ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΣΟΦΙΑ =-.
 Ποιος είναι ο πραγματικός Εσωτεριστής;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 10
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
matrx
Μέλος 2ης Βαθμίδας


286 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/02/2004, 19:48:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους matrx  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Συγγνώμη αγαπητέ matrx,

αλλά για σένα ο εσωτεριστής φυτρώνει αυτοφυώς;;;

Έχεις την εντύπωση ότι η ατραπός περιμένει κι όποιος θέλει εισέρχεται, όποιος θέλει αφήνει τα περιττώματά του και φεύγει;;;

Για κάντο... Κι έλα μετά να μας δείξεις τον τρόπο, να τον μάθουμε κι εμείς οι αδαείς.


ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΖΑΝΤΟΚ.ΕΞΕΦΡΑΣΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ.ΔΕΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΑ ΟΤΙ Ο ΕΣΩΤΕΡΙΣΤΗΣ ΦΥΤΡΩΝΕΙ ΑΥΤΟΦΥΩΣ.ΟΥΤΕ ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΠΩΣ Η ΑΤΡΑΠΟΣ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΕΙΣΕΡΧΕΤΑΙ.ΣΕ ΣΕΒΟΜΑΙ ΟΣΟ ΣΕΒΟΜΑΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ ΓΙΑ ΠΕΡΙΤΤΩΜΑΤΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣ ΕΙΡΩΝΙΑ.ΙΣΑ ΙΣΑ ΠΟΥ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΤΕ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΕΧΕΤΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΣΕ ΠΟΛΛΑ ΘΕΜΑΤΑ.

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΟΛΑ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/02/2004, 20:28:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ matrx,

ακριβώς επειδή αισθάνομαι αμοιβαία την εκτίμηση, μου έκανε εντύπωση η τοποθέτησή σου.

Όπως θα πρόσεξες, στο σχόλιο του προηγούμενου (του .Κανένας.) δεν έκανα τον κόπο ν' απαντήσω παρά για να χλευάσω, αφού αυτοπροσδιορίζεται δια των χειρονομιών που τείνει το smilie, το οποίο έχει επιλέξει για υπογραφή.

Οι νόμοι λοιπόν καλέ μου φίλε, δεν έχουν να κάνουν με περιορισμούς όπως έχουμε μάθει να τους εννοούμε, αλλά με τον καθορισμό ακριβώς του εσωτερικού δρόμου και του σεβασμού με τον οποίο οφείλουμε να τον προσεγγίζουμε.

Θέλω να πιστεύω ότι μέσα απ' αυτή τη συζήτηση θα προκύψουν όλα... φυσιολογικά...

Ας θυμηθούμε λίγο την αλληγορία του αρχαίου μας μύθου...

Τους δύο δρόμους... της Αρετής και της Κακίας...

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

glinaaea
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
309 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/02/2004, 20:43:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους glinaaea  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλοι μου γειά σας.
Αγαπητή φίλη Zadok,σε χαιρετώ. Χαίρομαι που μου δίνεται η ευκαιρία να συνομιλήσω μαζί σου γιατί έχω κάποιες φορές παρακολουθήσει κάποιες συμμετοχές σου, και βλέπω ότι έχεις κάνει μιά πάρα πολύ καλή δουλειά και δυναμική. Συγχαρητήρια.
Δικαίως φέρνεις αντίρηση σ αυτό που έγραψα γιατί ουσιαστικά είναι ελάχιστα αυτά που έγραψα σε σχέση με την τεράστια γκάμα που μπορεί κάπως να καλύψει το θέμα <<ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ>>.
Νομίζω ότι κάπως ξεχώρησα την θέση μου στο θέμα λέγοντας ότι πραγματικός εσωτεριστής είναι αυτός που ψάχνει παντού,και αυτό καλύπτεί πάρα πολλούς τομείς. Ομως γιά μένα ΣΩΣΤΟΣ πραγματικός εσωτεριστής-αναζητητής, είναι αυτός που μέσα απο οποιονδήποτε τομέα ψάχνει να βρεί αποκλειστικά το μοναδικό αυτό εσωτερικό μονοπάτι που πρέπει να ακολουθήσει γιά να φθάσει κοντά στον Θεό. Ίσως γιά να το βρεί χρειαστεί να αλλάξει και ίσως και πολλούς τομείς και νά ακολουθήσει και άλλα μονοπάτια έρευνας, μονοπάτια που στο τέλος τους ευρίσκεται το μοναδικό μονοπάτι που αναζητεί. Ο ΣΩΣΤΟΣ λοιπόν εσωτερικός εσωτεριστής, μόλις βρεί αυτόν τον εσωτερικό δρόμο τον ακολουθεί χωρίς να σταματά, και να προσπαθεί πάντα να συνεχίζει να τον ακολουθεί.
Εδώ είναι η διαφορά της δικής μου γνώμης:
Σωστός ειναι αυτός που συνέχεια ψάχνει να βρεί τον δρόμο αυτόν, και που όταν τον βρεί δεν σταματά ποτε να τον ακολουθεί.
Λάθος είναι αυτός που παραμένει στους διαφόρους τομείς ή και σε κάποια σημεία του σωστού δρόμου και που εκμεταλεύεται ή προσπαθεί να εκμεταλευτεί γνώσεις και καταστάσεις εσωτερικές, ΧΩΡΪΣ ΝΑ ΣΥΝΕΧΪΖΕΙ ΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΤΟΥ.
Αναφέρθηκε κάτι γιά νόμους και κανονισμούς.
ολόκληρος ο εσωτερικός κόσμος -Όπως και τα ΠΑΝΤΑ σ ολόκληρο το Σύμπαν-διέπεται από κανόνες και νόμους. Όποιος λοιπόν μπαίνει στον εσωτερικό κόσμο, τους βρίσκει ακριβώς μπροστά του. Μπορεί να μην είναι γραμμένοι με γράμματα, όμως ΞΕΡΕΙ ΟΤΙ ΕΪΝΑΙ ΕΚΕΪ, και ανάλογα με την πρόοδό του ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΙ ΠΟΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ. Ο ΣΩΣΤΟΣ εσωτεριστής θα τηρεί και θα ακολουθεί όλους αυτούς τους νόμους και κανόνες, ενώ ο Λάθος εσωτεριστής δεν θα το κάνει και γι αυτόν τον λόγο αναλόγως θα δέχεται και την ανάλογη τιμωρία του στον εσωτερικό δρόμο.
Φίλε Καραισκάκη νομίζω ότι θα έπρεπε κατά την γνώμη μου να διαμορφώσεις αυτό που ονόμασες ΠΡΩΤΟΝ ΚΑΝΟΝΑ. Ο Σωστός εσωτεριστής ΕΧΕΙ φραγμούς. Φραγμούς που τοποθετούνται εμπρός του από αυτούς τους Νόμους και Κανόνες του εσωτερικού κόσμου, και που πρέπει να σεβαστεί.
Ο Σωστός εσωτεριστής ΔΕΝ ΕΚΦΡΑΖΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ. Είναι τρομερά δύσκολο να ανακαλύψεις έναν Σωστό εσωτεριστή-αναζητητή (εκτός και ο ίδιος θελήσει για κάποιον καλό λόγο, και εκτός φυσικά από άλλους σωστούς εσωτεριστές), γιατί ΔΕΝ εκφράζεται και ΔΕΝ δείχνεται. Είναι βλέπεις και αυτό μέσα στους κανονισμούς που πρέπει να ακολουθεί.
Και κάτι ακόμα που πρέπει να διευκρινίσω.
Γνώσεις θα βρεί ο κάθε εσωτεριστής σε όλους του τομείς έρευνας. Σ όλους όμως αυτούς τους τομείς ηγνώση και η αλήθεια ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΕΣ ειναι ΠΑΝΤΟΤΕ ΚΟΜΜΑΤΙΑ απο αλήθειες ή γνώσεις. Ολοκληρωμένες θα τις βρεί ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΑΥΤΟ ΜΟΝΟΠΑΤΙ της επιστροφής της ψυχής.

Θα ήθελα να σας επισημάνω ότι οι εισόδοι μου εξ ανάγκης χρόνου και δυνατότητας θα είναι περιορισμένες.

Φιλικότατα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/02/2004, 20:59:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ glinaaea,

με κάλυψες και σ' ευχαριστώ για την απάντηση. Τελικά, δεν είχα καταλάβει ακριβώς τί εννοούσες στο προηγούμενο ποστ, αλλά μ' αυτή την ευκαιρία ξεκαθαρίστηκαν πολλά.
Νομίζω ότι η τοποθέτησή σου είναι ιδανική.


"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/02/2004, 23:13:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα,

Άκρως ενδιαφέρον το θέμα σου, φίλε Καραϊσκάκη

Μελετώντας τις τοποθετήσεις σας, θυμήθηκα ένα απόσπασμα που διάβασα κάποτε:

Ένας άνθρωπος, κάποια στιγμή, έφθασε στη φώτιση. Όταν, λοιπόν, τον ρώτησαν τι έκανε στη ζωή του, πριν φωτισθεί, αυτός απάντησε:
Πήγαινα στο δάσος κι έκοβα ξύλα.
Κι όταν τον ξαναρώτησαν τι κάνει τώρα, που φωτίσθηκε, απάντησε:
Πάω στο δάσος και κόβω ξύλα.

Ζήσε τη στιγμή!

Edited by - Στέφανος on 29/02/2004 23:18:02Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VAIHINGER
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
203 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2004, 01:55:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους VAIHINGER  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος VAIHINGER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΕΛΟΣ…ΑΠΟΧΩΡΩ ΑΠΟ ΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ ΤΟ ΓΙΑΤΙ ΑΣ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΕΣΕΙΣ…ΜΗΝ ΤΑ ΘΕΛΕΤΕ ΟΛΑ ΕΤΟΙΜΑ….

ΠΒ*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2004, 02:05:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)








"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Edited by - Zadok on 01/03/2004 02:06:59Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

spirit
Πλήρες Μέλος

Finland
1485 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2004, 09:29:33  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος spirit  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημερα στο ερωτημα ποιος ειναι πραγματικος εσωτεριστης νομιζω πως ειναι το ατομο που μετουσιωνει την γνωση σε πραξη πορευομενος στην δικη του ατραπο,μεσα απο δυσκολιες αγωνιζεται να βρει το φως,να κανει τον εαυτο του ΦΩΣ,μεσα απο την συμπαντικη αγαπη που δεν γνωριζει συνορα τοιχη η φραγμους.
Εσωτεριστες συνανταμε σε κα8ε μορφη τεχνης,μιας και η τεχνη ειναι η μεγιστη προσεγγιση με το θειο,δηλαδη τον ανωτερο εαυτο μας.
Χωρις να το εχω συνειδητοποιηση στο παρελθον εχω ερθει απειρες φορες σε επαφη με εσωτεριστες,που εξωτερικα ειναι απλοι ανθρωποι φυσικα,αλλα μεσα απο δειγματα γραφης η ζωγραφικης τους τωρα καταλαβαινω πως προχωρουν στην ατραπο του εσωτερισμου και του αποκρυφισμου.
Τιποτε δεν ειναι τυχαιο ουτε το γεγονος πως αυτα τα ατομα βρεθηκαν καποια στην στιγμη εμπρος στον δρομο μου.
Ο καθενας μπορει να δηλωνει οτι του αρεσει,τι σημασια εχει αλλωστε,αυτο που μετραει ειναι η ουσια του καθενα μας και οχι το εξωτερικο κελυφος.

Η ουσια του εσωτερισμου ειναι να βρισκεσαι αναμεσα σε ανθρωπους και οχι σε μια ελιτιστικη απομονωση,να βοηθας οσο μπορεις τους ανθρωπους με αγαπη μοιραζομενος το ΦΩΣ ΤΟ ΕΣΩΤΕΡΟ που ισως εχεις λαβει.
ΑΓΑΠΗ
ΚΑΛΗ ΣΑΣ ΜΕΡΑ
ΟΜ



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VAIHINGER
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
203 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2004, 20:18:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους VAIHINGER  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος VAIHINGER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο VAIHINGER ακολουθώντας το παράδειγμα του αγαπημένου του φιλοσόφου, χθες τα ξημερώματα, ΑΥΤΟΚΤΟΝΗΣΕ, παίρνοντας υπερβολική δόση από το ναρκωτικό του…Δεν άντεξε τη μίζερη και πικρή κοινωνική πραγματικότητα…Μια απ΄ τις τελευταίες του επιθυμίες ήταν να διαβάσετε αυτά που κατά καιρούς έγραφε και να προβληματιστείτε….και να τον συγχωρήσετε για τις προσωπικές επιθέσεις αλλά έγιναν στην προσπάθεια του να ευαισθητοποιήσει κάποιους από εσάς….
ΣΑΝ ΕΤΟΙΜΟΣ ΑΠΟ ΚΑΙΡΟ ΣΑ ΘΑΡΡΑΛΕΟΣ, ΑΠΟΧΑΙΡΕΤΑ ΤΗ ΤΗΝ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ ΠΟΥ ΧΑΝΕΙΣ…
ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΟΝΑΧΟΣ ΠΟΡΕΥΕΤΑΙ ΣΤΟΝ ΕΡΩΤΑ, ΤΗ ΔΟΞΑ ΚΑΙ ΤΟ ΘΑΝΑΤΟ ΤΟ ΞΕΡΩ, ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΑ, ΔΕΝ ΩΦΕΛΕΙ…


ΠΒ*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

glinaaea
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
309 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2004, 21:29:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους glinaaea  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλοι μου γειά σας.
Αγαπητέ spirit, αν διάβασες τις συμμετοχές μου θαδεις ότι συμφωνώ εν μέρει μετην άποψή σου. ΟΛΟΙ όσοι έχουν μπει και εργάζονται μέσα στό μονοπάτι του εσωτερισμού ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΙ ΕΣΩΤΕΡΙΣΤΕΣ.Το θέμα για μένα είναι το ποιός ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟΣ και ΠΟΙΟΣ ΛΑΘΟΣ. Όταν μπεις στο μονοπατι του εσωτερικού κόσμου, δέχεσαι τις γνώσεις ΜΟΝΟ ΠΡΟΧΩΡΟΝΤΑΣ. Η κάθε γνώση είναι ακτίνα του μοναδικού Ήλιου που στέλνει τις ακτίνες Του σαν γνώσεις. Άπειρες είναι οι ακτίνες Του. Πάρα πολλοί μπαίνοντας στο μονοπάτι μπερδεύουν την κάθε ακτίνα με τον Ήλιο και την κάθε ακτίνα-γνώση, βλέποντας το φως της προσπαθουν να φθάσουν στο τέλος της. Προσπαθούν να βρούν την ΤΕΛΕΙΟΠΟΙΗΣΗ ΤΗΣ ΓΝΩΣΗΣ. ΤΗΣ ΜΙΑΣ ΓΝΩΣΗΣ.
Ο Ήλιος φίλε μου έχει άπειρες ακτίνες-γνώσεις.
Πολλοί μπαίνοντας στο μονοπάτι και βρίσκοντας μιά ακτίνα-γνώση,προσπαθούν να την τελειποιήσουν (και στα δικά σου παραδείγματα στην γνώση της γραφής και της ζωγραφικής, αλλά και σε όλες τις άλλες γνώσεις), και μάλιστα πολλοί έχουν κυριωλεκτικά μεγαλουργήσει στον τομέα τους. Το λάθος τους είναι όμως ότι ΣΤΑΜΑΤΟΥΝ να ακολουθούν το μονοπάτι και προσπαθούν να τελειοποιηθούν ΜΟΝΟ ΜΕΣΑ στην ΜΙΑ γνώση χάνοντας ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΑΚΤΪΝΕΣ,χάνοντας έτσι ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΤΟΝ ΗΛΙΟ.
Και το ωραίο φίλε μου ποιό είναι; είναι ότι ΠΟΤΕ μιά γνώση δεν τελειοποιείτε ολοκληρωτικά και έτσι δεσμεύονται και αναγκαστικά παραμένουν ΜΟΝΟ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΜΙΑ ΓΝΩΣΗ προσπαθόντας να την τελειοποιήσουν. Όπως βλέπεις λοιπόν φίλε μου, στον εαυτόν τους δεν κάνουν καλό. Ειλικρινά όμως δεν κάνουν καλό ούτε και στους άλλους εφ όσον τους τα δίνουν έτοιμα χωρίς να το αξίζουν.
Τί είναι προτιμότερο λοιπόν φίλε μου, να παραμείνεις στην μιά γνώση-ακτίνα και νά χάσεις ΟΛΕΣ τις υπόλοιπες και σε τελική ανάλυση ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΤΟΝ ΗΛΙΟ, ή να προχωράς συνεχώς αποκομίζοντας τις βάσεις ΜΟΝΟ απο ΟΛΕΣ τις γνώσεις που συναντάς μέσα σ αυτό το μονοπάτι;;;;;;;

Ανάφερες ΤΟ ΦΩΣ και Άφησες να εννοηθεί ότι είναι πολύ δυνατό.Ναι είναι πολύ δυνατό. Και είναι το ΦΩΣ ΤΗΣ ΜΙΑΣ ΑΚΤΙΝΑΣ. Φαντάσου λοιπόν ΠΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣΟ δυνατό μπορεί να είναι το ΦΩΣ ΤΟΥ ΗΛΙΟΥ.

Φιλικότατα.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Καραϊσκάκης
Νέο Μέλος


38 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2004, 17:10:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Καραϊσκάκης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Glinaaea σ' ευχαριστώ για τις πολύτιμες τοποθετήσεις σου.
Ωστόσο θα ήθελα να μείνω σε μια παρατήρηση του Matrx αλλά και του Lencolas για το αν υπάρχουν Νόμοι στον Εσωτερισμό και εάν ο Εσωτεριστής οφείλει να ακολουθεί κάποιους νόμους (ας μην μπούμε ακόμη στο θέμα ποιοι είναι αυτοί οι Νόμοι).
Θα ήθελα τις απόψεις σας πάνω σε αυτό. Πάντως για το θέμα αυτό θα ήθελα να θυμηθούμε μια φράση από την "Ασκητική":
"Πειθαρχία, να η ανώτατη αρετή".
Πειθαρχία , Νόμοι, κανόνες λοιπόν. Τι σχέση έχουν με τον Εσωτερισμό; Γιατί άραγε στα Μυστήρια υπήρχε η φράση "Να φυλάτεις τους Ιερούς Κανόνες";
Τι σχέση έχει ο Εσωτερισμός με τα Αρχαία Μυστήρια;

Είμαι όλος αυτιά...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

.Κανένας.
Μέλος 1ης Βαθμίδας


98 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2004, 18:42:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους .Κανένας.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αγαπητέ matrx,

ακριβώς επειδή αισθάνομαι αμοιβαία την εκτίμηση, μου έκανε εντύπωση η τοποθέτησή σου.



Τι ειναι αυτα που λες κοριτσι μου?
Καταλαβαινεις τι λες ή σου ξεφευγουν?
Δε συμφωνησε το παλικαρι μαζι σου και το εβαλες στη μαυρη λιστα?
Πας καλα?
Οσο λες την δικη σου ιστορια , εγω θα λεω την δικη μου , να το ξερεις.


quote:
Όπως θα πρόσεξες, στο σχόλιο του προηγούμενου (του .Κανένας.) δεν έκανα τον κόπο ν' απαντήσω παρά για να χλευάσω, αφού αυτοπροσδιορίζεται δια των χειρονομιών που τείνει το smilie, το οποίο έχει επιλέξει για υπογραφή.


Το σχολιο δεν το εκανα για να μου απαντησεις γιατι πολυ απλα δεν ηταν σχολιο.Καταλαβαινεις τι θελω να πω χρυση μου.
Οσο αφορα την υπογραφη μου ο καθενας οτι εχει αναγκη βλεπει.


quote:
Θέλω να πιστεύω ότι μέσα απ' αυτή τη συζήτηση θα προκύψουν όλα... φυσιολογικά...


με την προυποθεση να συμφωνησετε ολοι μαζι μου!!

Ειμαι σιγουρος πως το ξεχασες αυτο να το γραψεις.


Φιλικα......Κανένας.

Γλυκια η ζωη και ο θανατος μαυριλα!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

golden_ ariadne
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Iceland
137 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2004, 20:36:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους golden_ ariadne  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ωστόσο θα ήθελα να μείνω σε μια παρατήρηση του Matrx αλλά και του Lencolas για το αν υπάρχουν Νόμοι στον Εσωτερισμό και εάν ο Εσωτεριστής οφείλει να ακολουθεί κάποιους νόμους

Φιλε Καραϊσκακη
Τι ειδους επιλεκτικη κινηση ηταν η παραπανω??
Κάθε λογικος ανθρωπος που μπαινει στο τοπικ βλεπει ότι αυτος που εθεσε πρωτος το ερωτημα ηταν ο Κανενας.
Δεν μπορει να περασε απαρατηρητη η διενεξη με την αγαπητη μας zadok.
Εκτος αν λειτουργουμε προκατειλημμενα….προσεξε γιατι αυτό σιγουρα δεν σε κανει καλο εσωτεριστη οσο κι αν προσπαθεις να βρεις τον αληθινο ορισμο του.

……και κατι ακομα……ερχομενη ξεχασα το πτυχιο μου…..τα ειχα μαθει όλα απεξω , εδωσα εξετασεις και περασα!!! Πτυχιο Ανωτατης Σχολης Εσωτερισμου Ελλαδος.
……..γμτ , τωρα θα με λαβετε σοβαρα υποψη η να ξαναερθω με το πτυχιο και τον κηδεμονα μου????


Edited by - golden_ ariadne on 04/03/2004 20:38:09Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

golden_ ariadne
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Iceland
137 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2004, 22:19:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους golden_ ariadne  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
...βεβαια υπαρχουν κι ααααααααααααααααλλα σχολεια!!!!
-ονοματα μη λεμε και οικογενειες μην θιγουμε-

Σε βλεπω "σουμπιτο" αγαπητε Καραϊσκακη για κανενα απο δαυτα...
....αν δεν εισαι ηδη μεσα σ'αυτα και επιμελως "ποιεις την νησσα" δηλ. κοινως κανεις την παπια.....
υποθετικα μιλωντας.....και οπωσδηποτε.....ακολουθωντας τους κανονες του ΣΩΣΤΟΥ ΕΣΩΤΕΡΙΣΤΗ βεβαιως , βεβαιως!!!!


Φιλικα

golden ariadne


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Καραϊσκάκης
Νέο Μέλος


38 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/03/2004, 01:23:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Καραϊσκάκης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητοί φίλοι και κυρίως αγαπητή golden_ ariadne γεια σας
Ζητώ ειλικρινά συγγνώμη γιατί ξέχασα να μνημονεύσω και τον ΚΑΝΕΝΑΣ που αναφέρθηκε στο ίδιο θέμα αλλά δεν το έκανα επίτηδες.
Αυτή η απροσεξία μου ωστόσο σου έδωσε από ότι είδα την ευκαιρία να προσπαθείς να μου βάλεις ταμπέλλες , να αφήνεις υπονοούμενα και να προσπαθείς να με μειώσεις.

Δεν με πειράζει αυτό, (μπορείς να συνεχίσεις να το κάνεις αν σε ευχαριστεί) αλλά παράλληλα θα σε παρακαλούσα να συμβάλεις και στον πολύ όμορφο διάλογο που έχουμε ξεκινήσει.

Αν κατάλαβα καλά, δεν πιστεύεις ότι ο Εσωτεριστής πρέπει να έχει κάποιους κανόνες. Πολύ ωραία, θα ήθελα να μου εξηγήσεις περαιτέρω τη θέση αυτή γιατί εγώ το βλέπω από διαφορετική οπτική γωνία.

Φιλικά
ΚΑΡΑΙΣΚΑΚΗΣ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

.Κανένας.
Μέλος 1ης Βαθμίδας


98 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/03/2004, 12:40:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους .Κανένας.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καραισκακη την επομενη φορα να διαβαζεις καλυτερα.
Οσο για το εσωτεριστης θα σου πω οτι εγω δεν ειμαι εσωτεριστης ουτε πιστευω σε κανεναν αλλο -ισμο.
Δεν πιστευω στις ταμπελες καθε ειδους που θελουν να μας κολανε καποιοι.
Θεωρητικα ολοι τους εχουν καλες προθεσεις.Αυτο που τους αλλαζει ειναι η εφαρμογη και το αποτελεσμα.
Μπορει καποια στιγμη στη ζωη μου να γινω και εσωτεριστης αλλα να ξερεις οτι δεν θα το μαθω ποτε, γιατι δεν θα εχω ακολουθησει καποιους νομους.
Θα ηθελα ομως να ακουσω και την δικη σου αποψη, να ξερεις ομως οτι θα την σχολιασω. Στο λεω αυτο γιατι καποιοι αλλοι δεν δεχονται σχολια οποτε αν ανηκεις και εσυ σ αυτους καλο θα ηταν να μην πεις τιποτε.

Φιλικα......Κανένας.


Γλυκια η ζωη και ο θανατος μαυριλα!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/03/2004, 13:28:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μη μας απειλείς, όχι, όχι... δε θα τ' αντέξουμε!!!!




"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

.Κανένας.
Μέλος 1ης Βαθμίδας


98 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/03/2004, 13:45:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους .Κανένας.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Zadok φαε το μεσημεριανο σου!
Ξερεις τι εχει το μενου!

Φιλικα.....Κανένας.

Γλυκια η ζωη και ο θανατος μαυριλα!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/03/2004, 13:51:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βρε Καραγκιόζη της κακιάς ώρας, που όλο άποψη έχεις, αλλά τελικά δεν έχεις τίποτε άλλο από φτηνό χιούμορ και δεικτική ανοησία...

Λες ότι δεν πιστεύεις σε κανένα -ισμό και σε άλλο τόπικ δηλώνεις Χριστιανός.

Πιστός του Χριστιανισμού δεν είναι αυτός;;;

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

.Κανένας.
Μέλος 1ης Βαθμίδας


98 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/03/2004, 14:01:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους .Κανένας.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Λες ότι δεν πιστεύεις σε κανένα -ισμό και σε άλλο τόπικ δηλώνεις Χριστιανός

Δικο σου συμπερασμα ειναι αυτο.
Στο τοπικ εκεινο σου ειχα πει να σεβεσαι καποια πραγματακια αν θυμασε.
Ποτε δεν ειχα πει τι ειμαι. Αλλοι μας εχουν ζαλισει με τα ατελειωτα ¨βιογραφικα τους¨.....

quote:
Βρε Καραγκιόζη της κακιάς ώρας

Admin μηπως τωρα πρεπει να απαντησω?


Φιλικα.......στη Zadok καλη ορεξη για το νοστιμοτατο λουτσο που ετοιμαζεται να φαει!

Γλυκια η ζωη και ο θανατος μαυριλα!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

.Κανένας.
Μέλος 1ης Βαθμίδας


98 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/03/2004, 14:16:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους .Κανένας.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Βρε Καραγκιόζη της κακιάς ώρας, που όλο άποψη έχεις, αλλά τελικά δεν έχεις τίποτε άλλο από φτηνό χιούμορ και δεικτική ανοησία...

Λες ότι δεν πιστεύεις σε κανένα -ισμό και σε άλλο τόπικ δηλώνεις Χριστιανός.
Πιστός του Χριστιανισμού δεν είναι αυτός;


Επιχρυσομενε τενεκε της λασπης αυτο που ειχα πει τοτε ηταν το παρακατω. Την αλλη φορα να διαβαζεις καλυτερα.

quote:
Ανεξαρτητα με το αν πιστευω ή οχι στο συγκεκριμενο θρησκευμα, οφειλω να παραδεχτω οτι εχει προσφερει παρα πολλα στην Ελλαδα και αξιζει τουλαχιστον το σεβασμο μου.


Καλο το ψαρακι?


Φιλικα.......Κανένας.

Γλυκια η ζωη και ο θανατος μαυριλα!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/03/2004, 14:45:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δυστυχώς, απ' την πολύ ψαροφαγία έχει οξυνθεί η όρασή σου, αλλά έχει ατονίσει η μνήμη σου


quote:
Η οτι αν και ιερεις και μελετητες των γραφων δεν ειχαν την ελαχιστη συναισθηση για να αναγνωρισουν την ταυτοτητα του Χριστου?


Αυτό δε δείχνει ότι πιστεύεις στον Χριστό;

Καραγκιοζάκο, ρούφα τ' αβγό σου (για να μιλήσω στην γλώσσα που κατανοείς καλύτερα)...


Έλα, περιμένω μία απάντηση του επιπέδου σου...

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/03/2004, 14:54:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σχετικά με το βιογραφικό:

τουλάχιστον έχω και το καμαρώνω.

Εσύ, αμφιβάλλω αν έχεις καν πιάσει στα χέρια σου το μέγεθος της φωτογραφίας που με ανείπωτη χαρά παραθέτεις και υποτίθεται ότι μου προσφέρεις.


Για μαριδούλα σε κόβω και μάλιστα αθερίνα...


"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Edited by - Zadok on 05/03/2004 14:56:28Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

.Κανένας.
Μέλος 1ης Βαθμίδας


98 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/03/2004, 15:09:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους .Κανένας.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Δυστυχώς, απ' την πολύ ψαροφαγία έχει οξυνθεί η όρασή σου, αλλά έχει ατονίσει η μνήμη σου


quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Η οτι αν και ιερεις και μελετητες των γραφων δεν ειχαν την ελαχιστη συναισθηση για να αναγνωρισουν την ταυτοτητα του Χριστου?

--------------------------------------------------------------------------------

Αυτό δε δείχνει ότι πιστεύεις στον Χριστό;


Καραγκιοζάκο, ρούφα τ' αβγό σου (για να μιλήσω στην γλώσσα που κατανοείς καλύτερα)...


Έλα, περιμένω μία απάντηση του επιπέδου σου...


Πως το βγαζεις αυτο το συμπερασμα ρε μπουφο?
Πρεπει να ειμαι χριστιανος για να εχω αποψη για την δικη του χριστου?
Κατεβαινεις παντως πολυ ευκολα στο επιπεδο μου για εσωτεριστρια.
Απορω δεν υπαρχει καποιος ¨νομος¨ να σου το απαγορευει?
Ολοι οι μη χριστιανοι πρεπει να μισουν το χριστιανισμο?
Που το ειδες αυτο?
Σου ειπα δεν ανηκω πουθενα, το να σχολιαζω και να παιρνω οτι νομιζω εγω θετικο απο τον οποιοδηποτε δεν με κατατασει σε καμια κατηγορια, μπαζο.
Και μια συμβουλη ....ασε τα εσω- και κοιτα τα εξω- γιατι εχεις μεγαλα χαλια.


Φιλικα.......Κανένας.


Γλυκια η ζωη και ο θανατος μαυριλα!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Καραϊσκάκης
Νέο Μέλος


38 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/03/2004, 15:26:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Καραϊσκάκης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας και πάλι,
Αν και δεν είμαι συντονιστής, αλλά επειδή εγώ είμαι αυτός που πρότεινε αυτό το θέμα συζήτησης, νομίζω ότι έχω το δικαίωμα να σας ζητήσω να λύσετε αλλού τις διαφορές σας, δεν νομίζω ότι ενδιαφέρουν κανέναν οι μπηχτές που ανταλλάσετε ούτε τα "σου είπα" και "μου είπες".
Γνωρίζω ότι είναι πολύ δύσκολο κάποιος να πραγματοποιήσει έναν γόνιμο διάλογο αλλά τουλάχιστον ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΤΕ. Αν θέλετε να λύσετε κάποιες διαφορές κάντε το, αλλά όχι σε βάρος των υπολοίπων.
Τέλος πάντων, αγαπητέ Κανένας, θα ξεκινήσω να αναπτύσσω την άποψή μου για τους Νόμους και τη σχέση τους με τον Εσωτεριστή.
Θεωρώ ότι τίποτα και κανένα πλάσμα δεν βρίσκεται έξω από το Σύμπαν το οποίο διοικείται από ΝΟΜΟΥΣ. Οι νόμοι είναι αυτοί που επιτρέπουν την ύπαρξη, τη λειτουργία και την εξέλιξη όλων των όντων. Υπάρχουν αμέτρητοι Νόμοι που μας καθορίζουν ένα πλαίσιο λειτουργίας. Για παράδειγμα ο νόμος της βαρύτητας μας καθορίζει κάποια πράγματα.
Ο άνθρωπος ως κύταρρο του Σύμπαντος , δεν μπορεί παρά να συμμετέχει σε κάποιους από τους νόμους της Φύσης. Άρα λοιπόν είτε το θέλουμε είτε όχι , βρισκόμαστε μέσα σε ένα πλαίσιο Νόμων που μας επηρεάζουν.
Υπάρχουν όπως είπα κάποιοι γενικοί νόμοι που εφαρμόζονται σε ευρεία κλίμακα, όπως η βαρύτητα. Υπάρχουν όμως και νόμοι που εφαρμόζονται σε στενότερα πλαίσια όπως οι ηθικοί κανόνες κάποιας κοινωνίας.
Το ζητούμενο λοιπόν για τον άνθρωπο δεν είναι να πει: "Δεν θέλω να υπακούω σε κανέναν νόμο" γιατί αυτό είναι αδύνατο, αλλά να ΕΠΙΛΕΞΕΙ σε ποιους Νόμους θέλει να υπακούσει. Ας μην σε ξενίζει η λέξη Υπακοή, γιατί στην προκειμένη περίπτωση δεν έχει την συνηθισμένη χροιά. Θα μπορούσαμε να πούμε ότι έχει τη χροιά που έδιναν οι ΣΤΩΙΚΟΙ: "Δεν υπακούω στο θεό, αλλά συγκατατίθεμαι".
Η ελευθερία λοιπόν του ανθρώπου δεν έγκειται στην απαλλαγή από τους νόμους αλλά στην επιλογή των Νόμων ή των δεσμεύσεών του (κουφό ε;)

Επομένως ο Εσωτεριστής αναγκαστικά θα ακολουθήσει κάποιους Νόμους , που καθορίζουν ένα συγκεκριμένο πλαίσιο, για να υπάρξει η διάκριση Εσωτεριστής και Μη Εσωτεριστής. Αυτό το πλαίσιο λοιπόν ψάχνουμε να βρούμε, πιστεύοντας ότι θα βοηθήσει αρκετούς ανθρώπους στη σκέψη τους.
Αυτά τα λίγα για αρχή. Είναι ένα πολύ σημαντικό θέμα και θα χαρώ να το συζητήσουμε σε βάθος. Να ζητήσουμε όμως επί του θέματος αυτού και όχι να χλευάζουμε ο ένας τον άλλον...

ΚΑΡΑΙΣΚΑΚΗΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/03/2004, 15:29:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βρε παιδιά - .Κανένας. & Zadok - δεν τα "βρίσκετε" καλύτερα μέσω e-mails ή τηλεφώνου ή και προσωπικής επαφής!!

Υπάρχει κάποιος λόγος να καταστρέφετε το παρόν, ιδιαίτερα ενδιαφέρον, θέμα; Και υπάρχει κάποιος λόγος να υποστούν όλοι οι άλλοι που ενδιαφέρονται, θέλουν να το διαβάσουν και να συνεισφέρουν σε αυτό αυτές τις κακοποιήσεις της αισθητικής;;

Δεν θα αναλωθώ στο να προσπαθήσω να βρω ποιος προκλήθηκε πρώτος, ποιος είπε τα βαρύτερα πράγματα, εδώ ή σε άλλο θέμα, μου αρκεί το ότι και οι "δύο" σας έχετε αναλωθεί στα τελευταία μηνύματα σε έναν "διαγωνισμό" προσωπικών αντεγκλίσεων, χαρακτηρισμών και ασχημιών...

Θα πρέπει οπωσδήποτε να σταματήσετε!

.Κανένας., σου έχω ζητήσει σε άλλο σημείο να μην... παραθέτεις πλέον τις γνώσεις σου περί ιχθυολογίας και ιδιαίτερα τις γευστικές σου προτάσεις που συμπεριλαμβάνουν το συγκεκριμένο ψάρι! Δεν φαίνεται να μου έδωσες σημασία...

Αν το "δις εξαμαρτείν ουκ αντρός σοφού" το "τρις εξαμαρτείν" που μπορεί να οδηγεί;;


-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/03/2004, 15:33:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το ποιός είναι μπούφος προκύπτει, καραγκιοζάκο!


Μ' αρέσει η άποψή σου πάντως: ο Χριστός είναι ο Μεσσίας, αλλά δεν τον πιστεύεις!!!

Καλόόό!


Επίσης:

το να ανεβοκατεβαίνεις εσωτερικά είναι πανεύκολο.

Το ν' ανέβεις πρώτη φορά είναι δύσκολο και γι' αυτό δικαιολογήσαι!


"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/03/2004, 15:35:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η συμπεριφορά γεννάει συμπεριφορά .
Μήπως η δική σου συμπεριφορά .Κανένας. οδηγεί σ’ αυτήν την συμπεριφορά των άλλων απέναντι σου ;

Αν λοιπόν έχεις κάτι να πεις για το θέμα γράψε και βοήθησε μας να κατανοήσουμε την άποψη σου, αν όχι διάβασε και κατανόησε τις απόψεις των άλλων.


Ο κακός λύκος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

.Κανένας.
Μέλος 1ης Βαθμίδας


98 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/03/2004, 15:35:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους .Κανένας.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Σχετικά με το βιογραφικό:

τουλάχιστον έχω και το καμαρώνω



Σιγα ρε ψωνιο!!!

quote:
Εσύ, αμφιβάλλω αν έχεις καν πιάσει στα χέρια σου το μέγεθος της φωτογραφίας που με ανείπωτη χαρά παραθέτεις και υποτίθεται ότι μου προσφέρεις.


Για μαριδούλα σε κόβω και μάλιστα αθερίνα...


Οσο αφορα το μεγεθος , με την αμφιβολλια θα μεινεις.
Ο μοναδικος ¨ψαρας¨ να εισαι στο κοσμο , την ¨μαριδουλα μου¨ χλωμο το κοβω να την πιασεις! Αλλα τι καθομαι και σου λεω, αυτη την ατακα την εχεις ακουσει χιλιαδες φορες και την ξερεις καλα, μπαζο!


Φιλικα.........Κανένας.


Γλυκια η ζωη και ο θανατος μαυριλα!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/03/2004, 15:39:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Admin μάλλον σύνδεση με Κάιρο έχει πέσει ……….
Τζάμπα καίει η λάμπα ( της οθόνης του PC ) .


Ο κακός λύκος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 10 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy