δεν έχουν βρεθεί μέχρι σήμερα και β) ουδέποτε σου υποσχέθηκα ότι θα σου τα φέρω.

Όπως είδες το τεχνασματάκι αυτό δεν μείωσε ούτε στο ελάχιστο την πίεση που σου ασκούσα και τελικά "έσπασες" κάνοντας το μοιραίο λάθος με τις 10 στις 10 ίδιες ιστορικές πηγές.

Όλη η ιστορία σου εδώ.
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=11423

Το ίδιο κάνεις και εδώ ελπίζοντας σε διαφορετικό αποτέλεσμα.
Ξέρεις πως λέγεται αυτό στη Ψυχιατρική?

Από εμένα να έχεις δεδομένο Χρυσαυγήτη, ότι θα σου αυξάνω με κάθε ποστ μου την πίεση οπότε έχεις 3 επιλογές.

α) Παραμένεις στην κουβέντα κουβαλώντας τον "πνευματικό αυτισμό" σου προς τέρψιν όλων μας

β) Αποσύρεσαι

γ) "Σπάς" κάτω από την πίεση και αρχίζεις να...παρατυπείς.

Για όσο μας αφήνετε να έχουμε ελευθερία λόγου εδώ θα είμαστε και θα τα λέμε τα δυο μας Χρυσαυγητάκο...

Πάμε λοιπόν.

quote:

quote:
Αυτό θα το θεωρήσω ως άλλη μια λογική σου ακροβασία για να μαζέψεις τα ασυμάζευτα αλλιώς αν το πάρω κατά γράμμα θεωρώ ότι βάλλεις ευθέως εναντίον του Δημοκρατικού Πολιτεύματος...

Θεώρησε ό,τι θέλεις.


Πολύ ανεκτικό σε βρίσκω στην αντίθετη άποψη...

quote:

quote:
Το επίσημο site της Χ.Α δεν λέει ΠΟΥΘΕΝΑ ότι είναι οι "προεκλογικές" θέσεις και όχι "ιδεολογικές".

Κάντους μήνυση.


Το site ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΤΑ ΓΡΑΦΕΙ. Στρογγυλοποιημένα, ανασκευασμένα, και πιο συμβατά στην πολιτική πραγματικότητα.

Εσύ έχεις βαλθεί να τους ΞΕΜΠΡΟΣΤΙΑΣΕΙΣ με τις Ιδεολογικές θέσεις που μας παρουσίασες όπως ήταν αναρτημένες στο παλιό site.

Κοίτα μην το πάρουν αυτοί χαμπάρι γιατί με τις μυνήσεις και τα δικαστήρια έχουν ένα θεματάκι και αναγκάζονται να λύνουν αλλιώς τους λογαριασμούς τους...

quote:

quote:
Εσύ με ποιο κριτήριο τεκμαίρεις ότι πρόκειται για "προεκλογικές" και όχι "ιδεολογικές" θέσεις???

Γιατί ξέρω την ιδεολογία του εθνικισμού.


Εδώ έχεις δίκιο και σ'ευχαριστούμε που μοιράστηκες μαζί μας ΟΛΑ ΟΣΑ ΜΑΣ ΚΡΥΒΕΙ Η ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ ΑΠΟ ΤΟ ΕΠΙΣΗΜΟ SITE ΤΗΣ.

quote:

quote:
Πάντως, είτε είναι "προεκλογικές" θέσεις, είτε είναι "ιδεολογικές" θέσεις και για όσο κάνεις την πασίγνωστή σου ΚΩΛΟΤΟΥΜΠΑ και δεν απαντάς στο ευθύ ερώτημα

Απαντήθηκε πολλάκις σε άλλα θέματα και εδώ. Βρέστα.


Αν έχεις λινκ δώστο αλλιώς οδεύει προς κωλοτούμπα το όλο σκηνικό

quote:

quote:
Οι διαφορές στην ΠΡΑΞΗ αλλά κυρίως στην ΟΥΣΙΑ είναι ΜΗΔΕΝΙΚΕΣ διότι το αποτέλεσμα πάνω στο ταλαίπωρο το "πόπολο" ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ.

Αν θεωρείς ίδιο ο εργάτης να αλλάξει αφεντικό με το να γίνει μέτοχος της δουλειάς του, τότε έχεις σοβαρό νοητικό πρόβλημα.


Αν θεωρείς ότι θα υπάρξει Κεφαλαιοκράτης στο γνωστό σύμπαν που θα τον "πείσετε" με το φασιστικό Χρυσαυγήτικο τσαμπουκά σας όχι μόνο να διατηρήσει την επιχείρησή του αλλά να κάνει και μετόχους τους εργάτες τότε έχεις σοβαρό νοητικό πρόβλημα...

quote:

quote:
Είσαι σίγουρος ότι η ατομική περιουσία σου αυτή τη στιγμή είναι κάτω από αυτό το όριο???

Ονειρεύεσαι. Κανείς δεν μίλησε για ποσοτικά όρια ατομικής ιδιοκτησίας.


Από τον γνώστη της εθνικιστικής ιδεολογίας macedon που είναι φίλος μου και ΤΟΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΜΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ.

"
1. Ολική σύγκρουση με το κεφάλαιο και τους καπιταλιστές. Διάκριση μεταξύ κεφαλαιοκρατών και κεφαλαιούχων και ενίσχυση των δεύτερων.

6. Προστασία της ατομικής ιδιοκτησίας εφ' όσον δεν μετατρέπεται σε παρασιτικό κεφάλαιο.
"


quote:

quote:
Βρε δώσε μας το ποσό πάνω από το οποίο το κεφάλαιο γίνεται "παρασιτικό" το οποίο μας το κρατάτε κρυφό και με ποια κριτήρια θα επιλεγεί και από ποιους και ύστερα θα τα βρούμε και τα Κομμουνιστικά Ανάλογα.

Το κεφάλαιο δεν γίνεται "παρασιτικό" πάνω από κάποιο ποσοτικό όριο. Γίνεται παρασιτικό ανάλογα με τη χρήση του. Βασικές γνώσεις είναι αυτές. Διάβασε τι λέει ο Μερκούρης κι ο Βεκιαρέλης.


Για πες μας ποιες είναι οι "παρασιτικές" χρήσεις του Κεφαλαίου τότε?

Η διάκριση μεταξύ Κεφαλαιοκράτη και Κεφαλαιούχου που επικαλείσαι γίνεται και αυτή ανάλογα με τη χρήση των κεφαλαίων που κάνουν?

Sorry αλλά επειδή εσύ μας τα λες πολύ ωραία και αναλυτικά σε προτιμώ...

quote:

quote:
Εδώ, χωρίς πλάκα ΤΑΥΤΙΖΕΣΤΕ ΕΥΘΕΩΣ χωρίς να χρειάζονται καν προεκτάσεις και επεξηγήσεις...

Μπούρδες! Ο κομμουνισμός επαγγέλεται την πάλη των τάξεων, ο εθνικισμός τη συνεργασία των τάξεων.


Μπούρδες! Ο κομμουνισμός είναι το αποτέλεσμα της πάλης των τάξεων. Μετά την επικράτηση του Κομμουνισμού δεν υπάρχει καμμία πάλη καμμιάς τάξης.

Για τον εθνικισμό να μας πεις τι παθαίνει μια τάξη (π.χ οι κεφαλαιούχοι) αν δεν θέλει να συνεργαστεί με μια άλλη τάξη (π.χ εργατική)

quote:

Ο Κομμουνισμός επαγγέλεται το μονοκομματικό κράτος, ο εθνικισμός το ακομματικό κράτος.

Αυτά τα διάβασες πουθενά?
Για δώσε καμμία πηγή σε παρακαλώ.

Μέχρι τότε ο Κομμουνισμός θα επαγγέλεται το ΑΤΑΞΙΚΟ κράτος (με την προοπτική ενός παγκόσμιου αταξικού πλανήτη) και ο Εθνικισμός το ΡΑΤΣΙΣΤΙΚΑ ΚΑΘΑΡΟ και ΦΥΛΕΤΙΚΑ ΑΝΩΤΕΡΟ κράτος, αρχικά περιχαρακωμένο με ναρκοπέδια μέχρι που να αποκτήσει τέτοια στρατιωτική ισχύ ώστε να κυριαρχήσει δικαιωματικά ως φυλετικά ανώτερο σε ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΤΗ ΓΗ.

quote:

Κατά τα άλλα ... ταυτίζονται!

ΕΝΤΕΛΩΣ!
Είναι και τα δύο ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΙΣΑΝΘΡΩΠΑ ΜΕΧΡΙ ΘΑΝΑΤΟΥ ΤΟΥ ΑΝΤΙΠΑΛΟΥ ΤΟΥΣ ΚΑΘΩΣ Ο ΕΝΟΠΛΟΣ ΑΓΩΝΑΣ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΟΥ ΑΝΤΙΠΑΛΟΥ (ΑΣΤΙΚΗ ΤΑΞΗ/ΑΛΛΟΔΑΠΟΣ) ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΕ....

quote:

quote:
Άντε που σε μάρανε η Οικονομία και μας κρατάς μούτρα επειδή και καλά δεν σου φέραμε βιντεάκι και δεν μας απαντάς εν είδει τιμωρίας ούτε για Θρησκεία...

Δεν είμαι υπεύθυνος για τις υποσχέσεις που δεν κρατάς ούτε για τις τούμπες που κάνεις για να καλύψεις την ανοησία σου.


Ο "πνευματικός αυτισμός" με τον οποίο μας κάνεις να γελάμε απλά θα σου αυξάνει την πίεση εκ μέρους μου την οποία ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΣ ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΕΝΑ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΕΙΣ ΤΑΛΑΙΠΩΡΕ ΧΡΥΣΑΥΓΗΤΗ...

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=11423

quote:

Το στοίχημα είναι στα πόσα δικά σου ποστ θα κατανοήσεις πως γράφεις για ένα θέμα για το οποίο δεν έχεις ιδέα, δεν μπορείς να κατανοήσεις τι λέγεται, δεν γνωρίζεις ούτε τα βασικά, δεν μπορείς να επεξεργαστείς και αφομοιώσεις ούτε την παραμικρή πληροφορία και εξ αιτίας αυτών μπουρδολογείς ακατάπαυστα, προσπαθώντας να μας πείσεις ότι ένα βιντεάκι που ασχολείται με θέσεις της ΧΑ για τη θρησκεία, καταρρίπτει τις οικονομικές θέσεις του εθνικισμού που έχω παρουσιάσει.

Τελικά θα μας δείξεις μια πηγή που να καταρρίπτει τις θέσεις περί οικονομίας ή όχι; Αντε, γιατί θέλω να σου παρουσιάσω και τις θέσεις για την οργάνωση του εθνικιστικού κράτους.


ΈΝΑ???
ΜΟΝΟ ΕΝΑ????
ΕΚΠΤΩΣΕΙΣ ΕΧΟΥΜΕ????

ΤΡΙΑ ΣΟΥ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΤΑΠΙΝΕΙΣ ΑΜΑΣΗΤΑ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΣΤΑ ΠΟΣΤΑΡΩ

Για πάρτα και τα τρία άλλη μια φορά (με copy-paste από προηγούμενο ποστ μου καθώς δεν είσαι και για κάτι παραπάνω όσο κάνεις πως δεν τα βλέπεις)...

ΠΡΩΤΟ ΒΙΝΤΕΑΚΙ (εκτός Οικονομίας κατά τη γνώμη σου αλλά τεσπα στο χαρίζω...)

http://www.youtube.com/watch?v=bABj0VPRdIU

Έχει φωτογραφίες και κείμενα του Μιχαλολιάκου και πλάνα από τη web tv της Χρυσής Αυγής.

Σχολίασέ τα ακόμα και αν λέει και για αστρόπλοια σε παρακαλώ και άσε την Οικονομία αν σε χαλάει.

Για το παραπάνω βιντεάκι μέχρι στιγμής έχεις κάνει ένα γενικό και αστήρικτο αφορισμό (ιντερνετικό σκουπίδι του αντιεθνικιστικού χώρου) αλλά επί της ουσίας ΓΑΡΓΑΡΑ...

Συνεχίζουμε.


ΔΕΥΤΕΡΟ ΒΙΝΤΕΑΚΙ (όντως εκτός Οικονομίας).

Με έλουσες με διάφορα κοσμητικά επίθετα (ανίδεος, βλάκας, κτλ) για το τι γράφουν και τι δεν γράφουν τα καταστατικά των κομμάτων. Είσαι ΚΑΘΕΤΟΣ και ΑΠΟΛΥΤΟΣ ότι τα Καταστατικά των κομμάτων ΔΕΝ ΓΡΑΦΟΥΝ περί Θρησκείας κάτι που ειλικρινά πίστευα και εγώ μέχρι που άκουσα ΑΥΤΟ από τον Μιχαλολιάκο

Πήγαινε κατ'ευθείαν στο 5.27 ΑΚΡΙΒΩΣ macedon.
http://www.youtube.com/watch?v=7aA69HSG_A0

Σου έχω ζητήσει γύρω στις πέντε φορές να κάνεις ΑΠΟΜΑΓΝΗΤΟΦΩΝΗΣΗ ΤΗΣ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΜΟΝΗΣ ΠΡΟΤΑΣΗΣ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΕ ΕΝΤΕΛΩΣ ΚΑΘΟΡΙΣΜΕΝΟ ΣΗΜΕΙΟ (5.27).

Αν τυχόν έχεις κάνει λάθος μια συγγνώμη προς ένα Χριστιανό μέλος μου είναι αρκετή...


ΤΡΙΤΟ ΒΙΝΤΕΑΚΙ (ΚΑΘΑΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΓΙΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ)

Η ΑΡΧΙΚΗ θέση της Χρυσής Αυγής για την απεργία των εργαζομένων στην Χαλυβουργική ήταν ότι πρέπει να σταματήσει ΑΜΕΣΑ καθώς οδηγούμαστε σε "νέα Pirelli" δηλαδή προς κλείσιμο της εταιρίας από τους "καλούς" κεφαλαιοκράτες και επαναλειτουργία της σε άλλο κράτος. Μετά από κάποιους μήνες η Χρυσή Αυγή ΚΑΝΕΙ ΚΩΛΟΤΟΥΜΠΑ ΕΠΙΠΕΔΟΥ macedon και ΑΛΛΑΖΕΙ ΣΤΑΣΗ 180 ΜΟΙΡΩΝ ΣΥΜΠΡΑΤΟΝΤΑΣ ΜΕ ΤΟ ΚΚΕ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΜΕ ενάντια στους "κακούς" κεφαλαιοκράτες αυτή τη φορά...

http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&NR=1&v=jmQOm6VD29k

ΜΕ ΠΟΙΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΑΠΟΨΗ ΤΗΣ ΧΡΥΣΗΣ ΑΥΓΗΣ ΣΥΜΦΩΝΕΙΣ macedon, ΤΗΣ ΑΡΧΙΚΉΣ Ή ΤΗΣ ΤΕΛΙΚΗΣ???


Κανένα σχόλιο δικό σου θα δούμε???
Ξεκίνα από το τρίτο το....οικονομικού ενδιαφέροντος βιντεάκι που δείχνει να σε ενδιαφέρει περισσότερο.

Σύμπραξη ΚΚΕ-ΧΡΥΣΗΣ ΑΥΓΗΣ μετά απο ΚΩΛΟΤΟΥΜΠΑ της τελευταίας που όμοια της μόνο ο macedon μπορεί να κάνει...

Ερευνάτε τας ΓραφάςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PanosT
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1631 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2012, 18:55:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
@ Osmosis

Εννοείται πως συμφωνώ απόλυτα με το τελευταίο σου ποστ.

Ο ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ έχει ΚΑΛΗ ΠΡΟΑΙΡΕΣΗ και κάποια στιμή θα τη βρει την άκρη του.

Ο macedon από την άλλη έχει ΚΑΚΗ ΠΡΟΑΙΡΕΣΗ οπότε όταν "πατήσεις" πάνω στα κόμπλεξ και τις εμμονές του είναι "προγραμματισμένος" να μη μπορεί να ξεφύγει οπότε προσφέρετε για "σοβαρή πλακίτσα".

Μοιρολατρικά κάθετε εκεί χωρίς να μπορεί να καταφέρει κάτι και είτε αποχωρεί βρίζοντας, είτε παρατυπεί.

Ότι και να κάνει το πάρτυ συνεχίζετε πάντως...

Για τη Black Science ουδέποτε υποσχέθηκα ότι θα ανοίξω θέμα. Απλά ρώτησα το ΝΙΚΟΜΑΧΟ αν ξέρει περί τίνος πρόκειται και τίποτα παραπάνω. Ο ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ δεν μου απάντησε και ούτε καν επανήλθα ποτέ.

Επειδή είσαι οξυδερκής καταλαβαίνεις ότι όταν κάτι δεν υπάρχει ούτε σαν όρος στο internet είτε είναι αποκύημα προσωπικής (και ανευ απήχησης στο ευρύ κοινό) φαντασίας είτε ένα πολύ μεγάλο μυστικό.

Εγώ πιστεύω το πρώτο πάντως...

Ερευνάτε τας ΓραφάςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2012, 19:00:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το λάθος δεν είναι δικό σου. Το λάθος είναι δικό μου που θεώρησα πως μπορείς να συζητήσεις έστω και στοιχειωδώς αλλά παραγνώρισα το γεγονός πως είσαι πανεπιστήμων και παντογνώστης.

Και μόνο η θέση ότι ο εθνικισμός είναι δικτατορία (το οποίο δεν γνωρίζω πώς το φαντάστηκες ή σε ποιο κανάλι το είδες) αρκεί για να κατανοήσει κανείς πως ούτε γνωρίζεις αλλά ούτε θέλεις ν' ακούσεις πράγματα που δεν γνωρίζεις.

Επειδή το θέμα έχει σχέση με τον Εθνικισμό, θα παρουσιάσω όλες τις θέσεις του και συ μπορείς στο μεταξύ να παρεμβάλεις τις ανοησίες σου, να πετάς τα τούβλα σου και ν' ασχολείσαι με μένα, χωρίς πλέον να σε παρεξηγεί κανείς.

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PanosT
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1631 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2012, 19:07:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Το λάθος δεν είναι δικό σου. Το λάθος είναι δικό μου που θεώρησα πως μπορείς να συζητήσεις έστω και στοιχειωδώς αλλά παραγνώρισα το γεγονός πως είσαι πανεπιστήμων και παντογνώστης.

Όποιος αναγνωρίζει τα λάθη του είναι σοφός και μάλλον είσαι στο σωστό δρόμο...

quote:

Και μόνο η θέση ότι ο εθνικισμός είναι δικτατορία (το οποίο δεν γνωρίζω πώς το φαντάστηκες ή σε ποιο κανάλι το είδες) αρκεί για να κατανοήσει κανείς πως ούτε γνωρίζεις αλλά ούτε θέλεις ν' ακούσεις πράγματα που δεν γνωρίζεις.

Έλα μωρέ μην ασχολείσαι.

Και τα Κομμουνιστικά καθεστώτα έκαναν λόγο για Λαική Δημοκρατία και όχι για Δικτατορία...

quote:

Επειδή το θέμα έχει σχέση με τον Εθνικισμό, θα παρουσιάσω όλες τις θέσεις του και συ μπορείς στο μεταξύ να παρεμβάλεις τις ανοησίες σου, να πετάς τα τούβλα σου και ν' ασχολείσαι με μένα, χωρίς πλέον να σε παρεξηγεί κανείς.

Τέλεια!

Πριν προχωρήσεις όμως, να τοποθετήσω τα σχόλια σου στα τρία βιντεάκια που σου έχω ποστάρει κατ'επανάληψη στο φάκλλο με τις εκκρεμότητες?

Ερευνάτε τας Γραφάς

Edited by - PanosT on 20/06/2012 19:44:35Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2012, 19:11:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η μόνη εκκρεμότητα είναι το βίντεο που θα μου έφερνες για την κατάρριψη των θέσεων για την οικονομία και το οποίο δεν είδαμε ούτε θα δούμε ποτέ.

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PanosT
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1631 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2012, 19:40:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Η μόνη εκκρεμότητα είναι το βίντεο που θα μου έφερνες για την κατάρριψη των θέσεων για την οικονομία και το οποίο δεν είδαμε ούτε θα δούμε ποτέ.

Ρε μπαγάσα macedon φαντάσου να μην "έπινα νερό" στο όνομα των θέσεων για την Οικονομία τι θα μου ζήταγες να σου φέρω...

Επιμένεις να σου καταρρίψω τις ΚΑΘΑΡΕΣ ΘΕΣΕΙΣ του Εθνικισμού για την Οικονομία που προς τιμήν σου μας έφερες, με τι πράγμα ακριβώς?

Με τις ύστερες στρογγυλεμένες/ανακατασκευασμένες/διορθωμένες/αλλαγμένες θέσεις του επισήμου site της Χρυσής Αυγής που ούτως ή άλλως είναι "προεκλογικές" κατ'εσέ?

Βρήκαμε κάτι που συμφωνούμε και ζητάς βίντεο για να διαφωνήσουμε???

Δεν μπορώ να εισέλθω σ'αυτή την παράνοια...

Αλήθεια, τα έδικτα έχεις καιρό να μου τα ζητήσεις...

Ερευνάτε τας Γραφάς

Edited by - PanosT on 20/06/2012 19:42:09Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2012, 20:01:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Με βάση το αρχικό μήνυμα του θεματοθέτη, ο οποίος άνοιξε το θέμα αυτό το 2004 με σκοπό να ακουστούν οι απόψεις περί εθνικισμού και συνεχίζοντας τη συζήτηση με διάφορα μέλη του φόρουμ που ξεκίνησαν κατά καιρούς και που ποτέ δεν τελείωσαν λόγω (πολλές φορές) της παρέμβασης των διαφόρων μαϊντανών που αποπροσανατολίζουν το θέμα, προτίθεμαι (και στο μέτρο που μου το επιτρέπουν οι αυξημένες υποχρεώσεις μου αυτόν τον καιρό) να παραθέσω τις βασικές αρχές του "λαϊκού εθνικισμού".

Θα πρέπει να επισημάνω δύο πράγματα:
1. Η παράθεση των θέσεων αυτών δεν έχουν με κανέναν τρόπο και σε καμία περίπτωση τη μορφή προπαγάνδας ή προσπάθειας προσυλητισμού.
2. Οποιαδήποτε κριτική πάνω στις θέσεις αυτές είναι όχι μόνο αποδεκτή αλλά και επιβεβλημένη από οποιονδήποτε θα ήθελε να προσφέρει τις γνώσεις του και τη γνώμη του πάνω σ'αυτές.

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2012, 21:13:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Πάνος
Για τη Black Science ουδέποτε υποσχέθηκα ότι θα ανοίξω θέμα. Απλά ρώτησα το ΝΙΚΟΜΑΧΟ αν ξέρει περί τίνος πρόκειται και τίποτα παραπάνω. Ο ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ δεν μου απάντησε και ούτε καν επανήλθα ποτέ.

Δεν έχω δεί καμμία τέτοια ερώτηση.Και τώρα που το αναφέρεις,έψαξα και πάλι δεν βρήκα κάτι.Δεν νομίζω να έχουμε κάνει τέτοια συζήτηση μαζί.
Τουλάχιστον δεν θυμάμαι.

Μπορείς σε παρακαλώ να με κατατοπίσεις,όχι για τον όρο,αλλά για το τόπικ.

Οσο για τον όρο,αγνοώ παντελώς την ύπαρξή του και σίγουρα δεν αναφέρθηκα ποτέ σε αυτόν.Το πιο κοντινό που μπορώ να σκεφθώ,είναι η συγκάλυψη της επιστημονικής προόδου και η ελεγχόμενη απόδοσή της στο κοινό.Ισως και να πρόκειται για παρα-φυσικά φαινόμενα.Και εκεί θα ταίριαζε ο όρος.

Οσο για αυτο το κατωτέρω σχόλιο:
[quote]Πάνος
Επειδή είσαι οξυδερκής καταλαβαίνεις ότι όταν κάτι δεν υπάρχει ούτε σαν όρος στο internet είτε είναι αποκύημα προσωπικής (και ανευ απήχησης στο ευρύ κοινό) φαντασίας είτε ένα πολύ μεγάλο μυστικό. [/quotε]


Πάνο,πήγαινε να δεις άν έρχομαι και να γυρίσεις πριν νυχτωθείς μακρυα!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2012, 21:20:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ο φίλος OSMOSIS

έκανε quote μια φράση δική μου και έδωσε μια εντελώς άσχετη απάντηση.

Για του λόγου το αληθές:

quote:

quote:Τι σχέση έχει το οριο της ατομικής ιδιοκτησίας,με την παρασιτική οικονομία? .

Έλα ντε, στα προσχήματα θα κολλήσουμε τώρα; Εδώ λένε ότι είναι χριστιανοί, από τους καλούς, τα πρόβατα.

Για να σας το γράψω με απλά λόγια, ο Ελληνικός λαός έχει πει κάτι πολύ σοφό για να στιγματίσει έναν άνθρωπο: ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΟ ΘΕΟ ΤΟΥ!
Όταν λοιπόν κάποιος κρύβει το ποιόν του πίσω από έναν θεό τον οποίο δεν πιστεύει για να επιτύχει το σκοπό του, περιμένετε να είναι ειλικρινής σε όλα τα άλλα;
Δε μου χρειάζεται να ξέρω θέσεις για την οικονομία και όχι δεν είναι για να το αφήσεις να πέσει κάτω λόγω εκλογών, κατά δήλωση του Macedon, κυρίως λόγω αυτών!


Και εσυ Πάνο σπεύδεις ταχέως να συμφωνήσεις.
Να πώ κι εγω μια παροιμία? << Ομοιος ομοίω....>>

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Osmosis
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


545 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2012, 10:21:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Osmosis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Μπορείς σε παρακαλώ να με κατατοπίσεις,όχι για τον όρο,αλλά για το τόπικ.

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=11446&whichpage=3&ARCHIVE=
Είναι στο δεύτερο post του PanosT!

quote:
quote:
Πάνος
Επειδή είσαι οξυδερκής καταλαβαίνεις ότι όταν κάτι δεν υπάρχει ούτε σαν όρος στο internet είτε είναι αποκύημα προσωπικής (και ανευ απήχησης στο ευρύ κοινό) φαντασίας είτε ένα πολύ μεγάλο μυστικό.


Πάνο,πήγαινε να δεις άν έρχομαι και να γυρίσεις πριν νυχτωθείς μακρυα!



Παρεξηγησιάρη!
Η περιέργεια τον οδήγησε στους Black science, εσένα που θα σε βγάλει η κακεντρέχεια σου δεν ξέρω.
quote:
ο φίλος OSMOSIS
έκανε quote μια φράση δική μου και έδωσε μια εντελώς άσχετη απάντηση.

Τι δεν καταλαβαίνεις, πες μου;
Όταν γράφω αυτό το ¨εδώ λένε¨ είναι σα να γράφω, άφησε τους να λένε, ψεύδονται για ένα τόσο σημαντικό θέμα όσο η πίστη και θα κολλήσουν στα οικονομικά!
Εδώ ασπάζεστε θεό για ψηφοθηρικούς λόγους στους οικονομικούς όρους λες να μην πάτε αριστερότερα των αριστερών, να πάτε και να ανάψετε και ένα κεράκι, απλά μην ελπίζετε ότι θα σας πιστέψω κιόλας! Τόσο απλά.
Ε, μα δεν έχεις το θεό σου ρε άνθρωπε!
Λάθος μου πάντως που χρησιμοποίησα τη λειτουργία του quote σε μια γενική τοποθέτηση.
Να πω και του στραβού το δίκιο δηλαδή

Αυτό δε σημαίνει ότι δεν αναμένω με ενδιαφέρων την ενημέρωση από τον Macedon!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2012, 14:40:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Osmosis

Ευχαριστώ για το τόπικ.Ειλικρινά δεν το είχα διαβάσει.
Συγκεκριμένα θυμάμαι,μόλις έπεσε το μάτι μου στην παραπομπή του Πάνου και είδα οτι αναφέρει την λέξη music,δεν έδωσα σημασία,επειδή μιλάγαμε για σοβαρό θέμα.

quote:
Osmosis
Λάθος μου πάντως που χρησιμοποίησα τη λειτουργία του quote σε μια γενική τοποθέτηση.
Να πω και του στραβού το δίκιο δηλαδή

Αυτο να λέγεται.
Δίδω σε, άφεσιν αμαρτιών και προσδοκώ το μέγα έλεος του...macedon,ίνα θεραπεύσει πάσαν νόσον και πάσαν...μαλακίαν! Αμήν.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.

Edited by - ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ on 21/06/2012 14:41:06Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PanosT
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1631 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2012, 15:27:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΝΙΚΟΜΑΧΕ ο χαρακτηρισμός μου προς τον Osmosis ως "οξυδερκής" δεν είναι επειδή έτυχε να συμφωνούμε με το τελευταίο του ποστ. Έχει κάνει και λίγο παλιότερα κάποια ποστς με τα οποία διαφωνώ.

Είναι λακωνικός και με λίγα λόγια σου παρουσιάζει την άποψή του με την οποία μπορεί να συμφωνείς ή να διαφωνείς.

Κάτι ανάλογο μπορεί να κάνουν και οι Doc και Notirk.

Τέσπα.

Τώρα που το έγραψε με περισσότερα λόγια δεν θεωρώ ότι μπορείς να διαφωνείς ότι η Χρυσή Αυγή (ως πολιτικός πυρήνας) δεν έχει καμμία σχέση με "Ελληνορθοδοξία" όσο και αν θέλουν όλα τα μεγαλοστελέχη να πείσουν για το αντίθετο.

Ο Μιχαλολιάκος είπε ότι στο ΚΑΤΑΣΤΑΤΙΚΟ τους είναι γραμμένο ότι η Ορθοδοξία είναι κυρίαρχο εθνικό στοιχείο του Ελληνικού έθνους.

Ο macedon έχει δίκιο να ωρύεται ο άνθρωπος ότι τα καταστατικά των κομμάτων δεν γράφουν για τέτοια πράγματα.

Από την άλλη, όταν το λέει ο ίδιος ο Μιχαλολιάκος είτε ψεύδεται περί καταστατικού είτε όντως το έβαλαν στο καταστατικό για μόστρα.

Σύμφωνα με παλαιότερό σου ποστ φαίνεται να συμφωνούμε για την προέλευση χρηματοδότησης της Χρυσής Αυγής από τη "Νέα Τάξη" μέσω της Μασονικής οδού (για την περίπτωση της Ελλάδας, ακόμα και εκεί 100 χρόνια πίσω είμαστε...) που χρηματοδοτεί ταυτόχρονα όλο το πακέτο

α) "αποεθνικοποίησης" μέσω Σύριζα, Οικολόγων, ΜΚΟ, Σχολικών βιβλίων Ιστορίας, Ιστορικών ντοκυμαντέρ ΣΚΑΙ κτλ αλλά ΚΑΙ Χρυσής Αυγής (όσο και να σας ξενίζει)

β) "αποχριστιανοποίησης" μέσω προσώπων και οργανώσεων που ανφέρει ονομαστικά ο Φουράκης (http://www.youtube.com/watch?v=FKlcUBLJUFA)

Και πριν πέσετε να με φάτε περί "αποεθνικοποίησης" και Χρυσής Αυγής να σας δείξω αυτό.

Είναι το αίτιο αναστολής δράσης του ΕΝΕΚ από το επίσημο blog του.

http://enekgr.wordpress.com/2009/05/06/6/

Γιατί η Χρυσή Αυγή που εκινείτο στον ίδιο ιδεολογικό χώρο με την ίδια εκλογική δύναμη την ίδια περίοδο (1991) δεν είχε αντίστοιχο οικονομικό πρόβλημα και ούτε απέκτησε ποτέ έως σήμερα?

Γιατί ο ΣΟΒΑΡΟΣ, ΜΕΤΡΙΟΠΑΘΗΣ και ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΣ ΓΝΩΣΤΗΣ ΤΟΥ ΕΘΝΙΚΙΣΜΟΥ κος Δάκογλου είχε οικονομικό πρόβλημα ενώ ο μεταγενέστερος και "εξτρεμιστής" Μιχαλολιάκος δεν είχε?

Σε τέτοια λεπτά ζητήματα που όλοι σιωπούν το μόνο που μιλάει είναι το χρήμα. Βρες από ποίον εξέρχετε και σε ποίου την τσέπη εισέρχετε και θα έχεις όλες τις απαντήσεις που δεν θα τις δεις σε καμμία εφημερίδα σε καμμία τηλεόραση σε κανένα blog σε κανένα βιβλίο κτλ κτλ

Ερευνάτε τας ΓραφάςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PanosT
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1631 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2012, 15:34:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
Δίδω σε, άφεσιν αμαρτιών και προσδοκώ το μέγα έλεος του...macedon,ίνα θεραπεύσει πάσαν νόσον και πάσαν...μαλακίαν! Αμήν.

Μου χρωστάς ένα καθαριστήριο για τον καφέ που έχυσα στο παντελόνι μου από τα γέλια...

Ερευνάτε τας ΓραφάςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2012, 17:33:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πάνο,τα αστεία είναι στην ημερήσια διάταξη...

Οσο για το καταστατικό που γράφεις,καλύτερα να ξέρεις ότι δεν με νοιάζει αν το λέει ο Μιχαλολιάκος ή ο Πάπας.
Κάτι που αντιβαίνει την δική μου λογική,το απορρίπτω.Αυτο δεν σημαίνει οτι μια απόρριψη ακυρώνει συνολικά την θέση ενος κόματος.

Ολα τα κόματα,έχουν καλές και κακές απόψεις.
Εγω απλώς διαλέγω.
Και η ψήφος πάει στο...μη χείρον βέλτιστον.

Οι θέσεις της ΧΑ,που εσυ παρουσίασες στο ένθετο με καλύπτουν απόλυτα.
Τώρα αν είναι ορθόδοξοι ή άθεοι,μου είναι παντελώς αδιάφορο.
Δεν είμαι οπαδός,το έχω ματαξανατονίσει κανενός.
Ετσι βλέπω τα στραβά όλων.

Να πεις στον Osmosis,ότι ο γραπτός λόγος διαφέρει απο τον προφορικό και να είναι πιο προσεκτικός.Δεν έχει τίποτα κακό το παιδί.Μια χαρά είναι.Μα αν τον <<διαβάσει>> ο macedon,την...έβαψε!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2012, 19:05:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
PanosT

quote:
Είναι το αίτιο αναστολής δράσης του ΕΝΕΚ από το επίσημο blog του.

Ήταν το κύριο αίτιο αλλά όχι το μόνο. Το ΕΝΕΚ απέτυχε να γίνει ευρέως αποδεκτό από την κοινωνία γιατί δημιουργήθηκε σε μια χρονική περίοδο που οι συνθήκες δεν το ευνοούσαν. Ήταν πολύ νωρίς για τους εθνικιστές. Άλλωστε, ακόμη και τα συνθήματα του ΕΝΕΚ λεηλατήθηκαν από το ΠΑΣΟΚ του Παπανδρέου (το "Η Ελλάδα στους Έλληνες" και "Εθνική ανεξαρτησία-λαϊκή κυριαρχία" ήταν συνθήματα του εθνικιστικού χώρου στα οποία κατέφυγε το μαρξιστικό ΠΑΣΟΚ (κατά δήλωση του Ανδρέα).

quote:
Γιατί η Χρυσή Αυγή που εκινείτο στον ίδιο ιδεολογικό χώρο με την ίδια εκλογική δύναμη την ίδια περίοδο (1991) δεν είχε αντίστοιχο οικονομικό πρόβλημα και ούτε απέκτησε ποτέ έως σήμερα?

Πώς ξέρεις αν η ΧΑ το 1991 είχε οικονομικό πρόβλημα ή όχι; Και ποιος σου λέει ότι δεν είχε;

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PanosT
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1631 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2012, 21:13:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

macedon
Ήταν το κύριο αίτιο αλλά όχι το μόνο. Το ΕΝΕΚ απέτυχε να γίνει ευρέως αποδεκτό από την κοινωνία γιατί δημιουργήθηκε σε μια χρονική περίοδο που οι συνθήκες δεν το ευνοούσαν. Ήταν πολύ νωρίς για τους εθνικιστές.

Ήταν κακή περίοδος το 1979?
Γιατί?

Μετά τη λαίλαπα του ΠΑΣΟΚ που διέφθειρε έναν ολόκληρο λαό να το καταλάβω ότι όταν όλοι ζητούσαν το βόλεμα και το λάδωμα ήταν δύσκολο να μιλήσεις για πατριωτικά ιδεώδη, και ότι θα έπρεπε να έρθει μια τέτοια κατάσταση όπως ζούμε τώρα ώστε να δούμε ακραίες καταστάσεις.

quote:

Άλλωστε, ακόμη και τα συνθήματα του ΕΝΕΚ λεηλατήθηκαν από το ΠΑΣΟΚ του Παπανδρέου (το "Η Ελλάδα στους Έλληνες" και "Εθνική ανεξαρτησία-λαϊκή κυριαρχία" ήταν συνθήματα του εθνικιστικού χώρου στα οποία κατέφυγε το μαρξιστικό ΠΑΣΟΚ (κατά δήλωση του Ανδρέα).

Αυτό με τα συνθήματα δεν το ήξερα αλλά είδες στο "μαρξιστικό" ΠΑΣΟΚ πόσο καλά ταίριαξαν???
Να τον ακούς το γερό-Πάνο...

quote:

Πώς ξέρεις αν η ΧΑ το 1991 είχε οικονομικό πρόβλημα ή όχι; Και ποιος σου λέει ότι δεν είχε;

Διότι δεν ανέστειλε ούτε τη λειτουργία της ούτε την έκδοση του περιοδικού της.
Επιπλέον τη δεκαετία του 90 κανάνε εκπομπούλες σε μικρά κανάλια βέβαια (όπως και τη δεκαετία του 2000) οι οποίες είναι ΠΑΝΤΑ επί πληρωμή αυτού που τις κάνει. Το ίδιο συμβαίνει βέβαια με όλους (Λιακόπουλο στα διάφορα κανάλια, Μπεξής στο EXTRA3 κτλ).

Ιδίως για το περιοδικό σου προτείνω μαζί με τον εκδότη σου να κάνετε μια εκτίμηση κόστους έκδοσης/διανομής και εσόδων από τις πωλήσεις/διαφημίσεις(?) και να μας πεις το αποτέλεσμα.

Αν βγάλεις θετικό αποτέλεσμα σε κλείνω από τώρα για αρχισυντάκτη σε ένα ...αντιχριστιανικό μηνιαίο περιοδικάκι με τίτλο "Οι Ξεμάντρωτοι" που θα σπάει κόκκαλα...

Ερευνάτε τας Γραφάς

Edited by - PanosT on 21/06/2012 21:17:22Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PanosT
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1631 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2012, 18:14:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γιατί πάγωσε το θέμα καλέ παιδιά της Χρυσής Αυγής και γενικώς?

Ερευνάτε τας ΓραφάςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2012, 12:45:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[ http://www.youtube.com/watch?v=q0nJsfzNmxQ&feature=player_embedded#! ]

[ Αξίζει να το δεις! ]


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PanosT
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1631 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2012, 11:17:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε zip πολύ ενδιαφέρον βιντεάκι αλλά για ρίξε και μια ματιά εδώ.

http://www.golden-dawn.com/eu/index.aspx

Θα επανέλθω με την πρώτη ευκαιρία αν και ο ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ είμαι σίγουρος ότι αν θέλει μπορεί να αποκαλύψει τις διασυνδέσεις σε πέντε γραμμές ποστ...

Υπάρχουν πλάνα από τις εκπομπές της webtv της Χρυσής Αυγής από μια "περίεργη" τελετή όπου είμαι σίγουρος ότι ο macedon δεν ξέρει από που του ήρθαν...

http://www.youtube.com/watch?v=bABj0VPRdIU

Από το 5.22 και μετά θα καταλάβεις τι εννοώ...

Τα εν λόγω βιντεάκια υπήρχαν στο παλιό site αλλά στο καινούριο αν και υπάρχουν κάποια links αυτά είναι τυφλά...

Ερευνάτε τας Γραφάς

Edited by - PanosT on 09/07/2012 11:20:09Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 6 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.234375
Maintained by Digital Alchemy