ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 19 Ιουνίου 2016-30 Νοεμβρίου 2019:Οι 1260 μέρες των 2 προφητών!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 22
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/05/2016, 22:24:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Βρε δεν πας καλα,επειδη εμεις οι δυο ειμαστε για φουνταρισμα,νομιζεις οτι ειναι ολος ο κοσμος.Αλλο σχεδιο εχει ο Θεος για τον κοσμο,εμεις να βρουμε δικο μας αποκλειστικο τροπο για το τελος.

321


nediB,ο Θεός έχει αποφασίσει να τελειώσει τον κόσμο το 2023.Άρα,έχει αποφασίσει και για μας,να ζήσουμε και να μαρτυρήσουμε στα χρόνια του Αντιχριστου!Δεν θα λάβουμε κανένα χάραγμα,δεν θα προσκυνησουμε καμία εικόνα!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nediB
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
521 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/05/2016, 22:26:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kαλα,καλα,οπως ειπα και παραπανω θα βρω τροπο μονος μου,δεν χρειαζομαι παρεα

321Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/05/2016, 22:33:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Kαλα,καλα,οπως ειπα και παραπανω θα βρω τροπο μονος μου,δεν χρειαζομαι παρεα

321


Ανησυχω,τι εννοεις;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nediB
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
521 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/05/2016, 22:40:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μην ανυσηχεις καθολου,τα γεγονοτα θα εχουν ποικιλια και θα ικανοποιησουν ολους.Δεν ειναι απαραιτητο να ζησουμε ολοι την ''αναλαμπη''

321Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/05/2016, 22:55:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Προς διαχειριστές:το μέλος nediB λέει περίεργα πράγματα,φοβάμαι για υπονοούμενα που αφήνει,ερευνηστε προθέσεις

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/05/2016, 22:57:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Προς διαχειριστές:το μέλος nediB λέει περίεργα πράγματα,φοβάμαι για υπονοούμενα που αφήνει,ερευνηστε προθέσεις



Είπεν ο γάϊδαρος, τον πετεινό...κεφάλα!!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Craven
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
583 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/05/2016, 22:59:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Craven  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Προς διαχειριστές:το μέλος nediB λέει περίεργα πράγματα,φοβάμαι για υπονοούμενα που αφήνει,ερευνηστε προθέσεις



ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΠΑΝΑΘΕΜΑ ΣΕ!!! ένα ουισκάκι πήγα να πιω θα μου το βγάλεις απ την μύτη!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nediB
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
521 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/05/2016, 00:13:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Προς διαχειριστές:το μέλος nediB λέει περίεργα πράγματα,φοβάμαι για υπονοούμενα που αφήνει,ερευνηστε προθέσεις




Εξακολουθεις να εχεις λαθος αντιληψη.Αλλα λεω,αλλα καταλαβαινεις.Ηρεμησε

321Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/05/2016, 00:57:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χ.Ο.

Μην κάνεις καμμιά αποκοτιά κι εξαφανιστείς από το esoterica. Αν δεν έχεις άλλες ιδέες μέχρι τις 30/7/2016, σου έχω μερικές έτοιμες.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/05/2016, 01:00:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στις 28/7/2016 θα μου στείλεις pm. Θα σου απαντήσω με bullets, εσύ θα τις συντάξεις σε νέα πρόβλεψη και θα ποστάρεις στις 30. Σύμφωνοι?

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/05/2016, 02:27:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Χριστιανός Ορθόδοξος

Προς διαχειριστές:το μέλος nediB λέει περίεργα πράγματα,φοβάμαι για υπονοούμενα που αφήνει,ερευνηστε προθέσεις


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/05/2016, 08:26:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Στις 28/7/2016 θα μου στείλεις pm. Θα σου απαντήσω με bullets, εσύ θα τις συντάξεις σε νέα πρόβλεψη και θα ποστάρεις στις 30. Σύμφωνοι?

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.


δεν υπάρχει άλλη πρόβλεψη μετά το τέλος Ιουλίου.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/05/2016, 09:46:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Πυθαγορα,εχεις τον λογο μου,29 Ιουλιου ΑΚΡΙΒΩΣ και αν δεν εχει εμφανιστει μεχρι τοτε το Αντιδι,εξαφανιστηκα!!!

To κρατάω αυτό, να ξέρεις...

quote:
Δεν χρειαζομαι παρεα,πεθαινω και χωρις αυτη

Πεθαίνει, χάνει , σβήνεται.... Τα χάπια του, ένα γιατρό, ένα ταξί και γρήγορα! Εδώ υπάρχει ένας έρωτας μεγάλος!

quote:
Δικής μου!Έχε πίστη,το δημοψήφισμα στην Αγγλια,δείχνει ότι θα εμφανιστεί ΠΡΙΝ από αυτό!Το δειχνει ολοφάνερα!

ِΑυτά τα "ολοφάνερα" δειξίματά σου Γιαλαντζή μου
είναι που φοβάμαι.....

quote:
λέει ότι η κεφαλή πληγώνεται,ενώ το θηρίο "θαυμάζεται", δηλαδή η κεφαλη-αυτοκρατορια-βασιλεια,η ΕΕ,θεραπεύεται,ενώ το θηρίο θαυμάζεται,δηλαδή ο Αντιχριστος θαυμάζεται για την θεραπεία της κεφαλής...Έχουμε να κάνουμε με την παραμονή της Αγγλίας στην ΕΕ (αποφυγή διάλυσης) και καρπώνεται αυτην την θεταπεια-σωσιμο το θηρίο, δηλαδή ο Αντίχριστος! Αυτο μας δείχνει,ότι θα έχει ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΊ ΠΡΙΝ την ψηφοφορία,ώστε να καρπωθεί ο ΙΔΙΟΣ,την σωτηρία από κατεδάφιση της Ευρωπαϊκής Ένωσης!

Και γ@μώ τις αναλύσεις, αλλά γιατί ντε και καλά Αγγλία?

Το θηρίο που αυτο-θαυμάζεται γιατί μας σώζει συνεχώς, τό χουμε δει αυτό το έργο καλύτερα παιγμένο εδώ στην Ελλάδα. Είχε και πολλά κεφάλια, σαν τη Λερναία Ύδρα... Επεφτε το κεφάλι "Κωστάκης" έβγαινε το κεφάλι "Γιωργάκης". Εκοβες το κεφάλι Γιωργάκης, σου ρχότανε το κεφάλι "Αντωνάκης".
Και όλοι μαζί καρπωνότανε την θεραπεία-σώσιμο.
Γεμίσαμε σωτήρες και σωσίβια δηλαδής....

quote:
ο Θεός έχει αποφασίσει να τελειώσει τον κόσμο το 2023.Άρα,έχει αποφασίσει και για μας,να ζήσουμε και να μαρτυρήσουμε στα χρόνια του Αντιχριστου!Δεν θα λάβουμε κανένα χάραγμα,δεν θα προσκυνησουμε καμία εικόνα!

Αντε πάλι, με το τί αποφάσισε ο Θεός....

Ρε Γιαλαντζή, τί μαρτύρια θα περάσεις εσύ, αφού είπαμε περιμένεις το λατρεμένο σου Αντίδι,
άρα είσαι απ'του αντιδιού τη μεριά και θα τρως με χρυσά κουτάλια
όταν έρθει ο πολυπόθητος αγαπημένος σου

quote:
Kαλα,καλα,οπως ειπα και παραπανω θα βρω τροπο μονος μου,δεν χρειαζομαι παρεα

Άσε που μας κακοκάρδισες και την ευαίσθητη ψυχούλα-θαυμαστριά σου εδώ....

quote:
Ανησυχω,τι εννοεις;

Αχου το καλέ..... Τρυφερές στιγμές, αληθινής αντιδέικης αγάπης και προσμονής.....

quote:
quote:

Προς διαχειριστές:το μέλος nediB λέει περίεργα πράγματα,φοβάμαι για υπονοούμενα που αφήνει,ερευνηστε προθέσεις


Είπεν ο γάϊδαρος, τον πετεινό...κεφάλα!!!


quote:
ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΠΑΝΑΘΕΜΑ ΣΕ!!! ένα ουισκάκι πήγα να πιω θα μου το βγάλεις απ την μύτη!

Μια απ'τα ίδια Craven,
την πάτησα με τον πρωινό καφέ, κόντεψα να τον φτύσω στα ρούχα μου απ'τα γέλια! Τι άλλο θα δούμε εδώ μέσα!

quote:
Χ.Ο.
Μην κάνεις καμμιά αποκοτιά κι εξαφανιστείς από το esoterica. Αν δεν έχεις άλλες ιδέες μέχρι τις 30/7/2016, σου έχω μερικές έτοιμες.

Ντιεσέμη, τσιγκλάς άσχημα, και είσαι και προβοκατέυρ.....


quote:
δεν υπάρχει άλλη πρόβλεψη μετά το τέλος Ιουλίου.

καλά...καλά...
εδώ θα μαστε.

Μπορεί να στείλει καμιά επιστολή αναβολής το Αντίδι,
όπως ο Κοντονής με τον τελικό κυπέλλου Ελλάδος.....
μην αγχώνεσαι....
Γιαλαντζής και πάσης προφητείας!


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nediB
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
521 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/05/2016, 10:37:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Πεθαίνει, χάνει , σβήνεται.... Τα χάπια του, ένα γιατρό, ένα ταξί και γρήγορα! Εδώ υπάρχει ένας έρωτας μεγάλος!

321Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/05/2016, 11:33:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aγγλια,γιατί Αγγλος θα είναι ο ίδιος!Όπως βλέπετε, υπάρχει μία λογική αλληλουχία εδώ!Εμφανίζεται ο Αγγλος Σωτήρας της ΕΕ,που κρατάει την χώρα του μέσα στην ένωση και γίνεται,ψηφίζεται αργότερα και Πρόεδρός της!Δεν είναι καν μαθηματικά,είναι αριθμητική πρώτης δημοτικού!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/05/2016, 13:34:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Aγγλια,γιατί Αγγλος θα είναι ο ίδιος!Όπως βλέπετε, υπάρχει μία λογική αλληλουχία εδώ!Εμφανίζεται ο Αγγλος Σωτήρας της ΕΕ,που κρατάει την χώρα του μέσα στην ένωση και γίνεται,ψηφίζεται αργότερα και Πρόεδρός της!Δεν είναι καν μαθηματικά,είναι αριθμητική πρώτης δημοτικού!

Γιαλαντζή, αφού το γύρισες στο Εγγλέζικο στόρυ τώρα,
να σε κάνω μια ερώτηξις,

τον νέο Δημαρχούκο της Λόντρας πώς τονε βλέπεις?

Καλό παιδί? Μπακιστάνο? Αλλαχουάκμπαρ και έτσι η κατάστα μέσα στο Μπιγκμπένιο που θα σημάνει ώρα 12?

Μήπως έχει καμιά σχέση με το Αντίδι σου εξ Αγγλίας προερχόμενο, λέω γω τώρα.... Μήπως είναι κάνας κράχτης του, κανας πρόδρομός του ρε παιδί μου, έστω κάνας αφισοκολλητής του....

Για πέσε κάνα νέο, για να μή λέμε όλο τα ίδια και τα ίδια.
Τι λέει το κληρονομικό σου χάρισμα επ'αυτού?



.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/05/2016, 15:33:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν έχω άποψη περί του θέματος.Πακιστανος,Πακιστανος...παγκοσμιοποίηση έτσι και αλλιώς έχουμε...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/05/2016, 11:18:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
27 ΜΕΡΕΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΟΛΕΜΟ,40 ΜΕΡΕΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/05/2016, 13:47:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
24 μερες μεινανε για την αποφραδα εκεινη μερα της 6/6/2016,οπου ξεκιναει ο πολεμος που θα εμφανισει τον 666 δεκατρεις μερες μετα.Γιατι επιλεγουν την 19η Ιουνη απο την 6η Ιουνη για εμφανιση του Σωτηρα και Λυτρωτη;Ο λογος ειναι ξεκαθαρος,θα ΚΑΡΦΩΝΟΝΤΟΥΣΑΝ!Ενω τωρα,μονο οι παλαιοημερολογιτες θα ξερουν,οτι το προσωπο που εμφανιστηκε στο δικο τους ημερολογιο 6/6/2016,ειναι ο Αντίχριστος!Θα το ξερει,βεβαια,και το δικο μας,το Αγιο Ορος.Φτασαμε πλεον,24 μερες ειρηνης για τον πλανητη γη,24 μερες για τον ολεθρο του γππ.....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/05/2016, 22:11:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Χριστιανός Ορθόδοξος
24 μερες μεινανε για την αποφραδα εκεινη μερα της 6/6/2016,οπου ξεκιναει ο πολεμος που θα εμφανισει τον 666 δεκατρεις μερες μετα.Γιατι επιλεγουν την 19η Ιουνη απο την 6η Ιουνη για εμφανιση του Σωτηρα και Λυτρωτη;

Γιατί απλούστατα Γιώργο σαν αυτήν την ημέρα, το 1944 έγινε η απόβαση των συμμάχων στην Νορμανδία.

D-day 6 of June

Α ρε Γιώργο με τις φαντασιώσεις σου! Είμαι περίεργος να δω πότε επί τέλους θα συνέλθης.


*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2016, 10:15:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εκπληκτικό!β παγκοσμιος-γ παγκόσμιος!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2016, 11:25:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
3 εβδομαδες ΑΚΟΜΑ!Οχι την επομενη,ουτε την μεθεπομενη,την παρα-μεθεπομενη Δευτερα!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2016, 12:22:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
21 μερες ειρηνης ακομα για τον πλανητη γη!Ας χαρουμε την ειρηνη αυτων των 3 εβδομαδων,γιατι τα 200 μυρια που θα συγκρουστουν,θα φερουν εκατομμυρια θανατους στον κοσμο!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2016, 15:57:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Χριστιανός Ορθόδοξος
21 μερες ειρηνης ακομα για τον πλανητη γη!Ας χαρουμε την ειρηνη αυτων των 3 εβδομαδων,γιατι τα 200 μυρια που θα συγκρουστουν,θα φερουν εκατομμυρια θανατους στον κοσμο!

Ρε συ Γιώργο τι θα γίνη με σένα; Βαλτός είσαι αμέτι μουχαμέτι κάθε φορά να μου την χαλάς; Παω να ειπράξω την σύνταξή μου, τσουπ την ίδια ημερομηνία βάζεις να έρχεται ο αντίχριστος, κανονίζω με την παρέα να μαζευτούμε για κάνα κοψίδι, νάσου και ο αντίχτιστος την ίδια μέρα, κανονίζω για τις 6 Ιουνίου πενθήμερη εκδρομή, και την ίδια μέρα κανονίζεις να συγκρουστούν τα 200 μύρια. Χώρια που τις προάλλες με αυτά που έγραψες κλείστηκε η κυρα Μαρία στο υπόγειο πάρκινγκ για να γλιτώση από τους βομβαρδισμούς, και την άλλη μέρα μου τα έψαλε από τηλεφώνου.

*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2016, 16:28:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Sesostris,δεν φταιω εγώ για τις συνεχόμενες αναβολες,φταίνε 2 παράγοντες:
Ο πρώτος είναι τα ψεμματα.Ψεμματα που είπαν για Δεκέμβριο και Μάρτη.Ο δεύτερος είναι ότι πίστεψα σε αυτά τα ψεμματα,διότι ταίριαζαν και οι δύο αυτοί μήνες με την έρευνα την δική μου. Τώρα ταιριάζει απόλυτα ο Ιουνιος. Πως γίνεται να ταιριάζει ταυτόχρονα και ο Δεκέμβρη,Και ο Μαρτης και ο Ιουνιος,είναι μεταφυσικό ζήτημα....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2016, 20:04:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θέλω να πω και κάτι άλλο.Το Πάσχα που μας πέρασε,στην τελετή αφής του Αγίου Φωτός από τον Πατριάρχη Ιεροσολυμων κάτω στο Ισραηλ,άκουσα ότι κρατούσε στα χέρια του 33 λαμπάδες,όσα και τα χρόνια του Χριστού! Έτσι,και από αυτό το γεγονός πιστοποιείται ότι ο Χριστός ήταν 33 ετών στην Ανάσταση, άρα και ότι και ο Αντιχριστος θα είναι τόσα,εμφανιζόμενος σαν τον ίδιο τον Ιησού στην δεύτερη έλευση του στην γη

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2016, 11:18:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΙΚΟΣΙ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2016, 11:43:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2016, 14:36:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Χριστιανός Ορθόδοξος
Το Πάσχα που μας πέρασε,στην τελετή αφής του Αγίου Φωτός από τον Πατριάρχη Ιεροσολυμων κάτω στο Ισραηλ,άκουσα ότι κρατούσε στα χέρια του 33 λαμπάδες,όσα και τα χρόνια του Χριστού!

Και 133 να ήταν οι λαμπάδες που κράταγε ο πατριάρχης Γιώργο, το ίδιο κάνει. Σου απέδειξα με ιστορικές αναφορές πάνω στα κείμενα της Καινής Διαθήκης, ότι ο Ιησούς των ευαγγελίων μόνο 33 ετών δεν μπορεί να ήταν κατά την σταύρωση.


*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2016, 15:03:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σωτηρη, η Άγια Γραφή η ίδια,μας δίνει το 33,5 για ηλικία του Χριστού στην σταυρωση.Ξεκινάει με το "ωσεί τριάκοντα" του Λουκά,και καταλήγει στα 3,5 χρόνια διδασκαλίας του Δανιήλ στην προφητεία του για την "έσχατη εβδομάδα". Μας λέει Δηλαδή ο Δανιήλ ότι ο Ιησούς δίδαξε για 3,5 χρόνια.Τώρα,το " ωσεί τριάκοντα",πως ερμηνεύεται το "ωσεί". Αν ο Χριστός ήταν κάτω από 30 συμπληρωμένα,το απαγορεύει ο Μωσαικος Νόμος,άρα ήταν τριάντα,σίγουρα,συμπληρωμένα.Αν ήταν 31,θα έλεγε " τριάκοντα ένα",οπότε ούτε 31 ήταν.Αν ήταν και όμως 30 ακριβως, δεν θα έλεγε "ωσεί"! Αυτό τώρα μοιάζει με σπαζοκεφαλια,άλλα δεν είναι!η απάντηση βρίσκεται στους μήνες!ο Ιησούς στην έναρξη της διδασκαλίας του ήταν 30 ετών και 4 μηνών,η έστω κάποιους μήνες παραπάνω από τα 30...Έτσι,απαντιεται το " ωσεί"!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 22 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1239014
Maintained by Digital Alchemy