ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Ιθαγένεια
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 11
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2013, 15:19:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
DSM

Εχεις τον απόλυτο σεβασμό μου και την απόλυτη "σύμπλευσή" μου!!
Προσυπογράφω κι εσένα.

Υ.Γ
Εμένα ρε μ@αλ@κισμένα γιατι δεν προσυπογράφει κανείς?
Δεν σας αρέσουν αυτά που λέω?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2013, 15:28:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κι ένα τελευταίο Ιστορικέ.

Αν κάτι διέκρινε τον ελληνικό λόγο ανέκαθεν, ήταν η τάση προς τον αυτοσαρκασμό. Θυμήσου τον παππού το δικό σου. Στα δικά σου λόγια δεν κατάφερα να διακρίνω την Αριστοφανική σου καταγωγή.

Τώρα θα σε αφήσω. Δια παντός. Να αναμένεις το επερχόμενο μοιραίο, πλήρης στη μακαριότητά σου.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2013, 15:40:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν συμφωνω σε τιποτα απο τα τελευταια που γραψατε.Να γραφτει παρακαλω στα πρακτικα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
@ΑΜΕΙΝΙΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1759 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2013, 15:41:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Νικόμαχε,

quote:
Στοιχηματίζεις ΑΜΕΙΝΙΑ ότι θα με ρωτήσει?

Είσαι εγωίσταρος φίλε μου.Εννοώ να πετάξει μαλ@κία που να δύναμαι να του την πω εγώ.
Να το κάνω νια νια.ΟΧΙ σε αστροφυσική ας πούμε.


Όσο για το άλλο,που είπες..
Είπαμε βαρέθηκα να προσυπογράφω στον Πυθαγόρα.
Θες να ξεκινήσω και με σένα τώρα.

Ρε είναι να μη δείξεις εκτίμηση,και τσουπ, σε καβαλάνε.

Με καλύτερό σου φάε,πιε και νηστικός κοιμήσου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΙΓ
troll

Greece
16 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2013, 20:24:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΙΓ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ
ΠΕΡΑΝ ΤΟΥ ΙΣΟΚΡΑΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟΥ SKARTADOS ΔΕ ΚΑΤΕΦΕΡΟΝ ΟΠΩΣ ΕΝΤΟΠΙΣΩ ΚΑΠΟΙΑΝ ΟΡΘΑΝ ΑΠΟΨΙΝ... ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΛΟΙΠΟΝ ΕΙΣ ΤΟΥΣ ΔΥΟ ΑΥΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΟΠΑΙΔΕΣ ΔΙΑ ΤΑΣ ΕΛΛΗΝΙΚΑΣ ΤΩΝ ΘΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΟΤΑΤΗ ΠΑΙΔΕΙΑ ΤΟΥΣ. ΕΥΓΕ ΔΕ ΚΑΙ ΕΙΣ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΤΩΝ.. ΘΑ ΧΑΙΡΟΜΟΥΝ ΠΟΛΥ ΝΑ ΤΟΥΣ ΓΝΩΡΙΖΑ...
ΚΥΡΑ ΑΜΑΛΙΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΞ ΟΣΩΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΝΑ ΔΙΑΦΩΤΙΣΩ ΕΑΝ ΗΜΠΟΡΩ ΤΟ ΣΚΩΤΟΣ ΤΗΣ ΔΙΑΝΟΙΑΣ ΣΟΥ ΤΗΣ ΤΟΥ ΒΥΖΑΝΤΙΟΥ ΑΠΟΧΕΤΕΥΣΕΩΣ ΠΕΡΙ.. ΕΝ ΤΟΥΤΗΣ ΓΑΡ ΔΙΑΤΗΡΩ ΣΟΒΑΡΟΤΑΤΑΣ ΕΠΙΦΥΛΑΞΕΙΣ ΕΑΝ ΘΑ ΗΜΠΟΡΕΣΕΙΣ ΤΕΛΙΚΩΣ ΟΠΩΣ ΑΝΤΙΛΗΦΘΕΙΣ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΛΟΚΟΤΗΤΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΔΑΙΔΑΛΟΔΕΣ ΤΩΝ ΥΠΟΓΕΙΩΝ ΔΙΑΔΡΟΜΩΝ ΤΗΣ ΒΑΣΙΛΕΥΟΥΣΗΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΠΟΛΕΩΝ... ΚΑΤΑ ΔΕ ΤΗΝ ΑΝΑΚΑΤΑΛΗΨΗ ΤΗΣ ΠΟΛΕΩΣ ΣΤΑ 1261 ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΤΡΑΤΗΓΟΠΟΥΛΟ ΕΠΙ ΒΑΣΙΛΕΙΑΣ ΤΟΥ ΜΙΧΑΗΛ Η ΠΑΛΑΙΟΛΟΓΟΥ ΤΟΥ ΕΠΟΜΑΖΟΜΕΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΩΤΟΥ, ΤΟ ΑΠΟΧΕΤΕΥΤΙΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΠΟΥ ΕΣΥ ΕΜΠΑΙΖΕΙΣ ΠΡΟΣΕΦΕΡΕΝ ΤΑ ΜΑΛΑ ΕΙΣ ΤΗΝ ΕΙΣΟΔΟ ΤΩΝ ΣΤΡΑΤΙΩΤΩΝ ΜΑΣ ΕΙΣ ΤΗΝ ΠΟΛΗ ΑΠΟ ΤΙΝΑ ΥΠΟΓΕΙΑΝ ΕΙΣΟΔΟΝ ...
ΠΛΕΙΣΤΑΚΙΣ ΔΕ ΑΛΛΩΣ ΕΒΟΗΘΗΣΕΝ ΕΙΣ ΠΟΛΛΑ... ΦΕΥ.. ΚΑΛΛΙΟΝ ΕΙ Η ΑΜΑΘΕΙΑ ΤΗΣ ΗΜΙΜΑΘΕΙΑΣ...
ΠΕΡΙ ΔΕ ΤΩΝ ΛΟΙΠΩΝ ΚΥΡΙΩΝ ΕΠΙΦΥΛΑΣΟΜΑΙ ΟΠΩΣ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΕΙΣ ΧΡΟΝΟΝ ΕΤΕΡΟΝ ΩΣ ΕΠΙΘΥΜΩ ΚΑΙ ΜΕ ΕΠΙΦΥΛΑΞΗ ΠΑΝΤΩΣ ΝΟΜΙΜΟΥ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΟΣ.. ΧΑΙΡΩ ΔΕ ΤΑ ΜΕΓΙΣΤΑ ΟΤΙ ΑΙ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΕΙΣ ΜΟΥ ΠΥΡΟΔΟΤΟΥΝ ΤΑ ΠΝΕΥΜΑΤΑ. ΕΤΟΥΤΟ ΓΑΡ ΑΚΡΙΒΩΣ ΔΕΙΚΝΥΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΠΙΤΥΧΙΑΝ ΤΟΥ ΕΓΧΕΙΡΗΜΑΤΟΣ ΜΟΥ.ΟΣΟ ΥΜΕΙΣ ΥΒΡΙΖΕΤΕ ΤΟΣΟ ΑΠΟΚΑΛΥΠΤΕΤΕ ΤΟΥΣ ΕΑΥΤΟΥΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΝΔΕΙΑΝ ΤΩΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΩΝ ΣΑΣ. ΣΕΙΣ ΟΙ ΔΗΘΕΝ ΔΗΜΟΚΡΑΤΑΙ ΤΗΣ ΘΟΛΗΣ ΚΟΥΛΤΟΥΡΑΣ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΕΤΕ ΤΗΝ ΑΝΤΙΘΕΤΗ ΑΠΟΨΗ... ΕΙΣΤΕ ΔΗΜΟΚΡΑΤΑΙ ΑΡΚΕΙ Ο ΣΥΝΟΜΙΛΗΤΗΣ ΣΑΣ ΝΑ ΜΗΝ ΕΚΦΡΑΣΕΙ ΘΕΣΗ ΑΛΛΟΤΡΙΑ ΠΡΟΣ ΤΑΣ ΔΙΚΑΣ ΣΑΣ ΑΝΤΙΛΗΨΕΙΣ.. ΤΟΤΕ ΠΕΤΑΤΕ ΤΟΝ ΨΕΥΤΟΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟ ΣΑΣ ΜΑΝΔΥΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑΤΡΕΠΕΣΤΕ ΕΙΣ ΟΡΝΕΑ ΑΓΟΜΕΝΑ ΚΑΙ ΦΕΡΟΜΕΝΑ ΙΝΑ ΜΗΝ ΑΚΟΥΣΤΕΙ Η ΑΛΛΗ ΓΝΩΜΗ... ΕΥΓΕ ΨΕΥΤΟΔΗΜΟΚΡΑΤΕΣ... ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΤΕ ΤΗΝ ΨΕΥΤΟΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ. ΕΙΣ ΔΕ ΤΟΥΣ ΕΠΙΚΡΙΤΑΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΧΩΡΙΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟΝ ΜΕ ΥΒΡΕΙΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣΒΟΛΕΣ (ΤΗΣ ΠΕΝΤΑΡΑΣ Η ΤΗΣ ΔΕΚΑΡΑΣ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΤΡΥΠΙΑΣ) ΩΣ ΠΡΟΑΝΑΦΕΡΑ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΠΡΟΑΓΟΥΝ ΤΟ ΔΙΑΛΟΓΟ ΔΕΝ ΕΧΩ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ ΚΑΤΙ ΕΠΙΠΛΕΟΝ...
ΙΣΩΣ ΝΑ ΔΙΑΦΗΜΙΣΩ ΕΝΑ ΒΙΒΛΙΟ ΟΛΩΣ ΙΔΙΑΙΤΕΡΩΣ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟΝ ΕΙΣ ΤΟΥΣ ΝΕΑΝΙΑΣ ΠΡΟΤΕΙΝΟΜΕΝΟ ΔΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΚΑΙ ΣΥΝΟΝΟΜΑΤΟ ΜΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟ ΠΛΕΥΡΗ: ΑΙ ΣΥΝΕΠΕΙΑΙ ΤΟΥ ΑΥΝΑΝΙΣΜΟΥ ΠΕΡΑΝ ΜΙΑΣ ΗΛΙΚΙΑΣ...

ΙΣΩΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ.. ΑΛΛΩΣ ΜΟΝΟΝ ΗΛΕΚΤΡΟΣΟΚ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2013, 20:59:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ω ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΕ !!!

Ευτυχώς, νόμιζα πώς επήλθε εκείνο το μοιραίο!!

Να είσαι πάντα καλά γέροντα, να μας κάνεις να γελάμε!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ισοκράτης
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
160 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2013, 22:15:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΙΓ ,Ευχαριστώ για την υποστήριξη , είχα αρχίσει να απογοητεύομαι, καθότι πέραν εμού και του skartados άλλη φωνή λογικής δεν υπήρχε, και ο ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ βέβαια ,αλλά προς τα τελευταία του μηνύματα μου τα έχει χαλάσει λίγο. Όσον αφορά το όποιο θέμα υπήρξε (κατ εμέ δεν υπήρξε ) με τον DSM έχει λήξει, όπως είπα και σε παλαιότερο μήνυμα μου, εδω βρισκόμαστε για να παραθέσουμε τις απόψεις μας πάνω στο θέμα ιθαγένεια (και σε τυχόν παρεμφερή θέματα ) και ίσως να καταλήξουμε κάπου ( αρκετά δύσκολο βέβαια) και όχι να ανταλλάζουμε χαρακτηρισμούς. Γι ΄Αυτο καλώ όλους να μείνουμε στα στοιχεία ,στους λόγους των αρχαίων μας πρόγονων και στις όποιες πρόσφατες μελέτες έχουν γίνει περί αυτου. Αφήστε κατά μέρος λοιπόν τις ύβρεις και ας συνεχίσει η συζήτηση επί του θέματος.

Επίσης, παρακαλώ, να μην αναλωνόμαστε στο ποιος έχει την καλύτερη ορθογραφία, δεν είμαστε ηλεκτρονικοί υπολογιστές ,όλοι θα κάνουμε κάποιο ορθογραφικό λαθος , αλλά τι λέει ο καθένας και κατα πόσο είναι αυτό σωστό η όχι.

ΕΛΛΑΣ ΕΛΛΉΝΩΝ

Edited by - Ισοκράτης on 26/02/2013 22:24:30Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2013, 22:20:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ισοκράτης

quote:
Αφήστε κατά μέρος λοιπόν τις ύβρεις και ας συνεχίσει η συζήτηση επί του θέματος.

Και από μένα έχει λήξει το θέμα. Το επαναλαμβάνω, μιας και το έκανες κι εσύ. Πες μου όμως σε ποιούς αναφέρεσαι στην παραπάνω παράθεση?

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2013, 22:27:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ισοκράτης

quote:
Επίσης, παρακαλώ, να μην αναλωνόμαστε στο ποιος έχει την καλύτερη ορθογραφία, δεν είμαστε ηλεκτρονικοί υπολογιστές ,όλοι θα κάνουμε κάποιο ορθογραφικό λαθος , αλλά τι λέει ο καθένας και κατα πόσο είναι αυτό σωστό η όχι.

Δηλαδή θα δεχόσουν για Μαθηματικό του παιδιού σου κάποιον που δεν γνωρίζει Γεωμετρία?

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ισοκράτης
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
160 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2013, 22:29:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
DSM.Στις τελευταίες δυο σελίδες υπάρχουν αρκετές από τον ΝΙΚΟΜΑΧΟ και τον PY8AGORAS έως και τον ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΙΓ.
Παρακαλώ, στα του θέματος..


ΕΛΛΑΣ ΕΛΛΉΝΩΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2013, 22:33:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ισοκράτης

Για να ξέρω αν αξίζει τον κόπο να διατηρήσω τη συμμετοχή μου στο θέμα, θα ήθελα να γνωρίζω αν ο θεματοθέτης ασπάζεται το παρακάτω:

quote:
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΙΓ
ΑΓΑΠΗΤΕ ΝΙΚΟΜΑΧΕ ΑΔΙΚΩΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΝΑ ΣΥΓΚΑΛΥΨΕΙΣ ΤΩΝ ΝΑΖΙΣΤΙΚΩΝ ΚΑΤΑΒΟΛΩΝ ΦΙΛΟ ΣΟΥ... ΣΤΗ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ΟΛΩΝ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΩΣ ΑΠΟΓΟΝΟΣ ΦΟΝΙΑΔΩΝ ΤΩΝ ΠΡΟΓΟΝΩΝ ΜΑΣ

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ισοκράτης
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
160 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2013, 22:38:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ισοκράτης

quote:
Επίσης, παρακαλώ, να μην αναλωνόμαστε στο ποιος έχει την καλύτερη ορθογραφία, δεν είμαστε ηλεκτρονικοί υπολογιστές ,όλοι θα κάνουμε κάποιο ορθογραφικό λαθος , αλλά τι λέει ο καθένας και κατα πόσο είναι αυτό σωστό η όχι.

Δηλαδή θα δεχόσουν για Μαθηματικό του παιδιού σου κάποιον που δεν γνωρίζει Γεωμετρία?

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.


DSM, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ, όταν γράφεις ολόκληρη έκθεση και ειδικά σε pc , πολύ εύκολα κάνεις κάποιο μικρό ορθογραφικό λάθος ,από κεκτημένη ταχύτητα θες από απροσεξία.. εκτός αν κάτσεις και χτενίζεις κάθε φορά το κείμενο σου για τυχόν ορθογραφικά ,όπου είναι αρκετά χρονοβόρο στα πλαίσια μιας e-συζήτησης. Γνώμη μου είναι ότι ένα ορθογραφικό λάθος δεν ακυρώνει τις ιστορικές γνώσεις κάποιου, και δεν τιμά KANENAN , να κάθεται να ασχολείται με το ενα ορθογραφικό λάθος του αρθρογράφου και όχι με το τι αυτός λέει.

ΕΛΛΑΣ ΕΛΛΉΝΩΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2013, 22:42:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ισοκράτης

Αυτό με τα λάθη γραμματικής και ορθογραφίας άστο, γιατί δεν σώζεται με τίποτα.

quote:
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΙΓ
ΑΓΑΠΗΤΕ ΝΙΚΟΜΑΧΕ ΑΔΙΚΩΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΝΑ ΣΥΓΚΑΛΥΨΕΙΣ ΤΩΝ ΝΑΖΙΣΤΙΚΩΝ ΚΑΤΑΒΟΛΩΝ ΦΙΛΟ ΣΟΥ... ΣΤΗ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ΟΛΩΝ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΩΣ ΑΠΟΓΟΝΟΣ ΦΟΝΙΑΔΩΝ ΤΩΝ ΠΡΟΓΟΝΩΝ ΜΑΣ

Ασπάζεσαι την παράθεση?

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ισοκράτης
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
160 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2013, 23:01:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ DSM, Εσύ ο ίδιος επέλεξες να αποκαλύψεις την καταγωγή των προγόνων σου και τα παράσημα τα όποια απέκτησαν ,τα οποία εσύ όλος περηφάνια τα έχεις κορνιζάρει (εγώ για παράδειγμα, έχω κορνιζάρει στον τοίχο τα παράσημα του προπάππου μου από τους βαλκανικούς πολέμους όπου πολέμησε ,για κάποιον αυτά είναι κατάπτυστα ,για άλλους είναι αιτια ακόμα και για δάκρυα περηφάνιας μόνο που τα βλέπουν) Αν για σένα είναι κακό κάποιος να ήταν ΝΑΖΙ ή καλό (μέχρι και σήμερα ,σε παγκόσμια κλίμακα ,για κάποιους δεν θεωρείτε κακό να ήταν κάποιος ΝΑΖΙ, τουναντίον) δεν αλλάζει το γεγονός ότι ήταν!

ΕΛΛΑΣ ΕΛΛΉΝΩΝ

Edited by - Ισοκράτης on 26/02/2013 23:02:37Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2013, 23:04:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ισοκράτης

quote:
Αν για σένα είναι κακό κάποιος να ήταν ΝΑΖΙ ή καλό (μέχρι και σήμερα ,σε παγκόσμια κλίμακα ,για κάποιους δεν θεωρείτε κακό να ήταν κάποιος ΝΑΖΙ, τουναντίον) δεν αλλάζει το γεγονός ότι ήταν!

Από αυτά που έχω γράψει, κατάλαβες οτι οποιοσδήποτε συγγενής μου είχε σχέση με τους Ναζί?

Και πάλι σε ρωτάω. Αυτό:

quote:
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΙΓ
ΑΓΑΠΗΤΕ ΝΙΚΟΜΑΧΕ ΑΔΙΚΩΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΝΑ ΣΥΓΚΑΛΥΨΕΙΣ ΤΩΝ ΝΑΖΙΣΤΙΚΩΝ ΚΑΤΑΒΟΛΩΝ ΦΙΛΟ ΣΟΥ... ΣΤΗ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ΟΛΩΝ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΩΣ ΑΠΟΓΟΝΟΣ ΦΟΝΙΑΔΩΝ ΤΩΝ ΠΡΟΓΟΝΩΝ ΜΑΣ

Το ασπάζεσαι?

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ισοκράτης
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
160 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2013, 23:10:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το ότι στη συνείδηση όλων μας οι ΝΑΖΙ έχουν περάσει ως οι φονιάδες των προγόνων μας; Βεβαίως.

ΕΛΛΑΣ ΕΛΛΉΝΩΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2013, 23:16:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΙΣΟΚΡΑΤΗ

Δεν παίζεις σωστά.
Εχεις το θάρρος της γνώμης σου.
Καταλαβαίνεις ακριβώς την ερώτηση.
Γιατι δεν απαντάς?
Μπορείς επίσης να δηλώσεις ότι δεν θέλεις να απαντήσεις.
Το αναγνωστικό κοινό κρίνει.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2013, 23:20:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ισοκκράτης

quote:
Ο Αλσατός παππούς μου, είχε αρχίσει να σπουδάζει σε εκκλησιαστική σχολή προκειμένου να γίνει καθολικός ιερέας. Στην πορεία όμως του 1ου Π.Π., στρατεύτηκε υποχρεωτικά στο Γερμανικό στρατό, σε ηλικία 16 ετών. Πολέμησε και παρασημοφορήθηκε.

Ο πόλεμος χάθηκε για τους Γερμανούς, η εκκλησιαστική πορεία του παππού μου ανακόπηκε εκ των πραγμάτων, παντρεύτηκε τη Ρωσίδα γιαγιά μου, έκανε τρία παιδιά και δούλεψε σε εργοστάσιο ξυλείας, αρχικά ως εργάτης.

Όταν ξέσπασε ο 2ος Π.Π., στρατεύτηκε για δεύτερη φορά, και πάλι υποχρεωτικά, τώρα πλέον όμως ως αξιωματικός, λόγω της πρότερης παρασημοφόρησής του. Καθώς όμως ήταν δηλωμένος αντικαθεστωτικός, παρότι είχε οικογένεια και ήταν ήδη μεσήλικας, τον έστειλαν κατευθείαν στο Ρωσικό Μέτωπο. Κάπου στο Λένινγκραντ, έσκασε μια οβίδα και του έσκαψε τη μισή πλάτη. Τον έστειλαν σοβαρά τραυματία πίσω, όπου διαπίστωσε πως ο μεγαλύτερος γιός του είχε σκοτωθεί, ενώ λίγο μετά πέθανε από την καλοπέραση και η Ρωσίδα γιαγιά μου.

Παρασημοφορήθηκε για δεύτερη φορά, τώρα πλέον με τον Σιδηρούν Σταυρό. Συνέχισε να δουλεύει στο εργοστάσιο ξυλείας, μέχρι που συνταξιοδοτήθηκε.

Τον θυμάμαι σε πολύ προχωρημένη ηλικία, τέλη δεκαετίας '70, να απαγγέλλει από στήθους Ιλιάδα, σε άψογα Αρχαία Ελληνικά - υποχρεωτικό μάθημα στην καθολική εκκλησιαστική σχολή -, με τα οποία άλλωστε μπορούσε να συνεννοηθεί και με τον πατέρα μου, αν και ούτως ή άλλως, ο πατέρας μου γνώριζε άψογα Γερμανικά.

Τα παράσημα του Αλσατού αντικαθεστωτικού παππού, που πολέμησε υποχρεωτικά για τη Γερμανία, τα έχω κορνιζάρει. Νομίζω πως είναι οτι πολυτιμότερο έφτασε στα χέρια μου από τον προηγούμενο αιώνα.


Από τα παραπάνω κατάλαβες πως κάποιος από τους πρόγονούς μου ήταν Ναζί?

Σε ξαναρωτάω για τρίτη φορά:

quote:
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΙΓ
ΑΓΑΠΗΤΕ ΝΙΚΟΜΑΧΕ ΑΔΙΚΩΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΝΑ ΣΥΓΚΑΛΥΨΕΙΣ ΤΩΝ ΝΑΖΙΣΤΙΚΩΝ ΚΑΤΑΒΟΛΩΝ ΦΙΛΟ ΣΟΥ... ΣΤΗ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ΟΛΩΝ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΩΣ ΑΠΟΓΟΝΟΣ ΦΟΝΙΑΔΩΝ ΤΩΝ ΠΡΟΓΟΝΩΝ ΜΑΣ

Ασπάζεσαι την παραπάνω παράθεση?

Αυτό:

quote:
Το ότι στη συνείδηση όλων μας οι ΝΑΖΙ έχουν περάσει ως οι φονιάδες των προγόνων μας; Βεβαίως.

θεωρείς πως είναι απάντηση στην ερώτησή μου?

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ισοκράτης
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
160 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2013, 23:23:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΝΙΚΟΜΑΧΕ,

Απάντησα, αν η απάντηση μου δεν αρέσει ,λυπάμαι.
Επίσης εκτός της τελευταίας απάντησης μου, πιο πάνω παρακάλεσα να επανέλθουμε στο θέμα, και αντί για αυτό συνεχίζουμε να ψάχνουμε αφορμές για τσακωμούς.

Ανοίξτε ένα άλλο θέμα αν θέλετε ,και ονομάστε το μπινελίκια, και βγάλτε τα μάτια σας.Δεν γίνετε εδω να μείνουμε στα της ιθαγένειας;

ΕΛΛΑΣ ΕΛΛΉΝΩΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2013, 23:25:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κι εγω λυπάμαι.
Δεν το περίμενα.
Θεωρούσα ότι θα απαντούσες το προφανές!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ισοκράτης
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
160 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2013, 23:27:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
DSM, Δεν με ενδιαφέρει τι ήταν ο παππούς σου, έμενα με ενδιαφέρει τι γίνεται στη χωρα μου ,και κατά πως αυτή απειλείτε από τις κατά εκατοντάδες χιλιάδες "ιθαγένειες" που μοιράζει σε αλλοδαπούς αυτή η ανθελληνική κυβέρνηση που κυβερνά

ΕΛΛΑΣ ΕΛΛΉΝΩΝ

Edited by - Ισοκράτης on 26/02/2013 23:28:36

Edited by - Ισοκράτης on 26/02/2013 23:56:30Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2013, 23:28:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ισοκράτης

quote:
Ο Αλσατός παππούς μου, είχε αρχίσει να σπουδάζει σε εκκλησιαστική σχολή προκειμένου να γίνει καθολικός ιερέας. Στην πορεία όμως του 1ου Π.Π., στρατεύτηκε υποχρεωτικά στο Γερμανικό στρατό, σε ηλικία 16 ετών. Πολέμησε και παρασημοφορήθηκε.

Ο πόλεμος χάθηκε για τους Γερμανούς, η εκκλησιαστική πορεία του παππού μου ανακόπηκε εκ των πραγμάτων, παντρεύτηκε τη Ρωσίδα γιαγιά μου, έκανε τρία παιδιά και δούλεψε σε εργοστάσιο ξυλείας, αρχικά ως εργάτης.

Όταν ξέσπασε ο 2ος Π.Π., στρατεύτηκε για δεύτερη φορά, και πάλι υποχρεωτικά, τώρα πλέον όμως ως αξιωματικός, λόγω της πρότερης παρασημοφόρησής του. Καθώς όμως ήταν δηλωμένος αντικαθεστωτικός, παρότι είχε οικογένεια και ήταν ήδη μεσήλικας, τον έστειλαν κατευθείαν στο Ρωσικό Μέτωπο. Κάπου στο Λένινγκραντ, έσκασε μια οβίδα και του έσκαψε τη μισή πλάτη. Τον έστειλαν σοβαρά τραυματία πίσω, όπου διαπίστωσε πως ο μεγαλύτερος γιός του είχε σκοτωθεί, ενώ λίγο μετά πέθανε από την καλοπέραση και η Ρωσίδα γιαγιά μου.

Παρασημοφορήθηκε για δεύτερη φορά, τώρα πλέον με τον Σιδηρούν Σταυρό. Συνέχισε να δουλεύει στο εργοστάσιο ξυλείας, μέχρι που συνταξιοδοτήθηκε.

Τον θυμάμαι σε πολύ προχωρημένη ηλικία, τέλη δεκαετίας '70, να απαγγέλλει από στήθους Ιλιάδα, σε άψογα Αρχαία Ελληνικά - υποχρεωτικό μάθημα στην καθολική εκκλησιαστική σχολή -, με τα οποία άλλωστε μπορούσε να συνεννοηθεί και με τον πατέρα μου, αν και ούτως ή άλλως, ο πατέρας μου γνώριζε άψογα Γερμανικά.

Τα παράσημα του Αλσατού αντικαθεστωτικού παππού, που πολέμησε υποχρεωτικά για τη Γερμανία, τα έχω κορνιζάρει. Νομίζω πως είναι οτι πολυτιμότερο έφτασε στα χέρια μου από τον προηγούμενο αιώνα.


Από τα παραπάνω κατάλαβες πως κάποιος από τους πρόγονούς μου ήταν Ναζί?

Σε ξαναρωτάω για τέταρτη φορά:

quote:
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΙΓ
ΑΓΑΠΗΤΕ ΝΙΚΟΜΑΧΕ ΑΔΙΚΩΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΝΑ ΣΥΓΚΑΛΥΨΕΙΣ ΤΩΝ ΝΑΖΙΣΤΙΚΩΝ ΚΑΤΑΒΟΛΩΝ ΦΙΛΟ ΣΟΥ... ΣΤΗ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ΟΛΩΝ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΩΣ ΑΠΟΓΟΝΟΣ ΦΟΝΙΑΔΩΝ ΤΩΝ ΠΡΟΓΟΝΩΝ ΜΑΣ

Ασπάζεσαι την παραπάνω παράθεση?

Αυτό:

quote:
Το ότι στη συνείδηση όλων μας οι ΝΑΖΙ έχουν περάσει ως οι φονιάδες των προγόνων μας; Βεβαίως.

θεωρείς πως είναι απάντηση στην ερώτησή μου?

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2013, 23:31:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ισοκράτης

quote:
DSM, Δεν με ενδιαφέρει τι ήταν ο παππούς σου, έμενα με ενδιαφέρει τι γίνεται στη χωρά μου ,και κατά πως αυτή απειλείτε από τις κατά εκατοντάδες χιλιάδες "ιθαγένειες που μοιράζει σε αλλοδαπούς αυτή η ανθελληνική κυβέρνηση που κυβερνά

Εμένα ωστόσο με ενδιαφέρει εντελώς με ποιόν μιλάω. Όχι σε προσωπικό επίπεδο, αλλά σε επίπεδο στοιχειώδους κατανόησης και προθέσεων απέναντί μου.

Έχεις σκοπό να απαντήσεις στα ερωτήματά μου?

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ισοκράτης
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
160 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2013, 23:39:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ισοκράτης

quote:
DSM, Δεν με ενδιαφέρει τι ήταν ο παππούς σου, έμενα με ενδιαφέρει τι γίνεται στη χωρα μου ,και κατά πως αυτή απειλείτε από τις κατά εκατοντάδες χιλιάδες "ιθαγένειες που μοιράζει σε αλλοδαπούς αυτή η ανθελληνική κυβέρνηση που κυβερνά

Εμένα ωστόσο με ενδιαφέρει εντελώς με ποιόν μιλάω. Όχι σε προσωπικό επίπεδο, αλλά σε επίπεδο στοιχειώδους κατανόησης και προθέσεων απέναντί μου.

Έχεις σκοπό να απαντήσεις στα ερωτήματά μου?

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.


DSM, νομίζω κατέστησα σαφές ποια θέματα με απασχολούν προς συζήτηση, δεν νομίζω ότι ωφελει κάπου να συνεχίζεις να γεμίζεις τις σελίδες με το ίδιο ερώτημα ξανά και ξανά.

ΕΛΛΑΣ ΕΛΛΉΝΩΝ

Edited by - Ισοκράτης on 26/02/2013 23:39:51

Edited by - Ισοκράτης on 26/02/2013 23:56:09Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2013, 23:56:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ισοκράτης

Με τις παραπάνω πρόσφατες παρεμβάσεις μου, θεωρώ πως απέδειξα επαρκώς τα εξής:

1. Αδυνατείς να κατανοήσεις ένα απλό κείμενο μερικών παραγράφων, γραμμένο σε απλή νεοελληνική γλώσσα, με γενικό και όχι εξειδικευμένο περιεχόμενο. Εντός του οποίου μάλιστα κειμένου, τα επίμαχα σημεία είναι επαρκώς τονισμένα, προς αποφυγήν παρεξηγήσεων.

2. Αδυνατείς ή και από εμπάθεια δεν θέλεις να απαντήσεις σε μια απλή ερώτηση του τύπου ΝΑΙ/ΟΧΙ, που αφορά μια υβριστική τοποθέτηση σε βάρος συνομιλητή σου.

3. Θεωρείς πως το θέμα σου είναι επαρκώς κρίσιμο, ώστε να αγνοείς, μάλλον αγενώς, τις ερωτήσεις των συνομιλητών σου.

Δεδομένων των παραπάνω συμπερασμάτων, μου είναι αδύνατο να συνεχίσω τη συζήτηση μαζί σου. Αναρωτιέμαι φυσικά αν κάποιος άλλος, εκτός του γηραιού υβριστή μου, είναι διατεθειμένος να χαραμίσει το χρόνο του μαζί σου, εκτός αν αυτό γίνεται για να σου κάνει πλάκα. Σε κάθε περίπτωση αυτό βεβαίως, δεν είναι δική μου δουλειά.

Χαίρε χάος αμέτρητον!

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2013, 23:56:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ντι σι εμ,καλα ξηγιεσαι και εισαι περηφανος για τον παππου σου και εγω το ιδιο θα εκανα στη θεση σου.Εφοσον ομως μονος σου αποφασισες να προβεις στη δημοσιοποιηση της ιστοριας αυτου του ανθρωπου,θα δεχτεις και την κριτικη.

quote:
Όταν ξέσπασε ο 2ος Π.Π., στρατεύτηκε για δεύτερη φορά, και πάλι υποχρεωτικά, τώρα πλέον όμως ως αξιωματικός, λόγω της πρότερης παρασημοφόρησής του. Καθώς όμως ήταν δηλωμένος αντικαθεστωτικός, παρότι είχε οικογένεια και ήταν ήδη μεσήλικας, τον έστειλαν κατευθείαν στο Ρωσικό Μέτωπο.

Συνηθες ειναι,μετα απο τετοια καθεστωτα,ολοι να δηλωνουν αντικαθεστωτικοι.
Επισης το οτι πηγε στο ρωσικο μετωπο,δεν σημαινει τιποτα.Αν οι ναζι στελναν ολους τους αντικαθεστωτικους εκει,ειναι σαν να λες οτι πηγαν για να χασουν.

quote:
Παρασημοφορήθηκε για δεύτερη φορά, τώρα πλέον με τον Σιδηρούν Σταυρό.

Μπορει ο παππους σου να ηταν και ο μοναδικος αντιναζι ,που να παρασημοφορηθηκε με σιδηρουν σταυρο.

quote:
Τα παράσημα του Αλσατού αντικαθεστωτικού παππού, που πολέμησε υποχρεωτικά για τη Γερμανία, τα έχω κορνιζάρει. Νομίζω πως είναι οτι πολυτιμότερο έφτασε στα χέρια μου από τον προηγούμενο αιώνα.

Πολυ καλα εκανες και να εισαι περηφανος.Να ξερεις ομως,οτι εδω μεσα πολλοι ειναι αυτοι που εχασαν προγονους απο ναζι,εστω και αντικαθεστωτικους.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2013, 00:04:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
skartados

Θεωρείς πως αν υπήρχε η παραμικρή περίπτωση να ήταν ναζί, θα έμπαινα στη διαδικασία να παραθέσω την ιστορία?

Θεωρείς πως εσύ, ο Νικόμαχος, ο Ισοκράτης και ο ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΙΓ, έχετε πληρέστερη άποψη για τον συγκεκριμένο άνθρωπο από ότι εγώ?

quote:
Μπορει ο παππους σου να ηταν και ο μοναδικος αντιναζι ,που να παρασημοφορηθηκε με σιδηρουν σταυρο.

Δεκτή η ανεπαίσθητη ειρωνία, αλλά θα μου επιτρέψεις το συγκεκριμένο πράγμα να το γνωρίζω καλύτερα, και να σε προτρέψω να ψάξεις κι εσύ από τη μεριά σου τις διαδικασίες που αφορούσαν σε αυτές τις παρασημοφορήσεις.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2013, 00:08:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

skartados

Θεωρείς πως αν υπήρχε η παραμικρή περίπτωση να ήταν ναζί, θα έμπαινα στη διαδικασία να παραθέσω την ιστορία?

Θεωρείς πως εσύ, ο Νικόμαχος, ο Ισοκράτης και ο ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΙΓ, έχετε πληρέστερη άποψη για τον συγκεκριμένο άνθρωπο από ότι εγώ?

quote:
Μπορει ο παππους σου να ηταν και ο μοναδικος αντιναζι ,που να παρασημοφορηθηκε με σιδηρουν σταυρο.

Δεκτή η ανεπαίσθητη ειρωνία, αλλά θα μου επιτρέψεις το συγκεκριμένο πράγμα να το γνωρίζω καλύτερα, και να σε προτρέψω να ψάξεις κι εσύ από τη μεριά σου τις διαδικασίες που αφορούσαν σε αυτές τις παρασημοφορήσεις.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.



Εσυ θεωρεις οτι αν ηταν υπερ του ναζισμου,υπηρχε ποτε περιπτωση να στο ελεγε;

Εγω φιλε μου,αν τον ειχα παππου,θα ημουν τοσο περηφανος,οσο για τους παππουδες μου,που πολεμησαν στην αλβανια.Και δεν το λεω ειρωνικα,στα ισα και παλληκαρισια το λεω.

Δεν ειμαστε εμεις σε θεση,να κρινουμε κανεναν για αυτα που εκανε,καθησμενοι απεναντι απο εναν υπολογιστη..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2013, 00:11:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
skartados

quote:
Δεν ειμαστε εμεις σε θεση,να κρινουμε κανεναν για αυτα που εκανε,καθησμενοι απεναντι απο εναν υπολογιστη..

Κι όμως. Δεν είναι αυταπόδεικτο πως ο Ισοκράτης, ο ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΙΓ, κι εσύ μόλις τώρα, αυτό κάνατε?

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2013, 00:17:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Skartados

Εκατόνταρχε, θα σου συνιστούσα να μείνεις στην απ'έξω.
Δεν μπορείς να ξέρεις...
Κανείς μας δεν μπορεί.

Το "τσουβάλιασμα" δεν σου πάει!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 11 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy