ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Η ιστορία της ανθρώπινης ηλιθιότητας
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 24
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Gothic
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
747 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2005, 06:15:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Gothic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αλλά αμα δεν ξέρεις σε ποιά τρύπα να το βάλεις...

Μιλάω σωστά κυρία Zadok


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Oannes
Πλήρες Μέλος

Greece
1162 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2005, 06:17:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oannes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Nομίζετε... Aπό δεκαετίας τραγουδιέται το «Σκιές στο Περιστύλιο» της Πρωτοψάλτη. Kαι όχι μόνο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Gothic
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
747 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2005, 06:24:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Gothic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Από 10ετία το κατα Μάρκ-ον

Δηλαδή έχετε και βαρκάριδες και τέτοια

Όχι δεν το εγνωριζα,εξ άλλου πάνε πολλά χρόνια που ,ετοίκισα.


Edited by - Gothic on 18/02/2005 06:29:46Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Oannes
Πλήρες Μέλος

Greece
1162 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2005, 06:32:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oannes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Mπορεί να μας αρέσει ο Kαββαδίας αλλά βαρκάρηδες και άλλα τοιαύτα δεν έχουμε, όχι. Πού να τρέχεις τώρα στα λιμεναρχεία για άδειες και τέτοια. Περπάτημα πολύ... Tί να σου κάνει κι ένα μπαστούνι. Περπάτα περπάτα τα παίξαμε...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2005, 06:36:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να ένα ενθύμιο:

.
.

3A

Virtus Junxit Mors Non Separabit (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Gothic
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
747 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2005, 06:42:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Gothic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πλήρως κατανοητός πλέον.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Oannes
Πλήρες Μέλος

Greece
1162 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2005, 06:54:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oannes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aγαπητοί μου ETρούσκοι χάρηκα που τα είπαμε.
(Eύχομαι και εκ του σύνεγγυς κάποια στιγμή)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
analphabet
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
321 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2005, 08:59:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους analphabet  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ηλίθια ιπποσύνη και αδελφοσύνη?

Μήπως θα δημιουργήσετε μυστική οργάνωση εκ του μη όντως?

Εγώ απέχω, τα φοβάμαι αυτά τα παραχριστιανικά.

Κινδυνέυω να με προσυλητίσεται εδώ μέσα ΞΟΥ-ΞΟΥ..

BE CAREFULL WHAT YOU WISΗ IS WHAT YOU WANT !!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2005, 09:04:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βλέπω με μεγάλη μου χαρά,

ότι όλα τα μέλη του Συλλόγου μας ξενυχτούν ηλιθιωδώς, ακολουθώντας τα χρυσά βήματα των ιδρυτικών μελών...

να καλοσωρίσω στο Σύλλογο το νέο μέλος μας oannes, και να σας παραπέμψω αγαπητέ και εσάς στο ταμείο για την συνδρομή σας...

να ευχαριστήσω το επίτιμο μέλος Zadok, για την ακούραστη συνεισφορά του στις δραστηριότητες του Συλλόγου μας...

και last but not least να ευχαριστήσω όλους τους συμμετέχοντες, που αψηφώντας την κούραση και τον ύπνο....

προσέφεραν τις γνώσεις τους απλόχερα για την πάταξη του θεμελιώδους προβλήματος της αϋπνίας...

αν και... για τον αγαπητό Gothic θα έλεγα πως ήταν αναμενόμενο αφού είναι και ο αρχικός της υπαίτιος....


Αγαπητή analphabet... όπως βλέπεις δουλέψαμε υπερωρίες με πίστη και αυταπάρνηση, θίγοντας ένα σωρό σημαντικά θέματα και ερωτήματα...
σε περιμένουμε γρήγορα, για επιπλέον γόνιμο και δημιουργικό διάλογο


KAΛΗΜΕΡΑ ΜΑΣ


G.



1899 αλήθειες + 1 ψέμμα...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
analphabet
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
321 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2005, 09:09:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους analphabet  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όταν λέω εγώ πως είσαι η καταλληλότερη για Πρόεδρος!

Καλά χρυσό μου, δεν κοιμάσε ποτέ ?

BE CAREFULL WHAT YOU WISΗ IS WHAT YOU WANT !!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2005, 09:12:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
χε χε... έλα ντε?!!!!

τέλος, το "φακελλάκι" για τον γιατρό μας.....


G.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2005, 09:16:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Καλημέρα σας.

Αγαπητή Analphabet δεν τίθεται θέμα προσηλυτισμού, ή κολλάς με μερικά πράγματα ή όχι και εσύ απ’ ότι φαίνεται …….

Αγαπητή G. ο "γοργόνος" να πληρώσει και αναδρομικά διότι καθυστέρησε να κάνει αίτηση στο σύλλογο.

Και πάλι καλημέρα σας.




Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2005, 09:18:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Δεν χρηματίζομαι αγαπητή μου, διότι η αγαθοεργία είναι καθήκον δι ημάς.




Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
analphabet
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
321 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2005, 12:33:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους analphabet  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ti να κάνω γμτ κολάω ο στόκος.

Γι αυτό σας λέω γιατρέ μου, χειρουργήστε με να ξεκολήσω..

BE CAREFULL WHAT YOU WISΗ IS WHAT YOU WANT !!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2005, 13:12:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κακέ λύκε τί κάνεις τόσο νωρίς ξύπνιος? Αφου πας δουλεια στις 12.00?



"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΕΝΑ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
analphabet
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
321 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2005, 15:21:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους analphabet  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ρωτάς αν κοιμήθηκε καθόλου.

Μόνο χτες το απόγευμα αν τον έκλεψε λιγάκι...

BE CAREFULL WHAT YOU WISΗ IS WHAT YOU WANT !!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2005, 16:25:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Bάσει ποιανού καταστατικού έγινε η εκλογή του Προέδρου.
Κατ` αρχήν έγινε ψηφοφορία??

Θα υποβάλω ένσταση.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Oannes
Πλήρες Μέλος

Greece
1162 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2005, 17:40:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oannes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Bάσει ποιανού καταστατικού έγινε η εκλογή του Προέδρου.
Κατ` αρχήν έγινε ψηφοφορία??


Θα υποβάλω ένσταση.


Δήλωσε κανείς υπέρμαχος «δημοκρατικών» διαδικασιών και δεν το κατάλαβα;.
Eν πάση περιπτώση, αφού το θέλετε, μπορείτε να ψηφίσετε ελεύθερα...

Xωρίς βεβαίως να θέλω να προκαταβάλω την απόφαση της Προέδρου, νομίζω ότι η ένσταση σας (objection που λένε και οι αγγλομαθείς)...

και έχει αρχειοθετηθεί...

Tώρα επειδή κάπου παραπάνω αναφέρθηκε και κάτι περί οικονομικής συνδρομής, να ενημερώσω ότι το ζήτημα έχει ήδη τακτοποιηθεί...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2005, 17:52:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Xα!

αυτό μας έλειπε! για ηλίθιους μας περνάτε να έχουμε καταστατικό?

όταν σας λέγαμε φίλε μας allzaro να πάρετε την θέση μας κάνατε τον δύσκολο. Τι θέλετε τώρα?

έκανε μια πρόταση η αναλφάβητη φίλη μας και δεν είδα κανένας να φέρει αντίρρηση!


Φίλτατε! δεν ήτο στην πρόθεση μας να διαπράξουμε το ατόπημα του χρηματισμού και λυπούμαστε πολύ αν το εκλάβατε τοιουτοτρόπως...

ένα δωράκι για τις υπηρεσίες σας τωρινές και μελλούμενες ντε....


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2005, 17:55:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να ορίστε!

έτσι συμπεριφέρονται τα σωστά μέλη αγαπητέ allzaro....

όπως το νεότερο μέλος μας oannes!

κατάλαβε αμέσως τη θέση του και έσπευσε και να τακτοποιήσει και το "λεπτό" ζήτημα


1899 αλήθειες + 1 ψέμμα...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2005, 17:58:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Διαμαρτύρομαι

Θα έπρεπε να ψηφίσουμε.
Για να βγεί κάποιος Πρόεδρος θα πρέπει να είναι πρώτα απο ολα μέλος και δεύτερον να διαθέτει τουλαχιστον τα τυπικά προσόντα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Oannes
Πλήρες Μέλος

Greece
1162 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2005, 18:39:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oannes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Tα καυτά μου σέβη σε όλους...

Eύχομαι ένα ευχάριστο και εποικοδομητικό Που-Σου-Kου...

Θα επανασυνδεθώ από Mόν-ντάυ απόγευμα again.

Kάποια στιγμή πρέπει να πάω και για ύπνο, καθώς έχω ήδη κλείσει 33 ώρες (όχι πείτε μου τυχαίο ;) αυπνίας.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Gothic
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
747 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2005, 20:09:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Gothic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
αν και... για τον αγαπητό Gothic θα έλεγα πως ήταν αναμενόμενο αφού είναι και ο αρχικός της υπαίτιος....



Αγαπητή G δεν γνωρίζω αν υπονοείτε κάτι δι εμέ,καθότι η ηλιθιότης μου δεν το επιτρέπει.

Παρά ταύτα όμως τυγχάνεται της ιδιαιτέρας εκτιμήσεως και αμερίστου αγάπης μου,παρ' όλο που,αύτη η πράξις,καθότι εξυπνοτάτη,θέτει σε κίνδυνο την ιδιότητα μου ως μέλος του κλαμπ σας.

Εμμένω όμως


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2005, 21:08:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
παρ' όλο που,αύτη η πράξις,καθότι εξυπνοτάτη,θέτει σε κίνδυνο την ιδιότητα μου ως μέλος του κλαμπ σας.

και μόνο το ότι εμμένετε αγαπητέ είναι ένδειξη άκρατης ηλιθιότητας

μη σας πω δηλαδή να σας κάνω δώρο και άλλους έξι μήνες συνδρομή!

quote:
Διαμαρτύρομαι

Θα έπρεπε να ψηφίσουμε.
Για να βγεί κάποιος Πρόεδρος θα πρέπει να είναι πρώτα απο ολα μέλος και δεύτερον να διαθέτει τουλαχιστον τα τυπικά προσόντα.


αμφισβητείτε τα προσόντα μου αγαπητέ? χε χε... πιο ηλίθιο πράγμα δεν έχω ακούσει!

σωστόοοος!


quote:
Tα καυτά μου σέβη σε όλους...

μάλιστα.... καυτά και σέβη στην ίδια πρόταση! μόλις γλυτώσατε τα αναδρομικά αγαπητέ


αχ! είμαι ευτυχισμένη! ο Σύλλογος μας σφίζει από ηλιθιότητα!


FOREVER G.


1899 αλήθειες + 1 ψέμμα...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Gothic
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
747 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2005, 21:33:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Gothic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν το ότι εμμένω στην άποψη μου είναι ένδειξις ηλιθιότητος,όπως είπατε και δεν το αμφισβητώ βεβαίως,τότε χαίρω ιδιαιτέρως που είμαι ηλίθιος αγαπητή G.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2005, 21:36:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ να δείτε πόσο χαίρομαι αγαπητέ!

ειδικά όταν αυξάνονται οι συνδρομές στο ταμείο!


Galadriel of Galadhrim


1899 αλήθειες + 1 ψέμμα...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Gothic
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
747 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2005, 23:43:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Gothic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Απομείναμε μόνοι οπως βλεπω αγαπητή και αισθάνομαι σαν ηλίθιος μαζι σας.
Πολύ ευχάριστο συναίσθημα θα έλεγα


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2005, 23:52:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ναι, είναι σαν αυτό που λένε "που μας πάτε μόνους τρεις χιλιάδες ανθρώπους"?

η αλήθεια είναι πάντως πως αυτή η ηλιθιότητα αστεία αστεία μας έχει δέσει όλους εδώ μέσα....


Γ.


1899 αλήθειες + 1 ψέμμα...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Gothic
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
747 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2005, 00:04:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Gothic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μας έχει δέσει

...θα έλεγα ότι δεν είναι και τόσο άσχημο το δέσιμο


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2005, 00:13:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εξαρτάται αγαπητέ...


άλλοι είμαστε για "δέσιμο"

άλλους θα τους πάνε "δεμένους"

άλλοι έχουν "συνδεθεί" ανεπανόρθωτα

μερικοί το έχουν "δέσει" κόμπο ότι είναι σπουδαίοι

και μερικοί άλλοι λειτουργούν ως "συνδετήρες" σε κάθε θέμα που βρίσκουν


πως τα λέω η γυναίκα σήμερα!!!!


G.



1899 αλήθειες + 1 ψέμμα...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 24 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy