ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 Πυροκίνηση και εμβίωση.
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 8
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
hurricane21
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
147 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/04/2009, 20:37:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hurricane21  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
filh mimosa πιστευω πως η πυροκινηση δεν ειναι κατι δυσκολο να επιτευχθει ειδικα αν εχεις καταφερει να αναπτυξεις την τηλεκινηση καθως στην ουσια ειναι ενα παρακλαδι της....

αλλα πυρογενεση τραβιγμενο....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mimosa
Μέλος 3ης Βαθμίδας


773 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/04/2009, 21:42:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mimosa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όντως, σωστό είναι αυτό που λές. Φαντάστηκα ότι θα θέλει να την κινεί με το χέρι του . HOT!

quote:
ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΕΧΝΙΚΈΣ

Τι; Ταχύρυθμα γραπτά σεμινάρια; Αυτά τα πράγματα μάλλον αναπτύσσονται σιγά σιγά μέσα από τη δική σου εξέλιξη. Θα χρειάζονται και πολλές αρετές φαντάζομαι όλες αυτές οι δυνάμεις που λές.

Edited by - mimosa on 25/04/2009 21:43:23Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

astralboy
Μέλος 1ης Βαθμίδας


65 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2009, 09:54:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους astralboy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΦΡΟΝΗΣΗ ΣΑΣ. ΟΣΟ ΑΝΑΦΟΡΑ ΤΙΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ Η ΠΥΡΟΓΕΝΕΣΗ ΕΙΝΕ ΔΥΝΑΤΗ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΤΟΣΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ. ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΤΕΧΝΙΚΕΣ. ΑΣΕ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΕ ΕΧΕΙ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ Μ ΜΕ ΤΗΝ ΕΜΒΙΩΣΗ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2009, 11:21:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ astralboy, εγώ θα επιμείνω στα ζητήματα που είχα θέσει τις προηγούμενες ημέρες στην τοποθέτηση μου.
Ακόμη κι αν δεχθούμε ότι κάποιος έχει πρόσβαση σε υπερφυσικές δυνάμεις όπως αυτές που περιγράφονται σε αυτό το θέμα, νομίζεις ότι είναι εύκολο να τις ελέγξει;
Είναι εύκολο να ελέγξει ακόμη και τον ίδιο του τον εαυτό και να μην παρασυρθεί σε πράξεις καθαρά ιδιοτελείς κι επιβλαβείς για τους συνανθρώπους του;
Πιστεύεις ότι είναι εύκολο να μπορέσει να τις διχειριστεί;
Και ποιός είναι ο λόγος που κάποιος θα πρέπει να αγωνιστεί για να αποκτήσει τέτοιες δυνάμεις;




In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
astralboy
Μέλος 1ης Βαθμίδας


65 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2009, 14:38:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους astralboy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο ΛΟΓΟΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΓΩΝΙΣΤΕΙ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΒΕΛΤΙΩΣΕΙ ΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΑΦΑΝΙΣΕΙ ΤΟ ΚΑΚΟ, ΝΑ ΒΗΘΑΕΙ ΤΟΥΣ ΓΥΡΩ ΤΟΥ ΚΛΠ. ΑΛΛΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΜΟΝΟ ΠΕΡΙΦΡΟΝΗΣΗ ΔΕΧΤΗΚΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2009, 16:22:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
astralboy -ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΦΡΟΝΗΣΗ ΣΑΣ. ΟΣΟ ΑΝΑΦΟΡΑ ΤΙΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ Η ΠΥΡΟΓΕΝΕΣΗ ΕΙΝΕ ΔΥΝΑΤΗ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΤΟΣΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ. ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΤΕΧΝΙΚΕΣ

Ο ΛΟΓΟΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΓΩΝΙΣΤΕΙ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΒΕΛΤΙΩΣΕΙ ΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΑΦΑΝΙΣΕΙ ΤΟ ΚΑΚΟ, ΝΑ ΒΗΘΑΕΙ ΤΟΥΣ ΓΥΡΩ ΤΟΥ ΚΛΠ. ΑΛΛΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΜΟΝΟ ΠΕΡΙΦΡΟΝΗΣΗ ΔΕΧΤΗΚΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ Μ


astralboy δεν πιστεύω ότι δέχτηκες την περιφρόνηση από κάποιον εδώ μέσα…
Απλά διαφορετικές απόψεις φίλε μου .

Όσο για τις δυνάμεις που αναφέρεσαι θα συμφωνήσω απόλυτα με αυτό που γράφει ο Dying_Incubus και απλά θα συμπληρώσω, ότι αν δεχτούμε αυτές τις δυνάμεις ως υπαρκτές (επιστημονικά αποδεκτές) κάποιος που τις κατέχει ή τις αποκτάει… μετά από πολύ προσπάθεια και τις χρησιμοποιεί αποκλειστικά για το καλό ή ακόμα και για να βλάψει, ποιος θα είναι ο λόγος που πρέπει να φανερώσει έτσι απλά τις τεχνικές (τον τρόπο) που θα τις κάνουν προσβάσιμες από «όλους»..

Είτε από την πλευρά του καλού, δεν δίνονται αν πραγματικά ο άνθρωπος δεν είναι έτοιμος να τις ελέγξει και να τις χρησιμοποιήσει όπως πρέπει (ανιδιοτέλεια), είτε από την πλευρά του κακού, γιατί αυτός που τις κατέχει θα θέλει όσο είναι δυνατόν να είναι ο μόνος ή το δυνατόν λιγότεροι…


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
helios2012
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
664 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2009, 17:18:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ astralboy έχω διαβάσει όλα σου τα μηνύματα από τη στιγμή που αποφάσισες να συμμετάσχεις εδώ.
Θα μου επιτρέψεις λοιπόν να κάνω μερικές παρατηρήσεις με καλοπροαίρετη και συμβουλευτική διάθεση πάντα.
Ξεκίνησες τη συμμετοχή σου στο παρόν φόρουμ, θέτωντας κάποιες ερωτήσεις με τηλεγραφικό τρόπο και περιμένωντας μετά απάντηση.
Έχουμε και λέμε λοιπόν:
Μας έδωσες ελάχιστες πληροφορίες και τα ερωτήματά σου ήταν πολύ λιτά με αποτέλεσμα να μην γίνεσαι σαφής και να μην μπορούν να σε προσεγγίσουν οι υπόλοιποι συνομιλητές.
Όλοι είμαστε άγνωστοι μεταξύ αγνώστων οπότε δε γνωρίζουμε τί προβληματίζει τον καθέναν ξεχωριστά.
Απ'τη στιγμή που μπήκες για να πάρεις απαντήσεις σε πράγματα που σε απασχολούν θα πρέπει ν'αναλύσεις λεπτομερειακά τους προβληματισμούς σου γιατί κανείς δεν μπορεί να φανταστεί τί έχεις μέσα στο κεφάλι σου ή τί έχεις βιώσει πρακτικά.
Κάποια θέματα εδώ μέσα έχουν χιλιοειπωθεί από διαφορετικούς συνομιλητές εδώ και χρόνια. Ίσως οι απαντήσεις που ψάχνεις να έχουν ειπωθεί παλαιότερα από άλλα μέλη που τώρα δεν συμμετέχουν εδώ.
Οπότε ίσως τα τωρινά μέλη να μην σου απαντούν διότι απλά δεν γνωρίζουν τί να σου απαντήσουν.(Δε βοηθάς και σύ με το να μην εξηγείς επακριβώς τί σου συμβαίνει...)
Αν κάποιοι απ'τους προβληματισμούς σου έχουν αναλυθεί εδώ μέσα, απλά θα πρέπει να ψάξεις και να διαβάσεις...(γι'αυτό υπάρχει και το κουμπί της αναζήτησης εξάλλου. Πάρε παράδειγμα το θέμα της Αστρικής Προβολής. Ήδη έχει φτάσει στις 150 φορουμικές σελίδες.
Έχεις κάτσει να διαβάσεις τις προηγούμενες σελίδες?
Τέλος για να συζητήσουν μαζί σου άλλοι άνθρωποι θα πρέπει να είσαι πολύ συγκεκριμένος, κατανοητός και λεπτομερής στις τοποθετήσεις σου.
Να θυμάσαι πάντα ότι πράγματα που για σένα είναι αυτονόητα δεν είναι και για τους άλλους.

Υ.Γ. μου πήρε πάνω από μισή ώρα για να σου γράψω τα παραπάνω και να σου δείξω με τον τρόπο μου ότι εσύ θα πρέπει πρώτα να φροντίσεις να θέσεις τα ερωτήματά σου με τον κατάλληλο τρόπο ώστε να μπορέσουν να σε προσεγγίσουν οι υπόλοιποι και ν'αναπτυχθεί ένας εποικοδομητικός και ωφέλιμος διάλογος εκατέρωθεν...
Υ.Γ. Και πές μου τώρα, πώς να μη σε περιφρονήσουν οι υπόλοιποι όταν έρχεσαι, πετάς μια κουβέντα (που κάνεις 2 λεπτά να την πληκτρολογήσεις και μάλιστα τη μία χρησιμοποιώντας greeklish, την άλλη βάζοντας κεφαλαία και πάει λέγοντας...ό'τι να ναι δηλαδή...) και μετά την κάνεις. Γιατί να μπούν (όσοι γνωρίζουν κάτι-γιατί υπάρχει και το ενδεχόμενο να μην γνωρίζουν) στον κόπο ν'ασχοληθούν μαζί σου?
Αυτά από μένα και καλή συνέχεια...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hurricane21
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
147 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2009, 19:56:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hurricane21  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
filε μου αυτο που λαμβανεις ως περιφρονηση μονο περιφρονηση δεν ειναι,,,
σε ρωτουσα και πιο πανω γτ θες να μαθεις αυτες τις δυναμεις και απαντας γενικα.γενικα προσπαθησα να ανοιξω ενα διαλογο μαζι σου οπως και αλλα μελη αλλα το μονο που κανεις ειναι να λες "βοηθηστε με δωστε μου τεχνικες" φιλε μου δεν γινεται ετσι και να το ξερεις....

βοηθησε μας να σε βοηθησουμε αυτα τα πραγματα ειναι αμφιδρομα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1507 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/04/2009, 11:00:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΝΑΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σου astralboy

Έμενα με ανησύχησε η απάντηση σου

quote:
Ο ΛΟΓΟΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΓΩΝΙΣΤΕΙ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΒΕΛΤΙΩΣΕΙ ΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΑΦΑΝΙΣΕΙ ΤΟ ΚΑΚΟ, ΝΑ ΒΗΘΑΕΙ ΤΟΥΣ ΓΥΡΩ ΤΟΥ ΚΛΠ.

Δηλ τι ειναι το καλό και τι το κακό και πως θα αντιμετώπιζες κάτι κακό με ποιο κριτήριο.Δηλ αν παρεξηγιόσουν με κάποιον στο δρόμο και είχες την δύναμη τις τηλεκινησης πως θα αγωνιζωσουν για να κάνεις την ζωή σου καλύτερη ,να αφανίσεις το κακό ,και να βοηθήσεις τους γύρω σου;όταν οι γύρω σου πολλές φορές ειναι οι κακοί.

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΡΗΝΗ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Angel of lightness
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/04/2009, 11:12:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Angel of lightness  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συναρπαστική η συζήτηση αυτή.Εγώ θα ήθελα να μάθω πως γίνεται να αφυπνίσει ο ενδιαφερόμενος την δύναμη της τιλεκίνησης...Όλοι γνωρίζουμε πως ο άνθρωπος είναι ένα τέλειο πλάσμα με άπειρες φυσικές και μετα φυσικές ικανότητες..Έχω δοκιμάσει το πείραμα με το χαρτί,που είναι τοποθετημένο πάνω σε μια βελόνα και εσύ βάζεις τα χέρια απο γύρω με αποτέλεσμα αυτο να στροβιλίζεται............Η αλήθεια είναι πως τα κατάφερα,ειδιαίτερα όταν ήμουν χαλαρός απο άλλες στιγμές που προσπαθούσα με ένταση...........Μήπως γνωρίζει απο εσάς τους φίλτατους εξερευνητές του μυστηρίου κανένα άλλο τέτοιου είδους πείραμα?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
astralboy
Μέλος 1ης Βαθμίδας


65 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/04/2009, 17:56:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους astralboy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΑΡΕ ΕΝΑ ΕΚΡΕΜΕΣ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΕ ΤΟ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΧΑΛΑΡΩΣΕ ΠΟΛΥ(ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΦΟΡΤΙΣΤΕΙ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΑ ΠΡΩΤΑ. ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΣ ΟΡΑΜΑΤΙΣΟΥ ΤΟ ΕΚΡΕΜΕΣ ΝΑ ΚΙΝΙΤΑΙ./ ΠΕΙΣΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΟΤΙ ΚΙΝΕΙΤΑΙ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΚΙΝΗΘΕΙ. ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΘΑ ΣΟΥ ΑΝΑΦΕΡΩ ΠΩΣ ΤΟ ΕΚΡΕΜΕΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ ΤΕΧΝΙΚΗ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Angel of lightness
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2009, 12:37:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Angel of lightness  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οκ φίλε μου θα το προσπαθήσω....Ευχαριστώ πολύ.Άν έχεις και άλλα πειράματα κατα νού είμαι πρόθυμος να τα ακούσω.....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
hurricane21
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
147 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/04/2009, 22:47:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hurricane21  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
τελικα η πυροκινηση δεν ειναι κατι υσκολο να επιτευχθει.ειδικα αν εχεις αναπτυξει εστω και λιγο την τηλεκινηση...

το μονο που χρειαζεται ειναι πολυ συγκεντρωση....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

astralboy
Μέλος 1ης Βαθμίδας


65 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/04/2009, 17:49:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους astralboy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΛΟΙΠΟΝ ΦΙΛΕ ΤΥΦΩΝΑ ΛΕΣ ΠΩΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΠΟΛΥ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ. ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΗ ΦΟΡΤΙΣΗ?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
hurricane21
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
147 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/04/2009, 21:26:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hurricane21  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
den θα ελεγα πως χρειαζεται συναισθηματικη φορτιση μονο ηρεμια και συγκεντρωηση...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
sidonus
Νέο Μέλος


16 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/05/2009, 02:33:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sidonus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λοιπόν... Κατ' αρχας θα σας ζητήσω ταπεινα να συγχωρήσετε την ξαφνική και αγενή παρέμβασή μου δεδομένου πως δεν έχω συστηθεί στο forum γενικότερα. Η αλήθεια είναι πως δεν θα έμπαινα έτσι ξαφνικά στο site και σίγουρα δε θα "ενοχλούσα" την ήσυχη κουβεντούλα σας στο ελάχιστο. Όμως, ο astralboy έθιξε ένα θέμα πολύ πιο ευαίσθητο (τουλάχιστον για εμένα) από όσο φαίνεται. Και ο λόγος που επεμβαίνω έτσι ξαφνικά είναι πως με αφορά προσωπικά.
Βλέπετε... είμαι αυτό που η κοινωνία του αποκρυφισμού (αν είναι σωστός ο όρος) ονομάζει "εμβιωτικός". Και για την ακρίβεια, γεννήθικα ετσι. Έχω, λοιπόν, εμπειρία πάνω στο θέμα και σε παρακαλώ να με ακούσεις. Δεν είναι τόσο "χαριτωμένο" όσο φαντάζεσαι πως είναι.
Η εμβίωση είναι μια ικανότητα παράλληλη με την τηλεπάθεια. Όμως, αντί για σκέψεις, επεξεργάζεσαι συναισθήματα. Και, αντί για κάποιο κέντρο του εγκεφάλου, συνδέεται με το ενεργειακό κέντρο που βρίσκεται στην κεντρική περιοχή του στήθους.
Αλλά, παρόμοια με την τηλεπάθεια, απαιτεί εξάσκηση και σοβαρότητα! Ο λόγος απλός: αν δε μάθεις να την ελέγχεις, σε ελέγχει αυτή. Αν δε μάθεις να ελέγχεις τη ροή των συναισθημάτων από και προς εσένα θα περνάς τη ζωή σου ζώντας τα βιώματα των ανθρώπων με τους οποίους συνδέεσαι ή έχοντας αυτήν την επίδραση στους γύρω σου.
Εγώ προσωπικά πέρασα (και σε ένα βαθμό ακόμα περνάω) το πρώτο. Δε θες να το περάσεις! Κανένα όφελος δε θα σου φανεί αντάξιο του κόστους! Λυπάμαι που ακούγομαι τόσο αποθαρρυντικός, ειδικά σε ένα site με όλη την καλή διάθεση να εισάγει το σύγχρονο Έλληνα στην πραγματικότητα των εσωτερικών ικανοτήτων μας, αλλά ξέρω καλύτερα από κάθε άλλον, τολμώ να πω, τον εφιάλτη του να περνάς τη ζωή σου μέσα (και) από τα συναισθήματα των άλλων. Να νοιώθεις την ξένη χαρά και θλίψη για δική σου. Να νοιώθεις τον πόνο και τη δυστυχία των άλλων και να αισθάνεσαι τα βιώματά τους σα να ήταν δικά σου... Είναι το ίδιο επικύνδινο με το να πιάσεις φωτιά από μια εκτέλεση πυροκίνησης.
Θα μπορούσα να περάσω ώρες εξηγώντας και περιγράφοντας την εμβίωση και τη ζωή μου μέσα από αυτή και, ίσως, να άξιζε τον κόπο, αλλά αυτή τη στιγμή το μόνο που θέλω είναι να σου εφιστείσω την προσοχή. Πρόσεχε πολύ με αυτό αν θελήσεις να πειραματιστείς.
Μία λέξη αξίζει όσο 100 άλλες: ασπίδα. Υπάρχουν αρκετά site αν ψάξεις που περιγράφουν με πολύ λεπτομέρεια την ενεργοποίηση και λειτουργεία των ψιχικών ασπίδων.
Και μία αλλη λέξη αξίζει όσο 1000 άλλες: αυτογνωσία. Μάθε πώς δουλεύει ο ψυχισμός σου και ποιός είσαι, και ακόμα και το όφελος της ασπίδας θα φανεί (αλλά δε θα είναι) μικρό μπροστά στο όφελος της σταθερότητας και της γνώσης του εαυτού σου.
Αν θελήσεις εσύ, ή οποιοσδήποτε άλλος να ασχοληθεί σοβαρά με αυτό το θέμα (ειδικά αν θέλει να εκπαιδευτεί πάνω σ'αυτό) ας μου στείλει προσωπικό μήνυμα (το e-mail μου αναγράφεται στο προφίλ μου) και θα κάνω ό,τι μπορώ για να βοηθήσω, συμβουλεύσω ακόμα και καθοδηγήσω. Σας ευχαριστώ και πάλι που με ακούτε.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/05/2009, 11:46:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πολυ ενδιαφέρον μπορώ να πω...
Για την ασπίδα δεν ξέρω κατι..

http://www.youtube.com/watch?v=3E4icx7U8Cg
And if someone were being a "sheep" by mindlessly following the flock of worldly desires, then again, we must be the wolves
http://www.youtube.com/watch?v=RA0xEZcfAuAΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kate_Lost
Νέο Μέλος

Greece
9 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/05/2009, 11:48:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kate_Lost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
η εμβιωση ειναι κατι πολυ απλο η το χεις η δεν το χεις...
και ειναι πολυ εντονο οποτε καταλαβαινεις αν δε το νιωθεις εσυ διοτι με το που πλησιασεις καποιον σοθ ρχεται ενα συναισθημα πολυ εντονο και δυνατο καταλαβενεις τι νιωθει μπορει και οχι..δεν εξηγειται και δεν νομιζω οτι μπορει να αποκτηθει αν δε το χεις ηδη..

everything happens for a reasonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kate_Lost
Νέο Μέλος

Greece
9 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/05/2009, 11:54:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kate_Lost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
και συμφωνω απολυτα με τον sidonous

everything happens for a reasonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sidonus
Νέο Μέλος


16 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/05/2009, 19:18:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sidonus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κοιτάχτε, έχω διαβάσει πως μπορεί να αποκτηθεί με έναν τρόπο παρόμοιο με την τηλεπάθεια. Όχι, πως μπορώ να πω με σιγουριά, είμαι ο πλέον ακατάλληλος, αλλά είχα επισκεφτεί ένα site με πολύ καλό υλικό και πολύ πρόθυμα μέλη, τα οποία "ήταν κι από κάτι". Σε κάθε περίπτωση, πιθανόν να γίνεται. Την περίπτωση η ικανότητα να είναι καταπιεσμένη και να χρειάζεται μόνο λίγο σπρώξιμο για να ενεργοποιηθεί, να κοιτάξουμε μόνο είναι αρκετό... Και πάλι, παίδες, προσοχή. Για κανέναν λόγο δε θέλετε να "ανοίξετε τους ασκού του Αιόλου" κι άντε να κλείσουν μετά. Α, και μια διευκρίνηση, δεν είναι απαραίτητο να είσαι κοντά στο άτομο για να αισθάνεσαι τα συναισθήματά του. Από ένα επίπεδο αντίληψης (όχι "δύναμης") και μετά η απόσταση στα αλήθεια δεν παίζει και τόσο μεγάλο ρόλο. Απλά όσο πιο κοντά είσαι σε ένα άτομο, τόσο πιο εύκολα το έχεις στο μυαλό σου, συγκεντρώνεσαι σε αυτό ακόμα και χωρίς να το καταλαβαίνεις. Παίζει καη η φυσική επαφή το ρόλο της, πάντα, αλλά δεν είναι απόλυτη με την έννοια του τετ-α-τετ. Αυτά!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
κατια-γατα
Νέο Μέλος

Greece
10 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/06/2009, 07:37:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους κατια-γατα  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
geia astralboy gia ti purokinisi de ksero tpt alla gia ti embiosi einai kati pou exo pathei kai i kolliti mou to pathenei!!! proxthes na fantasteis me ponouse i koilia mou(i kolliti mou de kserei tpt apo auta) kai meta apo deka lepta diadromi arxise na ti ponaei kai emena na mou exei stamatisei o ponos de ksero an theoreite ena sumban embiosis alla itan tromaktiko!!!

κγΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hurricane21
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
147 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/06/2009, 11:42:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hurricane21  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φιλε sidonus θα ηθελες να μας αναφερεις το σαιτ αυτο ή να μου το στειλεις με ενα πμ?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/06/2009, 08:21:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή κατια-γατα, θα σε παρακαλούσα να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες κι όχι με λατινικούς (greeklish) ώστε να είναι πιο εύκολη η ανάγνωση των μηνυμάτων σου.




In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
sidonus
Νέο Μέλος


16 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2009, 04:16:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sidonus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λοιπόν, το site στάλθηκε... Η εμβίωση είναι κατά βάση συναισθηματική. Η εμφάνιση σωματικών συμπτωμάτων δεν είναι άμεση συνέπεια, παρά αρκετά έμμεση. Πρώτα συναισθάνεσαι τα συναισθήματα του άλλου ατόμου κι έπειτα ακολουθούν οποιεσδήποτε παρενέργειες. Και ας μην μπερδεύουμε την εμβίωση με την αυθυποβολή -γενικότερα-: είναι εύκολο για ένα ευαίσθητο άτομο να υποβάλει τον εαυτό του σε ό,τι περνάει ένα αγαπημένο του πρόσωπο και να έχει ίδια συμπτώματα. Αλλά ΔΕΝ είναι κατ'ανάγκη εμβίωση ;). Η εμβίωση ξεκινάει από και περιλαμβάνει κατά βάση συναισθήματα. Με λίγη, έστω, προσοχή το αντιλαμβάνεσαι. Μία διαφορά μεταξύ αυθποβολής και εμβίωσης (κατά τη δική μου εκτίμηση): στην αυθυποβολή, επειδή θέλεις να υποβληθείς στην κατάσταση του άλλου ατόμου, θα έχεις ακριβώς τα ίδια συμπτώματα ή παρόμοια, τα οποία αντιλαμβάνεσαι και αντιγράφεις κατά την ανίληψή σου από το άλλο άτομο. Στη εμβίωση, όμως, επειδή συναισθάνεσαι ό,τι και το άλλο άτομο, και επομένως υποκεινούνται εσωτερικές διαδικασίες, τα συμπτώματα που θα εμφανίσεις θα είναι ανάλογα με τη ΔΙΚΗ ΣΟΥ ψυχοσύνθεση και τους δικούς σου μηχανισμούς αντιμετώπισης των συναισθημάτων -κι ας είναι "ξένα". Αυτά.
Α, και όσον αφορά κάποιες άλλες δηλώσεις/ερωτήσεις που πήρε τώρα το μάτι μου... Το πρώτο πράγμα που πρέπει να κάνεις όταν ασχολείσαι με τις εσώτερες τέχνες είναι να ΜΗΝ ΦΟΡΤΙΖΕΣΑΙ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΑ. Σοβαρά τώρα, παιδιά, λίγος επαγγελματισμός. Αφού δεν το μελετήσατε εις βάθος το θέμα, πώς νομίζετε πως θα σας βοηθήσει η συναισθηματική φόρτιση; Τι νομίζετε, πως επειδή θα είσαστε φορτισμένοι, θα είσαστε καλύτερα αποφασισμένοι ή πιο συγκεντρωμένοι; Το ακριβώς αντίθετο, πρέπει να είσαστε χαλαροί. Ο εαυτός σας ξέρει ήδη πώς να κινήσει τις απαραίτητες διαδικασίες. Το μόνο πράγμα που χρειάζεται είναι ένα "ξύπνημα" και μία "διαταγή". Η φόρτιση ΔΕΝ θα σας βοηθήσει στο ελάχιστο.
Φαντάζομαι πως την επόμενη φορά που θα μπω στη σελίδα μας, θα έχει υπάρξει μία θύελλα αντιδράσεων, αλλά είμαι διατεθιμένος να εξηγήσω πλήρως τις απόψεις μου ;) Δεν έχω σκοπό να φανώ αγενής -καλά ίσως μόνο λίγο ;)- αλλά τουλάχιστον θα ακουστούν πολύ ενδιαφέρουσες απόψεις από όλους μας. Καληνύχτα σας :)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2009, 13:00:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σου χει τύχει να αισθανθείς την ευτυχία ενός άλλου ανθρώπου?
Επίσης ήθελα να ρωτήσω, μπορείς να συναισθανθείς ξέρω γω και τον Μπιλ Κλιντον άμα θες?

"..The Matrix can't tell you who you are"
http://www.youtube.com/watch?v=3E4icx7U8Cg
It is not the spoon that bends.. It is yourself.."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sidonus
Νέο Μέλος


16 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2009, 11:51:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sidonus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εννοείται πως μου 'χει τύχει να αισθανώ την ευτυχία ενός ανθρώπου. Μεθυστικό συναίσθημα, ... Η ευτυχία είναι μία σύνθετη κατάσταση του ανθρώπου που περιλαμβάνει περισσότερα από ένα συναισθήματα.
Ειλικρινά, δεν ξέρω πώς μπορεί να δουλέψει από απόσταση για άτομα που δεν ξέρεις... Σίγουρα εγώ δεν μπορώ να αισθανθώ άγνωστα άτομα με τα οποία δεν έχω άμεση οπτική επαφή. Αν γίνεται, δεν το αποκλείω γιατί δεν ξέρω, θα είναι σε αρκετά υψηλά επίπεδα ικανότητας, τα οποία δε νομίζω πως έχω φτάσει. Αν η ερώτησή σου είναι αν μπορώ να συναισθανθώ άγνωστα άτομα με τα οποία δεν έχω καμμία προσωπική σχέση, αλλά τα έχω μπροστά μου, τότε η απάντηση είναι σαφώς καταφατική. Δυστυχώς ή ευτυχώς, ακόμα δεν έχω γνωρίσει όρια σε αυτό. Ή άτομα που να με μπλοκάρουν.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
sidonus
Νέο Μέλος


16 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/07/2009, 02:41:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sidonus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θεέ μου, μόλις διάβασα τα προηγούμενα post του θέματος!... Χμμμ... φρίκαρα λίγο με την πόρωση μερικών, αλλά οφείλω να ομολογήσω πως ο Dying_Incubus κρατάει με περισσή μαεστρία τις ισορροπίες. Dying_Incubus, αν συνεχίσεις έτσι νομίζω πως θα σε ερωτευτώ Χαχαχα. Σοβαρά μην πορώνεστε παίδες, τα έχω περάσει κι εγώ αυτά. Αν ο καθηγητής Xavier με γνώριζε θα "πέθαινε" να με βάλει στην ομάδα του, αλλά δε νομίζω να με άντεχαν στο τέλος Από τη δική μου προοπτική, το είναι κάποιος τηλεκινητός, πυροκινητικός ή πυρογεννητικός δεν είναι πιο cool από το είναι ταλαντούχος ζωγράφος, αριθμομνήμων ή απλά ένας πατέρας που δουλεύει νύχτα-μέρα για να γυρίζει κάθε βράδυ σπίτι, να βλέπει τα χαμόγελα των υγειών παιδιών, να ακούει τα γέλια τους και τις ανησυχίες τους και να του λένε κάθε νύχτα πριν πάνε για ύπνο "σ'αγαπώ". Αυτά, κι όποιος κατάλαβε, κατάλαβε.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/07/2009, 18:38:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ sidonus, σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.
Μη με ερωτευτείς μόνο γιατί θα ζηλέψει η Jean.

Προσυπογράφω απόλυτα αυτό που παρέθεσες στο τέλος του τελευταίου μηνύματος σου:

quote:
Από τη δική μου προοπτική, το είναι κάποιος τηλεκινητός, πυροκινητικός ή πυρογεννητικός δεν είναι πιο cool από το είναι ταλαντούχος ζωγράφος, αριθμομνήμων ή απλά ένας πατέρας που δουλεύει νύχτα-μέρα για να γυρίζει κάθε βράδυ σπίτι, να βλέπει τα χαμόγελα των υγειών παιδιών, να ακούει τα γέλια τους και τις ανησυχίες τους και να του λένε κάθε νύχτα πριν πάνε για ύπνο "σ'αγαπώ".








In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
sidonus
Νέο Μέλος


16 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2009, 18:48:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sidonus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ποιά Jean, η Grey; Αλήθεια σου άρεσε;;;; Νόμιζα πως παρασύρθηκα λίγο. Χε, χε, τεςπα... Δε νομίζω πως θα έκανε καλό να παραθέσω τίποτα άλλο επί του παρόντος. Φίλτατε astralboy περιμένω την απάντησή σου και τα σχόλιά σου...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
sidonus
Νέο Μέλος


16 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/07/2009, 00:09:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sidonus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο AstralBoy φαίνεται να έχει εγκαταλήψει τη συζήτηση... Κρίμα... Ήθελα πολύ να δω μέχρι που θα έφτανε το θέμα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 8 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy