ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΠΡΟΦΗΤΕΙΕΣ ΑΓΙΩΝ Η ΣΥΝΕΧΕΙΑ (Νο 3)
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 22
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
lazzio
Διεγραμμένος Λογαριασμός


27 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2005, 18:28:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lazzio
quote:
Ειδες πουθενα το ονομα σου στο ποστ μου;Φαινεται διαφορετικα ελληνικα μαθαινουμε....


Πολύ ερισιτικό σε βρίσκω !
Εγώ σε ρώτησα, που το αποδίδεις, που εσύ λές ότι δεν έχεις δει χριστιανό να βρίζει άλλους (όπου εσύ μιλάς σε συλλογικό επίπεδο) και εγώ αντίστοιχ ασου φέρνω δύο ονόματα, που έβρισαν εμένα και χωρίς λόγο.
Τόσο απλό και τόσο απλά είναι τα ελληνικά μου.

Σε ρωτάω. Παρότι είσαι τόσο σίγουρος σε συλλογικό επίπεδο, το παράδειγμά σου έχει όντως μια "τρύπα". Που το αποδίδεις αυτό ;
Γιατί με βρίσανε χωρίς λόγο ;
Απάντησε σε παρακαλώ.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dim.kar
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
709 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2005, 18:41:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dim.kar
quote:

Φιλακια αγαμητοι!!!

Γλώσσα λανθάνουσα, αλήθεια λέγει... Προφανώς εσύ είσαι καλογαμημένος...

No problem, όλοι άνθρωποι είμαστε. Τις κρυφές που την ημέρα βρίζουν τους πούστηδες και το βράδυ ψωνίζουν νεαρούς από την Κουμονδούρου αντιπαθώ...

Νάσαι καλά που μας το ομολόγησες!


Η συμβουλή της μέρας: ΛΟΒΟΤΟΜΗ: τα λύνει ΟΛΑ και ...συμφέρει!
Δ.Κ. ή ο άνθρωπος whisky
http://www.msu.gr/chart.asp?Perifereia_ID=9
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Peronosporos
Πλήρες Μέλος

Christmas Island
843 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2005, 18:44:12  Εμφάνιση Προφίλ
lazzio εγώ θα απολογηθώ για αυτά που έγραψα και θα ζητήσω συγνώμη ΜΟΝΟ αν παραδεχθείς ότι είδες μονόπλευρα την συζήτηση...
Δεν κατάλαβα εμείς είμαστε αγενείς και βρίζουμε και ο άλλος λέει την Παναγία πόρνη και βρίζει τα θρησκευτικά μας πιστεύω (τρομερά αντιδημοκρατική πράξη) και δεν του κάνεις ούτε παρατήρηση, τί περιμένεις δηλαδή από μένα, αφού είσαι ήδη προκατειλλημένος υπέρ των ανθρώπων που άλλαξαν τα φώτα του forum. Για σε παρακαλώ, δεν μπορείς να "ποιείς την νύσσαν" και να ζητάς και τα ρέστα!!!!!

Αν το παραδεχθείς αυτό, θα ζητήσω συγνώμη από το forum, μέχρι τότε τα λέγαμε.....(να θεωρείται δεδομένη η συγνώμη μου σε τέτοια περίπτωση αν και θα αποστείλλω και σχετικό post).

quote:
και τι φταίμε που τα στοιχεία είναι προς απαξίωση...!!!!

Ώπα εδώ είσαι φάουλ φίλε γιατί με αυτό το σκεπτικό ΤΑ ΠΑΝΤΑ μπορούν να αμφισβητηθούν από έναν συνομιλητή και δεν μπορεί να αποδειχθεί ΤΙΠΟΤΑ με στοιχεία. Εννοείται ότι το να δεχθεί ο άλλος τα στοιχεία προυποθέτει κοινό τόπο συζήτησης (δεν εννοώ τόπο με την χωρική έννοια φυσικά!!) και ΚΑΛΗ ΠΡΟΑΙΡΕΣΗ μεταξύ των συνομιλητών, που δεν υπάρχουν ποτέ σε τέτοιες συζητήσεις οπότε δεν θα κάθομαι εγώ να αναλώνομαι να συζητώ με κάποιον που ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΠΟΤΕ να δεχθεί την άποψή μου, αλλά θέλει να ΜΟΥ ΕΠΙΒΑΛΛΕΙ την δική του. Για αυτό δεν συζητάμε, αν κάποιος πληρεί τα 2 παραπάνω κριτήρια για μένα, τότε θα κάνουμε ΔΙΑΛΟΓΟ (γιατί είμαι έτοιμος να δεχτώ απόψεις, εσείς δεν είστε) μέχρι τότε απλά θα ΛΟΓΟΜΑΧΟΥΜΕ και πιστέψτε με έχω καλύτερα πράγματα να κάνω....

Αυτός ο φασιστικός τρόπος να μας επιβάλλετε την άποψή σας προφανώς δεν αρμόζει στην δημοκρατία που επικαλείστε. Αυτά να τα ακούει και το αναρχοκουμμούνι ο dim.kar και να ξέρει ότι είναι ο μεγαλύτερος ΦΑΣΙΣΤΑΣ από όλους όσους έχω δεί (έχω φίλους αναρχοκουμμούνια, και καλούς φίλους μάλιστα, αλλά τέτοια περίπτωση πραγματικά χρήζει παρακολούθησης.......) άσχετα τί ΝΟΜΙΖΕΙ ότι πρεσβεύει.

Facts: Knowledge is power, Power corrupts.
Conclusion: Study hard, Be evil.

Edited by - Peronosporos on 02/11/2005 18:51:49Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

νιντζα
Μέλος 2ης Βαθμίδας


230 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2005, 18:44:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους νιντζα
αφου υβριζεται τον Ιησου Χριστο καλα κανετε.ελπιζω αργοτερα στην ωρα της κρισεως να εχετε την ιδια γνωμη και να μην προβαλετε δικαιολογιες για να αποφυγετε την δικαιη οργη Του.
ΥΓ.σε 50 μερες εχουμε Χριστουγεννα.αν ειστε μαγκες πειτε στο αφεντικο σας-ειτε ειναι το κρατος ειτε καποιος ιδιωτης και εφοσον ειστε υπαλληλοι-πως δεν επιθυμητε να λαβετε δωρο Χριστουγεννων και οτι επιθυμητε να εργαστειτε 25/12.ετσι θα αποδειξετε την μαγκια σας.γιατι θελετε και δωρο ξια ταξενεθλια καποιου ανθρωπακου τον οποιο υβριζεται?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
lazzio
Διεγραμμένος Λογαριασμός


27 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2005, 18:56:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lazzio
quote:

lazzio εγώ θα απολογηθώ για αυτά που έγραψα και θα ζητήσω συγνώμη ΜΟΝΟ αν παραδεχθείς ότι είδες μονόπλευρα την συζήτηση...
Δεν κατάλαβα εμείς είμαστε αγενείς και βρίζουμε και ο άλλος λέει την Παναγία πόρνη και βρίζει τα θρησκευτικά μας πιστεύω (τρομερά αντιδημοκρατική πράξη) και δεν του κάνεις ούτε παρατήρηση, τί περιμένεις δηλαδή από μένα, αφού είσαι ήδη προκατειλλημένος υπέρ των ανθρώπων που άλλαξαν τα φώτα του forum. Για σε παρακαλώ, δεν μπορείς να "ποιείς την νύσσαν" και να ζητάς και τα ρέστα!!!!!


Πρόσεξε. Εδώ κάνεις ένα πολύ μεγάλο λογικό άλμα, που ούτε σωστό είναι και σε οδηγεί και σε λάθος συμπεράσματα.

Εγώ δεν είπα κανέναν και καμία "πόρνη" ή οτιδήποτε άλλο. Το φόρουμ εδώ είναι, μπορείς να ανατρέξεις το οποιοδήποτε μηνυμά μου και να δείς ΤΙ και ΠΩΣ το γράφω.

Να κάνω παρατήρηση σε άλλους ; Γιατί, τι μου κάνανε ;
Αν θέλουν να πιστεύουν ή να μήν πιστεύουν, εμένα τι με μέλλει ;
Ας πιστεύει ο καθένας σε ότι θέλει.
Εμένα γιατί με βρίσανε ;
Για ποιό λόγο ;

Εσύ μπορείς να μου βρείς έναν λόγο ;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Peronosporos
Πλήρες Μέλος

Christmas Island
843 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2005, 19:06:34  Εμφάνιση Προφίλ
Η μόνη εξήγηση που μπορώ να σου δώσω είναι ότι σε ακραίες καταστάσεις με μεγάλη ένταση, αν δεν παρεμβαίνεις υπέρ της μίας πλευράς ή της άλλης αργά η γρήγορα θα κατηγορηθείς από την μία ή την άλλη πλευρά, είναι αναπόφευκτο...(ισχύει γενικά αυτό στις ανθρώπινες σχέσεις, πολιτική, έρωτας, πόλεμος, φιλίες κτλ), λόγος θα βρεθεί στην πορεία

Λογικό άλμα δεν κάνω, βλέπε τί γράφτηκε στο forum, πρωτίστως και μετά να παρεμβαίνεις ως "πυροσβέστης" δεν μπορείς να κάνεις παρατήρηση σε μένα για το ύφος μου και να μην λές τίποτα για τους "νταλικιέρηδες" των προηγουμένων post, εθελοτυφλείς ή αγνοείς εξήγησέ μου να ξέρω (ειλικρινά το λέω γιατί θέλω να ξέρω τί από τα δύο συμβαίνει)

Facts: Knowledge is power, Power corrupts.
Conclusion: Study hard, Be evil.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lazzio
Διεγραμμένος Λογαριασμός


27 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2005, 19:17:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lazzio
Εγώ σήμερα μπήκα στο τόπικ και διάβασα ότι διάβασα. Δεν ξέρω τι ειπώθηκε και δεν με πολυενδιαφέρει κιόλας.

Αυτό που λές για τη συλλογική αντιμετώπιση, είναι όμως πάρα πολύ ακραίο και σίγουρα πολύ λάθος. Αν εσύ κρινόσουν από το τί κάνει ο .... γείτονάς σου, δεν νομίζω οτι θα ήσουν πολύ ευτυχισμένος με το αποτέλεσμα.

Πιστεύω οτι δεν έχω καμία σχέση ούτε με τη μία αλλά ούτε και με την άλλη παράταξη. Είμαι ο ευατός μου, έχω την προσωπικότητά μου, την ιδιατερότητά μου, και διαπίστωσα οτι εμένα με έβρισαν (και με πολύ χυδαία λόγια) άνθρωποι που λένε οτι πιστεύουν στην Αγάπη και τον Σεβασμό. Συγνώμη, αλλά εγώ δεν είδα κάτι τέτοιο. Εδώ είναι το φόρουμ, εδώ είναι γραμένα, εδώ μπορεί ο οποιοσδήποτε να ανατρέξει και να τα βρεί.

Πές μου λοιπόν, όταν εγώ αντιμετωπίζομαι "συλλογικά" επειδή δεν ανήκω σε μια ομάδα, τι γνώμη μπορώ να σχηματίσω για το αληθές των λεγομένων αυτής της ομάδας ;
Τι χαρακτηρισμούς θα μπορούσα να διατυπώσω και τι συμπέρασμα μπορώ να σχηαμτίσω για αυτούς που μιλάνε για τον Χριστό, αλλά τον χρησιμοποιούν σαν όπλο για να δέρνουν και να απειλούν όσους δεν τους ενστερνίζονται ; Αυτό είπε ο Χριστός ;
Είπε να απειλείτε ότι θα έρθει η μέρα της Κρίσης και θα έρθει να εκδικηθεί και θα τιμωρήσει όσους δεν τον πιστεύουν ;

Για πές μου, κατα τη γνώμη σου, άν έρθει ο Χριστός, και αφού κρίνει όλους τους "χριστιανούς" ασχοληθεί και με τους άλλους, πόση πιθανότητα δίνεις στην περίπτωση, να πεί ο ίδιος ο Χριστός σε κάποιον μαύρο "εσύ δεν είσαι "δικός μας", αλλά όλη σου τη ζωή έκανες το καλό και είχες καθαρή καρδιά, άρα λοιπόν θα σε πάρω μαζί Μου".

Την άποψή σου ζητάω.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2005, 19:59:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood
quote:

ΝΙΚΟΣGR

Eσυ GDS ,jonnybegood,dim.kar .και λοιποι ,περιμενετε να παρετε τις αποδειξεις σας.....
Εγω το μονο που μπορω να σας δωσω ειναι ....ξερετε τι....



ξερω, ξερω, @@-παπακια...


ο,τι διαθετει κανεις προσφερει...


δε σε παρεξηγω!

quote:

Βαριεμαι να ασχολουμε και με την παρτυ σας γιαυτο τωρα παω να βγω με το μωρο μου...


με το @-παπακι θα πατε να ταϊσετε τα @@-παπακια?

quote:

Το ποιος χρησιμοποιει τα εργαλεια του φαινεται...



δηλαδη τα @@-παπακια του...


quote:

για να ασχολειστε ,μαλλον βλακες με ψυχολογικα προβληματα ειστε,και δε σας δινουν σημασια οι γυναικες γιαυτο και αναλονεστε με την παρτη μας.


και οχι με τα @@-παπακια σου!


αυτα στο μωρο σου!

quote:

Φιλακια αγαμητοι!!!



στα @@-παπακια μας ή στα μαγουλακια μας?

.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

LiakoFan
Μέλος 1ης Βαθμίδας


127 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2005, 20:36:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους LiakoFan
Με τέτοιους δημοκράτες είμαστε ακόμα το Τσιμπουτί της Ευρώπης.

Υπάρχει η δυνατότητα στο esoterica για invite-only, να τελειώνουμε με τη δημοκρατία του μίσους?

Ή να πάμε κάπου αλλού, όπου υπάρχει αυτή η δυνατότητα?
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

newtoras
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2005, 21:19:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους newtoras
quote:

Ή να πάμε κάπου αλλού...

Διαβάζω μία ώρα και δεν πιστεύω στα μάτια μου!!! Βλέπω τους πρωτεργάτες αυτού του forum να πηδάνε πρώτοι απ’ το καράβι!!!!!

Ανακαλύψατε το δάσος στη έρημο (και μπράβο σας!!!), κόψατε μόνοι σας τα ξύλα με γυμνά χέρια (και μπράβο σας!!!), φτιάξατε μια βαρκούλα (και μπράβο σας!!!), μετά μια μεγαλύτερη (και μπράβο σας!!!), έπειτα φτιάξατε ένα καράβι -και ας διαφωνούσατε λίγο στα.... «σχέδια»- (και μπράβο σας!!!), το εξοπλίσατε με άξιους συμπολεμιστές (Τα...νέα μέλη) και όταν σας την πέσανε οι βάρβαροι πηδήξατε απ’ το καράβι!!!!!!!!! Και τώρα κολυμπάτε προσπαθώντας να ξαναβγείτε στην ακτή!!!!

Αυτές ήταν οι προσδοκίες σας από αυτό το Forum?

Σε εσάς μιλάω αδερφοί!! Σε εσάς που ακόμα κρυφοκοιτάτε αυτό το forum γιατί ήταν το λίκνο της έμπνευσης σας για πολύ καιρό!! ΑΕΤΕ!! PERONOSPORE!! KYRIAKOPOULE!! STRATI!! 22!! LIAKOFAN!! Και οι υπόλοιποι καπετάνιοι!! Γιατί «πηδήξατε» με την πρώτη μπόρα? Σας προσκαλώ ΑΜΕΣΑ πίσω στο forum και ας χρήσουμε καπετάνιο τον JBG.

Και μην εξανίστασθε γι’ αυτό αγαπητοί μου. Σας υπενθυμίζω –αν και αποκλείω να το έχετε ξεχάσει- ότι ακρογωνιαίος λίθος της πίστης μας είναι η Α Γ Α Π Η. Και εγώ πρώτος δείχνω respect στον JBG (by the way JBG γνωρίζεις την ιστορία του Σαύλου? Βρες μου ομοιότητες και διάφορες με τη δική σου περίπτωση. Σε εκτιμώ φίλε μου - και ας έχω αγανακτήσει ορισμένες φορές με αυτά που γράφεις – και κάποια στιγμή θα αναπτύξω τους λόγους για τους οποίους σε εκτιμώ) και εξακολουθώ να αδιαφορώ για τις επιδρομές των βαρβάρων.

Αλλά θα ήθελα να δω τους καπετάνιους μου να μάχονται ως Χριστιανοί, με τη λεπίδα της πίστης μας. Ο νοών νοείτω.

Respect
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

WWalker
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1819 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2005, 22:27:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους WWalker
quote:
Μάλιστα...
Αν και δεν είμαι διαχειριστής/συντονιστής θα ήθελα να σε ρωτήσω κάτι WWalker.
Πόσο εύκολο πιστεύεις οτι είναι να κοιτάξει κάποιος ένα θέμα 120 σελίδων, που ο αριθμός του καθημερινά ανεβαίνει με ρυθμό αριθμητικής προόδου της τάξεως των 2 σελίδων (τουλάχιστον)?
Προσωπικά, αν ήμουν σε αυτή τη θέση, θα του έριχνα μια ματιά γρήγορη.
Μιλάς για ειρωνία, χλευασμό κτλ κτλ.
Αν επέμβει κάποιος διαχειριστής για τον dim.kar και τον Jbg, για τον ΝΙΚΟΣGR που απέδωσε χαρακτηρισμούς που δεν ακούς ούτε σε λιμάνι, τι πρέπει να κάνει?
Και σε όσους ακολούθησαν το παράδειγμα του.
Αυτός είναι ο τρόπος να αντικρούσετε τον καθένα που γίνεται σαρκαστικός?
Που λέει μια γνώμη που δεν σας αρέσει και δεν ταιριάζει με το topic?
Από πού κι ως πού είναι υποχρεωμένος ο καθένας που κοιτάζει αυτό το topic να διαβάζει χαρακτηρισμούς τέτοιου είδους?
Και πολύ περισσότερο, ποιός έδωσε στον καθένα μας το δικαίωμα να μιλάμε με τέτοιο τρόπο στον συνομιλητή μας?
Εγώ ξέρετε τι παρατηρώ?
Παρατηρώ ένα topic που μερικά άτομα νομίζουν οτι είναι ιδιοκτησία τους και το topic απλά αποτελεί μία κλειστή κάστα.
Δε μου άρεσε η παρέμβαση του dim.kar, όντως.
Ο Jbg έκανε χιούμορ.
Πρέπει όμως να καταλάβετε/ουμε το λόγο που επενέβησαν.
Κι εγώ νομίζω οτι τον κατάλαβα...
Εάν εγώ ήμουν Χριστιανός και μιλούσα για το λόγο του Θεού, των αγίων κτλ θα προσπαθούσα να αντικρούσω κάποιον με διάλογο κι επιχειρήματα.
Όχι με τέτοιους βαρείς χαρακτηρισμούς.
Ειλικρινά, λυπάμαι για τα όσα διάβασα....

Λοιπόν για να τελειώσει αυτή η γελοιότητα, δεν ζητάω παρέμβαση moderator για να γίνει κάποιος ban, αλλά για να μπορέσει η συζήτηση να εξελιχθεί ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ομαλά.
Δεκτό;
Δεκτό να λες.

quote:
Παρατηρώ ένα topic που μερικά άτομα νομίζουν οτι είναι ιδιοκτησία τους και το topic απλά αποτελεί μία κλειστή κάστα.

Θες να ανοίξω ξεχωριστό forum για να καταλάβω;


----------------------
There are 10 types of people, those who know binary and those who don't.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2005, 22:34:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood
quote:

newtoras
Νέο Μέλος
2 Μηνύματα


Διαβάζω μία ώρα και δεν πιστεύω στα μάτια μου!!! Βλέπω τους πρωτεργάτες αυτού του forum να πηδάνε πρώτοι απ’ το καράβι!!!!!


να σε καλωσορισω σαν νεο μελος στο φορουμ!

ναι οντως πηδανε απ το καραβι, και ερωτω και εγω: ΓΙΑΤΙ?

αυτο που εγω γνωριζω ειναι οτι οταν μου γινεται κριτικη για οτιδηποτε, μου δινεται η ευκαιρια να αναπτυξω τα επιχειρηματα μου και την εκμεταλευομαι.


ειμαι τοσο αποκρουστικος?

ή δεν υπαρχουν επιχειρηματα για τα σεναρια πολεμου και λοιπων καταστροφων?


quote:

...και όταν σας την πέσανε οι βάρβαροι πηδήξατε απ’ το καράβι!!!!!!!!!



με αποκαλεσες βαρβαρο, αλλα δεν πειραζει...


με εχουν πει χειροτερα!


quote:

Σας προσκαλώ ΑΜΕΣΑ πίσω στο forum και ας χρήσουμε καπετάνιο τον JBG.


ποιον???


αυτον τον αντιχριστο?


αυτον τον 166?

που επιμενει οτι ο Θεος ειναι Ενας?


που υποστηριζει ξεδιαντροπα οτι ο Θεος δεν εχει αναγκη απο προφητες?


που παει να μας πεισει οτι ο Θεος δεν εφτιαξε καμια θρησκεια αλλα μονο τον Κοσμο?


δεν πας καλα, εν τη σκονη αδελφε!

quote:

Και μην εξανίστασθε γι’ αυτό αγαπητοί μου.



βρε θα σε λιθοβολησουν!


quote:

Σας υπενθυμίζω –αν και αποκλείω να το έχετε ξεχάσει- ότι ακρογωνιαίος λίθος της πίστης μας είναι η Α Γ Α Π Η.



αυτο ξαναπεστο!


quote:

Και εγώ πρώτος δείχνω respect στον JBG


δεν γνωριζω το γιατι, ουτε με απασχολει.


το μογκολακι στο λογοτυπο της ιστοσελιδας μου λεει τα παντα για μενα!

και το "νοουπ" του, σημαινει "μη μου βαζετε ταμπελες"


ωστοσο ανταποδιδω τον σεβασμο εγκαρδια, και ευχομαι να εχεις καταλαβει τι περιπου ειμαι...

quote:

(by the way JBG γνωρίζεις την ιστορία του Σαύλου? Βρες μου ομοιότητες και διάφορες με τη δική σου περίπτωση.


καντο εσυ καλυτερα, αλλα μαζεψε περισσοτερα στοιχεια πρωτα...

quote:

Σε εκτιμώ φίλε μου - και ας έχω αγανακτήσει ορισμένες φορές με αυτά που γράφεις


η αληθεια, ειτε κυνικα εκφραστει, ειτε ωμα, τσουζει...


quote:

Αλλά θα ήθελα να δω τους καπετάνιους μου να μάχονται ως Χριστιανοί, με τη λεπίδα της πίστης μας.


μονο για λεπιδες μην ακουω, γιατι ανατριχιαζω...

Ο νοών νοείτω.

Respect και Αγαπη!

.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

22
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Bermuda
630 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2005, 22:49:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 22  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος 22  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος 22  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος 22
Επειδή κάποιοι με κατηγόρησαν ότι τους έβρισα,θα ήθελα παρακαλώ να μου πείτε ποιες φράσεις μου θεωρήσατε υβριστικές.Το λέω διότι συνήθως προσέχω πάρα πολύ αυτά που λέω.
Πάντως αποφάσισα να μείνω εδώ για να σπάω τα νεύρα κάποιων που ενοχλούνται από την συζήτησή μας περί προφητειών.ΔΕΝ πρόκειται να φύγω ακόμα και αν μέινω μόνος!
Θα λέω την αλήθεια, πέστε με και τρελό και αλλοπαρμένο και ότι θέλετε,μέχρι,το ξαναλέω,να σας τιμωρήσει ο ίδιος ο θεός.Εγώ δεν ξανασχολούμαι με λεγεώνες απολίτιστων.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
WWalker
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1819 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2005, 22:53:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους WWalker
Λοιπόν αγαπητέ johnybegood.

Εγώ προσωπικά σου είπα:

quote:
WWalker
Λοιπόν αγαπητέ Johnybegood,

Για να σου λύσω την απορία, όσον αφορά το πόσο αντέχω στο να μου σπάνε τα νεύρα άτομα όπως εσύ: είμαι ένας πάρα μα πάρα πολύ κακός Χριστιανός.


Θες αντίποινα μετά για την ωμή σου "αλήθεια";

Επίσης, εαν θέλεις αντίποινα, πόσο ωμά τα θέλεις;


Εσύ λες ακολούθως:

quote:
ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΙΛΕΣ?

μετα τις καταρες θα περασετε σε αλλες πρακτικες?


Θεωρείς απειλή την απάντηση στις απειλές σου περί ωμής αλήθειας.
Πρώτος ήρθες εσύ εδώ μέσα, φουσκωμένος από εγωισμό, και άρχισες να μας απειλείς περί "ωμών αληθειών"

Όχι κάνεις λάθος.
Δεν θέλω την N.S.A στο σπίτι μου για χατίρι σου.

Μην φοβάσαι όμως, με τα παιδιά της N.S.A γνωριζόμαστε, μπορεί να τα καλέσω για καφέ άμα χρειαστεί.

----------------------
There are 10 types of people, those who know binary and those who don't.


Edited by - WWalker on 02/11/2005 23:58:47Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΣGR
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
285 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2005, 23:02:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΝΙΚΟΣGR
Εγω παντος συνεχιζω τη "δουλεια" μου ,αγνοώντας ολα τα παγανιστικα παρθεναγωγία εδω μεσα...

http://www.enet.gr/online/online_text?c=111&id=32240944

http://www.enet.gr/online/online_text?c=111&id=9963056

Προσεχτε τι λεει για τον χρονικο διαστημα συμμορφωσης των τουρκων!!!

Edited by - ΝΙΚΟΣGR on 02/11/2005 23:06:09Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

νιντζα
Μέλος 2ης Βαθμίδας


230 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2005, 23:07:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους νιντζα
4 και πλεον ωρες και κανενας απο τους μη χριστιανους-και ειδικα τους αθεους οπως δηλωνουν-δεν δηλωσε οτι δεν θα λαβουν δωρο Χριστουγεννων αν ειναι υπαλληλοι.αυτους ξερετε πως τους λεμε στην Πατρα?
ΤΣΑΜΠΑ ΜΑΓΚΕΣ.
τελος παντων.θα ξεπερασουμε αυτη την μπορα και θα συνεχισουμε την κουβεντα μας.οσοι δεν τους αρεσουν αυτα που γραφονται ας μην τα διαβαζουν.
ΥΓ.μια απο τις κυριαρχες διδαχες του βουδισμου ειναι οτι σεβεται τα πιστευω των αλλων θρησκειων,ανεξαρτητα απο τα δικα του πιστευω.αυτο ειναι για το φιλο που δηλωνει πως τεινει προς το βουδισμο.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
raival
Νέο Μέλος


43 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2005, 23:08:15  Εμφάνιση Προφίλ
Subscription Cancelled!
Και όχι μόνο αυτό αλλα για όλο το φόρουμ.
Εμπαινα και διάβαζα που και που καμιά συζήτηση όπως και τούτην.
Το αν γράφοταν παραμύθια ψέματα ή οτιδήποτε άλλο νομίζω είναι στο χέρι του κάθε αναγνώστη να το κρίνει.
Μερικά άτομα δεν είχαν άλλη δουλειά αυτόν τον καιρό αλλά και εδώ και πολύ καιρό τώρα όπως βλέπω από το να διαλύουν topic.
Χωρίς ουσιαστική συμετοχή σε κάποιο θέμα παρά μόνο για την διακομόδηση και τον χλευασμό του κάθε θέματος.
Αφαντοι και οι admin και mod για να καθαρίσουν το τοπίο αν υπάρχουν και αυτοί.
Χαιρόσαστε τώρα που διαλύσατε το θέμα; Ήταν ωραίο αυτό που κάνατε;
Πολύ λυπάμε πραγματικά για την όλη κατάσταση.
Η δικαιολογία που είδα ήταν ότι θα το διάβαζαν κάποιοι και θα έπεφταν σε πλάνη.
Σας ευχαριστούμε σωτήρες μας.
Πως αισθάνεστε τώρα; Σαν θεοί μήπως; Μάλλον εεεε !!!
Βέβαια αφού ότι θέλουμε κάνουμε και δεν μας κουνάει κανείς τί άλλο; !!!
Αλλο ένα Ελληνικότατο φόρουμ με τα όλα του.
Μπράβο σαςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
νιντζα
Μέλος 2ης Βαθμίδας


230 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2005, 23:13:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους νιντζα
ενω η αμαλια φιλε μου ειναι εδω και φυσικα ελεγχει τα παντα.γραφει στα ανεκδοτακια της,κλειδωνει οτι δεν της αρεσει και εδω που γινεται χαμος και γεμιζουν οι σελιδες η μια πισω απο την αλλη,ουτε καν μπαινει να διαβασει.με τον στιτς και τα κατεβατα του αντεδρασε μετα απο 30 σελιδες.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
SPY1
Νέο Μέλος

USA
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2005, 23:20:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SPY1
Χαιρετε κύριοι,

Είμαι καινούριο μέλος, παρακολουθώ την συζήτηση εδω αρκετό καιρό οπως φαντάζομαι και πολλοί άλλοι (undercover)...
Επειδή πιστεύω ότι έχετε καταφέρει κάτι αξιόλογο όλο αυτό τον καιρό
(αν μη τι άλλο το να συγκεντρώσεις όλο αυτίο το υλικό σε ένα forum είναι αξιοθαύμαστο) θα ήθελα να παρακαλέσω τους επικριτές σας,
να ασχοληθούν με αυτά που τους ενδιαφέρουν και να αφήσουν αυτή
τη συζήτηση να συνεχιστεί.

Ομολογώ ότι δεν αντιλαμβάνομαι όλη αυτή την επιθετικότητα για
αυτούς τους απλούς χριστιανούς που απλά εκφραζουν τις ανησυχίες
τους για το μέλλον.
Δηλαδή εσεις που είστε ορθολογιστές και κατακρίνετε το site
πιστεύετε ότι σήμερα ο κόσμος πάει καλά; Αν πράγματι αυτό
πιστεύετε, τότε κοιμάστε τον ύπνο του δικαίου... Εστω και ο μη
πιστεύων τις προφητείες βλέπει ότι δεν πάει άλλο... Οι αντίθετοι
πόλοι έχουν ήδη σχηματιστεί και τα επόμενα χρόνια πράγματα
και θάματα θα γίνουν... Ακόμη και η Ελλάδα ετοιμάζεται, απλά δεν φαίνεται προς τα έξω... Ο χρόνος θα δείξει...

Εν πάσει περιπτώσει όπως προείπα ασχοληθείτε με κάτι άλλο
και αφήστε ήσυχο αυτό το forum. Δεν είναι αστείο πια...

ΚαληνύχταΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

WWalker
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1819 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2005, 23:44:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους WWalker
GDS1:
quote:
Aetow
"Έχω υπόψη μου κάτι,..."
Τι; Τι;;;; Τι;;; Τι;;; εεεεεε Τι;;;; εεεε Τι τιιιιιιιι;;;;

Και συ μόλις είδες τον Αετό να πάει στο άλλο forum, είπες να πας «να επιβεβαιώσεις τον ιερό του σκοπό», κοιτώντας να ξεμπουρδελέψεις όποιο forum δεν συμβαδίζει με τα πιστεύω σου.
Μήπως άρχισες ήδη τα mail προς τους ομοιδεάτες σου;


Να παραθέσω link???????

G D S 1:
«Άγιος ο σκοπός του Αετού και οφείλω να ομολογήσω πολύ ενδιαφέρον.....!!!!!

Αναμένω με αγωνία την συνέχεια του παρόντος Θέματος»

_____________________________

«Αυτός που Θέλει Βρίσκει» (ΜΕ ΠΟΛΥ ΝΟΗΜΑ ΜΙΛΑΜΕ!!!)

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΚΥΡΙΟΙ, ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΤΕ ΤΟ ΗΘΟΣ ΣΑΣ!!!

----------------------
There are 10 types of people, those who know binary and those who don't.

Edited by - WWalker on 03/11/2005 00:16:46Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

νιντζα
Μέλος 2ης Βαθμίδας


230 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2005, 23:55:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους νιντζα
για να χαρεις κατι φιλε μου wwalker πρεπει πρωτα να ΔΙΑΘΕΤΕΙΣ
τελος παντων εδω και λιγες ωρες εχουν εξαφανιστει ελπιζω αυτο να ειναι για παντα.αν και νομιζω οτι ξερω που βρισκονται.στο αλλο φορουμ και περιμενουν να τα κανουν και εκει λιμπα αφου ομως ξεκινησουμε εμεις.δεν ξερουν ομως οτι εμεις γραφουμε αλλου........Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
WWalker
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1819 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2005, 00:01:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους WWalker
Μην ανησυχείς φίλε Νίντζα, όσοι νομίζουν πως Θεία Πρόνοια να προλάβει τις εξυπνάδες τους δεν υπάρχει, τέτοια παθαίνουν και χειρότερα.

----------------------
There are 10 types of people, those who know binary and those who don't.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

WWalker
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1819 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2005, 00:06:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους WWalker
Amalia, με δουλεύεις **** το κερατό μου ****, από ΟΛΗ ΤΗΝ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΤΩΝ ΓΡΑΜΜΑΤΩΝ ΜΟΥ ΣΕ ΠΕΙΡΑΞΕ;


ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ!

----------------------
There are 10 types of people, those who know binary and those who don't.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

νιντζα
Μέλος 2ης Βαθμίδας


230 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2005, 00:07:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους νιντζα
παντως για να παμε και λιγο πισω στις προφητειες.με αυτα και τα αλλα ξεχασα να σας πω μια προφητεια και τωρα θα με πειτε μετα Χριστον προφητη,οτι φαγαμε σαν ελληνικες ομαδες 9 γκολ σε 180 λεπτα.........
(4 ο ολυμπιακος και 5 ο παναθηναικος)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
νιντζα
Μέλος 2ης Βαθμίδας


230 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2005, 00:11:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους νιντζα
ελα ρε σου ειπε τετοιο πραγμα η αμαλια?καληνυχτα κοπελιτσα μου και τραβα ασχολησου με κατι αλλο γιατι μαλλον δεν κανεις για αυτη την δουλειαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
WWalker
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1819 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2005, 00:14:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους WWalker
Έκανε επέμβαση στο μέγεθος γραμμάτων μου.

Νομίζω όμως ότι είναι script που κόβει τα μεγέθη μεγαλύτερα του 4.

Για να δούμε, τα ξαναέβαλα στο 6.
Αν το αναιρέσει και αυτή την φορά πάει να πει πως είναι scriptάκι του forum.

----------------------
There are 10 types of people, those who know binary and those who don't.

Edited by - WWalker on 03/11/2005 00:18:12Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

22
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Bermuda
630 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2005, 01:09:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 22  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος 22  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος 22  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος 22
Νομίζω ότι ο Στιτς φέρθηκε σοφότερα όλων μας.Απλά αποχώρησε μέχρι να περάσει η μπόρα,η οποία ώς ένα βαθμό οφείλεται και σε κάποιους από εμάς που αντί να συνεχίσουν να ασχολούνται με το θέμα μας,ασχολήθηκαν με κάτι αργόσχολους δημοσιουπαλληλίσκους (ελπίζω να μη με αναγκάσουν να αποκαλύψω που δουλέυουν!)που δεν κάνουν άλλη δουλειά από το να καταστρέφουν συζητήσεις.Θα παρακαλέσω λοιπόν τους φίλους που ενδιαφέρονται για το θέμα,να μην ξαναπαντήσουν σε οποιαδήποτε πρόκληση και αν δεχτούν,δλδ να σταματήσουν να παίζουν το παιχνίδι αυτών των απολίτιστων.Να γράφουν μόνο σε ό,τι αφορά πάνω στο θέμα μας.

Στιτς,θα ήθελα να σου θυμίσω ότι το 1919 έγινε για πρώτη φορά μετά την άλωση της Κωνσταντινούπολης,λειτουργία εντός της Αγιάς Σοφιάς!
Σου λέει κάτι αυτό;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
LiakoFan
Μέλος 1ης Βαθμίδας


127 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2005, 01:16:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους LiakoFan
quote:

quote:

Θαρθεί καιρός πού όλος ό κόσμος θά δεθεί μέ μιά κλωστή, καί οί άνθρωποι όσο μακρυά κι΄ άν είναι θά μιλούν όπως από διπλανό δωμάτιο. Κι΄ άς είναι ό ένας στήν Πόλη κι΄ ό άλλος στήν Μόσχα...
( εφεύρεση τηλεφώνου - ασυρμάτου )

Ένα όνομα... Ιούλιος Βερν. Τα προέβλεψε όλα αυτά και πιο περιγραφικά μάλιστα.


Εδώ πρέπει να κάνεις λάθος. Είναι πασίγνωστο το ταξίδι από τη γη στη σελήνη, είναι γνωστό και το ταξίδι στο κέντρο της γης ή κάπως έτσι, που μια εύφορη φαντασία μπορούσε κάλλιστα να δημιουργήσει.

Αλλά που το βρήκες ότι έγραψε ο Βερν τίποτα σαν αυτό:
<<Θαρθεί καιρός πού όλος ό κόσμος θά δεθεί μέ μιά κλωστή, καί οί άνθρωποι όσο μακρυά κι΄ άν είναι θά μιλούν όπως από διπλανό δωμάτιο. Κι΄ άς είναι ό ένας στήν Πόλη κι΄ ό άλλος στήν Μόσχα...>>?

Δώσε link αν έχεις. Γιατί αν δεν έχεις, αμφιβάλλω πολύ αν έγραψε τίποτα τέτοιο ο Βερν και δεν το είδαμε πουθενά.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2005, 01:25:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
ΠΡΟΣΩΡΙΝΗ
ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΘΕΜΑΤΟΣ.

ΕΚΤΕΛΟΥΝΤΑΙ ΕΡΓΑΣΙΕΣ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2005, 16:44:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
ΟΙ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΙ:

ΝΙΚΟΣGR
Aurore Borealis
nikostheater

ΕΧΟΥΝ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΘΕΙ, ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΠΡΟΣΩΡΙΝΑ.
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ...ΠΡΟΣΕΧΩΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 22 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1992188
Maintained by Digital Alchemy