ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 "ΜΙΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΧΙΛΙΕΣ ΛΕΞΕΙΣ"....
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 27
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2003, 20:13:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑ ΝΑ ΤΟ ΠΩ ΚΑΙ ΟΡΙΣΤΕ!!! 7η ΕΙΚΟΝΑ...


ΛΟΙΠΟΝ ΞΕΚΙΝΑΜΕ ΚΑΙ ΠΑΛΙ...
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ,
ΣΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΩ...
ΣΤΟ ΥΠΕΡΟΧΟ ΤΑΞΙΔΕΜΑ ΤΗΣ ΣΚΕΨΗΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΦΑΝΤΑΣΙΑΣ...
ΣΤΗΝ ΕΚΦΡΑΣΗ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ...


ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2003, 12:30:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
δυναμη,ενταση-πορεια προς την ελευθερη βουληση ,του αχαληνωτου παθους και της υπαρξης του εμεις στον οριζοντα.

στιγμες μοναδικες ,χαραγμενες-αποτυπομενες στον κοσμικο χαρτη του αυλου κοσμου,μορφη παιρνουν απο τις ανασες δυο ανθρωπων ,που ειναι ετοιμοι να ταξιδεψουν σε εναν γεματο απο ενταση υλικο κοσμο

δικο μου

ΕΜΜ.ΜΠΟΤΣ.

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2003, 14:21:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σ ΑΓΑΠΩ και είσαι για μένα όλος ο κόσμος , εγώ κι εσύ , το ανδρόγυνο , το ΕΝΑ , που από τη δύναμη της αγάπης μας , από την ένωση μας ξεπηδά το ΦΩΣ της δημιουργίας .

Οι ψυχές μας ελεύθερες μα και δίπλα δίπλα φτερουγίζουν , τα όνειρα μας καλπάζουν απολαμβάνοντας τον κόσμο που πλάσαμε μαζί .


Ο κακός λύκοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2003, 14:26:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είδες τώρα τι μου κάνεις;...Αν έβλεπα μόνο τα άλογα θα έγραφα μια χαρά...Αλλά βλέπω κ το συννεφοζεύγαρο (Βόγλης-Αναμπελ, στάσου, μύγδαλα!) κ θα γράψω αηδίες πάλι....

Communicating at an unknown rate...

Edited by - Valnta on 22/09/2003 14:30:48Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2003, 14:29:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Διόρθωση: Αυτός δεν είναι ο Βόγλης, είναι αναμφισβήτητα ο Φέρτης...

Communicating at an unknown rate...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2003, 15:15:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΦΙΛΗ ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ ΘΑ ΜΟΥ ΕΠΙΤΡΕΨΕΙΣ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΝΑ ΜΗΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΣΩ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΑΛΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΝΑΝ ΑΠΟΣΥΜΒΟΛΙΣΜΟ..

ΕΧΟΥΜΕ 4 ΣΤΟΙΧΕΙΑ...

ΕΝΑ ΣΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟ ..
ΕΝΑ ΜΕΤΑΞΗ ΟΥΡΑΝΟΥ ΚΑΙ ΓΗΣ...
ΕΝΑ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΓΗ......
ΕΝΑ Η ΙΔΙΑ Η ΓΗ....

ΑΛΛΑ ΚΑΘΕ ΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΔΙΩΝΥΜΟ (ΑΣ ΤΟ ΟΝΟΜΑΣΟΥΜΕ ΖΕΥΓΑΡΙ)
ΑΡΣΕΝΙΚΟ - ΘΥΛΙΚΟ ...
ΘΕΤΙΚΟ - ΑΡΝΗΤΙΚΟ ...
ΑΣΠΡΟ -ΜΑΥΡΟ...
ΓΙΝ -ΓΙΑΝΓΚ

ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΙΝΑΙ Η ΘΑΛΑΣΣΑ ΚΑΙ Η ΣΤΕΡΙΑ...
Η ΜΑΡΑ Η ΜΕΓΑΛΗ ΜΗΤΕΡΑ Η ΜΗΤΡΑ Η ΘΑΛΑΣΣΑ ΠΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΚΑΙ ΓΟΝΙΜΟΠΟΙΕΙΤΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΣΤΕΡΙΑ ΤΟΝ ΜΕΓΑΛΟ ΠΑΤΕΡΑ....

ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ 2 ΑΛΟΓΑ ΠΟΥ ΤΡΕΧΟΥΝ ΑΝΕΜΕΛΑ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥ ΠΑΤΕΡΑ ΚΑΙ ΤΗΣ ΜΑΝΑΣ.

TA ΔΥΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΑ ΠΟΥ ΠΕΤΟΥΝ.
ΠΟΥ ΔΗΛΩΝΟΥΝ ΤΗΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ Η ΤΗΝ ΕΝΩΣΗ (ΥΛΗ ΠΝΕΥΜΑ)

ΤΑ ΣΥΝΝΕΦΑ ΟΙ ΦΙΓΟΥΡΕΣ ΕΝΟΣ ΑΝΔΡΑ ΚΑΙ ΜΙΑΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ ΣΕ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΕΠΙΠΕΔΟ.
ΠΟΥ ΣΥΜΒΟΛΙΖΕΙ ΠΩΣ ΤΟ ΑΡΧΑΙΟ ΑΡΣΕΝΙΚΟ ΚΑΙ ΘΥΛΙΚΟ ΥΠΑΡΧΟΥΝ
ΣΤΗΝ ΑΡΧΕΓΟΝΗ ΥΛΗ ΣΤΗΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΜΕΝΗ (ΜΟΡΦΟΠΟΙΗΜΕΝΗ) ΥΛΗ ΚΑΙ ΣΤΗΝ
ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΗ ΥΠΟΣΤΑΣΗ.

ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΕΙΚΟΝΑ...
H ΣYNEXEIA ΣΕ ΜΙΑ ΕΙΚΟΝΑ ...
ΣΤΟ ΕΝΑ ΣΤΗΝ ΟΛΟΤΗΤΑ...
EN TO ΠΑΝ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Edited by - AVATARGR on 22/09/2003 15:23:28Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2003, 20:11:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Σ ΑΓΑΠΩ και είσαι για μένα όλος ο κόσμος , εγώ κι εσύ , το ανδρόγυνο , το ΕΝΑ , που από τη δύναμη της αγάπης μας , από την ένωση μας ξεπηδά το ΦΩΣ της δημιουργίας .

quote:
ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΕΙΚΟΝΑ...
H ΣYNEXEIA ΣΕ ΜΙΑ ΕΙΚΟΝΑ ...
ΣΤΟ ΕΝΑ ΣΤΗΝ ΟΛΟΤΗΤΑ...
EN TO ΠΑΝ

Φίλε μου AVATARGR είχα καιρό να σε δώ σε τόσο καλή φόρμα ίσως έφταιγε η ζέστη του καλοκαιριού , ίσως οι κακές παρέες π.χ. με μένα

Ο κακός λύκοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2003, 22:01:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΙΟΝ ΝΑ ΠΡΩΤΟΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΩ...
ΕΙΣΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΤΟΣΟ ΚΑΛΟΙ!!!
ΒΓΑΖΕΤΕ ΤΟΣΗ ΟΜΟΡΦΙΑ!!!
ΤΟΣΟ ΥΠΕΡΟΧΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ!!!
ΤΙ ΝΑ ΠΡΩΤΟΘΑΥΜΑΣΩ;
quote:
στιγμες μοναδικες ,χαραγμενες-αποτυπομενες στον κοσμικο χαρτη του αυλου κοσμου

ΜΑΝΟ ΜΑΣ,ΑΠΛΑ ΑΛΗΘΙΝΟ...ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΩΣ ΠΟΛΥ ...ΑΝΟΔΙΚΟ!!!
ΠΟΡΕΙΑ ΠΡΟΣ ΤΑ ΑΝΩ,ΥΠΕΡΒΑΤΙΚΗ!!!

quote:
Σ ΑΓΑΠΩ και είσαι για μένα όλος ο κόσμος , εγώ κι εσύ , το ανδρόγυνο , το ΕΝΑ , που από τη δύναμη της αγάπης μας , από την ένωση μας ξεπηδά το ΦΩΣ της δημιουργίας .

Οι ψυχές μας ελεύθερες μα και δίπλα δίπλα φτερουγίζουν , τα όνειρα μας καλπάζουν απολαμβάνοντας τον κόσμο που πλάσαμε μαζί .


ΑΓΑΠΗΤΕ ΡΑΜΟΓΛΟΥ,ΦΙΛΕ
ΜΙΛΗΣΕ Η ΨΥΧΗ...
ΜΙΛΗΣΕ Η ΕΣΩΤΕΡΗ ΦΩΝΗ...
ΜΙΛΗΣΕ ΚΑΤΙ ΠΟΛΥ ΥΨΗΛΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΠΛΕΣ ΕΚΦΡΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΣΩΜΑΤΟΣ...
ΜΙΛΗΣΕ Η ΑΙΩΝΙΑ ΚΑΙ ΑΕΝΑΗ ΕΚΦΡΑΣΗ ΤΗΣ ΕΝΩΣΗΣ!!!
Υ Π Ε Ρ Ο Χ Ο Σ ...


quote:
ΕΝΑ ΣΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟ ..
ΕΝΑ ΜΕΤΑΞΗ ΟΥΡΑΝΟΥ ΚΑΙ ΓΗΣ...
ΕΝΑ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΓΗ......
ΕΝΑ Η ΙΔΙΑ Η ΓΗ....

ΑΛΛΑ ΚΑΘΕ ΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΔΙΩΝΥΜΟ (ΑΣ ΤΟ ΟΝΟΜΑΣΟΥΜΕ ΖΕΥΓΑΡΙ)
ΑΡΣΕΝΙΚΟ - ΘΥΛΙΚΟ ...
ΘΕΤΙΚΟ - ΑΡΝΗΤΙΚΟ ...
ΑΣΠΡΟ -ΜΑΥΡΟ...
ΓΙΝ -ΓΙΑΝΓΚ


ΦΙΛΕ ΑΒΑΤΑΡ,ΤΟ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΜΙΑ ΣΚΕΨΗ ΔΙΚΗ ΣΟΥ
ΜΙΑ ΕΚΦΡΑΣΗ ΣΙΓΟΥΡΑ ΠΟΛΥ ΕΣΩΤΕΡΗ,
ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΑΝΑΜΟΝΗ ΠΟΥ ΑΞΙΖΕΙ...
ΝΑΣΑΙ ΚΑΛΑ...


quote:
ΤΑ ΣΥΝΝΕΦΑ ΟΙ ΦΙΓΟΥΡΕΣ ΕΝΟΣ ΑΝΔΡΑ ΚΑΙ ΜΙΑΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ ΣΕ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΕΠΙΠΕΔΟ.
ΠΟΥ ΣΥΜΒΟΛΙΖΕΙ ΠΩΣ ΤΟ ΑΡΧΑΙΟ ΑΡΣΕΝΙΚΟ ΚΑΙ ΘΥΛΙΚΟ ΥΠΑΡΧΟΥΝ
ΣΤΗΝ ΑΡΧΕΓΟΝΗ ΥΛΗ ΣΤΗΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΜΕΝΗ (ΜΟΡΦΟΠΟΙΗΜΕΝΗ) ΥΛΗ ΚΑΙ ΣΤΗΝ
ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΗ ΥΠΟΣΤΑΣΗ.


ΝΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΣΤΗΝ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΗ ΥΠΟΣΤΑΣΗ...
Η ΑΞΙΑ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΠΟΛΛΟΙ...
ΓΙ'ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ Π Ο Λ Υ Τ Ι Μ Η ...


ΜΠΡΑΒΟ ΣΑΣ...


ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2003, 22:07:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Είδες τώρα τι μου κάνεις;...Αν έβλεπα μόνο τα άλογα θα έγραφα μια χαρά...Αλλά βλέπω κ το συννεφοζεύγαρο (Βόγλης-Αναμπελ, στάσου, μύγδαλα!) κ θα γράψω αηδίες πάλι....

Communicating at an unknown rate...
Edited by - Valnta on 22/09/2003 14:30:48


ΑΧ, ΒΡΕ ΒΑΛΝΤΑ...
ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΠΩΣ ΠΟΛΥ Μ'ΑΡΕΣΕΙ Η ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΟΥ ΣΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΜΟΥ;
ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΩΣ ΟΠΟΥ ΒΡΕΘΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΑ ΛΕΜΕ...
ΑΛΛΑ ΚΑΝΕ ΜΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ...
ΚΡΑΤΑ ΤΑ ΑΛΟΓΑ, ΚΡΥΨΕ ΤΟ ΣΥΝΝΕΦΟΖΕΥΓΑΡΟ,ΞΕΧΝΑ ΤΟΝ ΒΟΓΛΗ Ή ΤΟΝ ΦΕΡΤΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΝΑΜΠΕΛ,ΠΕΤΑ ΜΑΚΡΙΑ ΤΑ ΑΜΥΓΔΑΛΑ ΚΑΙ...
ΓΡΑΨΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!


ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

ΜΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΤΟ ΦΤΕΡΟ ΜΟΛΙΣ ΠΡΟΧΘΕΣ ΤΟ ...ΒΡΗΚΑ!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2003, 04:50:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
...
Δυστυχώς δε μπορούμε να κατανοήσουμε αυτα τα πανέμορφα και ευαίσθητα ζώα...δε μπορούμε να καταλάβουμε τι λένε...
Δείτε όμως εκεί μακριά...στη ζώνη του λυκόφωτως τα λόγια σύννεφα γίνανε...και το ερωτευμένο ζευγάρι καλπάζει στη θάλασσα της ψυχής των...
...

~Γρηγόρης~

Once you were wild, don't let them tame you
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2003, 12:37:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η Θεϊκή της ύπαρξη μπορεί να μην της υπαγόρευε να κάνει πράγματα απλά και εντελώς ανθρώπινα, όμως ακόμη και εδώ στα θεϊκά παλάτια χρειάζονται να γίνονται πράγματα που μοιάζουν κοινότυπες ασχολίες σε ανθρώπινες εκφράσεις και εκφάνσεις…
Η Ηώ δεν τα σκεπτόταν αυτά , κάποιο συγγραφικό χέρι της έβαζε στο μυαλό πράγματα που μόνο ένας κοινός θνητός μπορούσε να συλλογίζεται…
Αυτή απλά σηκώθηκε όπως πάντα την χρονική στιγμή που έπρεπε και έφτασε στον μεγάλο αυλόγυρο όπου ανάμενε η ηλιακή άμαξα… Έζεψε τα άλογα, χάιδεψε απαλά την χρυσοκίτρινη χαίτη τους και περίμενε…
Ο Φοίβος έφτασε με όλη του την μεγαλοπρέπεια!!! Έτριζε ο τόπος απ’ την αγέρωχη περπατησιά του, έλαμπε όλος ο χώρος και αχτίδες φωτός έφταναν και στο πιο ανήλιαγο κρυφό σημείο της θεϊκής κατοικίας…
Ανέβηκε στο ολόφωτο άρμα κι’ ήταν έτοιμος να δώσει το γνωστό τίναγμα της εκκίνησης στα γκέμια που περίτεχνα κρατούσαν τα θεϊκά χέρια… Γυρίζει και κοιτά την αδερφή του. Ένα νεύμα κατάφασης και το χέρι της Ηούς αφήνει τα χαλινάρια ελεύθερα , και τότε …Τότε καθώς το άρμα σηκώθηκε προς τον ουρανό και αφήνοντας πίσω μία χρυσή βροχή η Ηώ έσκυψε το κεφάλι και κοίταξε την Γη. Άπλωσε τα χέρια και εκεί καθώς στεκόταν σε μία υπέροχη σταυρική στάση άρχισε να ξεχύνεται ένα υπέρλαμπρο κόκκινο φως .Ένας χορός αποχρώσεων του κόκκινου κυλούσε σαν χείμαρρος προς την γαία που τις δεχόταν όπως η διψασμένη ξερή γη τις πρώτες σταγόνες της βροχής . Μία πλημμύρα από χρώματα έφθαναν στα μύχια του γαλάζιου πλανήτη που με την σειρά του τα αντανακλούσε πίσω από τα βουνά με έναν θαυμάσια αργό τρόπο που έδινε την εντύπωση του ξεχειλίσματος …Και ενώ τα πρώτα υπέροχα χρώματα άρχισαν να κυλούν στις βουνοπλαγιές η Ηώ έκλεισε τα χέρια έκλεισε τα μάτια και αποσύρθηκε στο θεϊκό της δωμάτιο.
Η τελευταία ματιά της ήταν σε ένα ακρογιάλι που τα κύματα έσπαγαν τόσο απαλά στον γιαλό που λες και τον φιλούσαν...Σε εκείνο το ακρογιάλι μία θεϊκή σκέψη σταμάτησε τον χρόνο !!! Μία γυναίκα , ένας άνδρας και η πλημμύρα των συναισθημάτων...ένας περίπατος... λίγα βήματα μια περίσκεψη... αργά αλλά καθοριστικά προσδιόριζαν την πρώτη δημιουργία...Δύο χέρια πιασμένα σφικτά καθόριζαν την ολοκλήρωση...Μία ματιά στα αντικριστά πρόσωπα προσδιόριζε την έκφραση της ένωσης...
Τα άλογα έτρεχαν ανέμελα δίπλα στην γαλήνια θάλασσα που η μόνη της αναστάτωση ήταν το πάθος που έβγαινε μέσα από τις καρδιές των όντων...Πηγαία έκφραση... πηγαία και τα παιχνιδίσματα της ύλης...
Ολοκλήρωση και δημιουργία...
Ελευθερία και ανύψωση στα Ηλύσια Πεδία !!!
Ζωή !!!
Ζωή , σκέφθηκε η Ηώ.Τόσο απλή και τόσο δύσκολη...Πήρε την σκέψη της στα σύννεφα που σήκωσε για χάρη της η θάλασσα μαζί με όλο το συναίσθημα της ύλης και της το πρόσφερε σαν όνειρο να την συντροφεύουν εκεί στα θεϊκά δωμάτια!!!Πλησίασε το μεγάλο παράθυρό της άπλωσε τα χέρια και ένα ζευγάρι περιστέρια φτερούγησαν στον ορίζοντα...



ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

katze
Μέλος 1ης Βαθμίδας


102 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2003, 15:56:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους katze  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κοιτώντας στα σύννεφα βλέπω τους πόθους μου ...κι αυτοί οι παιχνιδισμοί φωτός και σκιας σχηματίζουν εικόνες οικείες κι ονειρεμένες...αέναα μεταβαλλόμενες...αλλάζουν μορφή και σχήμα...η ένωση
Κι αυτό το φως που ξεπροβάλλει από τη γυναικεία καρδιά..ή μήπως είναι εκεί που ενώνονται τα δάχτυλα...σε μια ψηλάφηση του είναι του μοναδικού - του άλλου...
Κι αυτά τα πλάσματα της φύσης - σύμβολα ελευθερίας ? Γιατί ν' απομακρύνονται από τη στιγμή της ένωσης με φρενήρη καλπασμό τ΄'αλογα ? Γιατί να πετούν μακριά κι οι γλάροι ? Από ποιο μέλλοντα προφητεμένο πόνο να θέλουν να ξεφύγουν ?

Στο άλλο μου μισό που περιπλανάται στη γη και που πια δεν αγγίζει (?) την ψυχή μου - μόνο οι θύμισες υπάρχουν πια το ίδιο τυρρανικές όπως το τότε παρόν...πετώ και καλπάζω κι εγώ μακριά σου ως πάντα...σε σκεφτόμουν χτες μα δε σε νιώθω πια και δεν πειράζει...στην άλλη μας ζωή ξανά ...και θα'μαι εγώ που θα σου δώσω πόνο...γλυκέ μου πρωτόπλαστε άντρα ...είθε να μην καταλάβεις ποτέ...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2003, 17:47:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Δείτε όμως εκεί μακριά...στη ζώνη του λυκόφωτως τα λόγια σύννεφα γίνανε...και το ερωτευμένο ζευγάρι καλπάζει στη θάλασσα της ψυχής των...
...

ΦΙΛΕ REPTILE,
ΑΝ ΚΑΙ ΜΕ ΠΟΛΥ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ,ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΟΡΑ,ΤΑ ΕΙΠΕΣ ΟΛΑ...
"...ΚΑΛΠΑΖΕΙ ΣΤΗΝ ΘΑΛΑΣΣΑ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ ΤΟΥΣ..." ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΗ ΕΚΦΡΑΣΗ!!!

ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2003, 17:52:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Γιατί να πετούν μακριά κι οι γλάροι ? Από ποιο μέλλοντα προφητεμένο πόνο να θέλουν να ξεφύγουν ?


ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΝΑΝΑΙ ΠΟΝΟΣ Η ΠΡΟΦΗΤΕΙΑ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΛΙΣΤΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Ο ΕΡΧΟΜΟΣ ΤΟΥ ΕΥΟΙΩΝΟΥ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ...
ΠΟΥ ΞΕΡΕΙΣ ΑΥΡΙΟ ΑΝ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΑΦΕΛΦΗ ΨΥΧΗ;
ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΣΟΥ ΦΕΡΝΟΥΝ ΟΙ ΓΛΑΡΟΙ ΠΟΥ ΠΕΤΟΥΝ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΜΕ ΤΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΑ ΑΛΟΓΑ...


ΑΛΛΑ ΕΙΠΑΜΕ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΕ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥ ΜΑΤΙΑ,ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ ΤΟΥ,ΕΚΦΡΑΖΕΤΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΑΞΙΑ ΤΟΥ ΠΑΡΟΝΤΟΣ ΘΕΜΑΤΟΣ...
ΠΑΝΤΩΣ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΩ ΜΙΑ ΔΟΣΗ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑΣ...
ΝΑΣΑΙ ΚΑΛΑ ΦΙΛΗ ΚΑΤΖΕ...

ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Edited by - kapodistria on 23/09/2003 17:58:41Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2003, 18:25:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κοιτάζονται...με εκείνο το βλέμμα που μόνο ο έρωτας δίνει...
Κ από κάποιο παιχνίδισμα του φωτός...πιστεύεις...πως είναι ένα....
Μα αν προσέξεις...καλύτερα....όπως συχνά συμβαίνει με τον έρωτα...
κοιτάς το είδωλο κ ερωτεύεσαι...μα δεν ενώνεσαι....

Ετσι κ αυτοί...κοιτάζονται με έρωτα...μα το δικό της όνειρο...
είναι άγρια άλογα που καλπάζουν ελεύθερα στην άκρη των κυμάτων...
κ τα δικά του δυο πουλιά που σκίζουν τον ουρανό...

K μέχρι εκείνη να μπορεί να δει τον έρωτα πετώντας από ψηλά...
κ μέχρι εκείνος να μπορέσει να καλπάσει ελεύθερος...
δεν θα ενωθούν...θα συνεχίσουν να κοιτάζονται με έρωτα...
αλλά μέχρι να αλλάξουν.....
δεν θα φτάσουν στην αγάπη...


Communicating at an unknown rate...

Edited by - Valnta on 23/09/2003 18:26:28Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2003, 21:42:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
OΠΑ!!!
ΜΠΡΑΒΟ ΒΑΛΝΤΑ!!!
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΗΡΘΕ Η ΕΜΠΝΕΥΣΗ!!!
ΚΑΛΑ ΕΙΣΑΙ ΦΟΒΕΡΗ!!!
ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΕΣ ΜΟΥ ΠΟΙΑ ΚΑΛΗ ΜΟΥΣΑ(ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΝΝΙΑ "ΚΥΡΑΔΕΣ" ΤΟΥ ΑΠΟΛΛΩΝΑ) ΣΕ ΕΝΕΠΝΕΥΣΕ;
ΚΑΛΗ,ΚΑΛΗ,ΚΑΛΗ!!!
ΜΠΡΑΒΟ!!!

ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2003, 11:34:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


Edited by - manos on 17/11/2003 21:47:56Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Masvidal
Πλήρες Μέλος

Greece
973 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2003, 16:19:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Masvidal  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΙΑ ΑΧΤΙΔΑ ΦΩΤΟΣ ΞΕΧΥΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΙΘΕΡΟΫΠΑΡΞΗ ΤΩΝ ΔΥΟ ΝΕΚΡΩΝ ΠΙΑ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΩΝ ΟΝΤΩΝ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΑΝΤΑΜΩΜΕΝΟΙ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΕΡΙΑ.
ΚΑΙ ΑΥΤΗ Η ΑΧΤΙΔΑ ΣΗΜΑΔΕΥΕΙ ΚΑΙ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΣΗΜΑΤΟΔΟΤΕΙ ΤΗΝ ΕΚΚΙΝΗΣΗ ΤΩΝ ΨΥΧΩΝ ΤΩΝ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΩΝ ΠΟΥ ΣΑΝ ΥΔΑΤΟΔΡΟΜΑ ΑΤΙΑ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΕΞΕΡΕΥΝΗΣΟΥΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑΝ ΝΑ ΠΡΟΣΠΕΛΑΣΟΥΝ ΣΤΗ ΜΙΖΕΡΗ ΖΩΗ-ΑΖΩΙΑ ΠΟΥ ΕΖΗΣΑΝ ΕΔΩ ΚΑΤΩ ΣΤΟΝ ΑΧΑΡΟ ΑΥΤΟ ΤΟΠΟ.
ΚΑΙ ΝΑΙ ! ΑΣΠΡΑ ΑΤΙΑ ΟΙ ΨΥΧΕΣ ΤΟΥΣ.ΑΓΝΑ ΟΠΩΣ ΕΖΗΣΑΝ ΣΤΗΝ ΑΙΘΑΛΟΜΙΧΛΗ ΤΟΥ ΑΧΑΡΟΥ ΑΥΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ.ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΟΙ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΟΙ ΠΙΑ ΤΙΣ ΨΥΧΕΣ ΤΟΥΣ...ΑΦΟΥ ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΕΤΕΡΟΚΟΣΜΕΣ ΨΥΧΕΣ.
ΚΑΙ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΟΙ ΒΑΛΚΥΡΙΕΣ ΒΛΕΠΟΝΤΑΣ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΟΜΟΡΦΙΑ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΘΗΚΑΝ ΣΕ ΓΛΑΡΟΥΣ-ΕΠΟΠΤΕΣ...!!!!
ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ ΨΥΧΕΣ....

Edited by - Masvidal on 24/09/2003 16:20:54Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2003, 17:34:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΜΙΑ ΑΧΤΙΔΑ ΦΩΤΟΣ ΞΕΧΥΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΙΘΕΡΟΫΠΑΡΞΗ ΤΩΝ ΔΥΟ ΝΕΚΡΩΝ ΠΙΑ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΩΝ ΟΝΤΩΝ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΑΝΤΑΜΩΜΕΝΟΙ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΕΡΙΑ.
ΚΑΙ ΑΥΤΗ Η ΑΧΤΙΔΑ ΣΗΜΑΔΕΥΕΙ ΚΑΙ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΣΗΜΑΤΟΔΟΤΕΙ ΤΗΝ ΕΚΚΙΝΗΣΗ ΤΩΝ ΨΥΧΩΝ ΤΩΝ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΩΝ ΠΟΥ ΣΑΝ ΥΔΑΤΟΔΡΟΜΑ ΑΤΙΑ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΕΞΕΡΕΥΝΗΣΟΥΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑΝ ΝΑ ΠΡΟΣΠΕΛΑΣΟΥΝ ΣΤΗ ΜΙΖΕΡΗ ΖΩΗ-ΑΖΩΙΑ ΠΟΥ ΕΖΗΣΑΝ ΕΔΩ ΚΑΤΩ ΣΤΟΝ ΑΧΑΡΟ ΑΥΤΟ ΤΟΠΟ.
ΚΑΙ ΝΑΙ ! ΑΣΠΡΑ ΑΤΙΑ ΟΙ ΨΥΧΕΣ ΤΟΥΣ.ΑΓΝΑ ΟΠΩΣ ΕΖΗΣΑΝ ΣΤΗΝ ΑΙΘΑΛΟΜΙΧΛΗ ΤΟΥ ΑΧΑΡΟΥ ΑΥΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ.ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΟΙ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΟΙ ΠΙΑ ΤΙΣ ΨΥΧΕΣ ΤΟΥΣ...ΑΦΟΥ ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΕΤΕΡΟΚΟΣΜΕΣ ΨΥΧΕΣ.
ΚΑΙ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΟΙ ΒΑΛΚΥΡΙΕΣ ΒΛΕΠΟΝΤΑΣ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΟΜΟΡΦΙΑ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΘΗΚΑΝ ΣΕ ΓΛΑΡΟΥΣ-ΕΠΟΠΤΕΣ...!!!!
ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ ΨΥΧΕΣ....


Edited by - Masvidal on 24/09/2003 16:20:54



KAΛΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ MASVIDAL,
ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΔΙΑΒΑΣΑ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΓΡΑΜΜΕΣ ΗΘΕΛΑ Η ΜΙΑ ΨΥΧΗ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ Η ΑΛΛΗ ΤΟ ΜΙΣΟ ΜΟΥ ΠΟΥ ΜΕ ΑΓΩΝΙΑ ΨΑΧΝΩ Σ'ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΛΑΝΗΤΗ;

ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΟΜΟΡΦΗ Η ΕΙΚΟΝΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΔΙΝΕΙΣ!!!
ΤΟΣΟ ΕΠΙΘΥΜΗΤΗ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΚΑΤΑΛΗΞΗ!!!
ΚΑΙ ΕΙΘΕ ΟΙ ΒΑΛΚΥΡΙΕΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΣΥΝΤΡΟΦΕΥΟΥΝ ΣΤΗΝ ΜΑΧΗ ΑΥΤΗ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΝΑ ΜΑΣ ΔΩΣΟΥΝ ΤΗΝ ΧΑΡΑ ΤΗΣ ΕΠΟΠΤΕΙΑΣ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΣΕ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΤΟ ΑΝΩΤΕΡΟ,ΤΟ ΘΕΙΟ!!!

ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ...


ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/09/2003, 18:25:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
μπορεις να διακρινεις την ηλιαχτιδα ,μια μοναχα?,

θα διαπιστωσεις ποση αγαπη και φως χωραει απ'τις ψυχες,

δες την να διαπερνα τα λεπτα στρωματα της καρδιας ,

ζωη και χτυπους να δινει στα κοιμισμενα μας κορμια.


ΚΑΡΔΙΑ...
ΜΕΣΑ ΤΗΣ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΟΛΟΣ...
ΠΑΘΗ,ΑΓΑΠΕΣ ΤΗΣ ΖΩΗΣ,
ΩΣ ΤΗΝ ΩΡΑ ΕΚΕΙ ΣΤΑΛΑΖΟΥΝ
ΤΗΣ ΣΤΕΡΝΗΣ ΠΝΟΗΣ.

ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Oannes
Πλήρες Μέλος

Greece
1162 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2003, 17:59:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oannes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

St. John the Evangelist
by EL GRECO
Museo del Prado, Madrid

Ή ΘA BPOYME TO ΔPOMO Ή ΘA TON ΔHMIOYPΓHΣOYMEΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2003, 18:04:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΤΗΣ ΚΑΙ ΣΥΓΓΡΑΦΕΑΣ ΤΗΣ ΑΠΟΚΑΛΥΨΗΣ "ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ"
ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΝΑ ΕΠΙΣΗΜΑΝΩ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΡΑΚΟΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΑΓΙΟ ΔΙΣΚΟΠΟΤΗΡΟ...
Ο ΔΡΑΚΟΣ;
ΜΕΣΑ ΣΤΟ HOLLY GRAAL;
..........................

ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Oannes
Πλήρες Μέλος

Greece
1162 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2003, 19:15:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oannes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έλα ντε... Ας προσπαθήσουμε να πούμε κάποιες (όχι απαραιτήτως 1000) λέξεις σχετικά με αυτόν τον πίνακα

Ή ΘA BPOYME TO ΔPOMO Ή ΘA TON ΔHMIOYPΓHΣOYMEΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2003, 20:02:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ANTE ΝΑ ΔΟΥΜΕ...

Α)ΔΡΑΚΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΔΕΡΚΟΜΑΙ=ΦΑΙΝΟΜΑΙ ΑΠΟ ΜΑΚΡΥΑ,ΛΑΜΠΩ,ΠΑΡΑΤΗΡΩ(ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΣΩΣΤΑ...)
ΤΩΡΑ ΕΧΟΥΜΕ ΔΡΑΚΟ ΜΕ ΤΟΝ ΑΠΟΛΛΩΝΑ,ΤΟΝ ΠΙΘΩΝΑ ΠΟΥ Ο ΘΕΟΣ ΣΚΟΤΩΝΕΙ ΚΑΙ ΕΓΚΑΘΙΣΤΑΤΑΙ ΣΤΟΥΣ ΔΕΛΦΟΥΣ.Ο ΠΙΘΩΝ ΗΤΑΝ ΓΙΟΣ ΤΗΣ ΓΑΙΑΣ.ΑΡΑ ΕΧΟΥΜΕ ΤΗΝ ΛΑΤΡΕΙΑ ΤΗΣ ΓΑΙΑΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΠΟΜΠΗ ΤΗΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΗΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΘΕΟ-ΑΠΟΛΛΩΝΑ(ΤΟΝ ΥΙΟ ΤΟΥ ΔΙΟΣ)ΔΗΛΑΔΗ ΤΗΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΟΥ ΔΙΟΣ ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ.
Η ΓΑΙΑ ΗΤΑΝ Η ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΥΣΑ ΤΗΝ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΚΑΙ ΣΥΝΔΕΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΝΝΟΥΝΑΚΙ,ΜΕ ΤΗΝ ΕΓΓΥΣ ΑΝΑΤΟΛΗ,ΜΕΣΟΠΟΤΑΜΙΑ...
ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΜΕΤΑΦΕΡΕΤΑΙ ΣΤΟ ΑΒΑΛΟΝ,ΕΙΝΑΙ Η "ΚΥΡΑ ΤΗΣ ΛΙΜΝΗΣ".
(ΜΑΛΛΟΝ ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΑ ΚΑΠΩΣ ΤΑ ΛΕΩ,ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΛΑΤΙΑΣΩ ΤΟ ΘΕΜΑ)

Β) ΤΟ ΑΓΙΟ ΔΙΣΚΟΠΟΤΗΡΟ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ Ο ΙΩΣΗΦ ΤΗΣ ΑΡΙΜΑΘΕΙΑΣ ΜΑΖΕΨΕ ΤΟ ΑΙΜΑ ΤΟΥ ΙΗΣΟΥ.ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟ ΜΕ ΤΟΥΣ ΜΕΡΟΒΙΓΕΙΟΥΣ,ΚΑΙ Η ΑΙΩΝΙΑ ΚΑΙ ΑΕΝΑΗ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΤΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΑΣ...(ΜΕ ΜΙΑ ΓΡΗΓΟΡΗ ΘΕΩΡΗΣΗ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ).

ΑΡΑ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟΝ ΔΡΑΚΟ-ΣΥΜΒΟΛΟ ΤΗΣ ΠΡΩΤΗΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑΣ,ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΣΚΟΠΟΤΗΡΟ ΤΗΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΣ ΤΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΑΣ.ΤΟ ΑΙΜΑ ΤΟΥ ΔΡΑΚΟΥ ΟΔΗΓΕΙ ΣΆΥΤΗ.ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΑΥΘΑΙΡΕΤΟ"ΜΗΠΩΣ" ΛΕΩ ΜΗΠΩΣ,"ΤΟ ΑΙΜΑ ΠΟΥ ΕΜΠΕΡΙΕΧΕΙ ΤΟ ΔΙΣΚΟΠΟΤΗΡΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΓΕΝΙΑ ΤΩΝ ΔΡΑΚΩΝ";ΔΗΛΑΔΗ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΝΝΟΥΝΑΚΙ;
(ΜΑ ΚΑΛΑ ΟΛΟΙ ΟΙ ΔΡΟΜΟΙ Σ'ΑΥΤΟΥΣ ΟΔΗΓΟΥΝ Ή ΕΓΩ ΤΑ ΒΛΕΠΩ ΕΤΣΙ;)
ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ Ο ΑΡΘΟΥΡΟΣ ΩΣ ΕΜΒΛΗΜΑ ΕΙΧΕ ΤΟΝ ΔΡΑΚΟ...
ΟΥΦ,ΠΟΛΛΟΙ ΔΡΑΚΟΙ ΜΑΖΕΥΤΗΚΑΝ.ΓΙΑΤΙ ΟΜΩΣ ΤΟΥΣ ΣΥΜΠΑΘΩ;

ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Oannes
Πλήρες Μέλος

Greece
1162 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2003, 20:28:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oannes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τώρα εγώ τί να πω; Τα είπες όλα.......

Ή ΘA BPOYME TO ΔPOMO Ή ΘA TON ΔHMIOYPΓHΣOYMEΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2003, 20:50:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΘΑ ΜΟΥ ΕΠΙΤΡΕΨΕΙΣ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΦΙΛΗ kapodistria ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΔΙΟΡΘΩΣΗ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ.

Ο ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ Ο ΜΑΘΗΤΗΣ ΚΑΙ ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΤΗΣ ΟΥΔΕΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΕΧΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΓΙΟ ΙΩΑΝΝΗ ΤΟΝ ΘΕΟΛΟΓΟ ΠΟΥ ΕΓΓΡΑΨΕ ΤΗΝ ΑΠΟΚΑΛΥΨΗΣ.

ΖΗΤΩ ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ ΜΟΥ....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/09/2003, 02:18:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Avatar φίλε μου καλέ .

Ο Ιωάννης ο Μαθητής είναι αυτός που έγραψε την Αποκάλυψη στη νήσο Πάτμο ( όπου και όπως ξέρεις ήμουν το καλοκαίρι ) .

Αυτός ο Ιωάννης λοιπόν είναι ο γιος του Ζεβεδαίου και της Σαλώμης αδελφής του Ιωσήφ «πατέρα» του Ιησού .
Αδελφός του Ιωάννη είναι ο Ιάκωβος και παραγιοί του Ζεβεδαίου ο Ανδρέας και ο Σίμων ( Πέτρος ) .

Ο Ζεβεδαίος είχε στείλει τον Ιωάννη στα Ιεροσόλυμα διότι είδε την ιδιαίτερη ευσέβεια του για την πατρογονική θρησκεία και την αγάπη του για τα Ιερά γράμματα . Εκεί λοιπόν στη Σχολή του Ναού του Σολομώντα κοντά στον Αρχιερέα Άννα και στο γαμπρό του Καϊάφα σπούδασε την Τορά και τους Προφήτες .

Μετέπειτα και ενώ είχε μιλήσει ήδη με τον Ιησού στο χώρο που δίδασκε και εβάπτιζε ο Ιωάννης ο Βαπτιστής παρουσία του Ανδρέα , την ημέρα που βαπτίσθηκε ο Ιησούς , εντάχθηκε στους μαθητές μαζί με τον Ανδρέα τον Ιάκωβο και τον Σίμωνα ( Πέτρο ) .

Μετά το θάνατο του Ιησού , διδάσκει και γίνετε γνωστός ως ο Αρχιερεύς των Χριστιανών , βρίσκετε στην Έφεσο όταν ο Αυτοκράτορας Δομετιανός τον εξορίζει στην Πάτμο .

Εκεί συγκρούετε με τον Γένουπα ή Κύνωπα ο οποίος είχε μάθει από ιερείς του Απόλλωνα και της Αρτέμιδας ότι ο Ιωάννης κατάφερε να φέρει στο δρόμο της νέας θρησκείας πολλούς , από την διαμάχη βγαίνει νικητής ο Ιωάννης .

Εκεί λοιπόν μαζί με τον μαθητή και ακόλουθο του Πρόχορο έγραψε την Αποκάλυψη .


Ο κακός λύκοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/09/2003, 09:12:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ Ramoglou ΝΑΙ ΣΤΗΝ ΠΑΤΜΟ ΑΚΟΜΑ (ΔΥΣΤΥΧΩΣ)ΚΑΝΟΥΝ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΛΑΝΘΑΣΜΕΝΗ ΑΝΑΦΟΡΑ ΣΤΟΝ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ ΤΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΤΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΝ ΔΙΑΧΩΡΙΖΟΥΝ ΜΕ ΤΟΝ ΙΩΑΝΝΗ ΤΟΝ ΘΕΟΛΟΓΟ. (ΓΙΑ ΠΟΛΛΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ)

ΕΔΩ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΧΡΟΝΙΑ Η ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΜΑΣ ΔΕΧΕΤΑΙ ΠΩΣ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕ ΤΗΝ ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΟΝ ΘΕΟΛΟΓΟΣ.

ΑΥΤΟ ΕΛΕΧΘΕΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΡΤ. ΠΑΤΕΡΑ ΜΕΤΑΛΛΗΝΟ (ΚΑΘΗΓΗΤΗ ΣΤΟ ΠΟΙΜΑΝΤΟΡΙΚΟ ΤΜΗΜΑ ΤΗΣ ΘΕΟΛΟΓΙΑΣ ΤΟΥ ΠΑΝ. ΑΘΗΝΩΝ) ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΒΕΒΑΙΟ
ΑΥΤΟ. (ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΙΣΤΟΡΙΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ)

ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΠΛΕΩΝ ΑΥΤΑ ΟΛΟΙ ΤΑ ΘΕΩΡΗΣΑΝ (ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΟΙ ΔΙΑΦΩΝΟΥΝΤΕΣ ΠΕΡΙ ΘΕΟΛΟΓΙΚΩΝ) ΠΩΣ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ Η ΑΝΑΦΟΡΑ ΑΥΤΗ ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΘΕΙ Η ΟΡΘΟΤΗΤΑ ΚΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΕΡΙ ΑΠΟΚΑΛΥΨΗΣ.

ΜΙΑ ΚΑΙ ΑΝΑΦΕΡΑΜΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ ΤΟΥ ΘΕΟΛΟΓΟΥ ΑΣ ΠΩ ΠΩΣ ΕΟΡΤΑΣΑΜΕ ΤΗΝ ΜΕΤΑΣΤΑΣΗ ΤΟΥ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 26/9.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/09/2003, 10:17:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ωρέ τόσο πολύ μπερδεμένος είμαι ;;;

Χμμμ αδελφικέ μου φίλε θα το ψάξω περισσότερο ίσως να έχεις δίκιο .

Την καλημέρα μου .


Ο κακός λύκοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/09/2003, 11:19:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΑΝΤΩΣ ΕΓΩ ΦΙΛΕ ΑΒΑΤΑΡ
ΔΙΑΒΑΣΑ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΚΛΟΠΑΙΔΕΙΑ ΤΟΥ ΠΑΣΣΑ,ΟΤΙ Ο ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ Ο ΜΑΘΗΤΗΣ ΤΟΥ ΙΗΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕ ΤΗΝ ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ ΚΑΙ ΓΙ'ΑΥΤΟ ΛΕΓΕΤΑΙ ΘΕΟΛΟΓΟΣ.
ΤΩΡΑ ΤΙ ΕΧΕΙ ΠΡΟΚΕΙΨΕΙ ΚΑΙ Ο ΠΑΤΗΡ ΜΕΤΤΑΛΗΝΟΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟΣ Ο ΘΕΟΛΟΓΟΣ,ΔΕΝ ΞΕΡΩ...


ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 27 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy