ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΓΝΩΣΗ =-.
 Ελληνισμός vs Εβραισμός- η αιώνια μάχη
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 12
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
kynikos
Πλήρες Μέλος

United Kingdom
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/08/2004, 23:14:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kynikos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
quote:
Ηράκλειτος: ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΡΕΙ
Ομαδα Ε: ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ ΕΒΡΑΙΚΗ ΣΥΝΟΜΩΣΙΑ

Πυθαγόρας: ΑΕΙ Ο ΘΕΟΣ ΓΕΩΜΕΤΡΕΙ
Ομαδα Ε: ΑΕΙ Ο ΕΒΡΑΙΟΣ ΣΥΜΟΜΩΤΕΙ

Σωκράτης: ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Ομάδα Ε: ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΙ ΕΒΡΑΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΕΧΘΡΟΙ ΜΑΣ

Βλέπεις, μήπως, καμμιά μικρή διαφορά;



Ράδιο Αλμπάνια.
Πως φαίνεται ο άνθρωπος που είναι συνδεδεμένος με Εβραικά συμφέροντα..
Ακούσια εύχομαι.

Για λέγε, ΠΩΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ;

Ή αντιληφθήκατε επιτέλους τί κοτσάνα είπατε, και πάτε να τα καλύψετε με τα περί Αλμπάνιας;;

K


Edited by - kynikos on 28/08/2004 23:18:13Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

steelspring
Πλήρες Μέλος

Austria
829 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/08/2004, 23:37:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους steelspring  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kαλά....
Αυτός δεν καταλαβαίνει τίποτα .

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kaizer
Μέλος 2ης Βαθμίδας


251 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/08/2004, 23:40:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kaizer  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kynice, πραγματικά ανυσηχώ σχετικά με τη διανοητική σου υγεία. Πες μου αγόρι μου είσαι καθυστερημένος? εισαι προβληματικός? ή είσαι τελείως μα...ας? Ή ισχύει κάποιο απο τα παραπάνω, ή ο steelspring έχει δίκυο και είσαι πράγματι συνδεδεμένος με εβραικά συμφέροντα, ΗΘΕΛΗΜΕΝΑ. Καλα ρε φίλε, αυτά τα τελευταία αλαμπουρνέζικα, αυτές οι τρισάθλιες ομοιοκαταληξίες τι σχέση είχαν με τη συζήτηση? Έχουμε ακούσει τα πάντα σε αυτό το topic. Έxoυμε δεί να παραθέτουν ποιήματα αντί για πηγών. Έχουμε δει να αποκαλούν σκοταδιστές τους αρχαίους Έλληνες φιλόσοφους. Είδαμε να αποκαλούν μεθύστακα και ομοφυλόφιλο το Μέγα Αλέξανδρο και να μην πείθονται για το αντίθετο παρά τις πηγές που αποδυκνείουν τα αντίθετα. Μέχρι και να απειλούν να με δείρουν είδα (περιμένω όπως είπα με ανυπομονησία τον Αλβανό πρεζάκια να δοκιμάσει, αν και έχει χαθεί απο το topic τώρα τελευταία-γιατί άραγε...). Παρόλα αυτά, όλες οι απαντήσεις μέχρι τώρα ήταν έστω και λίγο σχετικές με το θέμα. Οι δικές σου οι π..ες που σ..τα κολούσαν?
Ρε άντε να σε δει κανένας ψυχίατρος που έχεις το θράσος να κατηγορείς εμάς για ανυσόροπους!
ΑΝΙΚΗΤΩΝ ΑΠΤΕΤΑΙ ΟΥΔ' ΑΙΔΗΣ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kynikos
Πλήρες Μέλος

United Kingdom
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/08/2004, 23:54:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kynikos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Οι δικές σου οι π..ες που σ..τα κολούσαν?

Βέβαια το περίμενα να θορυβηθείτε από την αναφορά της Ελληνικής φιλοσοφίας, αλλά όχι και τόοοοσο πολύ, ρε παιδί μου.

Οπότε ευχάριστη ή έπληξη,

Κύριοι, ΔΕΝ συμβαδίζει η ελληνική φιλοσοφία με τον αντισημιτισμό, όσα κοιλιακά και να σας προκαλεί ή ιδέα. Αν νομίζεται αλλοιώς, εδώ είμαστε, και ακούμε.

Και για να υποστηρίξω λίγο τους Εβραίους φίλους μου της CIBA-GEIGY που φτιάχνουν και χάπια... ευκοιλιότητας, σκεφτέίτε το έξης:-

Τί ακριβώς εννοούσε ο Σωκράτης (ξέρεις, αυτός που ήταν δάσκαλος του Πλάτωνα, αν τον έχεις ακουστά) όταν μίλαγε για κοσμοπολίτεία;

Κ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kaizer
Μέλος 2ης Βαθμίδας


251 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2004, 00:25:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kaizer  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και ο Μέγας Αλέξανδρος αυτό οραματίστηκε ρε... τέλος πάντων. Ένα κόσμο διαποτισμένο απο τα ελληνικά ιδεώδη, οπου όμως Έλληνες και βάρβαροι θα ήταν ίσοι ενώπιον του νόμου. Και όμως εσείς οι αξιοθρήνιτοι <<διεθνιστές αντιεξουσιαστές>> τον βρίζετε και τον προσβάλετε, φορτόνοντας τον με γελοίες κατηγορίες που ευτυχώς καταρίπτονται, όπως απέδειξα, άνετα απο τις αρχαίες πηγές.
Γιατί λοιπόν τον κατηγορείτε? Γιατί επιβλήθηκε με τα όπλα? Και πως θα ένωνε δηλαδή τον κόσμο?Με αμπελοφιλοσοφίες τύπυ <>?
Θυμίσου,<<Τα μεγάλα ζητήματα δεν λύνονται με λόγους και ομιλίες, αλλά με αίμα και σίδερο>>- Όττο φον Μπίσμαρκ.
Και επιπλέον, σε κάποιο άλλο topic βρήκα τη συγκλονιστική ομιλία του Αλέξανδρου προς τους στρατιώτες του μετά το τέλος της εκστρατείας, που δυστηχώς δεν έτυχε της ανάλογης προσοχής απο τα περρισότερα απο τα αγαπητά μέλη του forum. Τον παραθέτω παρακάτω
<<ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΝ ΟΙ ΠΟΛΕΜΟΙ ΝΑ ΖΗΣΕΤΕ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΙ ΜΕΣΑ ΣΕ ΕΙΡΗΝΗ
ΟΛΟΙ ΟΙ ΘΝΗΤΟΙ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΝΑ ΖΗΣΟΥΜΕ ΣΑΝ ΕΝΑΣ ΛΑΟΣ ΜΟΝΙΑΣΜΕΝΟΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΙΝΗ ΠΡΟΚΟΠΗ.ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΤΗΝ ΟΙΚΟΥΜΕΝΗ ΓΙΑ ΠΑΤΡΙΔΑ ΣΑΣ , ΜΕ ΝΟΜΟΥΣ ΚΟΙΝΟΥΣ ΟΠΟΥ ΘΑ ΚΥΒΕΡΝΟΥΝ ΟΙ ΑΡΙΣΤΟΙ , ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ ΑΠ'ΤΗΝ ΦΥΛΗ.ΔΕΝ ΧΩΡΙΖΩ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΟΠΩΣ ΚΑΝΟΥΝ ΟΙ ΣΤΕΝΟΜΥΑΛΟΙ ΣΕ ΕΛΛΗΝΕΣ ΚΑΙ ΒΑΡΒΑΡΟΥΣ.
ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ Η ΚΑΤΑΓΩΓΗ ΤΩΝ ΠΟΛΙΤΩΝ ΟΥΤΕ Η ΡΑΤΣΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΝ. ΤΟΥΣ ΚΑΤΑΜΕΡΙΖΩ ΜΕ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΚΡΙΤΗΡΙΟ ΤΗΝ ΑΡΕΤΗ . ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΚΑΘΕ ΚΑΛΟΣ ΞΕΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΑΣ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΚΑΚΟΣ ΕΛΛΗΝΑΣ ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟΣ ΑΠΟ ΒΑΡΒΑΡΟ.
ΑΝ ΠΟΤΕ ΣΑΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΘΟΥΝ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΤΑΦΥΓΕΤΕ ΣΤΑ ΟΠΛΑ ΠΑΡΑ ΘΑ ΤΙΣ ΛΥΣΕΤΕ ΕΙΡΗΝΙΚΑ. ΣΤΗΝ ΑΝΑΓΚΗ ΘΑ ΣΤΑΘΩ ΔΙΑΙΤΗΤΗ ΣΑΣ.
ΤΟ ΘΕΟ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΕΧΕΤΕ ΣΑΝ ΑΥΤΑΡΧΙΚΟ ΚΥΒΕΡΝΗΤΗ ΑΛΛΑ ΣΑΝ ΚΟΙΝΟ ΠΑΤΕΡΑ ΟΛΩΝ, ΩΣΤΕ Η ΔΙΑΓΩΓΗ ΣΑΣ ΝΑ ΜΟΙΑΖΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΖΩΗ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΤΑ ΑΔΕΡΦΙΑ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ.ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΕΡΙΑ ΜΟΥ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ ΘΕΩΡΩ ΙΣΟΥΣ ΛΕΥΚΟΥΣ ΚΑΙ ΜΕΛΑΨΟΥΣ.ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΙΣΘΑΝΕΣΤΕ ΣΑΝ ΥΠΗΚΟΟΙ ΤΗΣ ΚΟΙΝΟΠΟΛΙΤΕΙΑΣ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΝΑ ΝΙΩΘΕΤΕ ΟΛΟΙ ΣΑΝ ΜΕΤΟΧΟΙ ΚΑΙ ΣΥΝΕΤΑΙΡΟΙ.
ΟΣΟ ΠΕΡΝΑ ΑΠΟ ΤΟ ΧΕΡΙ ΜΟΥ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΥΠΟΣΧΟΜΑΙ.ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΟΡΚΟ ΠΟΥ ΔΩΣΑΜΕ ΑΠΟΨΕ ΜΕ ΣΠΟΝΔΕΣ ΚΡΑΤΗΣΤΕ ΤΟΝ ΣΑΝ ΣΥΜΒΟΛΟ ΑΓΑΠΗΣ>>
Ποιός άλλος μονάρχης μίλησε ποτέ για αγάπη?
Υ.Γ. Οι αξιοθρήνιτες ομιοκαταληξίες σου και οι προσπάθεια σου να παραληλήσεις την Ελληνική με την Εβραική φιλοσοφία (αν υπάρχει τέτοιο πράγμα) σε διαβεβαιώ πως δεν με τάραξαν καθόλου. Μου προκάλεσαν απλά ένα ανεπαίσθητο μηδίαμα, καθώς για μία ακόμα φορά αποδυκνείεις την νοητική σου ανεπάρκεια...
ΑΝΙΚΗΤΩΝ ΑΠΤΕΤΑΙ ΟΥΔ'ΑΙΔΗΣ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kynikos
Πλήρες Μέλος

United Kingdom
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2004, 00:50:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kynikos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Και ο Μέγας Αλέξανδρος αυτό οραματίστηκε ρε... τέλος πάντων. Ένα κόσμο διαποτισμένο απο τα ελληνικά ιδεώδη, οπου όμως Έλληνες και βάρβαροι θα ήταν ίσοι ενώπιον του νόμου. Και όμως εσείς οι αξιοθρήνιτοι <<διεθνιστές αντιεξουσιαστές>> τον βρίζετε και τον προσβάλετε,

Κασέρι,

Δεν ξέρω σε ποιόν απευθύνεσαι, αλλά επειδή φαίνεται οτι απευθύνεσαι σε εμένα, σου επισημαίνω ότι:

1) Ουδέν σχόλιο έχω κάνει για <<διεθνιστές αντιεξουσιαστές>>

2) Ουδέποτε έβρισα ή προσέβαλα κανέναν Μεγαλέξανδρο, ούτε γνωρίζω τον κύριο προσωπικά.

Ως εκ τούτου, σου συνιστώ να πάρεις το μένος σου και να το βάλεις εκεί που δεν φωτάει ο ήλιος (κι ας πιστευεις το αντίθετο), μαζί με τις Εβραϊκές πούτσες, τόσο αγαπητές στον steelspring -- φαντάζομαι οτι θα το ευχαριστηθείς πολύ -- μια και φαίνεται οτι τίποτα δεν σε ευχαριστεί περισσότερο από την αίσθηση οτι σε απαυτώνει Εβραίος.

Εγώ, δυστυχώς, δεν είμαι Εβραίος, οπότε θα μπορούσα να σε ικανοποιήσω διπλά. Αν πάλι δεν απευθυνώσουν σε εμένα, πέστο μόνο, και μπορείς άνετα να αγνοήσεις αυτο το μύνημα.

=====

Περιμένω ακόμα να ακούσω ΠΟΥ στην Ελληνική φιλοσοφία προκύπττει η έννοια Δυο Αιώνιων Αντιπάλων, Ανώτερα Ορισμένων.

Μήπως μόνο από το ράδιο-Άλμπάνια, και όχι απο την φιλοσοφία;;

Κ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kaizer
Μέλος 2ης Βαθμίδας


251 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2004, 00:56:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kaizer  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ως εκ τούτου, σου συνιστώ να πάρεις το μένος σου και να το βάλεις εκεί που δεν φωτάει ο ήλιος (κι ας πιστευεις το αντίθετο), μαζί με τις Εβραϊκές πούτσες, τόσο αγαπητές στον steelspring -- φαντάζομαι οτι θα το ευχαριστηθείς πολύ -- μια και φαίνεται οτι τίποτα δεν σε ευχαριστεί περισσότερο από την αίσθηση οτι σε απαυτώνει Εβραίος.



Και πάλι ουδέν σχόλιον... Είναι φανερό οτι ο άνθρωπος έχει σοβαρά διανοητικά προβλήματα...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kaizer
Μέλος 2ης Βαθμίδας


251 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2004, 01:06:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kaizer  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν πιστεύει στον Ελληνισμό, δεν πιστεύει στο Ελληνοκό πνεύμα, δεν πιστεύει στον ελληνικό πολιτισμό, δεν πιστεύει στην πατρίδα, βάζει τους Εβραίους φιλόσοφους στην ίδια μοίρα με τους Έλληνες, έχει βάλει τον Μ.Αλέξανδρο στην ίδια κατηγορία με τον...Χίτλερ, αλλά θίχτηκε γιατί είπα αυτό που ο ίδιος δεν έχει τα α.....α να παραδεχτεί. Οτι είναι δηλαδή αριστερός και οτι δεν συμπαθεί το Μ.Αλέξανδρο.
Φίλε kynicos,έχει ανοίξει στη γειτονιά μου ένα καινούργιο θέατρο σκιών και ψάχνουν για πρωταγωνιστή. Πιστεύω οτι θα ήσουν ο καταλληλότερος για το ρόλο, αμα θες σε συστήνω κιόλας...
Α πάγαινε ρε καραγκιόζη απο δω. Εκτός απο ανθέλληνας, είσαι και υποκριτής της κακιάς ώρας
ΑΝΙΚΗΤΩΝ ΑΠΤΕΤΑΙ ΟΥΔ'ΑΙΔΗΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kynikos
Πλήρες Μέλος

United Kingdom
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2004, 01:28:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kynikos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι, και μην ξεχνάς οτι δεν έχω ιερό και όσιο, και οτι διαφθείρω την νεολάια.

quote:
Δεν πιστεύει στον Ελληνισμό, δεν πιστεύει στο Ελληνοκό πνεύμα, δεν πιστεύει στον ελληνικό πολιτισμό,
Σού είπα ξεκάθαρα οτι πιστεύω στον Ανθρώπινο πολιτισμό, όπως πίστευαν όλοι οι Έλληνες φιλόσοφοι που άξιζαν το όνομα. Όταν αυτός εκδηλώνεται στην Έλλαδα, λέγεται Ελληνικός, όταν εκδηλώνεται στην Σουμερία λέγεται Σουμερικός, και όταν εκδηλώνεται στην Αμερική λέγεται Αμερικάνικος. Δεν διαφέρουν, ή ίδια γεύση, σε άλλο πακέτο. Χώνεψέ το.
quote:
δεν πιστεύει στην πατρίδα,
Πολιτικό θέμα. Δεν ξέρω - δεν απαντώ. Αν η Ελλάδα δεν ήταν στην Ευρώπη, θα έπρεπε να το ξανασκεφτώ.
quote:
βάζει τους Εβραίους φιλόσοφους στην ίδια μοίρα με τους Έλληνες,
Φυσικά!!! Και σού έχω και χειρότερα νεα...
Βάζω και στην ίδια κατηγορία και τους Άγγλους! Και άλλους πολλους. Αλλα να μη στα λέω όλα μαζί και πάθεις τίποτα
quote:
έχει βάλει τον Μ.Αλέξανδρο στην ίδια κατηγορία με τον...Χίτλερ,
Μήν είσαι σαχλός, αυτό το κάνουν οι φίλοι σου της "Ἑ", όχι εγώ, ρώτα και τον steely.

=========

Περιμένω ακόμα να ακούσω ΠΟΥ στην αρχαία φιλοσοφία προκύπτει η έννοια ΔΥΟ ΑΝΩΤΕΡΑ ΟΡΙΣΜΕΝΩΝ ΑΝΤΙΠΑΛΩΝ ΠΝΕΥΜΑΤΩΝ!

Πουθενά είπατε;
Για φαντάσου.

Κ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kaizer
Μέλος 2ης Βαθμίδας


251 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2004, 01:45:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kaizer  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στην αρχαία ελληνική φιλοσοφία υπάρχουν ένοιες σχετικά με Αντίθετα.
Θυμίσου, <<πας μη Έλλην βάρβαρος>>. Αυτο βέβαια εξιπονοούσε την ανωτερώτητα των Ελλήνων. Οι βάρβαροι ήταν για τους Έλληνες σκοτεινά πλάσματα, αγράματα, που λάτρευαν θεούς βάρβαρους και απάνθρωπους, υποταγμένοι σε ένα ηγέτη τον οποίο λάτρευαν σα θεό. Το Αντίθετο δηλαδή απο τους φιλελεύθερους, καλλιεργημένους, και ανεξίθρησκους Έλληνες!
Πουθενά όμως ανάμεσα στους βάρβαρους δεν παρατηρήθηκαν φαινόμενα όπως αυτά των Εβραίων, οι οποίοι ήταν στην κυριολεξία υποταγμενοι στον τυρρανικό θεό τους, που διέταζε τη θανάτωση όσων τον αμφισβητούσαν, δεν δημιούργησαν κανενός είδους πολιτισμό, και η όλη Κοσμοθεωρία τους έρχεται σε ολική αντίθεση με την Ελληνική, όπως μπορεί να δει οποιοσδήποτε έχει έστω και λίγο μυαλό.
Θυμίσου ακόμα πως ο Αριστοτέλης δίδαξε στον Αλέξανδρο την ανωτερότητα των Ελλήνων απέναντι στους βάρβαρους, και τον ενθάρυνε να συμπεριφέρεται διαφορετικά σε αυτούς απο ότι στους Έλληνες.
Ιδού, λοιπόν, αποδείξεις και μέσα απο την Ελληνική φιλοσοφία!
ΑΝΙΚΗΤΩΝ ΑΠΤΕΤΑΙ ΟΥΔ'ΑΙΔΗΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kaizer
Μέλος 2ης Βαθμίδας


251 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2004, 01:59:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kaizer  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Σού είπα ξεκάθαρα οτι πιστεύω στον Ανθρώπινο πολιτισμό, όπως πίστευαν όλοι οι Έλληνες φιλόσοφοι που άξιζαν το όνομα. Όταν αυτός εκδηλώνεται στην Έλλαδα, λέγεται Ελληνικός, όταν εκδηλώνεται στην Σουμερία λέγεται Σουμερικός, και όταν εκδηλώνεται στην Αμερική λέγεται Αμερικάνικος. Δεν διαφέρουν, ή ίδια γεύση, σε άλλο πακέτο. Χώνεψέ το.


Και όταν εκδηλώνεται στις ζούγκλες της Αφρικής, λέγεται πολιτισμός των Κάφρων, και έχει την ίδια γεύση με τον Ελληνικό, απλά είναι σε διαφορετικό πακέτο! Φυσικά, οι Κάφροι φιλόσοφοι είναι του ίδιου βεληνεκούς με τους Έλληνες φιλοσόφους. Φίλε kynice, για ένα διάστημα σε είχα απλά για μ....α, αλλά τώρα δεν έχω πια αμφιβολίες. Είσαι κυριολεκτικά για τα σίδερα!
ΑΝΙΚΗΤΩΝ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kaizer
Μέλος 2ης Βαθμίδας


251 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2004, 02:04:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kaizer  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Σού είπα ξεκάθαρα οτι πιστεύω στον Ανθρώπινο πολιτισμό, όπως πίστευαν όλοι οι Έλληνες φιλόσοφοι που άξιζαν το όνομα. Όταν αυτός εκδηλώνεται στην Έλλαδα, λέγεται Ελληνικός, όταν εκδηλώνεται στην Σουμερία λέγεται Σουμερικός, και όταν εκδηλώνεται στην Αμερική λέγεται Αμερικάνικος. Δεν διαφέρουν, ή ίδια γεύση, σε άλλο πακέτο. Χώνεψέ το.


Και όταν εκδηλώνεται στις ζούγκλες της Αφρικής, λέγεται πολιτισμός των Κάφρων και έχει την ίδια γεύση με τον Ελληνικό, απλά είναι σε διαφορετικό πακέτο! Φυσικά οι Κάφροι φιλόσοφοι είναι του ίδιου βεληνεκούς με τους Έλληνες φιλόσοφους...
Kynice, για ένα διάστημα σε είχα απλά για μ....α, αλλά τώρα δεν έχω πια αμφιβολίες. Είσαι κυριολεκτικά για τα σίδερα! Σου συστίνω να διαβάσεις κανα βιβλίο του Φρόιντ, ο οποίος καθότι Εβραίος ταιριάζει και στην περίπτωση σου...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

steelspring
Πλήρες Μέλος

Austria
829 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2004, 04:30:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους steelspring  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Kaizer
Mην αφήνεις να σε εκνευρίσει ένα τεκτονοδιεθνιστικό κουτάβι.
Με κάλυψες με τις απαντήσεις σου και δεν έχω πολλά ακόμα να προσθέσω.
Η κατευθυνόμενη "αντίληψη" ότι ""Έλα μωρέ ...όλοι τα ίδια σκατά είμαστε"" είναι η καραμέλα που πιπιλάει ο κυνικός και το συνάφι του για καιρό .
Έχει το θράσος μάλιστα (όπως και πολλοί άλλοι καλοθελητάδες) να επικαλείται τον Σωκράτη . Τον υποδειγματικό Αθηναίο πολίτη που υπερασπίστηκε την πατρίδα του με το σπαθί του πρώτα και μετά με τα λόγια του . Αυτόν που αυτοκτόνησε για χάρη της ίδιας του της ιδιαίτερης πατρίδας.
Αν η κοσμοπολιτεία του μεγάλου αυτού Έλληνα ,που τίμησε στο έπακρο τη φυλή του και την πατρίδα του , αποτελεί έρεισμα για τους σημερινούς θλιβερούς διεθνιστάκους για να πετάνε κοπριές δεξιά και αριστερά , αυτό πλέον θα πρέπει να το ανάγουμε σε πρόβλημα λάθους φαρμακευτικής αγωγής, ή τραυματικών εμπειριών κατα την τρυφερή περίοδο της ανάπτυξης.

Μια ανάπτυξη όμως που δυστυχώς δεν ολοκληρώθηκε .
Επειδή όμως τα λόγια είναι λόγια είτε προφέρονται είτε γράφονται,
Η Πράξη του Ελληνικού Πνεύματος συντελέστηκε στα πεδία των μαχών με τους βαρβάρους.
Πολύ σωστά το είπες.
Με το σώμα. Με το σίδερο που έκοβε την αναπνευστική δίοδο των ανίερων ορέξεων του επιτιθέμενου βάρβαρου.
Γιατί μόνο ένας βάρβαρος δεν αναγνωρίζει πάτρια γη, γενέτειρα, πατρίδα με συμπατριώτες ,φυλή, σαν πολιτισμική εναρκτήρια οδό και αξία.
Η χρηματολαγνεία ορισμένων ορκισμένων εχθρών της Ελλάδας και η ανασφάλεια που οδηγεί στην οικονομική , σωματική και ηθική εξαγορά υπαγορεύει σε κάποιους να εκφράζουν "άποψη" επι παντός Ελληνικού.
Ζητώ συγγνώμη αλλά η αλήθεια πολλές φορές είναι πολλαπλάσια ισχυρότερη και φοβερότερη απο τον θάνατο .
Δεν μπορώ να το συζητήσω στο επίπεδο αυτού του "φόρουμ".
Το μόνο που μπορώ να πώ είναι να προσπαθήσουμε να δούμε πως η αλήθεια αυτή εκφράστηκε απο τους Μαραθωνομάχους που ξέσκισαν με τυφλή μανία τα σωθικά των χρυσοφόρων Μήδων (αίτιο πολλών δεινών για χρόνια)στις αμμουδερές παραλίες του Μαραθώνα και απο τους 300 Σπαρτιάτες με τα μακρυά μαλλιά και τα γυμνασμένα μέχρις άκρων σώματα με την τεράστια καρδιά , με την τεράστια σωματική δύναμη ,με την τεράστια ΕΜΠΡΑΚΤΗ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ και τα λίγα ΛΑΚΩΝΙΚΑ λόγια .
Λυπάμαι για τους ταπεινούς φιλοσοφιστές που νομίζουν ότι έκαναν κτήμα τους τα λόγια ,αλλά ποτέ δεν αισθάνθηκαν την πράξη αυτών των λόγων.
Απόδειξη είναι η σκατολογία για το πρόσωπο του Αξέξανδρου , του μεγίστου των εμπράκτων σοφών αυτής της γής .
Του ανθρώπου που στην πραγματικότητα και κατα απόλυτη έννοια λατρεύτηκε απο τους "κατακτημένους" που δήθεν σφαγίασε....
Η Μαρτυρία τών σύγχρονων ανθρώπων απο τις περιοχές που πέρασε τότε μας κόβει την ανάσα.

Το κείμενο με τον δήθεν λόγο του στην Οπι είναι μιά φιλολογική φαντασίωση ενός μυθιστοριογράφου συγγραφέα και τίποτε άλλο .
Είναι αδύνατον ο μαθητής του Μέγιστου Δάσκαλου Αριστοτέλη να ενεφύσησε στον Αλέξανδρο παγκοσμιοποιητικές και Οικουμενικές ιδέες σε μια περίοδο που γύρω απο την Ελλάδα επικρατούσε το άπλετο φιλοσοφικό σκοτάδι.Ένα τρομερά βάρβαρο πολιτιστικό σκοτάδι.Αυτό το σκοτάδι που κάποιοι μας προβάλλουν σαν φώς.
Οι Έλληνες όπως και ο Μέγιστος Φιλόσοφος Αλέξανδρος γνώριζαν πολύ καλά ότι η φυλή, ο νόμος, το δίκαιο ,ήταν Ελληνικές αξίες.
Κανένας βάρβαρος δεν μπορούσε να επικαλεστεί δικαιοσύνη όταν την ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ σαν λέξη και σαν έννοια την είχαν θέσει οι Έλληνες .
Και θα εξακολουθούν να θέτουν λέξεις και έννοιες όσο κι`αν αυτό ενοχλεί.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kynikos
Πλήρες Μέλος

United Kingdom
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2004, 06:24:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kynikos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μας λέει ο steelspring
quote:
Με το σώμα. Με το σίδερο που έκοβε την αναπνευστική δίοδο των ανίερων ορέξεων του επιτιθέμενου βάρβαρου.

Ελληνικότατη παράδοση η λαμαρίνα, συνέχιστηκε απο τους πάντες μεχρι και τον μεταπολεμικό εμφύλιο. Για αυτό διαλεξες το όνομα "ατσάλινη λαμαρίνα";

Βρε, και εγώ ο Εβραιόφιλος που νόμιζα οτι έγινε με το πνεύμα!
Φτου μου.

quote:
Γιατί μόνο ένας βάρβαρος δεν αναγνωρίζει πάτρια γη, γενέτειρα, πατρίδα με συμπατριώτες ,φυλή, σαν πολιτισμική εναρκτήρια οδό και αξία.

springy, ξέρεις πολύ καλά οτι δήλωσα βάρβαρος από την πρώτη στιγμή, και ετσί δεν με πολυνοιάζουν οι παράνοιες του ΧελλένικΡελίτζιον.ΤζιΑρ.

Πιο δυνατά να το φωνάξεις όμως, να σε ακούσει και το υπόλοιπό φόρουμ, κύριε πολεμιστή και σφαγέα των εθνικών εχθρών που τόσο καιρό μας κάνεις τη σιγανοπαπαδιά εδώ μέσα.

quote:
Δεν μπορώ να το συζητήσω στο επίπεδο αυτού του "φόρουμ".
Γιατί όχι; Δεν είπες οτι είσαι εδώ "για πλάκα". Πολύ καλη πλάκα μου ακούγεται αυτή...

Μην μου πείς οτι σκέφτεσαι να αποχωρήσεις, να μπορέσει και το esoterica να συζητήσει λίγο εσωτερισμό χωρίς να μας την πέφτουν οι "Ε".

Α, και αν νομίζεις οτι έχω ανάγκη από χάπια, γιατί δεν μου στέλνεις από αυτά που μας λέγατε οτι παίρνουν οι "Θεοί σας" και γίνονται ορατοί.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kaizer
Μέλος 2ης Βαθμίδας


251 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2004, 07:31:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kaizer  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
springy, ξέρεις πολύ καλά οτι δήλωσα βάρβαρος από την πρώτη στιγμή, και ετσί δεν με πολυνοιάζουν οι παράνοιες του ΧελλένικΡελίτζιον.ΤζιΑρ.

Ιδού ένας μεγάλος πατριώτης, που θύχτικε ότεν του είπαμε πως κατηγορούσε τον Ελληνισμό και τον Μέγα Αλέξανδρο! Τι περιμένατε όμως... Υποκριτής (της πλάκας ,φυσικά, γιατί όλοι έχουν καταλάβει τι κουμάσι είναι) όπως όλοι οι ομοιδεάτες του.
quote:
Βρε, και εγώ ο Εβραιόφιλος που νόμιζα οτι έγινε με το πνεύμα!


Με το πνεύμα και με το σπαθί, ανόητε. Γιατί το σπαθί χωρίς το πνεύμα είναι απο μόνο του βάρβαρο, ενώ το πνεύμα χωρίς το σπαθί είναι απο μόνο του αδύναμο. Ο Ελληνισμός όμως ήξερε να θριαμβεύει και στο πνεύμα και στο πεδίο των μαχών. Το Ελληνικό πνεύμα είναι συνδιασμός σπαθιού και πνεύματος, και αυτός ο συνδιασμός είναι που το κάνει αθάνατο και άτρωτο σε θλιβερούς λασπολόγους όπως εσύ.
Αλλά, κυνικε, με απογοητεύεις. Για εφτά σελίδες κλαιγόσουνα και ζητούσες αποδείξεις μέσα απο την Ελληνική φιλοσοφία για την ένοια των Αντιθέτων, και όταν επιτέλους κάποιος έκανε τον κόπο να ασχοληθεί μαζί σου, τον αγνοείς( ηθελημένα όπως είναι φανερό).
Αγαπητέ μου steelspring, σε διαβεβαιώ πως ο κυνικός δεν με έχει κάνει ούτε στιγμή να χάσω την ψυχραιμία του. Έχω πλέον συνηθίσει τις βλασφημίες του, και τις αντιμετωπίζω απλά με ένα ειρωνικό μειδίαμα


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loco
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
429 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2004, 07:46:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loco  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χαιρετω και παλι τους Συνελληνες!

Παιδια δυο πραγματα συμβαινουν μαλλον με τον Κυνικο.
'Η ειναι εσωκλειστος σε καποιο τρελοκομειο με συνδεση στο Internet
οποτε πρεπει να μας προκαλει λυπη!
'Η ειναι εβραιος οποτε θα του προτεινα (φιλικα) να τσακιστει απο την Ελλαδα που τοσο μισει και να παει στο Ισραηλ(μπλιαχ μην ξερασω) να δουλεψει για το εκει υπουργειο προπαγανδας.

Μιας και τοσο καλα ξερει να λασπωνει και να προπαγανδιζει, γιατι να μην βγαζει και καποια λεφτα το παιδι? Kynike εκει στην χωρα των φονιαδων , αναμεσα σε ανθρωπους της φαρας σου θα εισαι πιο ευτυχισμενος. Και μην σε νοιαζει αν δεν γινεις προπαγανδιστης (που σου ταιριαζει απιστευτα) μπορεις ακομα να βοηθησεις στην ανεγερση του τειχους, που θα κραταει εξω τους κακους Παλαιστηνιους, για να μην σας χαλανε το χρωμα στα τανκς με τις πετρες τους.

ΒΡΕ ΟΥΣΤ ΑΠΟ ΔΩ ΜΙΑΣΜΑΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΙΛΗΣΕΤΕ ΓΙΑ ΕΛΛΑΔΑ!

Απευθυνομαι στους Ελληνες του Topic ζητωντας συγγνωμη που διακωμωδω το θεμα αλλα οι σοβαρες προσπαθειες μου των προηγουμενων σελιδων ειδα οτι ειναι ανουσιες οταν εχεις να κανεις με τετοια ατομα!


ΕΛΛΑΣ = ΕΛ-ΛΑΣ = ΓΗ ΤΟΥ ΦΩΤΟΣ


Edited by - Loco on 29/08/2004 07:52:59

Edited by - Loco on 29/08/2004 07:55:12Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

steelspring
Πλήρες Μέλος

Austria
829 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2004, 11:23:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους steelspring  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
οποτε θα του προτεινα (φιλικα) να τσακιστει απο την Ελλαδα που τοσο μισει και να παει στο Ισραηλ.....

Εδώ τους είναι πιό χρήσιμος φαίνεται.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loco
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
429 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2004, 11:30:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loco  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μαλλον εχεις δικαιο αγαπητε Steelspring. Αυτο το ενδεχομενο δεν το σκεφτηκα.

ΕΛΛΑΣ = ΕΛ-ΛΑΣ = ΓΗ ΤΟΥ ΦΩΤΟΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

steelspring
Πλήρες Μέλος

Austria
829 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2004, 11:40:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους steelspring  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αγαπητέ μου steelspring, σε διαβεβαιώ πως ο κυνικός δεν με έχει κάνει ούτε στιγμή να χάσω την ψυχραιμία του. Έχω πλέον συνηθίσει τις βλασφημίες του, και τις αντιμετωπίζω απλά με ένα ειρωνικό μειδίαμα

Έκανα μια τυπική προτροπή και τίποτ`άλλο.
Με χαρά μου διαπιστώνω ότι ήταν περιττή.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Hermes
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
640 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2004, 12:29:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Hermes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν...ηξερα πως στην Ελλαδα, εχουμε τοσους Εβραιους...Με μεγαλη μου χαρα το διαπιστωσα...Γιατι μου διδεται η δυνατοτητα να τους...ψαλω μερικες "Παναγιες"...Ιδου!!!!

ΤΕΥΧΟΣ 1...Τα σκυλια!!!

- Τι χωρίζει τους ανθρώπους από τα ζώα;
- Η Μεσόγειος!!!

ΤΕΥΧΟΣ 2...Τεμουρα...Μπαμπουρα...

Τον αράπη κι αν τον πλένεις... τον εβραίο σου χαλάς!!!

ΤΕΥΧΟΣ 3...Νοταρικον...Ελληνικον...

- Ποιό είναι το ποιό επικίνδυνο ράλλι του κόσμου;
- Ο γύρος της Αλβανίας με καντίνα!

ΤΕΥΧΟΣ 4...Ο ΘΕΟΣ!!!!!!....Ζητω οι κηφηνες...

Τι θα γίνει αν πέσει ένας μαύρος από την ταράτσα μίας πολυκατοικίας;
Μερέντα!
Αν πέσει ένας Ερυθρόδερμος;
Κέτσαπ!
Αν πέσει ένας Κινέζος;
Μουστάρδα!
Και τέλος αν πέσει ένας λευκός;
Θα σκοτωθεί ο καημένος!

ΤΕΥΧΟΣ 5...Ο ΚΥΡΙΟΣ ΗΜΩΝ ΓΙΑΧΒΕΣ....οοοο...συγνωμη ΓΧΒΣ(μην πω το ονομα του θεου..γιατι θα με κανει Ντα!!!!!)

Ένα Πασχαλιάτικο...
- Φέτος ΔΕΝ θα γίνει Ανάσταση.
- Γιατί;
- Βρήκανε το πτώμα!
Καλο πασχα ΚΗΦΗΝΕΣ!!!!

Ξερω...Ξερω...ειμαστε μισανθρωποι....εθνικιστες...κακουργοι...ο θεος!...Ρατσιστες....απολιτιστοι...στενομυαλοι...Οχι ρε παιδια ....τιποτα απο αυτα δεν ημεθα...απλως γελαμε,του βριζουμε,τους "τη λεμε"...και συνεχιζουμε...ΤΑ ΠΑΡAΠΟΝΑ ΣΑΣ ΣΤΗ ΔΑΣΚΑΛΑ...παλιο "προκες"...!!!


KENTΕΡΗ ΚΑΤΟΥΡΑ ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΜΑΣΤΟΥΡΑ!!!!!!!!!!!!

Υ.Γ.
Τωρα θα "πλακωσει" και η "Σχετικοκρατια"...Ζητω ο ΓΙΑΧΟΥΒΕΣ...


... Κι είπε ο Ερμης ο φτερωτός θερμά και λυπημένα: Ελα
καλή μου Καλυψώ, μη τα'χεις πια χαμένα ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

demo
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
296 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2004, 14:37:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους demo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aγαπητέ Kaizer Καλησπέρα!!
Είναι απορίας άξιο πώς διάφορα υποκείμενα προσπαθούν να βρούν διέξοδο απέναντι στο άχτι & τα απωθημένα που έχουν εναντίων των Ελλήνων, τα οποία πολλές φορές είναι & δικαιολογημένα (Και εγώ έχω να ξέρετε!!) αλλά βρίζοντας, διασύροντας & βλαστημώντας ΠΟΙOΝ;;;;; Tον ΜΕΓΑ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟ!!!!!!
Αυτό είναι η χειρότερη μορφή χυδαιότητας & Ιεροσυλίας!!!
Προς kyniko & Junk95: Είναι δυνατόν ένας ΜΕΘΥΣΟΣ & ΟΜΟΦΥΛΟΦΙΛΟΣ να πάρει σε ηλικία 20 ετών ένα μικρό Βασίλειο απο τον πατέρα του & σε 7-8 χρόνια να γίνει ΚΟΣΜΟΚΡΑΤΟΡΑΣ;;;; Να τον προσκυνάει όλη η Οικουμένη;;; Ολη η Ασία να υπερυφανεύεται Σήμερα στα ύψη οτι έχει μακρυνή καταγωγή απο κάποιον Στρατιώτη του ΜΕΓΑΛΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ;;;; Tί λέτε Εσείς;;; Είναι το ΜΕΓΙΣΤΟ ΚΑΥΧΗΜΑ όχι μόνο για τους Έλληνες αλλά για Όλους τους Λαούς του Κόσμου, για όλη την Ανθρώπινη Ιστορία ο Μέγας Αλέξανδρος άσχετα άν είναι Έλληνας ή Όχι!! Μακάρι Όλοι οι Μέθυσοι & Ομοφυλόφιλοι να είχαν τέτοιες δυνατότητες να κατακτήσουν όλον τον Πλανήτη σε χρόνο ρεκόρ, & κανείς δέν μπορεί να φανταστεί πού θα είχε φθάσει Σήμερα η Ανθρωπότητα άν ζούσε μερικά χρόνια ακόμα αλλά φαντάζομαι οτι θα ήξεραν πολύ καλά οι Εβραίοι Ποιόν θα δηλητηριάσουν!!! Τα λόγια που διάβασε ο Kaizer τα οποία απύηθηνε ο Μέγας Αλέξανδρος στους Στρατιώτες είναι ένα μικρό δείγμα του Εκπληκτικού του χαρακτήρα τον οποίο δέν θα συναντήσουμε ποτέ σε κανέναν άλλον Άνθρωπο!! Να προσθέσω Εγώ οτι σεβάστηκε τόσο πολύ τα Έθιμα των χωρών που κατακτούσε, ώστε προσκύνησε τους Περσικούς Θεούς, ντύθηκε Περσικά,& μίλησε Περσικά, σε βαθμό που να χάσει την υπόληψη των υπηκόων του!! Άρα λοιπόν η χυδαιότητα πρέπει να έχει κάποιο όριο ειδικά μπροστά σε τέτοια θρυλικά Ιστορικά πρόσωπα!!
Ας έρθω στο θέμα: Πρέπει αρχικά να δούμε απο πού προέρχεται η περιβόητη Εβραική φυλή!! Πρόγονοι τους ήταν οι ΧΑΛΔΑΙΟΙ οι οποίοι κατοικούσαν πρίν το 2000 π.χ. σε μιά περιοχή της Σουμερίας. Οι Χαλδαίοι ήταν οι γεννήτορες του κάθε είδους εξορκισμού & Μαύρης Μαγείας, ενώ διδάσκονταν στην καλλιέργεια & χρήση θανατηφόρων φυτών(π.χ. Μανδραγόρα).Τα φυτά αυτά ανάλογα με την περίσταση μπορούσαν είτε να θανατώσουν τον Άνθρωπο, είτε να τον ακρωτηριάσουν, είτε να τον στειρώσουν!! Τα χρησιμοποίησαν με εξαίσια ταχυδακτυλουργία ο Αβραάμ & το Σόι του, παρουσιάζοντας τις θανατηφόρες παρενέργειες τους ως "Τιμωρία - ΘΕΟΥ ΙΑΧΩΒΑ" προς τους Αμαρτωλούς!!!!!
Οτι πρώτος στόχος του Αβραάμ & της παρέας του ήταν οι Έλληνες αυτό ήταν πάντα ΔΕΔΟΜΕΝΟ!! Πρώτη "Θεάρεστη πράξη" τους ήταν τα Σόδομα & τα Γόμορα, σύμφωνα με αυτούς το Κέντρο κάθε ακολασίας, οργίου & Αμαρτίας, ενώ στην πραγματικότητα μιά πλούσια 5πολη αποικία των Μινωιτών, με πολύ ψηλό επίπεδο ζωής!! Η 5πολη είχε εξαντληθεί απο τον πόλεμο με τον μεγάλο τοπικό βασιλιά Χοδολλογόμορ, & ο πανούργος Θεο-Πάτορας βρήκε την μεγάλη ευκαιρία να βάλει φωτία σε έναν μεγάλο λόφο με θειάφι δίπλα απο τις πόλεις, καίγοντας τις απο άκρη σε άκρη!! Είναι άλλωστε γνωστές οι Θεουργίες του Αβραάμ στον Αβιμελέχ βασιλιά της επίσης Μινωικής Αποικίας των Γεράρων, στον οποίο παρουσίασε την γυναίκα του Σάρα σάν αδελφή, τις ίδιες δέ πανουργίες & ψεύδη επανέλαβε στον Αβιμελέχ & ο Ισαάκ!!
Είναι γνωστοί άλλωστε οι ασταμάτητοι πόλεμοι των Εβραίων με τους Φιλισταίους τους οποίους παρουσιάζουν στην Βίβλο σάν το "Έθνος του Σατανά", ενώ είναι η σημαντικότερη Αποικία των Μινωιτών στην Ασία!! Προσέξτε πώς συνεχίζεται η διαμάχη αυτή Σήμερα!!
Φιλισταίοι -----> Παλαισταίοι ------> Παλαιστίνιοι!!
Συνεχίζεται με την γενοκτονία & τις Ομαδικές σφαγές των Παλαιστινίων χωρίς την παραμικρή φωνή διαμαρτυρίας απο τα ξαδέλφια τους Έλληνες!! Απο κεί και πέρα είναι δεδομένο οτι στόχος του Εβραισμού είναι ο ίδιος ο Ελληνισμός, ο οποίος εκδηλώθηκε ύπουλα άπειρες φορές τα τελευταία 2000 χρόνια με Εβραίους πράκτορες ακόμα & μέσα στις αυλές Βυζαντινών Αυτοκρατόρων & Τούρκων Σουλτάνων, είτε ως Σύμβουλοι, είτε ως Διπλωμάτες καθορίζοντας την στάση & την συμπεριφορά τους!!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

demo
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
296 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2004, 14:44:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους demo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όσον αφορά για Σένα Hermes σε Ευχαριστώ για την Συνέντευξη του Εβραίου Ραββίνου την οποία διάβασες!! Την είχα επίσης διαβάσει & Εγώ σε κάποιο Περιοδικό πρίν 4 περίπου Μήνες & με συγκλόνισε!! Τα ίδια τα οποία & Εγώ υποπτευόμουνα σάν πραγματικότητα τα είδα να λέγονται απο τον ίδιο τον στόμα κάποιου Εβραίου ιεράρχη!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

junk95
Πλήρες Μέλος

Greece
1327 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2004, 17:37:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους junk95  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

δεν νομίζω οτι κερδίζεις εσύ τίποτα να εκνευρίζεσαι, όσο αιχρός και να είναι ό άλλος.


Το ξέρω. Τη "δήλωσή" μου ήθελα να την κάνω εδώ και 1-2 βδομάδες,
όταν συνειδητοποίησα πως η καταστροφική βλακεία αδυνατεί πλήρως
να καταλάβει την πολυπλοκότητα της σκέψης μου (και δεν είμαι καν
ιδιαίτερα έξυπνος, 138 στα βλακώδη τεστ που έχουν για ευαγγέλιο
αυτοί οι πίθηκοι). Την έγραφα, την έσβηνα... χθες πραγματικά
ξεχείλισε το ποτήρι.

Θα τον πλακώσω στο ξύλο αν τον βρω μπροστά μου. Δατσ ε φακτ. Και
αυτό ισχύει για όλους τους επόμενους που θα με αποκαλέσουν "εβραιόφιλο", "ιουδαιοχριστιανό", "ανθέλληνα" κλπ.

Εξαιρείται ο Helios που μπορεί να με αποκαλεί ό,τι γουστάρει, γιατί
τον πάω.

Και δεν είμαι κανένας ελληνογκαγκά να κλαψουρίζω για συνωμοσίες και
μεροληπτικότητα και @ρχίδια μύδια κουκουρίδια. Ξέρω πολύ καλά ότι η δήλωσή μου παραβιάζει τους κανονισμούς του φόρουμ και θα έχει απόλυτο δίκιο ο αντμίν να με τιμωρήσει. Απλώς δε με νοιάζει. Έχω κουραστεί
να πολεμάω ονειροφαντασίες. Καιρός για λίγη σκληρή και
αδυσώπητη πραγματικότητα.

Φίλε Moondragon,
Δεν είμαι ψώνιο, όμως όταν το μόνο που έχουν
να σου αντιτάξουν είναι "ουγκ, ουγκ, ανθέλληνα, Μέγας Αλέξανδρος
ταμπού, εσύ εβραίο! Μη μιλάει!" και τους παίρνει τέσσερις
σελίδες να καταλάβουν(;) τη λογική αντίφαση που είδα κατ' ευθείαν
στα γραπτά τους, ε είμαι πιο έξυπνος, δε φταίω εγώ!

Και για μια ακόμη φορά: είμαι απόλυτα σίγουρος πως έχω κάνει
πολύ περισσότερα για την Ελλάδα από εσάς τους αυτόκλητους
υπερασπιστές της τιμής της. Και δε μιλάω για τις απόψεις μου,
οι οποίες ταυτίζονται με το Σολωμό ("εθνικό είναι το αληθινό")
και όχι με το Χίτλερ ("αληθινό είναι το εθνικό"), παρ' όλο που
και για αυτές θεωρώ ότι ισχύει αυτό. Μιλάω για τα έργα μου, τα οποία
δεν πρόκειται να σας αποκαλύψω γιατί όρεξη που την είχα να μάθετε
ποιος είμαι διεστραμμένοι.

Από εκεί και πέρα, θεωρώ χρέος μου να σας επισημάνω ότι:
α) Το αν είμαι ανθέλληνας ή όχι ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΜΙΚΡΗ ΣΧΕΣΗ ΜΕ
ΤΟ ΑΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΩ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ, παρ' όλο που καταλαβαίνω ότι αυτό
έρχεται σε αντίθεση με το Νόμο 1 των Ελληνογκαγκά, ήτοι
"αληθινό είναι το εθνικό όπως το ορίζουμε εμείς οι Ελληνογκαγκά"
β) Δε θα σας δώσω λογαριασμό για την καταγωγή μου. Αει στο διάολο,
ζώα. Για ψάξτε λίγο τι σημαίνουν τα επώνυμά σας, που νομίζετε
ότι είστε τρισέγγονα του Περικλή, ω θλιβερά εγγόνια του
Ταμερλάνου και βαφτιστήρια του Χίτλερ!

lamogio, όχι και "γαύρος" ρε φίλε! Μαχαιριά στην καρδιά ήταν αυτό!

loco, είναι ενδιαφέρουσα η μονοδιάστατη θεώρησή σου.
Μας λες "είμαι τεταρτοετής φοιτητής στο τμήμα
Ιστορίας του ΑΠΘ" και από αυτό υποτίθεται ότι έπρεπε να ψαρώσουμε
μπροστά στη Μεγάλη Αυθεντία. Αν άξιζες το πτυχίο σου, θα
ήξερες ότι Μεγάλες Αυθεντίες δεν υπάρχουν. Και δεύτερον η ισοδύναμη
δήλωση "έγραψα 15 παρά κάτι στις Πανελλήνιες" δε σε κάνει καθόλου
αυθεντία. Πάντως δε με ενδιαφέρει τι έλεγαν οι πρόγονοί σου για
τους Ιλλυριούς. Το πιο πιθανό είναι εξάλλου ότι δεν έλεγαν απολύτως
τίποτα, σιγά μην ήξεραν τους Ιλλυριούς στα υψίπεδα της Μογγολίας.

Για να τελειώνει πάντως αυτή η γελοιότητα με τις κατηγορίες για
διπλά IDs, θερμοπαρακαλώ τον Admin να κοιτάξει τα πεδία
R_IP στον πίνακα FORUM_REPLY και να δηλώσει ότι εγώ, ο τυχερούλης, το
λαμόγιο, εσύ και ο Κρατύλος δεν είμαστε το ίδιο άτομο.
Αυτό που με είχε εντυπωσιάσει όταν ο Πελασγός προέβη πρώτη φορά
σε αυτή την ηλίθια "αποκάλυψη" ήταν ότι θεωρούσε ως επιβαρυντικό
στοιχείο το γεγονός ότι τα ποστ μας ήταν περίπου ταυτόχρονα.
Λες και είναι πανεύκολο να κάνεις logout και login για να αλλάξεις
ταυτότητα.

demo, από το να έχω έναν "ελληνισμό" που βασίζεται σε παραποιήσεις
του Hancock και του Daeniken από ντόπιους αντιγραφείς,
χίλιες φορές ο "ανθελληνισμός" που βασίζεται στην παλιά καλή
αριστοτελική λογική.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πελασγός
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
225 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2004, 19:11:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πελασγός  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητοί φίλοι,

Κάποιοι προσπαθούν να υποτιμήσουν χοντρά τη νοημοσύνη μας.

Νομίζουν ότι γίνεται να συγχέουμε την γνώση της ελληνικής γλώσσας με την Ελληνικότητα.

Νομίζουν ότι γίνεται να μας περάσουν τις ισοπεδωτικές επιταγές της παγκοσμιοποίησης με εξυπνακισμούς σερβιρισμένους με περιτύλιγμα αρετής, για να τους φάμε σαν προοδευτικές ιδέες.

Το νομίζουν, γιατί σε κάποιο βαθμό το έχουν ήδη πετύχει, αλλά μόνο εκεί όπου οι λαοί είναι πολυσύνθετοι πολύγλωσσοι και πολυδιασπασμένοι, με τεχνητά καλλιεργημένη εθνική συνείδηση, οπου η ουσιαστική ομοιογένεια αντικαθίσταται απο μια προκρούστεια τεχνική ισοπέδωσης. Αυτούς τους λαούς τους διαφημίζουν και τους προωθούν παντού ως μακάβρια τρόπαια, θέλοντας έτσι να κάνουν επίδειξη της νίκης τους ενάντια στην ελεύθερη σκέψη, αλλά και ταυτόχρονα να τους προβάλλουν ως πετυχημένα μοντέλλα ενός συστήματος που εκ των πραγμάτων όμως είναι αποτυχημένο.

Νομίζουν ότι γίνεται να πιστέψουμε, -ενώ γνωρίζουμε πως ελέγχουν την πλειοψηφία των μαζικών μέσων ενημέρωσης στον πλανήτη-, πως θα άφηναν το ΠΙΟ ΠΡΟΣΒΑΣΙΜΟ από πλευράς του μέσου πολίτη μαζικό μέσο ιδεολογικής επικοινωνίας ΑΝΕΞΕΛΕΓΚΤΟ !!

Νομίζουνε ακόμη πως με κατευθυνόμενους γραφιάδες θα καταφέρουν να μεταστρέψουν τη ΦΥΣΗ μας ώστε να ξεχάσουμε το δικό μας σύστημα αξιών, και να ενστερνιστούμε το δικό τους για να γίνουμε έτσι άβουλα και υπάκουα καταναλωτικά ΝΟΥΜΕΡΑ !!

Μην αφήνετε λοιπόν να δημιουργείται η ψευδαίσθηση πως κερδίζουν επάξια το ψωμί τους !!!

Πελασγός


(=|=)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kynikos
Πλήρες Μέλος

United Kingdom
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2004, 19:19:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kynikos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
lamogio, όχι και "γαύρος" ρε φίλε! Μαχαιριά στην καρδιά ήταν αυτό!

Μη φοβάσε Junk95, το ήξερα οτι αποκλέιται να ηταν αυτό αλήθεια. Μάλλον βιάστηκε το λαμόγιο.

====

Για την υπόλοιπη "Ομάδα Ε":

Το πλησιάσατε, αλλά δεν το πιάσατε ακριβώς...

Είμαι εσώκλειστος σε τρελλοκομείο υπό τη πληρωμή των Εβραίων!!
Αυτοί -- από την καλή τους την καρδιά -- είπαν να σας βοηθήσουν να γίνετε και εσεις άνθρωποι, και με προσέλαβαν, γνωρίζοντας πόσο προσεχτικά με ακούτε.

Πάντως να ξέρετε οτι δεν τους εμπιστεύομαι (ξέρετε πώς είναι οι Εβραίοι στο ρίξιμο) και αν δεν με πληρώσουν αυτά που μου τάξαν, χαλάει η δουλεία. Από εκεί και πέρα, αν θέλετε να συνεχίσω τις Ηράκλειες προσπάθειες μου να σας εκπολιτίσω, θα πρέπει να αρχίσετε να πληρώνετε κύριοι!
Ε, όχι όλα πια τσάμπα...

Ευχαριστω τον steelspring εκεί που λέει:

quote:
Εδώ τους είναι πιό χρήσιμος φαίνεται.
Θα παρακαλούσα, αν δεν σας είναι κόπος, να γράφεται και άλλα τέτοια, γιατί πληρώνωμαι βάση απόδωσης, και έτσι αυξάνωνται τα ποσοστά μου.

Μην ξεχνάτε οτι αλλοιώς μπορεί να χρειαστεί να επιβαρυνθείται εσείς οι ίδιοι τα δίδακτρα που χρεώνω. (Και δεν είναι φτηνα)

Και αν κανείς από σας θέλει να με βοηθήσει να το σκάσω από εδώ μέσα, πλήζ, (εχώ και έναν μ@λ@κα που όλο μου λέει οτι είναι ο Φουράκης, και του τάπε όλα προσωπικά ο Μεγαλέξανδρος) θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα. Ξέρω οτι είστε όλοι ειδικοί στους δραπέτες τρελλοκομείου.

Κ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lamogio
Μέλος 3ης Βαθμίδας


560 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2004, 19:43:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lamogio  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
lamogio, όχι και "γαύρος" ρε φίλε! Μαχαιριά στην καρδιά ήταν αυτό!

Ημαρτον!
Αυτομαστιγώνομαι πάραυτα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kaizer
Μέλος 2ης Βαθμίδας


251 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2004, 19:51:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kaizer  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλώς τον ''άσωτο υιο'' που επέστρεψε!(χρησιμοποιώ εβραικές εκφράσεις για να σε κάνω να νιώσεις στο στοιχείο σου).Αλήθεια που είχες χαθεί χθές? Είχες πάει στην Ομόνιοα να βρείς τη δόση σου σαν καλό Πρεζόνι που παραδέχεσαι οτι είσαι? Η μήπως είχες πάει πουθενά πιο μακρυά? Στα Τύρανα ας πούμε να δεις τα πατριωτάκια σου?(δεν φτάνουν αυτά που υπάρχουν εδώ, βλέπεις...)
quote:

Το ξέρω. Τη "δήλωσή" μου ήθελα να την κάνω εδώ και 1-2 βδομάδες,
όταν συνειδητοποίησα πως η καταστροφική βλακεία αδυνατεί πλήρως
να καταλάβει την πολυπλοκότητα της σκέψης μου (και δεν είμαι καν
ιδιαίτερα έξυπνος, 138 στα βλακώδη τεστ που έχουν για ευαγγέλιο
αυτοί οι πίθηκοι). Την έγραφα, την έσβηνα... χθες πραγματικά
ξεχείλισε το ποτήρι.



Ούτε τώρα επιχειρήματα. Μόνο κομπασμοί περι της πολυπλοκότητας της σκέψης του και της δικής μας ηλιθιότητας και ουσία επι του θέματος 0.
quote:
Θα τον πλακώσω στο ξύλο αν τον βρω μπροστά μου. Δατσ ε φακτ
Ανούσιες απειλές που ωστόσο με χαροποιούν διότι είναι φανερό οτι έχει χάσει την ψυχραιμία του, διότι δεν έχει τίποτα να απαντήσει επι της ουσίας στο θέμα και έχει πλέον χάσει τη μάχη.
quote:
Και δεν είμαι κανένας ελληνογκαγκά να κλαψουρίζω για συνωμοσίες και
μεροληπτικότητα και @ρχίδια μύδια κουκουρίδια. Ξέρω πολύ καλά ότι η δήλωσή μου παραβιάζει τους κανονισμούς του φόρουμ και θα έχει απόλυτο δίκιο ο αντμίν να με τιμωρήσει. Απλώς δε με νοιάζει. Έχω κουραστεί
να πολεμάω ονειροφαντασίες. Καιρός για λίγη σκληρή και
αδυσώπητη πραγματικότητα.

Τι γεναιότητα... Τι ηρωισμός... Το παιδί αποφάσισε να μας επαναφέρει στην πραγματικότητα. Φαίνεται οτι δεν βρήκε χτες τη δόση του και για λίγο δεν είναι υπο καθεστώς ονειροφαντασίας, και προσπαθεί να καταλάβει πως είναι να ζεις στην πραγματικότητα... Και μια που του αρέσει ο Καβάφης (όπως και σε μένα άλλωστε) έχω να του προτείνω ένα ποίημα που ταιριάζει χάρμα σε Πρεζόνια σαν αυτόν. <<Σα βγεις στον πηγαιμό για την ΙΘΑΚΗ...>. Όποιος κατάλαβε, κατάλαβε...



quote:
Και
αυτό ισχύει για όλους τους επόμενους που θα με αποκαλέσουν "εβραιόφιλο", "ιουδαιοχριστιανό", "ανθέλληνα" κλπ.


Ρε παιδιά! Το είχαμε παρεξηγήσει το παλικάρι! Τι <<διεθνιστή ανθέλληνα>> τον λέγαμε! Αυτός είναι υπερεθνικιστής! Φασίστας θα μπορούσα να πώ! Αυτό άλλωστε είναι ξεκάθαρο απο τα λεγόμενα του σε όλα τα topics... Σε λυπάμαι ρε ...τι να πω. Δεν έχεις ούτε καν το στοιχιώδες θάρος να παραδεχτείς αυτό που είσαι... Αν το είχες, θα μπορούσα ίσως να σε σεβαστώ.

quote:
Και για μια ακόμη φορά: είμαι απόλυτα σίγουρος πως έχω κάνει
πολύ περισσότερα για την Ελλάδα από εσάς τους αυτόκλητους
υπερασπιστές της τιμής της.

Ιδού μερικές δηλώσεις του φίλου μας του πρεζάκια που θα σας πείσουν για το πόσα έχει προσφέρει στην Ελλάδα.Να διευκρινίσω πως είναι αυτούσιες οι δηλώσεις του ΚΑΤΑ ΛΕΞΗ όπως θα παραδεχτεί και ο ίδιος αν έχει έστω και λίγη εντιμότητα και αυτοεκτοίμηση.
<<όποιος μου μιλάει για
πατρίδες τον θεωρώ καραγκιόζη>>
<Στην εθνικιστική ουτοπία ο Μέγας Αλέξανδρος εκπολίτιζε τον κόσμο,
υπό τις ευλογίες του Αρχιεπισκόπου Αθηνών και Πάσης και βέβαια
έτρωγε μπουγάτσα στη σημαιοστολισμένη (με τη γαλανόλευκη) Τσιμισκή,
όπου η διασκέδαση ήταν απαγγελία του Ομήρου και εκκλησιαστικοί
ψαλμοί να παίζουν από τα μεγάφωνα. >>

quote:
--------------------------------------------------------------------------------
1) Απαγόρευση ανάρτησης θρησκευτικών συμβόλων σε δημόσιους χώρους και κτίρια.
2) Απαγόρευση κυκλοφορίας κληρικών και μοναχών με ράσα.
3) Αλλαγή ιστορικών βιβλίων και διαγραφή γεγονότων που ενοχλούν τούς <<φίλους>> γείτονες μας
4) Απαγόρευση μαθητικών - στρατιωτικών παρελάσεων.
5) Κατάργηση Εθνικών εορτών.
6) Αποποινικοποίηση μαλακών ναρκωτικών << βλ. χασίς>>.
7) Πλήρης διαχωρισμός εκκλησίας και κράτους.
8) Αλλαγή σημαίας ;;; Γιατί ο σταυρός ενοχλεί;;
--------------------------------------------------------------------------------


Το 1, το 3, το 4, το 6 (ειδικά το 6), το 7 τα χρειαζόμαστε Ε-Π-Ε-Ι-Γ-Ο-Ν-Τ-Ω-Σ.
Το 2 είναι φασιστικό, το 5 ανιστόρητο και το 8 αναπόφευκτα κάποια στιγμή (δεν εννοώ σύντομα) θα συμβεί γιατί κανένα κράτος και κανένα σύμβολο κράτους δεν είναι αιώνιο.>>

Να ένας μεγάλος πατριώτης! Α, ρε πρεζόνι, θε έπρεπε να σου στείσουμε άγαλμα δίπλα σε αυτό του Μ. Αλέξανδρου, του Περικλή και του Σωκράτη για το έργο που έχεις προσφέρει στην Ελλάδα!

quote:
Μιλάω για τα έργα μου, τα οποία
δεν πρόκειται να σας αποκαλύψω γιατί όρεξη που την είχα να μάθετε
ποιος είμαι διεστραμμένοι.


Ποιός είσαι ρε μεγάλε! Ο Θεός είσαι και δεν θέλεις να μας το αποκαλύψεις?
quote:
Δεν είμαι ψώνιο, όμως όταν το μόνο που έχουν
να σου αντιτάξουν είναι "ουγκ, ουγκ, ανθέλληνα, Μέγας Αλέξανδρος
ταμπού, εσύ εβραίο! Μη μιλάει!" και τους παίρνει τέσσερις
σελίδες να καταλάβουν(;) τη λογική αντίφαση που είδα κατ' ευθείαν
στα γραπτά τους, ε είμαι πιο έξυπνος, δε φταίω εγώ!


Αυτό πια είναι απίστευτο... Μας παραθέτει ποιήματα αντί για πηγές, μας βρίζει, απειλεί να με δείρει, και είμαστε εμείς που δεν δίνουμε επιχειρήματα! Καλά ρε φίλε, και μόνο οι πηγές που σου έδειξα για το Μ.Αλέξανδρο και στις οποίες δεν απάντησες ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ παρα μόνο άρχισες να βρίζεις και να απειλείς δεν φτάνουν? Και όλες αυτές οι δηλώσεις Σιωνιστών, τα κείμενα, τα στοιχεία εγώ γιατί κουράζομαι και τα γράφω? Αλλά είπαμε... Η πολύ πρέζα αυτά κάνει!
quote:
Δε θα σας δώσω λογαριασμό για την καταγωγή μου. Αει στο διάολο,
ζώα.

Το παραλήριμα συνεχίζεται... Τελικά έκανα λάθος, μάλλον την πήρε τη δόση του...
quote:
Για να τελειώνει πάντως αυτή η γελοιότητα με τις κατηγορίες για
διπλά IDs, θερμοπαρακαλώ τον Admin να κοιτάξει τα πεδία
R_IP στον πίνακα FORUM_REPLY και να δηλώσει ότι εγώ, ο τυχερούλης, το
λαμόγιο, εσύ και ο Κρατύλος δεν είμαστε το ίδιο άτομο.


Ρε δεν πα να σαι ότι σ...α θες. Για μένα είσαι ένας αρχιμ...ας, τίποτα παραπάνω.
quote:
demo, από το να έχω έναν "ελληνισμό" που βασίζεται σε παραποιήσεις
του Hancock και του Daeniken από ντόπιους αντιγραφείς,
χίλιες φορές ο "ανθελληνισμός" που βασίζεται στην παλιά καλή
αριστοτελική λογική.


<<όποιον μου μιλάει για πατρίδες τον θεωρώ καραγκιόζη>>.
Παλιά καλή αριστοτελική λογική κατα τον Πρεζάκια.
Να επαναλάβω για μία ακόμα φορά οτι περιμένω επιχειρήματα απο το πρεζόνι, όταν περάσει η επίδραση της δόσης του, και ειδικά σε όσα είπα για τον Μ.Αλέξανδρο και την ανθελληνική στάση των Ελληνοεβραίων.
ΑΝΙΚΗΤΩΝ ΑΠΤΕΤΑΙ ΟΥΔ' ΑΙΔΗΣ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kaizer
Μέλος 2ης Βαθμίδας


251 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2004, 20:17:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kaizer  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
<<Τι γεναιότητα... Τι ηρωισμός... Το παιδί αποφάσισε να μας επαναφέρει στην πραγματικότητα. Φαίνεται οτι δεν βρήκε χτες τη δόση του και για λίγο δεν είναι υπο καθεστώς ονειροφαντασίας, και προσπαθεί να καταλάβει πως είναι να ζεις στην πραγματικότητα... Και μια που του αρέσει ο Καβάφης (όπως και σε μένα άλλωστε) έχω να του προτείνω ένα ποίημα που ταιριάζει χάρμα σε Πρεζόνια σαν αυτόν. <<Σα βγεις στον πηγαιμό για την ΙΘΑΚΗ...>. Όποιος κατάλαβε, κατάλαβε...>>
Αυτό είναι το δικό μου σχόλιο, κατα λάθος μπήκε στο quote το προηγούμενο post μου.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kaizer
Μέλος 2ης Βαθμίδας


251 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2004, 20:29:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kaizer  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kynikeeee... Kyniceeee.... EEE KYNICE! Για που τοβαλες? Προσπαθείς και πάλι να μην απαντήσεις και άρχισες τις εξυπνάδες? Άσε τον πρεζάκια στην ησηχία του (ή μάλλον στη μ....α του). Δεν δίνουμε δεκάρα τσακιστή άμα είναι γαύρος, βάζελος, χανούμι ή οτιδήποτε άλλο. Άλλο μας νοιάζει. Επι ΕΦΤΑ σελίδες κλαιγόσουνα και έλεγες το εξής
quote:
Περιμένω ακόμα να ακούσω ΠΟΥ στην αρχαία φιλοσοφία προκύπτει η έννοια ΔΥΟ ΑΝΩΤΕΡΑ ΟΡΙΣΜΕΝΩΝ ΑΝΤΙΠΑΛΩΝ ΠΝΕΥΜΑΤΩΝ!



Έχεις λάβει απάντηση εδώ και ώρα και όμως αποφεύγεις να απαντήσεις. ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΟΥ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΛΟΙΠΟΝ. Επειδή είσαι και βλάκας και μπορεί να μήν πήρεςμ χαμπάρι την απάντηση μου, την ξαναπαραθέτω παρακάτω
quote:
Στην αρχαία ελληνική φιλοσοφία υπάρχουν ένοιες σχετικά με Αντίθετα.
Θυμίσου, <<πας μη Έλλην βάρβαρος>>. Αυτο βέβαια εξιπονοούσε την ανωτερώτητα των Ελλήνων. Οι βάρβαροι ήταν για τους Έλληνες σκοτεινά πλάσματα, αγράματα, που λάτρευαν θεούς βάρβαρους και απάνθρωπους, υποταγμένοι σε ένα ηγέτη τον οποίο λάτρευαν σα θεό. Το Αντίθετο δηλαδή απο τους φιλελεύθερους, καλλιεργημένους, και ανεξίθρησκους Έλληνες!
Πουθενά όμως ανάμεσα στους βάρβαρους δεν παρατηρήθηκαν φαινόμενα όπως αυτά των Εβραίων, οι οποίοι ήταν στην κυριολεξία υποταγμενοι στον τυρρανικό θεό τους, που διέταζε τη θανάτωση όσων τον αμφισβητούσαν, δεν δημιούργησαν κανενός είδους πολιτισμό, και η όλη Κοσμοθεωρία τους έρχεται σε ολική αντίθεση με την Ελληνική, όπως μπορεί να δει οποιοσδήποτε έχει έστω και λίγο μυαλό.
Θυμίσου ακόμα πως ο Αριστοτέλης δίδαξε στον Αλέξανδρο την ανωτερότητα των Ελλήνων απέναντι στους βάρβαρους, και τον ενθάρυνε να συμπεριφέρεται διαφορετικά σε αυτούς απο ότι στους Έλληνες.
Ιδού, λοιπόν, αποδείξεις και μέσα απο την Ελληνική φιλοσοφία!


ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΑΝΤΗΣΗ( ή παραδοχή της ήτας σου) ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ.
ΑΝΙΚΗΤΩΝ ΑΠΤΕΤΑΙ ΟΥΔ' ΑΙΔΗΣ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kaizer
Μέλος 2ης Βαθμίδας


251 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2004, 21:21:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kaizer  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα περιμένω για πολύ ακόμα?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 12 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1738281
Maintained by Digital Alchemy