ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΤΕΣΤ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ.....
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 10
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Μορφέας
Πλήρες Μέλος


856 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2005, 02:32:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μορφέας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σας.............

Βρήκα πολύ ενδιαφέρον το να παραθέσω κάποια ψυχολογικά τεστ, έτσι για να διασκεδάσουμε αλλά και να αυτογνωριστούμε κυρίως...

Κάθε εβδομάδα (με το καλό) θα παραθέτω και ένα τεστ, για όποιον θέλει να γνωρίσει τον εαυτό του καλύτερα.

Παρακαλώ παραθέστε τις απαντήσεις σας εδώ και οι δικές μου απαντήσεις πάνω στα τεστ θα δοθούν με προσωπικό μαιλ, έτσι για να τηρήσουμε και τα προσωπικά δεδομένα...

Πρέπει όμως να κάνω μια παράκληση πριν από οτιδήποτε άλλο. Σας παρακαλώ πολύ, οι απαντήσεις σας πρέπει να είναι αληθινές και να πηγάζουν από μέσα σας, και να βασίζονται στην ειλικρίνεια, διότι μόνο έτσι τα αποτελέσματα των διαφόρων τεστ θα είναι αληθινά και γόνιμα. Στις διάφορες απαντήσεις στις οποίες θα καταννοώ οτι έχουν άλλους στόχους, απλά δεν θα απαντάω...

Επίσης θα σας παρότρυνα όσο αυτό είναι δυνατόν να μην βλέπετε τις απαντήσεις των άλλων πριν δώσετε τις δικές σας για να μην επηρεάζεστε.

Φιλικά

Ευχαριστώ πολύ.. καλή διασκέδαση και καλή εξερεύνηση του εαυτού σας.

Το μέλλον σου... καθορίζει το παρελθόν σου!

Μορφέας
Πλήρες Μέλος


856 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2005, 02:36:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μορφέας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λοιπόν το πρώτο τεστ έχει ως εξής ...

Βρίσκεστε σε έναν χώρο, όπου υπάρχουν:
μία άσπρη, μια μπλε, μια μαύρη και μια ροζ πόρτα...

Ανοίγετε ,όποια θέλετε με όποια σειρά θέλετε και γράφετε τι υπάρχει πίσω από την κάθε πόρτα. Παρακαλώ αιτιολογίστε οποιαδήποτε σας κίνηση...

Καλό άνοιγμα

Το μέλλον σου... καθορίζει το παρελθόν σου!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2005, 12:23:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μορφέα καλώς ήρθες στο << μεταξύ τυρού και αχλαδιού>>
Ας ελπίσουμε οτι θα σπάσει το χαρέμι

Λοιπόν εγώ τις ανοίγω με την εξής σειρά:
Ασπρη,μπλέ,ροζ,μαύρη.

Τώρα για σήμερα φαντάζομαι οτι απο πίσω είναι
Ασπρη:
Ενα υπνωδομάτιο κατα προτίμηση με ρομαντική διακόσμηση.
Μπλέ:
Ενα PLAYROOM με πισίνα και τζαμαρίες που βλέπουν σε κήπο με φυτά.
Ροζ:
Ενα παιδικό δωμάτιο κοριστιού.
Μαύρη:
Ενα μεγάλο γραφείο με βιβλιοθήκη πολύχρωμα χαλιά και πίνακες.

Αιτιολογώ.
Θα τις ανοίξω όλες γιατί θέλω να δώ τι είναι απο πίσω.
Η επιλογή γίνεται βάσει των χρωμάτων.Ποιό μου φαίνεται πιο οικείο.
Τώρα εγώ τις φαντάζομαι σε κύκλο. Αν τις βάλουμε σε διάδρομο θα τις άνοιγα με σειρά προτεραιότητας, άσχετα απο το χρώμα.

Εν αναμονή


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2005, 14:13:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σου Μορφέα.

Ανοίγω πρώτα την μπλέ. Δεν ήξερα τι έχει από πίσω, δεν μπορούσα να φανταστώ κάτι. Μετά από λίγο σκέφτηκα την θάλασσα έστω κι αν δεν μου αρέσει.
Την άνοιξα πρώτη γιατί μου αρέσει το μπλε χρώμα.

Δεύτερη ανοίγω την άσπρη. Από πίσω είναι άσπρα ημιδιάφανα πέπλα που κατεβαίνουν από το ταβάνι μέχρι κάτω το πάτωμα, μπλεγμένα μεταξύ τους αλλά όχι τόσο μπλεγμένα που να μην μπορώ να τα σηκώσω ένα ένα.
Δεν τρελαίνομαι για το άσπρο χρώμα στην πόρτα αλλά μου αρέσουν τα άσπρα πέπλα που έχει από πίσω.

Τρίτη ανοίγω την μαύρη και υπάρχει το χάος. Δεν βλέπω τίποτα συγκεκριμένο απλώς μαύρο. Δεν μου αρέσει το μαύρο αλλά το προτιμώ από το ροζ. Ανάμεσα στα δύο επιλέγω μαύρο.

Τέταρτη και τελευταία ανοίγω την ροζ και βλέπω ένα γουρουνάκι. Μορφέα δεν κάνω πλάκα, αυτό μου ήρθε στο μυαλό. Δεν μου αρέσει το ροζ χρώμα το θεωρώ ψεύτικο.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μορφέας
Πλήρες Μέλος


856 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2005, 14:23:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μορφέας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πύραμιντ, σημασία έχει αυτό ακριβώς που αντιλαμβάνεσαι μόλις ανοίγεις την πόρτα άσχετα με το τι είναι. Όλα εξάλλου έχουν τον δικό τους λόγο

Το μέλλον σου... καθορίζει το παρελθόν σου!

Edited by - Μορφέας on 08/11/2005 14:48:51Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Unseen
Πλήρες Μέλος

Greece
1331 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2005, 14:48:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Unseen  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Hello again

Ας θεωρήσουμε ότι οι πόρτες είναι όλες στον απέναντι τοίχο...

Θα ανοίξω πρώτα την μπλε. Α, πολύ ωραία: ένα καταπράσινο λιβάδι με έναν καταγάλανο ουρανό και λίγα μπαμπακένια σύννεφα. Ελάχιστα δέντρα, κάτι λίγα ζώα (άλογα νομίζω). Το μπλε είναι από τα αγαπημένα μου χρώματα, γι' αυτό άνοιξα πρώτη αυτή την πόρτα.

Μετά θα ανοίξω τη μαύρη. Γιατί με φοβίζει λίγο, να τελειώνουμε με τα φοβιστικά για να πηγαίνουμε παρακάτω. Α, το χάος! Έχει πολλά αστέρια όμως και γαλαξίες και ωραία αστρονομικά φαινόμενα, οπότε εντάξει, είμαι στο στοιχείο μου, αισθάνομαι υπέροχα.

Τώρα θα ανοίξω την ροζ. Βασικά βρίσκω το ροζ σαχλό, αλλά δεν βαριέσαι, είναι πιο εξωτικό από το συνηθισμένο άσπρο που μας έμεινε. Τι έχει λοιπόν πίσω από τη ροζ πόρτα; Ένα λούνα παρκ, ένα βουνό ζαχαρωτά, κορδελίτσες, μπαλονάκια και άλλα παρόμοια. Καλέ, σε παιδικό πάρτυ μπήκα;

Άντε, να ανοίξω και την άσπρη. Είναι η τελευταία και αφού άνοιξα τις προηγούμενες, θα την ανοίξω κι αυτή. Ένα λευκό δωμάτιο σπιτιού πολύ λιτό και κάπως βαρετό. Θα ήθελα να μείνω εδώ, αν και σκέφτομαι ότι χρειάζεται φροντίδα και κάποια στοιχειώδη διακόσμηση.

Αυτά... ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Με αγάπη,
Unseen

******* By Art we live *******Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Krisnna
Πλήρες Μέλος

Greece
1040 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2005, 14:59:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krisnna  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μαύρη πόρτα : Τίποτα, μόνο σκοτάδι και ακούγονται ρωχαλητά
Μπλέ πόρτα : Ένα ανοιχτό λιβάδι με καταγάλανο ουρανό και μιά μεγάλη λίμνη.
Άσπρη πόρτα : Γιορτή ή πανηγύρι με ένα μεγάλο τραπέζι δείπνου.
Ρόζ πόρτα : Ένας άντρας και μιά γυναίκα κάνουν έρωτα στο κρεβάτι.

http://www.seasite.niu.edu/Indonesian/Indonesian_Elections/Indo-pemilu99/21.jpg
"Non, nisi parento, vincitur"
ΒΑΚΩΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

inandabove
Μέλος 2ης Βαθμίδας


187 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2005, 15:28:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους inandabove  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος inandabove  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ανοίγω την άσπρη πρώτα, γιατί φαίνεται πιο καθαρή και πιο καινούρια. Μέσα βλέπω έναν φωτεινό διάδρομο με άσπρους τοίχους, ένα βάζο στο πάτωμα με ένα λουλούδι μέσα.

Μετά ανοίγω τη μαύρη, βλέπω ένα σαλόνι με μαύρους δερμάτινους καναπέδες, χαλιά κλπ, hightech.

Τη μπλε στη συνέχεια, έχει μια αποθήκη με σκούπες, καθαριστικά κλπ.

Τέλος τη ροζ, βγάζει σε ένα υπνοδωμάτιο κοριτσίστικο, φωτεινό, με μεγάλα παράθυρα, κούκλες κλπ.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2005, 15:53:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εγω θα τις ανοιγα αναλογα με την διαθεση που θα ειχα εκεινη την στιγμη

το γιατι;

ροζ= για μενα συμβολιζει εναν αγνο ερωτα
πισω απο αυτη την πορτα περιμενω να βρω τον εφηβικο ερωτα που ολοι ζησαμε η θελαμε να ζησουμε


λευκο=συμβολιζει την ησυχια και ισως τον θανατο αλλα τον ηπιο
οχι τον βιαιο

μαυρο=αναταραχη,περιπετεια,αγωνα εναντια σε εναν δυσκολο εχθρο

μπλε=την ξενιασια των διακοπων

αν ηταν να κανω την ζωη μου συμφωνα με την σειρα που θα ανοιγα τις πορτες θα ηταν η εξης σειρα

μαυρο,ροζ,μπλε,λευκο


Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2005, 16:01:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Λοιπόν το πρώτο τεστ έχει ως εξής ...

Βρίσκεστε σε έναν χώρο, όπου υπάρχουν:
μία άσπρη, μια μπλε, μια μαύρη και μια ροζ πόρτα...



Πολύ ωραίο Θέμα.
Κλείνω τα μάτια.
Ανοίγω την μαύρη πρώτα, προσπαθώ να δώσω φως στο σκοτάδι να διακρίνω. Το σκότος δεν με φοβίζει, θέλω, ποθώ την εξερεύνηση, έστω ψηλαφίζοντας μυρίζοντας γεμίζοντας τον χώρο όχι με φόβο αλλά με λίγη από τη θετική ενέργειά μου, ψάχνω ανακαλύπτω αποκαλύπτω. Ντύνω το χώρο με φως. Σταδιακά. Ερευνητικά. Προσεχτικά. ΄Ενα κερί. Νιώθω καλύτερα ήδη. Εξερευνώ.

Ανοίγω τη μπλε,
Κήποι με παράξενα χρώματα, μυρωδιές έντονες απεραντοσύνη ορίζοντα. Σκορπώ αρώματα. Προσθέτω πινελιές. Μπλε και κίτρινα κεριά. Ανασαίνω. Ακουμπώ περβάζια και ιχνογραφώ μνήμες. Φωτεινός χώρος με αίσθηση δραπέτευσης.

Πάμε στη ροζ
Ζεστή κρεββατοκάμαρα. Τζάκι. Παράξενη διακόσμηση. Ροζ και πράσινα κεριά. ΄Οχι ρομαντική, κάτι ανάμεσα σε μπαρόκ σε αριστοκρατικό και διάφανο... Χρώματα. ΄Ανθη και εδώ. Βιβλία και πορτραίτα, κάπου ανασαίνει και το λευκό χρώμα. Μου αρέσει ότι αντικρύζω. Μυρίζει γιασεμί. Κουρτίνες σε ροζ-λευκό πινελιές σκουρότερες. Σκοντάφτω σε βιβλία. Μου αρέσει. Μένω.

Η άσπρη τελευταία. Είναι χρώμα ζωής τούτο.
Πολύ λευκό. Λευκά και χρυσά κεριά. Σαλόνι, πονάνε τα μάτια από το άπλετο φως.
Παντζούρια ορθάνοιχτα μνήμες βιβλιοθήκες ο ορίζοντας μοσχοβολάει ζωή. Απέραντη θέα που οδηγεί σε θαλασσινό τοπίο.Ακροκέραμα, όμορφη διακόσμηση. Λιτή.
Μέσα από τα τζάμια τα είδωλα ξεθωριάζουν στον ορίζοντα και από τις 4 πόρτες χρώματα μνήμης. Παντού κεριά. Πολλών χρωμάτων.

Αναφέρομαι στα κεριά γιατί έχω τρομαχτική αδυναμία. Δεν ζω χωρίς το φως τους.
Ευχαριστώ.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ.Ε.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Didorium
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Macao
355 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2005, 16:56:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ όπως το φαντάζομαι τώρα..

Θα ανοίγα πρώτα την μάυρη για να βρω αμέσως την μπλέ ανοιγοντάς την να βρώ καπάκι την ρόζ ανοίγοντας την να βρω την άσπρη και ανοίγοντας την να βρω μέσα αυτήν..

Better to save the mystery than surrender to the secret..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

inandabove
Μέλος 2ης Βαθμίδας


187 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2005, 17:14:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους inandabove  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος inandabove  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ευχαριστώ για τη γρήγορη απάντηση Μορφέα!
Περιμένουμε με ανυπομονησία το επόμενο τεστ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2005, 17:31:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κατά σειρά θα άνοιγα -με κριτίριο ποιο χρώμα με τραβάει περισσότερο- πρώτα τη ΜΑΥΡΗπίσω της θα έβλεπα ένα δωμάτιο φωτισμένο με κεριά με μεγάλη βιβλιοθήκη.

Μετά θα άνοιγα την ΡΟΖ θα έβλεπα μια κρεββατοκάμαρα.

Μετά την ΜΠΛΕ πίσω θα έβλεπα τοπίο με κυριαρχία του στοιχείου του νερού.

Τέλος θα άνοιγα την ΑΣΠΡΗ πίσω της βλέπω ένα δωμάτιο με τοίχους από αφρολέξ όπως αυτά των τρελλοκομείων.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
τυχερουλης
Πλήρες Μέλος

Greece
1123 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2005, 18:54:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους τυχερουλης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μαύρη πόρτα.
Κοιτάω και δεν βλέπω τιποτα.μονο σκοτάδι.

Άσπρη πόρτα .
Κοιτάω και βλέπω το θάλαμο ενός νοσοκομείου.

Ροζ πόρτα
κοιτάω και βλέπω το δωμάτιο του ροζ πάνθηρα.

Μπλε πόρτα.
Κοιτάω και βλέπω την θάλασσα.


----


Σκάβε βαθειά-τρέξε γρήγορα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

matmat
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
319 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2005, 19:19:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους matmat  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Εγώ το φαντάζομε κάπως έτσι το δωμάτιο …
Σχεδόν παραλληλόγραμμο με τις δύο πόρτες ( Μαύρη , Άσπρη )
Απέναντι την Μπλέ και αριστερά Την Ρόζ !!!
Μπαίνοντας στο δωμάτιο ανοίγω αμέσως την Μαύρη πόρτα που με οδηγεί στη Νύχτα , μια σχετικά ήρεμη νύχτα γεμάτη σκιές από μια έρημη Λεωφόρο και που και πού να διακόπτη τη σιωπή η ανήσυχη εξάτμιση κάποιου ξεχασμένου ταξιδιώτη Μοτοσικλετιστή.

Ανοίγοντας την Μπλέ πόρτα στη συνέχεια αντικρίζω το πέλαγος .
Το Πέλαγος εκεί που συναντά τον γαλάζιο ορίζοντα όπου ακόμα και οι έμπειροι
Ναυτικοί δυσκολεύονται να ξεχωρίσουν .
Μια λαδιά θάλασσα λοιπόν που την ταράζουν μόνο τα παιχνιδίσματα των δελφινιών και οι κάθετες εφορμήσεις των γλάρων ψάχνοντας τροφή στα κοπάδια των ψαριών που βρίσκονται κοντά στην επιφάνεια .
Εκεί χάνομαι για λίγο ( θα ήθελα να μείνω για πάντα !!) και βυθίζομε απαλά στην υγρή αγκαλιά της γεμίζοντας από τις εικόνες του βυθού και του απέραντου γαλάζιου . Αντλώ δύναμη από την δύναμή της και επιστρέφω…
… Για να μπώ στο κατάλευκο κελί που με οδήγησε η άσπρη πόρτα νιώθω εγκλωβισμένος , δεν μου αρέσει το λευκό με φοβίζει τόση καθαρότητα …
φεύγω τρομαγμένος και δειλιάζω να ανοίξω την Ρόζ σκέφτομαι ότι πίσω υπάρχουν ΄
όνειρα …


κάπος έτσι μου ήρθαν στο μυαλό ...

ευχαριστώ για την ανοχή ...
mat...


Γιατι τώρα??Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

karma
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
497 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2005, 20:06:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους karma  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Μορφέα

Συγχαρητήρια για το τεστ !

Πρώτα - πρώτα ανοίγω την άσπρη πόρτα, μια και το άσπρο είναι το αγαπημένο μου χρώμα ! Βλέπω ένα κατάλευκο δωμάτιο γεμάτο φως (χρυσό) ! Με αέρινες διαφανείς κουρτίνες να ανεμίζουν και κάτω μία άσπρη μοκέτα. Διάσπαρτα στο πάτωμα, βλέπω μπεζ σατινέ μεγάλα μαξιλάρια. Μου φαίνεται σαν ένας τόπος χαλάρωσης και ξεκούρασης.

Σαν δεύτερη πόρτα διαλέγω τη ροζ. Βλέπω ένα δωμάτιο με ροζ μοκέτα, λευκές κουρτίνες και διάσπαρτα μαξιλάρια με μικρά λουλουδάκια, στα χρώματα του ροζ, του πράσινου, του χρυσού, του καφέ και του άσπρου. Μου φαίνεται σαν ένα παιδικό δωμάτιο, όπου μπορεί να κανείς να ονειρεύεται να δημιουργεί.

Σαν τρίτη πόρτα διαλέγω την μπλε. Βλέπω ένα γραφείο, κομψά διακοσμημένο στα χρώματα του μπεζ, του ταμπά και του σομόν, με διάφορα μπρούτζινα και μπαμπού αντικείμενα. Μου φαίνεται σαν ένας τόπος περισυλλογής και σοβαρών αποφάσεων.

Σαν τελευταία πόρτα διαλέγω τη μαύρη, από ανάγκη, γιατί δεν αγαπώ καθόλου αυτό το χρώμα ! Βλέπω ένα σκοτεινό, εγκαταλελειμμένο δωμάτιο. Μου φαίνεται σαν ένας τόπος που χρησιμεύει σαν αποθήκη.



Φιλικά


karmaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galazia_sfaira
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
544 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2005, 10:59:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galazia_sfaira  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
....αχ αχ ευτυχως βρήκα το κόπλπο μπαινω στοπροφίλ του Μορφεα και τον παρακολουθώ (όχι νόμιζες μικρε πως θα γλυτωνες έ)και ....τι να δω....ψυχολογικά τέστ....καλε ενημερώνετε και μενα,έλλειψα πέντε μέρες και με ξεχάσατε έ....
Πυραμιδουλα μου τι κανεις,σαν να έχω καιρο να σε δω....

Λοιπον ....στη σειρα τις βλεπω τις ποτρες η μια δίπλα στην αλλη΄...
Ανοίγω την Μπλέ μου αρεσσει το χρωμα μου δημιουργει ανάταση και δεν εχω α΄δικο το θέαμα ειναι μονδικό νερα νερα νερα παντου....νερά τρεχουμενα απο υψος νερα γαληνεμενα βράχια όμορφα να ξεμυτίζουν μεσα απο τα νερα και μια υπαεροχη βλαστηση καταπρασινη και χρώμα κόκκινο σε αγριολουλουδα (σιγα Μορφεα μην ξεχασω το κόκκινο χαχα)....
Ανοίγω την άσπρη και βρίσκομαι σε μια υπεροχη υπέροχη κρεβατοκάμαρα ξύλινη σκουρα,με κρεβατόγυρο με πολλα νερβίρ...με σεντόνια κατασπρα με δαντελες και κοφτα΄,και πλικέ χρώματος σιελ με ένα αναμενο πορτατιφακι με γλομπο δαντελωτο και ένα νυχτικό σατεν στη γωνια του κρεβατιου με όμροφες φωρογραφιες στο τοιχο ασπρομαυρες εκεινες της δεκαετίας του τριάντα, κεινη με έντονο χρωμα χειλιών, και κεινος καμαρωτός και όμορφος να στεκει περήφανα δίπλα της κρατώντας την απο την μεση..........
Ανοίγω την Μαύρη βρίσκομαι σε ένα γραφειο με κελιστες κουρτίνες,λες και χρονια να εχει να μεπι καποιος αλλά τακτοποιημενο με τη βιβλιοθηκη να ξεκινά απο το ταβανι με χοντρα δερματόδετα βιβλία,μ ε δίσκους βινυλίου...να να σκληρός Απρίλης του 45 ναι κινουμαι αυτόματα προς το πικάπ κλεινω τα ματια και αφήνομαι .......και κινουμαι στους ρυθμους του ζειμπεκικου...
Ανοίγω την ροζ και βρίσκομαι σε ένα όμροφο δειλινό απο αυτο που μερευει την ψυχη ....και χάνομαι σαν ξωτικό στα συννεφακια τα ροδιά!!!!!!!

"σε κάθε σχέση υπάρχει ένας κόκκος αιωνιότητας"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μορφέας
Πλήρες Μέλος


856 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2005, 12:30:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μορφέας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα σας,
αγαπητέ μου Γηγενή, δεν μπορώ να απαντήσω στην δική σου απάντηση, διότι έχεις επιλέξει την προτεραιότητα τον πορτών σύμφωνα με τον συμβολισμό που εσύ έχεις δώσει σε αυτές...

Επίσης είναι πολύ σημαντικό να μου πεις πιο συγκεκριμένα πράγματα του τι βλέπεις πίσω από τις πόρτες..

Ευχαριστώ πολύ...

Το μέλλον σου... καθορίζει το παρελθόν σου!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μορφέας
Πλήρες Μέλος


856 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2005, 12:37:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μορφέας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλοι μου συγνώμη εάν καθυστερώ τις απαντήσεις σας λίγο, αλλά χρειάζομαι κάποιο χρόνο για να τις μελετήσω και να τις απαντήσω.

Επίσης εάν θέλετε να σχολιάσετε το ποσοστό επιτυχίας του τεστ επάνω σας, παρακαλώ κάντε το, ώστε να ενθαρρυνθούν ή να αποθαρρυνθούν (όντας πιο προσεκτικοί ) κι άλλοι άνθρωποι...

Να είστε καλά!

Το μέλλον σου... καθορίζει το παρελθόν σου!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

matmat
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
319 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2005, 19:58:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους matmat  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


Θα ήθελα και δημόσια να ευχαριστήσω
τον αγαπητό φίλο Μορφέα
για την αμεσότητα της απάντησης
όσο και για την επιτυχή του διαπίστωση τουλάχιστο
ως προς το άτομό μου .
Ευχαριστώ και πάλι …

mat...
...Τα μυστικά παραμένουν…

Γιατι τώρα??Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MAGDALENA
Νέο Μέλος

Greece
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2005, 21:27:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MAGDALENA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κάλησπέρα Μορφέα...
Για άλλη μια φορά θα σου πώ οτι έισαι υπέροχος!!!
Λοιπόν,
πίσω απο την μπλέ πόρτα υπάρχει ένα δάσος με πανέμορφα φυτά, δέντρα, λουλούδια, θάμνοι με πολλά πολλά χρώματα,
πίσω απο την ρόζ πόρτα υπάρχει ένα μέρος που είναι γεμάτο γλυκά και μυρίζει καραμέλα. ΑΧ ΑΧ ΑΧ τέλειο!!!!!!!!!
πίσώ από την μάυρη πόρτα υπάρχει ένα πλούσιο σπίτι, γεμάτο με χρυσό και πολυτέλεια,
και τέλος πίσω από την άσπρη πόρτα υπάρχει ένα μέρος γεμάτο ψυχές που περιπλανούνται.
Αυτά απο εμένα, περιμένω με αγωνία την απάντηση σου...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
MAGDALENA
Νέο Μέλος

Greece
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2005, 21:39:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MAGDALENA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και αιτιολογία που ξέχασα... θα τις ανοίξω όλες άπο περιέργια!!! Θέλω να τα μαθαίνω όλα!!!! Ευχαριστώ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Μορφέας
Πλήρες Μέλος


856 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2005, 23:58:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μορφέας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αx βρε Magdalena, καλώς ήρθες ξανά, ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια

Να είσαι καλά Ματματ

Το μέλλον σου... καθορίζει το παρελθόν σου!


Edited by - Μορφέας on 10/11/2005 00:03:15

Edited by - Μορφέας on 10/11/2005 01:02:31Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zudrafio
Νέο Μέλος


28 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2005, 08:54:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zudrafio  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Loipon

Mavri porta giati epeidi den maresei kai para poli san xroma portas kai apo pisw tha evlepa na aplonete mia kataprasini gi

Aspri apo periergia meta apo ayto pou eida sto mavro kai tha evepa na aplonete mia vraxodeis perioxi

mple logo agapimenou xromatos kai tha evlepa tin agapmeni paralia pou remvazw otan exw provlimata alla i thalassa ta einai agria fourtouniasmeni kai tha skane ta kimata stous raxous kai mprota mprosta tha exei enan aspro thalassino afro kai olo to skiniko simplironete me tin mirodia tin thalassas(poso mou exei lipsi edw)

roz that evlepa oti mesa exei anoigma mono gia na kaneis ena vima kai tipota allo san na einai i porta mias roz ntoulapasΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μορφέας
Πλήρες Μέλος


856 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2005, 10:11:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μορφέας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Zudrafio, καλή σου ημέρα... έλαβες την απάντηση στο μαιλ σου...

Αν θέλεις ωστόσο προσπάθησε να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες....

Καλή μέρα σε όλους

Το μέλλον σου... καθορίζει το παρελθόν σου!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2005, 15:08:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Καλημέρα σας,
αγαπητέ μου Γηγενή, δεν μπορώ να απαντήσω στην δική σου απάντηση, διότι έχεις επιλέξει την προτεραιότητα τον πορτών σύμφωνα με τον συμβολισμό που εσύ έχεις δώσει σε αυτές...

Επίσης είναι πολύ σημαντικό να μου πεις πιο συγκεκριμένα πράγματα του τι βλέπεις πίσω από τις πόρτες..

Ευχαριστώ πολύ...


με λιγα λογια η επιστιμη σηκωνει τα χερια ψηλα
η περιπτωση μου ειναι απεριγραπτη,ανιατη
το μονο που μπορει να γινει ειναι ευθανασια

βρε μπας και θες να πεις οτι ειμαι

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2005, 15:13:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μορφέα όσον αφορά εμένα η απάντηση που μου έδωσες με αντιπροσωπεύει αυτή την εποχή.
Αν και δεν γνωρίζω τις παραμέτρους που χρησιμοποιείς έιχαν ακρίβεια

Φιλικά
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

τυχερουλης
Πλήρες Μέλος

Greece
1123 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2005, 15:50:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους τυχερουλης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αποτυχια στο τεστ 100%.

Σκάβε βαθειά-τρέξε γρήγορα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μορφέας
Πλήρες Μέλος


856 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2005, 17:29:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μορφέας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σας...

Αγαπητέ φίλε Γηγενή...

δεν σηκώνει η επιστήμη τα χέρια ψηλά, ούε θέλω να σε πω , απλά σου κάνω κάποιες διευκρινήσεις, ώστε το τεστ να μπορέσει να απαντήσει σωστά.

Χαίρομαι νστ, θα σου δείξω αργότερα τις παραμέτρους του τεστ ώστε να το κάνεις κι εσύ σε άλλους..

Τυχερούλη ευχαριστώ για την ανταπόκρισή σου...

Το μέλλον σου... καθορίζει το παρελθόν σου!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galazia_sfaira
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
544 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2005, 08:38:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galazia_sfaira  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kαλημέρα σε ολους σας,
Μορφέα η απάντηση σου σε μενα και δεν ειναι η πρωτη φορά σίγουρα ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα μου,αμα βρεις καιρο πες μου και για τις προηγουμενες μετενσαρκώσεις.....

"σε κάθε σχέση υπάρχει ένας κόκκος αιωνιότητας"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ALOS
Μέλος 3ης Βαθμίδας


754 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2005, 08:58:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ALOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Άσπρη πόρτα: Περπατάω σε σύννεφα σε ένα πολύ φωτεινό τοπίο
Μαύρη πόρτα: Βρίσκομαι σε νύχτα πολυσύχναστου δρόμου κοντά σε μπάρ
Μπλέ πόρτα: Βρίσκομαι σε έναν υπόγειο θαλάσσιο κόσμο
Ρόζ πόρτα: Βλέπω την κούνια της κόρης μου και μέσα αυτή να μου χαμογελάΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 10 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1411133
Maintained by Digital Alchemy