ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Το μελαχρινάκι
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 8
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2003, 21:10:55  Εμφάνιση Προφίλ
Εδώ στο τυρί και αχλάδι είπα να κάνουμε μια κουβεντούλα χαλαρή και με διάθεση ανάλαφρη για το μελαχρινάκι .

Ερίζουμε λοιπόν για τα χρώματα , δέρματος και μαλλιών , και λέμε ότι αυτά προσδίδουν χαρακτηριστικά .

Έτσι το μεσογειακό μελαχρινάκι έχει τις καμπύλες του και είναι θερμό στις αντιδράσεις του .
Σου συνεπαίρνει το μυαλό με τη συμπεριφορά του και είναι ο τύπος της επανάστασης , της ζωής μέσα από την ένταση .

Από την άλλη η ξανθιά φυλή είναι η ντελικάτη ή όμορφη πλην όμως παγερή στις αντιδράσεις της και λιγότερο έως καθόλου επαναστατική , κάτι σε χλιαρό τσάι ας πούμε .

Εσείς πως το βλέπετε ;


Ο κακός λύκος

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2003, 22:09:28  Εμφάνιση Προφίλ
Βρε μελαχρινάκι
Με πότισες φαρμάκι
Με πότισες φαρμάκι
Βρε μελαχρινάκι,

Ντιπμι ντιπμι
Ντιπμι Ντάι
ντιμπι ντάι
ντιμπι ντάι (δύς)

υπογραφή……

Αρτέμης!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

notis_29
Πλήρες Μέλος

Greece
850 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2003, 22:51:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους notis_29  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος notis_29
Κι εγώ μαζί σου Αρτέμη

υπογραφή
θεατής

Η ΑΜΦΙΒΟΛΙΑ ΔΕΝ ΜΕ ΘΕΛΓΕΙ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΓΝΩΣΗ


Edited by - notis_29 on 22/07/2003 23:16:11

Edited by - notis_29 on 22/07/2003 23:16:46Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Darkangel_78
Πλήρες Μέλος

Egypt
1013 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2003, 23:36:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Darkangel_78
quote:

Έτσι το μεσογειακό μελαχρινάκι έχει τις καμπύλες του και είναι θερμό στις αντιδράσεις του .
Σου συνεπαίρνει το μυαλό με τη συμπεριφορά του και είναι ο τύπος της επανάστασης , της ζωής μέσα από την ένταση .

ΑΣΧΟΛΙΑΣΤΟ!!!!

Επιφυλάσσομαι για τις εξηγήσεις αργότερα!Προς το παρόν,όποιος κατάλαβε,κατάλαβε!!!

O Σκοτεινός Άγγελος!
"Ποιό το αληθινό μέγεθος της σκιάς σου;"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
SotoS
Νέο Μέλος

Greece
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2003, 23:48:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SotoS
Εγώ διαφωνώ κάθετα!! Καλές είναι οι μελαχρινές αλλα οι καστανές δίνουν μια γοητία ένα Glamourus στυλ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

χεχεχεχεχεχεχεχεχε!!!!!!!!!!!!!!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Silverwolf
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Sweden
565 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2003, 23:52:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Silverwolf  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Silverwolf
quote:

Εδώ στο τυρί και αχλάδι είπα να κάνουμε μια κουβεντούλα χαλαρή και με διάθεση ανάλαφρη για το μελαχρινάκι .

Mόνο για το μελαχρινάκι;
Θα με πάρουν τα κλάματα! (κλαίω και παράφωνα και θα με κυνηγάνε οι γείτωνες με κανένα τσόκαρο...)

quote:

Έτσι το μεσογειακό μελαχρινάκι έχει τις καμπύλες του και είναι θερμό στις αντιδράσεις του .
Σου συνεπαίρνει το μυαλό με τη συμπεριφορά του και είναι ο τύπος της επανάστασης , της ζωής μέσα από την ένταση .

Από την άλλη η ξανθιά φυλή είναι η ντελικάτη ή όμορφη πλην όμως παγερή στις αντιδράσεις της και λιγότερο έως καθόλου επαναστατική , κάτι σε χλιαρό τσάι ας πούμε .


Φτού!!!!!! Δηλαδή εγώ ή δεν ανήκω στην ξανθιά φυλή (μήπως βάφτηκα στον ύπνο μου μια μέρα και δεν το κατάλαβα;) ή είμαι κάτι σε χλιαρό τσάι (χμμμμμ δεν μου αρέσει αυτή η σκέψη...).
Επιτρέπεται να κάνω copy-paste τα χρώματα μαλλιών και δέρματος, καθώς και τις ιδιότητες, να βγάλω ενα δικό μου προφίλ;

Χωρίς παρεξήγηση η πλάκα ελπίζω.


"For the strength of the wolf is the pack and the strength of the pack is the wolf"


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
SotoS
Νέο Μέλος

Greece
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2003, 23:56:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SotoS
Δεν με ρωτάει κανείς αλλά εγώ θα μιλήσω!!!!!!!!!!!!
Λοιπόν το Top-3 Μου είναι αυτό
1. Ξανθιά- Καστανή (ΙΣοψηφία)
2.Μαύρα - μπλε μαλλιά
3. Μαύρα!!!

χεχεχεχεχεχεχεχεχε!!!!!!!!!!!!!!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρρα
Μέλος 2ης Βαθμίδας


283 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2003, 02:00:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πύρρα
Xmmm!!!
Οι γυναίκες επιτρέπονται στην αυτή ανάλαφρη συζήτηση, σα να πήρε το μάτι μου κι άλλη εδώ μέσα. Έχω την εντύπωση ότι το θέμα θα είναι τόσο ενδιαφέρον που θα με κρατήσει μακριά από τα άλλα τοπικ.

Για μιλάτε, ρίχτε τα όλα, να μάθουμε και λίγα "μυστικά". ΑΝΤΡΕΣ μιλάτε!!!!! Είμαι σίγουρη ότι κάποιοι από το φόρουμ που συνέχεια έχουν αντίθετες απόψεις, εδώ θα βρουν κοινά σημεία.

Πύρρα, η περήφανη ΕλληνίδαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρρα
Μέλος 2ης Βαθμίδας


283 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2003, 02:03:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πύρρα
Έλα DARKANGEL μη μας αφήνεις σε αγωνία, περιμένουμε εξηγήσεις, μη ξεχνιόμαστε!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2003, 04:41:14  Εμφάνιση Προφίλ
Μελαχρινές! Ξανθές! Κοκκινομάλλες! Πράσινες! Μπλε! Ροζ! Και και και και…………

Είναι όλες τέλειες!!!!!!! Και της αγαπάμε!!!!

Είναι όλες……………ΓΥΝΑΙΚΕΣ!!!!!!!!

(πώς να αντισταθείς σε ένα Θηλυκό, ανεξαρτήτου χρώματος και απόχρωσης;;;;;;)

Μια γυναίκα θα πρέπει να έχει κάτι από……χμ……

01) Την ευστροφία της Darkangel!

02) Την γοητεία της ATMA(ς)!

03) Την τσαχπινιά της Avallon!

04) To humor! της Αμαλίας!

05) Το sex-apil της Cat!

06) Τον ρομαντισμό της Lilith!

07) Την ευαισθησία της Spirit!

08) Την στοργικότητα της Κάθυ!

09) Tην.....περιέργεια της Πύρρας!

10) Την παραπονιάρα μα… ερωτική Silverwolf!

και άλλες θηλυκές ψχ-ούλες που ξέχασα…….

Edited by - ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ on 23/07/2003 04:46:07Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mara
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
735 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2003, 11:22:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mara  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Mara
Δεν σχολιαζω...

Παω να πιω το τσαι μου !!!

Strike like lightning and leave the thunder to those that like loud noises.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2003, 12:04:43  Εμφάνιση Προφίλ
Καλημέρα σας

Μάλιστα η όμορφη ανάλαφρη ροή άρχισε .
Χαμογελάμε λοιπόν μιας που κάνει τους άλλους να ανησυχούν και συνεχίζουμε .

Πρώτα απ όλα φίλη Πύρρα , εννοείτε ότι πουθενά δεν απαγορεύετε η συμμετοχή γυναικών ίσα ίσα κρίνετε απαραίτητη .
Το είπε εξ άλλου ο αγαπημένος μου Εχεμβροτέρωτας .
Στο esoterica δεν υπάρχει άνδρας – γυναίκα , υπάρχουν συνοδοιπόροι και αδέλφια .

Στο θεματάκι μας λοιπόν .
Τα μελαχρινάκια έδειξαν να χαίρονται , να αναγνωρίζουν τα στοιχεία αναφοράς , τα δε ασπρουλιάρικα έσπευσαν να δηλώσουν πως θα πιουν τσάι .

Γιατί ;
Ποιος είπε πως δε σας αγαπάμε ;
Ποιος σας ξεχώρισε ;
Ίσα ίσα έχετε τον πρώτο λόγο στις προτιμήσεις του αντίθετου φίλου , έχετε μια ανεμελιά που σας κάνει μαζί με το φωτεινό σας χρώμα να ξεχωρίζετε και ίσως να προκαλείτε κάποιες φορές .

Αντίθετα τα κρυφά ταλέντα , οι ήρεμες δυνάμεις , αφήνονται στην εξερεύνηση και στην κατάκτηση μέσα από αυτή .
Κάτι σε μολών λαβέ ή come and get it ( έτσι δεν είπε ο Bravehart ? που παρότι Σκοτσέζος ήτο μελαχρινάκι ) .

Αφήστε λοιπόν το τσάι και το δε σχολιάζω ακόμα και σχολιάστε , παίξτε με τις λέξεις , με τις απόψεις , με τα χρώματα και ελάτε να φτιάξουμε ένα πίνακα όμορφο που θα ανήκει σε όλους μας .
Αυτό είναι το τυρί και αχλάδι που μπορεί να έχει το esoterica και από εδώ να πάμε κάτι σαν εικόνα στα ποιο πάνω θέματα .

Απαραίτητα υλικά :
1) Χαμόγελο
2) Καλή διάθεση
3) Χιούμορ
4) Μυαλό
5) Αγάπη
6) Και φυσικά esoterica forums

Το αποτέλεσμα θα είναι υπέροχο είμαι σίγουρος !!!

Πάμε λοιπόν ……………..


Ο κακός λύκοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρρα
Μέλος 2ης Βαθμίδας


283 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2003, 12:25:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πύρρα
Αγαπητέ κ. Ράμογλου
Εσείς που χειρίζεστε τόσο όμορφα τη γλώσσα όσον αφορά στο γυναικείο φίλο, μήπως αποζητάται τη βαθύτερη γνώση για το "μελαχρινάκι". Μήπως η προσπάθεια σας συγκεντρώνεται να κατανοήσετε την ιδιοσυγκρασία της μελαχρινής, μιας και ως γνωστό (συγνώμη από τις ξανθές...να κανουμε λίγο τζερτζελέ, εσύ Ράμογλου δεν τη διάβασες αυτήν την παράθεση) πολύ πιο πολύπλοκη και μυστηριώδης είναι. θα έπρεπε να ξέρετε ότι οι μελαχρινές κρύβουν μυστήρια και επικίνδυνα μονοπάτια, δύσβατα μερικές φορές για τους μη μύστες , μιας και οι μελαχρινές κρύβουν ασβηστο πάθος για τη ζωή, τον έρωτα και το παιχνίδι του μυαλού. Θα μου πείτε, καλά οι άλλου χρώματος γυναίκες δεν? Μα και φυσικά, αλλά πιο επιφανειακά. Το μαύρο ανέκαθεν αποτέλεσε σημείο δύναμης και πάθους.
Και ας μη ξεχνάμε και τη "σοφία" του λαού μας (αν το θυμάμαι καλά, η ουσία έχει σημασία):

Η ξανθιά για μια βδομάδα
Η κοκκινομάλα για ένα μήνα
Η μελαχρινή για μια ζωή

Αυτό τα λέει όλα, για όποιον θέλει να κρατάει ψυχή, πνεύμα και σώμα σε εγγρήγορση.

Λοιπόν κε. Ράμογλου και λοιποί συνομιλητές?

Πύρρα, η περήφανη ΕλληνίδαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2003, 12:41:49  Εμφάνιση Προφίλ
Καλή μου Πύρρα
Δεν έκανα διαχωρισμό αρσενικού και θηλυκού , δε διαχώρισα το ένα από το ίδιο του , μα όπως βλέπω εσύ το έκανες .
Μήπως εσύ ψάχνεις να βρεις σα μελαχρινή που δηλώνεις αυτή τη χαμένη μαγεία των προτερημάτων που ανέλυσες ;

Όχι καλή μου δε ψάχνω να κατανοήσω την ιδιοσυγκρασία καθ ότι και εγώ μελαχρινάκι είμαι ( οκι γκύφτο ) , άρα ξέρω κάτι ψιλά και με το σκεπτικό της ερμαφρόδιτης ψυχής μιλάμε για το ίδιο για το ένα .

Απλά θέλω να ζωγραφίσουμε , θέλω να κάνουμε εικόνα τις σκέψεις μας .
Το καλοκαίρι και τα υλικά που είπα ποιο πάνω είναι οι καλύτεροι φίλοι σε αυτή την προσπάθεια .

Ας σε ρωτήσω λοιπόν με τη σειρά μου και εγώ κάτι .
Μήπως μία νύχτα σου μείνει χαραγμένη στη μνήμη για μια ζωή και μια ολόκληρη ζωή δε μπορεί να σου μείνει στη μνήμη ούτε για μία ώρα ;

Πάμε αδέλφια μπορούμε !


Ο κακός λύκοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρρα
Μέλος 2ης Βαθμίδας


283 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2003, 13:08:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πύρρα
Φίλε Ράμογλου, προς θεού, εγώ θα αναζητήσω για τις γυναίκες ή εσείς για τους άντρες? Προφανώς εσείς ενδιαφέρεστε για το γυναικείο φύλο. Για αυτό και αναφέρθηκα σε αυτό, δε θα θέλατε κάτι άλλο ενώ απευθύνομαι σε εσάς.

Και για πιο ερμαφρόδυτο μιλάμε? Για διάβασε τι έγραψες....

"Έτσι το μεσογειακό μελαχρινάκι έχει τις καμπύλες του και είναι θερμό στις αντιδράσεις του."

Έχετε και εσεις καμπύλες κ. Ράμογλου?

Και δε ξέρω για εσάς αλλά καλό το ερμαφρόδυτο, αλλά όχι και για εδώ. Το ερμαφρόδυτο σε αυτήν την περίπτωση μου θυμίζει ανδρογυναικωτές καταστάσεις, και όσο μελαχρινές και αν είναι, είναι λανθάνουσες καταστάσεις άρα μη ελκυστικές.

Το μελαχρινο, για να γυρνάμε στη "ζωγραφιά" που θέλεις να φτιάξεις, αποτελεί σημείο έλξης (εσωτερικής, παρτο όπως θέλεις τον όρο αυτό) για άντρες και γυναίκες με πολύ διαφορετκό τρόπο από ότι το ξανθό. Οι πιο επιβλητικοί άντρες και γυναίκες είναι μελαχρινακια (μας συμφέρει και τους δύο αυτό). Ξανθοί μείναν στην ιστορία παρά μόνο από τον αισθησιασμό που προκαλούν και όχι την πρόκληση "πνευματικής" ερωτικής επιθυμίας και επιδίωξης πραγματικής κατάκτησης τους.

Και πια "χαμένη μαγεία". Κρυμμένη μπορεί, χαμένη ποτέ. Ως μελαχρινός, θα έπρεπε να γνωρίζετε ότι η μαγεία του μελαχρινού βρίσκεται μέσα του και όχι εξωτερικά ώστε να μπορέσει να "χαθεί". Αλλά λόγω της ακράτητης και διαφορετικής φύσης του, αναμένει υπομονετικά τον "μάγκα" που θα ξυπνήσει τα ένστικτα του. Βλέπεις, ο κόσμος έχει γεμίσει "μαριονέτες" χωρίςν ικανότητα να ερεθίσουν το μυαλό του άλλου.

Λοιπόν κ. Ράμογλου, επιμένεται στο ερμαφρόδυτο?


Πύρρα, η περήφανη ΕλληνίδαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρρα
Μέλος 2ης Βαθμίδας


283 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2003, 13:15:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πύρρα
Καλή η ερώτηση σου Ράμογλου. Και φυσικά συμβαίνει αυτό. Και πιθανός να προτιμήσω τη μια νύχτα. Αλλά πιο χρώμα θα σου προσφέρει αυτή τη νύχτα.Εκείνος/Εκείνη που θα ξέρει να χειριστεί τη ψυχή σου ή το σώμα σου? Ακόμη και εσείς οι άντρες που δε δηλώνεται τόσο εγκεφαλικοί τύποι όπως οι γυναίκες (αν και αυτό θέλει συζήτηση), θα σας μείνει εκείνη η εμπειρία που θα ταράξει το είναι σας ολοκληρο και όχι κομμάτι αυτού, έστω και αν είναι για μια υπέεεεεεεροχηηηηηηηηη νύχτα.

Δε συμφωνείτε?

Πύρρα, η περήφανη ΕλληνίδαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2003, 13:35:44  Εμφάνιση Προφίλ
Μμμμμ !

Να οι πρώτες πινελιές .

Να χειριστεί το κορμί ;
Χμμμ ύλη !
Να χειριστεί την ψυχή ;
Χμμμ πνεύμα !

Μα μια ύλη χωρίς ζωντανό πνεύμα τι είναι ;
Και όπως σε κάποιο άλλο τόπικ παλαιόθεν είπα , μήπως η αυτή στιγμή είναι μια κορύφωση της απόλυτης ταύτισης δύο ψυχών ;

Για μένα ναι αυτό είναι γι αυτό δεν έχει και σημασία η ύλη εκείνη τη στιγμή παρά μόνο το ένα που γίνετε Φως .
Η νύχτα είναι σκούρα μα το Φως της είναι όλα τα χρώματα διαθλασμένα μέσα στο πρίσμα των ψυχών .

Προχωρήστε …………………..


Ο κακός λύκοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρρα
Μέλος 2ης Βαθμίδας


283 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2003, 13:55:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πύρρα
Ας μη με παρεξηγήσουν οι ξανθιές, το σπίτι μου παινεύω μη πέσει και με πλάκώσει......... Πολλές φορές, και νομίζω ότι όλα τα μελαχρινάκια το έχουν σκεφτεί, να μπορούσαν να υιοθετήσουν αυτό το αυθόρμητο και "γατουλίστικο" τρόπο αντιμετώπισης των καταστάσεων. Εδώ υπερτερεί το ξανθό, οι μελαχρινοί στερούνται αυτοσυγκράτησης σε μερικά θέματα (άλλοτε καλό χαρακτηριστικό - αν στριμώξεις κάποιον σε μια γωνιά - και άλλοτε κακό - του κάνεις τη ζωή μαρτύριο). Οι ξανθοί ανάλαφροι, ανέμελοι προσφέρουν αυτό που κάθε άνθρωπος θέλει στην καθημερινή του ζωή.....χαλάρωση. Και αν θες μια απλή και όμορφη εμπειρία, το ξανθό είναι το καταλληλότερο. Το καλοκαιράκι, η ανεμελιά, το πιοτό, η ανάμνηση.

Κάθε τι έχει την ώρα του, η τροφή της ψυχής, η τροφή του κορμιού. Τρώει το ένα το άλλο μένει πεινασμένο. Τι το πιο υπέροχο από το να ανακαλύψεις και τα δύο σε ένα, είτε για μια νύχτα, είτε για δύο, είτε συνέχεια (πόσοι να είναι άραγε οι τυχεροί σε αυτόν τον κόσμο του εαυτούλη).

Θες πινελιές Ράμογλου? Καλές τέτοιου είδους πινελιές στο Φόρουμ. Τι το πιο βαθύ και εσωτερικό στον άνθρωπο?

Από οτι καταλάβαμε και τα δύο τα χρώματα σου είναι αρεστά, αλλά σα να έχεις μια αδυναμία στο μελαχρινάκι! (έχω και ωραία μάτια παρεπιπτόντως, χιχι)

Πύρρα, η περήφανη ΕλληνίδαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Darkangel_78
Πλήρες Μέλος

Egypt
1013 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2003, 14:32:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Darkangel_78
Να'μαι και γω!!!

Καλή μου Πύρρα να η εξήγηση...Από τα σκούρα χρώματα προέκυψε και το Dark- του username μου. Όσο για το -Angel, αυτό δεν ήταν δική μου ιδέα!!

Ευχαριστώ τον ..."Αρτέμη" για το

quote:
01) Την ευστροφία της Darkangel!

Κατά τα άλλα η φίλτατη και επίσης μελαχροινή Πύρρα με κάλυψε ΑΠΟΛΥΤΑ ΣΕ ΟΛΑ...
Ας περιμένουμε κι άλλα παιδιά ανεξαρτήτως φύλου και μαλλιού να προσέλθουν.

Ας μη μιλήσουμε ακόμα για μάτια (τους καθρέφτες της ψυχής...) γιατί,άλλο μια μελαχροινή με μπλε μάτια κι άλλο μια μελαχροινή με μαύρα μάτια. Άλλο μια ξανθή με πράσινα μάτια κι άλλο μια ξανθή
με καστανά μάτια.
Οι προτιμήσεις σας απανταχού κύριοι?

O Σκοτεινός Άγγελος!
"Ποιό το αληθινό μέγεθος της σκιάς σου;"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2003, 14:42:26  Εμφάνιση Προφίλ

quote:
Οι προτιμήσεις σας απανταχού κύριοι?

Μη το κάνετε συγκεκριμένο άστε το να κυλήσει μόνο του , ότι βγει από μέσα σας πετραδάκι στο ψηφιδωτό , πινελιά στον καμβά των ψυχών μας .

Και για να μην ξεχάσω όπως πριν να απαντήσω , ναι έχω και εγώ της καμπύλες μου .
Εραστής του καλού φαγητού γαρ και της μπύρας ιδιαιτέρως .

Ο κακός λύκοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Darkangel_78
Πλήρες Μέλος

Egypt
1013 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2003, 14:44:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Darkangel_78
Σωστός ο φίλος Ramoglou!

Ίσως πάλι οι μαλαχροινοί (άντρες και γυναίκες) να είναι επιβλητικοί σαν παρουσίες διότι τραβάνε το φως μέσα τους...λόγω χρώματος και όχι μόνο!

O Σκοτεινός Άγγελος!
"Ποιό το αληθινό μέγεθος της σκιάς σου;"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Πύρρα
Μέλος 2ης Βαθμίδας


283 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2003, 14:54:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πύρρα
Δεν ειναι κακό να αναφερθούν και πιο...προσωπικές προτιμήσεις. Αλλά οι προτιμήσεις μέσω της σκέψης και τίποτα άλλο. Μέσω αυτών των προτιμήσεων θα ανασκαλέψουμε "την άβυσσο της ψυχής του ανθρώπου" και πως επηρεάζεται από διάφορα χαρακτηριστικά, εσωτερικά και εξωτερικά.

Πύρρα, η περήφανη ΕλληνίδαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2003, 15:22:19  Εμφάνιση Προφίλ
Μμμμμ !!!!

Μάλιστα .

quote:
Δεν ειναι κακό να αναφερθούν και πιο...προσωπικές προτιμήσεις. Αλλά οι προτιμήσεις μέσω της σκέψης και τίποτα άλλο. Μέσω αυτών των προτιμήσεων θα ανασκαλέψουμε "την άβυσσο της ψυχής του ανθρώπου" και πως επηρεάζεται από διάφορα χαρακτηριστικά, εσωτερικά και εξωτερικά.


Η αρχή , το ένστικτο σε οδηγεί να μάθεις , μπαίνεις σε ένα παιχνίδι συν-αισθημάτων άγνωστο στην ολότητα του σε σένα .
Μαθαίνεις τον εαυτό σου , το θέλω σου , το είναι σου .
Έρχονται στιγμές που φοβάσαι εσένα και το τι νιώθεις .
Όμως πρέπει να προχωρήσεις και προχωράς και τρίβεσαι μέσα σε πολλά , άλλα άδεια και κενά άλλα τόσο γεμάτα που σε πνίγουν .

Και έρχεται η στιγμή να ξέρεις ποιος/α είσαι , τι ζητάς , που είναι η απάντηση στην κορύφωση σου , στην κορύφωση του πνεύματος και της ψυχής .

Η μεγάλη μάχη !

Μα Ελληνικά δε μιλάμε ;
Και τι λέει η Ελληνική λέξη ;
ΣΥΝ-ΟΥΣΙΑ !!!!
Δηλαδή η απόλυτη ταύτιση των δύο ουσιών .

Η μεγάλη ήττα !

Άλλο ύλη , άλλο ψυχή !
Άλλο βιολογική ανάγκη , άλλο βίωση της ένωσης στο πνευματικό πεδίο .

Το μεγάλο κέρδος !

Η συνειδητότητα της ολοκλήρωσης !


Ο κακός λύκος

Edited by - Ramoglou on 23/07/2003 15:24:11Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρρα
Μέλος 2ης Βαθμίδας


283 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2003, 15:45:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πύρρα
Πολύ ενδιαφέρουσα προσέγγιση!!!!! ΣΥΝ-ΟΥΣΙΑ!!! Ποια είναι η ουσία όμως? Είναι κοινή για όλους μας? Είναι όντως και εμείς θέλουμε να την τροποποιήσουμε με τέτοιο τρόπο ώστε να ικανοποιήσουμε τη δίψα των τρίτων για ισοπέδωση προσωπικοτήτων? Εμείς διαφοροποιούμε την ουσία, ή είναι όντως διαφορετική ανάμεσα μας?

Ύλη η Πνεύμα? Μπορεί από μόνο του το άλλο πνεύμα να διεγείρει τόσο το δικό σου, ώστε να διεγερθεί και το κορμί? Αντίθετα φτάνει μόνο η υλική υπόσταση να διεγείρει το κορμί δίνοντας συγχρόνως το έναυσμα στο πνεύμα να δοθεί? Και τι είναι αυτό που μας τραβάει πραγματικά στον άλλον? Μήπως δεν ειναι τίποτα από τα παραπάνω, αλλά ένα μοναδικό στοιχείο του απεναντι μας που ερεθίζει το μυαλό μας, μας εντυπωσιάζει και μας κάνει να το αναζητούμε πολλές φορές με τον αντίθετο λάθος τρόπο

Το ποιος οργασμός είναι πιο δυνατός (πνευματικός και σαρκικός) όλοι το γνωρίζουμε και το βιώνουμε. Ποιός όμως οργασμός μας κρατάει ζωντανούς και δυναμώνει το είναι μας για να μπορέσει να προσφέρει σαρκικα και πνευματικά αγαθά στο δημιουργό του ερεθίσματος?

Από ηλικία σε ηλικία διαφοροποιούνται πολλά θέλω και ξέρω, γιαυτό είναι ενδιαφέρουσα συζήτηση. Στο φόρουμ υπάρχουν πολλές ηλικίες και άτομα με διαφορετικά βιώματα.
Γιατί συνήθως εκφράζουμε μεγαλύτερη αδυναμία σε κάποιο χρώμα? Μήπως όντως, πέραν της πλάκας, το μελαχρινάκι έχει να προσφέρει την συν-ουσία και όχι συνουσία.(Γελάστε άφοβα εδώ - χιούμορ είναι).

Τι συμβαίνει, μόνο ένας άντρας τολμάει να μιλήσει σοβαρά για ένα τόσο απλό καθημερινό θέμα αλλά υψίστης σημασίας για τη ζωή μας? Το μεγαλύτερο κομμάτι της ζωής μας, πέρα από τον ύπνο, το καταναλώνουμε σκεφτόμενοι ερωτικά, είτε πλατωνικά είτε σαρκικά.

Πύρρα, η περήφανη ΕλληνίδαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

terpandros
Μέλος 2ης Βαθμίδας


211 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2003, 23:54:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους terpandros
Gia na anevasw ligo to epipedo tou topic... to melaxrinaki einai apo ta xeirotera kai pio emporika kommatia tou megalou kallitexnh pou akouei sto onoma MAKHS XRISTODOULOPOULOS... LOOOOOOOOL
protinomena tragoudia...
to prosklhthrio
ta stefana
xameno kormi

LOLOLOL

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

terpandros
Μέλος 2ης Βαθμίδας


211 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2003, 23:56:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους terpandros
Egw exw mavra mallia kai prassina matia na aisthanomai tyxeros?? :P

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρρα
Μέλος 2ης Βαθμίδας


283 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2003, 00:22:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πύρρα
Που να ξέρουμε Terpandre?

Στείλε φωτογραφία να σου πούμε!!

Πύρρα, η περήφανη ΕλληνίδαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2003, 00:37:43  Εμφάνιση Προφίλ
Να λοιπόν και η άλλη άποψη , αυτή του φίλου terpandroy !
Μα γιατί ο φίλος μας είπε το «μελαχρινάκι με πότισες φαρμάκι» και δε μας είπε το άλλο που λέει «Ξανθέ μου άγγελε με βασανίζεις» ;

Για βοήθησε λίγο terpandre .


Ο κακός λύκοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρρα
Μέλος 2ης Βαθμίδας


283 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2003, 22:02:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πύρρα
quote:

Να χειριστεί το κορμί ;
Χμμμ ύλη !
Να χειριστεί την ψυχή ;
Χμμμ πνεύμα !


Για να επανέρθω στά τόσο ζωντανά ερωτηματικά του φίλου μου.
Μπορεί όντως να χειριστεί το κορμί, αν δε χειριστεί το πνεύμα? Το χειρίζεται ή νομίζει ότι το χειρίζεται? Πόση ηδονή μπορεί να προσφέρει ο χειρισμός απλά του κορμιού? Πόσο ανεξίτηλο μπορεί να είναι?


quote:

Μα μια ύλη χωρίς ζωντανό πνεύμα τι είναι ;

Αλήθεια, τι είναι? Σκεύος ηδονής μήπως? Γιατί ολότητα σίγουρα δεν είναι!!!

quote:

....μήπως η αυτή στιγμή είναι μια κορύφωση της απόλυτης ταύτισης δύο ψυχών ;

Τι έχει σημασία πραγματικά? 'Η μήπως αυτό αλλάζει από στιγμή σε στιγμή? Έχετε νοιώσει ταύτιση ψυχής, πνεύματος και σάρκας? Έχετε νοιώσει την απόλυτη ταύτιση? Έχετε σκεφτεί ή αναζητήσει να τη νοιώσετε? Και αν όχι, γιατί όχι?

quote:

Για μένα ναι αυτό είναι γι αυτό δεν έχει και σημασία η ύλη εκείνη τη στιγμή παρά μόνο το ένα που γίνετε Φως .

Το φώς!!!! Θέλει δύναμη για να βρεθείς στο φως. Θέλει να αφεθείς στον κόσμο του ονείρου και να παραπατήσεις μέσα στην αύρα των δύο ψυχών. Ποιός έχει το θάρρος να το κάνει αυτό? Ποιος τολμάει να δει τον εαυτό του γυμνό (και δεν εννοώ από ρούχα) μπροστά στην μεγάλη πρόκληση? Φοβάμαι ότι λίγοι είναι αυτοί. Αλλά αυτός που μπορεί γεύεται την εμπειρία της ζωής: την απόλυτη ένωση, μία "θέωση" που σε κάνει να ριγεις στη σκέψη της, που σε κάνει να νοιώθεις αθάνατος, που σου ψυθιρίζει: "εσύ είσαι το βασικό στοιχείο της ζωής σου, πρόσφερε την ολότητα του εαυτού σου στην προ-αιώνια και αιώνια έκρηξη της ψυχής".

quote:

Η νύχτα είναι σκούρα μα το Φως της είναι όλα τα χρώματα διαθλασμένα μέσα στο πρίσμα των ψυχών .

Η νύχτα είναι φωτεινή, η νύχτα αντανακλά τις σκέψεις του πρωϊνού, αντανακλά τις σκέψεις της ψυχής μας, αντανακλά τα θέλω και έχω της ζωής μας. Σατανάς στις δικές μας τι φλόγες! [/quote]

Όχι απόλυτη σχέση με το μελαχρινάκι αλλά συνειρμοί...........
Έκρηξη φωτός!!!!! Έκρηξη ψυχικού φωτός!!! Συγχωρείστε με...........

Πύρρα, η περήφανη ΕλληνίδαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2003, 22:22:40  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Συγχωρείστε με...........

Συχωρεμένη!


SEX!Είναι τόσο κακό;;;;;;;

o.....Μα τι ντροπή! Τι ξεστόμισα…….

Λόγια λόγια λόγια λόγια λόγια…….. Μπλά μπλά μπλά μπλά!!!!


Κάντε αυτό για το οποίο μιλάτε (δεν πάει σε όλους) και αφήστε το μπλά μπλά μπλά!!!

Τι είναι ο έρωτας, τι είναι το sex τι κάνει το ένα τι κάνει το άλο μπλα μπλα μπλα μπλα…..

Η ερωτική επαφή πρέπει να γίνετε με τον νου αντεστραμμένο προς την ύλη και οι ψυχές θα ενωθούν σαν ένα και θα φτάσουν στην ολότητα. Μετά η αστρική ενέργεια που πηγάζει από τα 34 τσάρκας θα πλημμυρίσει την εσωτερική συναισθηματική μας ταύτιση και θα μετουσιωθεί σε φως! Τότε ο η πύλη του τριτογενούς πλασματικού εν, θα τρίζει το κρεβάτι! κλπ κλπ κλπ
Ναι! και μετά ήλθε ο άγιος Βασίλης!

Ρε δεν κουρευόμαστε λέω εγώ………..


Σιχάθηκα να ακούω και να βλέπω ανθρώπους να προσπαθούν να εγχειρήσουν τα πιο απλά πράγματα της ζωής!

Την ερωτική επαφή! Όποια διάσταση και αν έχει αυτή!

Κάντε και πάψτε!


Μέγας Συντονιστής και Κλειδοκράτορ των Forums

Edited by - ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ on 24/07/2003 22:32:50Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρρα
Μέλος 2ης Βαθμίδας


283 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2003, 22:27:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πύρρα
quote:
Η αρχή , το ένστικτο σε οδηγεί να μάθεις , μπαίνεις σε ένα παιχνίδι συν-αισθημάτων άγνωστο στην ολότητα του σε σένα .

Τι σου είναι πράγματι γνωστό? Κάθε τι και καινούριο. Κάθε τι αναγνωρίσιμο και συγχρόνως άγνωστο, ένα συνοθύλευμα εντυπώσεων και αισθήσεων. Αισθήματα λουσμένα με τα θέλω σου. Αν ήταν γνωστό στην ολότητα σου, τι αξία θα είχε άραγε?


quote:
Μαθαίνεις τον εαυτό σου , το θέλω σου , το είναι σου .

Δεν παύουμε να μαθαίνουμε τον εαυτό μας, εκπλησσόμαστε από τα θέλω μας συνεχώς και ασταμάτητα, τρεφόμαστε από τις εκπλήξεις της ζωής, και αφηνόμαστε........στα χάδια της άγνωστης πλευράς του είναι μας......

quote:
Έρχονται στιγμές που φοβάσαι εσένα και το τι νιώθεις .

Φόβος! Μα να σε φοβίζει ο ίδιος σου ο εαυτός???? 'Οτι νοιώθεις είναι δικό σου και δε μπορεί να σε βλάψει πραγματικά. Είσαι το αφεντικό της ζωής σου. Αφηνεσαι στην αίγλη του αγνώστου. Έστω γιατί αυτό θες για μια στιγμή, για μια φευγαλέα στιγμή, για μια απόλυτη ενσάρκωση της επιθυμίας σου. Έχει σημασία η διάρκεια? Έχει σημασία πόσο θα κρατήσει? Αφήσου σε αυτό που νοιώθεις, αφήσου να αφουγκραστείς τους ψιθύρους του είναι σου...........

quote:
Όμως πρέπει να προχωρήσεις και προχωράς και τρίβεσαι μέσα σε πολλά , άλλα άδεια και κενά άλλα τόσο γεμάτα που σε πνίγουν .

Το είναι σου αναγνωριζει τα κενά και τα γεμάτα. Αποφασίζει: Θέλω κάτι κενό να σπάσω το φράγμα της καθημερινότητας ή θέλω αυτό που θα με πνίξει ίσως μέσα στον ίδιο μου τον εαυτό? Είτε το ένα είτε το άλλο, θα δώσει κάτι στον είναι σου, δική σου επιλογή.


quote:
Και έρχεται η στιγμή να ξέρεις ποιος/α είσαι , τι ζητάς , που είναι η απάντηση στην κορύφωση σου , στην κορύφωση του πνεύματος και της ψυχής .


Κορύφωση!!!!! Πως ξέρεις τι είναι αυτό που θα σε οδηγήσει στην κορύφωση?

quote:
Άλλο ύλη , άλλο ψυχή !
Άλλο βιολογική ανάγκη , άλλο βίωση της ένωσης στο πνευματικό πεδίο .

Τι όμορφα λόγια, άντρες γυναίκες αυτό αναζητούμε, όσο και αν το κρύβουμε καλά. Το ερμαφρόδυτο εδώ έχει νόημα. Δεν έχει σημασία αν το κατεστημένο μας έχει διαχωρίσει, όλοι το ίδιο ζητάμε. Το μεγάλο κέρδος, για μια στιγμή, για μια ώρα, δεν έχει σημασία.


quote:
Η συνειδητότητα της ολοκλήρωσης !

Πόσοι και πόσες το συνειδητιποιούν αυτό?


Πύρρα, η περήφανη ΕλληνίδαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 8 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy