ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Η ιστορία της ανθρώπινης ηλιθιότητας
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 24
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/03/2005, 01:01:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

Ποια είναι η θέση σας αγαπητέ μου Admin για τις απειλές και τις ύβρεις του μέλους jonniebegood ;;;;;;;;



απειλες και υβρεις???

χαχαχα!


εγω τα διαβαζω και γελαω!!! (οπως και πολλοι αλλοι)


για να δουμε τωρα τι θα πεις: ΕΙΣΑΙ ΝΑΡΚΟΜΑΝΗΣ, ΕΙΣΑΙ ΚΙΝΑΙΔΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΜΕ ΤΟΝ ΛΆΖΟΠΌΥΛΟ Ή ΤΟΝ ΚΌΥΓΙΆ (αναλογως των γουστων σου).


επισης εισαι ο συνδεσμος Εσκομπαρ - Ευρωπης!


σ αρεσει πιο πολυ αυτο απο οσα εγραψα μεχρι τωρα???


γιατι εσυ σ αυτο το επιπεδο μου απαντας λαγιε!


δε φταις εσυ φυσικα που σου λειπει η αντιληψη του χιουμορ, γονιδιακο σφαλμα ειναι!

ΣΤΗ ΛΑΣΠΗ ΕΜΑΘΕΣ, ΕΚΕΙ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙΣ!!!


admin σου προσφερα υλικο δικο μου για λογοκρισια, για πρωτη φορα!

επι τη ευκαιρια λογοκρινε και μερικους αλλους μαζι με μενα!!!


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/03/2005, 01:03:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

Πιστεύω ότι εάν αποφασίσεις να κάνεις έστω και "μία σπιθαμή πίσω", τότε μόνον, πιθανώς θα κατανοήσεις την "Θέα" που έχω μπροστά στα μάτια μου...



XAXAXA


απο ψηλα τα βλεπω ολα αδερφε μου!

και γελαω!!!


γελα και κανε το καθηκον σου!


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/03/2005, 01:12:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

Ramoglou quote:

quote:
Πάει η μυγούλα !!!!!


Η μύγα παραπάνω δική σου ήταν τελικά ;;;


η διατύπωση είναι σαφώς διαφορετική αλλά νομίζω πως όλοι δείχνουμε προς την ίδια κατεύθυνση...



ΠΟΥ ΔΕΙΧΝΕΤΕ?


ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΩ?


ΠΕΣΤΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ ΡΕ ΚΩΛΟΠΑΙΔΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΘΑ ΣΑΣ ΚΛΕΙΣΩ ΣΤΗ ΦΥΛΑΚΗ!!!


ΤΑΧΩ ΠΑΡΕΙ ΣΤΟ ΚΡΑΝΙΟ ΜΕ ΤΗΝ ΒΡΩΜΙΑ ΣΑΣ!!!


ΠΕΣΤΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΑΡΧΙΔΙΑ!!!


ΚΑΙ ΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΕ ΜΠΑΝΑΡΕΤΕ ΚΥΡΙΟΙ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΕΣ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΤΟΥΣ ΠΑΤΗΣΩ ΧΑΜΩ!!!


ΤΣΑΤΙΣΤΙΚΑ ΣΤ ΑΛΗΘΕΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΥΠΕΡΟΨΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΝΑΙΔΕΙΑ ΤΟΥΣ!

quote:

Τέλος, να παρακαλέσω το μέλος pixxie με όλη μου την καλή διάθεση, τις όποιες απορίες του που είναι άσχετες με το παρόν θέμα, είτε να ανοίξει ένα νέο τόπικ ακριβώς γι'αυτό τον σκοπό, είτε να να τις ενσωματώσει σε κάποιο σχετικού περιεχομένου.

Και θα παρακαλέσω πολύ το ίδιο τόσο το μέλος jonniebegood όσο και τους υπόλοιπους συμμετέχοντες.


ΤΩΡΑ ΘΕΛΕΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΗ???


ΑΣΤΟ, ΜΗ ΜΕ ΠΙΕΖΕΙΣ ΑΛΛΟ!!!


ΤΟΧΕΙΣ ΠΑΡΑΧΕΣΕΙ!!!


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/03/2005, 01:21:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

Σε ο,τιδήποτε λεχθεί σε προσωπικό προσβλητικό επίπεδο εναντίον μου,δεν θα εμπλακώ ούτε και θα απαντήσω,όπως εξ άλλου αρμόζει σε έναν χώρο όπως αυτός


TOΞΕΡΑ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΙΠ-ΠΟΤΗΣ!

ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΑΝΤΡΑΣ???


ΠΕΣ ΤΟ ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΣΥΝΑΝΤΗΘΟΥΜΕ ΟΙ ΔΥΟ ΜΑΣ, ΝΑ ΜΟΥ ΞΑΝΑΠΕΙΣ ΟΣΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕΣ ΑΠΟ ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ!!!

ΕΙΣΑΙ ΑΝΤΡΑΣ ΡΕ???

ΣΟΥ ΡΙΧΝΩ ΤΟ ΓΑΝΤΙ!!!


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/03/2005, 02:09:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή galadriel, δεν έχεις άδικο στο ότι οι διαφωνίες μεταξύ των Μελών θα πρέπει να λύνονται αλλού! Θα το διευκρινήσω περισσότερο όσον αφορά την γενική Πολιτική αντιμετώπισης(κάποια στοιχεία της οποίας πιθανότατα να σου διαφεύγουν και αυτό είναι απόλυτα φυσιολογικό) των Ζητημάτων αυτών από τους Υπεύθυνους των Forums:

- Διαφωνίες επί της Θεματολογίας της οποιασδήποτε Συζήτησης είναι φυσικά αποδεκτές. Αυτές όμως θα πρέπει να γίνονται με "Δημιουργική Σκοπιμότητα", δηλαδή βασικά θα πρέπει να διοχετεύονται με τέτοιο τρόπο που να εμπλουτίζει τη γενικότερη κατανόηση - και πολυπρισματική - του Θέματος. Θα πρέπει επίσης να μην παραβιάζουν των Κώδικα Δεοντολογίας του Τόπου(σχετικά με υβριστικές εκφράσεις, υποτιμητικές πρακτικές εναντίον ατόμων, ομάδων ανθρώπων, ιδεολογιών κ.λπ.). Ως γνωστόν έχουμε δηλώσει ότι ο Πουριτανισμός και περισσότερο ο Ψευτο-Πουριτανισμός δεν αποτελεί ένα από τα... "προσόντα" του Τόπου του ESOTERICA. Οπότε γενικά επιτρέπουμε την ισορροπημένη χρήση της καθημερινής γλώσσας ακόμη και με "καυστικές" λέξεις ή εκφράσεις εάν αυτό κρίνεται αναγκαίο για την αμεσότερη ροή της Συζήτησης και για τη δημιουργία των απαραίτητων εμφάσεων, συναισθηματικής νοηματοδότησης κ.ο.κ.

- Συγκρούσεις καθαρά επί του Προσωπικού καθώς και όσες παρεκτρέπονται προς κάτι τέτοιο δεν επιτρέπονται στον χώρο των Ομάδων Συζήτησης! Εάν δημιουργηθούν τέτοια "προβλήματα" μέσα σε μία Συζήτηση, τότε, εάν υποπέσει στην αντίληψή μας το θέμα και αν "αποτύχουν" οι υπόλοιποι συμμετέχοντες καθώς και ο αρχικός Συγγραφέας του Θέματος να έχουν κάποιο θετικό αποτέλεσμα, προτρέπονται τα εμπλεκόμενα Μέλη για την επάνοδο της Τάξης. Εάν αυτό δεν κατορθωθεί και τα Μέλη εμμένουν στη διαιώνιση Ατυχών καταστάσεων, τότε κατά περίπτωση επιλέγονται πιο "αυστηρά" μέτρα αντιμετώπισης: έντονες προειδοποιήσεις, χρονική απενεργοποίηση, κανονική απενεργοποίηση Λογαριασμών, μεταφορές "επίμαχων" μηνυμάτων σε ειδικούς χώρους αποθήκευσης καθώς και τροποποιήσεις τους κ.ο.κ. Η καινούργια δομή των Forums θα μας δίνει και άλλες "ενδιάμεσες" δυνατότητες όπως, για να δώσω ένα παράδειγμα, την Ένταξη του Μέλους σε Κατάσταση Επιτηρούμενης Μηνυματοθεσίας(ήτοι, τα μηνύματα διαβάζονται πριν εμφανιστούν δημόσια από τους υπεύθυνους των Forums και κρίνεται εάν συμφωνούν με τους Κανονισμούς, μερικά ή ολικά). Εννοείται πως οι διάφορες Δυνατότητες και Μέτρα δεν είναι δυνατόν να παρατεθούν στο σύνολό τους και στο πραγματικό τους βάθος σε ένα Θέμα Συζήτησης. Γενικά πάντως η προσπάθεια εξατομικεύεται κατά το δυνατόν και λαμβάνεται υπόψιν ένα μεγάλο Πλήθος Δυναμικών Παραγόντων που κύριο άξονά τους έχουν την Προστασία του ίδιου του Χαρακτήρα των Ομάδων Συζήτησης και των Εσωτερικών τους Στόχων.

- Υπάρχει η δυνατότητα για κάποιες, ειδικότερα διαιωνιζόμενες και "μεταφερόμενες"(σε διάφορες Συζητήσεις) Αντιμαχίες μεταξύ Μελών, να επιλεγεί η χρονικά οριζόμενη μεταφορά τους σε κάποια ειδικά και συγκεκριμένα Θέματα(ακόμη και παράπλευρα) έτσι ώστε να γίνει προσπάθεια να δωθεί μία τελική και Θετική Λύση. Η τελική ευθύνη απόφασης για την δημιουργία τέτοιων Συζητήσεων καθώς και για τη διατήρησή τους Βαρύνει αποκλειστικά τα Μέλη της Συντονιστικής Ομάδας του ESOTERICA. Ένα από τα βασικά μας κριτήρια για κάτι τέτοιο είναι η διάθεση και οι δυνατότητες των Συμμετεχόντων(στις Αντιμαχίες) να εξάγουν κάτι δημιουργικό και με Εσωτερικό χαρακτήρα ακόμη και από αυτές.

- Ισχύει πάντα η Γενική Παραίνεση στο ότι, ζητήματα που δεν αφορούν τη Θεματολογία του ESOTERICA και πιο συγκεκριμένα Προσωπικές Αντιμαχίες θα πρέπει να καταβάλλεται κάθε προσπάθεια από τους Εμπλεκόμενους ώστε να διοχετεύονται μέσα από άλλα μέσα Επικοινωνίας(e-mail, τηλέφωνο, συναντήσεις κ.λπ.) κατά τον τρόπο και τον χρόνο που οι ίδιοι/ες επιλέγουν. Δεν αφορούν την Κοινότητα του ESOTERICA και δεν θα πρέπει να "μεταφέρονται" σε αυτήν.

Θα συμφωνήσω λοιπόν με την Παρακλησή σου να κρατηθεί η Συζήτηση αυτή στον αρχικό της άξονα όμως θα σε παρακαλέσω κι εγώ με τη σειρά μου να μου "επιτρέψεις" να κρίνω πως είναι καλύτερο να διοχετευτεί αυτή η Αντιμαχία που δημιουργήθηκε σε αυτή τη Συζήτηση. Πόσο μάλλον εφόσον, όπως και θα έχεις ήδη παρατηρήσει σε προηγούμενο μήνυμά μου(http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?ARCHIVE=&whichpage=18&TOPIC_ID=5158#168034), θεωρώ ότι και η ίδια έχεις συμβάλλει σε αυτήν.

Θα ήθελα λοιπόν να σου κάνω κάποιες ερωτήσεις και αν έχεις την καλοσύνη θα εκτιμούσα τις αντίστοιχες απαντήσεις:
Εσύ, galadriel, θεωρείς τον εαυτό σου Αμέτοχο στην Ατυχή Κατάσταση που δημιουργήθηκε εδώ;; Θεωρείς πιθανόν να έχεις κάνει κάποια σφάλματα, και αν ναι, ποια ήταν αυτά; Σε αυτήν την περίπτωση θα μπορούσες με κάποιαν άλλη στάση να τα αποφύγεις ή να τα "διορθώσεις";

Θα ήθελα να ευχαριστήσω τον Gothic για την πρόσφατη Θετική Συμβολή του στο Θέμα και να του πω ότι τον τιμάει η στάση την οποία, κατά κάποιον τρόπο, "Δεσμεύτηκε" να τηρήσει.

Τέλος, μετά λύπης μου βλέπω, πως ο jonniebegood, παράλληλα με τη συγγραφή του μηνύματος αυτού δυστυχώς εξωθεί τα πράγματα στα άκρα... Τον παρακαλώ για μία τελευταία φορά σε μία πιο Δημιουργική στάση(δεδηλωμένη στην παρούσα Συζήτηση) καθώς φοβάμαι πως η συνέχεια της παρούσας που υιοθετεί δεν μας αφήνει σχεδόν καθόλου περιθώρια...

-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/03/2005, 02:42:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Τέλος, μετά λύπης μου βλέπω, πως ο jonniebegood, παράλληλα με τη συγγραφή του μηνύματος αυτού δυστυχώς εξωθεί τα πράγματα στα άκρα... Τον παρακαλώ για μία τελευταία φορά σε μία πιο Δημιουργική στάση(δεδηλωμένη στην παρούσα Συζήτηση) καθώς φοβάμαι πως η συνέχεια της παρούσας που υιοθετεί δεν μας αφήνει σχεδόν καθόλου περιθώρια...


εγω προειδοποιησα οτι θα πεσω στο επιπεδο τους για να με καταλαβουν ορισμενοι...


σου εδωσα δε αφορμη να λογοκρινεις και εμενα για να μην σε πουν "αδικο"!!!


δεν ειναι του επιπεδου μου, και ειλικρινα λυπαμαι, αλλα ξεχειλισε το ποτηρι...

η λογικη λεει οτι εγω πρεπει να ζητησω πρωτος συγνωμη αραγε???


εγω ειμαι ο αμεσα θιγομενος στην προκειμενη περιπτωση!


λογοκρινε τις εκφρασεις που με θιγουν αισχρα και θα ζητησω συγνωμη για τα όποια σχολια μου!


συγνωμη φυσικα δεν περιμενω απο τους δραστες...


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PHILOSOFOS-1
Πλήρες Μέλος

Bolivia
1201 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/03/2005, 02:42:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PHILOSOFOS-1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ΓΙΑΝΝΗ


ΓΙΑΝΝΗ ΘΑ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΕΣΩ ΘΕΡΜΟΤΑΤΑ ΜΗΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙΣ ΑΛΛΟ ΕΧΟΥΜΕ

ΞΕΦΥΓΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΤΙ ΕΝΝΟΩ Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΜΑΣ

ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΣΥΝΟΛΙΚΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΝΑ ΣΥΝΥΣΦΕΡΟΥΜΕ ΩΣ ΑΝΘΡΩΠΟΙ

ΜΕ ΓΝΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΓΑΠΗ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΔΙΚΙΟ ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΟΧΙ

ΟΥΤΕ ΕΙΜΑΙ ΕΙΔΙΚΟΣ ΓΙΑ ΥΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΑΤΟΜΟ ΣΟΥ ΑΦΟΥ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ

ΠΩΣ ΕΙΣΑΙ ΑΞΙΟΛΟΓΟ ΑΤΟΜΟ ΚΑΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ.

Η ΑΠΟΦΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΓΙΑΝΝΗ
ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΩ

ghΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PHILOSOFOS-1
Πλήρες Μέλος

Bolivia
1201 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/03/2005, 02:45:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PHILOSOFOS-1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ghΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/03/2005, 02:49:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΦΙΛΕ ΓΙΑΝΝΗ


ΓΙΑΝΝΗ ΘΑ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΕΣΩ ΘΕΡΜΟΤΑΤΑ ΜΗΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙΣ ΑΛΛΟ ΕΧΟΥΜΕ

ΞΕΦΥΓΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΤΙ ΕΝΝΟΩ Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΜΑΣ

ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΣΥΝΟΛΙΚΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΝΑ ΣΥΝΥΣΦΕΡΟΥΜΕ ΩΣ ΑΝΘΡΩΠΟΙ

ΜΕ ΓΝΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΓΑΠΗ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΔΙΚΙΟ ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΟΧΙ

ΟΥΤΕ ΕΙΜΑΙ ΕΙΔΙΚΟΣ ΓΙΑ ΥΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΑΤΟΜΟ ΣΟΥ ΑΦΟΥ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ

ΠΩΣ ΕΙΣΑΙ ΑΞΙΟΛΟΓΟ ΑΤΟΜΟ ΚΑΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ.



φιλε μου νοιωθω αισχρα αλλα επρεπε να κανω ενα σοκ θεραπυ για να καταλαβουν μερικοι τι σημαινει λασπολογια.

εκανα ο,τι ακριβως μου εκαναν οι δυο ιπ-ποτες!


αλλα πες μου ειλικρινα, πιστευεις πως εγω το ξεκινησα το ζητημα?


αλλο να διαβαζεις να κατηγορουν καποιον τριτο κι αλλο να κατηγορουν εσενα.

τα παιδια μου ταχουν παρει στο κρανιο με αυτα που διαβαζουν και τα κραταω με το ζορι να μην γραψουν χειροτερα απο οσα εγραψα εγω (και ειναι κοριτσια).

ωστοσο, ζητω συγνωμη μονο και μονο γιατι οι υπολοιποι δεν φταιτε για την συμπεριφορα ορισμενων και σταματαω εδω.


αλλα νοιωθω αδικημενος, το ομολογω...

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

Edited by - jonniebegood on 06/03/2005 02:51:22Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PHILOSOFOS-1
Πλήρες Μέλος

Bolivia
1201 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/03/2005, 02:56:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PHILOSOFOS-1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ΓΙΑΝΝΗ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΠΛΗΓΩΝΟΥΝΕ ΣΚΛΗΡΑ
ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΚΑΡΔΙΑ
ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΓΟΝΤΑΙ ΑΠΛΑ
ΤΟ ΔΙΚΑΙΟ ΔΕΝ ΚΕΡΔΙΖΕΤΑΙ
ΜΕ ΜΙΣΟΣ ΚΑΙ ΟΡΓΗ
ΜΟΝΟ ΜΕ ΑΓΑΠΗ ΚΑΙ ΑΠΟΛΥΤΗ ΣΤΟΡΓΗ

ghΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/03/2005, 03:03:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Admin δηλώνω απερίφραστα πως ΔΕΝ θεωρώ τον εαυτό μου αμέτοχο στην όλη κατάσταση. Πώς θα μπορούσα άλλωστε να θεωρώ κάτι τέτοιο τη στιγμή που παραθέτω τα post μου ;

Απλά η παράθεση των quote ήταν για να καταδείξω το ποιος ειρωνεύτηκε πρώτος και με ποιους χαρακτηρισμούς και εκφράσεις.
Από εκεί και πέρα και μετά την απάντηση μου προς τον PHILOSOFOS-1 δέχθηκα ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ερωτήσεις και προσπάθησα να απαντήσω με χιούμορ ανάλογο αυτού που είχε χρησιμοποιήσει ο συνομιλητής μου.

Βέβαια αυτό δεν του άρεσε (τα εσά εμά και τα εμά εμά ) και άρχισε να ανακαλύπτει συνωμοσίες, παρεούλες και άλλα όμορφα καταλήγοντας στο τέλος να φωνάξει τους αρμόδιους διαχειριστές του Forum και να τους αναγκάσει να αρθρογραφούν για πράγματα που ίσως να μην έπρεπε να μπουν καν στη διαδικασία να ασχοληθούν.

Το χιούμορ μου ΔΕΝ περιείχε καμία ύβρη, αντιθέτως με τα όσα έχει γράψει ο συνομιλητής μας, η ειρωνείες μου δεν ανέφεραν κανέναν συγκεκριμένο μέλος και τέλος προσπάθησα να μην απαντήσω ΣΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΥΒΡΕΙΣ.

Θεωρώ πως όταν κάποιος αποφασίζει να μιλάει με απαξιωτικό τρόπο προς τους άλλους θα πρέπει να δέχεται και την ανάλογη αντιμετώπιση.

Αντ’ αυτού γινόμαστε μάρτυρες ενός μέλους το οποίο ΑΠΕΙΛΕΙ ανοιχτά και πεντακάθαρα, υβρίζει χυδαιότατα και δεν δέχεται να τον αντιμετωπίζουν με τον τρόπο που αυτός αντιμετωπίζει τους άλλους.

Δεν δύναμαι να διανοηθώ το που μπορούμε να οδηγηθούμε αν μέλος απειλεί μέλος με χειροδικία ή οτιδήποτε άλλο.

Το συγκεκριμένο Topic είναι στην κατηγορία «Τυρί κι Αχλάδι», στην οποία κυριαρχεί το χιούμορ και η καλή διάθεση.
Διάθεση την οποία δεν επέδειξε το εν λόγο μέλος.
Διάθεση την οποία δε θέλησε να καταλάβει σε καμία περίπτωση.
Τα μέλη του συλλόγου της G δήλωσαν ΕΥΘΑΡΣΩΣ ηλίθιοι και σαν τέτοιοι κάναμε χιούμορ και περνάγαμε ωραία με κείνη την παρέα.
Δυστυχώς όμως ούτε ΗΛΙΘΙΟΣ δε μπορείς να δηλώσεις, πρέπει να δέχεσαι ακόμα και τότε επικρίσεις και υποτιμητικά σχόλια και να μην αντιδράς.
Συγνώμη αλλά μάλλον είμαι πάρα πολύ ηλίθιος και αντέδρασα ΟΣΟ ΠΟΙΟ ΗΠΙΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ.

ΣΕΒΟΜΕΝΟΣ όμως απόλυτα εσένα όμως και τη διάθεση σου για ηρεμία θα ακολουθήσω το δρόμο της σιωπής και θα προσπαθήσω να σε αφήσω να κάνεις το υπόλοιπο έργο σου (το οποίο και θεωρώ σημαντικότερο) όσο ποιο απερίσπαστος γίνεται.

Σαν κάτι τελευταίο και για να καταλάβουν μερικοί τι εστί χιούμορ, θα ήθελα να δηλώσω, πως ΕΓΩ δεν ήμουν στο κότερο σαν επισκέπτης αλλά σαν ιδιοκτήτης.

Ramoglou έχω και κότερο, πάμε μια βόλτα ;





Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/03/2005, 03:20:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

ΦΙΛΕ ΓΙΑΝΝΗ


ΓΙΑΝΝΗ ΘΑ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΕΣΩ ΘΕΡΜΟΤΑΤΑ ΜΗΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙΣ ΑΛΛΟ ΕΧΟΥΜΕ

ΞΕΦΥΓΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΤΙ ΕΝΝΟΩ Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΜΑΣ

ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΣΥΝΟΛΙΚΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΝΑ ΣΥΝΥΣΦΕΡΟΥΜΕ ΩΣ ΑΝΘΡΩΠΟΙ

ΜΕ ΓΝΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΓΑΠΗ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΔΙΚΙΟ ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΟΧΙ

ΟΥΤΕ ΕΙΜΑΙ ΕΙΔΙΚΟΣ ΓΙΑ ΥΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΑΤΟΜΟ ΣΟΥ ΑΦΟΥ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ

ΠΩΣ ΕΙΣΑΙ ΑΞΙΟΛΟΓΟ ΑΤΟΜΟ ΚΑΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ.



φιλε μου νοιωθω αισχρα αλλα επρεπε να κανω ενα σοκ θεραπυ για να καταλαβουν μερικοι τι σημαινει λασπολογια.

εκανα ο,τι ακριβως μου εκαναν οι δυο ιπ-ποτες!


αλλα πες μου ειλικρινα, πιστευεις πως εγω το ξεκινησα το ζητημα?


αλλο να διαβαζεις να κατηγορουν καποιον τριτο κι αλλο να κατηγορουν εσενα.

τα παιδια μου ταχουν παρει στο κρανιο με αυτα που διαβαζουν και τα κραταω με το ζορι να μην γραψουν χειροτερα απο οσα εγραψα εγω (και ειναι κοριτσια).

ωστοσο, ζητω συγνωμη μονο και μονο γιατι οι υπολοιποι δεν φταιτε για την συμπεριφορα ορισμενων και σταματαω εδω.


αλλα νοιωθω αδικημενος, το ομολογω...

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

Edited by - jonniebegood on 06/03/2005 02:51:22


Αγαπητέ Γιάννη.

Ομολογώ ότι μετά απο βλάβη στον υπολογιστή μου μπηκα στο παρον τοπικ και δεν μπορούσα να πιστέψω στα μάτια μου.

Εχουμε συνομιλήσει σε άλλα τοπικ και σε θεωρώ αξιόλογο και ψαγμένο άτομο.

Πολλές φορές ανέφερες και τόνισες την ηλικία σου και όπως και πολλοί στο Εσωτέρικα που έχουν κάποια εμπειρια και ηλικία πιστεύω ότι θα έπρεπε να έχουν περισσότερη ψυχραιμία γιατί έτσι κι αλλιώς ένα ΧΕΡΙ ΔΕΝ ΧΤΥΠΑΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥ. Πιστεύω ότι όσοι έχουν εμπλακεί στην δυσάρεστη αυτή κατάσταση έχουν το δικό τους ΙΣΟ μερίδιο ευθύνης.

Ομολογώ οτι δεν καταλαβαίνω πως η κατάσταση έφτασε τόσο μακριά παρ'ολες τις φιλότιμες προσπαθειες να αποφευχθεί. Η δυσάρεστη αυτή ιστορία πρέπει έτσι κι αλλιώς να τελειώσει.

Αν μεταξύ των εμπλεκομένων υπάρχουν κενά ή έχθρες και υπολείματα της έντασης και της κατάστασης που δημιουργήθηκε πιστεύω ότι επειδή δεν αφορούν -ως συνήθως- το σύνολο των συνομιλητών του Εσωτέρικα μπορούν να λυθούν μέσω προσωπικών μηνυμάτων για να μη γινόμαστε μάρτυρες αυτής της ασχήμιας (του στυλ αν είσαι αντρας βγες έξω, και δεν απευθύνεται σε σένα ΤΖΟΝΝΥ ΑΛΛΑ ΣΤΗ ΝΟΟΤΡΟΠΙΑ ΑΥΤΗ).

Θέλω να πιστεύω ότι μεταξύ γνήσιων αναζητητών της γνώσης δεν υπάρχουν άτομα με συμπλέγματα αυτοπροβολής και δημιουργίας ΚΛΙΚΑΣ Ή ΑΥΛΗΣ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΘΛΙΒΕΡΟ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΝΑΖΗΤΗΤΕΣ ΤΗΣ ΑΛΗΘΕΙΑΣ.

ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΚΑΛΗ ΔΙΑΘΕΣΗ
ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΚΑΙ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ
ΓΚΡΕΤΕΛ


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"

Edited by - gretel on 06/03/2005 03:25:23Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PHILOSOFOS-1
Πλήρες Μέλος

Bolivia
1201 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/03/2005, 03:37:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PHILOSOFOS-1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Από εκεί και πέρα και μετά την απάντηση μου προς τον [b] PHILOSOFOS- δέχθηκα ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ερωτήσεις και προσπάθησα να απαντήσω με χιούμορ ανάλογο αυτού που είχε χρησιμοποιήσει ο συνομιλητής μου.

Βέβαια αυτό δεν του άρεσε (τα εσά εμά και τα εμά εμά ) και άρχισε να ανακαλύπτει συνωμοσίες, παρεούλες και άλλα όμορφα καταλήγοντας στο τέλος να φωνάξει τους αρμόδιους διαχειριστές του Forum και να τους αναγκάσει να αρθρογραφούν για πράγματα που ίσως να μην έπρεπε να μπουν καν στη διαδικασία να ασχοληθούν.


ΦΙΛΕ ΑΠΟΣΤΟΛΗ

ΔΕΝ ΑΝΑΚΑΛΥΠΤΩ ΚΑΜΙΑ ΣΥΝΟΜΟΣΙΑ ΚΑΜΙΑ ΠΑΡΕΟΥΛΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΚΑΝΩ

ΧΙΟΥΜΟΡ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ

ΕΙΜΑΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΝΑ ΣΥΝΟΜΙΛΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ

ΔΕΝ ΦΩΝΑΞΑ ΚΑΝΕΝΑ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟΝ ΞΕΡΩ.

ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΩ ΤΗΝ ΘΕΣΗ ΜΟΥ

ΤΟ ΤΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΤΙ ΚΑΝΩ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΣΕ

ΑΦΟΡΑ ΣΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΑΞΙΟΛΟΓΟ ΑΤΟΜΟ ΜΕ ΕΞΥΠΝΑΔΑ ΠΟΛΥ

ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΣ ΕΞΙΣΟΥ ΟΣΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΝΝΗΣ.

ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΣΥΜΠΕΡΙΦΕΡΕΣΑΙ ΜΕ ΤΡΟΠΟ ΕΠΙΘΕΤΙΚΟ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΑΜΥΝΟΜΑΙ

ΑΠΛΑ ΟΤΑΝ ΣΥΝΟΜΙΛΟΥΜΕ ΘΑ ΜΟΥ ΛΕΣ ΠΟΤΕ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΩ ΑΣΤΕΙΑ !!!

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΣΕ ΕΚΤΙΜΩ ΜΟΝΟ ΒΑΖΕ ΣΗΜΑΤΑΚΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ

ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΞΑΝΑΑΚΟΥΣΕΙΣ ΚΑΤΙ ΚΑΚΟ ΜΟΝΟ ΚΑΛΟ.

ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΣΕ ΕΚΤΙΜΩ

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
ΝΑ ΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ
Η ΑΓΑΠΗ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΟΤΙΝΗ

ghΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/03/2005, 04:41:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
PHILOSOFOS-1 δεν είπα πως μου έκανες κάτι ή έχω κάτι μαζί σου.
Σε άλλο πράγμα αναφέρθηκα ΔΕΝ ΑΠΕΥΘΥΝΘΗΚΑ ΣΕ ΣΕΝΑ




Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/03/2005, 14:34:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Admin,

σχετικά με τις ερωτήσεις που βάζετε :


quote:

Θα ήθελα λοιπόν να σου κάνω κάποιες ερωτήσεις και αν έχεις την καλοσύνη θα εκτιμούσα τις αντίστοιχες απαντήσεις:
Εσύ, galadriel, θεωρείς τον εαυτό σου Αμέτοχο στην Ατυχή Κατάσταση που δημιουργήθηκε εδώ;; Θεωρείς πιθανόν να έχεις κάνει κάποια σφάλματα, και αν ναι, ποια ήταν αυτά; Σε αυτήν την περίπτωση θα μπορούσες με κάποιαν άλλη στάση να τα αποφύγεις ή να τα "διορθώσεις";


θα σας απαντήσω το εξής,

από τη στιγμή που δημιουργώ ένα θέμα, και συμμετέχω ενεργά σ'αυτό δεν μπορώ να θεωρηθώ αμέτοχη της οποιασδήποτε κατάστασης δημιουργείται σ'αυτό.. ευτυχούς ή ατυχούς ....

λόγω της ιδιαιτερότητας μάλιστα του συγκεκριμένου θέματος, πρέπει να παραδεχτώ πως λανθασμένα θεώρησα πως και κάποιοι από τους υπόλοιπους συμμετέχοντες, θα μπορούσαν να ακολουθήσουν στη συζήτηση με το απαραίτητο χιούμορ και καλή διάθεση....

και πάνω σ'αυτό το πνεύμα βάδισα κι εγώ...

έπρεπε να έχω αντιληφθεί νωρίτερα, πως το χιούμορ δεν είναι αποδεκτό από όλους και να πράξω αναλόγως,

σ'αυτό το σημείο ζητάω πραγματικά συγνώμη και επιθυμώ να την δεχτείτε με όλη μου την καλή πρόθεση

επίσης,
να ζητήσω συγνώμη για την κατανάλωση του χρόνου σας στο παρόν θέμα
καθώς θα συμφωνήσω με το μέλος Ramoglou ότι έχετε πολύ σημαντικότερο έργο να κάνετε και θα πρέπει να είστε όσο πιο απερίσπαστος σ'αυτό..

απ' αυτό το σημείο και κάτω, θα μου επιτρέψετε να απευθυνθώ σε εσάς μέσα στα πλαίσια του θέματος που έχω δημιουργήσει και ελπίζω να μην έχουμε κανενός είδους παρεξήγηση

λοιπόν αγαπητέ Admin

σας προσφέρω τη θέση του Eπίτιμου Προέδρου στο σύλλογο μας, καθώς βλέπω πως την κερδίσατε με το σπαθί σας

μια που δεν μπορεί παρά να είναι "ηλίθιος" όποιος επιμένει στη σωστή διεξαγωγή των συζητήσεων του παρόντος χώρου, καταναλώνοντας χρόνο και σκέψη, ενώ θα μπορούσε αν μη τι άλλο να πάει να πιει έναν καφέ βρε αδελφέ στην λιακάδα!

(μην ακούσω πάλι τίποτα αντιρρήσεις allzaro μας για ψηφοφορίες και άλλα τέτοια δημοκρατικά, είπαμε δεν περνάνε αυτά εδώ ! )

και για να περιλάβω και τους υπόλοιπους τώρα....
άντε γιατί πολύ λάσκα σας άφησα αυτές τις μέρες και μου κάνετε τους "έξυπνους"....


τι είναι αυτά που διαβάζω αγαπητή gretel ???????

quote:
Θέλω να πιστεύω ότι μεταξύ γνήσιων αναζητητών της γνώσης δεν υπάρχουν άτομα με συμπλέγματα αυτοπροβολής και δημιουργίας ΚΛΙΚΑΣ Ή ΑΥΛΗΣ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΘΛΙΒΕΡΟ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΝΑΖΗΤΗΤΕΣ ΤΗΣ ΑΛΗΘΕΙΑΣ.

άκου εκεί "θλιβερό"...!!

μα εδώ αγαπητή φτερωτή έχουμε δημιουργήσει μία επίσημη κλίκα/αυλή/σύλλογο των απανταχού ΗΛΙΘΙΩΝ....
και έχουμε γελάσει καταλλήλως μ'αυτό...

μη μας τα γυρνάτε τώρα....


αμ, ο άλλος? γι'αυτόν τον...... Ramoglou λέω....

πως το πε?

quote:
Σαν κάτι τελευταίο και για να καταλάβουν μερικοί τι εστί χιούμορ, θα ήθελα να δηλώσω, πως ΕΓΩ δεν ήμουν στο κότερο σαν επισκέπτης αλλά σαν ιδιοκτήτης.

Ramoglou έχω και κότερο, πάμε μια βόλτα ;


καλά, ντιπ ηλίθιος είστε φίλτατε??????

μασάμε εμείς από τέτοια? πάτε να μας δωροδοκήσετε με βόλτες?

θα σας καταγγείλω στις αρμόδιες Αρχές και είναι και πονηρές οι μέρες....


και εσύ επιτέλους βρε Jonnie.....

BE ....

Good!!!
θα βλέπει ο κόσμος να μην συμφωνείτε άνευ όρων μαζί μου και θα χάσω και το "κακό" μου όνομα στην πιάτσα!


τώρα αν μου ξέφυγαν κάποιοι να με συγχωρήσετε....

ηλίθια είμαι...

αλλά θα σας θυμηθώ αργότερα.....

όταν έλθω εν τη Βασιλεία μου....!


Galadriel

1899 αλήθειες + 1 ψέμμα...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/03/2005, 14:56:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στη συνέχεια θα σας παραθέσω ένα απόσπασμα από ένα παραμύθι διασκευασμένο κατάλληλα δια χειρός και πνεύματος Ελενας Ακρίτα...

είναι από το βιβλίο "Απ' την Ελενα με χαμόγελο" και ονομάζεται :
" Ο Γιαννάκης, Η Γκρέτα και ο παρ' ολίγον ξυλοκόπος"....

έτσι για να μαθαίνει και η φτερωτή πούθε κρατάει η σκούφια της


"Μια φορά κι έναν καιρό, ζούσαν ένα αγοράκι και ένα κοριτσάκι. αυτά ήταν δύο παιδάκια, που αντιμετώπισαν στη ζωή τους τόσα δράματα και τόσες κακουχίες, όσες δεν αντιμετώπισε ο στρατός μας στο Αλβανικό.
Τα παιδάκια αυτά είχαν ένα μπαμπά, που ήτο πτωχός ξυλοκόπος. Οι γονείς του είχαν άλλα όνειρα γι'αυτόν. Θέλανε να τον κάνουνε ουρολόγο. Αλλά ο μπαμπάς, ως παιδί δεν είχε εφεύρει την πυρίτιδα από ευφυία και έτσι η συνεννόηση μαζί του ήταν κάπως προβληματική.

"Μεγάλωσες πια παιδί μας..."
- Ποιος εγώ?
"Και θα σε βοηθήσουμε....".
- Ποιος εσείς ?
"Θα σε κάνουμε ουρολόγο!..."
-Ουρολόγος τι πάει να πει?
"Ουρολόγος είναι ένας κύριος που παίρνει τα ούρα και καταλαβαίνει αν εισαι έγκυος!"
-Ποιος εγώ? Οοοοοχι, δεν είμαι έγκυος. Και, επειδή δεν είμαι έγκυος, δε θέλω να γίνω ουρολόγος!"
"Τι θέλεις να γίνεις?"
-Θέλω να παίρνω τα ούρα και να καταλαβαίνω αν οι ουρολόγοι είναι έγκυοι!
"Ε, άντε , Χριστιανέ μου, να κόβεις ξύλα, απηύδησε ο πατέρας.
-Ποιος εγώ?
Και η συζήτηση έληξε εκεί.

Ετσι ο μπαμπάς του παραμυθιού μας, έγινε ξυλοκόπος. Παντρεύτηκε, νοικοκυρεύτηκε, πήρε βλάχα, βλαχοπούλα και τσελιγκοπούλα και κάνανε και δυό παιδιά. Πως τα κάνανε τα δυό αυτά παιδιά, ποτέ δεν κατάλαβε ο ξυλοκόπος. Βέβαια, ξάπλωσε με την κυρία του σε μία νυφική παστάς και έγιναν τα δέοντα, αλλά δεν το συνεδύασε. Ετερον εκατέρωθεν, σου λέει. Ετσι, όταν η γυναίκα του έμεινε έγκυος (που λένε "όταν έμεινα έγκυος στο Γρηγόρη μας") ο ξυλοκόπος εκνευρίστηκε.
"Δεν μπορείς να κάνεις παιδί. Παιδί κάνουν μόνο οι ουρολόγοι!"
Μέσα στη θολούρα του, βλέπετε, έτσι την είχε αντιληφθεί αυτός την όλη υπόθεση. Και όταν η γυναίκα του γέννησε, έπεσε κάτω στα τέσσερα και σταυροκοπιόταν:
"Μιράκολο, μιράκολο!"
Ε, όταν είδε πλέον την διανοητική του κατάσταση η σύζυγος, δεν άντεξε με το χαμένο άλλο και έμπηξε τις φωνές :
"Εσύ δεν είσαι άνθρωπος, εσύ είσαι βλίτο με περικεφαλαία !".
-Υπάρχουν βλίτα με περικεφαλαία? απόρησε ο βλαξ.
"Μα τι είσαι εσύ, τελοσπάντων?" ούρλιαξε το έρμο θηλυκό.
-Ποιός εγώ?
"Κι εγώ που κάθομαι και σε ανέχομαι τι είμαι?"
-Ουρολόγος! Αφού έκανες παιδιά! θριαμβολόγησε ο δυστυχής.
Εκεί, η γυναίκα χάθηκε από το παραμύθι, από τον κόσμο, από παντού. Ανοιξε η γης και την κατάπιε"


κάπως έτσι άρχισαν όλα λοιπόν....

να σημειώσω εδώ ότι οποιαδήποτε σχέση με πρόσωπα και πράγματα είναι εντελώς συμπτωματική....


Galadriel

1899 αλήθειες + 1 ψέμμα...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Gothic
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
747 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/03/2005, 18:09:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Gothic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
να σημειώσω εδώ ότι οποιαδήποτε σχέση με πρόσωπα και πράγματα είναι εντελώς συμπτωματική...

Όχι αγαπητή μου,μην νομίζετε ότι θα το αφήσω να περάσει έτσι...
Είναι ολοφάνερο ότι αναφέρεστε σ' εμένα και εξηγούμαι :

quote:
Μια φορά κι έναν καιρό, ζούσαν ένα αγοράκι και ένα κοριτσάκι... Ο Γιαννάκης, Η Γκρέτα και ο παρ' ολίγον ξυλοκόπος"....

Δεν με λένε Γιαννάκη και δεν είμαι ξυλοκόπος,άρα είναι ολοφάνερο ότι με αποκαλείτε Γκρέτα ...τι υπονοείται
ΔΕΝ ΥΠΟΝΟΕΙΤΕ ! ΜΕ ΑΠΟΚΑΛΕΙΤΕ ΟΜΟΦΥΛΟΦΙΛΟ !

quote:
αντιμετώπισαν στη ζωή τους τόσα δράματα και τόσες κακουχίες, όσες δεν αντιμετώπισε ο στρατός μας στο Αλβανικό.

Είναι ολοφάνερη η φασιστική,ρατσιστική σας στάση έναντι λαών και ομάδων,κάτι που δεν ανέχομαι και θεωρώ απαράδεκτο και αντιεσωτερικό !

quote:
Μεγάλωσες πια παιδί μας..

Δνε περίμενα εσάς να μου το πείτε !

quote:
Και θα σε βοηθήσουμε....

Δεν σας χρειάζομαι.
ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΕΙΤΕ ΝΑ ΜΕ ΥΠΟΒΙΒΑΖΕΤΕ !

quote:
Θα σε κάνουμε ουρολόγο!...

Εξακολουθείτε με ύβρεις...

quote:
Ε, άντε , Χριστιανέ μου, να κόβεις ξύλα

Ποιός εγώ

quote:
Και η συζήτηση έληξε εκεί.

Αμ δε ! Θα το θέλατε πολύ όμως...

quote:
Μιράκολο, μιράκολο!

Εξακολουθείτε με χυδαίες ύβρεις...

quote:
Εσύ δεν είσαι άνθρωπος

Ποιός εγώ

quote:
Μα τι είσαι εσύ, τελοσπάντων?

...κάτσε μπερδεύτηκα τώρα...ΑΜΑΝ ΠΙΑ ! Η απαράδεκτη συμπεριφορά σας με έκανε να φέρομαι ως ηλίθιος τελικά...

quote:
Κι εγώ που κάθομαι και σε ανέχομαι τι είμαι?

Τι έχετε να μου απαντήσετε τώρα δι' αυτήν την χυδαιότητα
Απαντήστε παρακαλώ


Κατόπιν τούτων,δηλώνω ότι είναι απαραίτητη η παρέμβαση δια να διαγραμμισθούν με κόκκινο όλα τα σημεία που υβρίζουν και μειώνουν την προσωπικότητά μου και με ...πυροδοτούν.
Σε αυτή την ενέργεια παρέμβασης είμαι πρόθυμος να βοηθήσω δανείζοντας το κραγιόν μου

Μία και μόνην παρατήρηση έχω να κάνω κα Πρόεδρε :

Μετά από όλα αυτά,εξακολουθώ και σας αγαπώ τα μάλα

Μάλον τελικά είμαι πολύ ηλίθιος ...αλλά μου αρέσει

Καλησπέρα σε όλους


Edited by - Gothic on 06/03/2005 18:11:28Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/03/2005, 19:56:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
G. said:

"άκου εκεί "θλιβερό"...!!

μα εδώ αγαπητή φτερωτή έχουμε δημιουργήσει μία επίσημη κλίκα/αυλή/σύλλογο των απανταχού ΗΛΙΘΙΩΝ....
και έχουμε γελάσει καταλλήλως μ'αυτό..".

Oχι κλίκα φτερωτή, ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΝΑΙ, ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΝΑΙ, ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΝΑΙ, ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΙΣΩΣ? :)))))))


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/03/2005, 20:51:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Oχι κλίκα φτερωτή, ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΝΑΙ, ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΝΑΙ, ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΝΑΙ, ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΙΣΩΣ? :)))))))


μα αν δεν αυτοσαρκαζόμαστε αγαπητή φτερωτή δεν κάνουμε τίποτα..


G.


1899 αλήθειες + 1 ψέμμα...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/03/2005, 21:34:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βρε καλώς τον.....

το παρατήρησες αγαπητέ ότι σε άφησα επιτηδείως απέξω στο προηγούμενο μήνυμα μου ε?

και ήρθες εδώ φωνασκών για να τραβήξεις την προσοχή ε?

αλλά νόμιζες πως δεν έχω ράμματα για την δική σου γούνα?


όχι φίλτατε....!!!!

όλα εδώ πληρώνονται και μάλιστα πάραυτα!

quote:
ΔΕΝ ΥΠΟΝΟΕΙΤΕ ! ΜΕ ΑΠΟΚΑΛΕΙΤΕ ΟΜΟΦΥΛΟΦΙΛΟ !

και ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟ μη σου πω! και μάζεψε μακρυά τα κοτσάνια σου.... ενοχλούν τα φτερά μου!

quote:
Είναι ολοφάνερη η φασιστική,ρατσιστική σας στάση έναντι λαών και ομάδων,κάτι που δεν ανέχομαι και θεωρώ απαράδεκτο και αντιεσωτερικό !


αμέεεεε.... τι Πρόεδρος των Ηλιθίων θα ήμουν τότε?

quote:
quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Μεγάλωσες πια παιδί μας..
--------------------------------------------------------------------------------


Δνε περίμενα εσάς να μου το πείτε !


ναι, αλλά δεν είδα να το έχετε εμπεδώσει αρκούντως!!!!


quote:
quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Και θα σε βοηθήσουμε....
--------------------------------------------------------------------------------


Δεν σας χρειάζομαι.
ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΕΙΤΕ ΝΑ ΜΕ ΥΠΟΒΙΒΑΖΕΤΕ !


ε, καλά... αυτό στην ψυχιατρική ορολογία λέγεται άρνηση.... θα το ξεπεράσουμε όμως σιγά σιγά αγαπητέ και μετά να δείτε τι καλύτερα που θα αισθάνεστε!!!


quote:
quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Θα σε κάνουμε ουρολόγο!...
--------------------------------------------------------------------------------


Εξακολουθείτε με ύβρεις...


μάλιστα! και εμπρηστικές εκφράσεις!!!


quote:
quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Και η συζήτηση έληξε εκεί.
--------------------------------------------------------------------------------


Αμ δε ! Θα το θέλατε πολύ όμως...


έληξε.... έληξε....
απλά εσύ δεν το έχεις πάρι χαμπάρι ακόμα....


quote:
quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Μα τι είσαι εσύ, τελοσπάντων?
--------------------------------------------------------------------------------


...κάτσε μπερδεύτηκα τώρα...ΑΜΑΝ ΠΙΑ ! Η απαράδεκτη συμπεριφορά σας με έκανε να φέρομαι ως ηλίθιος τελικά...


ψιτ! να σου πω.....

άμα δεν σ'αρέσει έχει και έξοδο κινδύνου το μαγαζί....

ή όπως κοινώς λέγεται πίσω πόρτα...

χρησιμοποίησε την άφοβα!

quote:
quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Κι εγώ που κάθομαι και σε ανέχομαι τι είμαι?
--------------------------------------------------------------------------------


Τι έχετε να μου απαντήσετε τώρα δι' αυτήν την χυδαιότητα
Απαντήστε παρακαλώ


απάντησε μου πρώτος εσύ στην απλή αυτή ερώτηση και θα σου πω κι εγώ μετά..... καταλλήλως!


quote:
Κατόπιν τούτων,δηλώνω ότι είναι απαραίτητη η παρέμβαση δια να διαγραμμισθούν με κόκκινο όλα τα σημεία που υβρίζουν και μειώνουν την προσωπικότητά μου και με ...πυροδοτούν.


άκου "πυροδοτούν" !!!!!

να ζητήσω σε αυτό το σημείο αγαπητέ όχι μόνο την κόκκινη διαγράμμιση των μηνυμάτων σας αλλά και την διαγραφή σας και την διαγραφή οποιουδήποτε άλλου σχετικού ονόματος με το οποίο πιθανόν να θέλετε να ξαναγραφτείτε.... το δε τόπικ να κλειδωθεί πάραυτα και να πεταχτεί στον κάλαθο των άχρηστων...! ούπς.... των αχρήστων ήθελα να πω....


quote:
Σε αυτή την ενέργεια παρέμβασης είμαι πρόθυμος να βοηθήσω δανείζοντας το κραγιόν μου

άστο κάτω αυτό! είναι δικό μου!


quote:
Μετά από όλα αυτά,εξακολουθώ και σας αγαπώ τα μάλα


αααχ.... μίλα μου για μήλα.....


quote:
Μάλον τελικά είμαι πολύ ηλίθιος ...αλλά μου αρέσει

Καλησπέρα σε όλους


κάπως έτσι έγινα κι εγώ Πρόεδρος....


να 'μαστε καλά... και πάντα τέτοια!

καλησπέρα

Galadriel


1899 αλήθειες + 1 ψέμμα...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/03/2005, 00:19:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΚΑΛΗ ΔΙΑΘΕΣΗ


ΓΚΡΕΤΕΛ



το γνωριζω γλυκεια μου οτι εχεις καλη διαθεση!

ας μιλησουμε επιτελους εντος θεματος: ειναι οντως κορωνιδα της δημιουργιας ο ανθρωπος?

ειναι το "τελικο" αποτελεσμα της εξελιξης, οταν υπαρχει σαν ειδος μολις καποια "λεπτα" απο τα "χρονια" της παρουσιας ζωης στον πλανητη?

μηπως η λογικη μας κανει αλαζονες, ενω απο την αλλη εχουμε αποξενωθει απο την Φυση και χασαμε αλλες ικανοτητες μας?


μηπως η θεωρια της κορωνιδας αποβει καταστροφικη για το ανθρωπινο ειδος τελικα, αφου με αλλοθι αυτην εξαντλει και καταστρεφει την Φυση σαν να του ανηκει?


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/03/2005, 00:44:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
- Ποιος ? εγώ ?





Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pixxie
Νέο Μέλος


45 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/03/2005, 00:59:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixxie  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Sorry,

την ώρα που ο άλλος πνίγεται, τον ρώτησα τι ώρα είναι!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PHILOSOFOS-1
Πλήρες Μέλος

Bolivia
1201 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/03/2005, 01:01:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PHILOSOFOS-1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μμμμμμχμάλιστα μάλιστα έχουμε χωριστεί τώρα σε ομάδα ηλιθίων

σε ομάδα σούπερ ηλιθίων σε ομάδα κρυπτο απο τον ήλιο


ομάδα αντιφρονούντων ομάδα παρασκευαστών ομάδα συσκευαστών

ομάδα εθνικής κάθαρσης ομάδα μάγων και μαγισσών και ομάδα


εξολοθρευτών στην οποία είμαι ο αποκλειστικός υπεύθυνος.


και μου το λέγανε μην ανακατεύεσαι με τα πίτουρα θα σε φάνε οι

κότες αλλα εγώ δεν άκουγα μην ανοίγεις κλειστές πόρτες μπάζει


και κάνει ένα κρύο μα τι κρύο λες και τα ποιήματα τα γράφω


για να περνάει η ώρα για σας τα γράφω βρε αλλα που εσείς


να δείτε που κάποια μέρα θα βρεθούμε να παίζουμε τις πιτσικουλιές

ghΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/03/2005, 01:50:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κυρία πρόεδρε, ενίσταμαι!!!

Κατάλαβα (η ηλίθια) πού είναι το πρόβλημα τόσον καιρό...

Κάποιος εδώ... απ' τα μέλη... είναι από την Κύπρο (με συγχωρείτε αγαπητοί, αλλά δεν μπορώ να κρατώ πλέον το μυστικό της οργάνωσης).

Λοιπόν, κάποιος (ονόματα δε λέμε, οικογένειες δε θίγουμε) είναι Κύπριος.

Και να σας αποδείξω πάρ' αυτα του λόγου μου το αληθές:

Πριν ένα χρόνο περίπου, είχε έρθει στην Ελλάδα ένας φίλος Κύπριος και τον φιλοξένησα για μερικές μέρες.
Ένα βράδυ που είμασταν στο αυτοκίνητο με παρέα και πηγαίναμε να διασκεδάσουμε, καθώς συζητούσαμε, ανέφερα εγώ την γνωστή ελληνική ρήση:

- Πιάσ' τ' αυγό και κούρευτο...!

Και τότε, γύρισε έκπληκτος, με κοίταξε και είπε:

- Μα έχει το αυγό μαλλιά


Nομίζω ότι με αντιλαμβάνεστε...

.
.

3A

Virtus Junxit Mors Non Separabit (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/03/2005, 04:19:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)



Don't judge a book just by the cover
Unless you cover just another
And blind acceptance is a sign
Of stupid fools who stand in line

Edited by - pixeldream on 07/03/2005 04:22:56Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/03/2005, 09:19:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
pixeldream,

με την επανάληψη κάποιων πραγμάτων,

έστω και "εικονικά",

"καρφώνεσαι"....

και δεν σε είχα ποτέ για τόοοοοσο ηλίθιο....


Zadok

βλέπω και ρατσίστρια εκτός από ηλίθια?

ούπς λάθος! άλλος έχει αυτό το χαρακτηριστικό....

τι να κάνω...? φαίνεται είμαι "κύπρια"


Ramoglou

κολλημένος ε?

κάπου πήρε το μάτι μου και τον αόρατο άνθρωπο...

αλλά θα περάσω τα τζάμια με "ξύδι" που τα κάνει αόρατα! όλο και κάποιος θα πέσει πάνω τους....


Καλημέρα!

Galadriel

1899 αλήθειες + 1 ψέμμα...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/03/2005, 14:58:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
και δεν σε είχα ποτέ για τόοοοοσο ηλίθιο....

ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ.
Η ΑΠΟΔΟΧΗ ΤΗΣ ΗΛΙΘΙΟΤΗΤΑΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΒΗΜΑ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΕΞΥΠΝΑΔΑ.
ΕΠΕΙΔΗ ΑΠΟΚΑΛΕΙΣ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΗΛΙΘΙΟΥΣ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΕΞΥΠΝΟΣ.

quote:
με την επανάληψη κάποιων πραγμάτων,

έστω και "εικονικά",

"καρφώνεσαι"....


ΚΑΡΦΩΝΩ ΤΗΝ ΗΛΙΘΙΟΤΗΤΑ ΜΟΥ ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ;
ΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΠΟΨΗ.

Don't judge a book just by the cover
Unless you cover just another
And blind acceptance is a sign
Of stupid fools who stand in lineΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PHILOSOFOS-1
Πλήρες Μέλος

Bolivia
1201 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/03/2005, 16:33:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PHILOSOFOS-1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


ΛΑΛΑΛΛΑΛΑΛΛΑΛΛΑΛΑΛΑΛΑΛΑΛΑΛΑΛΑΛΑΛΑΛΑΛΑΛΑΛΑΛΑΛΑΛΑΛΑΛΑΛΑΑΛΑΛΑ

ghΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/03/2005, 17:13:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΕΠΕΙΔΗ ΑΠΟΚΑΛΕΙΣ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΗΛΙΘΙΟΥΣ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΕΞΥΠΝΟΣ.


όχι βέβαια...

αλλά όταν αποκαλείς τον εαυτό σου ηλίθιο αν μη τι άλλο έχεις χιούμορ!

quote:
ΚΑΡΦΩΝΩ ΤΗΝ ΗΛΙΘΙΟΤΗΤΑ ΜΟΥ ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ;
ΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΠΟΨΗ.


κι όμως κι όμως....

δυστυχώς οι ηλίθιοι έχουν την ισχυρότερη άποψη όλων


Galdriel

1899 αλήθειες + 1 ψέμμα...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 24 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy