ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΠΡΟΦΗΤΕΙΕΣ ΑΓΙΩΝ Η ΣΥΝΕΧΕΙΑ (Νο 3)
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 22
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
STITS
Μέλος 2ης Βαθμίδας


273 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2005, 10:36:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους STITS
ΑΔΕΛΦΟΙ ΞΑΝΑΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ ΚΑΤΩΘΙ:

quote:
ΑΔΕΛΦΕ ΕΝ ΧΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥΑΓΑΠΗΤΕ 22,

ΑΝΑΖΗΤΩΝΤΑΣ ΤΗ ΣΧΕΣΗ ΜΕΤΑΞΥ ΤΗΣ ΚΑΘΟΔΟΥ ΤΟΥ ΓΩΓ ΚΑΙ ΤΟΥ ΑΡΜΑΓΕΔΩΝΑ,
ΠΡΟΣΕΞΕ ΤΙΣ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΣΚΕΨΕΙΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΕΣ ΜΟΥ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΣΟΥ.

ΙΕΖΕΚΙΗΛ (623-571 π.Χ.)
ΠΡΟΦΗΤΕΙΑ ΠΕΡΙ ΤΟΥ ΓΩΓ ΚΑΙ ΤΩΝ ΣΤΡΑΤΕΥΜΑΤΩΝ ΤΟΥ (ΙΕΖΕΚΙΗΛ λη’ 1-9)
3 ΚΑΙ ΕΙΠΕ ΟΥΤΩ ΛΕΓΕΙ ΚΥΡΙΟΣ Ο ΘΕΟΣ ΙΔΟΥ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΣΟΥ ΓΩΓ ΗΓΕΜΩΝ ΤΗΣ ΡΩΣ ΜΕΣΕΧ ΚΑΙ ΘΟΥΒΑΛ
4 ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΣΕ ΠΕΡΙΣΤΡΕΨΕΙ ΚΑΙ ΒΑΛΕΙ ΑΓΚΙΣΤΡΑ ΕΙΣ ΤΑΣ ΣΙΑΓΟΝΑΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΕΚΒΑΛΕΙ ΣΕ ΚΑΙ ΠΑΣΑΝ ΤΗΝ ΔΥΝΑΜΙΝ ΣΟΥ ΙΠΠΟΥΣ ΚΑΙ ΙΠΠΕΑΣ ΠΑΝΤΑΣ ΤΟΥΤΟΥΣ ΕΝΤΕΛΩΣ ΩΠΛΙΣΜΕΝΟΥΣ ΜΕΓΑ ΑΘΡΟΙΣΜΑ ΜΕΤΑ ΘΥΡΕΩΝ ΚΑΙ ΑΣΠΙΔΩΝ ΠΑΝΤΑΣ ΤΟΥΤΟΥΣ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΖΟΜΕΝΟΥΣ ΜΑΧΑΙΡΑΣ
5 ΠΕΡΣΑΣ ΑΙΘΙΟΠΑΣ ΚΑΙ ΛΙΒΥΑΣ ΜΕΤ ΑΥΤΩΝ ΠΑΝΤΑΣ ΤΟΥΤΟΥΣ ΜΕΤ ΑΣΠΙΔΩΝ ΚΑΙ ΠΕΡΙΚΕΦΑΛΑΙΩΝ
6 ΤΟΝ ΓΟΜΕΡ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΤΑ ΤΑΓΜΑΤΑ ΑΥΤΟΥ ΤΟΝ ΟΙΚΟΝ ΘΩΓΑΡΜΑ ΑΠΟ ΤΩΝ ΕΣΧΑΤΩΝ ΤΟΥ ΒΟΡΡΑ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΤΑ ΤΑΓΜΑΤΑ ΑΥΤΟΥ ΚΑΙ ΠΟΛΛΟΥΣ ΛΑΟΥΣ ΜΕΤΑ ΣΟΥ

ΑΠΟ ΤΟ ΑΝΩΤΕΡΩ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΟΤΙ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΘΟΔΟ ΤΩΝ ΡΩΣΩΝ ΣΤΗΝ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗ ΘΑ ΞΕΣΗΚΩΘΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΙΣΛΑΜΙΚΟΙ ΛΑΟΙ ΚΑΤΑ ΤΩΝ ΙΣΡΑΗΛΙΤΩΝ.
ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ:

ΤΙ ΘΑ ΣΥΜΒΗ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΕΠΙΘΕΣΙΝ ΤΟΥ ΓΩΓ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΟΥ ΛΑΟΥ ΤΟΥ ΘΕΟΥ (ΙΕΖΕΚΙΗΛ λη’ 17-23)
19 ΔΙΟΤΙ ΕΝ ΤΩ ΖΗΛΩ ΜΟΥ ΕΝ ΤΩ ΠΥΡΙ ΤΗΣ ΟΡΓΗΣ ΜΟΥ ΕΛΑΛΗΣΑ ΕΞΑΠΑΝΤΟΣ ΕΝ ΤΗ ΗΜΕΡΑ ΕΚΕΙΝΗ ΘΕΛΕΙ ΕΙΣΘΑΙ ΣΕΙΣΜΟΣ ΜΕΓΑΣ ΕΝ ΓΗ ΙΣΡΑΗΛ
20 ΚΑΙ ΟΙ ΙΧΘΥΕΣ ΤΗΣ ΘΑΛΑΣΣΗΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΕΤΕΙΝΑ ΤΟΥ ΟΥΡΑΝΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΘΗΡΙΑ ΤΟΥ ΑΓΡΟΥ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΤΑ ΕΡΠΕΤΑ ΤΑ ΕΡΠΟΝΤΑ ΕΠΙ ΤΗΣ ΓΗΣ ΚΑΙ ΠΑΝΤΕΣ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΟΙ ΕΠΙ ΤΟΥ ΠΡΟΣΩΠΟΥ ΤΗΣ ΓΗΣ ΘΕΛΟΥΣΙ ΣΕΙΣΘΗ ΑΠΟ ΤΗΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΟΡΗ ΘΕΛΟΥΣΙΝ ΑΝΑΤΡΑΠΗ ΚΑΙ ΟΙ ΠΥΡΓΟΙ ΘΕΛΟΥΣΙ ΠΕΣΕΙ ΚΑΙ ΠΑΝ ΤΕΙΧΟΣ ΘΕΛΕΙ ΚΑΤΕΔΑΦΙΣΘΗ
21 ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΚΑΛΕΣΕΙ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΑΥΤΟΥ ΜΑΧΑΙΡΑΝ ΚΑΤΑ ΠΑΝΤΑ ΤΑ ΟΡΗ ΜΟΥ ΛΕΓΕΙ ΚΥΡΙΟΣ Ο ΘΕΟΣ ΜΑΧΑΙΡΑ ΕΚΑΣΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΕΙΣΘΑΙ ΚΑΤΑ ΤΟΥ ΑΔΕΛΦΟΥ ΑΥΤΟΥ
22 ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΕΛΘΕΙ ΕΙΣ ΚΡΙΣΙΝ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΑΥΤΟΥ ΕΝ ΛΟΙΜΩ ΚΑΙ ΕΝ ΑΙΜΑΤΙ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΒΡΕΞΕΙ ΕΠ ΑΥΤΟΝ ΚΑΙ ΕΠΙ ΤΑ ΤΑΓΜΑΤΑ ΑΥΤΟΥ ΚΑΙ ΕΠΙ ΤΟΝ ΠΟΛΥΝ ΛΑΟΝ ΤΟΝ ΜΕΤ ΑΥΤΟΥ ΒΡΟΧΗΝ ΚΑΤΑΚΛΥΣΜΟΥ ΚΑΙ ΛΙΘΟΥΣ ΧΑΛΑΖΗΣ ΠΥΡ ΚΑΙ ΘΕΙΟΝ
23 ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΜΕΓΑΛΥΝΘΗ ΚΑΙ ΑΓΙΑΣΘΗ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΓΝΩΡΙΣΘΗ ΕΝΩΠΙΟΝ ΠΟΛΛΩΝ ΕΘΝΩΝ ΚΑΙ ΘΕΛΟΥΣΙ ΓΝΩΡΙΣΕΙ ΟΤΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ Ο ΚΥΡΙΟΣ

ΑΠΟ ΤΟ ΑΝΩΤΕΡΩ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΟΤΙ Ο ΜΕΓΑΣ ΣΕΙΣΜΟΣ ΣΤΗ ΜΕΣΟΓΕΙΟ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙ Η ΠΡΟΦΗΤΕΙΑ ΤΟΥ ΤΡΑΧΩΝΙΟΥ ΘΑ ΣΥΜΒΕΙ ΤΟΤΕ. ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΟΜΩΣ ΑΝ ΤΟ ΕΝΝΟΕΙ ΑΛΛΗΓΟΡΙΚΑ Ή ΑΝ ΣΤΗ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΓΙΝΕΙ ΣΕΙΣΜΟΣ.
ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ:

ΤΙ ΘΑ ΣΥΜΒΗ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΣΥΝΤΡΙΒΗΝ ΤΩΝ ΔΥΝΑΜΕΩΝ ΤΟΥ ΓΩΓ (ΙΕΖΕΚΙΗΛ λθ’ 1-20)
2 ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΣΕ ΠΕΡΙΣΤΡΕΨΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΠΕΡΙΠΛΑΝΗΣΕΙ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΣΕ ΑΝΑΒΙΒΑΣΕΙ ΕΚ ΤΩΝ ΕΣΧΑΤΩΝ ΤΟΥ ΒΟΡΡΑ ΚΑΙ ΦΕΡΕΙ ΕΠΙ ΤΑ ΟΡΗ ΤΟΥ ΙΣΡΑΗΛ
3 ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΕΚΤΙΝΑΞΕΙ ΤΟ ΤΟΞΟΝ ΣΟΥ ΑΠΟ ΤΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ ΣΟΥ ΧΕΙΡΟΣ ΚΑΙ ΚΑΜΕΙ ΤΑ ΒΕΛΗ ΣΟΥ ΝΑ ΕΚΠΕΣΩΣΙΝ ΑΠΟ ΤΗΣ ΔΕΞΙΑΣ ΣΟΥ ΧΕΙΡΟΣ
4 ΘΕΛΕΙΣ ΠΕΣΕΙ ΕΠΙ ΤΩΝ ΟΡΕΩΝ ΤΟΥ ΙΣΡΑΗΛ ΣΥ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΤΑ ΤΑΓΜΑΤΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΟΙ ΛΑΟΙ ΟΙ ΜΕΤΑ ΣΟΥ ΘΕΛΩ ΣΕ ΔΩΣΕΙ ΕΙΣ ΤΑ ΠΤΕΡΩΤΑ ΟΡΝΕΑ ΠΑΝΤΟΣ ΕΙΔΟΥΣ ΚΑΙ ΕΙΣ ΤΑ ΘΗΡΙΑ ΤΟΥ ΑΓΡΟΥ ΕΙΣ ΚΑΤΑΒΡΩΜΑ
5 ΘΕΛΕΙΣ ΠΕΣΕΙ ΕΠΙ ΤΟΥ ΠΡΟΣΩΠΟΥ ΤΟΥ ΑΓΡΟΥ ΔΙΟΤΙ ΕΓΩ ΕΛΑΛΗΣΑ ΛΕΓΕΙ ΚΥΡΙΟΣ Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΑΠΟΣΤΕΙΛΕΙ ΠΥΡ ΕΠΙ ΤΟΝ ΜΑΓΩΓ ΚΑΙ ΜΕΤΑΞΥ ΤΩΝ ΚΑΤΟΙΚΟΥΝΤΩΝ ΕΝ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΤΑΣ ΝΗΣΟΥΣ ΚΑΙ ΘΕΛΟΥΣΙ ΓΝΩΡΙΣΕΙ ΟΤΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ Ο ΚΥΡΙΟΣ
6 ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΚΑΜΕΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ ΤΟ ΑΓΙΟΝ ΓΝΩΣΤΟΝ ΕΝ ΜΕΣΩ ΤΟΥ ΛΑΟΥ ΜΟΥ ΙΣΡΑΗΛ
7 ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΑΦΗΣΕΙ ΝΑ ΒΕΒΗΛΩΣΩΣΙ ΠΛΕΟΝ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ ΤΟ ΑΓΙΟΝ ΚΑΙ ΘΕΛΟΥΣΙ ΓΝΩΡΙΣΕΙ ΤΑ ΕΘΝΗ ΟΤΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ Ο ΚΥΡΙΟΣ Ο ΑΓΙΟΣ ΕΝ ΙΣΡΑΗΛ
8 ΙΔΟΥ ΗΛΘΕ ΚΑΙ ΕΓΕΙΝΕ ΛΕΓΕΙ ΚΥΡΙΟΣ Ο ΘΕΟΣ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΗΜΕΡΑ ΠΕΡΙ ΤΗΣ ΟΠΟΙΑΣ ΕΛΑΛΗΣΑ
9 ΚΑΙ ΟΙ ΚΑΤΟΙΚΟΥΝΤΕΣ ΤΑΣ ΠΟΛΕΙΣ ΤΟΥ ΙΣΡΑΗΛ ΘΕΛΟΥΣΙΝ ΕΞΕΛΘΕΙ ΑΙ ΘΕΛΟΥΣΙ ΒΑΛΕΙ ΕΙΣ ΤΟ ΠΥΡ ΚΑΙ ΚΑΥΣΕΙ ΤΑ ΟΠΛΑ ΚΑΙ ΤΑΣ ΑΣΠΙΔΑΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΘΥΡΕΟΥΣ ΤΑ ΤΟΞΑ ΚΑΙ ΤΑ ΒΕΛΗ ΚΑΙ ΤΑ ΑΚΟΝΤΙΑ ΚΑΙ ΤΑΣ ΛΟΓΧΑΣ ΚΑΙ ΘΕΛΟΥΣΙ ΚΑΙΕΙ ΑΥΤΑ ΠΥΡ ΕΠΤΑ ΕΤΗ
10 ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΣΙ ΛΑΒΕΙ ΞΥΛΑ ΕΚ ΤΟΥ ΑΓΡΟΥ ΟΥΔΕ ΘΕΛΟΥΣΙ ΚΟΨΕΙ ΕΚ ΤΩΝ ΔΡΥΜΩΝ ΔΙΟΤΙ ΘΕΛΟΥΣΙ ΚΑΙΕΙ ΠΥΡ ΕΚ ΤΩΝ ΟΠΛΩΝ ΚΑΙ ΘΕΛΟΥΣΙ ΛΕΗΛΑΤΗΣΕΙ ΤΟΥΣ ΛΕΗΛΑΤΗΣΑΝΤΑΣ ΑΥΤΟΥΣ ΚΑΙ ΛΑΦΥΡΑΓΩΓΗΣΕΙ ΤΟΥΣ ΛΑΦΥΡΑΓΩΓΗΣΑΝΤΑΣ ΑΥΤΟΥΣ ΛΕΓΕΙ ΚΥΡΙΟΣ Ο ΘΕΟΣ

ΑΠΟ ΤΟ ΑΝΩΤΕΡΩ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΓΡΑΦΟ 10 ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΟΙ ΙΣΡΑΗΛΙΤΕΣ ΘΑ ΛΕΗΛΑΤΗΣΟΥΝ ΤΟΥΣ ΛΕΗΛΑΤΗΣΑΝΤΕΣ ΤΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΛΑΦΥΡΑΓΩΓΗΣΟΥΝ ΤΟΥΣ ΛΑΦΗΡΑΓΩΓΗΣΑΝΤΕΣ ΤΩΝ.
ΠΩΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΑΥΤΟ ΟΜΩΣ;
ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΣ ΤΟ ΚΑΤΩΤΕΡΩ :
ΔΑΝΙΗΛ (605 π.Χ.)
ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΔΙΩΚΤΟΥ (ΔΑΝΙΗΛ ια’ 40 – 45)
40 ΚΑΙ ΕΝ ΤΩ ΕΣΧΑΤΩ ΚΑΙΡΩ Ο ΒΑΣΙΛΕΥΣ ΤΟΥ ΝΟΤΟΝ ΘΕΛΕΙ ΣΥΓΚΕΡΑΤΙΣΘΗ ΜΕΤ ΑΥΤΟΥ ΚΑΙ Ο ΒΑΣΙΛΕΥΣ ΤΟΥ ΒΟΡΡΑ ΘΕΛΕΙ ΕΛΘΕΙ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΑΥΤΟΥ ΩΣ ΑΝΕΜΟΣΤΡΟΒΙΛΟΣ ΜΕΤΑ ΑΜΑΞΩΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΙΠΠΕΩΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΟΛΛΩΝ ΠΛΟΙΩΝ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΕΛΘΕΙ ΕΙΣ ΤΟΥΣ ΤΟΠΟΥΣ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΠΛΗΜΜΥΡΗΣΕΙ ΚΑΙ ΔΙΑΒΗ
41 ΘΕΛΕΙ ΕΙΣΕΛΘΕΙ ΕΤΙ ΕΙΣ ΤΗΝ ΓΗΝ ΤΗΣ ΔΟΞΗΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΟΙ ΤΟΠΟΙ ΘΕΛΟΥΣΙ ΚΑΤΑΣΤΡΑΦΗ ΟΥΤΟΙ ΟΜΩΣ ΘΕΛΟΥΣΙ ΔΙΑΣΩΘΗ ΕΚ ΤΗΣ ΧΕΙΡΟΣ ΑΥΤΟΥ Ο ΕΔΩΜ ΚΑΙ Ο ΜΩΑΒ ΚΑΙ ΟΙ ΠΡΩΤΟΙ ΤΩΝ ΥΙΩΝ ΑΜΜΩΝ
42 ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΕΚΤΕΙΝΕΙ ΤΗΝ ΧΕΙΡΑ ΑΥΤΟΥ ΕΠΙ ΤΟΥΣ ΤΟΠΟΥΣ ΚΑΙ Η ΓΗ ΤΗΣ ΑΙΓΥΠΤΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΕΚΦΥΓΕΙ
43 ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΚΥΡΙΕΥΣΕΙ ΤΟΥΣ ΘΗΣΑΥΡΟΥΣ ΤΟΥ ΧΡΥΣΙΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΑΡΓΥΡΙΟΥ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΤΑ ΕΠΙΘΥΜΗΤΑ ΤΗΣ ΑΙΓΥΠΤΟΥ ΚΑΙ ΟΙ ΛΙΒΥΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΑΙΘΙΟΠΕΣ ΘΕΛΟΥΣΙΝ ΕΙΣΘΑΙ ΚΑΤΟΠΙΝ ΤΩΝ ΒΗΜΑΤΩΝ ΑΥΤΟΥ
44 ΠΛΗΝ ΑΓΓΕΛΙΑΙ ΕΚ ΤΗΣ ΑΝΑΤΟΛΗΣ ΚΑΙ ΕΚ ΤΟΥ ΒΟΡΡΑ ΘΕΛΟΥΣΙ ΤΑΡΑΞΕΙ ΑΥΤΟΝ ΔΙΑ ΤΟΥΤΟ ΘΕΛΕΙ ΕΚΒΗ ΜΕΤΑ ΘΥΜΟΥ ΜΕΓΑΛΟΥ ΔΙΑ ΝΑ ΑΦΑΝΙΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΕΞΟΛΟΘΡΕΥΣΗ ΠΟΛΛΟΥΣ
45 ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΣΤΗΣΕΙ ΤΑΣ ΣΚΗΝΑΣ ΤΗΣ ΒΑΣΙΛΙΚΗΣ ΑΥΤΟΥ ΚΑΤΟΙΚΗΣΕΩΣ ΜΕΤΑΞΥ ΤΩΝ ΘΑΛΑΣΣΩΝ ΕΠΙ ΤΟΥ ΕΝΔΟΞΟΥ ΟΡΟΥΣ ΤΗΣ ΑΓΙΟΤΗΤΟΣ ΠΛΗΝ ΘΕΛΕΙ ΕΛΘΕΙ ΕΙΣ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΑΥΤΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΥΠΑΡΧΕΙ Ο ΒΟΗΘΩΝ ΑΥΤΟΝ

ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΩΝ ΔΙΩΓΜΩΝ – ΑΝΑΣΤΑΣΙΣ ΚΑΙ ΑΝΤΑΠΟΔΟΣΙΣ (ΔΑΝΙΗΛ ιβ’ 1-3)
1 ΚΑΙ ΕΝ ΤΩ ΚΑΙΡΩ ΕΚΕΙΝΩ ΘΕΛΕΙ ΕΓΕΡΘΗ ΜΙΧΑΗΛ Ο ΑΡΧΩΝ Ο ΜΕΓΑΣ Ο ΙΣΤΑΜΕΝΟΣ ΥΠΕΡ ΤΩΝ ΥΙΩΝ ΤΟΥ ΛΑΟΥ ΣΟΥ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΕΙΣΘΑΙ ΚΑΙΡΟΣ ΘΛΙΨΕΩΣ ΟΠΟΙΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΓΕΙΝΕΝ ΑΦΟΥ ΥΠΗΡΞΕΝ ΕΘΝΟΣ ΜΕΧΡΙΣ ΕΚΕΙΝΟΥ ΤΟΥ ΚΑΙΡΟΥ ΚΑΙ ΕΝ ΤΩ ΚΑΙΡΩ ΕΚΕΙΝΩ ΘΕΛΕΙ ΔΙΑΣΩΘΗ Ο ΛΑΟΣ ΣΟΥ ΠΑΣ ΟΣΤΙΣ ΕΥΡΕΘΗ ΓΕΓΡΑΜΜΕΝΟΣ ΕΝ ΤΩ ΒΙΒΛΙΩ

ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΟΤΕΡΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΓΡΑΦΟ 44, ΣΥΜΠΕΡΑΙΝΟΥΜΕ ΟΤΙ:

ΟΙ ΡΩΣΟΙ ΘΑ ΔΕΧΤΟΥΝ ΕΠΙΘΕΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΣΤΟ ΒΟΡΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΑΝΑΤΟΛΙΚΑ (ΚΟΡΕΑ ΜΑΝΤΖΟΥΡΙΑ) ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΥΣ – ΙΑΠΩΝΕΣ.

ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΠΑΡΑΓΡΑΦΟ 1, ΕΧΟΥΜΕ ΤΟΝ ΑΡΧΟΝΤΑ ΜΙΧΑΗΛ ΠΟΥ ΕΓΕΙΡΕΤΑΙ.
ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΕΙ ΤΟ ΤΡΑΧΩΝΙ ΠΟΥ ΔΙΑ ΧΕΙΡΟΣ ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΥ ΜΙΧΑΗΛ ΕΓΡΑΦΗ «Ο ΚΑΙΡΟΣ ΓΑΡ ΕΓΓΥΣ».

ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΓΕΡΣΗ ΤΟΥ ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΥ ΜΙΧΑΗΛ, ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ Η ΕΓΕΡΣΗ ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ ΒΑΣΙΛΕΩΣ ΙΩΑΝΝΗ ΠΟΥ ΘΑ ΗΡΕΜΗΣΕΙ ΤΑ ΞΑΝΘΑ ΓΕΝΗ , ΘΑ ΦΕΡΕΙ ΕΙΡΗΝΗ ΣΤΑ ΕΣΠΕΡΙΑ ΕΘΝΗ ΚΑΙ ΘΑ ΣΥΝΑΣΠΙΣΕΙ ΤΑ ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΚΑ ΕΘΝΗ.

ΠΛΗΝ ΟΜΩΣ Ο ΑΓΙΟΣ ΜΕΘΟΔΙΟΣ ΜΑΣ ΛΕΕΙ ΟΤΙ Ο ΙΩΑΝΝΗΣ ΘΑ ΚΛΗΘΕΙ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ ΤΑ ΑΠΟ ΑΝΑΤΟΛΗΣ ΗΛΙΟΥ ΣΤΡΑΤΕΥΜΑΤΑ ΚΑΙ ΚΑΤΟΠΙΝ ΘΕΙΚΗΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ ΘΑ ΝΙΚΗΣΕΙ.

ΕΔΩ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΑΣ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ ΚΑΙ ΤΗΣ ΣΥΓΚΡΟΤΗΣΗΣ ΤΟΥ ΚΡΑΤΟΥΣ ΤΟΥ (ΝΕΟΥ ΒΥΖΑΝΤΙΟΥ), ΘΑ ΚΟΠΟΥΝ ΤΑ ΝΕΡΑ ΤΟΥ ΕΥΦΡΑΤΗ ΠΟΤΑΜΟΥ (ΠΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΠΑΙΣΙΟΣ ΚΑΙ Η ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ).

ΟΙ ΚΙΝΕΖΟΙ ΠΟΥ ΗΔΗ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΜΠΕΙ ΣΤΗ ΣΙΒΗΡΙΑ (ΕΩΣ ΤΑ ΟΥΡΑΛΙΑ) ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΙΣΛΑΜΙΣΤΕΣ, ΘΑ ΘΕΛΗΣΟΥΝ ΝΑ ΚΑΤΕΥΘΥΝΘΟΥΝ ΣΤΗΝ ΠΗΓΗ ΤΟΥ ΠΛΟΥΤΟΥ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΕΡΟΥΣΑΛΗΜ.

ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΑΠΟ ΟΣΑ ΘΑ ΠΑΘΟΥΝ ΟΙ ΙΟΥΔΑΙΟΙ ΠΡΩΤΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΓΩΓ ΑΡΧΟΝΤΑ ΡΩΣ, ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΞΕΣΗΚΩΜΕΝΟΥΣ ΙΣΛΑΜΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΙΩΑΝΝΗ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΔΕΙ ΤΟ ΦΩΣ ΤΟ ΑΛΗΘΙΝΟ ΚΑΙ ΘΑ ΞΑΝΑΓΙΝΟΥΝ Ο ΛΑΟΣ ΤΟΥ ΘΕΟΥ.
ΕΔΩ Ο ΗΣΑΙΑΣ ΜΑΣ ΛΕΕΙ:

ΘΡΙΑΜΒΕΥΤΙΚΟΣ ΥΜΝΟΣ ΤΩΝ ΛΥΤΡΩΜΕΝΩΝ (ΗΣΑΪΑΣ κστ’ 1-6)

1 ΕΝ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΗΜΕΡΑ ΤΟ ΑΣΜΑ ΤΟΥΤΟ ΘΕΛΕΙ ΨΑΛΗ ΕΝ ΓΗ ΙΟΥΔΑ ΕΧΟΜΕΝ ΠΟΛΙΝ ΟΧΥΡΑΝ ΣΩΤΗΡΙΑΝ ΘΕΛΕΙ ΒΑΛΕΙ Ο ΘΕΟΣ ΑΝΤΙ ΤΕΙΧΩΝ ΚΑΙ ΠΡΟΤΕΙΧΙΣΜΑΤΩΝ
2 ΑΝΟΙΞΑΤΕ ΤΑΣ ΠΥΛΑΣ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΕΙΣΕΛΘΕΙ ΤΟ ΔΙΚΑΙΟΝ ΕΘΝΟΣ ΤΟ ΦΥΛΑΤΤΟΝ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑΝ

ΤΟ ΘΑΥΜΑ ΤΗΣ ΑΠΟΛΥΤΡΩΣΕΩΣ ΤΟΥ ΛΑΟΥ ΤΟΥ ΘΕΟΥ (ΗΣΑΪΑΣ λε’ 5-10)

5 ΤΟΤΕ ΟΙ ΟΦΘΑΛΜΟΙ ΤΩΝ ΤΥΦΛΩΝ ΘΕΛΟΥΣΙΝ ΑΝΟΙΧΘΗ ΚΑΙ ΤΑ ΩΤΑ ΤΩΝ ΚΩΦΩΝ ΘΕΛΟΥΣΙΝ ΑΚΟΥΣΕΙ

ΤΕΛΙΚΑ Ο ΙΩΑΝΝΗΣ ΘΑ ΑΝΑΓΚΑΣΘΕΙ ΝΑ ΥΠΕΡΑΣΠΙΣΕΙ ΤΟΥΣ ΙΣΡΑΗΛΙΤΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙ ΤΩΝ ΞΑΝΘΩΝ ΤΑΣ ΜΗΧΑΝΑΣ ΚΑΤΑ ΤΩΝ ΕΙΣΒΑΛΟΝΤΩΝ ΣΑΤΑΝΟΚΙΝΟΥΜΕΝΩΝ ΔΥΝΑΜΕΩΝ ΑΠΟ ΑΝΑΤΟΛΗΣ ΗΛΙΟΥ.
ΚΑΙ ΕΡΧΕΤΑΙ Ο ΖΑΧΑΡΙΑΣ ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΛΥΨΕΙ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ:

ΖΑΧΑΡΙΑΣ (520 π.Χ.)

Η ΕΣΧΑΤΗ ΜΑΧΗ ΜΕ ΤΙΣ ΕΧΡΙΚΕΣ ΚΟΣΜΙΚΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ – Η ΣΩΤΗΡΙΑ ΤΗΣ ΙΕΡΟΥΣΑΛΗΜ ΚΑΙ Η ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ ΤΩΝ ΕΧΘΡΩΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟΝ – Η ΜΕΓΑΛΕΙΩΔΗΣ ΔΟΞΑ ΤΗΣ ΝΕΑΣ ΙΕΡΟΥΣΑΛΗΜ (ΖΑΧΑΡΙΑΣ ιδ’ 1-21)

12 ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΘΕΛΕΙ ΕΙΣΘΑΙ Η ΠΛΗΓΗ ΜΕ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑΝ Ο ΚΥΡΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΠΛΗΓΩΣΕΙ ΠΑΝΤΑΣ ΤΟΥΣ ΛΑΟΥΣ ΤΟΥΣ ΣΤΡΑΤΕΥΣΑΝΤΑΣ ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΙΕΡΟΥΣΑΛΗΜ Η ΣΑΡΞ ΑΥΤΩΝ ΘΕΛΕΙ ΤΗΚΕΣΘΑΙ ΕΝΩ ΙΣΤΑΝΤΑΙ ΕΠΙ ΤΟΥΣ ΠΟΔΑΣ ΑΥΤΩΝ ΚΑΙ ΟΙ ΟΦΘΑΛΜΟΙ ΑΥΤΩΝ ΘΕΛΟΥΣΙ ΔΙΑΛΥΘΗ ΕΝ ΤΑΙΣ ΟΠΑΙΣ ΑΥΤΩΝ ΚΑΙ Η ΓΛΩΣΣΑ ΑΥΤΩΝ ΘΕΛΕΙ ΔΙΑΛΥΘΗ ΕΝ ΤΩ ΣΤΟΜΑΤΙ ΑΥΤΩΝ

ΚΑΤΟΠΙΝ ΤΟΥ ΘΑΥΜΑΤΟΣ ΑΥΤΟΥ ΠΟΥ ΘΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗΘΕΙ Ο ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΑΙ ΘΑ ΠΕΣΕΙ ΠΥΡ ΝΑ ΚΑΤΑΦΑΓΕΙ ΤΟΥΣ ΕΧΘΡΟΥΣ ΤΟΥ, ΥΠΕΡΑΣΠΙΖΟΝΤΑΣ ΕΤΣΙ ΤΟΥΣ ΙΟΥΔΑΙΟΥΣ, Η ΠΙΣΤΗ ΤΩΝ ΘΑ ΕΝΔΥΝΑΜΩΘΕΙ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟΝ.

ΕΤΣΙ ΛΟΙΠΟΝ ΣΤΡΕΦΟΜΕΝΟΣ Ο ΙΩΑΝΝΗΣ ΣΤΗΝ ΔΙΩΞΗ ΤΩΝ ΕΘΝΩΝ ΠΡΟΣ ΑΝΑΤΟΛΑΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΞΑΠΛΩΣΗ ΤΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΟΥ ΤΟ 2014 (2007 + 7), ΑΦΟΥ ΤΟΥΣ ΕΧΕΙ ΝΙΚΗΣΕΙ ΣΤΟΝ ΑΡΜΑΓΕΔΩΝΑ , ΑΠΟΔΥΝΑΜΩΜΕΝΟΙ ΟΙ ΕΧΘΡΟΙ ΤΟΥ , ΘΑ ΒΓΕΙ ΚΑΙ Η ΠΡΟΦΗΤΕΙΑ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ: ΕΝΑΣ ΘΑ ΔΙΩΧΝΕΙ ΧΙΛΙΟΥΣ ΚΑΙ ΔΥΟ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΟΥΣΙΝ ΜΥΡΙΑΔΕΣ.

ΓΙ’ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΜΙΑ ΙΝΔΙΚΗ ΠΡΟΦΗΤΕΙΑ ΛΕΕΙ ΟΤΙ Ο ΙΩΑΝΝΗΣ (KALKI ΟΠΩΣ ΤΟΝ ΟΝΟΜΑΖΟΥΝ) ΕΠΙ ΛΕΥΚΟΥ ΙΠΠΟΥ ΚΑΘΗΜΕΝΟΣ ΘΑ ΚΑΤΕΥΘΥΝΘΕΙ ΣΤΗΝ ΚΙΝΑ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΘΑ ΒΡΕΘΕΙ ΠΡΟ ΕΚΠΛΗΞΕΩΣ, ΑΦΟΥ ΘΑ ΒΓΟΥΝ ΝΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΟΥΝ ΓΥΝΑΙΚΕΣ !!! (ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΑΝΔΡΕΣ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΣΚΟΤΩΘΕΙ ΣΤΟΝ ΑΡΜΑΓΕΔΩΝΑ).

ΕΤΣΙ ΛΟΙΠΟΝ ΕΠΑΝΕΡΧΟΜΕΝΟΙ ΣΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΠΩΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΟΙ ΙΟΥΔΑΙΟΙ ΝΑ ΛΕΗΛΑΤΗΣΟΥΝ ΤΟΥΣ ΛΕΗΛΑΤΗΣΑΝΤΕΣ ΤΩΝ ΚΑΙ ΝΑ ΛΑΦΥΡΑΓΩΓΗΣΟΥΝ ΤΟΥΣ ΛΑΦΗΡΑΓΩΓΗΣΑΝΤΕΣ ΤΩΝ;

ΑΠΑΝΤΩ ΟΤΙ :

ΑΦΟΥ ΔΟΥΝ ΤΟ ΦΩΣ ΤΟ ΑΛΗΘΙΝΟ ΚΑΙ ΓΙΝΕΙ Ο ΑΡΜΑΓΕΔΩΝΑΣ ΤΟΤΕ ΘΑ ΕΒΓΟΥΝ ΟΙ ΙΟΥΔΑΙΟΙ (ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΟΜΕΝΟΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΙΩΑΝΝΗ) ΝΑ ΛΑΦΥΡΑΓΩΓΗΣΟΥΝ ΤΟΥΣ ΙΣΛΑΜΙΣΤΕΣ ΠΟΥ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΩΣ(ΕΠΙ ΤΗΣ ΚΑΘΟΔΟΥ ΤΟΥ ΓΩΓ ΑΡΧΟΝΤΑ ΡΩΣ) ΤΟΥΣ ΛΑΦΥΡΑΓΩΓΗΣΑΝ.

ΕΤΣΙ ΛΟΙΠΟΝ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΟΤΙ Ο ΑΡΜΑΓΕΔΩΝΑΣ ΠΟΥ ΘΑ ΓΙΝΕΙ 2010 ‘Η 2012 ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΤΗΝ ΚΑΘΟΔΟ ΤΟΥ ΓΩΓ ΑΡΧΟΝΤΑ ΡΩΣ (ΔΗΛΑΔΗ ΤΟΥ Γ’ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΥ ΠΟΛΕΜΟΥ) ΠΟΥ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΩΡΑ (2005 – 2006).

ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΠΛΑΝΕΜΕΝΟΣ.



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
STITS
Μέλος 2ης Βαθμίδας


273 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2005, 10:45:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους STITS
Όταν ακούσετε, ότι τα νερά του Ευφράτη τα κόβουν ψηλά οι Τούρκοι με φράγματα , (τεράστιο φράγμα Κεμάλ Ατατούρκ, 1995 ) , να ξέρετε ότι ήδη μπήκαμε στην προετοιμασία του Αρμαγεδώνα, και ότι διακόσια εκατομμύρια στρατός ( Κίνα ), θα διαβεί τον Ευφράτη για την Μέση Ανατολή ….Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
STITS
Μέλος 2ης Βαθμίδας


273 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2005, 10:58:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους STITS
Ιδου ερχομαι ως κλέπτης. μακάριος ο γρηγορων και τηρων τα ιμάτια αυτου, ινα μη γυμνος περιπατη και βλέπωσιν την ασχημοσύνην αυτου. 16 και συνήγαγεν αυτους εις τον τόπον τον καλούμενον Εβραϊστι Αρμαγεδών. 17 Και ο εβδομος εξέχεεν την φιάλην αυτου επι τον αέρα. και εξηλθεν φωνη μεγάλη εκ του ναου απο του θρόνου λέγουσα, Γέγονεν. 18 και εγένοντο αστραπαι και φωναι και βρονταί, και σεισμος εγένετο μέγας οιος ουκ εγένετο αφ' ου ανθρωπος εγένετο επι της γης τηλικουτος σεισμος ουτω μέγας. 19 και εγένετο η πόλις η μεγάλη εις τρία μέρη, και αι πόλεις των εθνων επεσαν. και Βαβυλων η μεγάλη εμνήσθη ενώπιον του θεου δουναι αυτη το ποτήριον του οινου του θυμου της οργης αυτου. 20 και πασα νησος εφυγεν, και ορη ουχ ευρέθησαν. 21 και χάλαζα μεγάλη ως ταλαντιαία καταβαίνει εκ του ουρανου επι τους ανθρώπους. και εβλασφήμησαν οι ανθρωποι τον θεον εκ της πληγης της χαλάζης, οτι μεγάλη εστιν η πληγη αυτης σφόδρα.

ΚΑΙ ΕΔΩ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΣΕΙΣΜΟ ΜΕΓΑ.
ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΑΧΩΝΙ ΛΕΕΙ ΓΙΑ ΣΕΙΣΜΟ ΜΕΓΑ.
ΑΡΑ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΟΤΑΝ ΣΥΝΑΧΘΟΥΝ "εις τον τόπον τον καλούμενον Εβραϊστι Αρμαγεδών"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

STITS
Μέλος 2ης Βαθμίδας


273 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2005, 11:06:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους STITS
ΔΙΟΤΙ ΕΝ ΤΩ ΖΗΛΩ ΜΟΥ ΕΝ ΤΩ ΠΥΡΙ ΤΗΣ ΟΡΓΗΣ ΜΟΥ ΕΛΑΛΗΣΑ ΕΞΑΠΑΝΤΟΣ ΕΝ ΤΗ ΗΜΕΡΑ ΕΚΕΙΝΗ ΘΕΛΕΙ ΕΙΣΘΑΙ ΣΕΙΣΜΟΣ ΜΕΓΑΣ ΕΝ ΓΗ ΙΣΡΑΗΛ

ΙΕΖΕΚΙΗΛ 38:19


ΚΑΙ ΕΔΩ ΕΧΟΥΜΕ ΣΕΙΣΜΟ ΜΕΓΑ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΤΟ ΤΡΑΧΩΝΙ!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

STITS
Μέλος 2ης Βαθμίδας


273 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2005, 11:17:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους STITS
1 ΚΑΙ είδον, οτε ήνοιξε το Αρνίον μίαν εκ των σφραγίδων, και ήκουσα εν εκ των τεσσάρων ζώων λέγον, ως φωνήν βροντής, Έρχου και βλέπε.
2 Και είδον, και ιδού ίππος λευκός και ο καθήμενος επ' αυτόν είχε τόξον και εδόθη εις αυτόν στέφανος, και εξήλθε νικών, και δια να νικήση.
3 Και ότε ήνοιξε την δευτέραν σφραγίδα, ήκουσα το δεύτερον ζώον λέγον, Έρχου και βλέπε.
4 Και εξήλθεν άλλος ίππος κόκκινος και εις τον καθήμενον επ' αυτόν εδόθη να σηκώση την ειρήνην από της γης, και να σφάξωσιν αλλήλους, και εδόθη εις αυτόν μάχαιρα μεγάλη.
5 Και ότε ήνοιξε την τρίτην σφραγίδα, ήκουσα το τρίτον ζώον λέγον, Έρχου και βλέπε. Και είδον, και ιδού ίππος μέλας, και ο καθήμενος επ' αυτόν είχε ζυγαρίαν εν τη χειρί αυτού.
6 Και ήκουσα φωνήν εν μέσω των τεσσάρων ζώων λέγουσαν, Μια χοίνιξ σίτου δι' εν δηνάριον και τρείς χοίνικες κριθής δι' εν δηνάριον και, Το έλαιον και τον οίνον μη βλάψης.
7 Και ότε ήνοιξε την σφραγίδα την τετάρτην, ήκουσα φωνήν του τετάρτου ζώου λέγουσαν, Έρχου και βλέπε.
8 Και είδον, και ιδού ίππος ωχρός, και ο καθήμενος επάνω αυτού ωνομάζετο Θάνατος, και ο ’δης ηκολούθει μετ' αυτού και εδόθη εις αυτούς εξουσία επί το τέτερτον της γης να θανατώσωσι με ρομφαίαν και με πείναν και με θάνατον, και με τα θηρία της γης.
9 Και οτε ήνοιξε την πέμπτην σφραγίδα, είδον υποκάτω του θυσιαστηρίου τας ψυχάς των εσφαγμένων δια τον λόγον του Θεού, και δια την μαρυρίαν την οποίαν είχον
10 και έκραζον μετά φωνής μεγάλης, λέγοντες, Έως πότε ω Δέσποτα άγιε και αληθινέ, δεν κρίνεις και εκδικείς το αίμα ημών από των κατοικούντων επί της γης;
11 Και εδόθησαν εις έκαστον στολαί λευκαί, και ερρέθη προς αυτούς να αναπαυθώσιν έτι ολίγον καιρόν, εωσού συμπληρωθώσι και οι σύνδουλοι αυτών και οι αδελφοί αυτών, οι μέλλοντες να φονευθώσιν ως και αυτοί.
12 Και είδον, οτε ήνοιξε την σφραγίδα την έκτην και ιδού, έγεινε σεισμός μέγας, και ο ήλιος έγεινε μέλας ως σάκκος τρίχινος, και η σελήνη έγεινεν ως αίμα
13 και οι αστέρες του ουρανού έπεσαν εις την γην, καθώς η συκή ρίπτει τα άωρα
14 Και ο ουρανός απεχωρίσθη ως βιβλίον τετυλιγμένον, και παν όρος και νήσος εκινήθησαν εκ των τόπων αυτών
15 και οι βασιλείς της γης, και οι μεγιστάνες, και οι πλούσιοι, και οι χιλίαρχοι, και οι δυνατοί, και πας δούλος, και πας ελεύθερος, έκρυψαν εαυτούς εις τα σπήλαια και εις τας πέτρας των ορέων,
16 και λέγουσι προς τα όρη και προς τας πέτρας, Πέσετε εφ' ημάς, και κρύψατε ημάς από προσώπου του καθημένου επί του θρόνου, και από της οργής του Αρνίου
17 διότι ήλθεν η ημέρα η μεγάλη της οργής αυτού και τις δύναται να σταθή;

ΚΑΙ ΕΔΩ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΣΕΙΣΜΟ ΜΕΓΑ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΤΟ ΤΡΑΧΩΝΙ!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stratis79
Μέλος 2ης Βαθμίδας


430 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2005, 11:26:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stratis79
τώρα κατεβατά και σε replay.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
STITS
Μέλος 2ης Βαθμίδας


273 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2005, 11:32:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους STITS
1 ΧΕΙΡ ΚΥΡΙΟΥ ΕΣΤΑΘΗ ΕΠ ΕΜΕ ΚΑΙ ΜΕ ΕΞΗΓΑΓΕΝ Ο ΚΥΡΙΟΣ ΔΙΑ ΠΝΕΥΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΜΕ ΕΘΕΣΕΝ ΕΝ ΜΕΣΩ ΠΕΔΙΑΔΟΣ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΗΤΟ ΠΛΗΡΗΣ ΟΣΤΕΩΝ
2 ΚΑΙ ΜΕ ΕΚΑΜΕ ΝΑ ΔΙΕΛΘΩ ΠΛΗΣΙΟΝ ΑΥΤΩΝ ΚΥΚΛΩ ΚΥΚΛΩ ΚΑΙ ΙΔΟΥ ΗΣΑΝ ΠΟΛΛΑ ΣΦΟΔΡΑ ΕΠΙ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟΝ ΤΗΣ ΠΕΔΙΑΔΟΣ ΚΑΙ ΙΔΟΥ ΗΣΑΝ ΚΑΤΑΞΗΡΑ
3 ΚΑΙ ΕΙΠΕ ΠΡΟΣ ΕΜΕ ΥΙΕ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΔΥΝΑΝΤΑΙ ΤΑ ΟΣΤΑ ΤΑΥΤΑ ΝΑ ΑΝΑΖΗΣΩΣΙ ΚΑΙ ΕΙΠΑ ΚΥΡΙΕ ΘΕΕ ΣΥ ΕΞΕΥΡΕΙΣ
4 ΚΑΙ ΕΙΠΕ ΠΡΟΣ ΕΜΕ ΠΡΟΦΗΤΕΥΣΟΝ ΕΠΙ ΤΑ ΟΣΤΑ ΤΑΥΤΑ ΚΑΙ ΕΙΠΕ ΠΡΟΣ ΑΥΤΑ ΤΑ ΟΣΤΑ ΤΑ ΞΗΡΑ ΑΚΟΥΣΑΤΕ ΤΟΝ ΛΟΓΟΝ ΤΟΥ ΚΥΡΙΟΥ
5 ΟΥΤΩ ΛΕΓΕΙ ΚΥΡΙΟΣ Ο ΘΕΟΣ ΠΡΟΣ ΤΑ ΟΣΤΑ ΤΑΥΤΑ ΙΔΟΥ ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΕΜΒΑΛΕΙ ΕΙΣ ΕΣΑΣ ΠΝΕΥΜΑ ΚΑΙ ΘΕΛΕΤΕ ΑΝΑΖΗΣΕΙ
6 ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΒΑΛΕΙ ΕΦ ΥΜΑΣ ΝΕΥΡΑ ΚΑΙ ΑΝΑΓΑΓΕΙ ΣΑΡΚΑ ΕΦ ΥΜΑΣ ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΚΕΠΑΣΕΙ ΥΜΑΣ ΜΕ ΔΕΡΜΑ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΕΜΒΑΛΕΙ ΕΙΣ ΕΣΑΣ ΠΝΕΥΜΑ ΚΑΙ ΘΕΛΕΤΕ ΑΝΑΖΗΣΕΙ ΚΑΙ ΘΕΛΕΤΕ ΓΝΩΡΙΣΕΙ ΟΤΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ Ο ΚΥΡΙΟΣ
7 ΚΑΙ ΠΡΟΕΦΗΤΕΥΣΑ ΩΣ ΠΡΟΣΕΤΑΧΘΗΝ ΚΑΙ ΚΑΘΩΣ ΠΡΟΕΦΗΤΕΥΣΑ ΕΓΕΙΝΕΝ ΗΧΟΣ ΚΑΙ ΙΔΟΥ ΣΕΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΤΑ ΟΣΤΑ ΣΥΝΗΛΘΟΝ ΟΜΟΥ ΟΣΤΟΥΝ ΜΕΤΑ ΤΟΥ ΟΣΤΟΥ ΑΥΤΟΥ
8 ΚΑΙ ΕΙΔΟΝ ΚΑΙ ΙΔΟΥ ΝΕΥΡΑ ΚΑΙ ΣΑΡΚΕΣ ΑΝΕΦΥΗΣΑΝ ΕΠ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΔΕΡΜΑ ΠΕΡΙΕΣΚΕΠΑΣΕΝ ΑΥΤΑ ΕΠΑΝΩ ΠΝΕΥΜΑ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΗΤΟ ΕΝ ΑΥΤΟΙΣ
9 ΚΑΙ ΕΙΠΕ ΠΡΟΣ ΕΜΕ ΠΡΟΦΗΤΕΥΣΟΝ ΕΠΙ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑ ΠΡΟΦΗΤΕΥΣΟΝ ΥΙΕ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΚΑΙ ΕΙΠΕ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑ ΟΥΤΩ ΛΕΓΕΙ ΚΥΡΙΟΣ Ο ΘΕΟΣ ΕΛΘΕ ΠΝΕΥΜΑ ΕΚ ΤΩΝ ΤΕΣΣΑΡΩΝ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΕΜΦΥΣΗΣΟΝ ΕΠΙ ΤΟΥΣ ΠΕΦΟΝΕΥΜΕΝΟΥΣ ΤΟΥΤΟΥΣ ΚΑΙ ΑΣ ΑΝΑΖΗΣΩΣΙ
10 ΚΑΙ ΠΡΟΕΦΗΤΕΥΣΑ ΩΣ ΠΡΟΣΕΤΑΧΘΗΝ ΚΑΙ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑ ΕΙΣΗΛΘΕΝ ΕΙΣ ΑΥΤΟΥΣ ΚΑΙ ΑΝΕΖΗΣΑΝ ΚΑΙ ΕΣΤΑΘΗΣΑΝ ΕΠΙ ΤΟΥΣ ΠΟΔΑΣ ΑΥΤΩΝ ΣΤΡΑΤΕΥΜΑ ΜΕΓΑ ΣΦΟΔΡΑ ΣΦΟΔΡΑ
11 ΚΑΙ ΕΙΠΕ ΠΡΟΣ ΕΜΕ ΥΙΕ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΤΑ ΟΣΤΑ ΤΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΣ Ο ΟΙΚΟΣ ΙΣΡΑΗΛ ΙΔΟΥ ΟΥΤΟΙ ΛΕΓΟΥΣΙ ΤΑ ΟΣΤΑ ΗΜΩΝ ΕΞΗΡΑΝΘΗΣΑΝ ΚΑΙ Η ΕΛΠΙΣ ΗΜΩΝ ΕΧΑΘΗ ΗΜΕΙΣ ΗΦΑΝΙΣΘΗΜΕΝ
12 ΔΙΑ ΤΟΥΤΟ ΠΡΟΦΗΤΕΥΣΟΝ ΚΑΙ ΕΙΠΕ ΠΡΟΣ ΑΥΤΟΥΣ ΟΥΤΩ ΛΕΓΕΙ ΚΥΡΙΟΣ Ο ΘΕΟΣ ΙΔΟΥ ΛΑΕ ΜΟΥ ΕΓΩ ΑΝΟΙΓΩ ΤΟΥΣ ΤΑΦΟΥΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΣΑΣ ΑΝΑΒΙΒΑΣΕΙ ΕΚ ΤΩΝ ΤΑΦΩΝ ΣΑΣ ΘΕΛΩ ΣΑΣ ΦΕΡΕΙ ΕΙΣ ΤΗΝ ΓΗΝ ΤΟΥ ΙΣΡΑΗΛ
13 ΚΑΙ ΘΕΛΕΤΕ ΓΝΩΡΙΣΕΙ ΟΤΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ Ο ΚΥΡΙΟΣ ΟΤΑΝ ΛΑΕ ΜΟΥ ΑΝΟΙΞΩ ΤΟΥΣ ΤΑΦΟΥΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΣΑΣ ΑΝΑΒΙΒΑΣΩ ΕΚ ΤΩΝ ΤΑΦΩΝ ΣΑΣ
14 ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΔΩΣΕΙ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑ ΜΟΥ ΕΙΣ ΕΣΑΣ ΚΑΙ ΘΕΛΕΤΕ ΑΝΑΖΗΣΕΙ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΣΑΣ ΘΕΣΕΙ ΕΝ ΤΗ ΓΗ ΥΜΩΝ ΚΑΙ ΘΕΛΕΤΕ ΓΝΩΡΙΣΕΙ ΟΤΙ ΕΓΩ Ο ΚΥΡΙΟΣ ΕΛΑΛΗΣΑ ΚΑΙ ΕΞΕΤΕΛΕΣΑ ΛΕΓΕΙ ΚΥΡΙΟΣ
15 ΚΑΙ ΕΓΕΙΝΕ ΛΟΓΟΣ ΚΥΡΙΟΥ ΠΡΟΣ ΕΜΕ ΛΕΓΩΝ
16 ΚΑΙ ΣΥ ΥΙΕ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΛΑΒΕ ΕΙΣ ΣΕΑΥΤΟΝ ΡΑΒΔΟΝ ΜΙΑΝ ΚΑΙ ΓΡΑΨΟΝ ΕΠ ΑΥΤΗΝ ΠΕΡΙ ΤΟΥ ΙΟΥΔΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙ ΤΩΝ ΥΙΩΝ ΙΣΡΑΗΛ ΤΩΝ ΣΥΝΑΚΟΛΟΥΘΩΝ ΑΥΤΟΥ ΛΑΒΕ ΚΑΙ ΑΛΛΗΝ ΡΑΒΔΟΝ ΚΑΙ ΓΡΑΨΟΝ ΕΠ ΑΥΤΗΝ ΠΕΡΙ ΤΟΥ ΙΩΣΗΦ ΤΗΣ ΡΑΒΔΟΝ ΤΟΥ ΕΦΡΑΙΜ ΚΑΙ ΠΑΝΤΟΣ ΤΟΥ ΟΙΚΟΥ ΙΣΡΑΗΛ ΤΩΝ ΣΥΝΑΚΟΛΟΥΘΩΝ ΑΥΤΟΥ
17 ΚΑΙ ΣΥΝΑΨΟΝ ΑΥΤΑΣ ΕΙΣ ΣΕΑΥΤΟΝ ΜΙΑΝ ΠΡΟΣ ΜΙΑΝ ΕΙΣ ΡΑΒΔΟΝ ΜΙΑΝ ΚΑΙ ΘΕΛΟΥΣΙ ΓΕΙΝΕΙ ΜΙΑ ΕΝ ΤΗ ΧΕΙΡΙ ΣΟΥ
18 ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΟΙ ΥΙΟΙ ΤΟΥ ΛΑΟΥ ΣΟΥ ΕΙΠΩΣΙ ΠΡΟΣ ΣΕ ΛΕΓΟΝΤΕΣ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙΣ ΑΠΑΓΓΕΙΛΕΙ ΕΙΣ ΗΜΑΣ ΤΙ ΔΗΛΟΥΣΙΝ ΕΙΣ ΣΕ ΤΑΥΤΑ
19 ΕΙΠΕ ΠΡΟΣ ΑΥΤΟΥΣ ΟΥΤΩ ΛΕΓΕΙ ΚΥΡΙΟΣ Ο ΘΕΟΣ ΙΔΟΥ ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΛΑΒΕΙ ΤΗΝ ΡΑΒΔΟΝ ΤΟΥ ΙΩΣΗΦ ΤΗΝ ΕΝ ΤΗ ΧΕΙΡΙ ΤΟΥ ΕΦΡΑΙΜ ΚΑΙ ΤΩΝ ΦΥΛΩΝ ΤΟΥ ΙΣΡΑΗΛ ΤΩΝ ΣΥΝΑΚΟΛΟΥΘΩΝ ΑΥΤΟΥ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΒΑΛΕΙ ΕΚΕΙΝΑΣ ΜΕΤΑ ΤΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΡΑΒΔΟΥ ΤΟΥ ΙΟΥΔΑ ΚΑΙ ΚΑΜΕΙ ΑΥΤΑΣ ΜΙΑΝ ΡΑΒΔΟΝ ΚΑΙ ΘΕΛΟΥΣΙΝ ΕΙΣΘΑΙ ΜΙΑ ΕΝ ΤΗ ΧΕΙΡΙ ΜΟΥ
20 ΚΑΙ ΑΙ ΡΑΒΔΟΙ ΕΠΙ ΤΑΣ ΟΠΟΙΑΣ ΕΓΡΑΨΑΣ ΘΕΛΟΥΣΙΝ ΕΙΣΘΑΙ ΕΝ ΤΗ ΧΕΙΡΙ ΣΟΥ ΕΝΩΠΙΟΝ ΑΥΤΩΝ
21 ΚΑΙ ΕΙΠΕ ΠΡΟΣ ΑΥΤΟΥΣ ΟΥΤΩ ΛΕΓΕΙ ΚΥΡΙΟΣ Ο ΘΕΟΣ ΙΔΟΥ ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΛΑΒΕΙ ΤΟΥΣ ΥΙΟΥΣ ΙΣΡΑΗΛ ΕΚ ΜΕΣΟΥ ΤΩΝ ΕΘΝΩΝ ΟΠΟΥ ΥΠΗΓΟΝ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΣΥΝΑΞΕΙ ΑΥΤΟΥΣ ΠΑΝΤΑΧΟΘΕΝ ΚΑΙ ΦΕΡΕΙ ΑΥΤΟΥΣ ΕΙΣ ΤΗΝ ΓΗΝ ΑΥΤΩΝ
22 ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΚΑΜΕΙ ΑΥΤΟΥΣ ΕΝ ΕΘΝΟΣ ΕΝ ΤΗ ΓΗ ΕΠΙ ΤΩΝ ΟΡΕΩΝ ΤΟΥ ΙΣΡΑΗΛ ΚΑΙ ΕΙΣ ΒΑΣΙΛΕΥΣ ΘΕΛΕΙ ΕΙΣΘΑΙ ΒΑΣΙΛΕΥΣ ΕΠΙ ΠΑΝΤΑΣ ΑΥΤΟΥΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΣΙΝ ΕΙΣΘΑΙ ΠΛΕΟΝ ΔΥΟ ΕΘΝΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΣΙΝ ΕΙΣΘΑΙ ΤΟΥ ΛΟΙΠΟΥ ΔΙΗΡΗΜΕΝΟΙ ΠΛΕΟΝ ΕΙΣ ΔΥΟ ΒΑΣΙΛΕΙΑ
23 ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΣΙ ΜΙΑΙΝΕΣΘΑΙ ΠΛΕΟΝ ΕΝ ΤΟΙΣ ΕΙΔΩΛΟΙΣ ΑΥΤΩΝ ΟΥΔΕ ΕΝ ΤΟΙΣ ΒΔΕΛΥΓΜΑΣΙΝ ΑΥΤΩΝ ΟΥΔΕ ΕΝ ΠΑΣΑΙΣ ΤΑΙΣ ΠΑΡΑΒΑΣΕΣΙΝ ΑΥΤΩΝ ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΣΩΣΕΙ ΑΥΤΟΥΣ ΕΚ ΠΑΣΩΝ ΤΩΝ ΚΑΤΟΙΚΗΣΕΩΝ ΑΥΤΩΝ ΕΝ ΑΙΣ ΗΜΑΡΤΗΣΑΝ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΚΑΘΑΡΙΣΕΙ ΑΥΤΟΥΣ ΚΑΙ ΘΕΛΟΥΣΙΝ ΕΙΣΘΑΙ ΛΑΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΕΙΣΘΑΙ ΘΕΟΣ ΑΥΤΩΝ
24 ΚΑΙ ΔΑΒΙΔ Ο ΔΟΥΛΟΣ ΜΟΥ ΘΕΛΕΙ ΕΙΣΘΑΙ ΒΑΣΙΛΕΥΣ ΕΠ ΑΥΤΟΥΣ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΕΙΣΘΑΙ ΕΠΙ ΠΑΝΤΑΣ ΑΥΤΟΥΣ ΕΙΣ ΠΟΙΜΗΝ ΚΑΙ ΘΕΛΟΥΣΙ ΠΕΡΙΠΑΤΕΙ ΕΝ ΤΑΙΣ ΚΡΙΣΕΣΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΘΕΛΟΥΣΙ ΦΥΛΑΤΤΕΙ ΤΑ ΔΙΑΤΑΓΜΑΤΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΚΤΕΛΕΙ ΑΥΤΑ
25 ΚΑΙ ΘΕΛΟΥΣΙ ΚΑΤΟΙΚΕΙ ΕΝ ΤΗ ΓΗ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑΝ ΕΔΩΚΑ ΕΙΣ ΤΟΝ ΔΟΥΛΟΝ ΜΟΥ ΤΟΝ ΙΑΚΩΒ ΟΠΟΥ ΚΑΤΩΚΗΣΑΝ ΟΙ ΠΑΤΕΡΕΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΕΝ ΑΥΤΗ ΘΕΛΟΥΣΙ ΚΑΤΟΙΚΕΙ ΑΥΤΟΙ ΚΑΙ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΑΥΤΩΝ ΚΑΙ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΤΩΝ ΤΕΚΝΩΝ ΑΥΤΩΝ ΕΩΣ ΑΙΩΝΟΣ ΚΑΙ ΔΑΒΙΔ Ο ΔΟΥΛΟΣ ΜΟΥ ΘΕΛΕΙ ΕΙΣΘΑΙ ΑΡΧΩΝ ΑΥΤΩΝ ΕΙΣ ΤΟΝ ΑΙΩΝΑ
26 ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΚΑΜΕΙ ΠΡΟΣ ΑΥΤΟΥΣ ΔΙΑΘΗΚΗΝ ΕΙΡΗΝΗΣ ΑΥΤΗ ΘΕΛΕΙ ΕΙΣΘΑΙ ΔΙΑΘΗΚΗ ΑΙΩΝΙΟΣ ΠΡΟΣ ΑΥΤΟΥΣ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΣΤΗΡΙΞΕΙ ΑΥΤΟΥΣ ΚΑΙ ΠΛΗΘΥΝΕΙ ΑΥΤΟΥΣ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΘΕΣΕΙ ΤΟ ΑΓΙΑΣΤΗΡΙΟΝ ΜΟΥ ΕΝ ΜΕΣΩ ΑΥΤΩΝ ΕΙΣ ΤΟΝ ΑΙΩΝΑ
27 ΚΑΙ Η ΣΚΗΝΗ ΜΟΥ ΘΕΛΕΙ ΕΙΣΘΑΙ ΕΝ ΜΕΣΩ ΑΥΤΩΝ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΕΙΣΘΑΙ ΘΕΟΣ ΑΥΤΩΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΘΕΛΟΥΣΙΝ ΕΙΣΘΑΙ ΛΑΟΣ ΜΟΥ
28 ΚΑΙ ΘΕΛΟΥΣΙ ΓΝΩΡΙΣΕΙ ΤΑ ΕΘΝΗ ΟΤΙ ΕΓΩ Ο ΚΥΡΙΟΣ ΕΙΜΑΙ Ο ΑΓΙΑΖΩΝ ΤΟΝ ΙΣΡΑΗΛ ΟΤΑΝ ΤΟ ΑΓΙΑΣΤΗΡΙΟΝ ΜΟΥ ΗΝΑΙ ΕΝ ΜΕΣΩ ΑΥΤΩΝ ΕΙΣ ΤΟΝ ΑΙΩΝΑ

ΚΑΙ ΕΔΩ ΣΕΙΣΜΟΣ ΟΠΩΣ ΤΟΥ ΤΡΑΧΩΝΙΟΥ!!!
ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΟΤΑΝ ΘΑ ΔΟΥΝ ΤΟ ΦΩΣ ΤΟ ΑΛΗΘΙΝΟ ΟΙ ΙΣΡΑΗΛΙΤΕΣ!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

bellsak
Μέλος 1ης Βαθμίδας


68 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2005, 11:35:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bellsak
ΜΩΡ' ΤΙ ΕΙΝ' ΤΟΥΤΟΥΣ?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Peronosporos
Πλήρες Μέλος

Christmas Island
843 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2005, 11:46:22  Εμφάνιση Προφίλ
Εσύ τι νομίζεις για να έφτασα στο σημείο να τον βρίσω είναι αδιόρθωτος. Άντε να δούμε αν θα γεμίσει το νο3 μόνος του....

Knowledge is power, arm yourselfΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

motion
Νέο Μέλος


21 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2005, 11:46:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους motion
quote:

ΜΩΡ' ΤΙ ΕΙΝ' ΤΟΥΤΟΥΣ?


έλα ντε!!! το παράκανε!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
motion
Νέο Μέλος


21 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2005, 11:47:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους motion
quote:

ΜΩΡ' ΤΙ ΕΙΝ' ΤΟΥΤΟΥΣ?


έλα ντε!!! το παράκανε!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
STITS
Μέλος 2ης Βαθμίδας


273 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2005, 11:51:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους STITS
ΗΣΑΙΑΣ 29


1 ΟΥΑΙ ΕΙΣ ΤΗΝ ΑΡΙΗΛ ΤΗΝ ΑΡΙΗΛ ΤΗΝ ΠΟΛΙΝ ΟΠΟΥ ΚΑΤΩΚΗΣΕΝ Ο ΔΑΒΙΔ ΠΡΟΣΘΕΣΑΤΕ ΕΝΙΑΥΤΟΝ ΕΠΙ ΕΝΙΑΥΤΟΝ ΑΣ ΣΦΑΖΩΣΙΝ ΕΟΡΤΑΣΤΙΚΑΣ ΘΥΣΙΑΣ
2 ΑΛΛ ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΣΤΕΝΟΧΩΡΗΣΕΙ ΤΗΝ ΑΡΙΗΛ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΘΕΛΕΙ ΕΙΣΘΑΙ ΒΑΡΟΣ ΚΑΙ ΘΛΙΨΙΣ ΚΑΙ ΕΙΣ ΕΜΕ ΘΕΛΕΙ ΕΙΣΘΑΙ ΩΣ ΑΡΙΗΛ
3 ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΣΤΡΑΤΟΠΕΔΕΥΣΕΙ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΣΟΥ ΚΥΚΛΩ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΣΤΗΣΕΙ ΠΟΛΙΟΡΚΙΑΝ ΚΑΤΑ ΣΟΥ ΜΕ ΧΑΡΑΚΩΜΑ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΑΝΕΓΕΙΡΕΙ ΦΡΟΥΡΙΑ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΣΟΥ
4 ΚΑΙ ΘΕΛΕΙΣ ΡΙΦΘΗ ΚΑΤΩ ΘΕΛΕΙΣ ΛΑΛΕΙ ΑΠΟ ΤΟΥ ΕΔΑΦΟΥΣ ΚΑΙ Η ΛΑΛΙΑ ΣΟΥ ΘΕΛΕΙ ΕΙΣΘΑΙ ΤΑΠΕΙΝΗ ΕΚ ΤΟΥ ΧΩΜΑΤΟΣ ΚΑΙ Η ΦΩΝΗ ΣΟΥ ΕΚ ΤΟΥ ΕΔΑΦΟΥΣ ΘΕΛΕΙ ΕΙΣΘΑΙ ΩΣ ΤΟΥ ΕΓΓΑΣΤΡΙΜΥΘΟΥ ΚΑΙ Η ΛΑΛΙΑ ΣΟΥ ΘΕΛΕΙ ΨΙΘΥΡΙΖΕΙ ΕΚ ΤΟΥ ΧΩΜΑΤΟΣ
5 ΤΟ ΔΕ ΠΛΗΘΟΣ ΤΩΝ ΕΧΘΡΩΝ ΣΟΥ ΘΕΛΕΙ ΕΙΣΘΑΙ ΩΣ ΚΟΝΙΟΡΤΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΛΗΘΟΣ ΤΩΝ ΦΟΒΕΡΩΝ ΩΣ ΑΧΥΡΟΝ ΦΕΡΟΜΕΝΟΝ ΥΠΟ ΑΝΕΜΟΥ ΝΑΙ ΤΟΥΤΟ ΘΕΛΕΙ ΓΕΙΝΕΙ ΑΙΦΝΙΔΙΩΣ ΕΝ ΜΙΑ ΣΤΙΓΜΗ
6 ΘΕΛΕΙ ΓΕΙΝΕΙ ΕΙΣ ΣΕ ΕΠΙΣΚΕΨΙΣ ΠΑΡΑ ΤΟΥ ΚΥΡΙΟΥ ΤΩΝ ΔΥΝΑΜΕΩΝ ΜΕΤΑ ΒΡΟΝΤΗΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΕΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΦΩΝΗΣ ΜΕΓΑΛΗΣ ΜΕΤΑ ΑΝΕΜΟΖΑΛΗΣ ΚΑΙ ΑΝΕΜΟΣΤΡΟΒΙΛΟΥ ΚΑΙ ΦΛΟΓΟΣ ΠΥΡΟΣ ΚΑΤΑΤΡΩΓΟΝΤΟΣ
7 ΚΑΙ ΤΟ ΠΛΗΘΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΤΩΝ ΕΘΝΩΝ ΤΩΝ ΠΟΛΕΜΟΥΝΤΩΝ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΗΣ ΑΡΙΗΛ ΠΑΝΤΕΣ ΒΕΒΑΙΩΣ ΟΙ ΜΑΧΟΜΕΝΟΙ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΑΥΤΗΣ ΚΑΙ ΤΩΝ ΟΧΥΡΩΜΑΤΩΝ ΑΥΤΗΣ ΚΑΙ ΟΙ ΣΤΕΝΟΧΩΡΟΥΝΤΕΣ ΑΥΤΗΝ ΘΕΛΟΥΣΙΝ ΕΙΣΘΑΙ ΩΣ ΟΝΕΙΡΟΝ ΝΥΚΤΕΡΙΝΟΥ ΟΡΑΜΑΤΟΣ
8 ΚΑΘΩΣ ΜΑΛΙΣΤΑ Ο ΠΕΙΝΩΝ ΟΝΕΙΡΕΥΕΤΑΙ ΟΤΙ ΙΔΟΥ ΤΡΩΓΕΙ ΠΛΗΝ ΕΞΕΓΕΙΡΕΤΑΙ ΚΑΙ Η ΨΥΧΗ ΑΥΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΕΝΗ Η ΚΑΘΩΣ Ο ΔΙΨΩΝ ΟΝΕΙΡΕΥΕΤΑΙ ΟΤΙ ΙΔΟΥ ΠΙΝΕΙ ΠΛΗΝ ΕΞΕΓΕΙΡΕΤΑΙ ΚΑΙ ΙΔΟΥ ΕΙΝΑΙ ΗΤΟΝΗΜΕΝΟΣ ΚΑΙ Η ΨΥΧΗ ΑΥΤΟΥ ΔΙΨΑ ΟΥΤΩ ΘΕΛΟΥΣΙΝ ΕΙΣΘΑΙ ΤΑ ΠΛΗΘΗ ΠΑΝΤΩΝ ΤΩΝ ΕΘΝΩΝ ΤΩΝ ΠΟΛΕΜΟΥΝΤΩΝ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΟΥ ΟΡΟΥΣ ΣΙΩΝ
9 ΣΤΗΤΕ ΚΑΙ ΘΑΥΜΑΣΑΤΕ ΑΝΑΒΟΗΣΑΤΕ ΚΑΙ ΑΝΑΚΡΑΞΑΤΕ ΟΥΤΟΙ ΜΕΘΥΟΥΣΙΝ ΑΛΛ ΟΥΧΙ ΥΠΟ ΟΙΝΟΥ ΠΑΡΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΑΛΛ ΟΥΧΙ ΥΠΟ ΣΙΚΕΡΑ
10 ΔΙΟΤΙ Ο ΚΥΡΙΟΣ ΕΞΕΧΕΕΝ ΕΦ ΥΜΑΣ ΠΝΕΥΜΑ ΒΑΘΕΟΣ ΥΠΝΟΥ ΚΑΙ ΕΚΛΕΙΣΕ ΤΟΥΣ ΟΦΘΑΛΜΟΥΣ ΥΜΩΝ ΠΕΡΙΕΚΑΛΥΨΕ ΤΟΥΣ ΠΡΟΦΗΤΑΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΡΧΟΝΤΑΣ ΥΜΩΝ ΤΟΥΣ ΒΛΕΠΟΝΤΑΣ ΟΡΑΣΕΙΣ
11 ΚΑΙ ΠΑΣΑ ΟΡΑΣΙΣ ΘΕΛΕΙ ΕΙΣΘΑΙ ΕΙΣ ΕΣΑΣ ΩΣ ΛΟΓΙΑ ΕΣΦΡΑΓΙΣΜΕΝΟΥ ΒΙΒΛΙΟΥ ΤΟ ΟΠΟΙΟΝ ΗΘΕΛΟΝ ΔΩΣΕΙ ΕΙΣ ΤΙΝΑ ΕΞΕΥΡΟΝΤΑ ΝΑ ΑΝΑΓΙΝΩΣΚΗ ΛΕΓΟΝΤΕΣ ΑΝΑΓΝΩΘΙ ΤΟΥΤΟ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΛΕΓΕΙ ΔΕΝ ΔΥΝΑΜΑΙ ΔΙΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΣΦΡΑΓΙΣΜΕΝΟΝ
12 ΚΑΙ ΔΙΔΟΥΣΙ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟΝ ΕΙΣ ΜΗ ΕΞΕΥΡΟΝΤΑ ΝΑ ΑΝΑΓΙΝΩΣΚΗ ΚΑΙ ΛΕΓΟΥΣΙΝ ΑΝΑΓΝΩΘΙ ΤΟΥΤΟ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΛΕΓΕΙ ΔΕΝ ΕΞΕΥΡΩ ΝΑ ΑΝΑΓΙΝΩΣΚΩ
13 ΔΙΑ ΤΟΥΤΟ Ο ΚΥΡΙΟΣ ΛΕΓΕΙ ΕΠΕΙΔΗ Ο ΛΑΟΣ ΟΥΤΟΣ ΜΕ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ ΔΙΑ ΤΟΥ ΣΤΟΜΑΤΟΣ ΑΥΤΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΤΙΜΑ ΔΙΑ ΤΩΝ ΧΕΙΛΕΩΝ ΑΥΤΟΥ ΑΛΛ Η ΚΑΡΔΙΑ ΑΥΤΟΥ ΑΠΕΧΕΙ ΜΑΚΡΑΝ ΑΠ ΕΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΣΕΒΟΝΤΑΙ ΔΙΔΑΣΚΟΝΤΕΣ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑΣ ΕΝΤΑΛΜΑΤΑ ΑΝΘΡΩΠΩΝ
14 ΔΙΑ ΤΟΥΤΟ ΙΔΟΥ ΘΕΛΩ ΠΡΟΣΘΕΣΕΙ ΝΑ ΚΑΜΩ ΘΑΥΜΑΣΤΟΝ ΕΡΓΟΝ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΤΟΥ ΤΟΥ ΛΑΟΥ ΘΑΥΜΑΣΤΟΝ ΕΡΓΟΝ ΚΑΙ ΕΞΑΙΣΙΟΝ ΔΙΟΤΙ Η ΣΟΦΙΑ ΤΩΝ ΣΟΦΩΝ ΑΥΤΟΥ ΘΕΛΕΙ ΧΑΘΗ ΚΑΙ Η ΣΥΝΕΣΙΣ ΤΩΝ ΣΥΝΕΤΩΝ ΑΥΤΟΥ ΘΕΛΕΙ ΚΡΥΦΘΗ
15 ΟΥΑΙ ΕΙΣ ΤΟΥΣ ΣΚΑΠΤΟΝΤΑΣ ΒΑΘΕΩΣ ΔΙΑ ΝΑ ΚΡΥΨΩΣΙ ΤΗΝ ΒΟΥΛΗΝ ΑΥΤΩΝ ΑΠΟ ΤΟΥ ΚΥΡΙΟΥ ΚΑΙ ΤΩΝ ΟΠΟΙΩΝ ΤΑ ΕΡΓΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝ ΤΩ ΣΚΟΤΕΙ ΚΑΙ ΛΕΓΟΥΣΙ ΤΙΣ ΒΛΕΠΕΙ ΗΜΑΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΞΕΥΡΕΙ ΗΜΑΣ
16 Ω ΔΙΕΣΤΡΑΜΜΕΝΟΙ Ο ΚΕΡΑΜΕΥΣ ΘΕΛΕΙ ΝΟΜΙΣΘΗ ΩΣ ΠΗΛΟΣ ΤΟ ΠΛΑΣΜΑ ΘΕΛΕΙ ΕΙΠΕΙ ΠΕΡΙ ΤΟΥ ΠΛΑΣΑΝΤΟΣ ΑΥΤΟ ΟΥΤΟΣ ΔΕΝ ΜΕ ΕΠΛΑΣΕΝ Η ΤΟ ΠΟΙΗΜΑ ΘΕΛΕΙ ΕΙΠΕΙ ΠΕΡΙ ΤΟΥ ΠΟΙΗΣΑΝΤΟΣ ΑΥΤΟ ΟΥΤΟΣ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΝΟΗΣΙΝ
17 ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΕΙΣΘΑΙ ΕΤΙ ΠΟΛΥ ΟΛΙΓΟΣ ΚΑΙΡΟΣ ΚΑΙ Ο ΛΙΒΑΝΟΣ ΘΕΛΕΙ ΜΕΤΑΒΛΗΘΗ ΕΙΣ ΚΑΡΠΟΦΟΡΟΝ ΠΕΔΙΑΔΑ ΚΑΙ Η ΚΑΡΠΟΦΟΡΟΣ ΠΕΔΙΑΣ ΘΕΛΕΙ ΛΟΓΙΣΘΗ ΩΣ ΔΑΣΟΣ
18 ΚΑΙ ΕΝ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΗΜΕΡΑ ΟΙ ΚΩΦΟΙ ΘΕΛΟΥΣΙΝ ΑΚΟΥΣΕΙ ΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΤΟΥ ΒΙΒΛΙΟΥ ΚΑΙ ΟΙ ΟΦΘΑΛΜΟΙ ΤΩΝ ΤΥΦΛΩΝ ΘΕΛΟΥΣΙΝ ΙΔΕΙ ΕΛΕΥΘΕΡΩΘΕΝΤΕΣ ΕΚ ΤΟΥ ΣΚΟΤΟΥΣ ΚΑΙ ΕΚ ΤΗΣ ΟΜΙΧΛΗΣ
19 ΚΑΙ ΟΙ ΠΡΑΕΙΣ ΘΕΛΟΥΣΙΝ ΕΠΑΥΞΗΣΕΙ ΤΗΝ ΧΑΡΑΝ ΑΥΤΩΝ ΕΝ ΚΥΡΙΩ ΚΑΙ ΟΙ ΠΤΩΧΟΙ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΘΕΛΟΥΣΙΝ ΕΥΦΡΑΝΘΗ ΔΙΑ ΤΟΝ ΑΓΙΟΝ ΤΟΥ ΙΣΡΑΗΛ

20 ΔΙΟΤΙ Ο ΤΡΟΜΕΡΟΣ ΕΞΕΛΙΠΕ ΚΑΙ Ο ΧΛΕΥΑΣΤΗΣ ΕΞΩΛΟΘΡΕΥΘΗ ΚΑΙ ΠΑΝΤΕΣ ΟΙ ΠΑΡΑΦΥΛΑΤΤΟΝΤΕΣ ΤΗΝ ΑΝΟΜΙΑΝ ΕΞΗΛΕΙΦΘΗΣΑΝ
21 ΟΙΤΙΝΕΣ ΚΑΜΝΟΥΣΙ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟΝ ΠΤΑΙΣΤΗΝ ΔΙΑ ΕΝΑ ΛΟΓΟΝ ΚΑΙ ΣΤΗΝΟΥΣΙ ΠΑΓΙΔΑ ΕΙΣ ΤΟΝ ΕΛΕΓΧΟΝΤΑ ΕΝ ΤΗ ΠΥΛΗ ΚΑΙ ΜΕ ΨΕΥΔΟΣ ΔΙΑΣΤΡΕΦΟΥΣΙ ΤΟ ΔΙΚΑΙΟΝ
22 ΟΘΕΝ Ο ΚΥΡΙΟΣ Ο ΛΥΤΡΩΣΑΣ ΤΟΝ ΑΒΡΑΑΜ ΟΥΤΩ ΛΕΓΕΙ ΠΕΡΙ ΤΟΥ ΟΙΚΟΥ ΙΑΚΩΒ Ο ΙΑΚΩΒ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΠΛΕΟΝ ΑΙΣΧΥΝΘΗ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟΝ ΑΥΤΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΠΛΕΟΝ ΩΧΡΙΑΣΕΙ
23 ΑΛΛ ΟΤΑΝ ΙΔΗ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΑΥΤΟΥ ΤΟ ΕΡΓΟΝ ΤΩΝ ΧΕΙΡΩΝ ΜΟΥ ΕΝ ΜΕΣΩ ΑΥΤΟΥ ΘΕΛΟΥΣΙΝ ΑΓΙΑΣΕΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΘΕΛΟΥΣΙΝ ΑΓΙΑΣΕΙ ΤΟΝ ΑΓΙΟΝ ΤΟΥ ΙΑΚΩΒ ΚΑΙ ΘΕΛΟΥΣΙ ΦΟΒΕΙΣΘΑΙ ΤΟΝ ΘΕΟΝ ΤΟΥ ΙΣΡΑΗΛ
24 ΟΙ ΔΕ ΠΛΑΝΩΜΕΝΟΙ ΚΑΤΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑ ΘΕΛΟΥΣΙΝ ΕΛΘΕΙ ΕΙΣ ΣΥΝΕΣΙΝ ΚΑΙ ΟΙ ΓΟΓΓΥΖΟΝΤΕΣ ΘΕΛΟΥΣΙ ΜΑΘΕΙ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑΝ


ΚΑΙ ΕΔΩ ΕΧΟΥΜΕ ΣΕΙΣΜΟ!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

STITS
Μέλος 2ης Βαθμίδας


273 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2005, 12:02:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους STITS
ΖΑΧΑΡΙΑΣ 14ο

1 ΙΔΟΥ Η ΗΜΕΡΑ ΤΟΥ ΚΥΡΙΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΛΑΦΥΡΟΝ ΣΟΥ ΘΕΛΕΙ ΔΙΑΜΕΡΙΣΘΗ ΕΝ ΤΩ ΜΕΣΩ ΣΟΥ
2 ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΣΥΝΑΞΕΙ ΠΑΝΤΑ ΤΑ ΕΘΝΗ ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΙΕΡΟΥΣΑΛΗΜ ΕΙΣ ΜΑΧΗΝ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΑΛΩΘΗ Η ΠΟΛΙΣ ΚΑΙ ΑΙ ΟΙΚΙΑΙ ΘΕΛΟΥΣΙ ΛΕΗΛΑΤΗΘΗ ΚΑΙ ΑΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΘΕΛΟΥΣΙ ΒΙΑΣΘΗ ΚΑΙ ΤΟ ΗΜΙΣΥ ΤΗΣ ΠΟΛΕΩΣ ΘΕΛΕΙ ΕΞΕΛΘΕΙ ΕΙΣ ΑΙΧΜΑΛΩΣΙΑΝ ΤΟ ΔΕ ΥΠΟΛΟΙΠΟΝ ΤΟΥ ΛΑΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΕΞΟΛΟΘΡΕΥΘΗ ΕΚ ΤΗΣ ΠΟΛΕΩΣ
3 ΚΑΙ Ο ΚΥΡΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΕΞΕΛΘΕΙ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΠΟΛΕΜΗΣΕΙ ΚΑΤΑ ΤΩΝ ΕΘΝΩΝ ΕΚΕΙΝΩΝ ΩΣ ΟΤΕ ΕΠΟΛΕΜΗΣΕΝ ΕΝ ΤΗ ΗΜΕΡΑ ΤΗΣ ΜΑΧΗΣ
4 ΚΑΙ ΟΙ ΠΟΔΕΣ ΑΥΤΟΥ ΘΕΛΟΥΣΙ ΣΤΑΘΗ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑΝ ΕΚΕΙΝΗΝ ΕΠΙ ΤΟΥ ΟΡΟΥΣ ΤΩΝ ΕΛΑΙΩΝ ΤΟΥ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΤΗΣ ΙΕΡΟΥΣΑΛΗΜ ΕΞ ΑΝΑΤΟΛΩΝ ΚΑΙ ΤΟ ΟΡΟΣ ΤΩΝ ΕΛΑΙΩΝ ΘΕΛΕΙ ΣΧΙΣΘΗ ΚΑΤΑ ΤΟ ΜΕΣΟΝ ΑΥΤΟΥ ΠΡΟΣ ΑΝΑΤΟΛΑΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣ ΔΥΣΜΑΣ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΓΕΙΝΕΙ ΚΟΙΛΑΣ ΜΕΓΑΛΗ ΣΦΟΔΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΗΜΙΣΥ ΤΟΥ ΟΡΟΥΣ ΘΕΛΕΙ ΣΥΡΘΗ ΠΡΟΣ ΒΟΡΡΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΗΜΙΣΥ ΑΥΤΟΥ ΠΡΟΣ ΝΟΤΟΝ
5 ΚΑΙ ΘΕΛΕΤΕ ΚΑΤΑΦΥΓΕΙ ΕΙΣ ΤΗΝ ΚΟΙΛΑΔΑ ΤΩΝ ΟΡΕΩΝ ΜΟΥ ΔΙΟΤΙ Η ΚΟΙΛΑΣ ΤΩΝ ΟΡΕΩΝ ΘΕΛΕΙ ΦΘΑΝΕΙ ΕΩΣ ΕΙΣ ΑΣΑΛ ΚΑΙ ΘΕΛΕΤΕ ΦΥΓΕΙ ΚΑΘΩΣ ΕΦΥΓΕΤΕ ΑΠ ΕΜΠΡΟΣΘΕΝ ΤΟΥ ΣΕΙΣΜΟΥ ΕΝ ΤΑΙΣ ΗΜΕΡΑΙΣ ΟΖΙΟΥ ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΕΩΣ ΤΟΥ ΙΟΥΔΑ ΚΑΙ ΚΥΡΙΟΣ Ο ΘΕΟΣ ΜΟΥ ΘΕΛΕΙ ΕΛΘΕΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΟΥ ΠΑΝΤΕΣ ΟΙ ΑΓΙΟΙ
6 ΚΑΙ ΕΝ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΗΜΕΡΑ ΤΟ ΦΩΣ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΕΙΣΘΑΙ ΛΑΜΠΡΟΝ ΟΥΔΕ ΣΥΝΕΣΚΟΤΑΣΜΕΝΟΝ
7 ΑΛΛΑ ΘΕΛΕΙ ΕΙΣΘΑΙ ΜΙΑ ΗΜΕΡΑ ΗΤΙΣ ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΗ ΕΙΣ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟΝ ΟΥΤΕ ΗΜΕΡΑ ΟΥΤΕ ΝΥΞ ΚΑΙ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΕΣΠΕΡΑΝ ΘΕΛΕΙ ΕΙΣΘΑΙ ΦΩΣ
8 ΚΑΙ ΕΝ ΤΗ ΗΜΕΡΑ ΕΚΕΙΝΗ ΥΔΑΤΑ ΖΩΝΤΑ ΘΕΛΟΥΣΙΝ ΕΞΕΛΘΕΙ ΕΞ ΙΕΡΟΥΣΑΛΗΜ ΤΟ ΗΜΙΣΥ ΑΥΤΩΝ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΘΑΛΑΣΣΑΝ ΤΗΝ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΝ ΚΑΙ ΤΟ ΗΜΙΣΥ ΑΥΤΩΝ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΘΑΛΑΣΣΑΝ ΤΗΝ ΔΥΤΙΚΗΝ ΕΝ ΘΕΡΕΙ ΚΑΙ ΕΝ ΧΕΙΜΩΝΙ ΘΕΛΕΙ ΕΙΣΘΑΙ ΟΥΤΩ
9 ΚΑΙ Ο ΚΥΡΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΕΙΣΘΑΙ ΒΑΣΙΛΕΥΣ ΕΦ ΟΛΗΝ ΤΗΝ ΓΗΝ ΕΝ ΤΗ ΗΜΕΡΑ ΕΚΕΙΝΗ ΘΕΛΕΙ ΕΙΣΘΑΙ ΚΥΡΙΟΣ ΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΑΥΤΟΥ ΕΝ
10 ΠΑΣ Ο ΤΟΠΟΣ ΘΕΛΕΙ ΜΕΤΑΒΛΗΘΗ ΕΙΣ ΠΕΔΙΑΔΑ ΑΠΟ ΓΑΒΑΑ ΕΩΣ ΡΙΜΜΩΝ ΚΑΤΑ ΝΟΤΟΝ ΤΗΣ ΙΕΡΟΥΣΑΛΗΜ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΘΕΛΕΙ ΥΨΩΘΗ ΚΑΙ ΚΑΤΟΙΚΗΘΗ ΕΝ ΤΩ ΤΟΠΩ ΑΥΤΗΣ ΑΠΟ ΤΗΣ ΠΥΛΗΣ ΤΟΥ ΒΕΝΙΑΜΙΝ ΕΩΣ ΤΟΥ ΤΟΠΟΥ ΤΗΣ ΠΡΩΤΗΣ ΠΥΛΗΣ ΕΩΣ ΤΗΣ ΠΥΛΗΣ ΤΩΝ ΓΩΝΙΩΝ ΚΑΙ ΤΟΥ ΠΥΡΓΟΥ ΑΝΑΝΕΗΛ ΜΕΧΡΙ ΤΩΝ ΛΗΝΩΝ ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΕΩΣ
11 ΚΑΙ ΘΕΛΟΥΣΙ ΚΑΤΟΙΚΗΣΕΙ ΕΝ ΑΥΤΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΕΙΣΘΑΙ ΠΛΕΟΝ ΑΦΑΝΙΣΜΟΣ ΚΑΙ Η ΙΕΡΟΥΣΑΛΗΜ ΘΕΛΕΙ ΚΑΘΗΣΘΑΙ ΕΝ ΑΣΦΑΛΕΙΑ
12 ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΘΕΛΕΙ ΕΙΣΘΑΙ Η ΠΛΗΓΗ ΜΕ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑΝ Ο ΚΥΡΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΠΛΗΓΩΣΕΙ ΠΑΝΤΑΣ ΤΟΥΣ ΛΑΟΥΣ ΤΟΥΣ ΣΤΡΑΤΕΥΣΑΝΤΑΣ ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΙΕΡΟΥΣΑΛΗΜ Η ΣΑΡΞ ΑΥΤΩΝ ΘΕΛΕΙ ΤΗΚΕΣΘΑΙ ΕΝΩ ΙΣΤΑΝΤΑΙ ΕΠΙ ΤΟΥΣ ΠΟΔΑΣ ΑΥΤΩΝ ΚΑΙ ΟΙ ΟΦΘΑΛΜΟΙ ΑΥΤΩΝ ΘΕΛΟΥΣΙ ΔΙΑΛΥΘΗ ΕΝ ΤΑΙΣ ΟΠΑΙΣ ΑΥΤΩΝ ΚΑΙ Η ΓΛΩΣΣΑ ΑΥΤΩΝ ΘΕΛΕΙ ΔΙΑΛΥΘΗ ΕΝ ΤΩ ΣΤΟΜΑΤΙ ΑΥΤΩΝ
13 ΚΑΙ ΕΝ ΤΗ ΗΜΕΡΑ ΕΚΕΙΝΗ ΤΑΡΑΧΗ ΤΟΥ ΚΥΡΙΟΥ ΜΕΓΑΛΗ ΘΕΛΕΙ ΕΙΣΘΑΙ ΜΕΤΑΞΥ ΑΥΤΩΝ ΚΑΙ ΘΕΛΟΥΣΙ ΠΙΑΝΕΙ ΕΚΑΣΤΟΣ ΤΗΝ ΧΕΙΡΑ ΤΟΥ ΠΛΗΣΙΟΝ ΑΥΤΟΥ ΚΑΙ Η ΧΕΙΡ ΑΥΤΟΥ ΘΕΛΕΙ ΕΓΕΙΡΕΣΘΑΙ ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΧΕΙΡΟΣ ΤΟΥ ΠΛΗΣΙΟΝ ΑΥΤΟΥ
14 ΚΑΙ Ο ΙΟΥΔΑΣ ΕΤΙ ΘΕΛΕΙ ΠΟΛΕΜΗΣΕΙ ΕΝ ΙΕΡΟΥΣΑΛΗΜ ΚΑΙ Ο ΠΛΟΥΤΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΤΩΝ ΕΘΝΩΝ ΚΥΚΛΩ ΘΕΛΕΙ ΣΥΝΑΧΘΗ ΧΡΥΣΙΟΝ ΚΑΙ ΑΡΓΥΡΙΟΝ ΚΑΙ ΙΜΑΤΙΑ ΕΙΣ ΠΛΗΘΟΣ ΜΕΓΑ
15 ΚΑΙ Η ΠΛΗΓΗ ΤΟΥ ΙΠΠΟΥ ΤΟΥ ΗΜΙΟΝΟΥ ΤΗΣ ΚΑΜΗΛΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΟΝΟΥ ΚΑΙ ΠΑΝΤΩΝ ΤΩΝ ΚΤΗΝΩΝ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΘΕΛΟΥΣΙΝ ΕΙΣΘΑΙ ΕΝ ΤΟΙΣ ΣΤΡΑΤΟΠΕΔΟΙΣ ΕΚΕΙΝΟΙΣ ΤΟΙΑΥΤΗ ΘΕΛΕΙ ΕΙΣΘΑΙ ΩΣ Η ΠΛΗΓΗ ΑΥΤΗ
16 ΚΑΙ ΠΑΣ ΟΣΤΙΣ ΥΠΟΛΕΙΦΘΗ ΕΚ ΠΑΝΤΩΝ ΤΩΝ ΕΘΝΩΝ ΤΩΝ ΕΛΘΟΝΤΩΝ ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΙΕΡΟΥΣΑΛΗΜ ΘΕΛΕΙ ΑΝΑΒΑΙΝΕΙ ΚΑΤ ΕΤΟΣ ΔΙΑ ΝΑ ΠΡΟΣΚΥΝΗ ΤΟΝ ΒΑΣΙΛΕΑ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟΝ ΤΩΝ ΔΥΝΑΜΕΩΝ ΚΑΙ ΝΑ ΕΟΡΤΑΖΗ ΤΗΝ ΕΟΡΤΗΝ ΤΗΣ ΣΚΗΝΟΠΗΓΙΑΣ
17 ΚΑΙ ΟΣΟΙ ΕΚ ΤΩΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΩΝ ΤΗΣ ΓΗΣ ΔΕΝ ΑΝΑΒΩΣΙΝ ΕΙΣ ΙΕΡΟΥΣΑΛΗΜ ΔΙΑ ΝΑ ΠΡΟΣΚΥΝΗΣΩΣΙ ΤΟΝ ΒΑΣΙΛΕΑ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟΝ ΤΩΝ ΔΥΝΑΜΕΩΝ ΕΙΣ ΑΥΤΟΥΣ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΕΙΣΘΑΙ ΒΡΟΧΗ
18 ΚΑΙ ΕΑΝ Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΗΣ ΑΙΓΥΠΤΟΥ ΔΕΝ ΑΝΑΒΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΛΘΗ ΕΠΙ ΤΟΥΣ ΟΠΟΙΟΥΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΒΡΟΧΗ ΕΙΣ ΑΥΤΟΥΣ ΘΕΛΕΙ ΕΙΣΘΑΙ Η ΠΛΗΓΗ ΗΝ Ο ΚΥΡΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΠΛΗΓΩΣΕΙ ΤΑ ΕΘΝΗ ΤΑ ΜΗ ΑΝΑΒΑΙΝΟΝΤΑ ΔΙΑ ΝΑ ΕΟΡΤΑΣΩΣΙ ΤΗΝ ΕΟΡΤΗΝ ΤΗΣ ΣΚΗΝΟΠΗΓΙΑΣ
19 ΑΥΤΗ ΘΕΛΕΙ ΕΙΣΘΑΙ Η ΠΟΙΝΗ ΤΗΣ ΑΙΓΥΠΤΟΥ ΚΑΙ Η ΠΟΙΝΗ ΠΑΝΤΩΝ ΤΩΝ ΕΘΝΩΝ ΤΩΝ ΜΗ ΘΕΛΟΝΤΩΝ ΝΑ ΑΝΑΒΩΣΙ ΔΙΑ ΝΑ ΕΟΡΤΑΣΩΣΙ ΤΗΝ ΕΟΡΤΗΝ ΤΗΣ ΣΚΗΝΟΠΗΓΙΑΣ
20 ΕΝ ΤΗ ΗΜΕΡΑ ΕΚΕΙΝΗ ΘΕΛΕΙ ΕΙΣΘΑΙ ΕΠΙ ΤΟΥΣ ΚΩΔΩΝΑΣ ΤΩΝ ΙΠΠΩΝ ΑΓΙΑΣΜΟΣ ΕΙΣ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟΝ ΚΑΙ ΟΙ ΛΕΒΗΤΕΣ ΕΝ ΤΩ ΟΙΚΩ ΤΟΥ ΚΥΡΙΟΥ ΘΕΛΟΥΣΙΝ ΕΙΣΘΑΙ ΩΣ ΑΙ ΦΙΑΛΑΙ ΕΜΠΡΟΣΘΕΝ ΤΟΥ ΘΥΣΙΑΣΤΗΡΙΟΥ
21 ΚΑΙ ΠΑΣ ΛΕΒΗΣ ΕΝ ΙΕΡΟΥΣΑΛΗΜ ΚΑΙ ΕΝ ΙΟΥΔΑ ΘΕΛΕΙ ΕΙΣΘΑΙ ΑΓΙΑΣΜΟΣ ΕΙΣ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟΝ ΤΩΝ ΔΥΝΑΜΕΩΝ ΚΑΙ ΠΑΝΤΕΣ ΟΙ ΘΥΣΙΑΖΟΝΤΕΣ ΘΕΛΟΥΣΙΝ ΕΛΘΕΙ ΚΑΙ ΛΑΒΕΙ ΕΞ ΑΥΤΩΝ ΚΑΙ ΕΨΗΣΕΙ ΕΝ ΑΥΤΟΙΣ ΚΑΙ ΕΝ ΤΗ ΗΜΕΡΑ ΕΚΕΙΝΗ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΕΙΣΘΑΙ ΠΛΕΟΝ ΧΑΝΑΝΑΙΟΣ ΕΝ ΤΩ ΟΙΚΩ ΤΟΥ ΚΥΡΙΟΥ ΤΩΝ ΔΥΝΑΜΕΩΝ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

motion
Νέο Μέλος


21 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2005, 12:11:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους motion
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=2&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=7342Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
motion
Νέο Μέλος


21 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2005, 12:12:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους motion
http://www.translatum.gr/etexts/andreadis.htmΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
STITS
Μέλος 2ης Βαθμίδας


273 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2005, 12:14:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους STITS
1 ΚΑΙ μετά ταύτα ήλουσα ως φωνήν μεγάλην όχλου πολλού εν τω ουρανώ λέγοντος, Αλληλούϊα, η σωτηρία, και η δοξα, και η τιμή, και η δύναμις ανήκουσιν εις Κύριον τον Θεόν ημών
2 διοτι αληθιναί και δίκαιαι είναι αι κρίσεις αυτού διοτι έκρινε την πόρνην την μεγάλην, ήτις έφθειρε την γην με την πορνείαν αυτής, και εξεδίκησεν εκ της χειρος αυτής το αίμα των δούλων αυτού.
3 Και εκ δευτέρου είπον, Αλληλούϊα. Και ο καπνός αυτής αναβαίνει εις τους αιώνας των αιώνων.
4 Και έπεσον οι εικοσιτέσσαρες πρεσβύτεροι, και τα τέσσαρα ζώα, και προσεκύνησαν τον Θεόν τον καθήμενον επί του θρόνου, λέγοντες, Αμήν Αλληλούϊα.
5 Και εξήλθεν εκ του θρόνου φωνή, λέγουσα, Αινείτε τον Θεόν ημών, πάντες οι δούλοι αυτού, και οι φοβούμενοι αυτον, και οι μικροί και οι μεγάλοι.
6 Και ήκουσα ως φωνήν όχλου πολλού, και ως φωνήν υδάτων πολλών, και ως φωνήν βροντών ισχυρών, λεγόντων, Αλληλούϊα, διοτι εβασίλευσε Κύριος ο Θεός ο Παντοκράτωρ.
7 Ας χαίρωμεν και ας αγαλλώμεθα, και ας δώσωμεν την δόξαν εις αυτόν διοτι ήλθεν ο γάμος του Αρνίου, και η γυνή αυτού ητοίμασεν εαυτήν.
8 Και εδόθη εις αυτήν να ενδυθή βύσσινον καθαρόν και λαμπρον διότι το βύσσινον ειναι τα δικαιώματα των αγίων.
9 Και λέγει προς εμέ, Γράψον, Μακάριοι οι κεκλημένοι εις το δείπνον του γάμου του Αρνίου. Και λέγει προς εμέ, Ούτοι είναι οι αληθινοί λογοι του Θεού.
10 Και έπεσον έμπροσθεν των ποδών αυτού, δια να προσκυνήσω αυτον και λέγει μοι, Πρόσεχε μη κάμης τούτο εγώ ειμαι συνδουλος σου και των αδελφών σου οίτινες έχουσι την μαρτυρίαν του ιησού τον Θεον προσκύνησον διότι η μαρτυρία του Ιησού ειναι το πνεύμα της προφητείας.
11 και ειδον τον ουρανον ανεωγμένον, και ιδού, ίππος λευκός, και ο καθήμενος επ' αυτον εκαλείτο Πιστός και Αληθινός, και κρίνει και πολεμεί εν δικαιοσύνη.
12 Οι δε οφθαλμοί αυτού ήσαν ως φλοξ πυρός, και επί της κεφαλής αυτού διαδήματα πολλά και είχεν ονομα γεγραμμένον, το οποίον ουδείς γνωρίζει ειμή αυτός.
13 Και ήτο ενδεδυμένος ιμάτιον βεβαμμένον με αίμα και καλείται το ονομα αυτού, Ο ΛΟΓΟΣ ΤΟΥ ΘΕΟΥ.
14 Και τα στρατεύματα τα εν τω ουρανώ ηκολούθουν αυτον εφ' ίππων λευκών, ενδεδυμένοι βύσσινον λευκον και καθαρον.
15 Και εκ του στοματος αυτού εξέρχεται ρομφαία κοπτερά, δια να κτυπά με αυτήν τα έθνη και αυτος θέλει ποιμάνει αυτούς εν ράβδω σιδηρά και αυτος πατεί τον ληνόν του οίνου του θυμού και της οργής του Θεού του Παντοκράτορος.
16 Και επί το ιμάτιον και επί τον μηρόν αυτού έχει γεγραμμένον το ονομα, ΒΑΣΙΛΕΥΣ ΒΑΣΙΛΕΩΝ ΚΑΙ ΚΥΡΙΟΣ ΚΥΡΙΩΝ.
17 Και είδον ένα άγγελον ιστάμενον εν τω ηλίω και έκραξε μετά φωνής μεγάλης, λέγων προς πάντα τα όρνεα τα πετώμενα εις το μεσουράνημα, Έλθετε, και συνάγεσθε εις το δείπνον του μεγάλου Θεού,
18 δια να φάγητε σάρκας βασιλέων, και σάρκας χιλιάρχων, και σάρκας ισχυρών, και σάρκας ίππων και των καθημένων επ' αυτών, και σάρκας πάντων ελευθέρων και δούλων, και μικρών και μεγάλων.
19 Και είδον το θηρίον και τους βασιλείς της γης, και τα στρατεύματα αυτών συνηγμένα, δια να κάμωσι πόλεμον με τον καθήμενον επί του ίππου, και με το στράτευμα αυτού.
20 Και επιάσθη το θηριον, και μετά τούτου ο ψευδοπροφήτης όστις έκαμε τα σημεία ενώπιον αυτού, με τα οποία επλάνησε τους λαβόντας το χάρασμα του θηρίου, και τους προσκυνούντας την εικονα αυτού ζώντες ερρίφθησαν οι δύο εις την λίμνην του πυρος την καιομένην με το θείον.
21 Και οι λοιποί εφονεύθησαν με την ρομφαίαν του καθημένου επί του ιππου, την εξερχομένην εκ του στόματος αυτού και πάντα τα όρνεα εχορτάσθησαν εκ των σαρκών αυτών.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
STITS
Μέλος 2ης Βαθμίδας


273 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2005, 12:22:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους STITS
Ιράν: Ο Τόνι Μπλερ προειδοποιεί το Ιράν πως θα εκτεθεί «σε μία ακόμη πιο δύσκολη ζωή» εάν δεν βελτιώσει τις σχέσεις του με τη Δύση. 25/10/2005 01:40

Ιταλία-Επίθεση Πρόντι στον Μπερλουσκόνι
25/10/2005 10:00
ΕΡΧΕΤΑΙ Η "ΕΛΙΑ" ΣΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ ΤΗΝ 9-4-2006!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

bellsak
Μέλος 1ης Βαθμίδας


68 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2005, 12:32:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bellsak
motion
Νέο Μέλος


5 Μηνύματα Απεστάλη: 25/10/2005, 12:12:46
--------------------------------------------------------------------------------
http://www.translatum.gr/etexts/andreadis.htm
ΤΩΡΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΟΡΙΣΜΕΝΟΙ ΤΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΚΑΙ ΤΜΗΜΑ ΤΟΥ ΛΟΓΟΥ ΑΝΑΓΚΗΣ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗΣ ΚΛΙΣΗΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

bellsak
Μέλος 1ης Βαθμίδας


68 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2005, 12:34:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bellsak
motion
Νέο Μέλος


5 Μηνύματα Απεστάλη: 25/10/2005, 12:12:46
--------------------------------------------------------------------------------
http://www.translatum.gr/etexts/andreadis.htm
...............................................................................................................................................................................................................
ΤΩΡΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΟΡΙΣΜΕΝΟΙ ΤΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΚΑΙ ΤΜΗΜΑ ΤΟΥ ΛΟΓΟΥ ΑΝΑΓΚΗΣ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗΣ ΚΛΙΣΗΣ.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Aetos
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
349 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2005, 12:46:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Aetos
quote:

motion
Νέο Μέλος


5 Μηνύματα Απεστάλη: 25/10/2005, 12:12:46
--------------------------------------------------------------------------------
http://www.translatum.gr/etexts/andreadis.htm
...............................................................................................................................................................................................................
ΤΩΡΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΟΡΙΣΜΕΝΟΙ ΤΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΚΑΙ ΤΜΗΜΑ ΤΟΥ ΛΟΓΟΥ ΑΝΑΓΚΗΣ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗΣ ΚΛΙΣΗΣ.


MMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

bellsak
Μέλος 1ης Βαθμίδας


68 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2005, 12:49:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bellsak
ΝΕΦΕΛΕΣ ΛΕΝΕ ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΕ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stratis79
Μέλος 2ης Βαθμίδας


430 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2005, 13:25:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stratis79
MOTION είμαστε Χριστιανοί Ορθόδοξοι και όχι πεντηκοστιανοί, λάθος πόρτα άνοιξες.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
νιντζα
Μέλος 2ης Βαθμίδας


230 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2005, 13:42:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους νιντζα
ρε στιτς εχω αρχισει και εκτυπωνω τις πρωτες σελιδες απο το νο1 που δεν επαιρνες μερος και καθε σελιδα εχει τουλαχιστον 10 σελιδες Α4,με σενα θα φτανουν στις 50.τι καταλαβαινεις δλδ με αυτα που κανεις?νομιζεις οτι κανεις κατι?η οτι εσυ εχεις προφητειες και οτι στηριζεται το θεμα επανω σου?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
STITS
Μέλος 2ης Βαθμίδας


273 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2005, 13:43:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους STITS
http://homepages.pathfinder.gr/stits3/PHOTO3

Κέντρο Ορθόδοξων Βιβλικών Μελετών

ΓΕΝΕΣΙΣ – Κεφάλαιο ι’

Στα προηγούμενα κεφάλαια εξετάσαμε τον κατακλυσμό, τη σωτηρία του Νώε και τις ευλογίες του Θεού μετά τη λήξη του καταστροφικού φαινομένου. Είδαμε ακόμα το περιστατικό ανάμεσα στο Νώε και στο Χαμ, που είχε ως αποτέλεσμα την κατάρα προς το Χαναάν, γιο του Χαμ, και την ευλογία προς τα άλλα δύο αδέλφια, το Σημ και τον Ιάφεθ. Αντλήσαμε μάλιστα από τα λόγια του Νώε μια πολύ σημαντική προφητεία για τη θρησκευτική ιστορία της ανθρωπότητας.

Στο δέκατο κεφάλαιο μας εξιστορεί ο ιερός συγγραφέας τους λαούς που προήλθαν από την οικογένεια του Νώε και το πώς αυτοί διασκορπίστηκαν στη γη κατά έθνη. Ο κατάλογος τούτος υπήρξε σκοτεινός στα μάτια των περισσοτέρων αρχαίων μελετητών, μιας και τα περισσότερα από τα ονόματα λαών, φυλάρχων και πόλεων που αναφέρει δεν αντιστοιχούσαν σε υπαρκτές ιστορικές οντότητες της εποχής των μελετητών. Η σύγχρονη όμως ιστορία και λαογραφία – αν και δεν έλαβε τη Γραφή ως ντοκουμέντο – χρησιμοποίησε τον πίνακα της Γένεσης ως οδοδείκτη για την έρευνα γύρω από την ιστορία και την εξάπλωση των λαών. Πολλά μάλιστα από τα ονόματα λαών και περιοχών έχουν αναγνωριστεί με τη βοήθεια της αρχαιολογικής σκαπάνης.

Τα στοιχεία παρακάτω αντλούμε σχεδόν αυτούσια από τη μελέτη του σεβαστού αρχιμανδρίτη Ιωήλ Γιαννακόπουλου πάνω στο 10ο κεφάλαιο της Γένεσης.

Οι Ιαπετικοί λαοί

Ως Ιαπετικοί χαρακτηρίζονται οι Καυκάσιοι και Ινδοευρωπαϊκοί λαοί, οι οποίοι κατοίκησαν βόρεια, ανατολικά και δυτικά της Παλαιστίνης. Σ’αυτούς ανήκουν (από τις σημερινές φυλές) οι Έλληνες, οι λατινογενείς και γερμανογενείς Ευρωπαίοι, οι Ινδοί, οι κάτοικοι της Ρωσίας, κ.ο.κ. Αποτελούν μία από τις πολυπληθέστερες φυλές του κόσμου («πλατύναι ὁ Θεὸς τῷ ᾿Ιάφεθ»).

Ως υιοί του Ιάφεθ αναφέρονται οι Γαμέρ (Κιμέριοι, κάτοικοι της χερσονήσου της Κριμαίας, κατά τον Fillion οι Κέλτες και οι Κίμβροι), Μαγώγ (λαός της Λυδίας ή ευρισκόμενος στην περιοχή ανάμεσα στη Μαύρη και την Κασπία θάλασσα), Μαδοί (οι γνωστοί Μήδοι), Ιωύαν (Ίωνες, πιθανότατα όλοι οι Έλληνες), Θοβέλ (Τιβαρηνοί, λαός της Μικράς Ασίας κατοικούντες ανάμεσα στον ποταμό Λύκο και τον Εύξεινο Πόντο), Μοσόχ (Μόσχοι, λαός βορειοδυτικά της Αρμενίας, στα μεθόρια της Κολχικής, κατά τον Fillion οι Γερμανοί).

Ο Μαγώγ (με τον Γωγ) αναφέρονται από τον προφήτη Ιεζεκιήλ στο κεφάλαιο 38 ως ηγέτες μιας μεγάλης εκστρατείας Ιαπετικών λαών εναντίον του Ισραήλ. Αναφέρουμε απόσπασμα από το στίχο 2 έως τον 8 «στήρισον τὸ πρόσωπόν σου ἐπὶ Γὼγ καὶ τὴν γῆν τοῦ Μαγώγ, ἄρχοντα Ρώς, Μοσὸχ καὶ Θοβέλ, καὶ προφήτευσον ἐπ’ αὐτὸν 3 καὶ εἰπὸν αὐτῷ τάδε λέγει Κύριος Κύριος· ἰδοὺ ἐγὼ ἐπὶ σὲ Γὼγ ἄρχοντα Ρώς, Μοσὸχ καὶ Θοβὲλ 4 καὶ συνάξω σε καὶ πᾶσαν τὴν δύναμίν σου, ἵππους καὶ ἱππεῖς ἐνδεδυμένους θώρακας πάντας, συναγωγῇ πολλῇ, πέλται καὶ περικεφαλαῖαι καὶ μάχαιραι, 5 Πέρσαι καὶ Αἰθίοπες καὶ Λίβυες, πάντες περικεφαλαίαις καὶ πέλταις, 6 Γομὲρ καὶ πάντες οἱ περὶ αὐτόν, οἶκος τοῦ Θεργαμὰ ἀπ’ ἐσχάτου βορρᾶ καὶ πάντες οἱ περὶ αὐτόν, καὶ ἔθνη πολλὰ μετὰ σοῦ· 7 ἑτοιμάσθητι, ἑτοίμασον σεαυτὸν σύ, καὶ πᾶσα ἡ συναγωγή σου ἡ συνηγμένη μετὰ σοῦ καὶ ἔσῃ μοι εἰς προφυλακήν. 8 ἀφ’ ἡμερῶν πλειόνων ἑτοιμασθήσεται καὶ ἐπ’ ἐσχάτου ἐτῶν ἐλεύσεται καὶ ἥξει εἰς τὴν γῆν τὴν ἀπεστραμμένην ἀπὸ μαχαίρας, συνηγμένων ἀπὸ ἐθνῶν πολλῶν, ἐπὶ γῆν ᾿Ισραήλ, ἣ ἐγενήθη ἔρημος δι’ ὅλου· καὶ οὗτος ἐξ ἐθνῶν ἐξελήλυθε καὶ κατοικήσουσιν ἐπ’ εἰρήνης ἅπαντες…». Η συγκεκριμένη προφητεία θεωρείται ως μη εκπληρωμένη ακόμη και τοποθετείται μελλοντικά.

Υιοί του Γαμέρ αναφέρονται οι Ασχανάζ (Askenos – Aksenos – Εύξεινος Πόντος, πιθανόν οι Σκύθες), Ριφάθ (κάτοικοι της Παφλαγονίας, περιοχής της Μικράς Ασίας στις ακτές της Μαύρης θάλασσας) και Θοργαμά (Φρύγες ή κατά τον Fillion κάτοικοι της Αρμενίας, το όνομα αναφέρεται και στις χεττιτικές γραφές).

Υιοί του Ιωύαν αναφέρονται οι Ελισά (Elis, αρχαίο όνομα της Σικελίας και της Κάτω Ιταλίας, κατ’άλλους Alaschia, περιοχή της Κύπρου), Θαρσίς (φοινικική αποικία στην Ισπανία), Κίτιοι (κάτοικοι πόλης στην Κύπρο) και Ρόδιοι (κάτοικοι της νήσου Ρόδου). Με το «ἐκ τούτων ἀφωρίσθησαν νῆσοι τῶν ἐθνῶν ἐν τῇ γῇ αὐτῶν» εννοείται πιθανώς η διασπορά των υιών του Ιωύαν (και κυρίως των Ελλήνων) στα νησιά του Αιγαίου, της Ιταλίας και όλης της Μεσογείου.

Οι Χαμίτες

Στο δεύτερο μέρος (και μεγαλύτερο) του καταλόγου βρίσκονται οι λαοί που προήλθαν από το Χαμ. Πρόκειται για λαούς στην Αραβία, τη Μεσοποταμία, την Παλαιστίνη και τη βόρειο Αφρική. Θεωρούνταν από τους Ισραηλίτες ότι έφεραν την κατάρα του Νώε και η σύμμιξη με αυτούς ήταν απαγορευμένη.

Στους στίχους 6-7 γίνεται λόγος για λαούς της Αιγύπτου και της Αραβίας. Ως υιοί του Χαμ μας αναφέρονται οι Χους (Αιθίοπες – αυτοί προκάλεσαν τη σύγχυση στους Ιουδαίους μεταφραστές που ταύτισαν το Γεών με το Νείλο, όπως είδαμε στο δεύτερο κεφάλαιο), Μερσαΐν (Αιγύπτιοι), Φουδ (Punt, η αιγυπτιακή χώρα των θυμιαμάτων, ευρισκόμενη στο νότιο άκρο της Ερυθράς θάλασσας, απέναντι από τη Σαβά της Αραβίας) και Χαναάν (λαός της Παλαιστίνης).

Υιοί του Χους αναφέρονται οι Σαβά (αιθιοπική Meroe), Ευιλά (οι Αυλίτες των αρχαίων γεωγράφων, κάτοικοι χρυσοφόρας αραβικής περιοχής), Σαβαθά, Ρεγμά και Σαβαθακά (λοιπές διαπιστωμένες αραβικές φυλές). Υιοί του Ρεγμά μας αναφέρονται δύο, ο Σαβά (χώρα και λαός της βασίλισσας Σαββά – Γ’ Βασιλειών 10:1 – που επισκέφθηκε το βασιλιά Σολομώντα), και ο Δαδάν (άλλη αραβική φυλή).

Παρακάτω, στους στίχους 8-12 αναφέρονται λαοί της Αραβίας και της Αιθιοπίας. Γίνεται λόγος για το Νεβρώδ, υιό του Χους (πιθανόν διαφορετικός αυτός από το Χους του στίχου 6 – ο συγκεκριμένος ταυτίζεται με τον πατέρα των Χουσιτών ή Κασιτών που είδαμε στο κεφάλαιο β’), ο οποίος «ἤρξατο εἶναι γίγας ἐπὶ τῆς γῆς» και «κυνηγὸς ἐναντίον Κυρίου τοῦ Θεοῦ». Το «εναντίον» δε θα πρέπει να εκληφθεί αρνητικά, με βάση το Χρυσόστομο, απλά καθιστά εμφανή την ανδρεία και το θάρος του Νεβρώδ. Το πεδίο δράσης του ήταν μετά βεβαιότητος η Βαβυλώνα («ἀρχὴ τῆς βασιλείας αὐτοῦ Βαβυλὼν καὶ ᾿Ορὲχ καὶ ᾿Αρχὰδ καὶ Χαλάννη ἐν τῇ γῇ Σεναάρ»), πολλοί μάλιστα τον ταυτίζουν με το μυθικό ήρωα Γιλγαμές. Εξάλλου τη φήμη των κηνυγών την εποχή εκείνη τη γνωρίζουμε από παραστάσεις Βαβυλωνίων και Σουμερίων βασιλέων να κηνυγούν λιοντάρια.

Η περιοχή Ορέχ μάλλον είναι η Ερέχ ή Ουρούκ της Σουμερίας. Η Αρχάδ ήταν πόλη βορειοανατολικά της Βαβυλώνας, πλησίον της Sippar. Η δε Χαλάννη ταυτίζεται με την Κτησιφών, κι αυτή βορειοανατολικά της Βαβυλώνας επί του ποταμού Τίγρη – άλλοι πάλι τη συνδέουν με τη Nippur.

Αμέσως παρακάτω διαβάζουμε ότι «ἐκ τῆς γῆς ἐκείνης ἐξῆλθεν ᾿Ασσοὺρ καὶ ᾠκοδόμησε τὴν Νινευΐ καὶ τὴν Ροωβὼθ πόλιν καὶ τὴν Χαλὰχ 12 καὶ τὴν Δασὴ ἀνὰ μέσον Νινευΐ καὶ ἀνὰ μέσο Χαλάχ· αὕτη ἡ πόλις μεγάλη». Ο προφήτης Μιχαίας επίσης αργότερα (5:5) γράφει «καὶ ποιμανοῦσι τὸν ᾿Ασσοὺρ ἐν ρομφαίᾳ καὶ τὴν γῆν τοῦ Νεβρὼδ ἐν τῇ τάφρῳ αὐτῆς», αναφέρεται δηλαδή η στενή συγγένεια Ασσυρίων και Βαβυλωνίων, αρχαιολογικώς αποδεδειγμένη. Οι Ροωβώθ, Χαλάχ και Δασή είναι πόλεις κοντά στη Νινευή, συγκεκριμένα η Χαλάχ είναι η Kalchu νότια αυτής.

Στους στίχους 13-14 έχουμε αναφορά των φυλών των σχετικών με τους Αιγυπτίους. Γεννήθηκαν απ’αυτούς οι Λουδιείμ (μερικοί τους συνδέουν με τους Λύδιους), οι Ενεμετιείμ (άγνωστοι), οι Νεφθαλιείμ (κάτοικοι του δέλτα του Νείλου ή της Μέμφιδας), οι Λαβιείμ (πιθανόν οι Λύβιοι), οι Πατροσωνιείμ (οι αναφερόμενοι και ως «Πάτρος», κάτοικοι του αιγυπτιακού νότου), οι Χασλωνιείμ (άγνωστοι) και οι Καφθοριείμ (Kaphtor, πιθανόν η νήσος Κάρπαθος και μέρος της Κρήτης, κατ’επέκτασην οι Μινωίτες Κρήτες). Από τους Χασλωνιείμ προήλθαν – όπως μας αναφέρεται – οι Φυλιστιείμ (Φιλισταίοι), ίσως γι’αυτό δεν έχουμε και ίχνη της παρουσίας τους.

Τελευταίους αφήνει ο συγγραφέας στους στίχους 15-19 τους λαούς της Παλαιστίνης, απογόνους του καταραμένου Χαναάν. Από αυτόν προέκυψαν οι Σιδώνιοι (Φοίνικες), οι Χετταίοι (σημαντικός λαός στα βόρεια της Παλαιστίνης), οι Ιεβουσαίοι (αρχαίοι κάτοικοι της Ιερουσαλήμ), οι Αμορραίοι (λαός ανατολικά του Ιορδάνη), οι Γεργεσαίοι, οι Ευαίοι (στο κέντρο της Παλαιστίνης), οι Αρουκαίοι, οι Ασενναίοι (στα όρη του Λιβάνου), οι Αράδιοι, οι Σαμαραίοι (στη Συρία) και οι Αμαθαίοι (επί του ποταμού Ορόντου).

Έπειτα μας αναφέρονται τα όρια των Χαναναίων, από τα ανατολικά τα Σόδομα, τα Γόμορρα και η Αδαμά (που μαζί με τις άλλες δύο πόλεις, Σεβά και Σηγώρ, αποτέλεσαν την πεντάπολη) και από τα δυτικά η Σιδώνα, η Γάζα και τα Γέραρα. Η αναφερόμενη Δασά μάλλον είναι η Λεσά ή – όπως την ανέφεραν οι αρχαίοι γεωγράφοι – η Καλλιρόη, περιοχή πέραν της Νεκράς θάλασσας.

Οι Σημίτες

Οι σημιτικοί λαοί ακολουθούν τελευταίοι. Ως υιοί του Σημ αναφέρονται οι Ελάμ (χώρα της ανατολής με πρωτεύουσα τα Σούσα), Ασσούρ (πιθανός ιδρυτής Ασσυρίας), Αρφαξάδ (εβραϊκή φυλή Λουδ, σχετιζόμενοι από μερικούς με τους Λύδιους), Αράμ (σύνολο Αραμαϊκών φυλών μεταξύ Μεσογείου και Μεσοποταμίας) και Καϊνάν.

Υιοί του Αράμ ο Ούζ (χώρα του βιβλικού Ιώβ, η μόνη γνωστή από τα αραμαϊκά έθνη), ο Ούλ, ο Γάτερ και ο Μοσόχ. Η γενιά του Αρφαξάδ φτάνει μέχρι τρίτο επίπεδο, στον Έβερ, που φέρεται να γεννάει δύο γιους, τον Φαλέγ (που σημαίνει χώρισμα, επειδή στην εποχή του συγχύστηκαν οι γλώσσες στον πύργο της Βαβέλ) και τον Ιεκτάν (θεωρούμενος πατέρας αραβικών σημιτικών φυλών όπως Ελμωδάδ, Σαλέθ, Σαρμώθ, Ιαράχ, Οδορρά, Αιβήλ, Δεκλά, Ευάλ, Αβιμαέλ, Σαβά, Ουφείρ, Ευειλά και Ιωβάβ).

Σκοποί του καταλόγου

Ο κατάλογος του παρόντος κεφαλαίου είναι, αν και σύντομος, αρκετά αναλυτικός. Αναφέρει τη διασπορά των περισσοτέρων γνωστών στους Ισραηλίτες λαών, ακόμα και κάποιων που χάθηκαν μέσα στην ιστορία. Πέρα όμως από την αδιαμφισβήτητη ιστορική αξία του καταλόγου, έχει και πνευματική, θεολογική αξία. Διέπεται μάλιστα από τρείς κύριες ιδέες.

Πρώτον, δείχνεται ότι όλοι οι λαοί της ευρύτερης περιοχής (δυτική και κεντρική Ασία, Αραβία, βόρειος Αφρική και Ευρώπη) έχουν κοινή καταγωγή, παρουσιάζονται μάλιστα ως «αδελφοί», υιοί κοινών πατέρων. Το γεγονός αυτό προτρέπει την αγάπη και ειρηνική συνύπαρξη μεταξύ τους, μιας και στις φλέβες τους ρέει κοινό αίμα.

Δεύτερον, όσον αφορά την απολύτρωση, η γραμμή αυτής διαγράφεται μέσα από τη διασπορά των λαών. Ανάμεσα στους Ιαπετικούς λαούς, φορείς πολιτισμού και κατόχους μεγάλων εδαφικών εκτάσεων, και τους Χαμίτες, λαούς πλούσιους και ισχυρούς (Πέρσες, Αιγύπτιοι), οι Σημίτες επιλέχθηκαν, οι λιγότερο πολιτισμικά προοδευμένοι. Αλλά και από αυτούς τους απογόνους του Σημ οι Ισραηλίτες, από τους πιο αδύναμους, επιλέχθηκαν να γίνουν φορείς της θείας ελπίδας.

Τρίτον, εξαιτίας της κοινής καταγωγής, γίνεται εμφανές ότι ο αναμενόμενος Μεσσίας δεν έρχεται μόνο για τους Ισραηλίτες (ή τους απογόνους του Σημ) αλλά για όλους τους ανθρώπους, όπως μας μαρτυρά και το Γένεσις 12:3 «καὶ ἐνευλογηθήσονται ἐν σοὶ πᾶσαι αἱ φυλαὶ τῆς γῆς».
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

franandy2001
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Germany
107 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2005, 14:14:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους franandy2001
Αγαπιτοι εν χριστο αδελφοι καλημερα αδελφε stits τα κατεβατα σου πραγματι ειναι κουραστικα και πολα δεν εχουν σχεση με την ορθοδοξια το μονο που καταφερνης να γεμιζης το site παρακαλουμαι σεβασω την γνωμη και αλλον.Και στους μι ορθοδοξους να μην λαβενουν μερος στο forum ταπεινα ενας αναγνωστηςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΣGR
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
285 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2005, 14:43:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΝΙΚΟΣGR
quote:
3. Υπάρχει μια έντονη εμμονή με το Τραχώνι. Στο site του έγραψε ένα σωρό ψέματα για το Τραχώνι. Γιατί τόση εμμονή? Δεν είναι περίεργο που το έχει πάρει τόσο προσωπικά? Γιατί ενοχλείτε?

Για αυτο ακριβως και εγω τα εχω παρει με τον Μάξιμο!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΣGR
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
285 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2005, 14:46:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΝΙΚΟΣGR
ΣΤΙΤΣ αν δεν σταματησεις τα κατεβατα θα βαλω την αμαλια να σου βαλει περιορισμο στα post σουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
LiakoFan
Μέλος 1ης Βαθμίδας


127 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2005, 15:11:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους LiakoFan
Και μετά θα τα ρίχνει ως STITS1, STITS2, ... STITSn

Ρίξε πράμα STITS.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stratis79
Μέλος 2ης Βαθμίδας


430 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2005, 15:18:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stratis79
ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ STITTS!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stratis79
Μέλος 2ης Βαθμίδας


430 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2005, 15:20:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stratis79
Ρε τι είναι τούτος ρε! που έλεγε και μια παλιά διαφήμιση.

Πάντως παιδιά καλά που ο STITTS δεν είναι ο Θεός, οι προσευχές μας δε θα εισακούονταν ποτέ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 22 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.21875
Maintained by Digital Alchemy