ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Ιθαγένεια
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 11
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2013, 19:54:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΙΣΟΚΡΑΤΗ

Θα πάρεις την απάντησή σου στην συγκεκριμένη ερώτηση, περι DNA.
Σε λίγο.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ιαπετός
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
442 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2013, 19:58:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συνέπειες του Ρατσισμού:


1) Προσβάλλει την ανθρώπινη προσωπικότητα.

2) Συντελεί στην εκμετάλλευση και την υποδούλωση των ανθρώπων και των λαών.

3) Δημιουργεί "χωριστή συμβίωση" των ανθρώπων (Apartheild)

4) Προκαλεί αδικίες,κοινωνικές ανισότητες.

5) Δημιουργεί άθλιες συνθήκες διαβίωσης.

6) Παραβιάζει τα ανθρώπινα δικαιώματα,τις ατομικές ελευθερίες,που υποστήριξαν όλα τα φωτισμένα πνέυματα της ιστορίας.

Αυτά,σας φτάνουν;

All That We See Or Seem Is But A Dream Within A Dream (~Edgar Allan Poe~)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

@ΑΜΕΙΝΙΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1759 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2013, 20:01:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ισοκράτη,
Αντιπαρέρχομαι την άλλη ατάκα παραπάνω,ξέρεις ποια λέω,για να μη χαλάσουμε το κλίμα πάλι.

Όσο γι' αυτό:

quote:
οτι υπάρχουν φυλές και ότι διαφέρουν μεταξύ τους

δεν υπάρχει κανένας που να διαφωνεί.

Μην το αναφέρεις σαν κάτι ιδιαίτερο.Είναι αυτονόητο.
Για να το κάνω και καλύτερο,σου λέω ότι οι φυλές έχουν και ανώτερα-κατώτερα χαρακτηριστικά μεταξύ τους.
Άμα βέβαια βλέπουμε μόνο ανώτερα, το ευτελίζουμε σε παπ@ρίτσα βέβαια,όπως σωστά είπε ο Ιαπετός.

Το ζήτημα είναι άλλο.

Αναγνωρίζεις ότι καθ' όλη τη διάρκεια της ιστορίας υπήρξαν προσμίξεις,ναι ή όχι;

Αν όχι, στερείσαι λογικής,

αν ναι,θέλω να σε ανακουφίσω λίγο.

Παρά τις προσμίξεις ,διατηρούνται τα χαρακτηριστικά της φυλής σε μεγάλο βαθμό.
Αν π.χ. ο πατέρας μου ήταν Ιταλός και η μητέρα μου Ελληνίδα,αυτό δεν κάνει τη γενιά μου μισή Ιταλική και μισή Ελληνική.
Το παιδί μου κατά πάσα πιθανότητα θα διαλέξει σύντροφο από την Ελλάδα,και ούτω καθεξής.
Αποτέλεσμα στην πορεία των γενεών,επικρατούν στη γενική περίπτωση τα τοπικά χαρακτηριστικά,επειδή έχουν συνεχόμενη υποβοήθηση.

Σε καμμιά περίπτωση όμως δεν μπορούμε να μιλάμε για καθαρότητα.

Δε θέλει πολύ μυαλό.

Και που 'σαι.Εξακολουθώ και είμαι του δημοτικού.

Επίδειξη πτυχίων κάνει κανείς σε συνέντευξη για δουλειά ή σε καμμιά χαζογκόμενα,όχι σε forum ελεύθερης κυκλοφορίας φαιάς ουσίας,όπως ελπίζω ότι είναι το δικό μας.

ΥΣ: Για να βαφτίσουμε κάτι επιστημονική μελέτη δεν αρκεί να επιστημονοφέρνει και να την περιέχει κάποιο βιβλίο,ούτε να είναι επιστήμονας αυτός που έγραψε το βιβλίο.
Χρειάζονται αρκετά κριτήρια για να θεωρείται αποδεκτή από την επιστημονική κοινότητα(όπως δημοσιέυσεις σε έγκριτα περιοδικά π.χ. και πολλά άλλα που δεν είναι του παρόντος).
Έτσι για να μη λέμε ότι θέλουμε,περί επιστημονικής αποδοχής.

Με καλύτερό σου φάε,πιε και νηστικός κοιμήσου.

Edited by - @ΑΜΕΙΝΙΑΣ on 28/02/2013 20:02:37Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2013, 20:32:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΙΣΟΚΡΑΤΗ

quote:
ΑΜΕΙΝΙΑΣ
Σε καμια περίπτωση όμως δεν μπορούμε να μιλάμε για καθαρότητα


Αυτή είναι η μία και μοναδική αλήθεια.

Τώρα ας δούμε τι λέει ο ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

quote:

ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ, ΑΠΟΔΕΙΧΘΗΚΕ ΑΠΟ ΔΙΕΘΝΗ ΓΕΝΕΤΙΚΗ ΕΡΕΥΝΑ ΟΤΙ ΕΝΑ ΠΟΣΟΣΤΟ 67/100 ΤΟΥ ΠΛΗΘΥΣΜΟΥ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ ΑΝΑΓΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΠΑΛΑΙΟΛΙΘΙΚΗ ΕΠΟΧΗ (50000 - 10000 ΧΡΟΝΙΑ), ΤΟ 10,7/100 ΕΙΣ ΤΗΝ ΝΕΟΛΙΘΙΚΗ ΕΠΟΧΗ (ΠΕΡΙΠΟΥ 10000 -3000 ΧΡΟΝΙΑ), ΚΑΙ ΤΟ 22,3/100 ΔΙΑΜΟΡΦΩΘΗΚΕ ΤΑ 3000 ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΧΡΟΝΙΑ
ΕΙΚΟΣΙ ΟΚΤΩ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ, ΥΠΟ ΤΗΝ ΑΙΓΙΔΑ ΤΟΥ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΤΗΣ ΟΞΦΟΡΔΗΣ, ΕΚΑΝΑΝ ΕΡΕΥΝΕΣ DNA ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΤΟΙΚΟΥΣ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΛΕΚΑΝΗΣ ΤΗΣ ΜΕΣΟΓΕΙΟΥ. ΑΠΟ ΠΛΕΥΡΑΣ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ, ΣΥΜΜΕΤΕΙΧΕ ΤΟ ΤΜΗΜΑ ΓΕΝΕΤΙΚΗΣ ΚΑΙ ΜΟΡΙΑΚΗΣ ΒΙΟΛΟΓΙΑΣ ΤΟΥ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΕΙΟΥ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΥΠΟ ΤΟΝ ΚΑΘΗΓΗΤΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗ.

Μιλάει αοριστολογώντας για επιστημονική έρευνα.Η εν λόγω έρευνα, έγινε με τα πρόσωπα που αναφέρονται στο κείμενο του ΚΩΝ/ΝΟΥ.
Ομως δεν εξεδόθη ποτέ καμία επίσημη ανακοίνωση περί όσων ισχυρίζεται ο ΚΩΝ/ΝΟΣ.
Απλά μερικές φυλάδες και ιστολόγια μετέφρασαν κατα το δοκούν,τα αποτελέσματα της ερευνητικής ομάδας.

Η έρευνα δημοσιεύθηκε στο αμερικανικό περιοδικό <<Γενετική του ανθρώπου>> και δεν γράφει τίποτα απο τις αρλούμπες των ιστολογίων.
Συγκεκριμένα στην έρευνα μελετήθηκε το DNA πολλών λαών,μεταξύ των οποίων και ενα δείγμα απο μόνο 143 Ελληνες.

Αφορούσε τις απλές ομάδες Ε και J του χρωμοσώματος Υ.Το μόνο που απεδείχθη, είναι ότι οι Ελληνες είναι Καυκάσια φυλή, μαζί με αρκετές άλλες.Διαφοροποιήθηκε φυσικά και επιβεβαιώθηκε ότι δεν έχουμε μογγολικά στοιχεία.Και λοιπόν?
Αυτο το βλέπαμε και μόνοι μας.

Δεν υπάρχει καμία τεκμηριωμένη επιστημονική έρευνα,δημοσιευμένη σε έγκριτα επιστημονικά περιοδικά,συνεπικουρούμενη απο πανεπιστημιακά ιδρύματα και αποδοχή απο το arxivOrg,που να περιλαμβάνει όσα ο ΚΩΝ/ΝΟΣ νομίζει ώς αληθή.

Ενα απλό μυαλό,ενα μυαλό χωρίς την ανάλογη παιδεία και κριτική ικανότητα,είναι εύκολο να πέσει θύμα του οποιουδήποτε ΜΜΕ και του οποιουδήποτε blogger, ο οποίος χρησιμοποιεί αληθοφανή και υπαρκτή επιστημονική ορολογία ή έρευνα, παραποιώντας προς ίδιον όφελος τα αληθινά δεδομένα.

ΙΣΟΚΡΑΤΗ

Εχεις δυο επιλογές.

1. Δέξου αυτό που σου λέμε τόσοι συνδίκτυοι.

2. Μην το δέχεσαι, αλλά παρουσίασέ μας τις ανάλογες αποδείξεις,ώστε να μας αποστομώσεις.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2013, 00:17:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Συνέπειες του Ρατσισμού:


1) Προσβάλλει την ανθρώπινη προσωπικότητα.

2) Συντελεί στην εκμετάλλευση και την υποδούλωση των ανθρώπων και των λαών.

3) Δημιουργεί "χωριστή συμβίωση" των ανθρώπων (Apartheild)

4) Προκαλεί αδικίες,κοινωνικές ανισότητες.

5) Δημιουργεί άθλιες συνθήκες διαβίωσης.

6) Παραβιάζει τα ανθρώπινα δικαιώματα,τις ατομικές ελευθερίες,που υποστήριξαν όλα τα φωτισμένα πνέυματα της ιστορίας.

Αυτά,σας φτάνουν;

All That We See Or Seem Is But A Dream Within A Dream (~Edgar Allan Poe~)



Σε ολη την ανθρωπινη ιστορια,οποιος αισθανοταν ισχυρος,προσπαθουσε να επιβληθει πανω στους αλλους.Ως δικαιολογια,χρησιμοποιουσε διαφορα προσχηματα,ισως μερικες φορες να χρησιμοποιησε και το φυλετισμο.

Το να ζει καποιος,πιστευοντας οτι ειναι ανωτερος βιολογικα απο καποιον αλλον,δεν σημαινει υποχρεωτικα οτι πρεπει να τον σκοτωσει,ασχετα αν εχει γινει αρκετες φορες.


Το να ζει καποιος,πιστευοντας οτι η θρησκεια του ειναι η καλυτερη,δεν σημαινει οτι πρεπει να σκοτωσει οποιον δεν την ασπαζεται,ασχετα αν εχει γινει αρκετες φορες

Για ποιον λογο πρεπει αυτη η κοσμοθεωρια να απαγορευτει-ποινικοποιηθει;
Ειναι μηπως υπευθυνη για περισσοτερα θυματα,απο οτι αλλες κοσμοθεωριες-θρησκειες;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2013, 00:29:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Συνέπειες του Ρατσισμού:

1) Προσβάλλει την ανθρώπινη προσωπικότητα.


Οπως τοσες και τοσες θρησκειες και κοσμοθεωριες


quote:
Συντελεί στην εκμετάλλευση και την υποδούλωση των ανθρώπων και των λαών.
Οπως τοσες και τοσες θρησκειες και κοσμοθεωριες


quote:
Δημιουργεί "χωριστή συμβίωση" των ανθρώπων
Οπως τοσες και τοσες θρησκειες και κοσμοθεωριες

quote:
Προκαλεί αδικίες,κοινωνικές ανισότητες.
Οπως τοσες και τοσες θρησκειες και κοσμοθεωριες

quote:
Δημιουργεί άθλιες συνθήκες διαβίωσης.
Οπως τοσες και τοσες θρησκειες και κοσμοθεωριες


quote:
Παραβιάζει τα ανθρώπινα δικαιώματα,τις ατομικές ελευθερίες,που υποστήριξαν όλα τα φωτισμένα πνέυματα της ιστορίας.
Οπως τοσες και τοσες θρησκειες και κοσμοθεωριεςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2013, 00:38:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
(Apartheild)

Μια που αναφερθηκε και το περιφημο απαρχαιντ,θα σας πω ενα μυστικο.

Καποιοι νομιζουν,οτι τα εγκληματα που εγιναν σε αμερικη-αφρικη,ηταν λογω φυλετικου μισους...

Πιστευει κανεις σοβαρος ανθρωπος,οτι αν οι αποικοι αντι για ινδιανους,ειχαν βρει ανισχυρους λευκους στην αμερικη,αυτοι θα ειχαν καλυτερη τυχη;Μονο στα ονειρα .....

Το ιδιο φυσικα ισχυει και για την αφρικη...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2013, 00:51:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Επισης για τον ρατσισμο-φυλετισμο,εχει επικρατησει μια νεομυθολογια,οτι κανει τον ανθρωπο να θελει να κυριαρχησει πανω σε αυτους που θεωρει κατωτερους.


Ας πουμε οτι εγω ειμαι μεγας ρατσιστης και θεωρω τους μαυρους κατωτερους.Ας πουμε οτι ειμαι και αρχηγος ενος επισης ρατσιστικου κρατους.Αν αυριο αισθανθω δυνατος,θα παω να κατακτησω τους μαυρους;Οχι φυσικα,θα παω να κατακτησω μερη,οπου υπαρχει πλουτος.Χεστηκα για τους μαυρους.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2013, 01:36:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
skartados

Ας πουμε οτι εγω ειμαι μεγας ρατσιστης και θεωρω τους μαυρους κατωτερους.Ας πουμε οτι ειμαι και αρχηγος ενος επισης ρατσιστικου κρατους.Αν αυριο αισθανθω δυνατος,θα παω να κατακτησω τους μαυρους;Οχι φυσικα,θα παω να κατακτησω μερη,οπου υπαρχει πλουτος.Χεστηκα για τους μαυρους.


Είναι όμως πολύ πιθανό να τους "καθαρίσεις" από το κράτος σου με ποικίλης έντασης διαδικασίες που ξεκινούν από φραστική βία και προπαγάνδα και φτάνουν σε πιο ακραίες ενέργειες όπως κοινωνικο-οικονομικό αποκλεισμό, εξευτελισμό, απελάσεις, υποκίνηση πογκρόμ, στρατόπεδα συγκέντρωσης, περιθωριοποίηση, γκετοποίηση, θανάτωση.

Δεν χρειάζεται λοιπόν να φέρεις την καταστροφή σε διεθνή κλίμακα. Αρκεί η εκδήλωση ρατσιστικής συμπεριφοράς και σε τοπικά περιορισμένο πλαίσιο για να θεωρηθείς δικαιολογημένα ανήθικος και κατάπτυστος, μαζί με την ιδεολογία σου που σε εξώθησε στην εν λόγω συμπεριφορά. Και φυσικά επικίνδυνος για την ανθρωπότητα διότι κανείς δεν θα μπορεί να είναι σίγουρος για τις περαιτέρω προθέσεις σου, αφού θα έχεις ήδη δώσει δικαιώματα.

Συν τοις άλλοις θα είσαι και αντιεπιστημονικός πιστεύοντας σε απαρχαιωμένες φυλετικές θεωρίες.

Lost in Necropolis

La ville de la mort

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2013, 01:40:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
skartados

Ας πουμε οτι εγω ειμαι μεγας ρατσιστης και θεωρω τους μαυρους κατωτερους.Ας πουμε οτι ειμαι και αρχηγος ενος επισης ρατσιστικου κρατους.Αν αυριο αισθανθω δυνατος,θα παω να κατακτησω τους μαυρους;Οχι φυσικα,θα παω να κατακτησω μερη,οπου υπαρχει πλουτος.Χεστηκα για τους μαυρους.


Είναι όμως πολύ πιθανό να τους "καθαρίσεις" από το κράτος σου με ποικίλης έντασης διαδικασίες που ξεκινούν από φραστική βία και προπαγάνδα και φτάνουν σε πιο ακραίες ενέργειες όπως κοινωνικο-οικονομικό αποκλεισμό, εξευτελισμό, απελάσεις, υποκίνηση πογκρόμ, στρατόπεδα συγκέντρωσης, περιθωριοποίηση, γκετοποίηση, θανάτωση.

Δεν χρειάζεται λοιπόν να φέρεις την καταστροφή σε διεθνή κλίμακα. Αρκεί η εκδήλωση ρατσιστικής συμπεριφοράς και σε τοπικά περιορισμένο πλαίσιο για να θεωρηθείς δικαιολογημένα ανήθικος και κατάπτυστος, μαζί με την ιδεολογία σου που σε εξώθησε στην εν λόγω συμπεριφορά. Και φυσικά επικίνδυνος για την ανθρωπότητα διότι κανείς δεν θα μπορεί να είναι σίγουρος για τις περαιτέρω προθέσεις σου, αφού θα έχεις ήδη δώσει δικαιώματα.

Συν τοις άλλοις θα είσαι και αντιεπιστημονικός πιστεύοντας σε απαρχαιωμένες φυλετικές θεωρίες.

Lost in Necropolis

La ville de la mort


Στο κρατος μου,οποιος εχει μπουκαρει παρανομα,δεν χρειαζεται να ειμαι ρατσιστης για να τον απομακρυνω,ειτε με το καλο,ειτε με το κακο.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2013, 01:55:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και ο νόμιμος? Ως "σωστός" ρατσιστής δεν θα πρέπει να τον αφήσεις σε χλωρό κλαρί

Lost in Necropolis

La ville de la mort

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2013, 01:57:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Και ο νόμιμος? Ως "σωστός" ρατσιστής δεν θα πρέπει να τον αφήσεις σε χλωρό κλαρί

Lost in Necropolis

La ville de la mort



Αν ειναι καποιος νομιμος,τα λεει ολα η λεξη....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2013, 02:09:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τωρα βεβαια,ο δημητρακης μπορει να μας πει στο τελος,οτι ολη αυτη τη σαρα και τη μαρα,την εφεραν στην ελλαδα οι ρατσιστες για να τους επιβληθουν.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
@ΑΜΕΙΝΙΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1759 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2013, 12:58:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Συμφωνώ ότι στο μεγαλύτερο ποσοστό είναι "η σάρα και η μάρα".

Συμφωνώ ότι δε τους κάλεσε κανείς.

Συμφωνώ ότι αποτελούν πρόβλημα σε πολλές διαστάσεις.

Συμφωνώ ότι πρέπει να αντιμετωπιστεί άμεσα.

Επισημαίνω όμως ΕΝΤΟΝΑ,ότι έχουν ΟΛΟΙ τους,παράνομοι και μη,ανθρώπινα δικαιώματα.(για να προλάβω αντιδράσεις,ανθρώπινό τους δικαίωμα,ΔΕΝ είναι να αλωνίζουν σε όποια χώρα γουστάρουν).

Είμαι σίγουρος, ότι οι παρελθούσες και η παρούσα κυβέρνηση,δεν ασχολήθηκαν με το πρόβλημα,και στα σημεία το επιδείνωσαν.

Και τέλος φοβάμαι ότι η παράταξη που όντως καίγεται να ασχοληθεί με το πρόβλημα, θα παραβιάσει κάθε έννοια ανθρωπίνου δικαιώματος.

Το στηρίζω στο γεγονός, ότι όσο πιο προς τα εκεί "ιδεολογικά" πάει κάποιος,τόσο πιο εύκολα παραβιάζει ακόμα και λεκτικά απλούς κανόνες ανθρωπίνων δικαιωμάτων,μη δείχνοντας καν να το καταλαβαίνει.(Σαφώς υπάρχουν και φωτεινές εξαιρέσεις).

Στην πράξη,και με την εξουσία ανά χείρας,δυστυχώς θα ήταν ακόμα πιο εύκολο,να παρασυρθούν.

Θέλω κι εγώ το 95% των υπαρχόντων αλλοδαπών εκτός χώρας.Απλά με έναν δραστικό όσο γίνεται,μεν ,αλλά ανθρώπινο τρόπο.
Το 5% περιλαμβάνει προφανώς,ανθρώπους που ,ακόμη και αν δεν έπρεπε να αφεθούν εντός συνόρων,αφέθηκαν λόγω απραξίας του ελλ.κράτους,και εντάχθηκαν χωρίς να αποτελούν πρόβλημα, ή ανθρώπους που εντάχθηκαν εξ' αρχής με νόμιμο τρόπο.

Θεωρώ ότι το 5% δεν αποτελεί πρόβλημα σε καμμιά διάσταση.

Ούτε φυλετικής πρόσμιξης,ούτε εθνικής ασφάλειας,ούτε αύξησης της εγκληματικότητας(ειδικά από τη στιγμή που είναι ήδη φιλτραρισμένο ως ποσοσό),ούτε πολιτισμικής αλλοίωσης.

Μπορεί απλά να συνυπάρχει,να συνεισφέρει,και τελικά να αφομοιωθεί.

Για ανακεφαλαιωτικούς λόγους,λέω ότι ιθαγένεια και υπηκοότητα έχουν μεν όντως διαφορετική έννοια ετυμολογικά,αλλά καλώς ή κακώς ταυτίζονται νομικά.

Ο εθνικισμός ιδεολογικά -χωρίς εισαγωγικά-είναι σωστός.
Στην πράξη θέλει πολύ,μα πάρα πολύ ΣΥΝΕΣΗ.
Και δεν την πολυβλέπω.

Με καλύτερό σου φάε,πιε και νηστικός κοιμήσου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2013, 13:12:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Το ζήτημα είναι άλλο.

Αναγνωρίζεις ότι καθ' όλη τη διάρκεια της ιστορίας υπήρξαν προσμίξεις,ναι ή όχι;


Το πρώτο πράγμα που έκανε ένας λαός που κατακτούσε έναν άλλο, ήταν να βιάζει τις γυναίκες, δυστυχώς. Σαν λαός έχουμε εμπλακεί σε πολλούς πολέμους.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2013, 14:01:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Και τέλος φοβάμαι ότι η παράταξη που όντως καίγεται να ασχοληθεί με το πρόβλημα, θα παραβιάσει κάθε έννοια ανθρωπίνου δικαιώματος.

Το στηρίζω στο γεγονός, ότι όσο πιο προς τα εκεί "ιδεολογικά" πάει κάποιος,τόσο πιο εύκολα παραβιάζει ακόμα και λεκτικά απλούς κανόνες ανθρωπίνων δικαιωμάτων,μη δείχνοντας καν να το καταλαβαίνει.(Σαφώς υπάρχουν και φωτεινές εξαιρέσεις).

Στην πράξη,και με την εξουσία ανά χείρας,δυστυχώς θα ήταν ακόμα πιο εύκολο,να παρασυρθούν.Θέλω κι εγώ το 95% των υπαρχόντων αλλοδαπών εκτός χώρας.Απλά με έναν δραστικό όσο γίνεται,μεν ,αλλά ανθρώπινο τρόπο.


Φιλε μου καλε αιμεινια,πριν πολυ καιρο,εδω μεσα στο φορουμ,καποιος χρηστης,δεν θυμαμαι ποιος,με ειχε παρεξηγησει,νομιζοντας οτι ειμαι καποιος μισανθρωπος φασιστας του κερατα.Τοτε,οταν ακομα η χ.α ειχε ποσοστα κατω του 0,5%,προσπαθησα να του εξηγησω,οτι οσο υπαρχει αυτη η αστεια ανεκτικοτητα υπερ των λαθρομεταναστων,απο ενα μερος της ελληνικης κοινωνιας στο ονομα του προοδευτισμου,στην πραγματικοτητα στρωνει το κοκκινο χαλι στην χ.α.

Η χ.α και τοτε και τωρα,οχι μονο δεν θελει να λυθει το προβλημα της λαθρομεταναστευσης,αλλα στην πραγματικοτητα παρακαλαει να μετατραπει ολοκληρη η ελλαδα σε εναν αγιο παντελεημωνα.


Οταν εγιναν οι δημοτικες εκλογες και η χ.α πηρε 9% στην αθηνα,με το αναγνωρισε οτι ειχα δικιο.Ομως φιλε μου,καποια στιγμη,περα απο τα θεωρητικα,πρεπει να περασουμε και στα πρακτικα.

Ολοι οι σωφρωνες ελληνες,θελουμε να φυγουν μεν οι παρανομοι ξενοι μεν,οσο πιο ειρηνικα δε.Αν γινεται χωρις να ανοιξει μυτη.Πρακτικα και εδω που φτασαμε,ενας τροπος υπαρχει για να γινει αυτο ΔΥΣΤΥΧΩΣ.


Στις επομενες εκλογες που θα προκηρυχθουν,το πρωτο γκαλοπ να δειξει τη χ.α στο 40%.Ε λοιπον σε πληροφορω οτι απο την επομενη κιολας στιγμη,δεκαδες χιλιαδες μεταναστες θα προσπαθουν να βρουν τροπο να φυγουν.Μεχρι να γι νουν οι εκλογες και οσο τα γκαλοπ συνεχιζουν να δειχνουν τα ιδια ποσοστα,δεν θα εχει μεινει ουτε ενας.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

@ΑΜΕΙΝΙΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1759 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2013, 14:47:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συμφωνώ.
Δεν ξέρω αν θέλει να γίνει Αγ.Παντελεήμων,αλλά ότι την συμφέρει,είναι σίγουρο.
Και ότι σε περίπτωση μεγάλου ποσοστού,που είναι πιθανότατο,θα φύγουν αναγκαστικά μεν,από μόνοι τους δε.

Με καλύτερό σου φάε,πιε και νηστικός κοιμήσου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2013, 15:44:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αμεινία

quote:
Είμαι σίγουρος, ότι οι παρελθούσες και η παρούσα κυβέρνηση,δεν ασχολήθηκαν με το πρόβλημα,και στα σημεία το επιδείνωσαν.

Έχω αναφέρει και παλαιότερα, πως μεγάλωσα στη Λαμία. Θυμάμαι λοιπόν, πως στα τέλη της δεκαετίας του ΄80, η παραγωγή του σταριού, του ρυζιού, των καπνών και της ελιάς-ελαιολάδου, των κυρίων προιόντων δηλαδή της περιοχής, είχε ήδη περιέλθει στα εργατικά χέρια Βορειοηπειρωτών, Αλβανών και Πολωνών. Είχα την τύχη να γνωρίσω πολλούς από αυτούς. Αυτό που θυμάμαι, ήταν η φυσική δύναμη, το κουράγιο και το πάθος αυτών των ανθρώπων, να φτιάξουνμια καινούργια ζωή εδώ, καθώς θεωρούσαν την Ελλάδα έναν παράδεισο ελευθερίας, πολιτισμού και ευκαιριών.

Ειδικά οι Πολωνοί, ήταν το κάτι άλλο. Ρωτούσες τον ένα και σου έλεγε πως ήταν δάσκαλος. Στα ρύζια. Ρωτούσες τον άλλο, γιατρός, και η γυναίκα του καθηγήτρια μουσικής. Στις ελιές και τις σκάλες. Ρωτούσες τον τρίτο, συνταγματάρχης. Στα καπνά.

Οι Αλβανοί, ως επί τω πλείστον, χαμηλής εκπαίδευσης, αλλά δουλευταράδες. Δυο απ΄αυτούς μπορούσαν να χτίσουν σπίτι από τις εκσκαφές, μέχρι τα ξυλουργικά, τα υδραυλικά, τα ηλεκτρικά, τους ελαιοχρωματισμούς και τον κήπο. 18 ώρες τη μέρα. Για τους Βορειοηπειρώτες, αυτονόητα δεν πρόκειται να κάνω κανένα σχόλιο.

Μετά την πτώση του ανατολικού μπλοκ, ήρθαν και οι αποκαλούμενοι Ρωσοπόντιοι. Πόντιοι, Αρμένιοι, Γεωργιανοί, Αζέροι, Λευκορώσοι κ.λ.π., αλλά και Ρουμάνοι και Βούλγαροι.

Όλους τους παραπάνω, τόσο ο Ανδρέας Παπανδρέου, όσο και ένας γνωστός υπουργός εξωτερικών και αργότερα πρωθυπουργός, τους νομιμοποίησαν για διαφορετικούς ο καθένας λόγους. Ο μεν Παπανδρέου για ψηφοθηρικούς λόγους, ο δε άλλος, για λόγους εξομάλυνσης τάχα μου των σχέσεών μας με τους γείτονες.

Στην πραγματικότητα, αυτός ο δεύτερος φάνηκε στην πορεία, πως το μόνο που επεδίωκε, ήταν η εξασφάλιση φθηνού εργατικού δυναμικού για όλους εκείνους τους εργοδότες που του εξασφάλισαν για ένα διάστημα τη βιωσιμότητα της ΠΟΛ.ΑΝ.

Όταν το νερό μπήκε στο αυλάκι, ο μακροβιότερος Έλληνας(?) πρωθυπουργός, άνοιξε τις πόρτες και σε άλλους: Ιρακινούς, Αφγανούς, Κούρδους και Πακιστανούς, καθώς το μεν δυναμικό υπήρχε, αφού είχε ξεκινήσει η ανάφλεξη στον Περσικό, η δε ανάγκη για φθηνό, ανασφάλιστο* και αποσυνδεμένο απ' τις πληθωριστικές μετρήσεις προσωπικό, ήταν πλέον επιτακτική εν όψει των Ο.Α. του 2004 και της εισόδου μας στην Ο.Ν.Ε.

Οι οδοί της λαθραίας εισόδου στη χώρα είχαν επομένως δημιουργηθεί, στελεχωθεί και εν πολλοίς "νομιμοποιηθεί" δια μέσου των μεγαλοεργολάβων των δημοσίων έργων. Οι οδοί αυτές από τη στιγμή που άνοιξαν, έφεραν και όλους τους Αφρικανούς, που ενώ αρχικά δεν ήταν στον πολιτικό σχεδιασμό, δώθηκαν σαν μπόνους στους σύγχρονους σωματέμπορους. Το σύστημα δεν τους είχε ανάγκη, αλλά αποτελούσαν ένα πρόσθετο εισόδημα στους διακινητές.

Θα σας πω χαρακτηριστικά, πως ενώ γινόταν κάποιες φορές ντόρος για θανατηφόρα εργατικά ατυχήματα, τα οποία λέει έφτασαν στον απάνθρωπο αριθμό των 23 αλλοδαπών, στα μελετητικά γραφεία των έργων και στους υπεργολάβους γελούσαν, καθώς γνώριζαν από πρώτο χέρι, πως οι πραγματικοί νεκροί ήταν εκατοντάδες. Ανώνυμοι. Ανασφάλιστοι. Μη καταγραμμένοι. Ανύπαρκτοι...

* Είναι λάθος να πιστεύει κανείς πως τόσο η επιλογή της ανασφάλιστης εργασίας, όσο και η επιλογή της παράνομης εισόδου και διαμονής, έγιναν για λόγους μόνο οικονομικούς. Έγιναν κυρίως, γιατί μόνο έτσι οι απώλειες θα ήταν ανύπαρκτες. Αυτός που δεν υπάρχει, δεν πεθαίνει. Δεν τραυματίζεται. Αυτός που δεν υπάρχει, δεν ελέγχεται. Σήμερα στο Μαραθώνα στα μαρούλια, αύριο στην πλατεία Βάθης ρουφιάνος της αστυνομίας και βαποράκι.

quote:
Δεν ξέρω αν θέλει να γίνει Αγ.Παντελεήμων,αλλά ότι την συμφέρει,είναι σίγουρο.
Και ότι σε περίπτωση μεγάλου ποσοστού,που είναι πιθανότατο,θα φύγουν αναγκαστικά μεν,από μόνοι τους δε.

Το βασικότερο πράγμα που θα πρέπει να απασχολεί τον κόσμο, καλώς ή κακώς, δεν είναι η αντιμετώπιση των παράνομων αλλοδαπών. Είναι η περίπτωση, αν όχι η βεβαιότητα, η λογική αυτής της αντιμετώπισης να επεκταθεί σε όποιον δε γουστάρουμε γενικώς. Τους αριστερούς, τους δεξιούς, τους κοντούς, τους χοντρούς,τους άσχημους, τους αμόρφωτους, τους άρρωστους κ.λ.π.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

@ΑΜΕΙΝΙΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1759 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2013, 16:52:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
DSM,

quote:
ο βασικότερο πράγμα που θα πρέπει να απασχολεί τον κόσμο, καλώς ή κακώς, δεν είναι η αντιμετώπιση των παράνομων αλλοδαπών. Είναι η περίπτωση, αν όχι η βεβαιότητα, η λογική αυτής της αντιμετώπισης να επεκταθεί σε όποιον δε γουστάρουμε γενικώς. Τους αριστερούς, τους δεξιούς, τους κοντούς, τους χοντρούς,τους άσχημους, τους αμόρφωτους, τους άρρωστους κ.λ.π.

Το πας και παρακάτω.Δεκτό.
Καλύπτεται όλο το πακέτο από την τήρηση ή μη των ανθρωπίνων δικαιωμάτων.

Αν καταπατούνται,σε όποια κοινωνική ομάδα και να συμβεί(ή και σε όλες που αναφέρεις),τότε έχουμε απολυταρχικό καθεστώς.

Όταν έχουμε τέτοιο-απολυταρχικό δηλαδή-το πως θα το βαφτίσουμε,για μένα δε παίζει κανένα ρόλο.
Υπάρχουν πολλά ονόματα.
Που πλασάρονται από τις αντίστοιχες "ιδεολογίες".Εντός εισαγωγικών.
Τις έχω χεσμένες όλες.
Κυριολεκτικά.
Η ελπίδα να βγει εκτός εισαγωγικών μια ιδεολογία,είναι να σέβεται το δικαίωμα του ατόμου και παράλληλα να επιβάλλει τις υποχρεώσεις του.
Μετά κουβεντιάζουμε για ποια ιδεολογία είναι καλύτερη,από αυτές που ακολουθούν τον ως άνω κανόνα.
Όσο δε συμφωνούν όλοι ως προς αυτό,θα έχουμε αντιδικίες,ποιοτικές ή όχι,ανάλογα με το επίπεδο των συμμετοχών.


Με καλύτερό σου φάε,πιε και νηστικός κοιμήσου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2013, 19:51:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βλέπω δύο εκτεταμένες αναλύσεις, του ΑΜΕΙΝΙΑ και του DSM.

Παρατηρώ την την ροή της σκέψης τους.Είναι απολύτως σωστή και αληθής.
Ο ένας αναλύει το πρόβλημα που ήδη υπάρχει και ο άλλος τους λόγους που αυτό υπάρχει.

Και οι δύο προτείνουν την ειρηνική λύση και τον σεβασμό στα ανθρώπινα δικαιώματα.Και σε αυτο συμφωνώ.Οπως και πολλές άλλες οργανώσεις και φορείς του δημοσίου βίου.

Εκείνο που ποτέ δεν είδα,απο καμία πλευρά, είναι η πρόταση συγκεκριμένης λύσης.Μόνο αόριστα.Δεν βλέπω "προτείνω αυτο κι αυτο".
Και είναι φυσιολογικό.
Επειδή ίσως, να μην υπάρχει ειρηνική λύση.

Και εδώ μπαίνει και η ρατσιστική άποψη, σκληρή μεν αλλά έχει προτείνει λύση.Βίαιη,απάνθρωπη,αντιδημοκρατική?Ναι μεν, αλλά λύση δε.

Οταν υπάρχει εισβολέας στο σπίτι μας,τον αντιμετωπίζουμε αυτοστιγμή,χρησιμοποιώντας όση βία μπορούμε, για να προστατεύσουμε την οικογένειά μας,χωρίς να σκεφτόμαστε τα ανθρώπινα δικαιώματα του εν δυνάμει ληστή μας, βιαστή μας κ.λ.π.

Αν θεωρήσουμε την χώρα μας σπίτι μας, πώς αλλοιώς θα ενεργούσαμε?

Μπρός γκρεμός και πίσω ρέμα, είναι αυτη η ιστορία με τους αλλοδαπούς.
Το μόνο σίγουρο είναι, ότι όσο καθόμαστε αδρανείς, τόσο πιο ακριβά θα πληρώσουμε την νύφη.Και άν αληθεύουν και οι φήμες που κατα καιρούς κυκλοφορούν, για μυστικούς στρατούς με κρυμένο οπλισμό στην επικράτεια,τότε δεν μας σώζει ούτε το ποτάμι της Καλλιρόης.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2013, 20:04:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Νικόμαχε

quote:
Οταν υπάρχει εισβολέας στο σπίτι μας,τον αντιμετωπίζουμε αυτοστιγμή,χρησιμοποιώντας όση βία μπορούμε, για να προστατεύσουμε την οικογένειά μας,χωρίς να σκεφτόμαστε τα ανθρώπινα δικαιώματα του εν δυνάμει ληστή μας, βιαστή μας κ.λ.π.

Δε με προσέχεις μου φαίνεται, αλλά σε δικαιολογώ. Ού γαρ έρχεται μόνον.
Νομίζω πως κατέδειξα επαρκώς, οτι δεν εισέβαλε κανείς στο σπίτι μας. Ο μπαμπάς με τη μαμά και τους θείους μαζί προσκάλεσαν τους επισκέπτες...

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Baleria
troll

Greece
24 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2013, 20:40:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Baleria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ε Βέβαια,δεν είσαι καλός άνθρωπος αν δεν αγαπάς τον μάυρο...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2013, 20:44:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλώς ήλθες Baleria.

Έχεις κι άλλα εμπνευσμένα ανέκδοτα να μοιραστείς μαζί μας?

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Baleria
troll

Greece
24 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2013, 20:56:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Baleria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλώς σε βρήκα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ιαπετός
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
442 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2013, 21:10:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βaleria

quote:
Ε Βέβαια,δεν είσαι καλός άνθρωπος αν δεν αγαπάς τον μάυρο...

All That We See Or Seem Is But A Dream Within A Dream (~Edgar Allan Poe~)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2013, 22:32:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
DSM
Δε με προσέχεις μου φαίνεται, αλλά σε δικαιολογώ. Ού γαρ έρχεται μόνον.
Νομίζω πως κατέδειξα επαρκώς, οτι δεν εισέβαλε κανείς στο σπίτι μας. Ο μπαμπάς με τη μαμά και τους θείους μαζί προσκάλεσαν τους επισκέπτες...

Σε προσέχω και πολύ καλά μάλιστα.Εσυ δεν το βλέπεις.

Το ότι ο dad και η mom, κάλεσαν τον Φρέντυ Κρούγκερ, χωρίς να με ρωτήσουν, πρέπει να τον καλοδεχθώ κι εγώ?

Αν προσκαλέσω ένα Αφγανό για φαγητό και αυτός προσπαθήσει να βιάσει την γυναίκα μου,θα έχει σημασία άν είναι προσκεκλημένος ή εισβολέας?

Το ότι ο dad και η mom, είναι διαχρονικοί προδότες και κοινωνικοί εγκληματίες, εγώ πρέπει να τους σιγοντάρω ή να τους διαολοστείλω, μαζί με τους προσκεκλημένους τους?

Μέγα ερώτημα.
Τι μου φταίνε τα ηλίθια,χαζά μαύρα,κόκκινα,μελαμψά πρόβατα, όταν ο τσομπάνης τους τα στέλνει σε άλλη στάνη σε άλλον τσομπάνη για το δικό του συμφέρον?

Τι πρέπει να κάνω?
Να σκοτώσω τον τσομπάνη και να αφήσω τα πρόβατα?Θα αναλάβει ο υποτσομπάνης και πάει λέγοντας.

Να διώξω τα πρόβατα,ώστε ο κάθε τσομπάνης να ξέρει ότι το εδώ μαντρί δεν είναι ξέφραγο και να μην ξαναστείλει?

Είπα πριν,μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα.
ποιός δεν προσέχει ποιόν DSM?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2013, 03:24:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Καλώς ήλθες Baleria.

Έχεις κι άλλα εμπνευσμένα ανέκδοτα να μοιραστείς μαζί μας?




Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Notirk
Πλήρες Μέλος

Greece
1278 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2013, 21:32:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οι γνήσιοι Έλληνες , δεν ανησυχούν για αλλοίωση της ράτσας με την απόδοση ιθαγένειας σε αλλοδαπούς .
Αυτοί που ανησυχούν , αν ψαχτούν , μάλλον θα πικραθούν –μόνο;- αφού διαπιστώσουν ότι δεν είναι Έλληνες .
Κατά τη γνώμη μου , ένα από τα πιο ασφαλή δείγματα της γνήσιας Ελληνικότητας είναι η ενδόμυχη βεβαιότητα ότι τα βασικά στοιχεία της Ελληνικής ράτσας όχι μόνο δεν αλλοιώνονται με την ανάμειξη με άλλες ράτσες αλλά αντίθετα μεταδίδονται.
Το να κλειστεί ο Έλληνας , στον αποστειρωμένο γεωγραφικό του χώρο , είναι αντίθετο με την φύση του και με την αποστολή του.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maria3
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
653 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/03/2013, 13:37:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Οι γνήσιοι Έλληνες , δεν ανησυχούν για αλλοίωση της ράτσας με την απόδοση ιθαγένειας σε αλλοδαπούς .
Αυτοί που ανησυχούν , αν ψαχτούν , μάλλον θα πικραθούν –μόνο;- αφού διαπιστώσουν ότι δεν είναι Έλληνες .
Κατά τη γνώμη μου , ένα από τα πιο ασφαλή δείγματα της γνήσιας Ελληνικότητας είναι η ενδόμυχη βεβαιότητα ότι τα βασικά στοιχεία της Ελληνικής ράτσας όχι μόνο δεν αλλοιώνονται με την ανάμειξη με άλλες ράτσες αλλά αντίθετα μεταδίδονται.
Το να κλειστεί ο Έλληνας , στον αποστειρωμένο γεωγραφικό του χώρο , είναι αντίθετο με την φύση του και με την αποστολή του.


Συμφωνώ απολύτως αλλά τι έχετε να πείτε για τον κανονισμός Δουβλίνο ΙΙ (ή Κανονισμός 343/200200)

Edited by - maria3 on 27/03/2013 13:38:23Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Baleria
troll

Greece
24 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2013, 20:06:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Baleria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μισείτε τους μάυρους γιατί τους ζηλέυετε... Οι μάυροι έχουν πλούσια προσόντα.

Οποιες γυναίκες λένε ότι το μέγεθος δεν μετράει είναι ψέυτρες..

Απο εμένα θα ακούσετε μόνο αλήθειες..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 11 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy