ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Η ιστορία της ανθρώπινης ηλιθιότητας
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 24
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2005, 10:49:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ξεκινω με τα εναυσματα της "αντιπαραθεσης" μας αγαπητη Galadriel:

quote:

Ομως, είμαστε όντως το ανώτερο επίτευγμα της ζωής? Ή μήπως είμαστε απλά η φυλή που ευλογάει τα γένια της περισσότερο απ' οποιαδήποτε άλλη στην ιστορία του σύμαντος?"



αυτη ειναι η θεση της θεματοθετριας στο τοπικ...

quote:

το μεγαλυτερο παραμυθι (με τους περισσοτερους οπαδους) ειναι το οτι ειμαστε η κορωνιδα της δημιουργιας!!!


και το δικο μου σχολιο...

quote:

Το μεγαλείο του ανθρώπου βρίσκεται στην επίγνωση της αθλιότητας του


η ανταπαντηση της θεματοθετριας.


.


που υπαρχει διαφωνια?


αν μη τι αλλο αυτην την επιγνωση πηγα να μεταδωσω...


γιατι σαλταρες?

μηπως ταχεις με αλλον και ξεσπας σε μενα???


quote:

μα εδώ είμαστε δηλωμένοι ηλίθιοι!


κρινεις και εσυ εξ ιδιων τα αλλοτρια?

quote:

οπότε τι ασχολείστε και γράφετε?



εγω εγραψα την αποψη μου σε δημοσιο φορουμ και οχι σε ιδρυμα παιδιων με νοητικη καθυστερηση!


αν ο τεκτονας ιπ-ποτης δεν καταλαβαινει και εχει προβλημα, να τον πας σε ειδικο σχολειο!


quote:

είπαμε, αναγνωρίζω τις προσπάθειες σας για απόκτηση του τίτλου του ηλιθίου....



δεν διεκδικω κανενα τιτλο.

εσυ τον κερδιζεις επαξια ομως, εφοσον εξακολουθεις να με ταυτιζεις με αλλα ατομα!

quote:

αλλά όπως και άλλοι υποψήφιοι μας πέφτετε κομμάτι έξυπνος...



ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ?

ποια εισαι, η Πηνελοπη ή καμια ανωτερη σχολη???

χαχαχα


quote:

πολύ σίγουρο σας βρίσκω... αλλά είπαμε... εμείς είμαστε ηλίθιοι και εσείς έξυπνος...


μην διαφωνεις μονο για να διαφωνησεις...


quote:

... μπορεί όμως να ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ με το ΟΛΟΝ....


σωπα καλε!


οταν το ιδιο ακριβως ειπα εγω σε χαλασε!


γιατι αραγε???

quote:

και αν δεν είναι αυτό ανεξήγητη εμπειρία ανώτερων κόσμων τι είναι?



τι σχεση εχουν οι ανωτεροι κοσμοι με την αντιληψη οτι ειμαστε η κορωνιδα της δημιουργιας, δεν μου απαντησε κανεις.


ρε μπας και μονολογειτε???

quote:

αχ, και ξανά αχ!


θαυμαζω την υπομονη σου που με ανεχεσαι κι ας υποφερεις!!!


quote:

είπαμε είμαστε ηλίθιοι....


το εμπεδωσα...


quote:

τι ζητάτε μαζί μας...


μαζι σας που?


σου ζητησα κατι και μου διαφευγει?

quote:

μήπως ναπάτε καλύτερα πουθενά αλλού που μπορούν να συζητηθούν διεξοδικότερα τα θέματα σας?


μηπως σου διαφευγει οτι βρισκομαστε σε δημοσιο φορουμ και οχι στο σαλονι σου?

quote:

.... γιατί εμείς ακόμα εδώ μετράμε τα ποδαράκια του ουροβόρου όφι



αυτα να τα πεις σε αυτον που σε προβληματισε με τα ποδαρακια.


εγω θα σου χαρισω μερικους οφεις για να μην σε ξαναστενοχωρησουν με το τι νουμερο παπουτσακια φορανε!




ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2005, 10:52:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

μέχρι "να βρούμε τρόπο".... να βρούμε και τον σωστό χρόνο



εμαθες τι ωρα ειναι?


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2005, 11:05:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

Καλέ...που είναι αυτός ο ευγενικός κύριος με τον οποίον είχαμε αυτήν την πολύ ωραία και σε βάθος συζήτηση


o ευγενικος κυριος ζει και την ζωη του ξερετε, δεν καθεται τα σαββατοβραδα στο δικτυο...


quote:

Καλά,ένας άνθρωπος βρέθηκε να με καταλάβει και να μου φερθεί τόσο ευγενικά και τον διώξατε


ακομη δεν μου ειπες απο ποιο περιοδικο βρηκες το κουπονι εγγραφης στους τεκτονες...

quote:

Τι αινιγματική φυσιογνωμία αλήθεια ! ! !



βρισκεις?


και που να με δεις τις αποκριες!!!

quote:

Αν ήταν έξυπνος,γιατι δεν πηγε να το συζητήσει αλλού


μηπως γιατι εισαι διασκεδαστικος?

quote:

Αν ήταν ηλίθιος,τότε γιατί δεν μου ήταν κατανοητός


γιατι ο σοφος στα ματια του χαζου μοιαζει βλακας.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2005, 11:26:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Ομως, είμαστε όντως το ανώτερο επίτευγμα της ζωής? Ή μήπως είμαστε απλά η φυλή που ευλογάει τα γένια της περισσότερο απ' οποιαδήποτε άλλη στην ιστορία του σύμαντος?"
--------------------------------------------------------------------------------
αυτη ειναι η θεση της θεματοθετριας στο τοπικ...


Tα ερωτηματικά τα είδατε?


στη συνέχεια γίνεται μια συζήτηση, "ηλίθια", αλλά πλήρως κατανοητή για τους υπόλοιπους εμάς συμμετέχοντες

και ενώ εσείς βάζετε μια θέση που λέει ότι ο άνθρωπος ΔΕΝ είναι η κορωνίδα της δημιουργίας (μια που μιλάτε για το μεγαλύτερο παραμύθι),

εγώ καταλήγω στο συμπέρασμα ότι το μεγαλείο του ανθρώπου (άρα και κορωνίδα της δημιουργίας) βρίσκεται στην επίγνωση της αθλιότητας/ηλιθιότητας του

σας φαίνεται να συμφωνούμε???????


επίσης εκφράσεις του τύπου :

quote:
γιατι σαλταρες?
μηπως ταχεις με αλλον και ξεσπας σε μενα???


quote:
εγω εγραψα την αποψη μου σε δημοσιο φορουμ και οχι σε ιδρυμα παιδιων με νοητικη καθυστερηση!


quote:
ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ?
ποια εισαι, η Πηνελοπη ή καμια ανωτερη σχολη???
χαχαχα


quote:

σωπα καλε!
οταν το ιδιο ακριβως ειπα εγω σε χαλασε!


quote:
μηπως σου διαφευγει οτι βρισκομαστε σε δημοσιο φορουμ και οχι στο σαλονι σου?

Παρακαλώ να λείπουν από το παρόν τόπικ!

επίσης

θα σας θυμήσω πως ο δημιουργός κάθε τόπικ στην ουσία είναι και συντονιστής του, και αυτή είναι μία πάγια πολιτική του παρόντος χώρου...
τελευταία δε αναφορά έχει γίνει από την αγαπητή Gretel στο :

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=5416&whichpage=16&ARCHIVE=

όπου και αναφέρεται το εξής :

quote:
Σε κάθε τοπικ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΗΣ είναι ο δημιουργός του. Είναι κατά ένα μέρος δική του ευθύνη να κρατάει τη γραμμή που θέλει εκείνος στο τόπικ που δημιουργεί & όταν αυτό παρεκτρέπεται να το φέρνει στα ίσα του.

Οι συμμετέχοντες οφείλουν να σέβαστουν την επιθυμία του δημιουργού.


ακόμα,

εδώ αν είχατε κάνει τον κόπο να διαβάσετε, έχω δημιουργήσει έναν σύλλογο ηλιθίων, και σε αυτό αναφέρομαι όταν μιλώ για "υποψηφίους"
σ'αυτό τον σύλλογο συμμετέχουν και αρκετά θηλυκά μέλη !
ως εκ τούτου δεν βλέπω πως σχετίζεται η αναφορά σας στην Πηνελόπη...

θυμίζω ακόμα, πως αυτό το δημόσιο φόρουμ, έχει πληθώρα άλλων τόπικ που μπορεί να φιλοξενήσει τις απόψεις σας χωρίς να νιώθετε "καταπιεσμένος" κατά καμμία έννοια

στη συνέχεια αν θέλετε να συζητήσετε, θα πρέπει να μάθετε να αντιλαμβάνεστε το χιούμορ των υπολοίπων αν θέλετε να αντιλαμβανόμαστε κι εμείς το δικό σας.... εκτός.. αν δεν έχετε


τέλος,
δεδομένου ότι δεν έχουμε κάποια σχέση που να το δικαιολογεί αυτό, παρακαλώ να αναφέρεστε σε μένα στο εξής στον πληθυντικό...

όσο για το τι ώρα είναι... πάρτε ένα ρολόι! και αν δεν γράφει 11.11 σημαίνει ότι είναι "κολλημένο"....


αυτά

Galadriel, θεματοθέτης και θεματοφύλακας του παρόντος τόπικ



1899 αλήθειες + 1 ψέμμα...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Gothic
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
747 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2005, 12:03:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Gothic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
αν ο τεκτονας ιπ-ποτης δεν καταλαβαινει και εχει προβλημα, να τον πας σε ειδικο σχολειο!

Ω! Βλέπω είστε κι εσείς αδελφέ μου και δεν το λέγατε πιο νωρίς;

Εξ άλλου,μου είπαν οτι εδώ είναι χώρος για ατομα με ειδικές ανάγκες ψέματα είπαν

quote:
μηπως σου διαφευγει οτι βρισκομαστε σε δημοσιο φορουμ και οχι στο σαλονι σου?

Εδώ θα συμφωνήσω με την κα Πρόεδρο ! Ναι,ναι! Το είπε και ο Αδμίνος!

quote:
εσυ τον κερδιζεις επαξια ομως, εφοσον εξακολουθεις να με ταυτιζεις με αλλα ατομα!

Καλέ μάθαμε ποιός είστε μην ανησυχείτε.Καμμία σύγχιση
Είστε ο Μέγας Άρχων Ιωαννοβηγούδειος ο Σφογγοκωλάριος σωστά
Ο ρόλος σας είναι εμφανής εξ άλλου

quote:
και που να με δεις τις αποκριες!!!

Τι ηλίθιος που είμαι ! Κι εγώ με το που σας είδα νόμιζα ότι ήδη είχε ανοίξει το Τριώδιο

quote:
ακομη δεν μου ειπες απο ποιο περιοδικο βρηκες το κουπονι εγγραφης στους τεκτονες...

Στο Lamb of Thoth εσείς;


Και μιας και γίναμε φίλοι να σας ρωτήσω και κάτι άλλο που έχω απορία :
Γιατί σε όλα τα άλλα τόπικς μιλάτε σαν ηλίθιος,ενώ εδώ,που είμαστε όλοι αποδεδεγμένα ηλίθιοι φέρεστε ως έξυπνος;


Αχ ! Ναι !
Μεταξύ μας τώρα...
Μην την θυμώνετε την Πρόεδρο,διότι ξέρετε,ο προηγούμενος που το έκανε τον έκανε τόόόόσο μικρό,που όλοι τον φωνάζανε μετά ...άκο ...



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2005, 13:13:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=5416&whichpage=16


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PHILOSOFOS-1
Πλήρες Μέλος

Bolivia
1201 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2005, 19:13:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PHILOSOFOS-1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ghΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2005, 01:21:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

και ενώ εσείς βάζετε μια θέση που λέει ότι ο άνθρωπος ΔΕΝ είναι η κορωνίδα της δημιουργίας (μια που μιλάτε για το μεγαλύτερο παραμύθι),
εγώ καταλήγω στο συμπέρασμα ότι το μεγαλείο του ανθρώπου (άρα και κορωνίδα της δημιουργίας) βρίσκεται στην επίγνωση της αθλιότητας/ηλιθιότητας του

σας φαίνεται να συμφωνούμε???????



ναι!

ειναι αυτο που λεω πιο απλα, "το ξερω οτι ειμαι μαλακας αρα διαφερω απο τους αλλους μαλακες"


αλλα η επιγνωση μας τοποθετει στην κορωνιδα της δημιουργιας?


τι γνωριζεις για την επιγνωση της αραχνης ή του δελφινιου?

quote:

επίσης εκφράσεις του τύπου :

quote:
γιατι σαλταρες?
μηπως ταχεις με αλλον και ξεσπας σε μενα???


quote:
εγω εγραψα την αποψη μου σε δημοσιο φορουμ και οχι σε ιδρυμα παιδιων με νοητικη καθυστερηση!


quote:
ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ?
ποια εισαι, η Πηνελοπη ή καμια ανωτερη σχολη???
χαχαχα


quote:

σωπα καλε!
οταν το ιδιο ακριβως ειπα εγω σε χαλασε!


quote:
μηπως σου διαφευγει οτι βρισκομαστε σε δημοσιο φορουμ και οχι στο σαλονι σου?

Παρακαλώ να λείπουν από το παρόν τόπικ!



απαντω παντα στο επιπεδο του συνομιλητη μου!


ανεβαστε το επιπεδο σας και θα απαντησω αναλογως...


quote:

όπου και αναφέρεται το εξής :

quote:
Σε κάθε τοπικ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΗΣ είναι ο δημιουργός του. Είναι κατά ένα μέρος δική του ευθύνη να κρατάει τη γραμμή που θέλει εκείνος στο τόπικ που δημιουργεί & όταν αυτό παρεκτρέπεται να το φέρνει στα ίσα του.



πως θα με φερεις στα ισα ΣΟΥ???


αν εγραψα κατι υβριστικο θα επρεπε να επεμβουν οι διαχειριστες!


αν γραψω κατι που δεν σου αρεσει απλως, δεν μετραει αν εχουμε οντως Δημοκρατια!!!

ΑΝ ΠΑΛΙ ΕΧΕΙΣ ΤΟΣΟ ΣΟΒΑΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΕΜΕΝΑ, ΖΗΤΑ ΜΟΥ ΤΟ ΕΥΓΕΝΙΚΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑΣΧΟΛΙΑΣΩ ΣΕ ΤΟΠΙΚ ΣΟΥ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΕΠΙΘΥΜΕΙΣ!


κι αυτο γιατι σεβομαι τις ιδιαιτεροτητες, κατι που εσυ δεν κανεις!!!

quote:

εδώ αν είχατε κάνει τον κόπο να διαβάσετε, έχω δημιουργήσει έναν σύλλογο ηλιθίων, και σε αυτό αναφέρομαι όταν μιλώ για "υποψηφίους"
σ'αυτό τον σύλλογο συμμετέχουν και αρκετά θηλυκά μέλη !
ως εκ τούτου δεν βλέπω πως σχετίζεται η αναφορά σας στην Πηνελόπη...



ξερεις αλλα αστο...

με εμενα μιλας, οχι με αλλον!!!

quote:

θυμίζω ακόμα, πως αυτό το δημόσιο φόρουμ, έχει πληθώρα άλλων τόπικ που μπορεί να φιλοξενήσει τις απόψεις σας χωρίς να νιώθετε "καταπιεσμένος" κατά καμμία έννοια


κι εγω σου υπενθυμιζω οτι αυτο ειναι Δημοσιον Βημα και οστις βουλεται αγορευει!


quote:

στη συνέχεια αν θέλετε να συζητήσετε, θα πρέπει να μάθετε να αντιλαμβάνεστε το χιούμορ των υπολοίπων αν θέλετε να αντιλαμβανόμαστε κι εμείς το δικό σας.... εκτός.. αν δεν έχετε


χαχαχα!

ποτε αντιληφθηκατε το χιουμορ μου και μου διεφυγε???


απο την αλλη αν εννοειτε χιουμορ τις μπηχτες και την κακεντρεχια, οχι δεν διαθετω αντιληπτηρια αισθητηρια οργανα γι αυτο...


quote:

τέλος,
δεδομένου ότι δεν έχουμε κάποια σχέση που να το δικαιολογεί αυτό, παρακαλώ να αναφέρεστε σε μένα στο εξής στον πληθυντικό...


ελα ρε, τωρα με κομπλαρες!!!


quote:

όσο για το τι ώρα είναι... πάρτε ένα ρολόι! και αν δεν γράφει 11.11 σημαίνει ότι είναι "κολλημένο"....


τι ωρα ειναι ειπαμε???

quote:

αυτά


και οχι μονο...


αν το τοπικ ειναι συλλογος ηλιθιων, μπορω να προσφερω τα αναλογα!!!

[quote]

Galadriel, θεματοθέτης και θεματοφύλακας του παρόντος τόπικ



ιπποτης εισαι?

ή δρακος???


η ταπεινη μου προσφορα στο πνευμα του τοπικ:


[b]gothic μην το κανεις στο σπιτι!!!


λερωνει!

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2005, 01:30:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

Καλέ μάθαμε ποιός είστε μην ανησυχείτε.Καμμία σύγχιση
Είστε ο Μέγας Άρχων Ιωαννοβηγούδειος ο Σφογγοκωλάριος σωστά



EΠΙΚΑΛΟΥΜΑΙ ΑΜΕΣΑ ΤΗΝ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΤΩΝ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΩΝ!!!


ΘΕΩΡΩ ΠΡΟΣΒΛΗΤΙΚΑ ΤΑ ΓΡΑΦΕΝΤΑ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΕΠΕΜΒΕΤΕ ΜΟΥ ΠΑΡΑΧΩΡΕΙΤΕ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΕΠΙΠΕΔΟ!!!


ΓΙΑ ΤΗΝ ΩΡΑ ΑΡΚΟΥΜΑΙ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΣΤΟΝ ΑΥΤΟΔΙΑΦΗΜΙΖΟΜΕΝΟ ΤΕΚΤΟΝΑ ΜΑΣ ΜΕ ΜΙΑ ΕΙΚΟΝΑ, ΓΙΑΤΙ ΟΣΑ ΛΕΕΙ ΜΙΑ ΕΙΚΟΝΑ ΔΕΝ ΤΑ ΛΕΝΕ 1000 ΛΕΞΕΙΣ...


κι επειδη 1000 λεξεις μπορει να σου πεσουν πολλες, στο λεω και απλα: προσεχε μην σκισεις το καλτσον σου...


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PHILOSOFOS-1
Πλήρες Μέλος

Bolivia
1201 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2005, 01:43:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PHILOSOFOS-1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΣΤΕ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΕΤΕ ΞΕΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ

ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΤΙ ΕΜΠΝΕΥΣΗ ΜΕ ΣΤΕΙΛΑΤΕ!!!!

ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ............

gh


ghΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Gothic
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
747 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2005, 01:59:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Gothic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ήμουν σίγουρος ότι θα γινόμασταν και καλοι φίλοι αδελφέ

Μα τι καλός κύριος...

Είχα δίκιο για όσα πίστευα γι αυτόν...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2005, 02:34:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

Ήμουν σίγουρος ότι θα γινόμασταν και καλοι φίλοι αδελφέ



κι εγω!!!


εισαι για μια παρτιδα τενις???



ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PHILOSOFOS-1
Πλήρες Μέλος

Bolivia
1201 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2005, 02:34:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PHILOSOFOS-1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
GOTHIC se ποιον μιλας τωρα για να ξερω ειμαστε και οι δυο

joonnides eee παντως δωσατε ρεσιταλ αποψε και χτες!!!

ghΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2005, 04:02:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΕΛΙΚΑ ΤΕΙΝΩ ΣΤΗΝ ΑΡΧΙΚΗ ΜΟΥ ΙΔΕΑ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΚΡΕΜΑΣΤΩ.

ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΚΑΤ'ΑΜΦΟΤΕΡΑΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΤΙ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΥΡΟΔΟΤΗΣΕ ΤΗΝ ΑΨΙΜΑΧΙΑ, ΓΙ'ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΔΥΝΑΜΑΙ ΝΑ ΕΚΦΕΡΩ ΓΝΩΜΗ.
ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΕ -ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΧΙΟΥΜΟΡΙΣΤΙΚΕΣ ΑΝΤΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ- ΕΝΑ ΤΟΠΙΚ ΒΑΘΥΤΑΤΑ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΧΙΟΥΜΟΡΙΣΤΙΚΟΥ ΠΕΡΙΕΓΧΟΜΕΝΟΥ ΤΟΥ -ΩΣ ΓΝΩΣΤΟΝ ΟΙ ΦΙΛΟΣΟΦΟΙ ΕΧΟΥΝ ΧΙΟΥΜΟΡ- ΝΑ ΠΑΡΑΤΗΡΟΥΝΤΑΙ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ ΤΟΙΑΥΤΗΣ (ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΓΡΑΦΕΤΑΙ) ΔΙΑΜΑΧΗΣ?

ΓΙΑΤΙ ΠΙΑ ΑΜΑΝ....ΘΑ ΦΑΩ ΤΙΣ ΚΟΤΣΙΔΕΣ ΜΟΥ


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2005, 09:54:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

καλά...

καταλαβαίνω jonniebegood ότι αυτή η σύνοδος Αρη Κρόνου στον Αιγόκερω σας έπεσε βαριά...

σας προσφέρω λοιπόν,

ένα φλυτζάνι τσάι ... για το βήχα



θα σας πρόσφερα και την πίπα της ειρήνης... αλλά ως συνήθως θα παρεξηγηθούν τα λεγόμενα μου....


δεν πειράζει...

να είστε πάντα καλά και πολυγραφότατος!

G.


1899 αλήθειες + 1 ψέμμα...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2005, 17:28:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

ΤΕΛΙΚΑ ΤΕΙΝΩ ΣΤΗΝ ΑΡΧΙΚΗ ΜΟΥ ΙΔΕΑ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΚΡΕΜΑΣΤΩ.


γιατι να κρεμαστεις καλη μου?


να σου δανεισω το οπλο μου...



quote:

ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΚΑΤ'ΑΜΦΟΤΕΡΑΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΤΙ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΥΡΟΔΟΤΗΣΕ ΤΗΝ ΑΨΙΜΑΧΙΑ, ΓΙ'ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΔΥΝΑΜΑΙ ΝΑ ΕΚΦΕΡΩ ΓΝΩΜΗ.


μια προσεκτικη αναγνωση θα σου δειξει οτι δεν ξεκινησα καμια αντιπαραθεση, απλα ειπα την γνωμη μου.


αλλα απο τοτε που σε καποιο τοπικ υποστηριξα οτι οι Μασονικες στοες ειναι μονοθεϊστικα παρακεντρα εξουσιας, ο τεκτονας μας δεν ανεχεται την παρουσια μου.

η ξωτικουλα παλι επιμενει να με ταυτιζει με αλλα ατομα.

το εχω πει και θα το ξαναπω: δεν ανηκω σε καμια "κλικα" και λεω παντα την κατα την γνωμη μου αληθεια, ακομη κι αν στενοχωρησω φιλους μου.

quote:


ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΕ -ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΧΙΟΥΜΟΡΙΣΤΙΚΕΣ ΑΝΤΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ- ΕΝΑ ΤΟΠΙΚ ΒΑΘΥΤΑΤΑ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΧΙΟΥΜΟΡΙΣΤΙΚΟΥ ΠΕΡΙΕΓΧΟΜΕΝΟΥ ΤΟΥ -ΩΣ ΓΝΩΣΤΟΝ ΟΙ ΦΙΛΟΣΟΦΟΙ ΕΧΟΥΝ ΧΙΟΥΜΟΡ- ΝΑ ΠΑΡΑΤΗΡΟΥΝΤΑΙ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ ΤΟΙΑΥΤΗΣ (ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΓΡΑΦΕΤΑΙ) ΔΙΑΜΑΧΗΣ?


τουλαχιστον μας σωζει το χιουμορ...


quote:

ΓΙΑΤΙ ΠΙΑ ΑΜΑΝ....ΘΑ ΦΑΩ ΤΙΣ ΚΟΤΣΙΔΕΣ ΜΟΥ



δεν τρως καλυτερα μια σουπιτσα ωστε να χωνεψεις και αυτα που διαβαζεις?

θα κερασω μια την ξωτικουλα, οποτε μην βαζω δυο φορες την ιδια φωτογραφια...

λαβε και ενα ξαδερφακι...


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2005, 17:43:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

καταλαβαίνω jonniebegood ότι αυτή η σύνοδος Αρη Κρόνου στον Αιγόκερω σας έπεσε βαριά...


πω πω!!!

εγινε η συνοδος και ξεχασα να παω ενω με καλεσαν?


ποιος τον ακουει τον Αρη τωρα...

quote:

σας προσφέρω λοιπόν,

ένα φλυτζάνι τσάι ... για το βήχα


και εγω μια χορτοφαγικη σουπιτσα


quote:

θα σας πρόσφερα και την πίπα της ειρήνης... αλλά ως συνήθως θα παρεξηγηθούν τα λεγόμενα μου....



χαχαχα!

μη φοβασαι, δεν σε παρεξηγω!!!


και μονο που το σκεφθηκες να μου προσφερεις την πιπα της ειρηνης, σου αξιζει ενα εξωτικο ανθος απο το βασιλειο σου!



quote:

δεν πειράζει...

να είστε πάντα καλά και πολυγραφότατος!


και για την ευχη σου, ενα ξωτικουλι...


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2005, 17:53:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

στο θεμα του τοπικ για την ανθρωπινη ηλιθιοτητα προσφερα σημερα?


ας το κανω λοιπον:


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2005, 17:59:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ωραία,

merci,

με τις υγείες σας και καλή χώνεψη!


αμα περάσει η ώρα, θα σας προσφέρω και λικεράκι που φτιάχνω μόνη μου


είναι λίγο δυναμίτης, αλλά την δουλειά του την κάνει

ζαλίζει ευχάριστα,

προσθέτει βέβαια μερικά κιλά επιπλέον, αλλά θα πάτε για ύπνο σαν πουλάκι!


προς το παρόν


χαίρετε


G.


1899 αλήθειες + 1 ψέμμα...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Gothic
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
747 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2005, 21:15:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Gothic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΝΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΧΤ ! ! !

THE SMARTBUSTER



Edited by - Gothic on 28/02/2005 21:26:41Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Gothic
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
747 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2005, 21:39:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Gothic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
G

The Fairy B/Witch ! ! !



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2005, 23:59:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


ο δον Κιχωτης επιτιθεται για να υπερασπισει την Δουλτσινεα του απο τους ανεμομυλους...


γιατι μου φερνεις αυτην την εικονα στο μυαλο?


παρεπιπτοντως το SMARTBUSTER μ αρεσε!!!

ειδες που αμα θελεις μπορεις να κανεις χιουμορ κι οχι χουμορ???


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Gothic
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
747 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2005, 00:08:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Gothic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ο δον Κιχωτης επιτιθεται για να υπερασπισει την Δουλτσινεα του απο τους ανεμομυλους...


γιατι μου φερνεις αυτην την εικονα στο μυαλο?



Ξέρω γω ...

Το γιατρό σας να ρωτήσετε αγαπητέ

quote:
ειδες που αμα θελεις μπορεις να κανεις χιουμορ κι οχι χουμορ???


Ακόμα δεν είδατε τίποτε αδελφέ μου


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2005, 13:10:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ΕRΤ.GR
Πέμπτη 21:06

Κανένα άγριο ζώο δε βρέθηκε νεκρό στη Σρι Λάνκα, γεγονός, που κάνει τους επιστήμονες να μιλούν για την "έκτη αίσθηση" των ζώων
"Αλώβητη", εκ πρώτης όψεως, από τα φονικά τσουνάμι έμεινε η άγρια πανίδα των χωρών του Ινδικού Ωκεανού, γεγονός, που ενισχύει τη θεωρία περί "έκτης αίσθησης" των ζώων, όσον αφορά τις επερχόμενες φυσικές καταστροφές.

Όπως δήλωσαν από τη Σρι Λάνκα οι αρμόδιοι για την προστασία των άγριων ζώων, τα γιγάντια κύματα που ξεσήκωσε ο Εγκέλαδος στον Ινδικό Ωκεανό αφανίζοντας πάνω από 125.000 ανθρώπους, δεν φαίνεται να παρέσυραν τα άγρια ζώα, καθώς δεν βρέθηκαν πουθενά πτώματά τους
στην περιοχή.


"Δεν σκοτώθηκαν ελέφαντες, ούτε καν κουνέλια ή λαγοί. Πιστεύω ότι
τα ζώα έχουν την ικανότητα να διαισθάνονται την καταστροφή. Διαθέτουν έκτη αίσθηση. Ξέρουν πότε θα συμβούν τα γεγονότα", δήλωσε σήμερα ο Χ.Ντ. Ρατναγιάκε, υποδιευθυντής του υπουργείου προστασίας της άγριας ζωής της Σρι Λάνκα.


Τα τσουνάμι κατέκλυσαν τη νησιωτική αυτή χώρα σε ακτίνα τουλάχιστον 3 χιλιομέτρων φτάνοντας μέχρι το Εθνικό Πάρκο Γιάλα, το μεγαλύτερο καταφύγιο άγριας ζωής της Σρι Λάνκα, όπου ζούσαν εκατοντάδες άγριους ελέφαντες και αρκετές λεοπαρδάλεις.


οι εκπροσωποι της κορωνιδας της δημιουργιας, την ιδια στιγμη μαζευαν κοχυλια απο τον βυθο που αποκαλυφθηκε πριν χτυπησει το τσουναμι!


βεβαια πρεπει να ομολογησω οτι υπαρχουν και ανθρωποι συντονισμενοι με την Φυση που δεν θεωρουν τον εαυτο τους κορωνιδα της δημιουργιας.

αυτοι οι "αγριοι", οι "πρωτογονοι", πετουσαν βελη μεσα απο την ζουγκλα στα ελικοπτερα που προσπαθουσαν να τους βοηθησουν


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2005, 13:25:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μάλιστα...

βλέπω πως το τσαγάκι δεν βοήθησε καθόλου....

τι να κάνουμε ...

εμείς ως ηλίθιοι (διαπιστωμένα και με επίγνωση του συγκεκριμένου χαρακτηριστικού μας) συνεχίζουμε να νομίζουμε πως ο άνθρωπος είναι η κορωνίδα της δημιουργίας....

μήπως να αρχίσουμε να πετάμε και βέλη στα "ελικόπτερα"?????

θα σας βοηθούσε αυτό καθόλου?


τώρα δηλαδή τι θα γίνει? δεν βλέπετε το μάταιον του πράγματος?

είναι δυνατόν το "ελικόπτερο" να πείσει ένα μάτσο ηλίθιους , άγριους και πρωτόγονους να μην του πετάνε βέλη?

εσείς τι προτιμάτε?

να σας πετάμε λουλούδια?

να σπάμε πιάτα?

τς τς τς....

μα να μεταβάλω το σαλόνι μου σε σκυλάδικο? α, πα πα πα ....

ποιος θα μαζεύει τα σκουπίδια μετά? εγώ δεν μπορώ γιατί φοβάμαι μην σπάσω κανα νύχι...

θα προωθήσω όμως την ιδέα στον φίλο και αδελφό Gothic να δούμε τι μπορεί να κάνει....


Galadriel



1899 αλήθειες + 1 ψέμμα...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Gothic
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
747 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2005, 19:45:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Gothic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
οι εκπροσωποι της κορωνιδας της δημιουργιας, την ιδια στιγμη μαζευαν κοχυλια απο τον βυθο που αποκαλυφθηκε πριν χτυπησει το τσουναμι!




Ακριβώς αδελφέ !

Για βρες μου εσύ έναν ελέφαντα ή ένα κουνέλι που να μαζεύει κοχύλια

Μήπως ένα λαγό τοξότη


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2005, 21:37:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Περιμένω μια απάντηση αδελφέ Gothic...


τι θα γίνει ?


ποιος θα μαζέψει τα σπασμένα?

έ?

Galadriel



1899 αλήθειες + 1 ψέμμα...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Gothic
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
747 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2005, 21:56:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Gothic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ααα ! Δεν ξέρω αγαπητή μου.

Εγώ εκτός του ότι είμαι μία κορωνίς,είμαι και μασώνος.

Εσείς που είστε μία Θεά και Βασίλισσα αποκλείεται ! ! !

Αφήστε που είμαστε και ηλίθιοι...

Αλλά μην ανησυχείτε...δεν σκοτώθηκαν όλοι από το τσουνάμι


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2005, 22:18:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ααα...

μη μου τα γυρνάτε τώρα αδελφέ....


είπαμε να είστε ηλίθιος!

όχι να το παίζετε κιόλας ηλίθιος!

εξάλλου από το τσουνάμι,

όταν τραβήχτηκαν τα νερά

έμειναν πολλά σκουπίδια....

αυτά ποιος θα τα μαζέψει?

έλα καλέ μου,

βάλε ένα χεράκι

γιατί μ'αυτά και μ'αυτά

θα αναγκαστώ να φωνάξω τίποτα λαγούς να βοηθήσουν!


Galadriel, Tsunami Loaded


1899 αλήθειες + 1 ψέμμα...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Gothic
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
747 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2005, 22:32:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Gothic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ειλικρινά δεν υποκρίνομαι...ΕΙΜΑΙ ΗΛΙΘΙΟΣ !
Έχουν γίνει επιστημονικές μελέτες επ' αυτού !

Γι αυτό δεν δύναμαι και να σας απαντήσω αλλά κανένα πρόβλημα

Προτείνω να φωνάξουμε καμμιά γελάδα ή καμμιά τσιπούρα να μας ρίξει τα Ταρώ και να μας πει

Όλα κι όλα...ισότητα


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 24 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1679688
Maintained by Digital Alchemy