ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΤΕΣΤ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ.....
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 10
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
anhsixia
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2005, 17:12:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους anhsixia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας ειμαι νεα στην παρέα σας ........ελπίζω να μην ειμαι κλειστη και να δεχεταικαινούργια πρόσωπα!
<λοιπον....ξεκινώ αποτο πρωτο τεστ....
<είμαι ανάμεσα στην άσπρη και την ροζ αλλά αποφασίζω να ανοίξω πρώτα την ρόζ η οποία οδηγεί σε μια σάλα απέναντι ΄βλέπω τεράστια παράθυρα που φαίνεται ένας κήπος.που σίγουρα θα κατέβω να τον δω απο κοντά...

<δεύτερη ανοίγω την άσπρη ,η οποιά με οδηγει σε μια κουζίνα,δεν θα μείνω εδω ,την ξανακλεινω αφου πιώ λιγο νεό απο το ψυγείο.

<<ανοίγω την μαύρη ππου οδηγει σε μια τεράστι ααίθουσα γεματη ράφια με βιβλία,μένω ώρες κοιτώντας τους τίτλους και ξεφυλίζοτας αρκετά απο αύτά,μου αρεσει πολυ εδω.

<η μπλέ τίποτα....ένας διάδρομος που βαριέμαι να διασχίσω.
<τι να πω δεν ξερω.....


anΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

anhsixia
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2005, 17:18:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους anhsixia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είμαι η <Δεσποινα και η Γαλαζια σφαίρα μου μίλησε για την ομορφη παρέα σας,μου πέρασε ομως η σκέψη-αγωνία αν είστε κελιστη παρέα,είμαι παλιό μέλος αλλά....τωρα σας ανακάλυψα μεσω της <καλλιόπης <να ειστε καλα!

anΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

morpheaus
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
207 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2005, 01:27:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους morpheaus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ει που είσται όλοι?
Μορφέα τι γίνεται?
Ετσι θα αφήσεις να χαθεί το θέμα?



Το παρελθόν είναι δάσκαλος του παρόντος και οδηγός του μέλλοντοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μορφέας
Πλήρες Μέλος


856 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2005, 03:12:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μορφέας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σας...

Αγαπητέ Μορφέα, όχι είμαι εδώ και παρακολουθώ τις απαντήσεις και όποτε μπορώ τις απαντώ. Δυστυχώς λόγω εορτών πιέζομαι υπερβολικά στην δουλειά μου και έτσι ο χρόνος μου είναι ελάχιστος. Αυτός είναι και ο λόγος που καθυστερώ τόσο πολύ...


Το μέλλον σου... καθορίζει το παρελθόν σου!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μορφέας
Πλήρες Μέλος


856 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2005, 03:19:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μορφέας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λοιπόν, επίσης για την αποφυγή μεγάλων καθυστερήσεων στις απαντήσεις και επειδή θα μπω στα πιο πνευματικά τεστ αργότερα, δυστυχώς (και λυπάμαι πραγματικά) λόγω περιορισμένου χρόνου

ΟΙ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΤΩΝ ΤΕΣΤ ΘΑ ΔΙΝΟΝΤΑΙ ΜΟΝΟΝ ΣΕ ΜΕΛΗ 1ης ΒΑΘΜΙΔΑΣ ΚΑΙ ΑΝΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΑΠΑΝΤΗΘΟΥΝ ΠΙΑ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΑ ΤΕΣΤ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ.

ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΥ ΤΟ ΚΑΝΩ ΑΥΤΟ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΔΥΝΑΤΩ ΝΑ ΑΝΤΑΠΕΞΕΛΘΩ. ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΦΗΣΩ ΕΝΤΕΛΩΣ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΗΘΕΛΑ.

Φυσικά από όσα έγραψα παραπάνω εξαιρούνται τα καινούργια μέλη που έχουν ήδη πάρει απαντησεις σε προηγουμενα τεστ. Επίσης μέχρι να παραθέσω το καινούργιο τεστ θα υπάρχει η δυνατότητα απάντησης και στα τρία προηγούμενα.

Ξανά λυπάμαι που το κάνω αυτό και ελπίζω να το κατανοείτε.

Το μέλλον σου... καθορίζει το παρελθόν σου!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2005, 08:53:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα σε όλους.
Μορφέα υποκλίνομαι.Τις απαντήσεις σου δεν θα μπορούσε να τις δώσει ούτε η μαμά μου. Ισως μόνο εγώ. Ευχαριστώ.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Μορφέας
Πλήρες Μέλος


856 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2005, 03:10:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μορφέας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είδες τελικά Νστούλα... καλύτερα από εμάς τους ίδιους δεν γνωρίζει άλλος τον εαυτό μας.

Χαίρομαι πολύ που αναγνωρίζεις τον εαυτό σου...

Το μέλλον σου... καθορίζει το παρελθόν σου!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

livia
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
193 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2005, 12:24:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους livia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα,
Πρώτα ανοίγω την άσπρη πόρτα,είναι παγωμένο το χερούλι της και μόλις μπαίνω μέσα καταλαβαίνω γιατί..Είναι η είσοδος ενώς τούνελ που μοιάζει να οδηγεί σε σπήλιά.Είναι γεμάτο από υπέροχους σταλακτίτες που λαμπυρίζουν απόκοσμα σε χρώματα πρασινογάλανα σαν να είναι φτιαγμένοι απο διαμαντόσκονη.στα τοιχώματα έχει υγρασία και μούσκλια που μοσχομυρίζουν.
Η ρόζ πόρτα,μοιάζει φτιαγμένη απο ζάχαρη...μέσα είναι ένα ολόλευκο τοπίο με βουνά και πεδιάδες και ένα υπεροχο ουράνιο τόξο που αχνοφένεται γιατί όλα είναι λουσμένα σε άπλετο ολόλευκο,ζωντανό φώς.
Η μπλέ πόρτα είναι φτιαγμένη απο σίδερο και ανοίγει με δυσκολία αλλά μέσα είναι το ποιό υπέροχο θέαμα.Πολλά παιδάκια με πολύχρωμα ρούχα παίζουν σε ένα καταπράσινο λιβάδι και τσιρίζουν ζαρούμενα ανάμεσα στα δέντρα και τις σχοινένιες κούνιες που κρέμονται απο τα κλαδιά τους.
Η μαύρη πόρτα είναι φτιαγμένη απο σοκολάτα και έχει και γλυκιά μυρωδιά καθώς την πλησιάζω.Μέσα είναι μια μεγάλη αίθουσα σκοτεινή μέν αλλά γεμάτη με πολλά μικρά χριστουγιενιάτικα λαμπάκια που αναβοσβήνουν τρελά καλύπτωντας όλη την αίθουσα απο το ταβάνι ώς το πάτωμα.Στην μέση ένας τεράστιος σορός απο σοκολατάκια με γέμιση λικέρ κεράσι....μμμμμμμμμ

Είναι δύσκολο το μονοπάτιΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

katia
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
629 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2005, 16:40:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους katia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΓΩ ΔΕΝ ΠΗΡΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ


Ο ΧΡΟΝΟΣ ΑΠΟΚΑΛΥΠΤΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΣΤΟΥΣ ΜΕΤΑΓΕΝΕΣΤΕΡΟΥΣ.ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΦΛΥΑΡΟΣ ΠΟΥ ΜΙΛΑΕΙ ΑΚΟΜΑ ΚΙ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΤΟΝ ΡΩΤΑΣ.

ΕΥΡΙΠΙΔΗΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KRYSTALLENIA
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
121 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2005, 16:34:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KRYSTALLENIA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΙΑ ΓΛΥΚΕΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΤΗΝ ΟΜΟΡΦΗ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ….

ΤΙ ΟΜΟΡΦΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΝΟΙΞΕΣ ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΜΟΡΦΕΑ? ΒΕΒΑΙΑ ΑΡΓΗΣΑ ΝΑ ΤΟ ΒΡΩ ΑΛΛΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΑ…. ΣΩΣΤΑ?

ΚΑΤΑΝΟΩ ΤΟ ΦΟΡΤΟ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΣΟΥ, ΟΠΟΤΕ TAKE YOUR TIME ΚΑΙ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΒΙΑΣΤΕΙΣ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ…

ΕΠΕΙΔΗ ΗΔΗ ΕΧΕΤΕ ΦΤΑΣΕΙ ΤΑ ΤΡΙΑ ΤΕΣΤ ΘΑ ΤΑ ΠΑΡΩ ΕΝΑ-ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΟΣΟ ΤΟ ΔΥΝΑΤΟΝ ΠΙΟ ΑΝΑΛΥΤΙΚΗ.

ΤΕΣΤ Νο 1.

ΟΙ ΣΕΙΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΑΝΟΙΓΑ ΤΙΣ ΠΟΡΤΕΣ ΕΙΝΑΙ Η ΕΞΗΣ:

1. ΡΟΖ
2. ΜΠΛΕ
3. ΑΣΠΡΗ
4. ΜΑΥΡΗ

1. ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΗ ΡΟΖ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑΣ ΚΑΤΑΠΡΑΣΙΝΟΣ ΚΗΠΟΣ ΟΠΟΥ ΣΤΗ ΜΕΣΗ ΤΟΥ ΔΕΣΠΟΖΕΙ ΕΝΑΣ ΟΛΟΛΕΥΚΟΣ ΚΡΙΝΟΣ ΠΕΡΙΛΟΥΣΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΦΩΣ.
2. ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΠΛΕ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑ ΔΩΜΑΤΙΟ ΣΤΑ ΧΡΩΜΑΤΑ ΤΟΥ ΓΑΛΑΖΙΟΥ ΟΠΟΥ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΡΑΘΥΡΑ ΤΟΥ ΒΛΕΠΟΥΝ ΠΡΟΣ ΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ.
3. ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΣΠΡΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑ ΛΕΥΚΟ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟ ΜΕΣΑ ΣΕ ΕΝΑ ΨΗΛΟ ΚΟΛΟΝΑΤΟ ΓΥΑΛΙΝΟ ΑΝΘΟΔΟΧΕΙΟ ΤΟΠΟΘΕΤΗΜΕΝΟ ΠΑΝΩ ΣΕ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΓΥΑΛΙΝΟ ΣΤΡΟΓΓΥΛΟ ΤΡΑΠΕΖΑΚΙ.
4. ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΗ ΜΑΥΡΗ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΠΑΛΙΑ ΚΑΙ ΣΚΟΝΙΣΜΕΝΑ ΒΙΒΛΙΑ ΤΟΠΟΘΕΤΗΜΕΝΑ ΣΕ ΣΤΟΙΒΕΣ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΜΟΙΑΖΟΥΝ ΝΑ ΚΡΥΒΟΥΝ ΜΥΣΤΙΚΑ ΧΑΜΕΝΑ ΑΠΟ ΚΑΙΡΟ.

Η ΕΠΙΛΟΓΗ ΤΩΝ ΠΟΡΤΩΝ ΕΓΙΝΕ ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΑ ΧΡΩΜΑΤΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΝΟΙΞΑ ΟΛΕΣ ΓΙΑΤΙ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΕΧΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΘΕΜΙΑ ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ.

ΤΕΣΤ Νο 2.

Ο ΚΥΒΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΑΝΟΣ ΚΑΙ ΓΥΑΛΙΝΟΣ.

ΤΟΠΟΘΕΤΗΜΕΝΟΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΟΥ ΠΛΑΙΣΙΟΥ.

Η ΣΚΑΛΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΙΔΕΡΕΝΙΑ ΧΡΩΜΑΤΟΣ ΑΣΗΜΙ.

ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΤΩ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΓΩΝΙΑ ΤΟΥ ΠΛΑΙΣΙΟΥ ΚΑΙ ΓΕΡΝΟΝΤΑΣ ΔΕΞΙΑ ΦΤΑΝΕΙ ΣΤΟ ΠΑΝΩ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΚΥΒΟΥ.

Η ΣΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΧΩΣ ΣΤΗΡΙΓΜΑ, ΑΚΟΥΜΠΑΕΙ ΚΑΙ ΣΤΗΡΙΖΕΤΑΙ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΚΑΤΩ ΓΡΑΜΜΗ ΤΟΥ ΠΛΑΙΣΙΟΥ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΚΥΒΟ. ΤΑ ΣΚΑΛΟΠΑΤΙΑ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΚΥΛΙΝΔΡΙΚΑ.

ΤΟ ΑΛΟΓΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟ, ΡΩΜΑΛΕΟ, ΥΠΕΡΗΦΑΝΟ. ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΑΥΡΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΜΕΤΩΠΟ ΤΟΥ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΛΕΥΚΟ ΣΗΜΑΔΙ.

ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΦΤΑΣΩ ΣΤΟΝ ΚΥΒΟ ΠΡΙΝ ΓΙΝΕΙ Ο ΚΑΤΑΚΛΥΣΜΟΣ. ΟΜΩΣ ΓΙΑ ΝΑ ΦΤΑΣΩ ΣΤΟΝ ΚΥΒΟ ( ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ ΨΗΛΑ) ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΕΒΩ ΤΗ ΣΚΑΛΑ ΟΠΟΥ ΤΟ ΑΛΟΓΟ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΑΝΕΒΕΙ. ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΤΟ ΒΑΖΩ ΚΑΤΩ. ΒΟΗΘΑΩ ΤΟ ΑΛΟΓΟ ΝΑ ΑΝΕΒΕΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΝΕΒΑΙΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΑΝΩ ΣΤΟΝ ΚΥΒΟ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗ ΣΚΑΛΑ ΜΕΝΕΙ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΗΣ.


ΤΕΣΤ Νο 3.

1ο ΜΕΡΟΣ


Ο ΣΤΑΥΡΟΣ ΠΟΥ ΖΩΓΡΑΦΙΣΑ ΕΙΝΑΙ ΧΡΥΣΟΣ. ΤΟ ΣΧΗΜΑ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΠΛΕΥΡΕΣ ΤΟΥ ΣΑΝ ΤΑ ΠΟΤΗΡΙΑ ΤΟΥ ΜΑΡΤΙΝΙ ΔΗΛ. ΠΛΑΤΙΑ ΕΞΩ ΚΑΙ ΟΣΟ ΠΛΗΣΙΑΖΟΥΝ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΛΕΠΤΑΙΝΟΥΝ ΣΧΗΜΑΤΙΖΟΝΤΑΣ ΚΑΜΠΥΛΗ ΠΡΟΣ ΤΑ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΕΥΘΕΙΑ ΓΡΑΜΜΗ.

ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΠΛΕΥΡΕΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΟΛΛΗΜΕΝΟ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΕΧΤΙΚΑ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΑΚΙ ΧΡΩΜΑΤΟΣ ΒΑΘΥ ΚΟΚΚΙΝΟ. ΑΠΟ ΚΑΘΕ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟ ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΠΟΛΥ ΛΕΠΤΗ ΑΛΥΣΙΔΑ ΧΡΩΜΑΤΟΣ ΜΑΥΡΗ ΠΟΥ ΠΑΝΩ ΤΗΣ ΕΧΕΙ ΦΥΛΛΑ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑΣ ΧΡΩΜΑΤΟΣ ΜΑΥΡΑ ΚΑΙ ΕΝΩΝΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΤΕΣΣΕΡΑ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΑ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥ.

ΤΑ ΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΜΕ ΠΛΗΜΜΥΡΙΖΟΥΝ ΟΤΑΝ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΑΥΤΟΝ ΤΟ ΣΤΑΥΡΟ ΕΙΝΑΙ ΝΟΣΤΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΑΓΑΠΗ. ΝΟΙΩΘΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΧΑΡΙΣΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΠΡΟΣΩΠΟ.

2ο ΜΕΡΟΣ


1. TΟ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΜΟΥ ΖΩΟ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΟΝΟΚΕΡΟΣ... ΜΥΘΙΚΟ ΠΛΑΣΜΑ, ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ, ΑΠΙΑΣΤΟ, ΜΑΓΙΚΟ, ΜΥΣΤΗΡΙΩΔΗΣ... ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΥΕΙ ΤΗΝ ΚΑΛΟΣΥΝΗ...

2. Ο ΣΚΥΛΟΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΣΕ ΠΡΟΔΩΣΕΙ, ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΣ ΦΙΛΟΣ, ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΣΕ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΣΕΙ ΟΤΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΝΑΓΚΗ... , ΣΟΥ ΜΙΛΑΕΙ ΜΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ.

3. Ο ΦΟΙΝΙΚΑΣ (PHOENIX) , ΕΠΙΣΗΣ ΜΥΘΙΚΟ ΠΛΑΣΜΑ... ΣΥΜΒΟΛΙΖΕΙ ΤΗΝ ΑΘΑΝΑΣΙΑ, ΤΗΝ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ, ΚΑΙ ΤΗ ΖΩΗ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΘΑΝΑΤΟ... , ΤΗ ΜΕΓΑΛΟΠΡΕΠΕΙΑ...

4.Ο ΚΑΦΕΣ? ΝΑΙ, ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΞΥΠΝΙΑ ΤΟ ΠΡΩΙ...

5. ΤΟ ΓΥΑΛΙ? ΝΑΙ, ΓΙΑΤΙ Η ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ ΤΟΥ ΔΕΝ ΚΡΥΒΕΙ ΤΙΠΟΤΑ, Η ΥΦΗ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ, ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΤΟΣΟ ΔΥΝΑΤΟ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΘΡΑΥΣΤΟ...

6. Η ΣΟΚΟΛΑΤΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΑΠΛΑ… ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΙ!!!! ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟΟΟΟΟΟΣΟ ΓΛΥΚΕΙΑ? ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΙΣΘΗΣΗ ΠΟΥ ΣΟΥ ΑΦΗΝΕΙ ΜΕΤΑ? ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΚΡΙΒΩΣ… ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΜΑΖΙ…

7. ΓΙΑ ΑΡΧΗ ΦΟΒΑΜΑΙ… ΚΑΙ ΤΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΨΑΞΩ ΝΑ ΒΡΩ ΕΝΑ ΔΕΝΤΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΑΚΟΥΜΠΗΣΩ ΠΑΝΩ ΤΟΥ ΚΑΘΙΣΜΕΝΗ ΣΤΟ ΕΔΑΦΟΣ ΜΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΚΛΕΙΣΤΑ… ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΙΣΩΣ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΑΝΑΨΩ ΚΑΜΙΑ ΦΩΤΙΑ.

8. ΝΟΙΩΘΩ ΦΟΒΙΣΜΕΝΗ, ΑΓΧΩΜΕΝΗ ΣΑΝ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΦΥΛΑΚΗ. ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΒΛΕΠΩ ΕΝΑ ΣΜΗΝΟΣ ΧΕΛΙΔΟΝΙΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΔΥΝΑΜΗ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΒΓΩ...

9. ΑΡΧΙΚΑ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΟΜΑΙ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΤΟΝ ΓΚΡΕΜΙΣΩ ΜΕ ΟΤΙ ΕΧΩ ΕΥΚΑΙΡΟ.


Η ΓΝΩΣΗ ΤΗΣ ΑΓΝΟΙΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΣΟΦΙΑΣ (Κλεόβουλος)
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kswtikoula
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
676 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2005, 17:37:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kswtikoula  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος kswtikoula  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


Θα ανοίξω τις πόρτες με τη σειρά που τις αναφέρεις, γιατί παίρνουμε τα πράγματα όπως μας έρχονται στη ζωή.
Πίσω από την άσπρη πόρτα είναι το δωμάτιο ενός νοσοκομείου άδειο και επειδή με ενοχλεί η μυρωδιά αυτή την κλείνω αμέσως.
Πίσω από την μπλε πόρτα υπάρχει θάλασσα χειμωνιάτικη με μπλε γκρι ουρανό.
Κάθομαι για ένα τσιγάρο και συνεχίζω την πορεία.
Πίσω από τη ροζ πόρτα είναι ένα παιδικό δωμάτιο με όμορφα χρώματα, το οποίο όμως είναι ξένο κι για' αυτό φεύγω.
Πίσω από τη μαύρη πόρτα γίνεται ένα πάρτυ με φίλους, ποτά, ωραία μουσική και ενδιαφέρουσες συζητήσεις, ερωτισμό. Κλείνω την πόρτα πίσω μου και μένω εκεί.
Μόλις πρόσεξα ότι άλλαξα τη σειρά σις πόρτες ασυναίσθητα και γι'αυτό το αφήνω έτσι.

Φύτεψα πάλι τα κρίνα της ψυχής μου σ'άπιστο χώμα
http://www.purplemoon.com/Stickers/gnome-mushrooms.jpgΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kswtikoula
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
676 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2005, 17:52:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kswtikoula  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος kswtikoula  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Έχω έναν κόκκινο χάρτινο κύβο και τον τοποθετώ στο πλαίσιο διαγώνια και πάνω αριστερά,
Η σκάλα είναι μια απλή μεταλική σκάλα σε ασημί χρώμα με κοκκινο πλαστικό στο τέλειωμά της και την τοποθετώ στο πλαίσιο κάτω αριστερά πολύ μακρυά από τον κύβο.
Το άλογο είναι μια δυνατή κάτασπρη πανέμορφη φοράδα, η οποία όμως είναι πολύ θλιμμένη.
Μόλις έρθει η καταιγίδα παίρνω το άλογο και τρέχω να βρω ένα μέρος να προφυλαχτώ και αφήνω τα άλλα δύο αντικείμενα στην τύχη τους.

Φύτεψα πάλι τα κρίνα της ψυχής μου σ'άπιστο χώμα
http://www.purplemoon.com/Stickers/gnome-mushrooms.jpgΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kswtikoula
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
676 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2005, 18:18:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kswtikoula  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος kswtikoula  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Στην πάνω αριστερή πλευρά είναι ένα κοριτσάκι που συμβολίζει την αθωότητα.
Στην πάνω δεξιά ένα πιστόλι που είναι κρύο, ξένο και κακό.
Στην κάτω αριστερή μια καρδιά που συμβολίζει την αγάπη, τη χαρά και την ολοκλήρωση.
Κάτω δεξιά είναι ένας σταυρός, μάλλον από ταφόπλακα και συμβολίζει το τέλος.


Αγαπημένο ζώο ο πίθηκος γιατί είναι έξυπνο, παιχνιδιάρικο, όμορφο, τρυφερό και μοιάζει με τον άνθρωπο αλλά χωρίς την κακία του.

2ο αγαπημένο ζώο ο σκύλος γιατί είναι πιστός έξυπνος και αγαπά αληθινά.

Αγαπημένο πτηνό το αηδόνι γιατί κελαηδά πανέμορφα και δεν κλείνεται σε κλουβί.

Ο καφές μου αρέσει πάρα πολύ, γιατί έχει υπέροχη γεύση και άρωμα και μου κάνει παρέα όλη μέρα.

Το γυαλί δεν μου αρέσει γιατί είναι κρύο και αν ζεσταθεί σπάει.

Μου αρέσει η σοκολάτα γιατι έχει ωραία γεύση και λιώνει για μένα.

Φοβάμαι και προσπαθώ κάνω όσο πιο ανεπαίσθητη γίνεται την παρουσία μου, παίζω εκτός έδρας.

Αισθάνομαι εγκλωβισμένη αλλά νοιώθω καλά που βλέπω τον ουρανό και δεν βρέχει. Βλέπω τον ήλιο που με ζεσταίνει και΄παρατηρώ τις μορφές που έχουν τα άσπρα σύννεφα και την κίνησή τους.

Αν δεν μπορώ να τον περάσω με τίποτα ή να τον γκρεμίσω γυρνάω πίσω.

Ελπίζω σε μια απάντηση αγαπητέ Μορφέα, όταν και αν βρεις χρόνο.
Σ'αυχαριστώ εκ των προτέρων...
Φιλικά Ξωτικούλα

Φύτεψα πάλι τα κρίνα της ψυχής μου σ'άπιστο χώμα
http://www.purplemoon.com/Stickers/gnome-mushrooms.jpg

Edited by - kswtikoula on 18/12/2005 18:24:12Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μορφέας
Πλήρες Μέλος


856 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/12/2005, 03:11:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μορφέας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κάτια
Δεν σου απάντησα; Ζητώ συγνώμη για την παράλειψη, το πρώτο τεστ θα είναι το δικό σου.

Ζητώ συγνώμη για την καθυστέρηση, μόλις ολοκληρώσω και τις τελευταίες απαντήσεις προχωράω στο καινούργιο τεστ.

Το μέλλον σου... καθορίζει το παρελθόν σου!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

katia
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
629 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/12/2005, 16:15:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους katia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ


Ο ΧΡΟΝΟΣ ΑΠΟΚΑΛΥΠΤΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΣΤΟΥΣ ΜΕΤΑΓΕΝΕΣΤΕΡΟΥΣ.ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΦΛΥΑΡΟΣ ΠΟΥ ΜΙΛΑΕΙ ΑΚΟΜΑ ΚΙ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΤΟΝ ΡΩΤΑΣ.

ΕΥΡΙΠΙΔΗΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/12/2005, 16:58:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΣΠΡΗ ΠΟΡΤΑ

ΜΠΛΕ ΠΟΡΤΑ

ΡΟΖ ΠΟΡΤΑ

ΜΑΥΡΗ ΠΟΡΤΑ


ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/12/2005, 17:35:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΟΜΩΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΕΤΣΙ...

ΑΣΠΡΗ ΠΟΡΤΑ

ΜΠΛΕ ΠΟΡΤΑ

ΡΟΖ ΠΟΡΤΑ

ΜΑΥΡΗ ΠΟΡΤΑ


ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sotiriamaria
Νέο Μέλος


6 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2006, 08:36:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sotiriamaria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλημερα σε ολους... ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!! και ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ να χουμε βρε παιδια!!!οτι επιθυμει ο καθενας....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
185 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2006, 17:45:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Άσπρη μπλε μαύρη ροζ
Οκ λοιπόν ανοίγω πρώτα την άσπρη με ελκύει η μαύρη αλλά με τρομάζει κιόλας οπότε προτιμώ το άσπρο ως καλύτερο χρώμα από το ροζ και το μπλε και αλώστε πάντα ήταν και το χρώμα του καλού όπότε νιώθω κάποια ασφάλεια στην πρώτη μου επαφή θα αφήσω την μαύρη του μυστηρίου για το τέλος πίσω από την άσπρη πόρτα στέκεται ένας καλός άγγελός που μου χαμογελά προστατευτικά .
Συνεχίζω στο μπλε χρώμα που το θεωρό πιο σοβαρό από το ροζ πίσω του υπάρχει θάλασσα αυτή που αγαπώ τόσο , ανοίγω κατόπιν την ροζ , και ο!! τι χαρά πόσες καραμέλες και γλυκά να δώσω στα παιδάκια και το μαύρο που πάντα με έλκυε στο τέλος, ανοίγω την πόρτα και τι έκπληξη πίσω από την πόρτα ... στέκομαι εγώ!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
185 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2006, 18:16:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Μορφέα συγχαρητήρια για το θέμα έστειλα την πρώτη μου απάντηση χωρίς να διαβάσω τις υπόλοιπές και επηρεαστώ κατόπιν συνειδητοποίησα πόσο έχω αργήσει κάλιο αργά παρά ποτέ όμως, είναι άλλωστε τόσο ενδιαφέρων συνεχίζω λοιπόν
Πλαίσιο πάνω δεξιά όχι παρά πολύ κοντά στην γωνία είναι ένας μπλε πλαστικός κύβος μου θυμίζει ένα παιχνίδι από το τρενάκι του γιου μου , έπειτα τοποθετώ την σκάλα στην μέση το άλογο είναι μαύρο νέο και περήφανο σαν εκείνο του Μέγα Αλέξανδρου πως το έλεγαν Βουκεφάλα νομίζω είναι δικό μου καλπάζει περήφανο να κατακτήσει είμαι εγώ μαζί του είναι έξω από το πλαίσιο το θαρραλέο άτι ανεβαίνει την σκάλα με ευκολία και μπαίνει από τον κύβο που τώρα έχει την μορφή παραθύρου στο ζεστό και φιλόξενο πλαίσιο σπίτι πάει κοντά στο τζάκι όσπου να περάσει η καταιγίδα.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
185 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2006, 19:06:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σταυρός με την σειρά που ζήτησες γράφω πρώτα το όνομα του γιου μου μετά του δεύτερου παιδιού της κορούλας μου μετά του άντρας μου και κατόπιν το δικό μου
Ζωγραφίζω ένα νησί σε σχήμα καρδιάς κάτω από το όνομα του γιου μου λατρεύει ξέρεται να ζωγραφίζει νησιά το νησί έχει ακόμα ζωγραφισμένο έναν ήλιο φοίνικες και γλαροπούλια και γαλήνια θάλασσα στην συνέχεια κάτω από το όνομα της κορούλας μου ζωγραφίζω μια κομψή κορδέλα δεμένη φιόγκο δυο καρδούλες δικιά μου και η δικιά της δίπλα δίπλα λατρεμένες και ένα πουλί μεγάλο όμορφο μου θυμίζει πουλάκι η κόρη μου ώρες ώρες..
Μετά κάτω από το όνομα του μηχανόβιου άντρα μου μία μοτοσικλέτα είναι τόσο όμορφος όταν οδηγά..
Και μετά το δικό μου όνομα σαν να κλείνω κύκλο δεν ζωγραφίζω τίποτα μόνο το υπογραμμίζω κάτι που συνηθίζω να κάνω όταν γράφω κάπου την τελευταία μου φράση.
Γάτα είχα για 15 χρόνια την γάτα της φωτογραφίας μου πάθανε πια την αγαπούσα πολύ….
Ορκα όμορφη έξυπνη δυνατή παίρνει αυτό που θέλει με τρομάζει λίγο αλλά μου αρέσουν μάλλον αυτά που με τρομάζουν..
Καφές ναι είναι ωραίος ένας καφές το πρωί τον απολαμβάνω δεύτερο όμως δεν θα πιω θεωρώ ότι και τον έναν κακός τον πίνω άσχημο πράγμα ο καφές πόσο τον στερήθηκα στης εγκυμοσύνες μου…
Γυαλί μπρρρ ψυχρό και άκαρδο διάφανο και εκθέτει και σπάει δεν λέω έχει την ομορφιά του αλλα΄δεν το πολυσυμπαθώ
Σοκολάτα το ρωτάς γυναίκα είμαι !!
Φαντάσου ζεστή σοκολάτα μπροστά στο τζάκι μμμμ!!!
Φοβάμαι ψάχνω μια γωνία να κρυφτώ να κοιμηθώ προστατευμένη μέχρι να ξημερώσει η αυγή
Έχω κλειστοφοβία με πιάνει πανικός τον βλέπω τον ουρανό νατος καταγάλανος λοιπόν ψυχραιμία σύνελθε κοριτσάκι μου άσε της υστερίες και κοίτα πως θα βγεις από εδώ ο ουρανός ο καταγάλανος είναι εκεί έχει η γλυκιά ζωή εμπόδια που πρέπει να ξεπερνάμε..
Ανεβαίνω τον τοίχο όσο ψιλός και να είναι , θα βρω έναν τρόπο να ξεπεράσω και αυτό το εμπόδιο πάντως πίσω δεν γυρνώ .

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
185 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2006, 19:25:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλέ μου Μορφέα διάβασα το θέμα σου από την αρχή απάντησα τα τεστ με την σειρά χωρίς να διαβάζω της απαντήσεις των άλλων παιδιών φτάνοντας πια στην τελευταία σελίδα είδα το γραπτό σου που μας μιλάς για την κούραση σου μην ανησυχείς σε καταλαβαίνω απόλυτα είναι πολύ όμορφο το θέμα σου για να χαθεί απάντησε όποτε όταν και αν μπορείς σε ευχαριστώ εκ των προτέρων, εύχομαι να ξεκουραστείς το τριήμερο .
sorry ξέχασα το πτηνο στο 3ο τεστ δεν έχω ιδιαίτερη σχέση με τα πουλια μάλον το χελιδόνη μου φυμίζει τα παιδικά μου χρόνια σπίτι και καλοτυχία άνοιξη χαρά και ήλιο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/01/2006, 04:05:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Μορφέα, δίχως να έχω διαβάσει ΚΑΘΟΛΟΥ απαντήσεις έκανα και τα τρία τεστ, όμως για να μην κάνω "αναδρομές" μέσα στο τόπικ σου τα έστειλα στο προσωπικό σου mail.
Τις φωτο από τα τεστ όμως δεν μπόρεσα να τις επισυνάψω οπότε τις παραθέτω εδώ

Ελπίζω κάποια στιγμή να βρεθεί χρόνος και για μας τα...αργοπορημένα παιδάκια...


Α! η τρυανταφυλλιά μου θύμισε και κάτι που ξέχασα να σου γράψω, στα πτηνά νομίζω πως ο γλάρος με σαγηνεύει περισσότερο. Τον θυμίθηκα όταν ζωγράφιζα το επόμενο τέστ.

Απ' ότι είδα μετά, έκανα πρώτα το τελευταίο και μετά το 2ο τεστ.

Φιλάκια πολλά
Και καληνύχτα σε όσους δεν κοιμήθηκαν ακόμη σαν την αφεντιά μου...
ΒίκυΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Katastrofi
Νέο Μέλος

Greece
6 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/01/2006, 16:01:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Katastrofi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είμαι Νέο Μέλος και είναι η πρώτη φορά που γράφω!!!

Λοιπόν

Εγώ ανοίγω πρώτα την Λευκή Πόρτα και βλέπω ένα λευκοντυμένο ξανθό κορίτσι σε ένα λευκό δωμάτιο με ανοιχτό παράθυρο που το φωτίζει ο ήλιος

Στη συνέχεια ανοίγω την Μπλέ Πόρτα όπου βρίσκομαι στην ακρογιαλιά και βλέπω την θάλασσα με λίγο κυματάκι και γλάρους που πετούν μια ηλιόλουστη μέρα χωρίς κόσμο

Την Ροζ Πόρτα ανοίγω στη συνέχεια και βρίσκομαι σεν ένα παιδικό δωμάτιο χωρίς να υπάρχει μωρό μόνο τα ροζ έπιπλα και ροζ κουρτίνες και υφάσματα!

Την Μαύρη πόρτα δεν την ανοίγω καθόλου! Φοβάμαι γιαυτό που θα αντικρύσω!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μορφέας
Πλήρες Μέλος


856 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2006, 00:22:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μορφέας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ/ή Καποδίστρια, δυστυχώς δεν ανοίγει η εικόνα της λευκής σου πόρτας, και θα προτιμούσα μίε δική σου περιγραφή παρά μία έτοιμη εικόνα

Να είσαι καλά

Το μέλλον σου... καθορίζει το παρελθόν σου!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

livia
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
193 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2006, 14:41:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους livia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μορφέα καλησπέρα,
Έμεινα κατενθουσιασμένη απο τα αποτελέσματα του πρώτου τέστ και αν δεν σε κουράζω θα ήθελα να μου πείς και για τα υπόλοιπα.

τεστ 2
Ο κύβος είναι απο γυαλί και είναι σχετικά μεγάλος αφού πιάνει το μισό πλαίσιο πάνω δεξιά.
Η σκάλα είναι απο πέτρα αλλά φτιαγμένη απο μεγάλα κομμάτια στο χρώμα της άμμου.Είναι τοποθετημένη στην κάτω αριστερή γωνία και ανεβαίνει κυκλικά με το τελευταίο πλατύσκαλο ακριβώς κάτω απο τον κύβο.
Το άλογο είναι λευκό μεγάλο και έχει φτερά.
Οταν αρχίσουν οι καταστροφές καβαλάω το άλογο που ανεβαίνει την σκάλα και πιάνω τον κύβο τον σηκώνω πάνω απο το κεφάλι μου και τον κρατάω καθώς απομακρυνόμαστε πετώντας με τον πήγασο γιατί τελικά ήταν απο πάγο και φοβάμαι μην λιώσει.

Είναι δύσκολο το μονοπάτι

Edited by - livia on 09/01/2006 15:27:02Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

livia
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
193 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2006, 15:14:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους livia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
τεστ 3
-Επάνω αριστερά γράφω κάτι σαν στοίχους επηρεασμένη απο τον σταυρό:
Έχεις και φέρεις υπεροπτικά αυτο το αγέροχο σχήμα
που αγαπήθηκε και ας είναι το σύμβολο του πόνου.
-Επάνω δεξιά γράφω τρείς λέξεις:
ελπίδα αγάπη όνειρο
-Κάτω αριστερά ζωγραφίζω δύο ερωτευμένους και γύρω γύρω καρδούλες και το νούμερο 3
-Κάτω δεξιά ένα πειρατικό πλοίο.


-Αλογο γιατί είναι έξυπνο και περήφανο.
-Λιοντάρι γιατί είναι όμορφο και δυνατό.
-Σπουργίτι γιατί είναι ελεύθερο και αλήτικο.
-Ο καφές μου αρέσει γιατί είναι πιπεράτος και δυνατός και διεγείρει τις αισθήσεις μου.
-Το γυαλί μου αρέσει γιατί ενώ είναι εύθραυστο μπορεί να αντέξει χρόνια χωρίς να σπάσει γιατί είναι διάφανο και είναι μαγικός ο τρόπος που δημιουργείται απο αμμο.
-Η σοκολάτα μου αρέσει πολύ γιατί έχει ανεπανάληπτη γεύση και νιώθω πως με αναζωγονεί.

-Προσπαθώ να βρώ ένα όπλο ίσως ένα πεσμένο κλαδί και ένα χώρο σαν πλάτωμα και ετοιμάζομαι μήπως χρειαστεί να δώσω μάχη.
-Στενοχωριέμαι γιατί ήταν φανταστικό το λιβάδι αλλά αφού μπορώ και βλέπω τον ουρανό ξαπλώνω και απολαμβάνω τα σύννεφα που σχηματίζουν δράκους και νεραϊδες.
-Προσπαθώ να βρώ τρόπο να τον σκαρφαλώσω να τον σπάσω να σκάψω απο κάτω και τελικά τα καταφέρνω και προχωρώ.


Αν δεν έχεις χρόνο δεν πειράζει περιμένω όσο θέλεις.

Είναι δύσκολο το μονοπάτιΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2006, 16:56:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ μου Μορφέα
εγώ ακόμη περιμένω τις απαντήσεις σου στα τεστ.
Ελπίζω να είναι θέμα χρόνου και να έχεις λάβει το mail που σου είχα στείλει.

Αν είναι θέμα χρόνου φύσικα και θα περιμένω κι εγώ όσο χρειάζεται-κι ας με τρώει η αγωνία...

Αρκεί να τα έχεις λάβει, μαζί με τις ζωγραφιές εννοείται που ανέβασα εδω.

Εν αναμονή λοιπόν και με την ελπίδα πως δεν με ξέχασες...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KRYSTALLENIA
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
121 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2006, 02:10:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KRYSTALLENIA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΑΑΑΑΑΧ! ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΜΟΡΦΕΑ ΠΑΝΤΑ ΑΞΙΟΠΙΣΤΟΣ...

ΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΠΩ? ΜΑΛΛΟΝ ΕΧΩ ΑΡΚΕΤΑ ΝΑ ΣΚΕΦΤΩ...

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ...

ΝΑ 'ΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ...


Η ΓΝΩΣΗ ΤΗΣ ΑΓΝΟΙΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΣΟΦΙΑΣ (Κλεόβουλος)


Edited by - KRYSTALLENIA on 11/01/2006 02:16:57Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sofia85
Νέο Μέλος

Greece
17 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2006, 15:05:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sofia85  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΜΜΜ....ΛΟΙΠΟΝ...
1) ΘΑ ΑΝΟΙΞΩ ΤΗΝ ΜΠΛΕ ΠΟΡΤΑ, ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΣΑ ΧΡΩΜΑ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΘΕΩΡΩ ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΤΗΣ ΓΑΛΗΝΗΣ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΔΩ ΚΑΤΙ ΟΜΟΡΦΟ....
ΜΙΑ ΕΡΗΜΙΚΗ ΠΑΡΑΛΙΑ, ΜΕ ΧΡΥΣΑΦΕΝΙΑ ΑΜΜΟ ΠΟΥ ΑΠΛΩΝΕΤΑΙ ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΩ.
2) ΤΗ ΡΟΖ ΠΟΡΤΑ, ΑΠΟ ΠΙΣΩ ΜΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΕΝΑΣ ΚΗΠΟΣ ΓΕΜΑΤΟΣ ΤΡΑΝΤΑΦΥΛΛΑ
3) ΤΗ ΜΑΥΡΗ ΠΟΡΤΑ, ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΠΩΣ Η ΠΟΡΤΑ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΠΑΡΑΘΥΡΟ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΤΟΝ ΒΡΑΔΥΝΟ ΟΥΡΑΝΟ ΓΕΜΑΤΟ ΑΣΤΕΡΙΑ ΠΟΥ ΛΑΜΠΟΥΝ
4) ΤΗΝ ΑΣΠΡΗ ΠΟΡΤΑ, ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΤΟΣΟ ΣΥΝΗΘΙΣΜΕΝΗ ΠΟΡΤΑ ΔΩΜΑΤΙΟΥ, ΒΛΕΠΩ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΜΟΥ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 10 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy