ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Η ιστορία της ανθρώπινης ηλιθιότητας
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 24
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2005, 21:36:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Περνάγαμε ωραία μ' εκείνη την παρέα

τα γέλια μας χαλούσαν τις βραδιές

και στρίβαμε τσιγάρα σαν καραβιού φουγάρα

και μοιάζαν οι καπνοί μας προσευχές
.
.
Ουσίες, ουσίες κι οινοπνεύματα

κι άρχισαν να ξεντύνονται μες στο μυαλό τα πνεύματα
.
.
Τα χρόνια τα μοιραία τα φάγαμε παρέα

απάνω σε κρεβάτια κι αγκαλιές

κι αυτό που τώρα ζούμε σαν άρωμα να πούμε

που βγάζουν δυο χιλιάδες πασχαλιές
.
.
Ουσίες, ουσίες κι οινοπνεύματα...


ώπα!!!!!

άκου 'κει μεγάλοι μύστες....

δεν πιστεύω να τριγυρνάει κανένας τέτοιος εδώ... γιατί θα του κόψω τα πόδια! (στην καλύτερη περίπτωση )


G.

1899 αλήθειες + 1 ψέμμα...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PHILOSOFOS-1
Πλήρες Μέλος

Bolivia
1201 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2005, 22:26:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PHILOSOFOS-1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οπως λένε κατι νύστες με έχουν πιάσει αλλα αντέχω αυτος
ο υπολογιστής με έχει βασανίσει τα μάτια μου απο καφέ γίνανε
κόκκινα με φώσφορο......


ghΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2005, 01:34:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
και στρίβαμε τσιγάρα σαν καραβιού φουγάρα

και μοιάζαν οι καπνοί μας προσευχές






Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2005, 04:58:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

Όταν βλέπεις πως μερικοί δεν έχουν την αξιοπρέπεια να σταματήσουν από μόνοι τους αλλά οξύνουν την κατάσταση και μετά ζητάνε και τα ρέστα τι να κάνεις ;



λεγε ονοματα, ενηλικες ειμαστε!

ποιοι ειναι οι αναξιοπρεπεις???


quote:

Αν μιλήσω και εγώ θα γίνουμε μπάχαλο (ίσως ο απώτερος σκοπός τους) και νόημα δε θα βγει.



"σκοπος τους"???


ποιανων?

λεγε ονοματα!

των μεν ιν μπλακ???


quote:

Προτιμώ λοιπόν προς το παρόν να παρακολουθώ το πόσο χαμηλά μπορεί κάποιος να πέσει και να νομίζει πως είναι ψηλά και ότι μπορεί να κοροϊδεύει τους πάντες και τα πάντα.



λεγε ονοματα, μην ντρεπεσαι!!!


quote:

PHILOSOFOS-1 τι θα μπορούσες να πεις σε κάποιον που νομίζει ότι πίνοντας κάποιες ουσίες, βλέπει το Θεό και τ’ άστρα και γίνεται μύστης;



λεγε ονοματα!!!


καταντας κατινα με τα σαχλα υπονοουμενα!!!


ποιους εννοεις, τον Χαξλεϋ, τον Χοφμαν, τον Ληρυ, τους απειρους σαμανους που χρησιμοποιουσαν ψυχοδηλωτικα, ή τους μυστες των Ελευσινιων???


αποριπτεις ετσι απερισκεπτα την εμπειρια αιωνων?


αντε να τα πεις στους Αϊμαρα ή στους Γιακι αυτα.


ή στους ινδιανους ΝΟΜΙΜΟΥΣ χρηστες πεγιοτ του νεου Μεξικου...


αληθεια, ξερεις τι θα πει μυστης???


τι θα μπορουσες να πεις εσυ για εναν σαμανο?


μονο ανεκδοτα!!!

quote:


Τίποτα ε ;
Εμ γι’ αυτό δε μιλάω και απλά παρακολουθώ.




αμα δεν εχεις να πεις κατι, μη μιλας!!![/b]

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2005, 05:00:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
και στρίβαμε τσιγάρα σαν καραβιού φουγάρα

και μοιάζαν οι καπνοί μας προσευχές







ξερεις τι καπνιζει η κυρια???


ΚΑΠΝΟ!!!


μαθε πριν κανεις τον εξυπνο!


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2005, 05:04:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

[center]Περνάγαμε ωραία μ' εκείνη την παρέα

τα γέλια μας χαλούσαν τις βραδιές

και στρίβαμε τσιγάρα σαν καραβιού φουγάρα

και μοιάζαν οι καπνοί μας προσευχές
.
.
Ουσίες, ουσίες κι οινοπνεύματα

κι άρχισαν να ξεντύνονται μες στο μυαλό τα πνεύματα
.
.
Τα χρόνια τα μοιραία τα φάγαμε παρέα

απάνω σε κρεβάτια κι αγκαλιές

κι αυτό που τώρα ζούμε σαν άρωμα να πούμε

που βγάζουν δυο χιλιάδες πασχαλιές
.
.
Ουσίες, ουσίες κι οινοπνεύματα...


ώπα!!!!!



ΤΣΙΚΝΟΠΕΜΠΤΗ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΤΗΝ ΒΓΑΖΕΤΕ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ?


ΚΑΙ ΕΙΣ ΑΝΩΤΕΡΑ!!!

quote:

άκου 'κει μεγάλοι μύστες....

δεν πιστεύω να τριγυρνάει κανένας τέτοιος εδώ... γιατί θα του κόψω τα πόδια! (στην καλύτερη περίπτωση )


τωρα τους τρομαξες και λακισαν ολοι!!!


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2005, 09:46:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Jonniebegood,

quote:
ΤΣΙΚΝΟΠΕΜΠΤΗ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΤΗΝ ΒΓΑΖΕΤΕ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ?

δεν σε αφορά τι κάνουμε εμείς, κοίτα καλύτερα τον εαυτό σου...


quote:
τωρα τους τρομαξες και λακισαν ολοι!!!

δεν σε αφορά επίσης το τι κάνουν οι άλλοι, ομοίως κοίτα καλύτερα τον εαυτό σου...


Επίσης να υπενθυμίσω εδώ το εξής:

όπως βλέπεις βρισκόμαστε σε ένα φόρουμ που διαθέτει πολλές κατηγορίες θεμάτων καθώς και θέματα που καλύπτουν όλα τα ενδιαφέροντα.

Υπάρχει πάντα η επιλογή, αν δεν υπάρχει θέμα ανοιχτό πάνω σε κάτι που μας απασχολεί ή θέλουμε να μάθουμε να δημιουργήσουμε ένα νέο.

Τόσο το θέμα, όσο και το πως διεξάγεται η συζήτηση μέσα σ'αυτό το καθορίζει ο δημιουργός του. Αυτοί είναι οι κανόνες του φόρουμ και οφείλουμε να τους σεβαστούμε όλοι.

Εσύ μπήκες στο συγκεκριμένο θέμα με μοναδικό σκοπό την δημιουργία αναταραχής όπως είναι προφανές, γιατί όταν σου απαντήσαμε επί της ουσίας αμέσως οι απαντήσεις σου μετεβλήθησαν σε ειρωνία, υπονοούμενα και χαρακτηρισμούς.

Κι όταν σου απαντήσαμε με χιούμορ συνέχισες την ίδια τακτική.

Δεν βλέπω τι ακριβώς προσπαθείς να πετύχεις μ'αυτό και για ποιο λόγο μπήκες κατ'αρχήν στο συγκεκριμένο θέμα.

Θα παρακαλούσα λοιπόν τα εξής:

είτε να μείνεις στο θέμα και με τους αποδεκτούς τρόπους συμπεριφοράς

είτε να αποχωρήσεις απ'αυτό αφού προφανώς δεν σε καλύπτει

και όχι γιατί αυτό είναι το "σαλονάκι" μου, αλλά κυρίως επειδή ΔΕΝ είναι το δικό σου....

Τέλος, αν έχεις τα οποιαδήποτε προβλήματα με εβραίους, μασώνους ή οποιεσδήποτε άλλες φυλές ή ομάδες μπορείς να ανοίξεις τα σχετικά θέματα και να συζητηθεί εκεί.

Σε αντίθετη περίπτωση το τόπικ αυτό είναι στην ευχέρεια μου, σύμφωνα πάντα με τους κανόνες που διέπουν αυτό τον χώρο, να ζητήσω από τους συντονιστές και διαχειριστέςτου χώρου να κλειδωθεί.

Και μην αμφιβάλεις ότι θα το κάνω αν χρειαστεί


Galadriel


1899 αλήθειες + 1 ψέμμα...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2005, 12:05:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
λεγε ονοματα, ενηλικες ειμαστε!

ποιοι ειναι οι αναξιοπρεπεις???


Πάει η μυγούλα !!!!!

quote:
"σκοπος τους"???

ποιανων?

λεγε ονοματα!

των μεν ιν μπλακ???


Του καρτέλ της Κολομβίας αλλά δε μπορώ να πω ονόματα θα με καθαρίσουν !

quote:
λεγε ονοματα, μην ντρεπεσαι!!!

Βρέ κόλλημα με τα ονόματα (εκτός όλων των άλλων κολλημάτων) μήπως είσαι σε καμιά μυστική υπηρεσία και ψάχνεις στοιχεία ; (να δεις πως τη λένε αυτή τη δουλειά …. Ξεχνάω τη λέξη γμτ)

quote:
λεγε ονοματα!!!

καταντας κατινα με τα σαχλα υπονοουμενα!!!


Ααα !!! Διακρίνω εκνευρισμό !!!
Γιατί καλέ ;
Η μύγα παραπάνω δική σου ήταν τελικά ;;;

quote:
ποιους εννοεις, τον Χαξλεϋ, τον Χοφμαν, τον Ληρυ, τους απειρους σαμανους που χρησιμοποιουσαν ψυχοδηλωτικα, ή τους μυστες των Ελευσινιων???

Ήσουν κι εσύ στο κότερο ;

quote:
αποριπτεις ετσι απερισκεπτα την εμπειρια αιωνων?

αντε να τα πεις στους Αϊμαρα ή στους Γιακι αυτα.

ή στους ινδιανους ΝΟΜΙΜΟΥΣ χρηστες πεγιοτ του νεου Μεξικου...

αληθεια, ξερεις τι θα πει μυστης???

τι θα μπορουσες να πεις εσυ για εναν σαμανο?

μονο ανεκδοτα!!!


Εμ ! Σαν ηλίθιος που είμαι (γι’ αυτό γράφω σ’ αυτό το τόπικ) ανέκδοτα θα λέω.
Εσύ θέλεις να μας πεις τι είδε ο Σαμάνος ;;;;;;
Έχεις καμιά τέτοια εμπειρία και μας το λες απ’ έξω απ’ έξω ;
Έτσι έγινες μύστης ;;;;;;;;;;;;;

quote:
αμα δεν εχεις να πεις κατι, μη μιλας!!!

Ούπς !!!!
Σε άλλο τόπικ το παίζουμε αναρχοαυτόνομοι και αντιεξουσιαστές και εδώ το ρίχνουμε στην εξουσία και στη διαταγή ;

Διχασμένη προσωπικότητα διακρίνω !

quote:
ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

Πες μας τι έπαθες και θα σε καταλάβουμε, δε θα σε κρίνουμε μη φοβάσαι, είμαστε συμπονετικά παιδιά εμείς. Έλα βγάλτο από μέσα σου.




Edited by - Ramoglou on 04/03/2005 12:12:38Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2005, 12:08:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

quote:
και στρίβαμε τσιγάρα σαν καραβιού φουγάρα

και μοιάζαν οι καπνοί μας προσευχές







ξερεις τι καπνιζει η κυρια???


ΚΑΠΝΟ!!!


μαθε πριν κανεις τον εξυπνο!


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν


Γράφει πουθενά στο Post μου πως η Κυρία της φώτο ΔΕΝ καπνίζει καπνό, αλλά καπνίζει κάτι άλλο ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Πω πω σύγχυσηηηηηηηηηηηηηηηη !!!!!!!!!!!!
Ηρέμισε βρε θα πάθεις τίποτα και θα μας λες πάλι πως επειδή έπαθες εγκεφαλικό είσαι πλέον ο Μέγας Μύστης !!!!!!!!!!





Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PHILOSOFOS-1
Πλήρες Μέλος

Bolivia
1201 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2005, 12:38:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PHILOSOFOS-1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

χωριστήκαμε όλοι σε κλίκες και ομάδες τώρα τι γίνεται κανένας
πόλεμος και δεν το ξέρω αν είναι να πάρω τα όπλα είμαι εξολοθρευτής.
η φάση είναι οτι μέσα απο πλάκα βγάζεις και σοβαρά και αυτό προβληματίζει ετσι δεν είναι γιατι τέτοιο μίσος έλληνες είμαστε
η mr gothic είσαι εβραίος; οχι οτι με πειράζει !!!

ghΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2005, 13:05:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Τόσο το θέμα, όσο και το πως διεξάγεται η συζήτηση μέσα σ'αυτό το καθορίζει ο δημιουργός του. Αυτοί είναι οι κανόνες του φόρουμ και οφείλουμε να τους σεβαστούμε όλοι.



ΟΛΟΙ ειναι η μαγικη λεξουλα!


quote:

Εσύ μπήκες στο συγκεκριμένο θέμα με μοναδικό σκοπό την δημιουργία αναταραχής όπως είναι προφανές, γιατί όταν σου απαντήσαμε επί της ουσίας αμέσως οι απαντήσεις σου μετεβλήθησαν σε ειρωνία, υπονοούμενα και χαρακτηρισμούς.



για ξαναδιαβασε τα σχολια απο την αρχη...


quote:

Κι όταν σου απαντήσαμε με χιούμορ συνέχισες την ίδια τακτική.


η λασπη του γοτθου και του ραμογλου θεωρειται χιουμορ???

quote:

Δεν βλέπω τι ακριβώς προσπαθείς να πετύχεις μ'αυτό και για ποιο λόγο μπήκες κατ'αρχήν στο συγκεκριμένο θέμα.



μπηκα για να γραψω την αποψη μου σε ενα θεμα που θεωρησα ενδιαφερον.


και δεχτηκα επιθεσεις και λασπολογια.

quote:

είτε να μείνεις στο θέμα και με τους αποδεκτούς τρόπους συμπεριφοράς



να μεινω?

την αποψη μου την διατυπωσα.

δεν καταλαβες ακομη οτι εξακολουθω να μπαινω γιατι με λασπολογουν οι ιπ-ποτες σου?


μαθε τους πρωτα τροπους συμπεριφορας και δεν θα τους ξαναπαντησω!


quote:

είτε να αποχωρήσεις απ'αυτό αφού προφανώς δεν σε καλύπτει



δεν με καλυπτει, ή δεν συμφωνουν οι αποψεις μας? (και αυτο απ ο,τι βλεπω δεν επιτρεπεται!!!)

quote:

και όχι γιατί αυτό είναι το "σαλονάκι" μου, αλλά κυρίως επειδή ΔΕΝ είναι το δικό σου....



δικο σου - δικο μου...


δεν το ξερεις οτι μετα απο 3 ωρες τα κειμενα γινονται Δημοσιον Κτημα?


για σβυσε ενα μηνυμα σου να δουμε αν ειναι δικο σου!

quote:

Σε αντίθετη περίπτωση το τόπικ αυτό είναι στην ευχέρεια μου, σύμφωνα πάντα με τους κανόνες που διέπουν αυτό τον χώρο, να ζητήσω από τους συντονιστές και διαχειριστέςτου χώρου να κλειδωθεί.



θα κλειδωσεις το τοπικ για να με "τιμωρησεις"???

χαχαχα!

αυτο δεν ειναι απειλη αλλα κοπλιμεντο!!!

μαζεψε τον ραμογλου τωρα γιατι εχει ξεφυγει...


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2005, 13:27:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

Ήσουν κι εσύ στο κότερο ;



ΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ ΜΙΑ ΜΗΝΥΣΗ ΓΙΑ ΣΥΚΟΦΑΝΤΙΚΗ ΔΥΣΦΗΜΙΣΗ???

Ν0ΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΑΝΩΝΥΜΟΣ ΣΤΟ ΔΙΚΤΥΟ?


ΑΠΟ ΚΑΤΙ ΓΕΛΟΙΟΥΣ ΣΑΝ ΚΙ ΕΣΕΝΑ ΕΚΛΕΙΣΕ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΤΟΥ ΠΑΘ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΣΟΥΝ ΜΗΝΥΣΕΙΣ...


ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΕΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΕΛΙΚΑ ΣΤΟ ΕΣΟΤΕΡΙΚΑ Ή ΟΡΙΣΜΕΝΟΙ ΕΧΟΥΝ ΑΣΥΛΙΑ?


ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΧΟΥΝ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΟΝ ΝΟΜΟ ΟΜΩΣ...


ΜΑΖΕΨΤΕ ΤΟΥΣ!!!


quote:

Έχεις καμιά τέτοια εμπειρία και μας το λες απ’ έξω απ’ έξω ;



ΟΧΙ!

ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΕΙΣ?


ΕΓΩ ΕΧΩ ΔΥΟ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΓΙΑ ΣΕΝΑ: ΜΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΠΙΟ ΧΑΜΗΛΑ, ΕΧΕΙΣ ΠΙΑΣΕΙ ΠΑΤΟ!

ΚΑΙ ΝΑ ΑΚΟΥΣ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ ΣΟΥ: Ο ΕΠΙΜΟΝΟΣ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΗΣ ΑΥΝΑΝΙΣΜΟΣ ΒΛΑΠΤΕΙ ΣΟΒΑΡΑ ΤΗΝ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΗ ΣΟΥ ΥΓΕΙΑ!!!


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2005, 16:02:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Jonniebegood

πρέπει να καταλάβεις κάτι

μου είναι αδιάφορο αν θα σε "τιμωρήσω" όπως λες ή όχι

με ενδιαφέρει όμως το συγκεκριμένο θέμα να παραμείνει στα πλαίσια που εγώ ορίζω ως δημιουργός του...

αν αυτό δεν γίνει δεν έχω και κανέναν λόγο να το κρατάω ανοιχτό....

δόξα τω θεώ μπορώ ανά πάσα στιγμή να ανοίξω ό,τι θέμα θέλω και να μεταφέρω εκεί την όποια συζήτηση θέλω...

να σου θυμήσω ότι όταν την άποψη σου την καταθέτεις με τον τρόπο που την κατέθεσες εσύ, έχει δικαίωμα ο οποιοσδήποτε να σου απαντήσει με τον ανάλογο τρόπο...

τώρα γιατί εσύ κολυμπάς στην συγκεκριμένη "σύγχιση" μου είναι άγνωστο αλλά και αδιάφορο....

ότι θες να πεις στους υπόλοιπους συμμετέχοντες στο συγκεκριμένο τόπικ
άνοιξε ένα fight club και πες τους τα εκεί...

επίσης,
την συζήτηση του ποιος να μαζέψει ποιον την έχουμε κάνει εκτός φόρουμ και δεν θυμάμαι να είχες την ίδια ευαισθησία τότε...

και σωστά δεν την είχες, γιατί ο καθένας εδώ μέσα δικαιούται να λέει την άποψη του όπως νομίζει καλύτερα και να δέχεται τις συνέπειες ...

με κάνεις να αναρωτιέμαι βέβαια...
όλη αυτή η ιστορία με το θηλυκό μέλος φόρουμ που έχει από κάτω και κατευθύνει αρσενικά μέλη, πως σου προέκυψε?

μήπως σου είναι κάτι οικείο?
κάτι που έχεις ξαναζήσει?
ένα deja vu σαν να λέμε?

εσύ ως φιλόζωος και ως φυσιολάτρης, μήπως είναι καιρός να αφήσεις τις μύγες στην ησυχία τους...?

επίσης,
αν κάτι δεν σε αφορά, δεν καταλαβαίνω γιατί αντιδράς έτσι σπασμωδικά...

μ'αυτό τον τρόπο, το μόνο που καταφέρνεις είναι να πιστέψει κάποιος τρίτος που διαβάζει, ότι μάλλον για να υπάρχει ο καπνός θα υπάρχει και η φωτιά...

on second thought τέλος, νομίζω πως θα αφήσω το θέμα ανοιχτό...

τελικά η συμμετοχή σου είναι ένα λαμπρό παράδειγμα ως προς την κεντρική ιδέα του θέματος...

αν μάλιστα συνεχίσεις έτσι, θα γράψεις "ιστορία"

δεν είναι και λίγο αυτό...


Galadriel

1899 αλήθειες + 1 ψέμμα...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2005, 16:58:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
jonniebegood:
"ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΕΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΕΛΙΚΑ ΣΤΟ ΕΣΟΤΕΡΙΚΑ Ή ΟΡΙΣΜΕΝΟΙ ΕΧΟΥΝ ΑΣΥΛΙΑ?


ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΧΟΥΝ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΟΝ ΝΟΜΟ ΟΜΩΣ...

ΜΑΖΕΨΤΕ ΤΟΥΣ!!!"

Αγαπητέ jonniebegood, όπως βλέπω έχεις κάνει και ανάλογες επισημάνσεις σε άλλο, μη σχετικό με το παρόν, Θέμα:

Οι δερβισιδες
"φιλοι μου εχω σοβαρες επιφυλαξεις για το αν πρεπει να συνεχισω να γραφω στο φορουμ!


δεχομαι χυδαια λασπολογικη επιθεση απο ορισμενους σε αλλα τοπικ και δεν εχει επεμβει κανενας διαχειριστης ακομη...


αρχιζω να ξυπναω..."

Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω το νόημα του διαβήματός σου, τη στιγμή μάλιστα που ήδη έχει παρέμβει νωρίτερα στο παρόν Θέμα η Συντονίστρια Gretel και δεν φάνηκε κανείς να έδωσε ιδιαίτερη προσοχή στην φυσική της απορία για το πως Πυροδοτήθηκε και γιατί Συνεχίζεται/ονται αυτή/ες η/οι Αψιμαχία/ες.

Αντ'αυτού, παρατήρησα ότι ακόμη και εσύ ο ίδιος, που τώρα πλέον υποδεικνύεις με Διαδικτυακά αντίστοιχα ηχηρών φωνών την μη επέμβαση, κατά την γνώμη σου, μελών της Συντονιστικής Ομάδας των Forums, "έριξες λάδι στην φωτιά" ουκ ολίγες φορές...

Θα μπορούσα βέβαια να αλλάξω γνώμη(παρότι δεν το βλέπω καθόλου πιθανόν) εάν, "με το χέρι στην καρδιά", με διαβεβαίωνες ότι δεν παρασύρθηκες(εξ ιδίων κινήτρων) σε εμπρηστικές, χλευαστικές εκφράσεις, σε παράθεση(με σαφώς υποτιμητικό τρόπο) "στοιχείων" που αφορούν την ιδεολογική ταυτότητα άλλων ανθρώπων χωρίς να έχεις δικαιοδοτηθεί από αυτούς για κάτι τέτοιο κ.ο.κ.

Νομίζω πως φαινόμενα σαν αυτά θα πρέπει να λάβουν ένα τέλος, ή τουλάχιστον να μειωθεί η εμφάνισή τους στο ελάχιστο, και εξηγούμαι:

"Δεν είναι δυνατόν", και πάνω απ'όλα δεν είναι Δίκαιο γι'αυτόν τον Χώρο, να διαιωνίζονται Συγκρούσεις μεταξύ των Μελών, από τα ίδια τα Μέλη, υποθέτω με πλήρη Συνείδηση του τι κάνουν και πως το κάνουν, και όταν αυτό "ξεφεύγει από κάθε έλεγχό τους", ήτοι: αρχίζουν κάποιες "αντεγκλήσεις" να ενοχλούν υπερβολικά τους ίδιους ανθρώπους που συντήρησαν την κατάσταση η οποία οδήγησε σε αυτά, τότε να ζητάται η παρέμβαση των Διαχειριστών/Συντονιστών!!

Η επιδιωκόμενη Ωριμότητα συνετών και νοημόνων ανθρώπων προτρέπει στο να αναζητούν και να κατανοούν την δική τους Υπευθυνότητα πριν απ'όλα, στη δημιουργία και στην συνέχεια άσχημων και... αντιαισθητικών καταστάσεων. Καθώς και το Θάρρος να αποδεχτούν αυτή την Ευθύνη και να μην την μεταθέτουν σε άλλους οι οποίοι δεν είχαν καμία συμβολή και, ίσα-ίσα, προσπάθησαν και προσπαθούν, εις μάτην δυστυχώς αρκετές φορές, να αποτρέψουν τέτοια φαινόμενα.

Πιστεύω όμως, όπως πάντα, στην χρησιμότητα ακόμη και των Δυστυχών Καταστάσεων, για την Κοινότητα αυτή των Συζητητών, για την επίτευξη μίας, ολοένα και πιο συνειδητής και δημιουργικής Συμμετοχής.

---------------------------------------------

Επισημάνσεις:
- Η Συντροφικότητα, Αλληλεγγύη και Συνεργασία, θα πρέπει να διοχετεύεται προς Δημιουργικούς Στόχους που αφορούν τις γενικότερες Σκοπιμότητες και την Νοοτροπία αυτού του Χώρου. Η "Ενεργοποίησή" τους για την "μαζική" προσβολή άλλων Μελών του ίδιου Χώρου δεν είναι αποδεκτή! Η αντίληψη από πλευράς μας της ύπαρξης τέτοιων φαινομένων αυτόματα τα κατατάσσει στην Κατηγορία των "Επιθέσεων εναντίον του ίδιου του ESOTERICA" καθώς και σε αυτήν των απαράδεκτων έξεων, αυτών που προσβάλλουν δομικά στοιχεία της έννοιας "Άνθρωπος".
- Η προσβολή, υποτίμηση κ.ο.κ. Ιδεολογικών στοιχείων που αφορούν ανθρώπους ή ανθρώπινες ομάδες, είναι επίσης κάτι παντελώς μη αποδεκτό για τις Ομάδες Συζήτησης του ESOTERICA.
- Η υπόνοια για πραγματικά η υποθετικά "Προσωπικά Στοιχεία", που αφορούν Συμμετέχοντες ή μη στις Συζητήσεις, με σκοπό την υποτίμηση προσωπικοτήτων, από Συμμετέχοντες στις Συζητήσεις, αποτελεί Άνομη Πρακτική - σύμφωνα με πολλούς Νόμους, θεσμοθετημένους ή Αγραφους, Κοινωνικούς ή ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΥΣ. Αργά ή γρήγορα, οι παγκόσμιες Αρχές θα οδηγήσουν στην επιστροφή της Ενέργειας αυτής στην αρχική της πηγή, με απρόβλεπτα συνήθως αποτελέσματα...

Θα αναγκαστώ να συγκαλέσω σε Τάξη, καθώς και σε Στοχασμό πάνω στα Πεπραγμένα, τα εξής Μέλη(χωρίς καμία ιδιαίτερη σειρά):

Gothic, jonniebegood, galadriel και Ramoglou

Ελπίζω πραγματικά σε μία καλύτερη, και ωριμότερη, Συνεργασία σας από δω και στο εξής.


-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2005, 19:52:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
jonniebegood,συγνωμη που επεμβαινω,μα θεωρω πωςπρεπει να ζητησεις πρωτος συγνωμη απο τα παιδια.....

μην αναφερθεις στο οτι παιρνω το μερος τους ,επειδη ειμαι κολληταρι τους και οτιδηποτε παρεμφερες.....

ξερεις ποσο σε εκτιμω....ομως να ξερεις πως και προσωπικα εχω κανει σε υπηρεσια που ,μπορω να ξερω καποια πραγματα και να αντιλαμβανομαι....

θεωρω πρεπον να κανεις πρωτος εσυ μια κινηση συμβιβασμου ως ενδειξη καλης συνεχειας και φιλιας.....

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

WHISPERS OF THE DREAMSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2005, 20:00:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Admin θα με συγχωρέσεις που θα απαντήσω στο μέλος jonniebegood χωρίς να λάβω υπόψιν το τελευταίο σου μήνυμα.

Και αυτό το κάνω διότι οι προσβολές εδώ μέσα πάνε και έρχονται χωρίς κανένας να ενδιαφέρεται ιδιαίτερα. (δεν εννοώ μόνο την ομάδα του esoterica)
Εξ αυτού λοιπόν ορμώμενοι, αυτοί οι οποίοι προκαλούν ασύστολα όταν στριμωχτούν δια μέσου του διαλόγου, προχωράνε σε ύβρεις και χαρακτηρισμούς το λιγότερο ανεπίτρεπτους. Οι δε υπαινιγμοί τους σε προσωπικό επίπεδο καταδεικνύουν και το πνευματικό τους επίπεδο αλλά και την εσωτερική τους ωριμότητα.

Όταν λοιπόν αποφασίσεις να κατέβεις στο επίπεδο που μιλάνε και να τους απαντήσεις, ΜΕ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΑΠΕΥΘΥΝΟΝΤΑΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΙΔΙΟΙ στους συνομιλητές τους, τότε θυμούνται την έννοια της προσβολής, την έννοια της προσωπικότητας, την έννοια του σεβασμού και όσα άλλα έχουν γράψει στα παλαιότερα των υποδημάτων τους.

Συγνώμη αλλά το ρητό “ΟΥΚ ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ” μου είναι αρκούντως γνωστό.

Παρά ταύτα αν θεωρείς πως παραβαίνω τους κανόνες λειτουργίας των Forums θα δεχθώ αδιαμαρτύρητα την όποια ποινή αποφασίσεις.





Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2005, 20:17:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ ΜΙΑ ΜΗΝΥΣΗ ΓΙΑ ΣΥΚΟΦΑΝΤΙΚΗ ΔΥΣΦΗΜΙΣΗ???

Be my guest !!!

quote:
Ν0ΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΑΝΩΝΥΜΟΣ ΣΤΟ ΔΙΚΤΥΟ?

My name is Ramoglou …. Apostolos Ramoglou

quote:
ΑΠΟ ΚΑΤΙ ΓΕΛΟΙΟΥΣ ΣΑΝ ΚΙ ΕΣΕΝΑ ΕΚΛΕΙΣΕ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΤΟΥ ΠΑΘ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΣΟΥΝ ΜΗΝΥΣΕΙΣ...

Διαβάζω προσωπικούς χαρακτηρισμούς που επισύρουν ποινές για εξύβριση ή με γελάνε τα ματάκια μου ;;;;;;;;;
Άσε που αντίκεινται για ΜΙΑ ΑΚΟΜΗ ΦΟΡΑ στους κανονισμούς του Forum !!!

Άντε σε συγχωρώ γιατί είσαι σε μεγάάάάάάάλη ταραχή.
Πάρε κάτι να ηρεμίσεις …. .καμιά ασπιρινούλα ίσως ;

quote:
ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΕΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΕΛΙΚΑ ΣΤΟ ΕΣΟΤΕΡΙΚΑ Ή ΟΡΙΣΜΕΝΟΙ ΕΧΟΥΝ ΑΣΥΛΙΑ?

Μαμάάάάάά ο Γιωργάκης με έδειρε γιατί τον έφτυσα !!!!!!!!!

quote:
ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΧΟΥΝ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΟΝ ΝΟΜΟ ΟΜΩΣ...

ΜΑΖΕΨΤΕ ΤΟΥΣ!!!


Μπρρρρρ τρέμετε απανταχού της γης παρανομούντες, το ξίφος της δικαιοσύνης θα πέσει στα κεφάλια σας !!!

Από την άλλη βλέπω πως πάνω στο στρίμωγμα ξέχασες τα αναρχικά μανιφέστα και τη δημοκρατία και πήρες τηλέφωνο αμέσως το 100 να έρθει να σε σώσει !

quote:
ΟΧΙ!

ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΕΙΣ?


ΟΧΙ

ΤΑ ΕΙΠΕΣ ΟΛΑ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ !!!

quote:
ΕΓΩ ΕΧΩ ΔΥΟ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΓΙΑ ΣΕΝΑ: ΜΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΠΙΟ ΧΑΜΗΛΑ, ΕΧΕΙΣ ΠΙΑΣΕΙ ΠΑΤΟ!

Έχω κάνει δύτης δε φοβάμαι να έρθω εκεί που είσαι.

quote:
ΚΑΙ ΝΑ ΑΚΟΥΣ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ ΣΟΥ: Ο ΕΠΙΜΟΝΟΣ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΗΣ ΑΥΝΑΝΙΣΜΟΣ ΒΛΑΠΤΕΙ ΣΟΒΑΡΑ ΤΗΝ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΗ ΣΟΥ ΥΓΕΙΑ!!!

Πάλι ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΠΙΘΕΣΗ ΜΕ ΥΒΡΕΙΣ ;;;;;;

Άντε να σε συγχωρέσω εκ νέου για χάρη του Admin.

Απλά μη μπερδεύεις τις συνταγές σου γιατί χάλια γίνεσαι. Τα cocktail δεν έκαναν καλό σε κανέναν, εκτός κι αν ήταν cocktail party για γνωριμία ΑΝΘΡΩΠΩΝ.





Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2005, 20:36:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Α ! και κάτι άλλο που ξέχασα …

Ποια είναι η θέση σας αγαπητέ μου Admin για τις απειλές και τις ύβρεις του μέλους jonniebegood ;;;;;;;;

Θα ήθελα σας παρακαλώ να διαβάσετε επακριβώς το τι έχει συζητηθεί μεταξύ μας και να μου εκθέσετε μια άποψη όπως κάνατε προηγούμενος.

Βέβαια θα κατανοήσω απόλυτα και τη ΜΗ απάντηση σας σαν προσπάθεια κατευνασμού.





Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2005, 23:46:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

Αγαπητέ jonniebegood, όπως βλέπω έχεις κάνει και ανάλογες επισημάνσεις σε άλλο, μη σχετικό με το παρόν, Θέμα:


φιλτατε admin εχω διαμαρτυρηθει προηγουμενως για την εκφραση του gothic "σφογγοκωλαριος" αλλα δεν ειδα να το προσεχει κανεις!


και φυσικα συνεχισε, κατι που δεν το αφηνω να περασει στο ντουκου!


γιατι υπαρχει παρελθον με τον κυριο, οταν σε τοπικ ειπα την γνωμη μου για τις τεκτονικες στοες (που ηταν το θεμα), και στην τοποθετηση μου "οτι προκειται για μονοθεϊστικα παρακεντρα εξουσιας", απαντησε με υπονοουμενα χρησης ουσιων!!!

σου εδωσα συγχαρητηρια καποτε στο τοπικ "ενθεογενη" για την επεμβαση σου σε αναλογη λασπολογικη συμπεριφορα μελους εναντια στον θεματοθετη, αλλα δεν ειδα ποτε να επιπλητεις τον gothic για την λασπη που πεταει χρησιμοποιωντας τις πληροφοριες μου περι σαμανισμου απο το ιδιο τοπικ!


τα ιδια εκανε χτες ο ραμογλου, πετωντας σποντες περι καρτελ και ρωτωντας με "αν ημουν στο κοτερο".

λοιπον, ειμαι 45 χρονων με δυο παιδια και λευκο ποινικο μητρωο, και δεν ανεχομαι τον οποιονδηποτε υπαινιγμο για το Ηθος μου και την Αξιοπρεπεια μου, ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ!


ΕΣΥ ΘΑ ΑΝΕΧΟΣΟΥΝ ΥΠΑΙΝΙΓΜΟΥΣ ΠΕΡΙ ΧΡΗΣΗΣ ΟΥΣΙΩΝ?


ΕΓΩ ΔΕΝ ΤΙΣ ΑΝΕΧΟΜΑΙ!!!

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΚΟΚΚΙΝΕΣ ΓΡΑΜΜΕΣ ΣΤΙΣ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ΕΚΦΡΑΣΕΙΣ!

μεχρι τοτε, με συγχωρεις, αλλα δεν εχω λογο να ξαναγραψω

νασαι καλα


ΥΓ. το γιατι το εγραψα και σε αλλο τοπικ επρεπε να το καταλαβεις: αποχαιρετω τους φιλους μου!

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/03/2005, 00:37:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

αποχαιρετω τους φιλους μου!

Δεν μπορώ να φανταστώ, οτι ο admin του φόρουμ θα δεχτεί το forum να γίνει προσωπικό Play-Ground μιας παρέας.

Έρχεται σε φοβερή αντίθεση με κάποιες δηλώσεις

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pixxie
Νέο Μέλος


45 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/03/2005, 03:01:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixxie  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"Η ιστορία της ανθρώπινης ηλιθιότητας!"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pixxie
Νέο Μέλος


45 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/03/2005, 03:46:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixxie  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Προς jonniebegood,και άλλους...

θα ήθελα σε παρακαλώ -εσύ ή όποιος άλλος επιθυμεί- να μου λύσεις κάποιες απορίες.

1.Αναφέρεσαι (με ιδιαίτερο τρόπο) σε κάποιον χρήστη του forum και τον "χαρακτηρίζεις" Εβραίο, Τέκτονα, κλπ. Θα μπορούσες, αν δε σου κάνει κόπο, να μου εξηγήσεις τι σημαίνει να είσαι Τέκτονας, τι σχέση έχει ο Τεκτονισμός με τους Εβραίους και γιατί αυτό μπορεί να είναι μομφή για κάποιον;

2.Μιλάς -υπερασπιζόμενος, αν δε κάνω λάθος- για τον Σαμανισμό. Μήπως θα μπορούσες να μου εξηγήσεις από πού γνωρίζεις γι'αυτό και αν έχεις προσωπικές εμπειρίες;

*Όπως θα κατάλαβες είμαι νέο μέλος και κάθε πληροφορία επί των θεμάτων των συζητήσεων είναι για μένα ανεκτίμητη.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/03/2005, 06:28:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Προφανώς ο "Στοχασμός πάνω στα Πεπραγμένα" τον οποίον πρότεινα στα Μέλη στα οποία στόχευαν(κυρίως) οι παρατηρήσεις μου, στο προηγούμενο μήνυμα, είναι κάτι πολύ δύσκολο να επιτευχθεί και... αν ακόμη επιτευχθεί είναι δύσκολο να "εκφραστεί" προς τα έξω...

Αυτό λέω, ορμώμενος τουλάχιστον από τα μηνύματα των Ramoglou και jonniebegood που διάβασα εδώ. Ο Gothic μου έχει στείλει ήδη κάποια μηνύματα μέσω e-mail(για το παρόν θέμα) όπου διαβλέπω μία Θετική-Δημιουργική στάση. Τον συγχαίρω γι'αυτό, αλλά νομίζω ότι δεν αρκεί... Το "κέντρο" βεβαίως και δεν είμαι εγώ, ούτε φυσικά "η Συντροφιά του ESOTERICA"... Το Κέντρο είναι οι Αναζητήσεις σας, οι Δυσκολίες σας, οι Συγκρούσεις σας, οι "Δοκιμασίες" σας, οι Υπερβάσεις σας, οι Νίκες σας... Τον προτρέπω λοιπόν σε μία Συμμετοχή και σε αυτό το στάδιο της Συζήτησης, εάν φυσικά το επιθυμεί.

Μία μόνον απάντηση σε κάτι που ειπώθηκε τελευταία...

jonniebegood:
"ΕΣΥ ΘΑ ΑΝΕΧΟΣΟΥΝ ΥΠΑΙΝΙΓΜΟΥΣ ΠΕΡΙ ΧΡΗΣΗΣ ΟΥΣΙΩΝ?"

Αγαπητέ jonniebegood, τις έχω ανεχτεί - και όχι μία-δύο φορές μόνον - και έχω "ανεχτεί" και πολλά άλλα χειρότερα... και όχι μόνον εγώ... όλα τα Μέλη της Ομάδας των Συνεργατών του ESOTERICA, σε μικρότερο ή μεγαλύτερο βαθμό. Ίσως σε κάποιους από τους συμμετέχοντες σε αυτό το θέμα είναι γνωστά ήδη αυτά...

Και προφανέστατα, θα "ανεχτώ" και άλλα περισσότερα, και πιθανότατα πιο βδελυρά στο μέλλον.

Και ξέρεις γιατί τα "ανέχομαι";

Επειδή δεν τους επιτρέπω να με "αγγίζουν". Ακόμη και αν υπάρξει μία πρώτη, επίφανειακή, "πληγή", δεν αφήνω να γίνει βαθύτερη...

Τα "βαθύτερα στρώματα" τα αφήνω μόνον γι'αυτά τα πράγματα που θεωρώ ως Πυρήνα του Εαυτού μου: Όνειρα, Οράματα, Αρχές, Αρετές... Αυτόν τον χώρο του Εαυτού μου δεν τον θεωρώ ως ένα "χωράφι" όπου οποιοσδήποτε σπόρος μπορεί να πέσει, έτσι απλά και άτακτα, και να φυτρώσει... Προσπαθώ να επιλέγω τους "Σπόρους", σύμφωνα με τη "Σοδιά" που θέλω να έχω... στο "Τέλος των Καιρών".

Και είναι κάτι που Επιλέγω Εγώ! Δεν αφήνω άλλους να το κάνουν για μένα και πολύ περισσότερο δεν αφήνω αυτήν την Ευθύνη στον κατώτερο εαυτό μου: Πάθη, Εγωισμούς, Αλαζονεία, Υπεροψία, Φθόνο κ.ο.κ. Υπάρχει σαφώς καλύτερος "υποψήφιος" γι'αυτήν τη θέση! Σε αυτόν επιθυμώ να την παραχωρήσω και με αυτόν τον γνώμονα πράττω. Όσο οι Δυνάμεις μου το επιτρέπουν. Αυτές που ήδη υπάρχουν και αυτές τις οποίες επικαλούμαι και ενεργοποιώ με την καθημερινή μου Δράση και Συμπεριφορά.

Δεν έχω λοιπόν κάτι άλλο να κάνω επιπλέον εδώ για την ώρα, παρά να προτρέψω, για άλλη μία φορά, σε Στοχασμό/Διαλογισμό πάνω στα Πεπραγμένα... αλλά και στα Πραττόμενα...


-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/03/2005, 12:48:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

1.Αναφέρεσαι (με ιδιαίτερο τρόπο) σε κάποιον χρήστη του forum και τον "χαρακτηρίζεις" Εβραίο, Τέκτονα, κλπ. Θα μπορούσες, αν δε σου κάνει κόπο, να μου εξηγήσεις τι σημαίνει να είσαι Τέκτονας, τι σχέση έχει ο Τεκτονισμός με τους Εβραίους και γιατί αυτό μπορεί να είναι μομφή για κάποιον;



καλημερα pixxie.

ρωτα αυτους που "δηλωνουν" τεκτονες (και το διαφημιζουν) για το τι ειναι και τι σχεση εχουν με τον Σιωνισμο. (οχι με τους Εβραιους σαν λαο!)


μομφη θεωρειται η αποψη μου οτι αποτελουν μονοθεϊστικα παρακεντρα εξουσιας?

ή το ακουτε ολοιγια πρωτη φορα?


quote:


2.Μιλάς -υπερασπιζόμενος, αν δε κάνω λάθος- για τον Σαμανισμό. Μήπως θα μπορούσες να μου εξηγήσεις από πού γνωρίζεις γι'αυτό και αν έχεις προσωπικές εμπειρίες;


διαβασε τι εγραψα περι του θεματος σε αναλογα τοπικ και κρινε μονος σου απο τις πληροφοριες που παραθετω.

δεν υπερασπιζομαι τον σαμανισμο, μιλαω γι αυτον, και απορω για τις αντιδρασεις που προκαλει!!!

οσο για το απο που γνωριζω περι σαμανισμου, αρκει νομιζω η βιβλιογραφια επιστημονων (οπως ο Μιρκε Ελιαντ πχ), τα ιστορικα βιβλια, και το γεγονος πως ταξιδεψα αρκετα χρονια απο την ζωη μου, οχι ως τουριστας αλλα αναζητωντας ανθρωπους της γνωσης, ειτε ηταν σουφι σε λασποχωρια της ερημου του Βελουχισταν, ειτε στους εναπομειναντες "πρωτογονους" Ινδιανους των Ανδεων.

quote:

*Όπως θα κατάλαβες είμαι νέο μέλος και κάθε πληροφορία επί των θεμάτων των συζητήσεων είναι για μένα ανεκτίμητη.


καλως ηρθες.


αλλα λυσε μου κι εσυ μια απορια: πως σε οδηγησε η αναζητηση σου σε αυτο το συγκεκριμενο τοπικ την συγκεκριμενη στιγμη?


βρισκεσαι στον τυραχλαδο, οχι στην Γνωση ή την Σοφια!

νασαι καλα


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/03/2005, 13:31:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

Προφανώς ο "Στοχασμός πάνω στα Πεπραγμένα" τον οποίον πρότεινα στα Μέλη στα οποία στόχευαν(κυρίως) οι παρατηρήσεις μου, στο προηγούμενο μήνυμα, είναι κάτι πολύ δύσκολο να επιτευχθεί και... αν ακόμη επιτευχθεί είναι δύσκολο να "εκφραστεί" προς τα έξω...



στοχαζομαι καλε μου admin, αλλα ξεκιναω απο το πρακτικο επιπεδο πρωτα, στοχαζομενος πανω στα γραφεντα και στο γιατι και απο ποιους γραφτηκαν.


και καταληγω συνεχως στα ιδια συμπερασματα: ειμαι ανεπιθυμητος για καποιους, ο,τι και να γραψω!

οι αντιδρασεις ειναι σε ολα τα τοπικ ιδιες απο τα συγκεκριμενα ατομα.


εφοσον ομως ειμαι σε δημοσιο βημα, εχω το δικαιωμα να εκφραζω την γνωμη μου οπως ολοι!


μπορει να απαντω καυστικα στις επιθεσεις που δεχομαι, αλλα το κανω με χιουμορ και οχι με υβρεις και λασπολογια!

quote:

Το "κέντρο" βεβαίως και δεν είμαι εγώ, ούτε φυσικά "η Συντροφιά του ESOTERICA"...



υπαρχουν και παρακεντρα ομως ειπαμε...


και δεν ειναι τυχαιο το γεγονος οτι οπου σχολιασω ενα μελος της "παρεας", μου την πεφτουν αμεσως ολοι μαζι!


quote:

Το Κέντρο είναι οι Αναζητήσεις σας, οι Δυσκολίες σας, οι Συγκρούσεις σας, οι "Δοκιμασίες" σας, οι Υπερβάσεις σας, οι Νίκες σας...


και συνεισεφερε σε αυτα ο γκοθικ ή ο ραμογλου με τον τροπο που μου επιτεθηκαν?


(αν διαβασεις τα σχολια μου στα τοπικ του εσωτερικα νομιζω πως θα καταλαβεις οτι γραφω για να προσφερω πληροφοριες.

δεν αποζητω προσωπικη προβολη, δεν προκαλεσα συγκρουσεις και ανουσιες συζητησεις, ουτε εγραψα ποτε στον τυραχλαδο - με τραβηξε ο τιτλος του συγκεκριμενου τοπικ και απαντησα για πρωτη φορα.)


αληθεια, βοηθαει η λασπη στην αναζητηση?


οι υπολοιποι που θα διαβασουν το τοπικ, τι συμπερασματα θα βγαλουν?


quote:

Αγαπητέ jonniebegood, τις έχω ανεχτεί - και όχι μία-δύο φορές μόνον - και έχω "ανεχτεί" και πολλά άλλα χειρότερα... και όχι μόνον εγώ... όλα τα Μέλη της Ομάδας των Συνεργατών του ESOTERICA, σε μικρότερο ή μεγαλύτερο βαθμό.




απορω με τις κοκκινες γραμμες που εχω δει σε διαφορα μηνυματα απο τα οποια αρκετα ηταν λιγοτερο υβριστικα απο το "σφογγοκωλαριος" ή τους υπαινιγμους περι κοτερου!


εκει υπαρχει αλλος τοπικος θεος που κρινει και αποδιδει δικαιοσυνη?

φιλτατε admin, εξακολουθω να θεωρω κακοπροαιρετα και κακοβουλα οσα γραφτηκαν, με σκοπο να θιξουν την Αξιοπρεπεια μου και την δημοσια εικονα μου - δεν μου τα εγραψαν σε μεϊλ, αλλα σε δημοσιο χωρο!


και εξακολουθω να ζητω την προστασια σου ωστε να μπουν τουλαχιστον κοκκινες γραμμες στις συγκεκριμενες εκφρασεις!


quote:

Και ξέρεις γιατί τα "ανέχομαι";

Επειδή δεν τους επιτρέπω να με "αγγίζουν". Ακόμη και αν υπάρξει μία πρώτη, επίφανειακή, "πληγή", δεν αφήνω να γίνει βαθύτερη...




πιστευεις οτι με αγγιξε η λασπη τους?


οχι φιλε μου, δεν αγγιξε εμενα αλλα την δημοσια εικονα μου στο φορουμ.


οσοι με γνωριζουν απο κοντα ξερουν το ποιον μου, αλλα εδω μεσα βασιλευει ο γραπτος λογος, και αυτος διαμορφωνει την εικονα μας στους αλλους!

και αλλους δεν εννοω μονο τους γραφοντες, αλλα ολους οσους διαβαζουν τα γραφομενα.

quote:

Τα "βαθύτερα στρώματα" τα αφήνω μόνον γι'αυτά τα πράγματα που θεωρώ ως Πυρήνα του Εαυτού μου: Όνειρα, Οράματα, Αρχές, Αρετές... Αυτόν τον χώρο του Εαυτού μου δεν τον θεωρώ ως ένα "χωράφι" όπου οποιοσδήποτε σπόρος μπορεί να πέσει, έτσι απλά και άτακτα, και να φυτρώσει... Προσπαθώ να επιλέγω τους "Σπόρους", σύμφωνα με τη "Σοδιά" που θέλω να έχω... στο "Τέλος των Καιρών".


το ξερεις οτι τα γνωριζω οσα λες, αλλα καλο ειναι που τα γραφεις γιατι ειπαμε, μας διαβαζουν και αλλοι που δεν γραφουν.

quote:

Πάθη, Εγωισμούς, Αλαζονεία, Υπεροψία, Φθόνο κ.ο.κ.


κοιτα συμπτωση!


βρηκα μεγαλες ποσοτητες απο αυτα στον τυραχλαδο!


εξεπλαγειν!

quote:

Δεν έχω λοιπόν κάτι άλλο να κάνω επιπλέον εδώ για την ώρα, παρά να προτρέψω, για άλλη μία φορά, σε Στοχασμό/Διαλογισμό πάνω στα Πεπραγμένα... αλλά και στα Πραττόμενα...




τωρα γιατι μου θυμισες τον Ποντιο Πιλατο?


αν υπαρχει κατι για λογοκρισια απο τα δικα μου γραφομενα, λογοκρινε το κι αυτο!

αλλα αφηνοντας ετσι την κατασταση, θα επαναληφθει στο μελλον απο τους ιδιους δραστες με αλλο αποδιοπομπαιο τραγο...


στοχασου, αλλα μετα δρασε!


νασαι καλα


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/03/2005, 16:11:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΙΑ !!!

quote:
αυτα να τα πεις σε αυτον που σε προβληματισε με τα ποδαρακια.

εγω θα σου χαρισω μερικους οφεις για να μην σε ξαναστενοχωρησουν με το τι νουμερο παπουτσακια φορανε!


quote:
ακομη δεν μου ειπες απο ποιο περιοδικο βρηκες το κουπονι εγγραφης στους τεκτονες...

quote:
μηπως γιατι εισαι διασκεδαστικος?

quote:
quote:


Αν ήταν ηλίθιος,τότε γιατί δεν μου ήταν κατανοητός


γιατι ο σοφος στα ματια του χαζου μοιαζει βλακας.

quote:
ειναι αυτο που λεω πιο απλα, "το ξερω οτι ειμαι μαλακας αρα διαφερω απο τους αλλους μαλακες"

quote:
απαντω παντα στο επιπεδο του συνομιλητη μου!

ανεβαστε το επιπεδο σας και θα απαντησω αναλογως...


quote:
gothic μην το κανεις στο σπιτι!!!

λερωνει!


quote:
ΓΙΑ ΤΗΝ ΩΡΑ ΑΡΚΟΥΜΑΙ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΣΤΟΝ ΑΥΤΟΔΙΑΦΗΜΙΖΟΜΕΝΟ ΤΕΚΤΟΝΑ ΜΑΣ ΜΕ ΜΙΑ ΕΙΚΟΝΑ, ΓΙΑΤΙ ΟΣΑ ΛΕΕΙ ΜΙΑ ΕΙΚΟΝΑ ΔΕΝ ΤΑ ΛΕΝΕ 1000 ΛΕΞΕΙΣ...

κι επειδη 1000 λεξεις μπορει να σου πεσουν πολλες, στο λεω και απλα: προσεχε μην σκισεις το καλτσον σου...


quote:
quote:


ΓΙΑΤΙ ΠΙΑ ΑΜΑΝ....ΘΑ ΦΑΩ ΤΙΣ ΚΟΤΣΙΔΕΣ ΜΟΥ



δεν τρως καλυτερα μια σουπιτσα ωστε να χωνεψεις και αυτα που διαβαζεις?
θα κερασω μια την ξωτικουλα, οποτε μην βαζω δυο φορες την ιδια φωτογραφια...
λαβε και ενα ξαδερφακι...

quote:
ο δον Κιχωτης επιτιθεται για να υπερασπισει την Δουλτσινεα του απο τους ανεμομυλους...

quote:
και ο μπατλερ (λακε δεν τον λενε?) σας ειναι εξυπηρετικοτατος!
και τεκτων!!!

quote:
για ποτε ειναι η στεψη ειπαμε?
θαρθω μονο και μονο για να δω τον τεκτονα με μεσαιωνικο κολαν!

quote:
εσυ τι εισαι, τεκτονακι, δον Κιχωτης ή και τα δυο?

quote:
α ρε Δουλτσινεα, καρδιες που εχεις καψει...

quote:
παντως του γοτθου του παει η φουστα με το κολαν!!!

quote:
φευγουν και τους θεωρεις αντρες???

χαχαχα

καλα λενε οτι αποπροσανατολιζει η διαφημιση...


quote:
εξαλλου απο την βενταλια σου φαινεται οτι δεν χρειαζεσαι προστασια απο φουστοφορους ιπ-ποτες...

quote:
μαζεψε τις φουστες και τα μεσοφορια σου και μην ανακατευεσαι με τα Ελληνικα Ιδανικα, Αρετες και Αξιες.

quote:
περιορισου να με διασκεδαζεις ωστε να ανεβαζουμε την κινηση στο τοπικ και να γελαει ο κοσμος!

quote:
αυτα στη στοα σου.

οχι σε Ελληνες!

απλα δεν μασαμε απο το κτηνος σας!


quote:
βαλε την γλωσσα μεσα πρωτα και σκουπισε τα σαλια που σου τρεχουν και μετα ελα απο κοντα να με πεις λιγουρη, οσφυοκαμπτη!
και το "απο κοντα" το θελω για να μου σηκωσεις την σκωτσεζικη φουστιτσα σου!!!

quote:
το εχω ξαναπει: απαντω στο επιπεδο του συνομιλητη μου, αλλα τοσο χαμηλα δεν επεσα ωστε να με καταλαβαινει ο εβραιοσκωτσεζος γοτθος τεκτονας.

quote:
quote:


Όταν βλέπεις πως μερικοί δεν έχουν την αξιοπρέπεια να σταματήσουν από μόνοι τους αλλά οξύνουν την κατάσταση και μετά ζητάνε και τα ρέστα τι να κάνεις ;

λεγε ονοματα, ενηλικες ειμαστε!
ποιοι ειναι οι αναξιοπρεπεις???

quote:


Αν μιλήσω και εγώ θα γίνουμε μπάχαλο (ίσως ο απώτερος σκοπός τους) και νόημα δε θα βγει.

"σκοπος τους"???

ποιανων?
λεγε ονοματα!
των μεν ιν μπλακ???

quote:


Προτιμώ λοιπόν προς το παρόν να παρακολουθώ το πόσο χαμηλά μπορεί κάποιος να πέσει και να νομίζει πως είναι ψηλά και ότι μπορεί να κοροϊδεύει τους πάντες και τα πάντα.

λεγε ονοματα, μην ντρεπεσαι!!!

quote:


PHILOSOFOS-1 τι θα μπορούσες να πεις σε κάποιον που νομίζει ότι πίνοντας κάποιες ουσίες, βλέπει το Θεό και τ’ άστρα και γίνεται μύστης;

λεγε ονοματα!!!

καταντας κατινα με τα σαχλα υπονοουμενα!!!

ποιους εννοεις, τον Χαξλεϋ, τον Χοφμαν, τον Ληρυ, τους απειρους σαμανους που χρησιμοποιουσαν ψυχοδηλωτικα, ή τους μυστες των Ελευσινιων???

αποριπτεις ετσι απερισκεπτα την εμπειρια αιωνων?

αντε να τα πεις στους Αϊμαρα ή στους Γιακι αυτα.

ή στους ινδιανους ΝΟΜΙΜΟΥΣ χρηστες πεγιοτ του νεου Μεξικου...

αληθεια, ξερεις τι θα πει μυστης???

τι θα μπορουσες να πεις εσυ για εναν σαμανο?

μονο ανεκδοτα!!!

quote:

Τίποτα ε ;
Εμ γι’ αυτό δε μιλάω και απλά παρακολουθώ.


αμα δεν εχεις να πεις κατι, μη μιλας!!!
ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν


quote:
μαζεψε τον ραμογλου τωρα γιατι εχει ξεφυγει...

quote:
ΜΑΖΕΨΤΕ ΤΟΥΣ!!!

quote:
ΚΑΙ ΝΑ ΑΚΟΥΣ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ ΣΟΥ: Ο ΕΠΙΜΟΝΟΣ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΗΣ ΑΥΝΑΝΙΣΜΟΣ ΒΛΑΠΤΕΙ ΣΟΒΑΡΑ ΤΗΝ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΗ ΣΟΥ ΥΓΕΙΑ!!!

quote:
Και αυτό το κάνω διότι οι προσβολές εδώ μέσα πάνε και έρχονται χωρίς κανένας να ενδιαφέρεται ιδιαίτερα. (δεν εννοώ μόνο την ομάδα του esoterica)
Εξ αυτού λοιπόν ορμώμενοι, αυτοί οι οποίοι προκαλούν ασύστολα όταν στριμωχτούν δια μέσου του διαλόγου, προχωράνε σε ύβρεις και χαρακτηρισμούς το λιγότερο ανεπίτρεπτους. Οι δε υπαινιγμοί τους σε προσωπικό επίπεδο καταδεικνύουν και το πνευματικό τους επίπεδο αλλά και την εσωτερική τους ωριμότητα.

Όταν λοιπόν αποφασίσεις να κατέβεις στο επίπεδο που μιλάνε και να τους απαντήσεις, ΜΕ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΑΠΕΥΘΥΝΟΝΤΑΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΙΔΙΟΙ στους συνομιλητές τους, τότε θυμούνται την έννοια της προσβολής, την έννοια της προσωπικότητας, την έννοια του σεβασμού και όσα άλλα έχουν γράψει στα παλαιότερα των υποδημάτων τους.


quote:
Ποια είναι η θέση σας αγαπητέ μου Admin για τις απειλές και τις ύβρεις του μέλους jonniebegood ;;;;;;;;

quote:
Προφανώς ο "Στοχασμός πάνω στα Πεπραγμένα" τον οποίον πρότεινα στα Μέλη στα οποία στόχευαν(κυρίως) οι παρατηρήσεις μου, στο προηγούμενο μήνυμα, είναι κάτι πολύ δύσκολο να επιτευχθεί και... αν ακόμη επιτευχθεί είναι δύσκολο να "εκφραστεί" προς τα έξω...

Αυτό λέω, ορμώμενος τουλάχιστον από τα μηνύματα των Ramoglou και jonniebegood[/b] που διάβασα εδώ.






Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/03/2005, 16:46:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ jonniebegood, ως "Πόντιος Πιλάτος", βγαίνω στον "εξώστη" για μία ακόμη φορά!

Πιστεύω ότι εάν αποφασίσεις να κάνεις έστω και "μία σπιθαμή πίσω", τότε μόνον, πιθανώς θα κατανοήσεις την "Θέα" που έχω μπροστά στα μάτια μου...

Αγαπητέ Ramoglou, πιθανολογώ πως τα λόγια τελικά θα χρειαστούν...

Εάν θέλεις, βοήθησέ με να καταλάβω καλύτερα! Η παράθεση όλων αυτών των αποσπασμάτων από μηνύματα ομολογώ πως δεν με βοήθησε σε κάτι παραπάνω... Αν μη τι άλλο, είναι λόγια που έχω διαβάσει και άρα τα γνωρίζω ήδη.

Λοιπόν, για να καταλάβω(...), εσύ θεωρείς τον εαυτό σου Άμεμπτο σε όλη αυτήν τη διαμάχη;; Θεωρείς πως δεν υπάρχουν "επιλήψιμα" στοιχεία στη συμπεριφορά σου και στην πρακτική σου σε αυτό το Θέμα; Περαιτέρω: θεωρείς τον εαυτό σου Αμερόληπτο και Αντικειμενικό Κριτή(για τα τεκταινόμενα εδώ πάντα...);

-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/03/2005, 18:56:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Admin εκτιμώ ιδιαιτέρως την προσπάθεια κατευνασμού των πνευμάτων που κάνετε μέσα από το παρόν θέμα.

Ομως, δεν κατανοώ μέσα από ποιο σκεπτικό παροτρύνετε την συμμετοχή των μελών σε μία διαδικασία την οποία βρίσκω εντελώς άσχετη με το περιεχόμενο και την κεντρική ιδέα που έχω προσδιορίσει...

αναφέρομαι φυσικά σ'αυτό που απευθύνετε στο μέλος Gothic :

quote:
Τον προτρέπω λοιπόν σε μία Συμμετοχή και σε αυτό το στάδιο της Συζήτησης, εάν φυσικά το επιθυμεί.

Θα παρακαλούσα λοιπόν στο μέλλον, να είμαστε λίγο πιο προσεκτικοί όλοι σ'αυτά τα ζητήματα. Και αν υπάρχει λόγος να λύνονται οι οποιεσδήποτε διαφωνίες μεταξύ των μελών, αυτό να γίνεται σε τόπικ εξαρχής δημιουργημένα για τον αυτό λόγο...

Να υπενθυμίσω επιπλέον ότι αυτό που με πολύ γλαφυρό τρόπο αναφέρετε :

quote:
Αυτόν τον χώρο του Εαυτού μου δεν τον θεωρώ ως ένα "χωράφι" όπου οποιοσδήποτε σπόρος μπορεί να πέσει, έτσι απλά και άτακτα, και να φυτρώσει... Προσπαθώ να επιλέγω τους "Σπόρους", σύμφωνα με τη "Σοδιά" που θέλω να έχω... στο "Τέλος των Καιρών".

Και είναι κάτι που Επιλέγω Εγώ! Δεν αφήνω άλλους να το κάνουν για μένα και πολύ περισσότερο δεν αφήνω αυτήν την Ευθύνη στον κατώτερο εαυτό μου: Πάθη, Εγωισμούς, Αλαζονεία, Υπεροψία, Φθόνο κ.ο.κ. Υπάρχει σαφώς καλύτερος "υποψήφιος" γι'αυτήν τη θέση! Σε αυτόν επιθυμώ να την παραχωρήσω και με αυτόν τον γνώμονα πράττω. Όσο οι Δυνάμεις μου το επιτρέπουν. Αυτές που ήδη υπάρχουν και αυτές τις οποίες επικαλούμαι και ενεργοποιώ με την καθημερινή μου Δράση και Συμπεριφορά.


έχουμε ήδη αναφέρει τόσο εγώ όσο και το μέλος Ramoglou


Galadriel quote :

quote:
επίσης,
αν κάτι δεν σε αφορά, δεν καταλαβαίνω γιατί αντιδράς έτσι σπασμωδικά...
μ'αυτό τον τρόπο, το μόνο που καταφέρνεις είναι να πιστέψει κάποιος τρίτος που διαβάζει, ότι μάλλον για να υπάρχει ο καπνός θα υπάρχει και η φωτιά...



Ramoglou quote:

quote:
Πάει η μυγούλα !!!!!

quote:

Η μύγα παραπάνω δική σου ήταν τελικά ;;;


η διατύπωση είναι σαφώς διαφορετική αλλά νομίζω πως όλοι δείχνουμε προς την ίδια κατεύθυνση...


Τέλος, να παρακαλέσω το μέλος pixxie με όλη μου την καλή διάθεση, τις όποιες απορίες του που είναι άσχετες με το παρόν θέμα, είτε να ανοίξει ένα νέο τόπικ ακριβώς γι'αυτό τον σκοπό, είτε να να τις ενσωματώσει σε κάποιο σχετικού περιεχομένου.

Και θα παρακαλέσω πολύ το ίδιο τόσο το μέλος jonniebegood όσο και τους υπόλοιπους συμμετέχοντες.


Galadriel


1899 αλήθειες + 1 ψέμμα...

Edited by - galadriel on 05/03/2005 18:58:42Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Gothic
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
747 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/03/2005, 20:10:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Gothic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Επειδή μου το ζήτησε ο αγαπητός Admin θα πω και εγω δύο λόγια.

Πρώτον και κύριον αγαπητέ Admin σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.

Δεύτερον,συμφωνώ απόλυτα με την πολύ αγαπητή μου Galadriel.
Όπερ σημαίνει δεν θα είμαι εγώ αυτός που θα δώσει συνέχεια σε αυτήν την χυδαιότητα και ούτε αυτός που θα αποπροσανατολίσει το θέμα της δημιουργού.

Εάν θα συνεχίσω να γράφω στο παρόν θέμα θα είναι σύμφωνα με την δημιουργό του και που νομίζω είναι ένας χώρος,στον οποίον ψάχνουμε να βρούμε την ίδια μας την ουσία μέσα από το χιούμορ και την διασκέδαση

Σε ο,τιδήποτε λεχθεί σε προσωπικό προσβλητικό επίπεδο εναντίον μου,δεν θα εμπλακώ ούτε και θα απαντήσω,όπως εξ άλλου αρμόζει σε έναν χώρο όπως αυτός
Εξ άλλου,γνωρίζω καλά,πως αν συμβεί κάτι τέτοιο,θα παρέμβετε με τον δέοντα τρόπο

Αυτά είναι όλα και εδώ σταματώ.

Και πάλι ευχαριστώ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PHILOSOFOS-1
Πλήρες Μέλος

Bolivia
1201 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/03/2005, 20:41:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PHILOSOFOS-1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Ανακοίνωση


......ΠΡΟΣΟΧΗ ΠΡΟΣΟΧΗ οσοι παρεβρίσκονται σε

εσωτερικα θεματα η εισέρχονται με ωραίο τροπο στα θέματα

θα υπολογίζονται σημαντικά στην συνέχεια του θέματος μονο αν

δείξουν μίσος και φανατισμό θα δυσαρεστιούνται αυτόματα και αν ο

θεματοφύλακας του χώρου επιτρέψει τοτε και μονο τοτε οταν πάρουν την

άδεια θα μπορούν να ευχαριστιούνται αυτόματα σε εν λόγω κατάσταση.

Υπόψιν οσοι δεν ευχαριστηθούν με τους νομους του εσωτερικά

θα εκτελούνται επι τόπου χωρίς καμμια προειδοποίηση.

Ο νομος εκτελείται απο την αυριανή μέρα κυριακή έτους 2005 οσοι

έχουν πεθάνει πρόσφατα θα τους στέλνεται στο σπίτι ταχυδρομικώς

ευχαρίστηση η δυσαρέστηση ανάλογα.


το σημα αυτό υποδηλώνει οτι ειμαστε ανεκτικοι μαζί σας!!!!

το σήμα αυτό υποδηλώνει οτι μπορείτε να γελάτε οσο θέλετε

οχι όμως για πολύ ώρα γιατί το γέλιο σας θα εντοπίζεται εύκολα!!!!

το σήμα αυτό σημαίνει οχι οτι έχετε σχέση με ένα η περισσότερα

πρόσωπα αλλα ότι κατανοείτε το τι λέει.


Σε περίπτωση που θα διαπιστωθεί οτι έχετε κάποια σχέση με την

ΕΤΑΙΡΕΙΑ COSMOS THX αμέσως θα σας διακόπτεται η ενδοεπικοινωνία.

ΤΑ ΡΟΜΠΟΤ ΣΑΣ ΠΡΟΣΕΧΟΥΝ

ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΤΕ !!!

ευχαριστουμε για την συνεισφορα σας ΤΗΧ ΡΟΜΠΟΤ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ



ghΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 24 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy