ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Πού ήταν ο Θεός;
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 7
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
sakhs3
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
236 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2005, 19:39:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sakhs3
θα συμπληρωσω και εγω με την σειρα μου,οτι
οντως, δυναμη περα των φυσικων δυναμεων ,ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!!

ας μου αποδειξει καποιος ,την οποιαδηποτε δραση οποιουδηποτε θεου??!!

στο θεμα των θαυματων,τα οποια αντιβαινουν τους φυσικους μηχανισμους
θα παρατηρησω τα εξης"

θαυματα εχουν καταγραφει σε ολες σχεδον τις θρησκειες ,απο αναστασεις νεκρων,θεραπειες,εως και μεταβολες καιρικων φαινομενων!!

θαυματα εχουν γινει ακομα και απο "αθεους"!!

στον βουδισμο ειδικα εχουμε αρκετα απο αυτα!!

συνεπως,αν υπηρχε θεος ,ορθα αποδιδομενος απο καποιο δογμα,
σιγουρα δεν θα εκανε τα χατηρια και σε εναν "αθεο"(πιο θεικο ισως)

αυτο που ευκολα καταλαβαινει κανεις ειναι ,οτι μαλλον ,στην περιπτωση των "θαυματων"
ενεργοποιηται καποια ανθρωπινη δραστηριοτητα του εγκεφαλου
ο οποιος παραγει καποια μορφη ενεργειας ,επιστημονικα αγνωστη μεχρι στιγμης,η οποια μαλλον εχει μεγαλο φασμα δρασης σε πολλα απο
τα συμβαινοντα!

απο πολλους ονομαζεται και ως δυναμη "του υποσυνηδειτου"
η οποια μπορει να "κατευθυνεται"και να δρα επιλεκτικα

με καταλληλες πνευματικες ασκησεις απο τον ανθρωπο που επιθυμει την δραση της!!

αρα μιλαμε για μια "ανθρωπινη δυναμη" κατω απο το πλαισιο των φυσικων δυναμεων του ανθρωπου,σε μια κρυμενη πτυχη των δυνατοτητων
του ανθρωπου!

ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΟΣ ΘΕΟΥ,ΚΑΝΕΝΟΣ ΔΟΓΜΑΤΟΣ!!!

να στε καλα!

sakhs3Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

3ADA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


301 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2005, 09:22:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 3ADA
Η ΑΠΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΟΛΟΙ ΑΝΑΖΗΤΑΜΕ ΤΟ ΘΕΟ ΟΤΑΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.. ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΒΙΑΣΕ ΔΟΛΟΦΟΝΙΣΕ ΚΑΙ ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΕ ΙΣΩΣ ΕΙΧΕ ΞΕΧΑΣΤΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΘΕΟ ΤΟΥ, ΤΟ ΚΥΡΙΟΤΕΡΟ ΟΜΩΣ ΑΠΟ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ..
ΒΑΣΕΙ ΘΡΗΣΚΕΙΑΣ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ 1Η ΣΤΙΓΜΗ ΤΗΣ ΥΠΑΡΞΗΣ ΤΟΥ ΕΙΧΕ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΕΠΙΛΟΓΗΣ. ΕΙΧΕ ΟΛΑ ΤΑ ΑΓΑΘΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΟ ΚΑΡΠΟ ΤΗΣ ΓΝΩΣΗΣ. ΤΟ ΗΞΕΡΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΠΡΕΠΕ ΑΛΛΑ ΔΟΚΙΜΑΣΕ, ΤΟ ΠΡΩΠΑΤΟΡΙΚΟ ΑΜΑΡΤΗΜΑ ΤΟΥ ΚΟΥΒΑΛΑΜΕ ΟΛΟΙ ΜΕΣΑ ΜΑΣ.
ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΧΕΤΕ ΑΚΟΥΣΕΙ ΓΙΑ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΤΑ ΒΙΩΜΑΤΑ ΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΟΔΗΓΟΥΝ ΣΕ ΑΚΡΑΙΑ ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ.
ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΩ ΚΑΝΕΝΑΝ ΚΑΙ ΚΑΤΑΔΙΚΑΖΩ ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΜΕ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΤΡΟΠΟ. ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΕΝΑΣ ΦΑΥΛΟΣ ΚΥΚΛΟΣ, ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΘΕΩΡΕΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ ΑΝΩΤΕΡΟ ΑΠΟ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΣΥΝΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΤΟΥ ΔΗΛΑΔΗ ΔΕΝ ΥΠΟΛΟΓΙΖΕΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ, ΑΝΑΓΚΕΣ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥ ΑΥΤΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΜΕ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΗ ΑΚΡΙΒΕΙΑ.

Ο ΘΕΟΣ ΕΔΩΣΕ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΤΗΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ, ΣΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΠΙΛΕΞΑΜΕ.
ΕΔΩΣΕ ΕΝΤΟΛΕΣ ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΑΓΝΟΟΥΜΕ ΕΠΙΔΕΙΚΤΙΚΑ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ.
ΕΔΩΣΕ ΚΑΤΑ ΚΑΙΡΟΥΣ ΣΗΜΑΔΙΑ ΤΗΣ ΥΠΑΡΞΗΣ ΤΟΥ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΝΑ ΠΕΙΣΤΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΟΥΜΕ.
ΕΔΩΣΕ ΣΗΜΑΔΙΑ ΤΗΣ ΟΡΓΗΣ ΤΟΥ ΝΑ ΣΥΝΕΤΗΣΤΟΥΜΕ.
ΑΝ ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΚΑΤΗΓΟΡΗΘΕΙ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΙΔΙΟΣ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ.

ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΤΟΠΙΚ ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΤΟΣΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟ "ΗΓΕΤΗ" ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΟΥ ΤΟ ΑΙΜΑ ΤΟΣΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΣΕΠΑΚΙ ΤΟΥ ΤΙΣ ΖΩΕΣ ΑΛΛΩΝ ΤΟΣΩΝ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ ΤΙ ΘΑ ΤΙΣ ΚΑΝΕΙ.

ΑΣ ΜΗΝ ΓΙΝΩ ΚΟΙΝΗ ΔΕΝ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ ΑΥΤΑ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΚΡΑΤΗ ΕΜΕΙΣ ΤΑ ΕΠΙΤΡΕΠΟΥΜΕ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ. ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΑΔΙΚΗΜΕΝΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΕΚΛΕΒΕ ΑΝ ΟΛΟΙ ΕΙΧΑΝ ΤΑ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΝΑ ΕΠΙΒΙΩΝΟΥΝ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΗΤΑΝ ΙΣΟΙ...

ΔΕΝ ΞΕΡΩ... ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΘΕΟΣ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΤΗΓΟΡΟΥΜΕ.. ΕΙΜΑΣΤΕ ΦΥΓΟΠΟΝΟΙ ΑΣ ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΧΤΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΣ ΑΝΑΛΑΒΟΥΜΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΙΣ ΕΥΘΥΝΕΣ ΜΑΣ...

ΦΙΛΙΚΑ..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sakhs3
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
236 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2005, 19:28:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sakhs3
quote:

Η ΑΠΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΟΛΟΙ ΑΝΑΖΗΤΑΜΕ ΤΟ ΘΕΟ ΟΤΑΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.. ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΒΙΑΣΕ ΔΟΛΟΦΟΝΙΣΕ ΚΑΙ ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΕ ΙΣΩΣ ΕΙΧΕ ΞΕΧΑΣΤΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΘΕΟ ΤΟΥ, ΤΟ ΚΥΡΙΟΤΕΡΟ ΟΜΩΣ ΑΠΟ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ..
ΒΑΣΕΙ ΘΡΗΣΚΕΙΑΣ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ 1Η ΣΤΙΓΜΗ ΤΗΣ ΥΠΑΡΞΗΣ ΤΟΥ ΕΙΧΕ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΕΠΙΛΟΓΗΣ. ΕΙΧΕ ΟΛΑ ΤΑ ΑΓΑΘΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΟ ΚΑΡΠΟ ΤΗΣ ΓΝΩΣΗΣ. ΤΟ ΗΞΕΡΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΠΡΕΠΕ ΑΛΛΑ ΔΟΚΙΜΑΣΕ, ΤΟ ΠΡΩΠΑΤΟΡΙΚΟ ΑΜΑΡΤΗΜΑ ΤΟΥ ΚΟΥΒΑΛΑΜΕ ΟΛΟΙ ΜΕΣΑ ΜΑΣ.

τον αναζητανε αγαπητε! οι οπαδοι της εβραικης θρησκευτικης κουλτουρας
γιατι ,την συνεφερε,να μαθει τους ανθρωπους ΝΑ ΜΗΝ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΣΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ ΤΟΥΣ ,ΑΛΛΑ ΜΕ ΕΝΤΕΧΝΟ ΤΡΟΠΟ ΤΟΥΣ ΠΕΡΑΣΣΑΝ ΣΤΑ ΒΑΘΗ ΤΟΥ ΜΥΑΛΟΥ ΤΟΥΣ ,ΟΤΙ ΑΥΤΗ Η ΔΥΝΑΜΗ ΑΝΗΚΕΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΘΕΟ ,ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΟΝ ΙΔΙΟ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ!!ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΤΟΝ ΕΛΕΓΞΟΥΝ,ΩΣΤΕ ΑΥΤΗ ΗΔΥΝΑΜΗ
ΝΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΤΑΙ ΜΕΣΩ ΤΗΣ ΠΙΣΤΗΣ ΤΟΥ ΑΤΟΜΟΥ ΣΕ ΑΥΤΗΝ.ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΗΤΑΝ ΘΕΙΚΑ ΣΥΝΟΜΗ,ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΝΑ ΕΠΑΛΗΘΕΥΟΝΤΑΙ ΘΡΙΑΜΒΕΥΤΙΚΑ!!

προπατορικο αμαρτημα???

δικαιοτατο ,να κληρονομουν καποιοι κατι που δεν εκαναν!!!
πολυ δικαιος αυτος ο θεος βρε!! και η τελετη !!ωωω!! τι να πω!

ολο σημασια για τον !!!λουομενο!!

quote:
ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΧΕΤΕ ΑΚΟΥΣΕΙ ΓΙΑ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΤΑ ΒΙΩΜΑΤΑ ΤΟΥΣ ΤΟΥΣ Ο ΘΕΟΣ ΕΔΩΣΕ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΤΗΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ, ΣΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΠΙΛΕΞΑΜΕ.
ΕΔΩΣΕ ΕΝΤΟΛΕΣ ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΑΓΝΟΟΥΜΕ ΕΠΙΔΕΙΚΤΙΚΑ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ.
ΕΔΩΣΕ ΚΑΤΑ ΚΑΙΡΟΥΣ ΣΗΜΑΔΙΑ ΤΗΣ ΥΠΑΡΞΗΣ ΤΟΥ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΝΑ ΠΕΙΣΤΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΟΥΜΕ.

ειδικα ο χριστιανικος θεος,αφηνει σουπερ ελευθερα να επιλεξουμε!
απο εδω εγω ! και απο εκει οι κροκοδειλοι!

quote:

ΕΔΩΣΕ ΣΗΜΑΔΙΑ ΤΗΣ ΟΡΓΗΣ ΤΟΥ ΝΑ ΣΥΝΕΤΗΣΤΟΥΜΕ.
ΑΝ ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΚΑΤΗΓΟΡΗΘΕΙ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΙΔΙΟΣ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ.

μαλλον μπερδευεις την φυση ,με τον χριστιανικο θεο αγαπητε!!
η φυση ειναι αυτη που τιμωρει αυτους που την κακοποιουν,και κανενας θεος!!

quote:

ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΤΟΠΙΚ ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΤΟΣΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟ "ΗΓΕΤΗ" ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΟΥ ΤΟ ΑΙΜΑ ΤΟΣΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΣΕΠΑΚΙ ΤΟΥ ΤΙΣ ΖΩΕΣ ΑΛΛΩΝ ΤΟΣΩΝ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ ΤΙ ΘΑ ΤΙΣ ΚΑΝΕΙ.

και εγω ποτε στην ιστορια ,δεν ειδα,προ χριστου,τοσους νεκρους ,και πολεμους για το ονομα,του ενος "ηγετη "μεσσια χριστου!!
που με την ελευση του ,και της θρησκειας του αιματοκυλισε την ανθρωποτητα για λογαριασμο του,!!αν αυτος ο ανθρωπος ειχε τουλαχιστον
"προφητικες "ικανοτητες, θα επρεπε με την γνωση ,του τι σφαγεςθα γινοταν για αυτα που θα ελεγε!ΝΑ ΜΗΝ ΕΒΓΑΖΕ ΚΙΧ ΓΙΑ ΤΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΤΟΥ!!

ειδες πολλους θρησκευτικους πολεμους προ χριστου αγαπητε!!


sakhs3Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2005, 21:20:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
3ΑΔΑ ΕΝΑΣ ΘΕΟΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑΧΟΥ ΠΑΡΩΝ ΚΑΙ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΞΕΧΑΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑΝ ΒΙΑΣΤΗ,ΔΟΛΟΦΟΝΟ,ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΕΑ

ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΤΟΝ ΑΦΗΝΕΙ
Η ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΑΡΑ ΑΔΥΝΑΜΟΣ
Η ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΑΡΑ ΚΑΚΟΒΟΥΛΟΣ
ΚΑΙ ΜΗΝ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΤΟΥ ΕΧΕΙ ΔΩΣΕΙ ΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ ΝΑ ΔΙΑΛΕΞΕΙ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ
ΓΙΑΤΙ ΕΝΤΑΞΕΙ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΡΑΜΑ...ΚΑΣ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΟΤΙ ΚΑΝΕΙ
Η ΓΥΝΑΙΚΑ Η ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΠΟΥ ΒΙΑΖΕΤΑΙ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΗ/Ο ΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΤΗΣ/ΟΥ
Η ΜΗΜΠΩΣ ΘΑ ΒΡΕΙ ΤΟ ΔΙΚΙΟ ΜΕΤΑ ΘΑΝΑΤΟΝ;

ΤΟ ΠΡΟΠΑΡΤΟΡΙΚΟ ΑΜΑΡΤΙΜΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΜΑ ΓΙΑ ΕΛΕΧΟ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ
ΘΕΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΤΟ ΚΑΘΕ ΠΑΙΔΑΚΙ ΠΟΥ ΜΕΧΡΙ ΤΑ 3 ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΛΑ ΚΑΛΑ ΝΑ ΞΕΧΩΡΙΖΕΙ ΤΟ ΕΙΔΩΛΟ ΤΟΥ ΣΤΟΝ ΚΑΘΡΕΦΤΗ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΜΑΡΤΟΛΟ;
ΚΑΙ ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΠΑΡΤΟΡΙΚΟ ΑΜΑΡΤΗΜΑ;
ΠΕΣΤΟ ΜΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΡΟΥΜΕ

ΛΕΣ
<<ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΑΔΙΚΗΜΕΝΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΕΚΛΕΒΕ ΑΝ ΟΛΟΙ ΕΙΧΑΝ ΤΑ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΝΑ ΕΠΙΒΙΩΝΟΥΝ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΗΤΑΝ ΙΣΟΙ>>

ΕΓΩ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥ ΚΑΘΕ ΒΙΟΜΗΧΑΝΟΥ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΩ 12 ΩΡΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΒΓΑΛΩ ΠΕΡΑ
ΝΑ ΘΕΩΡΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΑΔΙΚΗΜΕΝΟ ΚΑΙ ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ ΝΑ ΚΛΕΒΩ;

ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΠΟΙΟΣ ΜΕ ΑΔΙΚΗΣΕ;

Η ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΕ ΑΠΟ ΣΥΜΦΕΡΟΝ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΑΓΑΠΗ;

ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΑ ΠΕΡΝΕΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΛΕΦΤΑΔΕΣ ΝΑ ΤΑ ΔΩΣΕΙ ΣΕ ΜΕΝΑ;

Ο ΘΕΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΗΡΘΕ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΑ ΝΟΥΜΕΡΑ ΤΟΥ ΤΖΟΚΕΡ;

ΛΕΣ
<<Ο ΘΕΟΣ ΕΔΩΣΕ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΤΗΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ, ΣΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΠΙΛΕΞΑΜΕ.>>
Η ΜΕ ΜΕΝΑ Η ΣΤΗΝ ΚΟΛΑΣΗ ΕΙΠΕ Ο ΘΕΟΣ
<<ΕΔΩΣΕ ΕΝΤΟΛΕΣ ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΑΓΝΟΟΥΜΕ ΕΠΙΔΕΙΚΤΙΚΑ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ.>>

ΠΕΡΝΟΥΜΕ ΣΑΝ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΤΟΥΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΥΣ ΤΟΥ(ΙΕΡΕΙΣ)

<<ΕΔΩΣΕ ΚΑΤΑ ΚΑΙΡΟΥΣ ΣΗΜΑΔΙΑ ΤΗΣ ΥΠΑΡΞΗΣ ΤΟΥ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΝΑ ΠΕΙΣΤΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΟΥΜΕ.>>
ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΠΟΙΟΝ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑΤΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΘΕΟΙ ΕΔΩΣΑΝ ΣΗΜΑΔΙΑ

<<ΕΔΩΣΕ ΣΗΜΑΔΙΑ ΤΗΣ ΟΡΓΗΣ ΤΟΥ ΝΑ ΣΥΝΕΤΗΣΤΟΥΜΕ.>>
Ο ΠΑΝΤΟΔΥΝΑΜΟΣ ΘΕΟΣ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΞΕΡΕΙ ΤΟ ΜΕΛΟΝ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΟΡΓΙΖΕΤΕ
ΓΙΑΤΙ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ

<<ΑΝ ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΚΑΤΗΓΟΡΗΘΕΙ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΙΔΙΟΣ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ.>>
ΟΧΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΛΛΑ Ο ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΣ ΤΟΥ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΚΑΝΕ ΤΟΣΟ ΛΑΘΟΣ

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nikostheater
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
332 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2005, 21:27:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nikostheater
quote:
ειδικα ο χριστιανικος θεος,αφηνει σουπερ ελευθερα να επιλεξουμε!
απο εδω εγω ! και απο εκει οι κροκοδειλοι!

εσυ προφανως εχεις ηδη επιλεξει..σε εμποδισε κανεις να επιλεξεις;
quote:
μαλλον μπερδευεις την φυση ,με τον χριστιανικο θεο αγαπητε!!
η φυση ειναι αυτη που τιμωρει αυτους που την κακοποιουν,και κανενας θεος!!

αυτο δεν το ξερεις!
quote:
και εγω ποτε στην ιστορια ,δεν ειδα,προ χριστου,τοσους νεκρους ,και πολεμους για το ονομα,του ενος "ηγετη "μεσσια χριστου!!
που με την ελευση του ,και της θρησκειας του αιματοκυλισε την ανθρωποτητα για λογαριασμο του,!!αν αυτος ο ανθρωπος ειχε τουλαχιστον
"προφητικες "ικανοτητες, θα επρεπε με την γνωση ,του τι σφαγεςθα γινοταν για αυτα που θα ελεγε!ΝΑ ΜΗΝ ΕΒΓΑΖΕ ΚΙΧ ΓΙΑ ΤΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΤΟΥ!!

ειδες πολλους θρησκευτικους πολεμους προ χριστου αγαπητε!!




Θρησκευτικοι πολεμοι γινοντουσαν παντοτε.οι πολεμοι δεν εγιναν λογω του κυρηγματος του χριστου,εγιναν επειδη εψαχναν οι ανθρωποι μια δικαιολογια να εγκληματισουν.νομιζω οτι εχεις τουλαχιστον το απαραιτητο νοητικο επιπεδο να το κατανοησεις αυτο...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
sakhs3
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
236 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2005, 20:23:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sakhs3
quote:

ειδικα ο χριστιανικος θεος,αφηνει σουπερ ελευθερα να επιλεξουμε!
απο εδω εγω ! και απο εκει οι κροκοδειλοι
εσυ προφανως εχεις ηδη επιλεξει..σε εμποδισε κανεις να επιλεξεις;

οριστε!!μαλλον με τις λεξεις παιζουμε!
αγαπητε Νικο!
εγω καταφερα και επελεξα εδω και κατι μηνες,γιατι νωριτερα εχριζα ψυχιατρικης παρακολουθησης,εξαιτιας βαθιας μου πιστης σε αυτην την θρησκεια!
αλλα μπορω να σου αναφερω ,για την επιλογη των δικων μου και της μαζας των χριστιανων!
η μητερα μου λ.χδεν μπορει να επιλεξει!ξερεις γιατι??
απο φοβο μην παει στην κολαση!!
το ιδιο δεν φοβουνται ολοι??
εκτος και αν θεωρεις ,την εξαναγκασμενη επιλογη !ΕΠΙΛΟΓΗ???

το ιδιο ,ειπε και ο μπους,!
ο καθενας επιλεγει οτι θελει!
αλλα οποιος δεν ειναι με εμας,ειναι εναντιον μας! και θα υποστει τις συνεπειες της επιλογης του!!
μωρε μπραβο!!απο ποτε εγινε ο εκβιασμος(ψυχικος η μη) δικαιωμα επιλογης!!???

απορω φορες φορες ! καποιοι ! με κατι τετοια επιχειρηματα!
πως μπορειτε και κοροιδευετε τον εαυτο σας! γιατι περι κοροιδιας προκειτε!! ενιοτε και στρουθοκαμηλισμου!!


quote:
και εγω ποτε στην ιστορια ,δεν ειδα,προ χριστου,τοσους νεκρους ,και πολεμους για το ονομα,του ενος "ηγετη "μεσσια χριστου!!
που με την ελευση του ,και της θρησκειας του αιματοκυλισε την ανθρωποτητα για λογαριασμο του,!!αν αυτος ο ανθρωπος ειχε τουλαχιστον
"προφητικες "ικανοτητες, θα επρεπε με την γνωση ,του τι σφαγεςθα γινοταν για αυτα που θα ελεγε!ΝΑ ΜΗΝ ΕΒΓΑΖΕ ΚΙΧ ΓΙΑ ΤΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΤΟΥ!!

ειδες πολλους θρησκευτικους πολεμους προ χριστου αγαπητε!!


Θρησκευτικοι πολεμοι γινοντουσαν παντοτε.οι πολεμοι δεν εγιναν λογω του κυρηγματος του χριστου,εγιναν επειδη εψαχναν οι ανθρωποι μια δικαιολογια να εγκληματισουν.νομιζω οτι εχεις τουλαχιστον το απαραιτητο νοητικο επιπεδο να το κατανοησεις αυτο...



ΛΑΘΟΣ
θρησκευτικοι πολεμοι,προ χριστου ΔΕΝ ΕΓΙΝΑΝ ΣΧΕΔΟΝ ΠΟΤΕ! και αν εχεις μια
αναφορα ,ευχαριστως να την μελετησουμε!???
ουδεποτε στον αρχαιο κοσμο,υπηρξε θρησκευτικη ιδεολογια τοσο διχαστικη και μισσαλοδοξη,περαν των ιουδαικων θρησκειων,και τα οποια
περιστατικα ειχαν ασημαντες διαστασεις ,μη συγκρυσιμα με το μεγεθος των μεταχριστιανικων πολεμων!

οσο για το αν τα αιτια ,ηταν θρησκευτικα η οχι!,δεν χρειαζεται να πας μακρια φιλε μου!αλλα μπορεις να δεις την ιστορια της χωρας σου,και να μας πεις εξαιτιας ποιανου λογου (αν οχι θρησκευτικου)
σφαγιασθηκαν χιλιαδες ελληνων -εθνικων ,αρχης θεοδοσιου και επειτα??
γιατι καπνιζαν λαθος τσιγαρα !μηπως??

sakhs3Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mac
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2005, 12:15:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mac
quote:

ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ


Πριν δύο εβδομάδες, η Νατάσα Πάβλοβα, ένα 11χρονο παιδάκι, πιάστηκε αιχμάλωτη στην αυλή του σχολείου της, μπροστά στα μάτια της μητέρας της, μαζί με άλλα περίπου 500 παιδιά της ίδιας ηλικίας, από μερικά ανθρωπόμορφα κτήνη ντυμένα με ανθρώπινο δέρμα.

Οι ειδήσεις αναφέρουν ότι την κράτησαν ζωντανή για αρκετές ώρες προτού την βιάσουν και την στραγγαλίσουν (κανείς δεν μπορεί να φανταστεί της την εμπειρία). Κατόπιν πέταξαν το άψυχο κορμάκι της πάνω σε ένα σωρό από άλλα άψυχα κορμιά παιδιών.

Μερικές ημέρες πριν έγινε η κηδεία της. Η εικόνα της μητέρας της πάνω στο φέρετρό της με εκείνη την έκφραση απόγνωσης στο πρόσωπό της δεν αντέχεται. Έκλαψα.

Στο μέρος που έγινε το μακελειό, τις επόμενες μέρες, οι άνθρωποι άφηναν ένα λουλούδι και ένα μπουκάλι νερό. Μπορείτε να το φανταστείτε; Ένα μπουκάλι νερό. Ένα μπουκάλι νερό για μια ζωούλα 11 ετών!

Τα παιδιά επί τρεις ημέρες έπιναν τα ούρα τους, δεν τους έδιναν νερό.

Τώρα, η ερώτηση που πρέπει να ρωτήσει κάθε νοήμων άνθρωπος είναι, "πού ήταν ο Θεός; " Με αυτό, εννοώ τον Θεό των εβραιοχριστιανών που βρίσκουμε στην εβραϊκή Βίβλο - τον ελεήμονα και φιλεύσπλαχνο Θεό που είναι σε θέση να μετρήσει κάθε τρίχα στα κεφάλια μας, τον πανταχού παρόντα Θεό στον οποίον προσευχόμαστε κάθε στιγμή. Τον παντοδύναμο, αγαθοεργό, μεγαλοπρεπή, στοργικό και δίκαιο Θεό που βρίσκουμε στον Ιησού, που κάλεσε τα μικρά παιδιά να έρθουν σ’ αυτόν.

Πού βρισκόταν αυτός όταν αυτή η ανήκουστη πράξη συνέβαινε;

Το σκέφτηκα αρκετά και κατέληξα σε μερικές απαντήσεις:

1. Ο Θεός βρισκόταν σε διακοπές.

2. Αγαπούσε αυτά τα παιδιά και θα επιθυμούσε να επέμβει, αλλά δεν ήταν οι «Εκλεκτοί» του.

3. Τον άφησαν πραγματικά αδιάφορο τα βάσανά τους.

4. Είναι μοχθηρός.

5. Είναι ένα μυστήριο.

6. Δεν τα βρήκε με τον αντίζηλό του θεό των Μουσουλμάνων.

7. Δεν υφίσταται.

8. Παίρνει μέρος επιλεκτικά στα ζητήματα των ανθρώπων.

9. Είναι μια κατασκευασμένη πραγματικότητα.

10. Έχει πιο σοβαρά ζητήματα να ασχοληθεί, πχ αν τρώμε ψάρι την Παρασκευή, ή φακές την Τετάρτη.

Παρά τις απαντήσεις που έδωσα στον εαυτόν μου, η ερώτηση δεν έχει απαντηθεί.

Θα μπορέσει κανείς να πει σε εκείνη την μάνα Που ήταν ο Θεός;

Που ήταν όταν εκείνο το ανθρωπόμορφο τέρας έβαζε τα χέρια του γύρω από τον λαιμό της;

Που ήταν όταν την βίαζε;

Που ήταν όταν το μικρό κοριτσάκι εκλιπαρούσε για την ζωή της;

Που ήταν όταν η αλλόφρων μητέρα έψαχνε ανάμεσα στα άψυχα κορμιά εκατοντάδων μικρών παιδιών;

Που ήταν αγαπητοί πιστοί, για τον θεό σας, απαντήστε μου!!

Δεν μπορείτε, έτσι; Φυσικά, δεν συνέβη σε εσάς ή στο δικό σας παιδί. Απλά το παρακολουθήσατε στις ειδήσεις. Δεν σας άγγιξε, έγινε πολύ μακριά από σας. Είναι μέρος του καθημερινού κύκλου της τραγωδίας και του κακού με τα οποία έχουμε εξοικειωθεί (δυστυχώς για μας).

Κι όμως, αγαπητέ πιστέ, εκείνο το παιδί ήταν πεταμένο σαν σκουπίδι ανάμεσα στα άλλα άψυχα κορμάκια, πεθαμένο, ένας Γιαχβέ ξέρει πόσες μέρες, με μόνη συντροφιά τον «θεό», αν αυτός υπάρχει ή ενδιαφέρεται.

Ίσως μετά από τόσες πολλές Νατάσες να έχετε εξοικειωθεί με τις πράξεις του θεού σας. Ίσως ακόμη και να διερωτάστε αν ο Σατανάς (που εσείς δημιουργήσατε) έκανε κανένα τόσο μεγάλο έγκλημα.

Αλλά νομίζω ότι η απλούστερη και συνεπέστερη απάντηση είναι ότι ο θεός βρισκόταν εκεί όπου βρίσκεται πάντα, στην ΦΑΝΤΑΣIΑ σας.

Όσο για μένα, αφήστε με, δεν θέλω να «σωθώ» από τον θεό σας.

Είμαι ¶θεος, λυπάμαι.

Λυπάμαι που δεν έχω λύσει το πρόβλημα των σκελετωμένων παιδιών της Αφρικής.

Λυπάμαι που δεν έχω βοηθήσει τα ανάπηρα, από τις βόμβες, παιδιά του Αφγανιστάν.

Λυπάμαι που δεν μπόρεσα να αποτρέψω την δολοφονία εκατοντάδων χιλιάδων παιδιών του Ιράκ.

Λυπάμαι που άφησα αθώους να υποφέρουν στους θρησκευτικούς σας πολέμους.

Λυπάμαι που δεν έχω σταματήσει τον άπληστο να αδιαφορεί για τους φτωχούς.

Λυπάμαι που δεν μπόρεσα να κάνω τίποτα για την Νατάσα.

Λυπάμαι που δεν μπόρεσα να αφήσω ένα μπουκάλι νερό στον τάφο της.

Λυπάμαι.

Είμαι υπεύθυνος.

Υπόσχομαι να κάνω ότι μπορώ για να μην ξανασυμβεί….



EGV


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2005, 15:20:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΠΑΡΑ ΝΑ ΣΕ ΣΥΓΧΑΡΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΦΘΑΡΤΗ ΕΥΑΙΣΘΗΣΙΑ ΣΟΥ.
ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΑΚΟΥΜΕ ΓΙΑ ΦΡΙΧΤΕΣ ΠΡΑΞΕΙΣ, ΜΑΤΩΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΜΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΑΝ ΕΧΟΥΜΕ ΨΥΧΗ ΜΕΣΑ ΜΑΣ ΜΕΤΑ ΠΡΟΣΠΕΡΝΑΜΕ ΞΕΧΝΑΜΕ ΒΥΘΙΖΟΜΑΣΤΕ ΣΤΑ ΤΗΣ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΑΣ.
ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥ ΛΕΜΕ: ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΤΟ ΚΑΚΟ.
ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΟΥΤΟΠΙΑ.
ΑΡΑΓΕ ΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΤΗ ΔΥΝΑΜΗ ΣΕ ΤΟΥΤΟ ΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΤΟΣΗ ΒΙΑ ΤΟΣΗ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ ΤΟΣΗ ΦΡΙΚΗ;
ΑΠΟ ΠΑΙΔΙ ΔΕΝ ΠΗΡΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ.
ΚΙ ΕΓΩ ΛΥΠΑΜΑΙ.
ΑΛΛΑ Η ΛΥΠΗ Η ΠΙΚΡΑ ΤΟ ΔΑΚΡΥ ΚΙ Ο ΠΟΝΟΣ ΔΕΝ ΛΥΤΡΩΝΕΙ.ΔΕΝ ΦΕΡΝΕΙ ΠΙΣΩ ΕΝΑ ΝΕΚΡΟ, ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΠΑΙΔΙΑ ΜΕ ΤΣΑΚΙΣΜΕΝΑ ΦΤΕΡΑ ΝΑ ΠΕΤΑΞΟΥΝ.
ΔΕΝ ΤΗ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΤΗ ΓΗ. ΑΛΗΘΕΙΑ.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ -Ε-
Ο ΠΟΝΟΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΠΑΣΙΜΟ ΤΟΥ ΟΣΤΡΑΚΟΥ ΠΟΥ ΠΕΡΙΕΧΕΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ.
---
ΠΟΛΥ ΤΑ ΜΕΛΗ ΕΚΤΙΜΩ
ΜΑ ΑΠ΄ΟΛΟΥΣ ΥΠΕΡΑΝΩ
Η ΛΟΓΙΚΗ ΔΙΑΛΕΓΕΙ ΕΣΑΣ
ΜΑ Η ΚΑΡΔΙΑ; ΤΟΝ ΜΑΝΟ...
---Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2005, 03:18:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos
ELIS LYRICS
God's Silence, Devil's Temptation (2003)

http://www.darklyrics.com/lyrics/elis/godssilencedevilstemptation.html#1

God's Silence

Past the hamlet
The soft orphan gleans some scanty ears
Her eyes graze roundly
And golden in the dusk
And her lap
Waits for the heavenly groom

How sad this evening is

I'm a shadow
Far away of sinister villages
I drank God's silence
Of the grove's well

As they returned
The shepherds found her sweet body
Decayed in the thorn bush
Cold metal gets at my brow
Spiders search for my heart
It's a light switched off in my mouth

How sad this evening is

I'm a shadow
Far away of sinister villages
I drank God's silence
Of the grove's well

I found myself on the heath at night
Full of garbage and stardust
Again clinked crystal angels

I'm a shadow
Far away of sinister villages
I drank God's silence
Of the grove's well

http://www.elis.li/photo_en.htm

ουτε εγω γουσταρω την γη.....θελω να επιστρεψω.......

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

WHISPERS OF THE DREAMSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

3ADA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


301 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2005, 09:14:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 3ADA
ΔΕΝ ΕΓΙΝΑ ΚΑΤΑΝΟΗΤΗ. ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ.

ΕΔΩΣΑ ΑΠΛΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΑΠΟ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ.

1.ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΚΗ
ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΟΣ ΕΔΩΣΕ ΕΝΤΟΛΕΣ ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΡΗΣΟΥΜΕ ΑΛΛΙΩΣ ΜΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΕΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΑΣΧΗΜΑ ΕΠΑΚΟΛΟΥΘΑ.

2.ΠΟΛΙΤΙΚΗ
ΜΗΝ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΠΩΣ ΔΕΝ ΔΙΑΚΡΙΝΕΤΕ ΤΟΝ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟ ΗΓΕΤΗ ΠΡΩΤΟ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΥΣΤΕΡΑ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ ΠΟΛΙΤΙΚΟΥΣ ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΜΕ ΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ ΣΚΑΚΙ? ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΖΩΗ ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΩ.

3.ΦΥΣΗ
Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΤΗΝ ΒΙΑΖΕΙ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ? ΚΑΘΕ ΔΡΑΣΗ ΕΧΕΙ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΟΛΟΙ ΤΟ ΞΕΡΟΥΝ.

4.ΑΝΘΡΩΠΟΙ
Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΙΝΑΙ ΝΟΗΜΟΝ ΟΝ. ΠΩΣ ΛΟΙΠΟΝ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΡΑΞΕΙΣ ΕΝΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥ Η΄ ΜΙΑΣ ΟΜΑΔΑΣ ΑΥΤΩΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΤΗΓΟΡΗΘΕΙ Ο ΘΕΟΣ, Ο ΒΟΥΔΑΣ Η΄ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ?

ΗΤΑΝ Η΄ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΠΑΡΩΝ ΣΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΓΕΓΟΝΟΣ Ο ΘΕΟΣ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΑΠΟΦΑΣΗΣΕ ΝΑ ΤΡΑΒΗΞΕΙ ΤΗΝ ΣΚΑΝΔΑΛΗ.

ΓΙΑ ΤΕΛΟΣ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΑΠΛΑ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΑΙΟ ΣΗΜΕΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Ο ΧΑΜΟΣ ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΥ ΚΟΡΙΤΣΙΟΥ.

ΕΛΠΙΖΩ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΑ ΕΘΕΣΑ ΠΙΟ ΣΥΝΟΠΤΙΚΑ ΝΑ ΓΙΝΩ ΚΑΤΑΝΟΗΤΗ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VIKING
Πλήρες Μέλος

Germany
1034 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2005, 23:08:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους VIKING
quote:
ΕΔΩΣΕ ΣΗΜΑΔΙΑ ΤΗΣ ΟΡΓΗΣ ΤΟΥ ΝΑ ΣΥΝΕΤΗΣΤΟΥΜΕ.

Μετα απο πολυ ασχημα γεγονοτα(τσουναμι,σεισμοι,πολεμοι) συνηθως την πληρωνουν παντα οι αθωοι, τα παιδακια,οι φτωχοι και αδυναμοι σε αυτον τον κοσμο.Αυτα λοιπον ειναι τα σημαδια της οργης του θΕΟΥ ΣΑΣ;Ε,τοτε μαλλον ταξικος ειναι.


quote:
Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΙΝΑΙ ΝΟΗΜΟΝ ΟΝ. ΠΩΣ ΛΟΙΠΟΝ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΡΑΞΕΙΣ ΕΝΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥ Η΄ ΜΙΑΣ ΟΜΑΔΑΣ ΑΥΤΩΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΤΗΓΟΡΗΘΕΙ Ο ΘΕΟΣ


Nα κατηγορησει τι, ενα ανυπαρκτο ον της φαντασιας των ανθρωπων που υποτιθεται οτι δημουργησε το ανθρωπο και του εδωσε καποιες εντολες επειδη τον αγαπαει παρα πολυ.Ειναι πασιφανες αλλωστε,διοτι αν υπηρχε καποιος παντοδυναμος,παναγαθος και πανταχου παρων Θεος που αγαπαει τοσο πολυ τον ανθρωπο οπως υποστηριζει ειδικα η Χριστιανικη θρησκεια δεν θα αφηνε να σκοτωνονται χιλιαδες ανθρωποι σε διαφορα συμβαντα σαν το προχθεσινο σεισμο(αληθεια μηπως φταινε οι ανθρωποι για τον σεισμο αυτο;).Μηπως φταινε τα μικρα παιδακια που γεννιουνται με καποια ασθενεια ή αναπηρια σε αυτην την κολαση που ονομαζεται πλανητης Γη;Αν λοιπον δεχεται καποιος την υπαρξη Θεου τοτε θα πρεπει να δεχτει οπως δεχεται οτι γινονται θαυματα και εργα καλα απο τον Θεο και το οτι για καποια απο τα ασχημα πραγματα σε αυτην την ζωη φταιει ο ΘΕΟΣ σας.Το αγνωσται βουλαι Κυριου δεν ειναι καλη δικαιολογια,εχει απηχηση μονο στα παιδακια του δημοτικου.


Αν λοιπον ο καλος Θεουλης σας υπηρχε θα επρεπε να παρεμβει και να βοηθησει τους ανθρωπους που υποφερουν σε αυτον τον πλανητη.Αρα αφου δεν βλεπουμε καμια παρεμβαση, τοτε δυο πραγματα ειναι πιθανα, ή οτι δεν υπαρχει ή οτι μονο ο "Σατανας" υπαρχει.


quote:
ειδικα ο χριστιανικος θεος,αφηνει σουπερ ελευθερα να επιλεξουμε!
απο εδω εγω ! και απο εκει οι κροκοδειλοι!

Εγω παντως προτιμω τους κροκοδειλους.

Edited by - VIKING on 31/03/2005 23:23:33Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

3ADA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


301 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2005, 09:40:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 3ADA
ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!
ΟΚ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΔΕΚΤΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΣΕΒΟΜΑΙ. ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΦΑΝΩ ΣΑΝ ΤΗΝ ΛΟΥΚΑ ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ! ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΚΚΛΗΣΙΑΖΟΜΕΝΟ ΑΤΟΜΟ ΠΟΥ ΤΡΕΧΕΙ ΣΤΑ ΜΟΝΑΣΤΗΡΙΑ ΚΤΛ ΑΥΤΟ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ FORUM, ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΤΑΙΕΙ Ο ΘΕΟΣ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ???? ΦΤΑΙΕΙ ΠΟΥ ΕΝΑΣ ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ ΑΜΥΑΛΟΣ ΑΨΥΧΟΣ ΑΝΑΝΔΡΟΣ ΜΙΣΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΙΕΠΡΑΞΕ ΤΕΤΟΙΟ ΦΡΙΧΤΟ ΕΓΚΛΗΜΑ??? ΕΦΟΣΟΝ ΙΣΧΥΡΙΖΟΜΑΣΤΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΟΣ ΤΟΤΕ ΠΩΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΣΟΥΜΕ?

ΔΕΝ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΩ ΚΑΝΕΝΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΥΠΕΥΘΥΝΟΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΡΑΞΕΙΣ ΜΑΣ.. ΟΥΤΕ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΡΙΟΝΕΤΕΣ ΟΥΤΕ ΤΟΥ ΔΙΑΟΛΟΥ.

ΣΑΝ ΛΟΓΙΚΕΣ ΟΝΤΟΤΗΤΕΣ ΕΧΟΝΤΑΣ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΑΣ ΘΥΜΑ-ΘΥΤΗ-ΕΓΚΛΗΜΑ ΠΡΕΠΕΙ ΑΠΛΑ
ΝΑ ΚΑΤΑΔΙΚΑΣΟΥΜΕ(ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΜΗΝ ΞΑΝΑΣΥΜΒΕΙ) ΤΟ ΕΓΚΛΗΜΑ.
ΝΑ ΚΑΤΑΔΙΚΑΣΟΥΜΕ(Η ΚΑΤΙ ΠΙΟ ΣΚΛΗΡΟ ΚΑΙ ΑΜΕΣΟ) ΤΟ ΘΥΤΗ,
ΚΑΙ ΝΑ ΘΡΗΝΗΣΟΥΜΕ ΣΤΗ ΜΝΗΜΗ ΤΟΥ ΘΥΜΑΤΟΣ ΣΤΗΡΙΖΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΟΥ ΓΙΑΤΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΚΑΙ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΚΑΝΕΝΑΣ ΘΕΟΣ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΠΛΕΟΝ..

Edited by - 3ADA on 01/04/2005 09:45:16Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sakhs3
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
236 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/04/2005, 19:39:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sakhs3
quote:

ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!
ΟΚ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΔΕΚΤΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΣΕΒΟΜΑΙ. ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΦΑΝΩ ΣΑΝ ΤΗΝ ΛΟΥΚΑ ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ! ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΚΚΛΗΣΙΑΖΟΜΕΝΟ ΑΤΟΜΟ ΠΟΥ ΤΡΕΧΕΙ ΣΤΑ ΜΟΝΑΣΤΗΡΙΑ ΚΤΛ ΑΥΤΟ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ FORUM, ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΤΑΙΕΙ Ο ΘΕΟΣ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ???? ΦΤΑΙΕΙ ΠΟΥ ΕΝΑΣ ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ ΑΜΥΑΛΟΣ ΑΨΥΧΟΣ ΑΝΑΝΔΡΟΣ ΜΙΣΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΙΕΠΡΑΞΕ ΤΕΤΟΙΟ ΦΡΙΧΤΟ ΕΓΚΛΗΜΑ??? ΕΦΟΣΟΝ ΙΣΧΥΡΙΖΟΜΑΣΤΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΟΣ ΤΟΤΕ ΠΩΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΣΟΥΜΕ?

μα ακριβως αυτο λεμε αγαπητη μου,οτι θεος σαν την χριστιανικη σκεπτομορφη (κατω απο την μορφη σαν πρωσοπου η παρομοιο)δεν υπαρχει!!!

γιατι αν υπηρχε,ειχε υποχρεωση να επεμβει αμεσα!!

οριζοντας ομως τον θεο διαφορετικα! σαν εκδηλωση των φυσικων νομων
τοτε βλεπουμε το φως στο βαθος του τουνελ!!

γιαυτο και λεμε ,οτι χριστιανισμος =αποσταση απο την αληθεια!!

quote:

ΚΑΤΑΔΙΚΑΣΟΥΜΕ(ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΜΗΝ ΞΑΝΑΣΥΜΒΕΙ) ΤΟ ΕΓΚΛΗΜΑ.
ΝΑ ΚΑΤΑΔΙΚΑΣΟΥΜΕ(Η ΚΑΤΙ ΠΙΟ ΣΚΛΗΡΟ ΚΑΙ ΑΜΕΣΟ) ΤΟ ΘΥΤΗ,
ΚΑΙ ΝΑ ΘΡΗΝΗΣΟΥΜΕ ΣΤΗ ΜΝΗΜΗ ΤΟΥ ΘΥΜΑΤΟΣ ΣΤΗΡΙΖΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΟΥ ΓΙΑΤΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΚΑΙ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΚΑΝΕΝΑΣ ΘΕΟΣ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΠΛΕΟΝ..

λογικη λοιπον ,ο γνωμωνας αγαπητη μου !και καμια θρησκεια!!

και απο αυτην δεν υπαρχει και πολυ στον χριστιανισμο !πιστεψε με!!

να σαι καλα!


sakhs3Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ideaspliter
Νέο Μέλος


6 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/04/2005, 04:39:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ideaspliter
Δεν υπάρχει ταξικός Θεός.
Υπάρχει Θεός που ευλογεί τους εμπνευσμένους και τους Πράττοντες.
Όταν ο Θεός παίρνει αποφάσεις , ενσαρκώνεται σαν Αλκιβιάδης ή σαν Αλέξανδρος της Μακεδονίας.
Δηλαδή πόσο χρονικό διάστημα πρέπει να μεσολαβήσει για να καταλάβουμε ότι η απόφαση και η δημιουργική μεσολάβηση ;;;;;;;;;;
Πόσοι απο μας είμαστε σε θέση να μπορούμε να έχουμε γνώμη για την Ιστορία;
Πόσοι απο μας μπορούμε να υπερβούμε την κοινωνικοοικονομική μας κατάντια , και να έχουμε χρόνο για πραγματικές Ελληνικές σκέψεις;
Για σκέψεις που είναι χαμένες στον βόρβορο του διεθνισμού ή του πολυεθνισμού σάν απόφαση "τεράσιας αγάπης" για όλους τους λαούς;
Τι σόι Αγάπη είναι αυτή;
Μα δεν κουράστηκαν πιά οι προλετάριοι;
Δεν συνταξιοδοτήθηκαν επαρκώς;
Όχι.
Οι Προλετάριοι πλέον ορίζουν την σύγχρονη αισθητική.
Τώρα πιά με τα MME .Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/01/2006, 19:36:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
το θέμα αυτό απενεργοποιείται.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 7 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy