ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Ας γίνει μιά καλή αρχή...Πρόταση ψυχής...Κι αν κλειδωθεί το θέμα χαλάλι...
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 9
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
G.
Μέλος 2ης Βαθμίδας

United Kingdom
364 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/02/2006, 14:56:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους G.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
”Τότε λοιπόν αδέσποτο θ' αφήσω
να βουίζει το Τραγούδι απάνω Θεέ μου
τα χάχανα του Κόσμου,
και του Ανέμου το σφύριγμα,
θα του κρατούν τον Ίσο”

Το Τραγούδι του Ενός δεν τελειώνει ποτέ. Δημιούργησε αυτόν τον Κόσμο και οι νότες του τον στόλισαν με θαύματα και ζωή. Το Τραγούδι του Ενός μίλησε και για τον πόνο αυτών που θέλησαν να απομακρυνθούν απ' αυτόν. Μίλησε για την οργή όσων δεν άντεξαν το διαχωρισμό του κόσμου σε Καλό και Κακό. Και όλα τα είπε στο Τραγούδι του ο Ένας. Και κάλεσε κοντά του αυτούς που γνώριζαν την αγάπη, τον πόνο και την οργή. Κάλεσε τα παιδιά του και τους έμαθε να τραγουδούν τα βάσανα και τις χαρές, και να ενώνουν τη φωνή τους με τη δική του.

Ο κόσμος από κάτω πλήθαινε και μπερδευόταν. Χανόταν σε συγχορδίες παράταιρες. Ο καθένας τραγουδώντας μόνο για τον εαυτό του έκανε φάλτσο στο Τραγούδι του Σύμπαντος. Το φορτίο έγινε βαρύ σαν αλυσίδες, κι αυτά τα ατομικοποιημένα τραγούδια, θόρυβος. Τα παιδιά του Ενός τραγουδούσαν με όλη τους την ψυχή μα οι φωνές τους χάνονταν στη φασαρία.Μία μία οι φωνές έπαψαν. Η τελευταία νότα του καθενός έμεινε στον αέρα να ηχεί. Όταν χαθεί και το τελευταίο παιδί του Ενός, όταν πάψει να ακούγεται το Τραγούδι του, ο Θόρυβος θα γκρεμίσει τις σκοτισμένες καρδιές. Οι αλυσίδες δεν σπάνε. Σπάνε μόνο οι φωνές όταν ραγίζουν οι καρδιές των Πρωτογέννητων. Και τότε οι αλυσίδες δεν έχουν τι να κρατήσουν και καταρρέουν άδειες. Ο χρόνος και η ερήμωση τελικά τις φθείρουν και τις εξαφανίζουν.

Τραγούδησα όσο δυνατά άντεξαν τα ανθρώπινα πνευμόνια μου κι όσο άντεξα σήκωσα στα χέρια μου τις αλυσίδες αυτού του κόσμου. Πολεμώντας τη θυμαπάτη κινδυνεύει κανείς να γίνει μέρος της. Πριν συμβεί αυτό, θα φύγω. Έχω αγαπήσει και συγχωρέσει όλους όσους τραγουδάνε το δικό τους σκοπό σε βάρος του Συμπαντικού Τραγουδιού.

Εκεί που πάω αντηχεί μόνο ο Ήχος της Σιωπής, τα πνευμόνια μου και τα χέρια μου θα ξεκουραστούν. Ομολογώ πως φοβάμαι και πονάω πολύ, μα θ' ακολουθήσω το δρόμο που διάλεξα. Να αγαπάτε ο ένας τον άλλο...

Αυτή είναι η τελευταία μου Νότα...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/02/2006, 19:53:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ΑΣ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΟΤΑ...

Μπορεί και να μην είναι η τελευταία νότα,
ο χρόνος ξέρει ν΄αφαιρεί και να προσθέτει
πόσα επιτρέπει!!! Κομματιάζοντας τα πρέπει,
προτού γιά πάντα κλείσει, την γκρίζα κείνη πόρτα...

Να χαμογελάς,
το βάρος του κόσμου πληγώνει
το πλήθος λαθών μας σκοτώνει
η ζήση μαχαίρι
και λάθος το χέρι
σωστό; Ποιός το ξέρει,
να χαμογελάς
μιά μέρα θα γίνουμε σκόνη
ή κύμα που πέρα ζυγώνει...
Μπορεί και χρυσάφι στο σύμπαν,
τα χείλη της μέθης το είπαν...
΄Η κάτι που μοιάζει με ήλιο,
να ζεις στης αυγής το βασίλειο...

Να χαμογελάς.

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ GALANDRIEL...
ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=


ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/02/2006, 19:56:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΠΟΨΕ ΠΟΥ ΚΙ ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΒΑΡΑΙΝΕΙ ΜΙΑ ΦΡΙΧΤΗ ΜΕΛΑΓΧΟΛΙΑ, ΑΦΡΟΔΙΤΟΥΛΑ ΠΑΕΙ Η ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ ΓΛΥΚΑ ΣΟΥ, Η ΒΡΟΧΗ ΦΤΑΙΕΙ ΜΑ ΤΟ ΘΕΟΥΛΗ, ΚΑΛΟΙ ΜΟΥ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΚΑΛΕ ΜΑΣ ADMIN ΣΕ ΜΙΑ ΕΚΡΗΞΗ ΜΕΓΑΛΟΣΥΝΗΣ ΑΣ ΕΠΙΣΤΡΕΨΟΥΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΜΕΝΟΙ. ΜΠΗΚΕ Ο ΚΟΥΤΣΟΦΛΕΒΑΡΟΣ...ΩΡΑ ΕΙΝΑΙ...
ΑΣ ΞΕΧΑΣΤΟΥΝ ΟΛΑ...
ΩΡΙΜΑΖΟΥΜΕ...
ΚΑΙ ΜΑΣ ΘΕΛΕΤΕ...
ΤΟΥΣ ΘΕΛΕΤΕ...

ΑΠΟΨΕ ΠΟΥ ΚΙ ΕΜΕΝΑ ΠΑΡΑΔΟΞΩΣ ΜΕ ΒΑΡΑΙΝΕΙ ΜΙΑ ΦΡΙΧΤΗ ΜΕΛΑΓΧΟΛΙΑ ΑΣ ΑΚΟΥΣΩ ΚΑΤΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ...

ΣΑΣ ΑΓΑΠΩ ΟΛΟΥΣ. ΚΙ ΑΥΤΟΥΣ ΚΥΡΙΩΣ ΠΟΥ ΜΕ ΠΛΗΓΩΣΑΝ. ΕΝΤΟΣ ΚΙ ΕΚΤΟΣ ΦΟΡΟΥΜ...
ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=


ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΔΙΠΛΕΣ ΥΠΟΓΡΑΦΕΣ...


ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/02/2006, 21:02:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μας ελλειψε και η Galadriel...

G. Eβαλα το messenger...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
durden_alie
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Turkey
1532 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2006, 02:53:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους durden_alie  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος durden_alie  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


+2

Edited by - durden_alie on 06/02/2006 02:59:29Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Trovadouros
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
242 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2006, 03:02:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Trovadouros  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Εκεί που πάω αντηχεί μόνο ο Ήχος της Σιωπής, τα πνευμόνια μου και τα χέρια μου θα ξεκουραστούν. Ομολογώ πως φοβάμαι και πονάω πολύ, μα θ' ακολουθήσω το δρόμο που διάλεξα. Να αγαπάτε ο ένας τον άλλο...

Αυτή είναι η τελευταία μου Νότα...


…Βάλινορ μια χώρα ανάπαυσης και ξεκούρασης. Ένας τόπος που δόθηκε που χαρίστηκε. Δεν πάλεψαν όμως γι αυτόν, δεν τον στόλισαν. Τα Σιλμαριλλ ακόμη και γι αυτούς που δίνουν την παραφωνία είναι πολύ βαριά. Εκεί που κοπιάζεις εκεί παραμένει και η αγάπη και η σκέψη... τότε τουλάχιστον δεν υπήρχε γυρισμός από την χώρα του φωτός.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

G.
Μέλος 2ης Βαθμίδας

United Kingdom
364 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2006, 21:56:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους G.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
On second thought...Κάθε τέλος πατάει στην αρχή ενός κύκλου. Όλο αυτόν τον καιρό είχα την ευκαιρία να σκεφτώ γύρω από πολλά πράγματα, ανάμεσα σ' αυτά ήταν και το θέμα του λογαριασμού μου. Το συμπέρασμα στο οποίο κατέληξα ήταν ότι για εμένα προσωπικά σημασία έχει να μπορώ να αναγνωρίζομαι από τους ανθρώπους με τους οποίους ήδη μιλάω και όχι να στηρίζομαι σ' έναν χ αριθμό μηνυμάτων ή μία ψ πορεία όπως αυτή εκφράστηκε μέσα από ένα συγκεκριμένο λογαριασμό. Έτσι κι αλλιώς, όλα αλλάζουν καθημερινά, και μέσα τους κι εγώ.

Έχω λοιπόν τη δυνατότητα να εκφράζομαι εξίσου καλά και μέσα απ' αυτόν το λογαριασμό, να αλληλεπιδρώ με τους ανθρώπους που ξέρω χωρίς να το βασανίζω περισσότερο το πράγμα. Οι οποιεσδήποτε προκλήσεις αντιμετωπίσω στο μέλλον είναι δουλειά των συντονιστών και των διαχειριστών να αντιμετωπιστούν και όχι δική μου. Αν αυτό δεν μπορεί να γίνει με ικανοποιητικό τρόπο δεν είναι δικό μου πρόβλημα.

Αρχίζω τη νέα μου διαδικτυακή πορεία με την πατροπαράδοτη ευχή για γόνιμους και δημιουργικούς διαλόγους για όλους μας και με τη φράση

Όλα καλά

Galadriel


για όλα υπάρχει καιρός και τρόπος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2006, 23:28:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλως ξανά ήρθες αγαπητή G. I wish the G. force be with you.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
durden_alie
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Turkey
1532 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2006, 00:05:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους durden_alie  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος durden_alie  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτή πάντως είναι μια αισιόδοξη Νότα...

Welcome G...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2006, 09:32:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Έχω λοιπόν τη δυνατότητα να εκφράζομαι εξίσου καλά και μέσα απ' αυτόν το λογαριασμό, να αλληλεπιδρώ με τους ανθρώπους που ξέρω χωρίς να ΤΟ ΒΑΣΑΝΙΖΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ.


Επιτέλους, κάποιος το είπε και το έκανε.
Δεν είμαστε αριθμοί σε καμία περίπτωση.

Χαιρετώ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Peronosporos
Πλήρες Μέλος

Christmas Island
843 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2006, 09:51:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
On second thought...Κάθε τέλος πατάει στην αρχή ενός κύκλου. Όλο αυτόν τον καιρό είχα την ευκαιρία να σκεφτώ γύρω από πολλά πράγματα, ανάμεσα σ' αυτά ήταν και το θέμα του λογαριασμού μου. Το συμπέρασμα στο οποίο κατέληξα ήταν ότι για εμένα προσωπικά σημασία έχει να μπορώ να αναγνωρίζομαι από τους ανθρώπους με τους οποίους ήδη μιλάω και όχι να στηρίζομαι σ' έναν χ αριθμό μηνυμάτων ή μία ψ πορεία όπως αυτή εκφράστηκε μέσα από ένα συγκεκριμένο λογαριασμό. Έτσι κι αλλιώς, όλα αλλάζουν καθημερινά, και μέσα τους κι εγώ.
Μπράβο G. εύγε και καλως ήλθες


O Μέγας Απο-συντονιστής και σεντονιστής!!!
Περονόσπορος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2006, 10:11:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μπράβο G!
Tα είπες όλα!
Καλή συνέχεια!



"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
dragon rider
Μέλος 2ης Βαθμίδας


267 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2006, 18:56:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dragon rider  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν τα είπε όλα.
Υιοθέτησε μια οπτική γωνία.

Το θέμα είναι πως θα μας αποκαλούν μέσα στο forum;
Το ότι μιλάμε με τα υπόλοιπα μέλη είναι επειδή τιμωρηθήκαμε με μια αλλαγή nickname και τελείωσε το παραμύθι;

Οι συζητήσεις δεν έχουν να κάνουν με το nickname αλλά με τον άνθρωπο που χρησιμοποιεί το nickname.

Τα υπόλοιπα τα έχω συζητήσει αλλά κάποιοι δεν βλέπουν τον λόγο να βελτιώσουν κάτι στο forum.

ΚΑΙ το forum χρειάζεται βελτίωση επειδή καταρρέει ο κώδικας ΚΑΙ ο server ΚΑΙ οι άνθρωποι που το διαχειρίζονται πρέπει να βελτιώνονται που και που γιατί τόσα χρόνια αυτή η μουχλιασμένη συμπεριφορά έχει πιάσει σκόνη και σε λίγο θα φυτρώσουν και τσιγκολελετες.


Μόνο τα μέλη και τα nickname ανανεωνονται από εκεί και πέρα ο βούρκος.

ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΩ ΤΟ ΒΙΟΛΙ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΣΥΝΕΧΙΖΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΗΘΗΚΕ ΑΚΟΜΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2006, 19:26:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

On second thought...Κάθε τέλος πατάει στην αρχή ενός κύκλου. Όλο αυτόν τον καιρό είχα την ευκαιρία να σκεφτώ γύρω από πολλά πράγματα, ανάμεσα σ' αυτά ήταν και το θέμα του λογαριασμού μου. Το συμπέρασμα στο οποίο κατέληξα ήταν ότι για εμένα προσωπικά σημασία έχει να μπορώ να αναγνωρίζομαι από τους ανθρώπους με τους οποίους ήδη μιλάω και όχι να στηρίζομαι σ' έναν χ αριθμό μηνυμάτων ή μία ψ πορεία όπως αυτή εκφράστηκε μέσα από ένα συγκεκριμένο λογαριασμό. Έτσι κι αλλιώς, όλα αλλάζουν καθημερινά, και μέσα τους κι εγώ.

Έχω λοιπόν τη δυνατότητα να εκφράζομαι εξίσου καλά και μέσα απ' αυτόν το λογαριασμό, να αλληλεπιδρώ με τους ανθρώπους που ξέρω χωρίς να το βασανίζω περισσότερο το πράγμα. Οι οποιεσδήποτε προκλήσεις αντιμετωπίσω στο μέλλον είναι δουλειά των συντονιστών και των διαχειριστών να αντιμετωπιστούν και όχι δική μου. Αν αυτό δεν μπορεί να γίνει με ικανοποιητικό τρόπο δεν είναι δικό μου πρόβλημα.

Αρχίζω τη νέα μου διαδικτυακή πορεία με την πατροπαράδοτη ευχή για γόνιμους και δημιουργικούς διαλόγους για όλους μας και με τη φράση

Όλα καλά

Galadriel


για όλα υπάρχει καιρός και τρόπος


ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΑ ΛΟΙΠΟΝ. ΙΣΩΣ ΝΑ ΗΜΟΥΝ ΛΙΓΟ ΠΡΟΦΗΤΙΚΗ. ΜΙΑ ΔΙΑΙΣΘΗΣΗ. ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΧΑΝΟΣΟΥΝ. ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ Η ΘΕΤΙΚΗ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΗ ΔΙΑΔΙΚΤΥΑΚΗ ΠΟΡΕΙΑ. ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ. ΟΧΙ ΞΑΝΑ...
ΔΕΝ ΕΦΥΓΕΣ...
ΤΟ ΕΝΝΟΩ...


ΜΗΝ ΨΑΧΝΕΙΣ ΤΟΝ ΘΕΟ,
ΨΑΧΝΕ ΕΚΕΙΝΟΝ ΠΟΥ ΨΑΧΝΕΙ ΤΟ ΘΕΟ.
ΜΑ ΓΙΑΤΙ ΨΑΧΝΕΙΣ;
ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΧΑΘΕΙ
ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΔΩ.
ΠΙΟ ΚΟΝΤΑ ΚΙ ΑΠ΄ΤΗΝ ΑΝΑΣΑ ΣΟΥ...

ΤΖΕΛΑΛΑΝΤΙΝ ΡΟΥΜΙ...
ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΜΙΚΡΟΙ ΘΕΟΙ...

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΔΡΑΚΟΣ ΕΝΑ.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2006, 20:31:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το θέμα δεν κλειδώθηκε
τ΄ανάθεμα εκδηλώθηκε
ωστόσο ηρεμήσαμε
στο χρόνο όλα τ΄αφήσαμε...

Απόκριες αγάπες μου
τις μάσκες ας φορέσουμε
δεν ξέρω αν αρέσουμε
δίνομαι στις ατάκες μου...

Το θέμα δεν κλειδώθηκε
κι ότι ενεργοποιήθηκε
θαρρώ σε φως αντρώθηκε
κι απενεχοποιήθηκε...

Απόκριες στα βλέμματα
τις μάσκες ας πετάξουμε
τα μάτια ας διαβάσουμε
αυτά δεν λένε ψέματα...

Σωστή...

ΑΦΡΟΔΙΤΗ-PIXELDREAM.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Α.Ρ.
=))=II=((=
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

e******* a********
Διαγραμμένος Λογαριασμός

Greece
44 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2006, 11:10:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους e******* a********  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


_____________________________________________________________
ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΤΟΥ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ ΣΤΗ "ΓΕΝΙΚΗ ΣΑΛΑΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ"
_____________________________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2006, 11:48:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Μεταφορά >> ΓΕΝΙΚΗ "ΣΑΛΑΤΑ" ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

e******* a********
Διαγραμμένος Λογαριασμός

Greece
44 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2006, 12:23:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους e******* a********  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


_____________________________________________________________
ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΤΟΥ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ ΣΤΗ "ΓΕΝΙΚΗ ΣΑΛΑΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ"
_____________________________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 9 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy