ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΤΕΣΤ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ.....
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 10
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
angelika
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2006, 01:46:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angelika  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
γειά σου Μορφέα είμαι καινούρια στην παρέα σας και θα ηθελα πολύ να κανω και τα 3 τέστ.βρηκα το πρώτο στο οποίο σου απάντησα ποιο πάνω αλλα δεν μπορώ να βρώ τα άλλα 2.........Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kostakis
Πλήρες Μέλος

Greece
944 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2006, 09:20:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kostakis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα παιδάκια και συγχαρητήρια στο θεματοθέτη (έξυπνο, ε; μπορεί να κερδίσω θέσεις στην επετηρίδα του Μορφέα για την ανάλυση, τώρα που έχει "ουρά"...χεχεχε)

Λοιπόν... τέσσερις πόρτες... μία άσπρη, μία μπλε (σκοτεινό ή γαλάζιο;), μία ροζ και μία μαύρη. Και ζητείται ειλικρινής και τεκμηριωμένη απάντηση... οκ.
Τη μαύρη πόρτα δεν την ανοίγω καθόλου. Δε μου αρέσει το μαύρο χρώμα, γιατί το έχω ταυτίσει με πρόσωπα λυπημένα και ψυχισμούς πληγωμένους. Μπορεί να υπάρχουν διάφορα πράγματα εκεί μέσα, αλλά η περιέργειά μου υπερκαλύπτεται από την προδιάθεσή μου να αποφύγω πιθανή τραυματική εικόνα. Χαίρετε λοιπόν, μαύρη πόρτα...
Ροζ... κοριτσίστικο χρώμα, το χρώμα της γυναικείας νιότης, προσωπικά το έχω ταυτίσει με μικρές ηλικίες και όχι τόσο με προχωρημένες αισθαντικές σωματικές καταστάσεις. Θα ανοίξω την πόρτα, περιμένοντας να δω ένα πάρτυ δύο δίδυμων κοριτσιών με μπαλόνια, σερπαντίνες και μερικά παιδιά ευτυχισμένα.
Μπλε πόρτα... τι μπλε; επιλέγω το γαλάζιο, γιατί αν πρόκειται περί σκοτεινού μπλε, με παραπέμπει σε γραφεία με στοιβαγμένους υπαλλήλους, που βρίζουν τον εργοδότη τους, την κακή τους τύχη, την άτιμη κοινωνία, την κυβέρνηση, τη μάνα που τους γέννησε και γενικά οτιδήποτε ευθύνεται για τη μη προαγωγή τους. Ανοίγοντας όμως μία γαλάζια πόρτα, θεωρώ δεδομένο ότι θα συναντήσω την απεραντοσύνη του ωκεανού, μία έρημη αμμουδιά με γαλήνια διάθεση και κρυστάλλινα νερά που περιμένουν να απενοχοποιήσουν το γυμνό κορμί και να απελευθερώσουν τις "τοξίνες" της ζωής.
Άσπρη πόρτα... την ανοίγεις και χάνεσαι. Εκτυφλωτικό το φως στο εσωτερικό, ζεις σε μία άλλη διάσταση, παραμυθένια, παραδεισένια. Φωταψία οπτική και ψυχική, άγγελοι και χερουβείμ, ύμνοι μελωδικοί και ψαλμωδίες. Η αυλή του Παραδείσου...
Πάμε στη σειρά ανοίγματος... πρώτα η ροζ πόρτα, να δω τη γήινη αθωότητα στα μάτια και το χαμόγελο των παιδιών, μετά η άσπρη πόρτα, η ευτυχία σε μία άλλη διάσταση, η αιώνια ζωή, κοιτώ τη μαύρη πόρτα, ξέρω τι θα συναντήσω, δεν την ανοίγω, αλλά επανέρχομαι στην πραγματικότητα των εγκόσμιων, χαϊδεύω το χερούλι της γαλάζιας πόρτας(γαλάζια τη θέλω, τραβάει κανείς ζόρι; χαχαχα), αποχαιρετώ δύο κόσμους (γη και ουρανό) και αφήνομαι στη λατρεία της θάλασσας, της φύσης, της ελευθερίας, εκεί που ο χρόνος χάνει την αξία του. Αφήνω την πόρτα ανοιχτή, όσοι με γνώρισαν και με αγάπησαν θα με βρουν, οι υπόλοιποι παρακαλούνται να μη σφραγίσουν την είσοδο.

Φιλικά
Κωστάκης

Εν οίδα ότι ουδέν είδα!

Edited by - kostakis on 29/11/2006 09:24:08

Edited by - kostakis on 29/11/2006 09:24:35Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

whiz
Μέλος 2ης Βαθμίδας


196 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2006, 10:37:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους whiz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Παιδια ο Μορφεας εχει αποχωρησει.
βλεπε:


[Μορφέας
Πλήρες Μέλος


834 Μηνύματα Απεστάλη: 26/01/2006, 03:09:28
--------------------------------------------------------------------------------
Αγαπητοί μου φίλοι, θέλω να ανακοινώσω οτι πλέον δεν θα μπορώ να απαντάω πια στο θέμα αυτό όσων αφορά τις απαντήσεις των τεστ.

Η ανάλυση του κάθε τεστ μου απορροφά πολύ χρόνο και ενέργεια την οποία δυσκολεύομαι πολύ να παρέχω.

Λυπάμαι ειλικρινά που το κάνω αυτό αλλά είναι πλέον πέραν των δικών μου δυνατοτήτων.

Θα προσπαθήσω να απαντήσω στα τεστ που δεν έχω απαντήσει και έχουν γραφτεί έως τώρα και πλέον θα σταματήσω.

Να είστε καλά και σας ευχαριστώ όσους συμετείχατε διότι πέραν της δικής σας ανάλυσης, βοηθήθηκα και εγώ πολύ κατανοώντας δικά μου θέματα που χρειάζονται λύση.

Χαιρετώ!

Το μέλλον σου... καθορίζει το παρελθόν σου!]

οποτε δυστηχως δεν θα μας δωσει κανενας απαντησεις στα τεστ.

Mε εκτιμηση ΆνταΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amelia
Νέο Μέλος


8 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2006, 15:47:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amelia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ...
ΛΟΙΠΟΝ
1)ΤΗΝ ΜΑΥΡΗ ΠΟΡΤΑ ΚΑΙ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΜΙΑ ΚΑΤΑΠΡΑΣΙΝΗ ΠΕΔΙΑΔΑ ΜΕ ΛΕΥΚΑ ΑΛΟΓΑ
2)ΤΗΝ ΡΟΖ ΠΟΡΤΑ ΟΠΟΥ ΑΝΟΙΓΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΘΑ ΕΒΛΕΠΑ ΤΟ ΣΠΙΤΟ ΤΗΣ BARBIE
3)ΤΗΝ ΜΠΛΕ ΠΟΡΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΕΒΛΕΠΑ ΜΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ
ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΕΛΟΣ ΤΗΝ ΑΣΠΡΗ ΟΠΟΥ ΘΑ ΕΒΛΕΠΑ ΟΛΟΥΣ ΟΣΟΥΣ ΑΓΑΠΑΩ ΜΑΖΙ...
ΑΥΤΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΑΝΤΗΣΗ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amelia
Νέο Μέλος


8 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2006, 16:01:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amelia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ....
ΛΟΙΠΟΝ ΤΕΣΤ Νο 2
- Ο ΚΥΒΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΑΠΟ ΜΠΡΟΥΤΖΟ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟΠΟΘΕΤΗΜΕΝΟΣ ΠΑΝΩ ΑΡΙΣΤΕΡΑ
- Η ΣΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΧΡΥΣΗ ΑΠΟ ΣΙΔΗΡΟ ΤΟΠΟΘΕΤΗΜΕΝΗ ΠΑΝΩ ΔΕΞΙΑ.ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΨΗΛΗ ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΓΚΕΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΛΥΦΑ , ΤΟ ΕΝΤΟΝΟ ΧΡΩΜΑ ΤΗΣ ΣΕ ΤΥΦΛΩΝΕΙ ΑΛΛΑ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΣΟΥ ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΕΡΙΕΡΓΕΙΑ ΝΑ ΑΝΕΒΕΙΣ ΟΛΟ ΚΑΙ ΠΙΟ ΨΗΑΑ.
ΤΟ ΑΛΟΓΟ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟ ΚΑΙ ΜΑΥΡΟ ΕΠΙΒΛΗΤΙΚΟ .. ΟΜΟΡΦΑ ΣΤΟΛΙΣΜΕΝΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΟΝΟΜΑΖΟΥΝΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΡΧΟΝΤΙΚΑ..
ΧΛΙΜΙΝΤΡΙΖΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΕΙ ΑΠΑΡΑΤΗΡΗΤΟ..

ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΟΥ ΧΑΛΑΣΜΟΥ ΘΑ ΑΝΕΒΑΙΝΑ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΑΛΟΓΟ ΘΑ ΠΗΔΟΥΣΑΜΕ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΥΒΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΝΑ ΑΝΕΒΟΥΜΕ ΟΣΟ ΠΙΟ ΨΗΛΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΤΗ ΣΚΑΛΑ, ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ''
ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΣΗΜΕΡΑ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

παπακαλιατης
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2006, 16:08:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους παπακαλιατης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μαυρη πορτα:κρυβεται μια κοκκινη παπαρουνα
ασπρη πορτα:ενα ασπρο σιδερενιο κρεβατι που καθεται ενας δεμενος τρελλος και προσπαθει να λυθει
ροζ πορτα:ενα λαγουδακι που τρωει καροτο και διπλα του μια μπεμπα
μπλε πορτα:μια μπλε ηρεμη θαλλασαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΜΑΡΙΑ ΚΟΤΙΝΗ
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2006, 12:10:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΜΑΡΙΑ ΚΟΤΙΝΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΝΟΙΓΩ ΤΙΣ ΠΟΡΤΕΣ ΜΕ ΤΗ ΣΕΙΡΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΤΙΣ ΔΩΣΑΤΕ.
Η ΑΣΠΡΗ ΑΠΟ ΠΙΣΩ ΓΡΑΦΕΙ ΕΥΤΥΧΙΑ.
Η ΜΠΛΕ ΓΡΑΦΕΙ ΓΑΛΗΝΗ.
Η ΜΑΥΡΗ ΓΡΑΦΕΙ ΣΤΕΝΟΧΩΡΙΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ.
Η ΡΟΖ ΓΡΑΦΕΙ ΕΡΩΤΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Μιλενα Ρ.
Νέο Μέλος


5 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2007, 10:43:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μιλενα Ρ.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σου Μορφεα.Ομορφο το τεστ,ελπιζω να παρουμε και την ερμηνεια στις απαντησεις μας!Λοιπον,εγω θ`ανοιγα πρωτα την μπλε πορτα γιατι με παραπεμπει στη θαλασσα.Ανοιγω και βρισκομαι σ`εναν τεραστιο χωρο μ`εσωτερικη πισινα,πολλες chaises longues και ψηλους γυαλινους τοιχους.Κατοπιν θ`ανοιγα την ροζ,χρωμα γλυκο,χαλαρωτικο.Απο πισω βρισκεται ενα παιδικο υπνοδωματιο η μια ρομαντικη κρεβατοκαμαρα με πολλα μαξιλαρια και σκεπασματα με βολαν!Σειρα εχει η ασπρη,πιο αδιαφορο χρωμα αλλα εξισου γαληνιο.Μια κουζινα ειναι τοποθετημενη εκει,μεγαλη.λειτουργικη με ολα τα comforts,λαμπει απο καθαριοτητα.Τελευταιο και"φαρμακερο" το μαυρο χρωμα!Ειναι απωθητικη μια μαυρη πορτα να την ανοιξει κανεις,αλλα την ανοιγω και βλεπω μια σκοτεινη ντουλαπα,που με απροθυμια θα εξερευνησω! Ευχαριστω προκαταβολικα για την απαντηση.

Edited by - Μιλενα Ρ. on 13/01/2007 10:46:59Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kleopatra
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2007, 12:33:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kleopatra  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος kleopatra  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
kalimera se oloys...loipon ego fantazomai ena xvro mprostamoy fantazete se ena toynel mia porta opoy gyro ths exei leyko fos e ekei 8elo na pao omos eimai sto xvro poy i porta einai mple mporo na po oti kati me bastaei edo kai diskola mporo na thn anikso na ksefigo apo ayto ton xvro ksero oti molis ligo prin perasa thn roz ...i mayrh einai kapoy makria omos mesa moy ksero oti kai apo kei exo perasei ...mono poy thn nio8o ki ayth konta alla kai poli makria.....ayta paidia...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2007, 15:36:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή kleopatra, καλώς ήλθες κοντά μας!

Θα σε παρακαλούσα να έγραφες με ελληνικούς χαρακτήρες κι όχι με λατινικούς οι οποίοι δυσχεραίνουν την ανάγνωση των μηνυμάτων μας.

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
NALA
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/01/2007, 14:37:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους NALA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kαλημέρα είμαι καινούργιο μέλος και θέλω να πάρω και εγώ μέρος στο παιχνίδι αυτό.

Βασικά ανοίγω όλες τις πόρτες. Η περιέργεια δεν με αφήνει και δεν θέλω να χάσω καμία εμπειρία. Πρώτα ανοιγω την μαύρη πόρτα. Με αγχώνει και θέλω να τελειώνω με αυτή. Είναι σιδερένεια μεγάλη και ίσως είναι μια μεγάλη γκαραζόπορτα ενός πολυτελούς σπιτιού. Πίσω από αυτή είναι γκαζόν και οδηγεί σε μια πισίνα με διαφορα παιδικά παιχνίδια που τα έχουν αφήσει τα παιδιά των ιδιοκτητών της υπερπολυτελούς βίλας. Το σπίτι δεν το βλέπω όμως βλέπω τα παραθυρά τους με τις υπερπολυτελείς κουρτίνες τους και τα μπαλκόνια τους. Εκείνη τη στιγμή όλοι λείπουν και είναι άδειος ο χώρος. Μήπως βλέπω κρυφά μέσα από την πόρτα;

Μετά ανοίγω την μπλε. Σίγουρα αυτή η εικόνα έχει το υγρό στοιχείο. Ένα σούρουπο στη θάλασσα μόνη μου εντελώς. Γαλήνια η θάλασσα, ούτε κρύο ούτε ζέστη. Ήσυχα και να βλέπω τα βαθύ γαλάζιο Η θάλασσα καθαρή βλέπεις και στο βυθό της που κολυμπούν ΄ψαράκια. Στην άμμο η οποια επίσεις είναι πολύ καθαρή υπάρχουν μικρά μικρά κοχύλια. Δεν κάθομαι όμως πολύ εκεί γιατί πλήτω.Όμως μου είναι αναγκαία να την βλέπω κάθε μέρα από λίγο.

Μετά ανοίγω την ροζ. Παιδάκια , κοριτσάκια με κορδελίτσες, φουστανάκια και πολλά γλυκά. Πάρτι γίνεται. Χαμός φασαρία κλόουν, Το πάρτι γίνεται σε ύπαιθρο, γρασίδι και όλα είναι στολισμένα ανάλογα.

Τέλος την άσπρη. Παντού καθαρά. Ένα σπίτι νησιώτικο αμφιθεατρικό και απο κάτω η θάλασσα. Μπλε πόρτες και παρθυρα. Τα έπιπλα όλα ξύλινα και απέρριτα. Φούρνος με ξύλα, παλιός ψωμί ζυμωτό. Γιαγιά με μαντήλα φως ηλιόλουστα παντού, έξω απλωμένη μπουγάδα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

NALA
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2007, 08:09:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους NALA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kαλημέρα είμαι καινούργιο μέλος και θέλω να πάρω και εγώ μέρος στο παιχνίδι αυτό.

Βασικά ανοίγω όλες τις πόρτες. Η περιέργεια δεν με αφήνει και δεν θέλω να χάσω καμία εμπειρία. Πρώτα ανοιγω την μαύρη πόρτα. Με αγχώνει και θέλω να τελειώνω με αυτή. Είναι σιδερένεια μεγάλη και ίσως είναι μια μεγάλη γκαραζόπορτα ενός πολυτελούς σπιτιού. Πίσω από αυτή είναι γκαζόν και οδηγεί σε μια πισίνα με διαφορα παιδικά παιχνίδια που τα έχουν αφήσει τα παιδιά των ιδιοκτητών της υπερπολυτελούς βίλας. Το σπίτι δεν το βλέπω όμως βλέπω τα παραθυρά τους με τις υπερπολυτελείς κουρτίνες τους και τα μπαλκόνια τους. Εκείνη τη στιγμή όλοι λείπουν και είναι άδειος ο χώρος. Μήπως βλέπω κρυφά μέσα από την πόρτα;

Μετά ανοίγω την μπλε. Σίγουρα αυτή η εικόνα έχει το υγρό στοιχείο. Ένα σούρουπο στη θάλασσα μόνη μου εντελώς. Γαλήνια η θάλασσα, ούτε κρύο ούτε ζέστη. Ήσυχα και να βλέπω τα βαθύ γαλάζιο Η θάλασσα καθαρή βλέπεις και στο βυθό της που κολυμπούν ΄ψαράκια. Στην άμμο η οποια επίσεις είναι πολύ καθαρή υπάρχουν μικρά μικρά κοχύλια. Δεν κάθομαι όμως πολύ εκεί γιατί πλήτω.Όμως μου είναι αναγκαία να την βλέπω κάθε μέρα από λίγο.

Μετά ανοίγω την ροζ. Παιδάκια , κοριτσάκια με κορδελίτσες, φουστανάκια και πολλά γλυκά. Πάρτι γίνεται. Χαμός φασαρία κλόουν, Το πάρτι γίνεται σε ύπαιθρο, γρασίδι και όλα είναι στολισμένα ανάλογα.

Τέλος την άσπρη. Παντού καθαρά. Ένα σπίτι νησιώτικο αμφιθεατρικό και απο κάτω η θάλασσα. Μπλε πόρτες και παρθυρα. Τα έπιπλα όλα ξύλινα και απέρριτα. Φούρνος με ξύλα, παλιός ψωμί ζυμωτό. Γιαγιά με μαντήλα φως ηλιόλουστα παντού, έξω απλωμένη μπουγάδα.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kleopatra
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2007, 19:41:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kleopatra  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος kleopatra  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλη σπερα...ποιος θα μου πει το 2ο τεστ και το 3ο τα βρηκα πολυ ενδιαφεροντα με εκαναν την απαντηση που εδωσα να την σκεφτω πολυ...ναστε καλαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
moira
Νέο Μέλος

Grenada
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/01/2007, 03:28:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους moira  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλησπερα! μ αρεσουν πολυ αυτα τα τεστ! αρχικα ανοιγω την ασπρη πορτα. βλεπω συννεφα ασπρα που μπορω να περπατησω πανω τουσ κ νιωθω λεσ κ βρισκομαι σε μια διασταση... ανοιγω τη μπλε πορτα κ βλεπω μια παραλια το ηλιοβασιλεμα σαν πινακα απο ζωγραφια ειναι.προχωραω κ καθομαι κ χαζευω την εικονα!η ροζ πορτα με οδηγει σ ενα λιβαδι με λουλουδια οπου ειναι φωτεινο κ εκει υπαρχει ενα κοριτσακι που παιζει. τη μαυρη πορτα την ανοιγω κ ειναι ενασ κλειστοσ χωροσ με κερια παντου,σκοτεινοσ που εχει μια σκαλα που οδηγει προσ τα κατω.κατεβαινω κ βλεπω οτι υπαρχουν παντου φωτιεσ κ συνειδητοποιω οτι βρισκομαι στον "κατω κοσμο" στη κολαση... αυτα ειχα να πω. περιμενω απαντηση κ ευχαριστω εκ των προτερων!

moira@Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kits
Νέο Μέλος

Guinea
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/01/2007, 22:53:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kits  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σας! Είμαι κι εγώ νέο μέλος και πολύ ανθουσιασμένη με τα τεστς.
Θα απαντήσω σύντομα σ΄αυτό με τις πόρτες ελπίζοντας σε μια μικρή ανάλυση.
Λοιπόν ανοίγω πρώτα την μπλέ πόρτα γιατί μ' αρέσει το χρώμα και βγαίνω δε ατέλειωτο ορίζοντα. Πράσινο απέραντο και καθαρός ουρανός όσο βλέπει το μάτι μου...
Μετά ανοίγω την άσπρη γιατι δεν μπορεί να κρύβει κάτι κακό πίσω της. βγαίνω σε ένα δωμάτιο χωρίς έπιπλα, με άσπρους τοίχους! Ξαναφεύγω γρήγορα...
Ανοίγω τη ροζ πόρτα. Είμαι σε ένα πάρτυ με πολύ κόσμο που όλοι έχουν πολύ κέφι. Μένω και διασκεδάζω μαζί τους.
Την μαύρη δεν επιθυμώ να την ανοίξω. Παρόλα αυτά θα το κάνω από περιέργεια. Έχει συννεφιά και είναι πολύ σκοτεινά, κάνει κρύο και γύρω μου είναι όλα ερείπια...
Ευχαριστώ εκ των προτέρων !
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
NALA
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/01/2007, 09:43:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους NALA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΟΡΦΕΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΑΚΟΜΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ ΠΟΛΛΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΠΕΡΙΜΕΝΩ

ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ANTIGONH
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2007, 12:20:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ANTIGONH  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Λοιπόν το πρώτο τεστ έχει ως εξής ...

Βρίσκεστε σε έναν χώρο, όπου υπάρχουν:
μία άσπρη, μια μπλε, μια μαύρη και μια ροζ πόρτα...

Ανοίγετε ,όποια θέλετε με όποια σειρά θέλετε και γράφετε τι υπάρχει πίσω από την κάθε πόρτα. Παρακαλώ αιτιολογίστε οποιαδήποτε σας κίνηση...

Καλό άνοιγμα

Το μέλλον σου... καθορίζει το παρελθόν σου!



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
viasal
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2007, 01:08:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους viasal  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χαιρετώ την εξαιρετικη παρεα αυτου του εξαιρετου σαιτ

Ενα καλοκαιρι ενας φιλος με ρωτησε αν θελω να μου πει καποιο τεστ

Ητανε καλοκαιρι στην μαγευτικη ελαφονησο και ημουνα σε αδεια ορκομοσιας

Λοιπον μου κανει την ερωτηση και του απαντω:

Φανταστικα εναν διαδρομο με τισ πορτες στη αριστερη πλευρα ολες η μια κοντα στην αλλη, μοιαζουν ολες ως προς το σχημα και διαφερουν στα χρωματα, λοιπον ανοιγω πρωτη την μπλε η γαλαζια και βλεπω με τα ματια τησ φαντασιας ενα υπεροχο τοπιο με καταγαλανα νερα, αμμουδιες δεντρα κτλπ ενα πανεμορφο τοπιο γαληνιο

ανοιγω την κοκκινη και βλεπω τον θαλαμο μου(στρατιωτικο) εναν μακρυ διαδρομο με κουκετες δεξια και αριστερα πιτα απο κοσμο ολοι προσοχη περιμενωντας την επιθεωρηση,δηλαδη πειθαρχια-υποταγη-αναπαντεχες καταστασης περιορισμου

ανοιγω την ασπρη και φανταζομαι ενα λαμπερο ευρυχωρο διαμερισμα με πολλα φωτα σε ψηλο κτιριο γεματο με καλοντυμενο λαμπερο ευδιαθετο κοσμο να χορευει,να επικοινωνει ,ενα αισθημα τελειου συμποσιου μετα μουσικης και γελιου,ολα αψογα.

Φτανω και στην μαυρη πορτα και τι να δω:κοσμο να περπαταει με μαυρα ρουχα να συζηταει και να πηγαινει στο νεκροταφειοτην,μαλλον στην κηδεια μου,.....αλλα με ενα ευχαριστο κλιμα οσο γινετε για καποιον που ειχε πεθανει.

Αυτα ελπιζω να μην σας κουρασαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

topolinakii
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/04/2007, 01:05:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους topolinakii  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
HI!ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ!!!
Λοιπον καταρχας θα απεφευγα να ανοιξω τη μαυρη πορτα γιατι πισω της υπαρχει το απολυτο κενο ή ο θανατος κατι τελως παντων σκοτεινο που με κανει να φοβαμαι...
Πρωτελευταια θα επελεγα τη μπλε.Μια αδιαφορια μου γεννα αυτη η πορτα.την ανοιγω ομως και βλεπω τη θαλασσα.Τα συναισθηματα αναμυκτα .Αρχικα ηρεμια αργοτερα ομως πνιγομαι...
Τωρα βρισκομαι σε πραγματικο διλλημα .ποια πορτα να ανοιξω πρωτα?τη ροζ ή τη λευκη?
Τη λευκη.Κατι γαληνιο βρισκεται εκει. ενα σπιτι γελια τραγουδια ευχαριστη διαθεση ηρεμια καθαρα αγνα συναισθηματα....ομορφα ειναι!
Η δευτερη πορτα που θα ανοιξω εναι η ροζ.Αχ! γιατι επρεπε να βγω απο την ασπρη?Κ μου αρεσε τοσο.Κ εδω καλα ειναι αλλα ψευτικα...ολα δειχνουν τελεια κ ομως ειναι ψευτικα!Δε μπορω να προσδιορισω τι ακριβως ειναι!
ανυπομονω για την απαντηση!!!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΣΠΑ
Νέο Μέλος

Greece
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/04/2007, 09:59:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΣΠΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΟΡΦΕΑ...ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΤΟ ΤΕΣΤ...ΛΟΙΠΟΝ...
ΠΡΩΤΑ ΑΝΟΙΓΩ ΤΗ ΜΑΥΡΗ ΠΟΡΤΑ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΦΟΒΙΖΕΙ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΕΜΠΕΡΔΕΥΩ...ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΜΑΥΡΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΠΟΥ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΤΙ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΦΟΒΟΥΣ ΜΟΥ...
ΔΕΥΤΕΡΗ Η ΜΠΛΕ...ΘΑΛΑΣΣΙΝΟ ΤΟΠΙΟ, ΚΟΧΥΛΙΑ ΚΑΙ ΟΥΡΑΝΟΣ
ΤΡΙΤΗ Η ΑΣΠΡΗ...ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΕΙ ΤΗΝ ΑΓΝΟΤΗΤΑ...ΠΟΛΥ ΦΩΤΕΙΝΟ ΔΩΜΑΤΙΟ
ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ Η ΡΟΖ... ΜΕ ΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΙΣΤΙΚΟ ΔΩΜΑΤΙΟ...ΟΛΑ ΡΟΖ, ΜΕ ΚΟΥΚΛΕΣ ΚΑΙ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ, ΡΟΖ ΚΟΥΡΤΙΝΕΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΕΙ ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝ ΜΙΚΡΗ, ΤΗΝ ΑΝΕΜΕΛΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΘΩΟΤΗΤΑ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΗΛΙΚΙΑΣ...ΤΗΝ ΑΦΗΣΑ ΓΙΑ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΙΣΙΟΔΟΞΗ, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΨΕΥΤΙΑ...ΣΑΝ ΠΑΡΑΜΜΥΘΙ...

ΑΣΠΑ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΣΠΑ
Νέο Μέλος

Greece
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/04/2007, 10:13:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΣΠΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
οσο προχωραει το τεστ, αποκτα περισσοτερο ενδιαφερον...Λοιπόν...
τοποθετω τον κυβο στο κεντρο.Ειναι πανινος και σαν πουφ...Σαν παιδικό παιχνίδι αλλα μεγάλος...οι πλευρες ειναι ροζ και γαλάζιο.
Η σκάλα ειναι καφέ, γυαλιστερη, βερνικομένη, ξυλινη,εσωτερικου χωρου και ξεκιναει απο πανω αριστερα και καταλήγει στον κυβο διαγωνια...Πολυ ωραια σκάλα...Το αλογο ειναι λευκό, αγεροχο, ψηλο, χωρις σαμαρι, ελευθερο...
Μ την κακοκαιρία, ανεβαινω πανω του, πηδαει πανω στον κύβο. τον παταει, ανεβαινει γρηγορα τη σκαλα και φευγουμε

ΑΣΠΑ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΣΠΑ
Νέο Μέλος

Greece
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/04/2007, 10:42:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΣΠΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
με εχεις πορωσει με το τεστ φιλε μου...
α)Λοιπόν, ο σταυρός που ζωγραφισα ειναι σαν του Εσταυρωμένου σαν σχεδιο...Πάνω εγραψα ονόματα...Ξεκινησα με της γιαγιας μου που δε ζει πια και μου λειπει...Μετα εγραψα οικογενεια στην επόμενη και στην αλλη φιλοι...Οτι πιο σημαντικο εχω στη ζωη μου...Η μαλλον τα μονα που εχω...Στην τελευταια εγραψα "εγω" γιατι μια ζωη ζουσα για να ευχαριστω τους αλλους και με ξεχασα...Τωρα συνειδητοποιω οτι πρεπει να ασχοληθω μ'εμενα και να με ανακαλυψω...
β)αλογο, γιατι ειναι ελευθερο, και ανεξαρτητο, κι εγω δεν ειμαι
αετος, γιατι ειναι δυναμικος κι εγω δεν ειμαι
παπια γιατι ειχα μικρη
καφες μ'αρεσει πολυ, καφες και τσιγαρο
γυαλι, μ'αρεσει ειδικα όταν ειναι επεξεργασμενο, τυπου μουρανο, σε διαφορα σχηματα, γυαλιστερα
η σοκολατα μ'αρεσει γιατι δημιουργει ευεξια ειδικα οταν ειμαι απογοητευμένη
γ)Με τουσ τοιχους...Μου δημιουργουν αγχος και φοβο...Μαλλον δεν κανω τιποτα γιατι μουδιαζω, κοκκαλώνω...Στον ουρανο εχει ενα-δυο συννεφα, λιακάδα, πετανε πουλια και μου δινουν αισιοδοξια
δ)ο ψηλός τοιχος με φοβίζει...Επιστρεφω πισω η αν μπορω να σκαρφαλωσω ισως να δω τι υπαρχει πισω αλλα χωρις να με δουν απ'την αλλη μερια ωστε αν δε μάρεσει να μπορεσω να φυγω

ΑΣΠΑ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΣΠΑ
Νέο Μέλος

Greece
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/04/2007, 10:55:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΣΠΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΜΟΡΦΕΑ...ΙΣΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΩ ΠΟΤΕ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΤΟ ΤΕΣΤ ΟΜΩΣ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΤΟ ΕΚΑΝΑ...ΞΕΡΕΙΣ, ΜΕΧΡΙ ΠΡΙΝ ΤΡΕΙΣ ΜΗΝΕΣ ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΣΤΡΩΜΕΝΗ ΖΩΗ Η ΜΑΛΛΟΝ ΒΟΛΕΜΕΝΗ ΣΕ ΜΙΑ ΡΟΥΤΙΝΑ ΠΟΥ ΜΕ ΧΑΛΑΓΕ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΗ ΔΥΝΑΜΗ ΝΑ ΤΗΝ ΑΦΗΣΩ...ΦΕΤΟΣ ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΗΣΑ ΚΑΙ ΓΥΡΙΣΑ ΣΕΛΙΔΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ...ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΦΑΝΕΙ ΧΑΖΟ ΑΛΛΑ ΠΙΣΤΕΥΑ ΟΤΙ ΤΟ ΤΕΣΤ ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΟΥΣΕ ΝΑ ΜΕ ΑΝΑΚΑΛΥΨΩ...ΕΙΜΑΙ 25, ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ, ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ...ΝΑ'ΣΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΤΕΛΙΚΑ ΜΕ ΤΑ ΤΕΣΤ ΣΟΥ ΝΑ ΑΝΑΚΑΛΥΠΤΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΜΑΣ...ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΕΣ ΟΙ ΕΞΗΓΗΣΕΙΣ...Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΟΙ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΜΑΣ...ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΚΩΔΙΚΟΥΣ...ΚΑΛΗ ΣΟΥ ΜΕΡΑ...

ΑΣΠΑ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

iliana
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2007, 23:36:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους iliana  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
γεια!ανακαλυψα εντελως τυχαια τα τεστ σου και μου κεντρισαν το ενδιαφερον παρα πολυ! η σειρα λοιπον που θα ανοιγα τις πορτες ειναι η εξης
α)ροζ γιατι με προδιαθετει για κατι αισιοδοξο και χαρουμενο,πισω απο την πορτα φανταζομαι ενα παιδικο δωματιο με πολλα χρωματα...
β)μπλε γιατι ειναι το αγαπημενο μου χρωμα και πισω απο την πορτα φανταζομαι μια τεραστια θερμαινομενη πισινα...
γ)μαυρη γιατι ειμαι πολυ περιεργη να δω τι μπορει να κρυβεται πισω απο μια μαυρη πορτα και το μονο που μπορω να φανταστω ειναι ενα play room ή καλυτερα τυχερα παιχνιδια
δ)τελος την ασπρη γιατι το εχω συνδεσει αυτο το χρωμα με το τελος γενικοτερα και πισω απο την πορτα δεν υπαρχει τιποτα το δωματιο ειναι κενο το μονο που υπαρχει ειναι ενα ανοιχτο παραθυρο που μπαινει πολυ φως και αερας...
αυτα...ανυπομονω να λαβω την ερμηνεια των απαντησεων μου...ευχαριστω προκαταβολικα...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
iaira
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
134 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2007, 23:32:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
παιδιά γιατί συνεχίζετε να γράφετε; δεν είδατε πιο πάνω ότι ο Μορφέας έχει αποχωρήσει;Φιλικά...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
leyteraki
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2007, 10:46:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους leyteraki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Λοιπόν το πρώτο τεστ έχει ως εξής ...

Βρίσκεστε σε έναν χώρο, όπου υπάρχουν:
μία άσπρη, μια μπλε, μια μαύρη και μια ροζ πόρτα...

Ανοίγετε ,όποια θέλετε με όποια σειρά θέλετε και γράφετε τι υπάρχει πίσω από την κάθε πόρτα. Παρακαλώ αιτιολογίστε οποιαδήποτε σας κίνηση...

Καλό άνοιγμα

Το μέλλον σου... καθορίζει το παρελθόν σου!



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
leyteraki
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2007, 11:33:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους leyteraki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΘΑ ΑΝΟΙΓΑ ΠΡΩΤΑ ΤΗ ΜΑΥΡΗ ΠΟΡΤΑ, ΓΙΑΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΤΗΝ ΦΟΒΑΜΑΙ ΛΙΓΟ.ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΟΤΙ ΜΕΣΑ ΘΑ ΔΩ ΚΑΤΙ ΑΣΧΗΜΟ.ΔΕΥΤΕΡΗ ΘΑ ΑΝΟΙΓΑ ΤΗ ΡΟΖ.ΜΕΣΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΔΩ ΚΟΥΚΛΕΣ ΚΑΙ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ.ΤΟ ΡΟΖ ΣΑ ΧΡΩΜΑ ΜΟΥ ΦΥΜΙΖΕΙ ΤΗΝ ΠΑΙΔΙΚΗ ΗΛΙΚΙΑ.ΚΑΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΘΑ ΑΝΟΙΓΑ ΤΗΝ ΑΣΠΡΗ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΘΑ ΥΠΗΡΧΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΑΓΑΠΩ.ΤΟ ΑΣΠΡΟ ΣΑΝ ΧΡΩΜΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ Η ΧΑΡΑ, Η ΗΡΕΜΙΑ, Η ΓΑΛΗΝΗ ΚΑΙ Η ΣΙΓΟΥΡΙΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
leyteraki
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2007, 13:17:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους leyteraki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΟ ΚΟΥΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΟΚΚΙΝΟ, ΠΑΝΝΙΝΟ, ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΚΑΙ ΤΟ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΑ ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΠΛΑΙΣΙΟΥ ΣΤΗ ΜΕΣΗ. Η ΣΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΞΥΛΙΝΗ ΚΑΦΕ ΧΡΩΜΑ ΕΠΑΝΩ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΚΟΥΤΙ. ΤΟ ΑΛΟΓΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΜΑΥΡΟ, ΜΕ ΜΑΚΡΙΑ ΙΣΙΑ ΧΑΙΤΗ, ΨΗΛΟ ΚΑΙ ΔΥΝΑΤΟ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΦΙΛΙΚΟ.ΟΤΑΝ ΞΕΚΙΝΑΕΙ Η ΚΑΤΑΙΓΙΔΑ ΑΝΕΒΑΙΝΩ ΣΤΟ ΑΛΟΓΟ ΠΑΙΡΝΩ ΤΟ ΚΟΘΤΙ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΦΥΓΩ ΑΠΟ ΤΗ ΣΚΑΛΑ. ΠΩΣ ΘΑ ΑΝΕΒΕΙ ΤΟ ΑΛΟΓΟ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ? ΔΕΝ ΞΕΡΩ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Serafim
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/06/2007, 02:47:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Serafim  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα! Βρήκα ενδιαφέρον το site και απαντάω αμέσως, στο πρώτο τεστ:
Θα άνοιγα πρώτα την μπλε πόρτα, πίσω από την οποία περιμένω να βρω όχι ένα δωμάτιο, αλλά έναν ανοιχτό χώρο, λουσμένο με γαλάζιο φως. Είναι στην ουσία ένα πέρασμα -κενό από αντικείμενα ή ανθρώπους- προς τον έξω χώρο.
Στη συνέχεια, θα άνοιγα την άσπρη πόρτα, πίσω από την οποία περιμένω πως θα βρω ένα κρεββάτι νοσοκομείου, με ένα γελαστό άτομο πάνω του, καθώς και κάποια αντικείμενα σχετικά με νοσοκομείο, ακουμπισμένα, στο πεντακάθαρο πάτωμα. Κανένα άλλο έπιπλο στο δωμάτιο, που παρεπιπτώντος έχει ένα πρωινό, "φρέσκο" φως...
Μετά, δε μου μένει παρά να ανοίξω τη ροζ πόρτα, παρόλο που δε μου αρέσει. Περιμένω να βρω αρκουδάκια, παιδάκια, κορδελίτσες και διάφορα άλλα...άχρηστα πράγματα!
Τέλος, θα άνοιγα με φόβο τη μαύρη πόρτα, σιγά-σιγά και με προσοχή. Περιμένω να βρω ένα εντοιχισμένο φέρετρο στον τοίχο, καινούριο, δηλ. μη χρησιμοποιημένο. Πανιά κρεμασμένα, αράχνες ίσως και πολλά πράγματα που με περιμένουν και νιώθω την εσωτερική ανάγκη να τα ανακαλύψω...

Τελικά, καθώς γράφεις τις απαντήσεις, ανακαλύπτεις πράγματα που δε φανταζόσουν...Περιμένω εναγωνίως
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

heidi1907
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2007, 07:01:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους heidi1907  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Λοιπόν το πρώτο τεστ έχει ως εξής ...

Βρίσκεστε σε έναν χώρο, όπου υπάρχουν:
μία άσπρη, μια μπλε, μια μαύρη και μια ροζ πόρτα...

Ανοίγετε ,όποια θέλετε με όποια σειρά θέλετε και γράφετε τι υπάρχει πίσω από την κάθε πόρτα. Παρακαλώ αιτιολογίστε οποιαδήποτε σας κίνηση...

Καλό άνοιγμα


Το μέλλον σου... καθορίζει το παρελθόν σου!




ΓΕΙΑ ΣΟΥ. ΛΟΙΠΟΝ...
Η ΠΡΩΤΗ ΠΟΡΤΑ ΠΟΥ ΑΝΟΙΓΩ ΕΙΝΑΙ Η ΑΣΠΡΗ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΠΙΟ ΦΩΤΕΙΝΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ. ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΑΥΤΗ Η ΠΟΡΤΑ ΓΙΑΤΙ ΜΕΣΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΑΣΠΡΑ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΠΑΡΑΘΥΡΟ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΦΩΣ ΠΟΥ ΜΠΑΙΝΕΙ ΔΕΝ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΑΣΠΡΟ ΚΡΕΒΑΤΙ. ΔΕΝ ΜΟΙΥ ΑΡΕΣΕΙ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΕΙ ΠΤΕΡΥΓΑ ΨΥΧΙΑΤΡΙΟΥ.(ΛΕΣ?) Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΠΟΡΤΑ ΠΟΥ ΑΝΟΙΓΩ ΕΙΝΑΙ Η ΡΟΖ. ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΠΙΟ ΑΘΩΑ ΚΑΙ ΟΝΤΩΣ ΜΕΣΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙΚΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΠΟΥ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ ΡΟΖ. Μ ΑΡΕΣΕΙ. ΜΕΤΑ ΑΝΟΙΓΩ ΤΗΝ ΜΠΛΕ.ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΘΑΛΑΣΣΑ ΜΕΣΑ. ΕΝΑΣ ΩΚΕΑΝΟΣ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΝΥΧΤΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΤΗΣ ΠΟΛΥ ΒΑΘΥ. ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΑΝΟΙΓΩ ΤΗΝ ΜΑΥΡΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΤΙΠΟΤΑ. ΕΙΝΑΙ ΣΚΟΤΑΔΙ. ΣΑΝ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΣΒΗΣΕΙ ΤΟ ΦΩΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 10 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy