ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΠΡΟΦΗΤΕΙΕΣ ΑΓΙΩΝ Η ΣΥΝΕΧΕΙΑ (Νο 3)
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 22
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
menas
Μέλος 2ης Βαθμίδας


206 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/10/2005, 20:15:34  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

menas, συγνώμη για την απλοϊκότητα της ερώτησης, αλλά τι γίνεται αν αδυνατώντας να ξεχωρίσουμε ποιος εκπροσωπεί τον Θεό και ποιος όχι, τους αφήσουμε όλους να μάχονται για τα εγκόσμια, και την κάνουμε για καμιά Πίνδο?

Διαδίδοντας το Λόγο και τη γνώμη μας όπου βρίσκουμε πρόσφορο έδαφος, όπως πρότεινες κάποτε.

Τώρα τι πρόσφορο έδαφος θα βρούμε στην ερημιά και στα χιόνια (για να γλυτώσουμε το χάραγμα) είναι άλλη ιστορία.


Φίλε μου Liakofan,

μιας και είσαι από τους ελάχιστους που από ότι φαίνεται έστω και αναγιγνώσκουν αυτά που γράφω, ακόμα και τα σεντόνια που όμως είναι γραμμένα από το δικό μου χέρι και όχι κόψε ράψε με αυτόματους μεταφραστές, θα σου πω τι πιστεύω.

Πιστεύω ότι όλη η πνευματική μάχη του ανθρώπου επικεντρώνεται στο να μπορεί να ξεχωρίσει το Θεό και τους εκπροσώπους Του, από τον Αντίπαλο και τους εκπροσώπους του. Αν αυτό δεν μπορέσει να επιτευχθεί, ακόμα και στην πιο απομακρυσμένη γωνιά της γης, το αποτέλεσμα θα είναι το ίδιο. Πλάνη! Γιατί η απουσία συναναστροφής με ανθρώπους, δεν εξασφαλίζει την απουσία συναναστροφής με τους εκπροσώπους του πονηρού. Αντιθέτως, την περιπλέκει.

Κατά την ταπεινή μου άποψη λοιπόν, μέγιστη προτεραιότητα είναι η δυνατότητα διάκρισης του τι προέρχεται από τον Θεό, ακόμα και στα απλούστερα καθημερινά πράγματα στη ζωή μας, και μετά μπορούμε να προχωρήσουμε στα πως, στα πότε, στα με τι τρόπο του μέλλοντος και των προφητειών. Αλλά όπως διδάχτηκα από την ίδια των ζωή, δια προσωπικής εμπειρίας, ακόμα και το να αναφέρεται κάποιος στα έσχατα χρόνια, μη έχοντας πρώτα στοιχειωδώς μελετήσει την Αγία Γραφή, και ειδικότερα τα τέσσερα Ευαγγέλια και τις Αποστολικές Επιστολές, είναι σαν να χτίζει οικονομετρικά μοντέλα, χωρίς να έχει μάθει πρόσθεση. Και αυτό που έχω παρατηρήσει είναι ότι στην Ελλάδα υπάρχουν πληθώρα προθύμων στατιστικολόγων, οι οποίοι το μόνο που γνωρίζουν είναι 2 κουμπιά στο SPSS! Δεν ξέρουν την τύφλα τους με λίγα λόγια, και θέλουν να προβλέψουν τα ποσοστά των εκλογών.

Το κακό όμως είναι ότι στην Ελλάδα σχεδόν όλοι όσοι παρακολουθούν τις εκπομπές για τις εκλογές, πιστεύουν με απόλυτη βεβαιότητα αυτά που λέει ο ΚΑΘΕ ένας αυτοαποκαλούμενος στατιστικολόγος. Και η αιτία είναι πάρα πολύ απλή. Ο Έλληνας έχει δύο σημαντικά χαρακτηριστικά. 1) Είναι τεμπέλης, οπότε βαριέται αλύπητα να ερευνήσει έστω και λίγο αν αυτά που του λένε έστω υπάρχουν, και 2) είναι ευθυνόφοβος, οπότε προτιμάει να υιοθετεί τη γνώμη των άλλων ώστε να μπορεί να την ξεφορτωθεί αν δε βγει, χωρίς να εκτεθεί.

Τέλος πάντων, όποιος κατάλαβε κατάλαβε. Το ζουμί είναι ένα. Ψαχτείτε, αλλά ψαχτείτε πραγματικά. Δεν υπάρχει πλαινό πορτάκι για την αιώνια ζωή. Ο δρόμος είναι στενός και τεθλιμένος και ΚΑΘΕ ενας πρέπει να τον πάει ΜΟΝΟΣ του. Με βίσμα δεν μπαίνει κανείς μέσα.

Liakofan, τα βουνά δεν ήταν ποτέ η απάντηση. Βρες μου ΜΙΑ φορά που ο Χριστός, ή οι μαθητές Του, λάκισαν στα βουνά, φυγομάχησαν επειδή ο κόσμος δεν καταλάβαινε? Ποτέ. Και ούτε για εμάς θα είναι λύση.

Να την κάνουμε για πιο λόγο? Για να σώσουμε το τομάρι μας? Τη ζωή μας? Μα υπάρχει μεγαλύτερη ανταμοιβή από τον αξιωθείς να δώσεις ζωή για τη μαρτυρία του Ιησού?

Ανέφερες το χάραγμα. Το χάραγμα δεν θα εμφανιστεί προ της ελέυσεως του Αντιχρίστου. Χωρίς να είμαι βέβαιος και χωρίς να ξέρω λεπτομέρειες, δύσκολα θα πέσει σε κάποια από τις μοντέρνες εκδοχές με τσιπάκια κλπ. Και βάλε καλά το μυαλό σου να υπολογίσει την τεράστια παράμετρο "πλάνη". Πλάνη παντού, σε επίπεδα ασύλληπτα. Αυτό λέει η Αγία Γραφή.

Κλείνω αυτό το ασύνδετο συνοθύλευμα σκέψεων με μια προτροπή. Αναλογιστείτε όλοι το τι συμβαίνει εδώ τώρα, για να καταλάβουμε κάποια πράγματα για τους ίδιους μας τους εαυτούς. Μελετάμε προφητείες και η συνισταμένη των απόψεων λέει ότι ήμαστε στα πρόθυρα ενός μεγάλου παγκοσμίου πολέμου. Συμφωνούμε επίσης ότι οι φυσικές καταστροφές, οι επιδημίες, οι σεισμοί και οι τυφώνες, είναι κομμάτι της εκπλήρωσης γεγονότων των έσχατων καιρών. Είναι κομμάτι της κρίσης της επερχόμενης στην οικουμένη, είναι κομμάτι των ωδινών του τέλους.

Αναλογιστείτε τώρα τις περιπτώσεις που στη Βίβλο ο λαός του Θεού βλέπει την κρίση του να έρχεται στον ορίζοντα. Αναλογιστείτε το δέος, το σεβασμό, τις αδιάλλειπτες προσευχές, τις ικεσίες και τις δοξολογίες προς το ένδοξο όνομά Του. Και μετά συγκρίνετε αυτούς με εμάς. Καθένας με τον εαυτό του. Και μετά αναρωτηθείτε αν έχουμε καταλάβει το μέγεθος αυτού που εξελίσσεται. Και να το έχουμε καταλάβει, κατά πόσο λειτουργούμε ανάλογα.

Δεν είναι τα βουνά η λύση αδελφέ μου. Ούτε τα όπλα, ούτε οι προμήθειες. Η λύση είναι τα γόνατα. Τα γόνατα της προσευχής.

m
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

22
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Bermuda
630 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/10/2005, 20:58:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 22  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος 22  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος 22  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος 22
Yπάρχει ένας χρησμός του Λέοντος Σοφού που λέει <<περι του πτωχου και εκλεκτού βασιλέως......στο τέλος των Ισμαηλιτών θα αποκαλυφθεί,και θα παρακολουθεί στις μέρες του Λιβός,και θα ίσταται ο πρώτος δεύτερος και ο δεύτερος πρώτος,και μετά ταύτα θα γίνει φονικό μέσα στην Πόλη.....και ημέρα Παρασκευή και ώρα τρίτη θα αποκαλυφθεί ο λαμβανόμενος...>>.Σε αυτή την προφητεία ο Λέοντας δεν μας μιλάει για το έτος που θα γίνουν αυτά ,αλλά για την ημερομηνία και το μήνα, μας λέει δλδ πότε θα αρχίσει και πότε θα τελειώσει ο πόλεμος όσον αφορά την ημερομηνία και όχι το έτος.Για την αρχή του πολέμου μας λέει ότι θα βρίσκετε εκεί το σώμα και θα παρακολουθεί στις μέρες του Λιβός,δλδ στις μέρες της βροχής,που όπως ξέρουμε από τους μετεωρολόγους ο κατεξοχήν μήνας της βροχής ειναι ο Νοέμβριος.Μας λέει επίσης ότι αυτός ο πόλεμος θα ξεκινήσει όταν η ημερομηνία θα δείχνει τον πρώτο αριθμό δεύτερο και το δεύτερο πρώτο,δλδ 21 Νοεμβρίου.
Για το τέλος του πολέμου μας λέει ότι θα τελειώσει ημέρα Τρίτη και ημέρα Παρασκευή θα αποκαλυφθεί ο Ιωάννης.Επίσης όπως ξέρουμε από την προφητεία στο τάφο της Παναγίας ,η τριήμερη μάχη θα αρχίσει στις 8 Απριλίου,(ίσως να εννοεί 21 με το νέο και 8 με το παλαιό),ο΄ποτε θα αρχίσει ακριβώς πέντε μήνες μετά!Έτσι επιβεβαιώνονται και οι προφήτες που μιλάνε για πεντάμηνο πόλεμο.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kyriakopoulos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


404 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/10/2005, 21:36:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kyriakopoulos
MENAS ΜΕ ΣΥΓΧΩΡΕΙΣ ΑΛΛΑ ΤΗ ΠΑΤΗΣΕΣ ΑΓΑΠΗΤΕ.ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΣΟΥ ΥΠΕΔΕΙΞΑΝ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ ΕΤΣΙ ΤΗ ΓΡΑΦΗ ΚΑΝΟΥΝ ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ Η ΜΕ ΣΚΟΠΟ.ΔΗΛΑΔΗ ΤΟ ΝΑ ΑΓΝΟΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΠΟΥ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΝΤΑΞΕΙ.ΕΣΥ Ο ΑΝΑΛΥΤΗΣ ΤΗΣ ΓΡΑΦΗΣ ΚΑΙ ΕΞΗΓΗΤΗΣ ΔΕΝ ΕΙΔΕΣ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ Κ Α Λ Ο Υ Μ Ε Ν Ο Σ ΠΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΜΑΤΙ.Κ Α Λ Ο Υ Μ Ε Ν Ο Σ ΛΕΕΙ MENAS ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΥΤΟΑΠΟΚΑΛΟΥΜΕΝΟΣ Π Ι Σ Τ Ο Σ ΚΑΙ Α Λ Η Θ Ι Ν Ο Σ.ΚΑΛΕΙΤΕ ΑΥΤΟΣ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΣΤΟΣ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΘΕΟΝ ΚΑΙ ΑΛΗΘΙΝΟΣ(ΝΤΟΜΠΡΟΣ)MENAS ΚΑΙ ΟΧΙ ΨΕΥΤΙΚΟΣ.ΕΣΥ ΤΗ ΠΑΤΗΣΕΣ ΧΟΝΤΡΑ ΦΙΛΕ ΓΙΑΤΙ ΣΤΙΣ ΠΑΡΑΠΟΜΠΕΣ ΣΟΥ ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΜΗΝ ΑΡΘΡΟ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙΣ Η ΟΧΙ?Ο ΠΙΣΤΟΣ ΑΡΘΡΟ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙΣ Η ΟΧΙ?ΑΣΤΑ MENAS ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΠΟΥΜΕ.Ο ΧΡΙΣΤΟΣ ΠΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΘΑ ΕΛΘΩ ΕΝΔΙΑΜΕΣΑ?ΠΟΥ?ΜΕ ΝΕΦΕΛΕΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟΥΣ ΠΙΣΤΟΥΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗ ΚΑΝΕΙ?ΑΣΤΑ ΜΕΝΑΣ ΠΑΛΙ ΘΑ ΣΕ ΞΑΝΑΔΟΥΜΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 40 ΣΕΛΙΔΕΣ ΟΠΩΣ ΤΗΝ ΕΚΑΝΕΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΕΡΟΣ ΠΟΥ ΣΟΥ ΑΠΕΔΕΙΞΑ ΠΕΡΙΤΡΑΝΑ ΟΧΙ ΕΓΩ ΟΤΙ ΤΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΤΑ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΙ Η ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ.ΑΠΛΩΣ ΟΙ ΚΑΛΟΥΜΕΝΟΙ ΠΙΣΤΟΙ ΚΑΙ ΑΛΗΘΙΝΟΙ ΦΕΡΟΥΝ ΤΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ ΠΟΥ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ Ο ΘΕΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΑΤΑΝΝΟΗΣΟΥΜΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Α Ν Θ Ρ Ω Π Ο Ι ΤΟΥ ΘΕΟΥ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kyriakopoulos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


404 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/10/2005, 21:48:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kyriakopoulos
ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ MENAS Η ΠΛΗΘΩΡΑ ΤΩΝ ΠΡΟΦΗΤΙΚΩΝ ΓΡΑΦΩΝ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΠΩΣ ΘΑ ΜΟΙΑΖΕΙ Η ΔΕΥΤΕΡΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑ?ΓΙΑΤΙ, ΚΑΙ ΜΑΡΤΥΡΕΣ ΟΛΟΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕΙ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΚΟΜΜΑΤΙ ΠΡΟΦΗΤΕΙΑΣ. ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΑΝΑΦΕΡΘΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ 108 ΣΕΛΙΔΕΣ ΣΕ ΑΥΤΕΣ?ΑΠΛΑ ΠΕΤΑΣ ΕΝΑ ΠΛΗΘΩΡΑ ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣΕ.ΓΙΑTI MENAS?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
menas
Μέλος 2ης Βαθμίδας


206 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/10/2005, 22:23:16  Εμφάνιση Προφίλ
Κυριακόπουλε έχεις δίκιο. Δεν έχει τίποτα παρακάτω να πούμε. Θα αγνοήσω τα (για ακόμα μια φορά) χτυπήματα κάτω από τη ζώνη, που είναι προσφιλής σου τακτική για να εξευτελίζεις τον διαφωνούντα με το Ευαγγέλιο του Κυριακόπουλου. "Αυτοί που μου υπέδειξαν"...νεφέλες και τοιαύτα. Ούτε καν θα σου τα επιστρέψω. Ας σε κρίνει ο Κύριος.

Το μόνο που θα διευκρινίσω, για να μην αφήνω λάσπες να αιωρούνται, και υπονοούμενο που στοχεύουν στην πλάνη, είναι ότι εγώ δεν μίλησα ποτέ για "ενδιάμεσες" παρουσίες, αρπαγή πιστών σε νεφέλες και άλλα τέτοια που μου καταμαρτυρείς. Αν διάβαζες λίγο την Αγία Γραφή θα θυμόσουν ποιος είναι ο κατήγορος των αδελφών. Η Δευτέρα Παρουσία είναι μία, γίνεται με λαμπρότητα απαράμιλλη και όλη πλάση προσκυνάει, μετά την οποία ο κόσμος αυτός παρέρχεται σαν βιβλίο που τυλίγεται. Το αν δεν μπορείς εσύ να διακρίνεις στην Αγία Γραφή τα εδάφια που αναφέρονται στη μεγαλειώδη έλευσή Του, και χρειάζεσαι από εμένα να σου τα απαριθμήσω, απλά επιβεβαιώνει αυτό που ανέφερα και νωρίτερα. Άγνοια ακόμα και για τα βασικότερα της πίστης μας. Το "πάλι ερχόμενος μετά δόξης" που διαβάζεις στο πιστεύω, είναι προφανώς λόγια κενά.

Από την άλλη, μη μείνεις με την εντύπωση πως θα σιωπώ μπροστά σε αυτήν την επικίνδυνη διδασκαλία περί κεχρισμένων βασιλειάδων που θα πρέπει να προσκυνήσουμε σα θεόσταλτους. Ψυχές ανθρώπων βρίσκονται στη γραμμή, και το θέμα είναι πολύ σοβαρό. Προσωπικά δεν ενδιαφέρομαι ποσώς για το αν θα γίνω αρεστός στην παρέα, αν θα με γουστάρεις εσύ ή κάποιοι άλλοι, και το αν θα γίνομαι δέκτης επαίνων και χειροκροτημάτων. Το μόνο που με ενδιαφέρει είναι η σωτηρία της ψυχής των αδελφών μου, το τρόχισμά τους στον εντοπισμό της πλάνης, και πάνω από όλα η αλήθεια του Ευαγγελίου. Έστω και αν είμαι φωνή βοώντος εν τη ερήμω. Έστω και αν η ψυχολογική πίεση του στυλ "μα καλά όλοι εμείς κάνουμε λάθος και εσύ είσαι σωστός? πως την έχεις δει?" απαιτεί τη συμμόρφωση με την κοινή συνισταμένη των απόψεων. Ο Λόγος του Θεού όμως δεν είναι δημοκρατία. Οι πολλοί δεν είχαν ποτέ δίκιο αποκλειστικά λόγω του πλήθους τους. Το αντίθετο μάλιστα.

Φιλικά
m
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kyriakopoulos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


404 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/10/2005, 22:42:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kyriakopoulos
ΧΤΥΠΗΜΑ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΗ ΖΩΝΗ ΜΕ ΤΗ ΛΕΞΗ ΚΑΛΟΥΜΕΝΟΣ?ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΕΡΓΟ.ΕΥΑΓΓΕΛΙΟ ΤΟΥ ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΔΕΣ ΑΥΤΟ ΓΡΑMΜΕΝΟ MENAS?ΕΓΩ ΑΠΛΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΑ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΞΕΡΕΙΣ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΟΝΑΕΙ ΙΔΙΩΣ ΟΤΑΝ ΑΠΟΣΤΟΜΩΝΕΙΣ ΕΝΑΝ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ ΤΗΝ ΠΑΝΑΓΙΑ ΚΑΙ ΤΗ ΜΕΣΙΤΕΙΑ, ΤΗ ΠΡΕΣΒΕΙΑ ΤΗΣ ΓΙΑ ΤΗ ΣΩΤΗΡΙΑ ΤΩΝ ΨΥΧΩΝ.ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ ΠΟΥ ΑΔΗΜΟΝΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗ ΣΩΤΗΡΙΑ ΤΩΝ ΨΥΧΩΝ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ?ΑΛΛΑ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΑΝ ΒΛΕΠΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΣΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΑΤΑ ΧΡΙΣΤΟΝ Μ Ο Υ Γ Κ Α.ΞΕΡΕΙΣ ΦΙΛΕ ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΞΑΝΑΒΛΑΣΦΗΜΗΣΕΙΣ ΕΝΑΝ ΚΕΧΡΙΣΜΕΝΟ Ι Ω Α Ν Ν Η ΕΛΕΗΜΕΝΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΤΟ ΘΕΟ.ΕΝΑΣ ΜΕΓΑΣ ΑΓΙΟΣ Ο ΑΓ.ΑΝΔΡΕΑΣ Ο ΔΙΑ ΧΡΙΣΤΟΝ ΣΑΛΟΣ ΠΟΥ ΑΠΟΡΩ ΑΝ ΣΟΥ ΕΧΟΥΝ ΕΠΙΤΡΕΨΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΜΕΛΕΤΗΣΕΙΣ ΛΕΕΙ ΨΕΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΚ ΠΕΝΙΑΣ ΒΑΣΙΛΕΑ?ΝΤΡΟΠΗ MENAS,ΝΤΡΟΠΗ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
menas
Μέλος 2ης Βαθμίδας


206 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/10/2005, 23:07:57  Εμφάνιση Προφίλ
Μούγκα φίλε, όπως τα λες. Μούγκα μπροστά στην αλήθεια του Χριστού που πρεσβεύεις. Μούγκα μπροστά στο θρίαμβο των επιχειρημάτων σου. Μούγκα μπροστά στον άνθρωπο που διδάσκει ότι ο Γιαννάκης Ιωάννουη είναι ο κεχρισμένος βασιλέας του Θεού, τον οποίο εγώ σαν πιστός πρέπει να προσκυνήσω.

Δε μου είπες όμως ρε Κυριακόπουλε. Μήπως εσύ τώρα γράφεις από τη Κύπρο, δίπλα στον βασιλέα σου που μας διδάσκεις να πιστέψουμε? Γιατί δεν είσαι εκεί ήδη, να τον προσκυνάς και να τον υπηρετείς, αφού βρήκες τον κεχρισμένο βασιλέα και τον ανακοινώνεις και στον κόσμο?

Εσύ που δηλώνεις Ορθόδοξος και τιμητής της Ορθοδοξίας, γιατί δεν μας λές τί λέει η Ορθοδοξία για τις διδαχές σου? Αφού ο βασιλέας ήρθε, γιατί ο Χριστόδουλος και η ιερά σύνοδος δεν μας ανακοινώνει την έλευσή του? Γιατί οι Αγιορίτες πατέρες δεν έχουν στείλει το μήνυμα για να πάμε να τον προσκυνήσουμε? Γιαυτό σου λέω. Το ευαγγέλιο του Κυριακόπουλου.
Τουλάχιστον οι υπόλοιποι εδώ μέσα έχουν αρκετά ανοιχτά τα μάτια τους ώστε να εντοπίζουν τις βασικές και χοντροκομμένες πλάνες του βασιλέα ΣΟΥ Γιαννάκη Ιωάννου. Εσύ από την άλλη, όχι μόνο καταπίνεις ολόκληρη την καμήλα, αλλά ορίζεις και τι είναι ντροπή ή όχι.

Γιατί λοιπόν Κυριακόπουλε δεν είσαι στο πλευρό του βασιλέα ΣΟΥ? Αφού ο Θεός σου αποκάλυψε ποιός είναι, πρότερα και από την Ιερά σύνοδο και τους αγιορίτες πατέρες, τί κάνεις ακόμα εδώ?

Δεύτε πάντες οι πιστοί προσκυνήσατε τον Γιαννάκη Ιωάννου. Γιατί έτσι διδάσκει ο Κυριακόπουλος. Ο διδάσκων την αλήθεια του Χριστού, που μπροστά του οι αιρετικοί κάνουν μούγκα. Και η μεγάλη πλάνη δεν έχει ακόμα ξεκινήσει.

2Th 2:11 καὶ διὰ τοῦτο πέμπει αὐτοῖς ὁ Θεὸς ἐνέργειαν πλάνης εἰς τὸ πιστεῦσαι αὐτοὺς τῷ ψεύδει,

m

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

22
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Bermuda
630 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/10/2005, 23:13:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 22  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος 22  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος 22  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος 22
Σας βαρέθηκα,ελάτε στο θέμα μας παρακαλώ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
LiakoFan
Μέλος 1ης Βαθμίδας


127 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/10/2005, 23:45:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους LiakoFan
menas, αν θυμάμαι καλά αυτοχαρακτηρίζεσαι αδογμάτιστος και αιρετικός. Σε τι ακριβώς σε χαλάει η Ορθοδοξία?

Αν όλοι εδώ μέσα φάμε τη φόλα του Λέοντα και προσκυνήσουμε τον Βασιλέα Ιωάννη που στην πραγματικότητα είναι ο τελικός αντίχριστος, και φτάσει η ώρα να πεθάνουμε κι ακόμα δεν έχουμε καταλάβει τι προσκυνήσαμε, όλοι από το ποτήρι της οργής, όλοι στην κόλαση?

Δεν μπορεί να είναι θανάσιμο αμάρτημο και αιώνια τιμωρήσιμο, όταν κάποιος πλανιέται.

Καλοπροαίρετα θέλεις να μας προστατέψεις, αλλά μη ξεχνάς ότι και η Ορθοδοξία μία πλάνη είναι για σένα. Στο τέλος θα εγκαταλείψουμε και την Ορθοδοξία, αν ο στόχος είναι να μη πλανηθούμε. Θα ξε-αγιοποιήσουμε τους Αγίους, θα τους διαβάζουμε όπως διαβάζουμε το Νοστράδαμο.

Με λίγα λόγια ο σεβασμός στη θρησκεία του άλλου δεν είναι δυνατός αν πρέπει οπωσδήποτε να αποφύγουμε την πλάνη.

Κι ένα ακόμα: πολλοί νεοταξίτες, μέσα στην αρρώστειά τους, μέσα στις διχασμένες προσωπικότητες που τους έχουν επιβληθεί με ψυχοφάρμακα, ύπνωση, πιστεύουν ότι κάνουν κάτι καλό και θεάρεστο! Τι γίνεται με αυτούς τους πλανεμένους?
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Pontios1986
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
56 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2005, 00:22:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Pontios1986
CITY PRESS

Υπό τη σκιά του casus belli το Νοέμβριο ο Καραμανλής στην Τουρκία
Παραπολιτικά - Τετάρτη 26 Οκτωβρίου 2005


Tελικά, φαίνεται ότι τα «καρντάσια» βάλθηκαν να μας τρελάνουν! Δεν εξηγείται αλλιώς το γεγονός ότι, λίγες μόνο εβδομάδες μετά την έναρξη των ενταξιακών διαπραγματεύσεων της E.E. με την Tουρκία, τα MME της γείτονος χώρας μετέδωσαν την είδηση ότι το Eθνικό Συμβούλιο Aσφαλείας της Tουρκίας αποφάνθηκε (για άλλη μια φορά) ότι, στην περίπτωση επέκτασης των ελληνικών χωρικών υδάτων από τα 6 στα 12 μίλια, ισχύει το casus belli, το οποίο και αποτελεί βασικό συστατικό του αμυντικού δόγματος της χώρας. Eν ολίγοις, οι Tούρκοι επαναλαμβάνουν ότι το δικαίωμα της Eλλάδας-χώρας μέλους της E.E., στην οποία θέλει να μπει και η Tουρκία, να επεκτείνει τα χωρικά της ύδατα αποτελεί ΑΙΤΙΑ ΠΟΛΕΜΟΥ . Tο ερώτημα που απομένει να απαντηθεί είναι τι θα κάνει η E.E. και η χώρα μας, στο πλαίσιο των διαπραγματεύσεων για την ένταξη της Tουρκίας, με το «αγκάθι» αυτό...

Παράλληλα επιβεβαίωσε χθες, μετά τη συνάντησή του με τον Πρόεδρο της Δημοκρατίας K. Παπούλια, ο υπουργός Eξωτερικών την επίσκεψη του πρωθυπουργού στην Tουρκία κατά τα τέλη Nοεμβρίου. Ωστόσο, ο κ. Mολυβιάτης δεν εξήγησε με ποιο σκεπτικό ελήφθη η συγκεκριμένη απόφαση, μετά το casus belli. Δ.Xρ.

Καλώς τα τα παιδιά!!


Η ΡΩΜΑΝΙΑ ΚΙ ΑΝ ΕΠΕΡΑΣΕΝ, ΑΝΘΕΙ ΚΑΙ ΦΕΡΕΙ ΚΙ ΑΛΛΟΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

LiakoFan
Μέλος 1ης Βαθμίδας


127 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2005, 00:34:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους LiakoFan
Μια χαζή απορία: Προ-όραση δεν έχουν μόνο οι Άγιοι (αλλιώς τι ρόλο βάραγε ο Νοστράδαμος), έχουν και οι σκοτεινές δυνάμεις.

Αν λοιπον ήμουν ο Αντίχριστος ή το Θηρίο, θα ήξερα καλύτερα από τον Ιωάννη της Αποκάλυψης ότι στο τέλος θα έχανα. Και θα πέρναγα την αιωνιότητα "στη λίμνη με το θειάφι".

Οπότε γιατί να βάζω τους ανθρώπους να αλληλο-καταστρέφονται σε πυρηνικούς πολέμους, και μάλιστα με ηγέτη δικό μου ή τον εαυτό μου? Με συνέφερε καλύτερα να μη κάνω τίποτα.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Aurore Borealis
Νέο Μέλος


10 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2005, 01:05:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Aurore Borealis
quote:
στην περίπτωση επέκτασης των ελληνικών χωρικών υδάτων από τα 6 στα 12 μίλια, ισχύει το casus belli, το οποίο και αποτελεί βασικό συστατικό του αμυντικού δόγματος της χώρας. Eν ολίγοις, οι Tούρκοι επαναλαμβάνουν ότι το δικαίωμα της Eλλάδας-χώρας μέλους της E.E., στην οποία θέλει να μπει και η Tουρκία, να επεκτείνει τα χωρικά της ύδατα αποτελεί ΑΙΤΙΑ ΠΟΛΕΜΟΥ .

Τελικώς,πεπρωμένο φυγείν αδύνατον!!!!Έίναι πασιφανές πλέον ότι από 'κει θα ''πιαστούμε'' με τους Τούρκους,απ'τα εξαμίλια...

ΤΟ ΣΠΟΥΔΑΙΟΤΕΡΟ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΒΙΒΛΙΟΥ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΕΠΙΛΟΓΟΣ....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gogoras
Νέο Μέλος

USA
38 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2005, 01:13:52  Εμφάνιση Προφίλ
Εχω μια απορια:αφου ο Θεος τα ξερει ολα τα μελλοντικα αρα ολα ειναι προκανονισμενα πώς θα γινουν.Γιατι καθομαστε και ασχολιομαστε;Και επι πλεον τσακωνομαστε κιολας;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
νιντζα
Μέλος 2ης Βαθμίδας


230 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2005, 01:47:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους νιντζα
για τον λογο που εσυ φιλε μου τρως ενω ξερεις οτι θα ξαναπεινασεις,κοιμασαι ενω ξερεις οτι θα ξανανυσταξεις και πινεις νερο ενω ξερεις οτι θα ξαναδιψασεις.γιατι αυτο ειναι το σχεδιο του ΘΕΟΥ φιλε μου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
LiakoFan
Μέλος 1ης Βαθμίδας


127 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2005, 01:53:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους LiakoFan
Πάρε και μία φράση από το Matrix, gogoras:

There is a difference between knowing... the path,
and walking the pathΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gogoras
Νέο Μέλος

USA
38 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2005, 02:14:27  Εμφάνιση Προφίλ
Ομολογω οτι δεν καταλαβαινω τον συσχετισμο,αγαπητε ninjaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
valgraph
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
294 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2005, 02:25:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους valgraph
Γιατί υπάρχουν προφητείες για "κακό" και ούτε μία για "καλό"?
Π.Χ. να "είδε" κάποιος πως το 2007 θα βρεθεί κάποιο φάρμακο για τον καρκίνο ή κάτι άλλο...
Η μονόπλευρη στάση των προφητειών και μάλιστα στο κακό, μου θυμίζει έντονα "marketing plan" προς αυτό που θέλει να ακούει ο "πεινασμένος" και "εξαθλιωμένος" πλέον πολίτης (της Ε.Ε.? όλου του κόσμου? της Ελλάδος?)...
Έτσι, αυτοί που ξέρουν, αλωνίζουν ανενόχλητοι προς τον δικό τους σκοπό...
Οσο για το Τραχώνι Λεμεσού, αποδείχτηκε απάτη νομίζω...
Αν κάποιος ξέρει κάτι περισσότερο ας μου το αναφέρει (μετά την εκπομπή του Χαρδαβέλα δεν αναφέρθηκε ποτέ κανείς σ' αυτό).
Επειδή βρίσκομαι στη Λεμεσό, αν επιθυμείτε και υπάρχει ακόμη, να πάω να τραβήξω κανα δυο φωτογραφίες ή να παρακολουθήσω το θέμα από "πιο κοντά".
Αν και όπως είπα παραπάνω ψιλοαποδείχθηκε απάτη, πάντα εχω κάποιες αμφιβολίες (π.χ. δεν μου πολυάρεσε που "οικονομικά συμφέροντα" το βγάλαν μη αξιόπιστο και απάτη)...
Ποιός είναι τελικά ο "ειδικός" στο να αποκαλύπτει απάτες? Ακόμη κι εγώ αν πάω και κάνω "αυτοψία" με κάποιους του καλλιτεχνικού κύκλου και κανα δυο χημικούς, μ' αυτά που θα αναφέρω πάλι εδώ μέσα θα με πιστέψετε?
Εάν πάλι είναι όλα αυτά αλήθεια, αυτός ο τύπος που φωνάζει και κράζει, με ποιο τρόπο μπορεί να πείσει πιο πολύ κόσμο?
Το πίστευε και μη ερεύνα ισχύει εδώ?
Σταματώ εδώ - μπερδεύτηκε το μυαλό μου!!!


[i]Να περνάς καλά...[/ι]Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Aurore Borealis
Νέο Μέλος


10 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2005, 02:43:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Aurore Borealis
quote:
Εχω μια απορια:αφου ο Θεος τα ξερει ολα τα μελλοντικα αρα ολα ειναι προκανονισμενα πώς θα γινουν.Γιατι καθομαστε και ασχολιομαστε;Και επι πλεον τσακωνομαστε κιολας;

Για να άφησε ο Θεός,ως παρακαταθήκη,μέσω των προφητών του,τι πρόκειται να γίνει,προφανώς και θα ήθελε ν'ασχοληθούμε και μάλιστα με ιδιαίτερο ενδιαφέρον!Διαφορετικά,θα μαθαίναμε επί τόπου,ό,τι διαδραματιζόταν....Προσωπική μου άποψη είναι ότι ο Θεός,παρόλα τα όσα συμβαίνουν,εξακολουθεί ν'αγαπά τον άνθρωπο και γι'αυτό,τον θέλει προετοιμασμένο για την όποια δυσκολία...Συνεπώς οφείλουμε να επεξεργαζόμαστε και να προσπαθούμε έστω,στο μέτρο του δυνατού,να κατανοήσουμε τα μηνύματα που μας στέλνει.Κέρδος μας θα είναι άλλωστε....!

ΤΟ ΣΠΟΥΔΑΙΟΤΕΡΟ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΒΙΒΛΙΟΥ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΕΠΙΛΟΓΟΣ....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Tilegonos
Νέο Μέλος


27 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2005, 02:54:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Tilegonos
Έτσι είναι φίλε stratis79, από 1/01/2006 θα ισχύσουν τα αναφερθέντα στο site: http://www.enet.gr/online/online_hprint.jsp?q=%F4%E1%F5%F4%FC%F4%E7%F4%E5%F2&a=&id=36737808

Δυστυχώς κάποιοι εδώ μέσα απαξιούν να έστω και να σχολιάσουν αυτά, ίσως γιατί θα πάει κόντρα στους υπολογισμούς τους και στην αριθμολογία τους. Έτσι όμως θα βρεθούμε με το χάραγμα χωρίς να το καταλάβουμε. Κάντε τον κόπο και διαβάστε, όχι μόνο να γράφετε.

Ο Παϊσιος πριν πεθάνει μας ενημέρωσε αναλυτικά, για το χάραγμα που ετοιμάζεται από τα σκοτεινά κέντρα αποφάσεων με τόση μεθοδικότητα. Τώρα αν θα γίνει ο πόλεμος φέτος ή του χρόνου ή όποτε, λίγο νόημα έχει. Άπλα θα μας ενισχύσει στην πίστη με την εκπλήρωση των προφητειών. Το πολύ πολύ να χάσουμε το σώμα μας. Αν όμως την πατήσουμε με το χάραγμα; Ποιος δεν έχει έστω και ένα γνωστό (ή και ο ίδιος) που να κατέχει, κάρτες τραπέζης, κάρτες για super markets, για video club κτλ. Ας είμαστε σε εγρήγορση. Στενοχωριέμαι όταν βλέπω πως ο Αρχιεπίσκοπος μας δεν μας κατεβάζει σε συλλαλητήριο όπως τότε. Η Εκκλησιά ως γνωστόν στη πλειοψηφία της στήριξε Καραμανλή ο οποίος είχε κάνει «σημαία» προεκλογική την επαναφορά του θρησκεύματος προαιρετικά. Αντιθέτως όμως πάμε με τεράστια ταχύτητα στο δρόμο που χάραξε ο Σημίτης.

Παϊσιος:
«Ο Αντίχριστος άρχισε την δουλειά του . Να τώρα μας ήρθε και το 666 . Θα το κάνουν από εδώ ,θα το κάνουν από εκεί , και θα καταλήγουν όλοι ότι πρέπει να σφραγισθούμε, γιατί δεν γίνεται αλλιώς . Όλα αυτά σιγά - σιγά . Η Εκκλησία π ρ έ π ε ι να μας πεί τι θα κάνουμε »

Σφράγισμα ίσον άρνηση
Ενώ ξεκάθαρα ο Ευαγγελιστής Ιωάννης αναφέρει στην Αποκάλυψη για το χάραγμα, μερικοί δεν καταλαβαίνουν. Τι να τους πης; Ακούει δυστυχώς κανείς ένα σωρό ανοησίες του μυαλού από ορισμένους σημερινούς "Γνωστικούς". Ενας λεει: "Εγώ θα δεχθώ τη ταυτότητα με το 666 και θα βάλω και έναν σταυρό". Αλλος: "Εγώ θα δεχθώ το σφράγισμα στο μέτωπο και θα κάνω και έναν σταυρό στο μέτωπο.." και ένα σωρό παρόμοιες ανοησίες. Νομίζουν ότι θα αγιασθούν με αυτόν τον τρόπο, ενώ αυτά είναι πλάνες. Ενας δεσπότης μου είπε: "Εγώ εκεί που θα υπογράψω θα βάλω δίπλα έναν σταυρό. Δεν τον αρνούμαι τον Χριστό, απλώς εξυπηρετούμαι". "Εντάξει, του λεω, εσύ είσαι Δεσπότης και βάζεις στο όνομα σου λόγω ιδιότητος έναν σταυρό. Ο κόσμος τι θα κάνη;" το βρώμικο δεν αγιάζεται. Το καθαρό νερό δέχεται την Χάρη και γίνεται αγιασμός. Η πέτρα με θαύμα γίνεται ψωμί. Η ακαθαρσία δεν δέχεται αγιασμό. Επομένως, ο διάβολος, ο Αντίχριστος, όταν είναι στην ταυτότητα μας ή στο χέρι ή στο μέτωπό μας, με το σύμβολο του, δεν αγιάζεται, αν βάλουμε και έναν σταυρό. Εχουμε την δύναμη του τιμίου Σταυρού, του Αγίου Συμβόλου, την θεία Χάρη του Χριστού, μόνο όταν διατηρούμε την Χάρη του Αγίου Βαπτίσματος, με το οποίο απαρνούμαστε το σατανά, συντασσόμαστε με το Χριστό και δεχόμαστε το άγιο Σφράγισμα, "Σφραγίς δωρεάς Πνεύματος Αγίου". Βλέπεις, προχωράνε με μια λογική… Θα βάλουν δίπλα ένα σταυρό, και εντάξει! Και ενώ βλέπουμε ότι ο Απόστολος Πέτρος εξωτερικά αρνήθηκε τον Χριστό, αλλά και αυτό ήταν άρνηση, αυτοί αρνούνται το Αγιο Σφράγισμα του Χριστού που τους δόθηκε στο Αγιο Βάπτισμα, με το να δέχονται την σφραγίδα του Αντιχρίστου, και να λένε ότι έχουν μέσα τους το Χριστό!!!-
Γέροντα αν κάποιος δεχθεί το σφράγισμα από άγνοια;
Από αδιαφορία θα είναι. Τι άγνοια, όταν είναι ξεκάθαρα τα πράγματα; Και να μην ξέρει κανείς, πρέπει να ενδιαφερθή, να μάθη. Αν πούμε ότι δεν ξέραμε, γι αυτό δεχθήκαμε το σφράγισμα, θα μας πη ο Χριστός: "Υποκριταί, το μεν πρόσωπον του ουρανού γινώσκετε διακρίνειν, τα δε σημεία των καιρών ου δύνασθε γνώναι;".

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Tilegonos
Νέο Μέλος


27 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2005, 02:59:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Tilegonos
quote:

Γιατί υπάρχουν προφητείες για "κακό" και ούτε μία για "καλό"?

Η αναλαμπή της Ορθοδοξίας για κακό σου μοιάζει;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Tilegonos
Νέο Μέλος


27 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2005, 03:05:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Tilegonos
Ξέρει κανείς τι κάνει αυτός ο μαιτράγια τώρα;

Γιατί εξαφανίστηκε, και πότε είναι αυτή η Day of Declaration?
Είναι περίπου 60 χρονών αν δε κάνω λάθος, άρα δε τον πέρνει να κάνει και πολλά για το χάραγμα. Μάλλον μούφα της νέας τάξης ήταν....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nikostheater
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
332 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2005, 04:00:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nikostheater
http://www.bbc.co.uk/greek/worldnews/story/2005/10/051026_turkey.shtml
Παιδια,κοιταξτε τι λεει το παραπανω λινκ και πειτε μου την γνωμη σας..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gogoras
Νέο Μέλος

USA
38 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2005, 06:02:59  Εμφάνιση Προφίλ

http://www.jrnyquist.com/may14/new_page_2.htmΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
STITS
Μέλος 2ης Βαθμίδας


273 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2005, 06:11:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους STITS
http://homepages.pathfinder.gr/stits3/SOSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stratis79
Μέλος 2ης Βαθμίδας


430 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2005, 09:27:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stratis79
Μenas να σε ρωτήσω, οκ η Αγία Γραφή δε λέει πουθενά για τον Ιωάννη. Οι προφητείες όμως αγίων ανδρών για τον Ιωάννη; Θέλω τη γνώμη σου σε αυτό; Τις αποδέχεσαι;

Κυριακόπουλε με πολύ πάθος υποστηρίζεις το Τραχώνι και το Γιαννάκη γενικά.

Και προς τους 2, τιμά πολύ τον Χριστιανό να βγάζει ό ένας τον άλλο άσχετο, να νικιέται από τον εγωισμό του και να θέλει να πιστεύει ότι κατάλαβε και καλά τα των γραφών. Όπου κατοικεί ο εγωισμός, φεύγει το Πνεύμα το Άγιο...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

bellsak
Μέλος 1ης Βαθμίδας


68 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2005, 09:29:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bellsak
Παράνομη η κατοχή της Κύπρου από την Τουρκία δηλώνει ο αναπληρωτής πρωθυπουργός της Βρετανίας Τζον Πρέσκοτ
ΕRΤ3.GR
25/10, ανανέωση: Τρίτη 14:28
.................................................................

Η ΤΟΥΡΚΙΑ ΘΑ ΧΑΣΕΙ ΤΟΥΣ ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟΥΣ ΤΗΣ ΣΥΜΜΑΧΟΥΣ ΓΕΡΜΑΝΟΥΣ ΚΑΙ ΑΓΓΛΟΥΣ ΕΙΧΕ ΠΕΙ Ο ΠΑΤΕΡ ΠΑΙΣΙΟΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Aetos
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
349 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2005, 09:50:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Aetos
quote:

http://homepages.pathfinder.gr/stits3/SOS

Δύο ερωτήσεις αδελφέ!

1) Δεν θυμάμαι από την προφητεία ότι θα βασιλέψει και ο γιος του Ιωάννη και μάλιστα 30 χρόνια. Βοήθησέ με σε παρακαλώ.

2) Τα 1025 χρόνια συνολικά, από την ανάδειξη του Ιωάννη, έως τον ερχομό του Αντιχρίστου...πως βγήκαν αδελφέ??Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

bellsak
Μέλος 1ης Βαθμίδας


68 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2005, 10:06:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bellsak
ΑΕΤΕ ΓΡΑΦΕΙ 102,5 ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΕΙ Η ΑΘΡΟΙΣΗ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kyriakopoulos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


404 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2005, 10:37:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kyriakopoulos
ΕΓΩ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΚΑΙ ΟΙ ΟΡΘΟΔΟΞΟΙ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΙ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΑΝΑΞΙΩΣ ΜΕΤΑΛΑΜΒΑΝΟΥΜΕ ΤΩΝ ΑΧΡΑΝΤΩΝ ΜΥΣΤΗΡΙΩΝ ΠΡΟΣΕΥΧΟΜΑΣΤΕ ΣΤΗ ΘΕΟΤΟΚΟ ΜΑΡΙΑ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΑΓΙΟΥΣ ΕΣΥ ΠΟΥ?ΜΟΥΓΚΑ.ΔΕΝ ΤΟ ΠΑΙΖΩ ΕΞΥΠΝΟΣ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΙΠΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΠΑΤΕΡΕΣ ΦΩΤΙΣΜΕΝΟΥΣ ΟΠΩΣ Ο ΙΩΣΗΦ Ο ΒΑΤΟΠΕΔΙΝΟΣ ΣΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΤΟΥ ΄΄ΠΕΡΙ ΣΥΝΤΕΛΕΙΑΣ ΚΑΙ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΥ΄΄.ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΤΣΙΡΑΚΙ ΚΑΝΕΝΟΣ ΟΥΤΕ ΠΟΤΕ ΜΟΥ ΑΓΚΙΣΤΡΩΘΗΚΣ ΣΕ ΑΝΘΡΩΠΟ ΣΑΡΚΙΝΟ,ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΠΡΟΣΚΥΝΩ ΚΑΝΕΝΑΝ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΑΓΙΑ ΤΡΙΑΔΑ ΑΝ ΑΥΤΟ ΛΥΝΕΙ ΤΗΝ ΑΠΟΡΙΑ ΣΟΥ.ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΑ ΠΟΥ ΠΟΤΕ ΜΕΣΑ ΣΤΟ SITE ΔΕΝ ΑΚΟΥΣΤΗΚΕ ΟΤΙ Ο λογος ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΣΤΟΝ ΚΕΧΡΙΣΜΕΝΟ ΚΑΙ ΕΛΕΗΜΕΝΟ ΑΠΟ ΤΟ ΘΕΟ ΕΚ ΠΕΝΙΑΣ ΒΑΣΙΛΕΑ ΙΩΑΝΝΗ,ΒΑΣΙΣΤΗΚΑ ΣΕ ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΕΝΑ ΚΕΙΜΕΝΑ ΠΑΤΕΡΩΝ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΛΟΓΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΤΟΥ ΦΤΩΧΟΥ ΕΚΕΙΝΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΣΤΙΣ ΗΜΕΡΕΣ ΤΟΥ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΥ.ΠΟΤΕ Ο ΘΕΟΣ ΑΦΗΣΕ ΜΟΝΟ ΤΟ ΠΛΑΣΜΑ ΤΟΥ ΠΟΤΕ.ΠΟΣΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΣΤΙΣ ΗΜΕΡΕΣ ΤΗΣ ΜΕΓΑΛΗΣ ΘΛΙΨΕΩΣ ΠΟΥ ΣΤΕΛΝΕΙ ΤΟ ΝΕΟ ΜΩΥΣΗ,ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΣΕΙ ΤΟ ΠΟΙΜΝΙΟ ΤΟΥ (ΟΣΟΥΣ ΘΕΛΟΥΝ)ΓΙΑ ΝΑ ΣΩΘΟΥΝ.ΑΥΤΑ MENAS ΑΠΟ ΜΕΝΑ.ΨΑΞΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΞΑΝΑΜΙΛΑ ΜΟΛΙΣ ΔΕΙΣ ΚΕΙΜΕΝΟ ΓΡΑΦΗΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΤΙΣ Σ Ο Φ Ι Ε Σ ΣΟΥ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
22
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Bermuda
630 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2005, 10:57:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 22  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος 22  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος 22  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος 22
Συγνώμη που δεν κατάλαβα Αετέ,αλλά αυτή η παραπομπή που λέει για 102,5 έτη τι είναι; Πάντως για προφητεία δεν μου μοιάζει καθόλου,και σίγουρα δεν έχει καμιά σχέση με την πραγματικότητα.

Αν σκέφτομαι σωστά,από σήμερα και μέσα στις επόμενες 15 ημέρες θα πρέπει να σκοτώσουν τον -Ο- ,και αμέσως μετά να εμφανιστεί ένας αντίχριστος-ψευδοπροφήτης στο Ισραήλ,και αμέσως μετά να ξεκινήσει (στις 21 Νοεμβρίου) ο τρίτος παγκόσμιος.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 22 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy