ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΤΕΣΤ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ.....
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 10
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
sofia85
Νέο Μέλος

Greece
17 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2006, 15:15:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sofia85  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο ΚΥΒΟΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗ ΜΕΣΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΦΕ ΑΠΟ ΞΥΛΟ.
Η ΣΚΑΛΑ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΠΑΝΩ ΑΡΙΣΤΕΡΑ, ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΠΙΟ ΨΗΛΑ ΑΠ ΤΟΝ ΚΥΒΟ ΣΤΗΝ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΠΛΕΥΡΑ ΤΟΥ, ΕΙΝΑΙ ΑΣΠΡΗ, ΚΑΙ ΠΟΛΗ ΒΑΡΙΑ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΥΤΕ ΑΠΟ ΞΥΛΟ ΟΥΤΕ ΣΙΔΕΡΕΝΙΑ, ΑΛΛΑ ΔΕ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΝΑ ΠΕΡΙΓΡΑΨΩ ΤΟ ΥΛΙΚΟ ΤΗΣ.
ΤΟ ΑΛΟΓΟ ΕΙΝΑΙ ΜΑΥΡΟ ΜΕ ΜΑΥΡΑ ΓΥΑΛΙΣΤΕΡΗ ΧΕΤΗ, ΑΤΙΘΑΣΟ, ΟΧΙ ΟΜΩΣ ΑΓΡΕΙΟ.
ΑΡΧΙΖΕΙ ΝΑ ΧΛΙΜΙΝΤΡΙΖΕΙ ΜΕ ΤΗ ΚΑΤΕΓΙΔΑ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΛΠΑΖΕΙ, Ο ΚΥΒΟΣ ΜΕΤΑΤΡΕΠΕΤΑΙ ΣΑΝ ΕΝΑΣ ΣΤΑΒΛΟΣ ΚΑΙ ΠΑΜΕ ΝΑ ΠΡΟΦΥΛΑΧΤΟΥΜΕ ΑΠ ΤΗ ΒΡΟΧΗ ΕΚΕΙ.


(ΧΑΖΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ, ΛΕΩ ΟΤΙ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sofia85
Νέο Μέλος

Greece
17 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2006, 15:39:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sofia85  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΕΣΤ 3


ΜΕΡΟΣ Α
ΣΧΕΔΙΑΖΩ ΕΝΑΝ ΣΤΑΥΡΟ, ΣΤΙΣ ΓΩΝΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΜΥΤΕΡΟΣ.
ΠΑΝΩ ΔΕΞΙΑ ΦΤΙΑΧΝΩ ΕΝΑ ΛΟΥΛΟΥΔΙ ΠΟΥ ΑΓΚΑΛΙΑΖΕΙ ΤΟΝ ΣΤΑΥΡΟ, ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΣΥΜΒΟΛΙΖΕΙ ΤΗΝ ΦΥΣΗ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΧΩ ΣΥΝΔΕΣΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΘΕΟ-ΣΤΑΥΡΟ.
ΠΑΝΩ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΣΧΕΔΙΑΣΑ ΕΝΑ ΦΙΔΙ, ΔΕ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ, ΤΟ ΧΩ ΣΥΝΔΕΣΕΙ ΜΕ ΤΟ ΠΟΝΗΡΟ-ΚΑΚΟ.
ΚΑΤΩ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΕΦΤΙΑΞΑ ΕΝΑ ΑΣΤΕΡΙ, ΤΟ ΧΩ ΣΥΝΔΕΣΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ ΟΥΡΑΝΟ
ΚΑΤΩ ΔΕΞΙΑ ΕΦΤΙΑΞΑ ΕΝΑΝ ΗΛΙΟ, ΤΟΝ ΕΧΩ ΣΥΝΔΕΣΕΙ ΜΕ ΤΟ ΦΩΣ, ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ.


ΜΕΡΟΣ Β
1) Ο ΣΚΥΛΟΣ(ΛΥΚΟΣΚΥΛΟ), ΕΙΝΑΙ ΠΙΣΤΟΣ ΦΙΛΟΣ.
2) ΑΛΟΓΟ, ΓΙΑΙΤ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΦΑΝΟ ΖΩΟ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΟΠΡΕΠΕΣ
3) Ο ΑΗΤΟΣ, ΓΙΑΙΤ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟ ΖΩΟ, ΕΧΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΟΜΟΡΦΙΑ ΠΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΔΕΟΣ.
4) ΟΧΙ ΔΕΝ ΠΙΝΩ ΚΑΦΕ, ΔΕ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ Η ΓΕΥΣΗ ΤΟΥ.
5) ΝΑΙ, ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΤΟ ΓΥΑΛΙ, ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΑΝΟ ΚΑΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΠΟ ΠΙΣΩ ΤΟΥ
6) ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ Η ΣΟΚΟΛΑΤΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΓΛΥΚΙΑ.
7) ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΑ ΟΥΡΛΑΧΤΑ ΤΩΝ ΛΥΚΩΝ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΒΡΩ ΕΝΑ ΜΕΡΟΣ ΜΕ ΦΥΛΟΣΙΑ ΝΑ ΚΡΥΦΤΩ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΞΗΜΕΡΩΣΕΙ
8) ΝΙΩΘΩ ΝΑ ΠΝΗΓΟΜΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΤΟΙΧΟΥΣ ΓΥΡΩ ΜΟΥ, ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΚΑΝ ΝΑ ΔΩ ΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟ.
9) ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΣΚΑΡΦΑΛΩΣΩ ΤΟΝ ΤΟΙΧΟ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sofia85
Νέο Μέλος

Greece
17 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2006, 15:49:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sofia85  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΛΥΠΑΜΕ ΜΟΡΦΕΑ ΠΟΥ ΣΕ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΑ ΜΕ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΜΟΥ, ΣΤΗ ΠΟΡΕΙΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΑ ΕΦΟΥ ΗΔΗ ΕΙΧΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΣΤΟ ΕΞΗΣ ΟΙ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΘΑ ΔΙΝΟΝΤΑΙ ΜΟΝΟ ΣΕ ΜΕΛΗ 2 ΒΑΘΜΙΔΑΣ. ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΝΕΑ ΑΚΟΜΑ :(
ΠΑΝΤΩΣ ΣΥΝΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΑΝΟΙΞΕΣ!
ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
simori
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2290 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2006, 22:44:28  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος simori  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ψυχολογικά τέστ!!! Χμ... Αγαπητέ Μορφέα ομολογώ πως αυτού του είδους <<ψυχολογικά>> τεστάκια μου αρέσουν...
σε ευχαριστώ προκαταβολικά για τον κόπο σου και τον χρόνο σου...

για να δούμε όμως τί θα δούμε?

Πρώτη πόρτα , μαύρη, δεν ανοίγει τελείως διακρίνω ένα μικρό σκοτεινό δωμάτιο, ότιδήποτε υπάρχει στο δωμάτιο είναι πίσω από το σκοτάδι γι αυτό και δεν βλέπω τίποτα, το αισθάνομαι όμως άδειο, άδειο και σκοτεινό.
Δεύτερη πόρτα, μπλε, την ανοίγω διάπλατα και βλέπω πανέμορφο ουρανό και θάλασσα, κάπως μακρυά από μένα... αλλά σίγουρα τα βλέπω και αισθάνομαι την ομορφιά τους
Τρίτη πόρτα, άσπρη , ανοίγω την πόρτα και με τυφλώνει το φως, δεν το αντέχω, τυφλώνομαι και χάνομαι για λίγο αλλά μετά βλέπω ένα νοσοκομείο σχεδόν απέναντι και από τα αριστερά μέσα από τα λιβάδια και τα δέντρα εμφανίζεται ένας μονόκερος, δεν με έχει κοιτάξει.. τρέχει αλλά όχι πολύ γρήγορα και ξέρει πως είμαι εκεί
Τέταρτη πορτα, ροζ, και όχι απλά ροζ μα φούξια, την ανοίγω, βλέπω τον μονόκερο να πλησιάζει, νιώθω πολύ όμορφα, ο μονόκερος με κοιτάζει για λίγο και ύστερα κάθεται αριστερά έξω από την πόρτα, και κοιτάζει τον γαλάζιο ουρανό και την γαλάζια θάλασσα, εγώ δεν έχω βγει από την πόρτα.. τα παρακολουθώ όλα όμως και ξαφνικά βλέπω τα πουλιά, μεγάλοι γλάροι να έρχονται από μακρυά και να σκεπάζουν τον ουρανό μα τα σώματά τους είναι φούξια.. και όλος ο ουρανός γίνεται φούξια και οι άκρες των φτερών του είναι διάφανες και εγώ κοιτάζω εκστασιασμένη και ήρεμη πολύ ήρεμη, μα υπέροχα και ο μονόκερος βρίσκεται κοντά μου και κοιτάζουμε και οι δυο μαζί τα πουλιά να πετούν και να απομακρύνονται σιγά σιγά.

Ελπίζω να μην σε ζάλισα.. και να μην σε έβαλα σε μεγάλους μπελάδες με τα όσα λέω..

Ευχαριστώ και πάλι

Η Πείρα δεν ΔΙΔΑΣΚΕΤΑΙ

Η ομορφιά απλώνεται.....

S I M O R I L .......

Edited by - simori on 15/01/2006 22:50:53Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

simori
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2290 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2006, 23:40:59  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος simori  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τεστάκι Νο 2

Λοιπόν ο κύβος δεν είναι ένας οποιοσδήποτε κύβος μα ο κύβος εκείνος που παίζαμε μικροί, με τα χρωματιστά τετράγωνα και προσπαθούσαμε να βάλουμε ανα πλευρά και χρώμα..
Το υλικό του κοκαλινο.. σκληρό και γυαλιστερό δηλαδή
Δεν το ζωγράφισα μα το φαντάστηκα επάνω στο χαρτί, σχεδόν στο κέντρο, μα κάπως δεξιά και λίγο προς τα κάτω. Είναι αρκετά μεγάλος, φαίνεται έντονα η επάνω πλευρά και αμέσως μετά η μπροστινή. Γενικά έντονη προοπτική, με αρκετό βάθος. Ο κύβος κάθεται επάνω στο χαρτί σε σχήμα τετράγωνου και όχι σαν κώνος, ελπίζω να καταλαβαίνεις τι εννοώ.
Πάμε στην σκάλα, την φαντάζομαι ξύλινη καταρχήν, ούτε ανοιχτόχρωμη ούτε και σκουρόχρωμη, είναι μία σκάλα με ζεστό χρώμα και είναι από εκείνες που χρησιμοποιούμε για να ανέβουμε στο πατάρι μας, βέβαια αυτές συνήθως είναι μεταλλικές, εγώ όμως την φαντάζομαι ξύλινη και ζεστή και καθόλου άσχημη αλλά με ωραία σχήματα, σχέδια και ανάγλυφα επάνω της, μα το ξύλο της καθαρό, χωρίς να υπάρχουν σημεία που να φαίνεται παλιά, μα ούτε ζωγραφισμένη, απλά όμορφη και καθαρή και πολύ ήσυχη.. χαχα.. ναι ναι.. αυτή η σκάλα μου αποπνέει ηρεμία... ίσως γιατί αυτές οι σκάλες μοιάζουν να περιμένουν με υπομονή να τις χρησιμοποιήσει κάποιος!!!
Τώρα ειλικρινά δεν ξέρω που θα μπορούσα να την τοποθετήσω επάνω στο χαρτί.. μάλλον νομίζω πως θα την τοποθετούσα δίνοντάς της την ίδια προοπτική, όρθια δηλαδή και με πολύ βάθος αλλά μαλλον δεν θα είχε καμία σχέση με τον κύβο... την τοποθετώ από την πάνω πλευρά του κύβου, δηλαδή κέντρο και λίγο αριστερά και πάνω, στο χαρτί.

Λοιπόν το σημείο με το άλογο με μπερδεύει, το άλογο (χρώματος μαύρο)είτε εμφανίζεται ξαφνικά για να με βοηθήσει από την κακοκαιρία, ή σε περίπτωση που είναι δικό μου... τότε επιλέγω να έχω δύο άλογα.. το ένα άσπρο και το άλλο μαύρο.
Στην πρώτη περίπτωση αφήνω την σκάλα πίσω μου, γιατί που να την πάω.. είναι και βαρειά, και φεύγω με το άλογο και τον κύβο στην τσέπη, σαν αστραπή..
στην δεύτερη περίπτωση παίρνω και τα δύο άλογα και τα οδηγώ σε ασφαλές μέρος, η σκάλα δεν έχει λόγω ύπαρξης σε αυτήν την κατάσταση ενώ ο κύβος βρίσκεται στην τσέπη μου

Η Πείρα δεν ΔΙΔΑΣΚΕΤΑΙ

Η ομορφιά απλώνεται.....

S I M O R I L .......

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/01/2006, 13:23:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
απαντάω στο πρώτο τεστ του Μορφέα χωρις να έχω κοιτλαξει τις απαντήσεις των υπολοίπων.

πρώτα ανοίγω την άσπρη πόρτα και βλέπω ότι υπάρχει άφθονο λευκό φως μεσα
μετα ανοίγω την ροζ και βλέπω ότι υπάρχει μια όμορφη γυναίκα μεσα
έπειτα ανοίγω την μπλε και βλέπω μεσα να απλώνεται μια απέραντη θάλασσα
τέλος ανοίγω την μαύρη πόρτα στην οποία βλέπω πολύ σκοτάδι

αναμένω τα αποτελέσματα και απαντήσεις.
ευχαριστώ.


Brother will kill brother, spilling blood across the land, killing for religion, something I don't understand...

Η Ακρόπολη ανήκει σε αυτούς που την έχτισαν...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μορφέας
Πλήρες Μέλος


856 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/01/2006, 03:09:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μορφέας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητοί μου φίλοι, θέλω να ανακοινώσω οτι πλέον δεν θα μπορώ να απαντάω πια στο θέμα αυτό όσων αφορά τις απαντήσεις των τεστ.

Η ανάλυση του κάθε τεστ μου απορροφά πολύ χρόνο και ενέργεια την οποία δυσκολεύομαι πολύ να παρέχω.

Λυπάμαι ειλικρινά που το κάνω αυτό αλλά είναι πλέον πέραν των δικών μου δυνατοτήτων.

Θα προσπαθήσω να απαντήσω στα τεστ που δεν έχω απαντήσει και έχουν γραφτεί έως τώρα και πλέον θα σταματήσω.

Να είστε καλά και σας ευχαριστώ όσους συμετείχατε διότι πέραν της δικής σας ανάλυσης, βοηθήθηκα και εγώ πολύ κατανοώντας δικά μου θέματα που χρειάζονται λύση.

Χαιρετώ!

Το μέλλον σου... καθορίζει το παρελθόν σου!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zoikan3
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2006, 18:09:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zoikan3  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Λοιπόν το πρώτο τεστ έχει ως εξής ...

Βρίσκεστε σε έναν χώρο, όπου υπάρχουν:
μία άσπρη, μια μπλε, μια μαύρη και μια ροζ πόρτα...

Ανοίγετε ,όποια θέλετε με όποια σειρά θέλετε και γράφετε τι υπάρχει πίσω από την κάθε πόρτα. Παρακαλώ αιτιολογίστε οποιαδήποτε σας κίνηση...

Καλό άνοιγμα

Το μέλλον σου... καθορίζει το παρελθόν σου!



ΑΝΟΙΓΩ ΠΡΩΤΑ ΤΗΝ ΑΣΠΡΗ ΠΟΡΤΑ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΕΝΑ ΤΟΠΙΟ ΟΛΟ ΑΣΠΡΟ ΜΕ ΦΟΝΤΟ ΑΣΠΡΟ ΠΟΛΥ ΧΑΡΟΥΜΕΝΟ ΚΑΠΩΣ ΟΠΩΣ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΤΟΝ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟ ΣΤΙΣ ΞΕΝΕΣ ΤΑΙΝΙΕΣ.

ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΡΟΖ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΔΩΜΑΤΙΟ ΜΠΕ ΜΠΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΡΟΖ ΚΑΙ ΟΙ ΤΟΙΧΟΙ ΒΑΜΕΝΟΙ ΡΟΖ ΔΗΛΑΔΗ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΟ ΔΩΜΑΤΙΟ.

ΥΣΤΕΡΑ ΑΝΟΙΓΩ ΤΗΝ ΜΠΛΕ ΠΟΡΤΑ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΚΟΣΜΟ ΠΟΛΥ ΕΝΑ ΚΑΤΑΠΡΑΣΙΝΟ ΓΚΑΖΟΝ ΠΟΛΥ ΗΛΙΟΛΟΥΣΤΗ ΜΕΡΑ ΠΟΛΛΑ ΠΟΥΛΙΑ ΣΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟ ΚΑΙ Ο ΟΥΡΑΝΟΣ ΚΑΤΑΓΑΛΑΝΟΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΒΑΘΟΣ ΤΗΝ ΘΑΛΑΣΣΑ

ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΤΗΝ ΜΑΥΡΗ ΠΟΡΤΑ ΣΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΒΛΕΠΩ ΕΝΑΝ ΧΩΡΟ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ ΜΙΑ ΑΠΟΘΗΚΗ Η ΕΝΑ ΜΠΑΝΙΟ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΑΦΟΡΟ ΣΕ ΜΕΝΑ. ΤΙΣ ΠΟΡΤΕΣ ΤΙΣ ΑΝΟΙΞΑ ΜΕ ΤΗΝ ΣΕΙΡΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΤΑ ΧΡΩΜΑΤΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Rebeca
Νέο Μέλος


13 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/05/2006, 23:16:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Rebeca  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Μαύρη πόρτα:μαύρο πατωμα, μαύροι τοιχοι,λευκό κρεββατι με μαύρα σεντόνια ξεστρωτο,δεν υπάρχουν έπιπλα
Μπλέ πορτα:πίσω αποτην πόρτα υπάρχει ένα ηλιόλουστο μπαλκόνι με θέα τη θάλασσα και ενα λευκό τραπεζακι με μια φραπεδιά
Ασπρη πόρτα:πισω τησ ενα ανετο και μοντερνο διαμερισμα σε ασπρο και μαύρο
Ροζ πόρτα:σπίτι πρωτοετούς φοιτήτριας,γεμάτο αρκουδάκια και φουξια λιπστικ,ροζ και λευκό χρώμα στα έπιπλα,πράσινα διακοσμιτικά

Περιμένω εναγωνίως απάντησηΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

serenite
Μέλος 2ης Βαθμίδας


331 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/05/2006, 16:54:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους serenite  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
xmmmmmm!!!!!!!

Tελικά είμαστε πολλοί αυτοί που θέλουμε να μάθουμε ένα έστω παραπάνω μικρό στοιχείο για τον εαυτό μας.

Αγαπητέ φίλε Μορφέα σε συγχαίρω για το θέμα σου μα πιο πολύ σε συγχαίρω για την υπομονή σου, υποθέτω πως θα έχεις αδυνατίσει απο τότε που άνοιξες το θέμα, δεν σε βλέπω να έχεις χρόνο να τρως πια.

Έχω μπερδευτεί λίγο, κάπου έγραψες πως δεν θα απαντιούνται απο το πρώτο ή δεύτερο τεστ πια και βλέπω έναν κατακλυσμό απαντήσεων του πρώτου τεστ.

Έτσι και γω δεν ξέρω τι να κάνω, θα ήθελα να απαντήσω και στα τρεία μα θα στείλω μόνο για το τρίτο τεστ γιατί δεν θέλω να γίνω κουραστική.

Δεν βιάζομαι καθόλου για απάντηση και αν δεν βρείς χρόνο μην απαντήσεις καθόλου. Καταλαβαίνω ότι ήδη υπάρχουν πολλοί για να ανταπεξέλθει μόνο ένας.

Λοιπόν...

Αριστερή πλευρά: Μια κόκκινη στρογγυλή επίπεδη πέτρα όπου γύρω γύρω έχει κάποιο μπρούτζινο σκελετό. Το κεντρικό σημείο είναι επιφανειακά από γυαλί μέσα όμως δείχνει σαν να υπάρχει κάποιο είδος υγρού ή αέριου σε κόκκινες αποχρώσεις όπου δείχνει να έχει κίνηση, ροή.

Δεξιά πλευρά: Μια πυραμίδα σε μία έρημο όπου ανεβαίνω ιδρώνοντας από την ζέστη και προσπαθώντας να φτάσω στην κορυφή παρόλο που γνωρίζω ότι δεν έχει νόημα να φτάσω εκεί απλώς θέλω να φτάσω και ας το θεωρώ ανούσιο.

Κάτω αριστερά: Μια θάλασσα με κύμα και ένας ήλιος από πάνω τίποτα άλλο, μια εικόνα που δίνει την αίσθηση της μοναξιάς μα συγχρόνως της αισιοδοξίας, δεν υπάρχει τίποτα κι όμως όλα κινούνται.

4. Ένα άλογο, δυναμικό, όμορφο και στραμμένο προς το μέρος μου. Με κοιτάει με καλοσύνη, δύναμη, περηφάνια και με επεξεργάζεται.

Ποιό είναι το αγαπημένο σου ζώο; (γιατί;)
Το άλογο διότι συνδυάζει δύναμη, περηφάνια, επιβλητικότητα με καλοσύνη και υπομονή. Το βλέμμα του κρύβει ένα μυστήριο που δεν σ΄αφήνει να καταλάβεις τα πραγματικά αισθήματα ή τις σκέψεις του. Νοιώθεις τρυφερά για αυτό αλλά φοβάσαι συγχρόνως μην φας καμιά κλωτσιά από εκεί που δεν το περιμένεις.

Ποιο είναι το δεύτερο αγαπημένο σας ζώο(γιατί;)
Η γάτα διότι είναι ανεξάρτητη, έξυπνη, παιχνιδιάρα, χαδιάρα. Διότι μπορεί να φύγει μέρες γράφοντας σε αλλά παρόλα αυτά να ξέρεις πως δεν είναι λόγο αχαριστίας αλλά λόγο του χαρακτήρα από τον οποίο αποτελείτε. Διότι μπορεί να κάνει την χειρότερη ζημιά αλλά να μην μπορέσεις ποτέ να της κακιώσεις.

Ποιο είναι το αγαπημένο σας πτηνό;(γιατί;)
Νομίζω το λένε Ιρωδιό. Λευκό με αδύνατα μακριά πόδια γιατί μου δίνει την αίσθηση της ελαφρότητας, είναι ντελικάτο, όμορφο, μοιάζει εύθραυστο και συγχρόνως άπιαστο.

Σου αρέσει ο καφές; (γιατί;)
Ναι γιατί πέρα της γεύσης τον έχω συνδυάσει ως την ζεστή παρέα τις χουζουριάρικες κρύες ημέρες και ως την παγωμένη κεφάτη κάτω από τον ζεστό ήλιο.

Σου αρέσει το γυαλί; (γιατί;)
Ναι. Γιατί είναι διάφανο, καθαρό, όμορφο μ΄αρέσει η λεία αφή του και το ότι τα μάτια μου μπορούν να το διαπεράσουν.

Σου αρέσει η σοκολάτα; (γιατί;)
Ναι γιατί την έχω απόλυτη ανάγκη και χωρίς αυτήν παθαίνω στερητικό σύνδρομο.

Είσαι μόνος στο δάσσος, είναι νύχτα, ακούς τους λύκους να φωνάζουν, είσαι μόνο σου....
Τι κάνεις;
Αν γνωρίζω πως κάπου κοντά υπάρχει πολιτισμός, ένα σπίτι κάτι τελοσπάντων και οι φωνές ακούγονται σε αρκετή απόσταση περπατάω γρήγορα προκειμένου να φτάσω εκεί διαφορετικά ψάχνω να βρώ ένα ασφαλές μέρος, μια ψηλή κουφάλα σε ένα δέντρο, ένα μεγάλο κλαδί, κάτι να περάσει η νύχτα.

Περπατάς ξένοιαστος σε ένα καταπράσσινο λιβάδι και ξαφνικά 4 τοίχοι έρχονται προς το μέρος σου και σε κλείνουν. Πως αισθά;νεσαι, τι κάνεις; Τι βλέπεις στον ουρανό;
Αποπνιχτικά, νοιώθω καταπιεσμένη, έκπληκτη για το πώς έγινε αυτό και ψάχνω να βρω άμεσα λύση να βγω, το πρώτο που κάνω αρχίζω να σκάβω να βγω από κάτω μέχρι που βλέπω στον ουρανό μια σκάλα να κατεβαίνει μέσα στους 4 τοίχους και βγαίνω από εκεί.

Περπατάς κάπου και ξαφνικά βρίσκεις έναν ψηλό τοίχο μπροστά σου, αδιέξοδο, τι κάνεις;
Σκαρφαλώνω είμαι πολύ περίεργη να δω τι βρίσκεται από πίσω και που οδηγεί

καλό κουράγιο,
Φιλικά serenite
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

serenite
Μέλος 2ης Βαθμίδας


331 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2006, 14:38:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους serenite  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ηθελα να σας πω κάτι που με έχει απασχολήσει ιδιαίτερα θα έλεγα τις τελευταίες μέρες καθώς δυσκολεύομαι ως προς την ερμηνία της κατάστασης.

ΓΙΑΤΙ ΜΟΛΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΕΓΩ ΣΕ ΕΝΑ ΤΕΣΤ ΕΞΑΦΑΝΙΖΟΝΤΑΙ ΟΛΟΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟ?

Να αρχίσω να το παίρνω προσωπικά;

Να αρχίσω να σκέφτομαι ότι είμαι ψυχοπαθής και απλά κανείς δεν θέλει να μου ανακοινώσει τα αποτελέσματα την ψυχοερευνάς μου;

Ας μου γράψετε ψέματα αν είναι αυτό το πρόβλημα βρε παιδιά, ότι είμαι πανέξυπνη, ταλαντούχα κ.λ.π. κ.λ.π. θα τα πιστέψω, τι να κάνω, αν είναι σας δημιουργήσω πρόβλημα....

Είπα να βοηθήσω στην συμμετοχή όχι να εξαφανίσω όλους τους συμμετέχοντες.

(Πάω να γράψω τα ίδια και στο άλλο τεστ μπας και απο εκεί τριγυρνάει κανείς και τύχει και πέσει πάνω στο απελπισμένο μυνημά μου)
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

T_Chameleon of Rodos
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
92 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2006, 00:09:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για σου Serenite για να σε παρηγορήσω λίγο έγραψα αυτό το μήνυμα ούτε και ξέρω τη να πω
Να είσαι καλά
bye

ΕΝΑ ΓΝΩΡΙΖΩ ΟΤΙ ΤΙΠΟΤΕ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ

T_Chameleon of RodosΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

serenite
Μέλος 2ης Βαθμίδας


331 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2006, 15:26:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους serenite  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να σαι καλά φίλε μου...

καλύτερα που δεν απάντησε κανας άλλος γιατί στο άλλο μου τα παν απότομα τα αποτελέσματα.

φιλικά,
sereniteΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2006, 00:54:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
serenite:
quote:
Ηθελα να σας πω κάτι που με έχει απασχολήσει ιδιαίτερα θα έλεγα τις τελευταίες μέρες καθώς δυσκολεύομαι ως προς την ερμηνία της κατάστασης.

ΓΙΑΤΙ ΜΟΛΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΕΓΩ ΣΕ ΕΝΑ ΤΕΣΤ ΕΞΑΦΑΝΙΖΟΝΤΑΙ ΟΛΟΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟ?

Να αρχίσω να το παίρνω προσωπικά;



Άσε μην το παίρνεις και πολύ προσωπικά, συμβαίνει και στις καλύτερες οικογένειες!
Το επόμενο στάδιο είναι να γράφεις απάντηση σε τόπικ και ένα - ένα τα τόπικ μετά από τις απαντήσεις σου, να σκεπάζονται με χρον-αράχνες (ειδική ορολογία που αφορά τα ξεχασμένα τόπικ των forums του esoterica)


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

serenite
Μέλος 2ης Βαθμίδας


331 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/06/2006, 00:13:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους serenite  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αμα πέσω και σ αυτό το στάδιο θα αρχίσω τα βουντού.

Που θα πάει κάποιον θα μετατρέψω σε χρονο-μυγίτσα να έχω να ασχολούμε μέσα στους ιστούς που θα μου υποβάλουν αναίσθητοι συνομιλητές.

Κάποιος ευαίσθητος άνθρωπος θα τον λυπηθεί τον άμοιρο χρονομυγίτσα και θα μου απαντήσει δεν γίνετε...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

tosodoyla
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2006, 21:55:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους tosodoyla  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητε μου Μορφεα
Λοιπον εγω θα ανοιγα τις πορτες->
ΜΑΥΡΗ..Πισω απ τη μαυρη πορτα φανταζομαι οτι θα ηταν ενα σαλονι ενος σπιτιου(του δικου μου)!Διακοσμημενο με μοντερνα και κλασικα επιλπα!
ΑΣΠΡΗ..Ανοιγοντας την ασπρη θα αντικριζες μια πανεμορφη θεα,βουνα καταπρασινα, με πλουσια βλαστηση και στη βαση του τη θαλασσα!
ΜΠΛΕ..Πισω απο τη μπλε ονειρευομαι οτι θα ηταν ενα δωματιο με μια πισινα,σαουνα κτλ και ενα μπαρ!
ΡΟΖ..Πισω απ τη ροζ θα ηταν ενα παιδικο δωματιο απο ενα κοριτσακι,και παντου 8α υπαρχουν παιχνιδια στο πατομα.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
catwoman79
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2006, 18:45:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους catwoman79  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
πρώτα ανοίγω την μπλέ πόρτα και βλέπω ουρανό
μετά ανοίγω την ρόζ πο΄ρτα και βλέπω έναν κήπο με λουλούδια
έπειτα ανοίγω την μα΄θρη πόρτα και βλέπω μια πόλη μουντή, μόλις έχει βρέξει
τέλος ανοίγω την άσπρη πόρτα καυ βλέπω ένα ουρλάνιο τόξοΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ritaki83
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/07/2006, 13:11:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ritaki83  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
onigo prota tin aspri porta k apo piso einai ena meros mesa sto fos san ton paradeiso alla exei poli fos meta thanikso tin mayri porta i opoia apo piso exei fusi prasino poli boyna dentra einai panemorfa riakia kai zoakia..meta tha anikso tin mple tin porta k apo piso einia katastimata agora kentro polis olo kosmo k telos tin roz poy apo piso einai mia eytixismeni oikogenia sto spiti tis poy einai omorfo k megalo alla aploΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/07/2006, 00:10:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή ritaki83, θα σε παρακαλούσα να έγραφες με ελληνικούς χαρακτήρες οι οποίοι κάνουν την ανάγνωση των μηνυμάτων μας πολύ πιο εύκολη.

Καλή σου συνέχεια στις συζητήσεις μας.

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
NINA_S
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/07/2006, 12:46:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους NINA_S  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΛΟΙΠΟΝ...ΑΡΧΙΚΑ ΚΑΙ ΤΥΧΑΙΑ ΘΑ ΑΝΟΙΞΩ ΠΡΩΤΑ ΤΗ ΡΟΖ ΠΟΡΤΑ ΕΚΕΙ ΘΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΩ ΕΝΑ ΚΕΝΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΜΕ ΑΣΠΡΟΥΣ ΤΟΙΧΟΥΣ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΘΑ ΒΡΩ ΜΙΑ ΜΠΛΕ ΠΟΡΤΑ,ΑΝΟΙΓΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΘΑ ΜΠΩ ΣΕ ΕΝΑ ΙΔΙΟ ΚΕΝΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΟΠΟΥ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΜΑΥΡΗ ΠΟΡΤΑ,ΑΝΟΙΓΟΝΤΑΣ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΑΥΤΗΝ ΤΗ ΠΟΡΤΑ ΘΑ ΟΔΗΓΗΘΩ ΣΕ ΕΝΑ ΚΕΝΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΜΕ ΜΑΥΡΟΥΣ ΤΟΙΧΟΥΣ ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΘΑ ΣΗΝΑΝΤΗΣΩ ΜΙΑ ΠΟΡΤΑ ΧΡΩΜΑΤΟΣ ΑΣΠΡΗ.ΕΤΣΙ ΑΝΟΙΓΟΝΤΑΣ ΚΑΙ ΤΗ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΟΡΤΑ ΘΑ ΒΡΕΘΩ ΣΤΟ ΚΑΘΙΣΤΙΚΟ ΕΝΟΣ ΣΠΙΤΙΟΥ ΜΕ ΚΥΡΙΑΡΧΑ ΧΡΩΜΑΤΑ ΣΤΟΥΣ ΤΟΙΧΟΥΣ ΤΟ ΑΣΠΡΟ ΚΑΙ ΤΟ ΚΙΤΡΙΝΟ,ΚΑΙ ΚΑΦΕ ΚΑΙ ΚΙΤΡΙΝΟ ΣΤΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΥΠΟΛΟΙΠΗ ΔΙΑΚΟΣΜΗΣΗ ΤΟΥ ΧΩΡΟΥ.ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΔΩΜΑΤΙΟ ΜΕ ΑΡΚΕΤΟ ΦΥΣΙΚΟ ΦΩΣ-ΟΧΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΟΜΩΣ-ΚΑΙ ΜΕ ΕΝΑ ΠΕΤΡΙΝΟ ΤΖΑΚΙ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
mariline
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
58 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/07/2006, 20:01:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mariline  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΧ ΒΡΕ ΜΟΡΦΕΑ...

ΤΩΡΑ ΜΑΣ ΑΦΗΣΕΣ...

ΠΗΓΑ Η ΚΑΗΜΕΝΗ ΚΑΙ ΑΠΑΝΤΗΣΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΤΕΣΤ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΙΔΑ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΣΟΥ ΝΑ ΑΦΗΣΕΙΣ ΤΟ ΘΕΜΑ!!

ΠΑΝΤΩΣ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΑΠΑΝΤΟΥΣΕΣ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΕΔΩ ΤΟΥ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΝΑ ΜΠΡΑΒΟ ΚΑΙ ΑΝ ΠΟΤΕ ΞΕΚΙΝΙΣΕΙΣ ΞΑΝΑ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΣΟΥ ΣΤΕΙΛΩ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΤΩΡΑ ΚΟΙΤΩ ΜΕ ΑΠΟΡΕΙΑ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elizabetta20
Νέο Μέλος

Greece
21 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/08/2006, 23:45:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elizabetta20  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΧ ΤΙ ΤΕΛΕΙΑ ΤΕΣΤ!ΘΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ Κ ΜΕΝΑ?
ΠΟΡΤΕΣ
1.ΑΝΟΙΓΩ ΤΗΝ ΑΣΠΡΗ Κ ΒΛΕΠΩ ΜΙΑ ΚΟΥΖΙΝΑ ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΗ,Σ'ΑΥΤΗ ΜΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΣΕ ΕΝΑ ΣΤΡΟΓΓΥΛΟ ΤΡΑΠΕΖΙ ΤΡΩΕΙ ΠΡΩΙΝΟ,ΕΧΕΙ Κ ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΜΠΑΛΚΟΝΟΠΟΡΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΜΠΑΙΝΕΙ ΠΟΛΥ ΦΩΣ.Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ,ΤΟ ΖΕΥΓΑΡΙ ΝΕΟ Κ ΕΧΟΥΝ ΜΙΚΡΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ.
2.ΑΝΟΙΓΩ ΤΗΝ ΜΠΛΕ ΠΟΡΤΑ Η ΟΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙΩΝ..PLAYROOM!EXEI KOKKINO K MPΛΕ ΠΑΤΩΜΑ.
3.Η ΡΟΖ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΟΥ ΚΟΡΙΤΣΙΟΥ,ΕΧΕΙ ΠΑΝΤΟΥ ΡΟΖ Κ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΦΩΤΕΙΝΟ ΔΩΜΑΤΙΟ,ΛΕΥΚΟ ΜΕ ΡΟΖ..
4.Η ΜΑΥΡΗ ΠΟΡΤΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΠΟΜΕΡΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΠΟΥ ΚΑΝΕΝΑ ΜΕΛΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΠΙΣΚΕΥΤΕΙ..ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΣΟΦΙΤΑ..Κ ΜΑΛΙΣΤΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΦΩΣ ΝΑ ΤΡΕΜΟΠΑΙΖΕΙ ΣΤΗΝ ΧΑΡΑΜΑΔΑ.
ΕΠΕΛΕΞΑ ΤΗΝ ΣΕΙΡΑ ΑΥΤΗ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ..ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΕΙ ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΜΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΠΟΥ ΤΡΩΕΙ,ΜΕΤΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΑΝΕ ΣΤΑ ΔΩΜΑΤΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΑ ΥΠΑΡΧΕΙ Κ ΜΙΑ ΚΡΥΦΗ ΚΑΜΑΡΑ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ ΔΛΔ Η ΜΑΥΡΗ.

Ο ΚΥΒΟΣ ΕΙΝΑΙ ΞΥΛΙΝΟΣ ΚΑΦΕ ΑΝΟΙΧΤΟ Κ ΠΑΛΙΟΣ.ΤΟΝ ΤΟΠΟΘΕΤΩ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ.
Η ΣΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΡΜΑΡΙΝΗ,ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΦΤΙΑΓΜΕΝΗ,ΑΚΡΙΒΗ ΜΕ ΦΑΡΔΙΑ ΣΚΑΛΙΑ ΧΡΩΜΑΤΟΣ ΛΕΥΚΟΥ!ΤΗΝ ΒΑΖΩ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΥΒΟ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΣΤΗΝ ΓΩΝΙΑ.ΤΗΝ ΟΡΑΜΑΤΙΖΟΜΑΙ ΟΧΙ Κ ΠΟΛΥ ΨΥΛΗ,ΚΑΠΟΥ ΣΤΑΜΑΤΑ.
ΤΟ ΑΛΟΓΟ ΕΙΝΑΙ ΜΑΥΡΟ,ΗΜΕΡΟ Κ ΠΟΛΥ ΦΙΛΙΚΟ ΜΑΖΙ ΜΟΥ,ΝΙΩΘΩ ΑΡΧΙΚΑ ΔΕΟΣ ΠΟΥ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΑΛΛΑ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΙΩΘΩ ΣΦΑΛΕΙΑ ΔΙΠΛΑ ΤΟΥ.ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΤΟ ΠΛΗΣΙΑΣΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΙΝΩ ΠΑΝΩ,ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΠΡΟΤΙΜΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΠΛΑΙ ΤΟΥ ΝΑ ΤΟ ΧΑΙΔΕΥΩ Κ ΝΑ ΤΟ ΚΟΙΤΑΖΩ.
Ο ΑΝΕΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΣ,ΕΓΩ ΣΚΥΒΩ ΚΑΤΩ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΑΦΗΣΩ ΤΟ ΑΛΟΓΟ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΣΚΟΙΝΙ ΕΚΕΙΝΟ ΑΓΡΙΕΥΕΙ,ΦΟΒΑΜΑΙ ΛΙΓΟ ΜΗ ΜΟΥ ΕΠΙΤΕΘΕΙ Κ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΤΟ ΠΙΑΣΩ ΑΠΟ ΚΑΠΟΥ ΩΣΤΕ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΕΙ...
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ(ΑΚΟΜΑ Κ ΑΝ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ) Κ ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΗ ΠΟΛΥΛΟΓΙΑ ΜΟΥ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

μαιρη χρηστου
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2006, 16:03:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους μαιρη χρηστου  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
οι πορτες βρισκοντε σε ενα διαδρομο με ελαχιστο φως.η μπλε κ η ροζ βρισκοντε στα δεξια μου κ οι αλλες δυο στα αριστερα.ανοιγω την μπλε πισω της υπαρχει ενας εωτερικος κηπος με λουλουδια ,συντριβανια κτλ.ανοιγω την μαυρη.το δωματιο ειναι μεγαλο κενο και ασπρο.η ροζ εχει ενα κουκλιστικο κοριτσιστικο ροζ δωματιο και η ασπρη εχει μια ρομαντικη κρεββαττοκαμαρα με κυριο χρωμα το ασπροΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
μαιρη χρηστου
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2006, 16:14:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους μαιρη χρηστου  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ο κυβος ειναι ξυλινος στο φυσικο του χρωμα,πανω αριστερα στο πλαισιο.η σκαλα εχει 10 σαλοπατια ειναι ασπρη μαρμαρινη σε απλες γραμμες χωρις καγκελα.οδηγει σε μια ταρατσα με θεα μια πολη σαν τη νεα υορκη βραδυ και βρεχει.το αλογο ειναι καφε μεγαλο με ωραια λαμπερη χαιτη κ εχει ενα ασπρο σημειο στη μυτη του.μετα τις συμφορες που ερχοντε περνω το αλογο κ φευγω για το αγνωστοΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
μαιρη χρηστου
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2006, 16:27:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους μαιρη χρηστου  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
στο σταυρο κανω πρωτα ενα ανθρωπακι,μετα γραφω το ονομα μου μετα του αντρα μου και μετα γραφω μωρο για το μωρο που θα γεννησω σε 6 μηνες!το ζωο που μ'αρεσει ειναι η τιγρης που ειναι δυναμικη και ομορφη,μετα το παντα που ειναι ηρεμο.το πουλι που μ'αρεσει ειναι το καναρινι που ειναι μελωδικο,ο καφες δε μ'αρεσει γιατι ειναι πικρος,το γυλι μου αρεσει γιατι μπορεις να δεις απο μεσα.η σοκολατα βεβαια μου αρεσει επειδη ειναι γλυκια.στο δασος με τους λυκους ψαχνω να βρω μια καλη κρυψωνα.οταν με κλεινουν οι τοιχοι,νιωθω φοβο,δε μπορω να κανω τιποτα αλλα απο πανω βλεπω τον ουρανο,οταν βρισκω αδιεξοδο,ψαχνω να βρω τρυπα να φυγωΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
whiz
Μέλος 2ης Βαθμίδας


196 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2006, 19:42:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους whiz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Φιλε Μορφέα,

Κριμα που αποχωρησες μιας και ειναι πολυ ενδιαφερων το θεμα σου!
Γιατι δεν προσπαθεις να το συνεχισεις με δικους σου ρυθμους.
Για παραδειγμα κρατα ενα τεστ ανα 2εβδομαδες αντι για μια.
Μπορεις να απαντας σε οσους κανουν το τεστ μεχρι να προσαρτησεις το επομενο.
Ετσι δεν θα αρχισεις να πνιγεσε και θα μπορεις να ανταποκριθεις χωρις να πιεζεσαι.

Και παλι αυτη ειναι η δικη μου γνωμη,εσυ θα κρινεις.

Εμεις θα χαρουμε πολυ να σε εχουμε και παλι κοντα μας!

:)
Με εκτιμηση Άντα
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

whiz
Μέλος 2ης Βαθμίδας


196 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2006, 19:47:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους whiz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Φιλε Μορφέα,

Κριμα που αποχωρησες μιας και ειναι πολυ ενδιαφερων το θεμα σου!
Γιατι δεν προσπαθεις να το συνεχισεις με δικους σου ρυθμους.
Για παραδειγμα κρατα ενα τεστ ανα 2εβδομαδες αντι για μια.
Μπορεις να απαντας σε οσους κανουν το τεστ μεχρι να προσαρτησεις το επομενο.
Ετσι δεν θα αρχισεις να πνιγεσε και θα μπορεις να ανταποκριθεις χωρις να πιεζεσαι.

Και παλι αυτη ειναι η δικη μου γνωμη,εσυ θα κρινεις.

Εμεις θα χαρουμε πολυ να σε εχουμε και παλι κοντα μας!

:)
Με εκτιμηση Άντα
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

whiz
Μέλος 2ης Βαθμίδας


196 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2006, 19:49:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους whiz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Φιλε Μορφέα,

Κριμα που αποχωρησες μιας και ειναι πολυ ενδιαφερων το θεμα σου!
Γιατι δεν προσπαθεις να το συνεχισεις με δικους σου ρυθμους.
Για παραδειγμα κρατα ενα τεστ ανα 2εβδομαδες αντι για μια.
Μπορεις να απαντας σε οσους κανουν το τεστ μεχρι να προσαρτησεις το επομενο.
Ετσι δεν θα αρχισεις να πνιγεσε και θα μπορεις να ανταποκριθεις χωρις να πιεζεσαι.

Και παλι αυτη ειναι η δικη μου γνωμη,εσυ θα κρινεις.

Εμεις θα χαρουμε πολυ να σε εχουμε και παλι κοντα μας!

:)
Με εκτιμηση Άντα
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Γιολάντα
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2006, 23:17:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Γιολάντα  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα.Μέσα στο μυαλό μου πιστεύω πως πρώτα συναντώ την άσπρη,μετά την μπλε,την ροζ&τέλος την μαύρη(με αυτή τη σειρά τις ανοίγω).Πίσω από την άσπρη πόρτα βλέπω μία φωτεινή κρεβατοκάμαρα , πεντακάθαρη με άσπρα σατέν σεντόνια. Ένας πελώριος καθρέφτης υπάρχει απέναντι ακριβώς από το κρεβάτι.Η μπαλκονόπορτα είναι τεράστια, ξύλινη με θέα τον καταγάλανο ουρανό&την ελαφρώς ταραγμένη θάλασσα. Είναι ανοιχτή και το αεράκι κουνάει την άσπρη κουρτίνα.Το δωμάτιο με την μπλε πόρτα είναι άδειο.Οι τοίχοι είναι ζωγραφισμένοι παιδικά με όμορφα χρώματα.Δεν υπάρχουν έπιπλα ούτε άνθρωποι.Το ροζ δωμάτιο είναι κοριτσίστικο.Μέσα όλα είναι σε ροζ αποχρώσεις,κούκλες στολίζουν κάθε γωνιά του δωματίου.Το μαύρο ανοίκει σε έναν έφηβο ροκά&αναρχικό.Αφίσες,ακαταστασία,βιβλία,αποτσίγαρα παντού...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
angelika
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2006, 01:37:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angelika  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αρχικα ανοίγω την ασπρη πόρτα μεσα απότην οποία βγαίνει άπλετο φώς και δεν μπορώ να διακρινω παρά μόνο νοίθω τον καθαρό αέρα.
στην συνέχεια ανοίγω την μαύρη πόρτα πίσω απο την οποία υπάρχει σκοτάδι.
τρίτη ανοίγω την μπλέ πόρτα και βλέπω μπρόστα μου τον απέραντο ωκεανό και τελευταία ανοίγω την ρόζ πόρτα και πίσω της κρύβονται παιχνίδια πολλα παινίδια παιδικάΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 10 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy