ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 "ΜΙΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΧΙΛΙΕΣ ΛΕΞΕΙΣ"....
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 27
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2003, 19:29:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΦΙΛΗ ΒΑΛΝΤΑ,
ΕΛΠΙΖΟΥΜΕ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙΣ ΣΤΟ ΤΡΙΤΟ ΘΕΜΑ.

ΝΑΙ ΦΙΛΕ Τ- SEEKER
ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΤΟΥ ΕΙΧΑ ΠΕΙ...ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΤΟ ΛΑΒΕΙ ΣΟΒΑΡΑ ΥΠ'ΟΨΙΝ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΟΜΟΡΦΑ ΚΑΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΑ ΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΤΟΥ ΣΤΟ ΓΡΑΨΙΜΟ...ΤΟ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕ ΟΛΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΚΑΙ ΑΣ ΜΗΝ ΕΙΜΑΙ ΠΛΕΟΝ Η ΜΟΥΣΑ ΤΟΥ...


ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2003, 22:00:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

E,NA ΛΟΙΠΟΝ ΠΟΥ ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ Η ΤΡΙΤΗ ΦΩΤΟ ΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΗΣ...
ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΓΙΑ ...ΕΜΠΝΕΥΣΗ!!!
ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΛΕΤΕ;
ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΔΩ ΤΗΝ ΕΞΩΤΕΡΙΚΕΥΣΗ ΤΗΣ ΥΠΕΡΟΧΗΣ,ΟΠΩΣ ΕΧΕΙ ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ ΑΠΟΔΕΙΧΘΕΙ,ΦΑΝΤΑΣΙΑΣ ΣΑΣ...


ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

T-SEEKER
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
524 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2003, 22:09:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους T-SEEKER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αχ...
γιατί να μην γινόταν να μπορουσαμε να μπαίνουμε σε όποια φωτογραφία θελαμε και να βιωναμε απο κοντα τη μαγεία της...

θα ήταν θαυμασιο!...

θα έχεις την έμπνευση μου αύριο κυβερνήτα


"Οτιδήποτε μπορεί να συλλάβει και να πιστέψει ο ανθρώπινος νους μπορεί και να το καταφέρει"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2003, 23:03:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

θα έχεις την έμπνευση μου αύριο κυβερνήτα


"Οτιδήποτε μπορεί να συλλάβει και να πιστέψει ο ανθρώπινος νους μπορεί και να το καταφέρει"



ΑΥΤΟ ΤΟ "ΚΥΒΕΡΝΗΤΑ" ΔΕΝ ΜΟΥ ΚΟΛΛΑΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΛΑ...
ΠΩΣ ΣΟΥ ΗΡΘΕ ΕΤΣΙ ...ΞΑΦΝΙΚΑ!!!

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ,ΜΙΑ ΚΑΙ ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ ΧΡΟΝΟ...ΑΛΛΩΣΤΕ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΜΦΙΒΟΛΙΑ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΦΟΥ ΠΑΝΤΑ ΤΑ ΠΑΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ!!!

ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2003, 18:16:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΙ ΕΓΙΝΕ;
ΔΕΝ ΕΜΠΝΕΕΙ Η ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ;
ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΑ ΠΩΣ ΤΩΡΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΠΙΟ...ΕΥΚΟΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ!!!
ΤΩΡΑ ΔΥΣΚΟΛΕΨΑΝ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ...
ΑΛΑΤΙ13,ΔΕΝ...;ΑΒΑΤΑΡ,ΦΙΛΕ ΜΕ ΤΟ ΣΚΩΠΤΙΚΟ ΥΦΟΣ ΣΟΥ,ΤΙΠΟΤΑ;
Τ-SEEKER AKOMA;ΚΑΙ ΕΣΥ ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ MASVIDAL,ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΣ ΤΙΜΗΣΕΙΣ ΟΥΤΕ ΣΆΥΤΗ ΤΗΝ ΦΩΤΟ;
FLAWLESS,ΒΑΛΝΤΑ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΠΟΥ ΠΗΓΑΤΕ;ΜΗΠΩΣ ΕΙΣΑΣΤΕ ΣΕ ΔΙΗΜΕΡΟ ΕΚΔΡΟΜΗΣ;

ΠΕΡΙΜΕΝΩ...ΕΔΩ ΘΑ ΣΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΟΛΟΥΣ...


ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

T-SEEKER
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
524 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2003, 18:56:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους T-SEEKER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα παρουσιασω μόνο την αρχή της ιστοριας που σκεφτηκα και η συνεχεια θα ακολουθήσει όταν θα βρω χρόνο...

"Χρόνιαείχαν οι γείτονες να δουν την Αγάπη.Πού είχε παει άραγε?Την τελευταία φορα που την είδαν ήταν ξαπλωμενη στο χορταράκι στην αυλή της και έπαιζε με τα γατάκια της.Λυπήθηκαν που το κοριτσάκι με τα ωραία ματια τους είχε αφήσει . Ομως δεν ήξεραν..."


υγ: ελπίζω να μην κοκίνισαν τα ματάκια σας από το διάβασμα του τεράστιου αυτο κομματιού :)



"Οτιδήποτε μπορεί να συλλάβει και να πιστέψει ο ανθρώπινος νους μπορεί και να το καταφέρει"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2003, 19:02:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ Τ-SEEKER,
Η ΑΡΧΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΗΜΙΣΥ ΤΟΥ ΠΑΝΤΟΣ!!!
ΕΥΟΙΩΝΟ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΠΩΣ ΕΙΣΑΚΟΥΣΤΗΚΑ...ΑΜΕΣΑ!!!

ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Silverwolf
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Sweden
565 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2003, 19:49:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Silverwolf  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Silverwolf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ξαφνικά σαν κάτι να με τράβηξε και βρέθηκα να αιωρούμαι σε ένα σκοτεινό τούνελ... δεν τρόμαξα, πράγμα που με παραξένεψε, απλώς περίμενα. Δεν μπορεί να μην φτάσω πουθενά σκεφτόμουν. Και πραγματικά σύντομα ένιωσα να πατάω σε κάτι σταθερό. Έμεινα ακίνητη μέχρι να συνηθίσουν τα μάτια μου στο φώς. Όμως κάτι περίεργο συνέβαινε.
-Αμάν! Που πήγαν τα ρούχα μου? Το αγαπημένο μου τζινάκι και το πουκάμισο! Δεν είμαι εγώ για ροζ φορέματα και τέτοιες φρουφρούδες! Αναφώνησα.
-Ασε τα παράπονα τώρα, να ξεφύγεις από την πραγματικότητα δεν ήθελες? Απολαυσέ το! Ακούστηκε μια ειρωνική φωνή.
Γυρίζω γύρω γύρω να δώ ποιός μίλησε αλλά δεν βλέπω κανέναν.
-Ψίτ, ψιψιψιψιψίτ εδώ κάτω...
Δύο πανέμορφες γάτες με παχύ τρίχωμα βρισκόταν στα πόδια μου. Μία μαύρη σαν την νύχτα με λαμπερά κίτρινα μάτια και η άλλη με τρίχωμα στα χρυσαφένεια χρώματα του φθινοπώρου και πράσινα μάτια.
-Κλείσε το στόμα σου κοριτσάκι θα μπεί καμιά μύγα. Είπε η μαύρη γάτα. Αυτή είχε μιλήσει και προηγουμένως.
Η χρυσαφένεια γάτα κοίταξε αποδοκιμαστικά την μαύρη και μίλησε για πρώτη φορά φορά.
-Καλωσόρισες στην Ναγκιγιάλα γλυκιά μου. Στην χώρα όπου όλα είναι αληθινά. Με λένε Άλυα και μαζί με τον Μαρ εδώ είμαστε οι συνοδοί σου.
-Ναγκιγιάλα; Συνοδοί; Μα...
Πρίν αποτελειώσω την ερωτησή μου ο Μαρ και η Άλυα έφυγαν και έτρεξα ξωπίσω τους. Πρόλαβα και έπιασα την Άλυα και ο Μαρ δήθεν νευριασμένος όρμηξε να «σώσει» την Άλυα. Ξεκαρδισμένοι στα γέλια κυλιστήκαμε στο χορτάρι... Τι όμορφη που είναι η Ναγκιγιάλα! Τι χρώματα και τι τοπία! Πέρα από κάθε φαντασία! Ήθελα να την εξερευνήσω όλη παρέα με τους καινούριους μου φίλους. Δεν χόρταινα να παίζω και να μιλάω μαζί τους. Ήμουν παιδί και ενήλικας μαζί. Κρατούσα τον Μαρ αγκαλιά και η Άλυα ήταν στον ώμο μου κυνηγώντας μια σαπουνόφουσκα όταν ένιωσα πάλι αυτό το γνώριμο πιά τράβηγμα.
- Όχι! Δεν θέλω να φύγω!
- Πρέπει! Αλλά μη μας ξεχάσεις! Έιπε ο Μαρ και τα υπνωτιστικά μάτια του ήταν το τελευταίο που είδα πριν με τυλίξει το σκοτάδι.

Με κόπο άνοιξα τα μάτια και αντίκρυσα το πρόσωπο του φίλου μου.
-Το ξέρω ότι βαριέσαι την χημεία φιλαράκι αλλά όχι και να κοιμάσαι πάνω στο βιβλίο μέσα στην βιβλιοθήκη! Τόση ώρα πασχίζω να σε ξυπνήσω. Σήκω να πάμε σπίτι να κοιμηθείς άνετα τουλάχιστον!

Ήταν μόνο ένα όνειρο...
Ή μήπως;;;
Κάπου κάποτε θα ξαναβρεθώ στην Ναγκιγιάλα! Το ξέρω!

Δεν ξέρω αν θα σας αρέσει φίλοι μου... αλλά προσπάθησα.


"For the strength of the wolf is the pack and the strength of the pack is the wolf"


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
alati13
Μέλος 2ης Βαθμίδας


296 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2003, 20:12:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alati13  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Επιθετικό.!

Θυμάμαι τότε που κοιτούσαμε αγκαλιά τα κύματα και από μέσα μου σκεφτόμουν.
Δες πως ο βράχος περιμένει καρτερικά να έρθει το κύμα να το αγκαλιάσει. Μετά το κύμα φεύγει και το μόνο που αφήνει στον βράχο είναι τα δάκρυα από το ίδιο του το σώμα. Και εκείνος υπομένει καρτερικά να έρθει το επόμενο κύμα. Και αν δεν έρθει τα δάκρυά του στεγνώνουν επάνω του και τον τρώνε σιγά σιγά.
Μετά σκέφτηκα ότι το ίδιο θα συνέβαινε και σε εμάς. Όμως αμέσως πέταξα μακριά αυτή την σκέψη και σε ρώτησα να μου πείς τι βλέπεις. Εσύ όμως είπρς ότι βλέπεις απλά τα κύματα, και όπως το πιστό σκυλί που του πετάνε το ξύλο για να το φέρει πίσω, έτσι έφερες πίσω και τους φόβους μου. κα τώρα πια είσαι εσύ εδώ και εγώ … εγώ δεν ξέρω που είμαι. Ξέρω μόνο ότι δεν είμαι κοντά σου. Και σε κοιτώ από ψιλά να ασχολείσαι με το αγαπημένο σου παιχνίδι. Το παιχνίδι της γάτας. Και όσο και αν υποσχέθηκα ότι δεν θα ξανά κλάψω , και όσο και αν έκανα τα μάτια μου σαν βράχος δεν μπόρεσα να κρατηθώ. Όμως τα δάκρυα δεν ήταν δάκρυα. Ήταν φυσαλίδες, όπως φυσαλίδες, - εξωτερικά πανέμορφες και μέσα άδειες - ήταν και όλα τα άλλα. Πάρτα λοιπόν να σε συντροφεύουν. Σου αξίζουν.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alati13
Μέλος 2ης Βαθμίδας


296 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2003, 20:14:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alati13  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χιουμοριστικό.

Ο θεός έριχνε την καθιερωμένη του ματιά στην γη. Είχε δώσει όρκο στην γυναίκα του ότι αυτήν την φορά δεν θα θυμώσει και δεν θα πικραθεί, ό,τι και να δει. Είχε αδύναμη καρδιά και έπρεπε να προσέχει. Οπλίστηκε λοιπόν με όλη του την απάθεια και ξεκίνησε.

Είδε να καταστρέφουν στον πλανήτη από στερια αέρα και θάλλασα, αλλά προσπάθησε να μην θυμώσει γιατί είχε δώσει όρκο.

Είδε πολέμους και άδικους θανάτους, αλλά θυμήθηκε τον όρκο που είχε δώσει.

Είδε τον εγωισμό και την αλαζονεία του ανθρώπινου είδους να βράζει σαν ηφαίστειο έτοιμο να εκραγεί, αλλά πάλι θυμήθηκε τον όρκο του.

Όταν όμως αντίκρισε το θέαμα της φώτο δεν άντεξε και εξερράγη.
ΠΟΙΟΣ;;;
ΠΟΙΟΣ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΓΚΛΗΜΑ;;;

ΠΟΙΟΣ ΚΑΡΦΩΣΕ ΣΤΗΝ ΟΡΟΦΗ ΤΟΥ ΠΑΡΘΕΝΩΝΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΦΩΤΙΣΤΙΚΟ ΒΕΡΑΝΤΑΣ;;;

ΜΑ ΤΙ ΛΕΩ Ο ΘΕΟΣ… ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΦΩΤΙΣΤΙΚΟ ΒΕΡΑΝΤΑΣ. ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΈΧΟΥΝ ΑΝΑΚΑΛΥΨΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΙΕΙ ΤΑ ΚΟΥΝΟΥΠΙΑ ΤΙΣ ΜΥΓΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΝΥΧΤΟΠΕΤΑΛΟΥΔΕΣ.
ΑΠΑΙΤΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΑΜΕΣΩΣ ΠΟΙΟΣ ΕΚΑΝΕ ΤΟΝ ΠΑΡΘΕΝΩΝΑ ΣΑΝ ΧΑΣΑΠΟΤΑΒΕΡΝΑ.

Ξαφνικά το βλέμμα του έπεσε σε ένα ΜΩΒ ΚΟΥΦΕΤΟ που στεκόταν λίγο πιο δίπλα.

ΑΧΑ!!! ΩΣΤΕ ΑΥΤΗ Η ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΓΙΑ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΦΡΙΚΗ Ε;;;
ΤΩΡΑ ΘΑ ΣΟΥ ΔΕΙΞΩ ΕΓΩ ΤΙ ΘΑ ΠΕΙ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ. ΤΑ ΣΟΔΟΜΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΤΙΠΟΤΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΠΑΘΕΙΣ.

ΣΤΕΛΝΩ ΕΠΆΝΩ ΣΟΥ 7 ΜΠΟΥΡΜΠΟΥΛΗΘΡΕΣ (ΓΙΑΤΙ ΜΟΝΟ ΜΠΟΥΡΜΠΟΥΛΗΘΡΕΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΓΙΑ ΜΥΑΛΟ) ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΜΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΘΑ ΈΧΕΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΚΑΤΑΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΕΦΤΕΙ ΕΠΑΝΩ ΣΟΥ.

1η μπουρμπουλήθρα.
Να βγάλεις στο πρόσωπο σου όλες τις ελιές που έχει ο Σιμήτης.

2η μπουρμπουλήθρα.
Να πεσει επάνω σου όλη τη τύχη του Μητσοτάκη. Και όποτε σου κάνουν κακό να κουνάς τους ώμους σου όπως τους κουνάει αυτός(για να νομίζουν ότι δεν σε πειράζει και να το ξανά κάνουν).

3η μπουρμπουλήθρα.
Σου χαρίζω τα φρύδια του Καραμανλή, και το πάχος του Πάγγαλου.

4η μπουρμπουλήθρα.
Σου χαρίζω την αισθησιακή φωνή του Ευάγγελου Γιαννόπουλου.

5η μπουρμπουλήθρα
να τα πηγαίνεις τόσο καλά με τον εαυτό σου όσο και οι 300 της βουλής.

Ξαφνικά όμως ο θεός σταμάτησε. Το ξανά σκέφτηκε λίγο πιο ψύχραιμα και ένα αθώο αλλά πονηρό γελάκι έσκασε στην άκρη των χειλιών του.

Τα παίρνω όλα πίσω, φώναξε. Η μόνη κατάρα που σου ρίχνω είναι….

ΝΑ ΦΟΡΑΣ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΟΥΦΕΤΟΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΟΦΟΡΕΜΑ.



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2003, 21:42:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
E,ΛΟΙΠΟΝ ΑΞΙΖΕ ΤΟΝ ΚΟΠΟ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ,ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΟ ΑΛΑΤΙ13 ΤΟΣΗ ΕΜΠΝΕΥΣΗ ΣΑΤΙΡΙΚΗ!!!
ΤΩΡΑ ΑΝ ΣΟΥ ΠΩ ΠΩΣ ΓΕΛΑΣΑ ΜΕΧΡΙ...ΔΑΚΡΥΩΝ,ΘΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΕΙΣ;ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΓΙΝΕ!!!
ΕΙΣΑΙ ΦΟΒΕΡΟΣ,ΤΕΛΕΙΟΣ ΣΤΗΝ ΣΑΤΙΡΑ!!!
ΑΨΟΓΕΣ ΟΙ ΚΑΤΑΡΕΣ!!!ΑΠΟΛΥΤΑ ΚΑΤΑΡΕΣ!!!
ΑΛΛΑ ΠΙΟ ΑΨΟΓΟ ΑΠ'ΟΛΑ ΗΤΑΝ ΤΟ "ΦΩΤΙΣΤΙΚΟ" ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ ΝΥΧΤΟΠΕΤΑΛΟΥΔΕΣ,ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΤΟ ..."ΚΟΥΦΕΤΟΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΟΦΟΡΕΜΑ"!!!ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ!!!

ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΗ,ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΣΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΠΟΥ ΕΙΔΕΣ ΚΑΤΙ ΕΠΙΠΛΕΟΝ(ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ)...ΔΕΝ ΤΟ ΛΕΩ ΑΚΟΜΗ ΝΑ ΔΩ ΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΘΑ ΤΟ ...ΠΡΟΣΔΙΟΡΙΣΕΙ!!!

ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2003, 21:51:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

Επιθετικό.!

Θυμάμαι τότε που κοιτούσαμε αγκαλιά τα κύματα και από μέσα μου σκεφτόμουν.
Δες πως ο βράχος περιμένει καρτερικά να έρθει το κύμα να το αγκαλιάσει. Μετά το κύμα φεύγει και το μόνο που αφήνει στον βράχο είναι τα δάκρυα από το ίδιο του το σώμα. Και εκείνος υπομένει καρτερικά να έρθει το επόμενο κύμα. Και αν δεν έρθει τα δάκρυά του στεγνώνουν επάνω του και τον τρώνε σιγά σιγά.
Μετά σκέφτηκα ότι το ίδιο θα συνέβαινε και σε εμάς. Όμως αμέσως πέταξα μακριά αυτή την σκέψη και σε ρώτησα να μου πείς τι βλέπεις. Εσύ όμως είπες ότι βλέπεις απλά τα κύματα, και όπως το πιστό σκυλί που του πετάνε το ξύλο για να το φέρει πίσω, έτσι έφερες πίσω και τους φόβους μου. κα τώρα πια είσαι εσύ εδώ και εγώ … εγώ δεν ξέρω που είμαι. Ξέρω μόνο ότι δεν είμαι κοντά σου. Και σε κοιτώ από ψιλά να ασχολείσαι με το αγαπημένο σου παιχνίδι. Το παιχνίδι της γάτας. Και όσο και αν υποσχέθηκα ότι δεν θα ξανακλάψω , και όσο και αν έκανα τα μάτια μου σαν βράχος δεν μπόρεσα να κρατηθώ. Όμως τα δάκρυα δεν ήταν δάκρυα. Ήταν φυσαλίδες, όπως φυσαλίδες, - εξωτερικά πανέμορφες και μέσα άδειες - ήταν και όλα τα άλλα. Πάρτα λοιπόν να σε συντροφεύουν. Σου αξίζουν.



ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΠΙΘΕΤΙΚΟ...ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΟΜΟΡΦΟ ΜΑΖΙ ΑΦΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΑΛΗΘΕΙΕΣ ΓΙΑ ΣΧΕΣΕΙΣ ΑΤΑΙΡΙΑΣΤΕΣ,ΑΣΥΝΕΝΟΗΤΕΣ(ΤΙ ΕΚΦΡΑΣΗ ΚΙ'ΑΥΤΗ!!),ΣΧΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΒΓΑΖΟΥΝ ΠΟΥΘΕΝΑ ΜΑ ΣΕ ΑΔΙΕΞΟΔΑ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΑ...ΑΔΙΕΞΟΔΑ ΠΟΥ ΑΦΗΝΟΥΝ ΣΗΜΑΔΙΑ ΣΤΗΝ ΨΥΧΗ ΚΑΙ ΘΥΜΗΣΕΣ ΠΙΚΡΕΣ...
ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΑΛΗΘΕΙΑ.

ΑΛΑΤΙ13,
Μ'ΑΡΕΣΕ ΤΟ ΣΟΒΑΡΟ ΚΑΙ ΕΠΙΘΕΤΙΚΟ ΣΟΥ ΣΥΓΓΡΑΦΙΚΟ ΥΦΟΣ...ΕΠΙΤΥΧΗΜΕΝΟ ΚΑΙ ΑΥΤΟ!!!


ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2003, 21:58:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΗ ΑΣΗΜΟΛΥΚΕ,
ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ Η ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ,
ΟΜΟΡΦΟ ΚΑΙ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ!!!
ΕΥΧΗ ΜΟΥ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΤΗΝ ΟΝΕΙΡΙΚΗ ΧΩΡΑ ΣΟΥ,ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΤΑ ΒΡΑΔΥΑ ΣΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΣΟΥ ΝΑ ΕΛΑΦΡΟΠΕΡΠΑΤΑΣ ΣΤΗΝ "ΝΑΓΚΙΓΙΑΛΑ" ΣΟΥ...


ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2003, 00:43:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ....

ΚΑΘΟΜΟΥΝ ΜΟΝΟΣ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΖΑ ....
ΙΣΩΣ ΦΑΝΕΙ ΚΟΥΤΟ ΑΛΛΑ ΗΤΑΝ ΕΝΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙ ...
ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ, ΜΕ ΤΑΞΙΔΕΥΕ ....

ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΒΙΒΛΙΟΥ ΛΕΣ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΜΑΓΙΚΑ ....

ΕΞΑΦΝΑ ΛΕΣ ΚΑΙ ΚΑΠΟΥ ΠΗΓΑ ... ΣΕ ΕΝΑΝ ΑΛΛΟ ΤΟΠΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΜΕ ΟΜΟΡΦΑ ΧΡΩΜΑΤΑ ΣΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΓΗ ....
ΜΥΡΩΔΙΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΟΤΕ ΜΥΡΙΣΕΙ.....

ΞΑΦΝΙΚΑ ΑΚΟΥΣΩ ΜΙΑ ΦΩΝΗ ΝΑ ΝΑ ΛΕΕΙ Ε ΤΑΞΙΔΕΥΤΗ ΤΟΥ ΟΝΕΙΡΟΥ ........

ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΚΑΝΕΝΑΝ ΕΔΩ....
ΓΥΡΙΣΑ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΙΠΑ ΝΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ ...
ΧΑΜΟΓΕΛΑΣΕ ...
ΗΤΑΝ ΟΜΟΡΦΗ ... ΣΑΝ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΕΔΩ ...
ΜΙΑ ΠΑΡΑΞΕΝΗ ΟΜΟΡΦΙΑ .... ΑΛΛΟΚΟΤΗ

ΜΑ ΤΗΣ ΕΙΠΑ ΠΩΣ ΗΛΘΑ ΕΔΩ ??????
ΕΣΥ ΤΟ ΗΘΕΛΕΣ ΚΑΙ ΗΛΘΕΣ ΤΑΞΙΔΕΥΤΗ ... ΚΑΛΩΣ ΗΛΘΕΣ ΛΟΙΠΟΝ ...
ΚΑΛΩΣ ΣΕ ΒΡΗΚΑ ΤΗΣ ΑΠΑΝΤΗΣΑ ...

ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΔΙΑΦΑΝΕΣ ΣΦΑΙΡΕΣ ΠΟΥ ΑΝΕΒΑΙΝΟΥΝ ΣΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟ ????

ΜΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΑΚΟΜΑ ???? ΟΧΙ ΤΗΣ ΑΠΑΝΤΗΣΑ ...

ΟΙ ΑΔΕΙΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ....
ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΔΕΙΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ?????

ΑΥΤΟΙ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΤΑΞΙΔΙΩΤΕΣ ΤΟΥ ΟΝΕΙΡΟΥ ....

ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΜΕ ΕΙΠΕΣ ΤΑΞΙΔΙΩΤΗ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ??
ΝΑΙ ΑΠΑΝΤΗΣΕ....

ΤΙ ΗΛΘΑ ΕΔΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ???
ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΕΙΣ ΝΑ ΔΕΙΣ ΝΑ ΝΙΩΣΕΙΣ ΕΑΝ ΔΥΝΑΣΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ....

ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΤΗΣ ΕΙΠΑ ..
ΕΚΑΝΕΣ ΗΔΗ ΜΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΚΑΙ ΕΙΣΑΙ ΕΔΩ ΣΤΟΝ ΟΝΕΙΡΟΤΟΠΟ ΑΥΤΟΝ ...
ΤΗΝ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑ ΚΑΘΑΡΟ ΒΛΕΜΑ ΜΑΥΡΑ ΜΑΤΙΑ ΚΑΙ ΜΑΥΡΑ ΜΑΛΛΙΑ ΟΜΟΡΦΗ...
ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ......

ΕΛΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΚΟΝΤΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΑΜΕ ΜΑΖΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΚΤΗΡΙΟ ΑΥΤΟ ...
ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΙΣ ΕΙΠΑ ????
ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ Η ΓΝΩΣΗ ΤΩΝ ΟΝΕΙΡΩΝ .....

ΓΝΩΣΗ ΑΠΟ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ???????
ΝΑΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΓΝΩΣΗ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΕΣΕΙΣ ΤΗΝ ΑΓΝΟΕΙΤΑΙ ...

ΠΑΜΕ ΛΟΙΠΟΝ ΤΗΣ ΕΙΠΑ...
ΜΟΛΙΣ ΑΝΕΒΗΚΑΜΕ ΤΑ ΣΚΑΛΙΑ ΑΚΟΥΩ ΕΝΑΝ ΠΑΡΑΤΕΤΑΜΕΝΟ ΗΧΟ ΕΝΑ ΚΟΥΔΟΥΝΙΣΜΑ..
ΜΕ ΕΙΧΕ ΠΑΡΕΙ Ο ΥΠΝΟΣ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ..
ΗΤΑΝ 5,30..

ΜΙΑ ΝΕΑ ΜΕΡΑ .....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ .....

** ΦΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΩΣ**
** ΕΑΝ ΝΙΟΣΕΙΣ ΤΗΣ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ**

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alati13
Μέλος 2ης Βαθμίδας


296 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2003, 00:44:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alati13  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Το αγαπημένο μου τζινάκι και το πουκάμισο! Δεν είμαι εγώ για ροζ φορέματα και τέτοιες φρουφρούδες! Αναφώνησα.



"For the strength of the wolf is the pack and the strength of the pack is the wolf"



Για άλλη μια φορά ξανά έγραψες αυτό που ήθελα να πω πριν από εμένα.
Δεν μπορεί. Μια από αυτές τις μέρες θα ανταποδώσω(ελπίζω).
Keep on going.

Kapodistria σταμάτα γιατί έχω αρχίσει να

και γράψε μας και την δική σου ιστορία.
Αντε! όλο σχόλια είσαι και δουλειά καθόλου.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Masvidal
Πλήρες Μέλος

Greece
973 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2003, 01:28:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Masvidal  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φυσαλιδες τα δακρυα του πανεποπτη.
Και η καρτερικοτητα σαν ροζοντυμενη νεαρη εχει για συντροφια δυο γατες,δεκατεσσερεις ψυχες που περιμενουν εξιλεωση.
Μα που ειναι το σωμα της ? Ενα κεφαλι και ενα χερι ξεπροβαλλουν.Μηπως το σωμα ειναι παγιδευμενο στη φυσαλιδα-δακρυ του πανεποπτη και οι αγνες ψυχες των απεθαντων (ασπρη γατα) προσπαθουν να το απελευθερωσουν ετσι ωστε η καρτερικοτητα να συναντησει επιτελους την λυτρωση ?
Απ'την αλλη μερια,οι μολυσμενες ψυχες (μαυρη γατα) δεν κανουν καμμια προσπαθεια να βοηθησουν την καρτερικοτητα.Αναζητουν μονο το λαγνο χαδι της ροζοντυμενης.Και αρκουνται σ'αυτο.Βρισκονται σε αιωνιο τελμα !
Τι τελικα κρυβει το ροζε φορεμα ......? Αναρωτιεται ο πανεποπτης...καρτερωντας μιαν απαντηση.


Edited by - Masvidal on 08/09/2003 01:29:45Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2003, 11:47:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο Sevek βγήκε με φόρα από τον κόσμο του Ouch... Ήταν κατατρομαγμένος!Είχε μια φρικτή εμπειρία εκεί πέρα... Κάθησε λίγο στην "¶κρη του Κόσμου" για να μαζέψει δυνάμεις για το επόμενο ταξίδι του. Χρόνια τώρα ταξίδευε από κόσμο σε κόσμο κ ακόμα δεν είχε καταλάβει.. Όλα αυτά τα μέρη που είχε πάει...Ήταν πραγματικά;Ήταν άλλοι πλανήτες;Ταξίδευε στο σύμπαν;Ή μέσα σε όνειρα;Η μήπως σε κόσμους που υπήρχαν στο μυαλό άλλων ανθρώπων;Αυτή η απορία ήταν που τον έκανε να συνεχίζει τα ταξίδια του...Πήρε μια βαθιά ανάσα κ βούτηξε στην μαύρη τρύπα με αριθμό 9.515.315...
...Νιώθω περίεργα..Ανάλαφρος...Νιώθω..να πετάω;Μα ναι, πετάω!Ωχ,δεν έχω ξαναπετάξει..Δεν μ'αρέσει...Φοβάμαι πως θα πέσω..Ας κουνήσω γρήγορα τα χέρια μου σαν τα πουλιά...Ωχ,ωχ!Δεν έχω χέρια!Μα...δεν το πιστεύω!Είμαι μια σαπουνόφουσκα!Τώρα φοβάμαι πιο πολύ!Κ αν σκάσω;..Ο αέρας με πηγαίνει όπου θέλει.Ο αέρας με πηγαίνει πάνω...ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ;Μοιάζει σαν σωρός από κουρέλια..Κ έχει κ μια γάτα πάνω του!Που ετοιμάζεται να δολοφονήσει μια σαπουνόφουσκα!Πρέπει να κάνω δεξιά..βλέπω 2-3 άλλες που τα καταφέρανε κ κάθονται στο πάτωμα...ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ!Δεν είναι σωρός από κουρέλια!Είναι ΓΥΝΑΙΚΑ!
Κ τι γυναίκα!Το χειρότερο είδος από αυτές που κυκλοφορούν...Είναι η Γυναίκα-έτοιμη-για-γάμο...Έτοιμη εδώ κ δεκαετίες...Έτοιμη από την κοιλιά της μάνας της..Αδίστακτη!Πω-πω, κοίτα βλέμμα!Κοίτα φόρεμα!Ο Θεός να το κάνει φόρεμα αυτό το πράγμα. Για να της το βγάλεις πρέπει να φωνάξεις την Πυροσβεστική...Φοβάμαι...Μη πέσω στα χέρια της..φοβάμαι μη με πάρει χαμπάρι... Περιμένει..το αρσενικό...για την ώρα κοντεύει να πνίξει το άμοιρο το γατί..αν με καταλάβει όμως...θα είμαι ΕΓΩ στην φριχτή ροζ αγκαλιά της..
Να με σφίγγει σαν μέγγενη...Να απλώνεται από πάνω μου σαν ροζ σαρκοφάγο φυτό... ρωτώντας κάθε 2 ώρες..."μ'αγαπάάάάάς";;Προσπαθώντας να με φυλακίσει..να με εκμεταλευτεί κ να διαιωνίσει το είδος της...Ροζ μέδουσες μ'ανθρώπινα κεφάλια..Ίσως μια από αυτές τις μέδουσες να έχει το ΔΙΚΟ ΜΟΥ κεφάλι...ΦΡΙΚΗ!Κ μετά...θα πρέπει να συνοδεύω την αρχιμέδουσα κ τα μεδουσάκια στα ΜΑΓΑΖΙΑ.Σε περίοδο ΕΚΠΤΩΣΕΩΝ!Προσπαθώντας να επιβιώσω ανάμεσα σε αλλόφρονες μεδουσο-ρουφήχτρες που ξεσκίζονται πάνω από την ίδια κρεμάστρα..Θα πρέπει να απαντάω σε ερωτήσεις που δεν πρέπει να απαντιούνται ποτέ..."Μου πάει;""Πάχυνα;""Είναι πιο όμορφη από μένα;""Μ'ΑΓΑΠΑΑΑΑΑΑΑΣ;;;"
ΟΧΙ!Δεν σ'αγαπώ!Κ δεν θέλω να φάω ραπανάκια σε σχήμα καρδούλας περιχυμένα με σως αγάπης επειδή σήμερα είναι του Αγίου.Κ δεν με λένε "κουρκουμπουλίνι" ή οτιδήποτε άλλο σε "ίνι".Κ όχι, δεν προτιμώ την αγκαλιά σου από το ματς.Προτιμώ να είμαι θαμμένος,2 μέτρα κάτω από τη γη κ με 10 κεριά από πάνω μου,παρά να σε παντρευτώ.Προτιμώ ν'αυτοκτονήσω,παρά να πέσω στα χέρια σου!
Εκτός...εκτός αν ΕΣΥ ΞΕΡΕΙΣ...να απαντήσεις..στο υπέρτατο μυστήριο...
ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤΗΛΕΚΟΝΤΡΟΛ Κ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΚΛΕΙΔΙΑ ΜΟΥ;

Communicating at an unknown rate...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2003, 13:16:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ MASVIDAL,
Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΤ'ΑΡΧΗΝ ΠΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΣ ΣΤΟ ΘΕΜΑ...


ΤΟ ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟ ...ΕΒΛΕΠΕΣ ΚΑΙ ΕΣΥ!!!
ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΤΟ ΠΡΟΣΔΙΟΡΙΣΕΣ ...ΑΠΟΛΥΤΑ,ΟΠΩΣ ΕΠΡΕΠΕ!!!(ΠΑΝΕΠΟΠΤΗΣ)


ΚΑΙ ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΣΟΥ ΦΥΣΙΚΑ,ΟΠΩΣ ΗΤΑΝ ΑΝΑΜΕΝΩΜΕΝΟ ΑΛΛΩΣΤΕ,ΣΤΟ ΥΦΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΤΑΙΡΙΑΖΕ ΣΤΟ ΕΣΟΤΕΡΙΚΑ...ΟΠΩΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΜΕΙΣ ΔΗΛΑΔΗ...ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΗΜΙ...

ΤΙ ΚΡΥΒΕΙ ΤΟ ΡΟΖΕ ΦΟΡΕΜΑ;ΠΟΙΟΣ ΑΝΑΡΩΤΙΕΤΑΙ Ο ΠΑΝΕΠΟΠΤΗΣ;
ΚΡΥΒΕΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ,ΤΗΝ ΓΝΩΣΗ ΤΩΝ ΧΡΟΝΩΝ,ΤΙΣ ΑΝΑΜΝΗΣΕΙΣ ΑΥΤΩΝ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΑΝ,ΚΡΥΒΕΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΑΝ ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ...ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΜΑΛΙΣΤΑ,ΤΑ ΕΡΧΟΜΕΝΑ,ΤΟ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΚΟΜΗ ΠΙΟ ...ΠΟΘΗΤΟ...


ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Edited by - kapodistria on 08/09/2003 13:19:46Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

T-SEEKER
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
524 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2003, 17:27:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους T-SEEKER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Χρόνιαείχαν οι γείτονες να δουν την Αγάπη.Πού είχε παει άραγε?Την τελευταία φορα που την είδαν ήταν ξαπλωμενη στο χορταράκι στην αυλή της και έπαιζε με τα γατάκια της.Λυπήθηκαν που το κοριτσάκι με τα ωραία ματια τους είχε αφήσει . Ομως δεν ήξεραν...

Στο τέλος εκείνης της μερας κατι φρικτό είχε γίνει...Ενα αυτοκίνητο περασε και σκότωσε τα δύο γατάκια της . Το πρωί όταν η Αγάπη αντίκρυσε το θέαμα πάγωσε ! Δεν μπορουσε να το πιστεψει... στεκόταν εκεί με τρεμαμενα χείλη και με ματια γεματα βροχή .
Ομως...γιατί?Ο κόσμος μεχρι εκείνη τη στιγμή της φαινόταν τόσο όμορφος , τόσο αγγελικα πλασμενος ...
γιατί να γίνει κατι τέτοιο? Με μια κίνηση χωρίς να πει τίποτα γύρισε την πλατη στο δρόμο και άρχισε να τρέχει προς το σπίτι μεσα απο τον ανοιξιατικο , λουλουδάτο κήπο ενω τα δακρυα κυλούσαν στα απαλα μαγουλά της μαραίνοντας καθε λουλούδι στο οποίο έπεφταν ... καθε δάκρυ της , κουβαλούσε όλο το παράπονο και την πίκρα που αισθανόταν εκείνη τη στιγμή .

Δεν μπορουσε να μείνει πλεον σε αυτον τον κόσμο ! Ηταν υπερβολικα σκληρός γιακείνη...Μέσα στην παιδικη της αφέλεια αποφασισε να μείνει μεσα στο δωματιό της και να μη βγει ποτε αποεκεί ! Ομως...σκεφτηκε και κατι άλλο. Πριν μπει , μάζεψε όσα λουλουδια μπορουσε απο τον κηπο της με λογής λογής χρώματα... βιολέτες , γαρύφαλα , τριαντάφυλα , κρίνα και τόσα άλλα είδη ! Μπήκε στο δωματιάκι της , έβαλε έναν κενό καμβα μπροστα της και άρπαξε την παλέτα με τρομερή δύναμη...
Τα λουλούδια θα χρησίμευαν για τα χρώματα .

Ομως ...πως θα γίνονταν χρώματα ? Αρχισε να τα παρακαλάει και να τα φιλαει για της κανουν τη χαρη να γίνουν τα χρώματα της... Τίποτα δε συνεβαινε. Απογοητευμενη η Αγαπη ξαπλωσε στο κρεβατι της και έκλαιγε γοερά...

Τότε κατι μαγικό συνέβη ! Η Αγάπη αισθανθηκε κατι το περίεργο και όταν γυρισε είδε τα λουλούδια ένα ένα να σηκωνεται στον αέρα χορεύοντας με μία λαμψη να μετατρέπεται σε χρώμα... Η παλετα σε λίγο είχε γεμίσει . Ομως δεν ήταν σαν τα άλλα χρώματα εκείνα και στην θεα τους η Αγάπη χαμογελασε γεματη χαρά απο την μαγεία που εξεπεμπαν .
Κοίταξε τα χρώματα , κοίταξε τον άδειο καμβα μπροστα της και άρχισε...

Ποτέ δεν είχε ζωγραφίσει αλλα ένιωθε κατι βαθεια μεσα της να της κουναει το χερι με χάρη . Δεν απόρησε ούτε για μια στιγμή... ήξερε τί έκανε.

Ζωγράφισε τον τέλειο κόσμο...τον κόσμο που θα ήθελε αυτή !
Εφόσον τα γατάκια που τόσο αγαπουσε δεν ήταν πλεον στον κόσμο της έπρεπε να φτιάξει έναν άλλο κόσμο για αυτα . Ζωγράφισε τα γατάκια της ...και ύστερα ...εβαλε βουνά , δεντρα , ποταμια , συννεφα...έβαλε όλη την ομορφια της φύσης που μπορουσε και στο τέλος τέλος έβαλε και το σπίτι που θα ήθελε να έχει μεσα σε αυτο το μεγαλείο...

ήταν τόσο ωραίος αυτός ο κόσμος ! ο πολύχρωμος ουρανός , τα γατάκια να παίζουν στην αυλή και τόσα άλλα...

όμως κατι έλειπε...

ξαφνικα , χωρίς να κουνήσει το πινέλο ο ουρανός άνοιξε και όταν έγινε αυτό ένιωσε όλη την αγάπη και την φροντίδα του πλαστη . Κατάλαβε ότι αυτος θα ήταν παντα εκεί και θα έβλεπε και θα φρόντιζε τα παντα...
Επιτέλους τα είχε καταφέρει... είχε φτιάξει έναν τελειο κόσμο . Τα γατάκια της ήταν ευτυχισμενα και αυτή ς της έφτανε να καθεται και να κοιταει αυτον τον κόσμο . Μεσα στης ευχόταν να μπορουσε να γίνει μερος αυτου του κόσμου και όταν σταματουσε να κοιταει τον πίνακα για να την αγκαλιασει ο μορφεας , ονειρευόταν ότι ήταν και αυτή εκεί και έπαιζε με τα γατάκια της .

Μετά απο μερικες μέρες ενω κοιτουσε τον κόσμο που ήταν για αυτήν πλεον ο πραγματικός κατι πανεμορφο συνέβη..Ο πίνακας άρχισε να εκπεμπει ένα πολύχρωμο φως που πήγαινε κατευθείαν στηνψυχή της και την έκανε να αισθανεται τόσο όμορφα... δεν μπορουσε να καταλάβει τί συνέβαινε....
ξαφνικα όλα άρχισαν να κινουνται και να έχουν τρομερή ζωντανια μεσα τους...
με ένα πήδο το ένα της το γατάκι βγήκε απο τον πίνακα και βρεθηκε δίπλα της και εκείνη τρελή απο χαρά άρχισε να γελαει όπως δεν είχε γελασει ξανα τη ζωή της... εκείνη η χαρά που ένιωθε ήταν ανειπωτη ! Ομως το γατάκι μενα πήδο ξαναβρεθηκε στον πίνακα και άρχισε να νιαουρίζει...

εκείνη διστακτικα και με ένα χαμόγελο ζωγραφισμενο στο πρόσωπό της πλησίασε σιγα τον πίνακα και τον άγγιξε...Αμέσως ένιωσε ένα ρεύμα ενέργειας να διαπερναει ολόκληρο το είναι της και να αγγίζει καθε κύτταρο της κανοντας το να παλλεται ... μεσα σε λίγο δευτερόλεπτα το σωμα της είχε χαθεί και στη θεση του υπήρχε αγνη ενεργεια που έμπαινε σιγα σιγα στον πίνακα .

σκοτάδι...


...

...

...

άνοιξε τα ματια της , χασμουρήθηκε και πετάχτηκε γεματη ζωντάνια απο το κρεβάτι της . πρέπει να είχε κοιμηθει πολύ γιατί αισθανόταν μία τρομερή ευαιξία ... αλλα... άξαφνα θυμηθηκε ότι είχε γινει ... μα... τί είχε γίνει ? ο καμβας μπροστα της ηταν λευκός , και η παλέτα άδεια ...

ωστε λοιπόν όλα αυτα ήταν ένα όνειρο ? έτρεξε προς την πορτα του δωματιού της γεματη πόνο στην ψυχή της που όλα αυταδεν ήταν παρα ένα όνειρο...

αλλα...

απίστευτο!!!

ανοίγοντας την εξωπορτα δεν βρισκόταν πλεον στην γνωριμή της γειτονια ! ήταν σε καποιο ξενο μερος...
αλλα για σταθείτε!... πρόσεξε ότι δεν της ήταν και τόσο ξενο...
μα...αυτο δεν ήταν ?...ναι ..αυτό ήταν... βρισκόταν στον κόσμο των ονείρων της!!!

δεν ήταν όνειρο!

να και τα γατάκια της ... ανέβηκαν γρήγορα τις σκαλες και άρχισαν να τρίβονται στα πόδια της ...

ήταν εκεί που τόσο ήθελε !

Επιτέλους...


******************************************************************


Αν δεν κανω λαθος αυτή είναι στον πίνακα... δες τε πως μεγάλωσε ! εγινε σωστή δεσποινίδα ...


"Οτιδήποτε μπορεί να συλλάβει και να πιστέψει ο ανθρώπινος νους μπορεί και να το καταφέρει"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2003, 17:43:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ Τ-SEEKER,
ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ!!!
ΥΠΕΡΟΧΟ ΚΑΙ ...ΜΑΓΙΚΟ!!! ΑΧ, ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΑΜΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΤΕΤΟΙΟ ΟΝΕΙΡΟ!!!ΜΕΣΑ Σ'ΕΝΑ ΚΟΣΜΟ ΟΜΟΡΦΟ ΧΩΡΙΣ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣ,ΧΩΡΙΣΜΟΥΣ,ΑΠΟΥΣΙΕΣ ΠΟΥ ΠΟΝΑΝΕ,ΑΣΕΒΕΙΑ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟ...Σ'ΕΝΑ ΚΟΣΜΟ ΠΟΥ ΠΡΩΤΑ ΘΑ ΓΕΛΑ Η ΑΙΩΝΙΑ ΑΝΟΙΞΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΘΑ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΒΙΩΣΗ ΜΑΣ ΤΗΝ ΕΥΓΝΩΜΟΣΥΝΗ ΜΑΣ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΗΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ...

ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Edited by - kapodistria on 08/09/2003 17:44:42Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

T-SEEKER
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
524 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2003, 17:49:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους T-SEEKER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πραγματικα... να μπορουσαμε να δημιουργησουμε ο καθενας τον τέλειο κόσμο και να μπορουσαμε να αποδρουσαμε μερικες φορες εκεί !
που ξερετε?...ίσως ο παράδεισος αυτο να είναι για τον καθενα , η υποκειμενικη άποψη του τέλειου κόσμου .

τώρα μου ήρθε στο νου το " Θα σε βρω στον παράδεισο" με τον robin wiliams όπου ο ήρωας πεθαίνοντας παει στον προσωπικό του παράδεισο...

"Οτιδήποτε μπορεί να συλλάβει και να πιστέψει ο ανθρώπινος νους μπορεί και να το καταφέρει"


Edited by - T-SEEKER on 08/09/2003 17:53:06Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2003, 17:50:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ΑΒΑΤΑΡ,
ΕΝΑ ΑΚΟΜΗ ΟΜΟΡΦΟ ΟΝΕΙΡΟ...ΑΛΛΑ,
quote:
ΕΛΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΚΟΝΤΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΑΜΕ ΜΑΖΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΚΤΗΡΙΟ ΑΥΤΟ ...
ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΙΣ ΕΙΠΑ ????
ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ Η ΓΝΩΣΗ ΤΩΝ ΟΝΕΙΡΩΝ .....
ΓΝΩΣΗ ΑΠΟ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ???????
ΝΑΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΓΝΩΣΗ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΕΣΕΙΣ ΤΗΝ ΑΓΝΟΕΙΤΑΙ ...

...ΚΑΙ ΓΝΩΣΗ ΑΠΟ ΟΝΕΙΡΑ... ΤΙ ΚΕΡΔΟΣ ΜΕΓΑΛΟ,ΑΛΗΘΕΙΑ!!!

ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2003, 17:55:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
και γράψε μας και την δική σου ιστορία.
Αντε! όλο σχόλια είσαι και δουλειά καθόλου

ΚΑΛΟ ΜΟΥ ΑΛΑΤΙ13,
ΜΕ ΤΟΣΗ ΕΜΠΝΕΥΣΗ ΠΟΥ ΜΟΥ ΔΙΝΕΤΕ,ΑΝ ΤΑ ΣΥΝΕΘΕΤΑ ΣΕ ΜΕΛΩΔΙΑ ΘΑ ΕΦΤΙΑΧΝΑ ΕΝΑ ΣΥΜΦΩΝΙΚΟ ΕΡΓΟ!!!
ΤΙ ΟΜΟΡΦΑ ΠΟΥ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ...ΗΧΟΥ!!!
ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΙΣΤΟΡΙΑ,ΟΤΑΝ ΟΙ ΔΙΚΕΣ ΜΕ ΠΕΡΝΟΥΝ ΣΤΟ ...ΟΝΕΙΡΟ!!!
ΕΙΜΑΙ Η ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΣΑΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙΕΣ...


ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2003, 17:59:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Πραγματικα... να μπορουσαμε να δημιουργησουμε ο καθενας τον τέλειο κόσμο και να μπορουσαμε να αποδρουσαμε μερικες φορες εκεί !
που ξερετε?...ίσως ο παράδεισος αυτο να είναι για τον καθενα , η υποκειμενικη άποψη του τέλειου κόσμου .

τώρα μου ήρθε στο νου το " Θα σε βρω στον παράδεισο" με τον robin wiliams όπου ο ήρωας πεθαίνοντας παει στον προσωπικό του παράδεισο...

"Οτιδήποτε μπορεί να συλλάβει και να πιστέψει ο ανθρώπινος νους μπορεί και να το καταφέρει"


Edited by - T-SEEKER on 08/09/2003 17:53:06


ΤΙ ΠΑΝΕΜΟΡΦΗ ΚΑΙ ...ΟΝΕΙΡΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ!!! ΤΙ ΕΙΚΟΝΕΣ!!! ΤΙ ΝΟΗΜΑΤΑ!!!
ΚΑΙ ΜΙΑ ΥΠΕΡΟΧΗ ΑΓΑΠΗ...
ΕΝΑΣ ΚΟΣΜΟΣ "ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΟΣ" ΟΠΩΣ ΛΕΣ ΦΙΛΕ Τ-SEEKER ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙ Ο ΤΕΛΕΙΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΜΑΣ...


ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2003, 18:08:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η ΣΑΤΙΡΑ,ΣΑΤΙΡΑ,ΦΙΛΗ ΒΑΛΝΤΑ
ΑΛΛΑ ΒΛΕΠΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΠΟΣΤΡΟΦΗ ΣΤΟ "ΚΟΥΦΕΤΟΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΟΦΟΡΕΜΑ" Ε;
ΕΛΑ ΚΑΛΑ,ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ...
ΓΙΑ ΝΑ "ΓΕΝΝΗΣΟΥΜΕ" ΕΝΑ ΑΚΟΜΗ ΟΝΕΙΡΟ,ΚΑΛΗ ΜΟΥ...


ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2003, 18:20:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η αλήθεια είναι ότι δεν σκόπευα να γράψω κάτι τέτοιο αγαπητή μου kapodistria, αλλά ναι, το φορεματάκι λειτούργησε καταλυτικά...
Ελπίζω στην επόμενη φωτογραφία να μου βγει κ η ευαισθησία....

Communicating at an unknown rate...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2003, 19:20:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Η αλήθεια είναι ότι δεν σκόπευα να γράψω κάτι τέτοιο αγαπητή μου kapodistria, αλλά ναι, το φορεματάκι λειτούργησε καταλυτικά...
Ελπίζω στην επόμενη φωτογραφία να μου βγει κ η ευαισθησία....

Communicating at an unknown rate...


KAΛΟ!!!

ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Silverwolf
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Sweden
565 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2003, 00:38:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Silverwolf  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Silverwolf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πραγματικά φανταστικά όλα τα κείμενα φίλοι μου!

Ανυπομονώ για την τέταρτη εικόνα μόνο και μόνο για να διαβάσω κι άλλα από όλους σας.

Όσο για εσένα Αλάτι...
Πρώτον:

quote:

Για άλλη μια φορά ξανά έγραψες αυτό που ήθελα να πω πριν από εμένα.



Σε πρόλαβα! Σε πρόλαβα! ()
Δεύτερον:
quote:

Δεν μπορεί. Μια από αυτές τις μέρες θα ανταποδώσω(ελπίζω).
Keep on going.

Εχώ ράματα για την γούνα σου (ουπς... κάτι σαν να μπέρδεψα εδώ πέρα... εγώ είμαι που έχω γούνα, το άλάτι που να την βρεί)! Άκους εκεί να μου το ανταποδώσει!
Συνεχίστε την φανταστική δουλειά! (ορίστε εδώ με πρόλαβες εσύ! )


"For the strength of the wolf is the pack and the strength of the pack is the wolf"


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2003, 01:36:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σας με μια διάθεση αναμπουμπουλιασμένη .
Ελπίζω να μη σας αναστατώσω .

Ας εξωτερικεύσω λοιπόν τις σκέψεις μου .

Πρώτα απ όλα έχουμε ένα «τα ως άνω και κάτω» διότι η κεντρική φιγούρα στο κάτω μέρος ( κοπέλα – γάτα ) έχει τα ίδια χρώματα με την κεντρική φιγούρα στο άνω μέρος ( σχηματικός οφθαλμός μετά νεφελώματος ) δηλαδή μαύρο με χρυσοκίτρινο .

Η δε κίνηση των σφαιρών δεν είναι προσδιορισμένη , άρα μπορεί να είναι και από τα κάτω προς τα επάνω και από επάνω προς τα κάτω .

Οι στήλες που αφήνουν να εννοηθεί ότι πρόκειται για ναό ( γενικότερα οίκος – στοά λόγο και του τριγώνου στην κορυφή ) είναι στο κέντρο και στο ίδιο ύψος με το Φως ( αυτό ανάμεσα στα βουνά ) και τα σκαλοπάτια ( πατήματα ) είναι 7 μαζί με το αρχικό επίπεδο και το πλατύσκαλο .
Το τριγωνικό αέτωμα έχει μέσα μια νεκροκεφαλή
( μύθος του Χιράμ ) .

Το φωτιστικό της λίμνης απεικονίζει τρίκερο ( για όσους ξέρουν τι σημαίνει ) όπως και η σχηματική απεικόνιση της λίμνης παραπέμπει σε σχηματική απεικόνιση του χώρου που ανήκει το τρίκερο .

Άς μη σας κουράσω άλλο , απλά αυτά που είδα είπα μέσα από την δική μου θέαση .


Ο κακός λύκοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2003, 11:02:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΟΛΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ,
ΚΑΛΩΣ ΜΑΣ ΟΡΙΣΕΣ ΚΑΙ ΕΔΩ ΦΙΛΕ ΡΑΜΟΓΛΟΥ...
ΘΑ ΕΛΕΓΑ ΠΩΣ ΕΚΑΝΕΣ ΤΟ "ΨΥΧΟΓΡΑΦΗΜΑ" ΤΗΣ ΕΙΚΟΝΑΣ,ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΑΝΑΛΥΣΗ ΠΟΛΥ ΕΣΩΤΕΡΗ!!!
ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΑΠΟΣΥΜΒΟΛΙΣΜΟ ΤΗΣ,ΠΟΥ ΒΕΒΑΙΩΣ ΔΕΝ ΑΠΕΧΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΑΠΟ ΜΙΑ ΠΙΘΑΝΗ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΑΝ ΘΕΣΟΥΜΕ ΩΣ ΒΑΣΕΙΣ ΑΥΤΗΣ(ΤΗΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑΣ)ΤΑ ΣΥΜΒΟΛΑ-ΚΩΔΙΚΕΣ...
ΑΣΥΝΑΡΤΗΣΙΕΣ,ΜΗΠΩΣ ΛΕΩ;
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΠΡΩΙ ΑΚΟΜΗ ΓΙΑ ΜΕΝΑ,ΙΣΩΣ ΝΑ ΜΕ ΜΠΕΡΔΕΨΕ ΚΑΙ Ο ΦΙΛΟΣ ΡΑΜΟΓΛΟΥ...ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕ ΑΙΦΝΙΔΙΑΣΕ ΜΕ ΤΟΣΟ ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟ!!!
ΠΑΝΤΩΣ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΝΟΤΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ...


ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 27 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy