ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΩΣ ΠΟΤΕ ΠΑΛΛΗΚΑΡΟΠΟΥΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΛΗΚΑΡΟΠΟΥΛΕΣ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 13
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
OANNHSEA
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1892 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2006, 08:31:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OANNHSEA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αιτία για αυτό το κείμενο ήταν ένα άρθρο που δημοσιεύτηκε στο περιοδικό Strange τεύχος Ν90. Ειλικρινά αν και αγοράζω ένα μεγάλο αριθμό από περιοδικά του χώρου, το εν λόγω δεν το αγοράζω λόγω των ακραίων θέσεων που έχουν οι κάθε λογής κακομοίρηδες στους οποίους ο Γιαννουλάκης δίνει βήμα. Πήρα λοιπόν το περιοδικό σε περίοδο διακοπών για να ΓΕΛΑΩ λίγο πριν κοιμηθώ. Ω τι κακό έπραξα. Ένα από τα αρκετά γελοία άρθρα του αναφερόταν στην Σελήνη. Το είχε δε γράψει ο “μεγάλος ψυχοπαθής” συγγραφέας Σωτήρης Σόφιας.
Καταρχήν δεδομένη θέση του «ερευνητή (χαχαχουχα)» είναι ότι η Σελήνη είναι τεχνιτή και κατοικείται από εξωγήινους. Μάλιστα...
Αρχίζει το άρθρο με κάποια πρόσφατα ντοκυμανταίρ του discovery channel τα οποία τον έβγαλαν από τα ρούχα του. Όλα λοιπόν προϊόντα συνομοσίας! Μόνο αυτός ξέρει την πάσα αλήθεια, γι’ αυτό και πρέπει να υποκληθείτε μπροστά του…
Κατόπιν εξηγεί πως οι εξωγήινοι χρησιμοποίησαν το στοιχείο ununpentium (όποιος ξέρει λατινικά μπορεί να ξεραθεί στα γέλια) με ατομικό αριθμό 115. Εκτός του ότι το ακούω για πρώτη φορά, παρακάτω γράφει ότι παράχθηκε σε γήινα εργαστήρια στη Ρωσία το 2003 και ότι οι εξωγήινοι το χρησιμοποίησαν γαι την παραγωγή βαρυτικών κυμάτων τύπου Α. Δηλαδή είμαι τόσο άσχετος και παραπληροφορημένος που δεν ξέρω το στοιχείο (έχω μείνει στο 111) και ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΤΟΝ ΦΟΥΚΑΡΑ που ασχολείται εδώ και 20 χρόνια με το διάστημα τι στα κομμάτια είναι τα βαρυτικά κύματα τύπου Α;

Κατόπιν ακολουθεί ένα μοναδικό ρεσιτάλ επιστημονικών γνώσεων γύρω από το στοιχείο 115:
Είναι υπερβαρές – ζυγίζει 31,5 τόνους το κυβικό μέτρο. Μήπως και έχετε ιδέα πόσο ζυγίζει το μολύβι;
Έχει διάρκεια ζωής ένα δευτερόλεπτο. Καταπληκτικό! Γιατί το 111 είχε κάποια δέκατα του χιλιοστού ζωή. Χρειάστηκαν δε κάποια χρόνια να το πετύχουν.
Υφή μεταλλική (το καταλαβαίνεις αμέσως σε ένα δευτερόλεπτο), στερεό στους 2000c όπως το τιτάνιο (τι σχέση έχει η βούρτσα με την φούστα;).

Παρακάτω δε τα στοιχεία είναι πιο συγκλονιστικά:
Οι εξωγήινοι το είχαν σε μορφή ταμπλέτας! (Έχει ζωή μόνο ένα δευτερόλεπτο...)
Σχηματίστηκε στην Σελήνη που ήταν εσωτερικός πλανήτης σε άλλο ηλιακό σύστημα πριν από 7–10 δις χρόνια (Ρε φιλάρα, έχει χρόνο ζωής μόνο 1 ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΟ).
....ίσως η εξόρυξη των υλικών του σεληνιακού πυρήνα να είχε διπλό σκοπό: την δημιουργία κενών χώρων στο εσωτερικό της κατά συνέπεια του ununpentium από την επιφάνεια της. (Αυθεντικό κείμενο.) (Μία στιγμή να ξαναχτυπήσω το κεφάλι μου στον τοίχο)
ΡΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΕ, εσύ το γράφεις, ότι έχει χρόνο ζωής μόνο 1 δευτερόλεπτο. Πως γίνεται να βρει και να χρησιμοποιήσει κάποιος ακόμα και σε κράμα, ένα υλικό που έχει ΜΟΝΟ ένα δευτερόλεπτο ζωής; Τώρα δημιοργήθηκε, τώρα χάθηκε.
Πως γίνεται το βαρύτερο στοιχείο να βρίσκεται στην επιφάνεια και όχι στον πυρήνα;
Πως γίνεται ένας πλανήτης με μικρή μάζα όπως η Σελήνη να έχει ρευστό πυρήνα, ενώ ακόμα και ο δικός μας ο Ερμής δεν έχει;
Τέλος κάποιος πρέπει να του εξηγήσει του φωστήρα πως είναι ΑΔΥΝΑΤΟΝ να βρίσκονται τόσο βαρέα υλικά σε ένα πλανήτη 7-10 δις ετών, καθώτι το σύμπαν τα εξέλισει συν το χρόνο. Με λίγα λόγια εάν ο πλανήτης μας ήταν 1 δις έτη δημιουργημένος πιο πριν, το ποσοστό βαρέων στοιχείων θα ήταν μειωμένο κατά το 1/4 . Πριν από 7-10 δις έτη πόσο θα ήταν;

Μετά ο φωστήρας δίνει και τον λόγο που εγκαταλείπουν το ΔΙΠΛΟΥ (παρακαλώ) αστρικού συστήματος πλανήτη τους.. Είναι έτοιμος να εγκραγεί μια και έχει φτάσει στο όριο ζωής του. Και γιατί δεν πάνε στον άλλον αφού έχουν τον ίδιο φασματικό τύπο; Γιατί έχουν την ίδια ηλικία και θα εκραγούν μαζί! Όχι γιατί τα υπολείμματα του super nova που θα δημιουργηθούν, θα είναι εκεί σε ένα χρόνο μια και οι δύο ήλιοι απέχουν μεταξύ τους μόνο 0,06 έτη φωτός... (Μία στιγμή να ξαναχτυπήσω το κεφάλι στον τοίχο.)

Αλλά είπαμε στους πάνσοφους δε μιλάμε, απλώς κουνάμε πάνω κάτω το χέρι σε γροθιά.

Στην συνέχεια η κωμωδία παίρνει καινούρια τροπή καθώς μπαίνουν και απαχθέντες μέσα: το ζεύγος Μπέτυ και Μπάρνευ Χίλ ή όπως εγώ προτιμώ να περιγράφω η υπόθεση Μπένυ Χίλ.
Γράφει ότι τα μικρά γκρίζα ανθρωποειδή τους ξάπλωσαν σε κάτι που έμοιαζε με χειρουργικό κρεβάτι – ΤΟ ΖΕΥΓΟΣ ΟΥΔΕΠΟΤΕ ΠΕΡΙΕΓΡΑΨΕ ΤΗΝ ΜΟΡΦΗ ΤΩΝ ΕΞΩΓΗΙΝΩΝ, αν και μπορούσε να θυμηθεί πολλά άλλα..
Γράφει ότι έδειξαν στην Μπέτυ ένα ολόγραμμα του ουρανού – Η ΜΠΕΤΥ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΜΙΛΗΣΕ ΓΙΑ ΟΛΟΓΡΑΜΜΑ ΑΛΛΑ ΓΙΑ DRAWING MAP Ή PICTURE MAP ΔΗΛΑΔΗ ΔΙΣΔΙΑΣΤΑΤΟ.
Παρακάτω δε κάνει τα αδύνατα δυνατά να μας πείσει ότι ο χάρτης (που περιέργος η Μπέτυ θυμότανε αναλυτικά ενώ άλλα πιο απλά όπως η μορφή των εξωγήινων δεν μπορούσε) είναι πραγματικός και αντιστοιχεί με πραγματικά άστρα του γαλαξία. Έχετε ποτέ προσπαθήσει κανείς από εσάς να αντιστοιχήσει κομμάτια δισδιάστατης φωτογραφίας σε τρισδιάστατο χώρο; Παρότι είναι πιο απλό από ΤΥΧΑΙΑ άστρα στον ουρανό είναι ΠΑΛΟΥΚΙ και αυτό το ξέρω από την δουλειά μου – φανταστείτε δηλαδή με άστρα, σε ένα γαλαξία με 100 δις άστρα.

Να λοιπόν πως ένας ανεγκέφαλος, ψυχοπαθής καραγκιοζάκος μπορεί με τις πλάτες ενός εκδότη που λατρεύει το χρήμα, να πουλάει ότι ψέμα θέλει στους λατρεύοντες να ακούσουν ψέματα, άσχετους αναγνώστες. Σε σημείο δε να βγάζει και σχετικό βιβλίο!
Έχω γράψει πολλές φορές και έχω διαμαρτυρηθεί στο STRANGE για τα θέματα που βάζει. Φωνή βοόντως εν τη ερήμω. Εφόσον αγοράζουν το περιοδικό με τα χίλια ψέματα γιατί να σταματήσει; Είπαμε άλλοι πουλάνε ναρκωτικά, άλλοι όπλα, άλλοι προστασία, άλλοι κάνουν εμπόριο λευκής σαρκός και άλλοι πουλούν βλακώδη ψέματα σε άσχετους ανθρώπους για να βγάλουν το χαβιάρι τους και την σαμπάνια τους.

Τώρα θα μου πείτε γιατί τα γράφω όλα αυτά;
Πρώτον για να μην πάτε να αγοράσετε το βιβλίο βόθρο του «μεγάλου ερευνητή – ψυχοπαθούς καραγκιόζη» Σωτήρη Σόφια, για την Σελήνη.
Δεύτερον ως μία ακόμα διαμαρτυρία για τις γελοιότητες όλων αυτών των κακομοίρηδων, ξεφτυλισμένων «ερευνητών» και εκδοτών που πριν δεν είχαν βρακί να βάλουν και τώρα με τα ψέματα τους έχουν λιμουζίνες και κότερα. (Όσο το αντέξουν βέβαια οι admin του esoterica και ζητώ συγγνώμη εκ των προτέρων)
Τρίτο γιατί βαρέθηκα, αηδίασα, συχάθηκα εδώ και είκοσι χρόνια που ασχολούμαι με το χώρο του διαστήματος και του μυστηρίου, να βλέπω κάποια δήθεν ξέρατα που δεν ξέρουν ούτε καν τον τύπο που δίνει την κινητική ενέργεια ενός σώματος, να δίνουν πάνσοφες εξηγήσεις για όλα τα δυνατά σημεία που μπορούν να τους ΑΠΟΦΕΡΟΥΝ ΧΡΗΜΑΤΑ και κάποιοι άσχετοι, αμόρφωτοι, πανήβλακες να τους έχουν σαν θεούς.

Πείτε μου ειλικρινά: Οι πελαργοί που μας φέρνουν στην γη, μήπως πάνε μωρά και στον πλανήτη των ηλιθίων και αν ναι, σε ποιόν μπορώ να κάνω μήνηση που έχουν φέρει εδώ όλους τους ηλίθιους και έχουν πάει τους λογικούς στον άλλο πλανήτη;
ΠΑΡΤΕ ΠΙΣΩ ΤΑ ΞΕΡΑΤΑ ΡΕ! ΦΕΡΤΕ ΜΑΣ ΠΙΣΩ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ!

ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΜΩΡΕ....
ΩΣ ΠΟΤΕ ΘΑ ΑΝΤΕΧΟΥΜΕ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΤΙΣ ΓΕΛΟΙΟΤΗΤΕΣ;
ΩΣ ΠΟΤΕ ΘΑ ΔΙΑΒΑΖΟΥΜΕ ΑΗΔΙΕΣ ΑΠΟ ΨΥΧΟΠΑΘΕΙΣ ΠΟΥ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΣΜΕΝΟΙ ΣΤΟ ΔΑΦΝΙ;
ΩΣ ΠΟΤΕ ΘΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΘΑ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΧΡΗΣΤΟΥΣ ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ;
ΩΣ ΠΟΤΕ........

Υ.Γ.
Έχει πέσει στην αντίληψη μου ένα βιβλίο ενός αμερικανού ο οποίος ισχυρίζεται ότι για την μείωση του υπερπληθυσμού πρέπει να παρέμβουμε εμείς οι ίδιοι και να αρχίσουμε να σκοτώνουμε ανθρώπους – τρία δις θα ήταν καλά για αρχή. Επίσης να ανοίξουμε ξανά τα κρεματόρια για να εξαφανίσουμε τα πτώματα αυτών των ανθρώπων.
Τι λέτε να το προτείνω προς έκδοση από τον “μεγάλο εκδότη” Γιαννουλάκη ή δεν είναι αρκετά παλαβό;

_______________________________________
ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ.

Συνιστούμε σε όλους τους συμμετέχοντες
να αποφεύγουν τις κρίσεις σε προσωπικό επίπεδο
και ιδιαιτέρως τους προσβλητικούς και υποτιμητικούς
χαρακτηρισμούς σε κάθε περίπτωση.

_______________________________________

medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2006, 09:58:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Καταρχήν δεδομένη θέση του «ερευνητή (χαχαχουχα)» είναι ότι η Σελήνη είναι τεχνιτή και κατοικείται από εξωγήινους. Μάλιστα...
Αρχίζει το άρθρο με κάποια πρόσφατα ντοκυμανταίρ του discovery channel τα οποία τον έβγαλαν από τα ρούχα του. Όλα λοιπόν προϊόντα συνομοσίας! Μόνο αυτός ξέρει την πάσα αλήθεια, γι’ αυτό και πρέπει να υποκληθείτε μπροστά του…


Η ψευδοεπιστημονική «έρευνα» είναι σταθερά τσαπατσούλικη.

Οι ψευδοεπιστημονες κόβουν αναφορές από εφημερίδες,συλλέγουν διαδόσεις,κάνουν αναφορά σε άλλα ψευδοεπιστημονικά βιβλία και μελετούν εντατικά θρησκευτικά ή μυθολογικα έργα.Σπάνια ή ποτέ εκπονούν μια ανεξάρτητη ερευνά για να ελέγξουν τις πήγες τους.

H ψευδοεπιστημή ξεκινά με μια υπόθεση-συνήθως μία που είναι συναισθηματικά ελκυστική και που προκαλεί θεαματική δυσπιστία-και μετά ψάχνει μόνο για πληροφορίες που φαίνεται να την υποστηρίζουν

Τα ασύμβατα με αυτήν στοιχεία αγνοούνται.Μιλώντας γενικά,ο σκοπός της ψευδοεπιστήμης είναι να εκλογικεύσει ισχυρές δοξασίες παρά να ερευνήσει ή να δοκιμάσει εναλλακτικές πιθανότητες.Η ψευδοεπιστημή ειδικεύεται στην επίσπευση σε «αρμονικά συμπεράσματα»,στο άλεσμα ιδεολογικών αξόνων,στην ικανοποίηση προκαταλήψεων και σε διαδεδομένες παρεξηγήσεις.


quote:
Παρακάτω δε τα στοιχεία είναι πιο συγκλονιστικά:
Οι εξωγήινοι το είχαν σε μορφή ταμπλέτας! (Έχει ζωή μόνο ένα δευτερόλεπτο...)
Σχηματίστηκε στην Σελήνη που ήταν εσωτερικός πλανήτης σε άλλο ηλιακό σύστημα πριν από 7–10 δις χρόνια (Ρε φιλάρα, έχει χρόνο ζωής μόνο 1 ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΟ).

H ψευδοεπιστήμη συχνά πέφτει σε αντιφάσεις ,ακόμα και μέσα στα πλαίσια των ίδιων της των όρων.

Τέτοιες λογικές αντιφάσεις απλώς αγνοούνται ή εκλογικεύονται.Ετσι δεν πρέπει να δοκιμάσουμε έκπληξη όταν το Κεφάλαιο 1 ενός βιβλίου με θέμα τη ραβδοσκόπηση αναφέρει ότι οι ραβδοσκόποι χρησιμοποιούν φρεσκοκομμένα κλαδιά επειδή μόνο το «ζωντανό» ξύλο μπορεί να διοχετεύσει και να εστιάσει «την ακτινοβολια της γής» που κάνει δυνατή την ραβδοσκόπηση,ενώ το Κεφάλαιο 5 δηλώνει ότι σχεδόν όλοι οι ραβδοσκόποι χρησιμοποιούν μεταλλικές ή πλαστικές ράβδους.


quote:
Παρακάτω δε τα στοιχεία είναι πιο συγκλονιστικά:
Οι εξωγήινοι το είχαν σε μορφή ταμπλέτας! (Έχει ζωή μόνο ένα δευτερόλεπτο...)
Σχηματίστηκε στην Σελήνη που ήταν εσωτερικός πλανήτης σε άλλο ηλιακό σύστημα πριν από 7–10 δις χρόνια (Ρε φιλάρα, έχει χρόνο ζωής μόνο 1 ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΟ).
....ίσως η εξόρυξη των υλικών του σεληνιακού πυρήνα να είχε διπλό σκοπό: την δημιουργία κενών χώρων στο εσωτερικό της κατά συνέπεια του ununpentium από την επιφάνεια της. (Αυθεντικό κείμενο.) (Μία στιγμή να ξαναχτυπήσω το κεφάλι μου στον τοίχο)
ΡΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΕ, εσύ το γράφεις, ότι έχει χρόνο ζωής μόνο 1 δευτερόλεπτο. Πως γίνεται να βρει και να χρησιμοποιήσει κάποιος ακόμα και σε κράμα, ένα υλικό που έχει ΜΟΝΟ ένα δευτερόλεπτο ζωής; Τώρα δημιοργήθηκε, τώρα χάθηκε.
Πως γίνεται το βαρύτερο στοιχείο να βρίσκεται στην επιφάνεια και όχι στον πυρήνα;
Πως γίνεται ένας πλανήτης με μικρή μάζα όπως η Σελήνη να έχει ρευστό πυρήνα, ενώ ακόμα και ο δικός μας ο Ερμής δεν έχει;
Τέλος κάποιος πρέπει να του εξηγήσει του φωστήρα πως είναι ΑΔΥΝΑΤΟΝ να βρίσκονται τόσο βαρέα υλικά σε ένα πλανήτη 7-10 δις ετών, καθώτι το σύμπαν τα εξέλισει συν το χρόνο. Με λίγα λόγια εάν ο πλανήτης μας ήταν 1 δις έτη δημιουργημένος πιο πριν, το ποσοστό βαρέων στοιχείων θα ήταν μειωμένο κατά το 1/4 . Πριν από 7-10 δις έτη πόσο θα ήταν;

Η ψευδοεπιστημή κάνει παράδοξους ισχυρισμούς και προωθεί φανταστικές θεωρίες που έρχονται σε αντίθεση με ο,τι είναι γνωστό για την φύση.

Όχι μόνο δεν προσφέρουν καμία απόδειξη ότι οι ισχυρισμοί τους είναι αληθινοι.Αγνοούν επίσης όλα τα ευρήματα που αντιτίθενται στα συμπεράσματα τους.(«Οι ιπτάμενοι δίσκοι πρέπει να προέρχονται από κάπου-άρα η γη είναι κούφια και έρχονται από το εσωτερικό της». «Αυτή η ηλεκτρική σπίθα που παράγω με αυτή την ηλεκτρική συσκευή στην πραγματικότητα δεν είναι σπίθα αλλά μάλλον μια υπερφυσική εκδήλωση της ψυχο-πνευματικής ενέργειας». «Κάθε άνθρωπος περιβάλλεται από μια ασύλληπτη αύρα ηλεκτρομαγνητικής ενέργειας,το αυρικό αβγό των αρχαίων Ινδών προφητων,που καθρεπτίζει κάθε διάθεση και κατάσταση του ανθρώπου».).

quote:
Μετά ο φωστήρας δίνει και τον λόγο που εγκαταλείπουν το ΔΙΠΛΟΥ (παρακαλώ) αστρικού συστήματος πλανήτη τους.. Είναι έτοιμος να εγκραγεί μια και έχει φτάσει στο όριο ζωής του. Και γιατί δεν πάνε στον άλλον αφού έχουν τον ίδιο φασματικό τύπο; Γιατί έχουν την ίδια ηλικία και θα εκραγούν μαζί! Όχι γιατί τα υπολείμματα του super nova που θα δημιουργηθούν, θα είναι εκεί σε ένα χρόνο μια και οι δύο ήλιοι απέχουν μεταξύ τους μόνο 0,06 έτη φωτός... (Μία στιγμή να ξαναχτυπήσω το κεφάλι στον τοίχο.)

Δεν εισαι ο μονος που χτυπαει το κεφαλι του στον τοιχο.Ο δικος μου εχει αποκτησει βαθουλωμα πια.

quote:
Στην συνέχεια η κωμωδία παίρνει καινούρια τροπή καθώς μπαίνουν και απαχθέντες μέσα: το ζεύγος Μπέτυ και Μπάρνευ Χίλ ή όπως εγώ προτιμώ να περιγράφω η υπόθεση Μπένυ Χίλ.
Γράφει ότι τα μικρά γκρίζα ανθρωποειδή τους ξάπλωσαν σε κάτι που έμοιαζε με χειρουργικό κρεβάτι – ΤΟ ΖΕΥΓΟΣ ΟΥΔΕΠΟΤΕ ΠΕΡΙΕΓΡΑΨΕ ΤΗΝ ΜΟΡΦΗ ΤΩΝ ΕΞΩΓΗΙΝΩΝ, αν και μπορούσε να θυμηθεί πολλά άλλα..
Γράφει ότι έδειξαν στην Μπέτυ ένα ολόγραμμα του ουρανού – Η ΜΠΕΤΥ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΜΙΛΗΣΕ ΓΙΑ ΟΛΟΓΡΑΜΜΑ ΑΛΛΑ ΓΙΑ DRAWING MAP Ή PICTURE MAP ΔΗΛΑΔΗ ΔΙΣΔΙΑΣΤΑΤΟ.

Παρακάτω δε κάνει τα αδύνατα δυνατά να μας πείσει ότι ο χάρτης (που περιέργος η Μπέτυ θυμότανε αναλυτικά ενώ άλλα πιο απλά όπως η μορφή των εξωγήινων δεν μπορούσε) είναι πραγματικός και αντιστοιχεί με πραγματικά άστρα του γαλαξία. Έχετε ποτέ προσπαθήσει κανείς από εσάς να αντιστοιχήσει κομμάτια δισδιάστατης φωτογραφίας σε τρισδιάστατο χώρο; Παρότι είναι πιο απλό από ΤΥΧΑΙΑ άστρα στον ουρανό είναι ΠΑΛΟΥΚΙ και αυτό το ξέρω από την δουλειά μου – φανταστείτε δηλαδή με άστρα, σε ένα γαλαξία με 100 δις άστρα.


Πολυ σωστα το ζευγος αυτο εδωσε διδιαστατο χαρτη που μπορουσε να ταιριαξει με πολλα αστρικα συστηματα αναγωμενο στον τριδιαστατο χωρο.


quote:
Να λοιπόν πως ένας ανεγκέφαλος, ψυχοπαθής καραγκιοζάκος μπορεί με τις πλάτες ενός εκδότη που λατρεύει το χρήμα, να πουλάει ότι ψέμα θέλει στους λατρεύοντες να ακούσουν ψέματα, άσχετους αναγνώστες. Σε σημείο δε να βγάζει και σχετικό βιβλίο!
Έχω γράψει πολλές φορές και έχω διαμαρτυρηθεί στο STRANGE για τα θέματα που βάζει. Φωνή βοόντως εν τη ερήμω. Εφόσον αγοράζουν το περιοδικό με τα χίλια ψέματα γιατί να σταματήσει; Είπαμε άλλοι πουλάνε ναρκωτικά, άλλοι όπλα, άλλοι προστασία, άλλοι κάνουν εμπόριο λευκής σαρκός και άλλοι πουλούν βλακώδη ψέματα σε άσχετους ανθρώπους για να βγάλουν το χαβιάρι τους και την σαμπάνια τους.

Ελα ντε!

Επειδη θα πεσουν να σε φανε εξαιτιας των χαρακτηρισμων που χρησιμοποιησες αλλα και γιατι τολμησες να αμφισβητησεις θα σου πω εγω ευχαριστω για τις πληροφοριες που μας εδωσες.(για να μην νιωθεις φωνη βοωντος εν τη ερημω).

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

OANNHSEA
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1892 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2006, 11:58:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OANNHSEA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για το εν λόγω στοιχείο με ατομικό αριθμό 115 μπορείτε να βρείτε στοιχεία εδώ:
www.apsidium.com/elements/115.pdf#search=%22ununpentium%20115%22
education.jlab.org/itselemental/ele115.html
και να δείτε τις ανακρίβειες του "μεγάλου ερευνητή" με την πραγματικότητα....

Edited by - OANNHSEA on 07/09/2006 12:01:04Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dim.kar
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
709 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2006, 12:29:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dim.kar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σκάστε κολόπαιδα που θα πείτε κακή κουβέντα για τον μέγιστο των μέγιστων ερευνητών, τον παντογνώστη, τον πάνσοφο, τον πάγκαλο, τον άνθρωπο ελβετικό σουγιά, το κορίτσι λάστιχο, εεε συγγνώμη, παρασύρθηκα...

Ου να χαθείτε αντίχριστοι, σκοταδιστές, παραμορφωμένοι σκεπτικιστές!!!

Τη κατάρα μου νάχετε!!!

Δημήτρης

______
Κούκλοι δεν είμαστε όλοι μας;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

XD
Πλήρες Μέλος

Greece
892 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2006, 13:21:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δυστυχώς η παραπληροφόρηση (ηθελημένη ή μη) όσο και η ημιμάθεια βρίσκει στέγη στα περισσότερα για να μην πω όλα τα περιοδικά του συγκεκριμένου χώρου για αυτό έχω σταματήσει εδώ και καιρό να τα αγοράζω, πράγμα που συμβουλεύω και τους υπόλοιπους να κάνουνε.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Mercury
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Netherlands
781 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2006, 15:10:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mercury  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Πήρα λοιπόν το περιοδικό σε περίοδο διακοπών για να ΓΕΛΑΩ λίγο πριν κοιμηθώ.

Γιατί αποκλείεις την πιθανότητα το μεγαλύτερο ποσοστό των αναγνωστών αυτού του είδους των περιοδικών να το αγοράζουν ακριβώς για τον ίδιο λόγο...για να γελάσουν και αυτοί δηλαδή...Ή το πιο πιθανό να το διαβάζουν απλά και μόνο για να εξιτάρουν τη φαντασία τους...

Εγώ έχω χρόνια να αγοράσω περιοδικό απο το χώρο της μεταφυσικής αλλά θυμάμαι καλά ότι στην εφηβεία μου διάβαζα το Ανεξήγητο, το μόνο περιοδικό του είδους που κυκλοφορούσε εκείνη την εποχή.Ακόμα και στην εφηβεία μου δεν πίστευα μία απο όσα διάβαζα σε αυτό αλλά μου άρεσε να το διαβάζω.Γούσταρα...Ηταν μια σχεδόν μαγική εμπειρία για μένα...Ακριβώς με τον ίδιο τρόπο που διαβάζεις ενα βιβλίο επιστημονικής φαντασίας...Στη περίπτωση αυτών των περιοδικών το γεγονός ότι οι συγγραφείς των άρθρων τους (συνήθως κάποιοι σαλταρισμένοι) πιστεύουν πραγματικά σε αυτά που γράφουν, προσδίδει και ένα στοιχείο έστω υποτυπώδους αληθοφάνειας στα γραφόμενα τους...Άλλωστε και το μεγαλύτερο ποσοστό των καλλιτεχνών και των ανθρώπων της τέχνης γενικά, φευγάτοι και σαλταρισμένοι υπήρξαν...

Οι άνθρωποι γενικά έχουν την ανάγκη να "ξεφευγουν" που και που...Και όταν υπάρχει μια οποιαδήποτε ανάγκη είναι σίγουρο ότι θα βρεθούν και αυτοί που θα την καλύψουν...Είναι νόμος απαραβίαστος αυτός.Δεν παρασύρει κανεις κανέναν...Τα πράγματα έτσι ήταν πάντοτε, έτσι είναι και έτσι θα συνεχίσουν να είναι.



"The most beautiful thing we can experience is the mysterious.
It is the source of all true art and all science.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2006, 15:22:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σας φίλοι,

το στοιχείο 115 ή unumpentium (Uup) έχει μεγάλη προιστορία στην παραεπιστήμη.

Ο πρώτος που το ανέφερε ήταν ο Bob Lazar, που βγήκε στην αμερικάνικη τηλεόραση το 1989 και ισχυρίστηκε ότι ήταν πρώην εργαζόμενος στο Area 51. Στο Area 51 είπε ότι είχε δουλέψει με εξωγήινα σκάφη που οι αμερικάνοι είχαν στην κατοχή τους και το συγκεκριμένο στοιχείο χρησιμοποιείτο ως καύσιμο για διαστρικές πτήσεις.
Το στοιχείο νομίζω ότι ανακαλύφθηκε αργότερα και γι'αυτό μερικοί δίνουν κάποια βάση σε αυτά που έλεγε ο Lazar.

Η ιστορία είναι γνωστή και γι 'αυτό δεν θα μακρηγορήσω.
Απλά για να δείτε ότι ακόμα και σε αυτά κόβουνε και ράβουνε από τους ξένους.

Αν κανείς όμως ενδιαφέρεται δεν θα με πείραζε να αναφέρω περισσότερα μιας και έχω ασχοληθεί με το θέμα.

Infinitum Finitum ProducitΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ellovos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2006, 15:30:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ellovos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Πήρα λοιπόν το περιοδικό σε περίοδο διακοπών για να ΓΕΛΑΩ λίγο πριν κοιμηθώ. Ω τι κακό έπραξα.

ΓΙΑ ΣΟΥ ΦΙΛΕ OANNHSEA.

ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΕΔΩ ΑΡΧΙΖΕΙ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΣΟΥ.

ΤΟ ΧΙΟΥΜΟΡ ΑΠΑΙΤΕΙ ΑΝΩΤΕΡΗ ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ.
ΤΟ ΕΝ ΛΟΓΟ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ ΠΟΥ ΤΗ ΒΡΗΚΕ
ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΓΕΛΑΣΕΙΣ;;;;;


_______________________________________
ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ.

Συνιστούμε σε όλους τους συμμετέχοντες
να αποφεύγουν τις κρίσεις σε προσωπικό επίπεδο
και ιδιαιτέρως τους προσβλητικούς και υποτιμητικούς
χαρακτηρισμούς σε κάθε περίπτωση.

_______________________________________


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

OANNHSEA
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1892 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2006, 17:47:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OANNHSEA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ ellovos,
Άλλοι γελάνε όταν τους καθαρίζουν αυγά, άλλοοι ενθουσιάζονται όταν βλέπουν δερμάτινα τόπια να μπαίνουν σε δίχτια.
Εγώ γελώ όταν βλέπω ανθρώπυς να πιστεύουν ότι βρήκαν της Ατλαντίδα σε καμιά διαφορετικά μέρη του κόσμου μας.
Ναι το ξέρω είμαι κακός όταν γελώ με την ψυχοπάθεια του κάθε ενός, για το απαραίτητο ζωτικό του ψεύδος αλλά τι να κάνουμε...
Βέβαια όπως βλέπεις εδώ το γέλιο μου βγήκε πικρό...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2006, 18:17:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κοίτα όμως που με κάτι τέτοιες μπαρουφολογίες κάποιοι γίνονται πλούσιοι! Μήπως πρέπει να το ξανασκεφτούμε...και αντί να είμαστε αντίθετοι με τις μπαρουφολογίες... να βάλουμε λιγάκι την φαντασία μας να δουλέψει,και να γράψουμε και εμείς διάφορες "δικές" μας θεωρίες,και να τις δώσουμε σε κανέναν μεγαλοεκδότη,ώστε να κυκλοφορούμε και εμείς μετά με τίποτα λιμουζίνες? Εχω βάλει και στο ματι ένα κοτεράκι μούρλια!!! μόνο 500.000 ευρό κάνει! τσάμπα πράμα!!! 2-3 βιβλιαράκια να βγάλουμε και θα το πάρουμε με δάνειο
(γιατί όχι? αυτός ο Σόφιας καλύτερος είναι???)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gentleman
Μέλος 3ης Βαθμίδας


757 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2006, 19:48:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gentleman  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σε αυτά τα περιοδικά γράφουν και εγκάθετοι. Με ατζέντα τη γελοιοποίηση αληθινών πληροφοριών όταν θίγονται σκοτεινά συμφέροντα.

Αυτοί πουλάνε τρέλλα για να κάνουν discredit σε αληθινές πληροφορίες, ανακατεύοντας ότι πιο τρελλό βρουν στο internet.

Discredit πληροφοριών γίνεται και με την εσκεμμένη διαρροή αληθινών πληροφοριών, σε αναξιόπιστα άτομα.

Κι εδώ οι πληροφορίες ανακατεύονται με ότι πιο τρελλό κυκλοφορεί στο internet, κάτι που κάνει και η πηγή παραπληροφόρησης (πχ το ufo cult του PaNo) και τα ίδια τα θύματα (PaNo), αφού τα τελευταία έχουν χάσει τη δυνατότητα διάκρισης. Αποτέλεσμα, εκτός από τη χοντρή κονόμα του cult, και η διασπορά ψευδών πληροφοριών και παραπληροφόρηση.

Τέλος υπάρχουν και παρα-πολιτικές ατζέντες σε αυτά τα περιοδικά, δηλαδή η στρατολόγηση από παραστρατιωτικές και παραθρησκευτικές οργανώσεις όπως Ολύμπιοι κλπ. Όποιος το 'πιασε το 'πιασε.


Dare To Dream


Edited by - gentleman on 07/09/2006 20:12:47Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

LordThomas
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
495 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2006, 22:25:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους LordThomas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Έχω γράψει πολλές φορές και έχω διαμαρτυρηθεί στο STRANGE για τα θέματα που βάζει. Φωνή βοόντως εν τη ερήμω.

Εγω φιλε θα τον προκαλουσα να το αποδειξει.
Πως;
Να παει να κανει καμια γεωτρηση στην σεληνη μηπως και βρει και πετρελαιο και σωθουμε ολοι και στον δρομο μπορει να πετυχαινε κανα γκριζο ανθρωπακι.
Εχω ξανακουσει την ιστορια για την σεληνη και οτι μαλλον ειναι διαστημοπλοιο καμουφλαρισμενο και παρακολουθει την γη και αλλα παραπλησια.
Τι να πει κανεις για το μ.....() μαλλι της αλληνης.

Υ.Γ. Ρε παιδια μη χαλατε τα λεφτα σας σε τετοιους τρελους,παρτε ενα Playboy,τουλαχιστον θα εχει πιο μεγαλο...ενδιαφερον.

Φιλικα LordThomasΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2006, 03:20:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε OANNHSEA τι σύμπτωση!! Το τεύχος 90 του συγκεκριμένου περιοδικού το πήρα κι εγώ στις διακοπές μου για να περνάει η ώρα στην παραλία μαζί με φραπέ και καμιά αθλητική εφημερίδα!!!

Το ξεφύλιζα και όταν έφτασα στη σελίδα 36, αντικρύζοντας τη φατσούλα του άσχημου εξωγήινου που αγκαλιάζει τη γη και απο κάτω γράφει επιδεικτικά "ΠΟΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΚΑΤΟΙΚΟΙ ΤΗΣ ΣΕΛΗΝΗΣ?"
ZETANS
....ε απλά προχώρησα σελίδες....

Αφού κατάφερες να το διαβάσεις είσαι γίγαντας

Λόγω μιας από τις δουλειές μου, πέφτουν στα χέρια μου πολλών ειδών περιοδικά από το χώρο του παράξενου και πραγματικά έχω σαλτάρει με ορισμένους παραλογισμούς που γράφονται εκεί.

Γι'αυτό άλλωστε έθιξα και το συγκεκριμένο θέμα με την διαφήμιση του δικού μου περιοδικού

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=7853&whichpage=7&ARCHIVE=

Αυτό που έχω καταλάβει είναι το εξής:

Γύρω από το χώρο του παράξενου έχει στηθεί χοντρό εμπόριο, με περιοδικά και βιβλία να ξεπροβάλλουν σε ρυθμό πολυβόλου. Δες π.χ. και τις σελίδες 10-11. Τεχνικές αθανασίας ανακάλυψε ο άλλος, ενώ ο δίπλα...μπήκε στην κούφια Γη!!! (έλα ρε θέλω κι εγώ).

Φανταχτερά εξώφυλλα με πολύ χρώμα, εντυπωσιακά σχέδια, μεγαλεπίβολα γράμματα τίτλων(για να εντυπωσιάζεται ο αναγνώστης εννοείται), και με θεματολογία από τις πιο παρανοϊκές θεωρίες συνομωσίας, στα υπερόπλα των Ολύμπιων, και από τις ομάδες Ε και τις διαγαλαξιακές αυτοκρατορίες μέχρι και τις απαγωγές από εξωγήινους πράκτορες, τις θεραπείες με πασατέμπο και δεν ξερω κι εγώ τι άλλο.

Κάποια θέματα που αναφέρονται σε μυθολογίες, λαϊκές παραδόσεις, θεησκείες κλπ. εντάξυ θα τα διαβάσω με ένα σχετικό ενδιαφέρον. Aλλά όταν μου γράφουν για βάσεις ΟΥΦΟ στην αρχαία Ελλάδα και στο μετρό Αττικής...έ τότε ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ. Ας πουν τουλάχιστον ότι αυτά τα γράφουμε σαν ιστοριούλες επιστημονικης φαντασίας έτσι απλά επειδή μας αρεσουν αυτά τα σεναρια.. Το αστείο είναι όταν προσπαθούν να στα παρουσιάσουν ως αντικειμενικές πραγματικότητες και αναρωτιέσαι πόσο ΟΥΦΟ πρέπει να είναι κανείς για να πιστέψει τέτοια πράγματα.

Αλλα μην ανησυχείς, υπάρχει target group για τέτοια βιβλία.

1)Αφελείς
2)Πιτσιρικάδες (και ποιος από μας στην παιδική του ηλικία δεν εντυπωσιαζόταν από μυστήρια, ανεξήγητα, ΟΥΦΟ και δεν συμμαζεύεται)

Ενα ωραίο αρθρακι που καυτηριάζει ένα κομμάτι αυτών των βιβλίων αλλα κυρίως των τηλεοπτικών εκπομπών που τα διαφημίζουν είναι το παρακάτω.

http://www.politikokafeneio.com/neo/modules.php?name=News&file=article&sid=192

ΥΓ.Θα εκδόσω και επόμενο τεύχος στο μέλλον, μην ανησυχείτε

Lost in Necropolis

La ville de la mort

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2006, 10:00:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΤΟ ΧΙΟΥΜΟΡ ΑΠΑΙΤΕΙ ΑΝΩΤΕΡΗ ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ.
ΤΟ ΕΝ ΛΟΓΟ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ ΠΟΥ ΤΗ ΒΡΗΚΕ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΓΕΛΑΣΕΙΣ;;;;;

Για μένα είναι απλά λυπηρό!

Αν και κάποιες άλλες φορές το βρίσκω εξοργιστικό.


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Imperator
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
227 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2006, 14:19:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Imperator  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
καμιά αθλητική εφημερίδα!!!


Τι ομάδα είσαι ?
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ALOS
Μέλος 3ης Βαθμίδας


754 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2006, 14:35:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ALOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
EΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Imperator
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
227 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2006, 15:44:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Imperator  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
LOL!!!!!!!!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2006, 17:14:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλοι γειά σας
Θα ήθελα απλά να θέσω ένα ερώτημα,επειδή δεν το έχω ψάξει και πάρα πολύ το θέμα:
Αραγε αυτή η ουφο-μπαρουφολογία είναι αποκλειστικά Ελληνικό φαινόμενο ή παρουσιάζεται σε περιοδικά και κανάλια και άλλων κρατών?
Γιατί,άν οι ουφολόγοι-μπαρουφολόγοι,προσπαθούν να πείσουν εμάς, που ευτυχώς σε αρκετά μεγάλο ποσοστό, ακόμα σκεφτόμαστε... φανταστείτε τί θα γίνεται στο εξωτερικό!
Μήπως ξέρει κανείς κάτι για αυτό?
Ευχαριστώ
ΣταμάτηςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2006, 17:43:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Φίλοι γειά σας
Θα ήθελα απλά να θέσω ένα ερώτημα,επειδή δεν το έχω ψάξει και πάρα πολύ το θέμα:
Αραγε αυτή η ουφο-μπαρουφολογία είναι αποκλειστικά Ελληνικό φαινόμενο ή παρουσιάζεται σε περιοδικά και κανάλια και άλλων κρατών?
Γιατί,άν οι ουφολόγοι-μπαρουφολόγοι,προσπαθούν να πείσουν εμάς, που ευτυχώς σε αρκετά μεγάλο ποσοστό, ακόμα σκεφτόμαστε... φανταστείτε τί θα γίνεται στο εξωτερικό!
Μήπως ξέρει κανείς κάτι για αυτό?
Ευχαριστώ
Σταμάτης

ειναι διεθνες το φαινομενο

οι περισοτεροι λαοι εχουν καποιους εξωγηινους ως ιδρυτες του κρατους/φυλη τους

το προβλημα ειναι οτι

το να υπαρχει ζωη μονο στην γη ειναι τοσο πιθανο
οσο πιθανο ειναι να υπαρχει μονο ενα σταχυ σε ενα χωραφι

αλλα η ολη ουφολογια θελε ιτους αλιεν να ερχονται να βλεπουν κα ινα φευγουν
ειναι σαν να λεμε
οτι ο κολομβος πηγε στην αμερικη ειδε κα ιεφυγε
και οτι μεχρι τωρα παμε στην αμερικη για να δουμε αν ο καθιστος ταυρος σηκωθηκε η οχι
και δεν εχουμε κανει τιποτα παρα μονο εχουμε απαγαγει κανα δυο ινδιανους και μετα τους εχουμε αφησει να γυρησουν στην φυλη τους

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2006, 18:13:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φίλε Gigeni
δεν είναι απίθανο να υπάρχει ζωή σε κάποιον άλλο πλανήτη... είναι μάλλον πάρα πολύ πιθανό (για να μην πώ σίγουρο και αρχίσει κανένας να λέει ότι είμαι και εγώ μπαρουφολόγος χωρίς αποδείξεις). Απλά το θέμα είναι το πώς το παρουσιάζουν μερικοί,διανθσμένο με διάφορες "σαλτσες" ώστε να είναι πιο πιασάρικο και να πουλάει περισσότερο! Εξ'άλλου και στο σινεμά, όσο πιο πολύ "παραμύθι" και "φαντασία" έχει μια ταινία, τόσο πιο πολλά εισητήρια κόβει, ενώ πιο "γήινες" ταινίες χαρακτηρίζονται μάλλον ως βαρετές. Το ίδιο περίπου γίνεται και με τους μπαρ-ουφολόγους.Δηλάδη είναι πιό "πιασάρικο" το να σου πούν : "ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΞΩΓΗΙΝΟΙ ΜΕ ΤΟΝ ΤΑΔΕ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟ- ΥΠΕΡΟΠΛΑ- ΥΠΕΡΔΙΑΣΤΗΜΟΠΛΟΙΑ, ΘΑ ΜΑΣ ΚΥΡΙΕΥΣΟΥΝ ΘΑ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ-ΘΑ ΜΑΣ ΔΕΙΞΟΥΝ" παρά να σου πούν : "ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟ ΝΟΜΟ ΤΩΝ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΩΝ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΖΩΗ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟ ΠΛΑΝΗΤΗ, ΧΩΡΙΣ ΟΜΩΣ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ Η' ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΑΝΕΠΤΥΓΜΕΝΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΑΣ".
Αλήθεια... αυτό το τελευταίο,δεν αναφέρεται σχεδόν πουθενά! Παντα όλοι οι εξωγηινοι λαοί παρουσιάζονται σαν τρομερά ανεπτυγμένοι. Λες και εμείς ήμαστε οι τελευταιοι που παρουσιάστηκαν στο σύμπαν. Πραγματικά... φαντάζεστε κάποτε στο μέλλον (μάλλον μακρυνό) να πάμε σε κανέναν πλανήτη και να βρούμε εκεί την ζωή όπως ήταν εδω πχ πριν 5000 χρόνια και να μας περάσουν τότε εκείνοι εμάς για θεούς? Πλάκα δεν θα έχει?
ΣταμάτηςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ευστράτιος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
785 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2006, 18:48:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ευστράτιος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
stanfromgreece
Αλήθεια... αυτό το τελευταίο,δεν αναφέρεται σχεδόν πουθενά! Παντα όλοι οι εξωγηινοι λαοί παρουσιάζονται σαν τρομερά ανεπτυγμένοι. Λες και εμείς ήμαστε οι τελευταιοι που παρουσιάστηκαν στο σύμπαν.

Αυτό είναι σίγουρο, αν κρίνεις από το μυαλό που κουβαλάμε… πρέπει να πήραμε ότι περίσσεψε.

quote:
stanfromgreece
Πραγματικά... φαντάζεστε κάποτε στο μέλλον (μάλλον μακρυνό) να πάμε σε κανέναν πλανήτη και να βρούμε εκεί την ζωή όπως ήταν εδω πχ πριν 5000 χρόνια και να μας περάσουν τότε εκείνοι εμάς για θεούς? Πλάκα δεν θα έχει?
Σταμάτης

Ναι !! δίνε ιδέες.

Να 'στε όλοι καλά...

Στράτος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2006, 02:16:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Τι ομάδα είσαι ?

Oχι δεν θα σου πω τι ομάδα είμαι. Απλά διάβαζα το derby

Lost in Necropolis

La ville de la mort

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Imperator
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
227 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2006, 02:43:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Imperator  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Oχι δεν θα σου πω τι ομάδα είμαι. Απλά διάβαζα το derby



ΠΑΜΕ ΡΕ ΤΡΙΦΥΛΛΑΡΑ!!! Πάντως εγώ δε το παίρνω το Ντέρμπυ, το Φίλαθλο παίρνω.

Θα πας με Ξάνθη αύριο?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2006, 06:18:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αραγε αυτή η ουφο-μπαρουφολογία είναι αποκλειστικά Ελληνικό φαινόμενο ή παρουσιάζεται σε περιοδικά και κανάλια και άλλων κρατών?
Γιατί,άν οι ουφολόγοι-μπαρουφολόγοι,προσπαθούν να πείσουν εμάς, που ευτυχώς σε αρκετά μεγάλο ποσοστό, ακόμα σκεφτόμαστε... φανταστείτε τί θα γίνεται στο εξωτερικό!
Μήπως ξέρει κανείς κάτι για αυτό?

Φίλε Σταμάτη,
παγκόσμιο το φαινόμενο .

Αν και για να πούμε και του στραβού το δίκιο και να μην τα βάζουμε όλα στο ίδιο τσουβάλι υπάρχουν αρκετοί σοβαροί και αξιόλογοι ερευνητές της ουφολογίας και του παράξενου τόσο στο εξωτερικό όσο και στην Ελλάδα.

Για παράδειγμα ο συγχωρεμένος ο Άλλεν Χαινεκ που ήταν καθηγητής αστρονομίας στο πανεπιστήμιο Northwestern και δούλεψε στις τρείς επίσημες έρευνες που έκανε η αμερικανική αεροπορία για τα ουφο: στο project sign, grudge και blue book. Ο Χαινεκ ήταν από τους πιο εξαίρετους μελετητές των ουφο στην ιστορία της ουφολογίας. Υπάρχουν και πολλοί άλλοι.

Infinitum Finitum ProducitΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

OANNHSEA
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1892 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2006, 08:33:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OANNHSEA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΝΑΙ ΕΧΕΙ ΔΙΚΙΟ Ο KIRCHER,
ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΔΕΝ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΕΡΕΥΝΗΤΕΣ Ή ΤΙΣ ΜΕΛΕΤΕΣ ΤΟΥΣ.
ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΨΥΧΟΠΑΘΕΙΣ ΣΑΝ ΤΟΝ ΣΟΦΙΑ ΝΑ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΜΠΑΡΟΥΦΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΟΥΣ ΕΚΔΟΤΕΣ ΣΑΝ ΤΟΝ ΓΙΑΝΝΟΥΛΑΚΗ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΕΥΧΑΡΙΣΤΙΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΤΑ ΕΞΩΓΗΙΝΑ ΒΖΙΝ - ΒΖΟΥΝ (ΒΓΑΖΕΙ ΧΡΗΜΑ Η ΥΠΟΘΕΣΗ!)

_______________________________________
ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ.

Συνιστούμε σε όλους τους συμμετέχοντες
να αποφεύγουν τις κρίσεις σε προσωπικό επίπεδο
και ιδιαιτέρως τους προσβλητικούς και υποτιμητικούς
χαρακτηρισμούς σε κάθε περίπτωση.

_______________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gentleman
Μέλος 3ης Βαθμίδας


757 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2006, 11:07:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gentleman  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
> ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΨΥΧΟΠΑΘΕΙΣ ΣΑΝ ΤΟΝ ΣΟΦΙΑ ΝΑ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΜΠΑΡΟΥΦΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΟΥΣ ΕΚΔΟΤΕΣ ΣΑΝ ΤΟΝ ΓΙΑΝΝΟΥΛΑΚΗ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΕΥΧΑΡΙΣΤΙΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΤΑ ΕΞΩΓΗΙΝΑ ΒΖΙΝ - ΒΖΟΥΝ (ΒΓΑΖΕΙ ΧΡΗΜΑ Η ΥΠΟΘΕΣΗ!)

Κάνεις λάθος. Σε πρόσφατο τεύχος του strange έχει ένα άρθρο του αστροφυσικού Δανέζη για τη νέα φυσική, τόσο καλά τεκμηριωμένο που έλεγα να το ποστάρω, μήπως και ανέβει το επίπεδο του σκεπτικισμού εδώ μέσα.

Γιατί σκεπτικισμός πάει να πει αμφισβήτηση για τα πάντα, και τα πάντα συμπεριλαμβάνουν την καθεστηκυία τάξη, ιδίως την καθεστηκυία τάξη.

Αυτός ήταν και ο πρώτος στόχος του κινήματος του σκεπτικισμού στη Γαλλία, η αμφισβήτηση της καθεστηκυίας τάξης.

Το signal-to-noise ratio των περιοδικών αυτών είναι χαμηλό, αλλά αυτή είναι η φύση της εσωτερικής γνώσης, πάντα ανακατεύεται παραμύθα με τα ελάχιστα αληθινά στοιχεία. Αν δεν μάθει κανείς να κάνει τη διάκριση και την εξόρρυξη της αλήθειας, η ενασχόληση με τέτοια περιοδικά είναι επιζήμια ή άσκοπη.

Οι παλιοί λέγανε: "Η τέχνη δεν μαθαίνεται. Κλέβεται." Παραφράζοντας, η κρυμμένη αλήθεια δεν μαθαίνεται. Κλέβεται. Εξορύσσεται.

Πόσους τόνους πετρώματα πρέπει να επεξεργαστεί ένα ορυχείο, για να βγάλει 1 κιλό σιδήρου; Αυτή είναι η φύση της εσωτερικής γνώσης.


Dare To Dream


Edited by - gentleman on 09/09/2006 11:42:57Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αγνοών
Πλήρες Μέλος

Greenland
803 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2006, 12:52:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αγνοών  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φίλε OANNHSEA,
πραγματικά χάρηκα με το θέμα που έθιξες,
διότι νόμισα ότι ήμουν ο μιοναδικός που πίστευα ότι ο Γιαννουλάκης είναι ένας τρελός.

είναι απίστευτο το πόσο εγωιστής είναι αυτός ο άνθρωπος και πόσο απαξιώνει όποιον δε συμφωνεί
-ή,έστω,αμφιβάλλει-
με τα μεγαλοφυή λεγόμενά του.

αλλά επειδή τον θάβουμε χωρίς να είναι παρών,
άστο καλύτερα.

όσοι είναι να ξοδέψουν τα λεφτά τους στις εκδόσεις του παραλόγου,
ας τα ξοδέψουν.

ελεύθερη οικονομία και αγορά έχουμε.


_______________________________________
ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ.

Συνιστούμε σε όλους τους συμμετέχοντες
να αποφεύγουν τις κρίσεις σε προσωπικό επίπεδο
και ιδιαιτέρως τους προσβλητικούς και υποτιμητικούς
χαρακτηρισμούς σε κάθε περίπτωση.

_______________________________________

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ellovos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2006, 13:46:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ellovos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Κάνεις λάθος. Σε πρόσφατο τεύχος του strange έχει ένα άρθρο του αστροφυσικού Δανέζη για τη νέα φυσική, τόσο καλά τεκμηριωμένο που έλεγα να το ποστάρω, μήπως και ανέβει το επίπεδο του σκεπτικισμού εδώ μέσα.


Η ΕΞΑΙΡΕΣΗ ΠΟΥ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΝΕΙ ΤΟΝ ΚΑΝΟΝΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2006, 21:34:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα!
Η πιό προσοδοφόρα αγορά της εποχής μας είναι το άγνωστο...

Τί υπάρχει πέρα από αυτό που γνωρίζουμε; Θεωρητικά, μπορεί να
είναι ό,τι θέλει, μόνο τα όρια της ανθρώπινης φαντασίας μπορούν
να το περιορίσουν... επειδή είναι άγνωστό και επειδή και η
ανθρώπινη φαντασία έχει κάποια όρια...

Ωστόσο, η αναζήτηση του αγνώστου έχει εξελίξει τον άνθρωπο και
αυτό είναι κάτι που κανείς δε μπορεί να αρνηθεί, όπως και το
γεγονός ότι πολλά, τα οποία θεωρούσαμε κάποτε φανταστικά, σήμερα
αποδεικνύονται αληθινά.

Ότι η γη είναι στρογγυλη, ήταν κάποτε μια τρελή σκέψη, σήμερα
είναι η πραγματικότητα για (σχεδόν) κάθε άνθρωπο στον πλανήτη μας.

Ωστόσο σήμερα κάποιοι εκμεταλλεύονται την ανάγκη του ανθρώπου να
φανταστεί και να γνωρίσει ό,τι από το άγνωστο φαίνεται να μπορεί να
γίνει γνωστό, για να πλουτίσουν ή για να αποκτήσουν φήμη και κυριαρχία.

Το κακό είναι ότι μέσα σε αυτά τα πλαίσια, κάποιες ανακαλύψεις
γίνονται το αντικείμενο δυσπιστίας και πολλοί άνθρωποι καταλήγουν
σε έναν υπερβολικό σκεπτικισμό, σε μια εναντίωση της υγειούς
φαντασίας, της έρευνας με κάπως ανορθόδοξους, πλιν όμως εμπνευσμένους
τρόπους και γενικά σε ό,τι δε μπορούν να δουν με τα ίδια τους τα
μάτια.

Στο μεσαίωνα κυριαρχούσε η άποψη ότι για ένα μπουκάλι που βρίσκεται
μέσα σε ένα κλειστό δωμάτιο χωρίς φως δε μπορούμε να το χαρακτηρίσουμε ούτε
ως γεμάτο, ούτε ως άδειο, επειδή δεν το βλέπουμε, ακόμη κι αν εμείς
είχαμε τοποθετήσει πριν εκεί το μπουκάλι, άδειο ή γεμάτο...

Αυτό υποδηλώνει κατά την άποψή μου μια καθολική άρνηση της έρευνας
και της υπόθεσης, που είναι στο κάτω κάτω η αρχή της κάθε έρευνας.

Τι να κάνουμε...
Να αρνηθούμε; να δεχτούμε; Όλα ή τίποτε;
Μου φαίνεται ότι και οι δύο στάσεις είναι κάπως ακραίες.
Κρατώντας μια πιό μετριοπαθή στάση, θα δεχόμουν υποθέσεις απλά ως
κάποιες ιδέες, θα τις κρατούσα κάπου και δε θα στηριζόμουν σε αυτές
σαν να είναι αληθινά γεγονότα, αλλά ούτε και θα τις έστελνα στην
πυρά σαν αισχρές φαντασίες.

Βέβαια, αυτό ισχύει για ένα μεγάλο βαθμό υποθέσεων, αλλά για κάποιες
υποθέσεις που από την αρχή "ξεφωνίζουν αλλοπρόσαλα", απλά θα
χαμογελούσα...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2006, 14:30:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φίλοι
Το μεγάλο κακό στην υπόθεση είναι ότι ΔΥΣΤΥΧΩΣ οι μπαρ-ουφολόγοι όχι μόνο είναι πολλοι,αλλά αποκτούν και βήμα στην τηλεόραση,στα περιοδικά και από τους εκδότες των βιβλίων! Δύσκολα θα δεις να μιλάει πχ στην tv ενας αξιόπιστος επιστήμονας,γιατί σίγουρα ξέρει τί επιπέδου συνήθως είναι τα άτομα που πάνε εκεί (προς θεού,δεν λέμε για όλους... αλλά δυστυχώς ισχύει). Ετσι ακούγονται περισσότερο οι φωνές των μπαρ-ουφολόγων. Επίσης καμιά φορά ισχύει το "όποιος καεί στο χυλό,φυσάει και το γιαούρτι",έτσι και κανέναν σοβαρό να ακούσουμε,δεν του δίνουμε σημασία γιατί έχουμε χάσει πάσαν ιδέα από τους υπόλοιπους.Αν όμως διαβάσουμε με προσοχή τις μελέτες, μπορούμε νομίζω με λίγη σκέψη να ξεχωρίσουμε το ποιός έχει κάνει μια σοβαρή έρευνα και ποιός μας κοροιδεύει.Συνήθως ότι παρουσιάζεται με "μεγάλα λόγια", "φαμφάρες και τυμπανοκρουσίες" για μένα δεν είναι και τόσο αξιόπιστο. Οι σοβαροί μελετητές δουλεύουν πιο "αθόρυβα" και μιλάνε όταν έχουν πραγματικά κάτι να πούν!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
lamogio
Μέλος 3ης Βαθμίδας


560 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2006, 17:59:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lamogio  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΣΤΑΜΑΤΗΣ
Αραγε αυτή η ουφο-μπαρουφολογία είναι αποκλειστικά Ελληνικό φαινόμενο ή παρουσιάζεται σε περιοδικά και κανάλια και άλλων κρατών?

Οχι μόνο η ουφοπαπαρολογία αλλά και άλλα "δικά μας" προϊόντα απαντώνται και αλλαχού.
Π.χ. θεωρίες περί ομάδων αντίστοιχων με τη δική μας "Ε" έχουσι και οι φίλοι μας οι Σέρβοι.
Εχουν κι αυτοί τη δική τους "υπερομάδα", δε θυμάμαι τώρα πώς τη λένε.

quote:

λίλιθ
Ότι η γη είναι στρογγυλη, ήταν κάποτε μια τρελή σκέψη, σήμερα
είναι η πραγματικότητα για (σχεδόν) κάθε άνθρωπο στον πλανήτη μας.

Ακριβώς λίλιθ, σχεδόν.
Αυτοί εδώ
http://www.lhup.edu/~DSIMANEK/fe-scidi.htm
και
http://www.alaska.net/~clund/e_djublonskopf/Flatearthsociety.htm
για παράδειγμα διαρρηγνύουν τα t-shirt των οτι τούτη η γης που την πατούμε είναι πλάκα.

Είναι όντως απορίας άξιον πώς τόσοι πολλοί τη σήμερον ημέρα πιστεύουν κάθε λογής μπαρούφα που γράφει το κάθε λαμόγιο (περιλαμβανομένου ενίοτε και του γράφοντος λαμογίου).
Παραδέχομαι όμως οτι και η λαμογίτις εξελίσσεται και εκσυγχρονίζεται.
Δεν πωλούν πλέον "αέρα κοπανιστό" όπως κάποτε αλλά κατάλληλα συσκευασμένο.
Π.χ. αυτοί εδώ:
http://www.walesinabottle.com/


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 13 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.21875
Maintained by Digital Alchemy