ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΠΡΟΦΗΤΕΙΕΣ ΑΓΙΩΝ Η ΣΥΝΕΧΕΙΑ (Νο 3)
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 22
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Aetos
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
349 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/10/2005, 13:54:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Aetos
Στιτς...

διάβασα την προφητεία του Αγίου Ταρασίου και έχω 1-2 απορίες.

Λέει κατ' αρχάς ότι ο Μωαμεθανός θα κρατήσει την Κωνσταντινούπολη 345 έτη...κάτι που προφανώς δεν ισχύει γιατί 1453+345= 1798!!

Νομίζω όμως πως πρέπει να προσθέσουμε 2 εκατοντάδες ακόμα, κι αυτό γιατί μας λέει η προφητεία ότι θα είναι 2 νυχθήμερα + 1 ημέρα + 2χ2ώρες +0,5 ώρα.

Αν 1ημέρα=1νύκτα=100 χρόνια όπου η ημέρα είναι η περίοδος ηρεμίας και η νύκτα η περίοδος δυστυχίας,
1 ώρα = 10 χρόνια

τότε:
2 νυχθήμερα = 2χ2χ100= 400χρόνια
1 ημέρα = 100χρόνια
2χ2 - 0,5 ώρα (υπολείπεται= 3,5= 35χρόνια

Σύνολο= 535 χρόνια.

Αλλά από πότε τα χρόνια αυτά? Σίγουρα όχι από το 1453, γιατί τότε 1453+535 = 1988!!

Η δεύτερη απορία είναι για το δίκερον "α". Η Τουρκία σήμερα - αν καταλαβαίνω σωστά - δεν έχει τα 2 κέρατα, τα 2 βασίλεια της Αιγύπτου και της Σκυθίας...άρα σήμερα που έχει την Κων/πολη είναι όντως σαν το "ο"! Ο Άγιος Ταράσιος όμως μας λέει ότι θα γίνει από "α" - "ο" με την επέμβαση των Ρώσων!

Έχεις καταλάβει τι παίζεται?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/10/2005, 13:58:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood
quote:

Peronosporos

Μεγάλε και ατρόμητε βασιλέα Ιωάννη πρέπει να σε πληροφορήσω ότι ο άγιος Σεισάχθιος από την Τσιμπολάνδη πίστευε ότι ο κόσμος θα διαλυθεί τις επόμενες 5 μέρες (από το φονικό ροζ καρπούζι) άρα πρέπει να ξεκουραστούμε όλη την εβδομάδα έτσι δεν είναι;;;;


τιμη και δοξα στον αγιο Σεισαχθιο, τεκνο μου!

εννοειται οτι μετα την πληροφορηση που προσεφερες στον Βασιλεα Ιωαννη τον Καλο, θα κηρυχθει αργια ολη η εβδομαδα και θα επιβληθουν χοροι, γλεντια και ξεφαντωματα σε ολη την επικρατεια, και εσυ φυσικα θα ανταμοιφθεις δεοντως (περνα απ το παλατι να σου δωσω ενα διαρκειας για το χαρεμι - οντας ο Βασιλεας που θα ενωσει χριστιανους και μουσουλμανους για να αντιμετωπισουμε τους σχιστοματηδες που θα περασουν τον στερεμενο Ευφρατη, ειμαι και Χαλιφης)

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΙΣ ΠΡΟΣ ΟΛΟ ΤΟ ΒΑΣΙΛΕΙΟ ΕΚ ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΕΩΣ ΙΩΑΝΝΟΥ ΤΟΥ ΚΑΛΟΥ


οταν οι τρισκαταρατοι πανε να περασουν τον Ευφρατη, ΟΛΟΙ οι υπηκοοι μου, χριστιανοι και μουσουλμανοι, θα πανε με πουλμαν στην οχθη του και θα φροντισουν να ξανανεβει η σταθμη του και να πνιξει τα στιφη των κιτρινιαρηδων!

(η καταναλωση μπυρας συνισταται ως στρατιωτικη τακτικη σε αυτη την περιπτωση )


ΜΗ ΦΟΒΑΣΤΕ ΤΙΠΟΤΑ!


ΠΡΟΧΩΡΑΤΕ ΕΣΕΙΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΚΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΠΙΣΩ ΣΑΣ (ΚΑΒΑΛΑ ΣΤΟ ΑΣΠΡΟ ΑΤΙ ΜΟΥ)


.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Peronosporos
Πλήρες Μέλος

Christmas Island
843 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/10/2005, 14:06:23  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Φίλε περονόσπορε,ρώτα όποιον μετερεωλόγο θέλεις και αν δεν σου πει ότι ο Νοέμβριος θεωρείται από την επιστήμη ο μήνας των βροχών,εγώ θα σκίσω τα πτυχία μου!


Φίλε 22 αν ήθελες να μου το αποδείξεις έτσι άοριστα κάντο από την αρχή να μην ξοδεύω πολύτιμο χρόνο να αναιρώ τις πατάτες που πετάς και να ξέρουν και οι υπόλοιποι ότι στερούνται βάσης αυτά που λές.
Το site γιατί το παράθεσες αγόρι μου αφού δεν έλεγε αυτά που υποστήριζες ήθελες δηλαδή να μην μπώ στον κόπο να το ψάξω και να φανεί σαν απόδειξη σε κάθε εικασία που κάνεις;;;;

Προφανώς έχεις και πληθώρα πτυχίων και τα χρησιμοποιείς και για προσάναμα γιατί θα πέσει πολύ σκίσιμο

quote:
Όποιος μπορεί ας ρίξει μια ματιά στο πρωτοσέλιδο της σημερινής press time,που λέει πως ετοιμάζονται οι Τούρκοι να δημιουργήσουν θερμό επεισόδιο έξω από τη Λήμνο,με πραγματικά πυρά μέχρι το τέλος Νοεμβρίου!
Και επειδή το γράφει δηλαδή η press time είναι γεγονός δηλαδή ε;;;
Σε καλή περίπτωση πέσαμε εδώ....
Ρε κάθεσαι και διαβάζεις σκανδαλοθηρική εφημερίδα, τί περιμένεις να δείς;;; ότι όλα παν καλά και δεν τρέχει τίποτα, δεν θα πουλούσε φύλλο. Να το έλεγε καμμιά σοβαρή εφημερίδα να πώ εντάξει

Facts: Knowledge is power, Power corrupts.
Conclusion: Study hard, Be evil.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

bellsak
Μέλος 1ης Βαθμίδας


68 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/10/2005, 14:08:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bellsak
ΑΦΟΥ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΔΙΑΛΕΞΟΥΜΕ ΒΑΣΙΛΙΑ ΚΑΛΕ ΠΡΟΤΙΜΑΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΔΙΑΣΚΕΔΑΖΕΙΣ.
ΚΑΛΑ ΤΑ ΠΑΣ.
ΞΕΚΙΝΗΣΕΣ ΑΠΟ ΒΑΣΙΛΙΑΣ καλός ΚΑΙ ΕΓΙΝΕΣ Ο κάλος ο πρώτος ΣΕ ΜΙΑ ΜΕΡΑ.
ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
22
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Bermuda
630 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/10/2005, 14:16:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 22  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος 22  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος 22  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος 22
Aν ήξερες να διαβάσεις τους πίνακες θα έβλεπες άλλα από αυτά που λές τώρα.
Η πρες-ταιμ δεν είναι σκανδαλοθηρική αλλά πολιτική εφημερίδα και εκδίδεται από έγκριτο δημοσιογράφο!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Peronosporos
Πλήρες Μέλος

Christmas Island
843 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/10/2005, 14:18:44  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
εννοειται οτι μετα την πληροφορηση που προσεφερες στον Βασιλεα Ιωαννη τον Καλο, θα κηρυχθει αργια ολη η εβδομαδα και θα επιβληθουν χοροι, γλεντια και ξεφαντωματα σε ολη την επικρατεια, και εσυ φυσικα θα ανταμοιφθεις δεοντως (περνα απ το παλατι να σου δωσω ενα διαρκειας για το χαρεμι

Μεγάλε βασιλέα ταπεινός σου δούλος είμαι
quote:
(η καταναλωση μπυρας συνισταται ως στρατιωτικη τακτικη σε αυτη την περιπτωση )
και από δω και μπρός θα υπάρχει ώς τακτική σε όλα τα σοβαρά στρατιωτικά εγχειρίδια Θα την λένε το "μεγάλο ξαλάφρωμα".

Facts: Knowledge is power, Power corrupts.
Conclusion: Study hard, Be evil.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

22
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Bermuda
630 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/10/2005, 14:20:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 22  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος 22  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος 22  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος 22
Μετά από τη συντονισμένη επίθεση που δεχτηκα,(για ποιό λόγο άραγε;),σταματάω να υποστηρίζω την άποψή μου και από εδώ και μπρός θα συμφωνώ μαζί σας.
ΟΚ,ο πόλεμος θα αρχίσει Ιούλιο του 2222!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Peronosporos
Πλήρες Μέλος

Christmas Island
843 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/10/2005, 14:38:32  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Aν ήξερες να διαβάσεις τους πίνακες θα έβλεπες άλλα από αυτά που λές τώρα.
22 έχω κάνει μετεωρολογία στο πανεπιστήμιο και φυσικά εσύ δεν έχεις κάνει, οπότε δεν μπορείς να ισχυρίζεσαι ότι εγώ δεν ξέρω να διαβάσω τα στοιχεία ενώ εσύ μπορείς.... την στήλη "βροχ" πρέπει να διαβάσεις για να δείς τα χιλιοστά βροχής (mm), οι υπόλοιπες σχετίζονται με την ένταση της βροχόπτωσης και τις μέρες που ο ουρανός καλυπτόταν από νέφη. Άσε που θα με κάνεις να παραθέσω τις στήλες για να σε κρίνουν για τα ΨΕΜΑΤΑ που λές για την βροχόπτωση, άκους εκεί δεν ξέρω να διαβάσω τις στήλες!?!?!?!!?
Η επίθεση δεν στρέφεται εναντίον σου, δεν μου καίγεται καρφί ποιός είσαι , έχεις το δικαίωμα να λές ότι θές, όμως εσύ δεν μου τεκμηριώνεις τίποτα από αυτά που λές, οπότε εγώ τι να υποθέσω ??????. Άσε που αμφισβητείς και τους πίνακες στην ΕΜΥ!!! έλεορ έλεορ έλεορ πια, ακόμη και τα στοιχεία αμφισβητείς επειδή δεν σου κάθονται!!!

Facts: Knowledge is power, Power corrupts.
Conclusion: Study hard, Be evil.

Edited by - Peronosporos on 31/10/2005 15:02:19Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

LiakoFan
Μέλος 1ης Βαθμίδας


127 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/10/2005, 15:07:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους LiakoFan
quote:

Άσε που αμφισβητείς και τους πίνακες στην ΕΜΥ!!! έλεορ έλεορ έλεορ πια, ακόμη και τα στοιχεία αμφισβητείς επειδή δεν σου κάθονται!!!

Peronospore, χαλάμε την ενέργειά μας να ξεκολλήσουμε τους κολλημένους, αντί να ψαχνόμαστε για απείρως πιο σημαντικά πράγματα σχετικά με τις προφητείες.

Όπως η ενδυνάμωση της πίστεως μας, για να αντιμετωπίσουμε αυτά που έρχονται, ένας από τους λόγους που γράφτηκαν οι προφητείες.

Όπως η κατανόηση του τι ακριβώς έρχεται, και τι πρέπει να κάνουμε.

Όπως η σύνεση, που ανέφερε o menas, για τη φυσική μας επιβίωση, και η προσευχή, για τη σωτηρία της ψυχής μας.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stratis79
Μέλος 2ης Βαθμίδας


430 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/10/2005, 15:25:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stratis79
Σχετικά με τα τελευταία γεγονότα με τα τουρκιά και γιατί ο Καραμανλής είναι άφαντος, να δώσουμε και μια άλλη εξήγηση.

Πολλοί και κυρίως όσοι κατάγονται από τη Μικρασία και έχουν γνώσεις της τούρκικης γλώσσας, θα έχουν αναρωτηθεί για το όνομα του πρωθυπουργού. Το κανονικό του λοιπόν όνομα είναι Καραμάν-αλή (Καραμάν=τούρκικη πόλη). Το τελικό ς μπήκε μετά. Αν ρωτήσετε στις Σέρρες και τη Δράμα για το όνομα αυτό θα σας πουν ότι είναι τούρκικο.

Συζητώντας λοιπόν το θέμα με ένα φίλο μάθαμε το εξής από κάποιον που εργαζόταν παλιά στην ΚΥΠ. Στα αρχεία της αναφερόταν ότι ο παππούς Καραμανλής (ο δήθεν εθνάρχης και μη με περάσετε για πασόκ ούτε με τον ένα ούτε με τον άλλο είμαι) έχει τούρκο πατέρα και μάνα βουλγάρα.

Πρωθυπουργός λοιπόν τουρκοβούλγαρος και αρχηγός αξιωματικής αντιπολίτευσης Πολωνοεβραιοαμερικανοέλληνας. Τουλάχιστον οι προφητείες μας δίνουν μια ελπίδα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/10/2005, 17:00:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood
quote:

bellsak

ΑΦΟΥ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΔΙΑΛΕΞΟΥΜΕ ΒΑΣΙΛΙΑ ΚΑΛΕ ΠΡΟΤΙΜΑΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΔΙΑΣΚΕΔΑΖΕΙΣ.


μπορειτε να επιλεγετε για την ωρα λαε μου...


οταν θα σας καλεσω να κατουρησετε στον Ευφρατη θα τσακιστειτε ναρθετε!

η δε επιλογη σας για την σατυρα ως μεσου μεταδωσης της αληθειας, ειναι σοφη - η ωμη αληθεια ποναει - κατι σαν σουσι απο τετροδοντα...


quote:

ΚΑΛΑ ΤΑ ΠΑΣ.
ΞΕΚΙΝΗΣΕΣ ΑΠΟ ΒΑΣΙΛΙΑΣ καλός ΚΑΙ ΕΓΙΝΕΣ Ο κάλος ο πρώτος ΣΕ ΜΙΑ ΜΕΡΑ.
ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ.


αυτοδημιουργητος βασιλιας!

οχι φλωρι που κληρονομησε τον τιτλο απο τον μπαμπα του!


μονο εγω θα ξαναφτιαξω την Μεγαλη Ελλαδα των 12 ηπειρων και των 145 θαλασσων!

το θεμα ειναι ομως οτι εγω αυτοανακηρυχθηκα κάλος, ενω οι υπηκοοι μου ειναι καλοι και δεν το ξερουν...

.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/10/2005, 17:03:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood
quote:

Peronosporos

Μεγάλε βασιλέα ταπεινός σου δούλος είμαι

quote:
(η καταναλωση μπυρας συνισταται ως στρατιωτικη τακτικη σε αυτη την περιπτωση )
και από δω και μπρός θα υπάρχει ώς τακτική σε όλα τα σοβαρά στρατιωτικά εγχειρίδια Θα την λένε το "μεγάλο ξαλάφρωμα".



σε βλεπω υπουργο εσενα... (ως βασιλιας εχω και ενα κληρονομικο χαρισμα προβλεψης)


.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/10/2005, 17:08:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood
quote:

22

ΟΚ,ο πόλεμος θα αρχίσει Ιούλιο του 2222!



θα σε στενοχωρησω λαε μου, αλλα Εγω θα αποφασησω ποτε και πως θα γινει πολεμος.

και για την ωρα εχω αλλες δουλειες να κανω, οποτε χαλαρωσε.


θα σε ειδοποιησω εγκαιρως να παρεις το καριοφιλι σου


ΒΑΣΙΛΕΥΣ ΙΩΑΝΝΗΣ Ο ΚΑΛΟΣ Ο ΠΡΩΤΟΣ


.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/10/2005, 17:12:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood
quote:

stratis79

Πρωθυπουργός λοιπόν τουρκοβούλγαρος και αρχηγός αξιωματικής αντιπολίτευσης Πολωνοεβραιοαμερικανοέλληνας.

Τουλάχιστον οι προφητείες μας δίνουν μια ελπίδα.



δηλαδη εμενα λαε μου, τον ΒΑΣΙΛΕΑ ΙΩΑΝΝΗ ΤΟΝ ΚΑΛΟ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ!


ειμαι η μονη σας ελπιδα! (μεταξυ μας, σας συμφερει να παραδωθειτε )

.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kyriakopoulos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


404 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/10/2005, 17:36:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kyriakopoulos
ΕΓΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ.ΓΙΑΤΙ ΣΩΝΕΙ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ.ΑΜΑ ΤΗ ΒΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΚΑΙ ΜΕΝΑ.ΔΕΝ ΑΝΤΙΛΕΓΩ ΣΤΙΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ ΤΟΥ STITS ΚΑΙ ΤΟΥ 22 ΟΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΛΥ ΖΕΣΤΑ ΑΛΛΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΚΥΡΙΟΙ ΟΤΙ ΤΟ ΝΑ ΟΡΙΖΟΥΜΕ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΩΣ ΕΠΙΚΥΝΔΥΝΟ ΚΑΙ ΑΝ ΔΙΑΨΕΥΣΘΟΥΜΕ ΤΟΤΕ ΑΛΛΟΙΜΟΝΟ ΜΑΣ.ΜΕ ΑΓΑΠΗ ΤΑ ΛΕΩ ΑΥΤΑ.ΔΕΝ ΜΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΤΟ ΠΕΡΙΠΟΥ 2005-6-7-8,ΑΛΛΩΣΤΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΟΜΟΛΟΓΩ ΟΤΙ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΣΤΟ ΠΕΡΙΠΟΥ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΑΝ ΔΕΝ ΒΓΕΙ ΤΟΤΕ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟ Α Ν Τ Ι Β Α Ρ Ο ΑΡΑΓΕ ΑΓΑΠΗΤΟΙ STITS 22 ΤΟ ΕΧΕΤΕ ΑΝΑΛΟΓΙΣΤΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ Α Ν Τ Ι Β Α Ρ Ο.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Peronosporos
Πλήρες Μέλος

Christmas Island
843 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/10/2005, 18:12:33  Εμφάνιση Προφίλ
Ναι κυριακόπουλε τα παιδιά (STITS, 22) μπορεί να έχουν καλή πρόθεση, αλλά δεν λαμβάνουν υπόψιν τους ότι μπορεί να διαψευστούν και ότι μετά κανείς δεν θα τους παίρνει στα σοβαρά. Ας πάθουν για να μάθουν, τί να πώ περισσότερο. Να προσθέσω μόνο ότι δεν τεκμηριώνουν ΠΛΗΡΩΣ αυτά που λένε.
Λόγου χάρη, δεν μας έχει επιβληθεί ακόμη ο βαρύς και δυσβάσταχτος φόρος (μου έχει επιβληθεί και δεν το ξέρω;;;;) Το "πλήρως" απλώς το γράφω για να επισημάνω ότι αν έστω και ένα πράγμα δεν κολλάει σε μια προφητεία πρέπει να αντιλαμβανόμαστε ότι κάναμε εμείς λάθος κάπου, γιατί οι προφητείες είναι θεόπνευστες (ή τουλάχιστον έτσι δεχόμαστε) και για αυτό ισχύουν εξ ολοκλήρου και όχι εν μέρει.

Facts: Knowledge is power, Power corrupts.
Conclusion: Study hard, Be evil.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

orfeas7
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
322 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/10/2005, 18:16:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους orfeas7
Στρατή79 ποιος είναι αυτός της ΚΥΠ που σας βρήκε να σας πεί τα μυστικά της χώρας;

Πρόσεξε καλά τις πληροφορίες σου και τι γράφεις για άτομα τα οποία έχουν πεθάνει. Ξέρεις πόσα τουρκικά ονόματα υπάρχουν στην ελλάδα; τι πάει να πει ότι είναι τουρκοι; Καράς σημαίνει μαύρος, η κατάληξη -ογλου σημαίνει το παιδι κάποιου (Καράογλου = το παιδί του καρά, του μαύρου). Άλλα ονόματα με τουρκικές λέξεις μέσα τους είναι είναι πεχλιβάνης, μπακιρτζής, χαμάλης και ένα σωρό ακόμη που δεν μου έρχονται τώρα στο μυαλό.

_____________________
Δεν έχει σημασία τι θέλουμε, ούτε τι μπορούμε... αλλά τι κάνουμε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dim.kar
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
709 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/10/2005, 19:22:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dim.kar
Καλησπέρα σε όλες και όλους!

JbG, για εμένα που το επίθετο μου είναι (Καρα)γιάννης παίζει τίποτε; Κανένα υπουργείο; Καμμιά γραμματεία;

Αnyway, τα σέβη μου πολυχρονεμένε...

Η συμβουλή της μέρας: ΛΟΒΟΤΟΜΗ: τα λύνει ΟΛΑ και ...συμφέρει!
Δ.Κ. ή ο άνθρωπος whisky
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stits4
Νέο Μέλος


22 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/10/2005, 19:37:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stits4
http://homepages.pathfinder.gr/stits3/SOS2

http://homepages.pathfinder.gr/stits3/ippolytuΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΓΙΟΡΓΟΣ
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/10/2005, 20:46:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΓΙΟΡΓΟΣ
Γειά σε όλους ...

Είμαι καινούριος στην παρέα σας παιδειά και γραφτηκα ειδικά γιατί είναι καταπληκτικά
τα όσα αναφέρετε σε αυτό το topic.
Επείσης χαίρομαι που επιτέλους βρηκα κάποια ατομα που συμφωνούν τόσο πολύ με τις
σκέψεις μου περι μελλούμενων.

Έκανα μια μικρή μελέτη σε ένα τομέα που ομολογώ οτι δεν έπερνα και πολύ στα σοβαρά.
Ίσως είναι επικίνδυνο να στηριχθούμε σε αυτή τη μελέτη αλλά ένιωσα υποχρέωση να
την παραθέσω και να κρίνετε εσείς εάν αξιζει..

Στηρίζεται στην 'αναλυση των λέξεων σε αριθμούς'
παραθέτω μια 'λίστα ισοψηφιών'και αν νομίζετε οτι αξίζει έχω αρκετό πράγμα...

Α=1 Ι=10 Ρ=100
Β=2 Κ=20 Σ=200
Γ=3 Λ=30 Τ=300
Δ=4 Μ=40 Υ=400
Ε=5 Ν=50 Φ=500
S=6 (ΣΤΙΓΜΑ) Ξ=60 Χ=600
Ζ=7 Ο=70 Ψ=700
Η=8 Π=80 Ω=800
Θ=9 Q=90 (ΚΟΠΠΑ) #=900 (ΣΑΜΠΙ)

1409 ΔΥΟ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΕΞΙ
1409 ΣΤΑΧΤΗ

2439 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΠΟΛΗ
2439 ΠΡΩΤΗ ΕΝΤΕΚΑΤΟΥ

1625 ΔΙΑΚΟΣΙΑ ΟΓΔΟΝΤΑ ΤΕΣΣΕΡΑ (ΙΣΟΨΗΦΕΙ ΜΕ ΑΓΑΘΟΣ ΑΓΙΟΣ ΘΕΟΣ ΚΑΚΗ ΕΙΔΗΣΗ)
1625 ΔΥΟ ΕΝΤΕΚΑΤΟΥ

3540 ΤΡΕΙΣ ΕΝΤΕΚΑΤΟΥ ΔΥΟ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΠΕΝΤΕ
3540 ΟΧΤΑΚΟΣΙΑ ΟΓΔΟΝΤΑ ΟΧΤΩ (ΙΣΟΨΗΦΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥ)
3540 ΕΝΤΕΚΑ ΠΡΩΤΟΥ ΔΥΟ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΕΞΙ

1537 ΕΠΤΑ ΕΝΤΕΚΑΤΟΥ
1537 ΣΗΜΑΔΙ ΠΡΟΦΗΤΕΙΑΣ

1267 ΕΝΝΙΑ ΕΝΤΕΚΑΤΟΥ
1267 ΣΑΤΑΝΙΣΤΕΣ
1567 ΤΥΜΠΑΝΑ ΠΟΛΕΜΟΥ
1567 ΔΕΚΑΕΠΤΑ ΕΝΤΕΚΑΤΟΥ

3240 ΕΙΚΟΣΙ ΕΝΤΕΚΑΤΟΥ ΔΥΟ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΠΕΝΤΕ
3240 ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ ΤΟΥΡΚΩΝ


3948 ΕΙΚΟΣΙ ΔΥΟ ΠΡΩΤΟΥ ΔΥΟ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΕΞΙ
3948 ΣΥΜΦΩΝΙΑ ΜΕΤΑ ΤΟΥ ΘΑΝΑΤΟΥ

2176 ΕΙΚΟΣΙΕΝΝΕΑ ΠΡΩΤΟΥ
2176 ΠΥΡΗΝΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ
2176 ΤΕΣΣΕΡΕΙΣ ΕΝΤΕΚΑΤΟΥ

2206 ΔΕΚΑΤΕΣΣΕΡΕΙΣ ΕΝΤΕΚΑΤΟΥ
2206 ΕΝΩΣΗ ΕΚΚΛΗΣΙΩΝ

2341 ΟΚΤΩ ΕΝΤΕΚΑΤΟΥ
2341 ΧΡΟΝΙΑ ΑΠΟΚΑΛΥΨΗΣ
2371 ΔΕΚΑΟΚΤΩ ΕΝΤΕΚΑΤΟΥ
2371 ΘΑΝΑΤΟΣ ΤΟΥΡΚΩΝ

1555 ΑΠΟΦΑΣΗ ΠΟΛΕΜΟΥ
1555 ΕΙΚΟΣΙΠΕΝΤΕ ΔΕΚΑΤΟΥ

1298 ΑΡΧΙΖΕΙ Ο ΠΟΛΕΜΟΣ
1298 ΣΟΛΟΜΩΝΙΚΗ


1774 ΔΥΟ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΠΕΝΤΕ
1774 ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ ΤΟΥΡΚΙΚΗ
1774 ΣΗΜΑΔΙΑ ΑΠΟΚΑΛΥΨΗΣ

1856 Ο ΠΟΥΤΙΝ ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΤΟΝ ΠΟΛΕΜΟ
1856 ΣΟΥΠΕΡΦΑΣΤ

1984 ΕΤΟΣ ΔΥΟ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΕΞΙ
1984 ΡΩΣΙΚΗ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ

2039 ΕΙΚΟΣΙΠΕΝΤΕ ΔΕΥΤΕΡΟΥ
2039 ΧΡΟΝΙΚΟ ΕΝΑΡΞΗΣ ΠΟΛΕΜΟΥ


2349 ΕΤΟΣ ΔΥΟ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΠΕΝΤΕ
2349 ΠΛΗΡΩΜΑ ΧΡΟΝΟΥ

2475 ΔΥΟ ΟΚΤΩ ΤΕΣΣΕΡΑ (ΙΣΟΨΗΦΕΙ ΜΑ ΑΓΑΘΟΣ ΑΓΙΟΣ ΘΕΟΣ ΚΑΚΗ ΕΙΔΗΣΗ)
2475 Η ΧΡΟΝΙΑ ΤΟΥ ΕΞΑΚΟΣΙΑ ΕΞΗΝΤΑ ΕΞΙ

3525 ΕΙΚΟΣΙ ΜΙΑ ΠΡΩΤΟΥ ΔΥΟ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΕΞΙ
3525 ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΕΝΑΡΞΗΣ ΤΡΙΤΟΥ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΥ ΠΟΛΕΜΟΥ

3540 ΕΝΤΕΚΑ ΠΡΩΤΟΥ ΔΥΟ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΕΞΙ
3540 ΟΧΤΑΚΟΣΙΑ ΟΓΔΟΝΤΑ ΟΧΤΩ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

WWalker
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1819 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/10/2005, 21:13:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους WWalker
quote:
Φίλε περονόσπορε,ρώτα όποιον μετερεωλόγο θέλεις και αν δεν σου πει ότι ο Νοέμβριος θεωρείται από την επιστήμη ο μήνας των βροχών,εγώ θα σκίσω τα πτυχία μου!
Όποιος μπορεί ας ρίξει μια ματιά στο πρωτοσέλιδο της σημερινής press time,που λέει πως ετοιμάζονται οι Τούρκοι να δημιουργήσουν θερμό επεισόδιο έξω από τη Λήμνο,με πραγματικά πυρά μέχρι το τέλος Νοεμβρίου!

Heh, φυσικός είσαι 22;
Ο φίλος περονόσπορος μάλλον είναι.

Δεν χρειάζεται να τσακωνόμαστε μεταξύ μας, μην το ξεχνάτε αυτό. Και ο φίλος Κυριακόπουλος συμφωνεί εξάλλου με την θέση που παρέθεσα προηγουμένως, ότι δεν έχει σημασία το πότε θα αρχίσει ο πόλεμος.

Στο κοινοβούλιο γίνεται μάχη αυτή την στιγμή για την εξωτερική πολιτική.

----------------------
There are 10 types of people, those who know binary and those who don't.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

LiakoFan
Μέλος 1ης Βαθμίδας


127 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/10/2005, 21:33:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους LiakoFan
Βάλε και Αγγλικά στη βάση δεδομένων σου, ΑΝ ΤΟΛΜΑΣ.

Σου εγγυώμαι ότι ο ανιχνευτής σου θα βρει άλλα τόσα. Ότι αυθαίρετη αντιστοιχία γραμμάτων και να βάλεις, με μονάδες, δεκάδες, και εκατοντάδες, ότι γλώσσα και να χρησιμοποιήσεις, από Ζουλού μέχρι Greeklish, το ίδιο θα συμβεί.

Είναι στατιστικά αναπόφευκτο.

Κρίμα που τόσες πολλά υποσχόμενες συζητήσεις στο esoterica έχουν χαλάσει με αυτή τη πλάνη.


ΛΟΤΤΟ. Ένας φόρος για αυτούς που δεν καταλαβαίνουν από μαθηματικά.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

LiakoFan
Μέλος 1ης Βαθμίδας


127 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/10/2005, 21:42:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους LiakoFan
WW, μη τσιμπάς, σικέ είναι όλα. Προς εσωτερική κατανάλωση.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
22
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Bermuda
630 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/10/2005, 23:00:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 22  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος 22  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος 22  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος 22
Περονόσπορε,μάλλον δεν έχεις καταλάβει τι σημαίνει η λέξη πιθανότητα.
Το λέω γιατί με κατηγορείς για καταστροφολογία,ενώ εγώ επιμένω να λέω την άποψη μου και να λέω ότι δεν τα λέω αυτά με σιγουριά αλλά κατ'εκτίμηση.
Όσο για το αν ο Νοέμβριος είναι ο μήνας των βροχών,μπορείς να μιλήσεις με κάποιον μετερεωλόγο και να μάθεις. Προσωπικά γνωρίζω τον υπεύθυνο σταθμού μετρήσεων και απλώς μεταφέρω τα λόγια του,αλλά και στα δελτία καιρού το έχουν πει αυτό.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gogoras
Νέο Μέλος

USA
38 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2005, 00:05:59  Εμφάνιση Προφίλ
Αγαπητοι φιλοι,

αν καταλαβα καλα,το θεμα εχει πλεον καληφθει πληρως οποτε ισως να πρεπει να το κλειδωσουμε το μαγαζι.Εκτος αν προτιματε να τσακωνεστε για λογους μαλλον ασημαντους.
Ο πολεμος μπορει να μην ερθει αυριο ή μεθαυριο αλλα παντως θα ερθει.Μεχρι τοτε ας κανουμε οτι θελουμε.Αλλος ας σκεφτει,αλλος ας προσευχηθει και αλλος ας κανει οτι ειπε κι ο Παϊσιος:να εχετε ενα σακι αλευρι και κανενα χτηματακι,για να περασετε τους δυσκολους εκεινους καιρους.

Φιλικα,

Δημητρης.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Peronosporos
Πλήρες Μέλος

Christmas Island
843 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2005, 00:22:21  Εμφάνιση Προφίλ
Φίλε 22 γράφεις
quote:
Όσο για το αν ο Νοέμβριος είναι ο μήνας των βροχών,μπορείς να μιλήσεις με κάποιον μετερεωλόγο και να μάθεις. Προσωπικά γνωρίζω τον υπεύθυνο σταθμού μετρήσεων και απλώς μεταφέρω τα λόγια του,αλλά και στα δελτία καιρού το έχουν πει αυτό.

Το ότι γνωρίζεις τον υπεύθηνο του σταθμού μετρήσεων δεν λέει τίποτα από μόνο του, και εγώ γνωρίζω άτομα που διακρίνονται σε κάποιους τομείς αλλα αυτό δεν σημαίνει ότι διακρίνομαι και εγώ σε αυτούς.... ούτε αυτό σημαίνει ότι ο γνωστός σου κάθεται δίπλα σου...
Ο Νοέμβριος ΚΑΙ ο Δεκέμβριος έχουν τις περισσότερες βροχές στην Ελλάδα.
Επιπλέον από αυτά που σου έχω γράψει και παραπάνω μπορεί να εννοεί οποιονδήποτε μήνα από Οκτώβριο έως Μάρτιο...

Να σε εκπλήξω όμως και λίγο. Μπορεί να έχεις τα χίλια δίκια αγόρι μου, αλλά αν δεν μάθεις να τεκμηριώνεις σωστά τις απόψεις σου καλύτερα να μην τις λές. Δεν μου έχεις πει καμμία σοβαρή τεκμηρίωση βρε παιδί μου, τουλάχιστον να πείσω τον εαυτό μου ότι μπορεί και να κάνω λάθος (δεν έχω κανένα πρόβλημα να παραδεχτώ ότι έκανα λάθος, αλλά δεν υπάρχει περίπτωση να με πείσεις με επιχειρήματα του τύπου ξέρω κάποιον ή ρώτα έναν χ,ψ,ζ). Το αποκορύφωμα ήταν η φράση "δες την τάδε σελίδα της ΕΜΥ" και σκεφτόμουν λές να έχει δίκιο το παιδί???? αλλά όταν είδα ότι δεν έλεγε αυτά που ισχυριζόσουν, εξαγριώθηκα γιατί θεώρησα ότι με εμπαίζεις ή με θεωρείς ηλίθιο....

Τέλος πάντων η έκπληξη είναι ότι για το Νοέμβριο μπορεί και να έχεις δίκιο αγόρι μου αλλά σίγουρα δεν αφορά τον Νοέμβριο του 2005....
Τα λάχανα φυτεύονται Νοέμβριο, συγκομίζονται Μάρτιο κολλάει κάπως... Με την προϋπόθεση ότι η ανάδειξη του Ιωάννη θα γίνει Μάρτιο όμως
(δεν χρειάζεται κατα ανάγκη να είναι το 2009 που υποστηρίζω, μπορεί να είναι και το 2007 φερ ειπείν ή το 2008 βάλε ότι σε βολεύει)

Δεν μπορώ ομως να καταλάβω γιατί αγνοείς συστηματικά τα λεγόμενα του Κοσμά του αιτωλού. Δεν έχει μπεί ακόμα φόρος στις κότες (κυριολεκτεί ο άνθρωπος αλλιώς θα έλεγε "θα σας βάλουν φόρο ΜΕΧΡΙ και στις κότες, άλλωστε είναι σενάριο που "παίζει") ούτε έχει πέσει ο δυσβάστακτος φόρος (όπως είπα προηγουμένως Ποιός μου τον έβαλε, τον φόρο και δεν το πήρα χαμπάρι ρε παιδιά, εγώ σπίτι δεν θα αγοράσω σύντομα) για να μην προλάβουν να τον μαζέψουν.Γιατί παρασύρεσαι από τον λογισμό σου έτσι;;; Ψυχραιμία φίλε μου, ψυχραιμία....


Facts: Knowledge is power, Power corrupts.
Conclusion: Study hard, Be evil.

Edited by - Peronosporos on 01/11/2005 00:26:19Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

WWalker
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1819 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2005, 01:01:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους WWalker
(sorry για την παρένθεση)

Νίντζα/ Κυριακόπουλε, γνωρίζεις ο θεολόγος π. Κων/νος Καπετανόπουλος σε ποια εκκλησία είναι;

----------------------
There are 10 types of people, those who know binary and those who don't.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΓΙΟΡΓΟΣ
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2005, 01:06:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΓΙΟΡΓΟΣ
Δεν ξέρω τι να πω ρε παιδειά αλλα η παρακάτω λίστα
είναι δυνατή και νομίζω οτι αξίζει τον κόπο να τη
δείτε..
Είναι λιγο μεγάλη και ίσως κουράσει αλλά δείξτε
λίγο προσοχή ιδιαίτερα στο σημείο του αριθμού 666

888 ΙΗΣΟΥΣ


1659 ΜΥΣΤΙΚΟΣ ΔΕΙΠΝΟΣ
1659 ΣΤΑΥΡΙΚΗ ΘΥΣΙΑ

632 ΑΘΑΝΑΤΟΣ
632 ΚΑΡΦΙΑ


620 ΘΥΣΙΑ
620 ΤΕΛΕΙΟΣ

72 ΑΞΙΑ
72 ΙΝΒΙ

1384 ΕΝΣΑΡΚΩΣΗ
1384 ΠΑΤΕΡ ΗΜΩΝ
1384 ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΣΗΜΑΔΙ

2004 ΓΕΝΝΗΣΗ ΧΡΙΣΤΟΥ
2004 Ο ΥΙΟΣ ΤΟΥ ΘΕΟΥ

284 ΑΓΑΘΟΣ
284 ΑΓΙΟΣ
284 ΘΕΟΣ


324 ΑΓΝΟΣ
324 ΒΑΣΑΝΟ
324 ΓΕΝΝΗΣΗ
324 ΓΕΣΘΗΜΑΝΗ
324 ΣΗΜΑΙΝΕΙ

456 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΣ
456 ΜΕΣΙΑΣ
456 ΜΗΤΗΡ

498 ΣΟΒΑΡΟ ΘΕΜΑ
498 ΣΠΗΛΑΙΟ ΒΗΘΛΕΕΜ

601 ΒΑΠΤΙΣΗ
601 ΤΟ ΑΡΝΙΟ

84 ΑΓΑΘΟ
84 ΑΓΙΟ
84 ΘΕΟ

1355 ΑΓΙΟΣ ΤΑΦΟΣ
1355 Η ΑΓΑΠΗ ΤΟΥ ΘΕΟΥ
1355 ΜΟΝΟΚΕΡΩΣ


1310 ΑΝΘΡΩΠΟΣ
1310 ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ
1310 ΕΣΧΑΤΟΛΟΓΙΚΑ


865 ΕΨΙΛΟΝ
865 ΘΕΙΑ ΚΑΤΑΝΥΞΗ
865 ΤΕΤΕΛΕΣΘΑΙ

99 ΠΗΓΗ
99 ΒΗΘΛΕΕΜ

1141 ΑΙΩΝΙΟΣ
1141 Ο ΑΝΑΜΑΡΤΗΤΟΣ


1336 Ο ΠΑΝΤΟΔΥΝΑΜΟΣ
1336 ΟΡΟΣ ΕΛΑΙΩΝ


1464 Ο ΕΝ ΤΗΣ ΟΥΡΑΝΙΣ
1464 ΦΥΛΑΚΑΣ ΑΓΓΕΛΟΣ

1465 ΟΙ ΝΑΟΙ ΤΟΥ ΘΕΟΥ
1465 ΣΥΝΑΓΩΓΗ

690 ΑΣΤΡΑΠΗ
690 ΔΕΚΑ ΕΝΤΟΛΕΣ
690 ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗ


146 ΔΡΑΜΑ
146 ΠΑΝΑΓΙΑ

515 ΠΑΡΘΕΝΟΣ
518 ΛΥΠΗ
518 ΞΑΝΘΟ ΓΕΝΟΣ (ΡΩΣΟΙ)


974 ΔΩΡΟ
974 ΠΑΝΑΓΙΑ ΤΗΝΟΥ


666 ΜΑΙΤΡΑΓΙΑΣ
666 ΣΤΕΛΛΑΡ (ΑΡΧ.ΕΛ.ΛΕΞΗ ΠΟΥ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΦΩΤΙΣΜΕΝΟΣ Η ΠΕΦΩΤΙΣΜΕΝΟΣ)
666 ΕΞΙ ΕΒΔΟΜΟΥ


736 Ο ΜΑΙΤΡΑΓΙΑΣ
736 Ο ΣΤΕΛΛΑΡ

790 ΔΟΝ ΣΤΕΛΛΑΡ
790 ΜΠΟΥΣ
790 ΙΟΥΛΙΟΣ

860 Ο ΔΟΝ ΣΤΕΛΛΑΡ
860 ΣΚΟΤΟΣ
860 Ο ΜΠΟΥΣ

1936 Η ΓΕΝΟΚΤΟΝΙΑ ΤΟΥ ΕΡΝΤΟΓΑΝ
1936 Ο ΑΡΙΘΜΟΣ ΤΟΥ ΣΤΕΛΛΑΡ

1528 ΕΙΚΟΝΑ ΤΟΥ ΘΗΡΕΙΟΥ
1528 ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΣΤΕΛΛΑΡ

1547 ΕΙΚΟΣΙΤΡΕΙΣ ΟΓΔΟΟΥ
1547 Ο ΜΑΥΡΟΣ ΣΤΕΛΛΑΡ

998 ΕΝΤΕΚΑ ΟΓΔΟΟΥ
998 ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΣΤΕΛΛΑΡ

996 ΒΟΥΔΙΣΜΟΣ
996 ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΣΤΕΛΛΑΡ


990 ΓΕΝΝΗΣΗ ΣΤΕΛΛΑΡ
990 ΤΙΜΙΟ ΞΥΛΟ
990 ΤΟΥΡΚΙΚΟ


893 ΑΝΟΙΓΜΑ ΠΥΛΗΣ
893 ΔΙΑΣΤΗΜΟΠΛΟΙΟ
893 ΗΓΕΣΙΑ ΣΤΕΛΛΑΡ


1238 ΙΕΡΑ ΣΙΝΔΩΝΗ
1238 ΤΟ ΘΗΡΕΙΟ ΣΤΕΛΛΑΡ

1365 ΕΙΚΟΣΙΕΞΙ ΠΕΜΠΤΟΥ
1365 Ο ΣΤΕΛΛΑΡ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ


1661 ΕΦΤΑ ΕΝΔΕΚΑΤΟΥ
1661 ΛΕΙΨΑΝΑ ΑΓΙΩΝ
1661 Ο ΣΚΟΤΕΙΝΟΣ ΣΤΕΛΛΑΡ


2237 Ο ΣΤΕΛΛΑΡ ΚΥΡΙΑΡΧΟΣ
2237 ΧΩΡΙΚΑ ΥΔΑΤΑ


1908 ΚΥΡΙΑΡΧΙΑ ΣΤΕΛΛΑΡ
1908 ΜΕΜΦΙΣΤΟΦΕΛΗΣ

1954 ΘΕΟΙ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΟΥ
1954 Ο ΣΤΕΛΛΑΡ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ ΗΓΕΤΗΣ


2275 ΕΙΣΒΟΛΗ ΡΩΣΩΝ
2275 Η ΧΡΟΝΙΑ ΤΟΥ ΣΤΕΛΛΑΡ


1378 ΚΩΔΙΞ ΓΡΑΜΜΙΚΟΣ
1378 ΠΛΑΝΗΤΑΡΧΗΣ

1055 ΚΩΔΙΚΑΣ
1055 ΣΦΡΑΓΙΣΜΑ

746 ΧΑΡΑΓΜΑ
746 ΨΕΜΑ

1131 ΜΠΑΡ ΚΟΟΥΝΤ
1131 ΝΕΚΡΟΤΑΦΕΙΟ


1612 ΕΞΟΥΣΙΑ ΕΞΑΚΟΣΙΑ ΕΞΗΝΤΑ ΕΞΙ
1612 Ο ΑΜΑΡΤΩΛΟΣ


1768 ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΤΟΥ ΣΤΕΛΛΑΡ
1768 ΜΕΓΑΣ ΒΑΣΙΛΕΑΣ ΚΥΠΡΟΥ (ΠΡΟΦΗΤΕΙΕΣ ΤΡΑΧΩΝΙΟΥ ΚΥΠΡΟΥ)
1768 ΜΕΤΕΩΡΙΤΗΣ


2285 ΑΝΑΣΤΑΣΗ ΘΕΑΝΘΡΩΠΟΥ
2285 ΧΑΡΑΓΜΑ ΓΡΑΜΜΙΚΟΥ ΚΩΔΙΚΑ

1229 Ο ΜΕΓΑΛΟΣ ΑΔΕΛΦΟΣ
1229 ΣΑΤΑΝΙΚΑ ΤΑΓΜΑΤΑ


1191 ΑΠΑΝΘΡΩΠΟ
1191 ΟΚΤΑΚΟΣΙΑ ΕΞΗΝΤΑ ΕΞΙ (ΟΚΤΑΚΟΣΙΑ ΕΞΗΝΤΑ ΕΞΙ= ΑΡΙΘΜΟΣ ΛΕΞΗΣ ΕΞΑΚΟΣΙΑ ΕΞΗΝΤΑ ΕΞΙ)
1191 ΤΕΛΕΙΩΜΑ

2590 ΕΠΤΑ ΕΚΤΟΥ ΔΥΟ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΕΞΙ
2590 ΤΟ ΘΗΡΕΙΟ ΤΗΣ ΑΠΟΚΑΛΥΨΗΣ


2206 ΔΕΚΑΤΕΣΣΕΡΕΙΣ ΕΝΤΕΚΑΤΟΥ
2206 ΕΝΩΣΗ ΕΚΚΛΗΣΙΩΝ
2206 Η ΧΡΟΝΙΑ ΤΟΥ ΘΗΡΙΟΥ


2380 ΙΩΣΗΦ Ο ΒΑΤΟΠΕΔΙΝΟΣ (ΒΛΕΠΕ ΠΡΟΦΗΤΕΙΕΣ ΤΟΥ)
2380 ΟΚΤΑΚΟΣΙΑ ΟΓΔΟΝΤΑ ΟΚΤΩ (ΙΣΟΨΗΦΕΙ ΜΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥ)


2145 ΔΥΟ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΤΕΣΣΕΡΑ
2145 ΕΩΣΦΟΡΟΥ

1774 ΔΥΟ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΠΕΝΤΕ
1774 ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ ΤΟΥΡΚΙΚΗ
1774 ΣΗΜΑΔΙΑ ΑΠΟΚΑΛΥΨΗΣ

3540 ΕΝΤΕΚΑ ΠΡΩΤΟΥ ΔΥΟ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΕΞΙ
3540 ΟΧΤΑΚΟΣΙΑ ΟΓΔΟΝΤΑ ΟΧΤΩ (ΙΣΟΨΗΦΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥ)


1065 ΚΥΠΡΙΑΚΟ ΖΗΤΗΜΑ
1065 ΤΟΥΡΚΟΙ ΑΙΓΑΙΟ


1405 ΠΟΛΕΜΟΣ ΠΟΥΤΙΝ
1405 ΤΕΛΟΣ ΚΟΣΜΟΥ


1555 ΑΠΟΦΑΣΗ ΠΟΛΕΜΟΥ
1555 ΕΙΚΟΣΙΠΕΝΤΕ ΔΕΚΑΤΟΥ


1435 ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΘΑΝΑΤΟΣ
1435 ΞΥΠΝΗΜΑ ΑΡΚΟΥΔΑΣ (ΡΩΣΙΑ)


1984 ΕΤΟΣ ΔΥΟ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΕΞΙ
1984 ΡΩΣΙΚΗ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ

1409 ΔΥΟ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΕΞΙ
1409 ΣΤΑΧΤΗ


2349 ΕΤΟΣ ΔΥΟ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΠΕΝΤΕ
2349 ΠΛΗΡΩΜΑ ΧΡΟΝΟΥ


1567 ΔΕΚΑΕΠΤΑ ΕΝΤΕΚΑΤΟΥ
1567 ΤΥΜΠΑΝΑ ΠΟΛΕΜΟΥ


2150 ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΙΣ ΕΝΑ ΘΕΟ
2150 ΡΩΣΟΙ ΤΟΥΡΚΟΙ


2235 ΔΕΚΑΤΕΣΣΕΡΕΙΣ ΤΡΙΤΟΥ
2235 ΠΟΛΕΜΟΣ ΤΟΥΡΚΩΝ


1905 ΕΙΚΟΣΙΤΡΕΙΣ ΠΕΜΠΤΟΥ
1905 ΕΧΘΡΟΠΡΑΞΙΕΣ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
1905 ΠΡΩΤΗ ΟΓΔΟΟΥ
1905 ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ ΕΞΙ ΕΞΙ ΕΞΙ


2371 ΔΕΚΑΟΚΤΩ ΕΝΤΕΚΑΤΟΥ
2371 ΘΑΝΑΤΟΣ ΤΟΥΡΚΩΝ

95 ΑΙΓΑΙΟ
95 ΕΟΚ

919 ΑΣΧΗΜΟ
919 ΕΝΑΡΞΗ ΠΟΛΕΜΟΥ
919 ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΤΡΑΠΕΖΑ
919 ΤΡΕΛΛΕΣ ΑΓΕΛΑΔΕΣ

948 ΕΒΔΟΜΗ ΣΦΡΑΓΙΔΑ
948 ΕΞΙ ΝΑΥΤΙΚΑ ΜΙΛΙΑ (ΠΡΟΦΗΤΕΙΕΣ ΑΓ. ΚΟΣΜΑ ΑΙΤΩΛΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΕΞΑΜΙΛΙ)
948 ΚΥΡΙΕ ΕΛΕΗΣΟΝ ΜΕ


916 ΕΝΝΙΑ ΔΕΚΑΤΟΥ
916 ΟΛΙΚΗ ΕΚΛΕΙΨΗ
916 ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ Ο ΠΟΛΕΜΟΣ
916 ΧΙΛΙΑΡΜΕΝΟ (ΠΡΟΦΗΤΕΙΕΣ ΑΓ.ΚΟΣΜΑ ΑΙΤΩΛΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΧΙΛΙΑΡΜΕΝΟ)


853 ΓΕΝΙΚΟΣ ΠΟΛΕΜΟΣ
853 ΚΡΑΝΙΟ ΚΑΙ ΟΣΤΑ (ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΑΤΑΝΙΣΤΙΚΗ ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΑΝΗΚΕΙ Ο ΜΠΟΥΣ)
853 ΣΙΓΟΥΡΟ

1186 ΕΠΤΑ ΔΕΚΑΤΟΥ
1186 Ο ΚΑΙΡΟΣ ΓΑΡ ΕΓΓΥΣ (ΠΡΟΦΗΤΕΙΕΣ ΠΕΡΙ ΡΩΣΟΤΟΥΡΚΙΚΟΥ ΠΟΛΕΜΟΥ)

1082 Ο ΚΑΙΡΟΣ ΕΓΓΥΣ
1082 ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ

201 ΕΚΡΗΞΗ
201 ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ


649 ΜΑΧΗ
649 Ο ΕΡΝΤΟΓΑΝ
649 ΧΑΛΑΖΙ

579 ΓΕΝΟΚΤΟΝΙΑ
579 ΕΡΝΤΟΓΑΝ


3525 ΕΙΚΟΣΙ ΜΙΑ ΠΡΩΤΟΥ ΔΥΟ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΕΞΙ
3525 ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΕΝΑΡΞΗΣ ΤΡΙΤΟΥ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΥ ΠΟΛΕΜΟΥ


3948 ΕΙΚΟΣΙ ΔΥΟ ΠΡΩΤΟΥ ΔΥΟ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΕΞΙ
3948 ΣΥΜΦΩΝΙΑ ΜΕΤΑ ΤΟΥ ΘΑΝΑΤΟΥ

769 ΕΠΤΑΚΑΝΔΗΛΟΣ (ΖΗΤΗΘΗΚΕ ΠΙΣΩ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΡΧΗΓΟ ΤΩΝ ΝΑΙΤΩΝ ΓΙΑ ΤΟ Γ ΝΑΟ ΤΟΥ ΣΟΛΟΜΩΝΤΑ)
769 ΣΥΡΑΞΗ


585 ΘΕΕ ΚΑΙ ΚΥΡΙΕ
585 ΠΟΛΕΜΙΚΟ ΠΛΟΙΟ (ΙΣΩΣ ΤΟ ΧΙΛΙΑΡΜΕΝΟ ΤΟΥ ΚΟΣΜΑ ΑΙΤΩΛΟΥ)

1532 ΕΝΤΕΚΑ ΕΝΤΕΚΑΤΟΥ
1532 ΡΩΣΙΑ ΝΑΤΟ


574 ΑΓΙΟΝ ΟΡΟΣ
574 ΝΗΣΤΕΙΑ
574 ΥΔΟΡ

1001 ΑΓΓΕΛΟΣ ΜΙΧΑΗΛ (ΤΡΑΧΩΝΙ ΚΥΠΡΟΥ)
1001 ΜΠΑΡΟΥΤΙ
1001 ΣΥΝΤΕΛΕΙΑ

1004 ΑΡΜΑΓΕΔΩΝ
1004 ΔΙΟΝΥΣΟΣ (ΑΝΟΙΓΜΑ ΠΥΛΩΝ ΠΟΥ ΣΦΡΑΓΙΣΕ Ο ΔΙΟΝΥΣΟΣ)

1007 ΔΕΚΑΕΠΤΑ ΕΒΔΟΜΟΥ
1007 ΕΙΚΟΣΙΕΞΙ ΟΓΔΟΟΥ
1007 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ

1012 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΣ
1012 ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΙΑ

1016 ΑΓΙΟ ΔΙΣΚΟΠΟΤΗΡΟ
1016 ΑΓΙΟΝ ΠΑΣΧΑ
1016 ΕΞΩΓΗΙΝΟΙ

1017 ΑΙΤΙΑ ΠΟΛΕΜΟΥ
1017 ΕΙΚΟΣΙΕΝΝΕΑ ΕΒΔΟΜΟΥ

1021 ΜΑΡΤΥΡΙΟ
1021 ΠΕΝΤΕ ΜΗΔΕΝ ΔΥΟ (ΠΕΝΤΕ ΜΗΔΕΝ ΔΥΟ=ΑΡΙΘΜΟΣ ΛΕΞΗΣ 'ΓΕΓΟΝΟΤΑ')

1025 ΔΥΝΑΤΟΣ
1025 ΠΑΡΑΞΕΝΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ
1025 ΤΕΣΣΕΡΕΙΣ


1026 ΗΝΩΜΕΝΑ ΕΘΝΗ
1026 ΜΙΑ ΠΕΜΠΤΟΥ
1026 ΜΩΑΜΕΘΑΝΟΙ


103 ΔΑΝΙΗΛ
103 ΛΕΞΗ
103 ΛΙΒΑΝΙ

1031 ΜΟΝΑΧΟΣ
1031 ΠΑΛΑΙΟΗΜΕΡΟΛΟΓΗΤΕΣ
1031 ΠΕΝΤΕ ΕΒΔΟΜΟΥ

1036 ΘΕΙΑ ΚΟΙΝΩΝΙΑ
1036 ΝΟΣΤΡΑΔΑΜΟΣ


1040 ΑΨΙΝΘΟΣ
1040 ΜΥΣΤΙΚΟ
1040 ΟΥΦΟ

1050 ΕΞΙ ΠΕΜΠΤΟΥ
1050 ΠΑΤΗΡ ΠΑΪΣΙΟΣ

1060 ΠΑΤΗΡ ΠΑΙΣΙΟΣ
1060 ΣΙΩΝ (ΑΠΟ ΤΟ ΘΕΙΟΝ)


1063 ΕΝΩΣΗ
1065 ΔΥΟ ΕΒΔΟΜΟΥ

1068 ΘΕΙΟ ΔΩΡΟ
1068 ΣΥΝΤΡΗΒΗ


1071 ΑΡΤΟΣ ΟΙΝΟΣ
1071 ΤΣΟΥΝΑΜΙ

1072 ΑΦΑΝΙΣΜΟΣ
1072 ΣΑΤΑΝΙΣΜΟΣ


1090 ΑΣΤΡΟ ΔΑΥΙΔ
1090 ΚΡΥΦΟ


1101 ΜΕΓΑΛΗ ΤΕΤΑΡΤΗ
1101 ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΙΚΟ


111 ΕΝΝΕΑ
111 ΚΑΚΟ

1115 ΕΙΚΟΣΙ ΔΕΚΑΤΟΥ
1115 ΡΙΧΤΕΡ


1128 ΜΥΣΤΗΡΙΟ
1128 ΠΡΟΣΟΧΗ

1151 ΤΡΟΧΑΙΟ
1151 ΦΟΒΟΣ ΓΙΑ ΠΟΛΕΜΟ


1160 ΑΓΑΠΑΤΕ ΑΛΛΗΛΟΥΣ
1160 ΕΛΕΥΣΗ ΑΓΓΕΛΟΥ


1166 ΕΙΚΟΣΙΜΙΑ ΔΕΚΑΤΟΥ
1166 ΣΚΟΤΕΙΝΗ ΔΥΝΑΜΗ

1173 ΜΕΓΑΣ ΜΑΓΙΣΤΡΟΣ
1173 ΤΡΙΑΝΤΑ ΤΡΙΑ

1181 ΑΝΑΠΟΔΗ ΠΕΝΤΑΛΦΑ
1181 ΔΕΚΑ ΕΝΤΕΚΑΤΟΥ
1181 ΕΝΤΕΚΑ ΔΕΚΑΤΟΥ
1181 ΕΠΤΑ ΕΚΤΟΥ
1181 ΙΝΣΤΑΜΠΟΥΛ

1201 ΑΦΥΣΙΚΟ
1201 ΔΙΔΥΜΟΙ ΠΥΡΓΟΙ

1219 ΑΔΕΛΦΟΤΗΤΑ
1219 ΗΣΥΧΙΑ
1219 ΤΡΑΓΩΔΙΑ

123 ΕΛΛΗΝ
123 ΙΕΡΗ

1240 ΕΧΘΡΟΠΡΑΞΙΕΣ
1240 ΠΕΝΤΕ ΔΕΚΑΤΟΥ

1241 ΑΠΟΚΡΥΦΟ
1241 ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΔΙΚΤΑΤΟΡΙΑ

1242 ΔΕΚΑΕΠΤΑ ΕΝΑΤΟΥ
1242 ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΣΤΕΛΛΑΡ

1251 ΜΕΤΕΩΡΑ
1251 ΤΟ ΤΕΜΕΝΟΣ ΟΜΑΡ

1252 ΕΙΚΟΣΙΕΝΝΕΑ ΕΝΑΤΟΥ
1252 ΠΙΣΤΗ ΣΤΟ ΘΕΟ

1260 ΙΠΤΑΜΕΝΟΣ ΔΙΣΚΟΣ
1260 ΣΟΛΟΜΩΝ


1266 ΚΑΘΟΔΟΣ ΑΓΓΕΛΩΝ
1266 ΚΕΡΑΣΦΟΡΟΣ
1266 ΠΕΝΤΕ ΕΝΑΤΟΥ

1267 ΕΝΝΙΑ ΕΝΤΕΚΑΤΟΥ
1267 ΣΑΤΑΝΙΣΤΕΣ


1270 ΔΕΚΑΠΕΝΤΕ ΔΕΚΑΤΟΥ
1270 ΣΑΤΑΝΙΣΤΗΣ

129 ΕΒΔΟΜΗ
129 ΠΛΗΓΗ

1292 ΔΕΚΑΕΝΝΕΑ ΕΝΤΕΚΑΤΟΥ
1292 ΕΙΚΟΣΙΕΠΤΑ ΕΒΔΟΜΟΥ
1292 ΣΥΜΜΑΧΙΑ


1298 ΑΡΧΙΖΕΙ Ο ΠΟΛΕΜΟΣ
1298 ΣΟΛΟΜΩΝΙΚΗ

1301 ΓΕΝΟΣ ΕΛΛΗΝΩΝ
1301 ΣΙΒΒΥΛΛΑ ΕΡΥΘΡΑΙΑ
1301 ΤΡΙΤΟΣ ΝΑΟΣ


131 ΕΞΙ ΕΝΑ
131 ΙΡΑΚ
131 ΝΑΟΙ


1314 ΑΡΧΗ ΤΕΛΟΣ
1314 ΔΕΚΑ ΔΕΥΤΕΡΟΥ

1346 ΕΙΚΟΣΙΠΕΝΤΕ ΕΒΔΟΜΟΥ
1346 ΚΛΩΝΟΠΟΙΗΣΗ
1346 ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΘΕΟΥ

135 ΔΟΞΑ
135 ΚΕΡΙ

1351 ΗΝΩΜΕΝΟ ΒΑΣΙΛΕΙΟ
1351 ΝΥΧΤΑ

1356 ΕΝΤΕΚΑ ΠΕΜΠΤΟΥ
1356 ΧΙΛΙΑΣΤΕΣ

1359 ΕΞΙ ΔΕΥΤΕΡΟΥ
1359 ΠΕΝΤΑΓΩΝΟ

1366 ΑΓΙΑ ΝΥΧΤΑ
1366 ΒΑΣΙΛΙΣΣΑ ΣΤΟ ΑΡΜΑ

1371 ΚΡΑΝΙΟΥ ΤΟΠΟΣ
1371 ΜΑΣΣΩΝΟΙ
1371 Ο ΤΡΙΤΟΣ ΝΑΟΣ
1371 ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗΣ
1371 ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΚΟ


1372 ΕΙΚΟΣΙΠΕΝΤΕ ΟΓΔΟΟΥ
1372 ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΕΡΝΤΟΓΑΝ


1380 ΕΙΚΟΣΙΔΥΟ ΕΒΔΟΜΟΥ
1380 Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ
1380 ΤΡΙΗΜΕΡΗ ΤΑΦΗ

1381 ΜΟΥΣΟΥΛΜΑΝΟΙ
1381 ΠΡΟΦΗΤΕΙΕΣ ΔΑΝΙΗΛ


1388 ΠΤΩΣΗ
1388 ΧΙΛΙΑ ΠΕΝΤΑΚΟΣΙΑ


1397 ΕΦΤΑ ΕΒΔΟΜΟΥ
1397 ΠΑΡΣΙΜΟ ΤΗΣ ΠΟΛΗΣ

1400 ΕΝΝΙΑ ΔΕΥΤΕΡΟΥ
1400 ΠΑΤΡΙΑΡΧΗΣ

1401 ΕΙΚΟΣΙΕΝΝΕΑ ΠΕΜΠΤΟΥ
1401 ΧΑΜΕΝΗ ΑΤΛΑΝΤΙΔΑ

1406 ΕΙΚΟΣΙΔΥΟ ΟΓΔΟΟΥ
1406 ΕΠΙΤΥΧΙΑ


1419 ΕΦΤΑ ΟΓΟΟΥ
1419 ΣΗΜΑΔΙ ΕΞ ΟΥΡΑΝΟΥ
1419 ΣΩΤΗΡΙΑ

142 ΑΓΓΕΛΙΚΟ
142 ΑΡΜΑ


1429 ΣΤΙΓΜΑΤΙΣΜΕΝΟΣ
1429 ΧΤΥΠΗΜΑ

1440 ΔΕΚΑΤΡΕΙΣ ΕΚΤΟΥ
1440 ΠΑΓΕΤΩΝΑΣ

1443 ΗΣΑΙΑΣ ΖΑΧΑΡΙΑΣ ΔΑΝΙΗΛ
1443 ΧΗΜΙΚΟΣ ΠΟΛΕΜΟΣ


1449 ΔΥΟ ΠΕΜΠΤΟΥ
1449 ΣΚΟΤΕΙΝΟΣ ΗΓΕΤΗΣ

145 ΚΕΝΟ
145 ΜΑΓΔΑΛΗΝΗ

1451 ΔΩΔΕΚΑ ΟΓΔΟΟΥ
1451 ΘΑΥΜΑ ΚΥΡΙΟΥ


1471 ΔΕΚΑΤΡΕΙΣ ΕΝΑΤΟΥ
1471 ΥΙΟΣ ΤΟΥ ΔΑΒΙΔ

1480 ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΣΤΕΛΛΑΡ
1480 ΧΡΙΣΤΟΣ


1500 ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ
1500 ΦΩΣ

1501 ΕΙΚΟΣΙΕΠΤΑ ΔΕΚΑΤΟΥ
1501 ΚΥΡΙΑΡΧΟΣ
1501 ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΑ
1501 ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΜΑΤΙ

1502 ΕΒΔΟΜΗΚΟΝΤΑ ΔΥΟ ΒΑΣΙΛΕΙΣ
1502 ΠΕΝΤΑΚΤΙΝΟ ΑΣΤΕΡΙ

1514 ΔΟΡΥΦΟΡΟΣ
1514 ΕΥΦΡΑΤΗΣ
1514 ΥΔΡΟΧΟΟΣ

1517 ΕΙΚΟΣΙΜΙΑ ΕΝΤΕΚΑΤΟΥ
1517 ΣΠΗΛΑΙΟ ΑΠΟΚΑΛΗΨΗΣ
1517 ΦΥΑΛΕΣ ΟΡΓΗΣ


1537 ΕΠΤΑ ΕΝΤΕΚΑΤΟΥ
1537 ΣΗΜΑΔΙ ΠΡΟΦΗΤΕΙΑΣ


154 ΕΛΛΗΝΙΚΑ
154 Η ΠΑΝΑΓΙΑ
154 ΗΜΕΡΑ

1541 ΕΙΚΟΣΙΕΞΙ ΕΝΤΕΚΑΤΟΥ
1541 ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΣ


1551 ΑΡΧΩΝ
1551 ΕΞΙ ΤΕΤΑΡΤΟΥ


1561 ΕΝΤΕΚΑ ΤΡΙΤΟΥ
1561 ΜΑΣΣΩΝΟΣ


1570 ΕΙΚΟΣΙΕΞΙ ΤΡΙΤΟΥ
1570 ΣΚΟΤΕΙΝΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ
1570 ΣΩΣΤΟ

1582 ΒΙΒΛΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ
1582 Η ΗΜΕΡΑ ΤΗΣ ΣΦΑΓΗΣ


1584 ΑΓΙΟ ΦΩΣ
1584 ΕΙΚΟΣΙΔΥΟ ΕΚΤΟΥ

1587 ΕΝΝΕΑ ΤΕΤΑΡΤΟΥ
1587 ΤΙΤΑΝΟΜΑΧΙΕΣ

1596 ΩΡΑ ΠΟΛΕΜΟΥ
1596 ΔΕΚΑΕΠΤΑ ΤΡΙΤΟΥ

1601 ΑΓΡΟΤΙΚΕΣ ΕΠΙΔΟΤΗΣΕΙΣ
1601 ΕΦΤΑ ΕΚΤΟΥ
1601 ΜΑΥΡΟΣ ΠΟΛΙΤΙΚΟΣ


1606 ΕΦΤΑ ΔΕΚΑΤΟΥ
1606 ΛΕΣΧΗ ΜΠΙΛΝΤΕΜΠΕΡΓΚ

161 ΑΡΝΙ
161 ΙΡΑΝ

1620 ΔΕΚΑΤΡΕΙΣ ΠΕΜΠΤΟΥ
1620 Ο ΠΑΝΤΟΔΥΝΑΜΟΣ ΘΕΟΣ
1620 ΠΕΝΤΕ ΤΡΙΤΟΥ

1621 ΔΕΚΑΠΕΝΤΕ ΕΝΤΕΚΑΤΟΥ
1621 ΚΑΚΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ

1638 ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΗ ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΙΑ
1638 Ο ΒΑΣΙΛΕΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

1644 ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ
1644 Ο ΤΖΟΡΤΖ ΜΠΟΥΣ


1648 ΤΟ ΑΣΤΡΟ ΤΗΣ ΒΗΘΛΕΕΜ
1648 ΧΙΛΙΑ ΕΝΝΙΑΚΟΣΙΑ ΕΝΕΝΗΝΤΑ ΕΝΝΕΑ

1674 ΤΡΙΤΟΣ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ
1674 ΕΙΚΟΣΙΕΞΙ ΔΕΥΤΕΡΟΥ

1676 ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΑΣ
1676 ΕΙΚΟΣΙΕΠΤΑ ΠΕΜΠΤΟΥ


1683 ΑΡΝΗΣΗ ΧΑΡΑΓΜΑΤΟΣ
1683 ΟΚΤΩ ΜΗΔΕΝ ΕΠΤΑ

169 ΑΓΙΑ ΗΜΕΡΑ
169 ΝΟΗΜΑ

1706 Η ΜΕΓΑΛΗ ΜΕΡΑ ΤΟΥ ΠΟΛΕΜΟΥ
1706 ΧΕΙΜΩΝΑΣ

171 ΑΝΔΡΕΙΑ
171 ΒΕΡΓΙΝΑ

1720 ΔΥΟ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΕΠΤΑ
1720 Ο ΤΖΟΡΤΖ ΜΠΟΥΣ ΕΙΝΑΙ

1725 ΕΙΚΟΣΙΤΡΕΙΣ ΕΚΤΟΥ
1725 ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΚΑΣΙΔΙΑΡΗ
1725 ΧΡΙΣΤΕ ΜΟΥ


1738 ΤΕΤΑΡΤΗ ΔΙΑΣΤΑΣΗ
1738 ΦΑΝΕΡΗ ΠΡΟΦΗΤΕΙΑ

1745 ΔΕΚΑΕΝΝΕΑ ΔΩΔΕΚΑΤΟΥ
1745 ΟΙ ΔΩΔΕΚΑ ΑΠΟΣΤΟΛΟΙ


1754 ΔΕΚΑΠΕΝΤΕ ΔΕΥΤΕΡΟΥ
1754 ΠΡΟΣΩΠΟ ΚΑΣΙΔΙΑΡΗ

1766 ΓΡΙΠΗ ΠΟΥΛΕΡΙΚΩΝ
1766 ΤΡΕΙΣ ΕΝΤΕΚΑΤΟΥ


1807 ΒΡΩΜΙΚΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ
1807 ΟΚΤΩ ΟΓΔΟΟΥ

181 ΕΙΡΗΝΗ
181 ΜΑΚΕΛΕΙΟ
181 ΟΡΓΗ


1834 Η ΧΡΟΝΙΑ ΤΟΥ ΕΞΙ ΕΞΙ ΕΞΙ
1834 ΥΠΕΡΟΠΛΟ ΑΝΤΙΥΛΗΣ

1837 ΔΕΚΑΟΚΤΩ ΟΓΔΟΟΥ
1837 ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΟΣ ΠΟΛΕΜΟΣ

1838 ΛΥΤΡΩΣΗ
1838 ΤΡΙΑΚΟΣΙΑ ΕΙΚΟΣΙ ΤΕΣΣΕΡΑ

1843 ΣΗΜΑΔΙ ΑΠΟ ΧΤΥΠΗΜΑ
1843 ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΙΚΟ ΣΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ


1895 Ο ΕΞΩ ΑΠΟ ΕΔΩ
1895 ΤΕΛΟΣ ΧΡΟΝΟΥ

1899 ΕΞΩΓΗΙΝΟ ΔΙΑΣΤΗΜΟΠΛΟΙΟ
1899 ΤΡΕΙΣ ΔΕΥΤΕΡΟΥ

1902 ΕΙΚΟΣΙΕΝΝΕΑ ΤΕΤΑΡΤΟΥ
1902 ΤΑ ΦΩΤΑ

1920 ΕΦΤΑΣΕ Η ΩΡΑ
1920 ΠΡΟΦΗΤΙΚΑ ΧΡΟΝΙΑ

1942 ΚΟΣΜΑΣ ΑΙΤΩΛΟΣ
1942 ΤΡΙΑΝΤΑ ΤΡΙΤΟΥ


198 ΕΒΡΑΙΟΙ
198 ΘΕΙΚΟ ΑΓΑΘΟ


1998 Η ΑΡΧΗ ΤΟΥ ΚΑΚΟΥ
1998 ΠΡΟΦΗΤΕΙΕΣ ΖΑΧΑΡΙΑ

2000 Ο ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ Ο ΘΕΟΛΟΓΟΣ
2000 ΤΕΣΣΕΡΕΙΣ ΠΕΜΠΤΟΥ


2034 ΟΙ ΘΕΟΙ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΟΥ
2034 ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ ΚΑΣΙΔΙΑΡΗ


2044 ΠΕΝΤΕ ΔΩΔΕΚΑΤΟΥ
2044 ΤΟ ΜΑΤΙ ΤΟΥ ΣΑΤΑΝΑ


2109 ΔΕΚΑΠΕΝΤΑΥΓΟΥΣΤΟΣ
2109 ΦΩΤΕΙΝΑ ΑΡΜΑΤΑ

2131 ΕΝΤΕΚΑ ΠΡΩΤΟΥ
2131 ΨΕΥΤΟΜΕΣΣΙΑΣ

2145 ΜΑΤΩΜΕΝΗ ΤΟΥΡΚΙΑ
2145 ΕΩΣΦΟΡΟΥ

215 ΔΙΑΣ
215 ΠΑΝΑΓΙΟ


2162 ΕΙΚΟΣΙΕΞΙ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ
2162 Η ΧΡΟΝΙΑ ΤΟΥ ΣΑΤΑΝΑ

2165 ΜΟΝΑΧΟΙ ΑΓΙΟΥ ΟΡΟΥΣ
2165 ΟΚΤΩ ΠΕΜΠΤΟΥ

2166 ΔΕΚΑΕΠΤΑ ΠΡΩΤΟΥ
2166 ΕΙΚΟΣΙΤΕΣΣΕΡΕΙΣ ΕΝΑΤΟΥ
2166 ΣΤΑΥΡΩΜΕΝΟΣ


2176 ΕΙΚΟΣΙΕΝΝΕΑ ΠΡΩΤΟΥ
2176 ΠΥΡΗΝΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ
2176 ΤΕΣΣΕΡΕΙΣ ΕΝΤΕΚΑΤΟΥ

2201 ΚΥΡΑΚΗ ΤΟΥ ΠΑΣΧΑ
2201 Ο ΨΕΥΤΟΜΕΣΣΙΑΣ

225 ΔΕΗΣΗ
225 ΕΞΙ ΕΞΙ ΕΞΙ
225 ΚΑΚΗ ΕΞΕΛΗΞΗ
225 ΝΕΡΟ

2254 ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΝΕΦΕΛΩΝ
2254 ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΣ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗΣ

2341 ΟΚΤΩ ΕΝΤΕΚΑΤΟΥ
2341 ΧΡΟΝΙΑ ΑΠΟΚΑΛΥΨΗΣ

2365 ΟΙΚΟΥΜΕΝΙΚΟΣ ΠΑΤΡΙΑΡΧΗΣ
2365 ΤΡΕΙΣ ΠΡΩΤΟΥ

2416 Η ΠΥΡΑΜΙΔΑ ΤΗΣ ΑΙΓΥΠΤΟΥ
2416 ΚΑΤΑΡΡΕΥΣΗ ΤΕΜΕΝΟΥΣ ΟΜΑΡ

2438 ΔΩΔΕΚΑ ΔΩΔΕΚΑΤΟΥ
2438 ΟΙ ΑΚΡΙΔΕΣ ΤΗΣ ΑΠΟΚΑΛΥΨΗΣ

2439 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΠΟΛΗ
2439 ΠΡΩΤΗ ΕΝΤΕΚΑΤΟΥ
2439 ΦΩΤΕΙΝΟΣ ΔΙΣΚΟΣ

2441 ΑΝΑΣΤΑΣΗ ΧΡΙΣΤΟΥ
2441 ΜΗΝΥΜΑ ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΥ ΜΙΧΑΗΛ

2475 ΔΥΟ ΟΚΤΩ ΤΕΣΣΕΡΑ
2475 Η ΧΡΟΝΙΑ ΤΟΥ ΕΞΑΚΟΣΙΑ ΕΞΗΝΤΑ ΕΞΙ

249 ΗΛΙΑΣ
249 ΜΕΓΑΣ

2501 ΠΑΤΗΡ ΚΟΣΜΑΣ Ο ΑΙΤΩΛΟΣ
2501 ΤΕΣΣΕΡΕΙΣ ΤΕΤΑΡΤΟΥ

2505 ΕΙΚΟΣΙΠΕΝΤΕ ΠΡΩΤΟΥ
2505 ΕΞΙ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ ΔΥΟ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΠΕΝΤΕ

2531 ΔΕΚΑΤΕΣΣΕΡΕΙΣ ΤΕΤΑΡΤΟΥ
2531 ΚΑΤΑΣΤΡΦΗ ΤΟΥΡΚΙΑΣ


255 ΜΠΛΕΡ
255 ΝΕΚΡΟΙ

260 ΜΕΓΑΛΟ ΚΑΚΟ
260 ΠΛΟΙΟ (ΙΣΩΣ ΤΟ ΧΙΛΙΑΡΜΕΝΟ ΤΟΥ ΑΙΤΩΛΟΥ)


2651 ΔΕΚΑΕΠΤΑ ΕΝΑΤΟΥ ΔΥΟ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΕΞΙ
2651 Η ΠΤΩΣΗ ΣΤΟ ΡΟΖΓΟΥΕΛ

2718 ΕΝΤΕΚΑ ΟΓΔΟΟΥ ΔΥΟΧΙΛΙΑΔΕΣ ΕΠΤΑ
2718 ΤΟ ΦΩΣ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ


275 ΑΝΔΡΟΜΕΔΑ
275 ΔΑΙΜΟΝΙΚΟ
275 ΕΚΔΙΚΗΣΗ

2764 ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΥ ΜΙΧΑΗΛ
2764 ΠΡΩΤΗ ΤΕΤΑΡΤΟΥ


2781 ΕΙΚΟΣΙ ΠΕΝΤΕ ΟΓΔΟΟΥ ΔΥΟ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΕΞΙ
2781 ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ ΤΕΜΕΝΟΥΣ ΟΜΑΡ
2781 ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΠΡΩΤΕΥΟΥΣΑ

2804 ΣΩΜΑ ΚΑΙ ΑΙΜΑ ΧΡΙΣΤΟΥ
2804 ΤΡΙΓΩΝΟ ΒΕΡΜΟΥΔΩΝ

2805 ΔΕΚΑ ΤΕΣΣΕΡΕΙΣ ΠΡΩΤΟΥ
2805 ΕΠΤΑ ΙΟΥΝΙΟΥ ΔΥΟ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΕΞΙ
2805 ΘΑΥΜΑ ΑΓΙΟΥ ΦΩΤΟΣ


281 ΙΝΚΑΣ
281 ΙΣΛΑΜ

291 Η ΕΒΔΟΜΗ ΗΜΕΡΑ
291 ΣΠΑΘΑ

300 ΣΠΑΘΙ
300 ΣΠΙΘΑ

309 ΑΡΑΒΕΣ
309 ΑΡΗΣ

310 ΕΛΕΟΣ
310 ΛΑΘΟΣ

311 ΜΑΪΟΣ
311 ΜΕΓΑΛΟ ΠΛΗΓΜΑ
311 ΟΜΟΝΟΙΑ

312 ΑΓΓΕΛΟΣ
312 ΑΤΙΑ

314 ΒΙΒΛΟΣ
314 ΓΑΜΟΣ

318 ΒΕΝΙΑΚΙΝ ΚΡΙΜ
318 ΗΛΙΟΣ

319 ΒΟΜΒΕΣ
319 ΠΛΑΣΗ

321 ΓΕΝΝΕΣΗ
321 ΙΕΡΕΑΣ
321 ΚΑΛΟΣ
321 ΝΑΟΣ

322 ΑΙΤΙΑ
322 ΜΕΓΑΛΗ ΕΙΔΗΣΗ

326 ΑΙΘΕΡΑΣ
326 ΚΕΡΑΣ
326 ΠΛΗΓΕΣ

329 ΚΟΛΑΣΗ
329 ΣΠΗΛΙΑ


331 ΠΡΟΒΛΗΜΑ
331 ΣΕΛΛΗΝΗ


3385 ΔΕΚΑΤΕΣΣΕΡΕΙΣ ΜΑΡΤΙΟΥ ΔΥΟ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΕΞΙ
3385 ΤΟ ΜΑΝΤΕΙΟ ΤΩΝ ΔΕΛΦΩΝ

341 ΑΞΙΟΣ
341 ΕΠΕΜΒΑΣΗ

345 ΚΕΝΟΣ
345 ΣΑΛΠΙΓΚΑ

354 Ο ΘΕΟΣ
354 ΣΗΜΑΔΙΑΚΟ


361 ΑΜΝΟΣ
361 ΝΑΙΡΟΜΠΙ

362 ΑΠΟΒΑΣΗ
362 ΠΑΠΑΣ

364 ΑΝΔΡΟΜΕΔΙΟΙ
364 ΖΗΤΗΜΑ


3710 ΟΚΤΩ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ ΔΥΟ ΧΙΛΙΔΕΣ ΠΕΝΤΕ
3710 ΤΕΙΧΟΣ ΤΩΝ ΔΑΚΡΥΩΝ

380 ΔΑΙΜΟΝΕΣ
380 ΞΗΡΑΣΙΑ


381 ΕΝΤΕΚΑ
381 Ο ΚΑΚΟΣ

392 ΑΝΑΞΙΟΣ
392 ΣΑΛΑΜΟΝ (ΑΡΧΗΓΟΣ ΤΩΝ ΝΑΙΤΩΝ ΥΠΕΡ ΤΗΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑΣ ΤΟΥ Γ ΝΑΟΥ ΤΟΥ ΣΟΛΟΜΩΝΤΑ)

394 ΑΙΘΕΡΙΚΟ ΠΕΔΙΟ
394 ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ

409 ΕΞΟΔΟΣ
409 ΕΣΣΔ


412 ΑΥΓΗ
412 ΠΑΡΑΝΟΜΟ
412 ΤΙΑΡΑ

414 ΜΑΓΕΜΕΝΟΣ
414 ΠΕΝΘΟΣ

416 ΔΕΚΑΕΠΤΑ
416 ΤΡΙΑΔΑ


420 ΗΣΑΙΑΣ
420 ΝΤΙ ΕΝ ΕΪ

421 ΚΑΠΝΟΣ
421 ΝΑΤΟ

423 ΕΡΗΜΟΣ
423 ΚΑΤΑΡΑ


431 ΑΓΙΑ ΤΡΙΑΔΑ
431 ΕΙΚΟΣΙ ΕΝΝΙΑ
431 ΠΛΑΝΟΣ

44 ΑΓΚΑΘΙ
44 ΖΑΛΑΔΑ

451 ΑΣΠΡΟ
451 ΘΑΥΜΑ
451 ΠΑΠΠΑΔΕΣ
451 ΠΡΑΟΣ
451 ΣΠΟΡΑ

453 ΑΜΑΡΤΙΑ
453 ΟΡΘΟΔΟΞΟ

454 ΒΑΣΙΛΙΑΣ
454 ΒΑΤΙΚΑΝΟ
454 ΕΙΡΗΝΑΙΟΣ
454 ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ
454 ΜΗΤΕΡΑ


48 ΑΓΓΛΙΑ
48 ΗΛΙ
48 ΚΗΔΕΙΑ

481 ΑΤΟΜΟ
481 ΤΟ ΚΑΚΟ


484 ΘΕΟΥ
484 ΟΛΕΘΡΟΣ
484 ΠΑΝΘΡΗΣΚΕΙΑ

485 ΒΔΕΛΥΓΜΑ
485 ΓΥΝΑΙΚΑ
485 Ο ΠΑΝΑΓΑΘΟΣ

486 ΚΑΚΟΣ ΔΑΙΜΟΝ
486 ΠΑΤΕΡ


489 ΙΣΡΑΗΛΙΝΟΙ
489 ΠΑΤΗΡ


491 ΑΜΑΡΤΗΜΑ
491 ΚΑΡΟΛΟΣ


501 ΑΠΡΙΛΙΟΣ
501 Ο ΠΛΑΝΟΣ


504 ΔΙΑΣΠΑΣΗ
504 ΤΡΑΓΙΚΟ


52 ΑΙΜΑ
52 ΘΕΙΚΗ
52 ΚΑΚΙΑ

525 ΑΓΙΑΣΜΟΣ
525 ΑΓΚΥΡΑ
525 ΛΕΞΑΡΙΘΜΟΣ

528 ΝΗΣΟΣ
528 ΠΟΛΙΤΙΚΗ

530 ΑΙΜΑΤΗΡΟ
530 ΒΡΟΝΤΗ

532 ΟΔΥΝΗ
532 ΣΑΛΠΙΓΓΕΣ

535 ΘΕΙΑΦΙ
535 ΠΡΟΔΟΣΙΑ


551 ΑΠΟ ΣΕΙΡΕΙΟ
551 ΒΕΛΖΕΒΟΥΛ

554 ΚΑΣΙΔΙΑΡΗΣ
554 ΣΤΙΓΜΑ

559 ΕΙΣΟΔΟΣ
559 ΚΥΡΙΑΚΗ
559 ΠΑΡΑΠΛΑΝΗΣΗ

566 ΜΑΘΗΤΗΣ
566 ΝΑΙΤΕΣ

576 ΠΝΕΥΜΑ
576 ΣΑΒΒΑΤΟ

578 ΑΙΜΑ ΚΑΙ ΠΟΛΕΜΟΣ
578 ΠΟΝΗΡΟΣ

580 ΑΛΛΗΛΟΥΙΑ
580 ΠΥΡ


587 ΔΙΑΒΟΛΟΥ
587 ΞΕΣΠΑΣΜΑ

590 ΠΟΛΙΤΙΚΟ
590 ΣΑΤΑΝΙΚΗ

598 ΝΕΦΕΛΗ
598 ΠΙΣΤΗ

600 ΚΟΣΜΟΣ
600 ΜΕΓΑΛΗ ΠΕΜΠΤΗ
600 ΜΕΓΑΛΟ ΘΑΥΜΑ
600 ΣΕΙΡΕΙΟΣ
600 ΣΟΚ ΚΑΙ ΔΕΟΣ


605 ΣΚΟΤΑΔΙ
605 ΤΕΛΟΣ

609 ΑΣΤΗΡ
609 ΜΑΥΡΗ ΜΑΓΕΙΑ

610 ΕΦ ΔΕΚΑΕΞΙ
610 ΙΕΡΑ ΤΡΑΠΕΖΑ

616 ΑΣΤΕΡΙ
616 ΜΠΙΝ ΛΑΝΤΕΝ


621 ΓΙΑΧΒΕ
621 ΔΕΚΑ ΕΒΔΟΜΟΥ
621 ΤΣΙΠΑΚΙ


622 ΕΞΙ ΜΗΔΕΝ ΠΕΝΤΕ
622 ΦΕΓΓΑΡΙ


624 ΑΓΙΟΙ ΤΟΠΟΙ
624 Ο ΚΑΣΙΔΙΑΡΗΣ


646 ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ
646 ΕΡΗΜΟΣ ΓΚΟΜΠΙ
646 ΘΕΟΦΑΝΙΑ
646 ΚΟΜΗΤΗΣ
646 ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ


654 ΑΡΜΑ ΑΓΓΕΛΟΥ
654 ΒΑΣΙΛΙΣΣΑ

656 ΔΥΟ ΕΞΙ ΜΗΔΕΝ
656 ΜΥΗΣΗ
656 ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ

663 ΔΙΑΣΤΗΜΙΚΟ
663 ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΟ
663 ΜΕΓΑΛΟΣ ΜΑΓΟΣ
663 ΠΥΡΓΟΙ

668 ΙΕΡΑ ΑΜΦΙΑ
668 ΜΙΑ ΟΓΔΟΟΥ

671 ΑΠΙΣΤΟΙ
671 ΑΡΤΟΣ
671 ΜΕΛΛΟΥΜΕΝΑ
671 ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ


685 ΙΟΥΔΑΣ
685 ΡΟΖΓΟΥΕΛ

686 ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΚΑΣΙΔΙΑΡΗ
686 ΚΟΛΑΣΜΕΝΟΣ


687 ΚΑΚΟ ΠΝΕΥΜΑ
687 ΚΑΚΟΣ ΔΑΙΜΟΝΑΣ
687 ΚΑΚΟΣ ΔΑΙΜΟΝΑΣ
687 ΠΑΤΕΡΑΣ

689 ΜΙΧΑΗΛ
689 ΠΑΥΣΗ

691 ΑΡΚΤΟΣ
691 ΙΣΤΟΡΙΑ
691 ΠΑΤΜΟΣ
691 ΠΑΤΡΙΣ
691 ΠΙΛΑΤΟΣ
691 ΠΟΛΥ ΚΑΚΟ


701 ΑΣΤΡΙΚΟ
701 ΕΙΚΟΣΙ ΕΠΤΑ
701 ΚΥΠΡΙΑΚΟ
701 ΟΡΟΣ ΣΙΝΑ
701 ΥΙΟΣ ΔΑΒΙΔ

703 ΕΒΔΟΜΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ
703 ΜΑΥΡΗ ΗΜΕΡΑ

704 ΟΙ ΑΓΙΟΙ ΤΟΠΟΙ
704 ΧΑΜΕΝΗ

711 ΛΟΓΧΗ
711 ΣΥΡΙΑ


715 ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ
715 ΤΖΑΜΑΛ ΑΛ ΙΣΛΑΜΙΓΙΑ

718 ΜΟΡΦΗ
718 ΤΡΙΤΗ

719 ΑΓΓΕΛΙΚΑ ΤΑΓΜΑΤΑ
719 ΑΦΟΡΜΗ
719 ΘΥΜΟΣ


721 ΚΟΛΟΥΜΠΙΑ
721 ΜΑΡΤΙΟΣ

722 ΔΕΚΑΕΞΙ ΟΓΔΟΟΥ
722 ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

725 ΜΕΓΑΛΟ ΣΑΒΒΑΤΟ
725 ΣΕΙΣΜΟΣ
725 ΣΚΟΤΕΙΝΟ


735 ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
735 ΘΕΑΣΗ ΑΓΓΕΛΟΥ


740 ΔΙΑΚΟΣΙΑ ΕΞΗΝΤΑ
740 ΚΥΚΛΟΣ


748 ΑΣΦΑΛΕΙΑ
748 ΡΥΠΑΡΑ ΓΕΝΗ

749 ΙΕΡΑ ΣΚΕΥΗ
749 ΧΡΗΜΑ


750 ΓΚΡΙΖΟΙ ΛΥΚΟΙ
750 ΔΑΙΜΟΝΙΣΜΕΝΟΣ
750 ΣΑΙΕΝΤΟΛΟΓΙΑ


758 ΔΕΚΑΕΝΝΕΑ ΟΓΔΟΟΥ
758 ΠΟΛΕΜΙΚΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ


770 ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
770 ΟΙ ΔΕΚΑ ΕΝΤΟΛΕΣ

778 ΔΕΙΝΑΣΤΗΣ
778 ΕΚΛΕΙΨΗ

780 ΙΣΤΟΡΙΚΟ
780 ΟΦΙΣ
780 ΤΡΟΜΟΣ

781 ΠΑΥΛΟΣ
781 ΣΟΦΙΑ


791 ΕΞΑΚΟΣΙΑ ΕΞΗΝΤΑ
791 ΚΑΥΤΟ

792 ΒΟΣΠΟΡΟΣ
792 Η ΑΡΧΑΙΑ ΕΛΛΑΔΑ

795 ΔΥΝΑΜΙΚΟΣ
795 ΝΕΦΕΛΕΣ
795 ΟΙ ΠΥΛΕΣ
795 ΣΠΗΛΑΙΟ ΝΤΑΒΕΛΗ

796 ΑΓΓΕΛΟΣ ΘΕΟΥ (ΙΣΩΣ ΠΡΟΦΗΤΕΙΕΣ ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΥ ΜΙΧΑΗΛ -ΤΡΑΧΩΝΙΟΥ ΚΥΠΡΟΥ ΠΕΡΙ ΑΓΙΑΣ ΣΟΦΙΑΣ)
796 ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ

799 ΑΝΤΙΥΛΗ
799 ΜΕΓΑΛΗ ΣΦΑΓΗ

805 ΔΟΛΟΦΟΝΙΑ
805 ΜΕΓΑΛΗ ΤΡΙΤΗ

807 ΑΣΤΕΡΑΣ
807 ΕΞΑΚΟΣΙΑ ΠΕΝΤΕ
807 ΠΟΛΕΜΟΣ ΑΤΙΑ

810 ΑΔΕΛΦΟΣ
810 ΙΟΥΝΙΟΣ
810 ΦΙΛΟΣ

812 ΣΥΜΒΟΛΟ
812 ΣΦΑΙΡΑ

815 ΔΕΥΤΕΡΑ
815 ΖΩΗ
815 ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

819 ΔΙΑΔΙΚΤΥΟ
819 ΝΕΑ ΕΠΟΧΗ

825 ΔΕΚΑ ΕΚΤΟΥ
825 ΠΟΛΥΝΕΚΡΟ

83 ΒΙΛΜΑ
83 ΟΗΕ

830 ΔΕΚΑ ΔΕΚΑΤΟΥ
830 ΡΟΚΦΕΛΕΡ

831 ΑΓΓΕΛΟΣ ΣΤΗ ΓΗ
831 ΧΡΟΝΙΑ

832 ΒΡΥΞΕΛΛΕΣ
832 ΟΡΦΙΚΑ ΚΕΙΜΕΝΑ
832 ΠΡΟΔΟΤΗΣ

840 ΒΥΖΑΝΤΙΟ
840 ΚΑΤΑΝΥΞΗ
840 Ο ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

842 ΑΤΤΙΛΑΣ
842 ΣΥΜΒΟΛΙΚΟ
842 ΥΙΟΣ ΠΑΠΑ
842 ΦΟΒΟΣ

846 ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ
846 ΚΕΡΑΥΝΟΣ
846 ΜΙΑ ΕΚΤΟΥ

856 ΔΕΚΑ ΕΝΑΤΟΥ
856 ΙΕΡΟ ΑΣΤΡΟ

869 ΔΕΣΠΟΤΑΔΕΣ
869 ΚΟΝΤΟΛΙΖΑ ΡΑΙΣ

870 ΕΞΙ ΕΚΤΟΥ
870 ΚΥΠΡΟΣ
870 Ο ΚΥΡΙΟΣ
870 ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΠΟΙΗΣΗ

878 Η ΚΥΠΡΟΣ
878 ΗΧΟΣ

879 ΠΟΛΥΕΘΝΙΚΕΣ
879 ΠΥΡΙΝΙΚΗ ΕΚΡΗΞΗ

881 ΕΥΛΟΓΗΜΕΝΟΣ
881 ΤΕΜΕΝΟΣ ΟΜΑΡ

882 ΚΟΚΚΙΝΟ ΦΕΓΓΑΡΙ
882 ΠΑΣΧΑ

885 ΑΓΑΠΩ
885 ΛΕΩΝ
885 ΤΣΕΡΝΟΜΠΙΛ

899 ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΣ
899 ΦΘΟΝΟΣ

901 ΕΞΙ ΕΝΑΤΟΥ
901 ΤΟΥΡΚΙΑ

902 ΜΕΓΑΛΗ ΔΕΥΤΕΡΑ
902 ΜΕΓΑΛΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ


905 ΔΑΙΜΩΝ
905 ΔΕΚΑΕΞΙ ΔΕΚΑΤΟΥ

906 ΔΙΑΒΟΛΟΣ ΣΤΗ ΓΗ
906 ΕΙΚΟΣΙ ΕΒΔΟΜΟΥ
906 ΕΝΝΕΑ ΕΚΤΟΥ
906 ΡΟΥΛΕΤΑ


911 ΕΝΔΕΚΑ ΕΝΑΤΟΥ
911 ΕΝΝΕΑ ΔΕΚΑΤΟΥ
911 ΕΝΝΙΑ ΕΚΤΟΥ
911 ΟΙ ΑΠΟΣΤΟΛΟΙ
911 ΟΙ ΑΠΟΣΤΟΛΟΙ
911 ΧΑΜΟΣ

92 Η ΘΕΑ ΑΘΗΝΑ
92 ΚΛΑΜΑ
92 ΜΑΝΑ
92 ΝΑΜΑ


928 ΔΩΔΕΚΑ ΘΕΟΙ
928 ΟΣΑΜΑ ΜΠΙΝ ΛΑΝΤΕΝ

93 ΑΓΑΠΗ
93 ΙΜΑΛΑΙΑ

931 ΓΕΝΝΗΣΗ ΣΤΗ ΒΗΘΛΕΕΜ
931 ΔΕΚΑΕΞΙ ΕΝΑΤΟΥ

941 ΑΙΩΝΙΟ
941 ΔΕΚΑΕΝΝΕΑ ΔΕΚΑΤΟΥ

952 ΙΑΠΩΝΙΑ
952 ΜΑΡΤΥΡΙΑ

953 ΑΤΟΜΙΚΗ ΔΙΑΣΠΑΣΗ
953 ΟΡΘΟΔΟΞΟ ΤΟΞΟ

964 ΟΥΡΑΝΙΟ ΣΗΜΑΔΙ
964 ΧΙΛΙΑ ΕΤΗ

967 ΔΕΚΑΕΝΝΕΑ ΕΝΑΤΟΥ
967 ΠΕΝΤΑΛΦΑ

971 ΑΓΙΟΣ ΠΑΤΕΡΑΣ
971 ΕΞΟΥΣΙΑ ΕΞΙ ΕΞΙ ΕΞΙ

986 ΕΠΟΥΡΑΝΙΟΣ
986 ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΑΡΗΣ

995 Ο ΣΚΟΤΕΙΝΟΣ
995 ΠΡΟΒΛΕΨΗ

996 Η ΜΕΓΑΛΗ ΩΡΑ
996 ΙΣΛΑΜΙΣΤΕΣ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

WWalker
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1819 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2005, 01:07:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους WWalker
quote:
Το ότι γνωρίζεις τον υπεύθηνο του σταθμού μετρήσεων δεν λέει τίποτα από μόνο του, και εγώ γνωρίζω άτομα που διακρίνονται σε κάποιους τομείς αλλα αυτό δεν σημαίνει ότι διακρίνομαι και εγώ σε αυτούς.... ούτε αυτό σημαίνει ότι ο γνωστός σου κάθεται δίπλα σου...
Ο Νοέμβριος ΚΑΙ ο Δεκέμβριος έχουν τις περισσότερες βροχές στην Ελλάδα.
Επιπλέον από αυτά που σου έχω γράψει και παραπάνω μπορεί να εννοεί οποιονδήποτε μήνα από Οκτώβριο έως Μάρτιο...

Καλά.
Τσακωθείτε για λάχανα και κότες και ημερομηνίες.
Εδώ μιλάμε θα γίνει της ******** παγκοσμίως, και σεις σκάτε για το πότε.

Θα θυμήσω και στους δυο σας την βοήθεια που μας έφερε ο φίλος tonis από έναν φίλο του που επισκέφτηκε γέροντα στο Άγιο Όρος: ότι σε 2,5 χρόνια από τώρα θα γίνεται πόλεμος στην μύτη μας και μεις δεν θα συμμετέχουμε (και καλά θα κάνουμε, γιατί αν συμμετέχουμε θα μας κάνουν με τα κρεμμυδάκια).
Δηλαδή δεν το βλέπετε και εσείς πως το 2,5 χρόνια που λέει ο γέροντας πάει περίπου τέλη 2007 - αρχές 2008;

Δηλαδή συγνώμη, αλλά θα δεχθώ τις κότες και τα λάχανα στα οποία εμπεριέχεται ο υποκειμενικός παράγοντας, ενώ έχουμε κάλλιστα μαρτυρία από το όρος;

Φίλε tonis, αν μπορείς να ξαναρωτήσεις τον φίλο σου, να μας πει ακριβώς το τι του είπε ο γέροντας, μήπως μας ξέφυγε κάτι στην διατύπωση.

----------------------
There are 10 types of people, those who know binary and those who don't.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

tonis
Μέλος 1ης Βαθμίδας


75 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2005, 01:26:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους tonis
OK WWalker
ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 22 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.328125
Maintained by Digital Alchemy