ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 Πυροκίνηση και εμβίωση.
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 8
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
astralboy
Μέλος 1ης Βαθμίδας


65 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/08/2009, 09:00:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους astralboy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
γεια σας και ειμαι και παλι εδω για να σας δειξω πως δεν αφησα αυτη τη συζητηση στην οποία ακούστηκαν ελάχιστες σωστές απόψεις. λοιπόν θα ήθελα να σας ρωτήσω με την εμβίωση αρχικά νιώθεις τα συναισθήματα του άλοου αλλά τα αισθάνεσαι δικά σου, δηλαδή νομίζεις πως τα νιώθεις ο ίδιος;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/08/2009, 07:59:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ astralboy, με την εμβίωση νιώθεις αυτό που νιώθει ο συνάνθρωπος σου και το βιώνεις μαζί με αυτόν στην ίδια ένταση και στον ίδιο βαθμό - είτε αυτά τα συναισθήματα είναι θετικά είτε είναι αρνητικά.
Μιας που δεν έχεις εγκαταλείψει λοιπόν την συζήτηση, θα ήθελα να σου απευθύνω και πάλι κάποια ερωτήματα που σου είχα απευθύνει και παλιότερα.

Εάν υποθέσουμε ότι ένας άνθρωπος μπορεί πράγματι να είναι εμβιωτικός - δεν εξετάζω το πως ούτε το γιατί - πιστεύεις ότι είναι εύκολο να διαχειριστεί τα συναισθήματα των άλλων;
Πολλές φορές δε μπορούμε να διαχειριστούμε τα δικά μας συναισθήματα κι όταν μας κατακλύζουν μπορεί να προβούμε σε πράξεις που στερούνται λογικής, ψυχραιμίας ή ακόμη και σε πράξεις που αργότερα ενδεχομένως θα μετανιώσουμε.
Πως θα ήταν λοιπόν σε θέση αυτός ο άνθρωπος να διαχειριστεί τα συναισθήματα των γύρω του και να ελέγξει τον εαυτό του;
Και κυρίως, τι είναι αυτό που θα αποκόμιζε εν τέλει από την κατοχή μιας τέτοιας δύναμης;




In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
astralboy
Μέλος 1ης Βαθμίδας


65 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/08/2009, 20:35:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους astralboy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ειχα διαβάσει πως για να μπορείς να ελέξεις την εμβίωση και να μην αφήσεις εκείνη να ελέξει εσένα πρέπει να κάνεισ κάποιες ειδικές ασκήσεις οραματισού για να σφραγίζεις τον εαυτό σου από τα αισθήματα των άλλων και να μπορείς με δική σου επιλογή να αφήνεις τα συναισθήματα ενός να σε κατακλέισουν. Για να σου απαντήσω Dying_Incubus σου λέω πως αυτό που θα αποκόμιζε κάποιος έχοντας στα χέρια του αυτή τν δύναμη θα ήταν πολύ μεγάλο. πρώτα από όλα αν αποφάσιζε να χρησιμοποιήσει τη δύναμηγια προσωπικό όφελος τα ωφέλη θα ήταν τεράστια. μην ξεχνάμε πως αυτές οι δυνέμεις είναι πολυπόθυτα θεία δώρα πο μόνο μερικά άτομα έχουν την τύχη να απολαμβάνουν. κάτι άλλο που θα αποκόμιζε κάποιος είναι να ενισχύσει κάποιοα άλλη ψυχική του δύναμη. αυτό το λέω επειδή οι δυνάμεις μας λειτουργούν με συναισθηματική φόρτιση. γι αυτό κι εγώ θέλω την δύναμη της εμβίωσης,για να ενισχύσω την αθενή τηλεκίνηση μου. Στην ουσία σχύει το παρακάτω, όσο πιο πολύ νιώθεις τόσο πιο δυνατός γίνεσαι. θέλω όμως να καταλάβω κάτι, όταν νιώθεις τα συναισθηματα κάποιου άλου το καταλαβαίνεις ή απλά νιώθεις μια απότομη αλλαγή σε αυτό που νιώθεις εσύ ή στην ψυχική σου διάθεση και μετά το αποδίδεις στην εμβίωση?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2009, 19:53:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ astraloboy, νομίζω πως αυτές οι δυνάμεις - εάν δεχθούμε όντως την ύπαρξη τους - δεν είναι διαθέσιμες και προσβάσιμες από τον καθένα για το λόγο ακριβώς που περιέγραψες.
Την ικανοποίηση του ατομικού συμφέροντος.

Πολλές φορές στον βωμό του προσωπικού συμφέροντος μας προβαίνουμε σε πράξεις αλόγιστες, χωρίς να σκεφτούμε τις βραχυπρόθεσμες ή μακροπρόθεσμες συνέπειες σε εμάς ή στους συνανθρώπους μας.
Φαντάσου λοιπόν τι καταστροφικές συνέπειες θα μπορούσε να έχει αυτή μας η επιθυμία κι ο αγώνας μας για την ικανοποίηση της εάν διαθέταμε την δύναμη της πυροκίνησης, της τηλεπάθειας, της τηλεκίνησης κλπ.
Φαντάσου πόσο δελεαστικό θα ήταν για κάποιον να τα ξεπεράσει ή να τα παραμερίσει.
Φυσικά, θα μπορούσε να μην υποκύψει στις επιθυμίες του χωρίς να σκεφτεί τις συνέπειες, υποθέτω όμως πως σε αυτή την περίπτωση αυτός ο άνθρωπος θα μπορούσε να βρει περισσότερες αιτίες για την κτήση αυτών των δυνάμεων και να μην αρκούταν μόνο στην ικανοποίηση των προσωπικών του επιθυμιών.



In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2009, 13:32:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
αυτό το λέω επειδή οι δυνάμεις μας λειτουργούν με συναισθηματική φόρτιση. γι αυτό κι εγώ θέλω την δύναμη της εμβίωσης,για να ενισχύσω την αθενή τηλεκίνηση μου. Στην ουσία σχύει το παρακάτω, όσο πιο πολύ νιώθεις τόσο πιο δυνατός γίνεσαι

Λες δηλαδή οτι το συναίσθημα είναι δύναμη?

"..The Matrix can't tell you who you are"
Όταν ο άνθρωπος είναι σίγουρος για τον θεό ο θεός αμφιβάλλει για τον άνθρωπο..
Ασυνείδητος πάει να πει απόλυτα ταυτισμένος με τη σκέψη και το συναίσθημαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

astralboy
Μέλος 1ης Βαθμίδας


65 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2009, 22:58:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους astralboy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
den leo oti to sinesthima eine dinami alla oti oi dinameis mas eine "demenes" me ta sinesthimata mas. den exei paratirisei kaneis perierges metaboles giro tou otan niothei entona i metaboles sti simberifora ton giro tou? ta entona sinesthimata diavasa mporoun na ginoun i aitia na xeklidothoun oi psixikes dinameis. fantasteite poso entona tha eniothe kapios an eixe tin emviosi kai se poses alles dinameis tha eixe prosvasi?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2009, 09:09:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ astralboy, προτού περάσουμε στο "ξεκλείδωμα" των δυνάμεων που αναφέρεις, θα σε παρακαλούσα να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες κι όχι με λατινικούς (greeklish).




In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
astralboy
Μέλος 1ης Βαθμίδας


65 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/08/2009, 13:13:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους astralboy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ μου φίλε πρέπει να σου υπενθυμήσω πως τα greeklish ειναι τωρα πια μέρος της ζωής μας που δημιουργήθηκαν από ιστοσελίδες συζητήσεων, όπως και αυτή εδώ, για να διευκολύνεται η γραφη μας. εγώ καταλαβαίνω πως δεν θες να γράφουμε με αυτή τη νέα γλώσσα γιατί δεν ξέρουμε να τη χειριστουμε σωστά με αποτέλεσμα να μην γινόμαστε κατανοητοί αλλά σκέψου: χειριζόμαστε καλύτερα την ελληνική γλώσσα? Τέλος πάντων θα συμορφωθώ με τους κανόνες αλλά δεν βλέπω τον λόγο αφού χρησιμοποιώ τα greeklish με τοση ευχέρεια που με καταλαβαίνουν όλοι. στο θέμα μας τώρα. θέλω να επικεντρωθούμε στη προηγούμενη απάντηση μου και στην σχεσι συναισθημάτων ψυχικών δυνάμεων καθώς και στο ξεκλείδωμα που ανέφερε ο άλλος.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
john131
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
112 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/08/2009, 17:44:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους john131  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
πρωτον η εμβιωση δεν δημιουργητε αλλα κληρονομιεται απο συγγενεισ............η αλλιωσ την παιρνεισ απο τα προμυνηματα ωσ εξελιξη εγω εχω αυτεσ τισ δυναμεισ...........και επισησ δεν μπορεισ να νιωσεισ τα συναισθηματα για να αυξυθουν η δυναμεισ σου σε ενταση γιατι ειναι συναισθηματα αλλων και εφοσον οι δυναμεισ μασ εξαρτουνται απο τα συναισθηματα μασ 'μασ' ομωσ οχι 'αλλων' μπορουμε να τισ ελεγχουμε........αν καποιοσ εχει δυναμεισ και ενασ εμβιωτικοσ παει και νιωσει τα συναισθηματα του ετσι θα μπορει να ελεγχει τισ δυναμεισ του θηματοσ σαν να τισ αποκτα για λιγο........αλλα με τα συναισθηματα των αλλων δεν μπορουν να δυναμωσουν και να βεληνεκωθουν σε αποσταση οι δυναμεισ μασ επειδη ειναι αλλων τα συναισθηματαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
astralboy
Μέλος 1ης Βαθμίδας


65 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2009, 16:18:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους astralboy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
πρώτα από όλα οι δυνάμεις μας μεγαλώνουν με την ένταση των συναισθημάτων που νιώθουμε. αν τύχει και κάποιος νιώσει κάτι έντονο ενός άλλου θεωριτικά θα μπορέσει να ενισχύσει τις δυνάμεις του. όσο για σένα john131 πρέπει να σου πω πως είσαι εκτός πραγματικότητας καθώς πιστεύεις πως η εβίωση ειναι μια έμφυτη δύναμη που δεν μπορεί να απολαύση ο καθένας. αυτό είναι εντελώς λάθος αφού ο καθένας μπορεί να εξελιχθεί πνευματικά και να αποκτήσει δυνάμεις. μπορείς να κληρονομήσεις δυνάμεις αλλά όχι από τους συγγενείς καθώς η εξέλιξη της ψυχής δεν είναι κάτι που υπάρχει στο αίμα και μεταφέρεται από γενιά σε γενιά. οι δυνάμεις σου οφείλονται στο ότι στη προηγούμενη ζωή είχες αποκτήσει.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
john131
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
112 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2009, 17:54:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους john131  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εσυ κανεισ λαθοσ και μαλιστα τεραστιο.............επειδη λεγονται ψυχικεσ δεν σημαινει οτι εξαρτουνται απο το πωσ ειναι η ψυχη σε ενταση ολεσ οι ψυχικεσ δυναμεισ κληρονομιουνται αλλα δυναμωνουν με την ενταση που νιωθουμε με τα συναισθηματα μασ και σου λεω ξανα 'μασ' οχι 'αλλων'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
john131
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
112 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2009, 18:02:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους john131  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
και εσυ τα λεσ θεωρητικα αλλα δεν εχεισ αυτην την δυναμη για να δεισ αν μπορεισ να αυξησεισ τισ δικιεσ σου μεσω τησ εμβιωσησ εγω την εχω και εχω και αλλεσ ικανοτητεσ και δεν γινετε να αυξηθουν.........εσυ δεν εχεισ ιδεα τι ειναι η εμβιωση μονο εχεισ ακουσει για αυτην ουτε την εχεισ νιωσει ουτε τιποτα αμα ειναι μονο θεωρια και εγω λεω οτι μετα συναισθηματα των αλλων θα αυξηθω σε ενταση και θα μπορω να αιωρουμαι..........Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2009, 08:56:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ astralboy, το να γράφουμε με ελληνικούς χαρακτήρες στις Συζητήσεις του Esoterica είναι ένας κανονισμός ο οποίος έχει διαμορφωθεί με το πέρασμα των 8 χρόνων περίπου ζωής των Forums.

Δεν ξέρω εάν είναι εύκολη η χρήση των greeklish, για να είμαι ειλικρινής δεν τα χρησιμοποιώ.
Υποθέτω όμως πως εάν δεν ξέρουμε επαρκώς την ελληνική γλώσσα, μπορούμε να προσπαθήσουμε να την μάθουμε καλύτερα και να την χειριζόμαστε περισσότερο σε όσες περισσότερες εμφάσεις μπορούμε.
Άλλωστε, ως Έλληνες είμαστε οι πρώτοι οι οποίοι θα πρέπει να τιμήσουμε την γλώσσα μας και να την κρατήσουμε όσο πιο αυτούσια μπορούμε.

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
john131
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
112 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2009, 14:37:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους john131  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
συμφωνω αμετακλιταΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2009, 16:47:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παρεπιπτώντος, η εμβίωση πρέπει να σας βοηθάει πάλι πολύ στον τομέα του φλέρτ

"..The Matrix can't tell you who you are"
Όταν ο άνθρωπος είναι σίγουρος για τον θεό ο θεός αμφιβάλλει για τον άνθρωπο..
Ασυνείδητος πάει να πει απόλυτα ταυτισμένος με τη σκέψη και το συναίσθημαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

john131
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
112 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2009, 20:48:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους john131  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φυσικα αλλα καποιεσ φορεσ ειναι πολυ επιμονηΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2009, 21:26:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έχει βρεθεί κανείς απο εσάς που έχετε την εμβίωση κοντα σε κάποιον ασκητή ή κάποιον μοναχό κοκ?
Τι ένιωσε?

"..The Matrix can't tell you who you are"
Όταν ο άνθρωπος είναι σίγουρος για τον θεό ο θεός αμφιβάλλει για τον άνθρωπο..
Ασυνείδητος πάει να πει απόλυτα ταυτισμένος με τη σκέψη και το συναίσθημαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

john131
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
112 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2009, 23:16:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους john131  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εγω οχι αν εννοεισ μοναχο σαν shaolin η κατι τετοιοΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2009, 12:47:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εννοώ μοναχό οποιαδήποτε τύπου. Αλλά μοναχό, όχι... λωποδύτη. Υποθέτω όμως οτι με την εμβίωσε μπορείτε να ξεχωρίσετε τουε μεν απ τους δε..

Ήθελα να ρωτήσω, τη νιώθετε όταν αντιμετωπίζετε ζητιάνους, ναρκομανείς κοκ στο δρόμο?

"..The Matrix can't tell you who you are"
Όταν ο άνθρωπος είναι σίγουρος για τον θεό ο θεός αμφιβάλλει για τον άνθρωπο..
Ασυνείδητος πάει να πει απόλυτα ταυτισμένος με τη σκέψη και το συναίσθημαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

john131
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
112 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2009, 13:24:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους john131  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλα τι νομιζεισ οτι βλεπω καθε μερα τετοιουσ τι κανω παρεα με ναρκομανεισ???Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2009, 14:33:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εκάλη μένεις?

Στην Αθήνα είναι εύκολο να πετύχεις τέτοιους ιδίως αν χρησιμοποιείς συχνά συγκοινωνίες(μετρό, ηλεκτρικό κοκ). Εντάξει, και να μην έχεις δει δεν χάνεις τίποτα. Δεν σου χει τύχει να συ-αισθανθείς κάποιον πολύ δυστυχισμένο?

"..The Matrix can't tell you who you are"
Όταν ο άνθρωπος είναι σίγουρος για τον θεό ο θεός αμφιβάλλει για τον άνθρωπο..
Ασυνείδητος πάει να πει απόλυτα ταυτισμένος με τη σκέψη και το συναίσθημαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

john131
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
112 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2009, 18:37:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους john131  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
οχι ρεθυμνο μενω καμια σχεσηΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
astralboy
Μέλος 1ης Βαθμίδας


65 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2009, 21:06:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους astralboy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
πως μπορει κάποιος να πετυχει την εμβίωση...για να μην νομίζετα πως έχω μόνο θεωρίες έχω εμπειρίες τηλεκίνησης που σχετίζονταν με πλύ έντονα συναισθήματα... αυτό που θέλω να μάθω είναι πως μπορεί κάποιος να φτάσει στην εμβίωση?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
john131
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
112 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2009, 17:15:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους john131  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
κοιτα για να παει καποιοσ στην εμβιωση πρεπει να εχει κληρονομισει την δυναμη των προμυνηματων να κανει διαλογισμο και ασκησεισ και ετσι μπορει να την εξελιξει σε εμβιωση και μετα παει αστρικη προβολη..............και η τηλεκινηση σχετιζεται με τα πολυ εντονα συναισθηματα τα δικα σου μονο με δικα σου συναισθηματα ελεγχεται με των αλλων τα συναισθηματα μπορεισ να παρεισ τισ δυναμεισ τουσ για λιγο σαν αντιγραφει δηλαδη πεσ οτι δεν εχεισ τηλεκινηση και εχεισ εμβιωση και εγω εχω τηλεκινηση αν πιασεισ τα συναισθηματα μου θα εχεισ και εσυ τηλεκινηση μεχρι να σταματησεισ να τα εκπεμπεισ.....καταλαβεσ???Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2009, 18:32:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτο το γνωρίζεις εμπειρικά ή το έχεις ακούσει?
Η αστρική προβολή πώς θεωρείς οτι συνδεεται με την εμβίωση και προπαντώς τι είναι..

"..The Matrix can't tell you who you are"
Όταν ο άνθρωπος είναι σίγουρος για τον θεό ο θεός αμφιβάλλει για τον άνθρωπο..
Ασυνείδητος πάει να πει απόλυτα ταυτισμένος με τη σκέψη και το συναίσθημαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

john131
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
112 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2009, 19:21:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους john131  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
τα γνωριζω εμπειρικα εχω και τισ 3 δυναμεισ κοιτα η αστρικη προβολη υπαρχει σε δυο τυπουσ..........
1.να πηγαινεισ στα συναισθηματα των αλλων και να τα ελεγχεισ απο το μυαλο του και την καρδια του
2.να βγαζεισ το αστρικο σου σωμα στο φυσικο κοσμο και το κανονικο να παραλυει.......
εγω εχω την περιπτωση 1 και συνδεεται με την εμβιωση και τα προμυνηματα γιατι και τα τρια εχουν σχεση με τα συναισθηματα των αλλωνΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2009, 01:38:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
1.να πηγαινεισ στα συναισθηματα των αλλων και να τα ελεγχεισ απο το μυαλο του και την καρδια του

Δεν βλέπω σε τι έχει να κάνει αυτό με το αστρικό αλλα οκ.
quote:
2.να βγαζεισ το αστρικο σου σωμα στο φυσικο κοσμο και το κανονικο να παραλυει.....

Αυτο δεν νομίζω οτι είναι ικανότητα, ο καθένας μπορεί να κανει ΑΠ με προσπάθεια.

"..The Matrix can't tell you who you are"
Όταν ο άνθρωπος είναι σίγουρος για τον θεό ο θεός αμφιβάλλει για τον άνθρωπο..
Ασυνείδητος πάει να πει απόλυτα ταυτισμένος με τη σκέψη και το συναίσθημαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

john131
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
112 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2009, 08:20:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους john131  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αυτο δεν νομίζω οτι είναι ικανότητα, ο καθένας μπορεί να κανει ΑΠ με προσπάθεια.

οχι γιατι προερχεται απο την τηλεκινηση και το αλλο αυτο που λεσ οτι ο καθενασ μπορει να κανει απ με προσπαθεια ειναι αλλο κομματι αστρικησ προβολη που δεν ειναι στισ ικανοτητεσ για αυτο δεν το ανεφερα πρινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2009, 17:33:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
όλα αυτά που λες μου είναι καινούριες πληροφορίες όπως και σε όλους νομίζω.
Εσύ οποτε έχεις κάνει αστρική προβολή? Βγαίνεις δηλαδή όποτε θες απο το σώμα σου κατα βούληση? Μπορείς να μας περιγράψεις μια τέτοια σου "έξοδο"?

"..The Matrix can't tell you who you are"
Όταν ο άνθρωπος είναι σίγουρος για τον θεό ο θεός αμφιβάλλει για τον άνθρωπο..
Ασυνείδητος πάει να πει απόλυτα ταυτισμένος με τη σκέψη και το συναίσθημαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2009, 17:37:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αλήθεια, η εμβίωση δουλεύει και πέρα απο τους ανθρώπους? Σε ζώα ας πούμε? Τα ζώα λογικά δεν έχουν και αυτά αισθήματα?

"..The Matrix can't tell you who you are"
Όταν ο άνθρωπος είναι σίγουρος για τον θεό ο θεός αμφιβάλλει για τον άνθρωπο..
Ασυνείδητος πάει να πει απόλυτα ταυτισμένος με τη σκέψη και το συναίσθημαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 8 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1083984
Maintained by Digital Alchemy