ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 19 Ιουνίου 2016-30 Νοεμβρίου 2019:Οι 1260 μέρες των 2 προφητών!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 22
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
nediB
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
521 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2016, 21:24:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Σωτηρη,αυτή η συζήτηση μπορεί να γίνει ατέλειωτη,έχεις την οπτική γωνία σου,και εγώ έχω την δική μου.Ο Χριστός έχει δώσει αυτήν την ελευθερία σε κάθε άνθρωπο,να τον πιστεύει ή να μην τον πιστεύει.Όσον αφορά την 6η Ιουνιου,δεν δείχνει τίποτα ότι μπορεί να γίνει διαφορετικά,6 και 19 Ιουνη,δεν δείχνει ότι μπορεί να "σπάσει"...

Ακου ενα μυστικο,μπας και βαλεις σειρα στα επερχομενα.
Ο Παισιος δεν ετρωγε και δεν επινε,αλλα ολοι τον αγνοησαν και πηραν στο
κατοπι ολους τους πλανεμενους και προφητοκτονους.
Ηρθε ενα αλλος και τους απεδειξε οτι ο Παισιος ειναι ο εκλεκτος των εκλεκτων,αλλα αυτος επινε και ετρωγε.
Ας ειναι ελαφρυ το χωμα που τους σκεπαζει.

321Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2016, 23:03:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Χριστιανός Ορθόδοξος
Σωτηρη,αυτή η συζήτηση μπορεί να γίνει ατέλειωτη,έχεις την οπτική γωνία σου,και εγώ έχω την δική μου.

Δυστυχώς για σένα Γιώργο, η οπτική σου γωνία είναι μηδενική, γιατί στην περιορίζουν οι παρωπίδες της Παλαιάς και της Καινής Διαθήκης.

quote:
Χριστιανός Ορθόδοξος
Ο Χριστός έχει δώσει αυτήν την ελευθερία σε κάθε άνθρωπο,να τον πιστεύει ή να μην τον πιστεύει.

Οι εκπρόσωποί του όμως και οι αυτοκράτορες όποιον δεν πίστευε τον παλούκωναν. Δες παρακάτω τι γράφει στην εκκλησιαστική του ιστορία ο Σωκράτης Σχολαστικός, για τον τρόπο που επέβαλλαν την αποδοχή του χριστιανισμού.

Μετὰ δὲ τοὺς αἰκιζομένους, βίᾳ τῶν μυστηρίων μετέχειν τοὺς ἄνδρας ἠνάγκαζον· ξύλῳ γὰρ διαιροῦντες τὰ στόματα τῶν ἀνθρώπων τὰ μυστήρια ἐνετίθεσαν. Οἱ δὲ ὑπομένοντες τοῦτο μείζονα τῶν ἄλλων τιμωριῶν κόλασιν ταύτην ἐνόμιζον. Γύναιά τε καὶ παιδία συναρπάζοντες μυεῖσθαι ἠνάγκαζον· εἰ δέ τις παραιτοῖτο ἢ ἄλλως ἀντέλεγεν, εὐθὺς ἐπηκολούθουν πληγαὶ, καὶ μετὰ τὰς πληγὰς δεσμοί τε καὶ δεσμωτήρια, καὶ τὰ ἄλλα δεινά· ὧν ἑνὸς ἢ δυοῖν ἐπιμνησθεὶς, φανερὰν τὴν ἀπήνειαν καὶ ὠμότητα Μακεδονίου καὶ τῶν τότε ἀκμασάντων ἀνθρώπων τοῖς ἀκούουσι καταστήσω. Γυναικῶν γὰρ τῶν μὴ ἀνασχομένων μετασχεῖν τῶν μυστηρίων τοὺς μαστοὺς ἐν κιβωτῷ βαλόντες ἀπέπριον. Ἄλλων τε γυναικῶν τὰ αὐτὰ μόρια, τοῦτο μὲν σιδήρῳ, τοῦτο δὲ ὠοῖς εἰς ἄκρον πυρὶ θερμανθεῖσι, προσφέροντες ἔκαιον.

quote:
Χριστιανός Ορθόδοξος
Όσον αφορά την 6η Ιουνιου,δεν δείχνει τίποτα ότι μπορεί να γίνει διαφορετικά,6 και 19 Ιουνη,δεν δείχνει ότι μπορεί να "σπάσει"...

Στις 7 του μηνός θα ψάχνης για νέα ημερομηνία. Τι 'χες Γιώργη τι 'χα πάντα.

*

Edited by - Sesostris on 19/05/2016 23:25:42Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2016, 23:18:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αίολος
"ο μην ων μετ' εμού, αντ' εμού εστίν. Ο μη συνάγων μετ' εμού σκορπίζει".
Μετάφρασέ το...

Αυτά που του έγραψες φίλε Αίολε, του τα είχα γράψει κι εγώ μαζεμένα στις 05/05/2016 εδώ. Δες ακριβώς από κάτω την απάντησή του, που μετά το κράξιμο έσπευσε αργότερα να ανακαλέση και να ζητήση συγνώμη.


*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/05/2016, 11:50:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Σωτηρη,αυτή η συζήτηση μπορεί να γίνει ατέλειωτη,έχεις την οπτική γωνία σου,και εγώ έχω την δική μου.Ο Χριστός έχει δώσει αυτήν την ελευθερία σε κάθε άνθρωπο,να τον πιστεύει ή να μην τον πιστεύει.Όσον αφορά την 6η Ιουνιου,δεν δείχνει τίποτα ότι μπορεί να γίνει διαφορετικά,6 και 19 Ιουνη,δεν δείχνει ότι μπορεί να "σπάσει"...

Ακου ενα μυστικο,μπας και βαλεις σειρα στα επερχομενα.
Ο Παισιος δεν ετρωγε και δεν επινε,αλλα ολοι τον αγνοησαν και πηραν στο
κατοπι ολους τους πλανεμενους και προφητοκτονους.
Ηρθε ενα αλλος και τους απεδειξε οτι ο Παισιος ειναι ο εκλεκτος των εκλεκτων,αλλα αυτος επινε και ετρωγε.
Ας ειναι ελαφρυ το χωμα που τους σκεπαζει.

321


nediB,σωστά τα ειπες για τον Άγιο Παισιο.Αλλά το γεγονός ότι έζησε τον προηγούμενο αιώνα,δεν τον έχουμε πλέον ανάμεσα μας να μας εξηγήσει τα γεγονότα της Συριας.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nediB
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
521 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/05/2016, 21:47:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αλλά το γεγονός ότι έζησε τον προηγούμενο αιώνα,δεν τον έχουμε πλέον ανάμεσα μας να μας εξηγήσει τα γεγονότα της Συριας.

Και να ζουσε θα τον κονιορτοποιουσαν οι συγχρονοι αρχιερεις,γραμματεις και φαρισαιοι.Πιστευεις οτι θα πηγαιναν να τον καλωσορισουν και να τον συμβουλευτουν;;;ΟΧΙ.Να τον χειραγωγησουν και να τον καθοδηγησουν.Αρα εμμεσα θα τον σκοτωναν,μιας και σε αυτες τις περιπτωσεις το πανω χερι το εχει μονον ο Θεος.Δεν γνωριζεις τι σημαινει επαρση, αλαζονεια,ξιπασμος και ιδιοτελεια,γιαυτο σκεφτεσαι απλοικα.

321Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/05/2016, 12:49:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
nediB ,Έχω εντελώς διαφορετική εικόνα από αυτή που περιγράφεις.Ο Άγιος Παισιος έχει λατρευτει από τους συγχρόνους όσο κανένας άλλος γέροντας.Μονο μία ματιά στις εφημερίδες να ρίξεις,διαπιστωνεις το σεβασμό και την υπόληψή που του έχουν σχεδόν όλοι.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nediB
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
521 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/05/2016, 13:03:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στην πορεια,ναι.Αν εμφανιζονταν τα τελευταια χρονια ομως,θα τον ετρωγε η μαρμαγκα.Αλλο πραγμα η απο μακροθεν(χρονικα) αντιμετωπιση και αλλο.....................................................................................στην βραση κολαει το σιδερο

321Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/05/2016, 13:11:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΔΥΟ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/05/2016, 15:03:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΔΕΚΑΤΡΕΙΣ ΜΕΡΕΣ!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2016, 03:40:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2016, 13:26:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ήρεμος ειμαι!Και πολυ-πολυ ψυχραιμος ειμαι!
Αν αναλογιστει κανεις οτι σε 12 μερες ξεκιναει ο ΓΠΠ,και οτι αυτο το πιστευω ΑΠΟΛΥΤΑ και χωρις ΑΜΦΙΒΟΛΙΕΣ οτι θα γινει ετσι,ΕΙΜΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΨΥΧΡΑΙΜΟΣ ΓΙΑ ΤΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2016, 14:17:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ήρεμος ειμαι!Και πολυ-πολυ ψυχραιμος ειμαι!
Αν αναλογιστει κανεις οτι σε 12 μερες ξεκιναει ο ΓΠΠ,και οτι αυτο το πιστευω ΑΠΟΛΥΤΑ και χωρις ΑΜΦΙΒΟΛΙΕΣ οτι θα γινει ετσι,ΕΙΜΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΨΥΧΡΑΙΜΟΣ ΓΙΑ ΤΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ!




Η υπερβολική εξόρυξη παραγωγικών πρωτεϊνών, από ένα κλειστό οργανικό σύστημα, έχει ως αποτέλεσμα, την άμεση ανταπόκριση του κεντρικού λειτουργικού τσιπ, ώστε να περιορίσει αυτοβούλως την εξασθένηση των ζωτικών λειτουργιών.
Προκειμένου λοιπόν να διατηρηθεί το σύστημα, το τσιπάκι αποκλείει κάποιες μη πρωτεύουσες λειτουργίες, όπως η σκέψη, η κριτική αντίληψη και η εφυϊα.Τις επαναφέρει προς στιγμήν, αλλά η ικανότητα παραμονής στο σύστημα, εξαρτάται αποκλειστικά από την συχνότητα εξόρυξης.
Σε μερικά κλειστά οργανικά συστήματα, η εξόρυξη είναι αέναη.Είτε σε αυτή την ζωή, είτε στην...άλλη!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2016, 15:29:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χώρια το πρόβλημα της τριχοφυΐας στις παλάμες, σοβαρότατες επίσης και οι βλάβες στο οπτικό νεύρο...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2016, 22:59:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Heretic
Χώρια το πρόβλημα της τριχοφυΐας στις παλάμες, σοβαρότατες επίσης και οι βλάβες στο οπτικό νεύρο...

Αμ το κιτρίνισμα, η στείρωση και η ανακοπή της ανάπτυξης; Αυτά δεν τα υπολογίζεις;

*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2016, 23:08:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Χριστιανός Ορθόδοξος
Ήρεμος ειμαι!Και πολυ-πολυ ψυχραιμος ειμαι!
Αν αναλογιστει κανεις οτι σε 12 μερες ξεκιναει ο ΓΠΠ,και οτι αυτο το πιστευω ΑΠΟΛΥΤΑ και χωρις ΑΜΦΙΒΟΛΙΕΣ οτι θα γινει ετσι,ΕΙΜΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΨΥΧΡΑΙΜΟΣ ΓΙΑ ΤΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ!

Κράτα Γιώργο την ψυχραιμία σου, και φρόντισε από τώρα να βρης νέες ημερομηνίες, για να 'χεις κάτι να γράψης στις 7 του μηνός. Επειδή σύμφωνα με τις δικές μου προφητείες, η καζούρα θα πάη σύννεφο.


*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2016, 10:48:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σωτηρη,ολα δειχνουν οτι θα πεσω μεσα αυτην την φορα,γιατι δεν ειναι μονο το δημοψηφισμα στην Αγγλια τον Ιουνιο οπου ο Αντι θα πρεπει να εχει εμφανιστει ΠΡΙΝ απο αυτο,ωστε να ''πιστωθει'' το γεγονος της παραμονης της Μεγαλης Βρετανιας στην Ευρωπαικη Ένωση (Άγγλος ο ιδιος) αλλα ειναι και τον Ιουνιο η Πανορθοδοξος στην Κρητη,οπου συμφωνα με Ρωσους Αγίους,το θηριο,θα παρευρεθει ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΗΝ,και οχι μονο θα παρευρεθει,αλλα θα τον υποδεχτουνε οι ιεραρχες μας με ΑΝΟΙΧΤΕΣ ΑΓΚΑΛΕΣ!
Δες παρακατω:

"Οσιος Κουκσά της Οδησσού

« Οι έσχατες μέρες έρχονται. Σύντομα θα υπάρξει μια Οικουμενική Σύνοδος που θα ονομάζεται «Αγία». Ομως θα είναι η «όγδοη Σύνοδος", η οποία θα είναι μια συνάντηση από ασεβείς.

Θα ενωθούμε όλοι σε μια πίστη. Στη συνέχεια, θα καταργηθούν οι ηθικοι φραγμοί, Ο μοναχισμός θα καταστραφεί ολοσχερώς, οι επίσκοποι θα παντρεύονται.

Οι παλιοημερολογίτες θα ακολουθήσουν το νέο ημερολόγιο και θα εισαχθούν στην Οικουμενική Εκκλησία. Να είστε σε εγρήγορση.

Προσπαθήστε να επισκεφθείτε τους ναούς του Θεού, ενώ εξακολουθούν να είναι δικοί μας. Σύντομα θα είναι αδύνατο να επιστρέψουμε, όλα θα αλλάξουν.

Οι άνθρωποι θα αναγκαστούν να πάνε στην εκκλησία, αλλά εμείς δεν θα πρέπει να βρεθούμε εκεί, σε καμία περίπτωση. Σας ικετεύω, μείνετε σταθεροί στην Ορθόδοξη πίστη μέχρι το τέλος της ζωής σας και σωθείτε!


Γέρων Ανδριανός:

"Έχει προγραμματιστεί η όγδοη Οικουμενική Σύνοδος. Εάν το συμβούλιο λάβει χώρα, η Κίνα θα επιτεθεί στην Ρωσία ...

Νικολάι Ραγκοζίν:

Η ογδοη Οικουμενική σύνοδος θα αποτελείται απο ασεβείς. Ο Αντίχριστος δεν θα ψάλλει "Το Πιστεύω". Και τότε πολλοί θα τον λατρέψουν αμέσως, αλλά όχι όλοι. Πολλοί ορθόδοξοι ιερείς θα τον λατρέψουν βλέποντας το θαύμα.


Ηγούμενος της Γκουρία:

«Το Οικουμενικό Συμβούλιο VIII=8 δεν θα είναι Ορθόδοξο, και θα παραστεί κρυφά ο Αντίχριστος. Στην Αγία Σύνοδο θα είναι συνολικά τρεις ορθόδοξοι (επίσκοποι), και οι υπόλοιποι θα τον καλωσορίσουν με ανοιχτές αγκάλες"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2016, 11:39:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μεταξύ μας τώρα, έχετε ξεφτιλίσει κάθε έννοια χριστιανισμού εδώ μέσα. Μέλη παραθρησκευτικών σεκτών, βιβλικιστές, φονταμενταλιστές και παράφρονες, υποτίθεται πως είναι ο προμαχώνας της θρησκείας ενάντια στους άθεους, τους πανθεϊστές και τους αγνωστικιστές του esoterica. Κανένας σοβαρός χριστιανός (εκτός του Ιταλού) υπάρχει ή θα συνεχιστεί το τσίρκο με την εσχατολογία;

Abyssus Abyssum InvocatΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2016, 12:01:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Μεταξύ μας τώρα, έχετε ξεφτιλίσει κάθε έννοια χριστιανισμού εδώ μέσα. Μέλη παραθρησκευτικών σεκτών, βιβλικιστές, φονταμενταλιστές και παράφρονες, υποτίθεται πως είναι ο προμαχώνας της θρησκείας ενάντια στους άθεους, τους πανθεϊστές και τους αγνωστικιστές του esoterica. Κανένας σοβαρός χριστιανός (εκτός του Ιταλού) υπάρχει ή θα συνεχιστεί το τσίρκο με την εσχατολογία;

Abyssus Abyssum Invocat


Heretic,αν δεν ήμουν απόλυτα σίγουρος για την έλευση του Αντίχριστου τον Ιουνιο,δεν θα έγραφα αυτά που γράφω τώρα.Μας έβγαλε τον καρκίνο μέχρι να εμφανιστεί,αλλα ο επόμενος μήνας είναι το ΤΕΛΙΚΟΤΑΤΟ όριο για την εμφάνιση του.Δεν έχει άλλη εναλλακτική,παρα να είναι ανάμεσα μας πριν το δημοψήφισμα και πριν την Συνοδό....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/05/2016, 13:47:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δέκα μερες ακομα!Δεκα μερες για την ειρηνη στον πλανητη,δεκα μερες για να ξεκινησουν αυτα που εχω ονοματισει ''ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΤΗΣ ΣΥΝΤΕΛΕΙΑΣ''!
Αυτος ο κοσμος που ζουμε και πατουμε θα ειναι ετσι οπως τον γνωρισαμε μεχρι και την 5η Ιουνιου 2016.Δηλαδη,Παρασκευη σημερα,οχι την Κυριακη που μας ερχεται αλλα την επομενη,θα ειναι ετσι οπως τον γνωρισαμε οσοι γεννηθηκαμε τα τελευταια χρονια.Απο τον Β' παγκοσμιο και την ληξη του το 1945,εχουν περασει 71 χρονια.Λιγοι ειναι οι ανθρωποι που ζουνε σημερα για να περιγραψουν τι ζησανε σε εκεινον τον παγκοσμιο,αλλα θα ειναι δισεκατομμυρια αυτοι που θα ζησουνε για τον τριτο!Η ιστορια φτανει στο τελος της,η ανθρωπινη ιστορια κλεινει με τα πολυ δυσκολα χρονια του θηριου,και την ελευση του Ιησου Χριστου.Τα χρονια που παρα πολλοι Αγιοι δεν αξιωθηκανε να ζησουνε,θα τα ζησουμε εμεις!Καλο κουραγιο και δυναμη να ευχηθω,γιατι οντως μπαινουμε σε πολυ σκοτεινα 7 χρονια,που θα δοκιμαστουμε ολοι μας!Αμήν!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/05/2016, 15:10:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χριστιανός Ορθόδοξος
Πάρε μια γεύση (όχι οτι θα αντιληφθείς το νόημα)
απο έναν ιερέα, Αρχιμανδρίτη συγκεκριμένα, ονόματι Παύλος Παπαδόπουλος.

"...Εάν αγαπητοί μου δεν γνωρίζαμε τίποτα από την διδασκαλία της Εκκλησίας μας, ή τα θεόπνευστα συγγράμματα των Πατέρων
και θέλαμε να μάθουμε περί της Δευτέρας Παρουσίας θα μας δημιουργούταν η εντύπωση ότι η Δευτέρα Παρουσία είναι το Τέλος του Κόσμου,
ότι είναι η καταστροφή των πάντων.
Και για του λόγου το αληθές μπορείτε ψάξετε και στο internet για να δείτε το πώς παρουσιάζεται η Δευτέρα Παρουσία ακόμα και από Ορθόδοξους, επίσης από κινηματογραφικές ταινίες, από βιβλία, από άρθρα τα πάντα (σχεδόν) παρουσιάζουν την Δευτέρα Παρουσία του Χριστού σαν κάτι το κακό,
σαν το τέλος, σαν την καταστροφή της ανθρωπότητας.

Κι όμως δεν είναι έτσι. Πρέπει σαν νοήμονες –αλλά και σαν χριστιανοί- άνθρωποι να σκεφτούμε:
"Ο Θεός τελικά έφτιαξε τον κόσμο αυτό για να τον καταστρέψει"; Φυσικά και ΌΧΙ.
Ο Θεός έφτιαξε αυτόν τον κόσμο «λίαν καλώς» δηλαδή πολύ καλό και όχι τέλειο.
Όμως του έδωσε την δυνατότητα να τελειοποιηθεί και αυτό ακριβώς θα γίνει στην Δευτέρα του Έλευση ή αλλιώς στην Δευτέρα Παρουσία Του.
Η Ημέρα λοιπόν εκείνη, η στιγμή εκείνη που ο Χριστός θα ξαναέρθει με Δόξα δεν είναι το Τέλος αλλά ουσιαστικά η Αρχή του κόσμου,
δεν είναι η καταστροφή των πάντων αλλά ουσιαστικά η ανακαίνιση, η εξέλιξη των πάντων τα οποία πλέον θα τελειοποιηθούν εν Χριστώ...."

Ολόκληρο το άρθρο στο dogma.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/05/2016, 16:56:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aitherovamon, το διάβασα το άρθρο και υπάρχει μία συμφωνία και μία διαφωνία.Συμφωνια στην αρχή μιας καινούριας ζωής,και διαφωνία στο κανείς δεν ξέρει

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2016, 14:05:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΝΝΙΑ!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2016, 14:20:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΕΝΝΙΑ!!!



"ΕΝΝΕΑ" είναι αγράμματε!
Κατ' τα τ' άλλα, διέγραψε εμένα AitheroVamon και όχι τον απατεώνα...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2016, 14:35:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γιώργο σε πρόλαβαν άλλοι.
Ο Αντι είναι εδώ και είναι Ελληνας:

http://nyxtobaths.blogspot.gr/2016/05/site.html

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2016, 14:59:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Γιώργο σε πρόλαβαν άλλοι.
Ο Αντι είναι εδώ και είναι Ελληνας:

http://nyxtobaths.blogspot.gr/2016/05/site.html

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.


Νικόμαχε ,ο Αλεξακος είναι πειθήνιο όργανο του Αντίχριστου,και θα είναι ο εν ενεργεία πρωθυπουργός της Ελλαδος όταν αυτός εμφανιστεί!Είναι ο εκφραστής της πολιτικής"ξεσκιστε τους Έλληνες ώστε από ανάγκη να δεχτούν τον Ερχόμενο"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2016, 17:34:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

ΕΝΝΙΑ!!!



"ΕΝΝΕΑ" είναι αγράμματε!
Κατ' τα τ' άλλα, διέγραψε εμένα AitheroVamon και όχι τον απατεώνα...



Αιολε,το παρατραβας!Σταματα τους χαρακτηρισμους και κοιταξε τι θα κανεις τους μηνες που ερχονται!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2016, 23:25:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Χριστιανός Ορθόδοξος
Αιολε,το παρατραβας!Σταματα τους χαρακτηρισμους και κοιταξε τι θα κανεις τους μηνες που ερχονται!

Άσχετα Γιώργο με τους χαρακτηρισμούς του Αιόλου, που προσωπικά δεν εγκρίνω, κοίταξε εσύ τι θα κάνης στις 7 Ιουνίου. Φρόντισε τουλάχιστον να έχης κάποια εξήγηση ή κάποια άλλη ημερομηνία έτοιμη, γιατί η δική μου προφητεία λέει ότι προμηνύεται τέτοια μεγάλη καζούρα, που θα γελάση και το παρδαλό κατσίκι.

Υ.Γ.
Αν και μετά απ' αυτό δεν ταρακουνηθείς και συνέλθεις, λυπάμαι που στο γράφω, αλλά είσαι χαμένος από χέρι και σε βλέπω να προφητεύης την "Δευτέρα Παρουσία" κάτω από τα πεύκα, σε μεγαλέξανδρους και ναπολέοντες.

*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2016, 10:18:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σωτηρη,ειδωμεν σε 8 μέρες.Αν αποτυχω και πάλι σταματώ οριστικά αυτήν την ιστορία

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2016, 12:03:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αίολος: στις 28/05/2016, 14:20:13

quote:

"ΕΝΝΕΑ" είναι αγράμματε!

Στην επόμενη μόλις σειρά...
quote:
Κατ' τα τ' άλλα, διέγραψε εμένα AitheroVamon και όχι τον απατεώνα...
(τα bold δικά μου)



Αίολος το συνεχίζεις.... αλλά ήρωας δεν θα γίνεις

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2016, 10:32:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εχεις δίκιο. Το έγραψα βιαστικά.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 22 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1210938
Maintained by Digital Alchemy