ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Η ιστορία της ανθρώπινης ηλιθιότητας
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 24
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
apollo12
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Denmark
230 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2004, 04:03:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους apollo12  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

.... συνιστώ ξύδι και παυσίπονα.....

καλα για "ηλιθιο" με περνας.......να παρω παυσιπονα

οσο για τα "ξιδια" δοξα τω θεο πινω πολυ!!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

analphabet
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
321 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2004, 10:37:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους analphabet  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ΞΕΡΕΤΕ ΠΩΣ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΗΧΑΝΟΓΡΑΦΗΣΗΣ ΣΤΟΥΣ ΔΗΜΟΣΙΟΥΣ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΥΣ ??

Πληρώνουν κάποια εκατομμύρια (δραχμές, μην υπερβάλουμε) για να εγκαταστήσουν κάποιο σύστημά που αποθηκεύει, φορμάρει τα δεδομένα κατά πως υποτείθετε πως εξυπηρετεί και φυσικά τα διαχειρίζεται.

Πληρώνουν επιπλέον κάποια άλλα εκατομμύρια για τεχνική υποστήριξή και διαρκή αναβάθμηση του λογισμικού.

Και κάποια άλλα εκατομμύρια για σεμηνάρια και εκμάθηση του κάθε προγράμματος στο προσωπικό τους.

Και κάποιά άλλα εκατομύρια για επίδειξη και υποστήριξη του προσωπικού πλέον που θα χειρίζεται το πρόγραμμα.

Ως εδώ τα πάντα είναι φυσιολογικά.

Βέβαιά η χαρτούρα-γραφειοκρατία παραμένει (θεωρεί κανένας πως εξυπηρετείτε καλλίτερα στις δημόσιες υπηρεσίες της μεταολυμπιακής Ελλάδας?)

Αυτό γιατί το 85% των υπαλλήλων "δεν τα καταφέρνουν με αυτά τα μαραφέτια και δεν τα εμπιστεύονται" πηγαίνουν όμως στα σεμινάρια και αποζημιώνονται με υπερωρίες, άδειες και επιδόματα χρήσεως Η/Υ.

Και χαράζουν πινακάκια με το χάρακα και εξακολουθούν να γράφουν με το στυλό τους..

Ταυτόχρονά σε όλους τους οργανισμούς κάποιου μεγέθους (Τράπεζες,ΔΕΚΟ, ΟΤΑ Α & Β βαθμού) υπάρχει γραφείο πληροφορικής που απασχολεί ειδικευμένους επιστήμονες. Αυτοί πληρώνονται για να κάνουν τη δουλειά (προγραμματισμό, τεχνική υποστήριξη, παράδοση σεμηναρίων, υποστήριξη του προσωπικού και του δικτύου).

Και το καλλίτερό είναι πως όλοι οι προαναφερθέντες οργανισμοί δεν αγοράζουν το κάθε σύστημά, όπως εμείς που αγοράζουμε π.χ. το office και είναι δικό μας για πάντα!!

Αγοράζουν λέει το δικαίωμα να ΝΟΙΚΙΑΖΟΥΝ !! το σύστημά . Οπότε κάθε φορά που θέλουν να εισαγχθούν σε αυτό πληρώνουν ενοίκιο σύμφωνά είτε με το χρόνο που θα μείνουν εντός, είτε με το μέγεθος των δεδομένων που θα αναζητήσουν, είτε συμφωνα με τις μονάδες που θα αναζητήσουν!

Σε μιά περίπτωση που έχω υπόψη μου είχαν γίνει όλες οι ανωτέρω δαπάνες για να κρίνουν πως η πληρωμή με το χρόνο που μένουν εντός δε τους συνέφερε, οπότε τα ξηλώσαν όλα και αγοράσαν ενά άλλο σύστημά που είναι οικονομικότερο λεεί γιατί σε χρεώνει σύτμφωνά με το μέγεθος τον δεδομένων.

Αν παραδόξος δεν τους βολέψει έχουν χάσει κάθε δικαίωμα που είχαν στο παλιό και πρέπει να επανέλθουν και προβούν στις δαπάνες εκ νέου !!

Είμαι ηλίθια που ρωτάω γιατί στις ιδιωτικές εταιρίες δεν συμβαίνουν αυτά ?

Είμαι, προφανώς γιατί η απάντηση είναι περισσότερο απο προφανής !!

PS : Δε σας έδωσα την ευκαιρία να καταρακώσεται ακόμη μια φορά την προσωπικότητά μου φίλη G, αποκαλόντας με ηλίθια. Αυτή τη φορά φαίνεται ότι μετά τις κουραστικές σκέψεις που έκανα χτες ο εγκεφαλός μου κάπως αναπτύθχηκε και είμαι σε θέση να σας προλαβαίνω και να αυταποκαλούμαι μόνη μου !!

(Καλά, έχω γίνει πολύ ψωνάρα, σε λίγο θα τολμήσω να κάνω και τεστ IQ !!)

BE CAREFUL WHAT YOU WISH IS WHAT YOU WANT !!!

analphabetΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2004, 11:22:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Δε σας έδωσα την ευκαιρία να καταρακώσεται ακόμη μια φορά την προσωπικότητά μου φίλη G, αποκαλόντας με ηλίθια. Αυτή τη φορά φαίνεται ότι μετά τις κουραστικές σκέψεις που έκανα χτες ο εγκεφαλός μου κάπως αναπτύθχηκε και είμαι σε θέση να σας προλαβαίνω και να αυταποκαλούμαι μόνη μου !!

Galadriel, Reloaded


P.S.τώρα που το είπες να θυμηθώ να βρω τις διευθύνσεις...

WARNING !
I have an attitude and I know how to use it!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2004, 12:10:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
The Classic IQ Test
http://web.tickle.com/tests/uiq/index.jsp

The Emotional IQ Test
http://web.tickle.com/tests/eiq/

The Multiple Intelligences Test
http://web.tickle.com/tests/mintelligence/

The Super IQ Test
http://web.tickle.com/tests/superiq/

The Brainteaser Test
http://web.tickle.com/tests/braintwister/

The Relationship IQ Test
http://web.tickle.com/tests/relationshipiq/

The Sex IQ Test
http://web.tickle.com/tests/sexiq/

Άντε... και καλή μας δύναμη!


Αισθαντικά... The She Mantis

Είναι εύκολο να φθονείς ότι δεν μπορείς να αποκτήσεις...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
analphabet
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
321 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2004, 12:37:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους analphabet  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μαντησσά μου, σ΄ευχαριστώ πολύ για τα links, αλλά μιά φορά που επιχείρησα να κάνω ένα μου έβγαλε IQ = 2 !!! :))))

Αν ετοιμαστώ ψυχολογικά και πάρω τα πάνω μου κάνοντας σκέψεις σαν τις χτεσινές μπορεί να επιχειρήσω αυτό :

URL: http://pdsg.cslab.ntua.gr/~jdros/humor/blondes/blondes.html

Ρίξτε μια ματιά.

Φιλακια


analphabetΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/12/2004, 17:02:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ω, ρε μανούλα μου......

καβάλα παν στην εκκλησιά !
καβάλα προσκυνάνε !


τίποτα , τίποτα.... με χρυσά γράμματα είναι γραμμένη η ιστορία της ανθρώπινης ηλιθιότητας.....


βέβαια, μόνη μου τα λέω μόνη μου τα ακούω....


Galadriel, Overloaded


WARNING !
I have an attitude and I know how to use it!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/12/2004, 18:12:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
analphabet
quote:
Στις προσωπικές μας σχέσεις φίλε μου allzaro και φίλη galandriel συμφωνώ απόλυτα πως είναι η μεγίστη ηλιθιότητα να διηγούμαστε την ηλιθιότητά μας γιατί υπάρχουν "έξυπνοι" που σπεύδουν να μας σταυρώσουν γι αυτή

Και ειδικότερα πότε ?

Όταν οι ηλίθιες πράξεις μας ή τα ηλίθια λόγια μας φωτογραφίζουν αλήθιες που τρέμουν..




Αυτό δεν το ήξερα.. τώρα τελευταία το έμαθα..
Ηταν αργά ομως ...ήδη το πόρισμα είχε βγεί...

Ξέρετε , δεν με ενοχλεί .. πάντως δεν συνιστώ σε κανέναν να κάνει το ίδιο..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/12/2004, 18:18:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
δυστυχώς ακόμα και στο esoterica ισχύουν οι ίδιοι κανόνες που ισχύουν και για τις προσωπικές μας σχέσεις....

Δεν θα το έλεγα galadriel.
Εδώ φυσά ενας αλλος αέρας.
Εδώ τολμώ να εκφραστώ πολύ πιο αυθόρμητα απο οτι στο ``έξω κόσμο`` που με θεωρούν ``περιθωριακό`` και .. ..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/12/2004, 18:25:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να πάρτε ενα παράδειγμα για να καταλάβετε..

Τόσα χρόνια φωνάζω .. εχω καταντήσει η κυρία Λουκά.. της τηλεόρασης..
``Μην τρώτε τα ζώα ρε ζώα``.. καλά μην βαράτε.. διαβάστε το σχετικό τόπικ που έχω ανοίξει.. ψάξτε στην αναζήτηση θα το βρείτε..
Ολοι περιμένουν σε συναντήσεις, σε γιορτές, φίλοι, συνάδελφοι, συγγενείς, ολοι περιμένουν να τους δώ να τρώνε και το κάνουν επιδεικτικά ώστε να πώ κάτι και σίγουρα κάτι θα πώ..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/12/2004, 18:28:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
γειά σας Καλά Χριστούγεννα.. και σοβαρολογώ.. μην τρώτε τα ζώα .. αφήστετα να ζήσουν.. Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/12/2004, 20:36:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εδώ φυσά ενας αλλος αέρας.
Εδώ τολμώ να εκφραστώ πολύ πιο αυθόρμητα απο οτι στο ``έξω κόσμο`` που με θεωρούν ``περιθωριακό`` και ..

τυχερός είσαι τότε φίλε μου....

γιατί εγώ τουλάχιστον αυτό το πρόβλημα το αντιμετωπίζω κι εδώ...

τι να κάνουμε η ανθρώπινη ηλιθιότητα δεν έχει φαίνεται σύνορα....


όσο για τα ζώα.... χμ... κάποτε τα έλεγα κι εγώ αυτά... μετά απλώς σταμάτησα να τα λέω γιατί ήμουν "φωνή βοόντως..."

εδώ που ζω, (είμαι σε επαρχία) χρησιμοποιώντας μάλιστα την δικαιολογία ότι τα δικά τους ζώα είναι πιο "φρέσκα" και "σωστά ταϊσμένα" , ικανοποιούν τα δολοφονικά τους ένστικτα με το να τα εκτρέφουν για να έχουν τη χαρά της σφαγής τους...


έτσι όπως πάει θα καταλήξω να βόσκω σαν τις κατσίκες μόνο μαρούλια.... αλλά τουλάχιστον θα έχω την συνείδηση μου ήσυχη....


Galadriel, Downloaded

WARNING !
I have an attitude and I know how to use it!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

analphabet
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
321 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/12/2004, 12:59:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους analphabet  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οκ παιδιά έχετε δίκιο, τι μας φταίνε τα ζωάκια και τα τρώμε.. (Κ εγώ μαζί τα τρώω).

Νομίζω όμως πως στην εποχή μας υπάρχει πολύ μεγαλύτερη παράνοια από αυτό. Ωμή βία, σαδισμός, κακία...

Η χορτοφαγία τι να επιλύσει όταν δεν υπάρχει γενικότερη οικολογική συνείδηση?

Γνωρίζω άτομο, χορτοφάγο, που ο μπαμπάς του έχει εργοστάσιο και που ο ίδιος εργάζεται μέσα σ αυτό .

Πριν δύο χρόνια πήγε αυτόφωρο γιατί έριχνέ στην παράπλευρη λίμνη τα απόβλητά του..

Χωρίς να περιαυτολογώ θεωρώ τον εαυτό μου πολύ ανώτερο...ζωών !

Φιλικά


BE CAREFULL WHAT YOU WISΗ IS WHAT YOU WANT !!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/12/2004, 19:55:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Η χορτοφαγία τι να επιλύσει όταν δεν υπάρχει γενικότερη οικολογική συνείδηση?

Φίλη analphabet , εχω ανοίξει ενα τόπικ ``να τρώμε ή να μην τρώμε τα ζώα``... στις απόψεις και προτάσεις...
Εκεί λοιπόν δεν μιλώ για χορτοφαγία.
Εκεί μιλώ για μία φιλοσοφημένη άποψη που αρμόζει σε άτομα τα οποία ταυτίζονται με την εσωτερική αναζήτηση και οχι μόνο.. σχετικά με τα ``δικαιώματα της ζωής στον πλανήτη``.

Εδώ λοιπόν δεν μιλώ για ``πλάνους`` χορτοφάγους και ιδεολόγους οικολόγους , αλλά για ενα άπιαστο όνειρο για όλα τα δυστυχισμένα πλάσματα στον πλανήτη που έτυχαν να έχουν ρίζες, τέσσερα πόδια , φτερά, λέπια, διαφορετικό χρώμα δέρματος κοκ...

Το γεγονός το υποστηρίζω την άποψη αυτή και με τον τρόπο αυτό, με χαρακτηρίζει ``ηλίθιο`` αν και πολλοί ταυτίζονται με το δικαίωμα της ζωής αλλά οχι σε οτι τρώγεται

Edited by - allzzaro on 27/12/2004 20:00:35Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/12/2004, 20:23:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα....

πέρα από το ουσιαστικό μέρος του αν πρέπει ή δεν πρέπει να τρώμε τα ζώα, υπάρχει αυτό που πολύ σωστά επισημαίνει η αγαπητή analphabet....

την "ηλιθιότητα" δηλαδή που βαράει αυτούς που νομίζουν ότι το να είσαι χορτοφάγος σε απαλλάσει από τις οποιεσδήποτε άλλες ευθύνες σου....

αγαπητέ φίλε allzaro,
κάνε μου μια τεράστια χάρη και δώσε μας το λινκ του θέματος που λες...
γιατί δεν προλαβαίνω να το ψάξω...
ευχαριστώ εκ των προτέρων!


Galadriel of Galadhrim

WARNING !
I have an attitude and I know how to use it!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/12/2004, 21:30:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να το βρώ galadriel είναι μεγάλο βέβαια εχει πάνω απο 15 σελίδες..
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/12/2004, 21:37:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=1896&SearchTerms=να,τρώμε,ή,να,μην,τρώμε,τα,ζώα

Πιστεύω να βγεί..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

analphabet
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
321 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/12/2004, 08:37:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους analphabet  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δυστυχώς το κακό με τις ταμπέλες είναι γενικότερο. Σκεφτείτε όλες τις κυρίες των πλουσίων που με στοργή και ευαισθησία στρέφονται στις φιλανθρωπίες, με πόση χάρη δίνουν επιταγές των 1.000 € και στο χέρι τους φοράν κοσμήματα των 100.000 €. Με πόση ωμότητα οι σύζυγοι και συχνά και οι ίδιες πίνουν το αίμα των εργαζομένων τους ή και δολοφονούν τους αντιπάλους τους..

Η κυρία είναι και φιλάνθρωπός και ηλίθια..

Βοηθάει τους αδύναμους και δε γνωρίζει τίποτα για τις δραστηριότητες του συζύγου..

Όλα είναι τέλια!! <-- Αυτό το έχω κλέψει από κάποιον φίλο εδώ μέσα γιατί ταιριάζει τώρα. Ελπίζω να μην τον πειράξει.


BE CAREFULL WHAT YOU WISΗ IS WHAT YOU WANT !!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/12/2004, 10:50:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κοίτα τώρα τι έπαθα ο πανίβλακας, ανοίγω το Forum να δω αν έχουν απαντήσει στα θέματα που γράφω, δεν βλέπω κάτι και λέω ας κοιτάξω και λίγο αυτό το τυράχλαδο που έχω καιρό να το δώ, βλέπω το θεματάκι του ξωτικού και ρίχνω μια ματιά, και μετά με πιάνει φαγούρα στο χεράκι μου να παραθέσω πλήθος παραδειγμάτων ανθρώπινης βλακείας ή αλλιώς κολλήματος μυαλού.

Όμως αν κάτσω να κάνω copy – paste από το Forum το τι έχει γραφτεί σε διάφορα Topics θα γράψω πολλά μηνύματα και μετά θα έρθει το Cybermasteraki ( κάτι σαν τα Nomisterakia είναι αυτό ) και θα μου πει πως το κάνω για να αυξήσω τον αριθμό τον μηνυμάτων μου και δε το αντέχω αυτό πρωί πρωί.

Θα παρακολουθώ λοιπόν διακριτικά το Topic αυτό, καλό φαίνετε αν και δε το διάβασα όλο, με κάνει και χαμογελάω.

Κύρια κυρία να πω και εγώ κάτι που μου φαίνετε ηλίθιο ;

Δηλώνουμε ελεύθεροι και αντιδρούμε στις επιταγές των γονιών μας όταν είμαστε στην εφηβεία και μας απαγορεύουν πράγματα, αλλά όταν γίνουμε εμείς γονείς απαγορεύουμε τα ίδια πράγματα στα παιδιά μας.

Δηλώνουμε ελεύθεροι και πιστεύουμε πως ο καθένας έχει δικαίωμα να πράττει κατά το δοκούν αλλά θέλουμε ο/η σύντροφος μας να ζει συναισθηματικά ΜΟΝΟ για μας και νιώθουμε προδομένοι αν αυτός/η αποφασίσει να ενδιαφερθεί για κάποιον άλλον/η.

Δηλώνουμε ελεύθεροι και μοναδικοί, αλλά για να νιώθουμε δυνατοί και σωστοί πρέπει να έχουμε την αποδοχή των άλλων και αυτοί να επικροτούν τις πράξεις μας.

Δηλώνουμε ελεύθεροι αλλά τασσόμαστε υπέρ κάποιου δόγματος, ενστερνιζόμενοι αυτό και υπερασπίζοντες το, χωρίς να έχουμε κάνει τον κόπο να διαβάσουμε/αναλύσουμε το τι πιστεύουμε.

Καλημέρα σας


Καλά Χριστούγεννα
ΧοΧοΧο !

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
analphabet
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
321 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/12/2004, 11:27:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους analphabet  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μα καλέ μου Ramogloy για μένα αυτό είναι απο μόνο του η εξέλιξη του είδους μας.

Καταλαμβάνουμε αξιώματα και θέσεις σύμφωνα με τα χρόνια μας.

BE CAREFULL WHAT YOU WISΗ IS WHAT YOU WANT !!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/12/2004, 12:39:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
κύριε κύριε !

καλως ήλθατε στα κάτω πατώματα

νομίζω πως θα βρείτε αρκετές ευκαιρίες να χαμογελάσετε...

βέβαια όπως καταλαβαίνετε....


την έκφραση "μα τι έπαθα ο πανίβλακας" την θεωρώ ως αίτηση εγγραφής στο σύλλογο μας, οπότε και περάστε από το ταμείο για να τακτοποιήσετε τα σχετικά με την συνδρομή σας

και για αρχή....


καλά... ! τι φανταστήκατε? ότι εμείς εδώ κάναμε αμάν να "ξεφορτωθούμε" το πολυεστεράκι.... το οποίο αποφάσισε να σας επισκεφτεί στα πάνω πατώματα.... και τώρα μας το επιστρέφετε πίσω ως ελαττωματικό?

όχι φίλτατε ramoglou ! μετά την απομάκρυνση από το ταμείο, ουδέν λάθος αναγνωρίζεται

και για συνέχεια :

quote:
Δηλώνουμε ελεύθεροι και αντιδρούμε στις επιταγές των γονιών μας όταν είμαστε στην εφηβεία και μας απαγορεύουν πράγματα, αλλά όταν γίνουμε εμείς γονείς απαγορεύουμε τα ίδια πράγματα στα παιδιά μας.

Δηλώνουμε ελεύθεροι και πιστεύουμε πως ο καθένας έχει δικαίωμα να πράττει κατά το δοκούν αλλά θέλουμε ο/η σύντροφος μας να ζει συναισθηματικά ΜΟΝΟ για μας και νιώθουμε προδομένοι αν αυτός/η αποφασίσει να ενδιαφερθεί για κάποιον άλλον/η.

Δηλώνουμε ελεύθεροι και μοναδικοί, αλλά για να νιώθουμε δυνατοί και σωστοί πρέπει να έχουμε την αποδοχή των άλλων και αυτοί να επικροτούν τις πράξεις μας.

Δηλώνουμε ελεύθεροι αλλά τασσόμαστε υπέρ κάποιου δόγματος, ενστερνιζόμενοι αυτό και υπερασπίζοντες το, χωρίς να έχουμε κάνει τον κόπο να διαβάσουμε/αναλύσουμε το τι πιστεύουμε.


όλα αυτά όπως καταλαβαίνετε τα βρίσκω ιδιαζόντος "ηλίθια" και δεν θα μπω ούτε καν στον κόπο να τα σχολιάσω

τα ξαναβάζω πάντως, προς γνώση και συμμόρφωση των "έξυπνων"

Galadriel of Galadhrim

WARNING !
I have an attitude and I know how to use it!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/12/2004, 12:45:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
τώρα βέβαια...

... την συνέχεια θα μπορούσα να την γράψω στο ίδιο ποστ, αλλά επειδή κατατρέχομαι κι εγώ από το κακό συνήθειο της συλλογής μηνυμάτων, λέω να απευθύνομαι στον καθένα με διαφορετικό ποστ για ευνόητους λόγους

έτσι λοιπόν αγαπητή analphabet,

με αυτά που μας ανέφερεις θυμήθηκα μία σκηνή από ένα σήριαλ...

όπου βγαίνει η Ντίνα Κώνστα από μια λιμουζίνα, ντυμένη με μία γούνα και την πλησιάζουν κάποιοι ακτιβιστές οικολογικών οργανώσεων...

ο ένας απ'αυτούς της λέει : ξέρετε κυρία μου πόσα ζώα σκοτώθηκαν για να φοράτε εσείς αυτή την γούνα?

κι αυτή του απαντάει : ξέρεις χρυσό μου με πόσα ζώα έχω κοιμηθεί για να την αποκτήσω?


ελπίζω πως θα σας αρέσει....


Galadriel of Galadhrim

WARNING !
I have an attitude and I know how to use it!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/12/2004, 12:47:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αγαπητέ φίλε allzaro,

ευχαριστώ πολύ για τον κόπο που έκανες....


δεκαπέντε ξεδεκαπέντε να είσαι σίγουρος πως θα τις διαβάσω όλες !

και πάλι ευχαριστώ

και εδώ τελειώνω το μηνυματοθηρικό μου παραλήρημα...

... παρακαλώ πολύ όλους σας, απαντήστε μου για να μπορέσω να συνεχίσω την συλλογή μου


Galadriel of Galadhrim

WARNING !
I have an attitude and I know how to use it!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

analphabet
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
321 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/12/2004, 14:17:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους analphabet  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ θυμήθηκα το άλλο άπαικτό , προφανώς απο το ίδιο σήριαλ :

Αστυνομικός:
Γιατί κυρία μου πετούσατε τάλιρα στο γήπεδο ?
Κώνστα :
Γιατί είμαι κουβαρντού !!


BE CAREFULL WHAT YOU WISΗ IS WHAT YOU WANT !!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/12/2004, 16:05:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


Galadriel of Galadhrim

WARNING !
I have an attitude and I know how to use it!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/12/2004, 16:51:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


Είναι ηλίθιο να πιστεύουμε πως με τις λέξεις μπορούμε να δείξουμε τι έχουμε κρυμμένο στην καρδιά μας…


Αισθαντικά... The She Mantis

…γεννήθηκα… επέζησα… μεγάλωσα… ανθίζω…
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/12/2004, 16:54:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


Είναι ηλίθιο να νομίζουμε ότι οι λέξεις είναι ανώτερες από τις πράξεις…


Αισθαντικά... The She Mantis

…γεννήθηκα… επέζησα… μεγάλωσα… ανθίζω…
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/12/2004, 16:57:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


Είναι ηλίθιο να σκεφτόμαστε πως είμαστε ασφαλείς μέσα στο εσωτερικό μας βασίλειο…


Αισθαντικά... Τhe She Mantis

…γεννήθηκα… επέζησα… μεγάλωσα… ανθίζω…
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/12/2004, 17:00:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


Είναι ηλίθιο να κρύβουμε το πρόσωπο μας μέσα στην άμμο ή πίσω από την σκιά του δάχτυλου μας…


Αισθαντικά... The She Mantis

…γεννήθηκα… επέζησα… μεγάλωσα… ανθίζω…
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/12/2004, 17:02:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


Είναι ηλίθιο να αντιστεκόμαστε στην καταιγίδα των αισθήσεων…

Αισθαντικά... The She Mantis

…γεννήθηκα… επέζησα… μεγάλωσα… ανθίζω…
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/12/2004, 17:06:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


Είναι ηλίθιο να κρατάμε ομπρέλα όταν βρέχει αγάπη…

Αισθαντικά... The She Mantis

…γεννήθηκα… επέζησα… μεγάλωσα… ανθίζω…
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 24 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy